Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Aktualijos
2014-05-16 08:27

Amerikiečių desantininkų ugnies galia – nebylus priekaištas mums

19|

Gaižiūnų poligone prasidėjusiose pratybose „Juodoji strėlė“ Jungtinių Amerikos Valstijų parašiutininkai demonstruoja ne tik modernią ginkluotę ir ekipuotę, bet ir stulbinamą ugnies galią. Nors Lietuvos kariai aprūpinti moderniais šaulio ginklais, JAV 173-osios Oro desanto brigados 1-ojo bataliono BRAVO kuopos karių į Lietuvą atsivežė tiek ginkluotės, kad jos skaičiui negali prilygti chroniško finansinio nepritekliaus nukamuotų Lietuvos kariuomenės batalionų arsenalai.


2014-05-16 06:20

Debatų dalyviams – klausimai apie homoseksualus ir abortus

8|

Ketvirtadienį tiesioginiame LRT eteryje kovėsi kandidatai į prezidento postą. Skirtingai nei penkiuose praėjusiuose debatuose, ketvirtadienį debatuose diskutavo tik prezidentė Dalia Grybauskaitė ir socialdemokratas Zigmantas Balčytis.


2014-05-15 23:12

Lietuviai – viena girčiausių tautų pasaulyje, rusai atsilieka

Pasaulio sveikatos organizacijai gegužės 12 d. paskelbus 2014 m. alkoholio vartojimo statistiką įvairiose pasaulio šalyse, Lietuvai atiteko bronza. Tik štai didžiuotis tapus trečia daugiausia pasaulyje geriančia šalimi nėra kaip. Mus lenkia tik Baltarusija ir Moldova. Net aktyviai savo, kaip girtuoklių, įvaizdį puoselėjantys rusai liko ketvirti.


2014-05-15 19:44

Ar karštakošė D.Grybauskaitė išmuš iš vėžių Z.Balčytį?

Ketvirtadienio vakarą tiesioginiame LRT eteryje debatuose susirungs kandidatai į prezidentus. Šį kartą debatai skirsis tuo, kad juose kausis du žmonės – socialdemokratas Zigmantas Balčytis ir Dalia Grybauskaitė. Tai yra tikrieji debatai, kuriuose savo iškalba ir žiniomis politikai bando sužavėti rinkėjus. Politologų teigimu, čia susidurs visiškai skirtingų charakterio tipo žmonės. Ramus ir užtikrintas Z.Balčytis ir karštakošė prezidentė D.Grybauskaitė.


2014-05-15 17:17

Politikai ir teisėjai nebegalės slapstytis už imuniteto

Seimas vienbalsiai priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, numatančias, kad politikai ir teisėjai nebegalės išvengti atsakomybės, slėpdamiesi už savo imuniteto. Pasak pataisų autoriaus, Seimo nario Vitalijaus Gailiaus, įtvirtinta, kad teismų bylose senaties eiga privalo būti sustabdyta tol, kol nusikalstamą veiką padaręs asmuo turės imunitetą nuo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn. Senaties skaičiavimas atsinaujina nuo tos dienos, kai gaunamas leidimas asmenį patraukti atsakomybėn.


2014-05-15 17:14

Dėl neįvykusių prezidentinių debatų kalta gali likti LNK

Socialdemokratai nutarė apskųsti vakarykštę LNK laidą „Diagnozė: valdžia“, kurioje dalyvavo prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kairieji mano, kad nepakvietus į šią laidą jų kandidato Zigmanto Balčyčio galėjo būti pažeistas lygiateisiškumo principas.


2014-05-15 17:08

Seimas atsisakė riboti lombardų darbo laiką

Seimas atsižvelgė į parlamentinio teisininkų siūlymą ir nutarė nekontroliuoti lombardų darbo laiko.


2014-05-15 17:03

Valdininkai gimnazistų miegą raiko kaip pyragą

Ar Vilniaus gimnazistai ir toliau liks įkalinti savivaldybės sprendimų voratinklyje, ar galės, kada jiems patogu, vaikščioti į pamokas, sprendžia pati Vilniaus savivaldybė. Praėjusį antradienį kanceliarijai įteiktas gimnazijų tarybų prašymas panaikinti sprendimą mokytis ateiti devintą ryto vis dar svarstomas savivaldybės kabinetuose.


2014-05-15 15:20

Kauno mero A.Kupčinsko patikra prie arenų nežemina

 

Kauno meras Andrius Kupčinskas prieš krepšinio varžybas dažniausiai išvengia apsaugos darbuotojų patikros, tačiau niekada nesipriešina, jeigu patikrinamas rankinės ar kišenių turinys.


2014-05-15 15:07

Klaipėdoje – septintasis „Vilties“ bėgimas

Sekmadienį Klaipėdos gatves vėl užtvindys tūkstančiai vilties bėgikų – septintą kartą organizuojama prasminga akcija vis populiarėja. Joje jau dalyvauja ne tik klaipėdiečiai, bet ir žmonės iš kitų miestų bei kitų valstybių, Klaipėdos miestų partnerių Kaliningrado, Mogiliovo, Liepojos.


2014-05-15 14:44

Lietuvos kariai dalyvauja didelėse NATO pratybose Vokietijoje

4| 

Tuo metu, kai maždaug 1,5 tūkst. karių Rukloje kartu su JAV parašiutininkais dalyvauja didžiausiose šiemet Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pratybose „Juodoji strėlė 2014“, nedidelė grupelė Lietuvos karių ketvirtadienį pradėjo treniruotes Vokietijoje pratybose „Combined Resolve II“. Tai vienos iš didžiausių šiemet vykstančių NATO pratybų.


2014-05-15 14:43

Restauruotoje Arkikatedros varpinėje - šulinys ir kompiuteriai

9| 

Lipant XIX amžiaus autentiškais siaurais laiptukais į beveik penkiasdešimties metrų aukštį gali truputį pykinti. Tačiau, jei nebijote aukščio ir norite išvysti senamiestį iš „kupriaus“ perspektyvos, nuo penktadienio Vilniaus Arkikatedros varpinės muziejus turėtų tapti jūsų stotele įdomiai popietei.


2014-05-15 14:06

Restauruota Arkikatedros varpinė atveria duris visuomenei

20

Lipant devyniolikto amžiaus autentiškais siaurais laiptukais į beveik penkiasdešimties metrų aukštį gali truputį pykinti. Tačiau, jei nebijote aukščio ir norite išvysti senamiestį iš „kupriaus“ perspektyvos, nuo penktadienio Vilniaus Arkikatedros varpinės muziejus turėtų tapti jūsų stotele įdomiai popietei. Dešimtmetį lankytojų akims buvęs uždarytas, bokštas Europos Sąjungos finansavimo pagalba pagaliau duris atvers atsinaujinęs. Vos trečiadienį pabaigusi paskutiniuosius restauracijos darbus, varpinė vis dar maloniai kvepia laku ir mediena.


2014-05-15 13:43

Komisija dėl V.Uspaskicho teisinės neliečiamybės pratęsė darbą

Seimas iki gegužės 30 d. pratęsė laikinosios tyrimo komisijos, spręsiančios dėl Seimo nario Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės, darbą.


2014-05-15 12:33

Lietuvoje vyksta SOP pratybos „Liepsnojantis kalavijas 2014“

3

Lietuvos teritorijoje ir teritoriniuose vandenyse vyksta kasmetinės tarptautinės Specialiųjų operacijų pajėgų pratybos “Liepsnojantis kalavijas 2014”. Jas organizuoja ir joms vadovauja Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgos.


Populiariausi per 24 val.