Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Už Kauno nepilnamečių pataisos namų sienų - jaunų žudikų istorijos

Už Kauno nepilnamečių pataisos namų sienų - jaunų žudikų istorijos

2013-12-14 09:33, atnaujinta 2013-12-15 18:16

Lietuvą vis dažniau krečia žiaurūs nusikaltimai, kuriuos įvykdo nepilnamečiai. Gimę, augę ir auklėti nepriklausomoje Lietuvoje, jie su skausmu pavadinami Atgimimo vaikais. Kodėl jie tokie?

1/3

Svajūnas, Deivydas ir Laurynas po kelių mėnesių išeis į laisvę. „Viskas bus gerai“, – šiandien įsitikinę jaunuoliai. L.Lavaste nuotr.

Už Kauno nepilnamečių pataisos namų sienų - jaunų žudikų istorijos

1 / 3

Svajūnas, Deivydas ir Laurynas po kelių mėnesių išeis į laisvę. „Viskas bus gerai“, – šiandien įsitikinę jaunuoliai. L.Lavaste nuotr.

„Būdamas šešiolikos nužudžiau pažįstamą“, – ištarė jaukaus kambario šeimininkas, kuriam – jau 19 metų. L.Lavaste nuotr.

Kauno nepilnamečių izoliatoriaus-pataisos namų direktorius M.Tokarevas: „Mūsų visuomenė dar nėra tokia brandi, kad priimtų teistą jaunuolį.“

(3 nuotraukos) L.Lavaste nuotr.

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-12-21 18:18

Vilniuje – vangus aukcionas Ukrainai paremti

31

Iš pasiūlytų – nupirktas vos trečias ar ketvirtas kūrinys, dažniausiai už pradinę kainą. Taip sekmadienio vakarą Vilniaus rotušėje vyko tarptautinis menininkų kūrinių aukcionas, kuriame surinktos lėšos bus skirtos Ukrainos kariams. Aukcioną surengęs Paramos Ukrainai visuomeninis judėjimas „Blue/Yellow“ užregistravo per 60 menininkų iš Lietuvos, Ukrainos, Švedijos, Lenkijos ir Vokietijos, kurie paaukojo daugiau nei 90 kūrinių. Tačiau dėl organizacinių nesklandumų aukcione visi darbai nebuvo pristatyti.


2014-12-21 18:02

Pakilti iš narkotikų liūno prireikė stebuklo

5|12

Pakaunėje įsikūrusioje priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenėje besigydantys narkomanai artėjančių švenčių laukia su jauduliu ir viltimi. Kai kurie šių vyrų pirmą kartą po ilgo nesimatymo susitiks su savo artimaisiais. Kauno rajono pakraštyje, buvusioje Linksmakalnio radijo žvalgybos bazėje, įsikūrusioje priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenėje „Sugrįžimas“ gyvenimas teka didžiųjų švenčių laukimo ritmu.


2014-12-21 15:53

Narkotikų kurjerį iš Lietuvos įklampino lengvų pinigų godulys

99|3| 

Garsas apie Indonezijoje sulaikytą narkotikų kurjerį iš Lietuvos atsirito iki Šunskų miestelio ir Tursučių kaimo (Marijampolės savivaldybė). Žmonės televizijos reportaže atpažino šiame krašte užaugusį Mindaugą Veriką. „Nelaimingas vaikas. Kai šią savaitę per televizorių pamačiau jį sulaikytą, net apsiverkiau. Prieš kelerius metus Mindaugas man malkas sukapojo, dirbo net sukaitęs. Kai pamotė jį išvijo, įsitaisė apleistoje kalvėje“, – pasakojo Tursučių kaimo pakraštyje gyvenanti pensininkė Birutė.


