Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2014-10-21 16:09

Irako karo mįsles velka į dienos šviesą

23|2

Daugiau nei prieš 11 metų JAV įsiveržė į Iraką ieškoti masinio naikinimo ginklų. Iki šiol viešai buvo kartojama: amerikiečiai nieko panašaus ten nerado. Tačiau, kaip paaiškėjo, tiesa yra gerokai painesnė. Patyrę kariai turi gerą nuojautą. Ir vieną 2008-ųjų popietę Irake, netoli at Tadži miesto, JAV kariai pajuto, kad kažkas ne taip.


2014-10-21 10:11

Rusijos propagandos mašina skiedžia nesigėdydama

244

Pagrindiniu Kremliaus ruporu vadinamas Dmitrijus Kiseliovas savo savaitinėje laidoje „Savaitės naujienos“ („Vesti nedeli“) dažnai leidžia sau nuklysti į labai nuo tikrovės atitrūkusius pamąstymus apie pasaulį, tačiau šios savaitės laida nustebino net ir visko mačiusius. D.Kiseliovas pareiškė atradęs daugybę panašumų tarp JAV prezidento Baracko Obamos veiklos ir „Islamo valstybės“ lyderio Abu Bakro al-Baghdadi elgesio. Palikdamas užnugaryje logiką rusų žurnalistas dėstė, kad laisvojo pasaulio ir teroristų lyderių veiklą lydi tam tikri dėsningumai.


2014-10-21 06:50

Kokia povandeninių laivų galia grasina Rusija Baltijos jūroje?

130|8| 

Kalbos apie prie Švedijos krantų plaukiojusį ir sugedusį Rusijos povandeninį laivą privertė sunerimti visas Baltijos jūros valstybes. Kokia karine galia šiame regione disponuoja Rusija? Ar jos povandeniniai laivai gali pasirodyti ir prie kitų valstybių krantų? Dar 1703 metais Rusijos caro Petro I įkurtas Baltijos jūros laivynas išgyveno įvairiausius modernizavimo etapus. Sovietų Sąjungos žlugimas atėmė iš šio laivyno Estijos, Latvijos ir Lietuvos uostus bei atkirto Kaliningradą nuo likusios Rusijos teritorijos, tačiau karinės galios nepanaikino.


2014-10-20 21:32

Nobelio premijos ir nustebino, ir sukiršino pasaulį

1|3

Nobelio komiteto sprendimai dažnai sukelia diskusijų audras ir supriešina savo kandidatus palaikančias grupes. Įprasta, kad daug dėmesio sulaukia Taikos ir literatūros premijos. Bet kitos – ne mažiau svarbios. Nobelio taikos premija, kurią skiria Norvegijos komitetas, yra prestižinė, bet kartu sukelia ir daugiausia nepasitenkinimo. Kodėl ji skirta tam ar anam? Ir taip kasmet.


2014-10-20 14:52

Kaip elgsis švedai su rusų povandeniniu laivu?

438|2|

Švedija savo teritoriniuose vandenyse aptiko, kaip spėjama, Rusijos povandeninį laivą. Ką daryti su tokiu nelegaliai atsidūrusiu įsibrovėliu – ignoruoti, mandagiai paprašyti rusų, kad pasiimtų atgal, mėginti išvyti patiems, o gal tiesiog nuskandinti? Švedai žinos ką daryti, mat tai jiems – jau ne pirmas kartas. Rusijos povandeniniai laivai Švedijoje nelegaliai svečiuojasi lygiai po 33 metų. Tiesa, Švedija tokių incidentų nematė jau senokai – nuo Šaltojo karo laikų, kai sovietų povandeniniai laivai prie švedų krantų būdavo dažni svečiai. Tačiau kiekvienas susidūrimas baigdavosi įtempta situacija, kuri galėdavo baigtis kariniu konfliktu.


2014-10-20 11:18

Švedijos kariškiai paskelbė iškalbingą nuotrauką

288|7|

Štai ir nuotrauka, kuri atvedė Švediją prie didžiausios operacijos nuo Šaltojo karo laikų. Vėlų sekmadienio vakarą Švedijos ginkluotosios pajėgos surengė spaudos konferenciją ir pasidalijo nuotrauka, kurioje galimai užfiksuota užfiksuota rusų karinė technika. Manoma, kad tai gali būti rusų tanklaivis „NS Concord“ arba galimai sugedęs povandeninis laivas.


2014-10-20 10:52

Ukrainos pafrontės miestas, kur žmonės miega neramiai

56|7

„Greičiau baigtųsi šis karas“, – tai bene vienintelė Ukrainos pietryčiuose esančio Mariupolio miesto gyventojų svajonė. Tačiau kaip turėtų atrodyti taika, žmonės įsivaizduoja skirtingai. Vieni yra pasiryžę mirti už savo miestą, kad tik jis neatsidurtų vadinamosios Donecko liaudies respublikos (DLR) sudėtyje. Kiti vis dar laukia Rusijos armijos ir Kremliaus valdžios, kuri, jų nuomone, atneš jiems šviesų rytojų, pakels atlyginimus ir atkurs beveik visiškai sužlugdytą ekonomiką.


2014-10-19 18:53

Rusija nepasikeitė. Kodėl apsimetame, kad kažkas įvyko?

141| 

Kodėl NATO bazės Rytų Europoje neatsirado dar prieš dešimtmetį? Regionas įsibaiminęs – rusai vis drąsiau šmėžuoja Švedijai po nosimis, grobia Lietuvos laivus, Estijos saugumo pareigūnus, rašo garsi amerikietė istorikė Anne Applebaum. Tačiau ji giria Vakarus, suteikusius Vidurio ir Rytų Europos valstybėms, tarp jų – ir Lietuvai, galimybę prisijungti prie NATO ir Europos Sąjungos.


2014-10-19 17:15

Lietuvos ekspertas apie laivą Švedijoje: rusai peržengė ribas

252|4|

Jau dvi paras prie Švedijos krantų vyksta speciali operacija, kurios metu ieškoma Rusijos povandeninio laivo, kuris galimai patyrė avariją. Pastaruoju metu incidentai tarp Rusijos karinių pajėgų ir Šiaurės šalių vis dažnesni: praėjusią savaitę du Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Švedijos oro erdvę, kiek anksčiau dėl trukdžių aplinkos mokslinių tyrimų laivams tarptautiniuose vandenyse skundėsi Suomija.


2014-10-19 16:18

Vyskupų sinodui nepavyko susitarti dėl gėjų

46|8| 

Katalikų vyskupams šeštadienį, po specialaus sinodo šeimos klausimais, nepavyko pasiekti konsensuso dėl Bažnyčios durų atvėrimo išsiskyrusiems ir dar kartą susituokusiems asmenims, taip pat – gėjams, ir tai yra nesėkmė popiežiui Pranciškui.


Populiariausi per 24 val.