Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Kapinėse lankytojus trikdo „gidais dirbantys“ narkomanai

2

Artėjant Vėlinėms lietuviai skuba lankyti artimųjų amžinojo poilsio vietas, bet esama kapinių ar pavienių palaidojimų, kur nebus kam uždegti žvakelės. Istorikai ir paveldosaugininkai vis garsiau kalba apie tai, kad dalis mūsų istorijos, kurią pasakoja antkapiai, gali taip ir nugrimzti į užmarštį, jei nebus imtasi darbų.

Po dulksnotų Vėlinių - šiltos ir gražios lapkričio dienos

1| 

Iškeliauja spalis, spalvingas orų įvairove, pasižymėjęs retais, bet žymiais ir staigiais orų pokyčiais. Vidutinė mėnesio temperatūra šalyje siekė 6–8, Suvalkijoje bei pajūryje apie 9, Nidoje 10 laipsnių šilumos. Tai vidutiniškai tiktai 0,5 laipsnio daugiau nei 30 metų laikotarpio vidurkis.

Rastas padegtas automobilis ir prie medžio pririštas vyras

14

Ketvirtadienio naktį Vilkaviškio rajone rastas degantis automobilis ir prie medžio pririštas vyras, pranešė Policijos departamentas.

Teismas leido V.Kastujevą suimti dviem mėnesiams

35|2| 

Į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) akiratį patekęs Vadimas Kastujevas ketvrtadienį po pietų buvo atveštas į Vilniaus miesto apylinkės teismą, kuris nuspręs, ar kol kas skandalingas verslininkas liks už grotų ar bylos baigties galės laukti savo namuose.

Atidengiamas paminklas Lietuvos laisvės armijos vadui

7

Penktadienį Kauno rajone, Romainių kaime, šalia nugriauto senojo Raudondvario tilto per Nevėžį, bus atidengtas paminklas Lietuvos laisvės armijos (LLA) vadui brigados generolui Kaziui Veverskiui.

Po užteršto ketvirtadienio Vilniuje - šviesesnis penktadienis

1|3|

Penktadienio rytą oro kokybė Vilniuje buvo geresnė nei ketvirtadienį, konstatuoja ją vertinantys specialistai. „Ketvirtadienį vidutinis paros užterštumas kietosiomis dalelėmis viršijo normas, šiandien, jeigu būtų tokiame lygyje kaip dabar, tai neviršytų, bet sinoptikai žada tokį orą, kuris vėl bus palankus kauptis teršalams“, - penktadienį BNS sakė Aplinkos apsaugos agentūros Oro kokybės vertinimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Šilienė.

Vilniaus centre - vagišiaus gaudynės

18|6

Ketvirtadienio vakarą po darbų į namus skubantys vilniečiai galėjo stebėti neįprastą vaizdą. Gedimino prospekte su įjungtais švyturėliais stovėjo du policijos ekipažai ir greitoji medicinos pagalba. Paaiškėjo, kad Vilniaus centre esančioje parduotuvėje „Maxima“ buvo sėkmingai sulaikytas vagišius. Nesusimokėjusį ir iš parduotuvės bandžiusį pasišalinti vyrą pastebėjo apsaugos darbuotojai.

Naujienų srautas
2014-10-31 11:12

Vietnamiečius estas per Lietuvą vežė automobilio bagažinėje

3

Kalvarijos savivaldybėje bendras Lietuvos ir Lenkijos pasieniečių patrulis sulaikė keturis vietnamiečius. Užtiesalais apklotus užsieniečius automobilio bagažinėje ir ant ištiestų galinių sėdynių gabeno Estijos pilietis.


2014-10-31 11:09

D. Grybauskaitė lapkritį planuoja apsilankyti Ukrainoje

2

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė kitą mėnesį planuoja vykti į Ukrainą. Vizitas numatomas lapkričio 24 dieną, BNS patvirtino prezidentės spaudos tarnyba.


2014-10-31 11:08

Panaudojame nebereikalingą popierių antrą kartą

Kalbėdami apie popierių turime nepamiršti, kad kalbame ir apie kartonines dėžes ir dėžutes, laikraščius ir t.t. Kasdien namuose atsiranda bent viena kita nereikalinga dėžutė, pavyzdžiui, nuo sausų pusryčių, arba nereikalingų tualetinio popieriaus ritinėlių. Pasitelkę fantaziją, šias galimas ar būsimas atliekas galite paversti puikia pramoga vaikams arba net labai naudingu daiktu buičiai.


