Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Vilniuje gydomas Ukrainos karys papasakojo apie baisumus

431|21

Jis buvo du kartus kontuzytas, veržiantis iš Ilovaisko katilo sunkiai sužeistas, pateko rusams į nelaisvę, atiduotas Raudonojo Kryžiaus darbuotojams, pervežtas į Dniepropetrovsko ligoninę ir dabar jau kelias dienas gydomas Lietuvoje. Iš jo kairės pėdos liko tik mėsos ir kaulų košė, gydytojai dar tariasi, kokią dalį jos teks amputuoti. Nepaisant to, Sergejus Šapošnikas sako, kad jam pasisekė, nes liko gyvas, turi abi rankas ir sveikas akis: „Dar gyvensiu.“

Archeologinių vertybių Vilniuje ieško ekskavatoriai

7|4

Užupio respublika ūžia – bendruomenė pasipiktinusi, kad Vilniaus senamiesčio širdyje, Polocko g. 7A, vyksta parengiamieji statybos darbai be leidimų, o Statybų inspekcija į tai žiūri pro pirštus. Paaiškėjo, jog formaliai šioje Užupio vietoje tik atliekami archeologiniai kasinėjimai, nors nekilnojamojo turto portale buvo skelbiama apie parduodamus butus prabangiuose kotedžuose adresu Polocko g. 7A. Šį sklypą, registro duomenimis, nuomoja Arūno Savukyno vadovaujama firma „Baltic Vaccine". Žinomas asmuo tokia pavarde - verslininkas, buvęs gražuolės Giedrės Rusytės vyras.

Milžiniškus grybus žemaičiai skuba dėti į „Facebook“

4|3

Rugsėjį grybai dygsta ne tik miškuose, bet ir socialiniame tinkle „Facebook“. Grįžę iš miško žemaičiai prieš pradėdami valyti grybus juos fotografuoja, o nuotraukas skelbia savo profilyje pasidžiaugti draugams ir pažįstamiems. Beje, grybingas miško vietas retas kuris išduoda.

Nelegalus seklys pasėjo baimę tarp pareigūnų

219|4|

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovo Kęstučio Jucevičiaus karjera kybo ant plauko. Manoma, kad tokia padėtimi gali pasinaudoti valdžios atstovai, norintys, jog jis padėtų suvesti sąskaitas su jiems neįtinkančiais verslininkais, rašo „Lietuvos rytas“. Dėl šios publikacijos vidaus reikalų ministras skubiai pavedė atlikti tyrimą. Dailis Alfonsas Barakauskas, su darbo vizitu viešintis Estijoje, šiandien ryte pavedė VRM Teisės ir vidaus tyrimų departamento generalinei inspektorei skubiai atlikti tarnybinį patikrinimą dėl informacijos, paviešintos šiame rašinyje.

D. Valys prašo panaikinti „darbiečio“ D. Ulicko neliečiamybę

Generalinis prokuroras Darius Valys ketvirtadienį kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti Darbo partijos atstovo Dariaus Ulicko neliečiamybę dėl eismo įvykio. Kaip pranešė generalinis prokuroras Darius Valys, administracinėje byloje surinkta duomenų, kad šiemet vasario 20 dieną apie 17 val. 30 min. D.Ulickas važiuodamas atbuline eiga kliudė šalia stovėjusią kitą transporto priemonę ir ją apgadinęs pasišalino iš įvykio vietos.

Istorinis vizitas: į Lietuvą atvyksta Ch. Sugiharos sūnus

4|4

Lietuvos žydų bendruomenės ir festivalio „NowJapan 2014” organizatorių kvietimu ketvirtadienį į Lietuvą atvyksta Nobuki Sugihara - vienintelis gyvas japonų diplomato Chiune Sugiharos palikuonis. Tai pirmasis N.Sugiharos oficialus vizitas Lietuvoje.

