Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Aktualijos
2014-07-04 19:00

Pergudravo prezidentę: iš darbo atleis visus viceministrus

4|

Valdančiųjų partijų lyderiai penktadienį rado būdą, kaip toliau gintis nuo prezidentės Dalios Grybauskaitės, kuri reikalauja pakeisti dalį į jos juodąjį sąrašą patekusių viceministrų, puolimų. Po ilgos diskusijos buvo nutarta liepos 12-ąją, kai Vyriausybė grąžins savo įgaliojimus, atleisti iš darbo visus viceministrus. Ministrų komandos bus tvirtinamos iš naujo, kai ministrus į postus paskirs D.Grybauskaitė. Tiesa, kai kurie stebėtojai tokiuose valdančiosios koalicijos veiksmuose įžvelgia gudrybę. Gali būti, kad paskirti ministrai į darbą vėliau priims vėl visus prezidentei neįtinkančius viceministrus. Tokiu atveju D.Grybauskaitė liks apgauta.


2014-07-04 17:30

Į Šiaulių centrinį parką žmones vilios ir pasakų herojai

24

Šiaulių centrinis parkas netrukus pasipuoš penkiais iš medžio išdrožtais Hanso Christiano Anderseno pasakų personažais. Penki profesionalūs skulptoriai drožti skulptūras iš ąžuolo rąstų pradėjo pirmadienį. Penktadienio pavakare parko vasaros estradoje dar ūžė motopjūklai, pokšėjo plaktukai, o kai kurios skulptūros jau buvo lakuojamos.


2014-07-04 16:42

Teisingumo ministeriją palieka viceministras S. Stripeika

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis atleido viceministrą Saulių Stripeiką jo paties prašymu dėl asmeninių motyvų. S.Stripeika – antrasis viceministras palikęs savo postą, jo pavardė figūravo vadinamajame Prezidentės Dalios Grybauskaitės „juodajame sąraše“. Ministras padėkojo S.Stripeikai už jo indėlį tobulinant teisingumo sistemą, ypač už kovą su korupcijos apraiškomis laisvės atėmimo vietų sistemoje ir pastangas modernizuoti registrų sistemą.


2014-07-04 16:38

„Palaimino“ V. P. Andriukaičio kandidatūrą į eurokomisarus

Valdančiosios koalicijos Politinė taryba pritarė socialdemokrato, sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio kandidatūrai į Europos komisarus. Tai penktadienį žurnalistams sakė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. „Politinė taryba patvirtino sutikimą dėl Europos Komisijos komisaro kandidatūros Vytenio Povilo Andriukaičio. Jai buvo pritarta vieningai“, – sakė L.Graužinienė.


2014-07-04 16:34

JAV desantininkai ir Lietuvos parašiutininkai šokinėjo kartu

38| 

Penktadienį Kairių poligone šalia Klaipėdos JAV kariuomenės 173-osios oro desanto brigados parašiutininkai kartu su Lietuvos desantininkais demonstravo šuolius iš karinių sraigtasparnių „Black Hawk“. JAV Sausumos pajėgų Europoje brigados karių kuopa birželio 28 dieną atvyko į Lietuvą iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Grafenviore (Vokietija) ir dalyvauja bendruose mokymuose Klaipėdoje kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Dragūnų bataliono kariais.


2014-07-04 13:02

A. Pabedinskienės vadovaujamoje ministerijoje - slaptos karjeros

3

Nori sužinoti apie ministerijose ar kitose valdiškose įstaigose naujai įdarbintus asmenis? Špyga. Ją socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė po nosimi suraitė net Seimo nariui. „Darbietė“ A.Pabedinskienė pasiuntė tolyn konservatorių Jurgį Razmą, panorusį įsitikinti, ar pagrįstos kalbos apie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykstantį masinį saviškių įdarbinimą.


2014-07-04 10:52

A.Butkevičius: „Ukrainos krizės akivaizdoje pasikliaujama JAV“

Premjeras Algirdas Butkevičius, penktadienį Nepriklausomybės dienos proga sveikindamas JAV, sakė pasikliaujantis šios šalies lyderyste Ukrainos krizės akivaizdoje.


2014-07-04 10:43

Kiek dar ilgai prezidentė šokdins A. Butkevičių?

