Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

2012-10-12 17:58

Laba diena, labai norėčiau paklausti, ką daryti ir kaip man elgtis: mano 20 ir 23 metų vaikai visiškai manęs negerbia. Jie nenori net išklausyti mano nuomonę, elgiasi labai grubiai, keikiasi. Jei pakeliu balsą ar kalbu griežtu tonu, kone muštis puola. Mokytis nenori, nori tik pinigų. Jie dirba, bet savaitgaliais po 2-3 paras lėbauja. Regis, ir kaimą turim, ir dirbt mokinau ir litą vertinti, bet nuo jų 11 klasės, kai atsirado draugų, sugedo mūsų santykiai.

1/1

Situacija, kai vaikai žengia pirmuosius suaugusiųjų žingsnius, kelia nerimą tiek tėvams, tiek vaikams. 123rf asociatyvi nuotrauka

Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

1 / 1

Situacija, kai vaikai žengia pirmuosius suaugusiųjų žingsnius, kelia nerimą tiek tėvams, tiek vaikams. 123rf asociatyvi nuotrauka

(1 nuotraukos) 123rf asociatyvi nuotrauka

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Tavo psichologas
2014-09-19 23:52

Ko mus gali išmokyti sapnai ir kaip įveikti košmarus

8

Sapnai yra nesąmonės? Anaiptol. Gerai paanalizavę savo galvose naktimis besisukančius „filmus“, galite nemažai sužinoti apie save. Sapnai yra ne tik jūsų asmenybės atspindys – jie taip pat ir veikia jūsų asmenybę, rašo spiegel.de.


2014-09-18 15:56

Kodėl Barakas Obama šoka, o Dalia Grybauskaitė susikausčiusi?

11|5

Kodėl Barakas Obama šoka, o Algirdo Butkevičiaus ir Dalios Grybauskaitės judesiai sukaustyti? Kodėl tėveliai Lietuvoje skeptiškai žiūri į atžalų kūno kalbos bei šokio įgūdžių lavinimą? Kokį vaidmenį versle ir profesiniame gyvenime vaidina išpuoselėta kūno kalba? Kodėl pasaulis vis dar žavisi Borisu Jelcinu? Choreografės Mildos Ruginytės-Šimkuvienės nuomone, mūsų šalyje, skirtingai nei užsienyje, judesio lavinimas vis dar yra nepelnytai nuvertinamas, nes nelabai rangūs lietuviškojo elito pasirodymai ant parketo tai tik įrodo.


2014-09-17 15:50

Ar pavydas jums svetimas? (Testas)

Nesvarbu, ar jūsų pavydas turi pagrindo, – šis jausmas griauna ne tik žmonių santykius, bet ir dvasios ramybę. Atsakymai į toliau pateiktus klausimus parodys, ar esate pavydus. Jeigu toks ir esate, žinokite, kad stiprėjantis pasitikėjimas savimi sustiprins ir jūsų pasitikėjimą kitais. Užuot pavydėjęs, labiau džiaugsitės kitų laime.


2014-09-17 15:17

Pikta veido išraiška padeda dominuoti tarp aplinkinių

4

Išraiška, atsiradusi veide apėmus pykčiui, universali – suraukti antakiai, išsiplėtusios šnervės, kietai sučiauptos lūpos. Ši išraiška vienoda visose tautose. Netgi nuo gimimo aklų vaikų veidai įgyja šią išraišką, kai jie pyksta. Anksčiau atlikti tyrimai parodė – pyktis yra geriausia priemonė išspręsti konfkliktu savo naudai, rašo „Science World Report“.


2014-09-16 09:48

Garsus Niujorko architektas: vaikams reikia leisti rizikuoti

5

Įprastos žaidimų aikštelės visame pasaulyje dabar panašios: sūpynės, laipynės, čiuožyklos, tvirtovės. Jos saugios ir puikiai pritaikytos motorinių įgūdžių lavinimui. Bet ar jos lavina kūrybinius įgūdžius? Vienas žinomiausių Niujorko architektų Davidas Rockwellas įsitikinęs, kad kūrybingumą ugdanti aikštelė turėtų būti kitokia. Jis penkerius metus kūrė ir tobulino, o po to visam pasauliui pristatė naujos koncepcijos žaidimą – „Vaizduotės aikštelę“ („Imagination Playground“), kuri suteikia vaikams galimybę kūrybiškai rizikuoti, panaudoti savo vaizduotę ir taip lavinti ne tik savo judesius, bet ir protą. Ši pasaulinė naujiena šią vasarą atkeliavo ir į Lietuvą.


2014-09-15 17:22

Uždari žmonės „Facebook“ praleidžia daugiau laiko

6

Naujas Alabamos universiteto mokslininkų atliktas tyrimas parodė – drovūs žmonės ir intravertai laiko „Facebook“ praleidžia daugiau. Tačiau jie praktiškai nesidalina informacija su draugais ir pažįstamais – beveik nekelia nuotraukų ir nerašo įrašų.


2014-09-14 14:38

Kovos su stresu būdai neišėjus iš namų

3|4

Greitas gyvenimo tempas, įtampa darbe ar asmeniniuose santykiuose dažnam mūsų neretai kelia stresą. Norėdami atsipalaiduoti, dažnai ramybės ir harmonijos ieškome už artimiausios aplinkos ribų, tačiau reikėtų žinoti, kad ir namie galime rasti veiksmingų būdų nuraminti atsiradusias neigiamas emocijas, stresą.


2014-09-14 14:16

5 blogi įpročiai, kurių privalu atsikratyti

5

Blogų įpročių turi kiekvienas iš mūsų. Vienų iš jų pavyksta atsikratyti greitai ir neskausmingai, o štai su kitais kovoti yra kur kas sunkiau. Kartais net ir ryžtas, kasdieniai pažadai sau bei kaltės jausmas nepadeda mums atsikratyti tų mažų, gyvenimą gadinančių smulkmenų, kurios ilgainiui gali iššaukti išties dideles bėdas.


2014-09-13 14:12

10 savybių, kuriomis turi pasižymėti geras mokytojas

8

Efektyvus mokymasis – gerų rezultatų garantas. Tačiau mokymosi efektyvumas priklauso ne tik nuo paties mokinio. Čia gali prisidėti ir mokytojas. Štai užsienio spaudoje pateikiamas sąrašas, ką turi mokėti geras mokytojas: pirmiausia, geras mokytojas žino, kaip kontroliuoti savo emocijas visą laiką.


2014-09-13 12:36

Užsieniečių įvaikinti lietuvių vaikai nenori prarasti šaknų

Nauja šeima, kiti namai, neįprasta kultūra – visa tai pasitinka vaikus, kuriuos įvaikina užsieniečiai. „Patekti į naują šeimą – didžiulis pokytis vaikui. Dar daugiau iššūkių laukia, jei jis iškeliauja į kitą šalį“, – tvirtino vaikų psichologė Gintarė Jonutienė. Tačiau ji pridūrė – vaikui daug geriau augti šeimoje nei globos įstaigoje. Išvykdamas gyventi į kitą šalį vaikas patiria daugybę skirtingų jausmų: jį apima nežinomybė dėl ateities, jis pasiilgsta vietos, prie kurios buvo prisirišęs.


Populiariausi per 24 val.