Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2014-08-01 22:46

Spyris Rusijai – nemalonus, bet galėjo būti skaudesnis

218|2| 

Europa pademonstravo, kad yra nusiteikusi rimtai. Išplėtusi sankcijas Rusijai, ji smogė ne tik artimiausiems prezidento Vladimiro Putino oligarchams, bet ir šalies valstybiniams bankams bei ambicijoms išgauti naftą Arktyje. Būtent pastarąjį smūgį – sankcijas aukštųjų technologijų, susijusių pirmiausia su naftos gavyba, srityje – Rytų Europos studijų centro analitikas Marius Laurinavičius vadina pačiu reikšmingiausiu spyriu, galinčiu padėti Rytų Europos regione įsismarkaujančiai Rusijai atsipeikėti.


2014-08-01 12:00

Šiurpiose nuotraukose - užteršti Kinijos vandenys

67|14

Jei rytą pabustumėte ir staiga suvoktumėte, kad upė, prie kurios gyvenate, nusidažė kraujo raudonumo spalva, o oras persisunkęs kažkokiu bjauriu kvapu, turbūt, ne juokais susirūpintumėte. Su tokiomis problemomis susiduria ne vienas augantis industrinis Kinijos miestas, rašo „Business Insider".


2014-07-31 06:59

Politikas gėdija turkes: kvatoti moterims viešumoje nedera

8

Žymus Turkijos politikas, premjero Recepo Tayyipo Erdogano pavaduotojas Bulentas Arincas sukėlė turkių pasipiktinimą pareiškęs, kad moterims nederėtų viešumoje juoktis ar kitaip demonstruoti savo emocijų.


2014-07-29 16:12

Sibiro gyventojai trokšta laisvės nuo Rusijos

520

Vieni kalba apie juos įkvėpusį Arabų pavasarį, kiti – apie revoliuciją Ukrainoje, treti – apie iš regiono į Maskvą išvežamus milijardus. Bet tendencija aiški – Sibiras banguoja. Naujausios apklausos rodo, kad tik 10 proc. regiono gyventojų patenkinti dabartiniu statusu Rusijos Federacijos teritorijoje. Tai skelbia JAV naujienų tinklalapis „The Speaker“. Kaip rodo pastaruoju metu Sibire atliekamos apklausos, 25–30 proc. regiono gyventojų norėtų kuo greičiau atsiskirti nuo Rusijos ir skelbti nepriklausomybę. 60–70 proc. apklaustųjų teigia norintys itin plačios autonomijos. Tik 10 proc. patenkinti dabartine padėtimi.


2014-07-29 16:00

Buvusiam sovietų lyderiui pagyros ir šiuolaikinėje Rusijoje

9

Rusijoje, kurios visuomenė jaučia nostalgiją subyrėjusiai sovietinei imperijai, buvusio Sovietų Sąjungos lyderio Jurijaus Andropovo gimimo 100-osios metinės minimos parodomis ir dokumentiniais filmais, kuriuose stengiamasi užtušuoti jo griežtą politiką disidentų atžvilgiu.


2014-07-29 10:03

Protingi ir pasiturintys rusai masiškai bėga iš tėvynės

363|9

Pastaruoju metu populiarus Rusijos geneologas Vladimiras Paley sulaukia vis daug klientų, norinčių sužinoti savo giminės istoriją. Vienintelis jų tikslas - rasti giminių užsienyje, gauti kitos šalies pilietybę ir pabėgti iš šalies. Dar prieš pusę metų geneologas per mėnesį gaudavo vos po keletą užsakymų, o dabar jį užplūdo galybė klientų, dėl to jam teko pasisamdyti net kelis padėjėjus.


2014-07-28 21:31

Apie kokį maistą svajoja pasninkaujantys musulmonai?

18|8

Rytoj baigsis ramadanas - devintasis ir pats švenčiausias islamiškojo kalendoriaus mėnuo. Šiuo 29-30 dienų laikotarpiu visi suaugę musulmonai susilaiko nuo valgymo ir gėrimo nuo saulėtekio iki saulėlydžio. Tačiau vos tik saulė nusileidžia, pasninkas baigiasi ir visi sėda prie vaišėmis nukrautų stalų kartu su šeima ar vietos bendruomene, pasakoja „Business Insider“.


2014-07-28 16:29

Gražiausią musulmonų šventę temdo konfliktai ir tragedijos

8|67

Islamiškas pasaulis mini vieną svarbiasuių savo religinių švenčių - šventąjį ramadano mėnesį užbaigiančią Id al Fitro šventę, kuri prilygsta krikščioniškoms Kalėdoms. Malaizijoje, kur apie 60 proc. gyventojų yra musulmonai, daug šeimų, netekusių savo artimųjų per „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo katastrofą, pasitiko šventę gedėdamos žuvusiųjų. Nelinksma ir Palestinoje, Sirijoje bei kitose konfliktų krečiamose musulmoniškose šalyse.


2014-07-28 13:55

Vladimiras Putinas susirado naujų politinio futbolo draugų

86|2

„Kol JAV ir Europa suka galvą, kaip sėkmingiau pakišti koją Rusijai, prezidentas Vladimiras Putinas apeina jas iš pietinio sparno“, – taip dabartinę rusų lyderio kelionę po Pietų Amerikos šalis įvertino Michailas Leontjevas. Jis laikomas vienu pagrindinių Kremliaus ruporų, nuo 1999 metų yra TV Pirmojo kanalo informacinės analitinės programos „Odnako“ vedėjas.


2014-07-28 05:42

Viktoras Suvorovas: „V. Putino režimas žlugs po metų“

753|7

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas užkūrė branduolinį katilą savo šalyje. Jeigu V.Putinas paliks ramybėje Donbasą, jis nuvils milijonus savo tautiečių, kuriuos užbūrė patriotizmo šūkiai. Apie tai portalui gordonua.com pareiškė bėglys iš GRU (Sovietų Sajungos karinė žvalgyba), žinomas rašytojas Viktoras Suvorovas.