Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-09-01 10:28

Saldus gyvenimas ilgai slėpė pavargusią sielą

185|5

Kelionės, televizijos spindesys, skyrybos su ilgamečiu draugu ir nauji jausmai. Spalvingai gyvenusi, bet palūžusi verslininkė Ingrida Navickaitė (29 m.) matė ir šilto, ir šalto. Neseniai prokurorai ją apklausė dėl įmonės „Voyage-Voyage“ bankroto. „Negaliu patikėti, kad laukiamiausia mano šių metų kelionė jau visai netrukus! Ką tik į pašto dėžutę atkeliavo laiškas su priminimu, ar esu pasiruošusi savanorystės projektui Pietų Afrikos Respublikos nacionaliniame parke“, – prieš dvi savaites savo paskyroje socialiniame tinkle draugams paskelbė televizijos laidos „Aplink pasaulį su žvaigžde“ vedėja, verslininkė I.Navickaitė.


2015-09-01 10:08

Šokio pamokos vyks skambant gyvai muzikai

Ukmergės meno mokykla nuo šių naujų mokslo metų siūlo naujieną – klasikinio šokio pamokas pradinukams. Per trejus mokslo metus vaikai turės galimybę išmokti lietuvių liaudies šokių pagrindų, klasikinio šokio abėcėlės bei susipažins su pasaulio tautų šokiais. „Iki šiol Ukmergėje moksleiviai šokio meno buvo mokomi tik įvairiuose saviveiklinio pobūdžio būreliuose, o mes siūlome rimtą, kokybišką ir profesionalų šokio mokymą. Jis bus vertinamas pažymiais – kiekvienas mokinys turės pasiekimų knygeles, o pabaigus mokslus – bus įteiktas tai liudijantis pažymėjimas. Jį turintis moksleivis galės toliau tęsti šokio meno mokslus dar ketverius metus kitoje – pagrindinio choreografinio ugdymo programoje.


2015-09-01 10:07

Taboro moksleivių vežimu į mokyklas rūpinsis savivaldybė

3

Vilniaus savivaldybė ketina samdyti privatų vežėją, kuris į ugdymo įstaigas pristatytų ir iš jų parvežtų sostinės čigonų tabore gyvenančius mokyklinio amžiaus vaikus. Taip siekiama geresnio mokyklų lankomumo, sako vicemeras Gintautas Paluckas.


2015-09-01 10:03

Jauniausia Kauno mokytoja žino mokinių pagarbos kainą

24

Vos 21 metų sulaukusi jauniausia Kaune mokytoja džiaugiasi galimybe užsiimti tuo, apie ką svajojo nuo vaikystės. Jaunos pedagogės nebaugina iššūkiai, su kuriais teko ir dar teks susidurti dirbant su vaikais.


2015-09-01 09:55

Premjeras: dėl ginklo naudojimo turi spręsti specialistai

3

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad pareigūnų tarnybinio ginklo naudojimo tvarkos tobulinimas turi būti patikėtas šios srities ekspertams. „Kalbant apie tam tikrų pareigūnų veiksmų reglamentavimą, tai turėtų spręsti specialistai, kurie yra įsigilinę į tą sritį“, – LRT radijui sakė A. Butkevičius.


2015-09-01 09:54

Prezidentė: tautinių bendrijų padėtis šalyje – viena geriausių

3

Tautinių mažumų švietimo situacija yra viena geriausių Europos Sąjungoje, sako Prezidentės vyriausioji patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Rūta Kačkutė ir pabrėžia, kad tautinių bendrijų mokiniai neturėtų tapti politiniais įkaitais.


2015-09-01 09:54

Švietimo ir mokslo ministrė: apie streiką nėra jokių žinių

Švietimo ir mokslo ministrė „darbietė“ Audronė Pitrėnienė teigia neturinti jokios informacijos, kiek ir kokios tautinių mažumų mokyklos trečiadienį ketina streikuoti. „Keisčiausia yra tai, kad mes visi kalbame apie streikus, bet oficialiai nėra jokios oficialios informacijos. Vakar visą dieną bandėme ir į mokyklas skambinome, ir į švietimo skyrius skambinome, teiravomės, kokios mokyklos, ar jau žinoma, kur vaikai bus neleidžiami eiti į mokyklas, kurioje mokykloje. Nėra jokių žinių šituo klausimu. Jokios informacijos man nepasisekė gauti“, – antradienį LRT radijui sakė ministrė.


2015-09-01 09:53

Premjeras: privalomas lenkų kalbos egzaminas – diskriminacinis

1

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad privalomo lenkų kalbos egzamino įvedimas lenkiškose mokyklose būtų diskriminacinis, nes reikštų, jog lenkų moksleiviai turėtų daugiau privalomų egzaminų nei kiti abiturientai. „Teisiškai žiūrint, tai būtų pažeidimas tautinių mažumų, lenkų vaikai tada privalėtų laikyti vieną papildomą egzaminą, o tai, mūsų nuomone, jau yra diskriminacija“, – LRT radijui antradienį sakė Premjeras.


2015-09-01 09:52

Policininkas Sigetomas sūnui parinko ne prastesnį vardą

6

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas Sigetomas Olšauskas, praėjusią savaitę per santuokos ceremoniją prie Marijos Taikos karalienės bažnyčios altoriaus žengęs vilkėdamas šventinę tarnybinę uniformą, sulaukė ne tik sveikinimų, bet ir pagyrų už tokią aprangą ypatingą gyvenimo dieną. O policininko nepažįstančius žmones sudomino ir klaipėdiečio neįprasto vardo kilmė.


2015-09-01 09:46

Prezidentė D. Grybauskaitė: būkite ieškantys ir atsakingi

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino mokinius ir mokytojus Mokslo ir žinių, laisvės dienos proga. „Mokslas ir žinios yra mūsų laisvės pamatas. Rugsėjo 1-oji sujungia šias vertybes. Būtent ant jų, būtent mokykloje klojami kiekvienos tautos gyvenimo pagrindai.


Populiariausi per 24 val.