Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Erkiniu encefalitu galima susirgti ir atsigėrus nevirinto pieno

Erkiniu encefalitu galima susirgti ir atsigėrus nevirinto pieno

„Jeigu žaizdoje liks erkės straubliukas, nieko baisaus. Jį galima ištraukti ir vėliau ar palikti, kol pats pasišalins. Svarbiausia pašalinti pačią erkę“, - patarė medikė.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-09-15 09:50

Sveikiau gyventi kauniečiams padės užsieniečių patirtis?

Rugsėjo 24 ir 25 dienomis Kaune vyks tarptautinis renginys „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“. Renginio tikslas – paskatinti kauniečius daugiau judėti ir sveikiau gyventi, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Laikinoji sostinė“.


2014-09-15 09:45

Kas lemia limfomos gydymo sėkmę?

Rugsėjo 15-tąją Lietuvoje jau dešimtą kartą minima Pasaulinė limfomos diena. Pasaulyje ši dieną pirmą kartą paminėta 2004 m.


2014-09-15 07:30

Gimdos miomos: ar visada reikalinga operacija?

1

Moterų sveikatos problemos, susijusios su reprodukcinių organų ligomis, dažnai lieka už „uždarų durų“. Nors moterims rekomenduojama bent kartą ar du per metus apsilankyti ginekologo kabinete, dažnai pas gydytoją moterys atsiduria tik vejamos rimtų ir varginančių simptomų – kraujavimo, skausmo ar kitokių bėdų. Ginekologas Virginijus Diržauskas pasakoja apie gimdos miomų požymius, atsiradusią trumpalaikio ikioperacinio gydymo galimybę ir moterų apsisprendimą gultis ant operacinio stalo.


2014-09-14 14:52

Ankstyvoji prostatos vėžio diagnostika - galimybė pasveikti

1

Europos urologų asociacija rugsėjo 15 dieną yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Rugsėjis yra prostatos vėžio žinomumo mėnuo, informuoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. Prostatos vėžys - tai priešinės liaukos piktybinė liga, dažniausiai pasitaikantis piktybinis navikas tarp vyrų.


2014-09-14 13:42

Dažniausi mitai apie vegetarizmą, trukdantys gyventi sveikai

2|2

Kas dešimtas pasaulio gyventojas yra visiškas vegetaras, atsisakantis bet kokios rūšies mėsos bei kitų gyvulinės kilmės produktų, arba vegetaras, kurio mitybos režimas ne toks griežtas – nevalgo tik tam tikros rūšies mėsos. Gydytojų nuomonė apie mėsos išbraukimą iš raciono yra nevienareikšmiška, tačiau dėl vieno jie sutinka – svarbiausia mitybą sureguliuoti taip, kad organizmui nebūtų daroma žala.


2014-09-14 10:59

Sukrėsto kūdikio sindromas: tragedijų būna ir mylinčiose šeimose

 

Ir per didelė meilė, ir nevaldomas pyktis – abu šie tėvų jausmai kartais atsigręžia prieš jų mažylius. Neseniai į Kauno klinikas pateko smarkiai supurtytas ir sumuštas dviejų mėnesių kūdikis. Jam diagnozuotas sukrėsto kūdikio sindromas. Nors dažniausiai tokie kūdikiai į medikų rankas patenka iš asocialių šeimų, kartais tokia tragedija ištinka ir vaikus mylinčiose šeimose, kai tėvai, neatsargiai besielgiantys su mažyliais, neįvertina savo jėgų.


2014-09-13 13:50

Nuo gimimo burnos nepravėrusį vaikiną išgelbėjo reta operacija

16|4

Nors soduose obelys lūžta nuo vaisių, mosėdiškis Juozas Jonkus (17 m.) tik dabar pirmąkart gyvenime galės atsikąsti obuolio – iki šiol juos valgydavo tik trintus, kaip ir bet kurį kitą maistą. Vaikinas nuo gimimo negalėjo nei prasižioti, nei kramtyti, nei kalbėti – jo kaukolės veido dalis nesusiformavo taip, kaip turėtų, todėl neišsivystė žandikaulių sąnariai. Gyvenimo pilnatvę žemaičiui sugrąžino Kauno klinikose pirmą kartą atlikta itin sudėtinga operacija – neišsivystę žandikaulio sąnariai pakeisti specialiai iš titano ir plastiko pagamintais implantais. J.Jonkus tapo pirmasis Lietuvoje ir veikiausiai Baltijos šalyse, kuriam naujausios technologijos padėjo atverti burną, rašo „Lietuvos ryto" priedas „Gyvenimo būdas".


2014-09-12 16:21

Kodėl rudeninė depresija šienauja garsių žmonių gyvybes?

52|2

Poetė Alma Karosaitė nusiskandino šulinyje. Neaiškiomis aplinkybėmis mirė buvęs sporto komentatorius Sigitas Beleckas. Iš begalinio nusivylimo paleido kulką į savo mylimąją ir vėliau pats nusišovė buvęs krepšininkas Martynas Andriukaitis – visi šie tragiški įvykiai užminė mįslę, ar taip galėjo atsitikti dėl depresijos. Skaudžiomis nelaimėmis prasidėjęs ruduo - įrodymas, kad Lietuvoje depresija dar nepakankamai gydoma. Daugelis žmonių, kuriems būtina skirti vaistus nuo depresijos, nesulaukia pagalbos.


2014-09-12 14:47

Šokoladas ir kiti produktai padės pažaboti glaukomą

Nors tai ir nėra pats geriausias būdas rimtai akių ligai sutramdyti, bet simptomai gali būti prislopinti. Kaip rodo atlikto tyrimo rezultatai, sergančiųjų glaukoma būklę gali pagerinti šokolado, vaisių ir daržovių valgymas, kavos bei žaliosios arbatos gėrimas, rašoma dailymail.co.uk.


2014-09-12 11:44

Ar į Lietuvą patekęs Ebolos virusas išplistų žaibiškai?

19|5| 

Žmonėms, kurie negali išvengti kelionių į Afriką, griežtai nepatariama dalyvauti nuo Ebolos viruso mirusių žmonių laidojimo apeigose. Be to, būtina nepamiršti, kad virusą gali platinti ir sergantys laukiniai gyvūnai. Ypač didelė rizika užsikrėsti kiltų, jei, būnant tose šalyse, prireiktų medicininės pagalbos ir tektų kreiptis į ligoninę. Tai pabrėžė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja Galina Zagrebnevienė. O kas nutiktų, jei Ebolos virusas patektų į Lietuvą? Ar jis išplistų žaibiškai?


Populiariausi per 24 val.