Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Aktualijos
2014-07-02 21:44

Šakių rajone – nesaugus geriamasis vanduo

Valenčiūnų (Šakių r.) vandenvietės tiekiamame geriamajame vandenyje nustatyta žarninių lazdelių (E.coli) ir žarninių enterekokų, kurie gali sukelti žarnyno infekcijas. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šakių padalinio inspektoriai vos gavę ištirto geriamojo vandens mėginio rezultatus, uždraudė jį tiekti.


2014-07-02 21:05

Klaipėdiečiai užsimojo atgaivinti senąją piliavietę

21

Klaipėdos savivaldybė žengė ryžtingą žingsnį – parengė ir suderino sudėtingą projektą, pagal kurį istoriškai vertingiausioje ir bene brangiausioje uostamiesčio žemėje jau pradėti senosios pilies bastionų atkūrimo darbai. Per kelis etapus piliavietė ir čia išlikę statiniai bus pritaikyti visuomenės poreikiams, edukacijai, turizmui. Šis ambicingas projektas pagal užmojį gretinamas su Valdovų rūmų sostinėje atstatymu.


2014-07-02 18:49

Rusijos agresija verčia didinti Lietuvos kariuomenės biudžetą

 

Lietuvos kariuomenė didina ginkluotę: už beveik 35 mln. litų iš Lenkijos perkama priešlėktuvinės oro gynybos sistema GROM. Vyriausybė posėdyje trečiadienį nutarė šį pirkimą įslaptinti, todėl neaišku, kiek iš viso jų bus įsigyta. Gynybos ekspertai sako, kad tokie ginklai labai veiksmingi ir pasiteisino ne viename kare.


2014-07-02 18:33

Dalia Grybauskaitė nepasigailėjo žemės ūkio ministro V. Juknos

6|

Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, kurio visais pavaduotojais nepasitiki prezidentė Dalia Grybauskaitė, trečiadienį po susitikimo su šalies vadove išėjo nuleidęs galvą. Prezidentė rėžė iš peties: ministerijos veikla kelia daug abejonių, trūksta skaidrumo.Pats ministras aiškino rimtų priekaištų iš prezidentės negirdėjęs, savo viceministrų darbą jis vertina gerai, nors pripažįsta, kad tobulumui ribų nėra.


2014-07-02 17:44

Aiškėja, kuriuose komitetuose dirbs Lietuvos europarlamentarai

Prasidėjus naujojo Europos Parlamento sesijai, ima aiškėti, kuriuose komitetuose dirbs Lietuvoje išrinkti europarlamentarai. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos narys Gabrielius Landsbergis turėtų dirbti Tarptautinės prekybos, jo partijos bendražygis Algirdas Saugardas - Pramonės, mokslinių tyrimų, energetikos komitetuose.


2014-07-02 16:53

Parlamentarai siūlo mažinti Seimo narių skaičių

Grupė Seimo narių siūlo nuo 141 iki 101 mažinti renkamų parlamentarų skaičių. Trečiadienį Seimo posėdžių sekretoriate įregistruota tai numatanti Konstitucijos pataisa. Ją pasirašė 36 įvairioms Seimo frakcijoms priklausantys politikai. Nėra tik Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovų parašų.


2014-07-02 16:34

Lietuvos žiniasklaida susivienijo dėl kilnaus tikslo

Liepos 6-ąją, Mindaugo karūnavimo dieną, Lietuvos himnas šiemet skambės kaip niekada garsiai. Į šoną nustūmę verslo ambicijas ir konkurenciją, Lietuvos žiniasklaidos kanalai ir verslo įmonės susivienijo bendrai idėjai – suburti Lietuvos gyventojus 21 val. kartu giedoti „Tautišką giesmę”. Iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį” organizatorių kvietimu idėją palaikė didieji Lietuvos televizijos kanalai, interneto portalai, radijo stotys, prekybos bei kavinių tinklai.


2014-07-02 15:17

Prezidentė susitiko su kandidatu į ministrus K.Trečioku

2

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su ūkio viceministru Kęstučiu Trečioku, kurį premjeras įvardijo kaip galimą kandidatą į aplinkos ministrus, trečiadienį patvirtino prezidentės patarėja. „Toks darbinis susitikimas įvyko“, - sakė prezidentės patarėja Živilė Didžgalvienė, tačiau plačiau susitikimo turinio nekomentavo.


2014-07-02 13:47

Nuspręsta įslaptinti priešlėktuvinės gynybos sistemos pirkimą

Lietuvos Vyriausybės posėdyje trečiadienį nutarta įslaptinti priešlėktuvinės gynybos sistemos GROM pirkimą iš Lenkijos gamintojo.


2014-07-02 12:12

Teismas atmetė tautininko Juliaus Pankos skundą

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė Tautininkų sąjungos vadovo Juliaus Pankos skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) dokumentuose nesutampančio rinkėjų skaičiaus, BNS sakė teismo sekretoriato atstovė.


2014-07-02 11:47

Šilutės rajono savivaldybė tapo merų keitimo rekordininke

„Mere, jūs esate žadėjęs pats atsistatydinti, gal tai dabar ir padarysite?“, - taip Šilutės rajono tarybos neeilinio posėdžio pradžioje, patvirtinus papildytą dienotvarkę, mero konservatoriaus Šarūno Laužiko trečiadienį paklausė tarybos narys Vytautas Laurinaitis.


2014-07-02 11:23

Loreta Graužinienė paprieštaravo prezidentei

 

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė nesutinka su prezidentės Dalios Grybauskaitės interpretacija viceministrų skaidrumo klausimu. Pasak Seimo vadovės, nėra jokio pagrindo valdančiajai daugumai klijuoti kriminalinę etiketę.


2014-07-02 08:22

Pavakarojęs su rusais G. Einikis rėžė: „Man gėda būti lietuviu“

3

„Turėjome gerą komandinę vakarienę. Rusų žmonės yra patys nuostabiausi žmonės. Ko negaliu apie lietuvius pasakyti. Sorry“, - antradienį viešai pareiškė buvęs Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Gintaras Einikis, iki paryčių vakarojęs su draugų kompanija viename Čekijos restorane.


2014-07-02 06:48

Kauno bendruomenės triumfas: atsikratė neįtinkančio kaimyno

Politikams prieš dvi savaites teko svarstyti neįprastą klausimą – ar nutraukti nuomos sutartį su socialiniame būste gyvenančiu policijai žinomu asmeniu. To prašiusi vietos bendruomenė šį kartą savo pasiekė. Savivaldybės Gyvenamojo fondo administravimo skyriaus vedėja Laura Stankevičienė teigė, kad šis atvejis dėl nuomos sutarties su socialinio būsto nuomotoju nutraukimo – išskirtinis. „Nuomos sutartis su socialinio būsto gyventoju nutraukiama, jei jis nemoka mokesčių, būste nuolat negyvena ilgiau kaip 6 mėnesius arba miršta.


2014-07-02 06:23

Dėl generolo kilo šurmulys

Premjeras Algirdas Butkevičius laukia vidaus reikalų ministro Dailio Barakausko paaiškinimų dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus Kęstučio Jucevičiaus. Kaip praėjusį šeštadienį pranešė „Lietuvos rytas“, į slapto sekimo skandalą patekusiems FNTT vadovui K.Jucevičiui ir jo pavaduotojui Šarūnui Remeikiui gali būti pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšio reikalavimo.


Populiariausi per 24 val.