KOMENTARAI

130. ol

galva neisnesa kaip buvo galima nugriauti tokio neregeto grozio pastatus ir pastatyti sitoki vaiduokli pastata vandalai ir tiek

129. Dariui

Tai kad vokieciai patys didziausi tinginiai dabar. Dar pries krize daugybe jaunimo vokietijoj atsisakydavo darbo ir parazituodavo is pasalpu. Daznas koks turkas nors bando kaip nors suktis - atidaro kebabine ar dar kuo uzsiima. Vokieciai viena labiausiai degradavusiu tautu, kaip laukiniai gyvuliai- ten populiariausia ziauri porno, ten labiausiai klesti ivairus istrirkavimai - nuo masiniu svingeriu vakareliu iki vieso dulkinimosi salia esanciuose parkeliuos per meiles parada. Pats maciau berlyne. Jaunimas apsirijes narkotiku ir visai nukvailejes. Ir kas cia per pasakos del raudono kilimo ir neva lietuviai is medzio islipo, tarp vokieciu tais laikais buvo daug daugiau runkeliu ir daugybe miestelit buvo apgailetinoj buklej. Ir tik laukiniu tauta gali DEMOKRATISKAI isrinkt vienos gatviu valkata vardu adolfas savo fiureriu ir eiti kaip debilai del jo is proto, net dvesti kaip ziurkes fronte. Cia tik mano nuomone, gali buti, kad as neteisus. Daug pagrazintu mitu apie ja. Ir kaip tokia tauta buvo patvarkyta "atsilikusiu" untermensch rusu? Juk pagal tave rusai ir lietuviai tai kvailos bezdziones is medziu islipusios tik ka.

128. Stekse

Gaila isniekintos, sunaikintos ir kolonizuotos rusiais, lenkais, baltarusais, zemaiciais ir lietuviais - Rytprusiu. Gal per koki stebukla ateityje, kolonizatoriu palikuonims bus sudarytos palankios salygos grizti atgal i istorines tevynes..., o i Rytprusius sugrizti protestantu tikybos vokieciams, lietuvininkams, kursininkams.

127. Prolegomenai to 125. Vaida

Jus priestaraujate pati sau. Jeigu rusijoje butu proto gausa, ji gyventu geriau uz Vokietija ir US.

126. vania to 121

Ar čia tu Airiška biksa,jau nakties mažai pradejaj dienomis rašyti.Tu geriau nerašyk o nueik Dubline prie Rusijos ambasados ir pareišk savo predenzijas Kaliningradui

125. Vaida

Ar erdvėje tarp Kaliningrado ir Vladivostoko daug rastųsi tokių, kurie yra perskaitę „Grynojo proto kritiką“ ir dvi kitas Kanto „Kritikas“?" - jūs gal juokaujat... neperdėkim. Rusijoje ne viskas gerai, bet didžiais protais ji net sunkiausiais šimtmečiais nesiskundė.

124. DJ Kulkosvaidis

Už klaidas nepykit, netyčia prispaudžiau :)

123. DJ Kulkosvaidis

Dariui. Lietuvninkai visai ne tas kas prūsai. Prūsai gyveni piečiau, arčiau Vyslkos. O lietuvninkai susiformavo iš skalvių, nadruvių, žemaičių, sulietuvėjusių prūsų, kuršių, ordino velaisvių lietuvių ir t.t.

122. Sugedęs telefonas

Königsberg -> Kionigsbergas Glühwein -> Gliuvainas Taip perskaičius fonetiškai šie žodžiai bent šiek tiek panašūs į originalą. Ką nors vokiško verčiant iš rusų kalbos į lietuvių reikėtų pirmiausiai pasidomėti kas tai yra ir kaip tai skamba originalo kalba. Juolab žinant stiprius fonetinius skirtumus tarp rusų ir vokiečių kalbų.

121. Ramuns

>117. Turizmas????:))))))))))))) Labai daug "turistu" su RA uniformomis aplanke Silutes - Maciku koncentracijos stovykla, nemazai ju ten liko visam. Aisku buvo "turistu" ir su anglu, prancuzu, amerikieciu uniformomis.

120. to Darius

Susidaro toks įspūdis, jog rašinėji iš vienos Švėkšnoje esančios įstaigos. Tau turbūt kažkas per tvorą telefoną su WAP'u įmetė, pagamintą Kinten planšetinių kompiuterių gamykloje, ar Nemrsat mokslo ir technologijų parke pagamintq aifon'ą .

119. to Darius

Susidaro toks įspūdis, jog rašinėji iš vienos Švėkšnoje esančios įstaigos. Tau turbūt kažkas per tvorą telefoną su WAP'u įmetė, pagamintą Kinten planšetinių kompiuterių gamykloje, ar Nemrst..

118. darius

Vokietijos valstybes himnas. Patys turite suprasti, ka reiskia Memelis Vokietijai Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt, wenn es stets zu Schutz und Trutze brüderlich zusammenhält. Von der Maas bis an die Memel, von der Etsch bis an den Belt, Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt!

117. darius

Memelis buvo ne tik prekybinis ir pramoninis miestas, bet ir turistinis. Turistai is Vakaru Europos pludo i Memelio krasta. Savaitgaliais turistu buvo pilna ne tik Memelyje, bet ir Memelio krasto miesteliuose, pvz: nedideliame mieste Russ (Rusne) buvo apie 20 restoranu ir kaviniu ir apie desimt viesbuciu. Siuo mmetu Rusneje tera 1 restoranas, 1 sovietine valgykla ir 2 parduotuves. Memelis save kaip turistini miesta reklamavo "Memelis tai paskutinis Vakaru civilizacijos forpostas, 20 km. nuo uz Memelio jau Rytai, jus patys galite pamatyti Rytuos nuo Memelio bokstu"

116. Ramuns

>115. Kazkaip tau siandiena sunkiai einasi meluoti:)))) Rasineji vejus ir kartoji ta pati.

115. darius

apie tai, kaip lietuviai 1945 m. atkelti i Memelio krasta pirma karta pamate Europietiskus miestus, asfaltuotus kelius ir raudonas trinkeles isklotas Memelio centrinese gatvese as isgirdau is Vokietijoje gyvenanciu lietuvininku. Lietuvininkai ziuri i lietuvius, kaip ir i rusus. Tai zemesnes kulturos, tinginiai, linke i alkocholizma, kurie dabar gyvena lietuninku kraste ir gyvena ju statytuose namuose

114. darius

iki siol Vokietijoje gyvena apie 40 t. lietuninku. Jie turi savo tinklapius, savo memelderiu organizacijas, galite su jais pabendrauti. Kai kurie lietuvninkai moka lietuviu kalba. Lietuvinkai yra didziausi Vokietijos patriotai ir savo Memelderio krasto patriotai.

