Aktualijos
2015-04-29 16:44

Prie Vilniaus savivaldybės – pikti mokytojai ir liūdni mokiniai

4

Trečiadienį prie Vilniaus miesto savivaldybės protestavo Tuskulėnų vidurinės mokyklos mokytojai ir moksleiviai. Bendruomenė šokiruota – nuo rugsėjo mėnesio jiems gresia netikėtos permainos. Nors nuo artėjančio rugsėjo visos veikiančios vidurinės mokyklos turi būti reorganizuotos į pagrindines mokyklas, progimnazijas arba gimnazijas, Tuskulėnų mokyklai buvo žadėtas kitoks likimas. Ji turėjo tapti ilgąja gimnazija, o ne pagrindine mokykla.


2015-04-29 16:42

Vilniaus gyvenimas pavasario ritmu

68

Vilniaus gyvenimas pavasario ritmu. Jei ryte vilniečiai be lietsargių nė žingsnio, tai po pietų juos jau galima buvo užmiršti. Nors šilumos nedaug, bet saulė džiugino.


2015-04-29 16:39

Atšaukti buvusios sostinės valdžios sprendimai dėl darželių

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį atšaukė pirmtakų sprendimą dėl registracijos į darželius, kuriuo trumpam buvo grąžinta teisė teikti prašymus vos vaikui gimus, o ne tais metais, kai vaikas eis į darželį.


2015-04-29 16:32

Inauguruotas naujasis M. Romerio universiteto rektorius

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, trečiadienį dalyvaudamas iškilmingoje naujojo Mykolo Romerio universiteto MRU) rektoriaus Algirdo Monkevičiaus inauguracijos ceremonijoje, sveikino naująjį rektorių ir linkėjo kūrybinės energijos įgyvendinant tolesnius universiteto strateginius tikslus ir uždavinius.


2015-04-29 16:27

Stasio Lozoraičio mokyklos auklėtiniai Kaune surengė laidotuves

23

Grojant gedulingai muzikai Kauno Stasio Lozoraičio vidurinės mokyklos auklėtiniai kartu su pedagogais surengė simbolines šios švietimo įstaigos laidotuves. Tokiu būdu jie išreiškė protestą prieš miesto valdžios planus šią vidurinę mokyklą paversti pagrindine.


2015-04-29 16:21

10-ties vaikų mama: „Sunkiausia buvo, kai likau viena“

67

Devynis, vienuolika ar trylika vaikų pagimdžiusios ir užauginusios mamos tik šypteli girdėdamos, kad šiuolaikinėms mamos begalę rūpesčių kelia viena ar dvi atžalos. Artėjančios Motinos dienos proga prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybinius apdovanojimus beveik pusšimčiui daugiavaikių mamų.


2015-04-29 16:13

Europos Sąjungai minėjime Maskvoje atstovaus V.Ušackas

Europos Sąjungai (ES) Antrojo pasaulinio karo pabaigos minėjimo renginiuose Maskvoje gegužės 9 dieną atstovaus ES delegacijos Rusijoje vadovas Lietuvos diplomatas Vygaudas Ušackas. Ambasadorius BNS trečiadienį sakė, kad tokį sprendimą priėmė ES vadovybė. Aukščiausi ES vadovai į Maskvą stebėti karinio parado gegužės 9 dieną neatvyks.


2015-04-29 15:32

Šiaulių mokykloje – pirmoji Baltijos šalyse 3D klasė

15

Moderniai įrengtomis klasėmis jau anksčiau garsėjusi Šiaulių Dainų progimnazija tapo pirmąja bendrojo lavinimo mokykla Pabaltijyje, kurioje įrengta 3D klasė. Ne lentoje, o erdvėje demonstruojami objektai Dainų progimnazijos mokiniams padės dar labiau įsisavinti biologijos, chemijos, fizikos bei kitas pamokas. Trečiadienį į 3D klasės atidarymą svečių pasikvietęs Dainų progimnazijos direktorius Viktoras Varanavičius pasidžiaugė, kad ši naujovė mokiniams skiepys žinias ir įgūdžius.


