Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Aktualijos
2014-01-27 12:34

Geriausia mere šiemet išrinkta STT purtyta Birštono vadovė

12

Šių metų geriausių merų rinkimuose pirmąją vieną užėmė socialdemokratų partijos atstovė Birštono merė Nijolė Dirginčienė. N.Dirginčienė ir du jos pavaldiniai buvo parekę į STT akiratį, kai vienas Birštono gyventojas pranešė, esą kurorto savivaldybė už 2 tūkst. litų įsigijo baldų, bet jie atsidūrė Socialdemokratų partijos Birštono skyriaus patalpose. Tačiau įrodyti nepavyko ir jau tų pačių metų vasarą N.Dirginčienė grįžo į mero postą.


2014-01-27 12:27

Kuršių mariose - žvejų gelbėjimo operacija

5

Įlūžus ant ledo žvejojusiems trims žvejams į pagalbą suskubo budinčios gelbėjimo tarnybos. Sausio 26 d. pranešimus apie Kuršių mariose į ledą įlūžusius tris žvejus gavęs Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centras į pagalbą sutelkė budinčias paieškos ir gelbėjimo tarnybas – Vidaus reikalų ministerijos Priešgaisrinę gelbėjimo valdybą ir Valstybės sienos apsaugos tarnybą, tačiau jų pagalbos neprireikė. Per kelias minutes į ledą įlūžusius žvejus išgelbėjo kiti šalia buvę asmenys.


2014-01-27 11:40

Prezidentė stiprina ryšius su Kazachstanu

14

Dvišalius santykius, bendradarbiavimo stiprinimą ekonomikos, transporto, inovacijų ir kitose srityse Prezidentė Dalia Grybauskaitė aptarė su Lietuvoje viešinčiu Kazachstano užsienio reikalų ministru Jerlanu Idrisovu.


2014-01-27 10:44

Darbo partijos bylą toliau stabdo advokatų ligos

19| 

Juodosios buhalterijos byla ir toliau stringa. Pirmadienį Lietuvos Apeliacinis teismas turėjo nagrinėti vadinamąją „Darbo partijos“ bylą. Tačiau pirmadienio posėdis neįvyko. Prieš posėdį teisėjai paskambinusi Darbo partijos atstovė, advokatė Violeta Bazienė pranešė, kad labai blogai jaučiasi ir yra poliklinikoje. Ji pridūrė, kad greitai turės tai patvirtinančią medikų pažymą. Prokuroras Saulius Verseckas nusistebėjo, kad Darbo partijos gynėjai labai dažnai serga ir paprašė, kad būtų skirtas papildomas gynėjas.


2014-01-27 10:09

Kariuomenė raginama nesisavinti laisvės gynėjų vardo

80|2

„Neturiu teisės nieko bloga sakyti apie savanorius – jie Lietuvos laisvės gynėjai, mano bendražygiai ir draugai. Bet kodėl tvirtiname, kad 1991-aisiais Seimą gynė tik ši grupelė žmonių? Daugybė tų dienų mano bendražygių šiomis dienomis liko nepaminėti. Kaip tų dienų liudininkas norėčiau atkurti teisybę", – sakė dimisijos brigados generolas 63 metų Česlovas Jezerskas, prieš 23 metus nuo sausio iki rugsėjo vadovavęs mokomosioms kuopoms Seime. Todėl šį sausį atvykęs į Savanoriškos krašto apsaugos dienos renginius jis paragino SKAT nesisavinti laisvės ir nepriklausomybės gynėjų vardo.


2014-01-27 10:08

Vilniaus autobuso vairuotojas: „Pėstieji gatvėse varnas gaudo“

85|2

Kęstučiui Kandratavičiui tenka sėsti ir prie 46-ojo autobuso vairo. Šio maršruto autobusas praėjusią savaitę mirtinai sužalojo anūkę ir močiutę. Tris dešimtmečius prie vairo praleidęs vilnietis teigia, kad pėstieji tapo nedėmesingi ir nelaimių dar gali nutikti. Miesto autobusą vairuojantis 54 metų K.Kandratavičius – ne naujokas, tad apie pėsčių vilniečių drausmę turi ką pasakyti. O ji vis blogėja. Prisimindamas praėjusį sekmadienį įvykusią tragišką nelaimę, K.Kandratavičius pabrėžė, kad nieko nenori nei kaltinti, nei teisinti.


2014-01-27 09:57

K.Komskis norėtų bevizio režimo su Kaliningradu

35

Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ragina atnaujinti derybas dėl bevizio režimo su Kaliningrado sritimi. Pasak jo, Lietuva ir Rusija pagal ES reglamento nuostatas dar 2010 m. buvo suderinusios Vietinio eismo per sieną susitarimą, supaprastinantį gyventojų, gyvenančių 30-50 km atstumu nuo sienos, keliones, tačiau jis pasirašytas nebuvo. Prašydamas įvertinti visas įmanomas derybų atnaujinimo ir dvišalės sutarties pasirašymo galimybes, Seimo Pirmininko pavaduotojas K.Komskis kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių.


