Europos ralio kroso čempionas Rokas Baciuška gavo prestižinį apdovanojimą

Šiais metais prestižiniuose FIA automobilių sporto apdovanojimuose ir vėl skambėjo lietuviška pavardė. Tauragiškiui Rokui Baciuškai oficialiuose Pasaulio ralio kroso apdovanojimuose buvo įteikta Europos ralio kroso čempiono taurė.

Rokas Baciuška praėjusiais metais tapo Europos čempionu savo klasėje. <br> Organizatorių nuotr.
 Rokas Baciuška. <br> Vytauto Pilkausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Feb 6, 2019, 10:11 AM, atnaujinta Feb 6, 2019, 11:18 AM

Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) Pasaulio ir Europos ralio-kroso čempionatų laimėtojų apdovanojimai vyko Vengrijos sostinėje Budapešte.

Lietuvos automobilių sporto istorijoje to dar nebuvo, kad tik debiutavęs pasaulinio lygio automobilių sporto varžybose, lietuvis iš karto taptų sezono laimėtoju.

Jaunam, tik neseniai sulaukusiam 18 metų moksleiviui iš Tauragės R. Baciuškai tai pavyko padaryti.

2018 metais Europos ralio kroso čempionato „Super1600“ klasėje iškovojo pirmąją vietą už nugaros palikdamas antros vietos laimėtoją – rusą Aydarą Nurievą.

Trečias čempionato „Super1600“ įskaitoje liko lietuvio komandos draugas, identišku automobiliu „Audi S1“ lenktyniavęs latvis Artis Baumanis.

Šiais metais R. Baciuška puoselėja dar ambicingesnius planus, tačiau jų atskleisti dar kol kas nesiryžta.