KOMENTARAI

340. arempaurneNar

Wow! This could be one particular of the most helpful blogs We've ever arrive across on this subject. Actually Wonderful. I am also an expert in this topic so I can understand your effort.

339. ARqzbMctp

Awesome blog article.Really thank you! Awesome.

338. lIRFSXXXOMES

Hey, thanks for the article post.Thanks Again.

337. GvtfyPCGxUusSfkOV

Great, thanks for sharing this blog article.Really looking forward to read more. Awesome.

336. LfngBLmNlakFwHRJRf

I value the post. Really Great.

335. hqgapZwvmA

wow, awesome blog post.Really thank you! Want more.

334. XXEueBVXM

wow, awesome article.Much thanks again. Want more.

333. ASZjTCOX

Thanks a lot for the blog article.Much thanks again. Cool.

332. aš

patarčiau vyriokams ,prašokus pusę amžiaus, mažiau vartoti potenciją keliančių tabletikių/dėl barakudų/, nes jos "žudo" širdį,išplečia ją,susidaro trombai,kraujas sutirštėja ir t.t.,ko pasekoje atsiranda nepakenčiami skausmai , lyg geltų stuburas.Ir neilgo tokio gyvenimo kreivė nusibrėžia iki kapo duobės.Rašau tam,kad džiaugtumėtės gyvenimu,šeima,nes gydytojai ne dievai- ir reanimacijos palatoje užgęsta vyrai...

331. R.L.

kas gali būti per kyšių davimai.. juk daktarai yra davę priesakai gyditi, padėti žmogui be papildomo atlygio(apart algos).. yra tekę girdėti tokį atvejį, kad viena moteriškė gulėjo ligoninėje ir davė kyšį... ir ką jūs manot? vietoj to kad ją pagydytu ją vos ne i komą nuvarė. kitoj ligoninėj pasakė, kad jai ir plaučių uždegimas, ir kraujo užkrėtimas.. na žodžiu aš esu griežtai prieš kyšius.

330. Blaivininkas

Ligų priežastis pagal gydytojo Jėzaus mokslą yra alkoholis (velnias), kuris iškilmingai laikomas net maisto parduotuvėse...

329. SVEIKUOLE

GAL KAS NORS PASKAICIAVOT KIEK MEDIKU SEDI SEIME? JEI JIE MANYTU, KAD JU KOLEGU DARBAS PER MAZAI APMOKAMAS SENAI JAU BUTU ATLYGINIMUS PADIDINE.VISIEMS AISKU, KAD KYSIAI DAUG GERIAU IR PINIGU PRISIGYDOMA KYSIAIS DAUGIAU.

328. nuomone

Man teko kasdien lankyti ligoni,kysiu sokoladu jokiu nedave,bet slauges buvo labai geros,tiesiog sokinejo aplink ligoni.Tik paskutine diena man teko nest saldainiu deze Gydytojai(ta dariau pirma karta gyvenime),pamaciau kokia ji buvo patenkinta.

327. kokie cia cirkai

ir ka cia pasakot visi zino visi duoda ....ir nera kad neimtu bent as nemaciau o ligoninei tankiai pasivolioju

326. a6

pats duoda, pats rėkia, o ko lendat į svetimą kišenę!

325. Sugalvota

Sukurpta, tikrovėje nebuvusi istorija ir tiek. Tik klausimas: kam to reikia? Arba kitaip sakant - kam tai naudinga?

324. alsė

kyšius išnaikint bus sunku, nes stipriai juos palaiko patys pacientai. Pvz., susirgai širdies liga, reikia operacijos, palatos ar budintis gydytojas pagal planą yra gydytojas X, bet pacientai išsisaiškina, kad jis prastai operuoja, jo ranka prasta. Geras gydytojas Y, bet guli ne jo palatoj, jis nebudi, taigi neoperuos. Bet koks lietuvis nori lįsti po peiliu nepatikimam gydytojui. viską iššniukštinėja, laksto pas gyd. Y, priprašo operuot. Gyd. Y dirba tik su anesteziologu A, kuris geresnis nei kiti. Taip ir gaunasi pasakėlė, visi norim geresnių, o jie negali 24 val 7 dienas be poilsio dirbt, taigi savo laisvalaikį brangiai parduoda.

323. rasa

Gal nepatikesite, bet Santariskiu kliniku Sirdies reanimacijos centro kolektyvas, jo vadovas profesorius Šerpytis neima... Ten niekas neima ir lyg Angelai gelbsti BE NIEKO. Tai šventi Žmonės, tikri Medikai

322. MAN SLYKSTU

kiek Lietuvoje kainuoja nemokamas gydymas,kur tik susiduri su rimtesne operacija,turi kisti pinigus,kitaip lieki su nepavykusia anesteziologija ar kitais nesklandumais,vyras Nauno akiu klinikose operavosi katarakta,visi visi duoda daktaraui,davem ir mes,jau per konsultacija reikia duoti,o toliau operacija ir t.t.,baisu,nusipirkti paciam reikia ir lesius,ir visokius akims lasiukus,nes kompensuojami lesiai yra patys prasciausi,todel visas santaupas,kurios yra nedideles,privalai laikyti daktaru kysiams ir laidotuvems,nes nezinai ar gausi tokia dievo malone-mirti staiga,tik nezinau kodel,bet STT niekada nesidomi mediku nelegaliomis didelemis papildomomis pajamomis

321. as

Gal geriau kai gali duoti ar neduoti. Gal tu neturi bet gydytojas jau savo "norma" sisirinkes:) ir tave priims ir normaliai apziures. Neduok dieve rimciau susirgti Airijoje ,- neduok dieve. Galeciau dideli straipsni parasyt. Paskaite sakytumete kad nusisneku, taip nebuna! Trumpas pvz. Kraujo tyrimo sedejau ir laukiau 16 val. Pakartotinos kontrolines skrandzio gastroskopijos ( pakartotine-kontroline daroma mazdaug po 5 savaiciu , sugerus vaistu kursa) -10menesiu!!! Taip kad LT vaziudamas pas dar nesijauti pasmerktas. Kazka vistiek padarys. O IE tai arba pats gydykis o jei rimtesne liga - amen.

320. as

Gal geriau kai gali duoti ar neduoti. Gal tu neturi bet gydytojas jau savo "norma" sisirinkes:) ir tave priims ir normaliai apziures. Neduok dieve rimciau susirgti Airijoje ,- neduok dieve. Galeciau dideli straipsni parasyt. Paskaite sakytumete kad nusisneku, taip nebuna! Trumpas pvz. Kraujo tyrimo sedejau ir laukiau 16 val. Pakartotino kontrolinio skrandzio gastroskopijos

319. senjora

juokingi jus zmones,duodat slaugytojai sokoladuka ir reikalaujat kad prie jusu per nakti stovetu .Gaila,kad vis maziau atsiranda tolerantisku zmoniu.Jei dirbi is sirdies noredamas padeti ,tai galvoja nori kad duotu kysi. idejine karta baigia ismirti ,bet vistik dar pasitaiko nuosirdziu ir slaugytoju ir daktaru.aciu jiems.

318. Ne visada

KK vaikų neurochirurgijos skyriuje tikrai nei sesutės nei gydytojai neima pinigų ir priežiūra puiki. Tą patį galiu pasakyti ir apie vaikų reanimaciją. Nors mielai būčiau atsilyginusi.

317. 315-tam

taip buvo visais laikais, gydymas, ir dar geras, prieinamas tik turčiams,o paprastam žmogui, ypač samdiniui, baudžiauninkui nėr ko svaigt ir piktintis.

316. Klinikų kardiologinis

Nieko nedaviau gražiai jaunai palatos gydytojai ,kuri prie manęs priėjo tik vienintelį kartą prisistatydama, tai buvau konsultuojama tik rezidentės.Pas kitą palatos kaimynę,kurios marti irgi dirbo Klinikose, daktarė ateidavo ir ne kartą per dieną.

315. usa

Kazin ar tie Kauno kliniku kysininkai-daktarai nors paskaito komentarus?Ko gero ne.O galetu kliniku didysis daktaras paskaityti,pravers.Taigi,kaip cia rase vienas komentatorius,nepraleido jo pasisakymo apie kauno kliniku kardiologus ir ju kainas.Kaip pasakojo viena kauniete,kuriai dare sirdies operacija,tai suma 10000 litu/cia pakisa daktarui/.Taigi ,pagalvojus is kur zmones,gali tureti tokius pinigus.Gi kiekvienas duoda tiek kiek gali,tiesiog ziauriai kiauliska nustatyti tokias ''kainas''.O paziurekite kokie dvarai ir namai ,ne tik pas skyriu vedejus,bet ir pas eilinius daktarus/na gal ne pas visus ,bet pas dauguma/Ir tai ka viskas is valdiskos algos?Teisingai,reikia tuos susidometi,specialiom tarnybom.As uz tai.

314. xx

Na tikrai nu reikia turėti truputį sarmatos.Atrodo visi viską žino,o rašo kaip bepročiai...Atsipeikėkite pagaliau....ar jūs tikrai, beveik visi, esate lietuviški DURNIAI...?TRAGEDIJA .....G..Ė..D..AAAAAAAAAAA.ASILAiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

313. S.

Koks čia galvosūkis...? Žinai medicinos įstatymus,įsakymus ir naudojiesi jų paslaugomis...

312. nu

Yra tik vienas gydytojas,kuris neima kyšių - tai Laurynas Šarkinas. Pagarba jam.

311. vėja

man biauru kai gydytojui daduodamas didziausias maisas , o slaugytojai sokoladukas, mane tai ziauriai zemina,man nereikia nieko as kol kas gaunu alga ir galiu nusipirkti ne tik sokoladuka...ašd ar maloniau su tuo ligoniu kalbėčiau kad tik manęs su tais šokoladukais taip nežemintų

310. 000

teko matyti, kaip Kauno klinikose senučiukas buvo paguldytas su širdim, kaip jis sakė pinigų neturiu. Tai žmona privežė skilandžių, lašinių, dešrų. Tik nežinau mane išrašė ar padėjo. Paimt tai paėmė.

309. Kristina

duoti reikia nes nežiūri ir labai pikti būna. Dar gydytojai tai jau žinai, kad duoti reikia, bet kaip draskosi sesėlės kai suleidžia vaistų ir nebandyk neduoti, tiesiog viskas jas erzina, net tavo užpakalis. Kaip gauna patenkintos ir švelnios. Vat tokia pas mus medicina.

308. na

kyšiai tai niekis prieš parduodamus Invalidumus. Vyrai sveiki kaip broškės o perka Invalidumus. Ir kaip juos begaudytų vis vien tas pats, tik kainos kyla. Laukius ir tikiu kad p. Andriukaitis įves tvarką su tais invalidumais.

307. VA, TAI TAU ...

bjauru rašinėti nesąmones, jei nežinai, kaip yra iš tikro. vienas kitas neima kyšių, o didesnė dauguma tavęs negydys, neoperuos, kol NEDUOSI tiek kiek reikia.ir esi priverstas skolon lįsti,jei pensija tik keturi šimtai litų.

306. k

Paziurekit,koks jo patenkintas snukis.

305. gal

naujas sveikatos apsaugos ministras inicijuos istatyma,draudzianti gydytojams imti kysius.Visi turi moketi mokescius-o cia ima kysius ir klesti.

304. pakiša

per jūsų prakeiktus kyšius chirurgai prasigeria,traktoristai girti užsimuša slaugytojos diabetu susega-neduokit,nesisaugot,ryjat kas papuola nesportuojat o prie ko čia daktarai,10 proc tik nuo jų priklausosveikas tu ar ne

303. ligonė

Kauno klinikose tikrai kai kuriuose skyriuose reikia atverti kuo plačiau piniginę, tačiau buvau labai maloniai nustebinta neurologijos skyriuje,kardiologijos reanimacijoje, kur jokių kyšių neima ne tik daktarai, bet ir slaugytojos, o dirba labai puikiai ir atidžiai. Aišku, išrašant iš ligoninės kažkuo norisi pamaloninti savo daktarę(ą), todėl užtenka kokio suvenyro ar skanėsto. Apie slaugutes nekalbu, jos daugiausiai liečiasi prie ligonių, juos varto, keičia pampersus, tad jas pamaloninti kokiu litu kitu nieko baisaus. Taip, kad tikrai ne visi daktarai atkišę kišenę laukia kol į ją įdėsi pinigų.

302. to 267

Susimoki privatininkams ir matai rezultatą? Medicina yra biznis. Ir universitetai rengia greičiau vadybininkus negu gydytojus. Jų mokslus ištesė iki be proto ilgai, o GYDYTOJO neparengia.. Ir sėdi dabar tokie, makaronus ligoniams kabina, vaistus nuimačius ligos simptomus išrašinėja, vat tau ir greitas rezultatas. Lankėmės kažkada pas tokią Šilalytę-Fominienę Alfaklinikoje Fabijoniškėse netoli Senuku. Tai vieną dieną itikinamai su užsidegimu aiškina vienaip, per kitą vizitą jau kitaip. Svarbu itikinamai, o esmė nesvarbu. Vot taip dabar yra ir jokie pinigai jokie kyšiai nepadės.

301. negerai kaip ima

vokelius akušeriai - ginekologai, juk jie privalo pasirūpinti kokybiškai ateinančia gyvybe. O kiek duoti reikia Kauno klinikose. Užtuos pinigėlius mamytės galėtų nusipirkti lovytę, vežimėlį. kiek daug kainuoja elementarūs dalykai kūdikėliams. O kokias kančias patiria mamytės, juk slaugės ir sesutės tikrai nėra mandagios, o grubios ir neteisingos. O gimdo ir nepasiturinčios, neįgalios, neužimančios statuso visuomenėje, joms turi būti suteikta, tai ko jos nusipelno , kad patirtų kuo mažiau kančių gimdant. O kodėl turtingosios gimdymas nėra skausmingas, nes duoda daug pinigų. Taigi kokybė Naujos gyvybės priklauso nuo pinigų. Kodėl tiek gimdymo traumų yra??? Dėl medikų abejingumo. ...

300. dar

ateini i lig-idedi gydytojui i kisene ir finita comedia,bet jei keliu jau ideta,tai nezinos,kad tu idejai 1000,o kito 1oo?

299. Mačerniui

kvailas tamsta kaip čebato aulas

298. Mačernis

Pora daktarų paspdintų Lietuvoje kiti apsišiks iš baimės,mentus,valdininkus trumpina,o daktarų ne..keista,ką Valys galvoja..

297. YyyHahaaa!!!

Foto tai puiki ideta!!!!!!!!!!!

296. Aš

Ypač kada operacija reikalinga, tada reikia pinigų. Duoti porą šimtukų operuojančiam , kokį šimtuką anesteziologui. Priklauso kokio pobūdžio operacija. O jei sunki, tada dar daugiau duot. O sako, kad medicina nemokama. Absurdas.

295. vika

gal ir gydytojams kaip ir policininkams prie atlapo arba ant kabineto duru laikas butu rasyti kad as neimu kysio tai gal susigestu ir zmonems butu lengviau pazystu viena gydytoja kuris ima is visu tik nejieme is vienu zmoniu kaip pamate kad moteris mirs tikrai kysio atsisake nors tiek geraio taip jei per daug duodi nei stafke grazina

294. kedainiai

Ar jau priimtas įstatymas autonazijos..? Jei "nuraso" ligonį jo jau negelbeja...Kodel? Ar medikas dievas? Ir dar pasibaisejau,kad kol nera artimųjų ligonį pririša ,o tas klykia nuo skausmų per visą ligoninę ... .kas tai????? koncentracijos stovykla??

293. is Raseiniu

neseniai su siuntimu teko apsilankyti Kauno neurologijos klinikoje pas gyd. J. Janusauskaite.Labai maloniai apziurejo, pakonsultavo, paskyre tyrimus, uzregistravo, kad abu tyrimus ateity atliktu ta pacia diena (nes keliones nepigios). Zinoma, norejau padekodama gydytojai, paduoti vokeli, tai mane gydytoja uz toki poelgi isbare, as susigedau.Tai va, visur yra isimciu.Su pagarba galvoju apie sia gydytoja. Aciu jai. Nors daugiau tokiu, kurie ima.

292. Jei neklystu ...

... Indijoje turtingi mokedavo gydytojui, jei nesirgdavo. Jei sirgdavo - nemokedavo... Egipte laidotuviu procesijos priekyje, pirmas eidavo gydytojas. Idomus poziuris i sveikata, ar ne? :) ... Lietuvoje, manau, reiktu sutvarkyti istatymine baze draudimo kompanijoms, kad draustu tiek gydytojus nuo klaidu, tiek pacientus, jei susirgs. Visai kitas poziuris, kai ateini pas stomatologa su draudimo knygele, o ten pakanka pinigu paslauga apmoketi ir dar lieka neisnaudotu tiems metams ...

291. Turbut ...

... Yra kysis, yra padeka. Skirtumas tik vienas: kysis pries, padeka po. Padeka kiekvieno asmeninis reikalas. Dovanotam arkliui i dantis neziurima, i asmeninius reikalus nesikisama... O tie medikai, kurie nukelineja (pvz., operacija), kol kysio negauna, manau, neverti mediko vardo. Vyti lauk su irasu (pvz., Sodroje) ir nepriimti i joki darba su pacientais (!) - tokia bausme tikrai ziauri, bet teisinga, nes mokytasi ne vieni metai... Tiesiog tai yra mediku etikos dalykai. Ir tokie zmones neismoko per ilgus savo mokslus pacios esmes - saugoti ir gelbeti gyvybe.

