Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso? (45)

2012-10-12 17:58

Laba diena, labai norėčiau paklausti, ką daryti ir kaip man elgtis: mano 20 ir 23 metų vaikai visiškai manęs negerbia. Jie nenori net išklausyti mano nuomonę, elgiasi labai grubiai, keikiasi. Jei pakeliu balsą ar kalbu griežtu tonu, kone muštis puola. Mokytis nenori, nori tik pinigų. Jie dirba, bet savaitgaliais po 2-3 paras lėbauja. Regis, ir kaimą turim, ir dirbt mokinau ir litą vertinti, bet nuo jų 11 klasės, kai atsirado draugų, sugedo mūsų santykiai.

1/1

Situacija, kai vaikai žengia pirmuosius suaugusiųjų žingsnius, kelia nerimą tiek tėvams, tiek vaikams. 123rf asociatyvi nuotrauka

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (45)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Tavo psichologas
2014-04-19 20:11

Psichiatrė: „Šventės apnuogina žmogaus vienišumą“

23|2

Didžioji savaitė – laikotarpis iki Velykų - nebūtinai sunkesnis jautresnės prigimties žmonėms. Nors šiemet per Verbų savaitgalį Marijampolės bažnyčioje visų akivaizdoje nusišovė 45 metų vyras, psichiatrė Nijolė Goštautaitė-Midttun teigė, kad artėjanti religinė šventė niekuo dėta. „Tai greičiau sutapimas. Juk kartą per šimtą metų gali nutikti nelaimė per šventes ir bažnyčioje“, - pripažino gydytoja.


2014-04-18 15:49

Psichiatras Ch.André: „Dvasios ramybė nėra savaime suprantama“

6

Christophe‘as André, dirbantis Paryžiuje, Šv. Onos ligoninėje, pats linkęs į vidines keliones ir laimės paieškas. Jo, kaip psichoterapeuto, specializacija – nerimo sutrikimai ir depresijos būklės, atkryčių prevencija. Garsus specialistas ir rašytojas teigia išmokęs išklausyti ir priimti neteisdamas, nevertindamas dvasios būklių, supratęs, kaip svarbu su pacientais ir skaitytojais apie jas kalbėti paprastai ir nuoširdžiai.


2014-04-17 14:04

Sergantiems vėžiu vaikams - velykinės dovanos

7

Kaip pralinksminti sunkiai sergančius vaikus ir atitraukti jų mintis nuo nuobodžios aplinkos? Galbūt surengti meno terapiją, pavyzdžiui, tapymo ant vandens pamoką? Taip viešosios įstaigos "Meda Project" kolektyvas Kauno klinikų vaikų onkologijos ir hematologijos skyriuje sutiko savo 4-tąjį gimtadienį.


2014-04-16 14:19

Provokuojantis eksperimentas įrodė: grožis yra sąmonės būsena

1

Pirmaujantis asmens higienos prekių ženklas „Dove“ Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) atliko unikalų eksperimentą, kuris įrodė, kad moters grožis yra ne kas kita, kaip jos pačios sąmonės būsena.


2014-04-16 09:12

Britų rašytoja D. Koomson - nusivylusių moterų guodėja

2|5

Kodėl skaudiname vieni kitus? Kodėl meilė tokia trapi? Kodėl kai kurias santuokas lydi smurtas ir išdavystės? Ar gali kadaise vienas kitą mylėję žmonės įveikti nuoskaudas ir bandyti kurti laimę iš naujo? Į šiuos amžinai aktualius klausimus savo herojų lūpomis bando atsakyti britų rašytoja Dorothy Koomson (42 m.). Gal todėl jos romanai ypač populiarūs tarp moterų, daug dažniau nei vyrai atsiduriančių nuskriaustojo kėdėje.


2014-04-15 15:28

Kas trukdo gerai jaustis darbe?

8|3

Gera emocinė savijauta labai svarbi darbe. Laimingas žmogus ne tik sveikesnis, jis atsparesnis stresui, turi daugiau energijos. Bet kaip pasiekti tokio sunkiai apčiuopiamo dalyko kaip laimės jausmas darbe? Psichologas Marius Daugelavičius vardija pagrindines klaidas, kurias darydami kasdien trukdome sau jaustis gerai darbe ir sulaukti sėkmės.


2014-04-14 15:42

Psichologas P.Skruibis: „Niekad nesuprasime, kas verčia žudytis“

14|2

Ekonomika Lietuvoje kyla. Ar tai reiškia, kad ateityje vėl kils savižudybių banga? Pavyzdžiui, 2008-2009 metais savižudybių rodiklis Lietuvoje buvo 10 proc. didesnis nei prieškriziniais 2006-2007 metais. Kita vertus, krizės metu savižudybių rodiklis buvo net 20 proc. mažesnis nei 2004-2005 metais. Savižudybės – pernelyg sudėtingas reiškinys, kad būtų galima sieti su aiškia priežastimi. „Jaunimo linijos“ vadovas psichologas Paulius Skruibis teigė, kad vien ekonominiais sunkumais neįmanoma paaiškinti tokio sudėtingo reiškinio, kodėl žmogus sau atima gyvybę.


2014-04-13 15:09

Per muziką - į moteriškos prigimties pasaulį

Kartą susitikusios ir pasidalinusios savo sugebėjimais, dvi menininkės, dvi kūrėjos – Andrė Pabarčiūtė ir Alicija Eiliakas savo kuriamą muziką nusprendė dovanoti kitiems. Besivadovaujančios kitokia gyvenimo filosofija ir vertybėmis, susitikimus su savo gerbėjais jos rengia itin moteriškose, tauriose ir stiprios, teigiamos energijos kupinose erdvėse. Artimiausiu metu, ankstyvo pavasario susitikimą, pavadinimu "Moterų erdvės", jos skirs kauniečiams.


2014-04-12 18:10

Ar jums pakeliui? Ar tikrai esate tvirta pora? (Testas)

1

Gal mes skirti vienas kitam? Tokia viltinga mintis kirba sutikus, atrodytų, antrąją savo pusę. Kai romantikos ir aistros vėjai aprimsta, neretai iškyla klausimas – ar mums pakeliui? Gal surasti atsakymą, ar šalia esantis žmogus iš tiesų jums tinkamas, padės „Lietuvos ryto" žurnale „Gyvenimo būdas" spausdinamas moterims skirtas testas.


2014-04-11 17:01

Kodėl po skyrybų vėl skubama prie altoriaus?

15

Sulaukę brandaus amžiaus žmonės dažnai nutaria iš esmės keisti savo gyvenimą - iš vienos santuokos neria į kitą, o vyrai neretai vėl pradeda nuo vystyklų. Ar kurdami naują šeimą vyrai stengiasi išvengti ankstesnių klaidų? O gal taip elgtis juos verčia instinktas pratęsti giminę?