Šaulių vadas tikina, kad Lietuva nekartotų 1940-ųjų klaidos

19

Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vadas atsargos pulkininkas leitenantas Liudas Gumbinas sako, kad agresijos atveju Lietuva nebekartotų 1940 metų klaidos ir priešintųsi. Po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite, sukarintos organizacijos vadas sukritikavo neseniai skelbtą apklausą, kurioje didelė dalis gyventojų teigė, kad prieš Rusiją Lietuva atsilaikytų tik kelias dienas.

Naujienų srautas
2014-09-18 11:55

Dar metus Seimo nariai nesišvaistys pinigais

3

Seimas ketvirtadienį dar metams pratęsė reprezentacinių ir parlamentinei veiklai skiriamų lėšų mažinimą.


2014-09-18 11:48

Kauniečiams – nemokamos meilės kalbos paskaitos

2

Kauniečiai ir vėl galės nemokamai pramokti meilės kalbos – Lietuvoje gyvenantis italas Stefano M.Lanza kviečia į nemokamas interaktyvias italų kalbos paskaitas visuomenei.


2014-09-18 11:36

Vilniuje posėdžiaus NATO kariniai vadai

Savaitgalį Vilniuje posėdžiaus NATO karinis komitetas. Penktadienį ir šeštadienį vyksiančiame susitikime bus aptariamas regiono saugumas ir iškilę iššūkiai, operacijos ir šiuo metu vykstanti misija Afganistane bei planuojama ją pakeisianti „Tvirta parama“ (angl. „Resolute Support“).


2014-09-18 11:14

A. Bilotaitė kreipėsi į prokuratūrą dėl Klaipėdos tarybos nario

16|2

Seimo narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama ištirti, ar galiojantiems teisės aktams neprieštarauja Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nario Viačeslavo Titovo vieši pareiškimai, kad jei Klaipėdoje nebus įvesta antra valstybinė – rusų – kalba, per keletą metų šalyje kils pilietinis karas.


2014-09-18 11:12

Klaipėdos Liepų gatvėje – penkiolika nutepliotų pastatų

11|7

Ant Klaipėdos pastatų sienų vėl atsirado naujų teplionių – Liepų gatvėje grafičiais nuniokota net penkiolika namų. Pagal šį faktą pirmajame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas.


2014-09-18 10:59

Karo kurstytojams Lietuvoje nepavyks

Kas galėtų sugalvoti tokią nesąmonę, kad Klaipėdoje rusų kilmės žmonės taip engiami, jog po poros metų Lietuvoje ims ir prasidės pilietinis karas?


2014-09-18 10:12

Plėšikas išsigando kaukiančios signalizacijos

Praėjusį trečiadienį Kėdainiuose nesėkmingai bandyta apiplėšti parduotuvę. Užpultai pardavėjai spėjus paspausti pavojaus mygtuką ir įsijungus signalizacijai plėšikas išsigando ir paspruko.


2014-09-18 10:05

Nerimi plaukios laivas „John Lennon“

3|25

Gyvenimas Neryje darosi smagesnis ir energingesnis. Menininkas Saulius Paukštys su draugais į Neries vandenį sostinėje nuleido dar vieną laivą. Sroviniu varikliu varomas dvylikos metrų ilgio „John Lennon“ specialiai pritaikytas plaukioti sekliuose vandenyse - grimzlė 25 centimetrai. Laivas bus perdažytas, patobulintas, kiek pakeistas takelažas ir jau kitų metų gegužės mėnesi plukdys keleivius - tai jau šeštas laivas prisiglausiantis „Baržos“ bazėje.


2014-09-18 09:57

Kauno meras nesikeis – A. Kupčinskui atleisti pritrūko balsų

28

Kauno meras konservatorius Andrius Kupčinskas išsaugojo postą - pritrūko balsų net įtraukti klausimą dėl nepasitikėjimo juo į miesto tarybos posėdžio dienotvarkę.


