Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Panaros vienuolynas: ne tik žolelių arbatos skleidžiama šiluma

Panaros vienuolynas: ne tik žolelių arbatos skleidžiama šiluma

2012-12-13 10:15

Vienuolynas, kuriame įkurtas ekologinis vaistažolių ūkis, kuriame iškilo pirmasis Lietuvoje sertifikuotas pasyvusis namas ir naudojama saulės energija. Tokia yra Panaros Pilnų namų bendruomenės realybė. Bendruomenės, kurios viena iš svarbiausių misijų yra kenčiančių nuo priklausomybės ligų reabilitacija.

1/4

Dievo Gailestingumo koplyčia, Pilnų namų bendruomenė. KelioniuManija.lt

Panaros vienuolynas: ne tik žolelių arbatos skleidžiama šiluma

1 / 4

Dievo Gailestingumo koplyčia, Pilnų namų bendruomenė. KelioniuManija.lt

Pasyvusis namas Panaros bendruomenėje. KelioniuManija.lt

Bendruomenės, kurios viena iš svarbiausių misijų yra kenčiančių nuo priklausomybės ligų reabilitacija. KelioniuManija.lt

Vienuolynas, kuriame įkurtas ekologinis vaistažolių ūkis, kuriame iškilo pirmasis Lietuvoje sertifikuotas pasyvusis namas ir naudojama saulės energija. KelioniuManija.lt

(4 nuotraukos) KelioniuManija.lt

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Kelionės ir poilsis
2014-04-18 11:24

Vertėjų žygio aplink Baltiją aidai - Afrikos kaime

5

Badas, gamtos katastrofos, epidemijos, karas. Visa tai dažnai paliečia Afrikos vaikus. Norėdami jiems padėti jų tėvai nemoka kalbos, kuri leistų gauti svarbią informaciją. Vertėju dirbantis lenkas Marekas Gawrysiakas prieš dvejus metus sugalvojo, kaip padėti Afrikos žmonėms.


2014-04-17 22:30

Į Vilnių atkeliavo povandeninio pasaulio grožybės ir pabaisos

3|5

Vandenyno gelmės, koraliniai rifai, jūrų pabaisos ir nuskendę laivai žadina vaikų vaizduotę iš knygų, komiksų ir kino filmų. Pamatyti visa tai savo akimis tenka ne kiekvienam. Bet šį pavasarį į žygį su tikrais povandeniniais kostiumais galima susiruošti ir Vilniuje!


2014-04-17 19:15

G.Drukteinis apie Sierą Leonę: „Deimantų ant kelio neradau“

23|5

Siera Leonė tapo 177 valstybe, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius. Ar lietuviai ką nors žino apie šią Afrikos šalį? Siera Leonę lietuviai geriausiai pažįsta iš kinofilmo „Kruvinasis deimantas“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Leonardo DiCaprio. Tačiau tenesuklaidina lietuvio žiūrovo filme parodytas Siera Leonės grožis – filmas buvo filmuotas Mozambike ir Pietų Afrikos Respublikoje, todėl tikrovėje ši šalis atrodo visiškai kitaip.


2014-04-16 22:27

Kelionė į urvus - paskutinis šansas patirti atradimo džiaugsmą

4|3| 

Marcinas Gala, trylikta dienų išbuvęs po žeme, pagaliau susisiekė su paviršiumi. Jis jau buvo nukeliavęs 5 kilometrus po žeme per stalagmitų ir riedulių laukus, per griuvėsių ir skliautų požemines galerijas. Vyras laipiojo kaip voras per kaskadas, ėjo irstančiomis atbrailomis, ir šliaužė tuneliais, tokiais siaurais, jog kaskart įkvėpus jis jautė tunelio stogą.


2014-04-16 08:57

Kas sieja Malaizijos lėktuvo ir laivo „Titanikas“ tragedijas?