2014-12-21 15:50

Baimės apimti lietuviai Lenkijos parduotuvėse šluoja net vandenį

381|24

Ar nepabrangs maistas įvedus eurą? Ar nepritrūksime svarbiausių produktų? Kamuojami tokių klausimų lietuviai paskutinį savaitgalį prieš Kalėdas siaubte siaubė Lenkijos parduotuves. Pasienyje esančių Suvalkų prekybos centrai buvo pasiruošę tokiam antplūdžiui, tačiau kai kurių prekių pritrūko. Parduotuvių salėse tvyrojo netvarka, nes po lietuvių šturmo darbuotojai nespėjo tvarkyti lentynų.


2014-12-21 15:10

J.Radzevičius klūpojo prieš savo aukos artimuosius

397|3

Girtas žmogų suvažinėjęs ir netrukus prieš teismą stosiantis televizijos laidų vedėjas Jonas Radzevičius tikisi turėti užtarėjų. Tai - žuvusiojo aukos artimieji. Ar jie iš tiesų atleido avarijos kaltininkui? Norėdamas išgirsti atsakymą iš pirmų lūpų „Lietuvos rytas“ pasibeldė į Stanislovo Korolevičiaus sesers Zofijos Korolevič-Jucevič namų duris. „Visada troškau patekti į „Teleloto“ televizijos studiją, kad iš arti pamatyčiau žaidimo vedėją Joną Radzevičių – jis man labai patiko. O susipažinome tragiškomis aplinkybėmis.


2014-12-21 10:10

J.Radzevičius: „Jei ne šeimos palaikymas, būčiau išprotėjęs“

536|11|

Televizijos laidų vedėjas Jonas Radzevičius Kalėdų laukia sunkia širdimi. Penkių vaikų tėvą slegia kaltė dėl vilniečio, kurį partrenkė automobiliu, žūties. Kaltininkas atleidimo prašė klūpodamas. Ekrano žvaigždė pirmą kartą prabilo po tragiškos avarijos, kuri skaudžiai paženklino ne tiktai jo, bet ir kitos šeimos gyvenimą. Teismo laukiantis 38 metų J.Radzevičius davė išskirtinį interviu „Lietuvos rytui“.


2014-12-21 09:59

Lietuva ir Lenkija kartu kovos su nusikaltimais pasienyje

14

Lietuva ir Lenkija numato sustiprinti pasienio tarnybų bendradarbiavimo centrą policijos ir muitinės pajėgomis. „Mes su kolegomis Lenkijos pasieniečiais tam centre dirbame jau seniai, jau nuo 2006 metų, bet iškilo būtinybė, reikia ir daugiau teisėsaugos institucijų - ir policijos, ir muitinės, tai šitie visi derinimo veikamai tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės vyksta. Gal šiek tiek ir ilgiau užtruko, bet dabar jau į pabaigą - kad ten dirbtų visos tos žinybos“, - BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas generolas Vainius Butinas.


2014-12-21 09:50

Belgija uždaro 18 diplomatinių atstovybių

32

Belgija, taupydama lėšas, uždaro ambasadą Vilniuje ir dar 17 diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų. Belgijos ambasada penktadienį pranešė, kad uždarius ambasadą Belgijos diplomatinius ir konsulinius klausimus Lietuvoje perims ambasada Varšuvoje. Taip pat bus uždaromos ambasados ir kitose Baltijos valstybėse - ambasados Taline funkcijas perims Helsinkis, Latvijos - Stokholmas.


2014-12-21 09:43

Parlamentarams nepasisekė - jų neišleidžia į Taivaną

19

Nenorėdama supykdyti Kinijos, Seimo valdyba atšaukė prieš kelias dienas duotą leidimą trims parlamentarams vykti į Taivaną. Parlamento vadovybė tokį sprendimą priėmė po premjero Algirdo Butkevičiaus susitikimo su Kinijos premjeru savaitės pradžioje Serbijoje.


2014-12-20 22:20

Norvegijos oro uoste - ilgos laukimo valandos lietuviams

45|7

Norvegijoje dirbantys keli šimtai lietuvių, šeštadienį planavusių grįžti į Lietuvą šventėms, netikėtai ir ilgam įstrigo Stavangerio oro uoste.


Populiariausi per 24 val.