Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Neregėta Palanga: prostitutės, narkotikai, benamiai

216|47

Kriminalu kvepiantis klausimas nesutrikdė jauno vyro. „Taip ir reikėjo sakyti, kad jums reikia kekšės!“ – nusijuokia. Skubiai nuo pirštų nučiulpia keptos duonos riebalus, išsitraukia neišmanųjį mobilųjį telefoną, kurio žalia ekrano šviesa primena pernokusio žirnio, ir įsirašo mano numerį. Praneš, kai mergina bus laisva ir galės aptarnauti. Per nedidelį žiedo formos skverą Palangos širdyje į prekybos centrą skuodžia pavargėlis. Taip susikaupęs, kad atrodo į smilkinius sutekėjo paskutiniai gurkšniai kraujo, dar nepraskiesto etanoliu. Skubiai dėlioja mažus žingsnelius, nugarą išrietęs lyg seną burę, o tuščią alaus butelį laiko atkišęs į priekį.

Kauno pakraštyje – kraupi vairuotojo žūtis

39|23

Ketvirtadienio popietę Kauno pakraštyje, link Karmėlavos gyvenvietės vedančiame kelyje įvyko skaudi eismo nelaimė. Nuo kelio nuvažiavo ir į medį nestabdydamas rėžėsi automobilis „Audi A4”. Jo vairuotojas nuo daugybės sužalojimų mirė vietoje. Automobilis lygioje kelio vietoje išvažiavo į šalikelę, ja nestabdant nuriedėjo kiek daugiau nei penkias dešimtis metrų ir milžiniška jėga rėžėsi į medį. Šiame kelio ruože didžiausias leistinas greitis 70 kilometrų per valandą.

Palangoje kilęs viesulas žalojo žmones ir nusiaubė paplūdimį

74|2| 

Ketvirtadienį per pietus centriniame Palangos paplūdimyje staiga kilęs stiprus viesulas pakėlė batutą, o šis krisdamas sunkiai sužalojo tris žmones, dar penki poilsiautojai patyrė lengvesnes traumas. Pajūryje gana reto gamtos reiškinio liudytojais tapo nuo jūros tilto į šiaurinę pusę tarp pliažo kavinės „Mojo Lounge“ ir už keleto šimtų metrų esančios dar vienos paplūdimio viešojo maitinimo palapinės poilsiavę žmonės.

„Tvarkiečiai“ sukilo prieš juodojo sąrašo reikalavimus

23| 

Ketvirtadienį posėdžiavęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ prezidiumas nusprendė neteikti naujų viceministrų vietoje patekusiųjų į vadinamą „juodąjį sąrašą“ ir prašo inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl šio sąrašo atsiradimo aplinkybių. „Prezidiumas pabrėžia būtinumą suderinti politinio pasitikėjimo, kompetencijos ir nepriekaištingos reputacijos valstybės tarnyboje aspektus, tačiau atsižvelgdamas į susidariusią situaciją pareiškia, jog neteiks kai kurių partijos atstovų toliau eiti viceministrų pareigas, kol nebus atliktas išsamus tyrimas“, – rašoma ketvirtadienį priimtame pareiškime.

Asfaltas guls tik ten, kur gyvena Kauno vicemeras

21|5

Kodėl kapitaliai remontuojama tik ta Antanavos gatvės dalis, kuria važinėja Kauno vicemeras „tvarkietis“ Vytautas Vasilenka? Tokiais skundais Kauno merą Andrių Kupčinską atakuoja tolėliau stovinčių Antanavos gatvės namų gyventojai.

Lietuvos žemės „gynėjas“ lenkiasi Kremliui ir keikia B. Obamą

1786|3|

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas turėtų ploti katučių. Vienu didžiausių Lietuvos patriotų save laikantis Nepriklausomybės Akto signataras Rolandas Paulauskas, nesėkmingai bandęs tapti šalies prezidentu, apie situaciją Ukrainoje prakalbo Rusijos prezidento žodžiais.

Laimės kūdikis po kraupaus smūgio į rąstus pats išlipo lauk

12|2

Vieną Klaipėdos rajono gyventoją galima vadinti tikru laimės kūdikiu. Jo vairuojamam automobiliui dideliu greičiu įsirėžus į rąstus vežusio traktoriaus priekabą vyras ne tik išgyveno, bet ir pats sugebėjo išlipti iš sumaitotos mašinos. Nelaimė ketvirtadienio pavakare įvyko Klaipėdos rajone, žvyrkelyje greta Skomantų kaimo.

