Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-11-27 08:57

Premjeras atskleidė juodžiausią santykių su Rusija scenarijų

54| 

Lietuvos vežėjai teigia jaučiantys didelę įtampą dėl situacijos pasienyje su Rusija, kai vilkikams buvo pradėtos organizuoti papildomos patikros ir vairuotojai ėmė gaišti eilėse.


2014-11-27 08:11

Įsižeidęs Alytaus meras paprašė lito

4

27 metų alytiškė teismo pripažinta viešai pažeminusi Alytaus miesto mero Jurgio Krasnicko garbę ir orumą. Ji įpareigota paskelbti paneigimą vietos laikraštyje ir sumokėti vieną litą. Į teismą atvykęs Alytaus miesto meras 57 metų J.Krasnickas neišvydo trisdešimčia metų jaunesnės atsakovės dviejų vaikų motinos Samantos Remeikienės. Ji pernai spalio 1 dieną vietos laikraščio internetiniame puslapyje publikuoto straipsnio komentaruose apie merą taip parašė: „Dar mažai iš ligoninės su Daugėla pavogė.“


2014-11-27 08:11

Artimuosius daužome kaip kriaušes – 20 tūkstančių iškvietimų

34

„Išvadindavo visokiais žodžiais. Smurtaudavo ir fiziškai, ir psichologiškai, ir grasinimais visokiais, ir daužymais, laužymais, ir išvarymais iš namų. Jei aš kažko nepadarydavau, neduodavau, tada imdavosi vaikų“, - tokį pasakojimą apie smurtaujantį vyrą išgirdo Lygių galimybių plėtros centro ekspertai, apklausę smurto aukomis tapusias moteris.


2014-11-27 08:08

Garsiąją vaikų poeto A. Matučio drevę išgelbėjo darbštūs dzūkai

Gerokai atjaunėjo penktą dešimtį metų skaičiuojanti Gudų girioje, Uosupio ir Ūlos upių santakoje (Varėnos r.), vaikų poeto Anzelmo Matučio pastatyta drevė, kurioje jis sukūrė daug žinomų eilėraščių ir eiliuotų pasakų. Pagaliau išnyko grėsmė nučiuožti į upelį vienam žinomiausių Varėnos rajono kultūros objektų – garsiajai A.Matučio drevei. Šį kūrinį ant kalnelio vos laikę supuvę mediniai pastoliai pakeisti naujais.


2014-11-27 07:51

Dėl Seimo klajoklio atmintį gaivino ir ūkininkas

5

Buvusiam Seimo nariui Linui Karaliui kelionės rūpėjo labiau nei politika, todėl jis nuolat ieškodavo, kam palikti savo balsavimo kortelę. Tiesa, balsuoti už jį išdrįso ne visi partijos kolegos. Tai paaiškėjo teisme. „Gal gali už mane pasižymėti?“ – taip savo kolegų nuolat prašydavęs politiku tapęs pramogų pasaulio atstovas L.Karalius. Buvęs Seimo narys Jonas Stanevičius vakar Vilniaus apygardos teisme prisiminė, kaip „prisikėlėlių“ frakcijos nariai gelbėdavo dažnai keliaujantį savo partijos kolegą.


2014-11-27 07:50

Būsimą Seimo kanclerį nusižiūrėjo tarp buvusių pavaldinių

2

Be vadovo likusią Seimo kanceliariją norima patikėti į moters rankas. Parlamento pirmininkė Loreta Graužinienė jos toli nesidairė - kanceliarijos vadovo postą ji pasiūlė savo buvusiai pavaldinei. Šaltinių teigimu, šią savaitę L.Graužinienė valdančiosios koalicijos vadovybei pranešė, kad į kanceliarijos vadovus ji norėtų siūlyti Seimo Audito komiteto biuro vedėją Daivą Raudonienę. Praėjusią kadenciją L.Graužinienė vadovavo šiam komitetui.


2014-11-27 07:40

Lietuvių nebeliks ir dviejų milijonų

13

Stabilumą rodantys skaičiai apie migraciją, gimstamumą ir mirtingumą gali būti apgaulingi. Iš tiesų Lietuva yra atsidūrusi nemenkoje demografinėje duobėje, iš kurios sunku išsikapstyti. Oficiali statistika rodo, kad pastaraisiais metais dėl emigracijos Lietuvos gyventojų skaičius mažėja truputį lėčiau nei anksčiau. Gimstamumo rodikliai irgi stabilūs – jis nedidėja, bet ir nemažėja. Nėra sunerimti verčiančių žinių ir apie didėjantį mirtingumą.


2014-11-26 19:02

Kodėl sunku manipuliuoti Lietuvos rusais? Nes jie pilietiški

43

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Lietuvos rusai yra lojalūs ir pilietiški, todėl jais sunku manipuliuoti, o kovojant su Rusijos propaganda reikia ne cenzūruoti, o pasiūlyti alternatyvą. Interviu Prahoje „Laisvosios Europos radijui“ ministras pabrėžė remiantis spaudos laisvę, tačiau pripažino, kad sukurti patrauklią alternatyvą gerai finansuojamai Maskvos propagandai nėra paprasta.


2014-11-26 18:59

Į Rusijos stovyklas vykstantiems vaikams Lietuva turi pasiūlymą

27

Lietuva gali pasiūlyti alternatyvų Rusijoje rengiamoms karinėms stovykloms, į kurias, kaip paaiškėjo, iki šiol vykdavo Lietuvos rusakalbiai moksleiviai, trečiadienį sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos šaulių sąjunga.


2014-11-26 18:02

Kraujelio-Siaubūno žūties byla: išteisintas M. Misiukonis

154|4| 

Panevėžio apygardos teismas trečiadienį genocido byloje išteisino pirmąjį Lietuvos vidaus reikalų ministras po nepriklausomybės atkūrimo Marijoną Misiukonį, kuris buvo teisiamas dėl paskutiniu Lietuvos partizanu vadinamo Antano Kraujelio-Siaubūno žūties.


Populiariausi per 24 val.