Grikiai - priesmėlių karaliai

Grikiai - priesmėlių karaliai


2012-09-05 11:45

Kai kalba pakrypsta apie grikius, visada pabrėžiamos jų savybės: ir maistas, ir vaistas. Grikiai – labai geras priešsėlis visoms kultūroms. Jie puikiai stelbia piktžoles. Po jų dirva būna švari ir puri. Šiuo metu Lietuvoje auginama apie 25 tūkst. ha grikių. Didžiausią plotą Lietuvoje (daugiau kaip 300 ha) šiemet turi užsėjusi Kėdainių rajono Pajieslio žemės ūkio bendrovė (ŽŪB).

1/1

Kėdainių rajono Pajieslio ŽŪB agronomas Jonas Pacevičius ir konsultantas Ruslanas Kolomakas grikių lauke įsitikino, jog nuimti derlių dar ankstoka. V. Armužas.

Grikiai - priesmėlių karaliai

1 / 1

Kėdainių rajono Pajieslio ŽŪB agronomas Jonas Pacevičius ir konsultantas Ruslanas Kolomakas grikių lauke įsitikino, jog nuimti derlių dar ankstoka. V. Armužas.

(1 nuotraukos) V. Armužas.

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-05-23 17:48

Pasistumdė ne tik politiniai konkurentai, bet ir bendražygiai

92|3

Po kurio laiko žmonės vėl vienodai palankiai įvertino premjerą Algirdą Butkevičių ir prezidentę Dalią Grybauskaitę, bet pastaroji surinko daugiau neigiamų vertinimų. Tiesa, daugelio gyventojų nuomone, šalies vadovė ir toliau geriausiai atstovauja jų interesams. Prezidentės ir premjero lenktynės dėl populiarumo vyksta jau ne pirmus metus. O būsimiems Seimo rinkimams savo gretas jau pradėjusių rikiuoti pagrindinių šalies partijų veikėjai neabejotinai stebi ne tik savo, bet ir politinių konkurentų reitingus, kurie svyruoja tai į vieną, tai į kitą pusę.


2015-05-23 17:33

Per anglų kalbos egzaminą strigo technika

1

Nacionalinis egzaminų centras praneša, kad anglų kalbos valstybinis brandos egzaminas vyko sklandžiai. Tačiau, LRT Radijo žiniomis, būta atvejų, kai klausymo užduotis kai kuriose mokyklose strigo, o mokiniai negalėjo sklandžiai klausyti garso įrašo.


2015-05-23 17:31

Protesto prieš šauktinius rengėjai sulaukė atkirčio

339|72| 

„Kodėl vaikinai, kurie nenori būti šauktiniais, yra verčiami kariauti?“ – klausė mitingo prieš šauktinių kariuomenės grąžinimą dalyviai. „Tu, Putino koloradinis! Važiuok pas Putiną!“, – šaukė protestui nepritariantys vilniečiai, iš tribūnos skambant necenzūriniams žodžiams „Na... tokią laisvę!“


2015-05-23 16:09

Sostinėje surengė protestą prieš šauktinių kariuomenę

1|61

Antikarinio judėjimo iniciatyvinė grupė šeštadienį Vilniaus Kudirkos aikštėje į protestą sukvietė tuos, kurie pasisako prieš sprendimą grąžinti šauktinių kariuomenę. Į šį kvietimą atsiliepė keli šimtai žmonių. Per protestą „antikarinio judėjimo“ iniciatyvinė grupė kvietė išreikšti aiškų nepritarimą šauktinių kariuomenės grąžinimui. Į antikarinį protestą atėjo ir kontrmitinguotojai, kurie pritaria šauktinių grąžinimui. Grupės susikirto ir apsisvaidė necenzūriniais žodžiais.


2015-05-23 15:52

Kaune vyksta Hanza dienų renginiai

1|52

Kauniečiai mini savo miesto 607-ąjį gimtadienį. Visą savaitgalį vyks šventė „Kauno Hanza dienos 2015“. Hanza dienose vyksta riterių kovos ir rungtys, žirgų konkūras, tautodailininkų mugė, ant scenų žiūrovus linksmina daugybė muzikos ir šokių grupių, Kauno pilies prieigose rengiami senoviniai žaidimai, šėlsta akrobatai, žonglieriai, juokdariai, šaudoma iš lankų, demonstruojami spektakliai po atviru dangumi.


2015-05-23 13:24

Kauno Hanzos dienas nušvietė ugnies šou

34

„Viduramžių pasiuntinių“ ugnies šou spektaklis „Linksmybės“, vykęs Kauno senosios prieplaukos amfiteatre. Šiųmetė šventė Kaune surengta 607–ajam miesto gimtadieniui. Renginiui savivaldybė skyrė 72 tūkst. eurų.


2015-05-23 12:14

Senjorų metais Klaipėdos senjorams padovanojo suoliuką – skrynią

8

Klaipėdos M.Mažvydo alėją papuošė dar vienas originalus meninis akcentas – suoliukas – kraičių skrynia, dekoruota Klaipėdos architektūrai būdingais fachverko elementais.


2015-05-23 11:45

Buvusi vaikų stovykla, kurią mėgo A. Sabonis, šiurpina Kačerginę

109|89

Dailūs namai ir pamėkliškas sovietinis palikimas greta. Tokių kontrastų galima pamatyti Kauno rajone, Kačerginėje. Jie gal egzotiškai atrodo turistams, tačiau vietos gyventojus tokia kaimynystė piktina. Buvusi Juliaus Fučiko stovykla, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę pervadinta į vaikų ir jaunimo poilsio stovyklą „Merkurijus“, kurioje su vaikais susitikinėdavo net krepšinio legenda Arvydas Sabonis, atrodo lyg po atominio karo. Greta buvusi stovykla „Žvaigždutė“ taip pat daugelį metų nebeveikia ir primena subombarduotą vietovę.


2015-05-23 11:40

Opozicija svarsto interpeliaciją Juozui Olekui

38|

Seimo opozicija derina interpeliacijos tekstą krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui, kuris sulaukė kritikos dėl Baltijos jūroje nuskendusio lėktuvo paieškos ir gelbėjimo operacijos.


2015-05-23 10:21

Klaipėdos stačiatikiai meldėsi prie kryžiaus jūrininkams

1|68

Klaipėdos stačiatikiai Dievo Motinos Globėjos ir šv. Mikalojaus cerkvės statybos pabaigtuves pažymėjo prie ką tik pastatyto akmeninio kryžiaus, skirto uostamiesčio jūrininkams – išplaukusiems ir besirengiantiems tolimoms kelionėms, taip pat ir tiems, kurie jau niekada nebesugrįž į krantą.


Populiariausi per 24 val.