Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2014-07-20 13:01

Braziliją svaigino futbolas, o dabar laukia pagirios

24

2007 metais Braziliją pasiekė žinia, kuri vienus ypač nudžiugino, o kitus vertė keiktis. Į labiausiai dėl futbolo išprotėjusią valstybę po daugiau nei 60 metų sugrįš pasaulio futbolo čempionatas. Bet dabar, praūžus futbolo šventei, brazilų gali laukti karti realybė. Jau nuo pat tos minutės, kai Brazilija gavo teisę rengti Pasaulio futbolo čempionatą, atsirado nerimaujančių, kad šalis prisiima per daug. Apie tragišką rezultatą stadionuose, žinoma, niekas negalvojo.


2014-07-20 12:26

Angela Merkel jau svarsto: pasilikti ar išeiti iškelta galva?

26|4| 

Liepos 17-ąją Vokietijos kanclerė Angela Merkel atšventė 60-ąjį gimtadienį. Jos žodis nenuginčijamas Krikščionių demokratų sąjungoje (KDS) ir vyriausybėje, ji – vadovaujanti Europos politinė figūra, labai vertinama pasaulyje. Ar ją gali kas nors pakeisti? Atrodo, nėra jokios dingsties, dėl kurios ji galėtų pirma laiko baigti savo politinį kelią. Tačiau ar ilgai A.Merkel žengs šiuo keliu? Žurnalas „Der Spiegel“ tikina, kad Vokietijos kanclerė tikrai nebenori siekti ketvirtosios kadencijos ir svarsto pasitraukti prieš 2017 m. rinkimus.


2014-07-20 10:28

Rusai tiki, kad Vladimiras Putinas veda juos teisingu keliu

690|

Malaizijos lėktuvo katastrofos akivaizdoje Rusijos prezidento Vladimiro Putino populiarumas šovė į rekordines aukštumas. „Gallup“ atlikta apklausa rodo, kad šalies lyderiu pasitiki daugiau nei keturi penktadaliai rusų. Paskutinį kartą 83 procentai rusų V.Putino vykdomą politiką palaikė tik prieš pat antrosios kadencijos pabaigą. Ekspertai mano, kad tokius aukštus pasitikėjimo rezultatus lėmė išaugęs rusų pasididžiavimas savo šalimi po sėkmingai pasibaigusių Sočio žiemos olimpinių žaidynių ir Krymo aneksijos.


2014-07-18 06:56

Miestas, kur Ukrainos patriotai kalba rusiškai

17|29

Šiame mieste ukrainiečių kalbos beveik neišgirsi, tačiau Ukrainos vėliavos kabo visur – prie parduotuvių, valstybinių įstaigų, gyvenamųjų namų, ant automobilių, visuomeninio transporto, mėlynai – geltona spalva nudažyti tiltų turėklai ir patiltės. Čia net kavinėse vietoje įprastinių tostų sušunkama: „Slava Ukraine“, „Gerojam slava“, - atsako sėdintys prie gretimų stalelių. Šis miestas – apie milijoną gyventojų turintis Dnepropetrovskas, kuris, kaip ir kiti rytų ir pietryčių Ukrainos miestai Rusijos teroristų ir vietinių separatistų žemėlapiuose įtraukti į naujos valstybės, Novorosijos, sudėtį.


2014-07-17 17:53

Politinės satyros meistro akiratyje – Rusijos galingieji

8|64

Politinės satyros meistras Andrejus Budajevas – maskvietis menininkas satyrikas. Nuo 1995 metų kuria politinius plakatus. Mėgstamiausias jo personažas - Vladimiras Putinas.


2014-07-15 21:16

F. Kukliansky: „Kiekvieno žydo pareiga padėti savo valstybei“

134|22| 

Iš karo draskomo Izraelio vos prieš kelias dienas grįžusi Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky netrukus vėl skirs į Pažadėtąją žemę. Kelionės tikslas – kartu su pasaulio žydų bendruomenių lyderiais išreikšti paramą karo zona virtusio Izraelio vyriausybei. Pasak F.Kukliansky, kiekvieno žydo pareiga - kilusio pavojaus akivaizdoje padėti savo valstybei.


2014-07-15 17:17

Latvijos rusas pučiasi: vos 500 mūsiškių įveiktų šitą šalį

337|3

Interneto komentatorių pamėgtas kalbas apie tai, kaip viena girtų Rusijos karių kuopa per 5 minutes nušluotų visas Baltijos šalių kariuomenes dabar, regis, nesigėdydami kartoja ir rusų ekspertai. Latvijos Rusų kultūros centro direktoriaus Maskvoje Andrejaus Neronskijaus nuomone tikimybė, kad Baltijos šalims gali pasikartoti pietryčių Ukrainos likimas yra didelė, rašo „News Balt“.


2014-07-14 12:44

Rusijos šaukliai Odesoje guodžiasi melu

251|14

Sekmadienio vakarą planuotas prorusiškų Odesos gyventojų mitingas virto visišku farsu, kuriame milicijos pareigūnų buvo daugiau, nei į mitingą susirinkusių miesto gyventojų, vis dar tikinčių, kad Ukrainoje valdžią užgrobė fašistai, gegužės 2-ąją Profsąjungų rūmus Odesoje padegė „Dešinysis sektorius“, o valstybę išgelbėti gali tik Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.


2014-07-13 15:24

Vilniuje pagarsėjęs Amerikos diplomatas – rakštis Maskvai

65|2

Kietas diplomatijos veteranas, vienas geriausiai išmanančių savo darbą. Taip vadinamas buvęs JAV ambasadorius Lietuvoje Johnas Tefftas. Jis patvirtintas svarbiausiu Amerikos diplomatu Rusijoje. Ką tai reiškia Vašingtono ir Maskvos santykiams? Paprastai apie naujus ambasadorius, netgi tokios šalies kaip JAV, mėgstama atsiliepti vien diplomatiškai. Viešumoje – ir lakoniškai, mandagiai pabrėžiant nesyk girdėtas, netgi banalias frazes apie šalių santykių stiprinimą, bendradarbiavimo svarbą ir reiškiant viltį, kad viskas bus tik geriau.


2014-07-13 13:32

Į džihadą traukiantys britai: kas jie ir ką pridarys grįžę?

7|3

Į šventojo karo, arba džihado, šauksmą karštuosiuose pasaulio taškuose atsiliepia vis daugiau musulmonų. Tarp jų ypač daug britų, kurie kariauti viliojami taip meistriškai, kaip turistai – į poilsines keliones. Tapti karo turistu šiais laikais itin lengva. Štai 2010-aisiais 16metis iš Velso sostinės Kardifo Reyaadas Khanas buvo tipiškas britų paauglys: jis aistringai sirgo už futbolo klubą „Chelsea“, valandų valandas žaidė kompiuterinį „Xbox“ karo strategijos žaidimą „Call of Duty“, lankėsi jaunimo klubuose.