Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Buvęs V. Putino patarėjas paaiškino, kodėl rusai numušė lėktuvą

282|3| 

Nauji karai prasideda ne pagal senąsias tradicijas. Karas neskelbiamas apskritai. Išpuoliams prieš kitą valstybę pasitelkiamos specialios grupuotės, propaganda, o ne armija. Tokius naujausius Rusijos diegiamus karo metodus pirmadienį Vilniuje atskleidė buvęs Rusijos prezidento patarėjas Andrejus Ilarionovas.

Mirė aktorė Eugenija Šulgaitė

12

Panevėžys ir visa šalies kultūros bendruomenė neteko iškilios ir talentingos asmenybės - ilgametės J.Miltinio dramos teatro aktorės, 2001 m. labiausiai nusipelniusios panevėžietės Eugenijos Šulgaitės.

Vilniuje jau 12-ą kartą nuteistas avarijas imituojantis veikėjas

3|2

Pirmadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Artūras Ragauskas (gim. 1968 m.) buvo kaltinamas dėl pasikėsinimo padaryti nusikalstamą veiką ir sukčiavimo. Kaip rašoma teismo pranešime, A.Ragauskui buvo pareikšti kaltinimai, kad jis 2013 m. balandžio 25 d. stovėdamas pėsčiųjų perėjoje Vilniuje, pamatęs, kad pradėjo važiuoti automobilis, išbėgo prieš jį į važiuojamąją kelio dalį ir atsitrenkė į automobilio dešinės pusės keleivio dureles, o automobilio vairuotojui sustojus pareiškė, kad sužalojo jam koją, tokiu būdu imituodamas eismo įvykį ir patirtą sveikatos sutrikdymą, ir kad nebūtų pranešta apie eismo įvykį policijai, pareikalavo sumokėti 400 litų.

Naujai iškeptai ministrei – bičiulių kritikos ugnis

177|

Nors nuo naujų ministrų priesaikos prabėgo jau kone dvi savaitės, valdančiojoje Socialdemokratų partijoje vis dar kibirkščiuoja aistros dėl sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės paskyrimo. Kai kurie partijos nariai atvirai piktinasi ne tik tuo, kad Seimo narė neva buvo primesta partijai iš Prezidentūros, o kairiųjų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius, klusniai nusileidęs, paliko partiją kvailio vietoje.

Kelyje „Via Baltica“ – didelė avarija

108|20|

Anot liudininkų, per avariją tarp dviejų vilkikų buvo sutraiškytas „Volkswagen Golf“ automobilis, kuriuo važiavo trys žmonės - dvi moterys ir vaikas, gimęs 2003 metais. Nelaimė įvyko, kai vienas Lenkijos kryptimi važiuojantis vilkikas su priekaba pristabdė prieš sukdamas į degalinę. Iš paskos riedančio „Volkswagen Golf“ vairuotoja taip pat pristabdė, o už jos važiuojantis dar vienas vilkikas sustabdyti nespėjo ir taranavo lengvąjį automobilį.

Girtas vaikinas su BMW Širvintų r. taranavo „Audi“, žuvo žmogus

22|5

Vienas žmogus žuvo naktį iš sekmadienio į pirmadienį Širvintų rajone girtam jaunuoliui automobiliu BMW taranavus priešais važiuojantį automobilį. Mašinos važiavo Vilniaus link. Avarija įvyko Jauniūnų seniūnijos Graužų kaime.

Pabradėje šaudymo įgūdžius tobulino Lietuvos ir JAV kariai

10|4

Liepos 23-25 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir JAV Sausumos pajėgų 173-iosios oro desanto brigados 91-ojo kavalerijos pulko kariai dalyvavo bendrose kovinio šaudymo pratybose, kur dalijosi patirtimi ir gludino šaudymo įgūdžius.

