Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Viktoras Uspaskichas išsigelbėjo nuo kalėjimo?

47|

Viktoras Uspaskichas dar kartą neteko parlamentaro neliečiamybės. Šį kartą Europos Parlamente. Nepadėjo nei ramentai, nei prabangus vežimėlis, nei bado streikas su aprašymu po kaklu. Europos Parlamente dauguma neįžvelgė jokios politikos juodosios buhalterijos byloje. Prokuroras jau išreiškė viltį, kad iki liepos Apeliacinis teismas turėtų baigtis, bet... Pagal šį antradienį, įsigaliojusias Baudžiamojo Kodekso pataisas Viktoras Uspaskichas belangės gali išvengti.

Drąsius Kedys su garbintojais užbūrė ir policiją

620|2

Trečiosios išgalvotos pedofilijos skandalo aukos – kauniečio Vaido Milinio – mirtį tiriantys pareigūnai nustatė, kaip jo nuotrauka pateko į Drąsiaus Kedžio rankas. Tačiau visi su šiuo detektyvu susiję veikėjai kaltę neigia ir kurpia neįtikėtinas versijas. „Ką tu čia man davei, neatsidaro.“ „Nuotrauka ten.“ „Neatsidaro.“ „Gerai, važiuoju dar kartą“, – keiksmažodžiais pramieštą D.Kedžio ir jo svainio Aido Venckaus pokalbį 2009 metų rugsėjo 21 dieną užfiksavę kriminalistai tąkart net neįtarė, kad Andrių Ūsą ir Joną Furmanavičių pedofilija apkaltinę kruvinos istorijos kūrėjai jau yra suradę ir trečią auką.

Mirė nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas P.Dirgėla

2

Eidamas 69 metus mirė Lietuvos prozininkas, eseistas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Dirgėla. Apie tai pranešė Rašytojų sąjunga.

Tauragės moterys – kajakais nuo užtvankos

27|45

Daugiau nei trisdešimt Tauragės krašto moterų šio sekmadienio nuotykio nepamirš dar ilgai. Emocijos, šūksniai, baimė ir džiaugsmas nugalėjus save. Visa tai patyrė tauragiškės, pasiryžusios ekstremaliam išbandymui – kajakais nusileisti nuo Jūros upės užtvankos. Pramogą tauragiškėms pasiūliusios organizacijos „Aktyvi Tauragė“ vadovas Saulius Bagdonas sako, kad pirminis sumanymas buvo taip pasveikinti moteris kovo 8-osios proga.

Į Lietuvos priešų gretas verbavo ir narkotikais

1592|4

Jam siūlė pinigų, žadėjo postą valdžioje ir slapčia vaišino narkotikais. Vienos įmonės vadovas buvo pakliuvęs į Lietuvai priešiškų veikėjų pinkles, o dabar liudija teisėsaugos pareigūnų atliekamuose tyrimuose, kuriuose minimos ir garsios pavardės. Kai pas sekso eksperte save vadinančią Mildą Bartašiūnaitę ir kitus prieštaringus veikėjus visoje šalyje pareigūnai atliko kratas, kaunietis Rimas (pavardė redakcijai žinoma) nenustebo. Jis suprato, kodėl tie veikėjai sulaukė teisėsaugos dėmesio, nes ir pats yra buvęs jų gretose.

Vilniaus lenkai laukia lenkiškų pamaldų Katedroje

114|14

Merkiantis lietus, pabrangusios puokštės – tokį sekmadienį išvydo su verbų šakelėmis iš bažnyčių po pamaldų išėję vilniečiai. Nors oras buvo niūrokas, sostinės gyventojai Verbų sekmadienį buvo nusiteikę šventiškai ir viltingai. Viltį sulaukti pamaldų lenkiškai Vilniaus katedroje puoselėjo ir vilniečiai lenkai, šį sekmadienį dalyvavę šv.Mišiose sostinės Šv.Dvasios bažnyčioje. Tiesioginių mero rinkimų vajaus metu Remigijaus Šimašiaus ištarta užuomina, kad Katedroje šv.Mišios gali būti laikomos ir lenkiškai, kai kuriems Vilniaus lenkams įstrigo kaip rimtas pažadas.

Kauną palygino su kitais miestais. Kokios išvados?

23

Kaip atrodo Kaunas, palyginti su kitais miestais ir rajonais? 2014 metais atliktų tyrimų rezultatus savivaldybėje pristatė „Swedbank“ banko Asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Blažienė. Kaunas pagal praėjusių metų rezultatus pripažintas kylančiu miestu. Čia gerėja gyvenamoji aplinka, jaunimas atvyksta į aukštąsias mokyklas. Tačiau ne visi rodikliai džiugina.

