• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Vilniuje anglų sirgaliai daug gėrė ir liaupsino miestą

15|8| 

Į Lietuvą atvykę Anglijos futbolo rinktinės sirgaliai džiaugėsi ne tik savo šalies pergale. Vilniuje rungtynes stebėjo apie 1,5 tūkstančio futbolo sirgalių iš Jungtinės Karalystės.

Seimas atmetė siūlymą įteisinti vyro ir moters partnerystę

3

Seimas antradienį atmetė siūlymą įteisinti vyro ir moters partnerystę. Už atitinkamą pataisų paketą balsavo 27 Seimo nariai, prieš buvo 25, susilaikė 16 parlamentarų. Teisingumo ministerijos pateiktu projektu buvo siūlyta nustatyti, kad partnerystė yra vyro ir moters (partnerių) bendras gyvenimas kuriant šeiminius santykius neįregistravus santuokos.

Kaune nutrūko reisas į Biržus – autobusas rėžėsi į dvi mašinas

8

Antradienį, apie 18 valandą Kaune netoli miesto centro susidūrė autobusas ir du lengvieji automobiliai. Avarija įvyko K.Petrausko ir Radastų gatvių sankryžoje.

Aktoriaus R. Boravskio vos neištiko jo herojaus likimas

218|2|

Iš penktojo aukšto balkono Vilniuje šeštadienį iškritęs aktorius Rolandas Boravskis pirmadienį dar nebuvo pabudęs iš komos. Tačiau jo būklė neblogėjo, todėl medikai tikėjosi, kad vyras liks gyvas. 44 metų R.Boravskis buvo rastas šeštadienio rytą ant Konstitucijos prospekte esančio pastato, kuriame įsikūręs Kamerinis teatras. Sąmonės netekęs vyras gulėjo ant stogelio, esančio ties antruoju aukštu. Policija vakar dar negalėjo pasakyti, kas tiksliai atsitiko, tačiau nelaimė jau apaugo gandais.

K. Brazauskienė: „Aš pasistatysiu namą ir išsikelsiu“

73| 

Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė žada išsikraustyti iš rezidencijos Turniškėse, kai bus pabaigtas statyti jos naujas namas. Tai galėtų įvykti po metų.

Seimas iš antro karto pritarė pareiginės algos baziniam dydžiui

1

Parlamente antradienį vos neįklimpo projektas, kuriuo nustatomas bazinis dydis politikų, teisėjų, tarnautojų pareiginei algai apskaičiuoti. Tik po pakartotinio balsavimo projektas priimtas svarstyti.

Melo detektorius kelia baimę ne tik FNTT generolui

8|3

Tikrintis melo detektoriumi atsisakęs ir postą išsaugojęs FNTT vadovas Kęstutis Jucevičius – blogas pavyzdys. Juo pasekti bandęs aukštas Migracijos departamento pareigūnas liko be darbo. Į painią istoriją įsivėlęs, bet sausas išbridęs Migracijos departamento Užsieniečių reikalų skyriaus vedėjas Antanas Turčinas tikėjosi išvengti ir patikrinimo melo detektoriumi. Anksčiau tai jau pavyko padaryti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovui K.Jucevičiui.

Naujienų srautas
2015-10-13 19:17

Vilniuje degusios kebabinės gesinti lėkė net trys cisternos

3

Antradienio pavakarę Vilniuje, Šeškinės mikrorajone degė kebabinė. Iš Šeškinės gatvės 30A numeriu pažymėtos būdelės rūko juodi dūmai. Trimis cisternomis operatyviai gaisro gesinti sulėkę ugniagesiai rado nedidelį gaisro šaltinį, kurį pavyko užgesinti iškart. Per gaisrą niekas nenukentėjo.


2015-10-13 18:24

Ant Merkio kranto rasta senolė prigėrė

Pamerkių kaime (Varėnos r.) 89 metų A.K. gyvenimas tragiškai nutrūko prie pat namų tekančiame Merkyje. Jos kūną, pusiau panirusį į vandenį, ant kranto pamatė dukra. Ryte apie 7 valandą prabudusi moteris troboje nerado Alzheimerio liga motinos ir išbėgo jos ieškoti. Apibėgusi kaimą ir visus apklausinėjusi, ar nebuvo sutikę motinos, dukra grįžo namo ir nuėjo už ūkinių pastatų prie Merkio.


2015-10-13 18:01

Alytuje perėjoje vilnietis partrenkė moterį

2

Apie 15 valandą Pramonės gatvėje prie buvusio medvilnės kombinato administracinio pastato pėsčiųjų perėja ėjusią 48 metų moterį partrenkė automobilis „Citroen“. Jį vairavo 33 metų vilnietis, atvykęs į Alytų. Vairuotojas tikino per vėlai pastebėjęs pėsčiąją. Sunkios būklės sužeistoji greitosios pagalbos automobiliu atvežta į apskrities ligoninę ir paguldyta į reanimacijos skyrių. Nuo smūgio suskilo priekinis automobilio stiklas.