113. darius

lietuvininkai saves niekados nesiejo su lietuviais, galbut ir del gyvenimo lygio skirtumo, nes lietuviai visada gyveno labai skurdziai, o lietuvininkai gyveno Vokietijoje ir ju gyvenimo lygis prilygo vidutiniam Vakaru Europos gyvenimo lygiui. Vokietijoje buvo privalomas vidurinis issilavinimas, nebuvo berasciu lietuvininku, nors nors Rusijos imperijoje dauguma lietuviu buvo berasciai. Turedami pakankamai lesu lietuvininkai kilo ir kulturos lygyje, state grazias liuteroniskas kirches, kulturos namus, mokyklas, grazus buvo vokisko stiliaus lietuninku namai

112. darius

trumpai kalbant iki 1945 m. Memelyje gyvenimo lygis buvo daugybe kartu aukstesnis nei Lietuvoje ar Rusijoje, miestai buvo Europos lygio,vokisko gotikinio stiliaus, raudonu plytu, lietuviai ir rusai iki siol gyvena vokieciu statytuose namuose, nes jie buvo statomi keliems simtmeciams, tiesa kai kurie namai lietuviu buvo nutinkuoti, gal kad nuslepti po tinku vokiskas raudonas plytas, bet lietuviu darbas yra labai nekokybiskas ir tas tinkas nukrenta, o po tinku atsiveria raudonos plytos ir vokiski uzrasai -reklama. Tokiu daugybe namu maciau Memelyje, Pogegen, Niden, Heydekrug

111. taigi

Reikėtų paminėti kad tikrieji arba senieji Šilutės gyventojai nelaikė savęs lietuviais kaip ir Mėmelio lietuvininkai. yra toks terminas - šišioniškis. pasidomėkit jei kam įdomu.

110. darius

lietuviu ekonominiu pabegeliu nelegaliai perbegusiu valstybine siena ir apsigyvenusiu Memelio kraste tikrai nebuvo daug, tie ekonominiai pabegeliai dazniausiai kurdavo seimas su lietuvininkais, tapdavo liuteronimis ir ismokdavo vokieciu kalba, nes be vokieciu kalbos Memelio kraste neimanoma butu isgyventi. Norinciu perbegti siena buvo labai daug, bet nedaug kam pavykdavo perbegti. 20 km. nuo Lietuvos sienos jau buvo Memelis- soti, civilizuota, ekonomiskai pazangi Vakaru Europoa.

109. Ramuns

>104. Jei bent kiek turi logikos, tai pamastyk apie si sakini "700 metu Memelio krastas buvo Vokietijos miestu". :)))) Kaip Klaipedos krastas, nuo Klaipedos iki Smalininku, galejo buti miestu????? Kokio protinio issivystimo lygio zmogus galejo parasyti tokia nesamone:))))

108. darius 2 DJ Kulkosvaidis

lietuvininkai- tai vokieciu asimiliuoti prusai. Lietuviu Memelio kraste buvo vos keletas procentu. Daug lietuviu megino laime begti per valstybine siena i Vokietija- i Memeli, bet nedaugeliui tai pavyko. Rusijos- Vokietijos valstybine siena buvo labai gerai saugoma. Ekonominiu begliu lietuviu Memelio kraste nebuvo daug. Lietuvininkai NERA LIETUVIAI. Siuo metu Vokietijoje gyvena apie 40 t. lietuvininku arba kaip jie dazniau prisistato memelderiai. Lietuvininkai yra liuteronys, ju gimtoji kalba yra vokieciu, visi lietuvininkai buvo Vokietijos pilieciai ir kulturiskai bei mentaliteto prasme labai artimi vokieciams. Nespeje iki 1945 m. okupacijos palikti Memelio krasta lietuvininkai 1956 metais visiems lietuvininkams buvo leista isvykti is SSSR i Vokietija, nes jie buvo Vokietijos pilieciai. Nei vienas lietuvininkas neliko Lietuvoje ir visi isvyko. Lietuvininkas kelia asociacijas su austru, kurie yra vokieciu asimiliuoti vakaru slavai

107. prosas

jo labai sudarkytas miestas, o kaimo vietoves tai pasibaisetinos bet ko noret is kaimieciu nemoka gyventi nemoka elementariai tvarkytis isvazinejau beveik visus kampus karaliauciaus krasto, maciau daug protu nesuvokiamu dalyku, cia tiktu tas posakis umom rosiju neponiat, bet karaliaucius ir svetlogorskas tai patinka

106. Ramuns

>100 Kazkaip nerimtai cia rasineji: "SSSR apie 3 menesius sturmavo Memelio miesta su 10 kartu didesnemis pajegomis nei miesta gyne Vokietijos kariuomene, net vienu metu Memeli paliko ramybeje ir patrauke toliau i Kionigsberga, ir tik uzemus Kionigsberga veliau sturmavo Memeli..." Tikroveje RA Klaipeda uzeme 1944 sausio pabaigoje, o Karaliauciu 1944 balandzio pirmoje puseje. Reiketu geriau istorija dometis pries rasant apie povandeniniu laivu statyklas Klaipedoje ar karo eiga:))))

105. taigi

Darius vienu aspektu yra teisus. žemesnio lygio žemdirbių civilizacija užėmusi Memelį 1923m susidūrėsu pramonine aukštesne civilizacija kurios vaisiais dėl atsilikimo nesugebėjo pasinaudoti. pavyzdys globaliu mastu - nesuprato Baltijos jūros privalumų ir nesukūrė jūrinės valstybės tradicijų. pavyzdys lokaliu mastu - buitiniu lygmeniu buvo labai didelis skirtumas. kartais sunkiai suvokiamas - reguliarus maudymasis ir mankšta, žiebtuvėliai Lietuvoje buvo tik su leidimais pardavinėjami ir kas jų neturėjo mokėjo baudas, nes degtukus Kaune monopolio teise gamino švedai, siuvimo ir skalbimo mašinos, skalbimo milteliai ir dantų pasta.........santykis dabar atrodytų kaip tarp dabartinės Lietuvos pramonės ir dabartinės Vokietijos pramonės.

104. darius

TRUMPAI IS WIKIPEDIA 700 metu Memelio krastas buvo Vokietijos miestu. Po 1 Pasaulinio karo Antantės pavedimu 1920–1923 m. krašte buvo Prancūzijos kariuomenė, 1923 m. kraštas atiteko Lietuvai. 1939 m. kovo 23 d. Lietuvos respublika visiems laikams Memelio krasta geranoriskai atidave Vokietijai ir atsisake bet kokiu pretenziju i Memelio krasta visiems amziams. Taip skambejo ta Memelio krasto perdavimo Vokietijai deklaracija. 1945 m. sausio 28 d. SSSR armija įžengė į Klaipėdą, o vasario 4 d. ir Kuršių neriją. Po to Klaipėdos kraštas tapo Lietuvos TSR dalimi. I Memelio krasta Vokietija pradejo stambias investicijas nuo 1912 metu, kai buvo pradeta ruostis karui su Rusija. Memelis buvo Vokietijos pasienio su Rusija miestas- tvirtove, strategiskai svarbus Vokietijai. Nuo tada Vokietija pradejo statyti nauja uosta Memelyje, tiese naujus kelius, kase kanalus, tiese drenazo sistema, sausino pelketa Memelio krasta. Pries 1 P asaulini kara Memelyje ir Heydekrug buvo pastatytos didziuju Vokietijos koncernu gamyklos- Siemens, BMW. Nuo 1939 m. Vokietija atnaujino investicijas i Memelio krasta, dauguma Memelio krasto keliu buvo asfaltuojami. 1945 m. lietuviai atkelti i Memelio krasta pirma karta pamate asfalta.

