Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2014-08-27 13:04

Naujas Italijos mafijos veidas – nuožmūs pamaivos

15

Krauju pasirašyti tylos įžadai, akla ištikimybė ir pabrėžtinis kuklumas. O svarbiausia – nekristi į akis. Tokiomis taisyklėmis šimtmečius vadovavosi Sicilijos mafija. Tačiau naujoji mafijos karta laužo papročius. Kai 43 metus nuo teisėsaugos slapstęsis Sicilijos mafijos „Cosa Nostra“ bosas 81 m. Bernardo Provenzano buvo sučiuptas, jo gyvenimo stilius nustebino daugelį, tačiau ne su mafija kovojančius pareigūnus, rašo „Lietuvos rytas“.


2014-08-26 14:16

E. Lucasas: „B. Obama – blogiausias JAV prezidentas Europai“

183|2

JAV prezidento Baracko Obamos indėlis į transatlantinį bendradarbiavimą – nematomas ir kartus. Tiesa, Rytų ir Vidurio Europos šalys dar tiki Amerikos lyderyste. Tačiau Vašingtonas – nebe, rašo žurnalistas Edwardas Lucasas „The Wall Street Journal“. B.Obama – blogiausias JAV prezidentas transatlantinio aljanso istorijoje. Jis ir įsiutinęs tuos europiečius, kuriems saugumas nerūpi, ir nuvylęs tuos, kuriems jis svarbus.


2014-08-26 11:34

Krizę bando suvaldyti diplomatija

39|3

Ukrainos karinėms pajėgoms įgaunant vis ryškesnę persvarą mūšiuose šalies rytuose, ES diplomatai pradeda būgštauti. Esą separatistų pralaimėjimas paskatins pažemintą Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną elgtis dar agresyviau. Vokietijos kanclerės Angelos Merkel viešnagė Kijeve – tik vienas Berlyno diplomatinių žingsnių bandant pristabdyti Ukrainos valdžios ambicijas galutinai sutriuškinti prorusiškus sukilėlius.


2014-08-25 07:07

JAV neapsisprendžia: policija ar kariuomenė?

37

Neramumai Fergusono mieste, JAV Misūrio valstijoje, atgaivino jau senokai amerikiečius kankinusį klausimą, ar vis geriau ginkluojamos policijos pajėgos palengva netampa kariniais daliniais. Jei tik kur nors Amerikoje, net ir mažiausiame miestelyje, įvyksta ginkluotas apiplėšimas ar įkaitų drama, gali neabejoti, kad netrukus atvyks dešimtys, galbūt šimtai gerai ginkluotų pareigūnų. Neįgudusiai akiai automatais ginkluoti pareigūnai gali pasirodyti kaip kariai.


2014-08-24 11:47

Už milijardus litų Lietuvai ir visai NATO – akys danguje

89|4

Milijardus dolerių kainuojančios ginkluotės sutartys Lietuvai ir kitoms mažoms šalims dažniausiai ne pagal kišenę. Bet jei reikia, galima ir visiems susimesti. Tokiu būdu mūsų ir 14 kitų NATO šalių įsigis moderniausius bepiločius orlaivius. Kam jų reikia? Plokščia lyg stiklas Šiaurės Dakotos valstija nėra ta vieta, kurioje norėtų gyventi dažnai pramogauti linkę žmonės. Sunku ir patikėti, kad ši valstija pernai pripažinta laimingiausia visose JAV. Didelės, menkai apgyvendintos erdvės, bekraščiai kukurūzų, saulėgrąžų laukai, bet mažai veiksmo. Vasaros čia karštos, o žiemą gelia stingdantis speigas – šalto vėjo gūsių nesulaiko reti medžiai, o ką jau kalbėti apie kalnus ar net kalvas – čia jų iš viso nėra.


