• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Išgyvenę akmenų griūtį: „Atrodė kaip nesibaigiantis košmaras“

29|2| 

Į Lietuvą sekmadienį sugrįžo keliautojų grupė iš Kirgizijos, kurios vienas narys žuvo per griūtį Tian Šanio kalnuose. Lėktuvas iš Stambulo su lietuvių grupe Vilniaus oro uoste nusileido 14.33 val. Kaip skelbta, gelbėtojai nukėlė Kirgizijos Tian Šanio kalnuose per griūtį žuvusios keliautojos palaikus, juos artimiausiu metu žadama pargabenti į Lietuvą.

Naktinė drama lėktuve: dėl šėlusių baltarusių teko jį nutupdyti

80| 

Šeštadienio vakarą pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ orlaivis „Boeing“, grėsmingai sukdamas ratus virš Kauno, ne vienam mačiusiam šį vaizdą sukėlė baimę. Vėliau paaiškėjo, kad iš Kauno į Alikantę skridusiame lėktuve įvyko konfliktas tarp girtų Baltarusijos piliečių, todėl skubiai buvo priimtas sprendimas grįžti atgal. Rengiantis nusileidimui lėktuvo pilotai priėmė sprendimą sukdami ratus ore išnaudoti degalus.

Moteris nelaukė, kol užmuš: trenkė atgal karnizu ir tapo laisva

127|3

Atrodo, kad Lietuvoje vyrai bijo tik moters prezidentės. Europoje Lietuva garsėja kaip savo moteris mušanti ir terorizuojanti tauta. Ar įmanoma sutramdyti šią nemažėjančią smurto bangą? Lietuvą ką tik sukrėtė nauja smurto šeimoje drama – Kaune peiliu besišvaistantis vyras visą savaitę bute laikė įkalinęs žmoną ir vaiką. „Padėkite, mane muša vyras!“ – apie 30 tūkstančių tokių pagalbos šauksmų per metus atskrieja pagalbos telefonu 112.

Nematyta Palanga: šmėkla virtęs miestas po didžiojo gaisro

6|8

Poilsiautojai Palangoje retai susimąsto, kaip kurortas atrodė anksčiau. Sutvarkytos ir dailios gatvės dabar atrodo savaime suprantama. Tačiau tuomet, kai Palanga dar nebuvo virtusi populiaria poilsio vieta, gyvenvietę buvo nuniokojęs baisus gaisras. Ar žinote, kaip atrodė Palangos centre esanti bažnyčia ir pagrindinė gatvė? Ir anksčiau tai buvo judri vieta, veikė nemažai krautuvių ir duonos kepyklų. Per didįjį Palangos gaisrą Vytauto gatvė buvo visiškai išdegusi.

Pareigūno atsisveikinimo laiškas: „Nepykite, manęs nebebus“

35

Policijos pareigūnai ieško kolegos, Kėdainių rajone, Josvainių parduotuvėje palikusio savo dokumentus ir atsisveikinimo laišką, kuriame buvo parašyta: „Kas ras šį laišką dokumentus grąžinkite nepykite manęs nebebus“.

Karmėlavą drebina įžūlios banditų gaujos išpuoliai

296|2

Kauno pašonėje esančią Karmėlavą jau trečius metus terorizuoja banditų gauja, tačiau policijai vis trūksta įkalčių jai sutramdyti. Gaujos nariai dar kartą apie save priminė praėjusį sekmadienį, kai pagrobė, sumušė, išprievartavo ir norėjo nuskandinti 14-metį. Kaune su savo bendraamžiu draugu praėjusį sekmadienį pasivaikščioti išėjęs 14 metų paauglys patyrė neįsivaizduojamą košmarą. Prie jo sustojo BMW ir „Volkswagen Golf“, iššoko keturi jaunuoliai, įgrūdo vaikiną į bagažinę ir nuvežė jį į nuošalias Karmėlavos apylinkes, esančias prie Neries.