2014-01-27 08:22

Vatikane per ceremoniją paleistus karvelius užpuolė kiti paukščiai

239

Du taiką simbolizuojančius baltus karvelius, kuriuos vaikai sekmadienį paleido iš vieno Vatikano pastato lango per ceremoniją su popiežiumi Pranciškumi, užpuolė kiti paukščiai.


2014-01-27 08:21

Savaitės kadrai: žiemos šaltis ir Ukrainos aistros

26

Šią savaitę Kijeve orą kaitino Molotovo kokteiliai, o Melburne virė teniso aistros. Lietuvą šią savaitę spaudė šaltis, kuris kol kas nesitraukia ir priverčia po šaliku slėpti veidą. Tačiau speigas tarsi skulptorius kuria gamtos grožybes iš ledo, šerkšno ir sniego. Įspūdingos nuotraukos iš Lietuvos ir viso pasaulio - šiame per savaitę sukauptame albume.


2014-01-27 07:41

Pribloškianti benamio ištvermė: miega lauke net per didžiausią speigą

444|2

Praeiviai Lukiškių aikštėje šiomis dienomis kraupsta matydami ant suolo per speigą miegantį vieną garsiausių benamių Vitą Marcinkevičių. Kaip jis nesušąla spaudžiant dvidešimties laipsnių šalčiui? Dredu pravardžiuojamas 49 metų V.Marcinkevičius iš savo nakvynės vietos Lukiškių aikštėje nesitraukė net šalčiausiomis šios savaitės naktimis. Jo guolį išduoda tik polietileno ritinys, į kurį kiekvieną vakarą įsivynioja benamis.


2014-01-26 21:05

Parengtas planas, kaip ištraukti Vilnių iš skolų liūno

84|3

Neseniai patvirtintas truputį riebesnis nei pernai Vilniaus miesto biudžetas suteikė vilties, kad sostinė nebankrutuos – tokį nuogąstavimą vienu metu buvo pareiškęs net meras Artūras Zuokas. Vilniaus miesto taryba trečiadienį patvirtino šių metų miesto biudžetą, kurio planuojamos pajamos sieks 1,22 mlrd. litų – 147,2 mln. litų daugiau nei praėjusiais metais. Su kitais finansiniais šaltiniais, tarp jų ir ES lėšomis, miesto biudžetas sieks 1,513 mlrd. litų.


2014-01-26 19:45

Autobuso durimis prispaustas vyras sulaukė ne atjautos, o paniekos

71

Į bendrovę „Vilniaus viešasis transportas“ pasiskųsti paskambinęs autobuse durimis suspaustas vilnietis išgirdo ne atsiprašymą, o operatorės patarimą nevažinėti mero Artūro Zuoko išgirtais greitaisiais autobusais. „Ji man bandė įteigti, kad aš pats kaltas, kad lindau, esą reikėjo važiuoti ne greituoju, o paprastu autobusu“, - portalui lrytas.lt pasakojo sostinės gyventojas. Vienoje Vilniaus muzikos mokykloje pianinu vaiku groti mokinantis Rimtenis nukentėjo ketvirtadienio vakarą, apie 17 val. 35 min., 1 maršruto greitajame autobuse.


2014-01-26 18:01

Neryje prieplauka ir barža liks iki pat pavasario

3

Nors laivybos specialistai gąsdino, kad dėl plaukiančių ledų palikti laivus žiemoti upėje prie Baltojo tilto nesaugu, verslininkai pasielgė priešingai. Prieplauka ir barža pirmą kartą žiemą praleis prie Baltojo tilto. Ankstesniais metais visi laivai prieš upę sukaustant ledui buvo nutempiami į įlanką Žirmūnuose.


2014-01-26 16:51

Katalikiškame vaikų darželyje kurstomos velniškos pinklės

106|4

Katalikiška dvasia ugdyti kauniečių vaikus pasišovusi Žaliakalnio lopšelio-darželio direktorė Ona Danutė Gricienė rodo itin blogą pavyzdį. Į kyšininkavimo skandalą senokai įsivėlusi pedagogė kaltinama darbuotojų persekiojimu ir net girtavimu. „Neskęstanti Danutė“ – taip pavaldiniai ir pažįstami vadina Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentams įkliuvusią ir papirkimu apkaltintą O.D.Gricienę, nors tai ir nesutrukdė jai išsaugoti postą. Du dešimtmečius šioje vaikų ugdymo įstaigoje vyresniąja auklėtoja dirbusi kaunietė Audra Danilevičienė atvirai papasakojo, kaip nešė direktorei dovanas, tačiau pakliuvo į jos nemalonę ir pernai lapkritį buvo priversta palikti darbą.


2014-01-26 15:28

Lietuvos užsienio reikalų ministras ragina pagerbti Holokausto aukas

35

Sausio 27-ąją Lietuvai kartu su Jungtinėmis Tautomis minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragina pagerbti Holokausto augas ir prisiminti žydų gelbėtojus.