Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2015-02-27 11:36

Kas ir kada suplanavo Ukrainos suskaldymą?

42

Maskva jau pernai vasarį, dar prieš Krymo aneksiją, planavo užimti dalį Rytų Ukrainos. Nepriklausomas Rusijos dienraštis „Novaja gazeta" tokią išvadą padarė išnagrinėjęs slaptus Kremliaus dokumentus. Žinoma, Kremliaus spaudos tarnyba kategoriškai neigia, kad Vladimiras Putinas prisidėjo prie Krymo ir Rytų Ukrainos aneksavimo plano, kurį išspausdino „Novaja gazeta“.


2015-02-26 14:58

Slapti Kremliaus dokumentai parodė, ką suplanavo V. Putinas

512|

Maskva jau pernai vasarį, dar prieš Krymo aneksiją, planavo užimti dalį Rytų Ukrainos. Nepriklausomas Rusijos dienraštis „Novaja gazeta“ gavo slaptų Kremliaus dokumentų ir skelbia, kad V.Putino patarėjai iš anksto suplanavo, kaip galėtų aneksuoti Krymą ir kai kurius rytinius Ukrainos regionus. Tuo metu Viktoras Janukovyčius dar buvo Ukrainos prezidentas.


2015-02-25 07:51

Visuotinė karo prievolė: už ir prieš

538|

Karo prievolė – reikalinga ar ne? Lietuvoje antradienį paskelbus, kad Rusijos keliamos grėsmės akivaizdoje grąžinama privalomoji karo tarnyba, pasigirdo įvairių tokio sprendimo vertinimų. Ar šauktinių kariuomenė suvienija, sutelkia tautą? O gal iš laisvo demokratinės visuomenės nario atima teisę rinktis tai, ko jis nori? Pats seniausias ir svarbiausias argumentas, pasitelkiamas visuotinės karo prievolės šalininkų, yra siejamas su XVIII amžiaus pabaigos Prancūzija. Karo tarnyba, šioje šalyje įvesta po 1789 metų revoliucijos, tapo naujų valstybės ir visuomenės santykių simboliu.


2015-02-24 10:33

Ko apie islamistų tikslus nesupranta Vakarai

20|4

Pernai tuomet dar nedaug kam žinomos grupuotės lyderiai viešai ištarė žodį, kuris daugeliui mūsų mažai ką tereiškia. Bet šio žodžio svarba gali paaiškinti, kodėl pasaulio šalys nesugeba įveikti fanatikų. Birželio pabaigoje Abu Bakras al-Baghdadi paskelbė save „Islamo valstybės“ grupuotės lyderiu ir pranašo Mahometo įpėdiniu – kalifu. Šis pokytis džihadistų retorikoje daugeliui gali atrodyti nereikšmingas, bet tai atsakymas į klausimus, kas laukia kovojant su šia grupuote.


2015-02-24 10:33

Ar V. Putinui galėjo vadovauti KGB dirbęs lietuvis?

142|2

Jų buvo apie aštuonis tūkstančius. Visur Lietuvoje – kontorose, parduotuvėse, universitetuose tyliai dirbo KGB patikėtiniai. Istorikas Arvydas Anušauskas tvirtina, kad aktyviausi KGB veikėjai bendrauja iki šiol. Rengdamas knygą „KGB: visiškai slaptai“, jis kalbėjosi ne tik su nukentėjusiais nuo sovietų specialiųjų tarnybų, bet ir su pačiais agentais. Perpratus KGB agentų mąstymo bruožus, lengva suprasti ir tai, ką dabar daro KGB dirbęs Vladimiras Putinas. A.Anušauskas tvirtina, jog KGB išmokydavo agentus Vakarus laikyti blogiu ir su kovoti. Dėl to jokiu būdu negalima nuolaidžiauti Rusijai, viliantis jos nesupykdyti. To, kad Vakarai nori draugiškų santykių su Rusija, KGB darbuotojas tiesiog negali suvokti.


2015-02-24 07:16

Suomiai rado Kremliui palankių interneto trolių lizdą

143|2

Suomijos žurnalistai Sankt Peterburge atskleidė naują Kremliui palankių samdytų komentatorių, vadinamųjų trolių, tinklą. Remiantis portalo „Yle Kioski“ žurnalistų gauta informacija, užsakomų komentarų rašinėtojams algas moka Interneto tyrimų agentūra, įsikūrusi Savuškino gatvės 55-ame name.


2015-02-23 21:39

Į Siriją pabėgusių merginų artimieji ragina jas grįžti namo

11|4

Veikiausiai į Siriją pabėgusių trijų ieškomų mokinių artimieji kreipėsi į merginas, ragindami jas grįžti namo, pareigūnams pirmadienį jų vis dar ieškant Turkijoje. Manoma, kad paauglės prisijungė prie „Islamo valstybės“ kovotojų, skelbia „Sapa“.


2015-02-23 20:50

Vienatvę senolių kaime praskaidrina lėlės

2

Vienišas Nagoro kaimas įsikūręs Japonijos Šikoku saloje. Jaunimas išsibarstė po šalį ir platųjį pasaulį, pasiliko tik senyvo amžiaus žmonės. Jų prisiminimus apie vaikus atgaivino vietos gyventoja Tsukimi Ayano. Mažutėje medinėje autobusų stotelėje susirinko margaspalvė draugija. Guminius aulinukus avinti senelė patogiai įsitaisė ant sudedamosios kėdutės, ant suolo šalia kaklaraiščiu pasipuošusio vyro susigrūdę vaikai, už jų – jaunuolis, įvairiaspalviu apsiaustu vilkintis valstietis, atsirėmęs į šiurkščią medinės stotelės sieną.


2015-02-23 07:52

„Pussy Riot" taikinys – ir JAV

9

Rusijos merginų pankroko grupė „Pussy Riot“, kurios narės kalėjo dėl Kremliaus išjuokimo, dažniausiai juokiasi iš Vladimiro Putino. Bet naujoje dainoje šaipomasi iš JAV policijos. Ši feministinė grupė, kuri tu metu, kai buvo teisiama Rusijoje, sulaukė nemažai paramos Amerikoje, naująją dainą – pirmąją anglų kalba – skyrė Ericui Garneriui.


2015-02-23 06:59

Izraelio ortodoksų radikalumas vis dar stebina

21|4

Europoje vis dažniau kalbama, kad čia žydams ir vėl kilusi grėsmė, todėl jie kviečiami atvykti į Izraelį – vienintelę išties demokratinę Artimųjų Rytų šalį. Bet ar ji tikrai moderni? Abejoti Izraelio premjero Benjamino Netanyahu kvietimu masiškai emigruoti į Izraelį žydai gali dėl daugelio priežasčių. Pirmiausia Europoje kilusi antisemitizmo banga, nepaisant vis dažnėjančių incidentų, kai kuriems atrodo išpūsta – pavieniai išpuoliai sulaukia didelio atgarsio.


Populiariausi per 24 val.