Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2282, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Baleto „Eglė žalčių karalienė“ premjera: pieno ar kraujo puta? (5)

Scena / 2015-11-24 11:37 / Helmutas Šabasevičius, šokio kritikas („Lietuvos rytas“)

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro premjeros – Eduardo Balsio baleto „Eglė žalčių karalienė“ – žiūrovai, išvydę pieno ir kraujo putomis nutaškytą uždangą, iškart nusiteikia tragiškam šokiu pasektos žinomos pasakos finalui.


  2. Baroko muzika atgimsta barokiniame mieste

Meno pulsas / 2015-11-24 10:55 / lrytas.lt

Prancūzų institutas Lietuvoje kartu su Nacionaliniu muziejumi Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmais rengia nedidelę muzikos šventę klausytojams, pasiruošusiems susipažinti su senąją baroko muzika, įkvėpti jos, alsuoti ja ir per ją dar geriau pažinti miesto dvasią.


  3. Nemokate šokti? Jūs greičiausiai klystate (1)

Pramogos / 2015-11-22 18:12 / Milda Zavarskytė („Lietuvos rytas“)

Kai kadaise sportinių šokių treneris Tomas Petreikis užsimojo populiarių pasaulyje šokių išmokyti kiekvieną panorėjusį, aplinkiniams ši mintis atrodė avantiūriška. Tačiau šį šeštadienį šokėjai jau rinkosi į 25 metų sukaktį švenčiančios studijos vakarą. Kažkada vyravo nuomonė, kad daugumai lemta linksmintis trypiant nebent liaudies šokius, o sudėtingesni, kaip tango ar džaivas, skirti tik nuo mažens pasirinkus sportininko kelią. T.Petreikiui, įkūrusiam žinomą sportinių šokių klubą „Sūkurys“, atrodė kitaip.


  4. Nežinoma istorija: Vilniaus kino teatruose vykdavo net imtynės (3)

Kinas / 2015-11-21 14:51 / Rūta Mikšionienė („Lietuvos rytas“)

„Pirmieji Vilniaus kino teatrai priminė prabangius teatrus. Juose vykdavo ne tik spektakliai ar koncertai, bet net ir imtynės“, – pasakojo Vilniaus „Skalvijos“ kino teatro programų koordinatorė Sonata Žalneravičiūtė. S.Žalneravičiūtės tyrimo rezultatas – Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) atidaryta paroda „Kinas eina per miestą. Vilniaus kino teatrų istorijos“.


  5. Humoristai M. Stonkus ir M. Katleris keičia profesiją (3)

Veidai ir vardai / 2015-11-19 09:35 / lrytas.lt

Aktorius Mantas Stonkus su „Humoro klubo“ bendražygiu Mantu Katleriu ruošiasi neeiliniam pasirodymui. Ketvirtadienio vakarą Kaune jie žada surengti išskirtines linksmybes dirbdami barmenais. Juodojo humoro meistrai duetu debiutuos projekte „Žvaigždė už baro“.


  6. Žmonių su negalia šokio spektaklis „Prisilietimas“

Gyvenimo būdas / 2015-11-18 13:17 / VšĮ Socialiniai meno projektai

Nacionaliniame Kauno dramos teatre buvo pristatytas socialinio meno projekto „Šokio laboratorija“ kūrinys ‒ šokio spektaklis „Prisilietimas“. Į spektaklį atėję svečiai turėjo galimybę apžiūrėti fotografijų parodą „Draugystė Arkoje“. Šilumą spinduliuojančiose nuotraukose užfiksuotos „Arkos“ bendruomenės gyvenimo akimirkos. Projekte „Šokio laboratorija“ dalyvavo profesionalūs šokėjai, Kauno „Arkos“ bendruomenės bičiuliai, turintys intelekto negalią, ir savanoriai. Projekto tikslas buvo sudaryti galimybes užmegzti ryšius tarp socialinės atskirties grupių ir profesionalių menininkų bei paskatinti kurti kartu, tuo pačiu didinant kultūros bei kokybiškos meninės veiklos prieinamumą socialinės atskirties grupėms. Projektas leido menininkams atrasti save kitoje terpėje ir padėjo atkreipti dėmesį į socialinės atskirties tematiką.


