Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 12513, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Sergejus Lavrovas pasisakė apie pasaulio tvarką ir pažėrė kritikos Vakarams (42)

Įvykiai / 2017-02-18 15:12 / AFP, BNS, „Interfax“ ir lrytas.lt inf.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šeštadienį paragino užbaigti Vakarų šalių dominavimą formuojant pasaulio tvarką ir sakė, kad Maskva nori kurti „pragmatiškus“ ryšius su Jungtinėmis Valstijomis.


  2. Mike'as Pence'as siekia nuraminti JAV sąjungininkes

Įvykiai / 2017-02-17 16:59 / AP, BNS ir lrytas.lt inf.

Tarptautinėje arenoje debiutuojantis JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as bandys nuraminti skeptiškai nusiteikusias amerikiečių sąjungininkes Europoje dėl JAV užsienio politikos, vadovaujant prezidentui Donaldui Trumpui, savo „Amerika- svarbiausia“ mantrą pavertusiam pagrindiniu naujosios administracijos principu.


  3. Vokietijos gynybos ministrė: Lietuva nusipelno mūsų apsaugos (98)

Konfliktai ir saugumas / 2017-02-17 16:52 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen sako, kad Lietuva nusipelno NATO solidarumo ir apsaugos. Tai ji pabrėžė penktadienio popietę sakydama atidarymo kalbą Miuncheno saugumo konferencijoje.


  4. Lietuva turtingiems rusams tampa tramplinu į gyvenimą Europos Sąjungoje (133)

Rytai-Vakarai / 2017-02-17 11:26 / Andrius Vaitkevičius

Didžioji dalis Europos Sąjungos valstybių sugriežtino leidimų gyventi šalyje Rusijos piliečiams tvarką? Ne bėda! Lietuva yra tie vartai, per kuriuos be didelių problemų galima patekti į Europą, o ten jau – visi keliai atviri. Tereikia turėti keletą tūkstančių atliekamų eurų ir per Lietuvą įkėlus koją į Bendriją bus galima naudotis visais gyvenimo ES privalumais. Būtent taip Rusijoje reklamuojasi tarpininkai, turtingiems rusams žadantys sutvarkyti visus leidimo gyventi Lietuvoje formalumus. Migracijos departamentas teigia žinantis, jog tikrai nemažai užsieniečių tokius leidimus bando gauti per tarpininkus. Tuo metu įstatymų leidėjai kalba apie būtinybę keisti tvarką, kad žmonėms, nusprendusiems apsigyventi Lietuvoje, tarpininkų paslaugomis naudotis nereikėtų.


  5. Karaliaus Mindaugo taurė: nuo turnyrų prieš karą iki „Atleto“ akibrokšto

Krepšinis / 2017-02-17 11:26 / Rolandas V. Eidvilas

Šį savaitgalį Kauno „Žalgirio“ areną drebina vienas svarbiausių ir pompastiškiausių Lietuvos sporto renginių – Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertas, kuriame keturi stipriausi šalies klubai kovoja dėl pirmojo krepšinio sezono prizo.


  6. Kanados premjeras pabrėžė ES svarbą pasauliui (3)

Europa / 2017-02-16 17:11 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ketvirtadienį kreipdamasis į Europos Sąjungos politikus Kanados premjeras Justinas Trudeau pabrėžė ES kaip ypatingos taikaus bendradarbiavimo organizacijos svarbą. Jo išsakyta nuomonė itin skiriasi nuo JAV prezidento Donaldo Trumpo kritikos šiai sąjungai, praneša „Reuters“.


  7. Ir tarpukariu su garsiais vyrais moterys darė, ką norėjo, o ypač – kitatautės (45)

Aktualijos / 2017-02-16 17:03 / Artūras Jančys

Netikėta sėkme pradėjęs politikos aukštumų šturmą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis ėmė klupti suveikus klasikinei prancūziškai taisyklei: „cherchez la femme“ („ieškokite moters“). Šiuo atveju moters ieškoti net nereikėjo, ji buvo šalia savo globėjo: daili blondinė, Seimo narė (trumpai tokia pabuvusi) Greta Kildišienė. Valstybės dienos išvakarėse įdomu mesti žvilgsnį į tarpukario laikų įvykius, į kuriuos buvo įsipainiojusios moterys ir garsūs ano meto vyrai. Galima aptikti įdomių lygiagrečių su dabartimi, tik reikia padaryti svarbią išlygą: tarpukario moterys daugeliu atvejų ne klampino, bet gynė ir traukė iš skandalų savo vyrus. Su retomis išimtimis – sutuoktinius.


  8. Išėjusi iš XIX šimtmečio gilios tamsybės, pasauly užmiršta, Lietuva mokėjo apsiginti (1)

Istorija / 2017-02-16 00:00 / LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Lietuvos Tarybos įžiebta laisvės liepsna atlaikė ir galingesnių kaimynų užmačias, ir vidaus politines nesantaikas, ir pasaulinę ekonomikos krizę, tik po 22 metų nebuvo pajėgi atsispirti Stalino ir Hitlerio suokalbiui. Vis dėlto iš istorijos puslapių nėra išbraukta nei Vasario 16-oji, nei du savarankiško gyvenimo dešimtmečiai.


