Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Aktualijos
2014-09-15 15:16

G. Nausėda savęs politikoje kol kas nemato

Didžiausio Lietuvoje SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda teigia kol kas nematantis savęs politikoje, todėl nepasinaudos konservatorių pasiūlyta galimybe varžytis dėl Vilniaus mero posto. Ekonomistas teigė teoriškai save matantis daugiau nacionalinės politikos lygmenyje.


2014-09-15 14:56

Lietuva negali sau leisti turėti tiek prokurorų

Lietuvoje prokurorų yra per daug, o vykstant prokuratūros sistemos reformai prokurorai turi daugiau dėmesio skirti kvalifikacijos kėlimui, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo su prokurorų profesinės sąjungos atsotvais.


2014-09-15 14:01

H. Daktaro byloje pradėta klausyti advokatų baigiamųjų kalbų

Henriko Daktaro byloje Lietuvos apeliaciniame teisme pirmadienį pradėtos klausyti advokatų baigiamosios kalbos, BNS sakė teismo atstovė spaudai Kristina Petrošienė. Prokuroro pasisakymas šioje byloje buvo išklausytas birželį. Advokatai kalbas turėjo pradėti sakyti pradėjusį ketvirtadienį, tačiau į teismo posėdį neatvyko atostogaujantis valstybės kaltintojas Zdzislavas Tuliševskis, o pavaduoti jo joks kolega neatvyko.


2014-09-15 13:49

Nesėkmingai kandidatavę rinkimuose valstybei paliko pinigų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį reikiamas sąlygas atitinkantiems prezidento rinkimų dalyviams bei Europos Parlamento rinkimuose kandidatavusioms partijoms grąžino užstatus.


2014-09-15 12:43

Darbui su rizikos grupės jaunimu - aviacija

7

Asociacijos „Vilkas Avia servisas“ ir Kauno rajono Garliavos policijos nuovados vykdomoje šviečiamojoje prevencinėje programoje galima išvysti precedentų neturintį darbo su rizikos grupės jaunimu atvejį. Ekskursijos į Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą metu jaunimas turi galimybę susipažinti su aviacine technika, skrydžio procedūromis, aviacijos istorija, bei patys atlikti skrydį.


2014-09-15 12:16

V. Uspaskichas socialdemokratams: „Tegul pasiima tą ministeriją“

2

Darbo partijos atstovai oficialiai nepatvirtina, tačiau ir neneigia, kad pagrindinis jos siūlomas kandidatas į energetikos ministrus Kęstutis Daukšys esą nepraeina šalies vadovės Dalios Grybauskaitės filtro. Šaltinių valdančioje daugumoje teigimu, Seimo nario K.Daukšio kandidatūrą išbrokavusi prezidentė ministerijos vadovo poste esą norėtų matyti 35 metų Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos vicepirmininką Darių Biekšą.


2014-09-15 10:35

Maldos namų fasadas ėmė pavojingai skilinėti

Nuo Darsūniškio (Kaišiadorių r.) bažnyčios fasado atskilus daliai betoninio karnizo, į pagalbą teko skubiai kviesti ugniagesius. Pastarieji atsivežė aukštas kopėčias, kuriomis pastato viršų pasiekė statybinkai. Buvo pavojingai atplyšęs karnizas, esantis 10 metrų aukštyje, ties maldos namų pastato stogu.


2014-09-15 10:08

Seimo prašo leisti suvaržyti Seimo nario D. Ulicko laisvę

 

Atsižvelgiant į rugsėjo 12 d. Generalinėje prokuratūroje gautą Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį, generalinis prokuroras pasirašė kreipimąsi į Seimą, prašydamas išankstinio sutikimo leisti suvaržyti Seimo nario Dariaus Ulicko laisvę dėl galimai padaryto administracinio teisės pažeidimo.


2014-09-15 09:49

Lietuvos kariai dalyvauja pratybose Ukrainos Lvovo srityje

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai pirmadienį pradeda dalyvavimą tarptautinėse pratybose Ukrainos Lvovo srityje. Pratybose „Rapid Trident 2014“ Lietuvai atstovauja būrys pėstininkų žvalgų iš Karaliaus Mindaugo husarų ir Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionų ir keli štabo karininkai, iš viso 38 kariai. Pratybas organizuoja JAV pajėgų Europoje vadavietė, amerikiečiai atsiuntė apie 200 karių.


