Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įvykiai
2014-10-01 08:17

J. Stoltenbergas perima raumenis užsiauginusios NATO vairą

1

Buvęs Norvegijos premjeras Jensas Stoltenbergas trečiadienį perima vadovavimą sustiprėjusiai ir vėl gyvybingai NATO, kuri dar prieš mažiau nei metus buvo panaši į Šaltojo karo laikų reliktą sparčiai besikeičiančiame pasaulyje.


2014-10-01 07:21

Baltųjų rūmų durys atviros įsilaužėliams

2

„Klaida įvyko, kai prezidentas buvo išvykęs. Kas būtų atsitikę, jeigu jis ten būtų buvęs?“ – neslėpė nerimo vienas Slaptosios tarnybos atstovas po to, kai ginkluotas vyras įsibrovė į JAV vadovo rezidenciją. Baltųjų rūmų tvorą peršokęs ir į vidų įsibrovęs 42 m. Omaras Gonzalezas lengvai įveikė prezidento rezidenciją saugančią Slaptąją tarnybą ir su peiliu rankose nubėgo iki pat svarbioms ceremonijoms skirto Baltųjų rūmų Rytų kambario – toliau, nei po incidento tvirtino apsauginiai.


2014-10-01 07:20

Honkongas demokratijos siekia su skėčiais

2

Honkongo centras jau kurį laiką paralyžiuotas: čia šeimininkauja tūkstančiai skėčiais nešinų demonstrantų. Vietos žurnalistė „Lietuvos rytui“ atskleidė, kad ryžto nenumalšina nerimas dėl valdžios atsako.


2014-10-01 07:16

Pasauliui įgriso keisti norvego pasirinkimai

Prestižine vadinamos Nobelio taikos premijos skyrimas kasmet sukelia aistrų. Kas kaltas dėl keistų, sunkiai paaiškinamų ar tiesiog prieštaringų sprendimų skirti apdovanojimą? Pasirodo, vienas žmogus. Bent jau taip apie save mano Norvegijos Nobelio premijos komiteto pirmininkas norvegas 63 metų Thorbjørnas Jaglandas. Šio buvusio Norvegijos kairiųjų – Darbo partijos lyderio nuomone, jį atpirkimo ožiu nori padaryti ir iš posto išversti Norvegiją valdantys dešinieji.


2014-10-01 07:02

Antausius Maskvai teškia ukrainiečių nuverstas Leninas

385|15|

Lenino galva išsitaškė į miesto aikštės grindinį. Ukrainiečių minia Charkove šoko ir dainavo iš džiaugsmo. Antras pagal dydį Ukrainos miestas sekmadienį atsikratė Sovietų Sąjungos simbolio. Kitaip negu Lietuvai, Ukrainai prireikė daugiau negu dviejų dešimtmečių suvokti, kad bolševikų vadas įkūnija nemarų grobuonies instinktą, nepažabojamą Kremliaus aistrą valdyti pasaulį.


2014-10-01 06:41

Rusai įbaugino net švedų kairiuosius, ginkluojasi ir suomiai

67

Dar balandį Švediją valdę dešinieji žadėjo: jeigu mus perrinksite, sustiprinsime šalies gynybą. Ir nors švedai pasirinko tokiam planui nepritarusias kairiąsias partijas, pastarosios keičia nuomonę. Sunku patikėti, kad Švedijos socialdemokratai ar juo labiau Žaliųjų partija, kurios neseniai suderėjo dėl koalicinės vyriausybės, galėtų balsuoti už didesnes išlaidas šalies gynybai.


2014-09-30 17:56

Baltarusijoje netoli Lietuvos sienos sudužo karinis lėktuvas

75|4|

Ir taip negausios Baltarusijos karinės oro pajėgos antradienį patyrė didžiulių nuostolių. Negyvenamoje teritorijoje Lydos rajone sudužo šios šalies karinis orlaivis Su-25. Apie tai oficialiai pranešė ir Baltarusijos gynybos ministerija. Remdamasis Baltarusijos gynybos ministerijos pranešimu portalas by24.org pranešė, kad antradienį dėl gedimo ore tapo nevaldomas karinis orlaivis Su-25, priklausantis Baltarusijos karinių oro pajėgų 116-ajai šturmo aviacijos bazei. Pranešime rašoma, kad pilotui pavyko katapultuotis. Jis per incidentą nenukentėjo, gelbėtojai jį gana greitai surado.


2014-09-30 17:09

V. Janukovyčiui iškelta dar viena baudžiamoji byla

4

Nušalintajam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui iškelta dar viena baudžiamoji byla dėl kaltinimų įgaliojimų viršijimu, skelbia „RIA Novosti“.


2014-09-30 16:45

Minskas užveria sienas pėstiesiems iš Lietuvos ir kitų ES šalių

56|3

Nuo spalio 1-osios didžiausiuose Baltarusijos pasienio su Lietuva, Lenkija ir Latvija kontrolės punktuose bus uždraustas pėsčiųjų eismas. Automobilių judėjimas nebus ribojamas. Baltarusijos valstybės sienos komitetas anksčiau teigė, kad toks sprendimas priimamas dėl noro pagerinti infrastruktūrą – esą kol kas pėstiesiems trūksta saugumo. „Kaimyninės valstybės jau buvo informuotos apie sprendimą dėl būsimos procedūros. Sprendimas buvo priimtas dėl infrastruktūros pasienio punktuose pėstiesiems trūkumo – atskirų takų pėstiesiems, atskirų darbo vietų muitininkams ir sienos apsaugos darbuotojams. Šiuo metu negalime užtikrinti tinkamo saugumo pėstiesiems. Infrastruktūros trūkumas lemia reguliariai sudėtingas eismo sąlygas tuose pasienio punktuose, kurie buvo suprojektuoti prižiūrėti transporto, o ne pėsčiųjų judėjimą per sieną“, – paaiškino komitetas.


2014-09-30 16:41

Ukrainos parlamento rinkimuose – ir „Žvaigždžių karų“ veikėjai

3|3

Spalio mėnesį Ukrainoje vyksiančiuose rinkimuose balsuojantys ukrainiečiai galės pasijausti lyg rinkdami mėgstamą „Žvaigždžių karų“ veikėją. Kandidatų sąrašuose jie pamatys Jodą, Čiubaką, Padmę ir net šešis Dartus Veiderius, skelbia themoscowtimes.com. Visi šeši Dartai Veideriai kandidatuos Ukrainos interneto partijos sąraše. Jie, kaip ir kiti registruoti kandidatai dalyvaus pirmuose Ukrainos rinkimuose po prezidento Viktoro Janukovyčiaus nusišalinimo nuo posto vasario mėnesį.


Populiariausi per 24 val.