290. Čiurlionis

vienu žodžiu nemokamas gydymas labai brangus,kai kurie nesusipratėliai per tą nemokamą gydymą tampa invalidais,kiti iškeliauja anapilin,brangus,labai brangus ir nemokamas mokslas.

289. ddd

Paskaicius komentarus - baisu. As ne viena karta pati buvau ligonineje niekam nedaviau. Niekas nereikalavo. ACIU GYSYTOJAMS.

288. >282

gerai makaronus kabina su ta geresne narkoze, ligoninė perka vieną medikamentą narkozei, plius vieną relaksantą, gauna anesteziologas tą vieną vaistą, bet ne papudrina gerai apie geresnius vaistus, pagavom mes vieną su tokiom kalbom, tai pasiūlėm tai anesteziologei, jei dar pasikartos pasiieškot darbo kitur, manote nori. Kam kitur, jei anesteziologų algos rajone geros, dabar tyli, nes žino, po antro karto ate, anestezioligų dabar yra.

287. Čiurlionis

žinau atveji,kai žmogus gulėjo klaipėdoje raudonojo kryžiaus ligoninėje LOR skyriuje,tai daktarai tik trečią dieną iškvietė apžiūrėt ligonį,tas nieko nedavė daktarams,tai pažiūrėjo ir sako eik palaton absoliučiai nieko nedarę,tai ligonis sako gal reikia kokių tai vaistų palašint,paklausė kokių turi ir sako gerai palašink,taip ir baigėsi visas gydymas,taip lašint galima buvo ir namuose,kam ta ligoninė,kam tas pasityčiojimas iš ligonio,beje,buvo pasiruošęs duot pinigėlių,ale kai trečią dieną tik iškvietė apžiūrai tai ir nebedavė...

286. satyra

apie ...Santechnika! Reikejo keisti klozeta ,pagal pazistamo duota telefona ,jam pasiskambinus ,sutarem diena ,laika,kad nuvaziuojam ,nuperkam tinkama "puoda" uz 200 lt ir po to ji pastatys.Tam uztrukom gal 1 val laiko ir gal 10lt benzinui. Pastatymui uztruko ne daugiau puse val. Teko sumoketi Santechnikui 300 lt. Taigi padiskutuokit -koks specialistas ir kokiu paslaugu vertas?

285. netrieskit miltais

pinigų davimas gydytojui yra tokia pat tradicija, lietuviško mentaliteto dalis, kaip ir cepelinai, krepšinis ar arielkos gėrimas. Galit pasodinti gydytojus, galit išleisti visokius kvailus potvarkius, draudžiančius imti pinigus - tradicijos ir papročių juk nesunaikinsite niekaip. Kol vieni sėdės, žmonės kitiems neš pinigus. Niekas neverčia nešti pinigų gydytojui. Bet tarp pacientų vyksta tam tikros varžybos, ir didžiavimasis, kas kiek davė. Tas, kuris gali pasigirti prieš kitus, kad davė daugiau, jaučiasi pranašesnis, galingesnis už kitus nabagus, neturinčius iš ko duoti.

284. ona

neginkit gydytoju,kainuoja,kainuoja tas nemokamas gydymas.o kas neims,jei duoda?

283. 267 ,nesk nesk ,bet tikrink ,kodel tas greitas rezultatas

simtomus panaikinti galima greit ,bet kokios pasekmes bus uzaugus ,neprisidarykit bedos ,,greitai nereiskia gerai

282. daug metu ,teko praleisti ,ivairiose ligoninese

atleiskit bet ,neteko girdeti ,kad kas tukstancius duotu ,anestezologam duoda ,bet kodel ,ogi kad geresne narkoze duotu ,kiek teko girdeti jie patys ja ir pasirupina ,,o kas nori tokia nuo kurios paskui dvi paras vemia ,na kiekvieno asmeninis reikalas ,,,o uz gydima gali duoti ,bet ka gyditojas gali padaryti su tavo simtine ,ogi pasakyti ka paciam nusipirkti ,na geresni vaistai kainuoja brangiai ,ir ligoninese ju nera ,jai ampule kainuoja daugiau desimties litu ,o parai reikia kokiu sesiu ,,tai jus man pasakykit is kur daktaras paims ,vienam medicinos institute ,norejom vaziuoti namo ,tai sakom israsykit vaistus nusipirksim ,,pragyvenimas tai brangiai kainavo ,o mums atsake ,o is kur jus paimsit tokius pinigus ,jai tu vaistu vienas gramas ,atitinka vienam gramui aukso ,,tai kiek tu gramu per diena ,,,bet cia buvom bandomaisias triusiais ,medicinos institute ,va ten tai tikrai niekas pinigu neima

281. kadaise

zmones bijojo tik ligu, o dabar jau ir daktaru, nes kai kurie is ju nuzmogeje!Ir kam pasiskusi?Vyr.gydytojai gina savo klana ir kaltina ligoni smeizimu, grasindami teisinemis institucijomis(Jonava)

280. Paduoti

gydytojui kysi lengviau negu ranka.Rankos gali ir nepaspausti,o kysi tikrai paims .

279. Vytautui

...tikrai neskaičiau...,bet manau,jog geriau pavardžių nerašyti,nes po to gali būti nemalonumų...

278. ne kartą ir ne du mačiau

senuką ar senutę, gulinčius ant operacinio stalo ir sunkiai dūsaujančius - Viešpatie, viešpatie, kas dabar bus. Galvodavau, gal jiems ką skauda, gal jie bijo operacijos ar bijo numirti. Ne, sako, nieko man neskauda, nieko nebijau. Betgi nepadaviau daktarui pinigų. Kas dabar bus? Gal mane kiaule ar ubagu palaikys? Kokia gėda, kokia gėda, kur reikės akis dėti.

277. vytautas

Ir vėl paskubėta mano komentarą išimti.Štai kaip bijoma tiesos........Antrą komentarą išima.

276. vytautas

Vakar parašiau komentarą į facebooką,tačiau jis iki ten nenuėjo.Matomai nepatiko,kad parašiau tiesą apie Kauno Kardiologijos klinikos profesorius,kiek jie ima už užėjimą į kabinetą,kiek už konsultacijas,kiek kainuoja kitos procedūros.Kodėl šių gydytojų nupirkta žiniasklaida vengia skelbti tiesą.Kitaip negaliu pavadinti,tik nupirkta žiniasklaida.

275. 263-čiam kom.

.... pasiteisinimas... ir dar su gramatinėmis bei stiliaus klaidomis... :-)

274. Panašiai

kaip JAV ir Niurnberge (Voietija), už sumokamą, tikrai ne kosminį, 11 proc.(pas mus 6 proc.), PSD (privalomasis sveikatos draudimas), gauni tokias sąlygas ligoninėje.Jeigu neišnaudoji per metus tau priklausančios PSD sumos, šeimos daktaras pats ragina pasinaudot, ar tai tyrimus psidaryt, ar į kokią reabilitaciją...Pas mus gi moki moki, o jeigu susergi, tai jau sumoki kaipreikiant.Patys išlepinom daktarus, tik patys.

273. pasakoriai

buna visaip, manau. kauno klinikose pries keleta metu, ieskant galvos pastoviu skausmu priezasties, kai poliklinikoj po ivairiausiu tyrimu priezasties nebuvo rasta, gydytoja paaiskino, kad visi tie tyrimai nieko verti, kad viska darys is naujo, bet turiu atsinesti daugiau pinigeliu, o visur eiles, tai ji pades viska greiciau pasidaryti... pazystami paaiskino, kad per gerai apsirenges atejau:) tada supratau, kodel ta gydytoja i turimus tyrimus net nezvilgtelejo, o vis apie darba klausinejo: kur dirbu, kuo, ar daug darbu turiu.

272. Ontė 266-am

Gal kanadietis ir teisingai džiaugiasi gydymu Kanadoje, bet dėl gydymo JAV nereikėtų klaidinti skaitytojų. Taip. Sąlygos tokios, bet gal pasakytum skaitytojams kiek moki už sveikatos draudimą kas mėnesį, kad taip aptarnauja. Jei pats moki nebrangiai, tai kiek moka tavo darbovietė? O jei neturi sveikatos draudimo, tai po tokio kelių dienų "kurorto" lauk penkiaženklių sąskaitų apmokėjimui.

271. Ontė

Nesuprantu pasipiktinusių komentatorių "patepusių" gydytojus. Nepasipiktinusius suprantu - davė ir tuo džiaugiasi. O pasipiktinusiems kodėl neparašyti aiškiai kam davei ir kiek? Aš savo viename ankstesnių komentarų parašiau konkrečias pavardes gydytojų, kuriems nieko nedaviau ir kurie puikiai mane aptarnavo.

270. jjjjjjj

saziningiausiai butu jei kur nors internete butu skelbiami,arba patys skelbtusi tie medikai kurie neima, bet turbut to niekada nebus, nes jauciu tokie pas mus dar negime. jei kas is cia skaitanciu mediku neimat,pasiskelbkit bent cia,kad zmones zinotu pas ka kreiptis,nepamirskit nurodyt savo darboviete. Aciu.

269. as

Nereikia taip jau ant tų gydytojų varyti,Panevėžyje operavausi ir nė kaip gyditojui negalejau pinigų prieš operaciją įduoti:nejau gydytojas ko nors neprisius ar per daug susius?....o po operacijos tai jau mano reikalas,atsidėkosiu ar ne....:)

268. Net ir po mirties nera ramybes

Kysiai imami bet kur ir bet kada. Net ir po mirties artimuju kuno neatiduoda is Ozo gatves, jei neduodi kysio. Mirusiajam nieko, bet seimai klaikus jausmas. Keleto pazistamu gimines mire tuo paciu metu, tai paskambinus vis ta pati dainele: "pries jus dar sesi kunai nesutvarkyti". Kaip sesi taip sesi. Sumoki-tada atiduoda. Vienas vyriskis zuvo neaiskiomis aplinkybemis, tai is giminiu nieko nereikalavo, nes policija buvo uzsakiusi obdukcija. Matyt, bijojo prasyti.

267. as

gydomes pas privatininkus, t.y. vaiką nes pati nesergu. Susimoku ir matau rezultatą, ir dzin pinigai jei matai, kad padeda. O tie šeimos centrai net tyrimų ligos metu nedaro. Konstitucijoje numatyta, kad vaikai turi tam tikras teises, tik va klausimas, kur jų teisės į tyrimus! Ligoninėj daviau, tai vaiką ištyrė nuo galvos iki kojų ir kol nėra kitos tvarkos, esu tuom patenkinta. Nors kažkas padeda. Apgailėtinos pagalbos tarnybų algos lemia jų abejingumą.

266. jav

Teko guleti valdiskoje - miesto ligonineje NEW YORKE. TAIGI SALYGOS LIGONIUI GYDYTIS AMERIKOJE - FANTASTISKOS. GULI MASAZINEJE LOVOJE.PALATOJE ==2 ZMONES- LIGONIAI.PRIE LOVOS TELEFONAS.VISKAS DUODAMA UZ ACIU===VIENKARTINES KOJINES- HIGIENINIAI REIKMENYS- SAMPUNAS... MARSKINELIAI KEICIAMI KASDIEN. YRA DUSAS+ TUALETAS- GRETA. O A P I E KOKI KYSI - --------------- NE KAM GALVOJE. MEDIKAI - SESERYS- VALYTOJOS GAUNA GERUS ATLYGINIMUS ===UZ SAVO DARBA.

265. 247.aurikai

Operaciją gal ir nedarys blogiau,kas žino,bet tabletininkai tai gal tik išimtys,kad gydys be kyšio.Patyriau,pav.pragulėjau palatoje tris dienas neritmiškai dirbančia širdimi ,o gydytoja,net nepaklausdavo ,kas ,kaip,jaučiausi blogai,bet kurią sekundę galėjo ištikti insultas ar infarktas,nes kreša kraujas,tik kai prisikviečiau savus pajudėjo gydymo reikalas,sujudo.Kadangi turiu ligų,o turiu dėl to ,kad nediagnozavo pirminės ligos,komplikavosi,tai žinau,matau kas kaip. Vargu ar yra gyd.kuriems nereikia kyšio,o iš kur paimti tą kyšį ,kad galėtum duot,ne gaila būtų.

264. tasa

Juokingi komentatoriai, kurie neigia, kad Lietuvos ligoninese paplites kysininkavimas. IR DAR KAIP!!! Mama vaziuoja gydytis i Vilniu, tai ten jau "stavkes" visi zino, kas kiek ir kam duoda. Drauges vaikas su negalia, tai irgi kisa kaip i kiaura maisa. Eina SKOLINTIS is kaimynu pinigu pries guldama su vaiku i ligonine. Gydytojai rumus pasistate ant zmoniu asaru ir prakaito. Pasigedintu.

263. patys

didziausios pletku nesiotojos ir norincios gaut salugytojos ,nemandagios ,ne karta man teko atsiprasyt uz nemalonu elgiasi ,o jei ateina pacientas kuri pazadi priimt be eiles be pinigu ir kysio ,bet nuosirdziai,nes jam is tiesu bloga savijauta( turiu omeny soecialista 3 lygyje) ,jos apsneka tai daktare pasiime (teko girdet) ,o is tikruju priimi saziningai ,nes is tiesu gaunu alga ir nenoriu tu kysiu vokeliu...

262. jonas

Reiketu viesai i spauda rasyti pavardes tu gydytoju kurie ima kysius.Tai pamatysite kaip greit pasibaigs tas kysiu emimas.

261. Kanadietis

Kysiai turetu buti uzdrausti Lietiuvoje.Tai yra rusu palikimas. Kanadoje turime "medicare"draudima kuris viska daktarui apmoka. As manau,kad cia daktaras isizeistu jei jam duotum kysi. Na bet zinoma Kanada tai yra kulturingas krastas.

260. Var vat

Kaune tai idomiai ten su tais lesiukais gavosi!!! Dar dabar nesuvokiam kaip galima uz lesiuka susimoketi ne per banka,bet tiesiai i daktaro kisene.akivaizdus kysis ,gerbiamieji.aakivaizdus!!!! Prase1000 uz lesiuka,bet babulyte neperskaiciavo ir padeve gerokai daugiau,bet niekas "neatmete grazos".

259. NESUPRANTU

tai vienas 1000, tai kitas 500 prieš operaciją chirurgui, tai kitas anesteziologui 200, o tų prabangiai gyvenančių gydytojų matosi vienas kitas. Gal plastikos chirurgas nuo viršelio. Pažįstamų turim, tai nei švenčių, nei savaitgalių laisvų jiems nebūna, Per 2-3 darbovietes dienom naktim, po priėmimus tampo. Nė vienas iš etato neišgyvena. Pats labai nesergu, bet pagal galimybes truputį atsilyginu iš pagarbos, dėl to nesigailiu ir nesiskundžiu. Niekas neprašo, aš pats. Jei taip gerai "vokeliais" uždirbtų, tai nedirbtų tiek, eitų pramogaut, skristų į kurortus. Na, nežinau, gal širdies ar stuburo chirurgai geriau turi, Kažkiek tiesos yra, bet smarkiai perdėta. Bet kita vertus, daug dirbančiųjų reguliariai gauna vokeliuose, o gydytojui -tik jei duodam. Šiaip turbūt sunki ir nepatraukli profesija, Skaičiau studentai visi į karo medikus ruošiasi. Geriau į karą negu į polikliniką. Mes tai kartais. o jiems kasdien.

258. tikras

eina koridorium du chirurgai beje antakalnio klinikose...viena ranka apkabian kolega : zinai petrai kokia su..sta siandien diena , bl..t ne gabalo nepasiemiau....

257. tikras lietuvis galvoja taip

gydytojas yra kraugerys, nuolat lakantis brendį, lupantis pinigus iš ligonių; o jų neduodančius pribaigiantis ant operacinio stalo. O sesutė tikro lietuvio nuomone yra tokia moteriškė, kurią reikia nuolat penėti šokoladais, kol ji nusibaigs. Algos jai mokėti išvis nereikia, juk priryja šokoladų. O kilus neaiškumams visur ir visada reikia kišti šventąją HIPOPOTAMO priesaiką.

256. Atsitikimas

dirbau budinčiu gydytoju rajono ligoninėje. Sykį nusileidęs į priėmimo skyrių pamačiau slaugytojas, skaičiavusias ir kupiūromis nuklojusias visas kušetes. Pasirodo, močiutė susiruošė į ligoninę, bijojo palikti namie santaupas ir viską atsivežė plastikiniame maišelyje - beveik 24 tūkstančius. Bėda. Vargšelės raudonavo, prakaitavo, kol perskaičiavo kelis kartus, surašė ir seifą uždarė.

