Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Eko
2016-05-05 11:13

Po liūties į Šešupę atitekėję teršalai užminė mįslę

Marijampolės aplinkosaugininkai ir bendrovės „Sūduvos vandenys“ darbuotojai ketvirtadienį rytą pradėjo aiškintis, kas išvakarėse užteršė Šešupę. Upę plaukiančias naftos produktų dėmes trečiadienį vakare Marijampolės priemiestyje pastebėjo žvejai ir pranešė bendruoju pagalbos telefonu.


2016-04-18 16:23

Nevalytos nuotekos iš skerdyklos – tiesiai į pievą

Aplinkosaugininkai liko šokiruoti patikrinę Šiaulių rajone esančią skerdyklą – gamybinės nuotekos pro pramuštą skylę tvoroje buvo pumpuojamos tiesiai į pievą.


2016-04-13 11:01

Švari Baltijos jūra – nepasiekta Europos svajonė

2

Visi didžiuojamės mūsų šalies krantus skalaujančia Baltijos jūra, bet ar žinome, kad tyvuliuojantis „gintaro lobynas“ – tai vienas labiausiai užterštų vandens telkinių pasaulyje?


2016-04-10 14:20

Radinys įsiutino gyventoją: „Geras vaizdelis užsienio svečiams“

4

Portalui lrytas.lt skaitytojas Virgis S. atsiuntė nuotraukas, kuriose užfiksuotas kalnas atliekų, esanti Rumšiškėse. Pasipiktinimą išreiškęs vyras rašė, kad tokių reginių – pilnos Rumšiškių miestelio gatvės.


2016-04-06 12:51

Kasdien siunčiate e. laiškus? Štai dėl ko vertėtų sunerimti

Nors žmonės visame pasaulyje šį šeštadienį simboliškai prigesino šviesas dėl kovos su pasauliniu atšilimu, daugelis įsitraukė ir į elektroninio pašto bei socialinių tinklų kampanijas, kurios nematomai taip pat prisideda prie klimato kaitos.


2016-03-31 12:05

Gera žinia rūšiuojantiems atliekas – bus dar paprasčiau

2

Atliekų tvarkymo bendrovė „Ekonovus“ individualių namų gyventojams siūlo naudotis priminimų SMS paslauga. Gyventojai SMS pranešimais informuojami apie planuojamą atliekų konteinerių aptarnavimą – joje nurodoma kokio tipo atliekų konteineris turi būti paruoštas aptarnavimui.


2016-03-22 15:11

Ekologijos triumfas: mados gigantas atsisakė tikro kailio

Gyvūnų teisių organizacijų aljansas „Be kailio“ („Fur Free Alliance“) šiandien oficialiai išreiškė susižavėjimą ir palaikymą mados gigantui „Armani“ už sprendimą atsisakyti prekybos natūralaus kailio gaminiais. Šiuo žingsniu vienas prašmatniausių italų prekių ženklų atsakė į vis didėjantį poreikį etiškai ir aplinką tausojančiai madai.


2016-03-09 13:43

Radioaktyvių atliekų nuotėkis Suomijoje: pavojaus Lietuvoje nėra

Helsinkyje užfiksavus didesnį cezio radionuklido aktyvumą, Lietuvoje tokio padidėjimo nenustatyta, trečiadienį informavo Radiacinės saugos centras.


2016-03-08 10:37

Tyras vanduo iš čiaupo džiugina vis daugiau Lietuvos gyventojų

4

Jonavos miesto savivaldybės Tarybos nariai jau kuris laikas posėdžių metu gali atsigaivinti ne geriamuoju vandeniu iš pirktinių buteliukų, o ąsočiuose pripiltu vandeniu iš čiaupo. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai pradėjo veikti nauji, rekonstruoti vandens gerinimo įrenginiai ir Jonavos bei priemiestinės Ragožių gyvenvietės gyventojams pradėtas tiekti aukščiausios kokybės, krištolinio tyrumo geriamasis vanduo.


2016-03-01 00:57

Įsigaliojo draudimas žvejoti kai kurias žuvis

4| 

Jei Velykų stalą ketinate papuošti savo sugauta žuvimi, verta sužinoti, kokių žuvų dabar negalima gaudyti.  Aplinkosaugininkai primena žvejams, kad nuo kovo 1 d. iki gegužės 15 d draudžiama gaudyti kiršlius, o iki gegužės 20 d. – sterkus. Tai vienos vertingiausių žuvų mūsų vandenyse. Jų ištekliams gausinti šios žuvys veisiamos dirbtinai. Vien praėjusiais metais Aplinkos ministerija iš žuvininkystės bendrovių nupirko ir rudenį ežeruose įveisė 180 tūkst. sterkų.


Populiariausi per 24 val.