103. DJ Kulkosvaidis

Pagal 1905 m. gyventojų surašymo duomenis Klaipėdos krašte vokiečiai gyveno Klaipėdoje, Šilutėje ir netoli šių miestų, o kaimuose gyventojų absoliučią daugumą sudarė lietuvninkai. Ir apskritai vokiečiai pradėjo į Mažają Lietuvą gausiau keltis tik po 1709 - 1710 metų maro.

102. ziggy

Vokietija Memelyje pastate viena is moderniausiu pasaulyje uostu, kuriame buvo laivu statykla ir ten gamindavo vokieciu povandeninius laivus. Heydenkrug (Silute) buvo pramoninis miestas, ten buvo daugybe gamyklu, taip pat ir BMW gamykla gaminusi automobilius ir lektuvus. ---------------------------------------------- Ziggy-aha, o Priekulen vokiečiai pastatė moderniausią to meto kosmodromą,o Pagegen buvo statomi to meto erdvėlaiviai.Nemersat mokslo ir technologijų parkas gamino išmaniuosius mobilius telefonus,o Kinten netoli marių kranto buvo gaminami planšetiniai kompiuteriai.

101. Ramuns

>96. :)))))))) Tai matai vokieciai Klaipedoje state povandeninius laivus, o Siluteje gamino lektuvus ir automobilius:))))) Ziuriu turi jumoristo gyslele, tik pats apie tai nezinai:))) Kaip ir to meto vokieciai, vargsai, kurie nezinojo, kad Siluteje gaminami lektuvai ir automobiliai:))))

100. darius 2 93. Ramuns

1945 m. i Memelio Krasta SSSR kariuomene savo kariniais sunkvezimiais veze lietuviu seimas ir apgyvendindavo vokieciu namuose, nes visi vokieciai iki to buvo iszudyti arba pasitrauke toliau i Vokietija. SSSR i Kionigsbergo krasta lygiai taip pat veze rusus apgyvendinimui. Traukiniu SSSR lietuviu ir rusu negalejo pervezti, nes traukiniu begiai Memelio kraste buvo siauresni nei SSSR. Hitleris Memeli ir Kionigsberga buvo paskelbes miestais -Tvirtovemis ir siouse miestuose Vokietijos armijos daliniai negalejo pasiduoti SSSR armijai, privalejo gintis iki paskutinio kareivio. Memelyje taip ir ivyko. SSSR apie 3 menesius sturmavo Memelio miesta su 10 kartu didesnemis pajegomis nei miesta gyne Vokietijos kariuomene, net vienu metu Memeli paliko ramybeje ir patrauke toliau i Kionigsberga, ir tik uzemus Kionigsberga veliau sturmavo Memeli ir vokieciai Memelyje gynesi faktiskai iki paskutinio kareivio. Kionigsbergas pasidave po menesio apgulties ir sturmo.

99. ziggy_dariui

Darius:vokieciai verkia pamate subjaurota, siukslina, apgriauta Klaipeda. Juk iki 1945 m. Memelis buvo tarsi atvirute. Vokietijos valstybe investavo i Memeli ir Memelio krasta milziniskas lesas -------------------------- Ziggy-kažką čia supainiojai.Nuo 1923 iki 1939 metų Klaipėdos kraštas priklausė Lietuvai, o ne Vokietijai, tad vokiečiai čia nieko neinvestavo.1939-1944 priklausė Vokietijai,bet vyko karas ir ne investicijos buvo galvoje.Laikotarpiu nuo I pasaulinio karo iki 1923 Vokietija buvo ekonomiškai dugne ir nieko neinvestavo,o kraštas priklausė Prancūzijai,kuri irgi neinvestavo nieko.Tad belieka laikotarpis iki I pasaulinio karo.Tuo metu kažkiek investicijų būta, bet vadint Memel "turtingiausiu" Vokietijos miestu, turtingesniu už Hamburgą ar Bremeną-nesąmonė.Buvo nedidukas dailus miesteliukas ir tiek.Kenigsbergas kita šneka, buvo didmiestas,ir labai gražus,bet ekonomiškai kur kas mažesnio pajėgumo nei Berlynas ar Miunchenas.

98. darius neperlenke

pas ji yra tekstas ir instrukcija. su 2 klavisais ctrl ir v daug nepainterpretuosi

97. Braunikas

Įspūdingai parašyta. Linkėjimai Kantui iš bokšto.

96. darius

vokieciai verkia pamate subjaurota, siukslina, apgriauta Klaipeda. Juk iki 1945 m. Memelis buvo tarsi atvirute. Vokietijos valstybe investavo i Memeli ir Memelio krasta milziniskas lesas. Uz Vokietijos lesas buvo tiesiami asfaltuoti keliai, kasami kanalai Memelio krastui nusausinti, daroma drenazine sistema, statomos dambos ir sliuzai, Vokietija Memelyje pastate viena is moderniausiu pasaulyje uostu, kuriame buvo laivu statykla ir ten gamindavo vokieciu povandeninius laivus. Heydenkrug (Silute) buvo pramoninis miestas, ten buvo daugybe gamyklu, taip pat ir BMW gamykla gaminusi automobilius ir lektuvus. Iki SSSR okupacijos 1945 m. Memelio mieste buvo iregistruota daugiau nei tris kartus daugiau automobiliu nei visoje Lietuvoje. Gyvenimo lygis Memelyje ir Heydekrug iki okupacijos 1945 m. buvo bent 10 kartus aukstesnis palyginus su Tarybine Lietuva, su SSSR, ar palyginus su nepriklausoma Lietuva. Siuo metu krastas tas pats, dauguma namu ir keliu isliko dar statytu vokieciu, taciau gyvenimo lygis atkeltu i si krasta lietuviu yra labai skurdus, palyginus su gyvenimo lygiu buvusiu siame kraste iki 1945 m.

95. to Darius

nu biski su tuo Memeliu perlemkiai, bet siektiek teisybes yra. Beja mes ir Kalipedos krasta nemazai isnaikinom

94. Ramuns

>92. Kokiais metais vokieciai isasfaltavo Klaipedos krasto kelius??????

