Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2014-09-18 07:42

JAV politologas: žmonių aukos gali sustabdyti Vladimirą Putiną

37

Jei JAV nesiims ryžtingesnių veiksmų atgrasant Rusiją nuo veiksmų Ukrainoje, po poros metų kitais Vladimiro Putino taikiniais gali tapti Baltijos valstybės, teigia JAV politologas Johnas R.Boltonas. Savo straipsnyje „Atsitraukimas prieš V.Putiną“ jis rašo, kad jei NATO, kurioje lydere turi būti JAV, nesukliudys V.Putinui ir šis imsis Lenkijos ar Baltijos šalių, NATO patikimumas patirs tokią žalą, kad aljansas bus amžiams sužlugdytas iš vidaus.


2014-09-18 07:39

Savo nesėkmes Kremlius lopo reketu

2

Rusijoje daugelis jau buvo spėję pamiršti Maskvos įsakymu vykdytus teisminius susidorojimus su nepalankiais ir „nesidalijančiais“ verslininkais. Dabar tie laikai sugrįžo, nes Kremlius vėl išalko, rašo „Lietuvos rytas“. Žinia netrenkė lyg iš giedro dangaus: tai, jog holdingo „Sistema“ įkūrėjas ir direktorių tarybos pirmininkas Vladimiras Jevtušenkovas gali būti suimtas, tam tikruose sluoksniuose svarstyta jau kurį laiką. Bet verslininkas, kuriam Rusijos turtuolių sąraše „Forbes“ skyrė 15-ąją vietą – jo turtas vertinamas 9 milijardais dolerių, regis, tikėjo, kad jo nelies.


2014-09-18 07:36

Ar Škotijos pavyzdys išjudins visą valstybę?

4

Šiandien Škotijoje vykstantis referendumas įkvėpė vilties ir kitiems Jungtinės Karalystės regionams, nusivylusiems augančia atskirtimi. Didesnės savivaldos norima Mančesteryje, Jorkšyre, Velse, rašo „Lietuvos rytas“. Didžioji Britanija – tai sala, kurioje telpa kelios šalys – Škotija, Velsas, Anglija, kartu sudarančios valstybę – Jungtinę Karalystę. Bet greitai tokia valstybė gali skilti – po šiandienio referendumo kyla grėsmė, kad atsiskirs Škotija. O kas tada sustabdys likusias?


2014-09-17 19:15

Laisvos Lenkijos pamatas - tiesa apie Katynės žudynes

2

Laisvos Lenkijos pagrindas yra tiesos apie Katynės žudynes atskleidimas, trečiadienį pareiškė Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis per 1939 sovietų invazijos į Lenkiją 75-ųjų metinių paminėjimo ceremoniją Varšuvos citadelėje.


2014-09-17 10:02

Vertybes išdavusius Vengrijos lyderius apsvaigino valdžia

90|5

Kas turėjo atsitikti šaliai, kurios gyventojai 1956 metais sukilo prieš sovietų priespaudą, kad dabar pati rieda Kremliaus pramintu autoritarizmo keliu? Rusijos Trojos arkliu Europoje kone atvirai vadinama Vengrija, regis, užmiršta laisvės sampratą, „Lietuvos ryto“ priedas „Rytai-Vakarai“. Prieš 26 metus du vengrai studentai Viktoras ir Peteris pasišovė sukurti liberalią atsvarą tuomet šalį dar spaudusiam komunizmui. Savo partiją vaikinai pavadino paprastai – Jaunųjų demokratų aljansu, arba „Fidesz“ (vengr. „Fiatal Demokratak Szovetsege“. – Red.). Graži studentų idėja išvesti tėvynę iš kreivos totalitarizmo karalystės nuvedė „Fidesz“ vingiuotu keliu. Atgavus nepriklausomybę jauna partija laimėjo saujelę mandatų parlamente.


2014-09-16 11:42

Smogta į Rusijos Achilo kulną. Ar V. Putinui jau skauda?

319|2

Naujomis sankcijomis Vakarai sviedė ietį į Rusijos Achilo kulną – šalies energetikos ateitį. Mat be užsienietiškų technologijų žvalgyti naftos ir dujų telkinius bus beveik neįmanoma. Tik ar Kremlius pagaliau suklus? Nuo praėjusio penktadienio galiojantys suvaržymai ne tik paveikia Rusijos naftos ir gynybos pramonę, bet ir apriboja rusiškų bankų prieigą prie skolinimosi bei akcijų rinkų Vakaruose.


2014-09-15 23:12

Maskva prabilo apie paminamas rusakalbių teises Baltijos šalyse

557| 

Rusijos užsienio reikalų ministerija kreipėsi į tarptautinę bendruomenę su prašymu apsaugoti rusakalbių teises Latvijoje ir Estijoje, skelbia naujienų agentūra UNIAN.


2014-09-15 07:22

Ukrainą žurnalistai jau įrašė į karštųjų taškų žemėlapį

41|6|

Jamesas Foley, Stevenas Sotloffas ir Andrejus Steninas – šie žurnalistai yra naujausios konfliktų pasaulyje aukos. Jie žinojo apie tykantį pavojų, kita vertus, kas prieš metus galėjo pamanyti, kad Ukraina atsidurs tarp pavojingiausių šalių žiniasklaidai? Iš viso per 2014 metus visame pasaulyje jau yra žuvę 34 žurnalistai – tokius duomenis neseniai paskelbė įtakingas Komitetas žurnalistams apsaugoti, rašo „Lietuvos rytas“. Informaciją apie žurnalistų žūtį minėta organizacija paskelbia prieš kiekvienų metų rugsėjo 8ąją, kai minima Tarptautinė žurnalistų solidarumo diena.


2014-09-15 07:22

Rusijos invazija Ukrainoje – pagal seniai išmėgintą metodą

174|

Gal dėl to, kad viskas prasidėjo visai per kitą galą – ne nuo Rusijos veiksmų, o nuo žmonių sukilimo prieš Viktorą Janukovyčių, daugelis nepastebėjo tokio seno ir pažįstamo paterno* visame tame Rusijos įsiveržime į Ukrainą. O gal nepastebėjo dėl to, kad anksčiau tą paterną matydavome visai iš kitos pusės? Paternas labai senas, pirmais variantais išbandytas dar beveik prieš šimtmetį. Vėliau kažkiek išgrynintas, atidirbtas ir aiškiai paverstas standartiniais invaziniais planais, kuriuos tereikia adaptuoti – t.y. visa ištisa ir sistemiška valstybių okupacijos metodologija.


2014-09-14 08:38

Imperijos našlaičių idėja: kaip Rusija kuria tapatybės problemas

261|2|

Kremliaus užsienio politiką slegia sovietinės imperijos nostalgijos šešėlis. Sunkiai su teritorijų praradimu susitaikiusi Rusija stengiasi priminti, kad po imperijos griuvimo atsiradusios valstybės – jos valios įkaitės. Ryškiausia spaudimo priemone tapo Rusijos nenoras aiškiai nubrėžti naujų valstybių ribas, taip pat įtvirtinti jų suverenumą.


Populiariausi per 24 val.