Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-05-29 13:02

Vilniaus vicemeras piešia naują registracijos į darželius tvarką

Kitąmet į sostinės darželius registruojami vaikai, išskyrus kai kurias išimtis, atsidurs jau dabar vietos laukiančiųjų eilės gale, be to, atsisakoma ketinimų teikti pirmenybę Vilniuje dirbančių tėvų vaikams.


2015-05-29 12:13

Pirmadienį abiturientų laukia rimtas išbandymas

1

2015 metų birželio 1 dieną vyks privalomas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas. Kaip seksis laikantiems egzaminą šiemet? Juk pernai lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatai nedžiugino.


2015-05-29 12:05

P. Vaitiekūnas: „Neleiskime V. Putinui įgyvendinti svajonių“

21| 

Antrajame sesijos posėdyje pranešimą skaitęs Ukrainoje rezidavęs Lietuvos ambasadorius Petras Vaitiekūnas pasakojo, kad pats lankėsi karo krečiamuose Ukrainos rajonuose ir savo akimis matė, kas ten vyksta. „Rusijos karas Ukrainoje tęsiasi, tęsiasi provokacijos ir įžūlus Rusijos melas, kas vyksta Ukrainoje, tęsiasi. Sankcijos Rusijai turi būti stiprinamos ir gaila, kad tarptautinės organizacijos bejėgės“, – kalbėjo P.Vaitiekūnas ir pridūrė, kad akivaizdus atsakymas, kodėl Rusija taip aktyviai naudojasi veto teise, kuomet kalbama apie jų veiksmų išplėtimą.


2015-05-29 11:48

V. Uspaskichas pasiliko galimybę susigrąžinti partijos vairą

4

Kelis kartus anksčiau pareiškęs nedalyvausiantis Darbo partijos pirmininko rinkimuose, jos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas šiuo metu jau neatmeta galimybės vadovauti partijai.


2015-05-29 11:13

V. Baltraitienė traukiasi, bet rinkimų intriga lieka

14|2

Vos prieš mėnesį „darbiečių“ gretas papildęs ir jų lyderio posto siekiantis Valentinas Mazuronis vienu varžovu turės mažiau – iš kovos pasitraukė Virginija Baltraitienė. Ar tai padės partijos naujokui? Žemės ūkio ministrė V.Baltraitienė apie sprendimą nesiekti partijos pirmininko posto bendražygiams pranešė nelaukdama šį šeštadienį vyksiančio suvažiavimo.


2015-05-29 11:06

Laisvės alėja išliks pėsčiųjų bulvaru

10|16

Laisvės alėja po rekonstrukcijos išliks pėsčiųjų zona su dviračių taku. Automobilių eismas, išskyrus specialiųjų tarnybų bei aptarnaujantį transportą bus draudžiamas. Tokį sprendimą penktadienį pristatė Laisvės alėjoje improvizuotą spaudos konferenciją surengę Kauno vadovai.


2015-05-29 10:07

Slapta, bet melaginga pažyma – lyg nuodai

79|3

Slaptos specialiųjų tarnybų pažymos dažniausiai žmones negailestingai paskandina, bet kitiems gali padėti išplaukti. Būtent pastarojo varianto dar tikisi buvęs Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius. Šiuo metu vykstančio teismo proceso metu netikėtai paaiškėjo, kad nusikalstamos veiklos imitavimo modelis ir ikiteisminis tyrimas R.Adomavičiaus atžvilgiu buvo pradėtas remiantis suklastota Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažyma.


2015-05-29 10:06

Steigvilių vėjo malūnas

19

Pakruojo rajone unikalus Steigvilių malūnas dar mažiausiai metus nebus tvarkomas. Mat paveldosaugininkai ir Pakruojo rajono savivaldybė ir vėl praleido progą pasinaudoti Norvegijos fondo parama.“Galbūt kitais metais pavyktų, galbūt struktūrinių fondų paramą išeitų gauti“, -- nieko konkretaus negalėjo pasakyti Kultūros paveldo departamento Šiaulių skyriaus vedėjas Rytis Budrys.Valstybės saugomą Steigvilių malūną nesėkmingai mėginama prikelti jau keletą metų, tačiau Norvegijos fondo lėšų vis nesulaukiama. Kartais savivaldybė neskiria savo dalies pinigų, kartais nesugebama pateikti paraiškos.Per tuos metus tik malūno sienose žiojinčios skylės buvo apkaltos lentomis.Nors Steigvilių malūno sienos ir kepurė kiaura, bet viduje dar likę daug dalių.Prieš keletą metų vagys kelias girnapuses išsinešė, dvi dar liko.Išlikę ir piltuvai, ašys, pakėlimo mechanizmai.Malūno didžiuliai krumpliaračių guoliai pagaminti garsios švedų kompanijos SKF. Įmonė ir šiuo metu yra viena didžiausių pasaulyje guolių gamintojų.Steigvilių malūną 1891 metais pastatė kaimo šviesuolis Jonas Beinoravičius. Jis garsėjo lietuviškos spaudos platinimu bei lietuvybės skleidimu.Tarpukariu vien Pakruojo krašte buvo per 300 malūnų. Dabar valstybė Pakruojo rajone saugo vos 18 malūnų. Kai kurie jų buvo išbraukti iš registro, kai kurie sugriuvo.Sutvarkytas Pakruojo rajone tik Stačiūnų malūnas. Jį suremontavo ir savo reikmėms pritaikė vietos bendruomenė.


2015-05-29 10:03

Policija paskelbė karą rūkantiems nepilnamečiams

5

Kiekvienais metais gegužės mėnuo yra skelbiamas nerūkymo mėnesiu, o gegužės 31 diena – „Pasaulinė diena be tabako“. Atsižvelgiant į tai, sekmadienį policija visoje šalyje organizuoja prevencinę akciją, nukreiptą prieš rūkančius nepilnamečius. Jos metu rūkantiems nepilnamečiams nebus taikoma jokia tolerancija, už savo veiksmus jie turės atsakyti, pranešė Policijos departamentas.


2015-05-29 09:02

Kybartų pataisos namuose pradėjo veikti ryšio blokavimo technika

1

Kybartų pataisos namuose pradėjo veikti ryšio blokavimo technika


Populiariausi per 24 val.