93. Ramuns

>89. O daugiau nieko i Klaipeda neperkele gyventi SSSR valdzia??????

92. darius

Europoje Memelis buvo pristatomas kaip Vakaru civilizacijos paskutinis forpostas, kaip Vakaru pasaulio tvirtove, nes 20 km. nuo sio miesto pasibaigdavo Vakaru Europa ir Vakaru civilizacija bei prasidedavo Rytai. Miestas klestejo, nes per Memeli ejo visa prekyba tarp Rusijos ir Vakaru Europos. Memelis buvo tikras Europos kosmopolitinis miestas, nors dauguma gyventoju sudare vokieciai (virs 80 procentu), bet Memelyje taip pat gyveno prancuzai, anglai, olandai, zydai ir prusu palikuonys- lietuvininkai. Rytu Prusija buvo labai grazi, ypatinga architektura, tai buvo Vokietijos sirdis, Konisbergas turejo ypatinga statusa Vokietijoje ir sis miestas buvo istorine Vokietijos sostine, karaliu karunavimo miestas. Memelis buvo ipatingo grozio miestas ir vienas is turtingiausiu Vokietijos miestu. Idomu tai, kad Memelio kraste buvo daug asfaltuotu keliu ir kai SSSR armija atkele i si krasta lietuvius, jie pirma karta pamate asfaltuotus kelius ir nesuprato kodel keliai asfaltuoti, juk Lietuvoje automobiliu buvo vos keleta, kam asfaltas kai nera automobiliu. Memelio centre visi saligatviai buvo gristi raudonomis trinkelemis. Kai lietuviai buvo atvezti i Memeli, jie pradzioje nusiimdavo batus pries zengdami ant raudonu trinkeliu, nes mane, kad ant zemes patiestas raudonas kilimas.

91. ACIU drg.STALINUI!

Kad isvijo amzinus Lietuvos priesus - vokiecius! kad grazino Vilniu ir Klaipeda! Lietuvai NEPAPRASTAI svarbu, kar rusai isliktu Kaliningrade, kad negryztu vokieciai, maciau plukiant keltu is Kiel kai iplaukiam i Klaipeda, kaip verkia vokieciai ir gniauzo kumscius!

90. darius 2 Gaila

ar neuztenka tau buvusios nuostabaus grozio subjaurotos Klaipedos, juk Memelis buvo vienas graziausiu Vokietijos ir Europos miestu ir buvo grazesnis ir turtingesnis nei Kionigsbergas?

89. darius

1945 m. SSSR kariuomene okupavo Memelio miesta. Nespejusius pasitraukti vokiecius iszude, dali istreme i lagerius. I vokieciu namus atkele lietuviu tautybes zmones is Zemaitijos ir Panevezio rajono. Sie zmones iki siol gyvena vokieciu namuose. Vokiska architektura iki siol vyrauja Memelio kraste, iki siol stovi vokieciu statyti namai, kirches, mokyklos, stadionai, uostai, kanalai, sliuzai. Vokiska architektura lengva atpazinti pagal raudonas plytas ir gotikini stiliu. Lietuviai dauguma namu neskoningai aptinkavo, bet patingejo nuglaistyti ir nudazyti. Vietomis tinkui nukritus atsiveria raudonu plytu vokiskas stilius. Memelio krastas, kaip ir Kionisbergo krastas- kurie sudare Rytu Prusijos provincija, buvo okupuoti ir jega ijungti i SSSR sudeti. Iki 1945 metu siame kraste 700 metu gyveno vokieciai, bei asimiliuoti suvokietinti prusu palikuonys. Memelio krastas ir Konesbergas 700 metu sudare vientisa administracini vieneta- Rytu Prusijos provincija, Vokietijos valstybeje. Negalima atsietai kalbeti apie Kionisbergo problemo, nekalbant apie Memelio problemos. Nes tai yra vientisas regionas, kurio centras yra Kionisbergas.

88. to 87

Ir dar pasakyk kad visi to krašto toponimai ir hidronimai pakeisti. Paprasčiusiai išvijus okupantus buvo atstatyta istorinis teisingumas.

87. skaitau ir netikiu

galvoju kas cia taip sauniai ir izvalgiai komsomolkej raso. netgi matosi i vieta buvo nuvykes. galvoju reikes paziuret - o ne , nebereikia, pasirodo vertimas is rusu. kagi , aciu ir uz tai. Lauksim nauju giliu vietiniu izvalgu apie pedofilus, zudikus, ir kas ko ir kodel i baznycia neileido ir kas teisus o kas kaltas

86. taigi

nieko nuostabaus su tuo Kaliningradu nevyksta. Žemesnė civilizacija pertvarkė ir atstatė sugriautą miestą pagal savo skonį ir supratimą. ir gatves pavadino pagal save nes taip papatogiau gyventi. Tą patį ką rusai su Kaliningradu lietuviai padarė su Mėmeliu ir Memelland. Mano miestą subjaurojo neatpažįstamai ir gatves pavadino idijotiškai - kanalo, kranto,kalnų,nemunumo o juk buvo normalios...........ko stebimės Kaliningradu?

85. siaip

Pagooglinus idomiu faktu galima rast apie Kenigsberga. Pvz., kad ten buvo fasistines Vokietijos okultizmo centras.

84. vasiom vaniom dariams dulinams

Jūs šūdo gabalai už pinigus lojat savo neūžaugau putleriui. Ateis ir jūsų eilė- būsit susodinti tam kitam neūžaugai peliasnukiui borisovui į malūnsnarglį ir išboginti į savo smirdinčią rassieją. Baigsis jūsų karjera pas labusus. O tada rasiejoj galėsit važinėtis savo "asfaltuotais" keliais, ėsdami angliavandenilius naftos ir dujų pavidalu. SMIRDŽIAI

83. kazkas to 40

o lietuviai per savo egzistencija ka pastate?KA?NIEKO?nes tai invalidu tauta sugebanti tik sikti sikti sikti sikti sikti sikti sikti sikti sikti ir dar sikti.o tokie sudstraipsniai yra publikuojami kazkieno paliepimu,kad ir taip akli buduliai lietuviai dar labiau apaktu,ir nematytu kad patys sedi net ne iki ausu,o VISISKAI PASKENDE SUDUOSE IR MYZALUOSE.o ziurek tu man kaip kitus kritikuoja.graudu ir slykstu

82. Gaila

Kad Sniečkus atsisakė siulymo prijungti Kalinigradą prie Letuvos TSR. Dabar gyventume rojuje. Reto grožio kraštas, gaila, kad jau subjaurotas slavų...

81. viktorija

..tai kada vis tik politikai prasneks apie rusijos laikinaji Keningsbergo krasto administravima...

80. Pastebėjimas

Skaitau komentarus , kurie yra labai įdomūs ir pastebiu kiek daug gramatinių klaidų daro komentatoriai.Gėda.

