Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Eko
2015-11-25 17:28

Tyrimas: deginant nešvarų kurą, teršiamas ir patalpų oras

Su pirmaisiais šalčiais virš miestų ir gyvenviečių pakimba plika akimi ne visada matomų teršalų debesis. Vienas pagrindinių šio debesies šaltinių – pro gyvenamųjų namų kaminus išeinantys kieto kuro deginimo produktai. Visuomenėje vyrauja stereotipas, kad, kas išeina pro kaminą į aplinką, – lieka aplinkoje.


2015-11-23 15:38

Didžiausi oro teršėjai: pramonė, transportas ar namų kaminai?

4

Aplinkosaugos specialistai laužo visuomenėje gajų stereotipą, kad pro namų kaminus išeinantys teršalai orą teršia mažiau nei automobiliai ar pramonės įmonės.


2015-11-20 15:44

Prie Vilniaus rado afrikiniu kiaulių maru užkrėsto šerno gaišeną

3

Šią savaitę nustatytas vienas afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis laukinėje faunoje, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.


2015-11-17 00:43

Jaunuoliai prisidirbo: už žuvis teks mokėti tūkstančius eurų

35

Ruduo – ne tiktai žuvų neršimo, bet ir brakonierių gaudymo metas. Dvi Klaipėdos rajone žeberklu nudurtos lašišinės žuvys gargždiškiui kainuos apie 4 tūkst. eurų, o varėniškiui 29 lydekos – apie 5 tūkst. eurų.


2015-11-10 11:40

Šiukšles išnešusių gyventojų prie konteinerių laukė netikėtumas

3

Antradienio ryte šiukšles išnešusius didžiųjų miestų gyventojus nustebino prie atliekų konteinerių aikštelių atsiradę užrašai „Mes stebime, kaip jūs rūšiuojate“. Tai viena iš tris savaites truksiančios aplinkosauginės kampanijos akcijų. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į atliekų tvarkymo problemas Lietuvoje ir skatinti atsakingo vartojimo bei rūšiavimo įgūdžių įsitvirtinimą kasdieninėje veikloje.


2015-11-05 23:12

Grybus ištyrę mokslininkai atskleidė intriguojantį faktą

4

Įprasti grybai kas sekundę į atmosferą paleidžia dešimtis tūkstančių sporų, ir iki praėjusio dešimtmečio niekas nežinojo, kaip jie tai padaro. Majamio universiteto botanikos profesorius Nicholasas Money praėjusio amžiaus paskutiniajame dešimtmetyje nutarė ištirti „vieną didžiausių neištirtų grybų biologijos paslapčių,“ kurią prieš 100 metų identifikavo mikologas A.H.R.Bulleris, dar vadinamas vadinamas „mikologijos Einsteinu“.


2015-11-04 15:17

Aplinkosaugininkų akiratyje – medžioklės taisyklių pažeidėjai

 

Akciją „Medžiok saugiai“ vykdantys Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai surengė septynis reidus, per kuriuos patikrino dešimtis medžiotojų ir medžioklės plotų. Per šiuos reidus nustatytiems pažeidėjams teks paploninti piniginę – už medžioklės taisyklių pažeidimus surašyti protokolai. Vienas pažeidėjas aplinkosaugininkams Klemės rajone įkliuvo vėlų spalio 23-osios vakarą. Apie 23 valandą Kumpiškės kaime pasalą surengę gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai pamatė kaip į kaimą atvažiavo automobilis „Volkswagen Passat“. Įtarimų aplinkosaugininkas sukėlė tai, kad automobilio vairuotojas užgesino šviesas ir kaimo keliuku, per laukus važiavo tamsoje.


2015-10-29 11:38

Gerų žmonių dėka per metus išgelbėjo dešimtis laukinių gyvūnų

Per pirmuosius savo veiklos metus Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos (VAAT) Informacijos priėmimo ir valdymo centras sulaukė daugiau kaip 11 tūkst. pranešimų apie aplinkosaugos reikalavimų pažeidimus, informavo Aplinkos ministerija (AM).


2015-10-28 09:38

Apie Vilniaus pokyčius kalba ūžiantys kranai

35

Viskas keičiasi. „Ar pažinsime Vilnių atvykę į jį po kokių penkerių metų?“, – klausia fotografas Vladas Ščiavinskas. Jis svarsto: „Tikriausiai sunkiai pažinsime, nes šiandien pažvelgę į miestą nuo apžvalgos aikštelės pastebėsite gausybę statybinių kranų...“


2015-10-27 11:14

Visuomenininkai nenori leisti statyti užtvankų šalies upėse

Visuomenininkai priešinasi Seime svarstomai idėjai leisti statyti užtvankas šalies upėse, antradienį rašo „Lietuvos žinios“.


Populiariausi per 24 val.