• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Orų prognozė: iš pietų atslinks šilumos banga

4| 

Šaltasis atmosferos frontas, slinkdamas per Lietuvą, šiandien į daugelį rajonų atneš trumpalaikio lietaus. Rytinius kraštus lietus turėtų pasiekti antroje dienos pusėje. Augant debesims, griaudės perkūnija, jos metu stiprės vėjas, gūsiai vietomis sieks 15–20 m/sek.

Agresyvus varėniškis pajuto policijos šuns dantų tvirtumą

8

Pareigūnus puolusį varėniškį sutramdė tarnybinis policijos šuo. Uniformuotas keturkojis siautėjusiam vyrui du kartus sukando koją. Vyriškiui prireikė medikų pagalbos. Kaip pranešė Policijos departamentas, ketvirtadienį apie 18 val. 40 min. Varėnoje, Vytauto g., Varėnos r. policijos pareigūnams atvykus į iškvietimą ir paaiškėjus, kad jis melagingas, 39-erių metų pranešėjas bandė save žalotis stiklo šuke.

Į maldos namus Vilniuje verta pasiimti apsauginį šalmą

2

Specialistų žodžiai, kad Šv.Kotrynos bažnyčia restauruota netinkamai, pasitvirtino. Apsilankymas joje vilniečiams vos nevirto nelaime – po kojomis ištiško didžiulis tinko gabalas, atitrūkęs nuo fasado virš durų. „Kas būtų nutikę, jei jis būtų pataikęs į galvą, baisu ir pagalvoti“, – svarstė vilnietis Jonas V., kurio žmona su drauge tą vakarą ėjo į koncertą bažnyčioje.

Kauno r. tvenkinyje nuskendo „Audi“

1

Kauno rajone esančiame tvenkinyje naktį iš penktadienio į šeštadienį nuskendo automobilis „Audi 80“. Mašiną į krantą traukė ugniagesiai. Incidentas įvyko Raudondvario kaime, Instituto g. Pareigūnams buvo pranešta, kad į čia esantį tvenkinį įskriejo automobilis „Audi 80“. Jo traukti į krantą apie 2 val. 26 min. buvo iškviesti ugniagesiai.

Motociklas rėžėsi į policijos automobilį

27

Penktadienio vakarą keliu Alytus – Simnas – Kalvarija lėkė motociklas „Suzuki 750“. Policijos duomenimis, 1981 metais gimęs vairuotojas V. M. nesustojo, kai jį stabdė pareigūnai. Padidinęs greitį motociklas skriejo tolyn, pareigūnai įjungė spec. garso ir šviesos signalus ir nusekė iš paskos.

V.Grubliauskas Danės krantų grožį atvėrė dviratininkams

23|35

Per Klaipėdą tekančios Danės upės pakrantėmis ilgai tiestas dviratininkų ir pėsčiųjų takas atsivėrė žmonėms. Naująją trasą pirmasis išbandė kelionėms dviračiais neabejingas miesto meras Vytautas Grubliauskas, lydimas būrio žvalių, pakiliai nusiteikusių klaipėdiečių – aktyvaus poilsio ir sporto šalininkų.

Trys Seimo nariai siūlo mokėti rentas menininkams

9

Trys konservatoriai Vytautas Juozapaitis, Valentinas Stundys ir Arvydas Vidžiūnas siūlo mokėti rentams mokslo, švietimo, kultūros, meno darbuotojams ir kūrėjams.

Naujienų srautas
2015-05-30 12:40

Šilutėje atgyja beveik prieš 300 metų statytas dvaras

1|9

Šiandien Šilutėsje oficialiai atidaromas 1721 metais statytas ir neseniai atnaujintas dvaras ir pagerbiamas vienas jo valdytojų Hugo Sheu.


2015-05-30 12:27

Klaipėdos r. briedis taranavo „Audi A6“ ir žuvo

Klaipėdos rajone susidūręs su automobiliu žuvo briedis. Vairuotojas per incidentą, pirminiais duomenimis, nenukentėjo.


