Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rytai-Vakarai
2015-04-28 15:52

Mokslininkai įspėja: JAV gresia katastrofiškas žemės drebėjimas

21|4| 

Dar neatslūgus šokui po pražūtingo žemės drebėjimo Nepale, skrieja nauji perspėjimai apie kitą galingą požeminį smūgį. Net 8 balų galingumo žemės drebėjimo, anot JAV Geologinės tarnybos (US Geological Survey arba tiesiog USGS), gali sulaukti Kalifornijos valstija.


2015-04-28 14:20

Dėl to, kas pirmieji ir labiau padės Nepalui prasidėjo lenktynės

3|9|

Savaitgalį žemės drebėjimo nuniokotam Nepalui meldžiant pagalbos į šalį jau plūsta gelbėtojai, medikamentai iš daugelio pasaulio šalių. Tačiau bene labiausiai matomas Nepalo kaimynių – Indijos ir Kinijos vaidmuo. Bet pastarąsias šalis skubina ne tik sąžiningas noras padėti, skelbia BBC.


2015-04-28 09:42

Mirtinas cheminis ginklas grasina ir Baltijos jūrai

21|5

Kas sieja Belgijos vakaruose esančio Ipro apylinkes ir Palangos paplūdimius? Daugelis nė neįtartų, kad abiejose vietose po kojomis gali slypėti mirtinas pavojus. Belgai šią savaitę tokį pavojų prisiminė, o lietuviai net nėra susidūrę. Kol kas.


2015-04-28 09:42

Atsisveikinimas su sovietmečiu: Ukraina keis šimtus pavadinimų

154|8

Ukrainos Aukščiausioji Rada mostelėjo iš peties. Antra savaitė šalyje netyla ginčai dėl priimtų įstatymų, kuriais siekiama užbraukti visas sąsajas su sovietine praeitimi. Nemaža dalis žmonių džiaugiasi – mes nenorime gyventi galvažudžių vardo gatvėse ir nenorime, kad vaikai eitų į istorijos iškrypėlių vardais vadinamas mokyklas. Kitiems tai gražu, teisinga ir motyvuota, tačiau padaryta netinkamu laiku. Bet yra tvirtinančių, jog desovietizacija suskaldys visuomenę, o gal ir dar blogiau – taps pagrindu provokacijoms tose vietovėse, kur gausu etninių rusų.


2015-04-28 09:36

Pasiilgusiems sovietmečio – psichoterapeuto V. Putino seansai

131|3

Vedžiodamas savo juodą labradorą filosofas Nerijus Milerius pasisveikindavo ir su kitais šunų savininkais. Kartais persimesdavo keliais žodžiais. Kartą jį nustebino viena rusakalbė močiutė – ji bendravo itin šiltai. N.Mileriui toks menkai pažįstamos moters elgesys pasirodė keistas. Kol ji prasitarė: „Tokį šunį kaip jūsų turi ir V.Putinas.“


2015-04-27 06:15

Ar paliegusi Europa sugebės reaguoti į Rusijos šantažą?

183|3| 

Iš Maskvos į Vakarų pusę jau kurį laiką dvelkiantis šaltas ir priešiškas vėjas, sumišęs su ukrainiečių kraujo kvapu, ne tik įbaugino Baltijos šalis, bet ir pagaliau pabudino ir Vakarų Europą. Ką daryti? Kaip reaguoti į Rusijos bauginimus ir ką jie reiškia? Pastaraisiais metais bendros nuomonės nėra nei Lietuvoje, nei Latvijoje ir Estijoje. Vieni sako, kad šalis apėmė karinė isterija: baimindamiesi galimo Krymo ir Rytų Ukrainos scenarijaus pasikartojimo baltai garsiai šaukia, prašo pagalbos, ginkluojasi, rengia mobilizacines pratybas. Atrodo, kad karas kone neišvengiamas ir jau ant nosies.


2015-04-26 08:40

Prisėdo ir peržiūrėjo Rusijos propagandines laidas: ką pamatė?

530|2

Rusijoje įsuktas propagandos ratas vis panašesnis į progresuojančią sunkiai kontroliuojamą beprotybę, o pagrindiniai jos skleidėjai – į kliedinčius pamišėlius, kurių vieta veikiau ligoninėje, o ne televizijos eteryje. Būtent toks įspūdis susidaro pasižiūrėjus kai kurias autorines mūsų rytų kaimynės laidas, kasdien prie televizorių ekranų prikaustančias dešimtis milijonų žiūrovų.


2015-04-26 08:34

Netradicinė orientacija britus vis dar įstumia į keblią padėtį

7|4

Praėjusią savaitę Lietuvoje kilęs skandalas dėl transseksualės Agness Landau, kuri norėjo persirengti sporto klube su moterimis, – retas, bet, matyt, ne paskutinis panašus atvejis. Kokių bėdų, nesusipratimų ir sprendimų tikėtis, galėtų papasakoti britai. LGBT – Lietuvoje vis daugiau žmonių sužino, ką reiškia tos raidės, neretai gretinamos su vaivorykštės spalvų vėliava. Lesbietės, gėjai, biseksualai ir translyčiai – tokia yra tiksli ir stebėtinai universali LGBT šifruotė tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis.


2015-04-24 21:37

Rusijos propaganda: kur žodžiai skamba garsiau nei ginklai

344

„Kare venk to, kas stiprus ir pulk ten, kur silpna“, – yra sakęs Kinijos kariuomenės generolas Sun Dzi. Atrodo, kad šią pamoką gerai įsisavino Rusija pradėdama savo propagandinį karą. Dabar, Rusijai agresyviai kariaujant informaciniame fronte, Europa turėtų imtis atsakomųjų veiksmų. Tačiau, užuot skleidusi kontrpropagandą, ji turi smogti į kitą silpną Rusijos vietą, rašo „The EU Observer“.


2015-04-23 16:04

Laivų laukiantys vaikai Libijoje priversti gerti savo šlapimą

22|10|

Pabėgėlių vaikai, laikinuose Libijos kalėjimuose laukiantys persikėlimo per Viduržemio jūrą, yra priversti gerti savo pačių šlapimą, nes negauna nei maisto, nei vandens, rašo „The Telegraph“. Tarptautinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovai teigia, kad iš kitų Afrikos šalių Libiją pasiekę pabėgėliai dažnai kelis mėnesius turi praleisti kalėjimuose, kol jų šeimos surenka pakankamai pinigų už antrąją kelionės dalį – persikėlimą per Viduržemio jūrą.


Populiariausi per 24 val.