Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-09-21 18:24

L. Linkevičius: situacija Europoje mums primena taikos vertę

1

Pažymėdamas Jungtinių Tautų Tarptautinę taikos dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžia, kad situacija šių dienų Europoje mums dar kartą skausmingai primena taikos vertę. „Tarptautinė taikos diena žymi žmonijos troškimą kurti pasaulį, kuriame dialogas, tolerancija ir pagarba žmogaus teisėms nugali neapykantą, agresiją ir jėgos politiką. Deja, pasaulyje vis dar yra daug vietų, kur rusena konfliktai ir karai.


2014-09-21 17:22

Jau atėjo rudenėlis, sužydėjo visos gėlės

1|31

Trumpėja dienos, ilgėja naktys. Į Šiaurės Lietuvą – Žiemgalos kraštą kasdien vis garsiau beldžiasi auksinis rudenėlis. Paskutinėmis „bobų vasaros“ akimirkomis gėlių žiedai skaidrina ant Lietuvos – Latvijos ribos stovintį Joniškio miestą. Geltonos, rožinės gėlės, baigiantys nokti raudonskruosčiai šermukšniai, soduose – vėlyvosios avietės...


2014-09-21 16:33

Artimieji ieško dingusios senutės

1

Šių metų rugsėjo 17 dieną iš Panevėžio Slyvų gatvės į kapus esančius Ramygalos gatvėje išėjo senyvo amžiaus moteris. Išėjo su stumiamais mėlynais ratukais kurie padeda jai paeiti, buvo apsirengusi žalia plona striuke, pilkomis sportinėmis kelnėmis, baltais sportiniais bateliais, balta megzta kepure.


2014-09-21 15:34

„Štetl Jonava“ šventėje - praėjusio amžiaus skonis ir kvapas

13|42

Šeštadienį Jonavos šv.Jokūbo bažnyčios aikštė virto turgumi – jonaviečiai trankiai atšventė derliaus ir rudens šventę. Europos paveldo dienoms skirtas renginys jonaviečius nustebino Jonavos rajono seniūnijų žmonių kūrybiškumu. „Štetl Jonava“ šventės metu miestelėnai ir svečiai galėjo „nomotis“ žemę, susitaisyti batus, sulopyti suknelę ir įsigyti iš seniūnijų į Jonavą atgabento rudens derliaus. Kad pirkti būtų smagiau, visiems griežė kapelos ir mėgėjų meno kolektyvai, o visa turgaus aikštė persisunkė XX amžiaus kvapais.


2014-09-21 15:25

Turkų lėktuvas tūpė dėl susirgusios mergaitės. Ji ligoninėje

16

Šeštadienio vakarą Tarptautiniame Vilniaus oro uoste neplanuotai leidosi „Turkish Airlines“ lėktuvas „Boeing 737“. Iš Stokholmo Arlandos oro uosto pakilę lėktuvo keleiviai be persėdimų turėjo pasiekti Stambulo Atatiurko oro uostą. Tačiau „Turkish Airlines“ orlaivis buvo priverstas nusileisti Vilniuje: Alytų pasiekęs lėktuvas apsisuko ir atskrido iki Vilniaus.


2014-09-21 15:18

Šalia Nemuno ant karo žirgų kovėsi raiteliai

23

Trečius metus Šakių rajone vykstantis festivalis "Karo žirgas" šįmet sutraukė ypatingai daug svečių ir dalyvių. Jame dalyvavo amatininkai, kariai rekonstruktoriai ir archainių folklorinių ansamblių kolektyvai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Ukrainos. XII-XIII a. laikotarpį atkuriantis senovės baltų amatų ir karybos festivalis šiais metais buvo skirtas prūsų sukilimui paminėti. Istorikai mano, jog šis sukilimas keliolikai metų sustabdė kryžiuočių ekspanciją į Lietuvą. Per šį laikotarpį lietuviai sugebėjo tinkamai pasiruošti ir kovoto dar 150 metų.


2014-09-21 14:13

Vilniuje atidengtas dar vienas paminklas daktarui Aiskaudai

21

Ant M. Marcinkevičiaus ligoninės pastato Vilniuje sekmadienį atidengta atminimo lenta iškiliam Lietuvos gydytojui, visuomenės veikėjui ir humanistui Cemachui Šabadui (1864-1935). C. Šabadas buvo populiariausias Vilniaus žydų lyderis XX a. pirmojoje pusėje. Jis buvo labai veiklus įvairiose srityse - labdaros, sveikatingumo, švietimo, mokslo ir kt. Jis teikė nemokamą pagalbą visiems Vilniaus vargšams, taip pat įgyvendino projektą, kuris numatė paskirti kiekvienai mokyklai po gydytoją.


2014-09-21 13:05

Žmonės skęsta, o jų gelbėti nėra kam

4

Pasibaigus vasaros sezonui Neringos, Klaipėdos ir Palangos paplūdimiuose dirbę gelbėtojai su pasididžiavimu suskaičiavo jūroje išgelbėtus poilsiautojus ir pasidžiaugė, kad šią vasarą nenuskendo nė vienas žmogus. Iš tiesų maudynės banguotoje jūroje laimingai baigėsi ne visiems poilsiautojams. Rugpjūčio pradžioje už Nemirsetos link Klaipėdos nuskendo jūroje maudęsis 19 metų Lenkijos pilietis.


2014-09-21 13:05

Incidentas Barenco jūroje - Lietuvos laivas prisišaukė nelaimę ?

83|8|

Greita ir griežta Vyriausybės reakcija į įvykius Barenco jūroje, kurioje dėl įtarimų neteisėtai žūklaujant Rusijos ekonominėje zonoje šios šalies pareigūnai netikėtai sulaikė Lietuvos žvejybos laivą „Jūros vilkas“, kitus mūsų šalies žvejybos įmonių darbuotojus ir džiugina, ir stebina. Vyresnio amžiaus jūrininkai dar prisimena tuos laikus, kai Lietuvos diplomatai, narpliodami panašius incidentus pasaulio vandenynuose, nebuvo tokie aktyvūs ir ryžtingi – reikėdavo juos paraginti.


2014-09-21 12:34

Japonai džiūgavo Kaune išvydę diplomato Ch.Sugiharos sūnų

10|36

Kelios dešimtys iš Japonijos atvykusių turistų negalėjo patikėti savo akimis – buvusioje šios šalies diplomatinėje atstovybėje Kaune jie sutiko vieno garsiausių visų laikų Japonijos diplomatų Chiune Sugiharos jauniausiąjį sūnų Nobuki Sugiharą, kuris stulbinamai panašus į tėvą.


Populiariausi per 24 val.