Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Ašarodama ir save kaltindama motina sušvelnino bausmę sūnui

2

Motinai peiliu į pilvą dūręs skuodiškis turės laiko apmąstyti savo poelgį – teismas jam skyrė ketverius su puse metų laisvės atėmimo. Bausmę šiek tiek sušvelnino motinos ašaros ir tikinimai, kad ji pati dėl visko kalta.

VRM bus atliekamas pakartotinis tyrimas dėl K. Jucevičiaus

31|

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis nurodė atlikti pakartotinį patikrinimą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus Kęstučio Jucevičiaus patikimumo. „Pavesta atlikti pakartotinį patikimumo patikrinimą generolo Jucevičiaus atžvilgiu dėl to, kad tas temų, susijusių su jo asmeniu, eskalavimas tikrai yra per ilgas ir kenkiama tiek tarnybos darbingumui, tiek pačiam patikimumui“, - penktadienį BNS sakė ministras.

Jono Radzevičiaus bylos tyrimas – jau finišo tiesiojoje

128|10|

Jono Radzevičiaus, įtariamo, kad vairuodamas girtas pėsčiųjų perėjoje užmušė žmogų, bylos tyrimas sparčiai artėja prie pabaigos. Bylą dar iki didžiųjų metų švenčių tikimasi perduoti teismui. Bylos tyrimą kuruojantis prokuroras Sigitas Jankauskas teigia, kad visi pagrindiniai procesiniai veiksmai atlikti, liudytojai apklausti, visos specialistų ir ekspertų išvados jau gautos.

Kremliaus papūgoms Lietuvoje – per šalta

982|3|

Maskva ieško naujų kelių į lietuvių smegenis, o tradicinės propagandos arsenalas pildomas vis naujais ginklais. Tuo šią savaitę įsitikino „Lietuvos ryto“ dienraščio redakcija, sulaukusi netikėto pasiūlymo iš pastato Vilniaus Latvių gatvėje. Lygiai prieš savaitę Karmėlavoje nuskambėję Dalios Grybauskaitės žodžiai į Lietuvą grįžo keistu aidu. Lietuvos prezidentės paskelbta žinia, kad Rusija yra teroristinė valstybė, įjungė tam tikrus mechanizmus Maskvoje. O Vilniuje, Latvių gatvėje, įsikūrusi Rusijos ambasada, atrodo, gavo specialias instrukcijas ir ėmė skubiai jas vykdyti.

Siaurame Molėtų r. kelyje nesugebėjo prasilenkti BMW ir „Opel“

2|9

Siaurame Molėtų rajono kelyje penktadienio vakarą prasilenkti nesugebėjo du automobiliai - BMW ir „Opel“. Po avarijos buvo pranešta, kad per incidentą nukentėjo du vaikai. Tačiau mažas mergaites apžiūrėję greitosios pagalbos medikai nustatė, kad jos sveikos, tačiau išsigandusios, į ligoninę vežti sesučių nereikia. Apie automobilių susidūrimą kelyje Giedraičiai-Dubingiai, maždaug pora kilometrų nuo Giedraičių, Bendrasis pagalbos centras pranešimą gavo apie 20 val. 30 min. Buvo pranešta, kad per dviejų automobilių susidūrimą nukentėjo du vaikai.

P. Gražulis už moters meilę jos vyrui atsilygino buteliu

67

Seimo narys Petras Gražulis ryžosi susitikti ir su vilniete, kuri yra pametusia dėl jo galvą, ir su jos vyru. Politikas į susitikimą atėjo nešinas gėlių puokšte bei buteliu gėrimo „Už Lietuvą, vyrai!“ Praėjusių metų rudenį išsiskyręs P.Gražulis sakė, jog tai – pirmas atvejis, kai nepažįstama moteris jam taip audringai reiškė jausmus.

Degalinėje išlipusi iš mašinos moteris pradingo kaip į vandenį

108

Lazdijų rajone iš Ispanijos grįžtanti moteris degalinėje išlipo iš automobilio ir dingo kaip į vandenį. Policija paskelbė jos paiešką, tačiau tvirtina, kad pareigūnams reikia ir visuomenės pagalbos. Kaip pranešė Tauragės apskrities VPK, Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios Linos Krauzienės (gimusi 1982 m.). Moteris 2014 m. lapkričio 24 d., grįždama iš Ispanijos į Lietuvą, apie 5 val. mikroautobusui sustojus „Statoil“ degalinėje, Lazdijų r., Nekrūnų kaime, iš jo išlipo ir dingo be žinios.