2015-10-13 17:13

D. Grybauskaitė pažadėjo nesielgti kaip K. Brazauskienė

64|3|

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako esanti apsisprendusi nelikti gyventi Turniškėse pasibaigus jos kadencijai ir teigia, kad Lietuva turėtų atsisakyti „nomenklatūrinių privilegijų“ prezidentų šeimos nariams.


2015-10-13 16:52

Šarvuočio konkurse dalyviai ryškėja, o aiškumo – mažėja

121|3| 

Būsimosios pėstininkų kovinės mašinos (PKM) įsigijimo procesui pakibus nežinioje, daugėja duomenų apie šiame Krašto apsaugos ministerijos neskaidrumu apgaubtame konkurse norinčias dalyvauti tarptautines ginkluotės kompanijas ir jų siūlomus produktus. Prezidentūra anksčiau skelbė, kad politinis sprendimas dėl PKM pasirinkimo bus priimtas prezidentės vadovaujamos Valstybės gynimo tarybos posėdyje, kuris bus rengiamas spalio mėnesį.


2015-10-13 16:50

Lietuvių kalbą užsienyje studijuojantiems paskirtos stipendijos

1

Šiais mokslo metais Lietuvos valstybinės stipendijos paskirtos šešiems studentams, studijuojantiems lietuvių kalbą Čekijos, Lenkijos, Prancūzijos, Vengrijos ir Vokietijos universitetuose.


2015-10-13 16:21

Šerkšnas-II

30

Ryto šaltukas vairuotojų nedžiugina,skubantiems reikia gramdyt stiklus,įsijungti šilumą ir pro šiltos mašinos langus stebėt ryto grožį,lėtai judant spūstyse.Galima ir po šerkšno nubalintas pievas pasivaikščioti ir visa tai pajausti realiai.


2015-10-13 16:14

Sukrečiantis vaizdo įrašas privertė BPC teisintis

52| 

Po skaudžios, gyvybę nusinešusios avarijos Kauno rajone – kaltinimai bendrajam pagalbos centrui. Pavojingai manevruojantį automobilį kelyje pastebėję kauniečiai apie gresiančią nelaimę pranešė bendruoju pagalbos telefonu. Tačiau pareigūnus informacija pasiekė tik po įvykio. Bendrojo pagalbos centro vadovas aiškina, kad pats skambinantysis netinkamai kalbėjo su operatore.


2015-10-13 16:02

Kauno rajonas bendradarbiaus su Užkarpatės apskritimi

3

Antradienį Užhorode (Ukraina) Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir Užkarpatės apskrities tarybos pirmininkas Volodimiras Čubirko pasirašė bendradarbiavimo sutartį. „Ukrainiečius labiausiai domina patirtis, kurią įgijome Europos Sąjungoje: jie nori mokytis, tobulinti valdymą, įgyvendinti vakarietiškos demokratijos normas“, – pasakojo V. Makūnas. Kauno rajoną ir Ukrainą sieja vis glaudesni ūkiniai ryšiai. Į sutarties pasirašymo ceremoniją atvyko Vilkijoje veikiančios medžio apdirbimo įmonės „Eccowood“ vadovas Giedrius Leliūga. Ši įmonė gamina aukštos kokybės produkciją, panaudodama iš Ukrainos gaunamą medieną.


2015-10-13 15:56

Prezidentė D. Grybauskaitė vėl premjerauja

85|2

Gal Lietuvos premjeras – tik simbolinė figūra, neturinti galios net parašą po svarbiu dokumentu suraityti? Toks klausimas gali kilti Estijos, Latvijos ir Lenkijos premjerams. Prezidentė Dalia Grybauskaitė toliau niekam neužleidžia šalies atstovavimo Europoje arenos ir be ceremonijų pastūmė dar toliau į šalį premjerą Algirdą Butkevičių. Būtent ji pasirašys svarbią strateginę sutartį dėl Lietuvos ir Lenkijos magistralinio dujotiekio finansavimo.


2015-10-13 15:54

Administratoriams šildymo sezono pradžia staigmenų nepateikė

„Mano būsto“ įmonių grupei priklausančios daugiabučių namų administravimo įmonės, prasidėjus šildymo sezonui Vilniuje, kol kas nefiksuoja jokių techninių nesklandumų. Pastatų priežiūros specialistai sako, kad nors šildymas daugiabučiuose šiemet įjungiamas kiek anksčiau nei įprastai, visos sistemos veikia nepriekaištingai. „Mano būsto“ Pastatų ūkio valdymo departamento direktorius Tadas Misevičius teigia, jog specialistai, atsakingi už šildymo sistemų paruošimą, „namų darbus“ atliko tinkamai. Tą įrodo pirmosiomis šildymo sezono dienomis beveik nefiksuojamas gedimų skaičius.