2014-10-31 11:04

Metas keisti ratus: kur dėti senuosius?

Prasidėjo vasarinių padangų keitimo sezonas. Šalies keliais nuo šių metų lapkričio dešimtos dienos iki kitų metų kovo mėnesio pabaigos bus galima važinėti tik automobiliais bei priekabomis su žieminėmis arba universaliomis padangomis. Tad svarbu ne tik nepamiršti pasikeisti padangų, bet ir žinoti, kur senąsias nusidėvėjusias išmesti.


2014-10-31 10:55

Iš negyvenamo namo Kaune parūko dūmai

7

Kaune ugniagesiai skubėjo gesinti seno medinio namo Sukilėlių prospekte, kai praeivis pranešė apie dūmus, besiskverbiančius pro užkaltus langus.


2014-10-31 10:46

Paspirtis išskirtinės kokybės produktų gamintojams

Gaminantys arba auginantys išskirtinės kokybės produktus iki pat šių metų pabaigos gali teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos (KPP) priemonę „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“. Lėšos pagal šią priemonę skirtos padengti išlaidoms, susijusioms su kokybiškų žemės ūkio produktų sertifikavimu ir apipavidalinimu.


2014-10-31 10:22

Agurkinių gauja pagrobė mažiausiai toną kokaino

21|5|

Kam tolimuose kraštuose pirkti narkotikus ir rizikuojant vežti į Lietuvą, jeigu juos galima atimti iš kvaišalų prekeivių? Su narkotikų prekyba susiję asmenys tvirtina, kad ši grupuotė iš viso yra pagrobusi mažiausiai toną kokaino. Pardavinėjant tokį kiekį kvaišalų didmeninėmis kainomis, gautume 150 milijonų litų.


2014-10-31 09:51

Pėsčiųjų perėjoje Biržuose nukentėjo vienuolikmetė

Biržų policijos pareigūnai aiškinasi aplinkybes avarijos, per kurią nukentėjo į gatvę pėsčiųjų perėjoje žengusi vienuolikmetė.


2014-10-31 09:43

Klaipėdoje partrenktas automobilio sunkiai nukentėjo pėsčiasis

Klaipėdos medikai gydo sunkiai sužalotą vyrą, kurį partrenkė automobilis.


2014-10-31 09:38

Klaipėdoje surastas nuo pareigūnų pasprukęs BMW vairuotojas

Klaipėdos policija praneša, kad pareigūnams pavyko surasti bėglį, kuris automobiliu BMW prieš porą savaičių paspruko jį stabdžiusių policininkų.


2014-10-31 09:22

Ugniagesiai ragina per Vėlines nepamiršti ir savo saugumo

Šį savaitgalį daugelis Lietuvos gyventojų vyks lankyti artimųjų kapų, uždegs ant jų žvakutes. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gyventojus ragina šiomis dienomis nepamiršti ir savo saugumo.


2014-10-31 09:10

Trys pareigūnai atsisakė KET pažeidėjų pinigų

1

Praėjusią parą policija užregistravo mažiausiai tris nesėkmingus bandymus papirkti policijos pareigūnus.


2014-10-31 08:48

Girtas Vilniaus pareigūnas grasino nušauti žmoną

15

Vilniaus policija sulaikė savo kolegą, kuris būdamas girtas mojavo pistoletu ir grasino nušauti žmoną. Įtariamasis R.Š. uždarytas į areštinę. Jam nustatytas 1,53 prom. girtumas. Ginklas paimtas.


2014-10-31 08:12

Švenčionių rajone sudegė butas, žuvo žmogus

Ketvirtadienį Švenčionių rajone esančiuose Švenčionėliuose kilus gaisrui žuvo moteris, pranešė Policijos departamentas.


