Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Aktualijos
2014-01-22 15:14

S.Skvernelis: „Socialine prasme policijos reformos bus tik geresnės“

5

Viešą 2013-aisiais nuveiktų darbų ataskaitą trečiadienį visuomenei pristatė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Miesto savivaldybėje vykusiame susitikime dalyvavo Lietuvos policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis bei kiti aukštas pareigas einantys policijos pareigūnai, teismų, prokuratūros, regiono savivaldybių, Bažnyčios, nevyriausybinių organizacijų atstovai.


2014-01-22 15:08

Klaipėdos uoste nuo ledo žvejus vaikė uosto policija

11|3

Matydami, kad perspėjimų dėl gresiančio pavojaus poledinės žūklės mėgėjai visai nepaiso, pareigūnai ėmėsi griežtesnių priemonių – trečiadienį viešosios tvarkos specialistai kartu su Uosto policija surengė reidą. Būrys pareigūnų laivu atplaukė į pietinę uosto dalį – Malkų įlanką, kur nuo ankstyvo ryto įmerkę meškeres sėdėjo keliolika žvejų. Žvejoti uosto akvatorijoje nėra draudžiama, tačiau keli drąsiausieji nepabijojo eketes gręžti ant properšų visai greta laivybos kanalo, kur nuolat plaukioja didžiuliai laivai. Tokiu elgesiu žvejai kelia pavojų ne tik sau, bet ir aplinkiniams, trukdo saugiai laivybai uoste. Properšose ledo storis vietomis nesiekė 7 cm, o lipti ant tokio plono ledo draudžia Klaipėdos mieste galiojančios Saugaus elgesio ant ledo taisyklės.


2014-01-22 14:53

Žmonės panoro padėti už tyliąją akciją nubaustai panevėžietei

66|3

Panevėžietei Ritai Jusienei, kuriai teismas skyrė 500 litų baudą už tai, kad prie Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) netrukus po žiauraus 17-metės dembaviškės nužudymo organizavo tyliąją akciją nepranešusi miesto savivaldybei, panoro padėti nemažai lrytas.lt skaitytojų. Į redakciją paskambinę žmonės prašė paskelbti R.Jusienės banko sąskaitos numerį, kad galėtų pagelbėti niekur nedirbančiai moteriai sumokėti šią baudą, raginimai solidarizuotis su pareigūnų už pilietinę akciją griežtai nubausta panevėžiete plinta ir socialiniuose tinkluose. „Mintimis aš buvau su jumis, todėl noriu ir baudą padėti sumokėti“, – tokie ir panašūs komentarai pasipylė po lrytas.lt straipsnio „Nužudytą dembaviškę pagerbusiems panevėžiečiams – bauda“.


2014-01-22 14:02

Siūloma naujus vairuotojo pažymėjimus prilyginti asmens dokumentui

5

Seimo opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Remigijus Šimašiaus siūlo naujojo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą prilyginti asmens tapatybę patvirtinančiam dokumentui.


2014-01-22 13:30

Transporto kontrolieriai karštos arbatos davė ir zuikiams

8|9

Žiemą važinėti Vilniaus miesto autobusais ir troleibusais smagu, nes per šalčius griežtieji kontrolieriai tampa geri. Tiesa, už dyką važiuojančius keleivius baudžia, bet ne tik. Paspaudus šalčiams, viešojo transporto stotelėse sustirusiems keleiviams siūlo karštos arbatos. Trečiadienį nuo ankstyvo ryto bendrovės „Susisiekimo paslaugos“ darbuotojai prie Žaliojo tilto stotelės, patys trypčiodami ir sušalę, garuojančia saldžia arbata šildė lūkuriuojančius vilniečius.


2014-01-22 13:25

Vyriausybė prieštarauja prezidentės siūlymui filmuoti visas kratas

14

Vyriausybė posėdyje trečiadienį patvirtino išvadą, kurioje abejojama prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymu teisėsaugos institucijas įpareigoti filmuoti visas atliekamas kratas ir poėmius. Teisingumo ministerijos parengtoje ir ministrų kabineto patvirtintoje išvadoje teigiama, kad tokia pareiga gali apsunkinti ikiteisminio tyrimo įstaigų pareigūnų darbą atskleidžiant ir tiriant nusikalstamas veikas, nes kiekvienu atveju papildomai turėtų dalyvauti pareigūnas, darantis garso ir vaizdo įrašą.


