Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 282, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Sirijos lyderio rinkimuose B.al Assadas pirmąsyk turės varžovą (2)

Rytai-Vakarai / 2014-04-23 16:14 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Sirijoje vienas parlamentaras užsiregistravo kaip pirmasis per visą istoriją varžovas prezidento rinkimuose, trečiadienį pranešė parlamento pirmininkas. „Iš aukštesnės instancijos konstitucinio teismo gavome informaciją, kad parlamento narys Maheras Abdel Hafizas Hajjaras iškėlė savo kandidatūrą į Sirijos Arabų Respublikos prezidentus“, – sakė Mohammadas Lahhamas, kurį citavo valstybinė televizija.


  2. Iš Sirijos jau išgabenta apie 80 proc. cheminio ginklo atsargų (1)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-20 12:07 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Tarptautinių inspektorių duomenimis, iš Sirijos jau išgabenta arba sunaikinta apie 80 proc. cheminio ginklo atsargų. Damaskas yra įsipareigojęs iki balandžio 27 dienos atiduoti visą savo turimą cheminio ginklo arsenalą.


  3. Sirijos prezidentas tvirtina įgijęs pranašumų kare (2)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-14 13:26 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Kalbėdamas Damasko universitete, Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas tvirtino, jog trejus metus šalyje trunkantis pilietinis karas pasiekė „lūžio momentą“ ir vyriausybė nuo šiol turi pranašumų prieš sukilėlius, skelbia BBC.


  4. Anot „Hezbollah“ vadovo, pavojus Sirijos režimui praėjo

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-07 12:16 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Sirijos režimui nebėra grėsmės būti nuverstam, o šalies padalijimo pavojus praėjo, pareiškė įtakingo Libano šiitų judėjimo „Hezbollah“ lyderis, kurio komentarai publikuojami pirmadienį. Interviu dienraščiui „Al-Safir“ Hassanas Nasrallah davė tokiu metu, kai jo judėjimas vis aktyviau dalyvauja konflikte kaimyninėje Sirijoje, kur „Hezbollah“ nariai kaunasi petys į petį su prezidento Basharo al Assado pajėgomis.


  5. NSA sekė šimtų šalių lyderius (5)

Įvykiai / 2014-03-30 10:39 / BBC, ELTA ir lrytas.lt inf.

JAV Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) sekė net 122 valstybių ir vyriausybių vadovus, praneša „Spiegel“, remdamasis buvusio amerikiečių žvalgybininko Edwardo Snowdeno pavogtais duomenimis, praneša BBC.


  6. Iš Sirijos išgabenta pusė cheminio ginklo atsargų (2)

Konfliktai ir saugumas / 2014-03-20 11:05 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Jungtinių Tautų ir Cheminio ginklo draudimo organizacijos (OPCW) atstovai pranešė, kad iš Sirijos išplukdyta 45,6 proc. cheminio ginklo atsargų.


  7. Ar Vakarų sankcijos Rusijai tikrai skaudžiai smogtų? (11)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-03-19 16:19 / ELTA

„Jei šalis toliau žengs pavojingu keliu, Rusijos politinė ir ekonominė izoliacija didės“, – pareiškė JAV viceprezidentas Joe Bidenas. Jei Vakarai neblefuoja, Rusijai gresia sankcijos pagal Irano scenarijų – sąskaitų įšaldymas užsienyje, prekybos ribojimai bei rusiškų bankų atkirtimas nuo globalios finansų sistemos.


  8. Sirijos prezidentas B.al-Assadas lankėsi pabėgėlių stovykloje (1)

Konfliktai ir saugumas / 2014-03-12 14:59 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas trečiadienį apsilankė pabėgėlių stovykloje šalia Adros miesto, taip pirmą kartą per ilgą laiką viešai pasirodė už sostinės Damasko ribų, rašo „Reuters“. Anot Sirijos valstybinės televizijos, prezidentas įvertino apie 12 mylių (19,3 km) į šiaurės rytus nuo Damasko esančios pabėgėlių stovyklos gyvenimo sąlygas. Socialinio tinklapio „Twitter“ prezidento paskyroje vėliau buvo patalpintos tamsia striuke ir baltais marškiniais vilkinčio B.al-Assado, lydimo būrio stovyklos moterų, nuotraukos.


  9. Kryme - kova dėl karinės bazės, S.Lavrovas grūmoja Vašingtonui (1699)

Įvykiai / 2014-03-08 07:11 / BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Penktadienį Rusijos tonas dar labiau suįžūlėjo - Maskva paskelbė nutraukianti politinius santykius su Ukraina ir pažadėjo keršyti Europos Sąjungai, jeigu šaliai bus taikomos sankcijos. Rusijos vidaus reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamasis su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry, perspėjo, kad Amerikos planuojamos sankcijos Maskvai dėl invazijos į Ukrainą smogs kaip „bumerangas“ pačioms Jungtinėms Valstijoms. Kryme jau buvo 30 tūkstančių Rusijos karių, Lenkija ir Latvija ėmėsi stiprinti savo gynybą, o JAV paskelbė į Lenkiją siųsianti pirmuosius naikintuvus F-16 ir mažiausiai 300 kariškių.


  10. Pabėgėliams iš Sirijos Lietuvoje gražu, bet šalta (152)

Aktualijos / 2014-02-27 18:49 / Liucija Lenkauskaitė

Vilniuje jie kol kas – keturiese. Sirai tėvas, dvi jaunutės dukros ir vyresnėlės sužadėtinis vakar iš Turkijos specialiu lėktuvu atvyko į Zoknių oro uostą Evangelikų liuteronų bažnyčios kvietimu. Jaukiuose globos namuose Vokiečių gatvėje besiglaudžianti šeimyna atvyko čia ne visa. Tėvynėje Sirijoje liko jų mama ir dvi seserys. Vyriausiasis brolis jau porą metų gyvena Švedijoje. Portalo lrytas.lt paklausti, ar neramumų draskomoje šalyje likę jų šeimos nariai irgi žada atvykti į Lietuvą, laužyta anglų kalba šie sutartinai atsakė, kad ne: „Atvykti čia labai brangu. Pasisekė, kad kelionė mums nekainavo. Tačiau kada išvysime mamą su sesėmis, dar nežinome...“.


