Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Marga planeta
2015-07-01 16:35

Ką simbolizuoja kerintys besisukančių dervišų šokiai?

2|18

Dažnas turistas, kuris vyksta į Kairą, yra girdėjęs apie besisukančius dervišus, kurių atliekami pasirodymai sužavi ir užburia miesto lankytojus. Šie šokėjai stilizuotus pasirodymus rengia įvairiuose kultūriniuose miesto taškuose, kruiziniuose laivuose, viešbučiuose ir vestuvėse, o šokių šaknys siekia gilią senovę.


2015-07-01 08:22

Kinija sunerimo: nyksta Didžioji kinų siena

4

Minios turistų iš viso pasaulio kasdien traukia pamatyti vieno didingiausių žmonijos statinių – Didžiosios kinų sienos. Deja, Kinijos spauda praneša, kad siena sparčiai nyksta. Didžiąją kinų sieną naikina ne tik nepalankios oro sąlygos, bet ir patys žmonės, kurie negailėdami vagia plytas. Todėl sunyko jau beveik trečdalis statinio, skelbia „The Independent“. Didžioji kinų siena priklauso UNESCO pasaulio paveldui, o jos ilgis stebina. Siena vingiuoja apie 6800 kilometrų, nuo pat Gobio dykumos šiaurės vakaruose iki Bohajaus įlankos į šiaurės rytus nuo Pekino.


2015-06-30 22:06

Ambicingas planas: nori tapti pirmuoju menininku kosmose

Daugybė žmonių svajoja tapti astronautais ir tyrinėti kosmosą, tačiau mažai tokių svajoklių stengiasi taip, kaip Michaelis Najjaras, kad tai pasiektų. Vokietis fotografas turi ambicingą ir išskirtinį planą: jis rengiasi tapti pirmuoju menininku kosmose. Berlyne gyvenantis 49 metų vyras pasiryžęs netrukus leistis į kosminę kelionę, todėl nepailsdamas treniruojasi fiziškai ir tobulina fotografijos įgūdžius.


2015-06-30 16:48

Ispanai Per Petrines liejo tūkstančius litrų vyno

1|18

Daugiau nei 9 tūkst. žmonių minia Ispanijos siautėjo vyno mūšyje. Ši šventė vyko La Riochos regione esančiame Haro mieste. Taip čia kasmet švenčiamos Petrinės ir Povilinės, rašo „The Daily Mail“. Ši audringa šventė turi ir aprangos kodą – balti marškinėliai būtini. Mūšio metu įprastai praliejama apie 130 tūkst. litrų raudono vyno, o baltų marškinėlių jūra nusidažo rausvai. Šventės dalyviai vynu į vienas kitą šaudo iš vandens šautuvų, pilstosi kibirais ir ąsočiais raudonojo gėrimo.


2015-06-28 17:47

Fiesta Peru sostinėje Limoje

4|13

Peru sostinėje Limoje savaitgalį ūžė „Gay Pride“ eitynės ir įvairūs renginiai.


2015-06-28 17:14

Japonai palaidojo katę Tamą – geležinkelio stoties viršininkę

7|3| 

Sekmadienį Japonijoje iškilmingai palaidota garsioji katė Tama, „dirbusi“ geležinkelio stoties Vakajamos prefektūroje viršininke, praneša „The Associated Press“.


2015-06-28 17:03

Vokietijoje aptiktas 1 milijono eurų vertės aukso lobis

13

Bavarijos mieste Pasau privačiame sklype aptikta maždaug 1 milijono eurų vertės aukso luitų. Tai pranešė Vokietijos pareigūnai. Darbininkai rado didelį lobį griaudami sieną, informuoja „Deutsche Welle“, remdamasis leidiniu „Passauer Neue Presse“.


2015-06-27 18:13

Uždainavęs B. Obama pravirkdė amerikiečius

29|15|

JAV prezidentas Barackas Obama nustebino ir smarkiai sujaudino amerikiečius, skyręs jautrią dainą žuvusiems Čarlstono išpuolyje. Prezidentas penktadienį uždainavo juodaodžių bažnyčioje. Čia susirinkę žmonės neslėpė susižavėjimo, prezidentui pradėjus dainuoti. Toks B.Obamos poelgis po visą šalį sukrėtusių šaltakraujiškų žudynių sujaudino vietos gyventojus. Jo daina skirta per rasistinį išpuolį Čarlstone žuvusiam 41 m. pastoriui Clementa Pinckney pagerbti. Savo kalboje B.Obama tikino, kad pastoriui nebūtų patikęs liūdesys ir tyla.


2015-06-27 10:19

Baltieji rūmai nušvito vaivorykštės spalvomis

56|5| 

Baltieji rūmai nušvito vaivorykštės spalvų šviesomis, JAV Aukščiausiajam Teismui nutarus įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas. Gėjų ir lesbiečių poros Vašingtone ir visoje šalyje džiūgavo dėl penktadienį priimto sprendimo, pagal kurį bus atšaukti vienalyčių santuokų draudimai 14 valstijų, kuriose jie tebegaliojo.


2015-06-26 23:30

Įniršęs vokietis merginai atkeršijo neįprastu būdu

36|13

Vokietis pakluso tradicijai, kuri liepia visą turtą po skyrybų pasidalinti po lygiai. Įsiutęs vyras išsiskyręs su mergina visą savo turtą padalijo perpus – tiesiogine to žodžio prasme, skelbia „Daily Mail“.


Populiariausi per 24 val.