Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1928, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. „Visagino country“ festivalyje – žinomi veidai ir pramogos

Meno pulsas / 2014-07-27 13:38 / lrytas.lt

Šiemet jau 21-ąjį kartą rugpjūčio 15–17d. vyksiantis tarptautinis muzikos festivalis „Visagino country“ tęsia savo tradicijas, kartu tapdamas vis turtingesnis ir įvairesnis. Žiūrovus jis ketina nustebinti ne tik spalvinga koncertine programa, bet ir papildomų renginių įvairove.


  2. Festivalyje „Yaga Gathering 2014“ - ne tik muzika, bet ir cirkas (1)

Muzika / 2014-07-24 14:30 / lrytas.lt

Liepos 31 – rugpjūčio 4 dienomis vyksiantis muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Gathering 2014“ pristato naują tematinę erdvę – naujojo cirko sceną, kurioje vyks cirko meno pamokos, spektaklis ir kitos veiklos.


  3. Klaipėdoje jaunieji politikai smerkė A.Lukašenkos režimą (35)

Aktualijos / 2014-07-18 23:35 / Gediminas Pilaitis

Klaipėdos centre jaunieji Europos Sąjungos krikščionys demokratai, iškėlę vėliavas ir plakatus, smerkė Baltarusiją valdantį režimą. Tuo metu šalia šurmuliavo tarptautinis folkloro festivalis „Parbėg laivelis“, kuriame žiūrovus smagiais šokiais, muzika, dainomis linksmino ir Aliaksandro Lukašenkos autoritarinio režimo išvargintos baltarusių tautos atstovai.


  4. Tapti „Auros“ šokėjais pretenduoja ir japonai

Meno pulsas / 2014-07-16 11:36 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Pirmą kartą Lietuvos šokio istorijoje paskelbta tarptautinė šokėjų atranka. Ją paskelbė Kauno šokio teatras „Aura“.


  5. Jurijaus Smorigino strėlės – pramogų pasaulio veikėjams (24)

TV antena / 2014-07-16 08:19 / lrytas.lt

Televizija lėmė, kad ne viena nūdienos garsenybė puikuojasi žurnalų puslapiuose ir viršeliuose, pozuoja prabangiuose renginiuose, tampa įvairių naujų projektų vedliais. Vieni pirmuosius karjeros žingsnius žengė įvairiuose muzikiniuose ar šokių projektuose, kiti – pagyvenę realybės šou, kai juos stebėjo tūkstančiai smalsių akių.


  6. Talentingų lietuvių šokėjų talentas pastebėtas ir svetur (6)

Žmonės / 2014-07-15 17:09 / lrytas.lt

Pagal merginų „City Dance Divas“ ir talentingojo choreografo Alberto Lagunovičiaus sukurtą video klipą, šokio žingsnelio judesių galės mokytis ir užsienis. Internete jau žaibiškai plinta vaizdo įrašas, kuriame Lietuvos šokėjai atlieka šokį pagal žinomos JAV aktorės, modelio ir moterimi mėgstančio persirenginėti RuPaul dainą „Sissy That Walk“.


  7. Pasaulinės šokio mugės veidu tapo lietuvių šokėja

Meno pulsas / 2014-07-09 12:12 / lrytas.lt

Rugpjūčio 27–30 d. Diuseldorfe, Vokietijoje, vyksiančiame viename didžiausių pasaulyje šokio renginių – tarptautinėje šokio mugėje „Internationale Tanzmesse NRW“– šiemet kaip niekad daug lietuviškų akcentų. Renginį pristatančiuose plakatuose – lietuvės choreografės ir šokėjos Ugnės Dievaitytės atvaizdas, mugėje – Lietuvos šokio informacijos centro (LŠIC) stendas, o meninėje mugės programoje – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro projekto „Kūrybinis impulsas“ ir choreografo Martyno Rimeikio miniatiūra „Belaukiant Godo“.


