Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Kodėl tyli ministras A. D. Barakauskas?

19|

Nors vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas nesutinka atsistatydinti, opozicija surado išeitį. Jei ministro tonas per artimiausias dienas nepasikeis, konservatoriai ir liberalai pasiryžę surengti interpeliaciją. Tuo tarpu partijos „Tvarkos ir teisingumo“ skandale aiškėja naujos pavardės.

P. Gražulis: „Nežinau, kodėl prezidentei tiko silpnas ministras“

6|2|

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) operacija, kurios taikinys buvo partijos „Tvarka ir Teisingumas“ veikėjai ir su jais susiję asmenys, labiausiai užkabino Vidaus reikalų ministeriją, kuriai vadovauja „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas. Trečiadienį premjeras Algirdas Butkevičius po pokalbio su skandalo purtomos ministerijos vadovu paliko jį poste. Tačiau D.A.Barakauską pliekia net jo partijos kolega, partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos pirmininkas Petras Gražulis. Jis teigė, kad pasirinkdama D.A.Barakauską prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirinko silpniausią figūrą iš „tvarkiečių“ siūlomų kandidatų sąrašo.

Viktoro Uspakicho šeimoje - netektis

164|2

Seimo nario Viktoro Uspaskicho šeimoje netektis – politikas gavo žinią apie brolio mirtį. Šią informaciją naujienų portalui lrytas.lt patvirtino Darbo partijos informacijos centro vadovas Sergejus Dobriakovas.

Teismas leido suimti Neringą Venckienę, jos laukia ekstradicija

522| 

Jau daugiau nei metus besislapstančios Neringos Venckienės paieškoje - naujas žingsnis. Kauno apylinkės teismas trečiadienį patenkino Kauno apylinkės prokuratūros pateiktą prašymą skirti įvairiomis nusikalstamomis veikomis įtariamai N. Venckienės kardomąją priemonę - suėmimą.

Verslininko Pranciškaus Jurgučio sveikatą alina bylų maratonas

7

Nusikalstama veikla įtariamo žinomo verslininko, buvusio statybų bendrovės „Klaipėdos hidrotechnika“ savininko ir vadovo Pranciškaus Jurgučio sveikatą tikrins medikai – Vilniaus apygardos teismo nutartimi jam skirta medicinos ekspertizė specializuotoje gydymo įstaigoje. Kaltinamojo apeliacinis skundas atmestas.

Euro banknotus vežanti kolona piko metu sustingdė eismą Vilniuje

125|8|

Įspūdinga policijos kolona, kaukėti „Aro“ pareigūnai ant stogų, kelią blokuojantys šarvuočiai, Vilniaus dangų raižantis sraigtasparnis ir užblokuotos judriausios Lietuvos sostinės gatvės. Trečiadienio pavakare Vilniaus centras priminė vaizdą iš veiksmo filmo. Tačiau tai nebuvo filmavimo aikštelė - piko metu, kai miesto gatvės dūsta nuo spūsčių, vairuotojai buvo priversti tik beviltiškai dairytis pro langą - dėl eurus gabenančių vilkikų kuriam laikui buvo visiškai sustabdytas eismas itin judriose A.Goštauto, Geležinio Vilko, Kalvarijų, Ozo gatvėse.

G.Landsbergis EP rengs ataskaitą apie ES ir Rusijos santykius

46

Lietuvos europarlamentaras Gabrielius Landsbergis paskirtas pagrindiniu ataskaitos apie Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos santykius rengėju. Parengti ataskaitą lietuviui pavedė Europos Parlamento Užsienio reikalų komitetas.

Naujienų srautas
2014-10-22 19:43

Susisiekimo viceministru pradėjo dirbti A. Žvaliauskas

1

Trečiuoju susisiekimo viceministru pradėjo dirbti buvęs parlamentaras Algis Žvaliauskas.


2014-10-22 18:23

Kaunas atliekų tvarkymo sistemą tobulins ne tik MBA įrenginiais

Kauno regionas ėmėsi tobulinti atliekų tvarkymo sistemą, kviesdamas į šį procesą įsitraukti ir gyventojus. Pradėti rengti Kauno regiono bei Kauno miesto, Kaišiadorių, Jonavos, Kėdainių, Raseinių rajonų atliekų tvarkymo planų atnaujinimo dokumentai. Pasiūlymų šiems planams turinti visuomenė juos gali teikti plano rengimo organizatoriui – Kauno regiono atliekų tvarkymo centrui.


