Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 9370, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Lietuva įves sankcijas Rusijai (82)

Aktualijos / 2014-07-24 15:21 / Martynas Čerkauskas, BNS

Lietuva, reaguodama į eskaluojama krizę Ukrainoje, svarsto galimybę įvesti nacionalines sankcijas Rusijos piliečiams, ketvirtadienį pranešė prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Tai daro Užsienio reikalų ministerija. Manau, kad artimiausiu metu žinosime apie tokių sankcijų turinį ir kas į jas bus įtrauktas“, - sakė prezidentė.


  2. Rusija turi sužinoti, kad Europą jungia ne tik dujų vamzdžiai (1)

Politiko žodis / 2014-07-24 11:41 / Petras Auštrevičius

Kokių sankcijų nusipelnė Rusija po viso šito siaubo filmo, po keleivinio Malaizijos lainerio MH17 numušimo, po šimtų nekaltų žmonių aukų?


  3. Nutekintame dokumente – Rusijos suvaldymo planas (117)

Rytai-Vakarai / 2014-07-23 19:05 / lrytas.lt

Kaip pažaboti Rusiją, kaip ją bausti? Tokie klausimai pastaruoju metu svarstomi Briuselyje. Pasirodo, kad Europos Sąjunga planą turi, o jo imtis nesiryžta. Nutekintame Europos Komisijos dokumente atskleista, kokiais būdais V.Putinui pagaliau būtų galima uždėti apynasrį, rašo EU observer.com. Neseniai buvo nutekintas svarbus Europos Komisijos dokumentas, kuriame buvo išdėstyti tolesni bausmių Rusijai planai - „trečiojo etapo sankcijos“. Komisijos parengtas draudimų ir bausmių paketas Maskvai buvo suskirstytas į tris lygius: švelniausios, vidutinio griežtumo ir griežčiausios sankcijos.


  4. V. Vasiliauskas slepia, kad pirmuosius eurus veš iš Vokietijos (82)

Mano pinigai / 2014-07-23 18:28 / Eugenija Grižibauskienė, specialiai lrytas.lt, Briuselis

Po oficialios Lietuvos priėmimo į euro zoną ceremonijos Briuselyje Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas tryško gera nuotaika. Jo teigimu, priėmimas į euro zoną reiškia, kad Lietuvos ekonomika yra „geros kokybės, kad ji išlaikė egzaminą.“ Artimiausias Lietuvos banko vadovo rūpestis – iš kur pasiskolinti Lietuvai jau reikalingų eurų.


  5. Dusintas diplomatas R. Juška davė grąžos valdžiai (144)

Aktualijos / 2014-07-23 17:06 / Vytautas Bruveris

Lietuvos užsienio politika, nepaisant šūkių ir mojavimų vėliavomis, apimta erozijos, o Užsienio reikalų ministerija apmirusi. Tokią diagnozę tėškė buvęs ambasadorius Renatas Juška. Patyręs diplomatas, kurio karjera sudegė maždaug prieš metus ambasadoriaujant Vengrijoje, kai įsiliepsnojo į internetą nutekėjusių privačių pokalbių skandalas, ką tik trenkė ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) durimis.


  6. Rusijos kariuomenę ginkluoja ne tik prancūzai, bet ir britai (102)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-23 14:13 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Didžioji Britanija toliau eksportuoja ginklus ir karinę įrangą į Rusiją. Tai rodo Parlamento ataskaita. Ji buvo paskelbta praėjus kelioms valandoms po to, kai premjeras Davidas Cameronas sukritikavo Prancūziją dėl ginkluotės pardavimo Maskvai. D.Cameronas ragino Europos Sąjungą (ES) uždrausti karinės paskirties prekių pardavimą Rusijai.


  7. Rimantas Šadžius: „Euras – ne stebuklų lazdelė“ (19)

Mano pinigai / 2014-07-23 11:52 / Eugenija Grižibauskienė, specialiai lrytas.lt, Briuselis

Trečiadienį Europos Sąjungai (ES) galutinai pritarus euro įvedimui Lietuva į rankas gaus meškerę, bet ar mes sugebėsime pasigauti žuvį – mūsų pačių reikalas. Tai – starto aikštelė tolimesnei sėkmingai ekonominei plėtrai, sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.


