Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Aktualijos
2014-08-16 10:32

Turėtume daryti viską, kad Baltijos kelio kartoti nebereikėtų

7

Kai 1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos regiono gyventojai susikibo į gyvą grandinę, latviui Aivars Noviks-Grasis buvo tik 12 metų. Baltijos kelyje jis nedalyvavo, tačiau dabar, minint 25-ąsias įvykio metines, A.N-Grasis nusprendė savotiškai jame sudalyvauti ir pradėjo kelionę maršrutu Vilnius –Talinas. Deja, kelionės tikslo jis nepasiekė, tačiau tikina: atėjus laikui, jis pabaigs pradėtą žygį.


2014-08-16 09:56

Užsienio reikalų ministrai aptarė padėtį krizių apimtose šalyse

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį dalyvavo skubiai sušauktoje neeilinėje Europos Sąjungos Užsienio reikalų taryboje, kurioje buvo diskutuojama apie krizes Ukrainoje, Irake, Sirijoje, Gazoje.


2014-08-16 09:40

Dvikalbių lentelių nenukabinantiems Šalčininkams gresia baudos

Teismai Šalčininkuose ir Druskininkuose nagrinėja dviejų antstolių prašymus skirti baudas Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Josifui Rybakui už teismo sprendimo nevykdymą nukabinti dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles Šalčininkų rajone.


2014-08-16 09:08

Apuolėje - kuršių ir vikingų festivalis

Savaitgalį Apuolėje, Skuodo rajone, rengiamas tradicinis senųjų amatų, archajinės muzikos bei karybos festivalis. Luobos ir Brukio upelio santakoje esančiame Apuolės piliakalnyje bus įkurtas senųjų amatų miestelis, karių stovykla, piliakalnio prieigose veiks prekybininkų mugė. Amatus bei karybą demonstruos, senąsias dainas dainuos bei šokti mokins dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Danijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos bei Vengrijos.


2014-08-15 22:55

Rusijos propagandos nešėjas Lietuvoje. Kas jis?

4|

Kodėl 20 metų Lietuvoje veikianti leidykla „Gairės“ vieną dieną už 10 tūkst. litų sutinka išleisti Rusijos propagandisto parengtą knygą, apdrabstančią purvu dešimtis tūkstančių sovietų į Sibirą ištremtų Lietuvos gyventojų? Kas tai: bandymas ieškoti istorinės tiesos, kaip sako leidėjai, ar noras pateisinti Josifo Stalino rėžimo nusikaltimus? Tokie klausimai ketvirtadienį kilo po to, kai leidykla „Gairės“ Vilniuje pristatė savo naują knygą „Holokausto išvakarėse“. Knygos autorius Rusijos propagandistas Aleksandras Diukovas yra nepageidaujamas Europos Sąjungoje.


2014-08-15 18:36

Po pusmečio už grotų – išteisintas dėl išžaginimo

Išžaginimu kaltintas 45 metų vyras - išteisintas. Paskelbus sprendimą teismo salėje jam nuimti antrankiai. Dabar klaipėdietis svarsto, su kuo bylinėtis jam pačiam – savo noru sutikusia mylėtis, o paskui jį apkalbėjusia moterimi ar valstybe, mat po sulaikymo jis už grotų be kaltės praleido visą pusmetį.


2014-08-15 18:36

L. Graužinienės bendražygis pučia į Kremliaus dūdą

Lietuviai remia Krymo atskyrimą nuo Ukrainos ir nepalaiko Kijevo politikos. Tokią žinią Rusijai pranešė Seimo Darbo partijos frakcijos narys Sergejus Dmitrijevas. Vilniuje atsargiai apie įvykius Ukrainoje kalbantis politikas išdrąsėjo, kai apie tai jo pradėjo klausinėti Kremliaus propagandai tarnaujantys Rusijos žurnalistai. Per Darbo partijos sąrašą į Seimą patekęs Lietuvos rusų sąjungos vadovas S.Dmitrijevas pagaliau garsiai išreiškė savo prielankumą Rusijos vykdomai politikai. Jo žodžiai kategoriškai skiriasi nuo Seimo pirmininkės ir Darbo partijos lyderės Loretos Graužinienės pareiškimų apie Rusijos veiklą Ukrainoje.