Naujienų srautas
2014-11-28 20:19

Prezidentūroje įžiebta Kalėdų eglė

7|22

Dalyvaujant vaikams ir bibliotekininkams iš visos Lietuvos prezidentūroje įžiebta Kalėdų eglė ir pradėti „Knygų Kalėdų“ skaitymai. Skaitymuose dalyvavo moksleiviai iš Vilniaus Adomo Mickevičiaus gimnazijos, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos, Visagino „Draugystės“ vidurinės mokyklos ir vaikai iš Širvintų bendruomenės. Jie skaitė ištraukas iš M. Martinaičio, V. Kudirkos, K. Donelaičio ir R. Skučaitės knygų.


2014-11-28 19:54

Nevaldomas vilkikas Vilniuje traiškė viską aplink save

30

Penktadienio vakarą Vilniuje, Tūkstantmečio gatvėje, prieš 18 valandą vakare įvyko masinė avarija. Liudininkai policijai pranešė, kad susidūrė daugiau negu dešimt automobilių. Gelbėtojų duomenimis, sunkiasvoris vilkikas susidūrė su maždaug dviem dešimtimis kitų automobilių. Daug žmonių išvežta į ligoninę - su sirenomis iš varijos vietos skubėjo vienas greitosios pagalbos automobilis po kito.


2014-11-28 18:09

Prezidentūroje įžiebta Kalėdų eglė

8|4

Dalyvaujant vaikams ir bibliotekininkams iš visos Lietuvos prezidentūroje įžiebta Kalėdų eglė ir pradėti „Knygų Kalėdų“ skaitymai, pranešė Prezidentūra.


2014-11-28 17:12

Netvarkingos miško poilsiavietės gali pridaryti bėdų

Daugeliui Lietuvos gyventojų miškas – pamėgta poilsiavimo vieta. Saugų poilsį miške užtikrina išvystyta rekreacinė infrastruktūra: įrengtos laužavietės, pavėsinės, sutvarkyti takai, žaidimo aikštelės. Paramos lėšos šiai infrastruktūrai sukurti teikiamos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Pelno nesiekiančios investicijos miškuose“.


2014-11-28 16:50

L. Linkevičiui – raminanti žinia iš Londono

31| 

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako iš Londono sulaukęs patikinimo, kad britų Vyriausybės siūlomos priemonės riboti imigraciją nepakirs Europos Sąjungos (ES) laisvo asmenų judėjimo principo.


2014-11-28 16:48

Tauragės teismas paskubėjo konfiskuoti nekalto pensininko mašiną

34

Neįgaliam pensininkui iš Klaipėdos atsirado viltis atgauti pavasarį Tauragės rajono apylinkės teismo konfiskuotą jo automobilį. Aukščiausiasis teismas, lapkričio 25 dieną išnagrinėjęs viešąjį interesą ginančių prokurorų prašymą, priėmė senjorui palankią nutartį. Kaip rašoma prokuratūros pranešime, garbaus amžiaus klaipėdiškio Z.Ž. bėdos prasidėjo šių metų pradžioje. Vasario 13-osios rytą jis pasigedo šalia namų stovėjusio automobilio „Opel Astra“.


2014-11-28 16:35

Liguistai „iPhone 5S“ pamėgęs klaipėdietis aiškinsis teismui

Klaipėdos policija baigė tyrimą ir teismui perdavė bylą, kurioje vienas klaipėdietis bus teisiamas dėl savo liguisto potraukio telefonams „iPhone 5S“.


2014-11-28 15:58

Ministras J. Olekas žada stiprinti bendradarbiavimą su Švedija

5|6

Penktadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su Švedijos gynybos ministru Peteriu Hultqvistu aptarė bendradarbiavimą NATO partnerystės rėmuose, oro erdvės ir jūrų stebėjimo duomenų apsikeitimo, Baltijos ir Šiaurės šalių gynybinio bendradarbiavimo bei kitus gynybos ir saugumo klausimus.


2014-11-28 15:39

Mokesčių (klyst)keliai Europoje. Kada „maksimos“ grįš į Lietuvą?

2

Strasbūre žlugo radikalių ir euroskeptiškų politinių jėgų maištas – bandymas išreikšti nepasitikėjimą naujos sudėties Europos Komisija ir jos vadovu Jeanu-Claude'u Junckeriu nepavyko.


2014-11-28 15:37

Jonaviškis sugyventinę sumušė ir degalinėje išmetė iš mašinos

7

Jonavos policija sulaikė ir į areštinę uždarė vyrą, kuris žiauriai sumušė savo sugyventinę ir išmetė ją degalinėje iš automobilio.