2014-10-31 06:56

Baltijos jūroje pradingę žvejai užminė mįslę tyrėjams

29|6| 

Prieš savaitę Baltijoje dingęs žvejybos botas LTP-708 su dviem žvejais užminė mįslę šio įvykio aplinkybes narpliojantiems tyrėjams – jūroje ir krante jokių nelaimės pėdsakų neaptikta. Artimiesiems neieškant dingusiųjų, susijaudinę Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai ketvirtadienį paskelbė priekrantės žvejų Igorio Lisovskio ir Gintaro Kirnos paiešką. Praėjusį penktadienį 45 metų klaipėdietis I.Lisovskis ir trejais metais jaunesnis šilutiškis G.Kirna valtimi išplaukė gaudyti menkių ir negrįžo į krantą. Dvi dienas teritorinius vandenis žvalgė Lietuvos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų, pasieniečių, Klaipėdos uosto laivai, į orą buvo pakeltas ir sraigtasparnis Mi-8. Neaptikus net menkiausių dingusių žvejų ir jų valties pėdsakų, paieškos buvo nutrauktos.


2014-10-30 22:24

Grėsmingos JAV karių kovos mašinos Pabradėje spjaudosi ugnimi

243|75| 

„Tai yra geriausia, ką gali turėti pėstininkai. Geriau nebūna“, - stovėdamas aukštoje Pabradės poligono žolėje sako Jungtinių Amerikos Valstijų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados kovinės grupės 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono būrio vadas vyr. ltn. Johnas O'Brienas. Jam už nugaros – viena geriausių šių laikų šarvuota pėstininkų kovos mašina „Bradley“, ką tik demonstravusi savo kovines galimybes.


2014-10-30 21:29

Prokurorai jau rezga N.Venckienės pargabenimo į Lietuvą planą

414|

Nuo teisėsaugos pasislėpusios Neringos Venckienės byla pasiekė Generalinę prokuratūrą ir, greičiausiai, jau kitą savaitę bus priimta sprendimas dėl bėglės ekstradicijos. „Byla baigta, dabar prokurorai su ja susipažįsta. Kai bus išanalizuota visa atsiųsta medžiaga, bus nuspręsta, kokiais motyvais vadovaujantis bus kreipiamasi į JAV teisėsaugininkus dėl N.Venckienės sugrąžinimo į Lietuvą“, - portalui lrytas.lt sakė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vadovė Elena Martinonienė. Taip pat bus nutarta, ar N.Venckienės ekstradicijos kreiptis dėl visų jai pateiktų įtarimų, ar apsiriboti tik viena byla, kurioje leista N.Venckienę suimti.


2014-10-30 21:29

Į amžinojo poilsio vietą išlydėtas rašytojas R. Granauskas

12|84| 

Apysaka „Gyvenimas po klevu“ labiausiai išgarsėjęs rašytojas Romualdas Granauskas ketvirtadienį atgulė po Antakalnio kapinių pušimis. Į paskutinę kelionę prozininką ir eseistą R.Granauską išlydėjo artimieji, didelis būrys jo talento gerbėjų, kolegos rašytojai, menininkai. R.Granauskas buvo laidojamas greta pernai mirusio kito lietuvių literatūros klasiko – poeto Marcelijaus Martinaičio.


2014-10-30 21:28

Tobulo kūno iliuzija: kas kankina šiuolaikines moteris?

28|20|

Žavingai iš žurnalų puslapių besišypsančios moterys retai vaikšto gatvėmis tokios pat spindinčios ir tobulai gražios, dažniausiai tas idealiai mielas veidas tėra gabaus dizainerio kūrinys, gimęs po valandos kitos darbo prie kompiuterio. Bet pripažinkime, niekada žvelgdami į tokį veidą apie šiuos „išmanius“ užkulisius negalvojame.


2014-10-30 20:04

Grėsmingos JAV karių kovos mašinos Pabradėje spjaudosi ugnimi

13|75

Ketvirtadienį Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) per bendras Lietuvoje dislokuotos JAV 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados kovinės grupės 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono „Charlie“ kuopos ir Lietuvos karių kovinio šaudymo pratybas amerikiečiai pristatė su savimi atsigabentų pėstininkų kovos mašinų „Bradley“ ir šarvuotų transporterių „Stryker“ galimybes. Lietuvos kariai pratybose naudojosi turimais vikšriniais šarvuočiais M113.