Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

2013-01-18 18:57

Kriminalinio pasaulio šulo Aslano Usojano nužudymas Maskvoje vėl atkreipė dėmesį į Rusijos pogrindinio pasaulio figūras, prisistatančias „įteisintais vagimis“ („Vor v zakone“). Naujienų agentūra AP pateikė klausimų ir atsakymų apie šių grupuočių pasaulį sąrašą.

1/2

Nors „įteisinti vagys“ privalo atrodyti kukliai, jie nešioja specifines tatuiruotes. Kai kurios jų yra kodai. Pavyzdžiui, ištatuiruotas žodis „MIR“ (taika) reiškia: „Mane pataisys tik mirties bausmė“, žodis „VOLK“ (vilkas) reiškia: „Kol policininkas miršta, vagis ilsisi“. AP

Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

1 / 2

Nors „įteisinti vagys“ privalo atrodyti kukliai, jie nešioja specifines tatuiruotes. Kai kurios jų yra kodai. Pavyzdžiui, ištatuiruotas žodis „MIR“ (taika) reiškia: „Mane pataisys tik mirties bausmė“, žodis „VOLK“ (vilkas) reiškia: „Kol policininkas miršta, vagis ilsisi“. AP

Po A. Usojano (kairėje) nužudymo Rusijoje vėl imta kalbėti apie nusikalstamo pasaulio sistemą. AP

(2 nuotraukos) AP

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įvykiai
2014-07-22 19:21

Italijos parlamentas leido areštuoti S.Berlusconi sąjungininką

Italijos parlamentas antradienį nubalsavo už teisinės neliečiamybės panaikinimą vienam seniausių buvusio premjero Silvio Berlusconi sąjungininkų, kuris įtariamas didžiuliame kyšininkavimo skandale, susijusiame su barjero nuo potvynių projektu Venecijoje.


2014-07-22 19:10

Maskva sugriežtino bausmes už politinius protestus

21

Rusija antradienį sugriežtino bausmes už nesankcionuotus politinius protestus, įvesdama kalėjimo iki penkerių metų bausmes už pakartotinius pažeidimus. Prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė pataisas, kuriomis nesankcionuoti protestai ir mitingai prilyginami masinių neramumų kurstymui.


2014-07-22 17:12

Kinijos provinciją negailestingai talžo gamtos jėgos

9

Pietinių Kinijos provincijų gyventojai puikiai žino, kas yra taifūnai ir kaip nuo jų apsisaugoti, tačiau tokio šėlsmo jie nebuvo matę mažiausiai 40 metų. Ramasuno vardu pavadintas taifūnas nusiaubė Hainaną ir kaimynines teritorijas.


2014-07-22 16:51

Rusija tampa laboratorija: įvedamas nuolatinis žiemos laikas

3|2

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pasirašė įstatymą, kuriuo šalyje nustatomas nuolatinis žiemos laikas ir kuriuo pradedamas dar vienas eksperimentas su šalies laikrodžiais. Taip daroma po trejus metus galiojusio vasaros laiko įvedimo.


2014-07-22 13:28

Turkijos lyderis nebesikalba su Baracku Obama

5

Turkijos ministras pirmininkas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad nebesikalba telefonu su JAV prezidentu Baracku Obama, didėjant trinčiai tarp Ankaros ir Vašingtono dėl konfliktų Sirijoje ir Gazos Ruože.


2014-07-22 13:20

Britai A. Litvinenkos mirtį tirs viešai

9

Jungtinės Karalystės vyriausybė antradienį paskelbė atliksianti viešą tyrimą dėl Rusijos disidento Aleksandro Litvinenkos, kuris 2006 metais buvo nunuodytas Londone radioaktyviu poloniu, mirties.


2014-07-22 09:00

Pietų Korėjos policija rado nuskendusio kelto savininko kūną

Pietų Korėjos policija antradienį pranešė radusi negyvą verslo magnatą, kuris vadovavo šeimai, valdžiusiai keltą „Sewol“, kuriam nuskendus balandį žuvo apie 300 žmonių. Yoo Byung-eunas, kuris slapstėsi nuo teisėsaugos, buvo ieškomas per precedento neturinčias kelis mėnesius trukusias gaudynes, kuriose dalyvavo dešimtys tūkstančių policininkų ir karių, budėjusių keliuose ir uostuose įkurtuose patikros postuose, taip pat rengusių kratas įvairiuose su tuo slapiu milijardieriumi siejamuose objektuose.


2014-07-21 22:10

Nuo dugno pakeltas laivas „Costa Concordia“ – vaizdas atima žadą

17|24|

Gremėzdiškas laivas „Costa Concordia“ yra beveik paruoštas savo paskutiniajai kelionei. Jis bus išvilktas iš vandens netoli Italijos, kur prieš 2,5 metų jis kliudė uolą ir nuskendo, nusinešdamas su savimi 32 gyvybes. Surūdijęs laivo priekis, kažkada spindinčio balto prabangaus lainerio, buvo ištrauktas iš vandens sekmadienį. Buvo ketinama išplukdyti laivą pirmadienį, tačiau išvykimas buvo atidėtas dėl nepalankių oro sąlygų. 114500 tonų sveriantis „Costa Concordia“ buvo lėtai keliamas nuo jūros dugno į paviršių visą savaitę, nuo liepos 14 dienos.


2014-07-21 12:48

Latviams įgriso rusų propaganda - neįsileis O. Gazmanovo

244|6| 

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius įtraukė į juodąjį sąrašą tris Rusijos estrados dainininkus - Olegą Gazmanovą, Josifą Kobzoną ir Alą Perfilovą (Valeriją). Jiems uždrausta įvažiuoti į šalį. Anksčiau Latvija nusprendė uždrausti „Rusijos imperializmo ir agresijos apologetams atvykti į Latviją“.


2014-07-21 06:22

Turkijos kurorto viešbutis tapo ukrainiečių ir rusų mūšio lauku

254

Kurortiniame Kemero mieste esančiame viešbutyje susipliekė rusų ir ukrainiečių poilsiautojų kompanijos. Viena liudininkė tikino, kad priešininkus smarkiai apkūlę rusai virš viešbučio iškėlė Rusijos vėliavą. Portalui politonline.ru viešbučio gyventojai pasakojo, kad smarkiai įkaušę ukrainiečiai (kaip vėliau paaiškėjo, atvykę iš Kijevo) grupę rusų išvadino maskoliais ir kacapais.