Vilniuje iškils mečetė – statyboms numatyti 8 mln. eurų

Vilniuje svarstoma per artimiausius kelerius metus pastatyti nedidelę mečetę už 7–8 mln. eurų, trečiadienį rašo naujienų portalas 15min.lt. Nacionalinė žemės tarnyba 8,4 tūkst. kvadratinių metrų sklypą mečetei Ilgalaukio gatvėje, Liepkalnyje, Vilniaus musulmonų sunitų religinei bendruomenei suteikė panaudos teise neatlygintinai.

Sostinėje, Liepkalnyje, planuojamos mečetės statybos. <br>M.Patašiaus nuotr.
Sostinėje, Liepkalnyje, planuojamos mečetės statybos. <br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 28, 2019, 10:10 AM, atnaujinta Aug 28, 2019, 2:01 PM

Pasak muftijaus Aleksandro Begansko, mečetės statybas turėtų finansuoti Turkija, galbūt Saudo Arabija ar Kataras, iš valstybės bendruomenė finansavimo nesitiki.

Pasak mulsumonų dvasininko, statybos prasidės tada, kai bus išspręstas finansavimo klausimas ir kitos galimos kliūtys, gauti leidimai.

Šiuo metu Lietuvoje veikia keturios mečetės – Nemėžyje, Keturiasdešimties totorių kaime Vilniaus rajone, Raižiuose netoli Alytaus ir Kaune.

Šiuo metu sostinėje musulmonai meldžiasi Islamo kultūros ir švietimo centre Smolensko gatvėje, ten penktadienio pamaldose dalyvauja 150–200 žmonių.

Norima, kad naujoje mečetėje galėtų tilpti iki 600 žmonių.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad vieta nėra pati tinkamiausia ir laikosi nuomonės, jog maldos namai turėtų atsirasti prie Lukiškių aikštės, kur jie stovėjo iki 1968-ųjų, iki juos sugriovė sovietai.

„Ji stovėjo ne bet kur, o Mečetės gatvėje. Todėl jei kur nors bendruomenė nuspręstų statyti mečetę, man atrodo, tai būtų tinkamiausia vieta atkurti nedidukę medinę, ar kitokią, bet gražią mečetę“, – teigė R. Šimašius.

Anot jo, teritorija iš dalies užstatyta pastatais, valdomais Turto banko ir neturinčiais didelės vertės, tad jie galėtų būti nugriauti.

R. Šimašius taip pat patikino, kad savivaldybė nesvarsto finansiškai prisidėti prie pačių mečetės statybų, tačiau galėtų sutvarkyti viešąją erdvę greta maldos namų.

Dauguma Lietuvoje gyvenančių musulmonų yra totoriai, išpažįstantys musulmonų sunitų tikėjimą. 2011 metų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno apie 3 tūkst. totorių.

Jų šaknys Lietuvoje siekia dar Vytauto Didžiojo laikus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.