Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Grikiai - priesmėlių karaliai

Grikiai - priesmėlių karaliai

2012-09-05 11:45

Kai kalba pakrypsta apie grikius, visada pabrėžiamos jų savybės: ir maistas, ir vaistas. Grikiai – labai geras priešsėlis visoms kultūroms. Jie puikiai stelbia piktžoles. Po jų dirva būna švari ir puri. Šiuo metu Lietuvoje auginama apie 25 tūkst. ha grikių. Didžiausią plotą Lietuvoje (daugiau kaip 300 ha) šiemet turi užsėjusi Kėdainių rajono Pajieslio žemės ūkio bendrovė (ŽŪB).

1/1

Kėdainių rajono Pajieslio ŽŪB agronomas Jonas Pacevičius ir konsultantas Ruslanas Kolomakas grikių lauke įsitikino, jog nuimti derlių dar ankstoka. V. Armužas.

Grikiai - priesmėlių karaliai

1 / 1

Kėdainių rajono Pajieslio ŽŪB agronomas Jonas Pacevičius ir konsultantas Ruslanas Kolomakas grikių lauke įsitikino, jog nuimti derlių dar ankstoka. V. Armužas.

(1 nuotraukos) V. Armužas.

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-03-29 09:55

Po 16 metų prostitucijos nušvito naujas gyvenimas

20|2| 

Narkotikai, alkoholis, gyvenimas gatvėje, prostitucija ir atimti vaikai. Tokia buvo moters kasdienybė prieš lemtingus 2007-uosius, kai policijos pareigūnai benamę nuvežė išsimiegoti į Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centrą. Čia viskas apsivertė – jauna moteris patikėjo specialistais ir pradėjo nagais kabintis į gyvenimą.


2015-03-29 09:52

Prezidentė: „Narystė NATO – ne tik privilegija, bet ir pareiga“

4

Lietuvos narystė NATO yra ne tik privilegija, bet ir pareiga, sveikindama šalies gyventojus su 11-osiomis narystės Aljanse metinėmis sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Lietuvos narystė NATO – tai ne tik privilegija būti galingiausio pasaulyje aljanso nariais, bet ir pareiga būti stipriems, budriems ir pasiryžusiems gintis“, – sakoma Prezidentūros išplatintame sveikinime.


2015-03-29 07:34

Į Lietuvos priešų gretas verbavo ir narkotikais

1442|4

Jam siūlė pinigų, žadėjo postą valdžioje ir slapčia vaišino narkotikais. Vienos įmonės vadovas buvo pakliuvęs į Lietuvai priešiškų veikėjų pinkles, o dabar liudija teisėsaugos pareigūnų atliekamuose tyrimuose, kuriuose minimos ir garsios pavardės. Kai pas sekso eksperte save vadinančią Mildą Bartašiūnaitę ir kitus prieštaringus veikėjus visoje šalyje pareigūnai atliko kratas, kaunietis Rimas (pavardė redakcijai žinoma) nenustebo. Jis suprato, kodėl tie veikėjai sulaukė teisėsaugos dėmesio, nes ir pats yra buvęs jų gretose.


2015-03-29 07:32

Kijeve surengtas lietuviško šakočio valgymo čempionatas

23|38| 

Tai, ko iki šiol nėra buvę Lietuvoje, surengta Kijeve. Šeštadienį Ukrainos sostinės gyventojai susigrūmė šakočių valgymo čempionate. Nugalėtojo laukia prizas – 5 kg šakotis. Neįprastos varžybos organizuotos savaitgalį Kijeve vykstančiame festivalyje „Ačiū, Lietuva“.


2015-03-28 22:02

Laikas neįveikė šokių „Kam per 30“

63|5| 

Sveiki atvykę į 1987-uosius! Tokia iškaba galėtų pasitikti Kirtimų kultūros centro lankytojus, šeštadieniais besirenkančius į poilsio vakarus „Kam per 30“. Šiais naktinių klubų laikais tokia vieta tiesiog prašosi įrašoma į kultūros paveldo sąrašą. Kiekvieną savaitgalį į šokius Kirtimuose susirenka apie šimtą kiek vyresnio amžiaus sostinės gyventojų. Tiesa, dabar jų šiek tiek mažiau. Pasirodo, šokėjai yra dori krikščionys ir laikosi nurodymų per gavėnią nesilinksminti.


2015-03-28 21:48

Per Žemės valandą Vilnius užtemo nežymiai

6|21

Šeštadienį vakarą šviesos Vilniuje staiga priblėso, o kai kuriose vietose ir visiškai sutemo – bet ne todėl, kad būtų sugedęs gatvių apšvietimas. Lietuvos sostinė prisijungė prie kovo 28 dieną paskelbtos užtemdymo akcija pažymimos pasalinės Žemės dienos. Akcijos tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į nesaikingą vartojimą ir planetos turtų švaistymą. Užtemdymo akcija numatyta nuo 20 val.30 min. iki 21 val.30 min. Vieni aktyviausių Žemės dienos akcijos organizatorių buvo susivienijimas „Žali.lt“, visuomeninė organizacija TAIP pakvietė gyventojus uždegti žvakutes Rotušės aikštėje, akcijai neliko abejingi ir verslininkai, simboliškai užtemdę šviesas prie „Akropolio“ prekybos centrų. Visuomeninis judėjimas TAIP paragino vilniečius ir miesto svečius šeštadienį 20.30 val. atvykti į Rotušės aikštę uždegti žvakes ir ant grindinio sudėti „Žemės valandos“ simbolį – „60+“, kuris simbolizuoja elektros taupymo minutes.


2015-03-28 20:49

V. Landsbergis: „R. Paksui padeda velnias ir purvini pinigai“

402|

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis kirto kai kurių parlamentarų norams suteikti galimybę pašalintam prezidentui Rolandui Paksui vėl siekti valstybės vadovo posto. R.Pakso šalininkus V.Landsbergis pavadino sektantais, aklai tikinčiais savo lyderio kankinyste.


2015-03-28 20:04

Jonavoje du vyrai kelias valandas buvo įkalinti agresyvaus šuns

94|5

Šeštadienį apie 10.30 val. į vieno Sodų gatvės nuosavo namo kiemą atklydęs bulterjerų veislės šuo užpuolė žmones. Kol sulaukė pagalbos, du vyrai beveik dvi valandas praleido užsilipę ant statybinių gegnių. Į nuosavo namo kiemą šuo įbėgo pro atvirus vartus.


2015-03-28 19:44

Neįgalų lietuvį išgelbėjo geraširdė prancūzė

20|3

Jeigu ne dėmesinga rūkalė kažkuriame Prancūzijos mieste, protinę negalią turintis Mindaugas iki šiol būtų bastęsis prie Šiaurės jūros. Jis nebūtų turėjęs kitos išeities, tik toliau vogti iš parduotuvių. Mindaugui iš Vakarų Lietuvos – 21-eri. Vaikinas neįstengia pasakyti tikslios datos, kada jo pažįstamas Arūnas ir kažkoks Laimis iš Ignalinos išvežė jį vogti į Lenkiją ir Prancūziją.


2015-03-28 18:19

Trumpėja kandidatų į TS–LKD lyderius sąrašas

24

Trumpėja kandidatų į Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partijos lyderius sąrašas – šeštadienį vykstančio partijos tarybos posėdžio metu savo kandidatūras atsiėmė trys kandidatai į pirmininkus.


Populiariausi per 24 val.