Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Aktualijos
2014-10-21 14:47

Po diskusijų Seime dėl biudžeto - nesusipratimas dėl B.Bradausko

Kol Seime virė aistros dėl kitų metų biudžeto, panašu, kad Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas dėl to per daug nesijaudino, nes politikas išskrido į Jungtinius Arabų Emyratus (JAE).


2014-10-21 14:47

Po Švedijos didinamuoju stiklu – Rusija ir jos veiksmai

6|

Švedijos ginkluotosios pajėgos ir toliau tęsia mįslingai galimai Rusijai priklausančio povandeninio laivo paieškas. Tačiau atsakymų, ką laivas galėjo veikti prie Švedijos krantų kol kas neranda ir Lietuvoje viešintis naujasis šalies premjeras Stefanas Loefvenas. Atsakymų, ką prie Švedijos krantų galėjo veikti galimai Rusijai priklausantis povandeninis laivas, neranda Lietuvoje viešintis naujasis šalies premjeras Stefanas Loefvenas. Po susitikimo su Algirdu Butkevičiumi, švedų ministras pirmininkas neslėpė, kad jo valstybė priversta peržiūrėti gynybos pajėgumus. „Švedija Rusijos karinės galios didėjimo nelaiko tiesiogine grėsme“, – po susitikimo su Lietuvos premjeru Algirdu Butkevičiumi teigė Švedijos ministras pirmininkas. S.Loefvenas tikino, kad kol kas nėra naujienų dėl galimo Rusijos povandeninio laivo netoli Stokholmo.


2014-10-21 14:39

D. Ulbinaitės byla - neviešame posėdyje

5|

Buvusios Prezidentės patarėjos Daivos Ulbinaitės bylą dėl galimo valstybės paslapties atskleidimo Vilniaus miesto apylinkės teismas nagrinėja neviešuose teismo posėdžiuose. Už uždarų durų planuojama apklausti beveik visus liudytojus ir pačią kaltinamąją 44 metų D.Ulbinaitę. Praėjusiame posėdyje ji neprieštaravo ir dėl viešos apklausos.


2014-10-21 14:13

Lietuva 10 metų apsieis be Kremliaus pranašo A. Diukovo

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) antradienį išnagrinėjo Rusijos piliečio Aleksandro Diukovo skundą, kuriuo jis prašo panaikinti Lietuvos pasieniečių sprendimą neįleisti jo į šalį ir panaikinti atitinkamą įrašą Vidaus reikalų ministerijos nacionaliniame registre.


2014-10-21 13:52

Žurnalistų etikos komisijos pertvarką Seimas grąžina komitetui

Seimas antradienį nusprendę grąžinti komitetui svarstyti Visuomenės informavimo įstatymo pataisas dėl žurnalistų etikos savireguliacijos pertvarkos. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė pranešė, kad priėmimo metu pritarta projektą iš esmės keičiančioms nuostatoms, tad svarstymo procedūrą reikia pradėti iš naujo.


2014-10-21 12:53

STT krėtė partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinę

17

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai antradienį atliko keliolika kratų penkių asmenų gyvenamosiose ir darbo vietose bei politinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėje.


2014-10-21 12:02

D. Walęsos svajonė - draugiški Lenkijos ir Lietuvos santykiai

Lietuvoje viešinti Lenkijos prezidento Lecho Walesos žmona Danuta Walęsa (Valensa) sako svajojanti, kad Lenkija ir Lietuva gyventų kaip šeima ir čia atsirastų lenkiški užrašai. „Svajoju, kad Lietuva ir Lenkija būtų kaip brolis ir sesuo, kad čia gyvenantys lenkai jaustųsi gerai, kad lenkai ir lietuviai vieni kitus gerbtų ir kad atvažiavus į Lietuvą, užrašai būtų ir lenkiškai, ir lietuviškai, kaip šeimoje“, – paklausta, kaip vertina Lietuvos ir Lenkijos santykius, pažymėjo D.Walęsa.


