Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2015-11-24 13:38

Rekonstruotas muzikinis teatras bus be aikštelės automobiliams

4|7

Po ketvirtį amžiaus trukusių diskusijų dėl Klaipėdos muzikinio teatro pastato ateities pagaliau pristatytas statinio rekonstrukcijos ir plėtros projektas. Viskas atrodytų patraukliai, jei ne viena smulkmena – automobilių stovėjimo aikštelių prie teatro neliko, o dabartinė bus užstatyta.


2015-11-24 11:46

Vytauto Kernagio gerbėjai šventes pasitiks teatre

5

Likus mėnesiui iki didžiųjų metų švenčių, Vytauto Kernagio fondas skelbia džiugias naujienas visiems maestro V.Kernagio gerbėjams – gruodį teatrų scenose bus rodomi specialūs šventiniai „Balto sodininko“ spektakliai.


2015-11-24 11:26

Baroko muzika atgimsta barokiniame mieste

18

Prancūzų institutas Lietuvoje kartu su Nacionaliniu muziejumi Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmais rengia nedidelę muzikos šventę klausytojams, pasiruošusiems susipažinti su senąją baroko muzika, įkvėpti jos, alsuoti ja ir per ją dar geriau pažinti miesto dvasią.


2015-11-23 19:22

Architektūros žvaigždės projektas Vilniuje aiškėja

2

„Modernaus meno centro muziejus taps ne tik ypatingos kolekcijos namais, bet savo dizainu sujungs muziejaus erdves su miestu ir taps nauju kultūros centru vilniečiams“, – pirmadienį pristatydamas Modernaus meno centro Vilniuje projektą kalbėjo Niujorko architektas Danielis Libeskindas.


2015-11-23 16:59

„Sostų karų“ autorius: JAV turi priimti Sirijos pabėgėlius

1

Tų, kas skaitė jo knygas ar bent matė didingiausią visų laikų pasaulio serialą „Sostų karai“, tokia George'o R.R.Martino pozicija neturėtų stebinti. Jo herojai gerai supranta, kas yra karas, praradimai ir poreikis bėgti iš namų. Dabar jis nori padėti tiems, kas kenčia pasaulyje, kuriame gyvena ir pats. Todėl rašytojas pasiuntė paprastą žinutę Amerikai: „Įsileiskime juos.“


2015-11-23 16:35

Lrytas.lt biblioteka: Ch. Andre. „Tik nepamiršk būti laimingas“

Christophe‘as André – prancūzų psichoterapeutas, psichiatras, vienas žymiausių biheivioristinės, kognityvinės ir elgesio terapijos atstovų, vienas pirmųjų psichoterapijoje ėmęs taikyti meditaciją. Parašė per 30 didžiulio populiarumo sulaukusių knygų, skirtų plačiajai auditorijai. Lietuviškai išleistos „Netobuli, laisvi ir laimingi“ (2014), „Ramybė“ (2014).


2015-11-23 16:33

Lrytas.lt biblioteka: Umberto Eco. „Nr. 0“

Umberto Eco kuria kriminalinį romaną apie slaptus ekonomikos, politikos ir ketvirtosios valdžios – žurnalistikos – tarpusavio ryšius. Drauge tai – ironiška, provokuojanti, intelektuali knyga apie XXI amžių, kuriame absurdiškiausios naujienos, deja, sulaukia didžiausio atgarsio.


2015-11-23 14:30

Palangos koncertų salė jau pasirengusi priimti svečius

5

„Tai didelė dovana Palangai ir Lietuvos atlikėjams. Tikiuosi, ji padės keisti klausytojų požiūrį į muziką, sužadins jų norą klausytis natūralaus garso. Salėje įrengta akustika leis atlikėjams atskleisti visą savo talentą be jokių papildomų efektų ar fonogramų“, – kalbėjo po repeticijos naujoje Palangos koncertų saleje kurorto vaikų meno mokyklos mokytojas Alfonsas Juškys. Šios salės išskirtinumas – sudėtinga skaitmenizuota elektroakustinė sistema, pritaikanti salės akustiką skirtingų žanrų poreikiams.


2015-11-22 15:53

Teatras „Šiupinys“: kaip studentai šaipėsi iš sovietų valdžios

12|10

Šeštadienį Vilniaus Gedimino technikos universiteto rūmuose Saulėtekio alėjoje vėl griaudės juokas – buvusio Vilniaus inžinerinio statybos instituto (VISI) studentų estradinio teatro „Šiupinys“ artistai ir režisieriai minės 40 metų sukaktį.


2015-11-22 14:12

Kokybės kultūros plėtros veiksmų planui – beveik 50 mln. eurų

Mokyklų pažangos projektų konkursai, aiškiais kriterijais paremti mokinių pasiekimų vertinimų įrankiai, informacinė sistema mokinių kūrinių, mokymosi pasiekimų ir jų įvertinimų kaupimui, elektroninė egzaminų vykdymo ir vertinimo aplinka bei galimybės mokytis švietimo lyderiams būtinų įgūdžių ir dalintis patirtimi – tai tik nedidelė dalis projektų, įgyvendinsiančių švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės patvirtintą Kokybės kultūros plėtros veiksmų planą.


Populiariausi per 24 val.