2015-04-29 15:28

Mėlynės ant senolės veido išjudino ministeriją, bet ne policiją

4

Kai portalas lrytas.lt paskelbė apie tai, kaip artimieji, atvykę aplankyti Širvintų parapijos globos namuose prižiūrimos senolės, pakraupo išvydę mėlynėmis nusėtą veidą ir lūžusią nosį, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija suskato į Širvintas siųsti tyrimo komisiją. Tuo tarpu policija kol kas įvykio netiria teisindamasi, esą artimųjų skundų nėra, o viešoje erdvėje pateikta informacija nesuteikia tyrimui pagrindo. Senolės dukra Liucija Kojelienė prisipažino, kad niekas iš Lietuvos institucijų į ją nesikreipė. Ar artimųjų paaiškinimai ir įvykio aplinkybės negalėtų padėti institucijoms nustatyti tiesos?


2015-04-29 14:43

Vilniaus mero atlyginimo siūlyta dar nedidinti

2

Trečiadienį per pirmąjį darbinį naujosios kadencijos Vilniaus miesto tarybos posėdį sutrikdė opozicinė Artūro Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) frakcija. Jos atstovas, sostinės tarybos narys Žilvinas Šilgalis kritikavo valdančiosios daugumos parengtą projektą padidinti mero ir vicemerų atlyginimus. „Prieš didinant atlyginimus reikia tokią sumą numatyti savivaldybės biudžete. Palaukime, kol priimsime naują biudžetą, tada ir didinsime atlyginimus. O dabar tegul lieka sena tvarka, juk atlyginimus reikia dar uždirbti“, – sakė miesto tarybos narys.


2015-04-29 14:04

Ambasadoriumi Bulgarijai siūloma skirti Arvydą Pocių

Ambasadoriumi Bulgarijai siūloma skirti Rumunijoje reziduojantį Lietuvos atstovą Arvydą Pocių.


2015-04-29 13:18

Algimanta Pabedinskienė trauktis neketina

 

Liberalams prakalbus apie galimą interpeliaciją Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) vadovei, ministrė Algimanta Pabedinskienė iš posto savo noru trauktis neketina.


2015-04-29 12:26

Dukra pašiurpo išvydusi, į ką pavirto motina globos namuose

4

Lūžusi nosis, veidas nusėtas mėlynėmis ir kraujosrūvomis, sumušti vidaus organai. Tokią savo mamą išvydo į Širvintų parapijos globos namus nuvykusi dukra. Moteris buvo apstulbusi: prieš savaitę jos mama buvo guvi ir linksma, o dabar negali nei kalbėti, nei pajudėti, nei pavalgyti. Kas nutiko 93 metų moteriai praėjusio penktadienio naktį?


2015-04-29 12:26

Kvailystes štampuoja kietakakčiai teisėjai

6| 

Po teisėjų puotos pramogų centre „Pas Radvilą“ skandalingai išgarsėjusiame Apeliaciniame teisme – vėl įtartini kvapai. Čia priimti sprendimai, dėl kurių žala Vilniaus ir šalies ūkiui – akivaizdi. Kad gautum pelningą užsakymą, tinka visos priemonės. Pastaruoju metu Lietuvoje paplito nauja mada: pirkimo konkursuose net nedalyvavusios bendrovės išsijuosusios skundžia jų rengėjus teismams.


2015-04-29 12:13

A. Stancikienė: „Greitųjų kreditų reklamos plauna smegenis“

2

Greitųjų kreditų istorijos, kai gyventojai nesugeba išsimokėti paimtų didelių paskolų sumų, Seimo nariams tampa klasikine istorija. Jie į savo pašto dėžutes gauna ne vieną graudų laišką su pagalbos prašymais. Todėl mažiausia, ką būtų galima padaryti – platinti socialinę reklamą apie galimus pavojus ir grėsmes šeimos gerovei paėmus greitąjį kreditą. Tai būtų panašu į socialines reklamas apie rūkymo ar alkoholio žalą.


Populiariausi per 24 val.