Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Prieš vestuves Raseinių mero nuotaką pamalonino pinigais

97

Po skyrybų Raseinių meras 52 metų Algimantas Mielinis neilgai viengungiavo – ką tik vedė trejais metais jaunesnę savo sekretorę. Ji prieš sutuoktuves buvo pamaloninta nemenku priedu prie algos. Kad „tvarkietis“ A.Mielinis užmezgė romaną su tarybos sekretoriato vedėja Violeta Lauciūniene, raseiniškiai kalbėjo apie metus. Gandus sustiprino politiko skyrybos su žmona ir jo pasirodymai kartu su nauja išrinktąja.

Šilutės rajone „Ford Focus“ su 2 vaikais atsidūrė griovyje

27|8

Šilutės rajone apsivertė moters vairuojamas „Ford Focus“ automobilis, kuriame buvo du vaikai. Nelaimė įvyko šiek tiek po 18 val. Žemaičių Naumiestyje, kelyje Žemaičių Naumiestis – Vainutas. Moteris pasakojo, kad automobiliu važiavo nuo kalno žemyn, tačiau transporto priemonę ėmė „mėtyti“. 34 metų vairuotoja ėmė stabdyti, tačiau automobilis apsisuko, nuslydo nuo kelio ir apsivertė.

Kodėl slėpė nuo medikų, kad nusižudęs kunigas sirgo depresija?

147|3| 

Aukšti dvasininkai po Šakių klebono Sigito Matusevičiaus savižudybės jam iš karto pripaišė psichikos ligą, nors apie ją nieko nežinojo gydytojai. Nežinojo ir psichiatras, pernai rudenį pasirašęs leidimą, kad S.Matusevičiui galima savyginai įsigyti ginklą. Per daug neatsakytų klausimų, trikdančių ir tikinčiuosius, ir medikus.

Tragiška lemtis: prieš metus pasikorė vyras, dabar žuvo vaikai

95|3|

Prieš metus pasikorė vyras, o po metų žuvo du vaikai. Toks tragiškas Utenos rajono gyventojos Rasos likimas. Penktadienio vakarą per tragišką avariją Utenos rajone žuvo du jos vaikai. Skaudi avarija – smūgis vietos bendruomenei. Pasak bendruomenės vadovės, žuvusių vaikų motina, Velbiškių kaimo gyventoja Rasa pastaruoju metu palaidojo ne vieną artimąjį. „Ji labai sunkiai vertėsi, tik ką mamą buvo palaidojusi, prieš metus kažkur pasikorė jos vyras...Kažkoks prakeikimas yra ir viskas“, – „Lietuvos ryto" televizijai pasakojo Pakalnių bendruomenės centro vadovė Margarita Dabulskienė.

Rinkimų prievaizdų rėtis trumpina partijų kandidatų sąrašus

20

Sutrumpėjo kandidatų į savivaldybių tarybas sąrašas. Sekmadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš jų išbraukė 132 į vietos valdžią pretendavusį asmenį, kuris nedeklaravo gyvenamosios vietos arba tą padarė netinkamai. Labiausiai dėl to nukraujavo Liberalų sąjūdis, iš kurio pateiktų sąrašų rinkimų prievaizdai išbraukė 22 kandidatą. Konservatorių sąrašai irgi sutrumpėjo – iš jų išbraukta 17 kandidatų, Darbo partija nukraujavo kiek mažiau – iš šios partijos sąrašų išbraukta 15.

Įspūdingos Temidės tarnų pensijos P.Gražuliui gniaužia kvapą

258

Seimo narys Petras Gražulis nenuleidžia rankų ir net po pakartotinio Konstitucinio teismo išsiaiškinimo, kad niekas negali kėsintis į teisėjų valstybines pensijas, toliau siekia jas atimti iš Konstitucijos sargų.

Moteris patikėjo, kad žiurkes veisti pelninga ir pasigailėjo

22

Molėtų rajono gyventoja nutarė užsiimti neįprastu, tačiau greitą pelną žadančiu verslu – auginti veislines beplaukes žiurkes. Bet patikėjusi vadinamaisiais verslininkais moteris prarado 2600 eurų. Šią savaitę į policiją kreipėsi vieno Molėtų rajone esančio miestelio gyventoja 48-erių Janina. Ji praėjusių metų spalio mėnesį pasirašė su viena įmone sutartį dėl veislinių beplaukių žiurkių veisimo ir auginimo.

