Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Ką veikti tūkstančiams absolventų, kurie tapo bedarbiais?

46|3| 

Šių metų vasarą studijas baigę absolventai galėjo rinktis – atostogauti, darbo ieškoti savo pastangomis ar pagalbos kreiptis į darbo biržą. Skaičiai džiugina: iš visų 6767 užsiregistravusiųjų darbą susirado net ketvirtadalis 1620 absolventų. Tačiau kaip paspartinti darbo paieškas ne tik likusiai daliai Lietuvos darbo biržoje užsiregistravusių jaunųjų bedarbių, bet ir tiems, kurie darbo nusprendė ieškotis savarankiškai?

Lietuvoje prasideda Rugsėjo 1-osios šventė

1

Mokslo ir žinių dienų proga pirmadienį pirmaklasiai gaus Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) dovaną – Pirmoko pasą. Pase trumpai ir žaismingai supažindinama su Lietuvos gamta, kalba, miestais, kariuomene, gretimomis šalimis, pateikiama faktų iš Lietuvos istorijos, Lietuvos himnas, papasakojama apie svarbiausius Lietuvos simbolius – Vytį ir vėliavos spalvų reikšmę, apie žmones, savo darbais garsinančius Lietuvos vardą pasaulyje.

Lietuvių patarimas Rusijai: „Raudonoji armija, važiuok namo!“

418|12| 

Sekmadienį Vilniuje prie Rusijos ambasados surengtas piketas dėl netoleruotinų Rytų kaimynės veiksmų Ukrainoje. Šiuo metu Ukrainoje nieko nevaržomi šeimininkauja Rusijos Federacijos kariai - tai jau yra daugiau nei akivaizdu. Į mitingą Latvių g. susirinko daug politikų - konservatoriai Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė, liberalas Remigijus Šimašius, visuomenės aktyvistas Tadas Langaitis.

L. Linkevičius sako, kad naujieji Europos vadovai - kompromisas

Lenkijos premjero Donaldo Tusko paskyrimas naujuoju Europos Vadovų Tarybos pirmininku, o Italijos užsienio reikalų ministrės Federicos Mogherini - užsienio politikos vadove yra kompromisinis sprendimas. Tai sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Kyšį pareigūnams siūlė nepilnametis motorolerio vairuotojas

2| 

Į nesėkmingai bandančių papirkti policijos pareigūnus gretas Kaune pateko ir nepilnametis motorolerio vairuotojas.

Prie paminklo stribams teko pastatyti ir paaiškinimą

114

Miroslavo kaime (Alytaus r.) prie ketvirtą dešimtį metų stovinčio paminklo sovietiniams aktyvistams atsirado nauja atminimo lenta. Joje – kitas 1945-ųjų vasario 12 dienos įvykio aiškinimas. Miroslaviškiai jau buvo apsipratę su 1980 metais šalia bažnyčios pastatytu ir penkiakampe žvaigžde papuoštu paminkliniu akmeniu. Jame iškalta 17 pavardžių sovietinių aktyvistų, partizanų nukautų 1945 metų vasario 12 dieną užimant okupacinės valdžios įstaigas.

Italę stebina, kad Lietuvos vaikams Rugsėjo 1-oji yra šventė

218

Į sostinės Antakalnio rajoną iš Veronos (Italija) persikėlusi italė Cristiana Barbierato lygiai prieš 11 metų stebėdamasi žiūrėjo pro langą: kodėl gatvėse pilna gražiai apsirengusių mokinukų su gėlėmis? Šį pirmadienį, Rugsėjo 1-ąją, Cristiana jau žinos, kodėl vaikai pasipuošę ir nešasi gėles. Jai skamba neįtikėtinai, bet, pasirodo, lietuvių vaikams mokslo metų pradžia – šventė! C.Barbierato tai neįprasta, nes Italijoje mokslo metų pradžia nėra šventiška ar iškilminga ir apskritai nėra nustatytos jokios mokslo metų pradžios datos.

Naujienų srautas
2014-09-01 10:19

Rugsėjo 1-oji Vilniuje

15

Pirmadienį dauguma šalies ugdymo įstaigų pradės mokslo metus. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, šiemet visos Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos bendrai turėtų sulaukti apie 343 tūkst. moksleivių, praėjusiais mokslo metais jose mokėsi per 357 tūkst. mokinių.


2014-09-01 10:18

Anykščių rajone sudegintas „Kia Sorento“

Anykščių rajono policija ieško piktadarių, sudeginusių automobilį „Kia Sorento“.