Naujienų srautas
2014-07-24 19:10

Vilniuje vairuodamas mirė vyras, automobilis trenkėsi į stulpą

12|12

Vilniuje vairuodamas mikroautobusą mirė vyras. Nevaldomas automobilis trenkėsi į kelio ženklą ir jį nuvertė. Spėjama, kad vairuotojui sustojo širdis. Pranešimą apie Justiniškių g. 119 į stulpą atsitrenkusį mikroautobusą „Ford Transit“ Vilniaus policija gavo apie 16 val. 47 min. Buvo pranešta, kad mikroautobuso vairuotojui reikia medikų pagalbos.


2014-07-24 18:37

Šauksmų pažadintas vyras iš upės dugno iškėlė ir atgaivino vaiką

2| 

Jaunas marijampolietis išgelbėjo vaiko gyvybę. 24-erių vyras snūduriavo, kai išgirdo pagalbos šauksmą - puolęs į upę, drumstame vandenyje jis rado nuskendusį vaiką, iškėlė ir atgaivino. Medikų teigimu, šioje situacijoje kiekviena sekundė buvo svarbi.


2014-07-24 17:58

Kitoks Vilnius: Šnipiškės

3|38

Šnipiškės – Vilniaus miesto dalis, išsidėsčiusi dešiniajame Neries krante priešais Naujamiesčio seniūniją. Tai – buvęs Vilniaus priemiestis, pavadintas turtuolio pirklio Šnipio vardu, kuriam didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas buvo padovanojęs už Neries upės didelius žemės plotus. Šnipiškėse praeityje stovėjo Šnipiškių sinagoga ir buvo įkurtos Šnipiškių žydų kapinės.Šiandien Šnipiškių rajonas apsuptas statybomis,ir gali būti kad šitas istorinis reliktas greitu laiku išnyks.


2014-07-24 17:51

Vilius Karalius išeina į laisvę

62

Kontrabandos karaliumi tituluojamas Vilius Karalius išleidžiamas į laisvę. Apeliacinio teismo teisėjas Kęstutis Jucys ketvirtadienį panaikino Vilniaus apygardos teismo (VAT) liepos 4-osios sprendimą pratęsti V.Karaliaus suėmimą dar trims mėnesiams ir nusprendė jį išleisti į laisvę.


2014-07-24 16:48

Trys rusai į Lietuvą bandė įvažiuoti įtartinu visureigiu

1|2

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai sulaikė įtartiną visureigį. Patikros metu paaiškėjo, kad jo valstybinių registracijos numerių ieško Bulgarijos teisėsaugininkai. Įtartinų daiktų pasieniečiai rado ir mašinos salone.


2014-07-24 16:03

K. Komskis – apie D. Grybauskaitės įtaką socialdemokratams

17

Valdančiojoje koalicijoje sunkiausia yra dirbti su socialdemokratais, kurie dažniau nei kitos partijos nesilaiko pasiektų susitarimų, teigia partijos „Tvarka ir teisingumas“ vienas iš lyderių, Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.


2014-07-24 15:21

Vilnius paskelbs sankcijas Rusijai

181

Lietuva, reaguodama į eskaluojama krizę Ukrainoje, svarsto galimybę įvesti nacionalines sankcijas Rusijos piliečiams, ketvirtadienį pranešė prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Tai daro Užsienio reikalų ministerija. Manau, kad artimiausiu metu žinosime apie tokių sankcijų turinį ir kas į jas bus įtrauktas“, - sakė prezidentė.


2014-07-24 15:15

Partrenktas senolis: „Nieko nemačiau, tik jauną vairuotoją“

4

Vilniaus policijai ketvirtadienį po pietų pranešta, kad automobilis partrenkė ir sužalojo vyrą. Nukentėjęs sako nepamatęs nei automobilio markės, nei numerio, tačiau atkreipė dėmesį į tai, kad jį partrenkusią mašiną vairavo jauna mergina.


2014-07-24 14:59

Kauno pakraštyje aptikta dar viena nelegali degalinė

6

Policijos pareigūnai Kaune, Julijanavos rajone, privataus namo kieme, aptiko nelegaliai veikusią degalinę. Jos savininkas 42 metų S.K. veikė nesislėpdamas. Degalų pylimo kolonėlė ir 10 tonų talpykla buvo sumontuotos namo kieme.


2014-07-24 14:48

Kariuomenės vadas J. V. Žukas prisiekė tarnauti Lietuvai

46|20| 

Lietuvos kariuomenės vadu tapo Jonas Vytautas Žukas. Naujojo kariuomenės vado inauguracijos ceremonija vyko vidurdienį Vilniaus katedros aikštėje. Iškilmėse dalyvavo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kiti aukšti valstybės pareigūnai ir svečiai iš užsienio.