2| 

Jei prezidentė Dalia Grybauskaitė ir valdančioji dauguma nesusitars dėl į juodąjį D.Grybauskaitės sąrašą patekusių viceministrų, naujos Vyriausybės formavimas gali užsitęsti gerą mėnesį. Ir tai dar neaišku, kiek ministrų pradės darbą laiku.


2014-07-04 09:36

Klaipėdoje inkarą nuleido amerikiečių karo laivas

15

Į Klaipėdą su draugišku vizitu atplaukė Jungtinių Amerikos Valstijų karinis laivas eskadrinis minininkas „USS Oscar Austin“, dalyvavęs birželio mėnesį vykusiose kasmetinėse tarptautinėse karinėse pratybose Baltijos jūroje „Baltops 2014”.


2014-07-04 09:30

Dainų šventės renginiai įsibėgėja

50

Dainų šventės renginiai Vilniuje.


2014-07-04 07:48

Neištvėrę patyčių valdantieji kirto atgal

 

Valdžios viršūnėse – jau atvira kaktomuša. Valdančioji koalicija grasinimais talžančiai prezidentei Daliai Grybauskaitei atsakė tuo pačiu. Tokio griežto valdančiųjų atsako į prezidentės atakas, regis, dar nebuvo – D.Grybauskaitė apkaltinta peržengusi Konstitucijos jai nustatytas ribas, dvejopų standartų politika ir visuomenės klaidinimu.


2014-07-04 06:50

A. Sysas: „K. Brazauskienė gali pretenduoti į rentą už 4 metus“

Prieš ketverius metus skandalu virtusioje istorijoje – atomazga, tačiau dar ne galas. Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė, kad Kristina Brazauskienė, velionio prezidento Algirdo Brazausko žmona, negaus valstybinės rentos. Po tokio sprendimo svarstoma, ar K. Brazauskienės nevertėtų iškeldinti ir iš Turniškių. Apie tai „Lietuvos ryto“ televizijos aktualių pokalbių laidoje „Lietuva tiesiogiai“ su žurnaliste Daiva Žeimyte kalbėjosi konservatorius Donatas Jankauskas, buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras, inicijavęs kreipimąsi į KT, socialdemokratas Algridas Sysas bei politologas Lauras Bielinis.


2014-07-04 06:27

Naujam ministrui – naujas automobilis

Naujasis aplinkos ministras, šiame poste pakeisiantis dirbti į Europos Parlamentą išvykusį Valentiną Mazuronį, po Lietuvą maloniai važinės nauju automobiliu. Šiomis dienomis Aplinkos ministerija žada pabaigti automobilio pirkimo procedūras. Konkurso laimėtojas turėtų paaiškėti po dviejų savaičių.


2014-07-03 23:36

Liemenėmis apsirūpinę dviratininkai bus verčiami pirkti šalmus

3

Dviratininkai, kurie dieną gatvėse ir keliuose nori važinėti be liemenių arba be įjungtų žibintų, yra potencialūs savižudžiai ir šioms naujovėmis priešinasi aklai, bukai. Taip mano būsimas Seimo narys, saugaus eismo specialistas Stasys Brundza. Parlamente pakeitęs Neringą Venckienę buvęs lenktynininkas sieks, kad įstatymais būtų įteisintas ir privalomas šalmų dėvėjimas. Į diskusijas dėl dviratininkų saugumo ketvirtadienį įsijungė ir premjeras Algirdas Butkevičius. Jis pareiškė pritariantis sprendimui, kad keliuose ir gatvėse dviratininkai turi važinėti arba su ryškiomis liemenėmis, arba su įjungtais žibintais. Tai esą didins visų kelių eismo dalyvių saugumą.


2014-07-03 23:09

Virš Vilniaus ratus triukšmingai suko NATO naikintuvai

6| 

Ketvirtadienio pavakare daug vilniečių kėlė akis į dangų. Virš sostinės ratus gana mažame aukštyje suko NATO naikintuvai. Namo važiavęs vilnietis lrytas.lt pasakojo, kad naikintuvai pro jį praskrido net du kartus. NATO karo orlaivius užfiksavo ir pašnekovo automobilyje įtaisytas vaizdo registratorius. Naikintuvų riaumojimą galėjo girdėti gana daug vilniečių ir greta sostinės gyvenančių žmonių.


Populiariausi per 24 val.