Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Kaip paskatinti organizmo medžiagų apykaitą?

Kaip paskatinti organizmo medžiagų apykaitą?

2013-10-12 16:52

Ar iš tikrųjų medžiagų apykaita sulėtėja sulaukus 40 metų? Ar yra maisto produktų, kurie ją paskatina? Gera žinia – jūsų kūnas yra kalorijų deginimo mašina. Keletą jų sudeginsite ir skaitydami šį straipsnį. Nes bet kuriam veiksmui, kurį atliekate – kvėpuojate, valgote, vaikštote ar miegate - reikia energijos.

1/1

Moterų medžiagų apykaita lėtesnė nei vyrų. 123rf

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-10-21 17:01

Britai sunerimę - dėl ko masiškai ėmė plyšti krūtų implantai?

8|2|

Manekenei Vaidai Židonytei plyšęs krūties implantas – anaiptol ne retas ir išimtinis atvejis. Pastaruoju metu pastebima tikra plyštančių implantų banga. Didžiosios Britanijos plastikos chirurgai susiėmę už galvų – per pastaruosius dvejus metus užfiksuota daugiau kaip 1,5 tūkst. plyšimo atvejų.


2014-10-21 16:08

Kas labiausiai lemia svarstyklių rodmenis: sportas ar mityba?

3|2

Tikriausiai girdėjote istoriją, kaip Jūsų draugės draugė per labai trumpą laiką atsikratė daugybės kilogramų. Dar po kurio laiko išgirdote, kad kilogramai sugrįžo su kaupu. O ta moteris trumpais plaukais, kiekvieną vakarą jau velnias žino kiek laiko einanti į aerobiką ir liejanti ten prakaitą, atrodo vis taip pat. O jos dvyliktokas sūnus irgi neišeina iš salės, tačiau kaip buvo „dviratis“, taip ir yra. Tad ką jie daro ne taip?


2014-10-21 14:52

Kovai su vėžiu – šalčio adatos

2

Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriuje jau keleri metai taikomas naujas prostatos ir inkstų navikų gydymo metodas – krioabliacija, arba vėžinių ląstelių naikinimas šalčiu. Onkourologijos skyriaus vedėjo dr. Alberto Ulio teigimu, tai yra naujas etapas Lietuvos onkologijoje. Šis metodas jau gana plačiai taikomas JAV ir Vakarų Europoje. „Atliekant krioabliaciją naudojama nauja technologija, kai adatoje sumaišius argono ir helio dujas pasiekiama minus 60 laipsnių Celsijaus. Šalčio adata veikiamas navikas sunaikinamas. Tai bene vienintelė priimtiniausia radikalaus gydymo alternatyva pacientams, kuriems liga atsinaujina po spindulinio prostatos vėžio gydymo“, – aiškino A.Ulys.


2014-10-21 14:51

Solistės Nomedos Kazlaus vaistažolės – specialiame lagaminėlyje

15|3

Medetkų, ramunėlių bei imbiero arbatos, gardintos medumi, – pirmiausia, ko užkimusi griebiasi operos solistė Nomeda Kazlauskaitė-Kazlaus. O lietuvės scenos partneris ispanų tenoras Oscaras Marinas, su kuriuo ji dainuos lapkritį Lietuvoje, peršalęs valgo daug svogūnų ir verda aštriais prieskoniais pagardintą vištienos sriubą. Juk operos solistams itin svarbu saugoti balsą, kad koncerto dieną džiugintų klausytojus. Nuo peršalimo apsisaugoti N.Kazlaus ne visada pavyksta, nors ji ir labai prisižiūri. Tačiau kai kurių nuostatų, kaip neperšalti, solistė griežtai laikosi.


2014-10-21 11:51

Ar išvaduoti nuo riešo skausmų gali tik operacija?

2

Sutrikę plaštakų judesiai, sustingę delnai, kankinantys pirštų skausmai – simptomai, varginantys esant riešo kanalo sindromui. Kaip šią ligą atpažinti ir gydyti, pasakoja „Northway“ medicinos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas medicinos mokslų daktaras Arūnas Jankauskas.


2014-10-21 09:49

Kenčiate nuo migrenos – jums gresia ir Parkinsono liga

2

Žmonėms, kurie susirgo migrena būdami vidutinio amžiaus, yra didesnė tikimybė ateityje susirgti Parkinsono liga. 25 metus buvo tiriami 5 620 islandai, kurių amžius svyravo tarp 33 ir 65 metų. 1 028 tirtieji skundėsi galvos skausmais be migrenos simptomų, 430 tiriamųjų turėjo migreną su aura, tai yra, prieš prasidedant priepuoliui jie matydavo šviesos blyksnius ir girdėdavo spengimą, o 238 sirgo migrena be auros.


2014-10-20 17:07

Lietuvos vyrai mažinasi krūtis ir serga krūties vėžiu

7|2

Problemos dėl krūtų – skirtingai, nei esame linkę manyti, ne tik moterų, bet ir vyrų problema. Stipriosios lyties atstovams iš pasalų gali smogti net krūties vėžys. Kita problema, su kuria šiandien susiduria vis daugiau vyrų, – moteriška krūtų forma, arba ginekomastija (ginekos – moteris, mastos – krūtis). Apie tai kalbėjomės su onkologu chirurgu profesoriumi Valerijumi Ostapenka.


2014-10-20 15:10

Kodėl svarbu tikrintis kaulų mineralinį tankį?

Per dešimtadalį Lietuvos gyventojų kenčia nuo padidėjusios kaulų lūžių rizikos, o osteoporozę specialistai vadina viena iš „tyliųjų visuomenės epidemijų“. Jų teigimu, kadangi ligos pradžia nepasižymi jokiais simptomais, svarbiausias prevencinis veiksnys yra kaulų mineralinio tankio tyrimas, kurį rekomenduojama atlikti visiems vyresnio amžiaus gyventojams.


2014-10-20 14:35

Gauti kompensaciją už sveikatai padarytą žalą bus lengviau?

4

Ar šiandien Lietuvoje sudarytos sąlygos pacientui tinkamai pasinaudoti savo teisėmis į žalos sveikatai atlyginimą? Ar valstybės skirti finansiniai ištekliai tikrai pasiekė pacientus, kuriems žala buvo padaryta? Kokią įtaką pasitikėjimui valstybe, sveikatos apsauga, gydytojais turėjo 10 metų taikytas neefektyvus žalos atlyginimo modelis? Kaip pasiekti, kad klaidos ir nepageidaujami atvejai medicinoje nebūtų slepiami, o pacientai, patyrę žalą sveikatai, galėtų greitai ir be papildomų išlaidų gauti kompensaciją?


2014-10-20 10:55

Pagalbinio apvaisinimo procedūros - kaip užsimezga gyvybė?

2|4

Statistikos duomenimis, net kas penkta pora susidūria su nevaisingumo problema. Ir nors tokių porų vis daugėja, dažnai vis dar vengiama atvirai apie tai kalbėti, o pagalbinio apvaisinimo procedūras gaubia paslaptis. “Northway” vaisingumo centro embriologė Giedrė Belo Lopes, Lietuvos atstovė Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijoje teigia, kad vaisingumo klinikos neįsivaizduojamos be pagalbinio apvaisinimo laboratorijos ir joje dirbančių embriologų. Nuo jų profesionalumo ir kruopštumo dažnai priklauso, ar moters kūne užsimegs nauja gyvybė.


Populiariausi per 24 val.