2014-10-22 18:11

Joniškių policija surado iš avarijos nuvažiavusį vairuotoją

6

Joniškio policijos pareigūnams pavyko surasti vairuotoją, kuris partrenkė dviratininkę, parvežė ją namo ir pasislėpė.


2014-10-22 17:27

Du verslininkai paleisti, R. Skaisgirys lieka areštinėje

26| 

Prokuroras Rolandas Stankevičius, kuruojantis su partijos „Tvarka ir Teisingumas“ susijusių asmenų bylą trečiadienį nusprendė skirti kardomąją priemonę, pasižadėjimą neišvykti, viešosios įmonės „Pradas media“ vadovui Justinui Garliauskui ir bendrovės „NT Service“ vadovui Peisachui Kačerginskiui. Prodiuserio Rolando Skaisgirio, buvusio Vidaus reikalų ministerijos viceministro Algimanto Juocevičiaus ir buvusio VRM patarėjo likimai spręsis rytoj. Jie lieka areštinėje.


2014-10-22 16:24

Aiškėja asmenys, kurie domina partiją pakračiusią STT

78|3|

Trečiadienį aiškėja ir daugiau pavardžių, sudominusių partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstines krėtusią Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT). Ryte buvo apklaustas Seimo narys ir advokatės Aušros Ručienės vyras Rimas Ručys. Pareigūnai taip pat apklausė su R.Skaisgirio verslu susijusios viešosios įmonės „Pradas media“ vadovą, prodiuserį Justiną Garliauską. Teisėsaugininkus domina ir Lino Česnulevičiaus veikla. Antradienį europarlamentarą Valentiną Mazuronį Seime pakeitęs buvęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ atsakingasis sekretorius R.Ručys irgi sulaukė nelauktų svečių.


2014-10-22 15:29

Girtas vairuotojas Vilniaus pareigūnų nesugebėjo papirkti

2

Girtas vairuotojas nuo gresiančios nuobaudos bandė išsukti Vilniaus pareigūnams duodamas kyšį.


2014-10-22 15:21

Mesti pakuotes galima ir į tam skirtus maišus

Kelmės rajono savivaldybės gyventojai dar tik laukia, kada jų rajone atsiras stiklo bei plastiko atliekoms skirti konteineriai. Tačiau kol jų nėra, rūšiuoti šias atliekas vis tiek būtina. Todėl Kelmės rajono savivaldybė Tytuvėnų miestelio individualių valdų gyventojams išdalino 700 plastiko maišų, kurie skirti rūšiuoti pakuotėms.


2014-10-22 15:17

Žaliąsias atliekas rūšiuoti būtina ne vien dėl gresiančių baudų

2

Rūšiuoti atliekas vengiantys gyventojai neretai sako, kad tam jų gyvenamojoje vietovėje nėra jokių galimybių. Tačiau praktika rodo, kad dažniausiai trūksta ne galimybių, o noro ir sąmoningumo. Pavyzdžiui, jau beveik mėnesį Lentvaryje veikia žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė. Tačiau Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas pastebi, kad gyventojai kol kas galimybe tinkamai atsikratyti žaliosiomis atliekomis naudojasi vangiai.


2014-10-22 14:53

Priekabiauti mėgusiam buvusiam sutuoktiniui – mirtinas dūris

23|7

Buvusio sutuoktinio priekabes ilgai kentusi kuršėniškė 51 metų Laima Navickienė vieną vakarą pratrūko. Už mirtiną dūrį peiliu teismas ją nusprendė įkalinti 8 metus. Krūvina drama įvyko šių metų vasario 27-osios pavakarę, kai iš Navickų namų Kuršėnuose, Pelkių gatvėje, išėjo svečiai. L.Navickienė ėmė nuo vaišių stalo nurinkinėti indus, o įkaušęs R.Navickas ėmė priekabiauti. Jis stvėrė į virtuvę su lentele ir peiliu rankose einančiai moteriai už apykaklės.


2014-10-22 14:51

Klaipėdoje apie bombą prie teismo galėjo pranešti kaltinamieji

7|22| 

Klaipėdoje ankstį ryte gautas anoniminis pranešimas apie Simono Daukanto gatvėje, prie apylinkės teismo pastato, viename automobilyje paliktą sprogmenį pašokdino specialiąsias tarnybas ir kelioms valandoms paralyžiavo teismo darbą – visus žmones teko evakuoti iš patalpų.Pranešimo būta melagingo – jokių sprogmenų automobiliuose ir teismo patalpose neaptikta.


