Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Aktualijos
2014-04-23 14:13

Vyriausybė kloja bėgius euro traukiniui

Vyriausybė trečiadienį pritarė Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo projektui, kurio tikslas – nustatyti taisykles, kurios sudarytų sąlygas mažinti struktūrinį valdžios sektoriaus išlaidų ir pajamų atotrūkį, siekiant, kad vidutiniuoju laikotarpiu valdžios sektorius būtų perteklinis arba artimas subalansuotam.


2014-04-23 13:40

Tapti europarlamentarais šiemet panoro 215 lietuvių

16

Europos Parlamento rinkimuose dalyvausiančios partijos trečiadienį burtų būdu išsiaiškino savo numerius, pagal kuriuos partijos bus išvardintos rinkimų biuletenyje. Gegužės 25-ąją rinkėjai galės rinktis iš 10 rinkimų sąrašų - devynios partijos rinkimuose dalyvauja savarankiškai, o dvi tautinių mažumų partijos sudarė koalicinį sąrašą.


2014-04-23 12:36

Prie prezidentūros – žaibiškas ir smagus sąspietis

10

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga trečiadienio vidurdienį Simono Daukanto aikštėje įvyko netradicinis renginys – staigios sulėktuvės. Bibliotekininkai, skaitytojai, bibliotekų draugai ir rėmėjai suformavo gyvą užrašą „Myliu knygą“. Renginio metu taip pat buvo galima mainytis, keistis savo atsineštomis perskaitytomis knygomis. Anot renginio organizatorių, tokia akcija buvo puiki proga pasiųsti visuomenei teigiamą žinutę apie bibliotekas ir kūrybingus bibliotekininkus, taip pat – reklamuoti bibliotekų veiklą.


2014-04-23 11:27

Rusija atšaukė generalinį konsulą Klaipėdoje

Rusija atšaukė generalinį konsulą Klaipėdoje Vladimirą Malyginą. Kaip BNS teigė konsulato atstovai, V.Malyginas išvyksta pasibaigus kadencijai, jis paskirtas dirbti Maskvoje. Konsulo pareigas laikinai eis patarėjas Vladimiras Novikovas.


2014-04-23 11:14

Skiepų detektyvas – su interesų ausimis

4|

Kas ir kodėl pataisė dokumentą dėl skiepų nuo pavojingos ligos? Gal tai galėtų paaiškinti vyriausiasis pediatras Vytautas Usonis, skiepus pirksiantiems valdininkams neatskleidžiantis svarbių tyrimų išvadų, nenaudingų vienai farmacijos bendrovei, rašo „Lietuvos rytas“. „Nuo pneumonijos miršta vaikučiai!“ – neseniai graudino Lietuvą sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis.


2014-04-23 11:13

Griaustinio bijojusi senutė palikuonis paliko be elektros

9| 

Į atokiame Pumpėnų seniūnijos Balčiūniškio 1-ajame kaime, tarp miškų įsikūrusį Reginos (70 m.) ir Vingaudo (76 m.) Jackūnų vienkiemį galima būtų vežti smalsuolius, norinčius pamatyti, kaip XXI amžiuje gyvenama pasišviečiant žibalinėmis lempomis ir neturint šaldytuvo ar skalbyklės. Prieš 70 metų pastatytoje sodyboje iki šiol neįvesta elektra ir vargu ar tai bus padaryta ateityje.


2014-04-23 10:35

Pretendentų į teisėjus egzaminą išlaikė 4 iš 23 jo dalyvių

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme vykusį Pretendentų į teisėjus egzaminą išlaikė keturi iš 23 dalyvavusių pretendentų, trečiadienį pranešė Nacionalinė teismų administracija. Teisėjais tapti norinčiųjų skaičius šiame egzamine buvo daugiau nei sausį – tuomet egzaminą laikė 17 pretendentų, išlaikė – šeši.


