Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Bėgliui S. Rachinšteinui – prastos žinios iš Lietuvos

57| 

Pagrindinė bendrovė bankrutuoja, iš rankų išslydo už sklypus gauti milijonai. Tokios žinios pasiekia kalėjimo išsigandusį ir iš Lietuvos sprukusį Sergejų Rachinšteiną. Ar persigalvos ir pagal jo muziką šokę teisėjai? Jei aferų meistru vadinamas 48 metų S.Rachinšteinas grįžtų į Lietuvą, patektų už grotų ir nebeturėtų jokių vilčių atgauti 7 milijonų litų už Rusijoje įsigytus sklypus.

Švenčionyse 7-metei diagnozuota meningokokinė infekcija

2|

Švenčionių regione per savaitę – antrasis meningokoko infekcijos atvejis. Trečiadienio paryčiais į Švenčionių ligoninę buvo atvežta 7-erių mergaitė. Serganti mažametė į medikų globą pristatyta 5 val. 18 minučių. Švenčionių ligoninės vaikų skyriaus vedėja Vitalija Lukšienė sakė, kad medikai greitai nustatė, jog septynmetė užsikrėtusi meningokokine infekcija. Trečiadienį priešpiet mergaitė buvo pervežta į Santariškių klinikų Vaikų ligoninę.

S.Skvernelis paaiškino, kodėl VSAT vadovu pasirinko R.Požėlą

45

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovu skiriamas policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla, ketvirtadienį pranešė Vyriausybė. „Galiu patvirtinti, kad kandidatūrą vidaus reikalų ministras suderino su premjeru“, – BNS sakė premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė, patvirtindama naujienų portalo alfa.lt paskelbtą informaciją.

Kaišiadorių kavinėje puotavusiems teisėjams gresia drausmės byla

5

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų vaišių pas Kaišiadorių verslininką Algimantą Radvilą aplinkybes tirianti komisija išvadas turėtų pateikti iki kovo pabaigos. Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas sako, kad jas gavus tarybos posėdyje bus sprendžiama, ar kelti teisėjams drausmės bylas. Pasak E.Laužiko, Teisėjų taryboje praėjusio penktadienio posėdyje dėl šio įvykio buvo sudaryta komisija, kurią sudaro du Aukščiausiojo Teismo teisėjai ir visuomenės atstovai.

Žemaičius pareigūnus apkvailinęs kaunietis mins teismo slenkstį

Per gyvenvietę mašina skriete skriejęs kaunietis apkvailino Telšių pareigūnus – papasakojo apie į reanimaciją mirštančiam ligoniui vežamą medicinos įrangą. Bet iki ligoninės palydėtas melagis neilgai pasidžiaugė, nes tiesa paaiškėjo netrukus. Viešvėnų (Telšių r.) gyvenvietėje antradienį patruliavę Telšių policijos pareigūnai išvydo itin dideliu greičiu lekiantį visureigį „Nissan Qashqai“. Kol pavijo grėsmę aplinkiniams keliantį automobilį, patruliai užfiksavo, kad jis gyvenvietėje lėkė 111 km/val. greičiu. Pažeidėją pavyko sustabdyti už kelių kilometrų, kai mašina įvažiavo į Rainius.

Vilniuje susidūrus dviem automobiliams „Toyota“ sužeista moteris

9|16

Vilniaus centre ketvirtadienį susidūrus dviem automobiliams „Toyota“ nukentėjo moteris. Jai prireikė medikų pagalbos. Paaiškėjo, kad avarija įvyko dėl neveikiančio šviesoforo. Pranešimą apie avariją Vilniaus policija gavo apie 10 val. 25 min.

Premjeras įvardijo Vilniaus ir Kauno lyderius

28| 

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmajame rinkimų ture tikėjosi didesnio rinkėjų aktyvumo. Nepaisant to, rinkimai praėjo sėkmingai ir jau žvelgiama į antrąją kovą, kuri vyks kovo 15 dieną. A.Butkevičius Vilniaus mieste pranašesniu laiko liberalą Remigijų Šimašių, o Kaune – Visvaldą Matijošaitį. „Vilniuje R.Šimašiaus pirmojo rinkimų turo rezultatai skyrėsi ne vienu ir ne dviem procentais lyginant su Artūru Zuoku. Yra sakoma, kad rinkimai antrame ture prasideda iš naujo, tad sunku tiksliai spėlioti, nes abu kandidatai yra labai stiprūs.