Naujienų srautas
2015-01-25 20:47

Provincijos barai (2). Kaip Padubysyje karves dalgiu pjauna

9|8

Tokių užeigų Lietuvos bažnytkaimiuose – dažnai ne po vieną. Įvairiai jos vadinamos. Prieškariu – smuklės, sovietmečiu – knaipės, o dabar – neretai ir paniekinamai: „snarglinės“, „skylės“, „alubariai“. „Einu į barą" tokių užeigų lankytojai niekada nesako. „Aš pas Petrauckų“ arba „Varom pas Staską.“ Priklausomai nuo to, kas prie baro stovi. lrytas.lt tęsia pasakojimus apie kaimų barus, kur teka kasdienis provincijos vyrų ir moterų gyvenimas.


2015-01-25 20:22

Kaune į darbą ir į miesto apžvalgos aikštelę nuveš funikulierius

Funikulieriumi į Aleksoto kalną pasikelti ar nuo jo nusileisti norintys kauniečiai tai vėl gali daryti įprastu laiku.


2015-01-25 20:14

Apie pavojų Vilniaus mieste nėra kam pranešti

1

Pavojingas dujų nuotėkis degalinėje, medžius vartanti audra. Ar tokiais atvejais civilinės saugos specialistai neturi pranešti apie ekstremalią situaciją? Pasirodo, Vilniuje to padaryti dar neįmanoma.


2015-01-25 18:02

L.Linkevičius padėtį Ukrainoje aptarė su ES ir NATO pareigūnais

10

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius padėtį Ukrainoje sekmadienį telefonu aptarė su aukštais Europos Sąjungos (ES) ir NATO pareigūnais.


2015-01-25 17:43

Druskininkų valdžios leidinio publikacijos nėra politinė reklama

2

Druskininkų savivaldybės leidžiamo laikraščio „Mano Druskininkai“ publikacijos nėra laikytinos politine reklama, teigia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išnagrinėjusi miesto opozicinių partijų prašymą įvertinti laikraščio turinį.


2015-01-25 16:46

Savaitgalis Lietuvoje – nubalintas sniegu

21

„Apšerkšniję mūsų žiemos/balta balta, kur dairais./Ilgas pasakas mažiemus seka/pirkioj vakarais“ (S.Nėris). Žiema mūsų šį sezoną kol kas sniegu labai nelepino. Dar praėjusią savaitę jis buvo beveik visas ištirpęs. Tačiau šį savaitgalį vaizdas jau kitoks. Nors didelio šalčio ir nėra, visur aplinkui balta. Sinoptikai žada, kad sniegas kol kas neskubės ištirpti, tad žiema galėsime dar kurį laiką pasidžiaugti.


2015-01-25 16:00

Sugyventinę auklėjo metaline kėdute

3

Varėnos areštinėje atsidūrė vyras, kuris mažamečio sūnaus akivazidoje bandė auklėti sugyventinę, daužydamas jai per galvą metaline kėdute.


2015-01-25 15:42

Užpuolikas Alytuje moteriai perpjovė pirštą

Alytaus policija ieško jaunuolio, kuris naktį iš šeštadienio į sekmadienį Alytuje, ant Juozapavičiaus tilto užpuolė ir sužalojo moterį.


2015-01-25 15:36

Mirė lietuvių rašytojas Jonas Mikelinskas

8

Sausio 25 dieną Vilniuje, eidamas 93-iuosius metus mirė įžymus lietuvių rašytojas, prozininkas ir esiestas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Jonas Mikelinskas.


