Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 10431, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Europos Sąjungai – kaltinimai dėl pabėgėlių mirčių (20)

Europa / 2015-04-20 19:19 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pakvietė ES šalių lyderius atvykti ketvirtadienį į nepaprastąjį susitikimą pasitarti dėl bendros taktikos, reaguojant į migrantų srautą iš Afrikos šiaurės ir tūkstančius gyvybių nusinešusias nelaimes jūroje.


  2. Naujas pagalbos šauksmas iš jūros: skęsta 300 migrantų (2)

Pasaulis / 2015-04-20 17:16 / „Lietuvos ryto“ televizija

Po tragedijos Viduržemio jūroje Europos Sąjunga tariasi, kokių priemonių reikia imtis, kad tokie atvejai nepasikartotų. Italija ragina nepalikti jos vienos bėdoje ir visiems kartu prisiimti atsakomybę. Išgyvenę liudininkai pasakoja, kad perpildytu laivu galėjo plaukti ne 700, o beveik tūkstantis žmonių. Be to, daugelis jų išsigelbėti galimybės neturėjo, nes buvo užrakinti.


  3. IT milijonierius vadovaus Suomijos vyriausybei (4)

Europa / 2015-04-20 13:55 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Juha Sipila, kuris turėtų tapti naujuoju Suomijos vyriausybės vadovu po pergalės sekmadienį vykusiuose visuotiniuose rinkimuose, yra 53 metų ramaus būdo IT sektoriaus verslininkas, staigiai užkopęs karjeros laiptais savo partijoje.


  4. Ar kraujo centrai tikrai nesipelno iš donorų kraujo? (2)

Medicinos žinios / 2015-04-20 12:39 / lrytas.lt

Kraujas – nepakeičiamas gyvybės šaltinis, o dovanoti kraują reiškia dovanoti žmogui gyvenimą. Vis daugiau Lietuvos žmonių tai supranta ir tampa neatlygintinais kraujo donorais.


  5. Mąstančiam žmogui paneigti Kremliaus melą nėra sunku (107)

Komentarai / 2015-04-20 12:01 / Artūras Melianas

Autoritariniai bei totalitariniai režimai ir jų vadeivos visada skirdavo daug dėmesio bei išteklių nuožmiai propagandai ir dezinformacijai, kuri būdavo taikoma ne tik vidiniam, bet ir išoriniam naudojimui. Tokiomis priemonėmis buvo siekiama apkaltinti realius arba menamus priešininkus (tai galėjo būti ne tik užsienio valstybės, bet ir „sava“ opozicija bei disidentai) visomis įmanomomis mirtinomis nuodėmėmis, tuo pat metu patiems prisistatant tiesos skelbėjais, tėvynės gelbėtojais ir kovotojais su šalį iš visų pusių neva supančiu blogiu (kartais įsivaizduojamas blogis „apsupdavo“ nelaimingą šalį ir iš vidaus).


  6. Atėnai toliau ragais remia sieną – nenuolaidžiaus kreditoriams (5)

Rinkos pulsas / 2015-04-20 11:26 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Graikijos premjero pavaduotojas Ioannis Dragasakis teigia, kad Atėnai tvirtai laikysis savo pozicijų derybose su kreditoriais dėl kelių milijardų eurų paramos, nors kyla vis didesnė baimė, kad šalis jau greitai gali būti priversta paskelbti nemokumą


  7. Šiaurės Kipro turkai renka savo naują lyderį (1)

Įvykiai / 2015-04-19 15:14 / BNS ir lrytas.lt inf.

Šiaurės Kipro turkų respublikos (ŠKTR) rinkėjai sekmadienį renka naują šios vienašališkai nepriklausomybę pasiskelbusios valstybės lyderį – jie gali balsuoti už septynis kandidatus, tarp kurių yra ir dabartinis lyderis Dervisas Eroglu.


