Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2014-12-20 21:12

„Neringos“ kavinė: pabėgimas iš beveidžio gyvenimo

11

„Manau, kad nebus galima parašyti XX a. 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių kultūros istorijos nekalbant apie Vilniaus „Neringos“ kavinę“, – buvo įsitikinęs kalbininkas, literatūrologas Bronys Savukynas. Žurnalistė Neringa Jonušaitė (1949-2014 m.) „Neringos“ istoriją ir joje buvusių žmonių istorijas surašė knygoje „Neringos“ kavinė: sugrįžimas į legendą“ (išleido „Mažoji leidykla“).


2014-12-20 17:41

Baroko muzikos aistros – spektaklyje „Affetti musicali“

7

Artėjant gražiausioms metų šventėms Lietuvos muzikų sąjunga kviečia jų laukti nusiteikus itin pakiliai. Gruodžio 20 dieną Birštono gyventojai bei svečiai kviečiami į muzikinio teatro „Tarp natų“ pasirodymą „Affetti musicali“, kuriame jų lauks kupina spalvų teatralizuota barokinės muzikos programa.


2014-12-20 16:48

Šokėjų „Maži stebuklai“ – mažiems smalsiems vaikams

12

Šokio judesiais vaikams pasakojama kaip iš mažo ląstelių gumulėlio – ikriuko, kiaušinio, kirmėlytės ar sėklos atsiranda kvapni gėlė, margaspalvis drugelis, žalia varlė, galingais sparnais plasnojantis erelis ar nerangus pingvinas, linksmas ir smalsus žmogus.


2014-12-20 13:22

Tradicinėje Kalėdų muzikos šventėje bus naujovių

Gruodžio 26–28 d. Filharmonijos Didžiojoje salėje vyksiantis šventinis festivalis neapsiribos, kaip dažniausiai būna, populiariąja klasika. Į kalėdinį meistrų melodijų kaleidoskopą įsipins ir jaunimo eksperimentų. Scena trauks akį ir paveikslais bei artistų judesiais.


2014-12-19 15:58

Žirmūnuose atidaryta moderni viešoji biblioteka

Vilniaus Žirmūnų mikrorajone po rekonstrukcijos duris atvėrė modernus skaitytojų aptarnavimo centras, teikiantis ir tradicines, ir naujas viešosios bibliotekos paslaugas. Tai pirmoji tokia erdvi, šiuolaikiškomis technologijomis aprūpinta renovuota biblioteka Vilniuje. Planuojama, kad Žirmūnų bibliotekoje kasmet lankysis iki 100 tūkst. lankytojų, apie 8 tūkstančiai skaitytojų.


2014-12-19 15:54

Spektaklis apie gyvenimą, kurio neįmanoma suvaidinti iš naujo

Po kelerių metų pertraukos į Nacionalinio Kauno dramos teatro sceną vėl sugrįžęs režisierius G.Varnas neatsitiktinai pasirinko šveicarų „intelektualiosios pokario bangos atstovo“, dramaturgo, rašytojo M.Frischo pjesę. Jis teigia, kad „Lietuvos teatro scenas užtvindė socialinis teatras. Aš noriu priminti egzistencinį teatrą. Manau, kad turi būti atsvara visuomeniškai aktyviam teatrui. Tai mano vidinis maištas prieš socialinio teatro madą.“


2014-12-19 12:52

Tarp jubiliejinio „Kaunas Jazz“ žvaigždžių – Tillas Brönneris

6

Artėjančiu 25-mečiu besidžiaugiantis festivalis „Kaunas Jazz“ skelbia naujas savo jubiliejinio sezono žvaigždes. Prie jau anksčiau paskelbtų amerikiečių garsenybių Gregory Porterio ir „Naturally 7” jungiasi dar keletas ryškių atlikėjų – iš Vokietijos, Šveicarijos, Lenkijos ir Lietuvos.


2014-12-19 10:50

R. Granauskui po mirties skirtą garbės ženklą atsiėmė jo duktė

Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ R.Granauskui skirtas šių metų balandį rašytojui minint 75 metų jubiliejų, tačiau tuomet jis negalėjo garbės ženklo atsiimti dėl ligos. Ketvirtadienį apdovanojimą priėmė rašytojo dukra Inga su vyru Raimondu.


2014-12-19 10:44

Mokslininkai greito skaitmeninių knygų įsigalėjimo nenumato

Elektroninės knygos Lietuvoje populiarėja, tačiau popierinių greitai neaplenks. Tokias išvadas skelbia šių metų skaitmeninės leidybos tendencijas analizavę Vilniaus universiteto mokslininkai. Beveik trečdalis Lietuvos leidėjų jau leidžia skaitmenines ir elektronines knygas, dar 43 proc. tą ketina daryti ateityje.


2014-12-18 19:45

Garsūs muzikai kvies paminėti kompozitorių Eduardą Balsį

Gruodžio 22 d., pirmadienį, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje vyks kompozitoriaus Eduardo Balsio gimimo 95-osioms metinėms skirtas koncertas, kuriame skambės skirtingais laikotarpiais sukurti E. Balsio kamerinės muzikos opusai. Vieno talentingiausių pokario kompozitorių kūrinius atliks ryškūs įvairių kartų nūdienos atlikėjai.


Populiariausi per 24 val.