79. vania

Jus lituviai baikotokit Kaliningrada, nevažiuokit pigaus benzino ir cigarečiu pirkti,nepraleiskite tranzita

78. vania to 76

Tu man atsakik ar Lansbergis ir Kubilius buvo komunistais ar ne, ir kas dabar valdo Lietuva, ir dar, ar tu patenkintas Kubilio valdimu

77. Andrius

Kažkodėl įdėta sena Dom sovetov pastato nuotrauka, nors jis dar 2005 metais miesto 750-mečio proga buvo nudažytas ir, nors atrodo baisiai, bet ne taip bado akis kaip kad būdamas pilkas.

76. KUZNECOV,GALAS NETOLI

jeigu skaitai Inete rusų spaudą,tai žmonių demonstracijos prieš Maskvos atsiųstą gubernatorių Bosą,kuris Kaimanų salose užregistravo savo NUOSAVĄ reaktyvinį lėktuvą,darosi vis rimtesnės.Kaliningrado žmonės mato,kad Lenkijoje ir kitur nėra tokio ubagyno kaip pas juos ir Kremlius pyksta,kad atnešta "zaraza" į sritį iš Vakarų ATSKIRS KIONIGSBERGĄ NUO RUSIJOS IR BUS "BALTIJSKAJA ROSSIJSKAJA RESPUBLIKA, va tada su tokiomis puikiomis dabar apleistomis žemėmis ir geografine vieta gyvens 'pripevajuči".60 % kaliningradiečių niekada nebuvo Maskvoje ir jiems norisi gero gyvenimo,o ne komunizmą statyt.KUR TAVO KOMUNIZMAS?DURNINO JUS KOMUNISTAI,KURIE DABAR KAPITALISTAI-RAUDONIEJI BURŽUJAI,TAIP JUMS IR REIKIA.STATYK VIENAS KOMUNIZMĄ,PUTINAS NEBESTATO.

75. Prolegomenai to 73

stai Jus sakote - " kara prasiko vokieciai" Tai paaiskinkite man, kodel pralaimeje kara vokieciai, neteke 10% savo teritriju, sumokeje milziniskas kontribucijas gyvena 20 ( !!! ) kart geriau uz rusus ? tai vis del to kas laimejo kara ?:)

74. to kuznecov

Nesulauksi. O tavo rasa jei nen ergetiniai anglevandenei jau i jurtas keltusi.

73. leninas

kara vokieciai pra.si.ko nera ko cia dabar bliauti.....

72. Prolegomenai to 71

nu dabar man pasakyk, su kuo kariavo nuo 1945 metu Vokietija ? o stai pvz. Rusija vien nuo 1991 metu spejo pakariauti su Molodova ( ateme Padniestre), su Gruzija ( ateme Abchazija ir Osetija ) bei su cecenu tauta ( nuzudyta 300 000 cecenu ).

71. Marius

sedetu vokieciai ten, tai Klaipeda butu Memel ir Lietuva jo nematytu. Kiek is Karaliauciaus kilo karu ir agresijos pries Lietuva? Pamirsot, idiotai. Kai ruseliai ten isikure, pagaliau atejo i musu zeme taika. Uzciaupkit sreptuves, pseudopatriotai, zinau tokius, vokieciui vergautumet. Tokie ir zydukus vokiecio uzsakymu istratino. Mums turetu rupet ne kaliningrado praeitis, o dabartis. Ir ne sosnovkos o prie ju orouosto nuoroda i Vilniu. Vilnius ten uzrasytas Wilnuis :) Apie tai *rasytojas* neuzsimine. Gana sudlenkiams vergaut, ginkit Lietuva, 'rasinetojai'

70. mintis

ir kazin ar ne geriau tureti susa kaimyna nei vokieti?

69. Dievas yra

vokieciai manau yra agresyvus panasiai kaip ir zydai. Jei vokieciai butu gyvene ramiai ir teisingai, jie ir nebutu tureje Karaliauciaus. Manau dabar yra kaip ir seniau vienos tautos lipa kitoms ant sprando. Galejo vutautas isspirti vokiecius is Klaipedos laimejes zalgirio musi, bet manau jis buvo tikras lietuvis ir to nepadare. O vokieciai jo vietoje tai tikrai butu padare.

68. DJ Kulkosvaidis

Vokiečiai tame krašte buvo tokie pat okupantai kaip dabar yra rusai.

67. DarkDreamer4U

Darius juokingas - Memelis Klaipeda niekada nebuvo etnine Vokietija. Latvių g rezidente, baik spaminti... Tarp tu desimt mlrd EUR ir tau atsiras sumele į rodina vykstant

66. praeivis

Nu jo... labai gaila, kad taip yra. Kažkaip gyliai širdyje tikiu, kad laikui begant rusu, kaip valstybės ten nebus. Tikiuosi dar to sulaukti....

65. to 58. darius 2 47

o kiek laiko gyveno ten vokieciai?....ir kada prusai buvo isnaikinti?...kai issiaiskinsi ..tada ir nekils toks klausimas....

64. to 61. Kuznecov

o Rusijoje visur buvo asfaltuota..?..vaikine ir ES salyse tais laikais nebuvo visur isasfaltuota ,kaip dabar..tiesa per visuomenes pamokas aiskino(tais "gerais" laikais prie ruso),kad komunizme nesiskirs kaimas nuo miesto...vakaruose nebuvo komunizmo,bet ten tikrai...kaimas nuo miesto neisiskiria.....sedi savo trioboj ..nieko nezinai bet kudakuoji.....nepatinka Lietuvoj...tai kas cia laiko tave prievarta....?

63. Birute

Kuznecov, nu tu ir naglec!

62. to darius

papasakok sita dabar karaliauciuje archeologams paciame miesto centre, miestas buvo, ir patikek koks, ir jis vadinos twanksta.

61. Kuznecov

Smetonos laikais Kubilistane buvo žvyrkeliai ir bričkos su arkliais no ir trrr.

60. balkis

nors vienas normalus straipsnis apsisvietusiems

59. darius

beje, tik Memelio mieste 1945 m. buvo daugiau kaip tris kartus iregistruota automobiliu nei visoje Lietuvoje. Visuose Memelio krasto miestuose ir miesteliouse pagrindines gatves buvo asfaltuotos. Asfaltuoti buvo ir pagrindiniai keliai junge Memeli su Heydekrug, bei kitais mazesniais miestais. Memelyje ir Heydekrug vazinejo visuomeninis trasportas- autobusai ir tramvajai. Memelis buvo skaitomas vienas turtingiausiu ir gtraziausiu Vokietijos miestu.

58. darius 2 47

prusai nebuvo pastete nei vieno miesto. Vokieciai pastete ir Konegsberga ir Memeli ir Heydekrug (Silute) ir kitus miestus ir miestelius.

