Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

2013-01-18 18:57

Kriminalinio pasaulio šulo Aslano Usojano nužudymas Maskvoje vėl atkreipė dėmesį į Rusijos pogrindinio pasaulio figūras, prisistatančias „įteisintais vagimis“ („Vor v zakone“). Naujienų agentūra AP pateikė klausimų ir atsakymų apie šių grupuočių pasaulį sąrašą.

1/2

Nors „įteisinti vagys“ privalo atrodyti kukliai, jie nešioja specifines tatuiruotes. Kai kurios jų yra kodai. Pavyzdžiui, ištatuiruotas žodis „MIR“ (taika) reiškia: „Mane pataisys tik mirties bausmė“, žodis „VOLK“ (vilkas) reiškia: „Kol policininkas miršta, vagis ilsisi“. AP

Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

1 / 2

Nors „įteisinti vagys“ privalo atrodyti kukliai, jie nešioja specifines tatuiruotes. Kai kurios jų yra kodai. Pavyzdžiui, ištatuiruotas žodis „MIR“ (taika) reiškia: „Mane pataisys tik mirties bausmė“, žodis „VOLK“ (vilkas) reiškia: „Kol policininkas miršta, vagis ilsisi“. AP

Po A. Usojano (kairėje) nužudymo Rusijoje vėl imta kalbėti apie nusikalstamo pasaulio sistemą. AP

(2 nuotraukos) AP

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įvykiai
2015-04-26 18:46

Dalis Lietuvos piliečių iš Nepalo išvyko namo, kiti saugūs

10|

Lietuvos užsienio reikalų ministras sako, kad šiuo metu Nepale, kurį šeštadienį sukrėtė galingas žemės drebėjimas, esantys Lietuvos piliečiai yra saugūs. Linas Linkevičius pranešė, kad viena turistų grupė sekmadienį jau išvyko į Lietuvą. „Neturime blogos informacijos, ir tai jau yra gera žinia. Mes žinome, kad ten yra 49 mums žinomi piliečiai, bet kai kurie jų jau išvyko. Dauguma Lietuvos piliečių atvyko centralizuotai, taip ir išvyks. Jie visi saugūs. Stebime situaciją, jeigu reikės konsulinės pagalbos, tarsimės su kolegomis. Tikėkimės, viskas vyks sklandžiai“, – BNS telefonu iš Saudo Arabijos, kur vieši su vizitu, sekmadienį sakė L.Linkevičius.


2015-04-26 18:27

Vieni Rusijos baikeriai – Baltarusijoje, kiti – jau Lenkijoje

1037|11|

Rusijos baikerių klubo „Naktiniai vilkai“ organizuojamo motociklininkų žygio į Berlyną dalyviai sekmadienį ryte be nesklandumų įvažiavo į Baltarusiją. Tiesa, jie keitė planus ir nelauktai nusprendė prieš tai pernakvoti dar Rusijoje – Smolenske. Baltarusijos aktyvistai naktį laukė motociklininkų su plakatais „Okupantai lauk“ ir Ukrainos vėliavomis. Savo ruožtu baikeriai iš Kaliningrado jau įvažiavo į Lenkiją – dar šeštadienį. Internete pasirodė vaizdo įrašų, kuriuose matyti, kad baikeriai iš Rusijos Kaliningrado srities Lenkiją pasiekė jau šeštadienį. Sieną kirtę viename šalutinių kelių iš Kaliningrado srities į Lenkiją, motociklininkai, kurių buvo per 150, pravažiavo per Branevo miestelį.


2015-04-26 17:48

V.Putinas kaltina JAV dėl kontaktų su Šiaurės Kaukazo kovotojais

11

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį viename dokumentiniame filme apkaltino Jungtines Valstijas, kad šios tiesiogiai kontaktuoja ir teikia logistinę pagalbą Šiaurės Kaukazo separatistų kovotojams.


2015-04-26 17:46

Ukraina mini 29-ąsias Černobylio katastrofos metines

1|11

Ukrainos gyventojai sekmadienį minėjo 29 metų sukaktį nuo Černobylio atominės elektrinės katastrofos – netoli jėgainės, kur vėluoja naujo reaktoriaus gaubto dengimo darbai, jie padėjo vainikus ir uždegė žvakutes.


2015-04-26 17:05

Prancūzija netieks Rusijai „Mistral“ laivų, kompensuos išlaidas

41

Prancūzija netieks Rusijai „Mistral“ klasės karo laivų, bet yra pasirengusi kompensuoti patirtas išlaidas, praneša TASS, remdamasi Prancūzijos savaitraščiu „Le Journal du Dimanche“. Pasak savaitraščio, teisiškai šis sprendimas dar neįsigaliojo, tačiau yra žinoma, kad Rusija ir Prancūzija visą mėnesį tarėsi dėl tikslių sutarties panaikinimo sąlygų.


2015-04-26 14:35

Rusų programišiai skaitė Baracko Obamos elektroninius laiškus

15

Rusų programišiai praėjusiais metais buvo įsilaužę į neįslaptintą Baltųjų rūmų kompiuterių sistemą ir skaitė Jungtinių Valstijų prezidento Baracko Obamos gautus ir išsiųstus elektroninius laiškus, šeštadienį pranešė laikraštis „The New York Times“.


2015-04-26 11:32

Kazachstane vyksta prezidento rinkimai

6|6

Daug energijos išteklių turinčiame Kazachstane sekmadienį vyksta prezidento rinkimai, per kuriuos beveik neabejotinai bus perrinktas dabartinis 74 metų šalies autoritariškas lyderis Nursultanas Nazarbajevas.


2015-04-26 08:50

Proteste prieš JAV policiją prasiveržė smurtas

15|15

Tūkstančiai amerikiečių šeštadienį žygiavo Baltimorės miesto gatvėmis protestuodami prieš juodaodžio vyro mirtį, tačiau demonstracijos metu prasiveržė smurtas, kai dalis žmonių pradėjo mėtyti į policijos pareigūnus metalinius daiktus, daužyti automobilius ir parduotuvių vitrinas, praneša „Reuters“.


2015-04-25 17:02

V. Putinui lojalių „Nakties vilkų“ žygis jau prasidėjo

395|5

Lenkija penktadienį nusprendė neleisti įvažiuoti į šalį gerus santykius su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu palaikančių rusų motociklininkų klubo „Nakties vilkai“ narių. Apie tai diplomatine nota informuota Rusijos ambasada Varšuvoje, pranešė Užsienio reikalų ministerija.


2015-04-25 12:56

Areštuotas ant premjero stogo bepilotį užskraidinęs japonas

1|2

Japonijoje šeštadienį buvo suimtas vyriškis, įtariamas tyčia nuskraidinęs bepilotį šiek tiek radioaktyvų aparatą ant ministro pirmininko tarnybos stogo, pranešė policija.


Populiariausi per 24 val.