Naujienų srautas
2015-03-05 13:19

Dar 3 mėn. pratęstas suėmimas įtariamajam Sausio 13-osios byloje

Vilniaus apygardos teismas patenkino prokuroro prašymą ir trims mėnesiams pratęsė suėmimo terminą įtariamajam Sausio 13-sios byloje Jurijui Meliui. Teismas, išnagrinėjęs prokuroro prašymą, konstatavo, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys sudaro pagrindą manyti, jog J.Melis galėjo padaryti jam inkriminuojamus nusikaltimus.


2015-03-05 13:11

Vilniaus rajone išgelbėtas skendęs vyras

Trečiadienį po pietų ugniagesiai išgelbėjo Vilniaus rajone skendusį vyrą.


2015-03-05 12:19

Žuvo lietuvius ir ukrainiečius vienijęs kunigas V. V. Janickis

21

Lietuvos unitų bendruomenę pasiekė liūdna žinia – užgeso Vilniaus unitų bažnyčios kunigo Vasilijaus Vikentijaus Janickio gyvybė. 42 metų dvasininkas žuvo per automobilio avariją netoli Augustavo miesto Lenkijoje. Nors kunigas Švč.Trejybės bažnyčioje dirbo tik porą metų, spėjo suburti tvirtą bendruomenę, stengėsi, kad bažnyčia būtų renovuojama, o jos istoriniai lobiai išsaugoti.


2015-03-05 11:54

Šampano siūliusį A.Kupčinską V.Matijošaitis išvadino veidmainiu

76|

Dėl Kauno mero kėdės susigrumsiantys Andrius Kupčinskas ir Visvaldas Matijošaitis niekada vienas kitam nejautė didelio palankumo. O prieš lemiamą dvikovą abu kandidatai pažėrė ir piktų žodžių. Mažai kas abejojo, kad antrajame rinkimų ture dabartiniam Kauno merui konservatoriui 39 metų A.Kupčinskui teks kautis su visuomeninio rinkimų komiteto „Vieningas Kaunas“ įkūrėju verslininku 57 metų V.Matijošaičiu.


2015-03-05 11:44

Prokurorai nežino, kur yra N. Venckienė

22

Lietuvos teisėsaugos teisinės pagalbos prašymai dėl ieškomos buvusios parlamentarės Neringos Venckienės „nebuvo pilnai vykdomi“, ketvirtadienį pareiškė generalinis prokuroras Darius Valys. „Mes kreipėmės atitinkamai savo laiku su teisinės pagalbos prašymais ir jie nebuvo pilnai įvykdomi. Klaidinama yra visuomenė teigiant, kad mes žinome konkrečią gyvenamąją vietą ir nereaguojame“, – žurnalistams Vilniuje sakė prokuratūros vadovas.


2015-03-05 11:33

Belaukiant pavasario – žiemos sugrįžimas

33

Kovas prasidėjo šiltomis ir lietingomis dienomis. Nors visi jau nekantriai laukia pavasario, žiema dar rodo nagus – ketvirtadienį Vilniuje gausiai iškritęs sniegas mus trumpam gražino į gilią žiemą. Tiesa, sinoptikai prognozuoja, kad netrukus oras šils iki 10 laipsnių šilumos, todėl sniego patalas ilgai neužsibus.


2015-03-05 11:27

S.Skvernelis prabilo apie kardinalią migracijos sistemos reformą

2

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis užsimena apie migracijos sistemos ir Migracijos departamento pertvarką ir žada radikalias permainas.


2015-03-05 10:22

Paslaptingas baltarusis slapstosi ir nuo bendramokslių

3|18|

Šnipinėjimu kaltinamo vilniečio Romualdo Lipskio bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas (VAT) bando daugiau sužinoti apie baltarusį Sergejų Kurulenką, Lietuvoje rinkusį Baltarusijos slaptąsias tarnybas dominusią informaciją.


2015-03-05 09:58

Įkliuvo kontrabandininkų sandėlininkai, apsauga ir žvalgai

14

Muitinės kriminalinės tarnybos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai antradienio vakarą Šalčininkų rajone aptiko cigarečių kontrabandos sandėlį. Po gaudynių sulaikyti ir sandėlio „prižiūrėtojai“ ir aplink besisukiojusi „apsauga“, o vėlyvą naktį – ir Baltarusijos pasienyje tūnoję kaukėti, racijomis apsirūpinę žvalgai.


