Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gurmanų klubas
2016-02-09 09:22

Krepšininko žmona pasidalino geriausiais šeimos blynų receptais

4|6

Užgavėnės „Lietuvos ryto“ klubo krepšininko Kšištofo Lavrinovičiaus (36 m.) žmoną Tatjaną (30 m.) grąžina į vaikystę, prabėgusią Rusijos mieste Permėje. Iš savo motinos T.Lavrinovič išmoko vienu metu iškepti kalną blynų. Tatjana dabar blynus savo didelei šeimai kepa iš karto trijose keptuvėse.


2016-02-08 15:14

Aptarnavimo kultūra Lietuvos baruose lygiuojasi į Vakarus

3

Profesionaliai atliekantis savo darbą ir įgudęs personalas – daugelio sėkmingų įmonių veiklos paslaptis. Ne išimtis ir barai, kuriuos šiuo metu neatpažįstamai keičia Lietuvoje besiformuojanti alaus kultūra, vis daugiau dėmesio skiriama ne vien taurės turiniui, bet ir visam aptarnavimo procesui.


2016-02-08 14:17

Cepelinų gamybos ypatumai: labiausiai stebina žemaitiški

32|4

Turbūt nėra dienos, kai pasaulyje pagaminama tiek daug cepelinų, kaip pirmasis vasario sekmadienis, kai švenčiama Pasaulinė cepelinų diena. Nesvarbu, kuriame žemyne gyventų lietuviai – Europoje, Australijoje, Amerikoje, Afrikoje, Azijoje – tądien jie verda cepelinus.


2016-02-08 13:59

Jei švęsti, tai švęsti! Cepelinų dieną – gardžiausiųjų receptas

11

Ar jau pasiruošėte šventei? O gal jau pradėjote ją švęsti? Tuos, kurie pirmą kartą išgirdo, kad ši diena kažkuo ypatinga, informuojame – pirmasis vasario sekmadienis yra Pasaulinė cepelinų diena. Prekybos tinklo „IKI“ Kulinarijos centro vadovė Aistė Rasmussen šia proga siūlo išbandyti netradicinį mūsų pamėgto patiekalo receptą.


2016-02-08 09:01

Vilniuje vėl pakvipo legendiniais žydų skanėstais

55|20

Kažkada Šiaurės Jeruzale vadintas Vilnius po truputį susigrąžina prarastąją kultūros dalį. Pernai Vilniuje oficialiai atidaryta pirmoji Izraelio ambasada Lietuvoje, o vasario 4 dieną duris atvėrė ir nauja košerinio maisto kavinė „Beigelių krautuvėlė“.


2016-02-07 16:36

A. Puklevičius į savo restoraną neįleistų ne tik vaikų ir šunų

17|4

Po mano drovaus bandymo sutaikyti žmones, kurie nori tik pavalgyti, ir tuos, kurie nori ne tik pavalgyti, bet ir pasidžiaugti savo vaikais ar augintiniais (arba ir tais, ir tais), galiu pasakyti, kad tokio rezonanso nesitikėjau.


2016-02-04 14:49

Vyriausieji virėjai susumavo savo pasiekimus

4

Sausio 31 d. Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija sukvietė partnerius ir narius į jubiliejinį ataskaitinį susirinkimą, dėkodama įkūrėjams bei virtuvės šefams entuziastams už profesinį indėlį, suvienijant bendraminčius bei keliant Lietuvos gastronomijos lygį.


2016-01-31 17:36

Aidas Puklevičius pataria, kaip ir kur saugoti vyną

7|3

Nors manasis rūsys yra netgi ne rūsys, o tiesiog mažas sandėliukas, tinkamai paskleisti gandai ir galimybė tauzyti blėnius spaudoje sugebėjo man įkandin paleisti eksperto aureolę, kuri nuolat prisiveja draugų, pažįstamų ir praeivių klausimais – tai kaipgi, mielas Aidai, susikurti savo vyno rūsį?


2016-01-31 15:37

„Napoleono“ torto istoriją savinasi italai, prancūzai ir rusai

23

Dėl visų mėgstamo „Napoleono“ torto tikrosios atsiradimo istorijos nesutariama jau seniai. Dauguma neabejoja, kad desertas pavadintas žymiojo Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparto garbei, tačiau šio kepinio pirmojo recepto kilmė visiškai neaiški, dėl to tarp įvairių tautų nuolat vyksta ginčai, siekiant įrodyti, kad būtent jie pirmieji sugalvojo tortą, dažnai vadinamą konditerijos šedevru.


2016-01-30 16:50

Japoniški delikatesai: kartais geriau jų nematyti, o tik nuryti

1|7

Kažkada mano senas draugas pasakojo gal tikrą, gal pagražintą istoriją, kaip prabangiame Paryžiaus restorane someljė apalpo pamatęs, kad jo atneštą brangenybę – itin reto derliaus vyną „Petrus“ – klientas iš Rusijos, „sėdintis ant naftos vamzdžio“, ramiai atskiedė mineraliniu vandeniu.


Populiariausi per 24 val.