255. boo

Vaika buvau kmuk paguldes, pas klebanova(neverta tapavarde is didziosios rasyt) kol aiskiai nedaviau suprast kad nieko negaus, o dirbt vistiek tures tol nieko nezinojom ir nieko nepaaiskino ka daryt. Beje spectarnybos galetu apie tokius sundaktarius pasiguglint, kai kuriuose forumuose labai ydomiu atsiliepimu galima rast

254. boo

daktarui kaip ir bet kurios kitos specialybes darbuotojui uztenka aciu pasakyt, nebent tai privati konsultacija uz sutarta atlygi. Jie yra dave Hipokrato priesaika, ir bet kuri paprasiusi kysio iskart be jokiu ceremoniju pasistengsiu ikist uz grotu. kuo jie geresni uz kitus? As baldininkas , taip sakant galiu pakabint spintele kaip pageidausite, tasip kaip privalau ar kaip pasiseks(gal geriau laikysis jei "patepsit"). Arba esu vairuotojas, nuo kurio priklauso kaip tie zmones nuvaziuos, kuriuos vezu spes -nespes, sveiki, o gal nelabai . Ir tai tik pora pvz, kad kitos specialybes lygiavertes. Ir pries duodami pamastykit, kai duosit, ar tam vadinamam daktarui rankele nesudrebes(tegul ir poto "padeka" duosit) ar neislys jo darbo brokas po kazkiek laiko?

253. norit tikėkit, norit ne

dirbu rajone gydytoju. Nuvažiavau į Santariškes pasimokyti, pasistažuoti. Vaikštinėdavau kartu su kitais gydytojais. Kartą viena moteriškė pamanė, kad aš esąs jos giminaičio gydytojas ir žūt būt norėjo įkišti man kyšį, man, kuris su gydymu buvau visišųkai nesusijęs. Bandžiau jai išaiškinti, kad esu tik stažuotojas, bet ji nieko neklausė ir gasiniojosi mane koridoriais, bandydama įkišti kyšį

252. br

cia tai manau medicinos darbuotojo parasytas straipsnelis.Nereikia cia ant seganciu zmoniu besirdiskaivaryti.Savo sena mama pries keleta metu paguldziau i ligonine,tai atejusi sanitare nuo stalelio,kur buvo imerktas dantu protezas,viska nuslave net nepasiziurejusi i siuksles.Taip ir prapuole uz 2000lt padarytas ant dantu uzkabinamas protezas.Dar be mastymo daunu veidais nori dideliu algu ir taipjosper dideles visokioms bemokslems.

251. Bet ima

Bet gydytojai ima. Pvz. į slaugos ligoninę paguldėme močiutę 94 metų. Gydytojai davė ir ji paėmė kyšį ( visi aiškino, kad reikia duoti, nes geriau prižiūrės) .Žinoma gydytoja matė, kad ji labai jau silpna, bet paėmė, o močiutė po 5 dienų numirė. O to kyšio aišku jau negrąžino. Vat ir daktarų sąžinė...

250. moteris

daviau, bet nebeduosiu- ismokau reikalaut tai, kas man priklauso, mokescius tai juk moku.

249. Liudvikas

prisimenu 1975metus man buvo 17m.mano mama gavo laišką nuo brolio iš Čikagos kuris ten dirbdamas architektu kažkaip susirgo širdies liga kažkokia,jis rašo,kad atlikus širdies operacija jam teko sumokėti 24000dolerių iš kurių 22000t.usd apmokėjo sveikatos draudimo kompanija,o iš savo kišenės teko 2000 sumokėti.Jo darbo užmokestis tada buvo apie 2500usd. Negi negalima sutvarkyti kitaip sveikatos problemų kad nereikėtu duoti babkiu,pas odontologus juk einam mokam,gaunam paslaugą ir kitą kartą atėje nebijom žiūrėti gydytojui į akis

248. juka

reikia padidinti visiems medikams algas ir bausti ,kas ims kyšius

247. aurika

Kol lietuvaiciai ir toliau taip galvos kad gydytojui reikia duoti kysi, tai si sistema niekada nebus isgyvendinta. Nieko jiems nereikia duoti, jie gauna alga kaip ir kitu profesiju zmones. Atsipeikekite zmoneliai,juk gydytojas vistiek privalo atlikti savo darba. Blogesnes operacijos nepadarys jei neduosi kysio, tai sako ir patys medikai.

246. moteris

jei rimtai sergi ir nori pasigydyti,turi duoti daktarams pinigu,tai sakau,nes esu tvirtai isitikinusi-serga vyras,mama ligone ir as gydausi,kai patepi,gauni tyrimus,vaistus nereklaminius ir gali sau toliau dirbti,o butu teke ant pasalpu sedeti,geriau jiems duoti uz operacijas,kad isliktum darbingas,visi zino kiek Kaune kainuoja akiu operacijos,tik STT niekada nepasidomi kodel medikai nedeklaruoja vokeliu pinigus

245. kaimiete

kai atsiguli i ligonine operacijai,nereikia prie saves laikyti pinigu,nes jau pries operacija is kitu gulinciu ligoniu suzinai kiek reikia duoti chirurgui,kiek anesteziologui,todel viska ir atiduodi,ypac Kauno klinikose,tas pats ir Panevezyje,jei neduosi,gali ne kaip baigtis

244. Algirdas

Ainu per gelezinkelio begius,ba tingisi lipt per tilta.Priejo milicininkas ,pabare.Daviau jam tris rublius.Zmogus dorai atlieka savo pareigas.Daugiau per begius nebevaikstau.Morale? O nereikia apsiryt per Kaledas,tai nereiks ir daktaram paskui baudas moket.

243. ponas Butkeviciau

per konferenciją atsakei i klausima apie medicinos pertvarka,kad bus tvarkoma... o kodel dabar tyliii ????

242. kedainiai

skyriaus vedejui nedaviau 100 lt tai reke per visa ligoninę, kad su manim nekalbės ,o kalbės su mano gimine (jis davė 100 lt ))....zaiuru,absurdiska...po 12 val zmogus mirė... Bijau medikų kaip maro... Kada bus ivesta tvarka ,kada nebus UABAS???

241. dar arunas

prisimiau gerą bajerį gulėjimo ligoninėje metu : palatos kaimynas kalbėjosi su žmona . - jeigu reikės už operaciją duoti 1000 litų , geriau mirsiu , bet neduosim. tai va, kokia gyvybės kaina. nors dabar pagalvojau - čia visai nejuokinga.

240. arūnas

ligoninėse ir poliklinikose seniai reikia pastatyti kasos aparatus - taip bus išvengta nemalonių situacijų ir mokesčiai bus sumokėti nuo gautų pajamų.

239. Zigmantas

Jeigu įteiksi dovaną pinigėliais - būsi ir apklostytas ir apglostytas - tai jau seniai žinoma.Nagi ima tuos kyšius grynaisiais kaip dieve padėk, pati mažiausia dovanėlė prieš operaciją- 500 daktarui, 200- anesteziologui, paprastai įteikiama prieš operaciją.Jei duosi su trim nuliukais, dar labiau tave žiūrės ir gydys.Bet girdėjau atvejų, kai žmogus pasimirė po operacijos, tai tą dovanėlę daktaras tarsi grąžino artimiesiems, matyt yra ir sąžiningesnių.Na tokie niekada neišvažiuos į užsienį, čia jiems kone amerikoniški komisiniai tiesiai į rankas kasdien krenta...Operavausi ir aš, taigi viską žinau ir mačiau...

238. ona

gerai gaisrininkas vienas pasake-atvaziuoji i gaisra ir dega daktaro namas. ir jei neduos kysio negesini-kaip jums tai?

237. Ausra

Nesupratau straispnio moralo.Čia ką - oficialiai rašot,kad gydytojams kyšius reikia duoti ? Visi mes daug mokomės ,paskui dar kvalifikacinius kursus lankome,visą gyvenimą tobulinamės,bet kažkodėl kyšių sistema ne visoms specialybėms "privaloma".O šiaip pas odontologą man daug smagiau eiti,nes žinau paslaugų kainas.O papuoli pas kitus specialistus,tai gali neuroze susirgti,nes nežinai kam,kiek ir kodėl duoti...

236. kuo

daugiau turi, tuo daugiau norisi.... Čia ne mažų atlyginimų problema, o sąžinės reikalas...

235. Algirdas

Ak jau tie Medininku muitininkai.Ir visas ju CK Politbiuro.

234. gydyt

geriausia atsilyginti gydytojui po atlikto darbo, tada manau nebus visokiausiu priekaistu, arba atsilyginti jei nori priemimo be eiles, ar operacijos planines paankstinimo, jei turi kokiu papildomu reikalavimu ar salygu ir is gydytojo tikiesi dagiau demesio.

233. Kodel nereikia kysiu dantistams

Todel, kad uz paslauga susimokame ir daug. Tas pats butu ir su kitais daktarais. Nori geros [paslaugos, eik i mokama poliklinika. O ta suma kiek mokame valstybei del nemokamo gydymo butu gerai kad atiduotu zmogui. Tada zmogus sumoketu gydytojui nustatyta suma uz paslauga, o gydytojas uz sumoketa suma gydytu.

232. 222 ,ziauriai zemina ,kad teduoda sokaladuka ,

tai reikejo mokintis ,niekas gi nedraude ,sedeti prie knygu ,o jai tingejai ir esi slaugytoja ,tai ko niurzgi ,,pardotuvei aptarnaujanciam personalui nieks ir aciu nesako ,tai kas verkslena ,o cia mat padave puodeli suleido vaistus ,,,

231. Ona

duodam pinigų daktarams bet pagal galimybes. Juk ne visi gali tūkstančiais žarstytis.

230. 199,jai jau paciantai eda

reiketu mesti ta darba ,,jaigu ateini pas gyditoja ,ir atnestas isvadas specelistu net nezvilgteri ,bet siaip klijuoja i kortele ,,kaip tokiai gyditojai galima sakyti atciu ,po sunkios avarijos ,,atejus pas rajonine na su ramentais tai tiek ir mate koja ,neistenge pasiziureti ,kad koja juokai paliginus su galva ,taigi po pusmecio neapsikentus ir pasakiau kadf is jos man nieko nereikia ,tyrimus pasidaryti galima ir be siuntimu ,pas specelistus ,dar gerai kad ira vyresnes kartos mediku ,,o ne tos karunuotos polikniniku seimos gyditojos ,,,viena kita verta vadinti gyditoja ,,antibijotiku rasyti ,ar garmonu ,nereikia buti mediku ,

229. 226 poniai

jus netaip supratote , man is vis nieko nereikai , nes as dirbu ,gaunu alga ir galiu nusipirkti ne tik saldainiu....

228. xx

Na sios nenuoramos ziemos deka gruodzio 24 diena as eidama savo kieme paslydau ir susilauzau koja.Tad teko tokia sventine diena atsigulti operacineje net 1.5 val operacijai.Operacija atliko didele patirti turintis traumatologas gydytojas Aukstuolis.Visa operacija buvo linksmas,nestokojo jumoro jausmo.Tiesiog esu dekinga ir Pasvalio ligonines operacines seselems,kurios buvo be galo demesingos.Gydytojai anesteziologei Macenaitei,kuri kas kartemis laike mane uz rankos vis drasindama kad viskas bus gerai.Po operacijos dar keleta valandu buvau palaikomoj palatoj,kur irgi sulaukiau nuosirdaus demesio is ten dirbanciu sesyciu.Zinoma as kaip eilinis neplanuotas ligonis, nei vienam is personalo ir gydantiems gydytojams nedaviau pinigu,bet sulaukiau nuosirdaus demesio.Tad manau,kad apie si dejavima,kad pas gydytoja negali but deramai priimtas be pinigu tikrai yra ne tiesa.Tiesiog mes patys susikuriam sau siltnamio salygas ir norim,kad gydytojai soktu pagal musu dudele.Tad manau sie zmones tiek metu mokesi ir geriau zino kaip gydyti ir koki vaista skirti.Tiesiog noriu gydytojams palinketi istvermes sunkiame savo darbe ir skaitant cia nusivylusiu nuomones apie savo profesija...

227. slaugytoja

ar davimas ką nors keičia per savo 40metį darbo neįsitikinau,ar mokytojas geriau mokys ar chirurgas geriau pjaus-pono Dievo valia,jam ir neškit ant altoriaus

226. ponia 222

as esu tiek neturtinga,kad man net sokolada nupirkti yra dideles islaidos,jus to niekada nesuprasite.o kysini ku daktaru tiesiog nekenciu,kai gydytojas yra zmogiskas,jam automatiskai norisi atsidekoti ,tik,zinoma,dezes saldainiu,kurie tau brangiai kainuoja-jis net nepastebes

225. from Germany

Lietuva - stebuklų kraštas, čia lietūs lyja, čia kyšius ima:) Sakot maža gydytojų alga? Teisėjų irgi maža buvo, padidino, kyšius tebeima

224. Kas cia toki straipsni uzsake?

Ka gi, laikas pradeti irodyneti, kad dirbantiem medicinoje algu moketi is valstybes nebereikia. Kai pilieciai susimokes didelias draudimo imokas, baigsis tie bajeriai su nukainuotu sokoladu. Tada bus aisk, kiek kas kainuoja. Gal reikia pradeti gerbti kito zmogaus darba, bent jau slaugytojos, gydytojo ar kokiu kitu specialybiu. Sekmes.

223. paciente

Vis ragina per televizija begancia eilute aukoti Kuzmos sukurtai skulpturai LOZORIAU, KELKIS. Jau tris kartus kilo ranka aukoti, bet sustabde vidinis balsas- jau suaukojai, kiek dar gali? Jei Santariskiu gydytojai nors vienos dienos surinktus pinigelius sudetu LOZORIUI, pakaktu tikrai. Dar ir dabar sprendziu dilema-duoti, neduoti... Koktu kazkodel aukoti, kai sitiek gydytojo sventai preofesijai nepasisventusiu tenka sutikti. Gydo jie man, bet as juos vien del to niekinu giliai sirdyje. Man jie nezmones, o kazkokie pinigu kaulintojai.

222. medike, slaugytoja

man biauru kai gydytojui daduodamas didziausias maisas , o slaugytojai sokoladukas, mane tai ziauriai zemina,man nereikia nieko as kol kas gaunu alga ir galiu nusipirkti ne tik sokoladuka....

221. AČIŪ DAKTARAMS

Už gera darba. Geru uz gera desimteriopai atlyginama .O tie,kurie drysta prasyti ,turi bijoti pragaro.tik nereikia dejuoti,kad sunkus darbas uz tris tukstancius lakstyti ,lankstytis visiems...jug jau renkantis savo specialybe gali isivaizduoti,kad ne prie stalelio sedesi(kiek yra nugaras lenkianciu istisa menesi uz minimuma!) Niekada nedaviau ir manau kad neduosiu! Bet minesiu geru zodziu ir linkesiu sekmes geriems zmonems!!!!

220. Visiems LOPAMS ir LOCHAMS!

Gyvenkit SVEIKAI - neturėsit reikalų su daktarais!!!

219. Ina

Pieš 4 m. taip nutiko, kad per dieną apsivertė visas gyvenimas - labai vėlyvos stadijos onkologinė liga. Tada negalvoji kiek kainuos, bet kad padėtų.Vietiniai gydytojai Klaipėdoje atsisakė operuot, tada beliko ieškotis mediko kitur, kuris nebijotų rizikuoti. Puoliau visur - pas pažįstamus medikus, draugų draugus klausinėtis, ką galėtų rekomenduot, ir visi kaip susitarę minėjo tą pačią jauno chirurgo iš sostinės pavardę. Ne kokio garbaus profesoriaus, o nė dešimtmečio nedirbančio specialisto. Ir tik po ligoninėje praleistų 4 mėn. supratau, kad tai buvo pats geriausias mano sprendimas renkantis gydytoją, kad konkreti pinigų suma ar profesoriaus vardas neišgelbės žmogaus, reikia būtinai gydytoją susirasti pagal besigydančiųjų atsiliepimus,rekomendacijas, nes pinigus paima visi, o realiai padėt tai ne visų jėgoms.Aš nesakau, kad aš neatsidėkojau gydytojui už jo rūpestį, už jo drąsą mano atveju, nes tokio sudėtingumo operacija tada jam buvo pirmąkart. Tikrai yra gydytojų, kurie gydo žmogų ne dėl pinigų, ne visi prievartauja prieš operacijas vokelių, bet jei leidžia galimybės, tai atsidėkoti už dovanotą gyvenimą nemanau kad yra nusikaltimas.

218. Invalidas

Dar prieš tris metus buvau darbingas,aukštas, gražus, stiprus, sportiškas vyras, kuriam darbas buvo viskas. Ir vieną karštą vasaros popietę,važiuojant į naktinę pamainą staiga pasijutau blogai. Pamainą atidirbau,tačiau kitą dieną namiškiai,vis dėl to. išvežė į ligoninę. Diagnozė baisi: infarktas. Iki tol nesirgęs 17 metų atsidūriau ligoninėje. Sekė operacijos. Per du su pusę metų visos keturios. Ligoninėje nuo pat pirmos dienos gvildenamos dvi temos: kuo sergi ir kiek duosi. Nesiginu, po pirmos operacijos atsilyginau ir sesutėms ir gydytojui. Gydytojas pasirodė labai sąžiningas. Jis atsisakė imti iš manęs pinigus, bet aš išvažiuojant jam vistiek šiaip taip įbrukau vokelį. Operacija buvo labai sudėtinga, žmogus grąžino man gyvybę. Begulint ligoninėje pastebėjau vieną dalyką - duosi ar neduosi, rezultatas bus tas pats ir gydymas irgi bus vienodas. Vėliau, po kitų trijų operacijų pinigų niekam nebedaviau, o ir niekas neprašė. Gydymas buvo toks pat puikus, už ką ir dėkoju gydytojams ir sesutėms. Aš esu invalidas,iki savo ligos pradirbęs beveik 39 metus, per kuriuos sąžiningai mokėjau mokesčius ir, galvoju, už gydymą jau esu susimokėjęs. Prieš keletą metų nuo gerklų vėžio mirė vienas giminaitis. Giminės, sėdėdami prie karsto visaip keikė gydytojus, kuriems jie ir pinigus šimtinėm davė (šie ėmė) ir net kiaulę pjovė. Tai kam duoti, jei paskui keiksi? Mano atminty dar įstrigo vienas juokingas atvejis, kai viena tolima giminaitė įkišo 300 litų kyšį vienam gydytojui, kuris visiškai neturėjo jokio ryšio su jos liga. Paprasčiausiai ją konsultavo. Boba pagalvojo, kad jis ją operuos ir įkišo jam pinigus. Mes visi dirbantys gaunam savo algą. Man, už mano pagamintą produktą, be kurio neapsiėjo ir neapsieina nė viena šeima, niekas neatnešė nė vieno lito. Aš dirbau daug ir gerai. Mano darbas buvo įkainojamas gera alga. Gydytojo darbas irgi įkainojamas taip pat.