2014-08-15 17:46

Dalia Grybauskaitė Taline susitiks su JAV prezidentu B. Obama

2

NATO viršūnių susitikimo Velse išvakarėse į Baltijos valstybes atvyksta Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barackas Obama. Taline rugsėjo 3 dieną Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su JAV vadovu Baracku Obama bei Estijos ir Latvijos prezidentais Toomu Hendriku Ilvesu ir Andriu Berziniu aptars kokios NATO priemonės yra būtinos Baltijos šalių saugumui užtikrinti ir regiono gynybai stiprinti.


2014-08-15 16:19

Kelyje iš Klaipėdos į Palangą – automobilių spūstis

Penktadienio popietę vykstantiems iš Klaipėdos į Palangą dėl automobilių spūsties tenka užtrukti ilgiau nei paprastai.


2014-08-15 15:30

Dalia Grybauskaitė Žolinę šventė Jurbarke

6

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi viename seniausių šalies miestų - Jurbarke, kuris šiemet švenčia 755 metų sukaktį. Sveikindama jurbarkiškius šventės proga prezidentė sakė, kad pasienyje esančiam Jurbarkui visais laikais tekdavo ne tik saugoti ir ginti Lietuvos teritoriją, bet ir megzti ryšius su kaimynais. Prezidentė palinkėjo Jurbarkui tapti svarbiu Panemunės regiono traukos centru.


2014-08-15 13:04

Vilniuje išleista knyga, pateisinanti lietuvių trėmimą į Sibirą

5|

Nepaisant Rusijos propagandininko Aleksandro Diukovo sulaikymo Vilniaus oro uoste, leidykla „Gairės" ketvirtadienį Vilniuje pristatė pačių išverstą, Kremliaus parankinio išleistą, lietuvių tremtinius Sibire juodinančią knygą „Holokausto išvakarėse". Šioje knygoje peršama mintis, kad lietuviai į Sibirą buvo tremiami todėl, kad jie buvo nacių parankiniai.


2014-08-15 13:00

Lietuva švenčia Žolinę, maldininkai plūsta į Pivašiūnus

20

Penktadienį Lietuvoje švenčiama Žolinė - Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė. Visose katalikų bažnyčiose šventinamas naujas derlius, žolynai, gėlės. Didžiausi atlaidai - Žolinės aštuondienis - tradiciškai prasideda Pivašiūnuose, Alytaus rajone.


2014-08-15 10:37

Seimo opozicija grasina protestu

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) opozicijos atstovai vėl žada protestus, jei rudenį nebus grįžta prie komisijos sudarymo tvarkos klausimo. Praėjusiais metais komisijos pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys ir kiti opozicijos atstovai boikotavo komisijos posėdžius, protestuodami prieš valdančiųjų balsavimą politiniu pagrindu.


2014-08-15 08:47

L. Linkevičius vyksta tartis dėl krizių Ukrainoje ir Irake

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį dalyvaus neeiliniame Europos Sąjungos susitikime aptarti krizes Ukrainoje ir Irake. Užsienio reikalų ministrų susitikimas Briuselyje vyks Ukrainai ir Vakarų šalims kaltinant Rusiją dėl paramos separatistams šalies rytuose ir nerimaujant dėl galimos invazijos.


2014-08-14 17:25

R. Paksas: „Valdančioji koalicija turėtų susirinkti operatyviai“

"Valdančioji koalicija turi labai operatyviai apibrėžti galimos krizės prevencijos politines gaires. Verslas laukia solidžių valdžios sprendimų, kad galėtų amortizuoti Rusijos paskelbto prekių embargo pasekmes", - sakė Rolandas Paksas.


Populiariausi per 24 val.