  8. Ar Vakarus prablaivys šiurpi katastrofa Ukrainoje? (45)

Rytai-Vakarai / 2014-07-23 11:43 / lrytas.lt

Žingsnis pirmyn – du atgal. Taip pastarosiomis dienomis elgiasi Rusija ir Ukraina. Dėl šių šalių konflikto į keblią padėtį patekę Vakarai niekaip negali sutarti, ką remti, o ką bausti. Ukrainos parlamentas vakar leido skelbti dalinę mobilizaciją šalyje, kuri per karą prieš separatistus neteko jau šimtų karių, iš jų daugelis buvo savanoriai.


  9. Sovietų imperiją pribaigė pigi nafta, ar tvos ji ir Rusijai? (185)

Rytai-Vakarai / 2014-07-23 07:01 / Bronius Matelis

1979 metų sovietinės kariuomenės įsiveržimas į Afganistaną ir 1983 metų įvykiai, kai tuometė Sovietų Sąjunga numušė Pietų Korėjos keleivinį lėktuvą ir niekada nepripažino savo kaltės, buvo lemiantys įvykiai, kurie galutinai sunervino visą pasaulį ir šis griebėsi radikalių veiksmų. Atrodo, kad įvykiai Ukrainoje gali baigtis panašiai ir Rusija bus priversta subyrėti.


  10. Liepos 23-oji. Vanilinių ledų ir Konstitucijos atsisakymo diena

Vasaros naujienos / 2014-07-23 00:01 / Arnoldas Lukošius

Vanilinių ledų dieną galima švęsti visą vasarą, tad kodėl jos nešvęsti ir šiandien. Na, nebent šiandien jau minite šokoladinių ar braškinių ledų dieną. 1792 m. Lietuvoje ir Lenkijoje atsisakyta tik 14 mėnesių galiojusios pirmosios Europoje konstitucijos. Šventė gal ir nedidelė, bet proga prisiminti, kad buvo0me moderniausi Europoje – yra. 1929 m. Italijoje uždrausti užsienietiški žodžiai. Gera proga priminti norintiems kažko panašaus Lietuvoje, kas tai padarė ir kuo jis baigė. O tai, kad 1940 m. JAV atsisakė pripažinti Lietuvos aneksiją, vis dar gali šiek tiek sušildyti širdį.


  11. Rusijai - ribojančios priemonės gynybos srityje (16)

Aktualijos / 2014-07-22 16:52 / BNS ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjunga (ES) svarstys ribojančias priemones Rusijai gynybos srityje. Tai antradienį pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, dalyvaujantis ES ministrų susitikime Briuselyje.


  12. Pirmąjį ketvirtį ES skola pasiekė 88 procentus (4)

Rinkos pulsas / 2014-07-22 14:00 / ELTA ir lrytas.lt inf.

ES statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, pirmojo šių metų ketvirčio pabaigoje valstybės skola euro zonoje, palyginti su ketvirtuoju 2013-ųjų ketvirčiu, pakilo nuo 92,7 iki 93,9 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Šis padidėjimas, anot ekspertų, registruojamas po dviejų iš eilės jo nuosmukio ketvirčių. Tuo tarpu visoje ES rodiklis minėtu laikotarpiu padidėjo nuo 87,2 iki 88 procentų.


  13. Moldova Rusijai jau moka už savo pasirinkimą (48)

Rinkos pulsas / 2014-07-22 10:32 / Aleksandras Procenka, „Lietuvos ryto“ korespondentas Maskvoje

Europos Sąjungos link artėjanti Moldova užsitraukė Kremliaus pyktį. Iš šios šalies jau uždrausta įvežti vaisius, o netrukus kliūtys lauks ir darbo emigrantų. Nuo pirmadienio Rusijos vartotojų apsaugos tarnyba „Rospotrebnadzor“ uždraudė įvežti į šalį keturių didžiausių Moldovos daržovių konservų įmonių gaminius. Priežastis labai paprasta: neva jų tikrasis svoris neatitinka to, kas užrašyta ant pakuotės.


  14. Politikai pamažu mokosi elgtis atsakingiau (4)

Aktualijos / 2014-07-22 06:58 / Vytautas Bruveris

Seimas ir partijos vis dar sunkiai mokosi derinti savo veiksmus su visuomenės nuomone – dažnai ją supranta klaidingai arba taip, kaip joms pačioms reikia. Taip mano politologas Mažvydas Jastramskis. Vertindamas praėjusią savaitę pasibaigusią Seimo pavasario sesiją M.Jastramskis įžvelgė, kad radikalūs ir neprognozuojami rinkėjai daro vis mažiau įtakos didžiajai šalies politikai.


