Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 302, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. B. al Assadas siūlo JAV derybas dėl Sirijos (3)

Įvykiai / 2015-03-27 16:57 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas pareiškė esąs pasirengęs deryboms su JAV dėl pilietinio karo jo šalyje nutraukimo. Sąlyga yra, kad pokalbiai „būtų pagrįsti abipuse pagarba“, pareiškė jis interviu amerikiečių stočiai CBS. Anot jo, „iš esmės kiekvienas dialogas yra pozityvus dalykas“, praneša agentūra AFP.


  2. Sirijos prezidentas B. al Assadas stiprina savo pozicijas (7)

Konfliktai ir saugumas / 2015-03-13 14:26 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Vakarai ir arabų valstybės vylėsi greitai pamatyti jį istorijos sąšlavyne, tačiau Sirijos prezidentas Basharas al Assadas jau penktuosius jo šalį niokojančio karo metus pasitinka dar tvirčiau savo rankose laikydamas valdžios vairą.


  3. Prancūzija: Sirijos būsimoje valdžioje B. al Assadui nėra vietos

Įvykiai / 2015-02-27 17:31 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Dabartinis Sirijos lyderis Basharas al-Assadas negali „patikimai“ veikti jokioje būsimoje vyriausybėje, kuriai teks kovoti su šalyje veikiančia džihadistų grupuote „Islamo valstybė“, pareiškė penktadienį Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos diplomatijų vadovai.


  4. Rusija ir JAV apsikeitė kaltinimų lavina dėl tarptautinių krizių

Įvykiai / 2015-02-24 10:58 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį tiesiogiai apkaltino Jungtines Valstijas pažeidus Jungtinių Tautų principus bombarduojant Siriją, „dėl atvirai išgalvotos dingsties“ okupuojant Iraką ir manipuliuojat JT Saugumo Tarybos mandatu, kad būtų sugriauta Libijos valstybė ir ji nugrimztų į chaosą.


  5. Lietuva vėl šaukia JT Saugumo Tarybą. Bet kas iš to?

Rytai-Vakarai / 2015-01-21 19:46 / Gintaras Radauskas

Lietuvos iniciatyva Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba trečiadienį vėl aptars padėtį Rytų Ukrainoje, kur pastaruoju metu suintensyvėjo kariniai veiksmai. Tačiau apie Rusijos kaimyninėje šalyje sėjamą agresiją JT Saugumo Taryba diskutavo jau ne sykį – be rezultatų. Ar dar turi prasmės ši institucija, jau vadinama bedančiu tigru?


  6. Irako premjeras pranešė apie sužeistą „Islamo valstybės“ lyderį

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-20 11:08 / TASS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Duodamas interviu dienraščiui „Al Hayat“, Irako ministras pirmininkas Haydaras al-Abadi pranešė apie sužeistą teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) lyderį Abu Bakr al-Baghdadi.


  7. B. al Assadas atsakomybę dėl išpuolių Paryžiuje verčia Vakarams

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-14 17:43 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas kaltę dėl islamistų išpuolių Paryžiuje suvertė Vakarams. Smurto aktus, per kuriuos praėjusią savaitę žuvo 17 žmonių, lėmė Vakarų „trumparegiškumas“ ir „terorizmo rėmimas“ Sirijos pilietiniame kare, pareiškė jis, reaguodamas į išpuolius Prancūzijos satyrinio laikraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje ir košerinėje parduotuvėje Paryžiuje, praneša agentūra AFP.


  8. Retai saugius rūmus paliekantis Sirijos vadovas lankėsi fronte

Įvykiai / 2015-01-01 17:21 / BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Sirijos prezidentas Basharas al- Assadas Naujuosius metus sutiko tarp savo karių priešakinėse pozicijose, pranešė prezidento spaudos tarnyba. Valstybinė žiniasklaida, savo ruožtu, nurodė, kad prezidentas lankėsi Džobaro rajone Damasko rytinėje dalyje.


  9. B. al Assadas: „JAV aviacijos smūgiai Sirijoje nėra veiksmingi“

Konfliktai ir saugumas / 2014-12-03 16:04 / AP, BNS ir lrytas.lt inf.

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas viename trečiadienį išspausdintame interviu sakė, kad JAV vadovaujami aviacijos smūgiai „Islamo valstybės“ objektams jo šalyje nei rimti, nei veiksmingi, todėl nedavė jokių apčiuopiamų rezultatų.


