Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2015-10-05 18:10

Lenkai Rusijos ansamblį išvarys daužydami puodus ir švilpdami

55|2

„Mandagūs jų šalmai, mandagūs veidai, mandagios netgi plieninės mašinos“, – dainuoja choras, o vaizdo įraše tuo metu rodomos nuotraukos, kuriose matomi automatais ginkluoti kaukėti kariai ir kariniai visureigiai.


2015-10-05 18:05

„Santakos“ slėnyje – nauja meno, dizaino ir technologijų versmė

3

„Ne tik verslo, bet ir vyriausybės lygmeniu pamažu suvokiama, kad dizainas yra neatsiejama bet kokio projekto dalis – tai svarbi „dedamoji“ sėkmingam technologinių ir socialinių inovacijų bei ekonomikos vystymuisi. „DesignLibrary“ franšizės atvežimas į Lietuvą stipriai prisidės prie minėtų sektorių plėtros Lietuvoje“, – įsitikinusi R. Valušytė.


2015-10-05 15:19

„Alma Mater musicalis“ – muzikos pamokos akademinei bendruomenei

Lietuvos muzikų rėmimo fondas šį rudenį jau 22-ąjį kartą kviečia į „Alma Mater musicalis“ koncertų ciklą, skirtą akademinei bendruomenei ir visiems, neabejingiems klasikinei muzikai. Koncertai tradiciškai vyks Vilniaus universiteto šv.Jonų bažnyčioje kiekvieno mėnesio pirmąjį pirmadienį 18 val.


2015-10-05 10:57

„Vilnius Jazz“ žvaigždės. Ką iškrės keista trijulė iš Olandijos?

Nepersūdytume sakydami, kad beveik visi šiemečio 28-ojo festivalio „Vilnius Jazz“ svečiai yra itin saviti kūrėjai. Juk toks šio festivalio tikslas – parodyti įdomiausius šiuolaikinio džiazo balsus. Tačiau dviejų olandų ir afrikiečio trijulė iš Amsterdamo yra išskirtinė ir dėl ansamblio sudėties: violončelė, fortepijonas, vokalas ir mušamieji. Kažin ar tokį trio mūsų festivaliuose girdėjome.


2015-10-02 18:27

Rusnėje atidengta skulptūra M.Gandhi ir jo draugui rusniškiui

8|3

Šilutės rajone Rusnėje penktadienį atidengtas paminklas Indijos nepriklausomybės didvyriui Mahatmai Gandhi ir šiame miestelyje gimusiam jo draugui žydui architektui Hermanui Kallenbachui.


2015-10-02 18:06

Vilniaus Bernardinų bažnyčioje – A.Martinaičio „Saulės giesmė“

1|3

Spalio 4-ąją, šv.Pranciškaus Asyžiečio šventės dieną, Vilniaus šv.Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje vyks koncertas „Tau Šlovė, Garbė ir Gyrius“. Bernardinų bažnyčios giedojimo mokyklos chorai „Langas“ ir „Šv.Pranciškaus paukšteliai“ (chorų vadovė Rita Kraucevičiūtė), Bernardinų bažnyčios tradicinio giedojimo grupė ir Bernardinų parapijos kamerinis ansamblis atliks kompozitoriaus Algirdo Martinaičio septynių dalių kūrinį „Saulės giesmė“ pagal šv.Pranciškaus Asyžiečio žodžius.


2015-10-02 15:37

Vargonų muzikos festivalyje Utenoje choras aukštins šv.Ceciliją

Sekmadienį XIX Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis kviečia į įspūdingą uždarymo koncertą. Spalio 4 d. 17 val. Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ (meno vadovė ir vyr. dirigentė Rasa Gelgotienė) atliks prancūzų kompozitoriaus Charles'io Gounod Iškilmingas mišias šv.Cecilijos garbei (Messe solennelle en l'honneur de sainte Cécile). Vargonuos žymus šalies vargonininkas Vidas Pinkevičius. Solistų partijas atliks Gunta Davidčuka-Gelgotė (sopranas, Lietuva- Latvija), Viesturs Jansons (tenoras, Latvija) ir Nerijus Masevičius (bosas).


2015-10-02 15:23

Orkestras NICO nesitveria savo kailyje be staigmenų

Jau spalio 5 d. Vilniaus rotušėje Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO į sceną žengs net du kartus – šventinius 10–ojo sezono atidarymo koncertus klausytojai galės išgirsti 18 ir 20 val. Koncerto programoje – pirmą kartą Lietuvoje atliekami britų kompozitoriaus Maxo Richterio perkomponuoti garsieji Antonio Vivaldi „Metų laikai“ ir orkestro NIKO gerbėjų pamėgta Gedimino Gelgoto muzika.


2015-10-02 10:11

Klaipėdos bibliotekoje šurmuliuoja smagi knygų mugė

50

Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje atidaryta Lietuvos mažųjų ir vidutinių leidėjų asociacijos knygų mugė sutraukė nemažai smalsuolių. Toks renginys uostamiestyje vyksta jau trečią kartą.


2015-10-01 19:06

Perteklinės utopijos

6

Visa likusi gyventojų dalis – arti 3 mln. – yra išmesta už interesų ribų. Ji – pasyvioji hipotetinė žiūrovė, kuria manipuliuojama ir kuriai siūlomi ne tekstai ar vaizdai, o reklama ir interneto klikai – tolesniam degradavimui užtikrinti ir taip gamintis būsimus herojus.


Populiariausi per 24 val.