  8. Deryboms įšalus, Graikija prakalbo apie pirmalaikius rinkimus (18)

Rinkos pulsas / 2015-04-19 12:05 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Graikijos tikslas yra pasiekti susitarimą su kreditoriais dėl reformų paketo. Bet, anot šalies ministro pirmininko pavaduotojo Yannio Dragasakio, deryboms su Europos Sąjunga ir Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) atsidūrus visiškoje aklavietėje, Graikijoje galėtų būti surengtas referendumas ar pirmalaikiai rinkimai.


  9. Viduržemio jūroje apvirto laivas, galėjo žūti 700 žmonių (115)

Stichijos ir nelaimės / 2015-04-19 11:35 / lrytas.lt

Maltos laivynas pranešė, kad netoli Italijai priklausančios Lampedūzos salos Viduržemio jūroje apvirto laivas, gabenęs migrantus. Pradėta didžiulė gelbėjimo operacija, skelbia BBC.


  10. „Žaliųjų“ sirenos vėl kaukia, šįkart – atgręžtos į Ameriką (83)

Įžvalgos ir nuomonės / 2015-04-18 19:59 / lrytas.lt

Demokratijai kyla pavojus. Didžiosios Amerikos korporacijos suvynios į ragą Europos politikus. Jos primes savo valią. Aplinkosaugos ir valstybės interesai joms niekada nebus svarbesni už transatlantinės prekybos sutarties sąlygas, net tada, kai Europoje baigsis gamtos ištekliai. Vien informacinių technologijų korporacijos „Apple“ grynųjų pinigų atsargos pasiekė 142 mlrd. JAV dolerių. Už tokią pinigų sumą galima nusipirkti bet ką, net Lietuvą.


  11. Graikija toliau derasi su skolintojais, nors pačiai – riesta (8)

Rinkos pulsas / 2015-04-18 13:00 / BNS ir lrytas.lt inf.

Graikija ir jos tarptautiniai skolintojai šeštadienio vakare susitiks Paryžiuje. Jie tarsis dėl didžiulės Atėnų finansinio gelbėjimo programos ir reformų, kurias ši šalis turi vykdyti mainais į labai reikalingas lėšas. Iki šiol šiose derybose didesnės pažangos nebuvo pasiekta.


  12. B. Obama: „ES privalo išlaikyti sankcijas Rusijai“ (269)

Įvykiai / 2015-04-18 09:11 / ELTA ir lrytas.lt inf.

JAV prezidentas Barackas Obama teigia, kad Europos Sąjunga (ES) turėtų išlaikyti Rusijai pritaikytas sankcijas, kol šį įgyvendins vasarį Minske priimtą paliaubų ir taikos sutartį, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.


  13. Antrarūšė Europa: valgome, rengiamės ir gyvename jau kitaip (65)

Mano pinigai / 2015-04-16 09:30 / lrytas.lt

Nesename savo reportaže „France 2“ programos „Envoye Special“ žurnalistai parodė, kad skalbyklės ir indaplovės dabar gaminamos iš tokių medžiagų, kurios fiziškai negali ištempti daugiau kaip porą metų. Stengiamasi paakinti žmones įsigyti naujų pirkinių ir taip skatinti rinką, antra vertus – mažinti kainas, kad netgi pokrizinės Europos sąlygomis paprastas Smithas, Gonzalezas ar Duponas galėtų leisti sau tai įsigyti. Žinomo prekės ženklo, išsaugojusio reputacijos likučius, logotipas užmigdo pirkėjo budrumą.


  14. Pergalės dieną Maskva švęs be svečių iš Vakarų (613)

Rytai-Vakarai / 2015-04-15 08:32 / „Lietuvos rytas“

Kai 2005-aisiais buvo minimos 60-osios nacių kapituliacijos Europoje metinės, į Rusijos sostinę suvažiavo visi pasaulio galingieji. Bet dabar ryškiausias svečias bus Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išsišiepęs stovėjo tarp JAV lyderio George’o W.Busho ir Vokietijos kanclerio Gerhardo Schröderio, kai Amerikos vadovas pasilenkė paspausti rankos Japonijos premjerui Junichiro Koizumi.