  8. Baltų genčių istorija papasakota Valdovų rūmų kieme

Meno pulsas / 2014-07-05 15:34 / lrytas.lt

Lietuvių, žemaičių, aukštaičių, kuršių, jotvingių, žiemgalių ir sėlių I-XIV a. kostiumai liepos 4-osios vakarą atgijo sostinės Valdovų rūmų kieme: čia vyko išskirtinė premjera – per šiuolaikinį šokį, išskirtinius kostiumus, originalią muziką, vaizdo instaliacijas ir Jono Aisčio poeziją vakaro sutemose trumpam atgimė senovės baltų pasaulis.


  9. Tūkstančiai šokėjų stadione braižė įmantrias geometrines figūras

Galerija / 2014-07-05 14:18 / lrytas.lt

Lieops 5 d. 12 val. į Lietuvos futbolo federacijos stadioną (Vilnius, Stadiono g. 2) išbėgo net 7,5 tūkst. Dainų šventės dalyvių. Šokėjai, suprantama, nežaidė futbolo. Jie šoko, o žiūrovai stebėjo įmantrias geometrines figūras, kurias žalioje vejoje braižė tūkstančiai artistų. Renginio kulminacija tapo suktinis „Bitute pilkoji“, žiūrovams sukėlęs turbūt ne mažiau aistrų nei geros futbolo rungtynės.


  10. Po 18 metų pažinties šokėjas D. Vėželis vedė L. Chatkevičiūtę

Žmonės / 2014-07-05 12:37 / Iveta Skliutaitė

Po aštuoniolikos metų pažinties ant daugkartinių Lietuvos ir Pasaulio klasikinių šokių čempionų Donato Vėželio (33 m.) ir Linos Chatkevičiūtės (33 m.) pirštų suspindo aukso žiedai. Penktadienio vakarą pora amžinąją meilę vienas kitam prisiekė baltomis gėlėmis išpuoštoje Birštono Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje.


  11. Dainų šventės šokėjai ir pūtikai šeštadienį kviečia trypti kartu

Scena / 2014-07-05 09:16 / Austė Radžiūnaitė

Šeštadienį nuo vidurdienio iki vėlyvo vakaro sostinėje vyks 18-osios Dainų šventės renginiai. Paaiškėjus, kad Šokių dienos publika netilps į Lietuvos futbolo federacijos stadioną, net du kartus savo programą čia parodys 7,5 tūkstančio šokėjų. Taigi kai kam reikės rinktis – 12 val. traukti į stadioną netoli geležinkelio stoties (Stadiono g. 2) ar įsilieti į Teatro dienos pasirodymų maratoną Gedimino kalno papėdėje.


  12. Baltarusijoje vyko Nepriklausomybės dienos iškilmės

Įvykiai / 2014-07-04 15:49 / lrytas.lt

Liepos 3 d. Baltarusijoje buvo didelė šventė – šalyje minėta Nepriklausomybės diena. Sostinėje Minske surengta pompastiška šventė: vyko sausumos ir oro pajėgų paradai, žygiavo sportininkų eisenos, šoko liaudies ansamblių šokėjai.


  13. Ansamblių vakare – kelionė Nemuno krantais per Lietuvą

Scena / 2014-07-04 09:41 / lrytas.lt

Kaip Nemuno ir jo intakų vanduo suteka į Baltijos jūrą, taip liepos 3 dieną į sostinės Kalnų parką suplaukė visos Lietuvos etnografinių regionų dainos, šokiai ir papročiai. Jiems atsiskleisti čia surengtame ansamblių vakare „Krantai Nemunėlio“ padėjo specialiai šiam reginiui sukurta scenografija ir šiuolaikiniai technologiniai sprendimai bei Ansamblių vakaro meno vadovės, režisierės ir vyriausiosios baletmeisterės Leokadijos Dabužinskaitės išradingumas.


