Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2015-05-26 23:04

Išdraskytame Donecke savo įtaką stiprina Rusijos rublis

116|3

Pernai pavasarį Donecke žmonės dar neįsivaizdavo, kas jų laukia. Ukraina rinko prezidentą, šalies rytuose įsitvirtinę separatistai kūrė „liaudies respublikas“. Įsisiūbavus, o vėliau nurimus mūšiams įsivyravo trapios paliaubos. Bet baimė dėl ateities liko. „Man nesvarbu, ar Doneckas priklausys Rusijai, ar Ukrainai. Svarbiausia, kad mano namas stovėtų, mano artimieji ir draugai būtų gyvi ir sveiki. O kokioje valstybėje aš gyvensiu – man tas pat“, – „Lietuvos rytui“ rėžė 28-erių Donecko nacionalinio universiteto dėstytoja, iki šiol gyvenanti gimtajame Donecke ir nesiruošianti iš jo išvykti.


2015-05-26 19:55

Vladimiras Putinas greitai grius?

46

Kremliaus valdovas Vladimiras Putinas jau dabar turi iškelti rankas, nes po kelerių metų jo režimas vis tiek žlugs. Taip trimituoja Rusijos opozicija. Kuo grindžiamas Rusijos šviesuolių entuziazmas, „Lietuvos rytui“ aiškino nužudyto vieno opozicijos lyderių Boriso Nemcovo bendražygis Ilja Jašinas, kuris Vilniuje pristatė B.Nemcovo rengtą ataskaitą apie Kremliaus invaziją Ukrainoje „Putinas. Karas“.


2015-05-26 19:33

Siaubą JAV sukėlė barzdočiai ant motociklų

7|6

Odiniais drabužiais apsitempę barzdoti amerikiečiai ant motociklų ginasi, kad tai jiems – tik pramoga. Tačiau baikeriai JAV užsiima organizuotu nusikalstamumu, o aukos krinta ir Baltijos jūros pašonėje. „Esame tie žmonės, dėl kurių mus įspėjo tėvai“, – taip skamba senas JAV motociklininkų klubo „Bandidos“ šūkis. Po to, kai „Bandidos“ prieš savaitę dalyvavo susišaudyme Teksase, per kurį žuvo devyni, o sužeista dar 18 žmonių, tėvai turbūt nebebūtų vieninteliai, patariantys trauktis šiems motociklininkams iš kelio.


2015-05-26 11:59

Ukrainai gresia lėtas nukraujavimas?

93|2

Skolų žudoma Ukrainos ekonomika – pagrindinė Rusijos režimo viltis, nors Kremlius karo ugnį kurstys ir toliau. Ukrainiečiai pasiryžę priešintis, nors laikas bėga ne jų naudai, o Vakarai trypčioja vietoje. Įvairios niūrios prognozės ryžtą demonstruoti vis bandančiai Ukrainai – ne naujiena nei patiems ukrainiečiams, nei su šios šalies padėtimi susipažinusiems ekspertams bei politikams.


2015-05-25 16:25

Laidu valdyti lėktuvą iš keleivio sėdynės – jau vieni juokai?

4|3

Po teroristinių aktų lėktuvų pilotų kabinos kruopščiai saugomos nuo pašalinių. Tačiau vienas programišius atliko eksperimentą: esą norint užgrobti orlaivį tai galima padaryti ir sėdint keleivio vietoje. Jungtines Amerikos Valstijas neseniai sukrėtė žinomo programišiaus Chriso Robertso liudijimai.


2015-05-23 16:21

Viduržemio jūroje – vėl migrantų žūtis

11| 

Viduržemio jūroje, mėgindami pasiekti Italijos salą Lampedūzą, nuskendo penki Tuniso migrantai. Jų kūnai buvo ištraukti šeštadienį iš jūros ties Tebulbos miestu, kiti 49 – išgelbėti, pranešė Tuniso pakrančių sargyba.


2015-05-23 12:50

Pasirašė įstatymą, leidžiantį Kongresui atmesti sutartį su Iranu

1

JAV prezidentas Barackas Obama pasirašė įstatymą, leidžiantį Kongresui išreikšti savo poziciją dėl galutinio susitarimo su Iranu, skelbia „Laisvosios Europos radijas“. B.Obama pasirašė šį įstatymą po to, kai įstatymo projektą patvirtino Senatas ir Atstovų Rūmai.


2015-05-23 08:11

Europos Sąjunga bijo Rusijos, bet drąsina ir save, ir kaimynus

58|2

Ar ES Rytų partnerystės programa dar gali būti efektyvi? Prieš viršūnių susitikimą Rygoje Maskva kaip įmanydama siekė parodyti, kad projektas žlunga. Bet Bendrija nepasiduoda ir mažais žingsneliais juda į priekį. Tiesa, kelio pabaigos nematyti.


2015-05-22 20:33

Kitas NATO viršūnių susitikimas vyks 2016 metais Varšuvoje

2| 

Varšuvoje 2016 metais numatomas NATO viršūnių susitikimas vyks liepos 8-9 dienomis, paskelbė penktadienį JAV vadovaujamas aljansas. „Šis viršūnių susitikimas rengiamas esminiu aljansui laiku, kai tektoninės Euroatlantinio saugumo plokštės pasislinko ir Rytuose, ir Pietuose“, – sakoma Aljanso pareiškime, kuriame turima omenyje Rusijos veiksmai Ukrainoje ir „Islamo valstybės“ keliama grėsmė.


2015-05-22 20:26

Buvo siekiama, kad Rytų partnerystės susitikimas žlugtų

3

Rytų partnerystės viršūnių susitikimas Rygoje keičia ES ir Rytų partnerystės šalių mąstymą, pareiškė Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius naujienų agentūrai BNS, komentuodamas šį susitikimą penktadienį.


Populiariausi per 24 val.