  15. ES, Rusija ir Ukraina atnaujins derybas dėl laisvosios prekybos (1)

Rinkos pulsas / 2015-04-14 17:21 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjunga (ES), Rusija ir Ukraina atnaujins derybas Briuselyje kitą savaitę, Maskvai nerimaujant dėl laisvos prekybos sutarties tarp ES ir Ukrainos įgyvendinimo, informuoja „EUbusiness“ remdamasis ES pareigūnais.


  16. Nykstančių paukščių buveinėms išsaugoti – ES parama

Rinkos pulsas / 2015-04-13 15:30 / lrytas.lt

Nuo šių metų Europos Sąjunga (ES) pradeda teikti finansinę paramą fiziniams ir juridiniams asmenims, užsiimantiems žemės ūkio veikla ir pagal specialius gamtosaugos reikalavimus vykdantiems žemės ūkio darbus teritorijose, kuriose gali gyventi nykstantis paukštis – meldinė nendrinukė. Pagrindinis šios paramos tikslas yra atkurti, šiuo metu apleistas meldinių nendrinukių buveinių teritorijas.


  17. Kas laukia lietuvių imigrantų Didžiojoje Britanijoje? (29)

Lietuvos diena / 2015-04-13 14:00 / „Lietuvos ryto“ televizija

Lietuvių emigrantų pamėgta Didžioji Britanija ateityje gali būti pasiekiama sunkiau. Šalyje vis garsiau kalbama apie pasitraukimą iš Europos Sąjungos – dėl to ten vyks referendumas. O visuomenės apklausos rodo, kad norinčių nusigręžti nuo Briuselio tik daugėja. Tai būtų smūgis visai Europos Sąjungai, ypač skaudus Lietuvai. Tiek dėl ekonominių priežasčių, tiek dėl grėsmių iš Rytų. Politologai sako, kad imigrantų politika Didžiojoje Britanijoje keisis bet kokiu atveju – jau dabar gauti įvairias garantijas ir pašalpas gerokai sunkiau. Laidą „24/7“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį nuo 21:30 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.


  18. Didžiausių pasaulio ekonomikų reitingo lyderiai. Kas jie? (19)

Rinkos pulsas / 2015-04-13 13:45 / lrytas.lt

JAV žemės ūkio ministerijos ekonominių tyrimų tarnybos ekspertai sudarė pasaulio šalių BVP augimo prognozę laikotarpiui iki 2030 metų.


  19. Valdemaro kilpa (36)

Komentarai / 2015-04-13 12:03 / Andžejus Pukšto

Maždaug prieš šimtą metų Vilniuje ir Kaune buvo populiarus anekdotas apie 1863 metų sukilimą. Rusų kareiviai mažame miestelyje turėjo pakarti kelis vietinius gyventojus, bet kartuvės nesuveikė, nes egzekucijos metu sukilėliai perėmė miestą ir entuziastingai išlaisvino savo tėvynainius.


  20. Sena A. Buziliauskaitės pergalė vis dar įkvepia skleisti sparnus (4)

Atvirai / 2015-04-13 06:57 / Daiva Kaikarytė („Lietuvos rytas“)

Pirmą kartą Lietuvos vardą užkėlė ant pasaulio modelių olimpo. Tokį skambų faktą 2001-aisiais į Lietuvos mados istoriją įrašė Asta Buziliauskaitė-Subbotinienė (29 m.), Majamyje laimėjusi „Ford Supermodel of the World“ konkursą. „Aš ir pati negaliu patikėti, kad laimėjau“, – sakė šiandien jau dviejų vaikų mama.


Populiariausi per 24 val.