Aktualijos
2015-04-09 12:17

„Viasat" taip pat stabdys „RTR Planeta“ retransliacijas

Bendrovė „Viasat" taip pat laikinai stabdys televizijos kanalo „RTR Planeta“ retransliacijas, teigia įmonės atstovas.


2015-04-09 12:15

Marekas su Jurijumi išliejo pamatus Johnui Lennonui

15

Ketvirtadienį Vilniuje išlieti pamatai legendinės britų grupės „The Beatles“ lyderio Johno Lennono skulptūrai, kuri bus atidengta gegužės mėnesį skvere prie Oslo namų kvartalo Mindaugo g. 27. Pamatus liejo meistrai Marekas ir Jurijus.


2015-04-09 12:15

Valstybės kontrolieriumi paskirtas Arūnas Dulkys

Pasibaigus penkerių metų kadencijai, Seimas ketvirtadienį iš valstybės kontrolierės pareigų atleido Giedrę Švedienę ir į šias pareigas paskyrė Arūną Dulkį.


2015-04-09 11:39

Kauniečiams pristatyti turkiški „Isuzu“ autobusai

4

Kaune per artimiausius penkerius metus planuojama atsisakyti pačių seniausių miesto autobusų ir pakeisti juos geros būklės naudotais arba naujais autobusais. Didelis dėmesys bus skiriamas mažesnės talpos autobusams. Bendrovės „Kauno autobusai“ vadovai jau dairosi naujųjų pirkinių, neseniai įvyko susitikimas su bendrovės „Isuzu“ atstovais, jie pristatė gaminamus autobusus.


2015-04-09 11:21

LRTK akiratyje – ir rusiškas kanalas „NTV Mir Lithuania“

Nesulaukus „NTV Mir Lithuania“ atsakymo dėl abipusio draugiško susitarimo ir padarytų pažeidimų pripažinimo bei toliau tęsiantis nusižengimams, televizijos programų transliavimas Lietuvoje gali būti laikinai stabdomos, teigia Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK).


2015-04-09 10:55

Kaune prasideda Laisvės alėjos rekonstrukcija

5

Šią savaitę Kaune darbininkai pradėjo paruošiamuosius Laisvės alėjos rekonstrukcijos darbus – medinėmis lentelėmis sutvirtinti medžių kamienai ir apsauginėmis tvorelėmis atitverta vidurinė gatvės dalis. Visus darbus atkarpoje tarp A. Mickevičiaus gatvės iki Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos.


2015-04-09 10:43

Bronius Bradauskas vadovaus Ekonomikos komitetui

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas socialdemokratas Bronius Bradauskas patvirtino, kad šio komiteto pirmininko postą planuoja iškeisti į Ekonomikos komiteto vadovo pareigas.


2015-04-09 10:35

Kaune veiks nauja progimnazija

Kauno švietimo įstaigos bendradarbiaus glaudžiau – Kauno „Atžalyno“ vidurinė mokykla bus reorganizuota į Vytauto Didžiojo universiteto „Atžalyno“ progimnaziją, taip pridedant dar vieną grandį prieš jau veikiančią VDU „Rasos“ gimnaziją ir patį universitetą. Bendradarbiavimo sutartis tarp mokyklos ir universiteto buvo pasirašyta trečiadienį VDU rektorato posėdžio metu.


2015-04-09 10:18

Sėkmingas gyvenimas matuojamas ne brandos egzamino pažymiu

Pavasaris – abiturientai ruošiasi brandos egzaminams, neišvengiamai artėja metas, kai pažymys parodys, kas ko vertas. Tas pats pažymys parodys, ko verta ir viena ar kita moksleivį paruošusi mokykla. Reitingai – neišvengiamas egzaminų palydovas, kaip ir diskusijos apie vienos ar kitos mokyklos ar mokytojų gebėjimą ar negebėjimą parengti moksleivius „gyvenimui“. Tačiau kiek teisingas toks mokyklos ir moksleivio „sėkmės“ matas? Ir, dar svarbiau, – kiek jis iš tiesų atitinka šiuolaikinio pasaulio reikalavimus?


2015-04-09 08:59

Miškų urėdijai pirmą kartą vadovaus moteris

Utenos miškų urėdijai pirmą kartą mūsų šalyje vadovaus moteris – šią savaitę pareigas pradedanti eiti Aurelija Jočienė.


2015-04-09 08:46

Prezidentė: „Būtina, kad VSD dirbtų efektyviau“

Naujojo Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo būtinybę padiktavo ir dabartinė sudėtinga geopolitinė situacija, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak šalies vadovės, iš VSD tikimasi ne tik grėsmių nustatymo, bet ir jų šalinimo.


2015-04-09 08:38

A. Butkevičius: „Karinės tarnybos metu – vairuotojo pažymėjimas“

2|

Jau sulaukta 159 savanorių, pasiryžusių atlikti privalomąją karo tarnybą. Seime buvo pristatinėjamos siūlomos naujos garantijos ir privilegijos šauktiniams. Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, kaip vieną iš papildomų skatinimų priemonių, tarnybos metu siūlo įvesti mokymo kursus kariuomenėje, kad kariai galėtų gauti vairuotojo pažymėjimą.


2015-04-09 08:15

Būsimą VSD vadovą Darių Jauniškį lydi slaptumo ženklas

Kandidatas į Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovus Darius Jauniškis nesektų kai kurių pirmtakų pėdomis ir praradęs politinį pasitikėjimą pats pasitrauktų iš šio posto. Apie tai, kad pajutęs nepasitikėjimą, atsistatydintų, kandidatas į VSD direktorius tvirtino trečiadienį uždarame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje.


2015-04-08 22:13

Paskutinė Romualdo Ozolo kelionė – iš istorinių rūmų Vilniuje

27

Vienas ryškiausių tautinio Atgimimo įkvėpėjų, ideologų ir vadovų Romualdas Ozolas pašarvotas Mokslų akademijos salėje – šiuose rūmuose kaip tik ir prasidėjo Sąjūdžio ir Lietuvos išsilaisvinimo istorija. R.Ozolas buvo vienas pirmųjų ano meto inteligentijos elito atstovų, 1988-ųjų birželio 3 dieną Mokslų akademijoje įsteigusių Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinę grupę. Laiko ratas apsuko kilpą: ten, kur buvo duotas startas laisvės sąjūdžiui, baigėsi vieno iš istorinių lenktynių su merdinčia komunistine imperija dalyvių, signataro R.Ozolo gyvenimo kelias. Po sunkios ligos 76 metų R.Ozolas mirė pirmadienį, antrąją Velykų dieną.


2015-04-08 19:22

V. Putino nepabūgusi rusė ragina Lietuvą nekartoti Kijevo klaidų

4| 

Rusakalbiai Krymo gyventojai sutuoktiniai Natalija ir Andrejus Šengeliovai po pusiasalio okupacijos atsisakė priimti Rusijos pilietybę, liko ištikimi Ukrainai. Iš N.Šengeliovos buvo atimtas verslas praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Krymo miestų gatvėmis nuriaumojo rusų tankai. Pagal tautybę rusė, moteris iki šiol priešinasi Kremliaus savivalei, nors jai gresia skurdas ir susidorojimas, jei grįš į Krymą. N.Šengeliova nesulaukė pagalbos ir iš Kijevo valdžios. Jos prašymų neskuba tenkinti ir Lietuvos valdininkai – Maskvos spaudimui nepasiduodantys Krymo rusai perspėja: šiandien apiplėšiama Ukraina, rytoj toks pat likimas gali ištikti Lietuvą.


Populiariausi per 24 val.