Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2016-06-27 17:48

Vienuolika metų be Tėvo Stanislovo, bet Paberžė tebetraukia

35

Lietuvoje minimos Tėvo Stanislovo netekties vienuoliktosios metinės. Kapucinų vienuolio, kuris kone per keturias dešimtis gyvenimo Paberžėje metų tapo šviesos spinduliu daugeliui žmonių, o pats buvo vadinamas visos Lietuvos vaikų Tėveliu. Paskutiniais gyvenimo metais Tėvas Stanislovas rūpinosi, kad Paberžė išliktų ne tik jo kauptų sakralių ir etnografinių daiktų saugojimo vieta, bet ir žmonių traukos centras. Jo svajonės pildosi, o misijos tęsiamos.


2016-06-27 15:27

„Išausta tapatybė“: lietuviai didžiuojasi tautiniu kostiumu!

8

Karštą sekmadienio vakarą į Bernardinų sodą pasigrožėti ypatingu tautos ir valstybės simboliu – nacionaliniu kostiumu – rinkosi vilniečiai ir miesto svečiai. Prie muzikinio fontano vyko Lietuvos liaudies kultūros centro surengtas tautinio kostiumo konkurso „Išausta tapatybė“ finalas.


2016-06-27 14:37

Birželio 29 d. LNDT kasoje dirbs teatro aktoriai ir direktorius

1

Naujasis Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezonas prasidės rugsėjo 2 dieną, tačiau jau dabar žiūrovai kviečiami jam pasirengti. Birželio 29 dieną bus pradėti pardavinėti bilietai į 77-ojo sezono spektaklius. Pirmieji, norintys įsigyti bilietus, galės pasitarti ne tik su kasininke, bet ir su aktoriais: Martynu Nedzinsku, Birute Mar, Dalia Michelevičiūte, Mariumi Repšiu, Arūnu Vozbutu. Lankytojų nuomonę išklausys ir daugiau apie spektaklius papasakos LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis.


2016-06-27 12:13

Netekome Nacionalinės premijos laureatės Marijos Matušakaitės

3

Dailėtyrininkės tyrinėjimų sritis – Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės XVI-XVIII a. dailė: senoji medžio skulptūra, drožyba, antkapiai, portretai, istorinis kostiumas.


2016-06-26 12:33

Bernardinų sode sekmadienį tviskės Lietuvos tautiniai kostiumai

2

Lietuvos liaudies kultūros centras jau antrą kartą organizuoja tautinio kostiumo konkursą kviesdamas dalyvius parodyti lietuvių drabužių įvairovę ir grožį, pasidalinti savo įgytomis žiniomis, kūryba ir atradimais, kuriuos patiria kiekvienas, besisiūdinantis tautos istoriją atspindinčius rūbus.


2016-06-26 12:20

Pradėtos restauruoti Kauno jėzuitų bažnyčios freskos

Pernai ant Kauno šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčios fasado aptiktos trys freskos pradėtos restauruoti.


2016-06-26 09:38

Naujas LVSO pusmetis – muzikos gurmanams ir melomanams

14

Naujasis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezonas džiugins savo ištikimus gerbėjus tradiciniais koncertais, pamėgtais solistais ir klasikiniu repertuaru, be kurio neįsivaizduojamas simfoninio orkestro pusmetis. Vilniaus Kongresų rūmuose ateinantį pusmetį skambės Ludwigo van Beethoveno, Sergejaus Rachmaninovo, Cesaro Francko simfoniniai opusai, Piotro Čaikovskio, Roberto Schumanno, Maurice'o Ravelio, Richardo Strausso, Philipo Glasso, Leonardo Bernsteino, George'o Gershwino ir kitų iškilių kompozitorių kūriniai solistams ir simfoniniam orkestrui.


2016-06-24 11:23

Patarė, kaip, norint neapsijuokti, reikėtų elgtis teatre

1

Kai teatre vieši žvaigždės arba vyksta premjera, ateina tikrieji to žanro gerbėjai ir iš karto keičiasi atmosfera: sveikinamasi prie pat įėjimo, sveikinamasi su drabužininkais, per pertrauką nebūna jokios grūsties nei prie baro, nei tualetuose, LRT radijui sakė etiketo ekspertė Alvyda Jasilionytė. Taigi, pabrėžė knygelės „Kaip elgtis teatre“ autorė, lietuviams derėtų pasimokyti, kaip teatre deramai elgtis ir kaip rengtis.


2016-06-23 13:35

Kauniečiai mėgavosi unikalaus kariliono muzika

15

Ketvirtadienį karilionininkai Giedrius Kuprevičius ir Julius Vilnonis kauniečiams įteikė išskirtinę dovaną Joninių proga. Jie grojo pirmą kartą į Kauną, Rotušės aikštę trumpam užsukusiu įspūdingu kilnojamuoju karilionu.


2016-06-23 10:51

Skaniausios uogos – ant Kristupo vasaros festivalio desertų

2

Kur gi dar, jei ne Kristupo vasaros festivalyje, galima iki soties mėgautis figūros negadinančiais muzikiniais desertais – nuo Leonardo da Vinci laikus menančio unikalaus viola organista iki visiškai naujų patyrimų, išprovokuotų netikėtų muzikinių jungčių. Šiemet šis vienas didžiausių kultūrinių vasaros renginių Lietuvoje vėl gundo „išsirinkti skaniausią“ iš net 40 koncertų, vyksiančių liepos 3 – rugpjūčio 28 dienomis. O rinktis yra iš ko.


Populiariausi per 24 val.