2014-04-23 10:21

Nuopelnus savinosi ir kairieji, ir dešinieji

2| 

Pažadų ir planų – vis dar daugiau nei nuveiktų darbų. Tokią Vyriausybės veiklos ataskaitą Seimui vakar pristatė premjeras Algirdas Butkevičius, rašo „Lietuvos rytas“. Ūkis toliau kopia į viršų, energetikos projektai sparčiai juda į priekį, emigracija mažėja, šalis vis patrauklesnė užsienio investicijoms. Tokie buvo pagrindiniai premjero A.Butkevičiaus optimistinės ataskaitos akcentai.


2014-04-23 06:07

Namuose įkalintas V.Adamkus: „Nepasiduosiu, laimėsiu ir šįkart“

6

Prezidentas Valdas Adamkus baigė šešias savaites trukusį onkologinės ligos gydymą. Chemoterapijos įtaka akivaizdi: nuslinko plaukai, papurto veidas. Tačiau prezidentas išliko optimistas. „Mano nuotaika visą laiką buvo tokia, kad kovosiu iki paskutinio, nepasiduosiu, laimėsiu ir šį kartą“, – nusišypsojo V.Adamkus. Tiesa, fotografuotis nesutinka. Nenori suteikti peno apkalboms dėl savo išvaizdos.


2014-04-22 21:29

Kur iš Seimo dingsta L.Graužinienė?

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė balandį jau kelis kartus netikėtai atšaukė iš anksto planuotus susitikimus ir dalyvavimą svarbiuose posėdžiuose. Seime pasklido gandai, kad parlamento vadovę galėjo užgulti neplanuotų asmeninių rūpesčių našta.


2014-04-22 19:17

Prezidentė siūlys D.Valį nušalinti nuo pareigų

 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipsis į Seimą, kad generalinis prokuroras Darius Valys būtų laikinai nušalintas nuo pareigų, sudarant sąlygas ištirti prieš pustrečių metų jo padarytos avarijos aplinkybes.


2014-04-22 18:06

Valdantieji apsisprendė sudaryti tyrimo komisiją dėl R.Pakso

Valdančioji koalicija siūlys Seimui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją „Dėl Prezidento Rolando Pakso pilietinių ir politinių teisių atstatymo“.


2014-04-22 16:16

NATO minų traleriai siunčiami į Baltijos jūrą

NATO siunčia penkis minų ieškotojus pratybų į Baltijos jūrą. Taip siekiama sustiprinti pajėgas Europos rytinėje dalyje, kur buvusio sovietinio bloko šalys, net tapusios Aljanso narėmis, nerimauja dėl Rusijos ketinimų Ukrainoje. Laivai – du Norvegijos ir po vieną olandų, belgų bei estų tralerį – antradienį išplaukė iš Vokietijos Kylio uosto. Norvegijos vadovaujamos pratybos jūroje vyks iki gegužės pabaigos, ir per tą laiką laivai apsilankys keliuose uostuose.


2014-04-22 16:04

A.Butkevičius Seime išvardino savo darbus

21| 

Premjeras Algirdas Butkevičius antradienį Seimui papasakojo, ką jo vadovaujama Vyriausybė padarė gero Lietuvai per visus praėjusius metus. Premjeras akcentavo toliau augančią ekonomiką, gerėjantį žmonių gyvenimą, vykdomus valstybei svarbius energetinius projektus. Vyriausybės ataskaitoje teigiama, kad 2013 metais bendrasis vidaus produktas (BVP), skaičiuojant vienam gyventojui, viršijo aukščiausią iki krizės buvusią ribą. Jis pasiekė 3,3 proc. lygį.


2014-04-22 15:16

V.P.Andriukaitis: „Padėtis nenormali“

Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) trišalė taryba teigia, jog reikia peržiūrėti įvairių lygių teisės aktus, rengti jų pakeitimus, kad racionaliai, skaidriai veiktų sistemos darbo rinka ir būtų naudojami mokesčių mokėtojų pinigai.