• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Koalicijos partneriai rodo dantis ir bando kandžiotis

5

Vienu sykiu ir šiek tiek rinkėjų palankumo nusiperki, ir politiniams konkurentams socialdemokratams kiaulystę iškreti. Taip Darbo partija elgėsi paskutiniame Seimo sesijos posėdyje. Dirbantiems pensininkams per krizę nurėžtos pensijos turi būti pradėtos grąžinti skubiai, o dėl valdininkų ir teisėjų algų kompensavimo galima ir pasiožiuoti. Tokie „darbiečių“ veiksmai vakar gerokai panervino socialdemokratus ir jų lyderį Algirdą Butkevičių.

Po sprendimo dėl N. Bilevičiaus – švedų teisės ekspertų nuostaba

241|3|

Antradienį baigėsi Švedijoje nužudymu įtariamų brolių Bilevičių suėmimo terminas. Įvyko tai, ko niekas nesitikėjo. Šiovdės prokuroras teigia, kad už grotų reikia palikti Nerijų Bilevičių, o jaunesnį brolį paleisti į laisvę. Todėl Aivaras Bilevičius gali grįžti į Lietuvą. Iš pradžių N.Bilevičius buvo įtariamas tik pagalba darant nusikaltimą, o dabar broliai tarsi apsikeitė vietomis: jaunėliui įtarimai palengvinti, o vyresnėlį užgriuvo sunkesni.

Šiltą vidurvasarį lis visai nedaug

1

Liepa – šilčiausias metų mėnuo. Vidutinė jo temperatūra svyruoja nuo 16 iki 17 laipsnių. Kadangi vidurvasarį jau gerokai įšilęs ne tik žemės paviršius, bet ir jūra, temperatūros skirtumai tarp pajūrio ir rytinių rajonų nėra tokie dideli kaip kitais mėnesiais. Rytų Lietuvoje oras dienomis šyla 2–3 laipsniais daugiau negu pajūryje, o naktimis prie jūros būna 2–4 laipsniais šilčiau nei šalies rytuose.

Užterštas Vilniaus gruntas vis dar alsuoja nuodais

6|3

Specialistai paskelbė potencialių taršos židinių sąrašą, kuriame – ne tik sovietinės pramonės gigantai, bet ir nelegalios gyvūnų kapinės Karoliniškėse.

Ligoninėje apvogta vilnietė: policija vaidina, kad dirba

49

Vagių auka Vilniaus ligoninėje tapusią moterį šokiravo pareigūnai – tą pačią dieną policininkas jai pranešė, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas, o prokuroras – kad jis sustabdytas. „Tai pasityčiojimas ir darbo imitavimas“, – savo susidūrimą su sostinės pareigūnais apibūdina dailininkė ir vienos sostinės meno galerijos direktorė Dovilė.

Nustebsite, koks lietuvių įvaizdis Norvegijoje

106|2

Šiuo metu Norvegijoje yra 11 lietuvių vaikų, netekusių tėvų globos, iš viso šalyje gyvena apie 50 tūkst. lietuvių kilmės imigrantų, o štai Somalio mažųjų piliečių Norvegija globoja net 53. Tad ar tikrai norvegams labai reikia lietuvių vaikų?

Rusija tiria, ar Baltijos šalių nepriklausomybė – teisėta

288| 

Lietuvos aukščiausi pareigūnai antradienį provokacija pavadino Rusijos prokuratūros sprendimą tirti Baltijos šalių nepriklausomybės pripažinimo teisėtumą.

Naujienų srautas
2015-07-01 08:55

Kauno rajone vėl aptikta suklastotų eurų

Policijos pareigūnai pakaunėje sučiupo 16 ir 19 metų jaunuolius, kurie įtariami platinę suklastotas 20 eurų vertės kupiūras.


2015-07-01 08:49

Daktarų istorija – gaujos likučių ir jų įpėdinių medžioklė

57|7

Galima sakyti, kad 2013 ir 2014 metai buvo Kauno nusikalstamo pasaulio atstovų masinių areštų metai. Pastaraisiais metais sparčiai retėjo ir Jungtinėje Karalystėje išblaškytų Kauno Vilijampolės kiemuose kadaise susibūrusios Daktarų gaujos narių gretos. Taip skelbiama šiomis dienomis prekyboje pasirodžiusiame ir naujais faktais antaujintame žurnalisto, rašytojo Dailiaus Dargio knygos „Tikroji Daktarų istorija“ leidime.


2015-07-01 08:46

Grįžęs iš užsienio vilkaviškietis bandė pasitraukti iš gyvenimo

Pirmadienį vakare Vilkaviškio pakraštyje, Vytauto gatvės pabaigoje, pravažiuojantys žmonės, pastebėję liepsnojantį krūmą, išgelbėjo nusižudyti ketinusio 57 metų vyriškio gyvybę.