2014-10-21 11:42

Netinkamos gatvių lentelės nukabintos nuo Vilniaus r. pastatų

Valstybinės kalbos įstatymo neatitinkančios gatvių pavadinimų lentelės ant pastatų sienų Vilniaus rajono gyvenvietėse pakeistos. Tokiu būdu išspręstas ir Vyriausybės atstovo bei Vilniaus rajono savivaldybės ginčas dėl gatvių pavadinimų.


2014-10-21 10:40

L. Graužinienė siūlo atleisti Seimo kanclerį J. Milerių

Pasibaigus kadencijai siūloma atleisti Seimo kanclerį Joną Milerių.


2014-10-21 10:24

Prisiekė naujas VRK narys D. Laurinavičius

Seime antradienį prisiekė naujas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys Donatas Laurinavičius.


2014-10-21 09:11

Dėl Bažnyčios prašys Seimo balsuoti iš naujo

20

Konservatorių Jurgio Razmos ir Vilijos Aleknaitės Abramikienės užregistruotos visuomenės informavimo įstatymo pataisos nustebino ne tik visko mačiusius politikos senbuvius, bet prie įvairių politikų pokštų pratusią šalies žiniasklaidą.


2014-10-21 08:37

Archeologus pribloškė dar neregėtas Lietuvos partizanų bunkeris

11| 

Kaip partizanai pokariu sugebėjo iškasti sudėtingos konstrukcijos slėptuvę ir jų nepalaidojo birus smėlis, kurio virš galvų buvo maždaug 20 tonų? Kam bunkeryje tarnavo iki šiol nematyti įgilinimai, panašūs į spintas? Šie klausimai kamuoja archeologą Gintautą Vėlių ir istoriką Dalių Žygelį, kurie šiomis dienomis tyrinėja Butkiškių vienkiemyje šalia Andrioniškio (Anykščių r.) esantį bunkerį, menantį tragiškas rezistencijos kovas.


2014-10-21 07:43

Po skaudžios nelaimės Karklėje - raginimai tvarkyti kelią

12

Pirmadienį iš Kungių kaimo (Klaipėdos r.) per gatvę ėjusios ir po automobilio ratais pakliuvusios moksleivės žūtis sukrėtė pajūrio gyventojus. Jie keiksnojo ir valdininkus, nereaguojančius į raginimus rekonstruoti kelią nuo Karklės iki Palangos plento, kuriame sunku prasilenkti ne tik automobiliams, bet ir dviratininkams. Grėsmę žmonių saugumui keliančio ruožo tvarkymo projektai seniai parengti, bet jie dulka valdininkų stalčiuose - nerandama lėšų.


2014-10-21 06:37

Ar Lietuva pajėgi apsisaugoti nuo povandeninių „svečių“?

11| 

Jau kelias dienas prie Švedijos karinės pajėgos šukuoja Stokholmo salyno vandenis, ieškodamos rusų povandeninio laivo. Kad pastarasis nepastebėtas galėjo prasmukti prie pat Švedijos sostinės, turėtų kelti nerimo ir lietuviams. O jei toks atvejis pasikartotų Klaipėdoje? Ar Lietuva pajėgi apsaugoti savo strateginį uostą ir tokius objektus kaip Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas?


2014-10-21 06:36

Šiauliuose ietis laužo dėl sutrūnijusių vamzdžių

2

Su Šiaulių arena susijusių skandalų pynę papildė dar viena gija. Kasmet dosnias išmokas už arenos valdymą gaunančios įmonės vadovas pareiškė neketinąs keisti sutrūnijusių vamzdžių. Teigiama, kad per septynerius metus surūdijo dalis karšto vandens vamzdynų, o 300 metrų ilgio trasos keitimo darbai kainuosią 140 tūkstančių litų.


Populiariausi per 24 val.