Vilniaus bažnyčioje kunigas iš Afrikos paprašė cigarečių

206|25

Kunigo Johno Baptisto Bashoboros Vilniuje šeštadienį laukė sausakimša Šventosios Dvasios bažnyčia. Visame pasaulyje garsų dvasininką, kuris pats pasakoja prikėlęs mirusįjį, minia sutiko stovėdama ir plodama. Maldos namuose Lietuvoje tai – neįprastas reiškinys.

Naujienų srautas
2015-08-02 13:51

PLB pirmininkė D.Henke: „Užsienio lietuviai gali būti naudingi“

11

Tam, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės įvyktų, Lietuvoje būtina įteisinti balsavimą internetu, taisyti „griežtus“ įstatymus dėl balsavimo rezultatų ir pasiekti parlamentinių partijų sutarimą, sako Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininkė Dalia Henke.


2015-08-02 13:47

Svėdasų krašto vaizdai

45

Keliaujant po šiaurės rytų Lietuvos Svėdasų kraštą.


2015-08-02 13:13

Į muštynes kauniečiai atėjo ginkluoti

2

Šeštadienį Kaune buvo sulaikyta grupė jaunų vyrų, kurie aiškintis tarpusavio santykius atėjo ginkluoti.


2015-08-02 13:11

Naminukės verslą sužlugdė policija

4

Šeštadienį Rietavo seniūnijoje, miške prie Laurinaičių kaimo, policijos pareigūnai aptiko ir uždarė naminės degtinės varymo tašką.


2015-08-02 12:40

Šilutėje plėšikai nusiaubė parduotuvę ir pagrobė papuošalus

Įžūlus plėšimas šeštadienį įvykdytas Šilutėje.


2015-08-02 12:38

Marijampolės globos namų vaikus pradžiugino permainos

4|10

Prieš rugsėjo 1-ąją devyniolika 10–17 metų Marijampolės vaikų globos namų „Putinas“ auklėtinių išsikraustys iš senojo pastato ir įsikurs trijose skirtingose miesto vietose: dviejuose privačiuose namuose ir vienoje iš vienuolyno patalpų.


2015-08-02 12:33

Keleivis apiplėšė taksistą

Šeštadienio naktį Vilniuje keleivis apiplėšė jį vežusį taksi vairuotoją.


2015-08-02 12:31

Peiliu sužalojo sugyventinę ir jos buvusį vyrą

1

Pavydus vyras peiliu sužalojo ir savo sugyventinę, ir jos buvusį sutuoktinį.


2015-08-02 12:25

Šovė į skardinę, bet pataikė į savo vyrą

4

Kompanijos pramoga šaudyti į tuščias skardines, baigėsi kraujo praliejimu – moteris pataikė ne į taikinį, o į savo sutuoktinį.


2015-08-02 12:18

Ateina tikroji vasara: bus vis karščiau ir karščiau

6

Lietuvoje magistraliniai, krašto ir rajoniniai keliai yra sausi, eismo sąlygos geros. Oro temperatūra nuo 6 iki 11 laipsnių šilumos. Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis dieną lietaus nenumatoma. Aukščiausia oro temperatūra nuo 20 iki 25 laipsnių šilumos.


2015-08-02 12:05

Lenktynių trasos prie Kazlų Rūdos idėja pamažu tampa realybe

7|9| 

Turto bankas artimiausiu metu turėtų paskelbti Kazlų Rūdos karinio oro uosto aukcioną. Šioje daug metų nenaudojamoje teritorijoje ketinama įrengti lenktynių trasą. Užsienio investuotojai norėtų, jog joje vyktų „Formulės 2“ varžybos. Pradinė per 260 hektarų ploto kaina – apie 700 tūkstančių eurų.


2015-08-02 11:15

Po kelionės autobusu – į traumatologijos skyriaus palatą

3

Šeštadienį Šiauliuose miesto maršrutiniu autobusu kelią sutrumpinti nusprendusi 85 metų moteris nesitikėjo, kad jos kelionė baigsis sunkia trauma. Šiaulietė nukentėjo nugriuvusi nuo sėdynės, kai autobusas sankryžoje suko į kitą gatvę. Nelaimė maršrutiniame autobuse įvyko 14 val. 55 min. Serbentų gatvės sankryžoje.