2014-01-22 13:20

Anglijoje lietuvis prekiavo neegzistuojančiais fotoaparatais

16

Jungtinėje Karalystėje jau kartą išskirtine vagyste išgarsėjęs lietuvis pasižymėjo ir vėl. Jis kartu su bendrais nuteistas už sukčiavimą, internete prekiaujant pigiais „Olimpiniais fotoaparatais“, kurių nė vienas pirkėjas taip ir nesulaukė. Anksčiau verslusis lietuvis, 27 metų Spartakas Gračiauskas, buvo sumanęs pasipelnyti iš memorialo Voringtone, skirto 1993 m. sprogimo aukoms, parduodamas paminklą kaip metalo laužą.


2014-01-22 12:57

Tarp konservatorių ir Druskininkų mero – nesutarimų žiežirbos

9

Konservatoriai kaltina Druskininkų miesto merą socialdemokratą Ričardą Malinauską persekiojimais už kritiką, o pats meras įtaria oponentus siekiais perimti valdžią.


2014-01-22 12:35

Popiežius Davoso elitą ragina įgūdžiais naudotis neturtingųjų labui

70

Popiežius Pranciškus antradienį paragino Davose susirinkusį pasaulio politinį ir verslo elitą savo verslumu pasinaudoti tam, kad pasaulyje būtų sumažintas didžiulis skurdas.


2014-01-22 12:25

N.Venckienės apkaltos byloje KT Seimui atstovaus E.Gentvilas ir V.Saulis

14

Seimo narės Neringos Venckienės apkaltos byloje Konstituciniame Teisme (KT) parlamentui atstovaus Seimo nariai liberalas Eugenijus Gentvilas ir socialdemokratas Vytautas Saulis.


2014-01-22 11:57

V.Uspaskichas už R.Pakso galimybes tapti prezidentu nebalsuos

50

Valdančioji dauguma ramina „Tvarkos ir teisingumo" lyderį Rolandą Paksą, kad palaikys Konstitucijos pataisas, kurios leistų jam dalyvauti šalies vadovo rinkimuose, tačiau garantijos, kad tam užteks balsų, nėra. Trečiadienį paaiškėjo, kad ketvirtadienį balsavime dėl Konstitucijos pataisų nedalyvaus Darbo partijos idėjinis lyderis Viktoras Uspaskichas, kuris yra išvykęs į Prancūziją. Norint, kad Seimas pakeistų Konstituciją už R.Paksui naudingas pataisas turi balsuoti ne mažiau kaip 94 parlamentarai. valdančioji dauguma tiek balsų Seime neturi, todėl „tvarkiečiai" viliasi sulaukti paramos ir iš opozicijos.


2014-01-22 11:55

Norint grąžinti pensijas gali tekti didinti mokesčius

99| 

Valdančioji dauguma nesako, kokiu būdu dar šiais metais bus pradėtos kompensuoti per krizę sumažintos pensijos. Esą planai, kaip tai padaryti, yra, tačiau jų dar negalima atskleisti. Premjeras Algirdas Butkevičius neigia, kad dėl pensijų valstybė puls skolintis. Tačiau kai kurie socialdemokratai prakalbo apie galimybę didinti mokesčius. Trečiadienį susirinkusi valdančiųjų partijų politinė taryba išsiskirstė nenusprendusi, kokiu būdu būtų galima pradėti grąžinti sumažintas pensijas, tačiau tikino, kad šis procesas galėtų prasidėti dar šiais metais. Esą Socialinė apsaugos ir darbo ministerija rado galimybių sutaupyti keliasdešimt milijonų litų šių metų "Sodros" biudžete. Tačiau situacijos tai neišgelbės, nes visoms pensijoms kompensuoti reikia apie 800 mln. litų.


2014-01-22 11:30

D.Grybauskaitės susitikimas su R.Dargiu

15|7

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu. Juodu aptarė jaunimo nedarbo problemas, kalbėjosi apie verslo indėlį kuriant geresnes sąlygas žmonėms dirbti Lietuvoje.


2014-01-22 11:13

A.Butkevičius: „Šita koalicija kaip dirba, taip ir dirbs“

8

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius neigia kalbas, kad esą socialdemokratai tariasi su konservatoriais ir liberalais dėl naujos valdančiosios koalicijos galimo formavimo.


2014-01-22 09:32

Premjero vizitų planuose - JAV, Kinija, PAR

8

Premjeras Algirdas Butkevičius planuoja vykti vizitų į Jungtines Valstijas, Kiniją, Pietų Afrikos Respubliką. Dienraštis „Lietuvos žinios“ rašo, kad jau sudarytas premjero A.Butkevičiaus vizitų į užsienį planas 2014 metams. Ministro pirmininko atstovės spaudai Evelinos Butkutės-Lazdauskienės teigimu, planas dar gali kisti, bet šiemet pirmenybė bus teikiama ilgalaikių ir strateginių Lietuvos interesų įtvirtinimui bei naujų augančių rinkų paieškai.