Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Panaros vienuolynas: ne tik žolelių arbatos skleidžiama šiluma

Panaros vienuolynas: ne tik žolelių arbatos skleidžiama šiluma

2012-12-13 10:15

Vienuolynas, kuriame įkurtas ekologinis vaistažolių ūkis, kuriame iškilo pirmasis Lietuvoje sertifikuotas pasyvusis namas ir naudojama saulės energija. Tokia yra Panaros Pilnų namų bendruomenės realybė. Bendruomenės, kurios viena iš svarbiausių misijų yra kenčiančių nuo priklausomybės ligų reabilitacija.

1/4

Dievo Gailestingumo koplyčia, Pilnų namų bendruomenė. KelioniuManija.lt

Panaros vienuolynas: ne tik žolelių arbatos skleidžiama šiluma

1 / 4

Dievo Gailestingumo koplyčia, Pilnų namų bendruomenė. KelioniuManija.lt

Pasyvusis namas Panaros bendruomenėje. KelioniuManija.lt

Bendruomenės, kurios viena iš svarbiausių misijų yra kenčiančių nuo priklausomybės ligų reabilitacija. KelioniuManija.lt

Vienuolynas, kuriame įkurtas ekologinis vaistažolių ūkis, kuriame iškilo pirmasis Lietuvoje sertifikuotas pasyvusis namas ir naudojama saulės energija. KelioniuManija.lt

(4 nuotraukos) KelioniuManija.lt

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Kelionės ir poilsis
2014-08-27 11:45

Verslininkei mirusiųjų mieste saugumo teikė plačios kelnės

43|14

„Prieš kelionę į Indiją prisiklausiau perspėjimų, kad ten nesaugu, nešvaru, kad gresia daugybė europiečiui nepakeliamų nepatogumų. Kitą žmogų išankstinė baimė būtų suparalyžiavusi ir jis verčiau būtų pasirinkęs poilsį Lietuvos pajūryje. Tačiau nutariau nerti į avantiūrą ir kaip naivus kūdikis išvykau pasidairyti pro nepažįstamo pasaulio langą“, – pasakojo vilnietė verslininkė Ilona Klimaitienė, kuri į kelionę vyko viena, nemokėdama anglų kalbos ir nepasiskiepijusi. Atsidavusi nežinomybei šviesiaplaukė Ilona Indijoje patyrė nemažai nuotykių. Labiausiai lietuvei įstrigo viešnagė senajame mirties mieste Varanasyje.


2014-08-27 09:34

Lietuviškos viršukalnės Tadžikijoje III. Stovyklos kasdienybė.

16

Šiais metais sukanka 50 metų, kai lietuvių alpinistai Pamyro kalnuose (Tadžikija) įkopė į 3 niekieno dar neįveiktas viršukalnes. Joms buvo suteikti M.K.Čiurlionio, K.Donelaičio ir Lietuvos vardai. Naujienų portalas Lrytas.lt savo skaitytojams siūlo išskirtines nuotraukų galerijas iš jubiliejinės alpinistų ekspedicijos Pamyro kalnuose. Trečioji dalis - kasdieniai vaizdai iš bazinės alpinistų stovyklos įsikūrusios 4500 metrų aukštyje.


2014-08-25 15:46

Noting Hilo karnavalas į Londono gatves atnešė regio ritmus

4|8| 

Didžiausios Europoje gatvių linksmybės – Noting Hilo karnavalas Londone – praėjusį sekmadienį regio ritmais, plieninių būgnų orkestrais ir šokiais buvo priviliojęs didžiules minias. Per šį kasmet rengiamą festivalį 5 km ilgio maršrutas Vakarų Londone būna uždarytas eismui ir atiduotas muzikantams bei šokėjams egzotiškais apdarais. Šiemet dvi dienas truksiančiame karnavale laukiama daugiau kaip milijono žmonių.


2014-08-24 18:05

Delis: vargo šalies sostinė su grožio blyksniais

37|6

Indijos sostinė Delis visada buvo pilkesnis ir mažiau turistų lankomas miestas nei Mumbajus arba Kalkuta. Daugiau biurokratų, daugiau verslininkų, tačiau už ministerijų tvorų ir fasadų – ta pati užgrūsta, purvina, karšta Indija. Delis nebegali pasigirti blogiausiu pasaulio oro uostu (Indiros Gandhi tarptautinis oro uostas daugelį metų buvo įvardijamas kaip baisiausias) – prieš kelerius metus jį smarkiai atnaujino, ir dabar jis tik vidutiniškai chaotiškas. Užtat netvarka mieste kaip visada. Elektros tiekimas nutrūksta net ir prabangiausiuose viešbučiuose. Žmonės, pirmą sykį atvykę į Delį, sužino, kas yra skurdas. Baisiau yra tik Bangladeše.