  7. Kūryba, bet ne terapija

Lygios galimybės / 2015-11-18 12:55 / Marytė Smolskienė

Nacionaliniame Kauno dramos teatre buvo pristatytas socialinio meno projekto „Šokio laboratorija“ kūrinys ‒ šokio spektaklis „Prisilietimas“. Į spektaklį atėję svečiai turėjo galimybę apžiūrėti fotografijų parodą „Draugystė Arkoje“. Šilumą spinduliuojančiose nuotraukose užfiksuotos „Arkos“ bendruomenės gyvenimo akimirkos. Norintieji nuotraukas gali pamatyti Vytauto Didžiojo universitete, Socialinių mokslų ir teisės fakultete. Paroda veiks iki gruodžio 3 dienos.


  8. Žmonių su negalia šokio spektaklis „Prisilietimas“

Skaityk lengvai / 2015-11-18 12:48 / Marytė Smolskienė

Kauno dramos teatre buvo parodytas šokio spektaklis „Prisilietimas“.


  9. „Eglė žalčių karalienė“ pravirkdė dirigentą Davidą Geringą (3)

Scena / 2015-11-17 09:20 / Asta Andrikonytė („Lietuvos rytas“)

Vienas labiausiai tituluotų pasaulio violončelininkų, iš Vilniaus kilęs maestro D.Geringas dar 1988-aisiais pirmąsyk stojo prie orkestro dirigento pulto. Prieš penkerius metus jis debiutavo operos teatre, tačiau per baleto spektaklį iki šiol nėra dirigavęs orkestrui. Ateinantį savaitgalį numatyta Eduardo Balsio „Eglės žalčių karalienės“, po 20 metų grįžtančios į LNOBT sceną, premjera D.Geringui patikėta neatsitiktinai.


  10. Klaipėdos muzikinis teatras – profsąjungos valdžioje (13)

Scena / 2015-11-15 14:43 / Juozas Paltarokas

Lapkričio 17 d. Kultūros ministerija iš penkių pretendentų turėtų išrinkti naują Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovą. Pastaraisiais metais mažai jau kas tiki vadovų rinkimo konkursų skaidrumu, nors viešai visos institucijos deklaruoja skaidrią veiklą. Štai kad ir būsimas konkursas. Nei kandidatai, nei jų programos oficialiai neskelbiamos. Tačiau Klaipėdos muzikinio kolektyvas šurmuliuoja: mat profsąjungos lyderiai viską žino ir geba paaiškinti, kas tinka, o kas ne teatrui vadovauti, mėgina rinkti parašus ir savo nuomonę perša ministrui.


  11. Sportiniai šokiai – sportas, pavojingesnis už futbolą ir regbį (5)

Kitos naujienos / 2015-11-13 13:46 / lrytas.lt

Sportiniai šokiai dažnai yra laikomi lengvu, menišku užsiėmimu, o ne sporto šaka, kurioje galima patirti rimtų traumų. Pasirodo, profesionalūs šokėjai traumas patiria dažniau nei agresyvaus, kontaktinio sporto atstovai. Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad 80 proc. šokėjų patiria traumą bent kartą per metus, o futbolininkai ir regbio žaidėjai – vos vienas iš penkių.


  12. Tomui Auguliui Madridas – futbolo, gėrimų ir maisto rojus (5)

Kelionės / 2015-11-12 10:02 / Tomas Augulis

Futbolas, dėl kurio eina iš proto kiekvienas ispanas, buvo pagrindinis kelionės į Madridą tikslas. Su draugais nusprendėme savo kailiu pajusti tą didingą, legendomis apipintą „Santiago Bernabeu“ stadiono atmosferą ir gyvai pasižiūrėti futbolo rungtynes, savo įspūdžiais iš kelionės į Ispanijos sostinę dalijasi dainininkas Tomas Augulis.


  13. Balerina Simona Paciukonytė seniai nebepildo savo mamos svajonės

Istorijos / 2015-11-10 17:44 / „Moters psichologija“

Šokių studijos eterį užlieję darnūs klasikinės muzikos akordai, ant parketo krykštaudamos stripinėja šokėjos, pro langus veržiasi glotnūs saulės spinduliai. Neįtikėtinai spindi ir pašnekovės akys. Pažvelgus į tokią moterį galima drąsiai konstatuoti: Beprotiškai laiminga!


