Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2014-10-25 17:14

Protestų Maidane karta keliasi į Ukrainos parlamentą

32|11| 

Rytojaus rinkimus į Ukrainos Aukščiausiąją Radą lydi nežinia – kas laimės? Kas formuos valdančiąją koaliciją? Ar jos apskritai prireiks? Aišku tik viena – parlamento sudėtis keisis iš esmės. Rytojaus pirmalaikiai rinkimai Ukrainoje laikomi svarbiu žingsniu, užbaigiančiu istorinį atotrūkį nuo sovietinės praeities, prasidėjusį nuo barikadų ir kraujo liejimo per protestus Kijeve. Apklausos rodo, kad provakarietiški ir nacionalistinių pažiūrų kandidatai triuškinamai laimės šaliai įtvirtinant savo atsigręžimą į Europą ir nutolimą nuo Rusijos, kuri kursto kruviną separatistų sukilimą pramoniniame Donbaso regione.


2014-10-25 14:04

Vieta Barselonoje, kur negalia nelaikoma jokia kliūtimi

1|3

Matyti dirbantį žmogų, turintį negalią, ypač psichikos, daug kur vis dar retenybė. Vieni pasijunta nejaukiai, kiti linkę šalintis jų. O nakvynės namuose Barselonos pakraštyje negalia – ne kliūtis. Čia dirba ypatingi žmonės.


2014-10-24 18:22

ES savo viršūnių susitikime parėmė Ukrainą

36

Europos Sąjunga (ES) savo viršūnių susitikime Briuselyje demonstratyviai parėmė Ukrainą ir paragino Rusiją labiau prisidėti prie padėties Rytų Ukrainoje stabilizavimo, praneša agentūra „Reuters“.


2014-10-24 16:39

P. Auštrevičius: Ukraina pasirengusi demokratiškiems rinkimams

9

Ukraina pasirengusi demokratiškiems pirmalaikiems parlamento rinkimams, BNS sakė būsimų Ukrainos Aukščiausiosios Rados rinkimų stebėtojas, europarlamentaras Petras Auštrevičius.


2014-10-24 08:15

Apie kraujomaišą lenkai dar bijo kalbėti, bet jau reikia?

35|5

Lytiniai santykiai tarp artimų kraujo giminaičių, pavyzdžiui, tėvų ir vaikų, brolių ir seserų, vienose šalyse vis dar kelia pasibjaurėjimą, o kitose yra visiškai normalu. Nejau pastaruoju keliu žengs ir Lenkija? Vargu, bet nutylėti šios temos taip pat nebegalima.


2014-10-23 15:33

Libija nuvertė M.Gaddafį, bet svajonių šalimi netapo

55

Kai Libijos ilgamečio diktatoriaus Muamaro Gaddafi režimas žlugo per 2011 metų revoliuciją, daugelis šalies žmonių tikėjosi, kad jų tėvynė taps įtakinga ir klestinti kaip Dubajus.


2014-10-23 14:43

Ukrainoje griūna Lenino statulos, o komunistai tampa nebemieli

27|

Nuo tada, kai viename Ukrainos pietrytiniame mieste Oleksijui Baburinui priklausanti Josifo Stalino statula buvo susprogdinta, šis komunistas įstatymų leidėjas buvo priverstas slapstytis už sunkių metalinių žaliuzių. Dabar jis sako, kad visa jo partija yra puolama.


2014-10-23 14:29

„Boko Haram“ pagrobtų mergaičių laisvėje laukia naujos bėdos

Nigerijos moksleivių, kurias pagrobė „Boko Haram“ islamistai, lauks nežinomybė, jei ekstremistai tesės numanomą pažadą paleisti šias paaugles, pagrobtas prieš šešis mėnesius.


2014-10-23 09:35

Karo laivų „Mistral“ maršrutas driekiasi nebūtinai į Rusiją

52| 

Desantinių karo laivų „Mistral“ pardavimas Rusijai šiuo metu neatrodo pati geriausia mintis. Bet juos galėtų nupirkti kita, Paryžiui kur kas draugiškesnė, pusė, o laimėtų ir Prancūzija, ir Europos Sąjunga. Pagal 2011 metų susitarimą, kurį su Maskva sudarė buvusio Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy administracija, pirmasis iš dviejų laivų „Mistral“ Rusiją turi pasiekti spalio pabaigoje, rašo „Lietuvos rytas“. Tiesa, rugsėjį jau kitas Eliziejaus rūmų šeimininkas François Hollande’as pareiškė, jog sandorio užbaigti kol kas neįmanoma dėl įtemptos situacijos Ukrainoje.


2014-10-22 15:33

Ukrainos kovotojai frontą sieks iškeisti į politiką

34|4

Volodymyras Parasiukas grūmėsi su policija per protestus Kijeve, o vėliau kovėsi su prorusiškais separatistais rytų Ukrainoje. Dabar jis nori iškeisti kulkas į balsalapius, kandidatuodamas į šalies parlamentą. 27 metų V.Parasiukas – vienas iš daugiau nei keliolikos kovotojų, grįžusių iš fronto ir siekiančių būti išrinktais per šį sekmadienį vyksiantį balsavimą, sakydami, kad negali patikėti politikams ginti šalies interesus.


Populiariausi per 24 val.