Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2133, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Pirmą kartą Trakų pilyje – A.Cholinos spektaklis „Ana Karenina“

Meno pulsas / 2015-04-17 16:45 / lrytas.lt

Trakų pilyje rugpjūčio 9-osios vakarą šokio kalba bus pasakojama milijonus skaitytojų visame pasaulyje kerinti istorija. Vienintelį kartą šioje istorinėje vietoje bus parodytas Anželikos Cholinos šokio teatro dviejų dalių spektaklis „Ana Karenina“, sukurtas Levo Tolstojaus romano motyvais. Vieną ryškiausių pastarųjų keleto metų Lietuvos scenos reginių Trakų pilies vidiniame kieme galės pamatyti tik tūkstantis žiūrovų.


  2. Delfinams iš žymių žmonių rankų – daugiau kaip 8 tonos žuvies

TV antena / 2015-04-17 14:36 / lrytas.lt

Jau šį vakarą 18.45 LRT televizijos eteryje finišuoja unikalus, pirmą kartą pasaulyje kurtas projektas „Delfinai ir žvaigždės“ – paaiškės, kam atiteks „Krištolinio delfino" titulas ir unikali galimybė surengti pasirodymą Portugalijos delfinariume, kur bus filmuojamas antras projekto sezonas. Be nuostabių akimirkų ir džiaugsmo ašarų, kurias dalyviai dovanojo žiūrovams, šis projektas iš kitų išsiskyrė ir gausybe ypatingų rekordų:


  3. Nijolė Pareigytė prisipažino, ko pavydi Liepai Mondeikaitei (12)

TV antena / 2015-04-16 14:49 / lrytas.lt

Pirmą kartą pasaulyje kurto projekto „Delfinai ir žvaigždės“ dalyviai su nerimu laukia penktadienio – jau rytoj žiūrovai išvys projekto finalą! Paaiškės, kuris dalyvis pelnys „Krištolinio delfino" titulą ir išskirtinę galimybę surengti pasirodymą įspūdingame delfinariume Portugalijoje, kur bus filmuojamas kitas projekto „Delfinai ir žvaigždės“ sezonas.


  4. „Naujajame Baltijos šokyje“ – flamandai, kinai ir mūsų kaimynai (1)

Meno pulsas / 2015-04-16 12:52 / lrytas.lt

Gegužės 6–12 d. „Naujojo Baltijos šokio“ festivalio žiūrovai išvys flamandų šokį ir pirmą kartą Lietuvoje pasirodysiančias Kinijos šiuolaikinio šokio žvaigždes. Kaimyninių valstybių choreografai pristatys savo naujausius darbus. Laukia ir dvi lietuvių premjeros.


  5. Per vieną vakarą – trys įspūdingi baletai (3)

Scena / 2015-04-14 10:00 / Ingrida Gerbutavičiūtė („Lietuvos rytas“)

Lietuvių baleto trupei tai buvo nemažas iššūkis. Trupė sėkmingai perėmė naujos estetikos bruožus, tačiau minties ir raiškos sluoksnių, gausių I.Galili kūriniuose, baleto artistai dar neapčiuopė. Choreografas spektaklio medžiagą pritaikė šokiui ant pirštų, dėl to nukentėjo judesių lengvumas ir spektaklio poezija. I.Galili sukurtos šviesos spektaklyje atliko beveik lygiavertę funkciją choreografijai.


  6. Nacionalinio baleto šokėjai pakluso trijų choreografų vaizduotei

Galerija / 2015-04-11 16:21 / lrytas.lt

„Bolero +“ – trijų vienaveiksmių baletų vakaras, į kurio premjerą šiomis dienomis pakvietė Nacionalinis operos ir baleto teatras. Šokio kritikės Ingridos Gerbutavičiūtės nuomone, „labai gerai, kad sukurtas baletų triptikas, kas lietuvių teatre nauja, o garsiose pasaulio nacionalinėse trupėse tai dažnas reiškinys. Džiugu, kad trupė ryžosi šiuolaikinei estetikai ir tikiuosi, kad vienaveiksmių baletų vakarai Lietuvoje prigis“.


