Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Vilnius – brangių nesąmonių pavyzdys

43|4

„Vilnius – vienas geriausių pavyzdžių, kaip galima daryti daugybę brangių nesąmonių“, – apie sostinę skandinančias milijardines skolas rėžė ekonomistas Raimondas Kuodis. Ekonomisto teigimu, politikams nėra laiko galvoti apie susikaupusias skolas ir juolab apie jų grąžinimą. „Vilnius yra bankrutavęs, ir tai niekam ne paslaptis, – teigė R.Kuodis. – Visiškai nelogiška, kad kažkas, nusipirkęs bulvių lauką, dėl kokio nors aplinkkelio gautų milijonines kompensacijas. Pavyzdžiui, 60 mln. litų. Ne, šitas žmogus turi gauti kitą bulvių lauką.“

Žiauri avarija prie Jonavos – sudegė 26 metų mama su sūneliu

227|8

Du žmonės sudegė netoli Jonavos penktadienį po pietų susidūrus lengvajam automobiliui ir miškavežiui. Spėjama, kad žiaurioje avarijoje žuvo lengvojo automobilio savininkė ir jos vaikas. Pranešimą apie avariją kelyje Jonava-Ukmergė policijos pareigūnai gavo 14 val. 09 min. Paaiškėjo, miškavežis ir lengvasis automobilis susidūrė maždaug 5 km nuo Jonavos.

Šeštokuose – vokiečių karinės technikos desantas

26|7| 

Penktadienį į Šeštokų geležinkelio stotį Lazdijų rajone atgabenta Vokietijos kariuomenės karinė technika, su kuria sąjungininkų kariai dalyvaus lapkričio 2–14 dienomis Lietuvoje vyksiančiose tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas 2014“, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Prie Klaipėdos ieškoma dingusių žvejų

2| 

Penktadienį pavakare Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos Baltijos jūroje pradėjo ieškoti dingusio žvejybinio boto su dviem žvejais.

Rukloje įgūdžius atgaivino rezervo artileristai

14|8| 

Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione Rukloje baigėsi jau paskutinės šiais metais kartotinės parengtojo rezervo karių pratybos. Daliniui priskirti 49 rezervo kariai spalio 4–24 dienomis atnaujino savo karines žinias ir įgūdžius, įgytus dar tarnaujant privalomosios pradinės tarnybos kariais.

Šilutėje – ciniška mažyčio šunelio egzekucija

25|2

Penktadienio vakarą Šilutės Melioratorių kvartalo gyventojai neslėpė pasipiktinimo žiauria jaunučio šunelio egzekucija. Kažkas mėgino mažą gyvūnėlį nuskandinti, o po to dar gyvą išmetė į gilų požeminį šiukšlių konteinerį.

Kaune ekskavatoriaus kaušas rėžėsi į „Audi“

13|6

Penktadienio popietę Kaune, Taikos prospekto ir Kovo 11-osios gatvės žiedinėje sankryžoje įvyko neįprasta avarija – susidūrė ekskavatorius ir lengvasis automobilis „Audi“. Sunkiasvorės transporto priemonės kaušas kliudė „Audi“ galines dureles ir stiklą.

Naujienų srautas
2014-10-24 20:58

STT sekliams užkliuvo karšta meilė žvėrims

225|11|

Po dviejų parų sulaikymo iš areštinės išleistas televizijos serialų kūrėjas Rolandas Skaisgirys ketvirtadienį dar nežinojo, ar jam pareikšti įtarimai jau yra dugnas, nuo kurio galima atsispirti. Prokurorų pareikšti įtarimai dėl esą apgaulingai vykdytos apskaitos ir prekybos poveikiu stambiu mastu 45-erių R.Skaisgiriui buvo netikėti. Laisvės oro ketvirtadienį įkvėpęs garsus prodiuseris prisipažino jų iš karto net nesupratęs.


2014-10-24 16:36

Teismas kontrabandos byloje nušalino prokurorą J.Laucių

5

Vilniaus apygardos teismas penktadienį nuo didelės cigarečių kontrabandos bylos nušalino valstybinį kaltinimą palaikantį Generalinės prokuratūros prokurorą Justą Laucių.