2014-09-01 10:03

Lietuvos garbės konsulas mėgino Ukrainai rasti trečiąjį kelią

90|3| 

Kodėl Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius garbės konsulu Ukrainoje paskyrė žmogų, kuris artimai bendravo su Luhansko separatistais? Maža to, jį po mįslingo nužudymo dar ir apdovanojo. Kas buvo Mykola Zelenecas ir jo draugai? „Karas sutraiškė gyvenimą, kurį mes kūrėme daug metų“, – „Lietuvos rytui“ teigė verslininko, Lietuvos garbės konsulo Ukrainos mieste Luhanske M.Zeleneco našlė Elena Zelenec. Kodėl jos vyras, kuris sutarė su Luhansko separatistais, buvo pagrobtas ir žiauriai nužudytas? M.Zelenecas birželį tapo Lietuvos garbės konsulu Ukrainoje, o rugpjūtį buvo nužudytas. Kaip šie įvykiai susiję?


2014-09-01 10:02

Tarp įtariamų vilniečio plėšikų - ir jo neblaivi giminaitė

Vilniaus policija sulaikė ir uždarė į areštinę du vyrus ir moterį, įtariamus apiplėšimu. Sulaikyta moteris yra nukentėjusiojo giminaitė. Visi sulaikytieji buvo neblaivūs.


2014-09-01 09:57

Girtas vilnietis septyniolikmetį sūnų talžė lygintuvu

Vilniaus policija sulaikė vyrą, kuris būdamas girtas septyniolikmetį sūnų sužalojo lygintuvu. Iš policijos komisariato įtariamasis dėl pablogėjusios sveikatos nugabentas į ligoninę.


2014-09-01 09:52

Iš Oslo skridęs girtas vilnietis siautėjo ir ore, ir ant žemės

3

Iš Oslo skridęs neblaivus vilnietis lėktuve elgėsi chuliganiškai. Orlaiviui nusileidus Kaune agresyvus vyras užmigo. Prižadintas pasieniečių jis vėl pradėjo siautėti, todėl buvo sutramdytas jėga ir surakintas antrankiais.


2014-09-01 07:27

S. Belecko artimieji: jis pats į save negalėjo paleisti šūvio

149|4| 

Sporto komentatoriaus Sigito Belecko artimuosius užgriuvo nepakeliamas skausmas. Šeštadienį Vilniuje vyras buvo rastas negyvas Vingio parke. Viena iš tiriamų S.Belecko mirties priežasčių – savižudybė. Tačiau dėl to smarkiai abejoja patys S.Belecko artimieji. „Įdomi aplinkybė yra ta, kad nors teigiama, kad Sigitas galėjo nusižudyti, šalia jo kūno nebuvo rasta šovinio tūtelė. Tačiau šautinė žaizda galvoje yra“, – portalui lrytas.lt pasakojo velionio giminaitė Nora.


2014-09-01 07:15

Šiaulių apskrityje - rūkas, matomumas iki 200 metrų

3

Pirmadienio rytą Šiaulių apskrityje tvyro rūkas, čia matomumas kai kur sumažėjęs iki 200 metrų. Tai pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija. Šalies magistraliniai, krašto ir rajoniniai keliai yra sausi.


2014-09-01 06:51

A. Brazausko našlei Turniškės atsibodo - nebepjauna net žolės

96|2|

„Manęs nereikės išvežti ar išnešti, aš pati išsikelsiu“, – taip prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina atšauna į klausimą, kada išsikels iš rezidencijos Turniškėse. 65 metų K.Brazauskienė šią vasarą itin reta viešnia Turniškėse – jos rezidencija apaugo aukšta žole. Nors liepos pradžioje Konstitucinio teismo paskelbtas sprendimas dėl rentos prezidento našlei beveik nepaliko abejonių, kad K.Brazauskienė turėtų kraustytis ir iš rezidencijos, opozicija sunerimo, jog valdžia vėl bus ją užmiršusi.


2014-08-31 21:00

Kaišiadorių rajone žuvo jaunas vairuotojas

1

Sekmadienio pavakare Žąslių miestelyje (Kaišiadorių r.) įvyko tragedija – per avariją žuvo „Audi“ vairavęs 27 metų vyras.


2014-08-31 18:28

Pamirškite nykų lietų - kitą savaitę lepins gražūs orai

2| 

Kitą savaitę lietuviai galės pasilepinti šiltesniais orais. Nors pastarąsias savaites dažnai į langus kalė nykus lietus, kita savaitė bus saulėta ir be lietaus. Trumpi lietūs numatomi tik pirmadienį ir antradienį, o nuo savaitės vidurio bus šilčiau ir sausiau. „Nuo trečiadienio Lietuvos orus lems anticiklonas, todėl nebus lietaus. Rugsėjo pradžia tikrai bus maloni, vyraus šiluma nuo 19 iki 24 laipsnių“, - portalui lrytas.lt sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos budinti sinoptikė. Sinoptikės teigimu, naktimis bus vėsiau, vyraus rūkas.