57. darius 2 petras

Rytu Prusija buvo labai grazi, ypatinga architektura, tai buvo Vokietijos sirdis, Konisbergas turejo ypatingastatysa Vokietijoje ir sis miestas buvo istorine Vokietijos sostine, karaliu karunavimo miestas. Memelis buvo ipatingo grozio miestas ir vienas is turtingiausiu Vokietijos miestu. Idomu tai, kad Memelio kraste buvo daug asfaltuotu keliu ir kai SSSR armija atkele i si krasta lietuvius, jie pirma karta pamate asfaltuotus kelius ir nesuprato kodel keliai asfaltuoti, juk Lietuvoje automobiliu buvo vos keleta, kam asfaltas kai nera automobiliu. Memelio centre visi saligatviai buvo gristi raudonomis trinkelemis. Kai lietuviai buvo atvezti i Memeli, jie pradzioje nusiimdavo batus pries zengdami ant raudonu trinkeliu, nes mane, kad ant zemes patiestas raudonas kilimas.

56. darius 2 47

prusai nebuvo pastete nei vieno miesto, jie gyveno kaimuose, jie nemokejo statyti is akmens, visi ju namai buvo mediniai, todel ju architekturos neisliko.

55. darius

Europoje Memelis buvo pristatomas kaip Vakaru civilizacijos paskutinis forpostas, kaip Vakaru pasaulio tvirtove, nes 20 km. nuo sio miesto pasibaigdavo Vakaru Europa ir Vakaru civilizacija bei prasidedavo Rytai. Miestas klestejo, nes per Memeli ejo visa prekyba tarp Rusijos ir Vakaru Europos. Memelis buvo tikras Europos kosmopolitinis miestas, nors dauguma gyventoju sudare vokieciai (virs 80 procentu), bet Memelyje taip pat gyveno prancuzai, anglai, olandai, zydai ir prusu palikuonys- lietuvininkai.

54. 47

O,kas Karaliaučiu gyveno iki vokiečių ir miestą Karaliaučium pavadino(vokiečiai paskui pavadinimą išsivertė)Ką pasaksi, gal ten tuščia vieta buvo?

53. petras

Be galo idomus krastas savo likimu.Ismaisytos visos jo kerteles.Ispudis jog laikas sustojes belaukiant tikruju seimininku sugrizimo.Gal pries keturis desimtmecius kalbejau su vienu is atejunu,tai net dabar jo zodziai ryskiai prisimena."Buvo geguzis,zydejo sodai,ant krosniu dar siltas maistas stovejo,kai atejome is savo sibiro zeminiu meslu gristom aslom,galvojom kad pasakon patekom"Sodus iskirto namais krosnis pasikureno,o sibire zemines sugriuvo,kol pasakoj jautes,grizt nebeliko kur.Va ir visa to krasto istorija.Liudna.

52. darius

dabar skaudi tiesa lietuviams. 1945 m. SSSR kariuomene okupavo Memelio miesta. Nespejusius pasitraukti vokiecius iszude, dali istreme i lagerius. I vokieciu namus atkele lietuviu tautybes zmones is Zemaitijos ir Panevezio rajono. Sie zmones iki siol gyvena vokieciu namuose. Vokiska architektura iki siol vyrauja Memelio kraste, iki siol stovi vokieciu statyti namai, kirches, mokyklos, stadionai, uostai, kanalai, sliuzai. Vokiska architektura lengva atpazinti pagal raudonas plytas ir gotikini stiliu. Lietuviai dauguma namu neskoningai aptinkavo, bet patingejo nuglaistyti ir nudazyti. Vietomis tinkui nukritus atsiveria raudonu plytu vokiskas stilius. Memelio krastas, kaip ir Kionisbergo krastas- kurie sudare Rytu Prusijos provincija, buvo okupuoti ir jega ijungti i SSSR sudeti. Iki 1945 metu siame kraste 700 metu gyveno vokieciai, bei asimiliuoti suvokietinti prusu palikuonys.

51. to50. Kuznecov

Klausyk, žioge ar kalvi,ar koks tu ten,jei esi nepatenkinas mūsų Lietuva,varyk į putlandą. Gal ten tau pas meistrą padarys abriezaniją arba pamočylins sortyre..

50. Kuznecov

Kubilistano propoganda,tipo tokia pas mus gerai ten blogai,nihuja Kubilistanas ant bedugbes krašto.BANKROTAS BEVEIK

49. to 44.

Tu šiukšle provokatoriška. Neklastok istorijos!!Vokietija mat su pavadinimais-Pillkoppen ir kitais..Cha. Nejuokink. Tik tie atėję bent pavadinimus tik suvokietino o mongoloidų orda išvis su šaknim išrovė..Vokietijos ten,kaip ir rusno ten nebuvo ir manau kad netolimoj ateity neliks..paprastai tokie anklavai anksčiau ar vėliau iš žemėlapių išnyksta..

48. darius 2 Teisėta?

idomu ka is Memelio isprasytu vokieciai?

47. darius 2 Punas

idomu, kodel lietuviams turetu priklausyti Kionegsbergas? Lietuviai situose krastuose niekados negyveno. Kodel lietuviams neturetu priklausyti Briuselis, Oslas, Kopenchaga, Ciurichas, Miunchenas. 700 metu Kionesbergas buvo Vokietijos miestas ir jame gyveno vokieciai, iki 1945 m.

46. kuznešikniui

varyk,skeltanagi, į savo plačiąją rodina.Ko čia šiki Lietuvoj?!Galesi ten sau garbinti leninuchus ir panašų mėšlą.

45. darius 2 jo,jo

Memelio krastas buvo Rytu Prusijos provincija, paskutinis Vakaru civilizacijos forpostas- tvirtove Rytuose. Kuo patapo sis krastas dabar, savartynu. O juk iki 1945 metu kai si krasta okupavo SSSR, Memelis buvo vienas graziausiu Vokietijos ir visos Europos miestu.

44. darius 2 DarkDreamer4U

viska perrasau irasydamas Memelio krasta, nes Memelio krastas ir Konesbergas 700 metu buvo vientisas regionas- Rytu Prusijos provincija, Vokietija. Kiek dabartiniam Memelio krašte yra lietuviu? Pagal dabartinius žmogaus teisiu standartus, jų nepavyks paprasčiausiai gražinti į Rodina, reiks asimiliuoti. Duokdie, kubilistiska propaganda gal isliks dar keliolika metu, ir todėl gal labai daug jų savanoriškai išvyks atgal... Beje, pagal tarptautinė teise nedraudziama mokėti kompensacijas (paskatinimus) issikeliantiems, todėl visas isvalymas turbut kainuos iki desimt mlrd EUR, dar dukart tiek sutvarkymas.