  14. „Kūrybinio impulso“ blyksniai – aštuonios šokio kompozicijos

Scena / 2014-07-03 17:58 / Helmutas Šabasevičius

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) liepos 2 d. surengtas trečiasis choreografinių darbų vakaras „Kūrybinis impulsas“. Jau trejus metus ši LNOBT baleto trupės meno vadovo Krzysztofo Pastoro iniciatyva telkia naująją Lietuvos choreografijos mintį, gaivindama ir megzdama baleto kontaktus su šiuolaikine Lietuvos kultūra.


  15. Gražiausia šokėja laimėtą žaislą padovanojo konkurentei

Žmonės / 2014-07-03 06:13 / lrytas.lt

Merginai finalas tapo nuostabia triumfo diena. Giedrė, gavusi puikią progą, sugebėjo pranokti dar penkias finalininkes iš Rusijos, Ukrainos, Kazachstano ir Baltarusijos. Dėl taip trokštamo „Mis šokėjos“ titulo šešios šokėjos susirungė per CSKA ir „Nižnij Novgorod“ komandų rungtynių pertrauką.


  16. „Kūrybinis impulsas“ nerimsta ir naktį

Meno pulsas / 2014-07-01 12:59 / lrytas.lt

Ruošdamiesi naujų choreografinių kompozicijų projektui „Kūrybinis impulsas III“, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistai – pradedantieji choreografai bei jų vizijas įgyvendinantys šokėjai ir kiti kūrybinių grupių nariai – ne tik repetuoja scenoje, baleto salėse, bet ir randa laiko vizualiems meniniams eksperimentams.


  17. “Kūrybinis impulsas“ - žvilgsnis į Lietuvos baleto ateitį

Scena / 2014-06-29 10:00 / lrytas.lt

LNOBT baleto trupės meno vadovo Krzysztofo Pastoro idėja suteikti baleto artistams progą išbandyti save nauju amplua – choreografo, kolegos kūrinio atlikėjo, vadybininko, kostiumų dailininko ar kitu – teatre sulaukė daug atgarsio. Liepos 2-ąją jau trečią kartą į teatrą grįžta projektas „Kūrybinis impulsas“. Dviejų dalių koncerte jis pristatys aštuonias naujas choreografines kompozicijas.


  18. Už „Jotvos vartų“ – amatai, muzika ir karyba

Galerija / 2014-06-28 21:37 / Genovaitė Rafanavičienė

Bene pirmoji saulėta ir šilta birželio diena virš Alytaus piliakalnio išaušo nušviesdama medinės pilies kuorus ir pasveikindama jau trečiojo gyvosios istorijos festivalio „Jotvos vartai“ dalyvius. Čia, šeštadienį, ant Nemuno kranto įsikūrė viduramžių gyvenvietė. Iš šešių šalių susirinkę amatininkai, kariai, muzikantai, šokėjai, virėjai šurmuliuos iki rytojaus vakaro. Kovos rate atgijo ankstyvųjų viduramžių kovos, vyrai grūmėsi ir dėl stipriausio jotvingio vardo, o rytoj atsisveikinimo mūšyje kausis visi prieš visus.


  19. Ievos Stasiulevičiūtės pagalbos paprašė dvi gražuolės

TV antena / 2014-06-27 14:59 / lrytas.lt

Vasara – metas, kada nesmagu būti be poros. O vienas iš būdų susirasti antrąją pusę – LNK realybės šou „Soriukas“. Šį kartą laidos vedėjos Ievos Stasiulevičiūtės pagalbos paprašė dvi įspūdingos merginos.


  20. Valdovų rūmų kieme atgims teatralizuota Baltų genčių istorija

Meno pulsas / 2014-06-27 12:40 / lrytas.lt

Liepos 4 d. nuo 22 valandos sostinės Valdovų rūmų kieme vyks išskirtinė premjera – per šiuolaikinį šokį, išskirtinius kostiumus, originalią muziką, vaizdo instaliacijas ir Jono Aisčio poeziją vakaro sutemose trumpam atgims senovės baltų pasaulis.