Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Aktualijos
2015-02-02 17:33

Ekstremalus išradingumas: nelaimėje gelbėtų net tualeto vanduo

2

„Pasiruošti reikėjo jau vakar, – juokavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, paklaustas, kada iš tiesų reikia pradėti ruoštis ekstremalioms situacijoms ar galimam karui, ir pridūrė: – Išsaugant šaltą protą viską reikia daryti nepanikuojant. Pradėti reikėtų nuo labai paprastų dalykų, pavyzdžiui, pasikalbėti su vaikais ir kitais šeimos nariais, kaip nutikus nelaimei saugiai išeiti iš namų.“


2015-02-02 17:24

J. Olekas pasiūlė receptą, kaip kovoti su „koloradais“

6

Kol lietuviai sunerimę stebi įvykius Ukrainoje, Krašto apsaugos misterija tęsi pažadą ir neseniai paruoštą leidinį apie tai, kaip reiktų elgtis ištikus ekstremaliai situacijai ar prasidėjus karui, pristato šalies bibliotekoms.


2015-02-02 16:18

Atimto vaiko drama – šaltas dušas diplomatinėms tarnyboms

Ne kartą jau girdėjome apie Norvegijoje iš lietuvių atimamus vaikus. Skausminga, pikta, bet ir nedrąsu buvo apie tai šnekėti arba tiesiog nesureikšmindavome to. Gal net skubėdavome „nurašyti“ vaikų netekusius tėvus, kaip asocialius ar dar blogiau. Tačiau paskutiniai įvykiai, rodos, išjudins šitą problemą, nes į tokius dalykus jau nebegalima žiūrėti pro pirštus ir visą kaltę versti ant tėvų.


2015-02-02 16:16

Lietuva prisidės prie Europos Tarybos pagalbos Ukrainai

Lietuvos nuolatinis atstovas Europos Taryboje Vytautas Leškevičius vasario 2 dieną pasirašė susitarimą su Europos Taryba dėl savanoriško Lietuvos įnašo į Veiksmų plano Ukrainai dalinio finansavimą.


2015-02-02 15:31

Paneigimas

„2014 m. rugpjūčio 19 d. lrytas.lt buvo publikuotas žurnalistės Audrės Srėbalienės straipsnis „Milžino smūgis nykštukui: derlius slapčia nuimtas per naktį“, kuriame buvo pateikta ši tikrovės neatitinkanti informacija, žeminanti ŽŪB „VG Alsa“ ir UAB „Vičiūnų grupė“ dalykinę reputaciją:


2015-02-02 15:26

„Jūros vilkas“ paleistas į laisvę

Praėjusių metų rugsėjį Rusijos sulaikytas žvejybinis laivas „Jūros vilkas“ paleistas į laisvę, o laivą valdančiai bendrovei „Arctic Fishing“ Murmansko teismas skyrė 4 mln. rublių (53 tūkst. eurų) baudą.


2015-02-02 15:12

Provincijos barai (3). Pušalote barmenėms už grotų saugiau

15

Tas vienintelis – specialios technologijos šviesusis alus „Dvareliškių stiprusis“. Bent taip parašyta neįmantrioje etiketėje, kurią barmenė paslaugiai nuplėšė nuo statinės. Verdamas šis alus čia pat, Pasvalyje, bendrovėje, kurios pavadinimas skamba kaip automobilių serviso. Ir iš tiesų įmonės veikla – mašinų remontas ir alaus gamyba. Alaus kaina – 1,5 lito už bokalą – jau nebepribloškia. Panašiai tiek šis gėrimas kainuoja tokio lygio Aukštaitijos užeigose. Pavertus į naujuosius pinigus, kaina atrodo juokingai – 0,43 euro centai.