  7. I.Galilis: Lietuvos baleto šokėjai ištroškę naujos estetikos (1)

Scena / 2015-04-09 12:25 / Ingrida Gerbutavičiūtė (dance.lt)

Susipažinęs su šokėjais labai maloniai nustebau, kaip puikiai techniškai yra parengti jūsų atlikėjai.


  8. R. Williamso dėmesio sulaukusi lietuvė: „Niekada to nepamiršiu“ (68)

Muzika / 2015-04-06 13:28 / Ramūnas Zilnys

Sekmadienį Kaune įvykęs britų popžvaigždės Robbie Williamso koncertas sužavėjo per 16 tūkstančių gerbėjų, tačiau minioje buvo viena žiūrovė, kuriai šis pasirodymas buvo dar labiau ypatingas. Dainininkas į sceną pasikvietė lietuvę Dainą Šiaučiūnaitę ir su ja suvaidino linksmą lovos sceną.


  9. „Žuvėdros“ šokėjai parketą palieka verkiantys: svajonės baigėsi (3)

Pramogos / 2015-04-04 16:30 / „Lietuvos ryto“ televizija

Klaipėda atsisveikino su ansambliu „Žuvėdra“. Paskutinio koncerto atvyko pasižiūrėti tūkstančiai žiūrovų. Daug metų Lietuvą ir Klaipėdą garsinęs ansamblis parketą paliko ašarodami. Atsisveikindami su pasaulio ir Europos čempionais liūdesio ašaras braukė ir žiūrovai.


  10. Choreografų svajonė – kūną valdyti kaip mintį

Meno pulsas / 2015-04-03 12:00 / lrytas.lt

Balandžio 10 ir 11 d. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) kviečia į premjerą „Bolero+“ – trijų vienaveiksmių baletų vakarą. Pasaulyje itin populiaraus formato – vienaveiksmiai – baletai, gebantys papasakoti ir lakoniškus, ir dramatinius, ir itin emocionalius siužetus, šį kartą sujungti į triptiką.


  11. Aktorė G.Čepukonytė: „Chamas“ Smoriginas iš manęs padarė šnipę“

Scena / 2015-04-03 11:20 / lrytas.lt

Garsioji šnipė Mata Hari grįžta į Vilnių su Jurijaus Smorigino Vilniaus baletu. Pagrindinė spektaklio aktorė Gintarė Čepukonytė tikina nekantriai laukianti balandžio 7-osios pasirodymo: „Šis vaidmuo išskirtinis. Manau, kiekviena moteris Mata Hari personaže rastų dalelę savęs – juk ji pasiklydusi tarp meilės ir skausmo, tiesos ir melo, gėrio ir blogio. Tokią ją galėjo sukurti tik, kaip jis pats sako, psichologinis despotas Jurijus Smoriginas.“


  12. Japonų menas Lietuvoje atgaivina senamadiškais laikytus amatus

Meno pulsas / 2015-04-01 20:55 / lrytas.lt

Pastaraisiais metais tarp jaunų Lietuvos žmonių sparčiai populiarėjantys amatai išaukština rankų darbą kaip vertybę, o amatų profesijas kaip prestižines. Dar visai neseniai mezginiai ir siuviniai buvo močiučių reikalas, o štai dabar – priešingai. Netrūksta ir gabių jaunuolių, kurie randa kantrybės ir laiko mokytis sudėtingų amatų technikų. Puikus pavyzdys – „cosplay“ entuziastai, kurie ilgas savaites kruopščiai kuria sudėtingus kostiumus pasirodymams.


  13. Keliautojus Vilniaus oro uoste stebino flamenko šokėjai

Žiūrovų kamera / 2015-04-01 13:03 / Ričardas

Trečiadienį skrendančius į užsienį Vilniaus oro uoste linksmino neįprastas reginys. Flamenko šokėjų surengė savo pasirodymą.


