Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-09-02 14:55

Sveikatos mokslų universitete verda mūšis dėl rektoriaus posto

1

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektoriaus rinkimuose įregistruoti trys kandidatai – dabartinis rektorius profesorius Remigijus Žaliūnas, universiteto profesorė Irena Misevičienė ir profesorius Juozas Pundzius.


2015-09-02 14:55

Gaisrus stebinti sistema sausmečiu išgelbėjo Kazlų Rūdos mišką

2

Rugsėjo 1-osios pavakare Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos budintis miškininkas pastebėjo, jog maždaug 35 metrų aukščio bokšte sumontuota gaisrų stebėjimo sistemos kamera į kompiuterį perdavė nerimą keliantį vaizdą – Jūrės kaime, karinio mokymo centro pakraštyje iš durpingo raisto kilo balkšvas dūmas.


2015-09-02 14:50

Siūloma prezidento našlių rentą keisti valstybine pensija

3

Vyriausybė posėdyje trečiadienį pritarė ir teikia Seimui svarstyti pataisą dėl garantijų prezidentų sutuoktiniams – siūloma prezidento našlių rentą keisti valstybine pensija, kuri sudarytų 15 proc. šalies vadovo darbo užmokesčio dydžio per mėnesį.


2015-09-02 14:38

Žvejų budrumas ir greita reakcija išgelbėjo žmogaus gyvybę

1

Molėtų rajono Joniškio ugniagesių komandos skyrininkas Česlovas Liubertas ir geologas Nikolajus Karpenko, išgelbėję skęstantįjį, sakė, kad nuo tragedijos teskyrė kelios akimirkos.


2015-09-02 14:21

A. Pitrėnienė: „Esu labai savo vietoje“

110|3|

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė dieną pradeda neabejotinai daug anksčiau už daugumą šalies mokytojų ir mokinių, darbe ministerijos vadovė būna jau septintą valandą ryto. Būtent tokį laiką pavyko suderinti ir pokalbiui su ministre. Naujienų portalo lrytas.lt žurnalistę ir fotografą ankstyvą rytą ji priėmė savo kabinete. Kalbantis apie tai, kad ministrės diena veikiausiai prasidėjo labai anksti, A. Pitrėnienė atsiduso: „Jaudinausi dėl būsimo interviu, tad nubudau jau penktą ryto.“


2015-09-02 14:11

Prie protesto prisijungė ne visos tautinių mažumų mokyklos

Protestuodami dėl švietimo nuostatų dalis lenkiškų mokyklų moksleivių trečiadienį nėjo į mokyklas ir vietoje pamokų rinkosi į mišias Vilniuje, prie Aušros Vartų. Čia priešpiet susirinko keli šimtai moksleivių, jų tėvų iš Vilniaus bei Vilniaus rajono – mišiose buvo prašoma Dievo išklausyti tautinių mažumų bėdas.


2015-09-02 11:44

Skurstantys lietuviai beldžiasi į Lenkijos premjerės duris

46|2

„Lietuvių kalba Seinuose bus girdima, tačiau vis dažniau ją girdėsime prie prekybos centrų, o ne kultūros namų scenoje ar mokyklos koridoriuje“, – įsitikinę Lenkijoje gyvenantys lietuviai. Seinuose gyvenantys tautiečiai raštu kreipėsi į ministrę pirmininkę Ewą Kopacz dėl kone katastrofiškos ekonominės ir socialinės situacijos regione. Žmonės skundžiasi, kad Seinų apskritis išsiskiria dideliu nedarbu, gyvenimo perspektyvų išsilavinusiam jaunimui stoka, dėl to yra pasmerkta ekonominiam ir socialiniam sąstingiui. Prieš mėnesį siųstas raštas dėmesio nesulaukė – Lenkijos politikai reaguoti į lietuvių išdėstytas problemas neskuba. Seinuose gyvenantys tautiečiai dar rugpjūčio pradžioje raštu kreipėsi į ministrę pirmininkę Ewą Kopacz dėl itin prastėjančios ekonominės ir socialinės situacijos regione.


2015-09-02 11:13

Protestuodami dalis lenkų moksleivių pamokas iškeis į mišias

31

Protestuodami dėl švietimo nuostatų dalis lenkiškų mokyklų moksleivių trečiadienį neateis į mokyklas ir vietoj pamokų dalyvaus mišiose Aušros Vartų koplyčioje, pranešė organizatoriai. Lietuvos lenkų rinkimų akcija teigia, kad streiką skelbia „lenkų ir rusų mokinių tėvai“.


2015-09-02 11:12

NATO vadovas ir D.Grybauskaitė atidarys NATO pajėgų vienetą

13

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas kartu su prezidente Dalia Grybauskaite ketvirtadienį Vilniuje iškilmingai atidarys NATO vadavietę – NATO pajėgų integravimo vienetą (NFIU). NATO vadovą lydės NATO karinio komiteto pirmininkas generolas Petras Pavelas, kuris kartu su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku atidengs lentelę ant pastato, kuriame įsikūręs NATO karinis vienetas.


2015-09-02 10:25

Dėl karo metus miške praleidęs pirmokas mokysis Druskininkuose

67|2

Rugsėjo pirmoji tapo didele švente ir į Lietuvą Iš Ukrainos praėjusią savaitę atvykusiai ir mėnesiui Druskininkuose apgyvendintai šeimai. Netrukus aštuonerių sulauksiantis Danielius pirmą kartą peržengė mokyklos slenkstį, nes pernai karo veiksmų apimtoje Donecko srityje tėvai ir močiutė iš pabėgėlių stovyklos miške nedrįso jo išleisti į pirmą klasę.


Populiariausi per 24 val.