Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2014-12-17 23:12

Skaudžiausias nepriteklius – Rusijos provincijoje

107|3| 

Medžiai ties greitkeliu iš Maskvos į Riazanę padengti šerkšnu – tarsi apibarstyti cukrumi rusiškoje pasakoje. Bet tuomet smogia niūri realybė – ekonomikos nuosmukis. Kainos kyla, rublio vertė smunka, užsienio investicijų srautas išdžiūvęs. Sostinė, žinoma, toliau blizga, bet BBC pasidomėjo, kas vyksta toliau nuo Maskvos.


2014-12-17 21:55

Kodėl dalis vokiečių sukilo prieš islamą?

9|4

Vokietijos gatves pastarosiomis savaitėmis nuspalvino šalies trispalvės ir plakatai su šūkiais „Mes – prieš religinį fanatizmą“. Vis daugiau vokiečių buriasi į judėjimą „Pegida“, kuris organizuotai protestuoja prieš imigrantus iš musulmonų šalių, rašo „The Washington Post“.


2014-12-17 12:02

Kas ta gražuolė, kuri „susisprogdino“ po ukrainiečių tanku?

234|2|

Polinos Turčinos iš Krasnodaro nuotrauka internete išplito kaip ugnis sausame miške. Lapkričio pabaigoje jos atvaizdą socialiniuose tinkluose išvydo šimtai tūkstančiai rusų. Ja žavėjosi karo didvyre, liejo ašaras dėl jos mirties. Gyvos ir sveikos merginos atvaizdu iliustruota istorija apie neegzistuojančią šešiolikmetę Valeriją Liakhovą, kuri Lysychanske esą šoko po tanku su trimis F-1 granatomis. Pranešta, kad graži narsuolė šitaip išgelbėjo draugus rusus nuo ukrainiečių žiaurumo.


2014-12-17 11:54

Islamo radikalams užpakalius spardo ir drąsios moterys

21|7

Vaikai ir šeima yra labai svarbu, tačiau svarbiausia – apginti savo šalį ir savo namus. Karinių konfliktų jau ne vieną dešimtmetį draskoma kurdų tauta atkakliai ginasi nuo mirtį nešančių „Islamo valstybės“ (IV) kovotojų, grasinančių užimti ir nuniokoti jų miestus. Tačiau, priešingai nei kai kuriose valstybėse, moterų kariniuose būriuose savanorių yra daugiau nei laisvų vietų. Jos nelaikomos silpnąja grandimi ir kartu su vyrais atsiduria priekinėse linijose, skelbia „Daily Beast“.


2014-12-16 18:27

Rusijai belieka melstis, kad B. Obama nesugriežtintų sankcijų

158| 

Baltieji rūmai pranešė, kad JAV prezidentas Barackas Obama vis dar nėra tvirtai apsisprendęs dėl įstatymų leidėjų siūlomų naujų sankcijų Rusijai, nors manoma, kad valstybės lyderis turėtų pasirašyti šį įstatymo projektą, skelbia „The Moscow Times“. „Šia tema jau kelias dienas diskutuojama Baltuosiuose rūmuose“, - patikino JAV prezidento administracijos atstovas spaudai Joshas Earnestas. Administracijos pareigūnai aiškino, kad jiems didelį susirūpinimą kelia Rusijos veiksmai Ukrainoje, tačiau sankcijos turi nepakenkti ir amerikiečių verslininkams ar tarptautinei ekonomikai.


2014-12-16 06:28

Švedijos feministės tvirtina žinančios, kaip stabdyti V. Putiną

25

Naujoji Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Wallström pažadėjo, kad jos vadovavimo metu Švedija taps pirmąja valstybe pasaulyje, kuri vykdys „feministinę užsienio politiką“, rašo „The Washington Post“. Tai naujoji užsienio reikalų ministrė pareiškė Švedijai vis labiau nerimaujant dėl prie jos teritorijos įvairias provokacijas rengiančios Rusijos veiksmų. Bombonešių virš Stokholmo ir povandeninio laivo savo teritoriniuose vandenyse sulaukusi Švedija ieško tinkamo tokių iššūkių atsako.


2014-12-15 20:22

Turkija tolsta nuo Europos. Tačiau kur link?

46|3

Turkijoje su oficialiu vizitu viešėjusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė dar kartą pareiškė Vilniaus paramą ES plėtros procesams ir pabrėžė, kad Lietuva pasiruošusi Turkijai suteikti visokeriopą pagalbą siekiant narystės Bendrijoje. Bet ar Turkija to vis dar siekia?


2014-12-15 10:03

CŽV tardymo metodai – ribas peržengė, bet smerkia ne visi

82|4|

Audrą šią savaitę sukėlė iš užmaršties slaptus dokumentus prikėlę asmenys. Ne kokie programišiai ar nepriklausomi žmogaus teisių gynėjai, o JAV Senato Žvalgybos komitetas. Parlamentarai paviešino dalį informacijos iš 6 tūkst. slaptų CŽV dokumentų apie kankinimus, kurie buvo pradėti po 2001 metų išpuolių Niujorke ir Vašingtone. Senato paviešintoje ataskaitoje rašoma, kad žvalgybininkai 2002–2006 metais prieš sulaikytuosius naudojo tokius žiaurius tardymo metodus kaip imituojamas skandinimas, psichologinis pažeminimas, kankinimas šalčiu ir ilgas neleidimas miegoti.


2014-12-14 17:28

Kodėl azijiečiai savo veidus vis dar dangsto margomis kaukėmis?

7|4

Azijos šalių viešajame transporte galima pamatyti daugybę chirurgines kaukes dėvinčių žmonių. Jie tai daro norėdami apsisaugoti nuo ligų ir smogo – taip pasakytų daugelis. Juk po 2002 m. kilusio SŪRS (sunkus ūminis respiracinis sindromas) protrūkio ir 2006 m. paukščių gripo epidemijos jis kartu su imigrantais iš Azijos atkeliavo ir į JAV bei Europą. Dabar, kai pasaulis dreba dėl Ebolos, gripo, kitų virusų, masinio susibūrimo vietose ar viešajame miestų transporte kaukių galima pamatyti dar daugiau. Tačiau yra ir kitų priežasčių.


2014-12-14 15:20

Regi požymius, kad Rusija jau atsisakė imperijos projekto

112|2

Ukrainietis politologas Tarasas Berezovecas mano, kad Rusija atsisakė nuo imperijos projekto. Pasak jo, Rusijos kursas pasikeitė dėl Vakarų sankcijų poveikio ir po to, kai Kremliaus „vanagai“ pralaimėjo „taikos balandžiams“.


Populiariausi per 24 val.