2015-05-30 11:31

Jaunas vairuotojas Rokiškio sankryžoje nepastebėjo dviratininkės

1

Rokiškio policija tiria aplinkybes avarijos, per kurią jauno vairuotojo automobilis sankryžoje partrenkė dviratininkę.


2015-05-30 11:25

Prienų r. vagys susigundė moline varle ir dekoratyviniu malūnu

Prienų rajono policija ieško nusikaltėlių, iš vieno sodybos pagrobusių dekoratyvinių molinių gyvūnų bei kitų sodo papuošimų.


2015-05-30 11:19

200 litrų alkoholio pusamžis vyras bandė išpirkti 550 eurų kyšiu

Praėjusią parą policija užregistravo mažiausiai du nesėkmingus bandymus papirkti policijos pareigūnus.


2015-05-30 11:03

Gatvėje Klaipėdoje apiplėštas vyras patyrė 1 000 eurų nuostolį

Klaipėdos policija ieško nusikaltėlių, gatvėje apiplėšusių vyriškis. Vyras patyrė tūkstantį eurų nuostolį.


2015-05-30 10:59

Vilniuje neaiškiomis aplinkybėmis sumuštas 16-metis

Vilniaus policija aiškinasi, kokiomis aplinkybėmis buvo sumuštas 16-metis. Vaikinas gydomas ligoninėje.


2015-05-30 10:55

Kaune susipykę vyrai vienas kitą badė peiliais

Į Kauno ligoninę pateko du vyrai, kurie susipykę vienas kitą sužalojo peiliais. Dar vienas žmogus praėjusią parą peiliu sužalotas Švenčionyse.


2015-05-29 22:36

Vilniečius gąsdino tiršti gaisro dūmai

14|

Penktadienio vakarą Vilniaus Markučiuose užsiliepsnojus namui, į dangų pakilo juodų dūmų stulpas, kurį laiką gąsdinęs sostinės gyventojus. Žmonės per incidentą, pirminiais duomenimis, nenukentėjo. Gesinti gaisro Žibuoklių g. išskubėjo gausios gelbėtojų pajėgos. Kaip lrytas.lt sužinojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriuje, pranešimas apie gaisrą gautas šiek tiek po 21 val. 30 min.


2015-05-29 22:26

Penktadienio vakaras Kauno senamiestyje

22

Penktadienio vakarą kauniečiai išsiruošę pasivaikčioti po senamiestį stengėsi apsirengti kuo spalvingiau.


2015-05-29 22:24

„Poezijos pavasario“ laureatas pasijuto lyg rojuje

2|27

Kaune, Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje vainikuotas 51 -asis „Poezijos pavasario“ laureatas, vilnietis poetas Vladas Braziūnas.


2015-05-29 21:31

Marijampoliečiai ir miesto svečiai žada švęsti tris dienas

3|63

Marijampolėje prasidėjo Miesto dienų šventė. J.Basanavičiaus aikštė penktadienį buvo sausakimša. Veikė etnografinių regionų virtuvės, savo gaminius siūlė daugybė tautodailininkų ir amatininkų. Nuo sporto centro „Sūduva“ per visą miestą iki aikštės atėjo šventinė įstaigų, įmonių ir organizacijų eisena. Ko gero, svarbiausias šio vakaro įvykis – „Šv.Jurgio meno sezono“ atidarymas.


2015-05-29 18:09

Avarija Vilniuje paralyžiavo eismą prie stoties

1|7

Penktadienio pavakare Vilniuje netoli stoties įvykusi avarija visiškai paralyžiavo transporto eismą aplinkinėse gatvėse. Kaip redakcijai pranešė liudininkai, penktadienį apie 18 val. visiškai užsikimšo greta stoties esančios gatvės. Šopeno ir sodų gatvėse sustojo visuomeninis transportas, nusidriekė didžiulės transporto grūstys.


2015-05-29 18:02

Šnipinėjimu įtariamas lietuvis A.Tamošaitis turėjo vieną prašymą

11

Užsienio reikalų ministerija (URM) patvirtino Maskvoje susisiekusi su šnipinėjimu įtariamu Lietuvos piliečiu Aristidu Tamošaičiu, jis jaučiasi gerai ir nepageidauja keisti Rusijos jam paskirto valstybės advokato. A.Tamošaitį Lefortovo izoliatoriuje penktadienį aplankė Maskvoje esantis Lietuvos konsulinis pareigūnas, BNS patvirtino Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir ryšių departamento direktorius Giedrius Puodžiūnas.