Naujienų srautas
2014-07-28 17:13

Sekinantys karščiai antrojoje vasaros pusėje kėsinasi į rekordą

23|

Ilgai vėlavusi ir pagaliau įsitvirtinusi vasara neketina trauktis – nors paskutinę liepos dieną atslinkusi vėsesnio oro masė su liūtimis, perkūnija ir net kruša pabandys iš Lietuvos išvaryti tropikus, jai pavyks sušvelninti sekinančius karščius tik porai dienų. Karšta, netgi artėjanti prie rekordinių karščių, bus ir rugpjūčio pradžia. Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai dėl karščių praėjusį savaitgalį turėjo nemažai darbo. Priėmimo skyriaus medikai vengia poilsiauti vasaros savaitgaliais, todėl nieko keisto, kad per Jūros šventę sutelkiamos ypatingos pajėgos. Šios šventės metu budėję medikai be perstojo priiminėjo blogai pasijutusius pacientus.


2014-07-28 16:49

Prie Šilalės elektra nutrenkė olandą ir jo draugę lietuvę

4|3

Nyderlandų pilietis ir jo draugė lietuvė žuvo pirmadienį Šilalės rajono laukuose nutrūkus aukštos įtampos linijos laidui. Našlaite liko 5 metų mergaitė. Nelaimė apie 15 val įvyko Šilalės r., Laukuvos seniūnijoje, Gietautiškės kaime. Dėl kol kas nežinomų priežasčių čia nutrūko ir žemėn nukrito aukštos įtampos laidas. Jis krito ant elektrinio piemens, juosiančio ganyklą. Toje vietoje, kur nukrito laidas, pradėjo degti sausa žolė. Netoliese gyvenančios seserys atbėgo pažiūrėti, kas nutiko. Pamačiusios nutrūkusi laidą ir degančią žolę, merginos pasileido atgal prie namų.


2014-07-28 16:17

Vilniuje paspringęs mirė vyras

Savo namuose Vilniuje pirmadienį paspringęs mirė 69 metų vyras.


2014-07-28 16:15

Geriausias abiturientas patarė, kaip tapti išsilavinusiu žmogumi

12|10

Pirmoji savaitė poilsio po abitūros egzaminų. Taip paskutinių liepos dienų planus apibūdino Mantas Pajarskas. Vienintelis toks šiais metais visoje Lietuvoje net penkis šimtukus surinkęs Vilniaus licėjaus auklėtinis sulaukė išsvajoto atokvėpio.


2014-07-28 15:45

Per girto vairuotojo gaudynes Kaune buvo sužalotas keleivis

1|3

Dideliu greičiu važiavęs neblaivus vairuotojas pirmadienio naktį Kaune sulaikytas tik po ilgų gaudynių ir panaudojus kovinius imtynių veiksmus. Incidento metu buvo sužalotas kartu važiavęs keleivis.


2014-07-28 15:14

Automobilį su kontrabanda bėglys paliko Kapinių miške

1|3

Šalčininkų rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų užkluptas kontrabandinių cigarečių vežikas metė krovinį ir paspruko. Į pasieniečių rankas pateko 20 dėžių su rūkalais.


2014-07-28 14:32

Vilniuje susidūrus automobiliams nukentėjo vienas žmogus

Vilniuje pirmadienį susidūrus dviems automobiliams, vienam iš vairuotojų prireikė medikų pagalbos.


2014-07-28 14:28

Kaune prie turgavietės sučiupo cigarečių prekeivį

1|2

Už 100 pakelių rusiško pavyzdžio cigarečių, kurias policijos pareigūnai aptiko kauniečio krepšyje, vyriškiui teks sumokėti kelių tūkstančių litų baudą.


2014-07-28 14:13

Širvintų rajone automobilio partrenktam dviratininkui lūžo koja

1

Vienas žmogus nukentėjo pirmadienį Širvintų rajone susidūrus automobiliui ir neblaiviam dviratininkui.


2014-07-28 14:06

Sulaikyto automobilio dujų balionai buvo pilni kontrabandos

3

Muitinės pareigūnai Lietuvos – Latvijos pasienyje penktadienio, liepos 25-osios, rytą patikrinimui sustabdė Baltarusijos piliečio vairuojamą automobilį. Patikrinę mašiną rentgeno kontrolės sistema, muitininkai jos dujų balionuose aptiko 2 tūkst. 700 pakelių cigarečių kontrabandos.


