Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2014-11-21 19:39

Ukrainietė: „Maidane tikėjome pergale, tikime ja ir dabar“

78|5|

„Na, ir kas? Šalis skils – ir tegu, nematau siaubingos tragedijos“, – taip dar sausio mėnesį „Lietuvos ryto“ žurnalistui Kijeve sakė ukrainietė Larysa Artiuhyna. Menininkė, režisierė ir kartu žurnalistė, kuri subūrė gabių operatorių komandą ir nuo pirmųjų protestų dienų stebėjo audringus įvykius Kijeve. Dabar jos niūrios prognozės, regis, pildosi, bet nepaisant to ukrainietė į savo šalies ateitį žiūri optimistiškai.


2014-11-21 18:17

Maidano metai: laisvos Ukrainos gimimas ir Rusijos grasinimai

121|22|

Lygiai prieš metus Ukrainoje prasidėjęs Euromaidano judėjimas, siekęs išjudinti šalies eurointegraciją, paskatinti spręsti korupcijos ir nedarbo problemas tapo reiškiniu, pakeitusiu pasaulį. Būtent 2013 metų lapkričio 21 dieną Ukrainos vyriausybė dekretu sustabdė šalies pasiruošimą ratifikuoti sutartį, motyvuodama esamos pramoninės produkcijos nukritimu ir santykių su NVS šalimis pablogėjimu. Ukrainiečių tauta tai suprato kaip išdavystę. Sprendimu pasipiktinę žmonės išėjo į gatves.


2014-11-21 12:23

Eksperimentas: Odesa su Rusijos žurnalistais nekalba

29

Ukrainos kanalo „Dumskaja TV“ žurnalistai Odesos gatvėse atliko eksperimentą – apsimetę Rusijos televizijų korespondentais bandė pakalbinti vietos gyventojus. Rezultatas vienareikšmis – odesiečiai su Kremliaus valdomos žiniasklaidos atstovais nebendrauja.


2014-11-21 11:34

Kremlius nedrįso išjungti laisvo radijo

10

Maskva šią savaitę liūdnai prognozavo, kad šiandien Rusijoje gali nebelikti vienos paskutinių nepriklausomų žiniasklaidos priemonių – radijo stoties „Echo Moskvy“. Bet ji, regis, nebus uždaryta. Prieš savaitę žurnalistai išsiaiškino, kad lapkričio 21 dieną vyks holdingo „Gazprom Media“, valdančio 66 proc. „Echo Moskvy“ akcijų (34 proc. priklauso žurnalistams), direktorių tarybos posėdis.


2014-11-21 11:33

Buvęs Rusijos finansų ministras perspėja V. Putiną dėl populizmo

10

Buvęs Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas penktadienį perspėjo prezidentą Vladimirą Putiną, kad „perdėtas konservatizmas“ gali suvaržyti ekonominę ir politinę laisvę, o populistinė politika susilpninti šalį, rašo „Reuters“.


2014-11-20 19:37

NATO pranešė apie 400 rusų lėktuvų perėmimą 2014 metais

20

NATO ketvirtadienį patvirtino, kad prie Aljanso šalių sienų apie 400 Rusijos karo lėktuvų perimta per šiuos metus, pažymėtus padidėjusia įtampa tarp Rusijos ir Vakarų dėl krizės Ukrainoje.


2014-11-20 08:52

Politikos mohikanas H.Kissingeris: „Rusija padėtų spręsti krizę“

87|

Politinėmis įžvalgomis ir įspūdinga karjera pagarsėjęs 91 metų Henry Kissingeris išlaiko aštrų protą ir yra pasiruošęs bet kada duoti atkirtį kritikams. Jo nuomonė gerbiama, tačiau jo politinis palikimas kelia didelių klausimų, o kai kurie oponentai mielai nutemptų jį į teismą už karo nusikaltimus.


2014-11-20 08:52

Pasauliui nerimą kelia rusų palydovas žudikas

17

Šaltojo karo laikais tai būtų tikę įtempto trilerio siužetui: rusų palydovas priartėja prie priešiškos šalies kosminio aparato, jį sunaikina ir sprogsta. Bet dabar tokią užmirštą taktiką, regis, prisiminė Rusija. Šiaurės Amerikos aerokosminės gynybos vadovybė (NORAD) stebi visus žmogaus paleistus kosminius objektus, nesvarbu, ar tai yra taikus orų, ar karinės paskirties palydovas, ar pilotuojamas erdvėlaivis.


2014-11-19 14:31

Krymo gyventojams kava amerikietišku pavadinimu nebeskani

21

Rusiją palaikantys Krymo pusiasalio gyventojai iš savo gyvenimo stengiasi iššluoti viską, ką galima susieti su Vakarais. Naujausias patriotų užmojis – pakeisti nuo seno „Caffe Americano“ vadinamos kavos pavadinimą jiems patrauklesniu „Caffe Russiano“, skelbia „The Moscow Times“.


2014-11-19 14:12

R. Juknevičienę įkvėpęs JAV politikas Amerikoje laikomas kvaiša

75|2

Po sėkmingų vidurio kadencijos rinkimų respublikonai jau šeimininkauja JAV Kongrese. O tai – blogos naujienos ne tik prezidentui Barackui Obamai, bet ir šalies klimatologams. Bet kokias pastangas mažinti taršą bent jau JAV greičiausiai dusins naujasis Senato Aplinkos ir viešųjų darbų komiteto pirmininkas Jamesas Inhofe’as. Paradoksalu, bet jis – vienas aršiausių klimato kaitos skeptikų Amerikos politikoje. O Lietuvos Seimo narei, konservatorei Rasai Juknevičienei – pavyzdys, rašo „Lietuvos rytas.


Populiariausi per 24 val.