Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2015-01-30 07:20

Kas sieja V. Putiną ir Rusijos mafijos legendą?

119|4

Prieš pat savo mirtį buvęs KGB agentas Aleksandras Litvinenka paliko įrašą, kuriame teigia, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas palaikė artimus ryšius su vienu žiauriausių mafijos atstovų – ukrainiečiu Semionu Mogilevičiumi, rašo businessinsider.com. Federalinio tyrimų biuro dešimties ieškomiausiųjų sąraše esantis S.Mogilevičius jau kelis dešimtmečius užsiima nešvariais darbeliais. Jo gyvenimo aprašyme – ir prekyba narkotikais, branduoliniam ginklui gaminti reikalingomis medžiagomis, ir žmogžudysčių užsakymas, ir tarptautinis prostitucijos tinklas.


2015-01-29 22:05

Rusijos slaptos duomenų bazės – net gatvės prekeivių rankose

71|2

Maskvoje jau galima nusipirkti slaptos informacijos iš Federalinės narkotikų kontrolės tarnybos (FSKN) duomenų bazės – su narkomanų lindynių adresais, pavardėmis ir nuotraukomis, informatorių, taip pat ir paprastų piliečių, skambinusių FSKN pasitikėjimo telefonais, asmens duomenimis. Laikraščio „Novaja Gazeta“ korespondentas nusipirko penkių diskų komplektą ir rado juose informacijos apie 153 tūkstančius Rusijos narkomanų iš 27 šalies regionų. Jis sužinojo, kad Astrachanėje į specialiąją įskaitą įrašyti 15 tūkst. 953 narkomanai (iš jų 1856 mirė nuo perdozavimo).


2015-01-29 15:58

UNICEF skubiai prašo 3,1 mlrd. dolerių aukų

2

Jungtinių Tautų Specialusis pagalbos vaikams fondas (UNICEF) paskelbė iki šiol didžiausią aukų rinkimo kampaniją. Organizacijai reikia 3,1 mlrd. dolerių (2,7 mlrd. eurų), kad galėtų padėti 62 mln. bėdoje esančių vaikų. Tai pareiškė UNICEF skubios pagalbos programos vadovė Afshan Khan. Anot jos, milijonai vaikų tapo „naujos humanitarinių krizių kartos“ aukoms. Jie kenčia dėl ginkluotų konfliktų, sunkių gamtos katastrofų ir epidemijų, praneš agentūra AFP.


2015-01-29 08:36

Kas jie – pagrindiniai A.Litvinenkos bylos veikėjai?

35|6

Nuo antradienio tęsiasi buvusio rusų šnipo Aleksandro Litvinenkos nužudymo bylos tyrimas.Viso tyrimo metu bus ne kartą minimos kelių svarbiausių asmenų pavardės. Kas jie – pagrindiniai su šnipo nunuodijimo byla susiję veikėjai?


2015-01-28 13:23

Karo šešėlyje – slaptas Ukrainos oligarchų vaidmuo

228|2

Seniai ne paslaptis, kad dėl karo veiksmų Ukrainoje žūsta žmonės, liejasi ašaros bei pyktis, verda diplomatinė ir propagandinė kova. Tačiau šių įvykių kontekste lieka beveik nepastebėtas oligarchų vaidmuo. Praėjusią savaitę vienas separatistų lyderių, pravarde Givis, sumuštus ir pažemintus ukrainiečių karo belaisvius įsodino į mėlynos spalvos automobilį ir jis nurūko nežinoma kryptimi. Givis nurodė belaisvius, tarp kurių buvo ir Donecko oro uostą gynusių ukrainiečių vadas papulkininkis Olehas Mikacas, nuvežti į Donecko rajoną, kur per apšaudymą iš minosvaidžių žuvo būrys civilių gyventojų.


