Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2014-09-22 19:07

Birutė Vėsaitė guodžiasi rusams: Lietuvai blogai

190

Propagandiniam Rusijos naujienų portalui ruBaltic.ru parūpo, kaip Lietuva susidoroja su problemomis, kilusiomis dėl Rusijos taikomų sankcijų, kokių kompensacijų galime tikėtis iš Europos Sąjungos, kokių priemonių žada imtis parlamentas, kad gerėtų situacija. Propagandistai netruko rasti pašnekovų. Buvusi ūkio ministrė Birutė Vėsaitė nepasibrangino ir išsamiai atsakė į pateiktus klausimus.


2014-09-22 18:02

Dalia Grybauskaitė prašovė: rusų pirkėjų – nė padujų

343|24

Prezidentės Dalios Grybauskaitės pranašystėms, kad pasienio su Karaliaučiaus sritimi gyvenvietes užplūs rusai pirkėjai, nelemta išsipildyti. D.Grybauskaitė apie tai šnekėjo lankydamasi Jurbarke per Žolinę. Praėjo mėnuo. Tačiau nei Jurbarko, nei arčiau sienos esančių gyvenviečių parduotuvės rusų antplūdžio neišvydo. Prezidentė pasienio prekeiviams gerus laikus pranašavo po embargo, kai Rusija uždraudė importuoti žemės ūkio ir maisto produktus iš Europos Sąjungos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Australijos, Kanados ir Norvegijos. Tačiau bergždžiai tikėtasi, kad Lietuvą užplūs alkani rusai.


2014-09-22 17:26

Lupikavimas prie didžiųjų šalies ligoninių - jau užprogramuotas

23

Sveikatos sistemą kamuojančios problemos dabar mažiausiai rūpi. Pastaruoju metu dažniausiai gvildenama tema – šalia ligoninių esamos arba būsimos mašinų aikštelės. Dar prieš praverdamas ligoninės duris ligonis jau turi susimokėti. Už tai, kad galėtų pasistatyti automobilį. Kol kas - 1-2 litus už valandą. Tačiau tokia kaina – tik laiko klausimas. Netrukus ir taip bėdų ir išlaidų turintis žmogus turės dar plačiau atverti piniginę.


2014-09-22 17:26

Šiukšlių kalnus tirpdys užstato sistema

6|3

Jau spalį bus pradėta nacionalinės užstato sistemos administratoriaus atranka. Nuo 2016-ųjų vasario už mineralinio vandens, alaus ar kito gėrimo plastikinę tarą teks sumokėti užstatą, kurį bus galima atgauti grąžinus pakuotę į taros supirkimo automatus. Estijoje jau nuo 2005 metų veikianti taros surinkimo automatų sistema davė puikiausių vaisių: ten surenkama apie 80 procentų į rinką patenkančių pakuočių. Pas mus už jas užstato mokėti kol kas nereikia, todėl belieka plastiko tarą mesti į jai skirtus konteinerius.


2014-09-22 15:30

Prisikaupė su V. Romanovu susijusios įmonės pirkėjų

Laikas išseko. Iki rugsėjo 19 dienos dar buvo laukiama pasiūlymų, kas nupirks bankrutavusio Ūkio banko savininkui Vladimirui Romanovui ir jo seseriai Olgai Gončaruk priklausiusios bendrovės "Birač Europe" paskolų portfelį.


2014-09-22 15:30

Prekybos milžinę „Amazon“ surakino vokiečių streikas

5

Penkių Vokietijoje veikiančių interneto prekybos milžinės „Amazon“ logistikos centrų darbuotojai paskelbė dviejų dienų streiką, reikalaudami kolektyvinės darbo sutarties. Protesto akcija prasidėjo sekmadienį vakare Vokietijos Heseno žemėje, Bad Hersfelde esančiuose produkcijos sandėliuose. Pirmadienį prie streiko prisijungė trijų kitų Vokietijos „Amazon“ logistikos centrų darbuotojai – iš Leipcigo Saksonijoje, Grabeno Bavarijoje ir Reinbergo Šiaurės Reine-Vestfalijoje.


2014-09-22 15:23

Turistų smalsumą Lietuvoje pakurstė ir rusų žurnalistai

6

Lietuvos komercijos atašė Sankt Peterburge duomenimis, išvažiuojamasis turizmas Rusijoje šiemet pirmą pusmetį susitraukė 30 procentų, tačiau rusų turistų skaičius Lietuvoje tuo pat metu išaugo. „Tai, kad Lietuvoje rusų turistų skaičius tuo metu net šiek tiek augo ( padidėjo 1,3 proc.), manyčiau, yra didelis pasiekimas. Štai Bulgarijoje, mano duomenimis, pirmą pusmetį rusų turistų mažėjo net 35 proc., Čekijoje – 40 proc.“, – sakė Lietuvos komercijos atašė Rusijoje Algimantas Belzus.


2014-09-22 13:38

Lenkijos lietuvių planus sustabdė Seimas

7|11

Nuo užsieniečių Lietuvos žemę saugantį prieštaringą įstatymą priėmę parlamentarai sujaukė ir Lenkijoje gyvenančių tautiečių planus. Anksčiau ketinę pirkti žemės Lietuvoje, jie toliau ją nuomojasi. Dar prieš metus ūkininkaujantys Lenkijos, kurioje žemė daug brangesnė nei pas mus, lietuviai puoselėjo vilčių kurtis kitoje sienos pusėje. Jie tik laukė, kol nuo gegužės bus leista žemės įsigyti visų ES valstybių piliečiams. Tačiau drakonišką saugiklių įstatymą priėmęs Seimas sutrypė tokius tautiečių planus. Kaip ir žemės pardavėjų, kurie tikėjosi Lenkijos lietuviams įsiūlyti savo sklypus.


2014-09-22 11:30

Daugiausia krovinių gabeno vilkikai

Statistikos departamento duomenimis, 2014 metų antrąjį ketvirtį visų rūšių transportu vežta 29,9 mln. tonų krovinių. Tai - 8,1 procento daugiau nei 2013 m. tuo pačiu laikotarpiu (27,7 mln. tonų).


2014-09-22 11:20

Vasaros pabaiga kasėjams nebuvo dosni

Rugpjūtis pramonės įmonėms nebuvo dosnus. Statistikos departamento duomenimis, paskutinį vasaros mėnesį visa pramonės produkcija sudarė 5,4 mlrd. litų (1,6 mlrd. eurų). Palyginti su liepa, ji sumažėjo 7 procentais. Nuo šių metų pradžios iki rugpjūčio imtinai visa pramonės produkcijos vertė sudarė 44,3 mlrd. litų (12,8 mlrd. eurų). Ir, palyginti su tuo pačiu laiku, 2013-aisiais, sumažėjo 1,9 procento.


Populiariausi per 24 val.