Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gurmanų klubas
2015-08-03 18:45

Kur gimsta gėrimas, vadinamas akmenų vynu

Cariñena (Karinena) – vienas tik iš nedaugelio DO (Denominación de Origen – kilmės vietos nuoroda) pavadinimą turinčių vyno gamybos regionų Aragono srityje, Ispanijoje. Regionas didžiuojasi senomis vyndarystės tradicijomis, o ši, viena seniausių Europoje saugomų, kilmės vietos nuorodų sukurta 1932 metais.


2015-08-03 14:15

Pakruojo alaus šventėje iškilo įspūdinga keptos duonos piramidė

64|63

Savaitgalį Pakruojyje vykusį „Amatų, Muzikos ir Alaus“ festivalį papuošė Šiaulių profesinio rengimo centro (ŠPRC) Prekybos ir verslo skyriaus kulinarų rekordas. Šeštadienį vakare Pakruojo dvare šurmuliavusios alaus fiestos dalyviai išvydo įspūdingą iš keptos duonos riekelių pastatytą piramidę, kurios aukštis siekė 1 metrą 61 centimetrą, o jos pagrindo apimtis – 3 metrus 70 centimetrų. Rekordinei piramidei prireikė 280 duonos kepalų, iš kurių buvo iškepti 18 tūkstančiai 832 duonos gabalėliai. Kepant duoną buvo sunaudota 70 litrų aliejaus, 3 kilogramai druskos ir 3 kilogramai česnakų.


2015-08-03 11:24

Virtuvės vadovas ant ratų keičia vasarotojų požiūrį į mėsainius

14|11

Už Palangos, Monciškėse, mėsainių restoranėlį atidaręs Audrius Kukšta nekeiksnoja vėsios vasaros – 28 metų profesionalus virtuvės vadovas jaučiasi kaip niekada laimingas. Nors lankytojų srautas – nepastovus kaip ir orai, dar nė vienas iš Audriaus restoranėlio ant ratų neišėjo nusivylęs.


2015-07-31 18:42

Kavinių sėkmės raktas: ar gera kava – tai viskas, ko reikia?

6|3

Kai prieš daugelį metų atvažiavau į Vilnių mokslų krimsti, Vokiečių gatvėje buvo vienintelė nedidelė kavinukė „Žibutė“. Mokslo draugas, baigęs A.Vienuolio vidurinę mokyklą, apšvietė, kad ten jie eidavo ne tiek kavos gerti, kiek paspoksoti į S.Nėries mokyklos damas. Vėliau, sulaukęs legalaus amžiaus, iškaulydavo iš bufetavų ir žagarvyšnių likerio.


2015-07-24 15:07

Aido Puklevičiaus patarimai, kaip išgelbėti sugadintą vyną

15|3

Nebūna blogo vyno? Deja, būna. Ir dar kaip būna. Būna taip, kad vos atkimšus butelį iš jo ima velniais ir demonais veržtis tokie pragaro kvapai, kad norisi tuoj pat imtis egzorcizmo seanso. Bet, kad ir kaip būtų apmaudu, joks šventraštis ir rožinis dar niekam nepadėjo sugrąžinti vyno į gomuriui priimtiną būseną. Todėl verčiau pakalbėkime, kokių nelaimių gali nutikti jūsų buteliui ir ką daryti, jei taip atsitiko.


2015-07-23 11:07

Sudie, rūkyklos? Ar tikrą dūmą išstums skystasis?

7|3

„Naudoti tą chemiją? Nė už ką!“ – taip apie vadinamąjį skystąjį dūmą atsiliepė vienos nedidelės Žemaitijos mėsos perdirbimo įmonės savininkas. „Sužinoję, kad mano skilandžiai ar dešros nėra gavę natūralaus dūmo, žmonės iš manęs nepirks jokios produkcijos“, – paaiškino žemaitis.


2015-07-23 11:07

Vaikas prarijo patį aštriausią pipirą. Pamatykite jo reakciją

19

Devynmetis škotas vos per kelias dienas tapo „Youtube“ žvaigžde – berniukas išplatino vaizdo siužetą, kaip jis suvalgo patį aitrausią pasaulyje pipirą – „Carolina Reaper“.


2015-07-20 09:00

Dvi gaivios naujienos saugantiems sveikatą

3

„Vaikeli, juk žinai, aš negaliu valgyti ledų“, – suplojo rankomis mano močiutė, kai nuvežiau jai dėžutę gaivaus deserto. Nors ir kaip močiutė mėgsta ledus, jau seniai jų nevalgo, mat serga cukriniu diabetu. Tačiau nauji ledai „No sugar added“ („Be cukraus“) padėjo jai prisiminti užmirštą skonį. Vos paragavusios ledų močiutės veidą nutvieskė palaima.


2015-07-16 15:06

Padėkite Aidui Puklevičiui rasti tobuliausią vasaros restoraną

3

Įpusėjo vasara. Ir, kaip visuomet, supjudyti vasarotojai ir ūkininkai. Vieniems amžinai negana karščio ir saulės, kitiems amžinai per daug sausros. Rašant šias eilutes atrodo, kad sinoptikai sėkmingai tęs savo pjudymą, tik šįkart versdami atostogų panūdusius piliečius rauktis nuo lietaus, o ūkininkus – baisėtis derliaus puvimu.


2015-07-15 18:19

Britai apie rusišką sūrį: skonis ne mažiau baisus nei išvaizda

Po to, kai Vakarų šalys Rusijai dėl jos veiksmų Ukrainoje ėmė taikyti sankcijas, Kremlius į tai atsakė uždrausdamas importuoti sūrį, taip pat ir mėsą, vaisius, daržoves. Atsivėrusią nišą bando užpildyti Rusijos gamintojai, ėmę gaminti pseudoeuropietiškus sūrius. Ko jie verti? Britų žurnalas „The Guardian“ Rusijoje parduodamus sūrius įvertino dešimties balų skalėje.


Populiariausi per 24 val.