43. darius 2 mg42 tam 36

rasi tupesnis, paziurek salia, kas tave supa. Viskas ka rasei apie Konisberga, lygiai tinka ir Klaipedos krastui

42. darius 2 italy

nemaziau vokieciai uz sirdies griebiasi kaip pamato, kuo pavirto buve grazus miestai Memelis (Klaipeda), Heydekrug (Silute), Pogegen (Pagegiai).

41. 13-am,Kuznecov

žmogau,ko jūs visą laiką siuntat ir siuntat,tai kubilistanas,tai vėl kas nors,nesuprantu,ko jūs murkdotės toj šūdinoj Lietuvoj,kurios nekenčiate?Važiuokit,važiuokit į Putinstaną,juk jis duoda net "podjomnyje",va tik nei buto,nei darbo nežada ir gyventi pirštu parodys kur,nes "nečernozemije" Pskovo ir Novgorodo srityse baigia apželt krūmais,nėra kam dirbti žemę,tai žada kviesti kinus,nes Rusija nuo 18 litrų spirito ir SPID su narkomanija kasmet netenka IOOO OOO gyventojų,o kinai JAU okupavo Primorję,nes ten nėra žmonių.Žinau,kad tik koliosi,bet nevažiuosi,nes tau tavo tėvynė pofig-tolko slova.

40. killer tam kuznicovui 38

zinai da pasol tu nahui ruso gabale i savo placiaja rasija cia jusu cesnakais ir vodke prasmirdusiu niekas nekviete.kazin ar jusu statybininkai pastate nors viena padore troba per visa jusu raudona egzistencija.statykit leninui paminklus toliau nes jum labai sekasi tai daryti.

39. LKL

O man grazu

38. Kuznecov

Kas tas Karaliaučius\?Kaliningradas tai trofejus nugaletojams .,o labusai čia apskritai ne prie ko

37. mg42 tam 36

pilnai tau pritariu,tik va voketukai kure uzkareve tas zemes,state bet nenaikino.rusiukai kur tik kojyte ikeldavo visur palikdavo savartynus ir savo betonine arhitektura.manau europoje tupesniu uz rusiukus niekur nerasi.

36. nesuprantu,

kodė taip akcentuojami vokiški Karaliaučiaus vietovardžiai ir vokiška istorija.Juk Karaliaučius buvo prūsų žemė ir vietovardžiai buvo baltų kilmės.Tai yra baltų žemės,kurias vokiečiai brutaliai užkariavo,o po to ruskiai nemažiau barbariškai pakartojo tą patį...

35. >6. labai truksta

girtas fotografas nepajėgė padaryti daugiau-o viskas ten fignia išskyrus vodkę ir pislias mergas:)))

34. DarkDreamer4U

Kiek dabartiniam Karaliauciaus krašte yra rusu? Pagal dabartinius žmogaus teisiu standartus, jų nepavyks paprasčiausiai gražinti į Rodina, reiks asimiliuoti. Duokdie, putiniska propaganda gal isliks dar keliolika metu, ir todėl gal labai daug jų savanoriškai išvyks atgal... Beje, pagal tarptautinė teise nedraudziama mokėti kompensacijas (paskatinimus) issikeliantiems, todėl visas isvalymas turbut kainuos iki desimt mlrd EUR, dar dukart tiek sutvarkymas.

33. w

nuo kada si teritorija vokiska...ar nebeatsimenate kur buvo prusija...

32. ->>>22

Kas yra "ciut"? knyga sudetinga, tikrai

31. italy

atvazuoja dbar vokieciai ,i karaliauciu,uz sirdies griebiasi,i ka pavirto, Ju mylimas ir puoseletas miestas .

30. Biednas bet teisingas

Taip tai tikrai vokiečių miestas ir nieko čia nepakeisi. Vokiečių yra ir Klaipėda, ir nereikia vienpusiškai protauti. Netgi sakyčiau Memelis 100 procentų vokiškas, nes nei vieno namo nepastatė lietuviai, o dabartinius betonkes neskaitau namais.

29. to koznecov

idiote,Siauliai tik dabar issikuopia is rusisko brudo.

28. jo,jo

rytu prussija,klestintis krastas ,uaksine vokietijos provincija buvo,buvo.neber .savartynas kazkoks rusiskas,patapo.panasiai ir lietuva,buvo severozapdnyi krai,dabar ,kad ir letai bet europejme,ir nereiki cia lia,lia rusofilai nelaimingi.

27. Kuznecov

Kai Šiauliuose gyveno karininkai buvo švarus miestas jie išvažiavo atsibaste labusai iš kaimu nu n[ kai kurie rajonai pavirto šiukšlynais

26. to donnerwetter

Tarybu rumai

25. aruncikas

Teko tame mieste praleisti pusatru metu.Buves nuotabus Vokietijos rytu kuturos centras.Grazus savo archtektura (dabar griuvesiai),nuostabus isplanavimas.Pregolio upe (dabar pamazgynas),dalijo miesta i dvi dalis.Krantines...Sovietu kariuomene isikure buvusiuose vokieciu kareivynese.Pamenu musu kaptono zmona panoro glazuruotu plyteliu is san.dalies.Buvo isakymas nulupti.Aha,noretumet...vokietis klijavo.Dar gerokai pries kara.O karine ligonine,didziule,svaru visur...buvo,plyteles,sienos marmuro imitacija.Atejo ruskelis,apdauze-perdazyt!Vandens valymo irengimai be profilaktikos aisku seniai nustojo veke,vanduo rudas,kriaukles ir unitazai parudo-uzdazyt!Mieste nuo karo like griuvesiai.Niekam jie nerupi.Varsuva,Berlynas seniai atsistate o Kionigsbergui matyt niekada nelemta.O kur dar pakeltas tiltas,kurio ligsiol nuleisti nesugeba.Sklande kalbos,kad lygtai ruskeliai bande leisti,bet juos perspejo-nuleisit tilta,-pakils miestas...O kad po tuo miestu yra kitas,kuris prikimstas uzkonservuotos vokieciu karines technikos,kiekvienas nuo mazens zino.Tik va vel beda,patekti ten neimanoma.Viskas vandeniu uzlieta.Ispumpuoti bande,nepavyksta.Vanduo is Baltijos vis patenka.O per kur,-neranda.Ir dar daug visko aie ta miesta pripasakota.Didele dalim tenka patiketi.Labai jau rimti zmones pasakojo.Kanalai Kaliningrado srityje suprojektuoti taip,kad drekino visa sriti.Prieskario metu Kaliningrado sritis vos ne visa Vokietija maitino.Dabar ten poligonai,tankodromai-Kornevo,Mamonovo,Pavenkovo.O dabartiniai miestelenai vadina savo miesta:gorod dozdei,bledei,voiskovyx castei i pijanix praporcikov.

24. Prolegomenai to 18

atleiskite, nesupratau Jusu pasakojimo esmes - ar tai blogai, kad Uzutrakio dvaro darbininkai maudesi ir skalbesi ezere, ar gerai ? ir koki rysi turi Jusu pasakojimas su Karlaiuciumi ? gal jus norejote pabrezti, kad LT net sunkmeciu restauruojami dvarai ? chmmm.