  14. Kauno valstybinis choras savo kūryba padėjo gelbėti meną Romoje

Meno pulsas / 2015-11-09 13:11 / Rimantas Klevečka

Romos ir Vatikano sakralinės muzikos ir meno festivalis, rengiamas jau keturioliktus metus, – vienas iškiliausių įvykių kultūriniame ir muzikiniame Amžinojo miesto gyvenime. Dalyvauti šių metų festivalyje, vykusiame spalio 28–lapkričio 4 d., kurį jo rengėjai – Sakralinės muzikos ir meno fondas – skyrė šventojo popiežiaus Jono Pauliaus II mirties dešimtosioms metinėms paminėti, buvo pakviestas ir Kauno valstybinis choras.


  15. „Guess“ kolekcijos modeliais tapo Lietuvos žvaigždės

Mano stilius / 2015-11-08 10:16 / lrytas.lt

Šeštadienio vakarą Vilniuje įvyko neįprastas madų šou. Naująją „Guess“ kolekciją demonstravo vien tik pramogų pasaulio žvaigždės.


  16. Lietuvos šokėjai Kanadoje laimėjo pasaulio čempionato sidabrą

Kitos naujienos / 2015-11-07 20:06 / lrytas.lt

Penktadienį Vankuveryje (Kanada) vyko tarptautinės sportinių šokių federacijos (WDSF) jaunimo iki 21 m. standartinių šokių grupės pasaulio čempionatas, kuriame Lietuvos atstovai Vilius Jakas ir Gabrielė Siriūnaitė iš Gargždų „Rolina“ klubo tapo vicečempionais.


  17. Vaidotas Lacitis ir Veronika Gologneva: „Mus sieja romantika“

Veidai ir vardai / 2015-11-06 11:22 / lrytas.lt

Vilniaus „Dileksos““ sportinių šokių klubo nariai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva yra 2015-ųjų metų Lietuvos standartinių šokių vicečempionai. Šokėjai pasauliniame tarptautinės sportinių šokių federacijos (WDSF) reitinge šiuo metu užima šeštą vietą, yra Europos čempionato finalininkai ir daugybės tarptautinių varžybų nugalėtojai bei prizininkai. Šiuo metu Vaidotas ir Veronika intensyviai ruošiasi Pasaulio standartinių šokių čempionatui, kuris po 11 metų pertraukos vėl vyks Vilniuje, „Siemens“ arenoje gruodžio 5-6 d.


  18. Naujas Manto Jankavičiaus įvaizdis: moksliuką keičia padūkėlis

Muzika / 2015-11-03 22:11 / lrytas.lt

„Moksliukai pašėlo“ – taip tiksliausia būtų apibūdinti naują Manto Jankavičiaus koncertinę programą „3xHAPPY“. Naujas įvaizdis, geriausi kūriniai ir šviežios dainos, nauji uždegantys šokiai ir nedingstančios šypsenos. „3xHAPPY“ nariai – lyderis M.Jankavičius ir šokėjai bei aktoriai Gytis Ivanauskas ir Eimutis Kvoščiauskas. Programą klubuose jau galima išvysti nuo lapkričio mėnesio.


  19. Vidas Bareikis išmėgins „Babkių“ gaminimo aparatą

Muzika / 2015-11-03 10:05 / lrytas.lt

Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A. 2014 geriausiu metų alternatyvios muzikos atlikėju pripažintas Vidas Bareikis lapkričio 5 d. sudrebins Vilniaus menų fabriką „Loftas“ savo naujojo albumo „Klausimai“ pristatymo koncertu. Atlikėjas žada nustebinti ne tik muzikine programa ir scenografija, bet ir Lietuvoje dar nenaudotu „babkių“ gaminimo aparatu.


  20. Žvaigždžių savaitė: pasiruošimas Helovinui ir šventvagiškas šou

Karamelė / 2015-10-31 21:01 / „Lietuvos rytas“

Kas svarbaus, šmaikštaus ar netikėto per savaitę nutiko užsienio garsenybių gyvenime? „Stilius“ pateikia trumpą apžvalgą.


Populiariausi per 24 val.