Naujienų srautas
2015-03-29 20:19

Ištaškytų valstybės milijonų istorijoje – gerai žinomi vardai

106|3

Prieš kelerius metus skambiais šūksniais apie moderniųjų inovacijų pradžią bei bendrus ateities projektus su JAV technologijų milžine IBM skelbęs Lietuvos tyrimų centras (LTC) šiandien – bankrutavusi kompanija. Lietuvos nuostoliai – per 3 mln. eurų. Tačiau prie šios bendrovės valdymo rankas prikišę veikėjai padarė stulbinamą karjerą.


2015-03-29 19:25

Naujas radaras padės sudaryti tikslias orų prognozes

1

Meteorologai galų gale pristatė savo pasididžiavimą – Trakų Vokėje iškilusį naują meteorologinį radarą, padėsiantį daug tiksliau sudaryti orų prognozes. Radaras Trakų Vokėje pradėtas statyti prieš dvejus metus, o veikia nuo praėjusių metų gruodžio. Praėjusį antradienį visi besidomintys meteorologija galėjo užkopti į 40 metrų aukščio bokštą ir iš arčiau pasižiūrėti į radarą.


2015-03-29 16:49

Liepsnų liežuviai atėmė namus iš vilniečių šeimos

1

Sekmadienio popietę sostinės gyventojų šeima liko be pastogės. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus atstovai portalui lrytas.lt pranešė, kad ugnies liežuviai rijo gyvenamojo namo Subačiaus gatvėje stogą ir kitas konstrukcijas, vidaus patalpas.


2015-03-29 15:05

Lietus Verkių parke

1|21

Lengvas pavasario lietus gaivina Verkių parko augmeniją.


2015-03-29 14:01

Miesto tvarkytojai lapais užvertė aerodromą Kaune

7

Šiemet šimtmetį švęsiančiame S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome, kuris įrašytas į Kultūros paveldo sąrašą, stūkso kalnai lapų ir grindinio akmenų, pradėtos gabenti ir nugenėtos medžių šakos. Kiek tai truks? Neįprasta padėtis mieste susidarė pernai vasarą, kai Kauno regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) pradėjo rekonstruoti Nemajūnų gatvėje esančią žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę.


2015-03-29 14:00

Vilnietis apstulbęs: pardavėja nepriėmė butelių

28|2

Iš spintos susikaupusią stiklo tarą sumanęs išgabenti 42 metų vilnietis grįžo it musę kandęs. Ir su keliais tuščiais buteliais alaus „Savas Kaunas“ krepšyje, kuriuos Baltupiuose įsikūrusio prekybos centro pardavėja griežtai atsisakė priimti. „Nieko nepaaiškino, kodėl. Sakė, nepriimsiu, ir viskas. Nors ant butelių etikečių aiškiai matyti užstato ženklelis. Pagalvojau, gal ji Vilniaus patriotė šovinistė, Kaune pagaminto alaus butelių nenori priimti? Baisi neteisybė!“ – piktinosi vyriškis. Paaiškėjo, kad vilniečio pasipiktinimas teisėtas – pardavėja pažeidė Pakuočių utilizavimo ir tvarkymo įstatymą.


2015-03-29 12:13

Darbą pradedančius merus išversti bus galima tik teismui

4

Artimiausiomis savaitėmis darbą pradedantys tiesiogiai išrinkti merai turės šiek tiek daugiau įgaliojimų savivaldybių tarybų veikloje, o juos atleisti taryba galės tik teismui patvirtinus, kad jis sulaužė priesaiką ar nevykdė įgaliojimų.


2015-03-29 11:51

Sadistai įgrūdo auką į BMW bagažinę, kankino ją žnyplėmis

46

„Užpuolikai penktadienio vakare mane įmetė į automobilio bagažinę, nuvežė į pamiškę ir ten kankino, ranką ir koją suspaudė žnyplėmis“, – policijai tvirtino 23 metų jaunuolis, gyvenantis Rokiškio rajone. Vaikinas į policiją kreipėsi šeštadienį. Šis jaunuolis ir jo 22 metų draugas buvo užpulti Rokiškio rajone esančioje degalinėje.


2015-03-29 11:26

Nusikaltimo įnagį įtariamasis išmetė siekdamas paslėpti įkaltį

Akmenėje, S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje esančiame bare, aštriu daiktu sužeistas 26 metų vyras atsidūrė ligoninėje. Klientų ginčas kilo šeštadienio naktį. Svaigalų padauginęs Akmenės gyventojas čiupo aštrų daiktą ir smogė juo varžovui į nugarą, šoną.


2015-03-29 11:13

Sinoptikai įspėja – kitą savaitę orai nelepins, ypač savaitgalį

5| 

Lietus bus kitos savaitės palydovas. Sekmadienį lietaus debesys irgi plauks didesnėje šalies dalyje, naktį intensyviau palis rytiniuose rajonuose, dieną vakariniuose. Pūs besikeičiančios krypties vidutinio stiprumo vėjas.