217. Patarimas,

gydytojams:padarykite nuolaidas duodantiems. Pakabinkite skelbima ant skyriaus duru,kad viena menesi jokiu kysiu. Juk autoinspektoriai jau uzsiraso-kysiu neimame-. P o tokios akcijos butu idomu pasiskaityti,kas dejosi tame skyriuje,kiek "nugydytu" ligoniu ir kai jauciasi tie kurie nedave ir tie,kuriems nereikejo imti.

216. as

visiska nesamone apie slaugytojas ir ta 2lt ar 3lt vargana sokolada Autorius gal bijojo labiau yvardinti kiek sirdies chirurgai ima kysius,kokiomis sumomis, as su jais dirbau daug metu ir sumos dideles,o slaygotjai tenka tik sokoladukas,ir paskui ji sokdinama ir is jos reikalaujama uz ta sokoladuka daug daugiua ir labiau negu tam profesoriui sumokejus keleta tuks litu.Idomu uz kieno pingus Klinikos vadovas R.B, vedejas E.S, ar K.V ar A.D ar kiti visi issitate namus ,tikrai ne uz savo algas

215. Monika

O juk daktaru rankose zmogaus vienintelus turtas- sveikata ir gyvybe! Tai kiek turetu buti vertinamas gydytojo darbas? Tirk kiek jie gauna atlyginima? Manau kad tai nenormalu.

214. to slaugytoja

pritariu nuomonei.duoda sokolada ir tada dar reikia isklausyti visus skundus ir visus priekaistus kuriu kaip patys soko nedrysta issakyti daktarui o seselei visas pamazgas galima ispilt ant galvos.ot aciu

213. MILA

Nuosirdziai gaila tu doru,saziningu idealistu gydytoju,kurie isliko istikimi Hipokrato priesaikai.Deja,daugelis net geru gydytoju tapo biznieriais,pirmiausia galvojanciais :"Kiek siandien i kisene ikris".

212. Monika

Gydytojas profesija igija labai ilgai mokydamasis, atlyginimai palyginus su sportininkais! seimunais ir bankininkais tikrai labai mazi, o juk ju rank

211. Runkelis

Gydimas turi būti mokamas, nes žmonės prastai jaučiasi ir gal būt nesaugiai, nedavę daktarui kyšio, nes vieni gali duoti iki 5000Lt, kitas gal tik 50 litų, o mokamas gydymas sudrausmintų ir rūkalius ir narkomanus ir stikliuko mėgėjus, nes žmogus būtų atsakingas už savo sveikatą ir ją labiau tausotų.

210. "Ponia" daktare

Mano atlyginimas ligoninėje , atskaičius mokesčius, 10 Lt/val., pirminės sveikatos priežiūros centre -15Lt/val.( antraeilės pareigos). Ir jei kas duoda, padėkoju...

209. Tarp kitko

Nevaisinkite dantistu ir daktaru saldainais(lietuviskais arba lenkiskais) ,nes jie juos tiesiai i siuksliu deze meta ;)

208. ...

Et, jus, tik loti temokate. Gydytojui, mano nuomone, reikia atsidekoti tik uz papildomas paslaugas. Nori geresnes palatos, papildomos nei norma prieziuros? Ar gal nori savo eiles sulaukti ne po 3 menesiu, o po menesio?

207. LALA

Visada buvau pries kysininkavima ir kysiu davima,bet,deja,teko,nes Kauno klinikose atvirai daktares buvo pasakyta,kiek kuriame kabinete turiu duoti,nors buvau su seimos gydytojo siuntimu.Cia net kolega kolegai veltui "paslaugos"neteikia.Tokios dabar Pundziaus ir Zaliuno valdomos klinikos,nes ir jaunieji medikai cia vietas nusiperka...

206. Geriausiai

tai vaidinti sikanti katina. Lygtais jau noretum ir atsilyginti ir viska, bet va tai gimines nelanko, tai masina sugedo ar dar kas nors. Tada rupinasi dar geriau, nes galvoja, kad tikrai duos :) Aisku tokie bajeriai nepavyktu pastoviai gulint ligonineje.

205. pensininke

klausykite,jei gydytojas chirurgas ima pinigus uz kiekviena operacija , tai kiek jis uzdirba per men,? gal reikia priimti istatyma jiems nemoketi algu, gal ta saskaita padidinti pensijas ,a ?

204. as

Gulejau santariskiu ligonineje,isgulejau visa para be palatos gydytojo apziuros, teko duoti i kisene 100lt ir pasakyti kad cia avansas, po pusvalandzio sulaukio gydytojo demesio, po israsimo vel teko duoti 100lt, nes kiti ligoniai sake kad tokia taxa, bet uztat gavau derzute reikiamu vaistu, kaina kuriu buvo apie 46lt

203. to 191. šlykščiausia panieka yra šokolado davimas

Na ir parašei:-) Šokoladas mat,"poniai" per prastas...Gal dar girta po Naujųjų?...O kokios padėkos tu,iš manęs ligonio nori?...Gal,kad kabinete prie tavęs sėdinčios priėjęs,atsegčiau kelnes ir duočiau....?Jei taip,ar įsitikinusi,kad taip gerai atrodai?:-)

202. aš

Sutinku,kad deramo gydymo be pinigų negausi.

201. Romualda

Noriu tik padėkoti Panevėžio ligonines gydytojams,, anestezologui ,seselėms,aptarnaujančiam personalui atvežė mane greitoji iš rajono su įstrigusia išvarža , ekstra operavo nebuvo man kada ir pagalvot apie atsilyginimą gydytojams,tik prisimenu dar mano rajono ligoninėje chirurgas pasakė man,-"vežam į Panevėžy skambinau operuos chirurgas Lalas".Visiems labai dėkinga esu,taip pat ir savo miesto chirurgui gerb.gydytojui Klimkevičiui.

200. 178 Eglei

Tą patį patyriau ir aš. Mano mama buvo visa vėžio suėsta, jai buvo likę gyventi keli mėnesisi, tą puikiai matė ir suprato Santariškių onkologinės ligoninės gydytojai, bet laukė kišenes atstatę, kol ji drebančiom rankom įkiš sunkiai sutaupytus pinigėlius. Nė vienas iš jų neprisiminė Hipokrato priesaikos.

199. omg

Įdomus požiūris. Pacientai ateina pas tave ir tave ėda, parodykit kuris bent vienas su gera nuotaika ateina? Dirbi 12 val per dieną visą laiką ėdamas. Ir dar sako gauni 3000 ir tylėk. Va jaunasis kareivis 2000 į rankas po 12 klasių, santechnikas 3000 po 12 klasių. Čia žmogus 10 ar daugiau metų sudėtingoje sistemoje atsimokina ir Jūs aiškinate, kad turi būti žemiau už žiogą? Nereikia gydytojams duoti kyšius, reikia gerą žodį pasakyti. Jei gydytojas elgiasi kitaip kai jam duoda kyšį, jis nevertas gydytojo vardo.

198. skaitytoja

gulejau Vilniuje, Santariskiu klinikose.....tiksliau nusipirkau vieta uz 500 lt, nes niekaip ligonnej ,,nebuvo,, vietu...premimo daktares zodziais...,,itikejus,, sumokejau tiek kiek liepe, o vedant i sk. slaugytoja paslaugiai ,,primine,,, kad kiekviena diena po 20lt slaugytojai uz ,,darba,, turi iteitkt ......o sako cia ,,humaniskaiusi,, daktariukai ,,dirbe,,...

197. uk

niekada niekada , jokiu kysiu neduodavau !

196. GAGA

Kur ziuri STT.Turbut bijo ,kad ivykdzius tokia akcija kaip su muitininkais,viena diena ligoninese ir poliklinikose visai daktaru neliktu...

195. Pinigų

neturiu.Bet Dievas apdovanojo neblogu proteliu.Gydausi puikiausiai pati.Pasiskaitinėju likteratūros iš medicinos sryties ir ouikiai išsiverčiu su savo žinių bagažu.

194. gydytoju gauja

yra labai pavojinga ir nepasotinama,nes principe yra nebaudziama,uz atvira kysiu davima???

193. ADAS

Kas siandien vyksta Kauno klinikose-baisu,kysiai imami viesai ,net studentu akivaizdoje .Ne karta teko guleti anais laikais,kai kliniku vadovai buvo Jasinskas,Vinkus =nieko panasaus nebuvo.Na,iseidamas is ligonines nueidavai padekoti su gelemis ,saldainiais ,tai ir viskas.Mano giminaite po sunaus sirdies operacijos bande asidekoti prof.Bredikiui "vokeliu",tai jis igrudo atgal ir dar i koridoriu islydejo palinkedamas sveikatos.O siandien atviru tekstu paciu gydytoju ar ju kolegu yra pasakoma,kiek reikia sumoketi uz "paslauga".Privatizuoti si UAB-a,tai bent mokescius moketu valstybei ir visa brangiausia iranga pirktu uz savo ,bet ne musu mokesciu moketoju pinigus.

192. Ontė 185-am

Dėkoti gydytojui galima žodžiu, galima pasakyti kitiems apie gerą daktarą, pareklamuoti. To jiems irgi reikia. Mane operavo gydytojas Mačiulis. Geras, bet gal kiek silpnesnis už gydytoją anksčiau dusyk operavusį mane Tutkų, kuris jau ir mokslus pasiekęs, todėl užsiėmęs ir manęs priimti negalėjo, bet nei vienas iš jų nebuvo "pateptas", o pareigas atliko puikiai.

191. šlykščiausia panieka yra šokolado davimas

kaip sviedžiu jį į šiukšlių dėžę,net ištykšta. Pabandykit už darbą atsilyginti šokoladu santechnikui ar šaltkalviui - taip voš į snukį, kad užmiršite, iš kur atėjot. O medikui tarsi šuniui šokoladą kišti negėda.

190. dan

visiskai jokio galvosukio... jie zmones paprasti ir ima nuo desros ar brenzio iki pinigu ar paslaugu:)

189. Nedaviau ir nieko neatsitiko

man kažkaip gėda duoti kyšį, juk žmogų pažemini,- va, koks tu ubagas, tau išmaldą duoti reikia. Bet elgesio skirtumą pastebėjau, tie, kurie davė, gavo daugiau dėmesio, rūpesčio, pooperacinę priežiūrą. Mane pasiuntė į polikliniką. Tai man poliklinikoje viską padarė - perrišinėjo, biuletenį užbaigė. Nesigailiu, kad nedaviau. Mano pinigai liko su manim, argi ne smagu?

188. Tiems i autoriu panasiems

kurie susiduria su operacijos butinybe siulau paprastesni varianta:pasinaudokite (priklausomai nuo svorio)gyvunu skerdimo linijomis,ten ir su anesteziologu bendraut nereiks,apglusins elektrai isims tai ka nurodysite ir nulipsite nuo konvejerio kaip Kedainiu agurkelis. O siaip slykstu tas sapaliones skaityti,dar nevisi isvaziavo.

187. čia kokia provokacija?

kvailas straipsnis. Moralas toks, kad pinigus reikia paduoti, o ne kišti į kojinę, nes pats dar nepasiima, o seselėms šokoladas dantis gadina, vadinasi jo nereikia neduoti, o duoti kai ką kito.

186. Tomas

Žmonės dažniausiai piktinasi korupcija valstybėje, tačiau nepastebi kaip patys jaučia tarsi pareigą duoti kyšius, keistas įprotis, ir jis tikriausiai yra likęs nuo tarybinių laikų, įaugęs į lietuvio kraują kaip kokia siurbėlė. Kaip pradėjo žmonės nuo okupacijos pradžios nešti represinėms struktūroms lauknešėlius, kad jų sulaikytuosius artimuosius pamalonintų, taip ir liko šis kompleksas tautos mentalitete. Pabandykite skandinavijos ar vakarų valstybėse daktarui ar valstybės pareigūnui pasiūlyti kažką, jis nesupras tokio poelgio prasmingumo, nes jo darbas yra tai ką jis daro...

185. as

Padeka gydytojui.

184. Artūras

Kiekvienas pradėkite nuo savęs... Neduosite jūs, neduos kaimynas, neduos bendradarbis, ..., žiūrėkit, pamažu ir dings ta įsišaknijusi "kultūra".

183. slaugytoja

prasau neduokit sokoladu.to kiekio suvartot fiziskai neimanoma o ir stomatologai nera pigus.uztenka ir aciu jei fantazijos mandarinais pavaisint neturite.tiesiog nereikia sokdinti seseles uz sokolada taip lyg butumete simtine igrude.

182. to 148. as

jauciasi kad nevykele sesele parase ,kuri pati matyt visko net savo atvaizdo veidrodyje bijo,prilygsti tamstele, gilios rusijos turgaus lygi ,kur laimi ne sypsena o isvertos ,kaip isterikes akys praciota su lyg ryklio dydzio burna fu kai tokios ligonineje dirba pagal IP galima surast ir padaziuret pacios darbo kokybe ir is kokio pc rasai,gal budejimo metu ,valdisko

181. Ontė

Teko operuotis ir man. Mikrochirurgijoj. Pakliuvau į įdomių, bet nekeistų žmonių palatą. Vienas gyvenęs du metus Kanadoj, antras buvęs bankininkas, dabar verslininkas iš Molėtų, trečiasis paprastas darininkas iš Vilniaus. Žinoma, buvo užvesta kalba ir apie kam ir kiek duoti. Pokalbio išvada - neduoti. Aš nedaviau, buvęs Kanadoje irgi, atrodo, ne. Verslininkas davė. Ketvirtasis lenkas nepapasakojo, kaip pasielgė. Kažkiek keičiasi aptarnaujančio personalo požiūris į davusį (atlekia paklausia ar neskauda), bet operacijos kokybė nėkiek. O man ir nedavusiam sesutė per prievartą siūlė nuskausminamuosius. Kodėl? Todėl, kad ji pati nori ramiai miegoti, o ne nuskausminamuosius leisti vidurnakty.

180. WAU

LIETUVOS Konstitucijoje teigiama ,jog gydymas nemokamas.tai pats liudniausias anekdotas.

179. montblanc

Jie operuoja jus bet kokiu atveju, ir deda visas pastangas, po to jau jusu reikalas, padekoti ar ne..............

178. egle

tai kas vyksta Lietuvoje(ir tai vyksta kiek as prisimenu)yra siauba.Rasau nes teko slaugyti abu tevus ir susidurti su gydytojais daznai.Man skaudziausia buvo tai kad jie zinojo kad mano tevams belike gyventi vos keli men.o jie be pasigailejimo eme!.Nesakau kad tarp ju nebuvo doru gydytoju kurie net pamoke neklausyti kolegu pasaku nes mano artimiesiems nebuvo galima jau padeti.Teciui buvo 4stadija vezio,o motinai vezys buvo staigios ir agresyvios formos.Prisimenu baisiausia atveji kai gydziusi gydytoja isleisdama i namus liepe grizti vel po 2sav.ir kad ji paguldys mano mama i ligonine(Santariskese mes gydemes).Kiekviena karta susimokedavome nes sesele buvo nurodzius kiek reikia ir tai padarydavome is kart iejusios i jos kabineta.Bet paskutini karta to nedariau, nes mateme kad viskas eina greitai blogyn.Tada sulaukiau atsakymo kad ji neguldys mano motinos, nes jai viskas neblogai.Kagi tuomet is karto padaviau, na o gydytoja pareiske, kad nuo rytojaus prades chemijos terapija, tai gal pades.Ir visiskai priesingai prisimenu viena is gydytoju kuris gyde mano teti, kuris po operacijos neeme pinigu, o pasake'' jums reikes tu pinigu, nes jam liko gyventi keliatas dienu.''

177. ??????????

Turėjau reikalų su gydytojais. Man atrodo, pjausto tais pačiais peiliais ir davusius, ir nedavusius...