2014-08-24 17:07

Šeimos atostogas nacionalistas M. Gervaldas derino su politika

66|4

Garsiojo nacionalisto Mindaugo Gervaldo (40 m.), iki 2012 metų geriau žinomo kaip Mindaugas Murza, sūnų Tautvilą (2 m.) nuo mažens traukia technika – berniukas mėgsta važinėti ne tik antrojo gimtadienio proga jam padovanotu žaisliniu elektromobiliu, bet ir triračiu bei vaikišku šarvuočiu. Žvelgdamas į Šiaulių centriniame parke iš elektromobilio išlipti nė neketinantį Tautvilą tėvas "Gyvenimo būdui" sakė, kad dėmesys technikai ir noras keliauti sūnui perduota dar esant įsčiose.


2014-08-22 15:32

Lietuviškos viršukalnės Tadžikijoje II. Kopimas.

18

Šiais metais sukanka 50 metų, kai lietuvių alpinistai Pamyro kalnuose (Tadžikija) įkopė į 3 niekieno dar neįveiktas viršukalnes. Joms buvo suteikti M.K.Čiurlionio, K.Donelaičio ir Lietuvos vardai. Naujienų portalas Lrytas.lt savo skaitytojams siūlo išskirtines nuotraukų galerijas iš jubiliejinės alpinistų ekspedicijos Pamyro kalnuose. Antroji dalis - vaizdai iš alpinistų kelio snieguotų viršukalnių esančių daugiau kaip 5 km aukštyje link.


2014-08-22 09:46

Ar žudikas R.Zamolskis pabėgtų iš saugiausio pasaulyje kalėjimo?

20|55

Galime lažintis, kad dauguma turistų į San Franciską traukia ne dėl to, kad nori apžiūrėti Amerikos gėjų sostine vadinamo miesto dangoraižius ar pastovėti ant garsiojo Auksinių Vartų tilto. Bene didžiausias Vakarų pakrantėje įsikūrusio miesto masalas turistams - Alkatrazo kalėjimas. Paskaitykite ir pažiūrėkite daugybę „Lietuvos ryto" fotokorespondento darytų nuotraukų - kažin ar iš tokio kalėjimo sugebėtų pabėgti šią savaitę Rusijoje, Jekaterinburge, po 10 metų tarptautinių paieškų sulaikytas samdomas žudikas ir pavojingiausias bėglys iš Lietuvos 44 metų Romas Zamolskis?


2014-08-21 17:42

Solidus alpinistų jubiliejus paminėtas rekordine ekspedicija

8|25

„Eiti darosi vis sunkiau. Aukštis jau daugiau kaip 5500 m, be to, kelios naktys beveik nemiegotos, tris paras beveik nevalgyta. Kvėpuoti irgi sunku. Visų veiduose kankinantis nuovargis. Kalbos jau seniai nutilo. Atidžiai žengiame pėda į pėdą, kartais pasiremiame ledkirčiais. Laikas nebeegzistuoja. Visas dėmesys sukauptas į pirma einančio draugo kojas. Uolas pasiekiame dar su tamsa. Priekyje girdėti kalamas kablys. Jau švinta“, – taip prieš 50 metų pasaulio stogu vadinamuose Pamyro kalnuose prasidėjo kopimas į dar niekieno neįveiktą viršukalnę.


2014-08-20 17:00

Drąsios svajonės: buriuoti nemokantys lietuviai veržiasi į jūrą

Daugiau nei pusė lietuvių niekada nėra jūroje plaukioję jachta, tačiau trokšta ištrūkti į plačiuosius vandenis. Šią vasarą per trumpą laiką atsirado jau beveik šimtas tūkstančių žmonių, norinčių laimėti buriavimo kelionę po Viduržemio jūrą.


2014-08-20 15:33

Lietuviškos viršukalnės Tadžikijoje I. Kelias stovyklos link.

1|17

Šiais metais sukanka 50 metų, kai lietuvių alpinistai Pamyro kalnuose (Tadžikija) įkopė į 3 niekieno dar neįveiktas viršukalnes. Joms buvo suteikti M.K.Čiurlionio, K.Donelaičio ir Lietuvos vardai. Naujienų portalas Lrytas.lt savo skaitytojams siūlo išskirtines nuotraukų galerijas iš jubiliejinės alpinistų ekspedicijos Pamyro kalnuose. Pirmoji dalis - vaizdai iš ilgo ir sudėtingo kelio link bazinės alpinistų stovyklos įsikūrusios 4500 metrų aukštyje.


Populiariausi per 24 val.