Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2014-12-20 00:01

Nepastovių orų netruks ir toliau

Šiandien stojo trumpiausių dienų metas. Ilgosios naktys neatrodytų tokios tamsios, jei žemę klotų sniegas. Deja, sniego Europoje šiomis dienomis nelengva rasti. Balčiausia – Šiaurės Skandinavijoje. Čia per 30 cm sniego, o temperatūra žemesnė nei 10 laipsnių šalčio.


2014-12-19 14:13

Iš Lietuvos raudonosios knygos pagaliau išbrauktos lašišos

4

Į valstybinės reikšmės vandens telkinius kasmet įveisiama vis daugiau retų žuvų. Vertingų žuvų ir vėžių išteklių palaikymo, atkūrimo ir gausinimo programas rengia bei jas įgyvendina Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.


2014-12-19 07:05

Šiandien bus šilčiausi orai

Vakar labai šiltas oras iš Atlanto subtropinių platumų, pradžioje judėdamas į šiaurę, vėliau pasukdamas į rytus, per Prancūziją plūstelėjo į Vidurio Europą. Dienos temperatūra šiame regione daug kur pakilo iki 10–11 laipsnių šilumos. Šiandien šiluma toliau skinasi kelią į rytus. Nuo savo kilmės vietos netrumpą kelią keliaudamas virš vandenyno, šiltas oras gausiai prisisotino drėgmės ir ją neša į žemyną. Šiandien didelius Europos plotus dengs stori debesys, pliaups lietus.


2014-12-19 07:04

Meškiną džiugina šilta žiema

1

Telšių miškų urėdijos žvėrinčiuje augantis meškinas Timofejus patenkintas šilta žiema ir artėjančiomis šventėmis. Letenos nešąla, o dovanų gauna kone kasdien. „Tokia žiema kaip ši gyvūnams ir paukščiams – tikra palaima. Orai nešalti. Sniego nėra. Todėl miško gyvūnams nesunku rasti ėdesio, o žvėrinčiaus gyventojams nereikia kęsti šalčio“, – sakė Telšių miškų urėdijos žvėrinčiuje auginamus žvėris prižiūrintis Petras Dabrišius. Šalčio ir sniego nepasigenda ir žymiausias žvėrinčiaus gyventojas meškinas Timofejus.


2014-12-18 08:18

Atšilę orai jau išginė žiemą

8

Jei ne spindinčios ir šviečiančios miesto puošmenos, galėtum manyti, kad laukiame ne Kalėdų, o Velykų. Pavasarinę nuotaiką kelia jau anos savaitės pabaigoje prasidėję ir besitęsiantys šilti, dažnai su lietumi orai. Lietus ir šiluma šią savaitę baigė sutirpdyti paskutinius sniego likučius. Rytiniuose šalies rajonuose sniego apklotas, kad ir neištisas, išgulėjo gana ilgai – nuo antrojo lapkričio dešimtadienio pabaigos.


2014-12-17 20:40

Kalėdų rytą – vienintelis šansas išvysti gražią baltą žiemą

30|3| 

Artėjant Kalėdoms, orai nė iš tolo neprimena gražios lietuviškos žiemos. Na, tokios, kaip iš atvirukų, su apsnigtais medžiais ir storomis žemę nuklojusiomis pusnimis. Ar Kalėdos tokios ir bus – niūrios, juodai pilkos, su apmirusiais nuogais medžiais, po kojomis žliugsinčiu purvu ir į veidą šlapius neaiškios rūšies kritulius bloškiančiu vėju?


2014-12-17 09:01

Prasidėjo vėgėlių nerštas – jas žvejoti draudžiama

Siekiant apsaugoti vėgėles, nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. – prasidėjus šių žuvų nerštui ir neršto metu - jas draudžiama žvejoti visoje šalyje, o pagrindinėse jų nerštavietėse – Nemune nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo jo žiočių iki Babtų tilto – nakties metu apskritai draudžiama bet kokia žvejyba.


2014-12-17 08:01

Pirmiausia vėjas stiprės pajūryje

 

Įpusėjęs gruodis šalčiu negrasina, orai labiau primena ne žiemos pradžią, bet greičiau gilų rudenį. Kelis kartus pasirodęs sniegas gana greitai buvo ištirpintas nuo Atlanto vandenyno atkeliaujančių ciklonų atneštos šilumos ir lietaus. Šįmet dažną dieną ūžauja ir gana stiprus pietvakarių, pietų vėjas, ypač pajūryje, o juk pirmajam žiemos mėnesiui būdingesni ramesni orai. Gruodį Lietuvoje daugiausia vyrauja pietinių krypčių vėjas. Pagal daugiamečius duomenis, vidutinis vėjo greitis siekia vos 3–8 m/sek., maždaug 3–5 dienas per mėnesį didesnėje šalies dalyje fiksuojamas stipresnis nei 15 m/sek. vėjo greitis.


2014-12-17 08:00

Iš brakonierių atimtą įrangą naikino kirviais

2|2

Kauno aplinkosaugininkai surengė neįprastą akciją – kapojo, karpė, pjaustė brakonierių arsenalą. Iš viso buvo sunaikinta daugiau negu 100 įnagių, konfiskuotų iš gamtos niokotojų. Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento kieme pokšėjo kirviai. Gamtos sergėtojai negailėjo guminių valčių, trišakių, tinklų, bučių ir kitų gaudyklių, laužė metalinius spąstus. Sukapotas brakonierių turtas buvo kraunamas į dėžes ir vežamas į atliekų tvarkymo įstaigą.


2014-12-16 12:21

Prasidėjo vėgėlių nerštas, apribojama jų žvejyba

3

Siekiant apsaugoti vėgėles, nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. – prasidėjus šių žuvų nerštui ir neršto metu, jas draudžiama žvejoti naktį pagrindinėse jų nerštavietėse – Nemune nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo jo žiočių iki Babtų tilto.


Populiariausi per 24 val.