Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2015-11-26 17:12

Migrantų apsuptyje atsidūręs Slovėnijos miestelis bijo išnykti

18|38|

Pro pasienyje su Austrija įsikūrusį nedidelį Slovėnijos Šentiljės miestelį jau mėnesį plūsta tūkstantinės migrantų minios. Pro vos du tūkstančius gyventojų turintį miestelį į Austriją išvyko apie 80 proc. visų Slovėnijos sieną kirtusių pabėgėlių. O į šalį iki ketvirtadienio ryto iš viso jų atvyko jau per 266 tūkst. Pagrindinis sienos kirtimo punktas Šentiljė greičiausiai bus ir ateityje.


2015-11-26 13:55

Užmiršęs šeimą, rusas išvyko kautis „Islamo valstybės“ gretose

 

Nors V. Putinas negailėjo kritikos Turkijai dėl šalies islamizacijos, Maskva ir savo šalies viduje turi dėl to bėdų. Skaičiuojama, kad „Islamo valstybės“ gretose Sirijoje kaunasi per tris tūkstančius rusų. Didžiojo dalis – iš Dagestano. Šios respublikos gyventojai skundžiasi, kad kai kuriuos į ekstremizmą pastūmėja pati teisėsauga.


2015-11-26 11:37

„Eagles of Death Metal“ prabilo apie kruviną terorą Paryžiuje

10|2

Pirmą kartą po kruvinų lapkričio 13-osios atakų Paryžiuje prabilo muzikantai, kurie koncertavo „Bataclan“ koncertų salėje. Grupės „Eagles of Death Metal“ nariai „Vice“ žurnalistams papasakojo apie patirtą siaubą, kai į salę įsiveržę teroristai nužudė 89 žmones. Tarp jų buvo ir šios grupės vadybininkas.


2015-11-26 11:37

Ieškomas Paryžiaus teroristas bėga ir nuo „Islamo valstybės“?

3|3| 

Pražūtingi išpuoliai Paryžiuje sukėlė Europą ant kojų intensyvesnei kovai su terorizmu. Jau patvirtinta, kad šių siaubingų atakų organizatorius Abdelhamidas Abaaoudas buvo nukautas. Tad visų dėmesys nukrypo į Salahą Abdeslamą: įtariamas teroristas šiuo metu yra ieškomiausias Europoje žmogus, kurio teisėsaugai dar nepavyko sučiupti po kruvinos nakties įvykių, rašo „The Independent“.


2015-11-25 19:43

Skęstantis tamsoje: kokie dar iššūkiai laukia Krymo?

4|6

Po to, kai praėjusį savaitgalį buvo susprogdinti elektros perdavimo stulpai, Krymas vis dar skendi tamsoje. Rusija grasino atkeršyti, jei bus vilkinamas elektros energijos tiekimo į pusiasalį atkūrimas. Tuo tarpu Ukrainos žiniasklaidoje skelbiama, kad viena elektros linija buvo sutaisyta.


2015-11-25 16:53

Ką Sirijoje veikia turkmėnai ir kodėl jie trukdo Rusijai?

472|6

Po to, kai Turkijos pajėgų naikintuvai numušė Rusijos bombonešį ties Turkijos ir Sirijos siena, pasigirdo žinių, kad besileidžiančius parašiutu pilotus šūviais pasitiko sukilėlių kovotojai. Tačiau šie sukilėliai nepriklauso Sirijos arabų daugumai. Jie yra turkmėnai – tautinė Turkijos mažuma Sirijoje, kuri užima ypatingą vietą pilietiniame kare. Su jais gali būti susijęs ir pats lėktuvo numušimas, rašo „The Vox“.


2015-11-25 15:31

S. Lavrovas: „Rusija nesiruošia kariauti su Turkija“

30

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas po pokalbio su Turkijos užsienio reikalų ministru MevlutU Cavusoglu teigė, kad Maskva nesiruošia kariauti su Turkija.


2015-11-25 10:23

Graikiją purto 6,7 balo žemės drebėjimas, bet kam tai rūpi?

14

Jau beveik savaitę besitęsiant stipriam žemės drebėjimui, kai kurie rojaus paplūdimiais visame pasaulyje garsėjančios Graikijos Leukadės salos gyventojai teigia pražilę. Kiti jau po poros dienų susirinko pasus, šeimos narius ir paliko salą, treti leidžia bemieges naktis apsirengę lauko drabužiais, įsikuria automobiliuose, palapinėse, o rytais apeina kaimynus, tikrindami, ar šie sveiki gyvi. Ir nežino, kada baigsis tie požeminiai smūgiai bei nuolatinis pagrindo po kojomis virpėjimas.


2015-11-24 14:53

Šviesų ir meilės miestą supa tamsos židiniai

2|3

Kai Prancūzijos policija pradėjo viešinti Paryžiuje išpuolius surengusių teroristų pavardes, dalies jų pėdsakai atvedė į liūdnai pagarsėjusius sostinės priemiesčių rajonus. Tačiau toli gražu ne visi čia primena radikalus. Paryžius vadinamas ir Meilės, ir Šviesų miestu. Bet Fouadas Benas Ahmedas gyvena šiaurinėje Paryžiaus priemiesčių zonoje, kuri priskiriama Senos-Sen Deni departamentui, rašo „Lietuvos rytas“.


2015-11-24 09:00

Londone nusikaltėliai iš Rytų Europos veikia seniai

2|2

Daugelį Rytų Europos gyventojų apima prieštaringi jausmai dėl britų spaudoje vis sušmėžuojančių antraščių apie emigrantų nusikaltimus. Tačiau bent jau Jungtinėje Karalystėje rytiečių išdaigų nauja tendencija vadinti negalima.


Populiariausi per 24 val.