Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2015-01-26 19:51

Atgal į Sovietų Sąjungą: turistai Rusijoje bus kontroliuojami

21

Rusijos kelionių organizatorių asociacijos teigimu, užsieniečiai, ketinantys keliauti į Rusiją, kartu su prašymais išduoti vizą privalės pateikti detalų savo kelionės maršrutą, rašo „The Moscow Times“. Rusijoje besilankantys turistai nuo šiol turės išvardinti visus miestus ir miestelius, kuriuos jie planuoja aplankyti Rusijoje, ir pateikti informaciją apie juos priimančius žmones, kas išdavė vizą, remdamasi kelionių organizatorių asociacijos duomenimis, pirmadienį pranešė Rusijos „Interfax“ žinių agentūra.


2015-01-26 19:37

Po separatistų kaukėmis – sadistai ir ginkluotos padugnės

774|33|

Glausdamasis prie namo sienos 30 metų ukrainietis Jurijus Bartalomėjus iš Kryvyj Riho baimės kupinomis akimis žvelgė į smogiką. Baimė buvo tikra – šalia tupėjo dar 8 į separatistų nelaisvę patekę kariai. O šalia gulėjo 2 sunkiai sužeisti ir trys negyvi ukrainiečiai – sušaudyti, kaip spėjama toje pačioje vietoje. Prie Rytų Ukrainoje, į šiaurė nuo Horlivkos, šalia Krasnyj Partizano miestelio įrengto patikros posto į nelaisvę patekęs J.Bartalomėjus ir dar keli iš Rytų Ukrainoje esančio Kryvyj Riho miesto karo belaisviai nežinojo kas jų laukia – patyčios, grubi apklausa, kankinimai ar egzekucija. Belaisvius pašaipiai apklausęs separatistas patikrino kelis gulinčių ukrainiečių kūnus.


2015-01-25 13:32

Mokinių dovanos mokytojams: įvertinimas ar tik įžūlus kyšis?

19|3

Ne vienas yra susidūręs su situacija, kai mokytojams nešamos dovanos. Kartais tai galima pavadinti kyšiu, bet neretai tai – dėkingumo išraiška. O Vokietijoje, kur korupcijos lygis nėra aukštas, į dovanėles žiūrima skrupulingai. „Du ponai vonioje“ – bene garsiausias vieno žinomiausių Vokietijos humoristų Loriot skečas, sukurtas dar 1978 metais, vėliau tapęs kultinis. Šio kūrinio scenų, vaizduojančių viešbučio vonioje besiginčijančius pusamžius vyriškius, iliustracijos – puiki dovana humoristo gerbėjams. Taip manė ir vienos Berlyno gimnazijos moksleiviai.


2015-01-25 08:40

Su kuo gi miega siekiantys prezidento posto

22|4

Jau po 4 mėnesių vyks Lenkijos prezidento rinkimai, tad šalies politikai netikėtai nusprendė, jog reikia vadinamosios miegamųjų liustracijos. Siekis atskleisti nemoralias konkurentų intymaus gyvenimo paslaptis dalį lenkų kol kas tiktai džiugina. Beje, pradžią keistai liustracijai davė ne kokie gašlybių mėgėjai, o dešinioji ir katalikiška žiniasklaida, ėmusi gvildenti, su kuo miega naujasis Slupsko meras gėjus Robertas Biedronis.


2015-01-23 19:03

George'as Sorosas Davose: „Rusija virto mafijine valstybe“

92

„Rusija virto mafijine valstybe, kurios valdovai naudojasi šalies ištekliais dėl asmeninės naudos ir norėdami išsilaikyti valdžioje“, – pareiškė milijardierius George`as Sorosas per vakarienę uždarame rate Davose, kur vyksta kasmetis Tarptautinis ekonomikos forumas. Ištraukas iš jo kalbos cituoja „The Wall Street Journal“. G.Sorosas pabrėžė finansinės pagalbos suteikimo Ukrainai svarbą. Jis sakė: „Ant kortos yra pastatyta ne tik Ukrainos ateitis, bet ir pačios Europos Sąjungos ateitis. Mano požiūriu, jeigu Europa praras Ukrainą, tai bus milžiniška netektis. Tai leis Rusijai skaldyti ir valdyti


2015-01-23 16:23

Kas laukia Artimųjų Rytų po karaliaus Abdullah mirties?

15|3| 

Didžiausios pasaulyje naftos eksportuotojos, JAV sąjungininkės ir islamo religiniu centru vadinamos Saudo Arabijos karalius Abdullah mirė. Kokia buvo jo reikšmė regionui ir jo sąjungininkėms? Ir kodėl Saudo Arabijai nerimą kelia apdairiu reformatoriumi praminto monarcho mirtis?


2015-01-23 15:15

A. Merkel nori, kad Graikija liktų mūsų istorijos dalis

4

Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį, prieš savaitgalį įvyksiančius Graikijos rinkimus, po kurių į valdžią gali ateiti taupymui nepritarianti „Syriza“ ir kurie gali nulemti tai, ar graikai liks euro zonoje, sakė norinti, kad ši šalis „liktų mūsų istorijos dalis“.


2015-01-23 12:50

L. Donskis: „Verta aukoti jėgas, kad išliktų pagarba individui“

46|4

Filosofo, politikos teoretiko, buvusio europarlamentaro Leonido Donskio nuomone, Vakarai vis dar sunkiai susidoroja su naujos formos grėsmėmis. Rusija, Kinija ir kitos modernias technologijas įvaldžiusios, tačiau vakarietiškas vertybes atmetančios valstybės kelia vis rimtesnį iššūkį. Apie pavojus, kylančius Vakarų civilizacijai, Europos Sąjungos ir fašizmo šešėlio užtemdytos Rusijos visuomenės ateitį, terorizmo pavojų ir tai, kokį vaidmenį tokiame pasaulyje vaidina vertybės bei individas, specialiame lrytas.lt interviu.


2015-01-23 07:37

M. Gorbačiovas: „Būtų klaida bandyti atsikratyti V. Putino“

261|2| 

Buvęs Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas vis dažniau siunčia perspėjimus dėl aštrėjančių Rusijos ir Vakarų valstybių santykių. Vokietijos žurnalas „Der Spiegel“ susitiko su politikos legenda, kad sužinotų jo nuomonę apie šiandienos geopolitinius procesus. Pateikiame antrą pokalbio dalį, kurioje M.Gorbačiovas kalba apie konflikto Ukrainoje sprendimo būdus, pokalbius su Vokietijos kanclere Angela Merkel, netikėtai užklupusią senatvę ir mirties baimę.


2015-01-22 20:04

A. Bialiackis: „Rusija – kaip dramblys porceliano parduotuvėje“

52|5

Pilni kalėjimai politinių kalinių, įteisinta mirties bausmė ir priverstinis darbas armijoje ar įkalinimo įstaigose, už kurį atlygis per mėnesį tėra vos 2–3 doleriai, – tai tik keletas žmogaus teisių klausimų, kuriuos vargais negalais Baltarusijoje bando į viešumą iškelti žmogaus teisių aktyvistai.


Populiariausi per 24 val.