Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-01-28 07:58

Klanų tarnais tapusių ministrų aukos netyli

79|3

Sveikatos apsaugos ministerijos užmojai didelę dalį neurochirurgijos paslaugų iš Vilniaus perkelti į Kauno klinikas ne tik pribloškė sostinės medikus, bet ir sukėlė nerimo pacientams. Byla dėl tokios abejotinos pertvarkos jau atsidūrė teisme. Dar 2005 metais pradėtas projektas, kurio tikslas buvo sutelkti sudėtingiausių neurochirurginių paslaugų teikimą sostinės Santariškių klinikų daugiaprofilinėje ligoninėje, praėjusių metų liepos mėnesį pagaliau buvo baigtas. Vilniaus universiteto klinikose duris atvėrė atnaujintas Neurochirurgijos skyrius, kuriam įrengti išleista apie 10 mln. litų (2,9 mln. eurų).


2015-01-28 07:09

Vilniečių žinios apie žydų tragediją spaudžia ašarą

262|6|

Antradienį pasaulis mini holokausto aukų atminimo dieną – sausio 27-ąją iš nacių nagų buvo išvaduota Aušvico (Osvencimo) žydų masinio naikinimo stovykla. Skaudžių Antrojo pasaulinio karo laikų, kai buvo sunaikinta apie 196 tūkstančius Lietuvos žydų, atmintina vieta yra ir Vilniuje. Paneriuose pastatytas memorialas – čia vokiečių naciai ir jų talkininkai lietuviai nužudė per 4 tūkst.žydų.


2015-01-28 06:16

Garsus baltarusis Vilniuje ėmė skambinti pavojaus varpais

34

Buvęs Baltarusijos lyderis, demokratinės opozicijos veikėjas Stanislavas Šuškevičius perspėjo: baltarusių tautinę dvasią žadinti turintis universitetas Vilniuje tampa informacinio karo ginklu rusų rankose. Nuo 1994 metų Vilniuje veikiantis Baltarusijos Europos humanitarinis universitetas (EHU) rengiasi rektoriaus rinkimams. Tačiau į Lietuvos sostinę atvykusio buvusio Baltarusijos Aukščiausiosios Tarybos pirmininko S.Šuškevičiaus teigimu, EHU senokai iškrypo iš kelio ugdyti baltarusių visuomenės elitą europietiškos tradicijos linkme ir tapo parankus Rusijos propagandos sklaidai Lietuvoje ir visoje ES.


2015-01-27 20:02

B. Burgis išbrauktas iš kandidatų sąrašų

60| 

Buvęs Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis neteko galimybės dalyvauti savivaldos rinkimuose. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jį drauge su dar daugiau kaip šimtu asmenų išbraukė iš rinkimų sąrašų.


2015-01-27 19:05

Žydų bendruomenės pirmininkė: „Neapsimeskite nieko nematančiais“

286|2|

Antradienį Lenkijoje vyksta Holokausto aukų minėjimas. Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) pirmininkė Faina Kukliansky pakeliui į šį renginį papasakojo, kodėl pasauliui ir Lietuvai yra svarbi ši diena. Moteris atskleidė, ko neteko Lietuva išžudžius žydus ir kas vykdė masinį žydų genocidą Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais.


2015-01-27 18:45

Holokausto aukų atminimo diena Vilniuje: minėti ir nepamiršti

35

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejus Tolerancijos centre vyko Tarptautinės Holokausto Aukų atminimo dienos minėjimas, skirtas Aušvico koncentracijos stovyklos išlaisvinimo 70-čiui atminti.


2015-01-27 18:15

L. Linkevičius Aušvice: „Dalinamės bendru skausmu“

18

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamoje delegacijoje dalyvaujantis Aušvico koncentracijos stovyklos 70-ųjų išlaisvinimo metinių minėjime, sakė, kad Holokausto pragarą išgyvenusieji liudija, jog abejingumas ir tyla blogio akivaizdoje gali reikšti stovėjimą blogio pusėje. „Minėdami vienos didžiausių tragedijų žmonijos istorijoje – Holokausto – aukų atminimą, dalinamės bendru skausmu su išgyvenusiais šį košmarą. Liudydami skaudžią istorinę atmintį, dar kartą pabrėžiame, kad Lietuvoje nėra ir niekuomet nebus vietos antisemitizmui, ksenofobijai ir kitoms žmogaus neapykantos formoms“, – sakė L.Linkevičius.


2015-01-27 17:13

Neregiai vairuotojai važinėja ir po Vilnių

79|13| 

Randi pažįstamą poliklinikos gydytoją, sumoki medikams apie tūkstantį litų (290 eurų) kyšį ir tampi regos, judėjimo ar kitą negalią turinčiu invalidu, gauni pašalpą. Tad būdamas teoriškai aklas vairuoji automobilį arba be kojos mikliai mini dviratį. Regos negalios nesimuliuojančių aklųjų ir silpnaregių, su kuriais bendravo lrytas.lt žurnalistai Vilniuje, visai nenustebino žinia apie automobilį vairuojančią ir be akinių skaitančią Šiaulių politikę Virginiją Račienę, kuri medikų komisijos buvo pripažinta nematanti 90 proc. ir 4 metus gavo pirmos grupės neįgalumo pašalpą.


2015-01-27 16:54

S. Skvernelis: „Gaila, kad mus vertina pagal blogus pavyzdžius“

23|25

Policijos pareigūnai atviri – net griežtos bausmės dažnai neatgraso pažeidėjų nuo noro siūlyti pareigūnui „susitarti“, „atsilyginti“ ar „atsidėkoti“. Tiesa, neretai tokios sandorių iniciatyvos pažeidėjui ne tik nepagelbėja norint išsisukti iš keblios situacijos, bet ir ją dar labiau komplikuoja.


2015-01-27 16:46

Medienos vežėjai kraupsta – nuo kelio juos verčia savivaldybė

18|7

„Išmaišiau visą Europą, bet tokios nesąmonės niekur nemačiau“, – niršo medieną iš Trakų urėdijos gabenęs vairuotojas Darius Išganaitis. Jo vairuojamas miškavežis šiandien apie 15 valandą nuslydo nuo kelio, o tempiama priekaba apsivertė. Niršta ir visi medieną iš urėdijų į Kazlų Rūdos pakraštyje esančią įmonę „Ikea Industry Lietuva“ gabenantys vairuotojai, kuriems kelią pastoja neseniai išdygę kelio ženklai.


Populiariausi per 24 val.