  15. Britų premjeras ėmė abejoti „Mistral“ tipo laivo sandėriu (12)

Europa / 2014-07-21 20:00 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas pirmadienį suabejojo dėl Prancūzijos planų parduoti Rusijai sraigtasparnius nešantį „Mistral“ tipo laivą ir pareiškė, kad tokio kontrakto įvykdymas būtų neįsivaizduojamas Britanijoje po Malaizijos lėktuvo numušimo Ukrainoje.


  16. M. Laurinavičius: Olandija labiausiai rėmė Rusiją konflikto metu (15)

Pasaulis / 2014-07-21 18:08 / „Lietuvos ryto“ televizija

Rytų europos centro analitikas Marius Laurinavičius „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „ Lietuva tiesiogiai“ skeptiškai vertino, kad Europos sąjunga imtųsi griežtesnių sankcijų Rusijai. Esą didžiosios Europos šalys turi prekybos interesų su Rusija, todėl greičiausiai Rusija liks nenubausta. Anot analitiko, Europa net neparodo, kad rimtai reaguoja į įvykusią katastrofą. Laidą „Lietuva tiesiogiai“ žiūrėkite nuo pirmadienio iki ketvirtadienio 17:20 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.


  17. Kremliaus savižudybė numušto „Boeing“ fone (536)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-21 18:03 / lrytas.lt

Vos prieš keletą mėnesių atrodė, kad „Molotovo kokteiliai“ ir kapojimasis armatūros strypais Kijevo centre jau pasiekė kruvino idiotizmo ribą – idiotizmo, kuris sunkiai įsivaizduojamas XXI amžiaus Europoje. O ką dabar nustebinsi ta armatūra? Dabar tokios „smulkmenos“ kaip sumušti demonstrantai niekas nė į naujienų suvestines netrauks. Dabar „dangiškosios šimtinės“ komplektuojamos kas kelios dienos – abiejose barikadų pusėse („dangiškoji šimtinė“ - per 100 šių metų vasarį Maidane žuvusių žmonių, daugiausia nuo snaiperių kulkų; Maidano gynėjai tradiciškai susigrupuoja „šimtinėmis“, analogiškai kazokams. - Red.). Ir po kiekvienų žvėriškų žudynių atrodo, kad jau viskas, toliau jau eiti nebeįmanoma.


  18. Baikeris, žinantis Ukrainos nelaimės paslaptį (33)

Komentarai / 2014-07-21 13:23 / Alvydas Medalinskas

Šiomis dienomis, kai pasaulis yra šokiruotas dėl civilinio lėktuvo ir jo ekipažo bei keleivių žūties virš Rytų Ukrainos, o didžioji dalis pasaulio valstybių dėl to kaltina vadinamos Donecko respublikos separatistus bei juos remiančią Rusijos valdžią, į Donbasą prisijungti prie iš Slovjansko pasitraukusių kovotojų pulko išvyko ir Maskvos motociklininkų (baikerių) klubo ,,Naktiniai vilkai“ lyderis Aleksandras Zaldostanovas.


  19. Lietuviai pamils eurą, jei jis bus įvestas sklandžiai (17)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-07-21 10:26 / BNS ir lrytas.lt inf.

Sklandžiai suvaldytas euro įvedimo procesas turės teigiamą poveikį visuomenės nuomonei, ir ji lengviau priims eurą. Tuo įsitikinęs Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) direktorius Ramūnas Vilpišauskas. "Juolab kad įvertinant fiksuotą lito kursą euro atžvilgiu, iš esmės pinigų politika Lietuvoje nepasikeistų. Pasikeistų tik pačios valiutos išvaizda“, - LRT radijui sakė jis.


  20. Libijoje per mūšį dėl oro uosto žuvo mažiausiai 47 žmonės (2)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-21 08:01 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Islamistų vadovaujamos ginkluotos grupuotės suintensyvino puolimą Libijos pagrindiniame oro uoste, kontroliuojamame kitų grupuočių kovotojų, o Sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad per praėjusią savaitę ten vykusius susirėmimus žuvo mažiausiai 47 žmonės.