Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2014-10-24 08:15

Apie kraujomaišą lenkai dar bijo kalbėti, bet jau reikia?

26|5

Lytiniai santykiai tarp artimų kraujo giminaičių, pavyzdžiui, tėvų ir vaikų, brolių ir seserų, vienose šalyse vis dar kelia pasibjaurėjimą, o kitose yra visiškai normalu. Nejau pastaruoju keliu žengs ir Lenkija? Vargu, bet nutylėti šios temos taip pat nebegalima.


2014-10-23 15:33

Libija nuvertė M.Gaddafį, bet svajonių šalimi netapo

52

Kai Libijos ilgamečio diktatoriaus Muamaro Gaddafi režimas žlugo per 2011 metų revoliuciją, daugelis šalies žmonių tikėjosi, kad jų tėvynė taps įtakinga ir klestinti kaip Dubajus.


2014-10-23 14:43

Ukrainoje griūna Lenino statulos, o komunistai tampa nebemieli

26|

Nuo tada, kai viename Ukrainos pietrytiniame mieste Oleksijui Baburinui priklausanti Josifo Stalino statula buvo susprogdinta, šis komunistas įstatymų leidėjas buvo priverstas slapstytis už sunkių metalinių žaliuzių. Dabar jis sako, kad visa jo partija yra puolama.


2014-10-23 14:29

„Boko Haram“ pagrobtų mergaičių laisvėje laukia naujos bėdos

Nigerijos moksleivių, kurias pagrobė „Boko Haram“ islamistai, lauks nežinomybė, jei ekstremistai tesės numanomą pažadą paleisti šias paaugles, pagrobtas prieš šešis mėnesius.


2014-10-23 09:35

Karo laivų „Mistral“ maršrutas driekiasi nebūtinai į Rusiją

51| 

Desantinių karo laivų „Mistral“ pardavimas Rusijai šiuo metu neatrodo pati geriausia mintis. Bet juos galėtų nupirkti kita, Paryžiui kur kas draugiškesnė, pusė, o laimėtų ir Prancūzija, ir Europos Sąjunga. Pagal 2011 metų susitarimą, kurį su Maskva sudarė buvusio Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy administracija, pirmasis iš dviejų laivų „Mistral“ Rusiją turi pasiekti spalio pabaigoje, rašo „Lietuvos rytas“. Tiesa, rugsėjį jau kitas Eliziejaus rūmų šeimininkas François Hollande’as pareiškė, jog sandorio užbaigti kol kas neįmanoma dėl įtemptos situacijos Ukrainoje.


2014-10-22 15:33

Ukrainos kovotojai frontą sieks iškeisti į politiką

33|4

Volodymyras Parasiukas grūmėsi su policija per protestus Kijeve, o vėliau kovėsi su prorusiškais separatistais rytų Ukrainoje. Dabar jis nori iškeisti kulkas į balsalapius, kandidatuodamas į šalies parlamentą. 27 metų V.Parasiukas – vienas iš daugiau nei keliolikos kovotojų, grįžusių iš fronto ir siekiančių būti išrinktais per šį sekmadienį vyksiantį balsavimą, sakydami, kad negali patikėti politikams ginti šalies interesus.


2014-10-22 15:28

Ukrainos populistas O. Liaško: „Aš esu lemiamas žaidėjas!“

30|2

Jis nesibaimina gauti smūgį į galvą, jeigu tai padeda pelnyti didesnį populiarumą, žmogaus teisių aktyvistai jį kaltina naudojant ginkluotus būrius įtariamiems separatistams grobti, o jo partijos programa ragina atkurti Ukrainos branduolinį arsenalą.


2014-10-22 13:02

Baltarusiai tampa vis didesniais savo šalies patriotais

18

Šią vasarą autoritariškas Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka pribloškė savo buvusią sovietinę valstybę pirmą kartą per du dešimtmečius nuspręsdamas svarbią kalbą pasakyti ne rusų, o baltarusių kalba. Baltarusijoje, kuri ribojasi ir su Europos Sąjunga (ES), ir su buvusia šeimininke Rusija, rusų kalba tebėra plačiausiai vartojama, o baltarusių kalba dažnai nustumiama į paribį.


2014-10-22 07:08

Rusija rengiasi tikram šaltajam karui Arktyje

320| 

Spalio pradžioje rusų pilotai atrado mažą, tik metru virš jūros lygio iškilusią, 500 kvadratinių metrų užimančią Jajos salą. Paieškos laivui „Admirolui Vladimirskiui“ patvirtinus salos egzistavimą Laptevų jūroje, Jajos sala bus įtraukta į Arkties vandenyno žemėlapį ir taps Rusijos dalimi. Panašu, kad Rusija nebėra nusiteikusi tik palikti menką žymę Arkties vandenyne, kaip 2007 metais, kai titano kapsulėje buvo palikta Rusijos vėliava. Kanados, JAV, Norvegijos ir Danijos interesų kaimynystėje Rusija pradeda sparčia Arkties militarizavimo programą, skelbia dienraštis „The Guardian“.


2014-10-21 18:20

Į Žemės orbitą - dar vienas kinų palydovas

3|8

Yaogan-22. taip vadinasi palydovas, kurį į Žemės orbitą šią savaitę iškėlė kinų raketa. kaip skelbiama oficialiame pranešime, palydovas padės vykdyti mokslinius eksperimentus, stebės atmosferos reiškinius ir žvalgys gamtos išteklius.


Populiariausi per 24 val.