2014-09-18 09:48

Teismas bando įminti lietuvio žūties vandenyne mįslę

14

Kretingiškiui Artūrui Vinogradovui teks prisiminti prieš ketverius metus Atlante įvykusią tragediją – 27 metų vyras kaltinamas per išgertuves laive nužudęs bendraamžį jūrininką Tadą Paulauską, rašo „Lietuvos rytas“. Klaipėdos apygardos teisme atversta byla, kurioje A.Vinogradovas kaltinamas tyčine žmogžudyste prekybos laive „Rio Ekuku“. Kol kas pavyko apklausti tik nukentėjusiuosius – nužudytojo žmoną ir jo tėvus. Liudytojai teismo posėdyje nepasirodė.


2014-09-18 09:42

Švelnesnės bausmės tikisi teigdamas, kad gynė savo šeimą

1

46 metų klaipėdiečiui už nužudymą ir grasinimą nužudyti prokuroras paprašė skirti vienuolikos metų laisvės atėmimo bausmę. Kaltinamasis tikina, kad kaimyną nužudė netyčia - gindamas savo dukrą ir sugyventinę.


2014-09-18 09:19

Iš pat ryto avarijoje Vilniuje nukentėjo pėsčiasis

Vilniaus policija aiškinasi aplinkybes avarijos, per kurią nukentėjo pėsčiasis.


2014-09-18 09:18

Pabradėje dėl cigarečių kilo masinės muštynės

10|4

Per ketvirtadienio naktį Užsieniečių registracijos centre Pabradėje kilusį konfliktą susimušė pusšimtis vietnamiečių ir dešimt gruzinų, vienam iš kurių sužalota ranka. Pasieniečiai užsieniečius tramdė panaudodami jėgą ir ašarines dujas. Pirminiais duomenimis, konfliktas kilo dėl cigarečių.


2014-09-18 09:06

Narkotikų platintojų gaujos lyderis nusižudė areštinėje

2| 

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos mieste veikusios narkotinių ir psichotropinių medžiagų platintojų grupuotės.


2014-09-18 08:58

Klaipėdos benamį pražudė peilis kišenėje

13|3

Paaiškėjo uostamiesčio centre, prie prekybos centro, atrasto negyvo benamio žūties aplinkybės ir jo mirties priežastis – neblaivus vyras, susmukęs ant šaligatvio plytelių, pasismeigė ant peilio, kurį laikė ilgos striukės kišenėje. Pirmadienį, prieš vidurnaktį, policijos patruliai gavo pranešimą, kad Martyno Mažvydo pėsčiųjų alėjoje, prie prekybos centro „IKI“, guli vyriškis, kasdien nuo ryto iki vakaro čia slampinėjantis su savo sugėrovais.


2014-09-18 08:57

Keleivė gelbėjo girtą vairuotoją - jai teks aiškintis teisme

Ignalinos rajono policija apklausė moterį, kuri, kaip pati galvojo, gelbėdama girtą vairuotoją, policijos pareigūnams davė 900 litų kyšį.


2014-09-18 08:53

Savo garažą padegęs vyras supleškino ir kaimynų statinius

1

Panevėžio rajono policija sulaikė ir uždarė į areštinę vyrą, kuris padegė savo garažą. Ugnis persimetė į kaimynų garažą, abu statiniai supleškėjo.


2014-09-18 08:47

Vagys Trakų r. gyventojui pridarė milžiniškų nuostolių

Trakų rajono policija ieško nusikaltėlių, apvogusių vietos gyventoją. Nukentėjusio nuostolis siekia 77,5 tūkst. litų.


2014-09-18 08:43

Plungiškis konfliktą išsprendė kirvio smūgiu oponentui

Plungės policija sulaikė ir uždarė į areštinę vyrą, kuris konfliktą kirviu sužalojo kitą žmogų.


2014-09-18 08:41

A. Butkevičius turi savo favoritą Vilniaus mero rinkimuose

27|2| 

Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius sako paremsiantis partijos atsakingojo sekretoriaus Gintauto Palucko kandidatūrą dalyvauti Vilniaus mero rinkimuose. „Dalyvausiu Vilniaus skyriaus konferencijoje ir pasisakysiu už G.Palucko kandidatūrą. Tai jaunas, perspektyvus, gana gabus žmogus“, - ketvirtadienį Žinių radijui sakė premjeras.