2015-03-29 11:01

Vyras už save 21 metais jaunesnę draugę daužė metaliniu strypu

7

Šeštadienio vakarą policininkai skubėjo į Pasvalio rajone esančią sodybą, kurioje siautėjo 49 metų šeimininkas. Vyriškis žiauriai kankino savo 28 metų sugyventinę – daužė jai metaliniu strypu per kojas, peiliu perrėžė ranką.


2015-03-29 10:48

Kijeve surengtas lietuviško šakočio valgymo čempionatas

46|38| 

Tai, ko iki šiol nėra buvę Lietuvoje, surengta Kijeve. Šeštadienį Ukrainos sostinės gyventojai susigrūmė šakočių valgymo čempionate. Nugalėtojo laukia prizas – 5 kg šakotis. Neįprastos varžybos organizuotos savaitgalį Kijeve vykstančiame festivalyje „Ačiū, Lietuva“.


2015-03-29 10:41

Pažeidėjai sudaužė ir policininką, ir tarnybinę mašiną

14

Panevėžio ir Marijampolės policininkai šeštadienį susidūrė su itin aršiais pažeidėjais – vienam pareigūnui kliuvo per ausį, kiti skaičiavo nuostolius, padarytus jų tarnybiniam automobiliui. Šeštadienio naktį Mokolų kaime (Marijampolės r.) dėl viešosios tvarkos pažeidimo buvo sulaikytas 25 metų jaunuolis.


2015-03-29 10:37

Gedimino prospektą nudažė verbų spalvos

1|20

Pagal Bažnyčios liturginį kalendorių šių metų kovo 29-oji yra visiems katalikams privaloma šventė – Verbos. Likus savaitei iki šventų Velykų Verbų sekmadienį žmonės su spalvingomis pintomis verbomis arba žaliomis kadagių ir sprogstančių gluosnių šakelėmis renkasi į šv.Mišias prisiminti garbingo Jėzaus įžengimo į Jeruzalę ir Jo kančių.


2015-03-29 10:26

Lietus Vilniaus centre nesugadino Verbų sekmadienio

1|42

Sekmadienio rytas Vilniuje buvo judresnis negu įprasta. Žmonės plūdo į bažnyčias su verbomis. Gedimino prospekte nusidriekė prekiautojų eilės. Galima pamatyti tradicinių puošnių Vilniaus krašto verbų ir paprastų ryšelių iš kadagių šakelių. „Verba ir kačiukai“, – praeiviams siūlo ankstyvi pardavėjai, atvilkę didžiulius krepšius žalumynų. O nuo katedros per garsiakalbius jau skamba kunigo balsas.


2015-03-29 10:18

Moters krytis nuo laiptų virto tragedija

6

Kupiškio rajone namuose nuo laiptų nukritusi 73 metų moteris mirė ligoninėje praėjus parai nuo traumos. Pensininkė paslydo ir krisdama sunkiai susižalojo galvą. Ji buvo skubiai nuvežta į Panevėžio ligoninės Reanimacijos skyrių.


2015-03-29 10:02

Girtas vairuotojas bandė papirkti policininkus 2000 eurų kyšiu

3

Kėdainių rajone policijos pareigūnai nesusigundė 2 tūkst. eurų kyšiu, kurį jiems šeštadienio naktį siūlė 21 metų jaunuolis. Automobilį vairavęs vaikinas buvo sustabdytas Vilainių kaime, netoli savo namų.


2015-03-29 09:55

Po 16 metų prostitucijos nušvito naujas gyvenimas

27|2| 

Narkotikai, alkoholis, gyvenimas gatvėje, prostitucija ir atimti vaikai. Tokia buvo moters kasdienybė prieš lemtingus 2007-uosius, kai policijos pareigūnai benamę nuvežė išsimiegoti į Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centrą. Čia viskas apsivertė – jauna moteris patikėjo specialistais ir pradėjo nagais kabintis į gyvenimą.


2015-03-29 09:52

Prezidentė: „Narystė NATO – ne tik privilegija, bet ir pareiga“

117

Lietuvos narystė NATO yra ne tik privilegija, bet ir pareiga, sveikindama šalies gyventojus 11-ųjų narystės Aljanse metinių proga sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Lietuvos narystė NATO – tai ne tik privilegija būti galingiausio pasaulyje Aljanso nariais, bet ir pareiga būti stipriems, budriems ir pasiryžusiems gintis“, – sakoma Prezidentūros išplatintame sveikinime.


2015-03-29 09:41

Vagys išgaravo su brangiais antikvariniais baldais

1

Anykščių rajone ilgapirščiai įsibrovė į pasiturinčio vietos gyventojo sodybą ir išgabeno brangius antikvarinius baldus. Aulelių kaime sodybą turintis 30 metų vyras vagystę pastebėjo šeštadienio popietę. Nusikaltėliai į namo vidų pateko išdaužę langą.