2014-09-15 08:37

Apleistą Šančių paplūdimį gaivins pramogų laivas

Artėjant savivaldos rinkimams politikai iš kailio neriasi siūlydami įvairias idėjas, tarp jų ir dėl miesto erdvių gaivinimo. Vieni jų siūlymai bus įgyvendinti, o kiti tradiciškai nuguls stalčiuose. Kur kitąmet atsidurs Šančių paplūdimio įrengimo vizijos? Praėjusią vasarą pasigirdo diskusijų apie būtinybę gaivinti Šančių paplūdimį.


2014-09-15 08:18

Medininkų byloje nuteistam K. Michailovui – Rusijos dovana

 

Už Medininkų žudynes kalėti iki gyvos galvos nuteistas Latvijos pilietis Konstantinas Michailovas įgijo ir Rusijos pilietybę. Tuo metu jo gynėjas tikina, kad K.Michailovas visada ir buvo Rusijos pilietis. K.Michailovas, anksčiau turėjęs Nikulino pavardę, Lietuvai perduotas ir Vilniaus apygardos teisme buvo teisiamas kaip Latvijos pilietis. Neseniai paaiškėjo, kad K.Michailovas įgijo ir Rusijos pilietybę.


2014-09-14 23:00

Lynų tiltas Klaipėdai tapo per brangus

Prieš ketverius metus uostamiestyje pastatyto kabamojo tilto per geležinkelį niekam nebereikia – juo nenori rūpintis nei geležinkelininkai, nei Klaipėdos miesto savivaldybė, rašo „Lietuvos rytas“. Klaipėdos savivaldybė gavo „Lietuvos geležinkelių“ vadovo pasirašytą raštą, kuriame teigiama, kad nuo lapkričio 3 d. jie nebeprižiūrės tilto ir nesirūpins jo išlaikymu. Teigiama, kad bendrovė tam neturi pinigų. Dėl šio tilto, jungiančio Klaipėdos centrinę dalį su šiaurine, ietys kryžiuojamos nebe pirmą kartą. Panaši situacija buvo susiklosčiusi ir pernai. Ir tada uostamiesčio politikai nutarė, kad tilto dovanų jiems nereikia.


2014-09-14 19:25

Lietuva nepripažįsta rinkimų Kryme

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) nepripažįsta sekmadienį Kryme vykusių vietos „rinkimų“.


2014-09-14 18:40

D. Grybauskaitė: „Aš vienodai myliu visus Lietuvos žmones“

4

Šalčininkuose į Derliaus šventę atvykusi prezidentė Dalia Grybauskaitė į kalbas apie politines diskusijas dėl tautinių mažumų klausimų nesileido, tačiau sakė vienodai mylinti visus Lietuvos žmones. „Aš kol kas nenoriu komentuoti jokių įstatymų, mes turime jų tris ar keturis, ar net penkis“, - sakė D.Grybauskaitė, žurnalistų paklausta apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos siūlymus dėl Tautinių mažumų įstatymo.


2014-09-14 17:46

Lietuva savo drąsius vaikus kišo už grotų

5

Kai 1991 metais kaunietis Arūnas Jančiukynas išgirdo, kad Lietuvos valdžia ragina lietuvius kareivius bėgti iš sovietų armijos, jis taip ir padarė. Ir buvo uždarytas į nepriklausomos Lietuvos kalėjimą. Pasirodo, tokių kalinių buvo dešimtys, rašo „Lietuvos rytas“. Tuomet Rusijoje iš sovietų kariuomenės pasišalinęs, bet netrukus pagautas dvidešimtmetis A.Jančiukynas karinio tribunolo buvo nuteistas ketverius metus kalėti ir išsiųstas į Lietuvą atlikti bausmės. Grįždamas iš Rusijos jaunuolis gal ir nesitikėjo, kad tėvynė jį iškilmingai pasitiks su gėlėmis ir orkestru. Bet tikrai negalėjo net įsivaizduoti, kad iš Vilniaus geležinkelio stoties jis bus su konvojumi nugabentas į Lukiškių kalėjimą, o iš ten – į griežtojo režimo koloniją Pravieniškėse.


Populiariausi per 24 val.