Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

2013-01-18 18:57

Kriminalinio pasaulio šulo Aslano Usojano nužudymas Maskvoje vėl atkreipė dėmesį į Rusijos pogrindinio pasaulio figūras, prisistatančias „įteisintais vagimis“ („Vor v zakone“). Naujienų agentūra AP pateikė klausimų ir atsakymų apie šių grupuočių pasaulį sąrašą.

1/2

Nors „įteisinti vagys“ privalo atrodyti kukliai, jie nešioja specifines tatuiruotes. Kai kurios jų yra kodai. Pavyzdžiui, ištatuiruotas žodis „MIR“ (taika) reiškia: „Mane pataisys tik mirties bausmė“, žodis „VOLK“ (vilkas) reiškia: „Kol policininkas miršta, vagis ilsisi“. AP

Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

1 / 2

Nors „įteisinti vagys“ privalo atrodyti kukliai, jie nešioja specifines tatuiruotes. Kai kurios jų yra kodai. Pavyzdžiui, ištatuiruotas žodis „MIR“ (taika) reiškia: „Mane pataisys tik mirties bausmė“, žodis „VOLK“ (vilkas) reiškia: „Kol policininkas miršta, vagis ilsisi“. AP

Po A. Usojano (kairėje) nužudymo Rusijoje vėl imta kalbėti apie nusikalstamo pasaulio sistemą. AP

(2 nuotraukos) AP

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įvykiai
2014-07-31 16:20

Ukrainiečiai turės mokėti karo mokestį

4|2

Ukrainos Aukščiausioji Rada uždarame posėdyje ketvirtadienį priėmė Mokesčių kodekso pakeitimus - šalyje įvedamas laikinas karinis 1,5 proc. mokestis, pranešė parlamento pirmininkas Aleksandras Turčinovas.


2014-07-31 16:12

Per kraupią avariją Didžiojoje Britanijoje žuvo trys lietuviai

25

Pietryčių Anglijoje, Viltšyro grafystėje, per avariją žuvo trys automobiliu važiavę jauni lietuviai. Šiurpios nelaimės aplinkybes tiria policija, žuvusiųjų kūnai į Lietuvą dar nepargabenti. Avarija įvyko sekmadienį paryčiais, apie 5 val. 45 min., netoli Semingtono miestelio, nuo Trovbridžo į Viltšyrą vedančiame kelyje A 350.


2014-07-31 15:52

Estai leis balsuoti ir 16-mečiams?

Estijos vyriausybė pritarė įstatymo pataisoms, leisiančioms savivaldybių tarybų rinkimuose balsuoti asmenims nuo 16 metų, informuoja Estijos nacionalinis transliuotojas.


2014-07-31 15:38

JAV Atstovų Rūmai skųs prezidentą B. Obamą teismui

Respublikonų vadovaujami JAV Atstovų Rūmai trečiadienį nubalsavo už pasiūlymą pateikti teismui ieškinį dėl esą savo įgaliojimus viršijusio prezidento Baracko Obamos veiksmų, tačiau šalies vadovo sąjungininkai demokratai nedelsdami pareiškė, kad šis žingsnis yra ciniškas rinkimų metų triukas.


2014-07-31 15:11

„Malaysia Airlines“ orlaivio sudužimo vietoje griaudi sprogimai

1

Rytų Ukrainoje numušto oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo sudužimo vietoje ketvirtadienį nugriaudėjo garsūs sprogimai, kai pirmą kartą per beveik savaitę čia atvyko australų ir olandų ekspertai, Kijevui netikėtai paskelbus vienos paros pertrauką savo antiteroristinėje operacijoje.


2014-07-31 15:03

Siera Leonėjė dėl Ebolos viruso paskelbta nepaprastoji padėtis

Siera Leonės prezidentas Ernestas Bai Koroma dėl Ebolos viruso protrūkio šalyje įvedė nepaprastąją padėtį, leidžiančią saugumo pajėgoms izoliuoti ligos paveiktus regionus, informuoja „Reuters“.


2014-07-31 13:48

Žmonių gyvybes šienaujantis Ebolos virusas – jau Europoje

19

Gydytojams iš viso pasaulio bandant užkirsti kelią Ebolos viruso plitimui, ši baisi liga Vakarų Afrikoje nusinešė net 672 žmonių gyvybę. Jau baiminamasi, kad užkratas gali greitai paplisti po visą pasaulį. Vakarų Afrikos šalys ir tarptautinių organizacijų medikai jau kurį laiką maldauja – padėkite, mes jau nebesusitvarkome su Ebolos plitimu.


2014-07-31 13:40

Ukrainos parlamentas A. Jaceniuko atsistatydinimui nepritarė

5

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį balsavo prieš ministro pirmininko Arsenijaus Jaceniuko atsistatydinimą, skelbia AP.


2014-07-31 13:23

Liaudies respublikų baiminasi ir latviai

3

Latviai sunerimę – Rusijos propagandos smarkiai talžomoje šalyje gali atsirasti žmonių, pasiruošusių pakartoti prorusiškų separatistų veiksmus Rytų Ukrainoje. Esą yra ir noro, greitai bus ir patyrusių žmonių. Per artimiausius dvejus metus Latvija gali susidurti su dviem pirmosiomis Rusijos vykdomo „hibridinio karo“ fazėmis, kai iš pradžių propagandiškai veikiami žmonės, po to telkiamos grupės administraciniams pastatams užimti ir respublikoms paskelbti. Tokį scenarijų interviu „Latvijas avize“ nupiešė publicistas Igoris Vatolinas, pavasarį įkūręs judėjimą, vienijantį proeuropietiškai nusistačiusius Latvijos rusus.


2014-07-31 11:45

Kremliui siūlo išpirką – ar sutiks?

245|2|

Kremliui nepalankus Hagos teismo sprendimas dėl naftos bendrovės „Jukos“ sužlugdymo dabar svarstomas visoje Rusijoje. Bet jos prezidentas Vladimiras Putinas tyli. Mat jam pateikė pavojingą pasiūlymą. Jis – vienintelis žmogus šalyje, kuris gali priimti sprendimą: mokėti 50 milijardų dolerių ar nemokėti. „V.Putinas dabar kaip į kampą įvaryta žiurkė pradės pulti visus: ukrainiečius, keršydamas jiems už europietiško kelio pasirinkimą ir revoliuciją, Vakarus, kurių nepavyko iki galo nupirkti, nes ne visi pasirodė besantys šrioderiai.