Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

2012-10-12 17:58

Laba diena, labai norėčiau paklausti, ką daryti ir kaip man elgtis: mano 20 ir 23 metų vaikai visiškai manęs negerbia. Jie nenori net išklausyti mano nuomonę, elgiasi labai grubiai, keikiasi. Jei pakeliu balsą ar kalbu griežtu tonu, kone muštis puola. Mokytis nenori, nori tik pinigų. Jie dirba, bet savaitgaliais po 2-3 paras lėbauja. Regis, ir kaimą turim, ir dirbt mokinau ir litą vertinti, bet nuo jų 11 klasės, kai atsirado draugų, sugedo mūsų santykiai.

1/1

Situacija, kai vaikai žengia pirmuosius suaugusiųjų žingsnius, kelia nerimą tiek tėvams, tiek vaikams. 123rf asociatyvi nuotrauka

Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

1 / 1

Situacija, kai vaikai žengia pirmuosius suaugusiųjų žingsnius, kelia nerimą tiek tėvams, tiek vaikams. 123rf asociatyvi nuotrauka

(1 nuotraukos) 123rf asociatyvi nuotrauka

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Tavo psichologas
2014-08-18 12:27

Vienatvę pasirinkę žmonės dažnai nemoka kurti santykių

35

Kai kas nors sako, kad sąmoningai pasirinko būti vienas, galima manyti, kad už to slypi nemokėjimas ar nenoras investuoti į santykius, buvimą kartu, pastebi psichologas Rimantas Kočiūnas. „Galbūt tai ir yra apsisprendimo dalis, tik ji visai neprognozuojama. Tarkim, žmogus pasirinko būti vienas, bet staiga ištiko meilė, susižavėjimas. Ištiko ne tai, ką galima suplanuoti, pasirinkti. Ir kas tada su pasirinkimu būti vienam? Iš jo nieko nebelieka“, – įsitikinęs jis.


2014-08-15 15:25

Dešimt žingsnių, kaip užkirsti kelią klastingai smegenų ligai

16|2

Kodėl vieni žmonės gali sustoti gerti alkoholį, o kiti – ne? Tai pirmiausia susiję su cheminiais procesais smegenyse. Žmonės neatsitiktinai ieško cheminių medžiagų – kai kuriems patinka, kaip jos veikia smegenis. Kaip rašo "Lietuvos ryto" priedas "Gyvenimo būdas", priklausomybė nuo alkoholio yra smegenų liga, nes alkoholis pakeičia jų struktūrą ir veiklą.


2014-08-14 22:02

Kaip iššifruoti košmariškus sapnus ir išvengti galimų nelaimių?

14

Vaikystėje vos susirgusi sapnuodavau, kad begaliniame susikertančių alėjų sode stumdau sunkius, gerokai didesnius už save kamuolius. Kiek besistengdavau, jie judėdavo lėtai lėtai. Kitas mane ilgai gąsdinęs sapnas – nevaldomas kritimas iš labai labai aukštai, kai prabusti pavykdavo tik likus keliems centimetrams iki žemės. O gerokai vėliau „tradiciniu“ nakties košmaru pervargus ar išgyvenant dėl ko nors tapo darbiniai nesusipratimai su šefu, absurdiški, bet labai nemalonūs.


2014-08-13 18:40

Kodėl stresą geriausiai malšina visavertė mityba?

2

Kanadiečių mokslininkas Hansas Selye, sukūręs streso terminą, stresą įvardijo kaip organizmo reakciją tiek į neigiamus, tiek į teigiamus dirgiklius. Vis dėlto žodis „stresas“ daugeliui asocijuojasi tik su neigiamomis emocijomis. Šiuolaikinėje visuomenėje neigiamas stresas yra įprastas reiškinys, tad žmonės ieško būdų, kaip jį malšinti – alkoholiu, vaistais ar kitais būdais, tačiau specialistai teigia, kad pirmiausia reikėtų įsiklausyti į savo organizmą ir sureguliuoti mitybą.


