Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2014-09-21 14:59

Tautų mugės dalyviai į žaliųjų žygį neįsiliejo

9

Sekmadienį Vilniuje nuo Prezidentūros Vyriausybės link pajudėjo „Klimato kaitos žygis“. Prie jo žalieji kvietė prisijungti visus, neabejingus klimato kaitos problemai. Šiuo žygiu, pasak Lietuvos žaliųjų partijos pranešimo, prisidedama prie didžiausios pasaulyje žmonių mobilizacijos, kuri vyks vos kelios dienos iki Niujorke vyksiančio pasaulio lyderių susitikimo. Jame bus aptariama bendra valstybių politika ir veiksmai dėl klimato kaitos mažinimo.


2014-09-21 14:38

Minijos draustinio „papuošalai“ - vagonėliai ir griuvenos

3|12

Prieš savaitę vietinėje Šilutės rajono spaudoje paskelbta džiugi žinia – Nemuno deltos regioninis parkas(NDRP) įveikė kilnojamųjų namelių(vagonėlių) statytojus, ir kraštovaizdžio taršos nebeliko. Šis pranešimas liudija, jog pernai į NDRP direktoriaus kėdę pasodintas (oficialiai – Saugomų teritorijų tarnybos skelbtą konkursą, kuriame varžėsi du žmonės, laimėjęs) Tvarkos ir teisingumo partijos Šilutės skyriaus vedlys, rajono tarybos narys Vaidas Pavilonis savo tarnybos rezultatus reklamuoja ne prasčiau, nei jo partijos bosas, buvęs Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.


2014-09-21 11:03

Orai: debesys paslėps saulę, karaliaus lietus

 

Sekmadienis - paskutinė gražesnė diena prieš darganotus ir jau labiau rudeniškus orus. Nuo pirmadienio orai keisis, prasidės lietūs, sustiprės vėjas, teigia sinoptikai. Sekmadienis bus nepastoviai debesuota, sausa diena, tik vietomis, labiausiai tikėtina, kad Vakarų Lietuvoje, nušniokš trumpas lietus, tačiau jis tikėtinas tik antroje dienos pusėje ar vakare. Pūs nestiprus pietryčių, pietų vėjas 4-9 m/s greičiu, temperatūra svyruos nuo 17 iki 22 laipsnių šilumos.


2014-09-21 10:34

Ruduo miške

49

Rudens spalvos pamažu įsivyrauja miško peizaže.Dar kiek šaltesnių naktų ir gamta pakerės savo rudenišku spalvų žavesiu.


2014-09-20 14:30

Pavojus Kuršių nerijoje – 200 metų akis badysianti klaida

4|11| 

Latvis Kasparas Liepinšas daugiau nei 10 metų domisi, kaip geriausia atželdinti sunaikinto miško teritoriją. Jis praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį su Lietuvos mokslininkais apžiūrėjo šių metų balandį išdegusius miškų plotus Kuršių nerijoje. Specialistų užduotis – iki lapkričio pabaigos pasiūlyti miško atželdinimo planą. „Turime būti atsargūs. Didžiausia klaida – netinkamos medžių rūšys. Jei suklysim, klaidos bus matomos šimtą, du šimtus metų“, - perspėjo latvis.


2014-09-19 16:31

Bus bandomas nuo vilkų saugančių aptvarų efektyvumas

4|4

Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ iniciatyva pradėtas projektas naminių gyvulių apsaugos nuo vilkų priemonėms išbandyti ir joms populiarinti tarp ūkininkų.


2014-09-19 12:52

Savaitgalį galėsime pasidžiaugti saulėtu rudeniu

Saulėtas ruduo mus džiugins ir savaitgalį, orai turėtų šiek tiek subjurti tik pirmadienį.


2014-09-18 16:46

Įsigalėjantis ruduo - šiltas ir spalvingas

1|46

Jokių balų ir šalto vėjo. Šiemet ruduo - šiltas, spalvingas ir pakeliantis nuotaiką.


2014-09-18 16:26

Milžiniškus grybus žemaičiai skuba dėti į „Facebook“

12|3

Rugsėjį grybai dygsta ne tik miškuose, bet ir socialiniame tinkle „Facebook“. Grįžę iš miško žemaičiai prieš pradėdami valyti grybus juos fotografuoja, o nuotraukas skelbia savo profilyje pasidžiaugti draugams ir pažįstamiems. Beje, grybingas miško vietas retas kuris išduoda.


2014-09-16 16:48

Pirmąsias pušis savanoriai kirto su širdies graužatimi

2| 

Pasibaigus vasaros sezonui, imtasi tvarkyti Kuršių nerijos nacionalinį parką. Į pagalbą susirinkusiems savanoriams duota užduotis per rugsėjį nuo sumedėjusių pušaičių išvaduoti Naglių rezervatą. Savanoriai sako iš pradžių su gailesčiu darbavęsi kirviais, tačiau tik taip galima išsaugoti natūralų kopų ir pajūrio pievų grožį.


Populiariausi per 24 val.