Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2016-02-08 15:45

Ką žada jubiliejiniai kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno metai?

Lietuvos Seimas 2016-uosius paskelbė Juliaus Juzeliūno metais. Juos pradės šiam žymiam kompozitoriui, kultūrininkui, visuomenės veikėjui, daug prisidėjusiam prie Lietuvos kultūros ir valstybingumo puoselėjimo, skirti renginiai vasario 19-ąją, kūrėjo gimtadienio išvakarėse.


2016-02-08 15:11

Lrytas.lt biblioteka: „Judas Iskarijotas. Šėtono dienoraštis“

Leonidas Andrejevas (1871–1919) – vienas ryškiausių „sidabro amžiaus“ rusų prozininkų. Pirmoji jo novelių knyga pasirodė 1901 metais ir itin greit buvo parduota ketvirčio milijono tiražu, o pats rašytojas tapo literatūros žvaigžde Rusijoje ir už jos ribų.


2016-02-08 13:36

Lietuvių ir islandų atlikėjai kviečia į bendrus koncertus

2

Žinomi šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjai – Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) ir islandų styginių kvartetas SKARK praėjusiais metais ėmėsi įgyvendinti tarptautinį muzikinį projektą, apimantį du skirtingus Europos kraštus – Lietuvą ir tolimąją Islandiją. Šiai iniciatyvai įpusėjus, projekto koncertai bus surengti keliuose mūsų šalies miestuose.


2016-02-08 09:53

Plokštelėje – Lietuvių kompozitorių muzika mušamiesiems

1

Neseniai Lietuvoje išleista kompaktinė plokštelė, pristatanti lietuvių kompozitorių muziką mušamiesiems. Pasak plokštelės iniciatoriaus, entuziastingai su lietuvių kompozitoriais bendradarbiaujančio ir mušamųjų instrumentų repertuarą plečiančio perkusininko Sauliaus Astrausko, tai pirmoji kompaktinė plokštelė, skirta vien Lietuvių muzikai mušamiesiems.


2016-02-08 06:41

Muziejininkės kolekcijoje – ir vienas ypatingas raktas

3

Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė, rašytoja A.Ruseckaitė turi ne vieną laisvalaikio pomėgį. Vienas jų – senovinių raktų kolekcionavimas. Moteris pasakojo, kad raktas jai yra paslaptingas ir daug simbolinių prasmių turintis daiktas.


2016-02-07 07:06

Lituanistė: „Vien testais lietuvių kalbos neišmokysime“

7

Iš pradžių daug kam atrodė, kad testai per lietuvių kalbos pamokas yra panacėja, kuri išmokys raštingumo, bet jie reikalingi pradžioje, kol mokaisi taisyklę ir nori ją suprasti, LRT Klasikai sakė lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Vilija Dailidienė. „Bet toliau turi būti rašoma. Buvo suprasta, kad be diktanto nėra jokios sąsajos su tartimi. Be to, tai yra tekstas, kuris turi pradžią ir pabaigą. O atpasakojimas labai svarbus mokant rišlaus teksto. Kad mokiniai mokėtų pasakoti, o ne atsakinėtų į klausimus, sugrįžta prie atpasakojimo“, – kalbėjo lituanistė.


2016-02-06 10:53

Užgavėnėms Rumšiškėse iškeptas gigantiškas blynų tortas

1

Liaudies išmintis byloja, kad per Užgavėnes negalima dirbti – kitaip nelaimės užklups. Senovėje žmonės tikėjo, kad galėjai susilaukti įvairių nelaimių: sukirmys lašiniai, pirštai tvinksės, vištos daržus kapstys, vėjai stogus plėšys. Kad taip nenutiktų, Liaudies buities muziejus kviečia „biednus ir bagotus“ šeštadienį važiuoti kuo toliau nuo namų linksmintis į Rumšiškes.


2016-02-05 18:00

Kaune jums nuobodu? O kada pakutinį kartą čia lankėtės?

Laisvės alėjos gyventojai turbūt jau susitaikė su tuo, jog dar maždaug penkerius metus miesto centre riaumos sunkiasvorių automobilių varikliai, kils dulkių debesys ir teks pėdinti statybininkų įrengtais tuneliais pėstiesiems. Guodžia mintis, kad baigus rekonstrukciją tokių nepatogumų neteks patirti nei kauniečių vaikams, nei anūkams.


2016-02-05 17:37

Žiema nespėjo pabūti, o Užgavėnių persirengėliai ją jau išveja

Septynios mylios geležinio tilto, dešra užrakinta, kilbasa užkabinta. Kas tai? Ogi gavėnia, kuri prasideda nuo Užgavėnių linksmybių. Jos per Lietuvos miestus nusiris jau šį savaitgalį.


2016-02-05 11:39

Dilema: Klaipėdos vasaros koncertų estrada ar teniso aikštynas?

5|32

Klaipėdoje užsimota naikinti masiniams renginiams skirtą statinį – Vasaros koncertų estradą. Idėja, kuriai miesto politikai iš esmė pritarė, oficialiai vadinama nugyvento kultūros objekto modernizavimu. Sunerimę uostamiesčio choristai, šokėjai, pedagogai, akademinė bendruomenė šaukiasi valstybės institucijų pagalbos.


Populiariausi per 24 val.