176. d

čia sovietmečio palikimas kiekvienai valytojai kyšį duoti. jei gydytojas nieko nesugeba, tai ir už kyšį nesąmonę padarys

175. nesakysiu

Seniai reikia medicinos sistemoj pertvarkos kas liečia ,,duoda-ima". Kodėl policijoje sutvarkė-atsakomybė ne tik imančiam kyšį pareigūnui, bet ir jį duodančiam, netgi siūlančiam piliečiui (vieną iš tarnybos atleidžia, o kitą netgi už grotų patupdo). Tai kaip čia yra su medikais? Kas jie-kiti žmonės?Ar jie turi neliečiamybę, kad gali imti pinigus lengva ranka ir už tai būti nebaudžiami.BŪTINA šitą reikalą tvarkyti, nes jis taip jau įsišaknijo, kad gaila žmonių,kurie bijo kreiptis pas gydytojus, neįbrukę pastariesiems į kišenę šlamančių.

174. as

gimus dukrai, kazkokia medike (neatsimenu pareigu) pries israsydama dokumenta, pasake, kad ko tai delnai niezti, Matyt kazkas duos kavos. Kaip kokia nesusipratele pasakiau, kad kai as noriu kavos, tai nueinu ir nusiperku... Juokas iki siol ima. Kokie kvaili buna gydytojai. Man geda butu taip sakyti.

173. padla Baukute

UZTENKA SITIEMS BALTIEMS CHALATAMS KYSIUS DUOTI!!!ISP.ZDEJO VISAI TIE SUKNISTI MEDIKAI!!!ZMONES,ATPRASKITE NUO KYSIU LIGONINESE KULTUROS-XXI AMZIUS UZ LANGO...

172. apsiraminkit nevykeliai

po galais palikit tuos gygytojus ramybeje ,niekam nieko nedaviau ,gavau kvalifikuota pagalba ir malonu bendravima

171. >139

Visu tortais ir sokoladukais apdalini, o kas ir uz ka tau tortus su sokoladukais nesa kaip zmogus zmogui?:)

170. Janina

tose paciose klinikose tetos sunus pries mamos operacija dave gydytojui 2000, nes tokia suma buvo garsiai pasakyta. Po operacijos moteris buvo komoje, kad jos pries laika " nenurasytu", dar panasi suma buvo medikams "sumaitinta|. Galop tas pats gydytojas prasitare, kad megins pakartotinai operuoti, tai tiek pat reiketu - 2000 Lt. Tik veliau paaiskejo, kad niekas operuoti jos nesirenge, nes moteris buvo "neperspektyvi"- po insulto ir neatsigavo. Kilo skandalas, bet laidotuvems irgi panasios sumos reikejo. Tas gydytojas, beje, persikele dirbti i Klaipeda. Tai nereikia cia jokiu lia=lia, kad zmones patys "gadina"" medikus kysiais. Tuo labiau Klinikose, kur jaunam gydytojui isidarbinti irgi kainuoja...

169. Loreta

Neseniai man buvo atlikta operacija Vilniuje operavo mikrochirurgas Mindaugas Minderis tokių nuostabių žmonių ir specialistų reikia paieškoti su žiburiu apie jokius kyšius nebuvo kalbos o pacientui kuris savo komentare apie M.M.atsiliepia blogai tikriausiai reikėjo ne mikrochirurgo o kitokio specialisto.Nuoširdus ačiū daktarui ir sėkmės darbe.

168. būna ir taip

aga ,nedaviau...turėjo išoperuoti nosyje polipus...krapštė daugiau negu pusę valandos su nuskausminamaisiais,viską mačiau nes bliūdas iškrapštytiems dalykams buvo mano rankose prie nosies.Kai po mėnesio nuėjau į polikliniką pasitikrinti ,jie sakė ,kad niekas neišoperuota ,polipai vietoj...žiūrėjo į mane kaip į durnę ,kai tvirtinau ,kad tikrai operavo...čia tikras faktas,neišgalvotas...

167. Mm

Kultūros už pinigus gydytojui nenupirksi.

166. 154. medicinkes studentas

Kalba, kaip VU...:)

165. js

jau geriau nieko nerasytumet, jei neturit, ką pasakyt... Nes čia tai toks "pyrst" iš serijos "Aš irgi VIENĄ SYKĮ GYVENIME gulėjau ligoninėj ir noriu pasisakyt"...

164. noriu

paneigti isigalejusi mita apie kysius. Ligonineje atsiduriau neplanuotai , pinigu , aisku, neturejau , o gydyma gavau tinkama ir be jokiu kysiu. Iseidamas is ligonines padekojau visiems pasirupinusiems manimi, bet savanoriskai , tiek kiek galejau ir niekieno neverciamas.

163. Aha

Šeimos gydytoja ilgai įkalbinėjo mano mamą operuotis. Planinė operacija, apmoka ligonių kasa 100 proc. - net išlydėdama akcentavo, kad po operacijos priklauso nemokami vaistai ir medžiagos... Kauno klinikose dar prieš operaciją gydyt. paaiškino kiek kas kainuoja - apie 800 Lt.

162. pensininke

O as 2 kartus operuota buvau be jokiu kysiu,nereikejo pirktis jokiu tvarsliavu,laseliniu ar vaistu,buvo paskirta reabilitacija ir niekur nieko nemokejau,nes tai buvo UK,o ne musu varganoj Lietuvoj....

161. pasakykit kaip neduoti ,

jai ira iteisinta ,rinkliava ,oficiali nedaugiau 120 ,,na pirstelejai ir laukia simtines is taves ,,,,,neduodu tokiam medikui is kurio reikia tik pazimos ,bet kokios mimikos net paciam bloga daros ,,,bet keisciausia geri specelistai maziau ima ,buna kad atsisako ,ir elgiasi daug maloniau ,,o us toki darba kaip kad dirba medikai ligoninese su sunkiais ligoniais ,na netoks turi buti atlyginimas ,

160. kap

turejau infarkta,daug girdejas buvau tu istoriju,bet ta tema su manim iki operacijos giditojas kategoriskai atsisake bendraut,tiesiog pasake,o jei,o dar manau jei jis zino savo darba tai ar duosi ar ne tai pas ji kitaip nesigaus,nezalos specialiai

159. aa

Man gėda duoti kyšius.

158. reikia

rizikuoti,chebra.Neduokit,o ten jau kaip kam pasiseks,bet nors konkurencija bus vienoda

157. INf

Teko Norvegijoja klausti apie siuos dalykus paciu norvegu ,tai jie tesiog nustebo nes pora vienetu gyd dirba miestelija :)

156. Obama-mama

JAV medicinos paslaugos geriausios pasaulyje. Neišradinėkite dviračio. Organizuokite šias paslaugas taip,kaip daro mūsų medikai. Sekmės.

155. Turi uztekti algos

Taip ir istvirkina gerus zmones visokie debilai su vokeliais.

154. medicinkes studentas

as niekada nedaviau ir niekada neduosiu, o tie kurie duoda ir stebisi kodel pats neduodi debilai yra, ir prie visu juos dar pagedinti reikia apsaukti, kad visi zinotu kad jie duoda, mentus iskviesti. zmones tegu neverkia, kad gydytojai kysius ima, nieko jie neima, jus patys jiems brukat. visiem px is ko paimt, nei jie atsmena, nei jie rupim, su visais jie vienodai, davai ar ne elgiasi.

153. www

operavo,nieko nedaviau ,kai visi palatoje davė, aš manau,kad kyšius duoda dažniausiai tamsūs be išsilavinimo žmonės,kurie negali suprasti,kad daktaras ,davęs priesaiką ,tikrai atliks viską sąžiningai ir nesigadins savo gero vardo dėl kelių šimtų litų.O nepasisekti gali bet kokiu atveju,kad ir bus solidžiai sumokėta, kyšio davimas ,mano nuomone,tai daktaro žeminimas,bet ,aišku,ir tarp daktarų yra visokių,kiti įstoję mokytis už kyšius,tikrai nepasigėdins ir patys gauti atlygį už gydymą

152. tik tiek

Keistokai atrodo, kai apie labai aktualius dalykus kalbama su jumoru. Atrodo, jog problemos lyg nebūta, kai iš tikro ji siaubinga.

151. Klausimas

Kodel yra skirtumas tarp Kauno ir Vilniaus gydytoju poziurio i pakisas. Gal kad Kaunas labiau megsta ir moka daryti pinigus.

150. Sveikata

brangiausias turtas. Ir jeigu aš noriu savo kūnui išskirtinio mediko dėmesio,kas gali man uždrausti jam sumokėti. Stengiuosi neremontuoti savo mašinos autoservisuose,kur dirba mažai gerų specialistų. Geriau surasti gerą ir privačiai aptarnaujantį. Ką jau kalbėti apie sveikatą. Taigi,nereikia filosofuoti ir remtis socializmo fantazijomis. Aišku,būna gailestingumo arba mokslinių naujovių gydymo faktai/stebuklai. Bet čia išimtis.Konvejerinis arba asmeninis požiuris į gydymą skiriasi.Todėl visi ir neša su savimi pinigus gydytojams.

149. Mokesciai

visada mokedami mokescius ,galvokit kam jie bus skirti !(mokedamas mokescius galvoji kad uz viska sumoki :))Mokekit mokescius tik tokius kad uztektu ir kitiems tipo negaunantiems jusu mokesciu dalies :)o geriau is vis nemokekit tik PSD

148. as

Ko duodat, o paskui dejuojat. Dirbu ligonineje ir galiu pasakyti, kad tie kysiai nieko nereiskia, jie pamirso is ko ir kiek gavo. geriau reikalaukit savo akis isverte, nes tai medikus lb baugina, visi bijo skundu :)))

147. JUSTINA

Pries keleta metu keiciau kelio sanari klinikose Kaune.Operavo gerb.gydytojas Smailys.Nei sykio nepriejo prie mano lovos taip,kad galeciau ka nors iduoti,nors ir kvieciau ,ir prasiau. NEPAVYKO!O gal as nemoku iduoti pakisos ,kadangi pati ,dirdama mokykloje jos negaudavau.Ogal buvau nevykusi mokytoja?Jau eile metu nedirbu,bet per man svarbias datas ir dabar sulaukiu netiketu sveciu-buvusiu mokinuku.Aciu Dievui!

146. Robinis

Teko operuotis Kauno klinikose pries metus. Esu 23 metu ir t.t.. pagulde i palata ir t.t. na ir kalbos pacientu kokios ligos ir t.t.. kaip susirgai ir t.t.. kas operuos ir visa kita. Priejom prie kalbos kada operuos ir kiek duosiu. Sakau nieko neduosiu, tai net nutilo visi. Operuojanciam gyd neduosi ? sakau ne ..nu drasus.. o anestaziologuj ? saukau irgi neduosiu.. sako sekmes miegant ir t.t.. Nu ka atejo anestezologas ir t.t.. paziurejo kazko paklause ir isejo. Sako kiek davei sakau nu nieko..vel visi issigande :D nu ir ka operacijai ruosia ateina visai kitas jaunas lb jaunas anesteziologas lyg studentas ir prasideda :D nu ir ka .. issoperavo kuo pujkiausia ir viskas praejo. Nieko kitaip nebus ar tu davei ta piniga ar ne... Pinigai nepakeis operacijos rezultato.. as bent taip manau. Ir dabar dakataras labai maloniai bendrauja ir t.t.. kai pasirodau.

145. voverux

Bandau įsivaizduoti tokį vaizdą, kai prekybos centre kasininkė neaptarnauja be pakišos. Motyvuodama tuo, kad jos alga maža ir ji negali išgyventi, išsireikalauja kyšio. Mano bendras studijų stažas (be vidurinės)13 metų, tai ir aš galiu mėtyti užuominas, kad ilgai mokiausi, o alga maža.....

144. to 121 Ligonui

Taip, Amerikoje iteisinti tie jusu rankpinigiai, ir musu gydytojai labai troksta, kad jie butu iteisinti. taciau niekas nekalba apie tai, kiek tie amerikos gydytojai privalo sumoketi mokesciu nuo tu rankpinigiu.

143. Butinai

reikia ant kiekvieno kabineto pakabinti uzrasa: "Kysiams-ne!". Arba stora daktara besedintik uz grotu, o slia uzrasa: "..as emiau kysius, o tu?" :).

142. Bronius>>>131

Ne visiskai tas tiesa,tiesa yra zmogaus mentalitete ir likus posovietine korupcija sazineje.Yra gydytoju,kurie neima kysiu,yra tokiu,kurie per kysius pasidaro 3 algas ir visviena verkia,kad mazai.Vakaruose niekur neteko girdeti apie kysius,tai vyksta buvusiose tarybu sajungos salyse ir rytu europoje.

141. aha

gydytojui duodat kyšius - jie išoperuoja taip pat kaip ir visus (nedavusius kyšio), bet šokdina slaugytojas, kad daugiau dėmesio skirtų. O jūs jai tik šokoladą kišat kišenėn - patikėkit jas vemt verčia nuo tų šokoladų. Norit pasakyti AČIŪ tai tiesiog pasakykit AČIŪ

140. Leja

Visiskai nemoku duoti kysiu, niekada nesu davusi, ir jeigu aplinkybes priverstu tiesiog nezinociau kaip elgtis ir kaip tai padaryti. Ir visiskai nesuprantu uzuominu, tarkim jei gydytojas bandytu uzuominomis sakyti, kad nori kysio, as nesuprasciau, nebent tiesiai sviesiai pasakytu, kad duociau jam pinigu...

139. oi

visus debilus duodancius kysius irgi i kalejima... liga, gydymas, sudetingi, komplikuoti dalykai ir jei vienam pasiseke sirdies operacija, o kitam kilo komplikacijos negi tikrai manote kad cia kazka vaidina kysis sioje situacijoje? atsibuskit. tiesiog lengva kazka apkaltinti. buna net tokiu kuriozu, kad mociute is kurios drebancios rankos niekas neima simtines, grizusi i palata visiem bedavojasi, kad jau chana jai, jau mirs, nes net pinigu neima. Cia viskas is iskreiptos visuomenes ir "blato" kulturos, is mastymo, kad viska galima nupirkti ir ispirkti, net sveikata. Tokie patys kysiu entuziastai ir telefoniniam sukciam babkes sukisa, kazka ispirkinedami :D tris vaikus pagimdziau, visokiu situaciju buvo, ne vienas seimos narys ligoninej gulejo ir jokiu kysiu niekas neprase ir niekam duot nereikejo, stesinej situacijoj ne tai galvoj buvo... o po visko tikrai esu ir torta iskepus nuvezus, bet ir kirpejai pries kaledas nuvezu, ir kiemsargei namo sokolada nuperku. Zmogus zmogui zmogus

138. daviau ir aš,

bet daugiau neduodu, nugydė. žinomas LT mikrochirurgas,M.M., rankos pirštai nesilanksto, kalbėjau su neurochirurgais, sako: - kad po tokios traumos [neuro], oeracijos nedaromos. duodavau po 500 lt. [stafkė]. tad liko dar blogiau..., būklė blogesnė.

137. Eva

tas gydytojas yra Rolandas Sereika lor

136. kakokie

paistalai,na medikai stokit ir paaiskinkit,kad taip nera.

135. Pasiulymas

Siai dienai gydytojo alga turi buti minimum 10.000lt.,dirbti ne daugiau etato kruviu,pensija nuo 55m,grieztai bausti uz kysio paemima.

134. Būna ir taip

Čia buvo gal prieš 15 metų.Operavo.Daviau kyšį.Bet narkozė buvo į nugarą ir aš prabudau per anksti.Ogi žiūriu, mane operuoja kitas gydytojas

133. Fausta V.

Ar duosi, ar neduosi, bet dėl tavo melų, aferų, tau Dievas taip padės, kad gydytojai pasitaikys tokie, kurie ir turi tau pasitaikyt.

132. Lora

Jeigu tavo smegenys tiki, kad pagysi, o giliai sirdyje tuom netiki, nieko nebus. Medikai gydo tik serganti kuna, o jis serga, nes kencia tavo siela. Geriausi sielos gydytojai esame mes patys, nes niekas kitas taip gerai musu nepazista, kaip mes patys!

131. londonas

Liaudies patirtis byloja-kaip tepsi taip vaziuosi....Lietuvoj tas ypac budinga,nes algos apgailetinos....

130. lipdukas ant chalato

KAUNO LIGONINIU VYR.GYDYTOJAI MOKEDAMI GYDYTOJAMS MAZUS ATLYGINIMUS SKELBIA TESTA ISGYVENIMUI,ZMOGISKUMUI,ZMOGAUS ORUMUI,TAIP IR SUKASI UZDARAS RATAS NUO SOVIETMECIO,KOL NEPRADES KILTI GYDYTOJU ATLYGINIMAI KAUNE,NESIKLIJUOS LIPDUKO/gaunu 2 tukst. algos ir neimu ,nes esu labai laimingas/IR BENDRAS VISU PAPUVIMO LAIPSNIS NESIKEIS

129. dsadsa

ir kam cvia toki suda parase Kai atsiduri ligoninej - aiskia p[amatai, kad slaugei nedaves 10 lt ne sikpuodzio negausi, nors abi kojos luze..

128. Bronius

Negali sakyti,kad visi gydytojai ima kysius,ne visi tikrai.Yra dar turinciu principa ir padoruma,bet tai vienetai like...

127. beviltiška padėtis

gal ir tiesa

126. Jei

butu galimybe pasirinkti, pas kuri chirurga operuotumetes? Pas ta, kuris su 20 metu senumo "Opeliu" i darba vazinejasi, ar su "Lexusu"? Na va.., taigi gal geriau nustokite loti. Daktaras, jums ne gaisrinikas.Beje, as tikrai nesu medikas.