2015-08-02 11:06

Tarptautiniame galiūnų turnyre Marijampolėje žadama staigmenų

3|7

Marijampolėje kasmet vykstantis tarptautinis galiūnų turnyras skaičiuoja jau trečią dešimtį. Šis renginys marijampoliečių yra mėgstamas, – miesto stadionas būna sausakimšas žiūrovų. Šiomis dienomis turnyro organizatoriai pluša iš peties ir rugpjūčio 15-ąją marijampoliečius bei miesto svečius 21-ą kartą kviečia į galingų vyrų varžytuves.


2015-08-02 10:12

Mašina kliudė vaiką ir nuvažiavo

2

Kupiškyje mašina kliudė vaiką ir iš įvykio vietos pasišalino. Avarija įvyko šeštadienį 9.25 val., pranešė policija. Nenustatytos markės automobilis kliudė per pėsčiųjų perėją ėjusią trejų metų mergaitę ir nuvažiavo.


2015-08-02 09:37

Ieškoma, kas pakeis Seimo nuolatinę atstovę ES Ž. Pavilonytę

4

Seimo kanceliarijoje pradedama parlamento naujo nuolatinio atstovo Europos Sąjungoje (ES) paieškų procedūra – Seimo valdyba šią savaitę leido Seimo kanclerei organizuoti naujo atstovo atranką.


2015-08-01 22:44

Klaipėdos pilies menėje – padėka Kultūros magistrėms

2|28

Klaipėdos kultūros magistro žiedais pasipuošė dvi iškilios uostamiesčio moterys – legendinio pramoginių šokių ansamblio „Žuvėdra“ vadovė, pedagogė profesorė Ona Skaistutė Idzelevičienė ir garsi etnologė, folkloro kolektyvų vadovė bei dėstytoja docentė Irena Nakienė.


2015-08-01 22:09

Rado vamzdį, iš kurio į Šešupę tekėjo nuodai, o kaltininkų – ne

21|17|

Po intensyvių tyrimų Marijampolės aplinkosaugininkai bei kitų tarnybų darbuotojai nustatė vietą, iš kurios daugiau nei prieš savaitę į Šešupę ištekėjo teršalai. Jie išnuodijo daugybę žuvų ir gamtai pridarė per 90 tūkstančių eurų žalos. Vieta paaiškėjo, o konkretūs kaltininkai – dar ne. Jų ieško ir Marijampolės policijos pareigūnai, atliekantys ikiteisminį tyrimą.


2015-08-01 21:03

Per Klaipėdos miesto gimtadienį į piliavietę sugrįžo kuršiai

4|36

Rupjūčio pirmoji – Klaipėdos gimtadienis – šį šeštadienį minimas ypatingai: į uostamiesčio ištakas – piliavietę – sugrįžo senieji šio krašto gyventojai kuršiai. Čia demonstruojami senieji kuršių amatai, rekonstruoti kostiumai ir papuošalai, ginklai, skamba autentiškos senosios melodijos.


2015-08-01 20:46

Zujūnuose degė pastatas

Šeštadienio vakarą ugniagesiai lėkė į Zujūnus (Vilniaus r.) gesinti gaisro. Pranešta, kad dega vieno aukšto pastatas, kuriame sandėliuojamos statybinės medžiagos. Pranešimą apie nelaimę ugniagesiai gavo 19 val. 24 min. ir jau po kelių minučių buvo įvykio vietoje. Į gaisro vietą atvyko keturi ugniagesių automobiliai.


2015-08-01 19:19

Apiplėšimas Šilutėje: įsiveržė su kirviu, paspruko dviračiais

17|8

Ramią šeštadienio popietę Šilutėje pareigūnus ant kojų sukėlė signalas iš juvelyrinių dirbinių parduotuvės „Uncija“ Lietuvininkų gatvėje. Į parduotuvę įsiveržę du vaikinai mojavo kirviu ir pripurškė dujų, tada griebė tris padėklus su sidabro papuošalais ir pasišalino.