Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2015-03-30 12:12

Rusai pasaulį moko, kaip lengvai iššvaistyti milijardus

269|3

Ar įmanoma sukišti milijardus eurų ir per penkerius metus nesulaukti jokios grąžos? Žinoma, jei tai daroma Rusijoje. Praėjo jau penkeri metai, kai buvo pradėtas vykdyti tuomečio Rusijos prezidento, o dabar premjero Dmitrijaus Medvedevo puoselėtas Skolkovo slėnio projektas. Elektroninius įrenginius itin mėgstantis D.Medvedevas užsimojo sukurti kompleksą, kuris jeigu ne pranoktų, tai bent jau prilygtų amerikietiškajam Silicio slėniui. Tačiau išaiškėjo, kad amerikiečius rusai gali pralenkti nebent varžydamiesi pinigų taškymo rungtyje.


2015-03-30 11:46

Produkcijos gamybą žada didinti 39 proc. apklaustų įmonių vadovų

Kovo mėn., palyginti su vasario mėn., verslo tendencijos pramonėje labai pagerėjo. Tam įtakos turėjo gana optimistinė produkcijos gamybos prognozė. Per artimiausius mėnesius produkcijos gamybą žada didinti 39 proc. apklaustų įmonių vadovų, mažinti – 7 proc. (prieš mėnesį – atitinkamai 29 ir 19 proc.). Produkcijos gamybą numatoma didinti visose veiklose, išskyrus odos dirbinių gamybą.


2015-03-30 11:27

A. Krupavičius: „Darbdaviai įgyja dar daugiau laisvių“

2

Lietuvoje darbo santykiai yra gerokai autoritariški, o naujajame socialiniame modelyje siūlomos Darbo kodekso pataisos dar labiau sustiprintų darbdavio pozicijas, portalui LRT.lt sako Kauno technologijos universiteto profesorius politologas Algis Krupavičius. Anot politologo, kalbant apie darbo santykių liberalizavimą, kuriam naujajame modelyje skiriama labai daug dėmesio, viena vertus, didinamas darbuotojų dalyvavimas, stiprinamos profesinės sąjungos, kita vertus, darbdaviai taip pat įgyja daugiau laisvių.


2015-03-30 11:27

R.Valatka palieka 15min.lt vyriausiojo redaktoriaus postą

71

Rimvydas Valatka palieka naujienų portalo 15min.lt vyriausiojo redaktoriaus pareigas, pirmadienį pranešė portalas.


2015-03-30 09:58

Investuotojų asociacija piktinasi valstybės pinigų švaistymu

Papildomos investicijos į nuostolingai dirbančią valstybės kontroliuojamą trampinių laivų bendrovę „Lietuvos jūrų laivininkystė“ (LJL) būtų valstybės pinigų švaistymas, teigia Investuotojų asociacija.


2015-03-30 09:40

Nelegaliems žvejams bus riesta – kylama į kovą su šiuo verslu

1

Kelių Šiaurės Europos valstybių grupė siekia kovoti su nelegalia ir nereguliuojama žvejyba. Naujos sąjungos kūrėjai teigia, jog nelegali žvejyba labai daug prisideda ir prie šešėlinės ekonomikos klestėjimo. Nelegaliai žvejojančius siekiama patraukti teisinėn atsakomybėm, neapsiribojant vien laivų konfiskavimu, kaip buvo iki šiol. Apie tai iš Norvegijos praneša LRT korespondentas Mantas Tomkūnas.


2015-03-29 19:48

Banknotai iš plastiko – rytdienos pinigai

9|3

Nebe šlamančios, o jaukiai gurgždančios kupiūros. Taip atrodo šią savaitę pristatyti 5 škotiškų svarų banknotai, pagaminti ne iš popieriaus, o iš plastiko. Tokių ateityje visur tiktai daugės.


2015-03-29 19:48

Italai skubiai ieško tūkstančių picų kepėjų

15

Italijoje skubiai ieškoma šešių tūkstančių picų kepėjų, vadinamųjų picajolų (it. pizzaioli). Tarp jų vis daugiau užsieniečių. Nepaisant krizės, patys italai nesiveržia prie krosnių, ir šį darbą vis dažniau tenka atlikti užsieniečiams. Jie sudaro bemaž 40 proc.visų picų kepėjų, rašo „wyborcza.biz“.


2015-03-29 11:27

Ūkininkės atgaiva – vaistažolių laukai ir bitynas

72 m. ūkininkė iš Utenos Janina Milašienė pavasarį butą iškeičia į gamtos prieglobstyje – Zarasų rajone, Gražutės regioniniame parke – esančią sodybą. Moteris prisipažįsta, kad buvimas gamtoje, vaistažolių rinkimas ir bitininkavimas yra atgaiva jos širdžiai.


2015-03-28 15:41

Už trumpavaisių agurkų kilogramą – keturi litrai degalų

37|7

Šiųmetis pavasaris šviežių daržovių kainų neperrašė. Šiuo metu iš „Kietaviškių gausos“ šiltnamių į prekybos centrus gabenami trumpavaisiai agurkai, kaip ir pernai – brangūs. Jų kilogramo kaina sukasi apie 4,6 euro (16 litų): už tiek pinigų degalinėje galima įsipilti 4,25 litrus dyzelino arba apie 4 litrus benzino. Vis dėlto net ir brangių šios veislės agurkų parduotuvėse kol kas nematyt, – juos pirkėjai, atrodo, sparčiai išgraibsto.


Populiariausi per 24 val.