125. papasakosiu,kai rancuzijoje

Jau 13 metu, kaip istekejusi drauge gyvena Prancuzijoje.( miesto neminesiu) . Sunegalavo, gal pries metus. Lankesi pas gydytoja. Atvykusi i Lietuva gydytojo zmonai nupirko gintarinius karolius dovanu. Pirmiausi,kai gydytojui padave dovana, jis nustebo, ciupo pinigine ir kiso pinigus. Buvo paaiskinta, kad cia dovana, kad Lietuvoje tai iprasta. Po keliu dienu sulauke is gydytojo zmonos skambucio. Atsidekodama, kviete pietu. O Lietuvoje?

124. VISUS GYDYTOJUS IMANCIUS KYSIUS

REIKIA BE ISIMTIES KISTI I KALEIMUS....

123. Čiurlionis>106-am

koks tau daktaras visus ubagus atsimins,o po operacijos nieko neįbrukai,tai žmogau nesirūpini savo sveikata.

122. dievo tarnas

kai pamaciau kokiais mastais Kauno klinikose ima kysius, tai ju algos alga nepavadinsi -algele.

121. LIGONIS

ZMOGAU RASAI IR SIRDIES TU NETURI ATSIDURSI SUNKIOJ PADETY TAI VISKA ATIDUOSI ,BET LINKIU ,KAD ATSIDURUS TAU SUNKIOJ PADETY NIEKAS IS TAVES NET SOKOLADO PLYTELES NEPAIMTU AS ZINAU TAVE AUTOREU NEGRAZEI RASAI SE TEMA APIE TAMSTA PARASYSIU STRAIPSNY SU PAVARDEM ,CE NIEKO BLOGO JEI ZMOGUS SAVO NORU DUODA ,PINIGAI NIEKIS JIS ATSIDEKOJA AMERIKOJ RANKPINIGEI YTEISINTI PATS ZMOGUS BE SAZINES NES NEBUVAU TOKIOJ PADETY AS BUVAU IR ZINAU

120. SLAVIK

Aš,kai prarijau tris nuolaidų korteliai(Maximos,norfa i senukai),užstrigo jos man poperiok gorla.Kvėpuot nigalėjau ir kai jau mačiau šviesas tunelio gale,pasirodė angeločkas su baltu chalatu ,trenkė man angelo sparnu ar kumštisam per kupras i aš išspjoviau keturios kortelės.Reiškias anksčiau buvau prarijęs dar vieną kortele,kuri yra labai paveikta skrandžio sulčių ir kurios suformavusios šalies valdovės atvaizdą ant kortelės.Labai man brangi ši sviataja kortelė

119. Eva

vienas privatus gydytojas buves Siauliskis pas kuri lankiausi 8 metus jis kartais net neimdavo jam priklausanciu uz konsultasija pinigu kai pamatydavo kad imi moketi tai sakydavo sveikit ir iki pasimatymo tuo ir pasibaigdavo

118. O,

JAV gydytojams net gėlių neįbruksi.Net negalvok apie tai,nei slaugytojom nei kitam medicinos personalui.Gydymas brangus,bet jokių kyšių.

117. kauniete

Mano istorija stai tokia. Gyvenu netoli Kauno Kliniku. Kai giminaiciai suserga ir atsigula ten gydytis, juos daznai lankau.Ir ko tik netenka prisiziureti...Viena - beveik visi gydytojai, pas kuriuos per paskutinius kelis metus gulejo giminaiciai eme kysius.Bet laikykimes objektyvumo. Tuos kysius patys ligoniai ir bruko. O stai vienas atvejis buvo nemalonus. Paskutine vezio stadija sergancia teta operavo. Jos vaikai padave chirurgui "stavke". Galvojo, uzteks tiek, kiek ligoniai uz tokia operacija yra nusistate. Bet. Praejus kelioms dienoms po operacijos operaves gydytojas atejo i palata ir tiesiai sviesiai pasake, kad duota per mazai, nes jis ne vienas operavo. Suprask, kolega liko nuskriaustas. Vaikai dave dar kelis simtus litu, nes neisdriso pasiust daktaro velniop, o ir tikejosi, kad mama gal pasveiks. Mama mire. Daktaras gyvas:) Sveikatos jam. Lai gyvuoja ilgai, ilgai...

116. geta

Daugeliui kyla klausimas kada nustos gydytojai imti kyšius, tad galiu atsakyti:-Tada, kada nustosit duoti. Teko ne kartą operuotis, ne kartą gulėti ligoninėje, bet nė karto nedaviau jokio kyšio ir gydytojai atliko savo pareigą puikiai. O dėl ko duodate jūs??? dėl to, kad norite būti išskirtiniai, norite būti geriau prižiūrimi nei kiti, duodate kyšį ir atimate gydytojų dėmesį iš kitų, kurie to kyšio tiesiog neturi iš ko duoti arba, kurie yra principingi ir teisingi. Taip, kad jei duodate, neverkite, kad gydytojai juos ima, nes duodami darote lygiai tokią pačią nusikalstamą veiką, už kurią yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

115. Manau

Esu apturėjusi ne vieną operaciją, bet esu tos nuomonės, kad gydytojai dirba taip, kaip moka - duosi ar neduosi... (jei aš nemoku traukti danties, tai aš ir už pinigus jo gerai neištrauksiu). Nepasitaikė nei vieno gydytojo, kuris paprašė arba bent jau davė suprasti, kad reikėtų duoti... Ir tikrai, nesijaučiau, kad manim ne taip rūpinosi... Daviau ir ne...Turėjau - daviau, neturėjau - ne... Ir tik išeidama iš ligoninės, norėdama atsidėkoti už rūpestį,priežiūrą. Ir nemanau, kad buvau išoperuota kitaip, kad gydoma kitaip...

114. Nesamones duoti kysi

Mano sesuo gydytoja sako, kad dauguma gydytoju ( ypac geru) kysio nenori imti, bet ligoniai patys primygtinai kisa! Yra gydytoju, kurie kategoriskai atsisako, bet yra turbut ir kurie galiausiai paima. Cia Vilniuje taip, girdejau, kad provincijoje su kysiais situacija liudnesne. BET mano isitikinimu kysio duoti nereikia niekada, ypac jei jo atvirai reikalaujama - geriau tada pasiieskoti kito gygytojo arba i privacia ligonine eiti, tada bent jau viskas atvirai ir kainos aiskios.

113. deja

gydytojas piršto nepajudina, jei neatsidėkoji solidžia suma.Pati patyriau.Kai į kišenę įdedi visai kita kalba.Eiliniam dirbančiajam žmogui (socialinis draudimas yra vadinasi)reikia už paprastą operaciją.Todėl tokie konkursai į medicinos studijas.

112. 38-am ir kitiems kritikams

Ponai,sutinku. Bet,kaip suformuoti tokį idealų požiūrį į pacientą,į žmogų. Visi vargstome socialinėse problemose, visiems trūksta pinigų. Saulės bei laimės šalies niekam dar nepavyko sukurti. Visi mes aukos netobulos civilizacijos,kurios greit nebus kaip išlaikyti. Žemės resursai atsilieka nuo jos nuolat augančių poreikių....Išvada.Būkite turtingi,turėkite patikimus ryšius ir Dievas jums padės

111. Na,na

Niekas nesako,kad visi,absoliučiai visi gydytojai ima kyšius.Bet tiesa yra tokia,kad Kauno bet kurios gydymo įstaigos,įskaitant ypač klinikinę ir onkologinę ligonines,daugelis bijosi net gultis.Gal ten jėga niekas ir neiūreikalaus pinigų,vadinamų kyšiu,bet priežiūra,medikamentai ,net operacios ir diagnostikos procedūros bus taip simuliuojama,kad maža nepasirodys,lyginant su tais ,kurie"davė".Kartais nutinka ir tokių nuotykių,kad atėjęs gydytojas ,dar nespėjus pacientui atsipeikėti po operacijos sako:taigi aš,aš ,tamstą operavau-aš.Ką čia ir bepridursi...Tikrai ne visi,bet-daugelis,o ypač tie,kurie nėra pačios aukščiausios kvalifikacijos.Geriau imkit pavyzdį iš VU onkologijos instituto gydytojų,kurie yra tikrai atsidavę savo darbui ir profesijai-duosi tą kyšį ar ne,o rezultatas bus tas pat,toks pat požiūris ir gydymas.Kas turi,gali ar nori atsidėkoti-gal ir duoda,bet reikalauti niekam nešauna galvon.Kaunan gi baugu važiuoti-kokiam gydytojui pakliūsi?Gal išsimokėti negalėsi...

110. 102-am

Kas vokiečiui gerai,tas lietuviui mirtis...

109. aaa

Iš dovanu, gydytojai atsidarė savo poliklinikas, dabar jų kolegos išrašydami siuntimus rekomenduoja eiti tik į tas privačias klinikas, taip musu ligonines ir turime remti iš gerumo akcijų, pirkti inventorių ir t.t. Kada pradės sodinti ne vištvagius,o ponus tada i tvarka atsiras.

108. to86

tu isipagiriok,normalioj valstybej niekas nieko neduoda,o jei jau nori dalinti tai vaziuok i kazakstano stepes

107. to 106

Kvaily,mažai davei.Reikia duoti,kad atsimintų!

106. T.

Buvau ir aš Kauno klinikose patekęs operacijai.Bendroje palatoje ligoniai tarpusavyje tik šnabždėjosi,kiek kas duoda.Atseit,yra tarifas ir visi daugmaž laikosi.Nutaikęs momentą koridoriuje,prieš operaciją įbrukau chirurgui,, tarifinį atlygį''Vaidino,kad nenori paimti,bet nesipriešino..Po operacijos praėjus savaitei,buvau išrašomas,tad užėjau pas chirurgą pasitarti.Buvau pritrenktas,kai chirurgas nustebęs pareiškė :-,,Argi aš jus operavau?...Kažkodėl neprisimenu...''Taigi išvada tokia-nėra skirtumo atsilygini ar ne...

105. och

Šiuo metu su daktarais tankiai susitinku. Kyšį galima duoti, bet jei neduosi nedaug kas keičiasi. Tik save įtikini, kad labiau prižiūri.

104. Geda gyventi lietuvoje

Policijos pareigūnas kaip paima pinigus tai kyšis,kaip gydytojas tai dovana. O abu gauna atlyginimus iš valstybes.

103. LAIKINAI SVEIKAS

MEDIKŲ, KAIP IR VISŲ KITŲ SPECIALYBIŲ ATSTOVŲ YRA VISOKIŲ. TEKO NEMAŽAI TURĖTI REIKALŲ LIGONINĖSE, TAD GALIU PASAKYTI, JOG GARBINGI GYDYTOJAI ATLIEKA SAVO PAREIGĄ "NEREKETUODAMI" LIGONIO IR NESINAUDODAMI TUO, KAD ŽMOGUS PATEKO Į BĖDĄ. TAIGI, TOKIEMS ŽMONĖMS GALIMA KAŽKIEK ATLYGINTI UŽ PROFESIONALUMĄ, JEI SUGRĄŽINO SVEIKATĄ. KĄ DARYTI, JEI VALSTYBĖ NETURTINGA IR NEGALI SPECIALISTAMS MOKĖTI PADORAUS ATLYGINIMO, JAU IR TAIP DAUG KVALIFIKUOTŲ MEDIKŲ DIRBA UŽSIENYJE. JEI TAIP BUS, TAI ILGAINIUI LIETUVOJE LIKS TIK ŠUNDAKTARIAI. TAD, JEI VALDŽIA NESIRŪPINA, PASIRŪPINTI TURIME MES PATYS, KAD MUS GYDYTŲ GERI SPECIALISTAI. TAČIAU DIDŽIAUSIA GĖDA IR PROBLEMA YRA TIE "DAKTARĖLIAI", SLAUGYTOJAI IR KITI DIRBANTYS SU LIGONIAIS VEIKĖJAI, KURIE PRARADĘ SAIKO JAUSMĄ ĮVAIRIAIS BŪDAIS STENGIASI IŠPEŠTI PINIGŲ IŠ SERGANČIO ŽMOGAUS,LINKĘ "NUSKAUSMINTI" NET SAVO KOLEGŲ ARTIMUOSIUS. JIE ĮVALDĘ ĮMANTRAUS MELO MENĄ, "ŠAMANINA" TAM VARGŠELIUI LIGONIUI, O JŲ GYDYMO REZULTATAS, KAIP TAISYKLĖ, BŪNA NULINIS. ŽINAU ATVEJŲ, KAI NET IŠ MIRŠTANČIO ŽMOGAUS ARTIMŲJŲ DRĮSO IMTI KYŠĮ...ŠTAI TOKIŲ ATMATŲ REIKIA KAŽKAIP ATSIKRATYTI, KAD JIE NEDIRBTŲ ŠIO DARBO.

102. Vokietijoje

uz kysio,bet kokio-3 metai kalejimo.Daugiu daugiausia atsilygint gali iki 20€ dovana.Ta daznai daro zmones pries Kaledas.20€ nedraudziama,patrvirtinta istatymu.tai gali buti geles,saldaines ar kazkas kas tiek kainuoja.Didesne suma driaudziama ir yra baudziama.

101. dauguma

ko gero,pinigus ima \o gal mazuma\ ir kiti net papraso,bet yra ir kategoriskai atsisakanciu.beje,straipsnio autoriaus anekdotus girdejau maziausia pries penkerius metus.kam rasyti ,nebent honorara moka.

100. Čiurlionis

panašu,kad daktarai negauna algos už savo darbą,kiek sugeba surinkt iš ligonių tiek ir užsidirba.

99. puikus gydytojas

Kauno klinikose yra gydytojas A. Vertelis. zmogiskas, siltas ir Hipokrato priesaikos nepamirses. aciu jam, labai nuosirdziai ziurejo, kai buvo luzusi ranka.dovanos neprieme. gal kitiems -kitaip, bet man buvo taip.

98. Eimis

Kaip toks straipsnis, tokiame laikrastyje gali atsidurti pacioje virsuneje?!

97. na

nieko nepadarysi,nes patys ir pripratinom. Jei dabar staiga visi neduotu,tai gydytojai isnyktu.Gydytojas kaip kunigas -kiek duosi ,tiek paims.Tik labai apmaudu,kai ima is beviltisku ligoniu. Tai jau panasu i apiplesima.

96. :) atsakymas

doras pilietis turetu pasodint ta gydytoja kuris dosnumo laukia...taip bent jau butu visose padoriose salyse...

95. AKCIJA

siūlyčiau medikams, neįmantiems kyšių, pasielgti kaip kelių policininkams- ant chalato atlapo, o geriau kišenės prisiklijuoti lipduką " Dovanų ir kyšių neimu". Įdomus vaizdelis būtų, kažin kas geriau jaustųsi: gydytojai ar pasimetę pacientai? Bet ar daug lipdukų prireiktų?

94. tiesa

kur benueisi visur jiems duok , ir visai nesvarbu kad jie padet negali ir zino kad nedaug liko bet vistiek ima ,mama nuejo pas seimos gydytoja ir paprase pilna kraujo tyrima padaryt kuris buvo darytas pries 11 metu, ji nustebus paklause ka jus ten pamatysit jus jau sena (63 metai)ar ja galima vadint gydytoja... jei tik pinigus moka imt duok pinigu viska neprasant daro juos kas antra atleist uz tokius darbus.

93. Eva

sveiki nevisi kauno medikai yra kysininkai nes as pati gulejau ne karta klinikuose ir niekam nedaviau kauno klinikuose yra tikrai dirbanciu tik uz aciu gulejau pries 5 metus operavo kiausidziu cysta operavo Jurate Kieselyte nors ir nedaviau nei lito o ziurejo labai gerai vaiksciojo daznai pas mane nors ir nebuvau didelis ligonis,Siauliu irgi niera kaikurie kisininkai.

92. SA

Lietuva - biurokratu salis, siaubas uz kiekviena siktelejima reikia kysi duoti. Aciu dievui su Lietuva nieko bendro jau neturiu!

91. joo

esme netame kad duodi nuzmogejusiam gyditojui asme kad tas gydytojas nuzmogejas ima pinigus net nezinodamas ar ligonis pasveiks ir net zinodamas kad nepasveiks ir slyksciai pasakys net neraudonuodamas kad viskas tvarkoje jus pasveiksit o tokiu dabar labai daug STENKITES NESUSIRGTI

90. asa

PATYS DUODA IR PATYS SKUNDZIASI debilai jus lietuvos gyventojai gydytojo pareiga gyditi zmogu o0 ne laukti kad kas ka nors duos kaip sunes laukia kaulu tie medikai aisku yra ir tikru gydytoju bet tai labai mazai

89. to 73x

deja yra tokiu kur papraso ir kiek ir dar kam duoti,asistentui,anestezeologui...,tai teko susidurti Kauno klinikose,tikrai nevisi daktarai praso,bet yra tokiu,kurie meta deme kitiems -saziningiems daktarams

88. kalbek

jeigu lietuviu gydytoju mentalitetas butu aukstesneje lenteleje,jie patys deklaruotu uz tokio iteisinancio kysiukus istatymo panaikinima-o jei tyli reiskia jiems tai tinka ir patinka kokia tauta tokie ir......

87. bmw

cia faktas -neduosi neziures,taip zmones ir numarina belaukdami kysiu.tikrai tuo isitikinau.-KUR HIPOKRATO PRIESAIKA DINGO?.

