Aktualijos
2015-03-05 14:39

ŠMM: minimali stojamojo balo kartelė – būtina

Į Švietimo ir mokslo ministerijos raginimą įsivesti stojamojo balo kartelę atsiliepė trys ketvirtadaliai – 21 iš 27 – valstybinių aukštųjų mokyklų: 13 iš 14 universitetų ir 8 iš 13 kolegijų. Stojamojo balo kartelę iš viso taikys beveik du trečdaliai šalies aukštųjų mokyklų – iš 45 šiuo metu Lietuvoje veikiančių valstybinių ir nevalstybinių universitetų ir kolegijų stojančiuosius atsirinkti planuoja 28.


2015-03-05 14:33

Trišalė taryba dėl MMA didinimo turėtų apsispręsti balandį

Trišalė taryba balandį turėtų priimti sprendimą dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo nuo šių metų liepos, o iki to laiko laukiama taryboje suformuotos darbo grupės vertinimų ir pasiūlymų.


2015-03-05 14:15

Bėgliui S. Rachinšteinui – prastos žinios iš Lietuvos

 

Pagrindinė bendrovė bankrutuoja, iš rankų išslydo už sklypus gauti milijonai. Tokios žinios pasiekia kalėjimo išsigandusį ir iš Lietuvos sprukusį Sergejų Rachinšteiną. Ar persigalvos ir pagal jo muziką šokę teisėjai? Jei aferų meistru vadinamas 48 metų S.Rachinšteinas grįžtų į Lietuvą, patektų už grotų ir nebeturėtų jokių vilčių atgauti 7 milijonų litų už Rusijoje įsigytus sklypus.


2015-03-05 13:59

S.Skvernelis paaiškino, kodėl VSAT vadovu pasirinko R.Požėlą

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovu skiriamas policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla, ketvirtadienį pranešė Vyriausybė. „Galiu patvirtinti, kad kandidatūrą vidaus reikalų ministras suderino su premjeru“, – BNS sakė premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė, patvirtindama naujienų portalo alfa.lt paskelbtą informaciją.


2015-03-05 12:48

Švenčionyse 7-metei diagnozuota meningokokinė infekcija

2|

Švenčionių regione per savaitę – antrasis meningokoko infekcijos atvejis. Trečiadienio paryčiais į Švenčionių ligoninę buvo atvežta 7-erių mergaitė. Serganti mažametė medikams pristatyta 5 val. 18 minučių. Švenčionių ligoninės Vaikų skyriaus vedėja Vitalija Lukšienė sakė, kad medikai greitai nustatė, jog septynmetė užsikrėtusi meningokokine infekcija. Trečiadienį priešpiet mergaitė buvo pervežta į Santariškių klinikų Vaikų ligoninę.


2015-03-05 12:25

Kaišiadorių kavinėje puotavusiems teisėjams gresia drausmės byla

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų vaišių pas Kaišiadorių verslininką Algimantą Radvilą aplinkybes tirianti komisija išvadas turėtų pateikti iki kovo pabaigos. Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas sako, kad jas gavus tarybos posėdyje bus sprendžiama, ar kelti teisėjams drausmės bylas. Pasak E.Laužiko, Teisėjų taryboje praėjusio penktadienio posėdyje dėl šio įvykio buvo sudaryta komisija, kurią sudaro du Aukščiausiojo Teismo teisėjai ir visuomenės atstovai.


2015-03-05 11:54

Šampano siūliusį A.Kupčinską V.Matijošaitis išvadino veidmainiu

Dėl Kauno mero kėdės susigrumsiantys Andrius Kupčinskas ir Visvaldas Matijošaitis niekada vienas kitam nejautė didelio palankumo. O prieš lemiamą dvikovą abu kandidatai pažėrė ir piktų žodžių. Mažai kas abejojo, kad antrajame rinkimų ture dabartiniam Kauno merui konservatoriui 39 metų A.Kupčinskui teks kautis su visuomeninio rinkimų komiteto „Vieningas Kaunas“ įkūrėju verslininku 57 metų V.Matijošaičiu.