  14. Finaliniuose „Žuvėdros“ šou – iš JAV grįžusi I. Lukošiūtė

Startai / 2015-04-01 12:29 / lrytas.lt

Neseniai Lietuvai apie paskutinį atsisveikinimo skrydį pranešęs legendinis sportinių šokių kolektyvas „Žuvėdra“ gali didžiuotis ne tik ištikima publika, bet ir šokėjų bendruomenės dėmesiu. Likus vos dienai iki paskutiniųjų ansamblio pasirodymų į Klaipėdą iš JAV atvyksta pasaulio sportinių šokių čempionė Iveta Lukošiūtė.


  15. Atsisveikinti su „Žuvėdra“ I. Lukošiūtė atvyksta iš Niujorko

Žmonės / 2015-04-01 10:04 / lrytas.lt

Neseniai Lietuvai apie paskutinį atsisveikinimo skrydį pranešęs legendinis sportinių šokių kolektyvas „Žuvėdra“ gali didžiuotis ne tik ištikima publika, bet ir šokėjų bendruomenės dėmesiu. Likus vos dienai iki paskutinių ansamblio pasirodymų į Klaipėdą iš JAV atvyksta pasaulio sportinių šokių čempionė Iveta Lukošiūtė.


  16. Laikas neįveikė šokių „Kam per 30“

Aktualijos / 2015-03-28 17:43 / Arūnas Dumalakas („Lietuvos rytas“)

Sveiki atvykę į 1987-uosius! Tokia iškaba galėtų pasitikti Kirtimų kultūros centro lankytojus, šeštadieniais besirenkančius į poilsio vakarus „Kam per 30“. Šiais naktinių klubų laikais tokia vieta tiesiog prašosi įrašoma į kultūros paveldo sąrašą. Kiekvieną savaitgalį į šokius Kirtimuose susirenka apie šimtą kiek vyresnio amžiaus sostinės gyventojų. Tiesa, dabar jų šiek tiek mažiau. Pasirodo, šokėjai yra dori krikščionys ir laikosi nurodymų per gavėnią nesilinksminti.


  17. Auksinių scenos kryžių sėkmės vartai šį kartą atsivėrė muzikai

Scena / 2015-03-28 05:00 / Rūta Oginskaitė („Lietuvos rytas“)

Galima tik spėlioti, kas atsitiko, kad šiais metais per Auksinių scenos kryžių teikimo ceremoniją drama turėjo rimtą konkurentą – muzikinį teatrą. Greičiausiai gausų apdovanojimų skaičių muzikams įkvėpė kūrybinė sėkmė pačioje muzikinio teatro sferoje, praėjusiais metais sulaukusioje išties įdomių kūrinių.


  18. Auksinių scenos kryžių link – šokio žingsniu

Scena / 2015-03-27 13:54 / Agnė Biliūnaitė (dance.lt)

Šį penktadienį, kovo 27-ąją, tulpių ir kitų gėlių Kauno valstybiniame muzikiniame teatre turėtų netrūkti. Metai vėl apsisuko ir Teatro dienos proga Auksiniu scenos kryžiumi vėl bus apdovanoti įdomiausi, geriausi ir verčiausi teatro kūrėjai.


  19. Naujų automobilių salono blizgesiai ir dvokalai

Komentarai / 2015-03-26 17:30 / Saulius Paukštys

Kai ateini į saloną pirkti automobilio, bent keli pardavėjai ar vadybininkai pradeda „Gulbių ežero“ vertus šokius aplink tave.


  20. Ar įmanoma parasparniu apskristi aplink pasaulį?

TV antena / 2015-03-23 15:58 / lrytas.lt

„Ar galima parasparniu apskristi pasaulį?“ – sužinojęs, kad vienas „Auksinio proto“ dalyvių skraido parasparniais, paklausė LRT žaidimo vedėjas Arūnas Valinskas. Klausimas aktualus, nes pagrindinis LRT intelektinio žaidimo prizas – kelionė aplink pasaulį.


Populiariausi per 24 val.