2015-02-02 15:08

Vilnius pagal A.Zuoką: su parkais ir atgaivintais Sporto rūmais

17

Kokią Vilniaus ateitį mato dabartinis Vilniaus meras Artūras Zuokas, kuris yra ir kandidatas artėjančiuose savivaldybių rinkimuose? Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) vedlys tikisi dar kartą laimėti sostinės mero postą. O jeigu laimės, A.Zuokas turės įgyvendinti nemažai darbų, kurie jau pažadėti vilniečiams. Surengęs spaudos konferenciją, A.Zuokas akcentavo žaliojo miesto svarbą – prieš kalbėdamas jis siurbtelėjo arbatos sėdėdamas prie stalo, kurio viduje auga mėtos ir salotos.


2015-02-02 14:15

Saulės apšviestas miestas

33

Vilniaus vaizdai saulėtą pirmadienį.


2015-02-02 14:01

Į Lietuvą vežtą berniuką švedai jau perdavė Norvegijai

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pirmadienį ryte gavo informaciją, kad Lietuvos nepilnametį pilietį G.B. Švedijos institucijos jau sausio 28 d. perdavė Norvegijos socialinėms tarnyboms. Šiuo metu laukiama oficialaus patvirtinimo ir paaiškinimo dėl įvykio aplinkybių. Norvegijos policijos duomenimis, vaikas dingo per susitikimą su motina Gražina Leščinskiene Moldės mieste. Ji buvo apklausta dėl vaiko pagrobimo, jai pareikšti įtarimai melavus pareigūnams.


2015-02-02 12:49

Knygas „Red Dalia“ EP platinęs maltietis atleistas iš darbo

Prieštaringai vertinamą knygą apie Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę „Red Dalia“ Europos Parlamento nariams į jų pašto dėžutes dėliojęs euroskeptikų frakcijos darbuotojas iš Maltos atleistas iš pareigų, pirmadienį BNS patvirtino frakcijos atstovas.


2015-02-02 11:37

Ministerija kreipiasi į prokurorus dėl priešinimosi BPC plėtrai

Vidaus reikalų ministerija (VRM) pirmadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama ginti viešąjį interesą dėl trukdymo vykdyti Bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paslaugų plėtrą.


2015-02-02 10:25

Kodėl Lietuva nekovoja su norvegais, grobiančiais jos vaikus?

4|

Šiomis dienomis Norvegijos lietuvių bendruomenė ūžia kaip bičių avilys. Dauguma lietuvių šeimų, patyrusių „Barnevernet“ persekiojimą, palaiko vaikus pasigrobusias motinas ir sielojasi dėl G.Leščinskienės. Ir dauguma žada pasielgti taip pat, nes Norvegijos teisinė sistema nepalieka galimybės atimtus vaikus susigrąžinti teisiniu būdu. O Lietuva, pamynusi Konstituciją, abejinga savo piliečių likimui, – teigė „Lietuvos rytui“ 16 metų Norvegijoje gyvenanti ir vertėja teismuose dirbanti N.Ozolina.


2015-02-02 09:25

Lietuvos šauliai treniruojasi kartu su JAV kariais

8

Į pratybas savaitgalį buvo susirinkę Lietuvos šaulių sąjungos šauliai bei dalyvavo išgyvenimo gamtoje pratybose. Kartu su šauliais pratybose dalyvavo ir JAV kariai.


2015-02-02 06:52

Lietuvoje gyvenantį graiką piktina kalbos apie jo tautos tingumą

Graikas F.Tsevas Lietuvoje atsidūrė pačiu banaliausiu būdu: Graikijoje susipažino su geltonkase lietuve, o vėliau su ja ir susituokė. Pirmą kartą į Lietuvą atvyko 2004 metais. Nuo to laiko čia atvykdavo kasmet, jo žmona taip pat dažnai važiuodavo į Graikiją. Kai po kelerių metų gimė dukra, įvyko skyrybos. „Graikams šeima labai svarbi, todėl persikrausčiau gyventi į Lietuvą. Juk čia gyvena mano dukra – aš negaliu be jos.


Populiariausi per 24 val.