Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2016-05-03 16:29

Simfoninio sezono pabaigos koncertas kreips mintis į šviesą

2

Stinga džiaugsmo ir šviesos? Siūlome paklausyti Antoníno Dvořáko Devintosios simfonijos „Iš Naujojo pasaulio“. Jos tema-šūkis galingomis fanfaromis simboliškai pranašauja džiaugsmą ir šviesą.


2016-05-03 14:30

2017-uosius Seimas paskelbė Tautinio kostiumo metais

Kitus metus parlamentarai nutarė paskelbti Tautinio kostiumo metais. Už tokią grupės Seimo narių iniciatyvą antradienį balsavo 64 politikai. Niekas nebuvo prieš ir nesusilaikė.


2016-05-03 12:24

Mirė Panevėžio dramos teatro aktorius Stasys Petronaitis

3

Eidamas 84-uosius metus, pirmadienį mirė žymus teatro ir kino aktorius Stasys Petronaitis, pranešė Panevėžio J.Miltinio dramos teatras.


2016-05-03 11:04

Ansamblis „Canto fiorito“ kviečia į muzikines rungtynes

Senosios muzikos mėgėjams šis pavasaris dovanoja džiugų įvykį – gegužės 5 d. Valdovų rūmuose prasideda II tarptautinis Marco Scacchi festivalis. Festivalį pradės tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto fiorito“ specialiai šiam įvykiui paruošta programa „Žymioji Scacchi ir Sieferto kontroversija: muzikinės rungtynės“.


2016-05-03 11:04

Europos operos dienos švenčiamos 10-ąjį kartą!

3

Gegužės 6–8 d. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras drauge su daugeliu Europos ir kitų pasaulio šalių teatrų švęs Europos operos dienas. Šventės tema – „Pasaulio teatras“. Ji simboliška, mat pasaulio operos bendruomenę vienijanti ir operos mėgėjų gretas gausinanti šventė rengiama 10-ąjį kartą!


2016-05-02 12:29

Po Anykščius ir miesto meno erdves jau vedžioja virtualus gidas

Anykščių menų centras lankytojams sukūrė išmaniąją programėlę, leidžiančią Sakralinio meno centro ir Angelų muziejaus ekspozicijas apžiūrėti su virtualiu gidu. Programėlė taip pat pasakoja apie Anykščius, į juos žvelgiant iš aukščiausios Lietuvoje Šv.Mato bažnyčios bokšto. Ji ne tik lydi lankytojus pasakodama apie eksponatus, bet ir suteikia galimybę apie dominantį meno kūrinį daugiau sužinoti jį tiesiog nufotografavus.


2016-05-02 10:15

Vilniuje jaunystės žiedais skleisis „Žali sodai“

2

Šį savaitgalį Vilniuje šėls jaunystė – vyks jau tradicija tapęs aštuntasis Lietuvos studentų folkloro festivalis „O kieno žali sodai“. Šių metų renginio tema – „Jaunystė – bendrystė“, tad miestas vilniečius ir svečius įtrauks į pašėlusį tradicinio šokio sūkurį, džiugins skambiomis dainomis ir instrumentine muzika.


2016-05-01 18:15

Profesoriaus namuose knibždėte knibžda raganų

7

Alfredo Laurinavičiaus (59 m.) darbo kambaryje knibžda per tris šimtus raganų – tiek šių pasakų ir sakmių būtybių per 18 metų surinko Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kelių katedros profesorius. Ruoštis paskaitoms tokia spalvinga aplinka profesoriui netrukdo, mat jis įsitikinęs, kad rankų darbo kūriniai sukuria teigiamą energiją, kurią į dirbinius sudėjo tautodailininkai.


2016-05-01 17:17

Berlyne – pirmoji pažintis su Lietuvos architektūros istorija

Gegužės 12 d. Berlyno architektūros muziejaus galerijoje, Berlyno Technikos universitete, pirmą kartą Vokietijos sostinėje bus eksponuojama paroda skirta Lietuvos architektūros istorijai „Kaunas – neatrastoji Europos modernizmo sostinė“. Parodos kuratorius – architektas Gintaras Balčytis. Parodą lydės diskusijos bei Kauno architektūros gido pristatymai.


2016-05-01 16:54

Vilnius kviečia minėti pasaulinį Gailestingumo jubiliejų

4

Gegužės 6–8 d. savaitgalį Vilniaus miesto gatves užplūs vilniečiai ir miesto svečiai iš visos Lietuvos. Neįprastas reiškinys truks keletą dienų ir kvies visus norinčius įsitraukti į Nacionalinio gailestingumo kongreso renginius. Jaukios Vilniaus miesto erdvės virs įvairių susitikimų vieta. Duris atvers bažnyčios, konferencijų, kino salės. Prie kongreso jungtis kviečia katalikų bendruomenė.


Populiariausi per 24 val.