Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Kupiškėno ūkininko rūpestis - rasti nuotakas darbštiems samdiniams

Kupiškėno ūkininko rūpestis - rasti nuotakas darbštiems samdiniams

Ūkininkas sakė norintis šiose kelionėse parodyti jauniems vyrams, kad kiekvienas renkasi likimą. „Elijiezaus laukuose, žiūrim, vaikšto sau žmogelis ištiesta ranka. Šalia – turtas ir prabanga, naujausi automobiliai, prašmatnios ponios. Ir Prancūzijoje gali gyventi kaip elgeta, ir Lietuvoje – turėti nuosavus namus, darbą“, – kalbėjo kupiškėnas.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Kaimas
2014-09-22 17:03

Supylę grūdus į aruodus ūkininkai įtempė lankus

5|2

Pasibaigus javapjūtei ir pripildžiusi pilnas saugyklas grūdų bendrovė „Kėdainių aruodai“ pakvietė ūkininkus pasidžiaugti gausiu derliumi bei sėkminga partneryste. Iš skirtingų šalies kampelių į Kėdainių rajone, Kunioniuose esančią kaimo turizmo sodybą „Medžiotojų sostinė“ suplūdę ūkininkai šaudymo varžybose išbandė akies žvitrumą, rankos taiklumą bei žaibišką orientaciją.


2014-09-22 12:12

Krizė pieno ūkių plėtros nesustabdė

6

Ne visi Lietuvos pieno gamintojai keiksnoja supirkėjus ir Rusiją dėl embargo ir kritusių pieno supirkimo kainų bei laukia kompensacijų už patirtus nuostolius. Kai kurie mažieji pieno ūkiai jau ir ėmėsi likviduoti karvių bandas, tačiau didieji ūkiai planuoja plėtrą ir didina primilžius.


2014-09-19 11:35

15 arimo meistrų įrodinėja, kad jie - geriausi

7|13

Kėdainių rajone vyksta artojų varžybos ir kukurūzų diena. Dėl geriausio artojo titulo varžosi 15 arimo meistrų.


2014-09-19 08:31

Kiaulių ligos įspėja, kad apsauga – būtina

Afrikinis kiaulių maras – ne vienintelė liga, padaranti didelių ekonominių nuostolių. Kitos greitai plintančios epideminės ligos (klasikinis kiaulių maras, gripas ar diarėja) kiaulių augintojams nuolat primena biologinės saugos ūkiuose svarbą.


2014-09-18 15:01

Žemė atidavė duoklę – metas ją pamaitinti

4|3

Daržovės ir bulvės pamažu guldomos į sandėlius. Obuolių dėžės taip pat kraunamos į saugyklas. Tačiau tuomet, kai žmones maitinantys laukai ištuštės, žemę taip pat teks pamaitinti. Biodinaminių ūkių savininkai tai daro, pasitelkę net filosofų knygas. Teigiama, kad Vokietijos ūkininkus po karo ant kojų pastatė ne tik darbštumas, bet ir biodinaminio ūkio filosofija, kurios jie prisiskaitė Rudolfo Šteinerio knygose. Iš pirmo žvilgsnio, tokie ūkiai nieko ypatingo nedarė. Bet derlių užaugindavo įspūdingą.


2014-09-12 06:59

Šernai skriaudžia ūkininkus

6

Nors Dzūkijoje, afrikinio kiaulių maro zonoje, šernų medžioklės vyksta nuolat, jų padaryti nuostoliai ūkininkams tik didėja. Perlojoje (Varėnos r.) jie iškniso 39 arų bulvių lauką, o Kastriškių kaime (Alytaus r.) – 20 hektarų ganyklą, rašo „Lietuvos rytas“. Varėnos rajono savivaldybės Žemės ūkio skyrius gavo jau trylikos gyventojų prašymus kompensuoti šernų padarytą žalą, o ankstesniais metais sulaukdavo vos 1–2.


2014-09-11 17:37

Europa persigalvojo - ūkininkams nebeduos žadėtų milijonų

Europos Komisija sustabdė greitai gendančių vaisių ir daržovių sektoriams taikomas 125 mln. eurų vertės skubias paramos priemones, apie kurias pranešta rugpjūčio viduryje. Paramos nutarta skirti po to, kai Rusija uždraudė tam tikrų ES žemės ūkio produktų importą. Teigiama, kad paramos priemones tenka stabdyti dėl neproporcingos paraiškose nurodytos sumos, pavyzdžiui, paraiškose nurodyti kai kurių produktų kiekiai keliskart viršija visą į Rusiją eksportuojamą ES vidutinį metinį kiekį.


2014-09-08 22:03

Rudens pramogos

41

Į žirgų gyvenimą Žiegždrių žirgyne ruduo nieko naujo neatnešė,kaip vasarą taip ir rudenį norinčių pajodinėti netrūksta.Žemaitukams nuo to tik smagiau.


2014-09-06 18:58

Nuostolius patirianti Lietuva prašo milijonų, bet ar juos gaus?

4

Kodėl Lietuva prašo Europos Komisijos būtent 46 mln. eurų, - beveik 160 mln. litų po Rusijos embargo žemdirbių patiriamiems nuostoliams kompensuoti? Iš ko sulipdytas šis skaičius? Ar kompensacijų sulauks ir daržovininkai? Šie klausimai lyg pavydas smaugia žemės ūkio produktų pirkėjus, kurie niurna ir bamba, parduotuvėse brangiai mokėdami ir už pieną, ir už mėsą.


2014-09-02 16:31

Rudenį pamaitinta dirva pavasarį kelte kels augalus į saulę

4

Patyrę sodininkai žino, kad, nuėmus derlių, rudeniniai lauko darbai anaiptol  nepasibaigia. Tam, kad kitais metais vėl būtų galima džiaugtis pačių augintomis sodo bei daržo gėrybėmis, reikia būtent rudenį tinkamai pasirengti pavasariui.


Populiariausi per 24 val.