Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją (108)

2013-01-18 18:57

Kriminalinio pasaulio šulo Aslano Usojano nužudymas Maskvoje vėl atkreipė dėmesį į Rusijos pogrindinio pasaulio figūras, prisistatančias „įteisintais vagimis“ („Vor v zakone“). Naujienų agentūra AP pateikė klausimų ir atsakymų apie šių grupuočių pasaulį sąrašą.

1/2

Nors „įteisinti vagys“ privalo atrodyti kukliai, jie nešioja specifines tatuiruotes. Kai kurios jų yra kodai. Pavyzdžiui, ištatuiruotas žodis „MIR“ (taika) reiškia: „Mane pataisys tik mirties bausmė“, žodis „VOLK“ (vilkas) reiškia: „Kol policininkas miršta, vagis ilsisi“. AP

Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

1 / 2

Nors „įteisinti vagys“ privalo atrodyti kukliai, jie nešioja specifines tatuiruotes. Kai kurios jų yra kodai. Pavyzdžiui, ištatuiruotas žodis „MIR“ (taika) reiškia: „Mane pataisys tik mirties bausmė“, žodis „VOLK“ (vilkas) reiškia: „Kol policininkas miršta, vagis ilsisi“. AP

Po A. Usojano (kairėje) nužudymo Rusijoje vėl imta kalbėti apie nusikalstamo pasaulio sistemą. AP

(2 nuotraukos) AP

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (108)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įvykiai
2014-04-17 00:08

Karinėje bazėje Mariupolyje - susišaudymas, yra sužeistųjų

1587|24|

Po ilgai trukusio ir daug ką stebinusio Ukrainos valdžios neveiklumo, stebint negudriai maskuojamą Rusijos intervenciją į šalies rytus, prisidengiant vietiniais separatistais, antradienį pagaliau imtasi realesnių veiksmų. Vykdant antiteroristinę operaciją, nuo separatistų išvaduotas Donecko srities Kramatorsko oro uostas. O trečiadienį pranešta, kad šarvuota Ukrainos technika įvažiavo ir į patį Kramatorsko miestą. Tiesa ten, ukrainiečiai patyrė fiasko. Ukrainos karius ir šarvuočius separatistai paėmė į nelaisvę. Kramatorske kariai išėmę savo ginklų spynas atidavė jas promaskvietiškų protestuotojų lyderiui mainais į pažadą, kad jiems bus leista išvykti su savo šarvuočiais.


2014-04-16 21:38

Gražuolės G.Žebrovskytės žudiko elgesys - mįslė policijai

34

Kitą savaitę Manheimo žemės teisme prasidės lietuvės Gabrielės Žebrovskytės žudiko Bulgarijos piliečio 41 metų Emilio S. baudžiamosios bylos nagrinėjimas. Anot laikraščio „Mannheimer Morgen“, kaltinamasis turės atsakyti ir už kitus jam priskiriamus nusikaltimus.


2014-04-16 18:29

Estijoje traukinys rėžėsi į sunkvežimį, žuvo du žmonės

Trečiadienį Estijoje iš Talino į Tartu važiavęs keleivinis traukinys rėžėsi į sunkvežimį, žuvo du žmonės, praneša „news.err.ee“. Vienas iš žuvusiųjų buvo traukinio keleivis, o kitas - sunkvežimio. Policijos ir gelbėtojų teigimu, per nelaimę Harju apygardoje nukentėjo dar apie dešimt žmonių.


2014-04-16 16:57

Egipte teismas nuteisė 119 Musulmonų brolijos šalininkų

Egipte teismas nuteisė 119 nuverstojo prezidento Mohamedo Mursi Musulmonų brolijos šalininkų ir kiekvienam skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę. Pranešama, kad kaltinimai susiję su praėjusių metų spalį vykusiais protestais, rašo „Reuters“.


2014-04-16 15:37

Šiaurės Korėjos agentai užsipuolė Londono kirpėją

61|3| 

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas rūpinasi visais savo tautiečių gyvenimo aspektais, įskaitant šukuosenas. Jam atrodo, kad jo plaukų kirpimas yra tinkamiausias šalies studentams, kurie nuo šiol privalo atrodyti kaip jis. Su tuo nesutiko vienas Londono kirpėjas, kuris savo kirpyklos vitrinoje iškabino Kim Jong-uno atvaizdą kaip blogos šukuosenos pavyzdį. Šiaurės Korėjos pareigūnams tai nepasirodė juokinga. Stalinistinės valstybės ambasados darbuotojai suskubo apsilankyti minėtoje kirpykloje.


2014-04-16 15:23

Rusija pasigailėjo menininko

21|4

Rusijoje trečiadienį nutraukta byla performansų menininkui, kuris buvo prisikalęs sėklides prie Raudonosios aikštės grindinio, nes buvo nuspręsta, kad jis neįvykdė jokio nusikaltimo. Piotras Pavlenskis pernai lapkritį išsirengė nuogas ir vinimis prisikalė sėklides prie Raudonosios aikštės grindinio, šokiruodamas praeivius.


2014-04-16 15:17

Sovietų memorialiniai tankai iš Berlyno nedings

26|5

Vokietijos vyriausybė trečiadienį atmetė raginimus pašalinti du sovietų tankus, stovinčius ant pjedestalų Antrojo pasaulinio karo memoriale prie Brandenburgo vartų Berlyne, protestuojant prieš Rusijos veiksmus Kryme ir Ukrainoje.


2014-04-16 13:34

Studentų vakarėlis baigėsi 5 žmonių žūtimi

2|3| 

Studentų vakarėlyje Kanadoje nudurti penki žmonės. Policijos duomenimis, aukos - keturi jauni vyrai ir moteris - dalyvavo semestro pabaigos vakarėlyje gyvenamajame Kalgario rajone. Suimtas vienas įtariamasis.


2014-04-16 13:02

O.Pistoriaus teisme – dviejų savaičių pertrauka

2

Oscaro Pistoriaus bylos dėl nužudymo teisėja trečiadienį paskelbė daugiau kaip dviejų savaičių pertrauką po ketvirtadienio ir nurodė, kad procesas bus pratęstas gegužės 5 dieną.


2014-04-16 12:26

Padovanotas vyno butelis kainavo postą

1

Australijos Naujojo Pietų Velso valstijos premjeras Barry O‘Farrellas trečiadienį atsistatydino paaiškėjus, kad jis melavo dėl jam padovanoto 3 tūkst. Australijos dolerių (7 tūkst. litų) vertės vyno butelio.