  11. JT perspėjo Siriją dėl per lėto cheminių ginklų naikinimo (4)

Konfliktai ir saugumas / 2014-02-06 20:13 / AFP, „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Sirijos vėlavimas naikinti savo cheminį arsenalą „nėra neįveikiamas“, bet Damaskas privalo smarkiai paspartinti savo veiksmus, kad jie būtų atlikti nustatytu laiku, pareikšta ketvirtadienį JT Saugumo Tarybai. „Kiek žinoma Tarybai, tarpinių terminų nesilaikyta. Sirijai yra kritiškas momentas“, – minėjo diplomatai minėtų operacijų koordinatorės Sigrid Kaag žodžius.


  12. Sunaikinta tik maža dalis Sirijos cheminio ginklo (4)

Įvykiai / 2014-01-29 19:02 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Su Sirijos cheminio ginklo naikinimu susipažinęs šaltinis trečiadienį sakė, kad sunaikinta tik 5 procentai visų šalyje esančių chemikalų, informuoja „Reuters“.


  13. Sirijos taikos konferencijoje - keista priešininkų akistata (1)

Rytai-Vakarai / 2014-01-29 07:39 / lrytas.lt

Apsižodžiavimai, mobiliųjų telefonų ir darbo pažymėjimų niokojimas, senų pažįstamų ignoravimas. Visos šios aistros virė Šveicarijoje vykusioje Sirijos taikos konferencijoje. Ji ėmė strigti vos prasidėjusi. Sirijos valdžios pareigūnai paprastai namuose iš žurnalistų girdi tik parankius klausimus, o opozicijos neprisileidžia nė iš tolo. Tačiau Šveicarijos Montrė miestelyje prasidėjusioje ir Ženevoje pratęstoje taikos konferencijoje, kurią surengė Jungtinės Tautos, visos šios nerašytos taisyklės buvo pamintos.


  14. Sirijos konferencijoje - jokių prošvaisčių dėl kompromiso (2)

Konfliktai ir saugumas / 2014-01-23 09:03 / ELTA, AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Šveicarijoje ketvirtadienį tęsis tarptautinė Sirijos taikos konferencija, kurios pirmąją dieną priešiškos Damasko režimo ir opozicijos stovyklos apsikeitė piktų kaltinimų lavina. Abi konflikto pusės neparodė jokio nori siekti kompromiso, pasaulio galioms stengiantis susodinti jas prie bendro stalo tiesioginėms deryboms, kurios padėtų sustabdyti kraujo liejimą.


  15. Šveicarijoje prasideda Sirijos taikos derybos (2)

Konfliktai ir saugumas / 2014-01-22 09:20 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Trečiadienį Montreux miestelyje Šveicarijoje prasideda taikos konferencija Sirijos krizei spręsti. Derybos po dviejų dienų taip pat tęsis Ženevoje, informuoja BBC.


  16. Taikos derybos suskaldė Sirijos opoziciją (3)

Konfliktai ir saugumas / 2014-01-21 10:45 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Sirijos pagrindinis opozicinis judėjimas – Sirijos nacionalinė koalicija – pirmadienį vakare patvirtino, jog dalyvaus šią savaitę Ženevoje vyksiančioje taikos konferencijoje, kai Jungtinės Tautos atšaukė kvietimą į šį susitikimą Iranui, kuris yra pagrindinis Damasko režimo sąjungininkas.


  17. Derybose dėl Sirijos ateities JAV nenori matyti Irano (4)

Konfliktai ir saugumas / 2014-01-20 22:48 / AFP, BBC, BNS ir lrytas.lt inf.

Jungtinės Amerikos Valstijos pareikalavo Jungtinių Tautų atšaukti kvietimą Iranui dalyvauti derybose dėl Sirijos ateities. Anot JAV atstovų, Damasko režimo šalininkas Iranas neremia derybų tikslo. Kiek anksčiau Sirijos opozicinė Nacionalinė koalicija pareiškė, kad nedalyvaus šią savaitę numatytose taikos derybose Šveicarijoje, jeigu Jungtinės Tautos neatšauks savo kvietimo Iranui, pranešė vienas šios koalicijos lyderių.


  18. B.al Assadas neketina dalintis Sirijos valdžia (9)

Konfliktai ir saugumas / 2014-01-20 15:24 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas išskirtiniame interviu AFP, kurį davė prieš Ženevos 2-ąją taikos konferenciją, sakė, jog yra „reikšminga“ tikimybė, kad jis sieks naujos kadencijos, ir atmetė valdžios pasidalijimą su jo nušalinimo siekiančia opozicija.


  19. B.al Assadas: „Opozicijos paskyrimas į Sirijos vyriausybę yra pokštas“ (2)

Konfliktai ir saugumas / 2014-01-20 12:08 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas atmetė galimybę paskirti į būsimą vyriausybę opozicijos narių iš užsienio ir pavadino tai „pokštu“.


  20. Sirijos Alepo mieste žuvo mažiausiai 18 žmonių

Konfliktai ir saugumas / 2013-12-04 18:09 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Sirijos Alepo mieste per raketų sprogimą vyriausybės pajėgų valdomose teritorijose žuvo mažiausiai 18 žmonių, praneša BBC.