Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2015-10-04 16:43

Rusija įsitraukė į svetimą karą: ar ne per pavojingas žaidimas?

481|10| 

„Po valandos pradėsime bombarduoti taikinius. Galite patraukti savo lėktuvus“, – taip amerikiečius apie trečiadienį pradėtą antskrydžių kampaniją Sirijoje įspėjo Rusija. Sausa, įžūlu, bet iškalbinga. JAV prezidentas Barackas Obama puspenktų metų vis brėžė raudonąsias linijas, o tada jas trynė. Gražiai kalbėti jis moka, todėl daug kas įtikėjo, kad demokratinio pasaulio lyderis ir jo sąjungininkai suras išeitį iš krizės Sirijoje.


2015-10-03 18:26

Indiją sukrėtė kraupus vaiko aukojimo ritualas

24

Atokiame Indijos miestelyje keturių metų berniukui galvą nukirtęs vyras norėjo ji paaukoti dievams, skelbia „The Independent“.


2015-10-02 18:07

Kodėl A. Lukašenka po pasaulį tampo savo sūnų?

111|20

Kiek 11-mečių pasaulyje galėtų pasigirti spaudę ranką JAV prezidentui ar dalyvavę Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje? Štai Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos sūnus Nikolajus nuolatos turi galimybę atsidurti tarp planetos galingųjų. Tėvas Aliaksandras į visus svarbiausius renginius vedasi ir savo atžalą. Daugybė JT Generalinės Asamblėjos stebėtojų buvo gerokai nustebę, kai tarp pasaulio lyderių išvydo besisukinėjantį vienuolikametį berniuką su kostiumu. Tai buvo Baltarusijos lyderio A.Lukašenkos sūnus Nikolajus, tėvo visuomet vadinamas mažybiniu vardu Kolia, rašo BBC.


2015-10-02 16:42

Oregono užpuolikas žavėjosi naciais ir masinėmis šaudynėmis

14|4|

Aiškėja naujų detalių apie Chrisą Harperį Mercerį, kuris buvo įvardytas kaip šaulys, kuris surengė kruviną išpuolį Umpkvos bendruomenės koledže Oregono valstijoje. 26 metų vaikinas gyveno Vinčesterio miestelyje, esančiame vos už kelių kilometrų nuo koledžo, kuriame ketvirtadienį jis nušovė devynis žmones.


2015-10-02 14:23

Analitikas: „Leiskime V. Putinui kautis – taip jis susinaikins“

410|5|

Nors Vladimiras Putinas teigia, kad jis – ne caras, lyderis elgiasi lyg toks būtų. Tad kodėl neleidus jam elgtis taip, kaip paskutiniam Rusijos monarchui, ir nuskandinti save patį pernelyg išplečiant savo karinę galią? Tokį klausimą užduoda JAV Nacionalinio gynybos universiteto analitikas Peteris Eltsovas Sirijoje jau antrą dieną iš eilės vykstant Rusijos atakoms.


2015-10-02 13:32

Rusijos pajėgos Sirijoje: ką sugeba Maskvos karo lėktuvai?

423|4|

Rusija jau antrą diena Sirijoje vykdo atakas iš oro. Tai – pirmoji Rusijos karinė operacija už buvusios Sovietų Sąjungos ribų nuo pat Šaltojo karo metų. Maskva teigia, kad ketina sudoroti „Islamo valstybę“, nors tai nepavyko maždaug 7 tūkst. antskrydžių Sirijoje ir Irake įvykdžiusiai JAV vadovaujamai koalicijai. Tad kodėl Vladimiras Putinas tikisi, kad jam gali pavykti?


2015-10-01 08:52

Maskva nuo žodžių jau šoko prie bombų

200|3|

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vos spėjo sugrįžti iš Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos, kai režimo Sirijoje lyderis Basharas al-Assadas paprašė Kremliaus pagalbos. Atsakymas buvo žaibiškas. Federacijos Tarybą (FT) – Rusijos parlamento aukštuosius rūmus – analitikai laiko paklusniu Kremliaus žaisliuku, rašo „Lietuvos rytas“. Bet V.Putinui labai svarbus bent jau oficialus jo veiksmų teisėtumas. Tad vakar sutartinai suteiktas leidimas panaudoti karinę jėgą užsienyje – vadinasi, Sirijoje – šalies vadovui buvo reikalingas.


2015-09-30 14:58

Rusijos taikinys – ne „Islamo valstybė“

288|2|

Rusijos veiksmai Sirijoje rodo, kad oro antskrydžiai Maskvos įsakymu galėtų prasidėti bet kuriuo metu. Tačiau JAV glumina tai, kad Rusijos taikiniais gali tapti visai ne grupuotės „Islamo valstybė“ pozicijos. JAV pareigūnai mano, kad po nuolatinio pajėgų stiprinimo ir padažnėjusių žvalgybinių skrydžių dabar jau nėra priežasties, kodėl Rusija negalėtų pradėti oro antskrydžių Sirijoje.


2015-09-30 14:14

Kas tos 13 šalių, su kuriomis neturime diplomatinių santykių?

20|13

Lietuva pirmadienį užmezgė diplomatinius santykius su tolima salų valstybe Ramiojo vandenyno pietuose Vanuatu. Bendrąjį komunikatą pasirašęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pažymėjo, kad Lietuvos apsisprendimą užmegzti santykius su šia šalimi nulėmė tai, kad Vanuatu užmezgė diplomatinius santykius su Gruzija, kartu pripažindama Gruzijos teritorinį vientisumą. Pasak Lietuvos diplomatijos vadovo, pagarba kitų valstybių suverenitetui ir sienų neliečiamybei yra kertiniai tarptautinių santykių principai.


2015-09-30 11:56

Lietuvos ambasadorė pamokė britų leiboristų lyderį istorijos

35

Lietuvos ambasadorė Londone viešu laišku kreipėsi į britų leiboristų lyderį Jeremy Corbyną dėl jo neigiamų nuostatų apie NATO plėtrą, pabrėždama, kad tik Vakarų aljansas gali garantuoti Baltijos šalių saugumą.


Populiariausi per 24 val.