2014-08-13 18:39

Už besišypsančių kaukių – palūžusios sielos

90|6|

Pasaulį iki ašarų prajuokina tik labai laimingi žmonės? Nieko panašaus. Negailestingų gyvenimo kirčių yra patyrę garsūs pasaulio ir Lietuvos komikai. Daugelis skaniai juokėsi iš jų nė nenumanydami, kad už besišypsančių kaukių slėpėsi suvargę žmonės, kurie brido per alkoholio klampynes, gydėsi nuo psichikos sutrikimų, išgyveno ne vienas skyrybas. Nelaimingu komiku galima ir vadinti garsųjį aktorių, Oskaro laureatą Robiną Williamsą. Pirmadienį savo namuose Šiaurės Kalifornijoje jis rastas negyvas. Vyrą kankino priklausomybė nuo alkoholio ir gili depresija. Manoma, kad jis nusižudė. Prieš septynerius metus nusižudyti bandė ir aktorius, komikas Owenas Wilsonas. Tąkart medikai spėjo jį išgelbėti. Aktorius atsitiesė ir toliau kuria puikius vaidmenis.


2014-08-10 14:04

Ar mokate atsipalaiduoti? (Testas)

1

Atsipalaiduoti ne kiekvienam pavyksta lengvai, be pagalbos iš šalies. Vieniems pabėgti nuo kasdienybės padeda muzika, kitiems – masažas, sportinė veikla, šokiai, skaitymas. Dar kiti išvengti įtampos bando rūkydami ar vartodami alkoholį. Kaip jums sekasi kovoti su gyvenimą kartinančiomis nuotaikomis? Į žemiau pateiktus klausimus ilgai nesvarstę atsakykite „taip“, „ne“ arba „kartais, turbūt“.


2014-08-08 22:56

Po skyrybų - gyvenimas nuo nulio

15|2

Užaugina vaikus, pasistato namą, įsigyja sodybą ir staiga pasuka skirtingais keliais. Daug metų kartu gyvenantys sutuoktiniai dažnai tik iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip neišskiriama pora. Kai nebelieka bendro tikslo, ilgametė santuoka subyra kaip kortų namelis. – Kokios priežastys gali apkartinti buvimą kartu? – pasiteiravau psichologo-psichoterapeuto Andriaus Kalugino.


2014-08-04 10:26

Negalėjimas atsisveikinti su daiktais - ligos požymis

26|2

Nors atliekų kaupimas iš pirmo žvilgsnio atrodo tik blogas įprotis, iš tiesų daiktų kaupimo manija laikoma psichologiniu sutrikimu, o išsiskyrimas su šiukšlėmis kaupėjams gali sukelti depresiją ar net norą nusižudyti. Pasak psichologės-psichoterapeutės Linos Jurkštaitės-Pačesienės, kaupiami būna seni laikraščiai, maisto pakuotės ar net gyvūnai.


2014-08-03 15:35

Testas: ar jūs esate prietaringas?

12

Vienokių ar kitokių prietarų turi dažnas. Nusiraminti padedantys įpročiai, astrologų pranašystės, atrodytų, gali padėti apsisaugoti nuo nemalonumų ir nelaimių. Tačiau prietaringumas neretai ir trukdo – ima persekioti nežinomybės baimė ir nerimas. Ar esate prietaringas ir kaip tai veikia jūsų savijautą, padės sužinoti šis testas.


2014-08-01 09:28

Finansų analitikas Gitanas Nausėda buvo prastas matematikas

10|2

Su mokykla atsisveikiname per brandos atestatų įteikimo ceremoniją, tačiau šį gyvenimo etapą iš tikrųjų vainikuoja stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Pastarieji vienus nudžiugina, kitus nuliūdina. Tačiau kaip gyventi toliau, kai sužinai, kad neįstojai į norimą specialybę? Apie tai su Vaizdopamokos.lt komanda pasikalbėti sutiko finansų analitikas, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.


Populiariausi per 24 val.