86. LINA

DUOTI REIKIA PRIEŠ OPERACIJĄ, O NE PO JOS. TADA GYDYTOJAS PASISTENGS JĄ GERIAU ATLIKTI !!!

85. pasaka

solveiga ka cia nusisneki

84. Nesuprantu

O kas man atsilygins už sąžiningą darbą? Nesu nei gydytoja,nei barmenė,nei padavėja kavinėje.Kodėl man niekas "arbatos " neduoda???????

83. vika

dabar neturi kysiui pynygu tai geriau nesigulti i ligonine ar taip ar taip reikes mirti jie isverte akis neziuri kad zmogus neturi galbut ojie algas tai gauna tai jei uz operacijas reikia moketi patiems tai gal reiketu pagalvoti apie algu nemokejima juk cia aukso kasyklos gerai padarei gauni kysy prastai tai ir ne

82. solveiga

Sveiki , jaigu kam reikia 20 lt saskaitos papildymo siųskite kodą apačioje, iš vieno telefono galima siųst vieną kartą viskas veikia ir viskas yra nemokama : ) Galesite man padekoti : D TEKSTAS: START HOST3 akcija1 Nr: 1679 Kaina: 0LT!!! 0 centų!!! galite siųsti net iš tusčios saskaitos ir pasipildys ; )

81. ZOMBIS

be pinigu sulauksi galo, o ne mediku pagalbos.

80. taigi

kad bent padetu tie pinigai paduoti gydytojui,blogiausia,kad kai kurie greit pamirsta,kad gavo,o dar blogiau kai operacija atlieka bet kaip,o paskui kapstykis kaip zinai,gerai,kad dar yra saziningu gydytoju kurie esant galimybei istaiso sundaktariu klaidas,teko giminaiciui susidurti su tokia situacija,aciu Kauno kliniku gyd.Jakuskai,Boliui,Rckauskui ,kad jis siandien gyvas,o to gyd.,kuris suluosino ji nenoriu net mineti

79. jo

KAUNIOKAI KISIUS MEGSTA IPATINGAI.VISKAS PRIKLAUSO NUO DAKTARO KAIP JIS PATS SAVE GERBIA.PABANDYKIT DUOT KYSI GERBIAMAM SIRVYDZIUI.PUIKUS SPETCAS PUIKIAI IR UZDIRBA,O JEI ESI SUNDAKTARIS,SEDI POLIKLINIKOI IR RASAI RECEPTUKUS PATS NEZINODAMAS NUO KO,TAI TENKA LAUKTI PAKISU.

78. >59. juokinga

Tikrai juokinga. Tarkim paprastas 50- metis zmogus taupe 50 tukstanciu juodai dienai. Kol taupe- buvo istisine juoda diena, paskiau rubliai i litus pasikeite- vel jam juoda diena, dabar grauziasi del sunykusiu santaupu- toj pacioj juodoj dienoj sedi. Vaizdelis, jog dabar jis gyvena gyvenimo juodrasti, o tikras gyvenimas bus po mirties. Vienas dziaugsmas - kazkam atiduoti kruvinai sutaupytus. O valgyk, gyvenk normaliai, be baisiu taupymu- ne gydytis nereiks:) Pagaliau viena karta be kysio išsireikalauti ligonineje normalia priezura yra lengviau, nei desimtmeti kruvinai taupyti, kad i tave ligoninej zvairai neziuretu.

77. Kaimietė

Turiu neįgalumą. Niekada nesu davus jokio kyšio.Gydytojais patenkinta. Kas turi, tas ir duoda

76. Apie ką čia iš vis kalba?

Kokie saldainiai, tuo labiau pinigai. Tai jų pareiga atlikti darbą. Jei jau taip nori šokolado ar nusiteikimo darbui, tegu pasistato tie šundaktariai sau lašelinę. Nuo to jie diagnozės geresnės nenustatys, jei jų orbitoje sukasi pinigų skaitliukas. Jie tik atvers plačiau sandėliuko duris, kur ten,brangieji, kas jums priklauso ir taip nemokamai, pataps prieinama žymiai greičiau. Esu paisbaisėjęs ypatingai Kauno klinikų personalu. Ta jų frazę "palaukite minutę", tęsiasi pusę dienos ir daugiau. Kokias vertybes diegia aukštųjų mokyklų profesoriai ruošdami tokius amoralus, ką mąsto politikai toleruojantys kriminalą....šlykštu.

75. nuomone

Man baisiausia, kai ima pinigus ir nemazus, nors zino, kat tam zmogui liko vos kelios savaites. Aisku, cia ne apie visus, bet apie dauguma. Negaliu pagalvoti, kaip tokie gydytojai uzmiega?

74. to 64. as

O kodėl turėtų atsisakyti? Svarbesnis klausimas, ar reikalavo?

73. x

nu tai neduokit ,ar nors vienas prase ,kiek teko susidurt ,tai tikrai to niekada neisgirdau , ir vyras su sirdies infarktu kauno klinikose gulejo ,ir pati taip pat kauno klinikose buvau operuota ,bet tikrai nieko neisgirdau kad prasytu ,visur labai super daktatriukai buvo ,o jei kisat per jega ,tai ir nevirkaukit......

72. komentaras

siuo metu KAUNE invalidumo komisija dirba be priekaistu ka tik esu buvusi.

71. Nabagė

Esu visai negalinga, pas daktarus neinu nes didelių pinigų neturiu. Jau ruošiausiu nueiti, nes labai skauda, bet perskaičiau šį straipsnį (matyt daktarų užsakytą) tai jau neisiu.

70. jk

man atrodo,kad reikia tokia akcija padaryt kaip su policija..tie kurie duoda kysius policininkas bauda,ta pat galima pritaikyt ir cia...

69. komentaras

nesuprantu ar gali gydytojas paimti 1000 lt kysi

68. >55. gm

pilnai tau pritariu. Man irgi dare trukusio kelio raiscio operacija Lazdynu ligonineje ir as niekam nieko nedaviau, nes is principo niekada niekam nieko ir neduodu. Operacija atliko gerbiamas gyd. Darijus Rimas, didelis jam aciu. Jau daugiau kaip 4 metai praejo po operacijos ir viskas kuo puikiausiai,

67. aciu kauno klinikos gydytojams

.....paslydau,pargriuvau....rankos rieso luzi operavo 4 valandas.Kaip tycia kiseneje vejai svilpavo.....bet gydytoju ir personalo prieziura-PERFEKT!!!! ilgiau kaip savaite laiko pragulejau ir nesijauciau ignuoruojama nors salia gulejo moteris negailincios pinigeliu nei gydytojams,nei slaugem....Gerbiu tuos zmones kurie neatsisako nuo dovanu,bet ir lieka zmoniski ir pareiga atlieka be atlygio....

66. rupinausi mamai invaliduma

ir gavau, nes priklause be nieko, sunkus ligonis lovoje. mano dede taip pat jau ne vieni metai lovoje, ir turi slauga taip pat be nieko. duoti reikia tiems, kurie nori, nors jiems nepriklauso. tiesa, pries pora metu buvo Kaune kitaip. net tie, kuriems jau reikejo invalidumo tikrai, jo negaudavo, kol neuzmokedavo.paskui isvede ta komisija is Kalnieciu poliklinikos su antrankiais, nes jau buvo perzenge visas ribas, ir reikalai pagerejo.

65. ggg

Jau kažkada šį straipsnį esu skaitęs. Plagijatas - ne kitaip.

64. as

onkologiniame vilniuje uz krutis pasalinima daviau 500 lt dar 100 lt narkozei dar dave sarasa kiek ko nusipirkti nepamenu kiek mokejau paskui chemija vel daviau taigi dabar jau keli metai po ligos bet per kiekviena patikrinima gydytojai 100 lt echoskopuotojai 50 lt ir dar jeigu kur siuncia duodu ir nei vienas neatsisake

63. Kara

Nerasyti istatymai negydyti zmoniu virs 60 metu prasidejo ministro G.Turcinsko,G.Cerniausko,tesesi A.Capliko,R.Sukio,Matulo.Santariskese mirstantiems zmonems atliekamos miomos operacijos,bronchoskopijos tyrimai,nesutinkat,issivezkit ligoni,mat jie daktarai geriau zino ka daryti.Paskui 6,8 aukstai,paskui globos rumai ir po savaites kapai...Sumoketa visiems...

62. KRIKŠČIONYS, NETYLĖKIM!

Pasižiūrėkite į nuotrauką. Į ranką... Taip, šis ženklas reiškia 666. GREITAI TEKS LABAI RIMTAI RINKTIS JĮ ARBA PASAULĮ: youtube.com/watch?v=dobp7MEfA5o TUOJ REALYBĖ VIRS KOŠMARU... GELBĖKITĖS: NEPRIIMKITE RFID ČIPO, O PRIIMKITE JĖZŲ KRISTŲ Į SAVO ŠIRDĮ IR GYVENIMĄ PO NUOŠIRDŽIOS ATGAILOS!

61. vvv

Kažkokia kvaila mada dabar varyt ant gydytojų. Esu visiškai priešingos nuomonės. Prieš keletą metų vidury vasaros pasigavau smarkų plaučių uždegimą kažkokiu būdu ir pirmą kartą atsidūriau ligoninėje. Santariškėse. Gydė mane toks jaunas gydytojas, labai gaila, kad pavardė pasimiršo. Skyriaus vedėjas, jeigu gerai prisimenu, Norgėla (Nargėla) buvo. Nei tas mano gydytojas manęs kažko prašė, nei aš siūliau, bet jis prižiūrėjo mane super, kaip ir kitus palatos kaimynus. Kiek kalbėjom, tai niekas iš gulėjusių nieko niekam nemokėjo, bet gydymu visi buvo patenkinti. Pagydė gydytojas mane, išrašė, palinkėjo geros kloties ir tiek. Beje, praėjus 2/3 savaitėm sulaukiau iš jo skambučio. Liepė atvažiuoti ir dar kartą persišviest, nes norėjo įsitikinti, kad su mano plaučiais viskas gerai. Labai abejoju, ar jam būtinai reikėjo tai daryt. Štai taip va. Todėl nereikia čia kaip papūgom choru varyt ant gydytojų.

60. X

Linksmas straipsnis!

59. juokinga

isradineti dvirati. visi juk zinome, kad artejant prie 50 metu ribos, zmogus privalo buti susitaupes maziausiai 20 tukstanciu litu sveikatai.,,juodai dienai" -sitas posakis senas, gal ir anais laikais daktarams reikdavo atsilyginti, taigi, nieko nepakeisit, nedejuokit o taupykit. skirtumas tik dydyje- vienoje ligonineje daugiau, kitoje maziau. keista, bet net kauno klinikose yra gydytoju, kurie neima is tu, kurie negali duoti. idealistu visada bus, nors ir mazuma. visi kiti....toks pasaulis.

58. kvailas pavadinimas

reikia rašyti ne kaip atsidėkoti, o pagaliau bausti kyšius duodančius ir imančius. Visi ministrai nieko nedarė šiuo klausimu, o padėtis labai bloga; ligoninėj blogai jaučiasi tie, kurie neduoda, nes jų mažuma. O jau apie dalyvaujančius operacijose (chirurgus, anesteziologus) kalbos nėra: esu mačiusi, kaip žmogus į operacinę vežamas nuogas (su antklode), o prie krūtinės spaudžia vokelį...

57. Kai artimieji negali ar tingi istiesu ziureti ligonio reikalu

ar pats ligonis is minksto molio ir nemoka nei savarankiskai galvoti, nei pakovoti uz save, nei turi tam dvasines stiprybes, toks apdalina visus ta kyšio duokle ir tada tik pasijunta, kad gydosi:) Nors realiai naudos is kysio ner, išskyrus psichologini pasitenkinima. Daves kysiu ramia sazine serga - juk visa rituala atliko:) Tas pats su artimaisiais - atbege pastato prie ligonio lovos sulciu, duoda kysius visiems, kas tik juos ima ir jauciasi atlike pareiga:)

56. g

Tai jau tada geriau gydytis privacioje klinikoje, ten nereik galvoti kiek gydytojui duoti, ten konkreciai yra pasakoma kiek kainuos operacija ar gydymas.

55. gm

bedos istiktas su rimta trauma patekau i Vilniaus Lazdynu ligonine..neturejau ne kapeikos,niekam nieko nedaviau ir esu visiskai patenkintas operacijos ir jos pasekmemis! ACIU MEDIKAMS!!

54. 38-am

Ponas jus visiškai teisus. Bet,kaip suformuoti tokį idealų požiūrį į pacientą,į žmogų. Visi vargstome socialinėse problemose, visiems trūksta pinigų. Saulės bei laimės šalies niekam dar nepavyko sukurti. Visi mes aukos netobulos civilizacijos,kurios greit nebus kaip išlaikyti. Žemės resursai atsilieka nuo jos nuolat augančių poreikių....Išvada.Būkite turtingi,turėkite patikimus ryšius ir Dievas jums padės

53. to 42. selenė

nereikia nusisneketi.Joks tai ne sovietinis palikimas kysiai daktarams.Sovietiniais laikais daktarams uztekdavo saldainiu dezutes ar butelio konjako,o siais laikais jau tukstanciai uz operacijas ir simtai uz gydyma ar konsultacijas.Pabandyk nueiti pas viena gydytoja Klinikose,tai ji ziuredama i akis sypsosi ir saldziu balseliu pasako,kad neturi ka tau pasakyti kol negauna vokelio pokalbio pradziai.O ji tikrai ne "sovietinis" daktaras ir mokslus baigus laisvoj Lietuvoj.

52. GIJA

KYSIUS REIKIA DUOT NORINT GAUT INVALIDUMA TAI GANA SUDETINGA REIKIA DUOT SEIMOS GYD IR KLAUST KIEK REIKS DUOT TOOLIAU KOMIDSIJAI JAU JI PATI DUOS TIK TAU PASAKIS KIEK VYKSTA KAIP TURGUJE DERYBOS BET TU TIK KLAUSAI NURODIMU DAR GULDIS I LIGONINE IRGI MOKESI KIEK PASAKIS GYDITOJA KOMISIJAI JAU SUMOKETA NEBEBIJAI NIEKO IR EINI O DEL OPERACIJU TAI KAI PASKIRIA HIRURGA JIS ISSIKVIECIA POKALBIUI IR DYUODI KIEK SUZINAI PER PALATOS GYDITOJA PRIES TAI DUODI JAI PASKUI PO OPERACIJOS DUODI SESELIAI NES UZKIETEJO VIDURIAI IR KITOKIOS BEDOS UZ VISAS BEDAS REIKIA DUOT LASELINE STATO IRGI REIKIA PAMALONINT NA CIA JAU TINKA IR SOKOLADAs kad patalyne pakeistu nes susikruvino irgi reikia duot neduosi nekeis va taip viska zinau mintinai poliklinikoj jeui neduosi kompensuojamu israsys bet ne tu kurie tau tiktu reikia duot tada bus tie apie privacias nezinau bet ten gi uz viska ir taip moki

51. žinovas

Pilnas internetas kainų kiek "reikia duoti" gydytojui...tai priklauso nuo gydytojo laipsnio ..paprastam daktarėliui užtenka ir 100 lt.o jau docentui ,profesoriui bent 1000 lt.reikia, dar galima pasižiūrėti su kokiu auto gydytojas atvažiuoja į klinikas ir ją laiko po savo kabineto langais,tai žinosit kiek duoti.Jų auto tai "Lexusai",Jaguarai""BMV-x5" ir visi iki 5 metų senumo.Aplamai tai seneliams virš 70 metų nėra ko važiuoti gydytis nes ir taip ilgiau kaip 5 m.netrauks o jeigu neturi kur pinigų dėti tai geriau lai atiduoda našlaičių namams.

50. 2 aciu uz demesi

taip - 100 proc. pritariu. bet keletas niuansu - labai daug zmoniu nori patekti pas TA, o ne ANA gydytoja. Pas TA - vietu jau nera =- tada brukasi per pazistamus, rekomendacijas ir TAS - dirbailgiau, intensyviau, aukoja poilsi, seima ir tt. UZ TAI - REIKIA SUSIMOKET. ar dar kieciau - pvz TA , o ne ANA daktara nakti kviesti i gimdyma. kiek sumoketumet santechnikui, jei jis visa nakti likviduotu vandentiekio avarija jusu bute? o atsakomybe daktaro netgi siek tiek didesne nei santechniko! arba grizote trumpam i Lietuva, neturite draudimo, islaikote savo darbu pvz. Airijos pensininkus, o norite, kad jums koki organeli sutvarkytu Lietuvoje. ar uz tai nereiktu susimoketi? taigi aituaciju - pilna visokiu. gulejau pas viena zinoma kauno gydytoja palatoj gal du menesius - nemanau kad kuri nors is mano kaimyniu jam dave pinigu- labai jau varganai atrode. o daktaras PADARE VISKA TAIP KAIP REIKIA. o buvo tokiu savalku - kurios ji atvirai nervuodavo - tai viena as pati iskeikiau jam isejus

49. to 45

Deja deja. Tėčiui priklausė padidinti poreikiai, jis jau beveik nevaikščiojo, bet ir tai, kad gauti tuos 153 litus, kainavo 400 Litų. Neilgai tegavo tą išmoką, nes greit žmogus numirė..