39|23

Antradienį, balandžio 15 dieną, suėjo 102 metai nuo nakties, kai plaukdamas iš Southamptono į Niujorką nugrimzdo prabangiausias to meto kelioninis laivas „Titanikas“. Pirmosios ir paskutinės kelionės metu jo denyje buvo apie 2 tūkstančiai keleivių. Išsigelbėti pavyko tik 703. Nuo nakties, kai iš radarų dingo Malaizijos avialinijų lėktuvas “Boeing 777”, praėjo daugiau nei mėnuo. Pragaištingu reisu iš Kuala Lampūro į Pekiną skrido beveik 100 kartų mažiau sielų nei plaukė minėtu XX amžiaus pradžios laineriu, tačiau pasaulio naujienų agentūrų pranešimuose apie bergždžias nuolaužų paieškas Indijos vandenyne vis dažniau minimas „Titaniko“ vardas. Kodėl? Kas sieja ištiso amžiaus skiriamas tragedijas?


2014-04-15 17:41

Kodėl Sardinijoje jachtos kabo ore, o kelius užtveria avys?

9|3

Kad vasaros malonumai nesibaigtų vasarą, Dievas sukūrė Sardiniją. Šis posakis ypač tinka lietuviams, kurie trokšta paankstinti vasarą pavasario sąskaita arba pratęsti ją rudenį. Trijų vasaros mėnesių ir dar dažnai lietingų, tik rudeniop įšylančios Baltijos jūros neretai būna per maža. Apie Sardiniją, kaip puikų atostogų kraštą bei galimybę prailginti šiltojo sezono malonumus papasakoja Inga Aukštuolytė, kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė. Ji surado net 7 priežastis, dėl kurių lietuviai veržiasi į Sardiniją.


2014-04-15 10:53

Ibisos hipių turguje idėjų semiasi ir žinomi dizaineriai

5|17

Ibisos salą pažįstu jau dešimtmetį. Pirmaisiais metais ten vasarodavau, rengdavau muzikinius bei kūrybinius projektus, o pastaruosius trejus metus Ibisoje gyvenu nuolat. Nedidelė Viduržemio jūroje išdygusi sala – rojus linksmybių bei avantiūristinių nuotykių mėgėjams. Ispanijai priklausančią Ibisą išpopuliarino hipiai. Praėjusio amžiaus šeštajame ir septintajame dešimtmečiais, vengdami Ispanijos diktatoriaus Francisco Franco režimo bei siekdami išsisukti nuo Vietnamo karo, į mažytę salą suplūdo jauni laisvamaniai rašytojai, muzikantai, pacifistai.


2014-04-13 18:02

Už penkias valandas Antarktidoje - beveik 10 tūkstančių litų

7|5

Besileidžiančiai saulei nušvietus debesuotą dangų ir akinamai baltą užšalusį gamtovaizdį, vorele einantys turistai grožėjosi melsvais ledynais Antarktidoje – naujoje populiarioje atostogų vietoje. Lėktuvu atskridusios grupės nariai sumokėjo nemenką sumą – po 3 tūkst. JAV dolerių (7,5 tūkst. litų) už galimybę vos penkias valandas pabūti užšalusiame žemyne.


2014-04-12 18:05

Kas nutiko viename Argentinos mieste, kai jame uždarė viešnamį?

13|71

Užkietėjusio keliautojo Martyno Siruso nuotykiai keliaujant į Argentiną tęsiasi. Naujausias jo planas – atgal į gero oro miestą. Bandžiau įkalbėti bendrakeleivius per naktį nuvairuoti iki Igvasu krioklių, tada išsižiojus stebint šį gamtos stebuklą per pusdienį išgerti bokalą kitą arbatos ar taurę kavos, o kitą naktį nuvairuoti iki Buenos Airių, tačiau kolegoms klajokliškas gyvenimas šprotų skardinės dydžio ir tokio pat „patogumo“ automobilyje nepasirodė viliojantis, rašo jis.


2014-04-11 16:59

Birštoną iš Kauno bus galima pasiekti ir laivu

12|25

Vandens pramogų mėgėjai šią vasarą turiningai praleisti laiką galės laivu plaukdami nauju maršrutu „Kaunas – Birštonas“. Tokia galimybė atsiras, jei tapsite ne vienus metus po Kauno marias plukdančių laivų „Nemunas“ ir „Algirdas“ keleiviu.