Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Išmanyk
2014-07-24 09:12

Programišiai paviešino Rusijos vicepremjero laiškus

171|2|

Svarbiausia net ne tai, kad pasivadinusi „Anoniminiu internacionalu“ programišių grupuotė įsilaužė į asmeninį Rusijos ministro pirmininko D.A.Medvedevo pavaduotojo Arkadijaus Dvorkovičiaus paštą ir, be kitų, paviešino ten buvusį laišką apie Rusijos biudžeto laukiantį krachą. Svarbiausia, kad tai – pirmas kartas per visą Putino valdymo laikotarpį, kai programišiai drįso iškrėsti ką nors panašaus.


2014-07-23 15:46

Lietuviams internete svarbiausia „Youtube“ ir „Facebook“

2

Bendrovės TNS LT atliktas interneto vartotojų tyrimas didelių netikėtumų nepateikė – „Facebook“ ir toliau išlieka populiariausiu socialiniu tinklu, o kanalu „Youtube“ naudojasi didžiausias skaičius internautų. Liūdna, kad pasaulyje itin svarbus „Twitter“ Lietuvoje vis nesurenka reikšmingos auditorijos, o lėtas, tačiau stabilus profesionalus vienijančio socialinio tinklo „LinkedIn“ populiarėjimas džiugina.


2014-07-22 15:33

Elektronines valdžios paslaugas jau atrado beveik pusė lietuvių

3

Antrąjį šių metų pusmetį viešojo sektoriaus institucijų interneto svetainėse lankėsi 40 proc. Lietuvos gyventojų. Palyginti su 2013-aisiais, šis rodiklis išaugo 13 procentų. Daugiau negu pusė apsilankiusiųjų ten pildė įvairius elektroninius dokumentus. Skeptikus turėtų gerokai stebinti, kad net 77 proc. apsilankiusiųjų, institucijų svetainių kokybę vertina teigiamai.


2014-07-22 13:25

Naujas virusas puola prisidengęs „Tele2“ vardu. Kaip apsisaugoti

3

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ perspėja apie sukčių elektroninius laiškus, kuriuose tariamai rasite sąskaitą už ryšio paslaugas. Sukčiai laiške rašo apie atsiųstą „Tele2“ sąskaitą ir kviečia ją peržiūrėti prie laiško prisegtame ZIP archyve. Pamėginus tą archyvą atidaryti, vartotojo kompiuteris apkrečiamas „Trojan“ tipo virusu. Kompanijos atstovai jau žino, kad tai tų pačių nusikaltėlių, kurie platina virusus ir „Omnitel“ vardu, darbas. Specialistai įspėja, kad atakos mastas atrodo gana didelis, nes „Tele 2“ apie tai sulaukia gausybės klientų pranešimų.


2014-07-21 19:47

Lietuvoje aptiktas nusikaltėliams dirbęs išmanusis televizorius

6

Apie tai apibendrindamas savo veiklos antrąjį 2014 m. ketvirtį rezultatus pranešė Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) Nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT). Buvo užvaldytas ir dalyvavo kenkėjiškoje botnet veikloje toli gražu ne vien tas išmanusis televizorius. Aptikta daugiau negu 2000 IP adresų, Lietuvoje dalyvaujančių „GameOver ZeuS“ botnet veikloje. „GameOver Zeus“ dažniausiai naudojamas siekiant perimti vartotojų asmens duomenis, gauti slaptažodžius ar prisijungimus prie elektroninės bankininkystės.


2014-07-21 18:06

VGTU kurtas dirbtinis intelektas gali pakeisti vertėją

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) inžinerinės informatikos ir programų inžinerijos mokslininkai su tarptautine verslo įmone kuria modernią kalbinę-semantinę vertimo technologiją. Mokslininkų sukurtas automatinis ataskaitų vertimas nereikalaus vertėjo paslaugų, o supaprastintas jų sugeneravimas bei taisymas atlaisvins programuotojų rankas. Dirbtinio intelekto principais pagrįsta kalbos konvertavimo paslauga bus pasaulinio mąsto naujovė.


2014-07-20 23:34

Lėktuvų katastrofų paslaptis palaidoja netobulos juodosios dėžės

22|3

Per kelis mėnesius katastrofą patyrė antrasis kompanijos „Malaysia Airlines“ keleivinis lėktuvas „Boeing 777“. Pirmoji katastrofa kažkur virš Indijos vandenyno, atrodo, taip ir liks neįmenama paslaptimi, dar ilgai maitinsiančia Bermudų trikampio medžiotojų vaizduotę. Antroji lyg ir akivaizdi – teroristai iš Rusijos gavo raketą ir pražudė beveik 300 iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą keliaujančių žmonių.


2014-07-20 17:18

„Micrsosoft“ atleis 18 tūkst. darbuotojų. Tai jau „Nokia“ galas?

4

Prieš savaitę išplatinęs labai nekonkretų laišką „Microsoft“ darbuotojams, pirmadienį dar vis kalbėjęs abstrakčiomis frazėmis, kompanijos vadovas Satya Nadella pagaliau parodė, ką slėpė. „Microsoft“ patvirtino tai, apie ką jau kurį laiką spėliojo žurnalistai, – „paprastinant organizacijos struktūrą ir suderinant neseniai įsigytą „Nokia“ įrangos bei paslaugų verslą su bendra kompanijos strategija“ per kitus metus atleisti 14 proc. visų kompanijos darbuotojų. Tai didžiausias kada nors „Microsoft“ vykdytas masinis darbuotojų atleidimas.


2014-07-19 11:44

Iš „Google“ išsitrina ir garsūs banditai, ir šalių vadovai

5|2

Interneto milžinė „Google“ pradėjo taikyti „teisę būti užmirštam“ savo paieškos sistemoje ir jau spėjo susilaukti pasipiktinimo. Panaikinti visas nuorodas apie save užsisakė ir liūdnai pagarsėję asmenys, ir šalių vadovai, rašo „Daily Mail“.


2014-07-17 13:27

Praradusi telerinkodarą „Tele2“ dirba daugiau, o uždirba mažiau

13|4

Pristatę savo kompanijos pusmečio pajamas ir ateities planus, „Tele2“ vadovai pripažino, kad dėl kilusio kainų karo, neribotų pokalbių bei SMS įvedimo ir uždraudus telerinkodarą, šiais metais uždirbo 6,7 mln. litų mažiau negu per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Tačiau Petro Masiulio teigimu, „lietingas periodas“ jau baigėsi, „Tele2“ Lietuvos skyrius patenka tarp 3 proc. efektyviausiai dirbančių judriojo ryšio tiekėjų Europoje, o klientams nuo to tik geriau – už paslaugas šiais metais jie realiai moka 15 proc. mažiau.