Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Išmanyk
2014-11-23 21:41

Išmaniosios technologijos valdžiai iki šiol svetimos

5|2

Lietuvoje išmaniuosius telefonus turi daugiau nei trečdalis gyventojų. Tačiau valdžios institucijų interneto svetainės šiems įrenginiams vis dar nėra pritaikytos. Išmanusis telefonas tampa neatsiejamas nuo lietuvių gyvenimo: jis pakeičia žadintuvą, laikrodį, laikraštį, knygą, kalendorių ir daugybę kitų kasdienių daiktų. Kitiems jis tapo stiliaus, įvaizdžio dalimi.


2014-11-23 10:05

Vaikiškos programėlės tapo tramplinu į viso pasaulio rinkas

3

Jų sukurtomis programėlėmis naudojasi milijonai žmonių visame pasaulyje. Nors didelė dalis tikrųjų vartotojų nemoka šnekėti, skaičiuoti ir apskritai neuždirba pinigų, lietuviai jiems kuria mokamas programėles. Toks šeimos verslas, kad ir nedidelis, „PepiPlay“ įkūrėjams teikia malonumą.


2014-11-22 20:56

Lietuviai sukūrė produktą, kurio pavydi net „eBay“

58|3

Dveji metai darbo, apie 3 mln. litų investicijų, vienam projektui atsidavę dešimtys darbuotojų, o viso to rezultatas – atvirojo kodo platforma, kurią nemokamai gali naudoti bet kas. Tokią strategiją pasirinkusi lietuvių kompanija NFQ neslepia sulaukusi didžiulio susidomėjimo naujuoju produktu – el. komercijos svetainių varikliu ONGR. Ir net sugeba iš jo uždirbti.


2014-11-22 10:49

Ar jūsų kompiuteris yra sekamas? Patikrinkite čia

15

Keturios žmogaus teisių organizacijos išleido programėlę, leidžiančią vartotojams pasitikrinti, ar jų kompiuteryje yra įdiegta kokia nors slaptam sekimui pritaikyta programinė įranga.


2014-11-21 09:25

IT ekspertas S. Mulhearnas patarė, kaip gintis nuo Rusijos

1

Vakarų valstybių teisinės sistemos suriša rankas ir neleidžia apsiginti nuo kibernetinių grėsmių. Tuo naudojasi organizacijos ir net valstybės, kurioms kibernetinis karas yra priimtina priemonė spręsti problemas ir konfliktus. Vienas iš tokių pavyzdžių – Rusija.


2014-11-20 18:27

Rusija šnipinėja apsaugos kamerų vaizdus visame pasaulyje

17| 

Didžiosios Britanijos piliečių privatumą sauganti organizacija ketvirtadienį paragino Rusiją uždaryti interneto svetainę, per kurią galima nelegaliai prisijungti prie tūkstančių tiesioginių vaizdo kamerų transliacijų iš privačių namų ir verslo įstaigų visame pasaulyje, perspėdama, kad planuoja imtis „kontrolės veiksmų“.


2014-11-20 08:49

Ryšio operatorių lenktynėmis labiausiai džiaugiasi verslininkai

7

Telekomunikacijų bendrovių lenktynės, kas pirmas pasiūlys spartesnį ryšį, neša pelnus Lietuvos verslininkams. Vienam operatoriui savo tinkle ruošiantis įjungti 4G+ „LTE Advanced“, kitas paskelbė jau bandantis dar spartesnę 4G++ „LTE Advanced“ technologiją. Verslininkai ploja: šios varžytuvės leidžia jiems įgyti konkurencinį pranašumą rinkoje, ypač tų šalių, kurios tik dabar pradeda diegti 4G LTE, atžvilgiu.


2014-11-19 19:23

„Facebook“ žudikai: kaip nepakliūti į jų nagus?

30|3|

Draugų, bendraminčių ar tiesiog pakeleivingos mašinos socialiniame tinkle „Facebook“ ieškantys žmonės dažnai nesusimąsto apie tai, kad naujos pažintys gali kelti pavojų net jų gyvybei. Visuomenė dėmesį į tai atkreipia tik įvykus nelaimei, tačiau laikui bėgant vėl prarandame budrumą.


2014-11-19 14:40

Autorių teises ginanti AGATA pasielgė kaip interneto „piratė“

9

Prieš kelias savaites startavusi asociacijos AGATA platforma Pakartot.lt, skirta lietuviškai muzikai, piktina autorius ir leidyklų atstovus bei kelia abejonių intelektinės nuosavybės ekspertams. „Restorane ar kavinėje muziką groja ne AGATA, o restorano ar kavinės savininkas. Dabar išeina taip, kad restoraną įsteigė, valdo ir jame muziką leidžia pati AGATA“, – teigė advokatas Stasys Drazdauskas.


2014-11-19 09:37

Lietuvių yda – nykštuko sindromas

17

Lietuva – maža šalis, neturinti jokios įtakos pasaulinių įvykių sūkuriui: mūsų kultūra niekam nežinoma, tarptautiniuose santykiuose esame visiškai priklausomi nuo milžinų valios, o globaliai, į inovacijas orientuotai ekonomikai tegalime pasiūlyti vieną kitą nykštukinę modernių technologijų bendrovę ir nieko daugiau.


Populiariausi per 24 val.