Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-09-01 10:19

Rugsėjo 1-oji Vilniuje

15

Pirmadienį dauguma šalies ugdymo įstaigų pradės mokslo metus. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, šiemet visos Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos bendrai turėtų sulaukti apie 343 tūkst. moksleivių, praėjusiais mokslo metais jose mokėsi per 357 tūkst. mokinių.


2014-09-01 10:03

Lietuvos garbės konsulas mėgino Ukrainai rasti trečiąjį kelią

90|3| 

Kodėl Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius garbės konsulu Ukrainoje paskyrė žmogų, kuris artimai bendravo su Luhansko separatistais? Maža to, jį po mįslingo nužudymo dar ir apdovanojo. Kas buvo Mykola Zelenecas ir jo draugai? „Karas sutraiškė gyvenimą, kurį mes kūrėme daug metų“, – „Lietuvos rytui“ teigė verslininko, Lietuvos garbės konsulo Ukrainos mieste Luhanske M.Zeleneco našlė Elena Zelenec. Kodėl jos vyras, kuris sutarė su Luhansko separatistais, buvo pagrobtas ir žiauriai nužudytas? M.Zelenecas birželį tapo Lietuvos garbės konsulu Ukrainoje, o rugpjūtį buvo nužudytas. Kaip šie įvykiai susiję?


2014-09-01 09:55

L. Linkevičius sako, kad naujieji Europos vadovai - kompromisas

Lenkijos premjero Donaldo Tusko paskyrimas naujuoju Europos Vadovų Tarybos pirmininku, o Italijos užsienio reikalų ministrės Federicos Mogherini - užsienio politikos vadove yra kompromisinis sprendimas. Tai sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.


2014-09-01 09:44

Lietuvoje prasideda Rugsėjo 1-osios šventė

1

Mokslo ir žinių dienų proga pirmadienį pirmaklasiai gaus Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) dovaną – Pirmoko pasą. Pase trumpai ir žaismingai supažindinama su Lietuvos gamta, kalba, miestais, kariuomene, gretimomis šalimis, pateikiama faktų iš Lietuvos istorijos, Lietuvos himnas, papasakojama apie svarbiausius Lietuvos simbolius – Vytį ir vėliavos spalvų reikšmę, apie žmones, savo darbais garsinančius Lietuvos vardą pasaulyje.


2014-09-01 09:21

Ką veikti tūkstančiams absolventų, kurie tapo bedarbiais?

47|3| 

Šių metų vasarą studijas baigę absolventai galėjo rinktis – atostogauti, darbo ieškoti savo pastangomis ar pagalbos kreiptis į darbo biržą. Skaičiai džiugina: iš visų 6767 užsiregistravusiųjų darbą susirado net ketvirtadalis 1620 absolventų. Tačiau kaip paspartinti darbo paieškas ne tik likusiai daliai Lietuvos darbo biržoje užsiregistravusių jaunųjų bedarbių, bet ir tiems, kurie darbo nusprendė ieškotis savarankiškai?


2014-09-01 07:38

Prie paminklo stribams teko pastatyti ir paaiškinimą

116

Miroslavo kaime (Alytaus r.) prie ketvirtą dešimtį metų stovinčio paminklo sovietiniams aktyvistams atsirado nauja atminimo lenta. Joje – kitas 1945-ųjų vasario 12 dienos įvykio aiškinimas. Miroslaviškiai jau buvo apsipratę su 1980 metais šalia bažnyčios pastatytu ir penkiakampe žvaigžde papuoštu paminkliniu akmeniu. Jame iškalta 17 pavardžių sovietinių aktyvistų, partizanų nukautų 1945 metų vasario 12 dieną užimant okupacinės valdžios įstaigas.


2014-09-01 07:27

Italę stebina, kad Lietuvos vaikams Rugsėjo 1-oji yra šventė

218

Į sostinės Antakalnio rajoną iš Veronos (Italija) persikėlusi italė Cristiana Barbierato lygiai prieš 11 metų stebėdamasi žiūrėjo pro langą: kodėl gatvėse pilna gražiai apsirengusių mokinukų su gėlėmis? Šį pirmadienį, Rugsėjo 1-ąją, Cristiana jau žinos, kodėl vaikai pasipuošę ir nešasi gėles. Jai skamba neįtikėtinai, bet, pasirodo, lietuvių vaikams mokslo metų pradžia – šventė! C.Barbierato tai neįprasta, nes Italijoje mokslo metų pradžia nėra šventiška ar iškilminga ir apskritai nėra nustatytos jokios mokslo metų pradžios datos.


2014-09-01 06:51

A. Brazausko našlei Turniškės atsibodo - nebepjauna net žolės

96|2|

„Manęs nereikės išvežti ar išnešti, aš pati išsikelsiu“, – taip prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina atšauna į klausimą, kada išsikels iš rezidencijos Turniškėse. 65 metų K.Brazauskienė šią vasarą itin reta viešnia Turniškėse – jos rezidencija apaugo aukšta žole. Nors liepos pradžioje Konstitucinio teismo paskelbtas sprendimas dėl rentos prezidento našlei beveik nepaliko abejonių, kad K.Brazauskienė turėtų kraustytis ir iš rezidencijos, opozicija sunerimo, jog valdžia vėl bus ją užmiršusi.


2014-08-31 16:27

Lifto remontą stabdo vienintelės moters įnoriai

62|2

Karoliniškių daugiabutyje – neregėta bendrijos pirmininkės savivalė. Užuot pasirūpinusi kaimynų gerove, ji įžūliai trukdo atlikti lifto remonto darbus, kurių reikalauja dauguma namo gyventojų. V.Druskio gatvės 6-asis namas dūzgia it bičių avilys. Daugiabutyje jau devynis mėnesius neveikia liftas, o dėl to bendrijos pirmininkė riejasi su daugiabutį administruojančia įmone ir kaimynais.


2014-08-31 16:26

Lietuvių patarimas Rusijai: „Raudonoji armija, važiuok namo!“

420|12| 

Sekmadienį Vilniuje prie Rusijos ambasados surengtas piketas dėl netoleruotinų Rytų kaimynės veiksmų Ukrainoje. Šiuo metu Ukrainoje nieko nevaržomi šeimininkauja Rusijos Federacijos kariai - tai jau yra daugiau nei akivaizdu. Į mitingą Latvių g. susirinko daug politikų - konservatoriai Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė, liberalas Remigijus Šimašius, visuomenės aktyvistas Tadas Langaitis.


Populiariausi per 24 val.