Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-10-20 23:39

A. Butkevičius: „Koalicijos partneriai pasidavė populizmui“

31|2

Jeigu valdantieji nesusitars dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatinio 9 proc. tarifo šildymui naikinimo ir jo padidinimo iki 21 proc. nuo 2015-ųjų, daugiau šioje kadencijoje prie lengvatinio PVM tarifo šildymui nebebus grįžtama, sako premjeras. Tai Algirdas Butkevičius pareiškė po to, kai valdančiosios koalicijos išplėstiniame frakcijų pasitarime, kaip ir ryte politinėje taryboje, socialdemokratams, „tvarkiečiams“ ir „darbiečiams“ nepavyko susitarti dėl šildymo PVM tarifo didinimo.


2014-10-20 22:54

Archeologus pribloškė dar neregėtas Lietuvos partizanų bunkeris

67|11| 

Kaip partizanai pokariu sugebėjo iškasti sudėtingos konstrukcijos slėptuvę ir jų nepalaidojo birus smėlis, kurio virš galvų buvo maždaug 20 tonų? Kam bunkeryje tarnavo iki šiol nematyti įgilinimai, panašūs į spintas? Šie klausimai kamuoja archeologą Gintautą Vėlių ir istoriką Dalių Žygelį, kurie šiomis dienomis tyrinėja Butkiškių vienkiemyje šalia Andrioniškio (Anykščių r.) esantį bunkerį, menantį tragiškas rezistencijos kovas.


2014-10-20 22:47

Prie elektrinės uždarymo aruodo – „Gazprom“ konsultantai

29

Uždaromą Ignalinos atominę elektrinę konsultuos ir „Gazprom“ teisininkai. Už valandą patarimų Lietuvoje jiems bus mokama per tūkstantį litų. Tokia žinia šokiravo Vyriausybę, tačiau išprašyti teisininkų kontorą „DLA Piper“ jau per vėlu. Atominės elektrinės vadovybė teisinasi, kad konsultantai laimėjo pasiūlę mažiausią kainą. O domėtis kitais jų klientais nenumato jokie įstatymai.


2014-10-20 22:46

Žydų krauju permirkusiame VII Kauno forte – netikėtas vizitas

16|9

Kaune kilęs skandalas dėl VII forte, šiukšlių maišuose saugomų čia nužudytų nacių aukų palaikų, sudomino ir rabinus. Pirmadienį Kaune lankėsi Europos žydų kapinių išsaugojimo komiteto atstovai apžiūrėjo palaikų fragmentus, virgulėmis tyrė masinę kapavietę, tikino nustatę jos ribas.


2014-10-20 21:16

Kaip kauniečiai žada padėti benamiams?

1|6|

Pirmadienį Kauno Laisvės alėjoje startavo akcija „Neremk priklausomybės“. Jos metu miesto centre veikiančiuose baruose, restoranuose ir viešbučiuose buvo dalijamos specialios skrajutės, kuriose pateikiama informacija, kaip kitaip padėti asocialiems asmenims užuot aukojus jiems pinigus. Lankstinuke nurodytos vietos, kuriose suteikiama nakvynė, maistas bei drabužiai.


2014-10-20 20:25

Konservatorių valdžia neišsirenka kandidato į Vilniaus mero kėdę

13| 

Pirmadienio vakarą posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas nutarė partijos Vilniaus sueigai surengti visuotinus kandidato į merus rinkimus.


2014-10-20 19:56

Seimo kirtis žiniasklaidai: apie turinį spręs ir Bažnyčia

224|2

Jau rytoj Seime gali būti priimtos įstatymo pataisos, nulemsiančios šalies žiniasklaidos ateitį. Po metus trukusių kalbų, kaip sustiprinti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos (LŽLEK) darbą, Seimas smogia iš peties. Konservatoriaus Jurgio Razmos užregistruotos visuomenės informavimo įstatymo pataisos privertė išsižioti ne tik žiniasklaidą, bet ir pačius Seimo narius. J.Razma ketvirtadienį Seime skubos tvarka užregistravo pataisas, kuriose ypatingos galios spręsti dėl žiniasklaidos suteikiamos Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencijai bei pačiam Seimui.


2014-10-20 19:09

Ar Lietuva pajėgi apsisaugoti nuo povandeninių „svečių“?

95|11| 

Jau kelias dienas prie Švedijos karinės pajėgos šukuoja Stokholmo salyno vandenis, ieškodamos rusų povandeninio laivo. Kad pastarasis nepastebėtas galėjo prasmukti prie pat Švedijos sostinės, turėtų kelti nerimo ir lietuviams. O jei toks atvejis pasikartotų Klaipėdoje? Ar Lietuva pajėgi apsaugoti savo strateginį uostą ir tokius objektus kaip Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas?


2014-10-20 18:34

Seime apsilankė S. Kovalevskajos mokyklos mokiniai

45|9|

Į sukarintas stovyklas Rusijoje esą vykstantys Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos mokiniai apsilankė Seimo rūmuose. „Su mokiniais kalbėjomės apie tai, ką ir siūliau rugpjūčio mėnesį įvairioms mokykloms. Apie Lietuvos valstybingumą“, – lrytas.lt po susitikimo su S.Kovalevskajos mokyklos moksleiviais kalbėjo parlamentaras Arvydas Anušauskas. Jis susitikimą ir inicijavo.


2014-10-20 18:19

Vilniuje iš balkono krinta meškiukai ir kibirai

13|6| 

Tėvai, vesdami vaikus į darželį Vilniaus Skroblų gatvėje, stengiasi pridengti jų galvas ir kuo greičiau prabėgti pro penkiaaukštį namą. Iš antro aukšto balkono šio namo gyventoja mėto atliekas, tarp kurių pasitaiko ir didokų – kibirų, gelžgalių, klozeto dalių bei šiaip visokio kieto šlamšto. Po penkiaaukščio langais jau šmirinėja naujagimio šuniuko dydžio žiurkės, laiptinėje į legionus telkiasi ūsuotoji tarakonų kariauna. Kaimynai krūpčioja iš baimės, bet keistuolei kaimynei nieko negali padaryti nei policija, nei namo prižiūrėtojai.


Populiariausi per 24 val.