Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Aktualijos
2014-07-03 16:26

Valdininką įklampino gatvės ir buto remontas iš vienos kišenės

2

Paskui Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamentui ilgai vadovavusį Alfonsą Šimkų driekiasi vis ilgesnis tarnybinių nusikaltimų šleifas - už kyšininkavimą jis nuteistas ketveriems metams ir trims mėnesiams nelaisvės. Valdininką papirko buvęs įmonės „Hidrostatyba" vadovas Pranas Šidiškis. Jis realios laisvės atėmimo bausmės išvengė, bet valstybei turės sumokėti beveik 18 tūkst. litų baudą.


2014-07-03 16:17

Iš Rusijos pareigūno lūpų - kaltinimas Lietuvai

2

Lietuvoje ir Lenkijoje abejojama Karaliaučiaus krašto priklausymu Rusijai, pareiškė aukšto rango vietos pareigūnas, ir kaip pavyzdį nurodė Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pastabas apie lietuvių literatūros ištakas.


2014-07-03 16:17

Pareigūnų gynėjai kritikuoja M. Žalimą ir kaltina prokurorus

16

„Aukų būtų galima išvengti, jei ne kaltinamieji, o kiti pareigūnai savo pareigas būtų vykdę taip, kaip Visvaldas Račkauskas ir jo kolegos“, - ketvirtadienį teisme pareiškė V.Račkausko advokatas Vilniaus miesto apylinkės teisme, kuriame tęsiamos baigiamosios kalbos buvusio policijos generalinio komisaro pavaduotojo V.Račkausko, buvusio Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojo Tomo Ulpio ir iki šiol biure dirbančių Emilijaus Damukaičio, Dariušo Sinkevičiaus ir Vitalijaus Vitkovskio baudžiamojoje byloje.


2014-07-03 16:15

Teisės į rentą gali netekti ir signatarų našlės

Konstituciniam Teismui (KT) paskelbus, kad įstatyme numatyta galimybė prezidento našlei ar našliui gauti rentą prieštarauja Konstitucijai, teisės į tokias rentas gali netekti ir signatarų našlės, našliai bei našlaičiai.


2014-07-03 16:00

Lenkijos Senato pirmininkas įniršo: V. Tomaševskis peržengė ribą

 

Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusewiczius griežtai sukritikavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovą Valdemarą Tomaševskį dėl Georgijaus juostelės dėvėjimo Vilniuje. Kaip skelbia radijo stotis „Znad Wilii“, politikas išsakė paramą Lietuvos lenkams, tačiau pabrėžė, kad jam nepatinka V.Tomaševskio elgesys.


2014-07-03 15:19

Prisivilioti pasaulio lietuvius mėgins įvairios įmonės

Po savaitės prasidėsiančiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime Lietuvos ir tarptautinės kompanijos karjeros galimybėmis mėgins prisivilioti užsienyje ir Lietuvoje gyvenančius jaunus lietuvius.


2014-07-03 14:04

Budina apmirusią Klaipėdą gaudydami vėją

13

Veiklių ir energingų jaunų klaipėdiečių būrys nusprendė pabudinti pernelyg tylias uostamiesčio erdves – jie pakvietė žmones pasigaminti vėjo tūbų ir jomis gaudyti vėją.


2014-07-03 13:37

Prezidentė savo poziciją dėl ministrų vadina pareiga

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo anksčiau išsakytą mintį, kad netvirtins tų ministrų, kurie neatleis „juodajame sąraše“ esančių viceministrų, grindžia 2013 metais priimtame įstatyme įtvirtinta pareiga vykdyti valstybės skaidrumo prevenciją.


2014-07-03 12:47

Prezidentas Valdas Adamkus apie ligą: „Galvojau, kiek man liko“

Prezidentas Valdas Adamkus pusę metų grūmėsi su onkologine liga. Ją įveikęs politikas pokalbių laidoje „Lietuva tiesiogiai“ žurnalistei Daivai Žeimytei pasakojo apie šią kovą, žmonos Almos paramą, dėkojo medikams ir kritikavo sistemą, kuri nesirūpina mirtinai sergančiais ligoniais.


2014-07-03 12:44

Dėl slaptos informacijos nutekėjimo - ikiteisminis tyrimas?

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas ir Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas Darius Petrošius kaip galimą etikos pažeidimą vertina viešumoje aptariamą „juodąjį“ viceministrų sąrašą ir net kalba apie galimą ikiteisminį tyrimą dėl slaptos informacijos nutekėjimo.


2014-07-03 12:41

Valstybės dieną bus galima žvejoti nemokamai

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, galima žvejoti nemokamai visuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose ir Nemuno deltos regioniniame parke - nereikės nei mėgėjų žvejybos leidimo, nei žvejo mėgėjo bilieto.


2014-07-03 11:58

Sausumos pajėgų ginkluotei kitąmet ketinama skirti 60 mln. litų

Stiprinant Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgas, kitąmet kovos mašinoms, prieštankinei ginkluotei ir minosvaidžiams pirkti ketinama skirti 60 mln. litų, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.


2014-07-03 10:28

Prezidentui V. Adamkui šiurpą kelia Lietuvos politikos vingiai

Kovą su sunkia liga laimėjęs prezidentas Valdas Adamkus neslepia – jam nebe nuostabą, o šiurpą kelia tai, kas vyksta šalyje: „Lietuva yra išskirtinė visame pasaulyje, kad aukščiausiu lygiu sudaromi kažkokie slapti juodieji sąrašai.“ Laidos „Lietuvoje tiesiogiai“ vedėjai Daivai Žeimytei politikas sakė niekada nesivadovavęs asmeniškumais ir nenurodinėjęs, kas gali dirbti, kas turi būti atleistas: „Mano atveju to niekada nėra buvę. Turime prezidentę, galbūt tai tam tikras valdymo stilius. Yra asmuo, kuriam patikėtas valstybės valdymas, jo sprendimai yra galutiniai.


2014-07-03 09:57

Ventės rago ornitologams - priverstinis poilsis

2

Didžiausia pasaulyje paukščių gaudyklė, esanti Ventės rago (Šilutės r.) ornitologijos stotyje, šiemet iki paukščių migracijos pradžios taip ir nebus pastatyta. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui priklausanti Ventės rago ornitologijos stotis rekonstruojama pirmą kartą nuo 1929-ųjų, kai ji buvo pastatyta.


2014-07-02 21:44

Šakių rajone – nesaugus geriamasis vanduo

Valenčiūnų (Šakių r.) vandenvietės tiekiamame geriamajame vandenyje nustatyta žarninių lazdelių (E.coli) ir žarninių enterekokų, kurie gali sukelti žarnyno infekcijas. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šakių padalinio inspektoriai vos gavę ištirto geriamojo vandens mėginio rezultatus, uždraudė jį tiekti.


Populiariausi per 24 val.