Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Aktualijos
2014-06-01 17:24

Jurbarkas pagerbė partizanus ir šventė su kariais

11

Penktadienį Jurbarko mieste vyko renginys, skirtas Partizanų pagerbimo, Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Renginį kartu su Jurbarko rajono savivaldybe organizavo Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas.


2014-06-01 15:55

Kūdikio susilaukusioms šiauliečių šeimoms - staigmena

30

Sekmadienį nuo vidurdienio Šiaulių centras buvo užtvindytas geltonais balionais nešinų mamų, tėčių ir senelių – vyko šventė „Aš - mažasis šiaulietis“. Per gražia tradicija tapusį Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtą renginį miesto vadovai meras Justinas Sartauskas ir vicemerė Danguolė Martinkienė sveikino šeimas, kurios pastaraisiais metais susilaukė mažylio.


2014-06-01 15:40

Širvintų pievoje - rekordinis skaičius popierinių gėlių

9

Šeštadienį Širvintų miesto vaikai pasiekė rekordą - miestą papuošė daugiau nei 2 tūkstančiais popierinių gėlių. Kreidelėmis, flomasteriais, pieštukais nupieštos ar guašu bei akvareliniais dažais nutapytos ir iš popieriaus iškirptos įvairiaspalvės, didelės ir mažos gėlės „pražydo“ aikštėje priešais Širvintų rajono savivaldybės pastatą.


2014-06-01 12:45

V.Landsbergis ragina susimąstyti apie nemylimų vaikų kerštą

Kaip mes toliau ginsime savo vaikus? Tokį klausimą Vilniaus savivaldybėje vykusioje konferencijoje svarstė žymūs psichologai, psichiatrai ir politikai. Renginio organizatoriai pabrėžė, kad saugi vaikystė yra vienas svarbiausių visuomenės uždavinių. Konferencijoje dalyvavęs profesorius Vytautas Landsbergis pabrėžė: „Jeigu nustosime rūpintis tokiu dalyku, kaip vaikų gynimas, galėsime uždaryti tokią įstaigą, kaip valstybė“. Nemeilę vaikams jis netgi įvardino kaip civilizacijos krizės priežastį. Statistiškai tėvai savo vaikams skiria vos septyniolika minučių per parą. Tokie skaičiai, pasak profesoriaus, verčia jį teigti, kad civilizacija yra pasmerkta.


2014-05-31 21:53

Buvę karo pamestinukai prie kryžiaus dėkojo lietuviams

17

„Aš lenkiuosi prieš jus visus ir didžiuojuosi , kad esat tokie stiprūs savo dvasioje. Šis kryžius liudija jūsų kančią, jūsų garbę ir jūsų ištikimybę Dievui ir savo tėvynei. Ir savo vargams. Katalikus ir evangelikus sieja ypatinga draugystė, duonos gabaliuku rėmėme, kai reikėjo. Visų mūsų laukia Jėzus danguje“, - tai Pagėgių Romos katalikų parapijos kunigo Vytauto Gedvainio žodžiai, išsakyti žilagalvių sambūryje Mikytuose, prie naujojo šventinamo kryžiaus.


2014-05-31 20:39

L.Andrikienei - liūdnos žinios iš VRK

Užsienio diplomatinėse atstovybėse balsavę Lietuvos piliečiai rezultatų Europos Parlamento rinkimuose nepakeitė. Nedideliu skirtumu konservatorių sąraše prieš Laimą Liuciją Andrikienę pirmavęs Algirdas Saudargas po papildomų balsų suskaičiavimo savo vietos bendrapartietei neužleido.


2014-05-31 20:39

V.Uspaskichas jau ieško saugesnės užuovėjos

Už finansines machinacijas Lietuvoje teisiamas Darbo partijos dvasinis lyderis Viktoras Uspaskichas ėmė žvalgytis saugesnės užuovėjos Europos Parlamente (EP). Nors V.Uspaskichas iš karto po rinkimų prisistatė Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos vadovybei, EP gali pasukti į kairę.


2014-05-31 19:55

Lietuva su Nigeriu užmezgė diplomatinius santykius

Lietuvos ir Nigerio atstovai pasirašė bendrąjį komunikatą dėl diplomatinių santykių užmezgimo. Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė ir Nigerio nuolatinis atstovas JT ambasadorius Boubacaras Boureima penktadienį pasirašė komunikatą.


