Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Erkiniu encefalitu galima susirgti ir atsigėrus nevirinto pieno

Erkiniu encefalitu galima susirgti ir atsigėrus nevirinto pieno

„Jeigu žaizdoje liks erkės straubliukas, nieko baisaus. Jį galima ištraukti ir vėliau ar palikti, kol pats pasišalins. Svarbiausia pašalinti pačią erkę“, - patarė medikė.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-08-27 11:38

Tėvai be reikalo kloja krūvas pinigų už procedūrą vaikų dantims

5

Artėjant naujiems mokslo metams Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėveliams, kad dabar tinkamas metas pasirūpinti vaikų dantų sveikata ir, jei yra būtina, atžalų dantis padengti specialia apsauga nuo ėduonies – silantinėmis medžiagomis. Ši moderni technologija leidžia išsaugoti sveikus dantis augantiems vaikams ir yra kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.


2014-08-27 09:49

Nepavyksta išsikviesti greitosios? Kalti „teroristai“

1

Ukmergėje išsikviesti greitąją medicinos pagalbą (GPM) – nemenkas iššūkis. Visame mieste liko vos du greitosios pagalbos automobiliai, o trečioji brigada budi tik ypatingomis progomis. Ukmergės GMP nebespėja į visus iškvietimus ir dėl gerokai padidėjusio jų skaičiaus. Anksčiau per parą ukmergiškiai užregistruodavo po 10 - 20 kvietimų, o dabar – 30.


2014-08-25 18:41

Bauginanti statistika: lietuviai geria daugiau nei rusai

91|2

Rusai degtinę geria pusryčiams. Taip sakoma populiariuose anekdotuose, tačiau statistikai tvirtina, kad pagal išgerto alkoholio kiekį vienam gyventojui Lietuva šiek tiek lenkia Rusiją ir patenka į didžiausių alkoholio vartotojų pasaulyje trejetą.


2014-08-25 15:47

Samuelio Taco rankos išvaduoja nuo skausmų pasaulio įžymybes

9|7

Niujorke gyvenančiam išeiviui iš Lietuvos kineziterapeutui Samueliui Tacui (kitose šalyse žinomam kaip Shmuel Tatz) ne viena pasaulinio garso įžymybė dėkinga už sugrąžintą sveikatą. Jo rankos gydė kompozitorių Andrew Lloydą Webberį, violončelininką Mstislavą Rostropovičių, smuikininkus serą Yehudi Menuhiną ir Isaacą Sterną, aktorę Elizabeth Berkley, buvusį Izraelio prezidentą Yitzhaką Navoną ir daugelį kitų. S.Tacas dirbdamas tyli. Tyli, nes klauso savo pacientų kūno muzikos. Vien prisilietimu jis supranta atėjusio bėdas ir randa būdą, kaip padėti.


2014-08-25 14:07

Tūkstančius vėžinių susirgimų lemia antsvoris ir nutukimas

2

Atskleista dar viena priežastis, lemianti piktybinių ląstelių atsiradimą. Apie 12 tūkstančių vėžinių susirgimų pasaulyje kasmet lemia antsvoris ir nutukimas, tai rodo medicinos žurnale „The Lancet“ publikuojamo tyrimo duomenys. Ši žinia taip pat svarbi Lietuvos gyventojams, nes anstvorį turinčių vyrų yra daugiau nei 60 proc., anstvoris kankina ir kas antrą šalies moterį.


2014-08-25 12:48

Siaučiant Ebolos virusui, afrikiečiai renkasi tradicinį gydymą

2|

Suvaldyti siaučiantį Ebolos virusą sudėtinga, nes sveikatos apsaugos sistema Vakarų Afrikos šalyse niekinė, o žmonės dažniau renkasi tradicinį gydymą, sako Vilniaus universiteto Orientalistikos centro dėstytojas Gediminas Degėsys. „Jei yra viena kita privati ligoninė, ji vis tiek pasiekiama labai mažam skaičiui žmonių. Kaimuose gydytojų nėra, atvažiuoja dirbti apmokytos seselės. O jei net ir keliautojas turi kokią problemą, paprastai skiriami tie patys vaistai – tiek nuo maliarijos, tiek nuo galvos skausmo“, – pasakoja G. Degėsys.


2014-08-25 09:35

Kur dingsta penkiasdešimtmečių vyriškumas ir aistra?

33|3

Ten, kur kadaise puikavosi pilvo preso raumenys, dabar pūpso penktąjį nėštumo mėnesį primenantis pilvas. Kojos, jaunystėje galėjusios nubėgti dešimtis kilometrų, dabar sunkiai pakyla į penktą daugiabučio aukštą, o lytinis potraukis, regis, įstrigo amžinojo įšalo žemėje, rašoma "Gyvenimo būde". Tad kur dingo jėgos, energija, aistra? Kur, po velnių, dingsta vyriškumas?


2014-08-24 11:41

Kaitrą ištvėrusios erkės laukia grybautojų

7|2

Atkutusioms erkėms - antras aktyvumo pikas. Todėl miškuose grybautojų laukia ne tik dygstantys raudonviršiai ir baravykai, bet ir atsigavusios nuo karščių erkės. Specialistai įspėja, kad drėgmę mėgstančios erkės lindi ypač lapuočių miškuose, kur ką tik prasidėjo grybarautė.


2014-08-23 16:49

Ledinio vandens pylimas ant galvos - kilnumas ar savireklama?

17|6

Ar išdrįstumėte ant galvos užsiversti ledinio vandens kibirą, jei tai padėtų išgelbėti žmogaus gyvybę? Tokia užduotis pasirodė juokingai lengva tūkstančiams pasaulio žmonių ir ryškiausioms garsenybėms. Per pastarąsias tris savaites socialinius tinklus užtvindė ledinis vanduo, tiksliau – juo besilaistančių žmonių vaizdo įrašai. Regis, visi ant galvos verčiasi didžiulius kibirus šalto vandens su ledo gabalais. Kodėl?


2014-08-22 17:29

Medikų kirtis ledinio iššūkio asams: „Iš ligos nedarykite šou“

70|3|

„Mirė“, „Deja, jau palaidojome“, „Pavėlavote gerą pusmetį“, - tokie atsakymai lydėjo surinkus internete nurodytus telefono numerius, kuriuos paskelbė sergančiųjų šonine amiotrofine skleroze (ŠAS) artimieji. Iš tikrųjų nė vienas kalbintas žmogus nesižavėjo šiuo metu Lietuvoje lyg virusas plintančia akcija, kai iš solidarumo su sunkiai sergančiais ligoniais pramogų pasaulio atstovai, visuomenės veikėjai, net politikai pilasi ant galvos ledinio vandens kibirą.


Populiariausi per 24 val.