2015-01-28 08:23

Osvencimo kalinė: „Svarbiausia buvo neišprotėti“

33|12|

Tatuiruotės ant Gretos Wienfeld Ferušič kairiosios rankos jau neįskaitysi. Bet 90-metė moteris iki šiol puikiai atsimena, ką toji tatuiruotė reiškia. Ji Osvencimo koncentracijos stovykloje 10 mėnesių kiekvieną rytą per patikrinimą lenkų kalba turėdavo rėkti: „A9233!“ Kankinanti procedūra buvo nutraukta 1945-ųjų sausio 27 dieną, kai mirties stovyklos kalinius išlaisvino sovietų kariai, rašo AP.


2015-01-27 21:40

Separatistai perėjo į Ukrainos puolimą: ko tikisi pasiekti?

417|4|

Konfliktas Ukrainoje įgauna naują pagreitį. Ukrainiečiai prarado Donecko oro uostą, pačiame Donecke, o vėliau ir Mariupolyje po artilerijos apšaudymų liejosi ir civilių kraujas. Be to, separatistai, regis, atnaujino puolimą, spjaudami į bet kokius paliaubų susitarimus. Ukrainos rytuose jau paskelbta nepaprastoji padėtis ir, kol pasaulio dėmesys nukrypęs į „Islamo valstybę“, Graikiją ar kitur, virš Ukrainos, regis, tvenkiasi atsinaujinusio karo debesys. Ką ukrainiečiams numatė separatistai bei juos už virvių tampantis Kremlius?


2015-01-27 06:36

Analitikas: „Kremlius nori dalintis: kam Vilnius, kam Lvovas“

298|2

63 metų Pavelas Felgenhaueris – nepriklausomas karo analitikas, žinomas dėl savo kritiškų pareiškimų apie Rusijos politinį ir karinį elitą. Portalas kyivpost.com jį kalbino po separatistų atakos prieš Mariupolio miestą. 30 žmonių gyvybių nusinešusi ataka sukrėtė pusę milijono gyventojų turintį miestą. Pasak P.Felgenhauerio, Rusijos karas Ukrainoje gali trukti ilgai, tačiau jei Vladimiras Putinas ir toliau gilins konfrontaciją su Vakarais, jam gresia skaudus pralaimėjimas.


2015-01-26 21:56

Po separatistų kaukėmis – sadistai ir ginkluotos padugnės

1234|33|

Glausdamasis prie namo sienos 30 metų ukrainietis Jurijus Bartalomėjus iš Kryvyj Riho baimės kupinomis akimis žvelgė į smogiką. Baimė buvo tikra – šalia tupėjo dar 8 į separatistų nelaisvę patekę kariai. O šalia gulėjo 2 sunkiai sužeisti ir trys negyvi ukrainiečiai – sušaudyti, kaip spėjama toje pačioje vietoje. Prie Rytų Ukrainoje, į šiaurė nuo Horlivkos, šalia Krasnyj Partizano miestelio įrengto patikros posto į nelaisvę patekęs J.Bartalomėjus ir dar keli iš Rytų Ukrainoje esančio Kryvyj Riho miesto karo belaisviai nežinojo kas jų laukia – patyčios, grubi apklausa, kankinimai ar egzekucija. Belaisvius pašaipiai apklausęs separatistas patikrino kelis gulinčių ukrainiečių kūnus.


2015-01-26 19:51

Atgal į Sovietų Sąjungą: turistai Rusijoje bus kontroliuojami

45

Rusijos kelionių organizatorių asociacijos teigimu, užsieniečiai, ketinantys keliauti į Rusiją, kartu su prašymais išduoti vizą privalės pateikti detalų savo kelionės maršrutą, rašo „The Moscow Times“. Rusijoje besilankantys turistai nuo šiol turės išvardinti visus miestus ir miestelius, kuriuos jie planuoja aplankyti Rusijoje, ir pateikti informaciją apie juos priimančius žmones, kas išdavė vizą, remdamasi kelionių organizatorių asociacijos duomenimis, pirmadienį pranešė Rusijos „Interfax“ žinių agentūra.


Populiariausi per 24 val.