2014-07-24 14:34

Magistralėje „Via Baltica“ – automobilių spūstis

1

Judrioje transporto arterijoje „Via Baltica“ vykstant nuo Kauno Marijampolės kryptimi ketvirtadienį po pietų susidarė didelė automobilių spūstis. „Dėl kelio darbų sutriko eismas magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai 52-ajame kilometre (Marijampolės kryptimi). Čia susidariusi transporto priemonių spūstis“, – praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.


2014-07-24 14:32

Šilutės rajono žvyrkelyje apsivertė „Renault“, nukentėjo moteris

4|5

Ketvirtadienio popietę Šilutės rajone,  Labatmedžio kaime, įvyko avarija, per kurią sužeista garbaus amžiaus moteris.


2014-07-24 14:22

Neregėta Palanga: prostitutės, narkotikai, benamiai

10|46

Turistinės Palangos širdis yra tokia keista vieta, kad gali įsivaizduoti, kaip atrodytų sovietų okupuotas ir darbo liaudžiai perduotas Holivudas. Kur auksinės statulėlės būtų teikiamos dainininkams su joniku, o kebabus reklamuotų ūsuotos moterys. Čia vis dar galima sutikti vyrų, kuriems ant pečių tupi kalbančios papūgos, būrėjų, kurios savo įgimtų galiu dar neišplovė kartu su neviltimi. Čia galima sutikti turistų iš Rusijos, kurie senajame kuršių mieste vis dar ieško broliškos sovietinės respublikos palaikų.


2014-07-24 14:08

D. Grybauskaitė: „Šantažas neturėtų dominuoti politikoje“

5

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad šantažas neturėtų dominuoti politikoje.


2014-07-24 13:40

Karo medikai gelbėjo per ceremoniją Vilniuje nualpusią mergaitę

4|3

Sostinės širdyje, Katedros aikštėje, iškilmingą Lietuvos kariuomenės vado pasikeitimo ceremoniją stebėję vilniečiai, turistai ir valdžios atstovai nė neįtarė, kad už jų nugaros vyko dramatiškas vaiko gelbėjimas. Renginyje budėję kariai prie pat centrinio įėjimo į Vilniaus arkikatedrą gaivino nuo karščio nualpusią ir susižalojusią dešimtmetę.


2014-07-24 13:22

Arvydas Pocius prasitarė apie naujas pareigas

5|2

Kadenciją baigęs kariuomenės vadas Arvydas Pocius bus skiriamas Lietuvos ambasadoriumi Rumunijoje. Tai generolas leitenantas patvirtino žurnalistams po kariuomenės vadų pasikeitimo ceremonijos Vilniuje.


2014-07-24 12:36

Skandalingasis veikėjas S. Rachinšteinas tvirtai įsikibo į stogą

33|2

Be leidimų pastatytas statinys greičiau nugrius pats, nei pažeidėjus privers jį nugriauti statybas prižiūrinčių tarnybų darbuotojai. Niekas neskuba net ir tuomet, jei pastatas kyla ant parduotuvių stogo ir kelia grėsmę žmonių saugumui. Kiek laiko užtrunka Vilniuje nugriauti nelegaliai pastatytą pastatą? Mažiausiai keletą metų, rašo „Lietuvos rytas“. Tačiau to galima ir nesulaukti, jei statinys priklauso daugybę statybos ir nekilnojamojo turto bendrovių pristeigusiam šešėliniam milijonieriui Sergejui Rachinšteinui.


2014-07-24 12:18

Įtariamasis Sausio 13-osios byloje J. Melis lieka suimtas

Sausio 13-osios byloje įtariamas Rusijos Jurijus Melis lieka suimtas, ketvirtadienį nusprendė teismas. Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį atmetė jo prašymą pakeisti kardomąją priemonę - suėmimą - ir paleisti į laisvę. Ši nutartis galutinė ir neskundžiama.


2014-07-24 11:48

Euras – iššūkis su patikimu užnugariu

5

ES politinės institucijos jau priėmė visus įmanomus formalius sprendimus, atveriančius duris eurui Lietuvoje. Kad ir ką bekalbėtų skeptikai, tikiu, kad tai yra pozityvus variklis šalies ekonomikai.


2014-07-24 11:41

Rusija turi sužinoti, kad Europą jungia ne tik dujų vamzdžiai

1

Kokių sankcijų nusipelnė Rusija po viso šito siaubo filmo, po keleivinio Malaizijos lainerio MH17 numušimo, po šimtų nekaltų žmonių aukų?