Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Aktualijos
2014-04-17 15:36

V.Gapšys perrinktas Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnu

Valdančiajai koalicijai priklausančios Darbo partijos seniūnu ketvirtadienį perrinktas Vytautas Gapšys. Seniūnu jis perrinktas be konkurencijos, daugiau kandidatų į šį postą nebuvo. Už V.Gapšio kandidatūrą balsavo dauguma frakcijos narių, vienas susilaikė.


2014-04-17 15:09

Artileristai treniruojasi su ugnies paramos padalinių kariais

28

Šią savaitę Pabradės poligone vyksta kovinio šaudymo iš artilerijos pabūklų pratybos „Griausmingas Vilkas“. Jose kartu treniruojasi apie 150 Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų artileristų ir pėstininkų, taip pat ugnies koreguotojų grupės.


2014-04-17 14:53

A.Šedžius su seksperte nevažiuos į Briuselį

Ekspremjerės Kazimiros Prunskienės įkurta Lietuvos liaudies partija negalės dalyvauti artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose. Buvusio Seimo nario Andriaus Šedžiaus dabar vadovaujama partija, kurios rinkimų sąrašą paįvairino sekseksperte tituluota Milda Bartašiūnaitė-Rudalevičienė, nesurinko pakankamai parašų, kad galėtų dalyvauti rinkimuose.


2014-04-17 14:16

A.Butkevičius neplanuoja Vyriausybės pokyčių po rinkimų

Premjeras Algirdas Butkevičius neigia kalbas, kad po prezidento rinkimų, kai bus galima peržiūrėti Vyriausybės sudėtį, ketinama keisti dalį ministrų ar valdančiosios koalicijos partnerius. Klausimas apie tai, kad dalis Darbo partijos narių ketina perbėgti pas socialdemokratus, Vyriausybės vadovui sukėlė juoką.


2014-04-17 14:16

ŠRATC būstinėje aptikta sekimo įranga – teisėta

Šiaulių apygardos prokuratūra nusprendė, kad Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centre (ŠRATC) aptikta vaizdo ir garso įrašymo įranga – joks kriminalas. Pasirodo, šis sekimo įrenginys buvo teisėtas – gauti visi būtini leidimai. Kodėl reikėjo sekti vieną įstaigos vadovų Stasį Lembutį ir ekologę Viliją Visockienę, neviešinama.


2014-04-17 13:33

Teismas įvertino „Aukštaitijos vandenų“ aferą

3

Buvęs „Aukštaitijos vandenų“ generalinis direktorius Rimantas Liepa, pavaldinių vadintas Generolu, už bandymą neteisėtai praturtėti ketvirtadienį nuteistas laisvės atėmimu 3,6 metų. Jo nusikaltimo bendrininkus teismas nubaudė įspūdingomis baudomis.


2014-04-17 13:26

Artilerijos pabūklų pratybos Pabradės poligone

28

Pabradės poligone vyksta kovinio šaudymo iš artilerijos pabūklų pratybos. Jose kartu treniruojasi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų artileristai ir pėstininkai. Artilerijos ugnies uždavinius pratybų metu vykdo dvi Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio Artilerijos bataliono baterijos, kurios treniruojasi veikti bataliono sudėtyje ir tobulina tarpusavio sąveiką su kitais ugnies paramos padaliniais.


2014-04-17 13:08

Centrinė e.sveikatos sistema pradės veikti kitąmet

2015 metais turėtų pradėti veikti centrinis e.sveikatos portalas, kurio pagrindinis tikslas - sudaryti galimybę įstaigoms keistis medicininiais įrašais. Iš pradžių portalas turėtų apimti bent 180 įstaigų, kurios pacientų ligos istorijas kurs elektroninėje erdvėje ir galės tarpusavyje keistis informacija. Į šią mainų elektroninę erdvę bus perkeliami ir įvairūs medicininiai atvaizdai, tokie kaip kardiogramos ar rentgeno nuotraukos, bei receptai, kuriuos vaistininkai galėtų peržiūrėti elektroninėje erdvėje.


2014-04-17 12:29

Seimas pritarė Nacionalinio vėžio instituto įsteigimui

 

Ketvirtadienį Seimas pritarė įstatymo projektui, kuriuo įpareigoja Vyriausybę iki liepos 1 dienos reorganizuoti Vilniaus universiteto Onkologijos institutą į valstybinį mokslinių tyrimų institutą – Nacionalinį vėžio institutą, į kurio sudėtį būtų įtraukta klinika. Sveikatos apsaugos ministro socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio nuomone, šio įstatymo nebus įmanoma realizuoti.


2014-04-17 11:09

Mirtį norima paversti valstybės paslaptimi

2

Apie mirusiuosius sakoma: arba gerai, arba nieko. Bet valdininkai nutarė, kad galioja tik antroji šio posakio dalis. Ir persistengė. Taip teisininkai įvertino civilinės metrikacijos įstaigoms išsiuntinėtą draudimą teikti įregistruotų mirusiųjų sąrašus. Kaip mirusįjį pagerbti norintiems žmonėms sužinoti, kad šį pasaulį paliko jų tolimas giminaitis, jaunystės draugas, geras pažįstamas, bendramokslis ar buvęs bendradarbis?


2014-04-17 11:05

Derybos su granata ginkluotu vyru – „Aro“ vaizdo medžiagoje

3|

Praėjusią savaitę visą Lietuvą sukrėtė kovinio filmo scenarijų primenanti drama atokiame Antanašės kaime (Rokiškio raj.), kai granata ginkluotas vyras grasino susisprogdinsiąs, bet buvo išgelbėtas drąsių pareigūnų, rizikavusių savo sveikata ir gyvybe. Jau šį vakarą 21.00 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Nusikaltimas ir bausmė“ žiūrovai išvys unikalią, kelias valandas trukusios specialios „Aro“ operacijos video medžiagą ir išskirtinius liudijimus.


2014-04-17 10:46

V.Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimas - po Velykų

Seimas ketina po Velykų spręsti dėl Seimo nario Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės.


2014-04-17 09:11

Stoti į partiją gundo ir nemokamos maudynės?

Prienų rajone esantis Gražučių kaimas įdomus ne tik savo pavadinimu. Jo gyventojai mielai prisijungia prie vienos iš Lietuvos politinių partijų. O už tai gauna neblogą dovaną – apsilankymą sveikatingumo centre. Metams.


2014-04-17 09:09

Valdžios kabinetuose darosi vis labiau ankšta

Nors Vilniaus politikai vis didesnę darbų naštą krauna ant savivaldybių pečių, centrinis valdžios aparatas nuo to nė kiek nemažėja. Priešingai – ministerijos sparčiai pučiasi, o valdininkams tapo per ankšta. Tokią įžvalgą, ištyręs Valstybės tarnybos departamento duomenis apie pareigybių pokytį valdžios įstaigose per pastaruosius 3 metus, padarė Seimo Audito komitetas.


2014-04-17 08:41

Premjeras apie asmenvardžių rašymą: „Jokių pataikavimų nebus“

Premjeras Algirdas Butkevičius tikina, kad lietuvių kalba nebus politinių diskusijų objektas, tačiau pabrėžia būtinybę gerbti visus Lietuvos piliečius. Taip Premjeras sureagavo į Prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą dėl įstatymų projektų, reglamentuojančių vardų ir pavardžių rašymą dokumentuose.