2015-01-25 15:13

Informacija apie R.Kalantą dingo, bet uraganas čia niekuo dėtas

17

Informacinė lenta prie Romo Kalantos paminklo šalia Miesto sodo jau dvi savaites stovi tuščia. Kauniečiai suka galvas, kas jai nutiko? Valdininkai nuramino, kad uraganas „Feliksas“ čia niekuo dėtas. Akylesni kauniečiai jau praėjusią savaitę pastebėjo, kad greta R.Kalantos susideginimo 1972 metais vietos, kur įkurdintas paminklas „Aukos laukas“, esanti lenta – tuščia. Neliko ją dengusios plastiko plokštės ir po ja buvusios informacijos. „Lenta buvo uždengta skaidriu plastiku. Todėl pavogti jo lyg ir neturėtų. Įdomu, kur dingo informacija ir ją dengusi plokštė?“ – svarstė kaunietis Rimas Zareckas.


2015-01-25 15:09

Muštynės Kuršėnuose: du žmones mušė septyniese

14

Naktį iš penktadienio į šeštadienį, Šiaulių rajone, Kuršėnuose, prie kavinės „Romuva“ įvyko muštynės, kuriose dalyvavo net devyni žmonės – aštuoni vyrai ir moteris.


2015-01-25 14:22

Įpykęs vyras planavo sudeginti namus kartu su žmona

1

Per konfliktą su sutuoktine įsiutęs Kupiškio rajono gyventojas grasino sudeginti namus ir žmoną.


2015-01-25 13:34

Dalį Vainatrakio kapinių Kaune svarstoma nuomoti verslininkams

11

Naujųjų Kauno Vainatrakio kapinių teritorijoje ateityje galėtų atsirasti ir prabangios privačios kapinės, ir sklypai įvairių konfesijų laidojimams.


2015-01-25 13:24

Po klebono šūvio į širdį maldas gožia spėlionės

264|4| 

Katalikų vadovai – ne psichiatrai, bet klebonui Sigitui Matusevičiui po savižudybės išsyk pripaišė psichikos ligą. Kodėl taip pasielgė aukšti dvasininkai? Tai sutrikdė ir paprastus tikinčiuosius, ir medikus. Šakių bažnyčioje prie juoda juostele paženklinto portreto degė žvakė. Parapijiečiai lėtai vienas po kito vėrė sunkias girgždančias duris ir ieškojo vietos arčiau altoriaus. Iš jų būrio vis atsiskirdavo sutaną vilkintys vyrai ir, priklaupę priešais altorių, suko į zakristiją.


2015-01-25 13:09

Vilniuje šūviu į kaklą sužalotas vyras

Sostinės policijos pareigūnai ieško 28 metų vyriškio, kuris įtariamas iššovęs ir sužalojęs 32 metų vilnietį.


2015-01-25 12:57

Kaune dukra peiliu sužeidė tėvą, Vilniuje – vyras sugyventinę

2

Šeštadienį į Kauno ligoninę buvo atvežtas ir paguldytas 40 metų vyras, kurį namuose peiliu sužalojo nepilnametė fukra.


2015-01-25 12:13

Į tėvystės rekordą nusitaikiusiam V. Antonovui dar teks plušėti

264|4|

Lietuviškosios mafijos tėvu besivadinantis 76 metų Vidas Antonovas susilaukė dukros ir pasiskelbė esąs vyriausiu Europos tėvu. Naujiena, kad Lietuvoje atsirado vyriausias ir pajėgiausias Europos tėvas, paplito po šalį.


2015-01-25 12:07

A. Nyka-Niliūnas pagerbtas Vilniaus bažnyčioje

2|30

Sekmadienį Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje pagerbtas poetas Alfonsas Nyka-Niliūnas (1919-2015). Jam skirta Atminimo akademinė valanda.


2015-01-25 11:35

Lenkijos grožybės lietuviams – nė motais

3|54

Romintos giria, Rospudos slėnis, Augustavo apylinkės – galima sakyti, lietuviams ranka pasiekiamos vaizdingos Lenkijos vietovės. Tačiau nors visos jos už keliasdešimt kilometrų nuo Lietuvos sienos, kaimynų žiema nesulaukia. Daugiau jų būna tik vasarą.


2015-01-25 09:41

Skuode latvė pareigūnams siūlė 100 eurų kyšį

Bandydama išgelbėti jaunuolį nuo atsakomybės, penktadienį Latvijos pilietė pareigūnams davė 100 eurų kyšį.