2014-10-22 14:32

Pernai Lietuvoje dažniausiai leidimai gyventi išduoti rusams

23|

Pernai Lietuvoje daugiausia leidimų gyventi išduota rusams, baltarusiams ir ukrainiečiams, rodo Eurostato duomenys.


2014-10-22 14:29

M. Bastys siūlo stiprinti žiniasklaidos savireguliaciją

5

Socialdemokratų nuomone, konservatorių siūlymas į Visuomenės informavimo etikos asociaciją įtraukti Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferenciją pažeistų demokratinės visuomenės egzistavimo principus: valstybės ir Bažnyčios atskyrimo principą, žiniasklaidos, kaip ketvirtos valdžios, atskirtumo ir savarankiškumo principą ir kt.


2014-10-22 14:23

Rusiškų mokyklų vaikai į karo stovyklas vyko kaip į kelionę

7

Rusiškų mokyklų moksleivius į sukarintas stovyklas vežę mokytojai deramai neįvertino nei stovyklos turinio, nei aiškiai nurodytos propagandinės programos, teigia Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas savivaldybės išplatintame pranešime.


2014-10-22 14:09

Naktinis reidas Kaune – nustatytas tik vienas pažeidėjas

13|7

Kauno policijos patrulių rinktinės pareigūnai naktį į trečiadienį surengė didelį reidą, tačiau paaiškėjo, kad darbo dienomis įkaušusių vairuotojų mieste nėra.


2014-10-22 14:07

Trakuose rasti puse milijono litų vertinami vogti traktoriai

4|2

Antradienį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai Trakuose, Aukštadvario g., rado du vogtus traktorius.


2014-10-22 13:46

Teismas nepatikėjo išradingu palangiškio alibi

1

Palangos miesto apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį dėl pasikėsinimo pagrobti didelės vertės svetimą turtą iš palangiškio verslininko namų byloje. Bausmės neišvengė nei devynis kartus teistas 29 metų palangiškis A.S., nei jo 37 metų pusbrolis T.S. Pastarojo neišgelbėjo iš pažiūros įtikinamas alibi, kad vagystės metu jis buvo gydomas ligoninėje po sunkios traumos, todėl šiame nusikaltime dalyvauti negalėjo.


2014-10-22 13:36

Ukmergės policija sulaikė du šuns kankintojus

2

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Per jį buvo sulaikyti du vyrai.


2014-10-22 13:14

Į mokyklos direktoriaus postą – pagal partijos liniją?

34|2| 

Švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui – naujos problemos. Šį kartą politiką pliekia Lietuvos tėvų forumas, švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir mokinių parlamentas. Esą „darbietis“ sumaišė viešuosius ir privačiuosius interesus. „Kai balsuojama dėl tam tikrų siūlymų, ministras susižvalgo ir tiesiai šviesiai pasako, kad jūs galvokite, kaip balsuojate. Mačiau savo akimis, kai ministerijos darbuotojai keičia savo balsavimui pasirinkimo požiūrį vienu ar kitu klausimu“, – apie darbą D.Pavalkio vadovaujamoje ministerijoje pasakojo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.


2014-10-22 12:52

Konservatoriai rengiasi versti D. A. Barakauską iš posto

32|

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcija Seime ketina rengti interpeliaciją vidaus reikalų ministrui Dailiui Alfonsui Barakauskui, jeigu jis pats nepasitrauks iš šio posto. Tai patvirtino partijos ir opozicijos lyderis Andrius Kubilius. „Mūsų apsisprendimą rengti interpeliaciją lems artimiausių dienų ministro veiksmai. Jeigu jis pats neatsistatydins, o matome, kad jau ir Premjeras ragina jį toliau tęsti darbą, tai mes tokiu atveju tikrai imsimės interpeliacijos, nes tai, kas paaiškėjo jau vakar, akivaizdžiai rodo, jog ministro atsakomybės srityje klesti tai, ką Specialiųjų tyrimų tarnyba įvardino kaip prekyba įtaka. Galima spėti, jog tai yra su ministro žinia, nes matosi labai ryškus visur tas pats Tvarkos ir teisingumo partijos pėdsakas, o ministras yra ir tos partijos vicepirmininkas“, – sakė A.Kubilius.


2014-10-22 12:48

„Vilnius veža“ įsteigta neteisėtai

1

Vilniaus valdžios sprendimas steigti įstaigą „Vilnius veža“ bei kiti sprendimai, palengvinę jai sąlygas teikti taksi paslaugas, pažeidė Konkurencijos įstatymą.