Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2015-10-05 17:32

Švedijos monarchams rūpi ir kaimynai, ir tolimi kraštai

21|2

„Lietuvą dažnai pateikiu kaip gerą pavyzdį“, – Stokholme „Lietuvos rytui“ tvirtino Švedijos karalius Carlas XVI Gustafas. Šią savaitę jis ir karalienė Silvia į mūsų šalį atvyksta su oficialiu valstybiniu vizitu. Spalio 7–9 dienomis vyksiantis monarchų apsilankymas – antrasis Švedijos karališkosios poros valstybinis vizitas Lietuvoje. Pirmą sykį jie mūsų šalyje lankėsi 1992 metais.


2015-10-05 17:22

„Gydytojai be sienų“ slaugas pasidalino Kundūze patirtu siaubu

3|4

Slaugas Lajosas Zoltanas Jecsas yra organizacijos „Gydytojai be sienų“ narys. Jis ankstyvą šeštadienio rytą buvo Kundūzo ligoninėje, kuri buvo netikėtai subombarduota antskrydžio metu. Vyras papasakojo apie išgyventą siaubą, rašo „The Independent“.


2015-10-05 17:22

Iššūkis Hamburgui: pabėgėliai keičia įpročius

80|2| 

Dar prieš mėnesį šiaurinė Langenhorno kvartalo Hamburge dalis buvo viena ramiausių vietų mieste. Tačiau į šį uostamiestį jau pradėjo plūsti šimtai pabėgėlių ir migrantų – gyvenimas keičiasi. Langenhorne neskuba įsikurti net maisto produktų parduotuvės. Žaliuojančių medžių šlamesį ir čia tekančio upelio čiurlenimą nustelbia tik pravažiuojančio miesto traukinio gaudesys.


2015-10-05 14:25

Ritualines apeigas paslaptinga sekta atlieka už tylos sienų

18|3

Atsiskyrę ir atsiriboję jie gyvena pagal savo taisykles. Čia santuokos suplanuotos, o vaikų gali susilaukti tiktai išrinktieji. Daugiau negu šimtmetį gyvuojanti mormonų sekta iki šiol saugo savo paslaptis, rašo „Lietuvos rytas“. Viena į kitą panašios moterys, daugybė vaikų ir paslaptingi vyrai – visi šie mormonų fundamentalistų bendruomenės nariai pasirodė viešumoje, sukeldami didžiulį amerikiečių susidomėjimą.


2015-10-05 08:20

Kodėl A. Lukašenka po pasaulį tampo savo sūnų?

117|20

Kiek 11-mečių pasaulyje galėtų pasigirti spaudę ranką JAV prezidentui ar dalyvavę Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje? Štai Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos sūnus Nikolajus nuolatos turi galimybę atsidurti tarp planetos galingųjų. Tėvas Aliaksandras į visus svarbiausius renginius vedasi ir savo atžalą. Daugybė JT Generalinės Asamblėjos stebėtojų buvo gerokai nustebę, kai tarp pasaulio lyderių išvydo besisukinėjantį vienuolikametį berniuką su kostiumu. Tai buvo Baltarusijos lyderio A.Lukašenkos sūnus Nikolajus, tėvo visuomet vadinamas mažybiniu vardu Kolia, rašo BBC.


2015-10-04 16:43

Rusija įsitraukė į svetimą karą: ar ne per pavojingas žaidimas?

483|10| 

„Po valandos pradėsime bombarduoti taikinius. Galite patraukti savo lėktuvus“, – taip amerikiečius apie trečiadienį pradėtą antskrydžių kampaniją Sirijoje įspėjo Rusija. Sausa, įžūlu, bet iškalbinga. JAV prezidentas Barackas Obama puspenktų metų vis brėžė raudonąsias linijas, o tada jas trynė. Gražiai kalbėti jis moka, todėl daug kas įtikėjo, kad demokratinio pasaulio lyderis ir jo sąjungininkai suras išeitį iš krizės Sirijoje.


2015-10-03 18:26

Indiją sukrėtė kraupus vaiko aukojimo ritualas

24

Atokiame Indijos miestelyje keturių metų berniukui galvą nukirtęs vyras norėjo ji paaukoti dievams, skelbia „The Independent“.


2015-10-02 16:42

Oregono užpuolikas žavėjosi naciais ir masinėmis šaudynėmis

14|4|

Aiškėja naujų detalių apie Chrisą Harperį Mercerį, kuris buvo įvardytas kaip šaulys, kuris surengė kruviną išpuolį Umpkvos bendruomenės koledže Oregono valstijoje. 26 metų vaikinas gyveno Vinčesterio miestelyje, esančiame vos už kelių kilometrų nuo koledžo, kuriame ketvirtadienį jis nušovė devynis žmones.


2015-10-02 14:23

Analitikas: „Leiskime V. Putinui kautis – taip jis susinaikins“

411|5|

Nors Vladimiras Putinas teigia, kad jis – ne caras, lyderis elgiasi lyg toks būtų. Tad kodėl neleidus jam elgtis taip, kaip paskutiniam Rusijos monarchui, ir nuskandinti save patį pernelyg išplečiant savo karinę galią? Tokį klausimą užduoda JAV Nacionalinio gynybos universiteto analitikas Peteris Eltsovas Sirijoje jau antrą dieną iš eilės vykstant Rusijos atakoms.


2015-10-02 13:32

Rusijos pajėgos Sirijoje: ką sugeba Maskvos karo lėktuvai?

423|4|

Rusija jau antrą diena Sirijoje vykdo atakas iš oro. Tai – pirmoji Rusijos karinė operacija už buvusios Sovietų Sąjungos ribų nuo pat Šaltojo karo metų. Maskva teigia, kad ketina sudoroti „Islamo valstybę“, nors tai nepavyko maždaug 7 tūkst. antskrydžių Sirijoje ir Irake įvykdžiusiai JAV vadovaujamai koalicijai. Tad kodėl Vladimiras Putinas tikisi, kad jam gali pavykti?


Populiariausi per 24 val.