2015-10-13 15:23

Vilniuje nuteista čia mokytis atvykusi graikė

1

Vilniaus apygardos teismas 1 tūkst. 506 eurų bauda nubaudė 21 m. Lietuvoje pagal „Erasmus“ mainų programą studijuojančią graikę Artemis Xeniou, kuri paštu į Lietuvą metalinėje nuo saldainių dėžutėje parsisiuntė nedidelį kiekį kanapių ir jų dalių.


2015-10-13 14:59

Po avarijos Kauno rajone – BPC veiklos tyrimas

24

Bendrasis pagalbos centras (BPC) pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl įvykio Kauno rajone, kai pirmadienį Lapių kelyje susidūrus po kelią vinguriavusiam lengvajam automobiliui ir sunkvežimiui, žuvo lengvojo automobilio vairuotojas. Į BPC kreipėsi paskui lengvąjį automobilį kurį laiką važiavęs vyras, jis įspėjo, kad gali įvykti nelaimė, nes vairuotojas gali būti neblaivus.


2015-10-13 14:52

Šakių mokyklos šventei tėvai ne kepė, o statė originalų tortą

9|4

Šakių „Varpo“ mokykla, švenčianti 25-ąjį gimtadienį, organizavo tradicines Meno dienas, kuriose žaismingą išmonę parodė ir moksleivių tėvai. Jie mokyklai padovanojo rekordinio dydžio tortą iš tualetinio popieriaus ritinėlių.


2015-10-13 14:50

Daugiau nei 20 tūkstančių vaikų be išlaikymo. Kas gresia tėvams?

5

Šimtai moterų kasmet kreipiasi į teismus prašydamos priversti vaikų tėvus padėti išlaikyti jų bendras atžalas. Nors šalies įstatymai nurodo, jog vaikus privalo išlaikyti abu tėvai, deja, pasitaiko, kad atžalų išlaikymo rūpesčiai krenta ant vienų pečių. Tad neretai taip nutinka, kad ginčytis ir teisybės ieškoti tenka teisme.


2015-10-13 14:03

Motinystės kaina: ieškoti dingusio sūnaus – į kitą šalį

2|2

Ko nepadarysi dėl savo sūnaus. Ypač, kai jis nesiorientuoja aplinkoje, yra dingęs be žinios ir gali nusižudyti. Stingdančią praradimo baimę ir milžinišką palengvėjimą praėjusią savaitę išgyveno švedo Jono Amiko Nordvallo (39 m.) motina. Iš Švedijos dėl sūnaus ji atvyko į Klaipėdą. Dėka gerų Lietuvos žmonių ir atkaklių pareigūnų, sūnus – vėl motinos globoje.


2015-10-13 12:32

Garliavoje prieš pamokas giedamas Lietuvos himnas

2|3

Giedoti Lietuvos himną mokyklose neprivaloma, tačiau kai kurios ugdymo įstaigos pačios imasi gražios iniciatyvos.


2015-10-13 11:57

Gera žinia šernams: naktimis galės ramiai knisti bulves

12|3

Antradienį Seime svarstant Ginklų ir šaudmenų įstatymo kontrolės pataisas, aštriai susikirto naktinio matymo prietaisų šalininkų ir priešininkų stovyklos. Įstatymo projektas numato, jog afrikinį kiaulių marą platinančius šernus būtų galima medžioti, naudojant naktinio matymo įrenginius. Esą tokia medžioklė būtų humaniškesnė ir veiksmingesnė, nes medžiotojai įpareigoti 30 tūkst. medžiotojų bandą sumažinti per pusę. Priešininkai, atvirkščiai, teigė jog medžiotojas ir žvėris tokiu būdu atsiduria nelygiomis sąlygomis ir medžioklę su naktinio matymo žiūronais prilygino masinėms žudynėms. Įstatymo projektui ppo balsavimo nepritarta.


2015-10-13 11:50

Vilnietis neapsisprendžia – padegė tualetą ar ne

3|4

Vilniaus miesto apylinkės teismui taip ir nepavyko išsiaiškinti, kiek šiukšlių konteinerių supleškino 28 metų vilnietis Paulius Gaižauskas. Maždaug per pusvalandį trukusią apklausą padegimais kaltinamas vyras pateikė tris skirtingas versijas.


2015-10-13 11:47

Seimo nariai sutiko pratęsti parlamentinių išlaidų sumažinimą

Parlamentarai antradienį sutiko, kad dar metams būtų pratęstas parlamentinei veiklai skiriamų lėšų ir Seimo vadovybės reprezentacinių fondų sumažinimas.