Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2014-09-30 11:50

Konferencijose plinta propagandinio karo migla

26|2

Propagandinis karas dėl įvykių Ukrainoje vertinimo verda visu pajėgumu ir visais frontais. Tai rodo ir tarptautiniai renginiai, kuriuose savo įvykių versijas aršiai ir net įžūliai gina konflikto pusės. Praėjusį pirmadienį Varšuvoje prasidėjo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) konferencija, skirta aptarti, kaip vykdomi tarptautiniai įsipareigojimai žmoniškumui. Jau per pirmą oficialų posėdį paaiškėjo, kad viena pagrindinių diskusijų temų bus įvykiai Ukrainoje, tad nenuostabu, jog įsižiebė karštos diskusijos.


2014-09-29 10:27

Amerikiečiai džiaugsis delikatesu – maistu su kvaišalais

8

Ekologiškas, žaliavalgių maistas. Pamirškite tai, jei vaikotės maitinimosi madų, – dabar populiaru paragauti valgių su kvaišalais. Bent jau ten, kur tai – teisėta. Netrukus JAV Vakarų pakrantėje esančioje Vašingtono valstijoje pasirodys įvairiausių maisto produktų su marihuana. Bet tai vietos gyventojų, regis, pernelyg nenustebins.


2014-09-28 20:04

S. Bukovskis apie rusus ir ukrainiečius: „Esame skirtingi“

32

Dokumentinių filmų kūrėjas iš Ukrainos Sergejus Bukovskis prisipažįsta susinervinantis, kai išgirsta, kad rusai ir ukrainiečiai yra „broliškos tautos“. „Labai geras pavyzdys – Ukrainoje buvo branduolinių galvučių, bet jų paleidimo mygtukas buvo Maskvoje. Tokia analogija viską paaiškina, taip buvo visose srityse“, – teigia režisierius.


2014-09-28 19:20

Prezidentų paslaptis saugo ir Baltųjų rūmų virėja

1|4

Šios moters patiekalai prie stalo sukviečia pirmąją Amerikos šeimą. Jos kulinariniai šedevrai praskaidrina įtemptą atmosferą. Baltųjų rūmų virėja Cristeta Comerford gali didžiuotis – turbūt joks kitas virtuvės meistras neturi tiek įtakos pasaulio politikai kaip ji. Beveik du dešimtmečius C.Comerford dirba Baltųjų rūmų užkulisiuose, bet jos vaidmuo visuomet buvo nepaprastai svarbus. Virėja turi rūpintis, jog prezidentas, jo šeima ir aukšto rango svečiai būtų pamaitinti taip gerai ir sočiai, kad niekada nė nepagalvotų, jog ko nors trūksta, rašo „Lietuvos rytas“.


2014-09-28 16:50

Kokiomis kalbomis kalba Europos šalių lyderiai?

36|3| 

Strasbūre įsikūrusios Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Ta proga britų dienraštis „The Guardian“ nutarė pasidomėti, kaip kalba politikai – tiek savo šalyse, tiek užsienyje.


2014-09-28 13:51

Uzbekistane baudžia ir už blogai nuskustas morkas

7

Uzbekistanas – viena uždariausių valstybių pasaulyje. Nuožmus prezidento Islamo Karimovo režimas veikia labai slaptai. Tačiau šydą kiek praskleidė organizacijos „Human Rights Watch“ (HRW) nauja ataskaita. Aiškėja, kad Taškentas, veikdamas stalinistiniais metodais, yra įkalinęs tūkstančius žmogaus teisių gynimo aktyvistų, žurnalistų, dvasininkų, menininkų. Visi jie – „valstybės priešai“, už grotų įkišti dėl „antikonstitucinės veiklos“ ar „religinio ekstremizmo“.


2014-09-28 11:50

Ukrainiečiai neatsilieka: kuria nebūtas istorijas apie rusus

181|6

Rusų samdinys viešai giriasi savo šeimą aprengęs drabužiais, kuriuos rado Ukrainoje numušto "Malaysia airlines" lėktuvo vietoje. O štai viena įtakinga Rusijos parlamentarė rėžia, jog "žydams iš Rusijos laikas nešdintis į Izraelį". Tokias skandalingas ir, regis, įtikinamas žinias pastarosiomis dienomis skelbė ukrainiečių žiniasklaida. Bet ar juose buvo nors lašelis teisybės?


2014-09-28 11:42

Vaiduoklių miestu virtusiame Donecke būti ukrainiečiu pavojinga

67|3| 

Donecke, kur prieš karą gyveno beveik milijonas žmonių, dabar vaiduokliškai tuščia – miestas kone vertas George’o Orwello plunksnos. Blogiausia ukrainiečių, kurie palaikė revoliuciją, padėtis. Separatistai šimtus jų pagrobė, kankino, kaip pranešama, žudė.Daugelis vyriausybę Kijeve palaikančių gyventojų jau senokai pasprukę iš rytuose esančio Donecko miesto, kur šeimininkauja prorusiški separatistai, – laimės ieškoma vakarinėje Ukrainos dalyje. Bet išvyko ne visi.


2014-09-28 09:06

JAV skyrė Ukrainai 53 mln. dolerių paramą

8

Jungtinės Valstijos skyrė Ukrainai 53 mln. JAV dolerių finansinę paramą. Apie tai informuoja „RIA Novosti“, remdamasi JAV prekybos sekretorės Penny Pritzker pareiškimu. „Jungtinės Valstijos taip pat prisiėmė įsipareigojimų, labai rimtų finansinių įsipareigojimų. 53 mln. JAV dolerių parama praėjusią savaitę jau paskirta Ukrainai'“, - pastebėjo P. Pritzker.


2014-09-27 18:31

Ukrainos laukia dar viena branduolinė katastrofa?

41|3

Masinės riaušės, milijonai pabėgėlių, gyvenimas be elektros ir gresianti siaubinga ekologinė katastrofa. 1979 metais šachtoje „Junkom“ („Junyj komsomolec“ trumpinys. – Red.) buvo atliktas eksperimentas ir 93 metrų gylyje susprogdintas 0,3 kilotonos galios atominis užtaisas – ta teritorija užkonservuota. Dabar užtvindytos gretimos šachtos. Kildamas vanduo užtvindys šachtą „Junkom“ ir visas geriamasis vanduo bus užterštas. Tokią žiemą Ukrainoje pranašauja į Lietuvą atvykęs ukrainietis Mychailo Volynecas.


Populiariausi per 24 val.