2015-07-01 08:30

F. Mogherini vizitas į Vilnių nukeltas dėl Irano derybų

Šią savaitę planuotas Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini vizitas į Vilnių nukeltas dėl užsitęsusių derybų Irano branduolinės programos klausimu, trečiadienį patvirtino Lietuvos užsienio reikalų ministro atstovas spaudai.


2015-07-01 07:37

Vilniuje – kraupi jauno dviratininko mirtis

293|8

24 metų jaunuoliui pasivažinėjimas dviračiu antradienio vakarą Vilniuje baigėsi tragedija. Narbuto gatvėje esančiu dviračių taku dideliu greičiu skriejęs jaunas vyras nepamatė priešais jį buvusių laiptų. Vaikinas nuskriejo nuo jų ir galva rėžėsi į grindinį. Nelaimė įvyko prieš 22 val. Vaikinas žuvo vietoje. Pasak įvykį mačiusių žmonių, jaunas vyras važiavo labai dideliu greičiu, o pamatęs prieš save laiptus nebespėjo sustabdyti. Kaip teigė kartu su jaunuoliu važiavęs jo draugas, vaikinas susipainiojo, kur link veda dviračių takas ir nepamatęs laiptų nuskriejo nuo jų. Jo draugas nesusižalojo.


2015-06-30 22:39

Per gaisrą Vilniaus rajone žuvo vyras

Antradienio vakarą per gaisrą Vilniaus rajone, Meliakonių kaime, žuvo vyras.


2015-06-30 21:53

Mirtina motociklininko kaktomuša: šešėlis metamas ant pareigūnų

51|2

Tragiškai pasibaigęs krosinio motociklo susidūrimas su pasieniečio vairuojamu automobiliu kelia vis daugiau klausimų. Pareigūnai žuvusiam 21 metų jaunuoliui žeria kaltinimus dėl kontrabandos. Tuo tarpu sūnaus gedinti mama ir įvykio liudininkai skolingi nelieka – ant pareigūnų jie veja šešėlį dėl persekiojimo. Kas vyko tą lemtingą sekmadienio vakarą, kuris nusinešė jauno vyro gyvybę?


2015-06-30 21:50

Henrikas Daktaras lieka įkalintas iki gyvos galvos

67|16| 

„Jei šitas teismas manęs neišteisins, mane išteisins istorija. Esu nekaltas“, – dar neseniai Apeliaciniame teisme kalbėjo kalėti iki gyvos galvos nuteistas Kauno nusikaltėlių pasaulio lyderis Henrikas Daktaras.


2015-06-30 21:47

Bausmė ramų gyvenimą kūrusį vyrą pasivijo po 10 metų

9

Klaipėdietis Pavelas Volkovas vylėsi ramiai gyventi Didžiojoje Britanijoje, tačiau kaltinimai dėl sveikatos sutrikdymo, plėšimo ir vagystės jį pasivijo po dešimties metų. Jis kalės 6 metus. Nusikaltimas, dėl kurio 29 metų P.Volkovas buvo nuteistas kalėti, įvykdytas dar 2005 metų liepos 30-osios naktį Klaipėdoje. 38 metų Vidmantas Meškys, gyvenęs su motina Gėlių gatvėje, popietę sulaukė dviejų bičiulių su draugėmis. Kompanija sode kepė šašlykus, gurkšnojo alų.


2015-06-30 20:09

Liberalai svarstys Lietuvą išplūdusio M. A. Haroldo likimą

16

Necenzūriniais žodžiais Lietuvą išvadinusio sostinės tarybos nario, brito Marko Adamo Haroldo likimas Liberalų sąjūdyje bus svarstomas artimiausiame partijos posėdyje, sako sostinės meras ir Vilniaus liberalų vadovas Remigijus Šimašius. „Joks kontekstas ar kiti pasiteisinimai negali būti tokių žodžių vartojimo pateisinimas, ypač Lietuvos atžvilgiu. Tai vertinu ypač neigiamai. Artimiausiu metu turėsime frakcijos posėdį savivaldybėje, bus svarstoma kaip elgtis šių žodžių autoriaus atžvilgiu“, – BNS antradienio vakarą sakė jis.


2015-06-30 19:59

20 metų diskusijos dėl lenkiškų pavardžių rašybos. Kada baigsis?

9

Politikai vėl skėlė antausį kaimynams lenkams ir Lietuvoje besilankančiam Lenkijos prezidentui Bronislawui Komorowskiui. Nors atrodė, kad klausimas dėl lenkiškų pavardžių rašybos tuoj bus išspręstas, Seimas įstatymo svarstymą išvakarėse išbraukė iš darbotvarkės. Apie tai, ar daugiau nei 20 metų trunkančios diskusijos kada nors pasibaigs, „Lietuvos ryto“ televizijos aktualių pokalbių laidoje „Lietuva tiesiogiai“ su žurnaliste Daiva Žeimyte kalbėjosi viena įstatymo iniciatorių, socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, Tėvynės sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Valentinas Stundys bei politologas Lauras Bielinis.