  10. Turkijos prezidentas kritikuoja JAV „įžūlumą“ dėl Sirijos

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-26 14:17 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį sukritikavo JAV „įžūlumą“ dėl Sirijos konflikto, atskleisdamas įtampos tarp Vašingtono ir Ankaros mastą kelios dienos po svarbaus jo susitikimo su JAV viceprezidentu Joe Bidenu.


  11. Galvas pjaustantys džihadistai – sunkiai įveikiamas priešas (I)

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-11 23:27 / Eglė Kudmanienė

60 valstybių koalicija prieš 30 tūkstančių džihadistų. Iš pirmo žvilgsnio misija – sunaikinti „Islamo valstybę“ (IV) – daugiau nei įmanoma. Tačiau situacija kur kas sudėtingesnė, negu gali atrodyti, rašo dienraštis „Lietuvos rytas".


  12. Amerikiečių viešųjų ryšių asai gerina rusų įvaizdį

Rytai-Vakarai / 2014-09-03 08:24 / lrytas.lt

Jau seniai pastebėta, kad Kremliaus reputacija rūpinasi savo darbą išmanantys viešųjų ryšių specialistai. Beveik dešimtmetį Vladimiro Putino ir jo aplinkos įvaizdį formuoja JAV kompanija „Ketchum“. „Ketchum“ darbo rezultatai akivaizdūs. Nuobodus ir natūralaus žavesio stokojantis buvęs KGB agentas visų akyse staiga tapo vienu kiečiausių politikų. O įtakingas žurnalas „Time“ 2007-aisiais netgi išrinko Rusijos prezidentą Metų žmogumi.


  13. Paryžius nemano, kad B. al-Assadas padės kovoti su terorizmu

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-28 11:02 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas yra ne Vakarų šalių partneris kovoje su terorizmu, o veikiau islamo ekstremistų, siaubiančių Siriją ir Iraką, sąjungininkas, ketvirtadienį perspėjo Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as.


  14. Prisaikdintas Sirijos prezidentas grasina Vakarams

Įvykiai / 2014-07-16 14:01 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Išrinktasis Sirijos prezidentas Basharas al Assadas trečiadienį Damaske buvo prisaikdintas kaip valstybės vadovas dar vienai septynerių metų kadencijai, praneša televizijos kanalas CNN.


  15. JT pasiuntiniu Sirijoje paskirtas Staffanas De Mistura

Įvykiai / 2014-07-09 19:28 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Naujuoju Jungtinių Tautų pasiuntiniu Sirijoje paskirtas italų ir švedų kilmės diplomatas Staffanas De Mistura, kuris anksčiau dirbo Afganistane ir Irake, trečiadienį pranešė diplomatai.


  16. Sirijoje paskelbta visuotinė amnestija kaliniams

Konfliktai ir saugumas / 2014-06-09 15:46 / lrytas.lt

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas paskelbė visuotinę amnestiją kaliniams, remdamasi valstybine žiniasklaida, skelbia AP.


  17. Sirijoje – rinkimų farso triumfas, Rusija giria balsavimą

Įvykiai / 2014-06-05 09:15 / BNS, ELTA, AFP ir lrytas.lt inf.

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas per balsavimą, kurį tiek sukilėliai, tiek tarptautinė bendruomenė, vadina farsu ir kurio baigtimi niekada nebuvo abejojama, buvo perrinktas 88,7 proc. balsų.


  18. Smurto purtomoje Sirijoje vyksta prezidento rinkimai

Įvykiai / 2014-06-03 08:03 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Sirijoje prasidėjo prezidento rinkimai. Visoje šalyje sugriežtintas saugumas, skelbia BBC.


  19. Paviešintas cheminės atakos Sirijoje vaizdo įrašas

Konfliktai ir saugumas / 2014-05-23 19:41 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Sirijos opozicijos aktyvistai paviešino vaizdo įrašą, kuriame neva užfiksuotos po cheminės atakos Kfar Zeitos kaimelio gatvėmis sklindančios chloro dujos, praneša „Reuters“.


  20. Sirijos režimas pradeda švęsti pergalę kare

Konfliktai ir saugumas / 2014-05-15 08:29 / lrytas.lt

„Žmonės jau negalvoja apie revoliuciją. Jie nori tiktai gyventi“, – tai vieno Sirijos sukilėlio žodžiai, kurie patvirtina, jog prezidentas Basharas al-Assadas, regis, laimėjo 2011-aisiais prasidėjusį karą. Vos prieš metus atrodė, kad B.al-Assado vadovaujamas Sirijos alavitų mažumos režimas bus nuverstas kaip ir kiti per Arabų pavasarį kritę režimai.


Populiariausi per 24 val.