2015-05-29 17:59

18-metis „dėl asmeninių nuoskaudų“ apipylė Ž. Pinskuvienę dažais

90|2

Širvintose aštuoniolikmetis dažais apipylė kandidatės į Širvintų merus Živilės Pinskuvienės rinkimį plakatą. Sučiuptas jaunasis vandalas paaiškino, kad taip elgėsi „dėl asmeninių nuoskaudų“, pranešė policija. Tiesa, kokios konkrečiai tai nuoskaudos, neįvardijama.


2015-05-29 17:41

Lėktuvas An-2 bus iškeliamas, apžiūra nukeliama į pirmadienį

7

Baltijos jūros dugne esantis lėktuvas An-2 bus iškeliamas, lėktuvo apžiūros operacija dėl savaitgalį prognozuojamos audros nukeliama į pirmadienį, sako valstybės įmonės „Oro navigacija“ vadovas Algimantas Raščius. Jis BNS penktadienį patvirtino, kad šiuo metu rengiami reikiami sutarties su Nyderlandų įmone „Mammoet“ pakeitimai.


2015-05-29 17:32

Žudynės Kaune: ieškoma ginkluotų ir labai pavojingų brolių

150|10|

Gausios Kauno kriminalistų pajėgos bando išsiaiškinti, kas iš tiesų praėjusio trečiadienio vakarą įvyko Aukštųjų Šančių rajone, Medvėgalio gatvėje, kai konflikto metu ties 29-uoju namu vienas jaunuolis buvo nušautas, o dar du – sužeisti. Kriminalistai jau nustatė du įtariamuosius. Tai anksčiau teisti Aukštųjų Šančių gyventojai 23 metų Rytis Gudynas ir 17 metų Deividas Ščesnavičius. Manoma, jog nusikaltimo padarymo metu abu jie buvo girti, o šaudyti galėjo nepilnametis. Šaltinių duomenimis – abu jie broliai, dėl pamėgto gyvenimo būdo neblogai žinomi policijos pareigūnams. Iki šiol jų surasti nepavyko, neatmetama galimybė, kad jie paspruko į užsienį.


2015-05-29 16:20

Sporto rūmų rekonstrukciją siūlo pripažinti valstybiniu projektu

2|3

Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pritaikymo kongresų centrui projektą siūloma pripažinti valstybei svarbiu ekonominiu projektu. Balandžio pabaigoje tam jau iš esmės pritarusi Vyriausybė įpareigojo Finansų ministeriją atlikti visas būtinas procedūras. Finansų ministerijos parengtame nutarimo projekte siūloma pavesti Turto bankui įgyvendinti projektą, įsigyjant pastatą iš bankrutuojančios Ūkio banko investicinei grupės, o Vyriausybės įstaigoms sprendimus priimti prioritetine tvarka per trumpiausią laiką.


2015-05-29 15:43

Pareigūnai bus nubausti dėl blogos reakcijos į žudynes Kaune

14| 

Generalinė prokuratūra mano, kad piktnaudžiavimu ir kitais nusikaltimais kaltinamiems penkiems esamiems ir buvusiems policijos pareigūnams turi būti skirtos baudos už tai, neatliko pareigų reaguodami į įvykius Kaune, kai 2009 metais buvo nužudyti du žmonės. Penktadienį Vilniaus apygardos teisme prokuroras Arūnas Verenius prašė panaikinti pernai gruodį Vilniaus miesto apylinkės teismo priimtą išteisinamąjį nuosprendį.


2015-05-29 15:41

Pareigūnai į kanalizaciją išpylė 7,6 tūkst. litrų alkoholio

83|10| 

Kaune sunaikinta daugiau negu 7 600 litrų alkoholio gaminių. Kai kurie gėrimai buvo saugomi daugiau kaip dešimtmetį.