2014-10-24 16:32

Panevėžio rajone traktoriaus priekaba sulaužė darbininkui kojas

Ketvirtadienį Panevėžio rajone esančioje žemės ūkio bendrovėje „Liberiškis“ traktoriaus priekaba sulaužė darbininkui kojas.


2014-10-24 16:20

Organų donorams pagerbti Vilniuje suliepsnojo 1 138 žvakutės

2|29

Penktadienį Vilniaus centre, Odminių gatvėje, buvo uždegtos 1 138 žvakės, skirtos pagerbti organų donorams. Toks skaičius žvakių pasirinktas, nes tiek Lietuvoje yra gyvų ir mirusių donorų, kurių organai bei audiniai išgelbėjo tūkstančių sunkių ligonių gyvybę. Be to, Odminių skvere augantys medžiai papuošti tiek pat popierinių širdelių, kurias kaip dėkingumo ženklą antrą gyvenimą padovanojusiems donorams karpė žmonės po transplantacijos operacijų.


2014-10-24 16:00

Vilniuje žuvo iš ketvirto aukšto iškritusi moteris

26|4

Vilniaus policijai penktadienį pranešta apie moterį, iškritusią iš ketvirto aukšto. Moteris iškrito pro buto langą. Ji žuvo. Penktadienį apie 13 val. 30 min. Vilniaus policijai pranešta, kad Žirmūnų g. iš daugiabučio namo ketvirto aukšto iškrito moteris. Apie įvykį pranešė viską matęs kiemsargis.


2014-10-24 15:59

D.A. Barakausko komanda ėmė byrėti – atsistatydina viceministras

54|2

Po Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliktų kratų partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėje bei kritikos vidaus reikalų ministrui Dailiui Alfonsui Barakauskui lavinos atsistatydinti nusprendė vidaus reikalų viceministras Paulius Beinaris, kuris šias pareigas pradėjo eiti vos prieš dvi dienas. Jis penktadienį ministrui įteikė atsistatydinimo pareiškimą.


2014-10-24 14:35

Avarija Vilniuje: užlėkęs ant autovežio apvirto automobilis

15|16| 

Penktadienio rytą Vilniuje greta vienos judriausių sostinės gatvių - Laisvės pr. - eismą kuriam laikui trikdė apvirtęs automobilis. Saulės apakintas vairuotojas nepastebėjo stovinčio autovežio, užskrido ant jo ir apsivertė gatvės viduryje. Pranešimą apie avariją gatvelėje, jungiančioje Laisvės pr. ir J.Baltrušaičio g., policija gavo apie 9 val. 10 min. Buvo pranešta, kad lengvasis automobilis atsitrenkė į autovežį ir apvirto, reikia greitosios pagalbos medikų.


2014-10-24 14:33

Penktadienį po pietų Vilniuje pasipylė avarijos

Vilniuje po pietų tarsi iš gausybės rago pilasi avarijos, kuriose nukenčia žmonės. Per penkias minutes skirtingose miesto vietose šiek tiek po 14 val. trijuose eismo įvykiuose nukentėjo trys žmonės.


2014-10-24 14:20

Pranešimas apie bombą paankstino Kuršėnų gimnazistų atostogas

11 valandą sprogs Kuršėnų L.Ivinskio gimnazija. Tokį anonimo pranešimą šįryt per Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) gavę pareigūnai evakavo visą mokyklą – per 400 moksleivių ir 70 pedagogų. Sprogimo, aišku, nebuvo, bet pamokos šioje ugdymo įstaigoje buvo atšauktos. Tikėtina, kad dėl šios priežasties ir buvo skambinta į BPC.


2014-10-24 13:50

Šaltas spalio penktadienis

1|29

Nors saulė ir šviečia, bet visai nešildo.Šaltukas vilniečius įsupo į šalikus, gobtuvus ir kepures. Sinoptikai savaitgalį žada saulėtas ir šiltesnes dienas.