2014-08-22 15:54

JAV valdžia nenori mokėti išpirkų teroristams

6|2

Žurnalistui Jamesui Foley egzekuciją surengusi teroristinė grupuotė „Islamo valstybė“ skelbia tik atkeršijusi už JAV aviacijos smūgius Irake. Tačiau greičiausiai taip buvo išlietas apmaudas dėl amerikiečių atsisakymo sumokėti milžinišką išpirką. Egzekucijos vaizdo įraše J.Foley budelis anglų kalba su britišku akcentu paaiškino, kad dėl reporterio mirties kalta JAV vyriausybė, iš oro smogusi „Islamo valstybės“ taikiniams Irake. Vis dėlto aiškėja, kad Amerikos valdžia gali būti kalta tik dėl to, kad laikėsi principų ir nesutiko sumokėti didžiulės 100 mln. JAV dolerių išpirkos už 2012 metais Sirijoje paimtą įkaitą.


2014-08-22 15:18

Nobelio premijos laureatas: „Kodėl mes keliame karus?“

29

Nobelio premijos laureatas, ekonomistas Paulas Krugmanas naujausiame savo komentare dienraštyje „The New York Times“ klausia, kodėl mes negalime neįsivelti į karus. Jis pabrėžia, kad senieji karai, tokie, kaip Romos Mažosios Azijos nukariavimas ar ispanų siautėjimas Peru buvo sukelti noro pralobti. P.Krugmanas teigia, kad tokios karo priežastys pastebimos ir dabar: „Įtakingas tyrimas, užsakytas Pasaulio Banko ir Oksfordo universiteto ekonomisto Paulo Collier parodė, kad pilietinį karą skurdžiose valstybėse dažniausiai sukelia galimybė gauti kokių nors gėrybių, tokių, kaip deimantai“.


2014-08-22 09:59

Pentagonas pažeidė įstatymus, keisdamas talibus į pagrobtą karį

2

JAV gynybos departamentas pažeidė šalies įstatymus, atlikęs kontroversišką žingsnį, kai penkis sučiuptus Talibano kovotojus iškeitė į amerikietį karį, penkerius metus praleidusį priešo nelaisvėje, tačiau tinkamai neinformavo apie tai įstatymų leidėjų, ketvirtadienį paskelbė Kongreso tyrėjai.


2014-08-20 14:06

Kokio atsako sulauks egzekucijas vykdanti „Islamo valstybė“?

39|9| 

Irako „Islamo valstybės“ kovotojai, keršydami už JAV oro smūgius, paviešino vaizdo įrašą, kuriame nupjaunama galva 2012 metais Sirijoje dingusiam JAV žurnalistui Jamesui Foley. Tame pačiame įraše kaukėtas teroristas, kalbantis su ryškiu britišku akcentu, skelbia, jog dar vieno amerikiečio žurnalisto Steveno Sotloffo gyvybė kabo ant plauko. Ši kraupi egzekucija priminė, kad „Islamo valstybė“ pasirengusi tęsti juodžiausias „Al Qaeda“ grupuotės tradicijas. Tokias viešas egzekucijas „Al Qaeda“ naudojo kaip keršto ir bauginimo priemonę Irako karo metu. „Islamo valstybė“ taip atsako į akcentuotus JAV oro smūgius ir humanitarinės pagalbos teikimą.


2014-08-20 13:51

Ateistai buriasi į kovą už laisvę netikėti

55|2

Tikinčiųjų šešėlyje ilgą laiką tūnoję ateistai, regis, kyla į mūšį už savo teises ir laisvę viešai reikšti pažiūras. Viena po kitos kuriasi ateistų bendruomenės ir draugijos, skatinančios kritiškai žvelgti į religijos įtaką pasaulio istorijai ir visuomenės raidai. Naujojo ateizmo judėjimo lyderiais tapo „Keturi neapokalipsės raiteliai“ – biologas Richardas Dawkinsas, rašytojas Samas Harrisas, filosofas Danielis Dennettas ir prieš pusantrų metų miręs žurnalistas Christopheris Hitchensas.


Populiariausi per 24 val.