48. to 43. jis

O aš nė karto gyvenime nedaviau, ir mane žiūrėjo neblogiau, nei tave... Cha, cha, cha...

47. a

Niekam nieko nesu davus, bet buvau kuo puikiausiai priziureta ir gydyta. Cia taip Klaipedos miesto ligoninej, urologiniam skyriuje. Bobules gulejusios su manim vienoj palatoj kimso visiems kisenes pradedant slaugem ir baigiant chirurgais,bet as taip ir nepamaciau jokio skirtumo, man tiek pat buvo skiriama gydancio gydytojo, tiek kito med.personalo demesio,net gi leido pasirinkti anestezijos rusi, na as pageidavau geriau pamiegoti, nei leisti nugara badyti, anesteziologei irgi nieko nedaviau, nepamenu pavardes, bet labai maloni jauna moteris, po narkozes jokiu nepatogumu ir vemimu, taigi tikrai nesijauciau skriaudziama, jog nepatepiau ten kazkam kazko :D ir vis del to nepaisant visu pakistuku ir sokoladuku viena babce taip ir isvaziavo visa nepatenkinta, su grasinimais skustis, jog jai nepadare jokiu stebuklu... nu ko noreti, nuo senatves negaliu nera vaistu ir stebuklai nevyksta, Panasi mano patirtis ir Klaipedos (buvusioji) raudonojo kryziaus ligoninej... niekam nieko ir jokiu nusiskundimu. nezinau, gal man elementariai sekasi, gal man ant kaktos sviecia, jog jei kas nors ne taip, netylesiu, bet tikrai nesu turejus jokiu problemu, o beje zinokit is patikimu saltiniu zinau, kad ir patys medikai labai bijo skundu, komisiju ir kitu nemaloniu tikrinimu, nes tai kenkia ju reputacijai, ju vardui. Tad nemokejau ir nemokesiu, o kam.... kiti uz mane jiems kisenes prikemsa :P

46. Galvosūkio atsakymas

Paprasčiausiai išsprendi, jei algos gauni minimumą ar kiek daugiau- nieko neduodi... :)

45. to 14. XXX

Na,nezinau,bet man,kaip tas invalidumas priklauso pagal mano ligas,tai jokiu problemu neturejau,niekam nedaviau ir plaukai nesisiause.O daugiausia rekauja ir piktinasi tie,kuriems tas invalidumas nepriklauso ir net turedami pinigu nieko negali padaryti,kad ji gautu arba gauna ne ta grupe,kurios tikejosi.

44. jaunimui

Jei tu per menesi suvalgai 1 vista, o kaimynas 11, tai vidutiniskai ABU suvalgote po 6 vistas. Arr gi tau blogai ??? )))

43. jis

ligoninese visi gydytojai be isimties gauna didelius kysius, tai ir as guledamas ligonineje daviau, kitaip manes niekas nebutu ziurejes . siauliai

42. selenė

To:"sarka'. rusiskom pavardem gydytojai neima kyšių? Nejuokink. Kauno klinikose tarakaliniame sk. dirba chirurgas rusiška apavarde. Ima ir dar kaip ima. Aš daviau už tėvo operaciją ir dar kaip paėmė. Beje kyšiai sovietinis palikimas iš kurio išsivaduoti negali nei gydytojai, nei mes.

41. jaigu

jai jau turite pinigu tokioms pakisoms nepasotinamiems daktarams,tai geriau tada gyditis privaciose klinikose.susimokejai i kasa tiek kiek reikia uz operacija ir ramu...o prieziura auksciausios kokybes ir slaugytojos malonios su sypsena ir visiems gerai ir niekam nesijauti skolingas...

40. to 15 -am

Jau ismoko ir iprato imti Vokieciai !O ism0ke juos--- rusu emigrantai, kurie bruka jiems dovanas!

39. sielinas

Manau, kad mokytojai už tai, kad vaikai išlaiko egzaminus irgi turėtų gauti vokelius. Juk ačiū ant duonos neužtepsi.

38. aciu uz demesi

idomu,kodel reikia duoti gydytjams,o pvz autobuso vairuotojams NE?Jug vairuotojas irgi dirba atsakinga darba,veza jumis saugiai,tai duokit ir jam kysi.O kodel neduodam kysio gatves slavejui,jo darbas irgi atsakingas,jeigu nesurinks siuksliu,isbegdami paslysit ant senos bananu zieves ir parkrisit,susitrenksit savo smegenine.Neisskirkim,duokim vieni kitiems kysius ir visi busim laimingi.Nervuoja mane tie gydytojai ir valdzia,kaip galima taip tyciotis is zmoniu?Pvz pas zmogu jau neveikia beveik vienas inkstas,nefrologe liepia seimos gydytojai tyrimus daryti kas menesi,o ji pacientui pranesa,kad to daryti negali uz dyka,reikia apsimoketi,o is ko apsimoketi,jeigu gauna zmogus 750,reikia komunalinius susimoketi,susitvarkyti dantis ir maista prisiziureti.Is kur tiems gydytojams ideti i kisene,kai pats vos kojas tempi,bet ne nuo pinigu nastos kiseneje,o nuo to,kad visa gyvenima arei,o isejas i pencija turi merdeti,kaip prie fasistu -koncentracijos stovykloi.Nesenai skaiciau Dievu miska,tai beveik tas pats,kas siuo metu vyksta Lietuvoje

37. jaunimas

Štai gydytojų vidutinis atlyginimas į rankas(neto) yra ~3000 lt ir jiems dar mažai? Iš statistikos departamento: wq.l t/BBoc (panaikinti tarpus) Reikia turėti sąžinės ir gėdos, gauna beveik dvigubai daugiau nei šalies vidutinis vidurkis. Suprantu, kad operuojantys gydytojai ir siauros srities specialistai gauna daugiau. Viskas priklauso nuo kvalifikacijos.

36. ta pati

Jūs pasakėte ne naujiena. Visur ta pati dainelė. Teko gulėti ir operuotis ne vieną kartą ir be ''kyšiuko'' nė kriukt: ima visi, ir eiliniai daktarai ir profesoriai. Kada baigsis tas bardakas,- matomai Lietuvoje šios ''ligos'' neišgydysime, kol neišdvės kyšio ėmėjai ir neužaugs nauja karta. Bet ką jie mato, iš ko ima pavyzdį......graudu ir bjauru apie tai galvoti...

35. >15

Iš tiesų, normaliose šalyse žmonės net nesupranta apie ką kalbama. Gydytojai dirba už atlyginimą, pacientai gydomi iš draudimo lėšų ar pan. Gi pas mus sutvarkyti šito bardako niekas nesuinteresuotas. Nekvestionuodamas gydytojų darbo atlyginimo problemos keliu klausimą - tai gal būkime nuoseklūs ir legaliai iš "didelio dėkingumo" pakišas dalinkime teisėjams, prokurorams, policininkams, muitininkams, FNTT, STT ir etc. pareigūnams. Ar vieni yra lygesni? Esu įsitikinęs, kad didelė dalis gydytojų taip pat norėtų jaustis oriai ir nerankioti vargšų ligonių išmaldų, tačiau, atrodo, visa sistema tam ir sukurta, kad patekęs į gydymo įstaigą (ar dar prieš patekdamas)ligonis nukentėtų dvigubai. Ar tai iš tiesų yra MISIJA NEĮMANOMA?

34. va

turejau ligoni su visiska negalia po infarkto, visi gydytojai mate , kad ilgai negyvens ligonis, bet visi atkise kisenes lauke pinigu ir taip pusantru metu daviau iki jo mirties.Pritrukus pinigu , vienam nedaviau, tai jis net nekalbejo su manimi

33. ema

Geriuasia būtų gydytojus atpratinti nuo tokių dielių sumų.

32. to XXX

o tas invalidumas tikrai tau priklauso?

31. ***

Sypsenos neuztenka, nors ji butina. Tiesiog turite tureti tvirtus nervus, susikaupti ir zinoti, ka gausite be kysio. Tada ta kysi panaudosite tiesiogiai ligoniui: ligonio maistui pagerinti, vaistams, pampersams. Nes nuo kysio ligonineje tu dalyku nepadaugeja. Vistiek reiks savo tureti. Be kysio gausite ta pati, ka ir su kysiu, bet be maloniu suprantanciu linksėjimu, be uzuojautos seselio, ne skubos tvarka, be pasiulymu kazkokiam palengvinimui- patys turesite isreikalaukti kokio tyrimo, kad perkeltu ligoni i patogesne vieta. Patys pervilksite isprasyta patalyne. Prie ligonio nesisukines slaugiu spiecius, bent kol jus prie jo esate, nevaizdos karstos meiles jam, nepurtys ligonio pagalveles ir neglostys ligonio jums matant. Gydytojas neuzbegs jo paklausti, kaip jis miegojo, maloniai nepranes tyrimo rezultatu- turesite patys klausti. Teks palaukti koridoriuje kol pakvies, Tiek tos bedos:) Nes pats gydymas, ypac jei seksit eiga - is esmes bus tas pats. Tycia jie blogiau nedaro. Ir su kysiu ant ligonio lapelio gale lovos rasys, kad ji prause, kasdien vede i tualeta, o gali buti nei apsluostytas ir tris dienas nevestas kakoti. Nei tas apelsinas jam bus nuluptas. Gali buti vaistai ant staliuko padeti, o jis ju neigeres. Ar po ciuziniu paslepes:) Cia reikia patiems ziureti, kysis cia nepadeda. Juk slaugiu kaip ir nera. Seseles tik gydytojo nurodytus vaistus suduoda. Tiesiog per mazai personalo kiekvienam ligoniui suziureti.

30. tvarka

Manau padėtų jeigu dabar būna slapti pirkėjai prekybos tinkluose, tai čia slapti ligoniai. Aišku tai turi užsiimti atitinkamos institucijos. Norint, tvarką galima padaryti.

29. Ina

Turiu gultis i ligonine.Sprendziu dilema ,duoti ar neduoti pinigu.Gaunu paslaugas tokias,kokios priklauso.Duodama pinigus jauciuosi slyksciai,nejauciu pagarbos nei sau ,nei gydytojui.O kur skustis ,jei medikas nesuteikia informacijos,ar paslaugos ,kuria turetu suteikti?.

28. Boejing 707

Visai negaila pinigų medikams,kad jie skirtų daugiau dėmesio tavo kūno būklei,t.y.sveikatai. Bet kad išvengti moralinių nepatogumų ir be reikalo neišleisti pinigų mažiau kfalifikuotam gydytojui,siūlau kad jie visi periodiškai būtų atestuoti "pacientų padėkos lygiui". Po atestacijos išlaikymo,gydytojas gauna personalinį ženklą,kurį privalo darbo metų nešioti ant krūtinės. Kad pacientui būtų lengviau orientuotis,ženkle turi būti nurodyta kokio lygio padėką priklauso šiam specialistui už gydymo kursą.Čia nurodžiau principinį kelią,kurį galima papildyti detalėmis...

27. skaudu

kad net slaugytojoms ima, juk sergančiam žmogui reikia padėti iš širdies, o ne tikėtis kiekvienam gauti dovanų . . . taip negalima daryti. na, o slaugytojos tai mėgsta, mėgsta...

26. Cia kad algu moketi nereiktu?

Ar cia straipsnis nori parasyti, kad gydytojam algu nereikia moketi ar nori informuoti, kad pacientai patys turi sumesti "ant algos", nes siai grupei darbuotoju atgu valstybe nemokes? ????? Siap ar taip, straipsnis kvepia nesvariai. Ir visai idomu, kas tas uzsakovas????? P.s. Atsiskaitykite su kirpeja akcijiniu sokoladuku ar santechnikui iteikite geliu puokste - kas bus nereikia pasakoti.

25. Jau

kvailesne istorija sunku sugalvoti. Nereikia galvoti, kad zmones tokie kvaili ir nezino nei kada duoti, nei kiek. Jei nedavete pinigu, tai parasete ta kvaila straipsneli, kaip neverta duoti pinigu. Tik juo niekas nepatikejo. Juk pinigus galima atnesti pries operacija , po ir t. t Nereikia apsimesti. O sokoladus duoda tik mociutes, ju tikrai nedaug kam reikia. Aisku, nieko nedavusiam irgi kas nors bus daroma, ir operacijos, bet tokie buna ir nebyliai ignoruojami

24. hmm...

duokite duokite...kiek duosi vistiek neuzteks.pabandyk y kauno klinikas atsigulias neduoti,tai ir liksi po savaites tokioje pat stadijoje kaip ir anksciau,tiktai gal jau busi israsytas is kliniku kaip sveikas,o y tavo vieta bus pristatytas naujas kuris mokes ir jy bus galima ilgiau laikyti.kam uzimti tas lovas klinikose nemokiais klientais kai galima mokius paguldyti?jos stovedamos uzdirba daktarams pinigus.zodziu ir toliau tagu propaguoja valstybe visa tai.nesuprantu tai kodel policininkams neleidzia ant gatves susirinkti tas dosnias dovaneles juk zmones ir jiems nori geriau atsilyginti :D

23. tikrai

o kodėl pats autorius nepasisakė, kiek davė...tik vis apie kitus su pajuoka...negražu taip

22. Swedas

Sakau aciu jums daktareli uz jusi geruma ,daktarelis man atsako:- labai malonu is jusu puses tik kad " Aciu " ant duonos neuztepsi!

21. sielinas

Kvailiai neturite kur dėti pinigų tai ir švaistykite į kairę ir į dešinę. Nemokėjau ir nemokėsiu.

20. arunui karaliui

O kaip- elgiasi zurnalistas, kris nesusidelioja savo rasinelyje kableliu, a ????????????????????????????????????????????? Kiek tesis patycios is valstybines kalbos, aaaaaaaaaaaaaaa ?????????????????? Berasti, eik gatviu sluoti !!!

19. Vytautas

Nereikia jokiu kysiu. Isoperuos normaliai ir be kysiu. Gali patept, kad palata kokia atkira gaut ar papildoma demesi. Bet tikrai sveikatai tas nebutina.

18. @

Taip jau yra

17. O

kam slėpti tuos pinigus.Atvažiuoji operuotis ir iškart tą kyšį iškilmingai įteiki.Ir pačiam smagu ir daktarui malonu.Žinos ,kad neapgausi -ramiau jausis.

16. UZ KA

Is pradziu mano tevyneje buvo paleistas vajus kad pilietis nepaliekantis arbatpinigiu kavineje yra chamas,dabar priejo eile kaip medikus pamaloninti.Jeigu neturite kur det pinigus tai duokite kuo daugiau,jei nemokate kaip save ir savo artimuosius apginti nuo prastos paslaugos.As uzdirbu minimuma o gal ir penkis kartus daugiau bet duoti tai ne mano filosofija.

15. xxx

gyvenu Vokietijoje,cia niekas jokiu neduoda,jei esi draustas,visa gydyma gausi veltui,as Kai papasakojau,kas Lietuvoje dedasi,tai jie manim nepatikejo.Cia jau sena ta problema,as manau turetu tuo uzsiimti ar tai teisesauga,ar tai STT.Kad ir visai neisnaikinus,bet gal apmazinti,nes dabar medicinoje dedasi baisus dalykai

14. XXX

Ar bandete susitvarkyti priklausoma invaliduma? Nueikite i ligonines ir pasiklauskite pacientu. Plaukai siausiasi nuo tiesos. Deja sypsenos ir gero zodzio niekas neima...

13. sarka

Kiek teko susidurti,tiktai daktarai rusiskom pavardemis neima kysiu.

12. don

as visada pasakau nuosirdu ACIU,kol kas uzteko...

11. to ww

Tai gal tu esi 2012m. ligonė, violetinė viedma is Garliavos?

10. koks tos rašliavos tikslas?

Kaune daktarams duokite tūkstančiais, bet nežmirškite ir slaugių. Ar ne? O jeigu mano pensija - 600 Lt, slaugių atlyginimas 2000-2500 Lt. Apie "vargšus" daktarėlius nekalbėsiu...

9. OI...

Oi kaip tenka raudonuoti pacientui, dedančiam pinigėlius į atkištą daktariūkščio kišenę. Tik ta kišenė neraudonuoja.

8. zigfrias

dieve, vargas ir dar karta vargas, gydytoju atlyginimai yra pajuoka is sveiko proto, tai ko gi gali tiketis...reketuojama, is tiesu, bet tai yra is biednumo ir sovietines atminties...

7. jaunimas

ir žodis AČIŪ?

6. jaunimas

Ar būtina "dosniai" atsidėkoti, o nuoširdžios dėkingos šypsenos neužtenka?

5. tas matulas

brudas iteisino kysius gyditojams dabar tie brudai jei negauna pinigu tai net nenori apziureti. parazitai gyditojai su matulu priesakyje

4. ww

Šauniai parašyta ir tikra tiesa. Ubagai daktarams nereikalingi. Bet yra ir dorų, sąžiningų gydytojų. Aš kai einu kalbėti su gydytojų įsijungiu mobilaus diktofoną, maža ką, gal kyšio reikalaus. Tada turėsiu įrodymą.

3. lim

neturint finansu,ustenka ir aciu

2. aš

tai už kiekvieną atliktą darbą reikia atsidėkoti...siūlau nemokėti niekam atlyginimu,o kaip turge,už atliktą darbą atsidėkoti...

1. Niekad nieko "nedekojom"

ir viskas buvo tas pats, kaip dekojusiems, išskyrus šypsenas:)