Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

2013-01-18 18:57

Kriminalinio pasaulio šulo Aslano Usojano nužudymas Maskvoje vėl atkreipė dėmesį į Rusijos pogrindinio pasaulio figūras, prisistatančias „įteisintais vagimis“ („Vor v zakone“). Naujienų agentūra AP pateikė klausimų ir atsakymų apie šių grupuočių pasaulį sąrašą.

1/2

Nors „įteisinti vagys“ privalo atrodyti kukliai, jie nešioja specifines tatuiruotes. Kai kurios jų yra kodai. Pavyzdžiui, ištatuiruotas žodis „MIR“ (taika) reiškia: „Mane pataisys tik mirties bausmė“, žodis „VOLK“ (vilkas) reiškia: „Kol policininkas miršta, vagis ilsisi“. AP

Senio Hasano nužudymas atskleidė Rusijos nusikaltėlių imperiją

1 / 2

Nors „įteisinti vagys“ privalo atrodyti kukliai, jie nešioja specifines tatuiruotes. Kai kurios jų yra kodai. Pavyzdžiui, ištatuiruotas žodis „MIR“ (taika) reiškia: „Mane pataisys tik mirties bausmė“, žodis „VOLK“ (vilkas) reiškia: „Kol policininkas miršta, vagis ilsisi“. AP

Po A. Usojano (kairėje) nužudymo Rusijoje vėl imta kalbėti apie nusikalstamo pasaulio sistemą. AP

(2 nuotraukos) AP

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įvykiai
2014-09-30 17:56

Baltarusijoje netoli Lietuvos sienos sudužo karinis lėktuvas

24|4|

Ir taip negausios Baltarusijos karinės oro pajėgos antradienį patyrė didžiulių nuostolių. Negyvenamoje teritorijoje Lydos rajone sudužo šios šalies karinis orlaivis Su-25. Apie tai oficialiai pranešė ir Baltarusijos gynybos ministerija. Remdamasis Baltarusijos gynybos ministerijos pranešimu portalas by24.org pranešė, kad antradienį dėl gedimo ore tapo nevaldomas karinis orlaivis Su-25, priklausantis Baltarusijos karinių oro pajėgų 116-ajai šturmo aviacijos bazei. Pranešime rašoma, kad pilotui pavyko katapultuotis. Jis per incidentą nenukentėjo, gelbėtojai jį gana greitai surado.


2014-09-30 17:09

V. Janukovyčiui iškelta dar viena baudžiamoji byla

Nušalintajam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui iškelta dar viena baudžiamoji byla dėl kaltinimų įgaliojimų viršijimu, skelbia „RIA Novosti“.


2014-09-30 16:45

Minskas užveria sienas pėstiesiems iš Lietuvos ir kitų ES šalių

52|3

Nuo spalio 1-osios didžiausiuose Baltarusijos pasienio su Lietuva, Lenkija ir Latvija kontrolės punktuose bus uždraustas pėsčiųjų eismas. Automobilių judėjimas nebus ribojamas. Baltarusijos valstybės sienos komitetas anksčiau teigė, kad toks sprendimas priimamas dėl noro pagerinti infrastruktūrą – esą kol kas pėstiesiems trūksta saugumo. „Kaimyninės valstybės jau buvo informuotos apie sprendimą dėl būsimos procedūros. Sprendimas buvo priimtas dėl infrastruktūros pasienio punktuose pėstiesiems trūkumo – atskirų takų pėstiesiems, atskirų darbo vietų muitininkams ir sienos apsaugos darbuotojams. Šiuo metu negalime užtikrinti tinkamo saugumo pėstiesiems. Infrastruktūros trūkumas lemia reguliariai sudėtingas eismo sąlygas tuose pasienio punktuose, kurie buvo suprojektuoti prižiūrėti transporto, o ne pėsčiųjų judėjimą per sieną“, – paaiškino komitetas.


2014-09-30 16:41

Ukrainos parlamento rinkimuose – ir „Žvaigždžių karų“ veikėjai

1|3

Spalio mėnesį Ukrainoje vyksiančiuose rinkimuose balsuojantys ukrainiečiai galės pasijausti lyg rinkdami mėgstamą „Žvaigždžių karų“ veikėją. Kandidatų sąrašuose jie pamatys Jodą, Čiubaką, Padmę ir net šešis Dartus Veiderius, skelbia themoscowtimes.com. Visi šeši Dartai Veideriai kandidatuos Ukrainos interneto partijos sąraše. Jie, kaip ir kiti registruoti kandidatai dalyvaus pirmuose Ukrainos rinkimuose po prezidento Viktoro Janukovyčiaus nusišalinimo nuo posto vasario mėnesį.


2014-09-30 12:03

Kalifornija priėmė pirmąjį JAV įstatymą dėl sutikimo mylėtis

6

Kalifornijos koledžai pirmadienį sveikino naują įstatymą, pagal kurį seksui universitetų miesteliuose būtinas vadinamasis teigiamas partnerių sutikimas ir kuris buvo pramintas „Taip“ reiškia „Taip“ įstatymu.


2014-09-30 11:50

Sovietų elito slaptavietė Latvijoje dabar traukia tik turistus

3

Latvijoje, nuošalioje vietoje netoli Rygos, grynu pušyno oru kvėpuoja Litagnės reabilitacijos centro pacientai. Tačiau po juo esantys „Ramybės namai“ prieš kiek daugiau nei dvidešimt metų galėjo tapti sovietinio elito prieglobsčiu. Gydymo centro požemiuose aukšti pareigūnai būtų pasislėpę nuo atominių bombų ir cheminių ginklų, skelbia „The Daily Beast“.


2014-09-30 11:46

Jungtinėje Karalystėje – traukinių vagonai vien moterims

6

Jungtinė Karalystė gali svarstyti, ar būtų tikslingi traukinių vagonai vien moterims, siekiant kovoti su didėjančiu seksualinių užpuolimų priemiestiniuose traukiniuose skaičiumi, pirmadienį sakė transporto ministrė Claire Perry.


2014-09-30 10:21

Protestai Honkonge neslopsta – vaizdai iš demonstracijų

15|3| 

Mažiausiai 56 žmonės buvo sužeisti per vykstančius protestus Honkonge, sulaikyti 89 demonstrantai, praneša CNN, remdamasi Honkongo vyriausybės pareigūnais. Protestuotojai antradienį iš miesto gatvių nesitraukė, dėl to Honkonge paralyžiuotas eismas, keliu pravažiuoti negali net ir specialiosios tarnybos.


2014-09-30 10:06

Įsibrovėlis bėgiojo po JAV Baltųjų rūmų kambarius

1|5

Peiliu ginkluotas vyras, kuris peršoko Baltųjų rūmų komplekso tvorą ir įbėgo į JAV prezidento rezidenciją, sugebėjo įsibrauti gerokai toliau į rūmų vidų nei iki šiol manyta. Pasirodo, Omaras Gonzalezas net buvo atsidūręs visai šalia asmeninės prezidento Baracko Obamos rezidencijos.


2014-09-30 10:03

Meksikoje šaudyta į futbolo komandą

9|3| 

Meksikos Iguala mieste toliau siautėja nusikaltėlių grupuotės. Miestą bauginantys žudikai pliekiasi ne tik tarpusavyje, ar kovoja su pareigūnais, tačiau ir žudo taikius gyventojus. Nusikaltėlių taikiniu tapo ir futbolo komandos žaidėjai. Nuo užpuolikų kulkų nukentėjo trečiosios lygos „Avispones“ futbolo ekipos žaidėjai, rašo excelsior.com.


Populiariausi per 24 val.