23. as

barbarai ruskiai, slykstynes

22. kblynksht

bandziau skaityta ta jo "Gynojo proto kritika". Tikrai sunki knyga. Taip visos ir neperskaiciau. Ispudi palieka labai dideli. Bet norint isikirsti ka jis ten turi omenyje reikia ciut ne skiemenimis skaityti.

21. Punas

Geras straipsnis, daugiau nuotraukų reiketu.Rusai barbarai okupantai, kam, kam, bet ne rusam jis turėtų priklausyti, o lietuviam ar vokiečiam.

20. katinas

Taip norėčiau dar kartelį pabūti kionigsberge-kionige,kaip vietiniai vadina...

19. kur gi ne

Prolegomenai 22:08 06-30 IP: 78.58.177.83 va ka sugeba " oscvaoboditeliai" - apsikti ir sugriauti. Daugiau nieko. siandien maciau vaizdeli uzutrakio dvare, isejo darbininkai - visi snekejo graziai lietuviskai- sulipo i ezera pries traku pili,, issimuilavo ezere nusiprause,, poto kazka isskalbe su shampunu,, nu ner zodziu,, ce ka tipo tautinis lygis?? .. o jus -apsikti ir sugriauti

18. sd'

prie pedagoginio univ. ziedo-puikiai senamiescio vaizda uzstojantis zaliu stiklu ale dangoraizis(jei vaziuot ukmerges galtve link centro)vaizdo negadina?

17. apchi...autotiuj

keli netikslumai pas ponuli. visu pirma veze ne kolukiecius ..o "atbrosi obshestva" tada taip vadinosi si kategorija zmoniu..tai visokie nusikalteliai ,prostitutes is leisti is lageriu be teises sugryst i savo gyvenama vieta,taip pat prasikalte nuzeminti karininkai bei visokie alkoigolikai ir veltedziai ..tai va ....o del statinio ..jis liko tuscias todel ,jog proektas nevykes.pastacius isaiskejo ,jog gruntas per silpnas....ir neliko lesu net jam nugriauti..va tep...

16. Teisėta?

Rusų okupantai - lauk iš Karaliaučiaus !

15. geras

geras straipsnis

14. 4. Šišj negeriaus

Panašus vaizdas ir lietuvių išvaduotame ir prijungtame Klaipėdos Krašte. O jei dar suplos jį į žemaitijos regioną tai pizdec visai. Dabar baigia išlikusios sodybos susmukt ir paskutinius likusius kryžius ištampyt. Medžių alėjos beveik išnaikintos. Žiūrėkit kas Priekulės bažnyčios vietoje daros: altoriaus vietoje nusmukėliai alų per dienas plempia, čia pat nugriautos bažnyčios viduje pakritę miega, arba išsirengę net deginas. Vaikai žaidžia futbolą, o pagrindinį iėjimą žymintys stulpai atstoja jiems vartus. Pažymėtina, jog aplink bažnyčią ir joje guli palaidoti žmonės, senieji gyventojai, gal net ir Martinas Mažvydas...

13. Kuznecov

Kubilistanas negali nei dienos nerašyti apie Rusija ,kaip narkomanas be dozes negali išbuti

12. xp>4

ar zinote ka reiskia tas zodis ,kuri sau pasirasete.siulyciau pasigooglinti

11. vp

Kaunas, Vilnius: keliai puikiai sutvarkyti, tiesiog grynas asfaltas suklijuotas is kvadrato ir staciakampio formos mozaiku (lopyta keleta metu, kad isgautu toki efekta), puseje keliu karietomis isdarkytos vezios, tiesiog grazu pasiziureti. Salia keliu graziai ,,nusienauta" zole ir tiesiog puikus vaizdai rezia aki. Pridekim garziai sutvarkytus ir reanovuotus namus, nudailintus gravity (tuo pasirupina musu paaugliai, kurie gali nusipirkti dazu flakona bet kokioje parduotuvejE). Miesto saviovaldybes ir policija rupinasi musu saugumu prikabinusi vaizdo visur kur tik galima kameras ir leidzia musu jaunimui imtis tapybos darbu... Tesinys kitame numeryje

10. patikekit

tai miestas vaiduoklis, tikrai siulau ten apsilankyti, kad pajustumete tai, bet reik pavaikscioti visur, pabendrauti su vietiniais, patys rusai ten kazkokie kiti: jie juk puikiai zino kaip ten atsirado, ir tai jauciasi is ju. Paskaitykit Juozaicio knyga apie Kaliningrada_Konesberga, super. Kai grizdavau is Kaliningrado per Nida, ypac vakare, kai visos lempos degdavo Juodkranteje ir zmones vaiksciodavo grazus, su sypsenomis veiduose, dekodavau Viespaciui, kad gimiau Lietuvoje, o ne Kaliningrade. Nuvaziuoti ten tikrai verta, tiesiog tai butu ne pramogine kelione, o kelione i praeiti.

9. xp

seni zmones pasakoja,kad tame mieste veles neleidzia ramiai gyventi ir miegoti.manau,kad pats laikas sugrazinti sia zeme tiems kam ji priklauso

8. Draugai

bet gi ir su Memelandu tas pats klausimas.Okupantai issidalino issaudytu zydu ir isvytu vokieciu turta ir zemeles.Kas bus,Vokietija okupacijos ir kolonizacijos JI nepripazista?

7. Geras

Geras straipsnis ir dugiau tokiu.Kam gi tos blevyzgos komentaruose. Ar4 gi tai yra neteisybe?

6. labai truksta

daugiau nuotrauku straipsniui

5. donnervetter

Gal galit kas nors zmoniska kalba pasakyt kaip vadinasi 'tas statinys' nuotraukoje? Butu faina ant desktopo turet toki 'krastovaizdzio bjaurotoja'.

4. chihua hua

Kada pagaliau lietuviai issigydis savo liguistini chihua hua sindroma?

3. Pižonomenai

Oioioi, autorius labai protingas, bet pamiršo vieną iš pagrindinių žmonijos priesakų - nesipūsk, tai didelė nuodėmė. o jau „ar daug rastumėm perskaičiusių grynojo proto kritiką, tai nužudė...Ne, nedaug, rusus labiausiai skaitančia pasaulio tauta šiaip sau paskelbė, dialektinio materializmo meškų apsuptyje, girtas su šapka ušanka ir šimtasiūle apsirengęs irgi nepasimokysi, žodžiu balta dėmė žemėlapyje.

2. juozas

tokia ta rusija . nors nieko čia keisto ir vilniuje yra kelios vietos kurios yra jau subjaurotos nuo danboraižiu

1. Prolegomenai

va ka sugeba " oscvaoboditeliai" - apsikti ir sugriauti. Daugiau nieko.