2015-03-05 11:44

Prokurorai nežino, kur yra N. Venckienė

Lietuvos teisėsaugos teisinės pagalbos prašymai dėl ieškomos buvusios parlamentarės Neringos Venckienės „nebuvo iki galo vykdomi“, ketvirtadienį pareiškė generalinis prokuroras Darius Valys. „Mes kreipėmės su teisinės pagalbos prašymais ir jie nebuvo iki galo įvykdomi. Klaidinama visuomenė teigiant, kad mes žinome konkrečią gyvenamąją vietą ir nereaguojame“, – žurnalistams Vilniuje sakė prokuratūros vadovas.


2015-03-05 11:27

S.Skvernelis prabilo apie kardinalią migracijos sistemos reformą

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis užsimena apie migracijos sistemos ir Migracijos departamento pertvarką ir žada radikalias permainas.


2015-03-05 09:05

Premjeras įvardijo Vilniaus ir Kauno lyderius

 

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmajame rinkimų ture tikėjosi didesnio rinkėjų aktyvumo. Nepaisant to, rinkimai praėjo sėkmingai ir jau žvelgiama į antrąją kovą, kuri vyks kovo 15 dieną. A.Butkevičius Vilniaus mieste pranašesniu laiko liberalą Remigijų Šimašių, o Kaune – Visvaldą Matijošaitį. „Vilniuje R.Šimašiaus pirmojo rinkimų turo rezultatai skyrėsi ne vienu ir ne dviem procentais, palyginti su Artūro Zuoko. Yra sakoma, kad rinkimai antrajame ture prasideda iš naujo, tad sunku tiksliai spėlioti, nes abu kandidatai yra labai stiprūs.


2015-03-05 07:56

Seimas rengia planus, kaip dirbtų ekstremaliomis sąlygomis

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NKSG) parengė pataisas, kurios reglamentuoja Seimo darbą esant ekstremalioms situacijoms ar paskelbus visuotinę mobilizaciją.


2015-03-05 07:40

Džiaugiasi miestas: Žagarės aikštėje išsaugojo medžius

Pagaliau nuverstos tvoros, juosusios Žagarės (Joniškio r.) aikštę. Jos rekonstrukcija truko net 4 metus, kurią kiek trikdė ir vietos gyventojai, uoliai kovoję, kad išliktų čia augantys seni medžiai.


2015-03-05 07:30

Valkataujančių šunų grobis – septyni triušiai

2| 

Trys mažamečiai 48-erių Prano Pociaus vaikai, išlipę iš mokyklinio autobuso, keliuku ėjo namo. Įėję į sodybą, prie triušių narvelių jie pamatė tris šunis. Aplinkui mėtėsi jau keli nugalabyti švelniakailiai. Vienas šuo iki pusės buvo įlindęs į triušio narvą ir bandė iš ten ištraukti jo gyventoją. Vaikai nulėkė į trobą ir pakvietė tėvą. Šis nuvijo plėšikaujančius šunis, tačiau apstulbo pamatęs, ką vidury dienos iškrėtė pusiau sulaukėję šunys.


2015-03-05 06:48

J.V.Žukas: „Šauktiniai nebus siunčiami į misijas užsienyje“

Lietuvos kariuomenė trečiadienį patikino neketinanti siųsti šauktinių į tarptautines operacijas užsienyje, taip paneigdama Rusijos žiniasklaidoje paskleistus gandus, kuriais, anot kariuomenės vado, bandoma diskredituoti šauktinių grąžinimo idėją.


2015-03-04 23:04

Prie Amalių geležinkelio pervažos traukiniai mašinų nestabdys

Miestas rengiasi dar vienam eismo pertvarkos projektui – Amalių geležinkelio pervažos perkėlimui. Suktis tenka spėriai, mat esama geležinkelio linijos ir gatvės sankirta trukdo „Rail Baltica" tiesėjams. Prie Amalių geležinkelio pervažos dar prieš kelerius metus susidarydavo bene didžiausios Kaune automobilių spūstys, kurios nusidriekdavo net porą kilometrų. Nespėjus automobiliams išsiskirstyti, užtvarai kartais vėl nusileisdavo, nes atidundėdavo kitas traukinys.


Populiariausi per 24 val.