2014-11-28 15:12

Šalčininkų rajone susidūrus automobiliams nukentėjo moteris

Viena moteris nukentėjo penktadienį Šalčininkų rajone susidūrus dviem automobiliams „Toyota“.


2014-11-28 14:54

Biržų rajone nesuvaldytas automobilis trenkėsi į medį

9|3

Vienas žmogus buvo sužalotas ketvirtadienį Biržų rajone nesuvaldytam automobiliui nuvažiavus nuo kelio ir atsitrenkus į medį. Kaip pranešė Panevėžio apskrities VPK, ketvirtadienį apie 12 val. 22 min. Biržų r., kelyje Biržai-Raubonys, automobilis „Toyota Avensis“, vairuojamas Panevėžio r. gyventojo (gim. 1980 m.), nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio bei atsitrenkė į pakelės medį.


2014-11-28 14:30

Senolius mulkinusiems sukčiams uždėjo antrankius

2

Šiaulių areštinėje atsidūrė du lengvatikių ieškotojai. Jie iš patiklių senolių viliojo pinigus. Veikta pagal tradicinę schemą – skambinta į laidinį telefoną ir tikinta, kad jų artimieji pateko į nelaimę. Sukčių pora buvo sučiupta ketvirtadienį, kai atėjo pas Dainavos take gyvenančią moterį pasiimti 1000 litų.


2014-11-28 14:05

Dėl V. Kotlerovo išdavimo atlikti visi veiksmai

2

Generalinė prokuratūra teigia atlikusi visus būtinus veiksmus dėl Italijoje sulaikyto įtariamojo Sausio 13-osios byloje Vasilijaus Kotlerovo išdavimo ir tikrina informaciją apie jo buvimo vietą.


2014-11-28 13:34

J. Olekas: „Kitąmet gynybos finansavimas grįš į 2008 metų lygį“

25

Kitąmet gynybos finansavimas grįš į 2008 metų lygį, teigia krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Jo teigimu, 2015 metais Lietuvos krašto apsaugai bus skiriama 1,1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).


2014-11-28 13:31

D. Grybauskaitė: „Iškilo fronto linija tarp melo ir tiesos“

141

Praėjus lygiai metams po Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikimo Vilniuje, Europoje iškilo fronto linija tarp melo ir tiesos, o mūsų pareiga yra padėti kiekvienam kovojant su grobuoniškai nusiteikusiomis valstybėmis, sako D.Grybauskaitė.


2014-11-28 13:16

Gražuolė Kauno pareigūnė suklupo lygioje vietoje

232|2

Geriausią Kauno apskrities patrulę 30-metę Živilę Zdanavičiūtę parklupdė girto vairuotojo pinigai – Kaišiadorių policininkė kartu su kolega 33 metų Pauliumi Daukantu netrukus stos prieš teismą dėl kyšio. 2011 metais geriausio Kauno apskrities viešosios policijos pareigūno rinkimuose triumfavusi Ž.Zdanavičiūtė vėliau įklimpo į skandalingą kyšio istoriją.


2014-11-28 13:01

Inauguruotas naujasis ISM rektorius A. Chmieliauskas

Ketvirtadienį inauguruotas naujasis ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius, mokslų daktaras, docentas Alfredas Chmieliauskas, pranešė universitetas. „Per penkiolika metų iš kelis šimtus studentų turinčios verslo mokyklos tapome geriausiu savo srities universitetu Lietuvoje. Privalome nesustoti ir drąsiai judėti pirmyn. Dabar yra metas, kai galime tapti viso regiono balsu bei pasidalinti unikalia Rytų ir Vidurio Europos šalių patirtimi su tarptautine bendruomene“, – pranešime cituojamas A.Chmieliauskas.


2014-11-28 12:39

Mašinos parblokštas vilkas neišgyveno

6

Šiaulių regione – dar vienu vilku mažiau. Kelmės rajono miške aptiktas negyvas vilkas, kurį, tikėtina, partrenkė pravažiuojantis automobilis. Miško žvėris žuvo iškart po to, kai Šiaulių regione buvo paskelbta 2014-2015 m. sezono vilkų medžioklės pabaiga. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui (ŠRAAD) apie užmuštą vilką pranešė Vainagių – Lygumų medžiotojų būrelio pirmininkas. Medžiotojams apie Vainagių miške rastą vilko kūną papasakojo Jadvygavos (Kelmės r.) kaimo gyventoja.


2014-11-28 12:33

A. Paulauskas: „Šiandien nyksta riba tarp terorizmo ir karybos“

13| 

Penktadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete surengta diskusija dėl Seime atstovaujamų politinių partijų gynybos susitarimo įgyvendinimo.