2015-06-30 19:57

Marti anytą kūlė kumščiais ir kibiru

2

86 metų Mažiūnų kaimo (Alytaus r.) gyventoja pasiskundė policijos pareigūnams, kad jos pačios namuose ją sumušė dvigubai jaunesnė marti. Daiva P. kūlė senolę ne tik kumščiais, bet ir kibiru, vis taikydami į galvą.


2015-06-30 18:52

L. Plėšnienė papasakojo savo versiją apie tariamą A. Ūso vyndėmę

198|24

„Aš nesakau, kad tai buvo jie, nes netikrinau jų pasų, bet ir dabar manau, kad tai jie, nors aš negaliu to įrodyti“, – Vilniaus miesto apylinkės teisme kalbėjo už mirusiųjų atminimo paniekinimą ir šmeižimą teisiama onkologė Laima Plėšnienė.


2015-06-30 18:08

Rankos netekęs vyras sugebėjo pats išsikviesti pagalbą

7

Vidurdienį Varnagirių kaimo (Alytaus r.) laukuose šienapjūtės darbai tragiškai baigėsi 55 metų traktorininkui – jam prie peties nutraukta ranka. Užstrigus prese špagatui rulonams apvynioti, vyras išlipo jo pataisyti ir ranka pakliuvo į veleną. Sunkiai sužalotas žmogus sugebėjo išjungti traktorių ir apie įvykusią nelaimę telefonu pranešti ūkininkui, kuriam padėjo.


2015-06-30 17:53

V. Uspaskicho šeimos turtas – 35,7 mln. eurų, A. Guogos – mažiau

3| 

Turtingiausiu Lietuvos europarlamentaru išlieka Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, kurio šeimos turtas beveik 4 mln. eurų lenkia liberalo Antano Guogos valdomą turtą. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, V.Uspaskichas su žmona Jolanta Blažyte iš viso turi 35,7 mln. eurų santaupų ir įvairaus turto, tuo metu A.Guoga su sutuoktine Aiste nurodė sukaupę 31,8 mln. eurų turto.


2015-06-30 17:27

V. Landsbergis: „Prokurorai galėtų ištirti Rusijos teisėtumą“

52

Lietuva neturėtų veltis į diskusijas ir kreipti daug dėmesio į Rusijos prokuratūros pradėtą tyrimą dėl Baltijos šalių nepriklausomybės teisėtumo, sako pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis. Pasak jo, tokiu žingsniu Maskva bando provokuoti ginčą.


2015-06-30 17:27

Našlys netiki pareigūnų pateikta tragiškos avarijos versija

14

Kaunietis Virginijus Bajoras, po savo 44 metų žmonos žūties siekiantis įrodyti sunkvežimio vairuotojo kaltę, patiria vieną nesėkmę po kitos. Baudžiamoji byla dėl avarijos vis nutraukiama, o našlio skundai, kuriuose prašoma atnaujinti tyrimą – atmetami. Bylą jau palaidojo prokuratūra, skundą dėl prokurorų sprendimo atmetė Kauno apylinkės teismas. Paskutinį žodį tars Kauno apygardos teismas, kuriam V.Bajoras apskundė Kauno apylinkės teismo verdiktą.


2015-06-30 17:19

Savanorių šauktinių jau daugiau nei 2000

5| 

Savo noru atlikti privalomąją 9 mėnesių karinę tarnybą jau užsirašė 2 009 piliečiai.


2015-06-30 16:56

B. Komorowskis Kaune prisiminė ir savo lietuviškas šaknis

24|13|

Kadenciją baigiančiam Lenkijos prezidentui Bronislawui Komorowskiui Kaunas parodė išskirtinę pagarbą. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) antradienį jam buvo įteiktos Garbės daktaro regalijos. Priėmęs garbingą apdovanojimą iš VDU rektoriaus Z.Lydekos rankų, Lenkijos prezidentas lietuviškai ištarė: „Ačiū.“


2015-06-30 16:43

Šv. Jonų bažnyčioje – atsisveikinimas su Vytautu Galvonu

14|19|

Granitinė tragiškomis aplinkybėmis žuvusio politiko Vytauto Galvono urna antradienį ryte paskendo baltų gėlių jūroje Šv. Jonų bažnyčioje. Kairėje urnos pusėje šalia velionio pelenų padėtas vainikas nuo V.Galvono mamos ir sesers, o dešinėje bolavo gėlės, kurias atnešė politiko žmona ir vaikai.