2014-08-31 17:31

Paskutinė vasaros diena Vilniuje - su liūdesio gaida

4|23

Paskutinė vasaros diena Vilniuje buvo kiek apniūkusi, kada ne kada šyptelėdavo saulė. Tokios buvo ir žmonių nuotaikos. Lyg ir miela, kad dar vasara, bet širdyje - šioks toks liūdesys. Nes rytoj - ruduo.


2014-08-31 16:27

Lifto remontą stabdo vienintelės moters įnoriai

61|2

Karoliniškių daugiabutyje – neregėta bendrijos pirmininkės savivalė. Užuot pasirūpinusi kaimynų gerove, ji įžūliai trukdo atlikti lifto remonto darbus, kurių reikalauja dauguma namo gyventojų. V.Druskio gatvės 6-asis namas dūzgia it bičių avilys. Daugiabutyje jau devynis mėnesius neveikia liftas, o dėl to bendrijos pirmininkė riejasi su daugiabutį administruojančia įmone ir kaimynais.


2014-08-31 16:08

Per savaitę darbo reikalais nužingsniavo 120 kilometrų

3|2

172 tūkstančiai žingsnių, arba 120 kilometrų per savaitę. Tiek nuėjo 47 metų daugiškė, tapusi Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro surengtos akcijos rekordininke. Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro specialistai išdalijo 21 žingsniamatį, kad žmonės galėtų išmatuoti, kokį atstumą jie nukulniuoja per dieną. Bet pasibaigus akcijai šių įrenginių paklausa vis didėja, tad teko užsakyti dar dešimt, kainuojančių apie 150 litų.


2014-08-31 15:08

Kol girtuokliai be reikalo gainiojo medikus, mirė tikras ligonis

154

Kol pakaunėje asocialūs asmenys šokdino greitosios medicinos pagalbos gydytojus, šie pavėlavo pas tikrą ligonį. Jis nesulaukęs pagalbos mirė. Saulėtekių kaime (Kauno r.) gyvenantis 60 metų Vaclovas Č. paprašė kaimynų iškviesti pagalbą, tvirtindamas, kad miršta jo žmonos draugė Nijolė R. Girtas vyras jau sunkiai apvertė liežuvį. Greitosios medicinos pagalbos brigada tariamą ligonę rado Vaclovo Č. namuose.


2014-08-31 13:46

Per avariją Klaipėdos rajone sunkiai sužalotas motociklininkas

2

Dvidešimtmetis motociklininkas buvo sunkiai sužalotas per avariją Klaipėdos rajone.


2014-08-31 12:30

Stipriausiausias vyras Lietuvoje - mokytojas iš Birštono

21|35

Rugsėjo pirmąją vienos Birštono gimnazijos mokiniai, greičiausiai, bus labai drausmingi. Mat Pakruojyje, du metus iš eilės vykusiame Lietuvos 26 –ajame galiūnų finalinio čempionato ketvirtajame etape iš aštuonių dėl aukščiausiojo apdovanojimo kovojusių sportininkų, pirmąkart šalies galiūnų čempionu tapo daugkartinis šalies ir tarptautinių varžybų prizininkas – Birštono gimnazijos mokytojas Vidas Blekaitis.


2014-08-31 12:27

Vingio parke rastas negyvas vyras - žinomas sporto komentatorius

266|12|

Šeštadienį ryte sostinės Vingio parke nusišovė žinomas sporto komentatorius Sigitas Beleckas. Tai patvirtino ne vienas šaltinis. Tai, kad neteko savo kolegos, jau šeštadienio vakarą žinojo kai kurie sporto žurnalistai. Anot šaltinių, penkiasdešimtmetis vyras itin gedėjo praėjusiais metais mirusios savo motinos, todėl buvo puolęs į depresiją.


2014-08-31 11:27

Panevėžyje sulaikytas telefoninis sukčius

3

Panevėžyje policija sulaikė, kaip įtariama, 5 tūkst. litų iš senutės išviliojusį jaunuolį.


2014-08-31 11:03

Iš Šventosios uosto dugno ištraukė net 2 tonas šiukšlių

7|2| 

Vos pusantros valandos Šventosios uosto akvatorijos dugną švarinę narai iškėlė į krantą apie dvi tonas įvairių į vandenį sumestų buitinių atliekų. Šventosios uostu besinaudojantiems vietos žvejams ir poilsiautojams uosto akvatorija reikalinga kaip sąvartynas. Tai paaiškėjo Klaipėdos nardymo centro „Oktopusas“ narams išvalius Šventosios uosto įlanką.