2014-05-31 18:12

Iniciatyvus Kauno jaunimas atnaujino dar 5 žaidimų aikšteles

5

Kauno „Rotaract“ klubo organizuojamas „Sūpuoklių“ projektas šiemet suteikė dar daugiau džiaugsmo Kauno daugiabučių gyventojų vaikams. Renginio metu buvo atnaujintos net 5 vaikų žaidimų aikštelės. Prie jo įgyvendinimo taip pat prisidėjo Kauno „Interact“ klubas, Vilniaus „Rotaract“ klubas ir ypatingai – rėmėjai.


2014-05-31 17:53

Našlaičių gynėjo kova – iki mįslingos mirties

8

„Mums baisu“, – taip po paslaptingos buvusio katalikiškųjų globos namų auklėtinio mirties Marijampolėje kalba jo draugai ir mokytojai. Jaunimo lyderis siekė atpildo skriaudėjams ir buvo sulaukęs grasinimų. Tai jis yra atskleidęs ir „Lietuvos rytui“. „Tie katalikiškieji globos namai turbūt yra prakeikti“, – svarstė buvęs jų auklėtinis Darius (vardas pakeistas), sukrėstas dar vieno bičiulio netekties.


2014-05-31 17:43

Ukmergės miesto šventėje – įspūdingas smetoniškų laikų paradas

22

Ukmergės gatvėse šeštadienį kaip niekada gausu žmonių – tradiciškai paskutinį gegužės savaitgalį čia vyksta miesto šventė. Šį kartą ji pavadinta „Pasivaikščiojimai po Vilkmergę“ - atsuktas atgal laiko ratas ir atiduota duoklė 1931 metų, smetoniškų laikų Ukmergei. Šventės programą organizatoriai parengė remdamiesi archyvine medžiaga, tuometinėmis laikraščių publikacijomis bei nuotraukomis, pasitelkdami daug to meto švenčių metu populiarių atributų, detalių ir elementų.


2014-05-31 15:40

Kaune riaumojo motociklai ir rūko padangos

25

Šeštadienį Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“ prasidėjo septintą kartą surengta šventė „Baikerių naktys“. Per tūkstantis baikerių ir kauniečiai stebėjo motociklų akrobatinio važiavimo meistro Virginijaus Žukausko atliekamus triukus. Vėliau baikeriai išvyko švęsti į Kaune rajone esantį Jadagonių kaimą.


2014-05-31 15:20

Šilutės miesto šventėje tapoma rekordinio ilgio drobė

19

Šilutės miesto parke tarp medžių ištempta 23 metrų ilgio drobė, kurią ištapyti upės tėkmės motyvais pasiryžę į miesto šventę susirinkę krašto gyventojai. Šia menine instaliacija siekiama rekordo, o ant Šyšos upės vagos įrengtoje mažojoje scenoje, kaip ir didžiojoje šalia Kultūros ir pramogų centro, nuo ryto vyksta ir iki vėlaus vakaro tęsis dainininkų, šokėjų, muzikantų pasirodymai.


2014-05-31 13:05

Antrąkart prašoma ištirti kino teatro Palangoje pardavimą

Kultūros ministerija siekia, kad prokurorai nuodugniai ištirtų kino teatro Palangoje pardavimo aplinkybes ir įvertintų buvusio „Lietuvos kino“ generalinio direktoriaus Juozo Koreivos elgesį. Ministerijos kanclerė Nomeda Zienkienė jau antrą kartą skundžia prokurorų sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl to.


2014-05-31 10:50

Merkinės menininkai atkreipė dėmesį į apverktinas sąlygas

17

Merkinės pagrindinėje mokykloje įsikūręs Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos skyrius. Merkinės gimnaziją ir pagrindinę mokyklą skiria daugiau kaip kilometras, tai sudaro nepatogumų iš tolimesnių kaimų važinėjantiems vaikams. Vaikai po pamokų gimnazijoje turi skubėti į dailės pamokas, o po jų atgal, antraip nesuspėtų į autobusą.


Populiariausi per 24 val.