Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2014-10-29 14:43

Ukrainos kariuomenė iš arti: be maisto, aprangos bei vandens

62|2|

Parlamento rinkimuose Ukrainoje daugiausia palaikymo sulaukė dvi proeuropietiškos partijos - prezidento Petro Porošenkos blokas bei premjero Arsenijaus Jaceniuko Liaudies frontas. Ar naujoji valdžia laikysis žodžio, vykdys reformas bei sugebės nutraukti karinius veiksmus šalyje? Kaip Ukrainai reaguoti į separatistų ketinamus rengti rinkimus?


2014-10-28 11:24

Pagerbtas seklys, kuris niekada negyveno, tačiau ir nemirs

15|5

Jį žino ir garbina kiekvienas detektyvų mėgėjas. Kitaip ir būti negali, nes kūriniai apie Šerloką Holmsą – nemari klasika. Ir nors gerbėjai apie jį žino, regis, viską, kai kurios paslaptys tebėra neįmintos iki šiol. „Elementaru, mano mielasis Sakeri“, – užsidegdamas pypkę ištarė Šerinfordas Holmsas – genialusis privatus seklys, su savo bendražygiu daktaru Ormondu Sakeriu gyvenantis Londono pakraštyje, Aukštutinėje Beikerio gatvėje. Tolimais 1886-aisiais būtent tokiais vardais tuomet dar niekam nežinomas pradedantis rašytojas Arthuras Conanas Doyle’is planavo pavadinti savo būsimus personažus.


2014-10-27 22:24

Tarp kaimynių užspeista Mongolija žiūri ir į ES

9|3

Kai rugsėjį Mongolijos sostinėje Ulan Batore buvo grojamas Rusijos himnas, pastarosios šalies prezidentas verkė. Mongolijos vadovo Cachiagijino Elbegdoržo pakviestas Vladimiras Putinas neslėpė šiltų jausmų šiai šaliai. Ir tai – ne atsitiktinumas. Šiltų jausmų neslėpė ir Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barackas Obama, po C.Elbegdoržo perrinkimo prezidentu pareiškęs, kad pastarasis yra strateginis JAV partneris Azijoje ir visame pasaulyje.


2014-10-27 13:24

Politologas: kas pasikeis po rinkimų Ukrainoje?

38| 

Neramumų krečiamoje Ukrainoje parlamento rinkimus neabejotinai laimėjo provakarietiškos ir nacionalistų partijos. Ar šie rinkimai pakeis eilinių ukrainiečių gyvenimą? Politologas Laurynas Kasčiūnas sakė, kad viskas priklausys nuo priimtų sprendimų. Pasak pašnekovo, ukrainiečiai privalo suprasti labai svarbų dalyką - Rusijos agresija visiškai užšaldė reformas šalyje. Tad Ukrainai teks ištrūkti iš Rusijos primesto galvosūkio, susijusio su Krymu bei Donbasu.


2014-10-27 11:40

Kodėl Dartas Veideris, transvestitas ir komikai eina į valdžią?

8|4

Kandidatas, persirengęs garsiuoju piktadariu iš mokslinės fantastikos kino sagos „Žvaigždžių karai“ (Star Wars), gegužę nesėkmingai siekė Ukrainos prezidento posto. Šį kartą jis taip pat nesėkmingai kandidatavo į Ukrainos parlamentą. Ir nors persirengėliui nepavyko, pavyzdžiai rodo, kad valdžia nusivylę rinkėjai dažnai patiki rimtus politinius postus.


2014-10-27 07:58

Maskvai nemiela tik Amerika, bet ne jos doleriai

76|2

Keletą mėnesių Rusijos rublio kursas sėkmingu pagreičiu ritosi vis žemiau, o kur gali būti dugnas, niekas nesiryžta net spėlioti. Todėl iš bankų žmonės atsiima rublius ir keičia juos į užsienio valiutą. Arba tiesiog laiko išsinuomotuose seifuose. Krytis įspūdingas: prieš keturis mėnesius euras kainavo 45 rublius, dabar – jau per 52. Doleris šoktelėjo dar labiau – nuo 33 iki 41 rublio. Tikros panikos dar nėra, tačiau jos apraiškų jau matyti. Rusijos centrinio banko duomenimis, vien rugpjūtį, palyginti su liepa, dolerių paklausa padidėjo penkis kartus, o eurų – 14 procentų.


2014-10-27 07:23

Internetą užima „raudonieji troliai“

135|2

Kai šiemet rugsėjį Honkongo studentai išėjo į gatves protestuoti, apie mitingus, regis, išgirdo visas pasaulis. Tik ne Kinija. Pasaulį apraizgius virtualiajam tinklui – internetui, nuslėpti kokius nors reikšmingus įvykius darosi vis sunkiau. Viena žinutė iš telefono gali kaip gaisras išplisti po visą pasaulį. Bet net ir tada yra galimybių, kaip šias žinias nuslėpti, užgožti ar tiesiog padaryti bevertes.


2014-10-26 15:12

Virėjas išaiškino Šiaurės Korėjos lyderio dingimo priežastis

38|3

Buvęs Kim Jong-uno virėjas ir geras jo draugas prieš dvejus metus buvo susitikęs su Šiaurės Korėjos diktatoriumi ir mano galįs paaiškinti, kodėl jis taip ilgai nesirodė viešumoje. Japonas Kenji Fujimoto dėl savo draugo nerimavo net 40 dienų. Bet ir kamuojamas nerimo netikėjo gandais, pasklidusiais po to, kai Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas ilgam tiesiog dingo.


2014-10-26 11:48

Už grotų atsidūrusiam O.Pistoriui - kalėjimo gaujų grasinimai

10|2

Teisėjos plaktuko dūžis paskelbė 6 mėnesius trukusio bylos nagrinėjimo pabaigą. Paraolimpiniam bėgikui Oscarui Pistoriui skirti 5 metai nelaisvės. Net jei reali bausmė bus trumpesnė, žudikui ji tikrai nebus maloni. Vieni galutinį teismo nuosprendį vadino teisingu, kiti peikė teisėją dėl perdėto atlaidumo, tačiau kas iš tikrųjų laukia viską praradusio ir už kalėjimo grotų atsidūrusio O.Pistoriaus?


2014-10-25 17:14

Protestų Maidane karta keliasi į Ukrainos parlamentą

47|11| 

Rytojaus rinkimus į Ukrainos Aukščiausiąją Radą lydi nežinia – kas laimės? Kas formuos valdančiąją koaliciją? Ar jos apskritai prireiks? Aišku tik viena – parlamento sudėtis keisis iš esmės. Rytojaus pirmalaikiai rinkimai Ukrainoje laikomi svarbiu žingsniu, užbaigiančiu istorinį atotrūkį nuo sovietinės praeities, prasidėjusį nuo barikadų ir kraujo liejimo per protestus Kijeve. Apklausos rodo, kad provakarietiški ir nacionalistinių pažiūrų kandidatai triuškinamai laimės šaliai įtvirtinant savo atsigręžimą į Europą ir nutolimą nuo Rusijos, kuri kursto kruviną separatistų sukilimą pramoniniame Donbaso regione.


Populiariausi per 24 val.