2014-07-28 13:58

Moteris banke bandė išsikeisti suvenyrinių eurų banknotą

1

Lietuvos priėmimo į euro zoną procedūra yra užbaigta liepos 23 dieną. Nuo 2015 metų sausio 1 dienos šalies valiuta – euras. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai įspėja, kad Lietuvoje pradėjus cirkuliuoti dar neįprastiems eurų banknotams, gali padaugėti atvejų, kai sukčiai bandys įsiūlyti padirbtus pinigus.


2014-07-28 13:20

Socialdemokratai paprašė ištirti A. Kubiliaus padarytą žalą

132

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija Seime kreipėsi į Lietuvos Respublikos valstybės kontrolę, atkreipdama dėmesį į Penkioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės, vadovaujamos A. Kubiliaus, sprendimais padarytą žalą Lietuvos valstybei, likvidavus bendrovę „Gamtinių dujų terminalas“.


2014-07-28 11:34

Politinės valkatos, referendumas ir Ukraina

9|

Kiekviena istorinė epocha turi savo didvyrius ir niekšelius. Viduramžių Lietuva turėjo Vytautą Didijį, kuris apgynė Lietuvą nuo kryžiuočių ir išplėtė jos žemes iki Juodosios jūros ir Jogailą, niekšingai pasmaugusį savo dėdę Kęstutį Krėvos pilies rūsiuose.


2014-07-28 11:26

Maldininkų minioje – atgailaujantis Jonas Radzevičius

583|32|

Sekmadienį prieš vidurdienį nuo Šiaulių katedros keli šimtai maldininkų išėjo į Kryžių kalno atlaidų tradicija tapusį piligriminį žygį. Tarp tikinčiųjų buvo ir televizijos laidų vedėjas Jonas Radzevičius, prieš kelias savaites sukėlęs tragišką avariją Vilniuje.


2014-07-28 10:09

Karštą dieną maudynės tvenkinyje baigėsi tragiškai

4

Nusprendęs karštą dieną atsigaivinti kaimo tvenkinyje vyriškis į krantą nebeišplaukė.


2014-07-28 10:02

Vyriausioji rinkimų komisija turės didelių išlaidų

5

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia viešųjų pirkimų konkursą tiekėjams, kurie prižiūrėtų VRK informacinę sistemą bei tinklalapį. Kaip BNS sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, naują sutartį su tiekėjais trejiems metams ketinama sudaryti kitąmet kovą, pasibaigus sutarčiai su dabartiniais paslaugų tiekėjais - bendrove „Algoritmų sistemos“.


2014-07-28 09:56

Ugniagesiai perspėja: miškuose didžiulis gaisrų pavojus

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad įsivyravus karštiems orams daugėja gaisrų atvirosiose teritorijose. Vien šį savaitgalį ugniagesiams teko gesinti 10 gaisrų miškuose, 28 gaisrus pievose, 2 gaisrus durpingose pievose ir 1 gaisrą durpyne. Per savaitgalį ugnis nusiaubė daugiau kaip 9 ha miško, per 3 ha pievų, 15 ha durpingų pievų bei išdegė 1 ha ražienų.


2014-07-28 09:46

Alytaus rajone vagys skriaudė stovyklautojus

1

Alytaus rajono policija ieško nusikaltėlių, sekmadienį apvogusių mažiausiai šešis stovyklautojus.


2014-07-28 09:43

Vilniuje apvogto namo šeimininkai patyrė 47 tūkst. litų nuostolį

1

Vilniaus policija ieško nusikaltėlių, apvogusių namą. Šeimininkai teigia patyrę per 47 tūkst. litų nuostolio.


2014-07-28 09:39

Girta porelė apiplėšė jauną vyrą ir atsidūrė areštinėje

Ignalinos policijos areštinėje atsidūrė girta porelė, kuri apiplėšė jauną vyrą.