Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Išmanyk
2014-07-29 19:17

„Bitei“ 4G spartos pasirodė maža

48

Šimtas megabitų per sekundę (Mbps)? Vaikų žaidimai: šekit visus 300 Mbps! O vėliau ir gigabitas bus. Tokiomis 4G+ („LTE Advanced“) galimybėmis susižavėjusi „Bitė Lietuva“ pajūrio gyventojams ir svečiams jau siūlo išbandyti spartą, kuri iki šiol buvo prieinama tik atsivedus šviesolaidį į namus, o ateityje „paskraidyti“ bus galima ir kituose miestuose.


2014-07-28 16:34

Rusiškas virusas-šantažuotojas šiurpina IT ekspertus

4

Pranešama apie naują grėsmę asmeninei vartotojų informacijai ir korporatyviniams duomenims: archyvams, bazėms 1C ir kitiems dokumentams. Liepos pabaigoje buvo aptiktas „CTB-Locker“ – anksčiau nežinomas „Trojos“ šifruotojo variantas, kurio vienas iš ypatumų yra sąveika su anoniminiu „Tor“ tinklu be aukos žinios. Galimybės dešifruoti duomenis nėra – virusas perduoda raktą į apgavikų serverį, kuris maskuojasi „Tor“ tinkle.


2014-07-28 12:48

Bijote skristi lėktuvu? Tai jus nuramins

12

Šįmet įvykusiose aviakatastrofose jau žuvo per 990 žmonių – dukart daugiau nei per visus praėjusius metus. Dėl pastaruoju metu įvykusių nelaimių dalis keliautojų galėjo pakeisti savo atostogų ar darbų planus, bet ekspertai tikina, kad lėktuvai išlieka saugiausia transporto priemone pasaulyje.


2014-07-26 19:26

Pavogti PIN kodą – juokų darbas

13

Technologijos ne tik palengvina mūsų gyvenimus, bet ir suteikia tokias galimybes, kokių anksčiau neturėjome. Pavyzdžiui, sužinoti kito žmogaus PIN kodą net nematant, ką jis spaudo telefono ekrane. Viskas ko reikia – vaizdo kamera (tarkim, telefoninė) ir speciali programa.


2014-07-25 16:33

Bankų klientai migruoja į telefonus

2

Išmanieji telefonai tampa pagrindine priemone kasdienių finansų tvarkymui. Ši tendencija panaši į prieš kelerius metus vykusį bankų ir jų klientų šuolį į internetinę bankininkystę, po kurio daugiau nei 90 proc. visų vietinių ir tarptautinių mokėjimų atliekama naudojantis elektroniniais kanalais.


2014-07-25 12:56

Kaunas turės pirmąjį pasaulyje virtualų miesto archyvą

2

Kaune kuriamo virtualaus miesto archyvo dalimi gali tapti kiekvieno kauniečio prisiminimai ar fotografijos. Kol kas projekte sukaupta kelios dešimtys fotografijų, literatūrinių tekstų, garso ir vaizdo įrašų. Projekto kūrėjai tikina, kad virtualaus miesto archyvo įgyvendinimas Kaune – pirmas toks pasaulyje.


2014-07-24 09:12

Programišiai paviešino Rusijos vicepremjero laiškus

171|2|

Svarbiausia net ne tai, kad pasivadinusi „Anoniminiu internacionalu“ programišių grupuotė įsilaužė į asmeninį Rusijos ministro pirmininko D.A.Medvedevo pavaduotojo Arkadijaus Dvorkovičiaus paštą ir, be kitų, paviešino ten buvusį laišką apie Rusijos biudžeto laukiantį krachą. Svarbiausia, kad tai – pirmas kartas per visą Putino valdymo laikotarpį, kai programišiai drįso iškrėsti ką nors panašaus.


2014-07-23 15:46

Lietuviams internete svarbiausia „Youtube“ ir „Facebook“

2

Bendrovės TNS LT atliktas interneto vartotojų tyrimas didelių netikėtumų nepateikė – „Facebook“ ir toliau išlieka populiariausiu socialiniu tinklu, o kanalu „Youtube“ naudojasi didžiausias skaičius internautų. Liūdna, kad pasaulyje itin svarbus „Twitter“ Lietuvoje vis nesurenka reikšmingos auditorijos, o lėtas, tačiau stabilus profesionalus vienijančio socialinio tinklo „LinkedIn“ populiarėjimas džiugina.


2014-07-22 15:33

Elektronines valdžios paslaugas jau atrado beveik pusė lietuvių

3

Antrąjį šių metų pusmetį viešojo sektoriaus institucijų interneto svetainėse lankėsi 40 proc. Lietuvos gyventojų. Palyginti su 2013-aisiais, šis rodiklis išaugo 13 procentų. Daugiau negu pusė apsilankiusiųjų ten pildė įvairius elektroninius dokumentus. Skeptikus turėtų gerokai stebinti, kad net 77 proc. apsilankiusiųjų, institucijų svetainių kokybę vertina teigiamai.


2014-07-22 13:25

Naujas virusas puola prisidengęs „Tele2“ vardu. Kaip apsisaugoti

3

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ perspėja apie sukčių elektroninius laiškus, kuriuose tariamai rasite sąskaitą už ryšio paslaugas. Sukčiai laiške rašo apie atsiųstą „Tele2“ sąskaitą ir kviečia ją peržiūrėti prie laiško prisegtame ZIP archyve. Pamėginus tą archyvą atidaryti, vartotojo kompiuteris apkrečiamas „Trojan“ tipo virusu. Kompanijos atstovai jau žino, kad tai tų pačių nusikaltėlių, kurie platina virusus ir „Omnitel“ vardu, darbas. Specialistai įspėja, kad atakos mastas atrodo gana didelis, nes „Tele 2“ apie tai sulaukia gausybės klientų pranešimų.