2014-10-24 13:47

A.Kaušpėdas kauniečius ragino sunaikinti viduje tūnantį zombį

19|3

Ketvirtadienį Kauno technologijos universitete rūmuose vyko akcija „Karas suzombėjusiems kauniečiams!“. Legendinės roko grupės „Antis“ lyderis, visuomenės veikėjas, antizombis, jau penkerius metus tyrinėjantis zombių temą Algirdas Kaušpėdas supažindino visuomenę su penkiomis zombių rūšimis ir paskelbė kaip su jomis kovoti.


2014-10-24 12:56

Sulaikytas prostitucijos organizavimu įtariamas vyras

4

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ypatingų nusikaltimų tyrimo ir veiklos organizavimo skyriaus pareigūnai kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnais, atlikę plataus mąsto ikiteisminį tyrimą dėl prostitucijos organizavimo ir vadovavimo jai bei prekybos žmonėmis, sulaikė šių nusikalstamų veikų organizavimu įtariamą V. M. (gimusį 1979 m.).


2014-10-24 12:53

Kraupi avarija sudaužė dviejų šeimų gyvenimus

49|2

Panevėžyje atversta neįprasta byla: kaltinamasis ir dauguma nukentėjusiųjų visiškai neprisimena avarijos, dėl kurios ketvirtadienį prasidėjo teismas. Į Panevėžio apylinkės teismą ne vienas proceso dalyvis atėjo šlubčiodamas, dar neišsigydęs prieš metus patirtų traumų. Vienas vyras juda tik remdamasis į vaikštynę su ratukais.


2014-10-24 12:47

Jurbarke per avariją nukentėjo motorinio dviračio vairuotojas

1

Jurbarke partrenktas automobilio nukentėjo motoriniu dviračiu važiavęs vyras.


2014-10-24 12:40

Teismas paskelbė išteisinamąjį nuosprendį kalinių balsų byloje

13|

Vilniaus apygardos teismas penktadienį paskelbė išteisinamąjį nuosprendį kalinių balsų pirkimo Darbo partijos kandidatų naudai byloje. Trijų teisėjų kolegija nusprendė, kad visi anksčiau nuteisti asmenys turi būti išteisinti, jiems panaikinamos kardomosios priemonės.


2014-10-24 12:31

Klaipėdos patruliai nutraukė čigonės „verslą“

5|2

Klaipėdos policijos patruliai neleido ramiai prekiauti kontrabandinėmis cigaretėmis Naikupės gatvės „verslininkėms“.


2014-10-24 12:15

Per savaitę šalies keliuose žuvo trys žmonės

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, spalio 17–23 dienomis, nuo penktadienio iki ketvirtadienio, šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 63 eismo įvykiai. Žuvo trys eismo dalyviai: du pėstieji ir vienas vairuotojas (du vyrai, viena mergaitė). Žuvusiųjų amžiaus vidurkis – 48-eri metai.


2014-10-24 12:09

Elektros šoku ginkluotą užpuoliką žemaitė pati išmetė pro duris

6

Plungės areštinėje atsidūrė jaunuolis, kuris apsiginklavęs elektros šoku bandė apiplėšti butą, tačiau stipri šeimininkė užpuoliką sugebėjo išstumti pro duris.


2014-10-24 11:47

Per gaisrą Vilniuje nukentėjo neįgalus vyras

14

Vienas žmogus nukentėjo penktadienį Vilniuje kilus gaisrui gyvenamajame name. Pirminiais duomenis, per incidentą apdegė neįgalus aklas vyras. Pranešimą apie gaisrą Vandentiekio g. esančiame name Vilniaus ugniagesiai gavo apie 11 val. 31 min. Į gaisro vietą buvo nusiųstos dvi autocisternos, autokopėčios ir štabo automobilis.


2014-10-24 11:40

Pas nelegalų valiutos keitėją rasta valiutos už 170 tūkst. litų

1| 

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai, tęsdami pinigų plovimo prevencijos priemones ketvirtadienį sulaikė nelegalų valiutos keitėją I.M.