2015-03-05 09:48

Plėšikė – jauna ir sunkiai sutramdoma

58

Klaipėdoje įkliuvo trylikametė, kuri beveik porą mėnesių gatvėse užpuldinėjo bendraamžes ir dar jaunesnes mergaites ir jas apiplėšdavo. 150 centimetrų ūgio smulkutė šviesiaplaukė mergaitė savo aukas nusižiūrėdavo autobusuose. Išlipusi pasekdavo jas iki namų ir užpuldavo lifte. Dažniausiai į paauglės akiratį pakliūdavo už ją jaunesnės ir smulkesnės mergaitės.


2015-03-05 09:27

Keisdamas elektros laidus prie Druskininkų nukentėjo darbininkas

Druskininkų policija aplinkybes nelaimės, per kurią keisdamas elektros laidus susižalojo darbininkas.


2015-03-05 09:21

Moterį skriaudęs Telšių ugniagesys nakvojo areštinėje

1

Telšių policija sulaikė ugniagesį, kuris būdamas neblaivus sužalojo moterį.


2015-03-05 09:19

Po 15 km gaudynių sulaikyti du cigarečių kontrabandininkai

3

Švenčionių rajone pasieniečiai 15 kilometrų persekiojo sprunkantį kontrabandininkų automobilį. Paaiškėjo, kad juo du Švenčionėlių gyventojai gabeno 6 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų. Dabar kontrabandininkams gresia laisvės atėmimas iki 7 metų.


2015-03-05 09:15

Marijampolėje – skambutis apie užminuotą daugiabutį

8

Trečiadienio vakarą Marijampolės pareigūnai skubėjo į Beržų gatvę. 17 val. 20 min. policijai paskambinęs vyras pranešė, kad Beržų gatvėje užminuotas namas, pažymėtas numeriu 21.


2015-03-05 09:15

Pasvalio policija iš 21 metų jaunuolio atėmė pistoletą

Pasvalio areštinėje atsidūrė jaunuolis, pas kurį policija aptiko neteisėtai laikomą pistoletą. Beje, vaikinas jau anksčiau buvo ieškomas pareigūnų.


2015-03-05 09:10

Susipykus dviem girtiems vyrams, vienas atsidūrė ligoninėje

Kelmės policija sulaikė ir uždarė į areštinę girtą vyrą, kuris per konfliktą peiliu sužalojo kitą vyriškį.


2015-03-05 09:05

Vilniuje sumušta 15-metė

Vilniaus policija ieško merginos, sumušusios penkiolikmetę.


2015-03-05 09:01

Vokas su milteliais Garliavoje sukėlė paniką

Praėjusio trečiadienio vakarą į Garliavą skubėjo gausios specialiųjų tarnybų pajėgos. Gavus pranešimą, jog daugiabučio namo laiškų dėžutėje rastas vokas su įtartinais milteliais, vyko radinio nukenksminimo operacija.


2015-03-05 08:52

Dešimt kartų teistas jaunas vyras siautėjo Ukmergės rajone

Prieš teismą stos Ukmergės rajono gyventojas, maždaug per du mėnesius įvykdęs dvylika vagysčių iš gyvenamų ir negyvenamų sodybų. Neapsikentę nesiliaujančių vagysčių Deltuvos gyventojai pernai jau rengėsi burtis į savotišką savigynos būrį ir naktimis budėti miestelio gatvėse. Apie 500 gyventojų turinčio miestelio bendruomenė buvo rimtai sunerimusi. Nuo praėjusių metų lapkričio ilgapirščiai brovėsi į sodybų ūkinius pastatus, garažus ar sandėlius ir grobė viską, ką tik rasdavo vertinga – įvairius įrankius, akumuliatorius, elektrinius ir motorinius pjūklus, žoliapjoves, automobilių padangas.


2015-03-05 08:47

Trispalvę išniekinęs I. Veličko įkliuvo su heroinu ir ginklais

41|7| 

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, realizavę kriminalinės žvalgybos informaciją ir reaguodami į uostamiesčio gyventojų skundus, su įkalčiais sulaikė narkotinę medžiagą – heroiną – pardavinėjusį vyrą. 2015 m. vasario pabaigoje uostamiestyje sulaikytas Pietinės gatvės gyventojas, siejamas su organizuotu nusikalstamumu.