  9. Per LRT radiją – koncertas džiazo giganto Alo Jarreau atminimui

Muzika / 2017-02-15 15:19 / lrytas.lt

Europos transliuotojų sąjunga ir LRT radijas, pagerbdami sekmadienį mirusio džiazo virtuozo, 7 „Grammy“ apdovanojimų laimėtojo Alo Jarreau atminimą, kviečia klausytis jo koncerto, įrašyto 2006-ųjų liepos 3 d. kultiniame „Montreux“ džiazo festivalyje.


  10. Aiškinamasi, kaip buvo nužudytas Šiaurės Korėjos lyderio brolis

Įvykiai / 2017-02-15 10:11 / BNS ir lrytas.lt inf.

Nužudytam Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno netikram broliui trečiadienį bus atliktas skrodimas, o policija vis dar aiškinasi, kaip Malaizijos oro uoste įvyko Šaltojo karo laikus primenantis nužudymas.


  11. Maskva pateikė atsakymą į Donaldo Trumpo raginimus grąžinti Krymą Ukrainai (402)

Įvykiai / 2017-02-15 07:07 / Interfax“-BNS ir lrytas.lt inf.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas tikisi, kad Maskva aktyviai imsis deeskaluoti padėtį Ukrainoje, antradienį pareiškė Baltųjų rūmų atstovas Seanas Spiceris.


  12. Europarlamente vėl bus balsuojama dėl prekybos sutarties su Kanada (2)

Įžvalgos ir nuomonės / 2017-02-14 15:53 / Laima Andrikienė

Trečiadienį, vasario 15-ąją, Europos Parlamentas turi ratifikuoti CETA - Kanados ir ES valstybių laisvosios prekybos susitarimą. Vėliau, ketvirtadienį, Parlamente laukiama Kanados premjero Justin‘s Trudeau, kuris kreipsis į Europos Parlamentą.


  13. Valdas Vasiliauskas. Kas klausysis pakilių kalbų? (19)

Aktualijos / 2017-02-14 12:51 / Valdas Vasiliauskas

Galime neabejoti: Vasario 16-ąją gražios, patriotinį ūpą keliančios, gal net prasmingos šventinės kalbos liesis per kraštus. Tik ar bus klausytojų? Po metų, švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, jeigu niekas iš esmės nesikeis, besiklausančiųjų liks dar mažiau.


  14. „Euroviziją“ sudrebino krizė: atsistatydino konkurso rengėjai (60)

Muzika / 2017-02-14 08:12 / lrytas.lt

Gegužės 9-13 dienomis turintį įvykti „Eurovizijos“ dainų konkursą sudrebino nemažas skandalas, iškėlęs klausimų, ar didžiausias Europos muzikinis renginys apskritai bus surengtas.


  15. Kiek pagrįsti nuogąstavimai, kad euras – ant žlugimo ribos? (12)

Mano pinigai / 2017-02-14 07:08 / lrt.lt

„Gandai apie mano mirtį yra gerokai perdėti“, – sakė garbaus amžiaus sulaukęs, tačiau vis dar energingas Markas Twainas, 1897 m. išsiruošęs į literatūrinę kelionę po Europą. Jei euras galėtų kalbėti, jis neabejotinai pasakytų ką nors panašaus. Jis turėtų daug pagrindo taip teigti, nes kalbos apie jo neišvengiamą galą nesiliauja, interneto svetainėje bloomberg.com teigia Kalifornijos universiteto profesorius Barry Eichengreenas.


  16. Angela Merkel atšaukė vizitą į Izraelį (4)

Įvykiai / 2017-02-13 20:53 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel atšaukė gegužės mėnesį planuotą vizitą į Izraelį. Kaip rašo pirmadienį laikraščio „Haaretz“ elektroninė versija, viena iš šio sprendimo priežasčių – nepasitenkinimas naujuoju Izraelio įstatymu dėl privačių palestiniečių žemių eksproprijavimo žydų gyvenvietėms.


  17. Stebėkite virtualiai: Jaschos Heifetzo konkursas bus transliuojamas jau nuo ryt!

Scena / 2017-02-13 17:17 / lrytas.lt

Rekordinio susidomėjimo sulaukęs V tarptautinis Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursas prasideda! Vasario 13–19 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje dėl konkurso laurų varžysis beveik 40 jaunųjų smuikininkų iš viso pasaulio.


  18. Ramūnas Karbauskis nusitaikė į du didžiuosius vaistinių tinklus (191)

Medicinos žinios / 2017-02-13 10:58 / Gintarė Kaminskienė

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nusitaikė į vaistinių tinklus „Eurovaistinė“ ir „Camelia“. Pasak šios partijos frakcijos pirmininko Ramūno Karbauskio, šie tinklai galbūt pažeidžia konkurenciją ribojančius susitarimus.


  19. Nigeriečiai suprato, kad lietuvių nevalia lyginti su rusais ir lenkais (18)

Aktualijos / 2017-02-13 08:20 / Modesta Gaučaitė („Lietuvos rytas“)

Du jauni vyrai iš Nigerijos 24 metų Samsonas Toye ir bendraamžis Edwardas Mowah pastaruosius keletą metų gyveno panašiai. Abu pagyveno Baltarusijoje, o vėliau persikraustė į Vilnių. Vienas jų iš čia išvažiuoti neketina.


  20. Radikalizmo banga pasiekė net Daniją: politikės pasiūlymai kelia nuostabą (74)

Įvykiai / 2017-02-11 15:42 / lrytas.lt

Radikalios pažiūros, panašu, stiprėja net ir liberalizmo tvirtove laikomoje Danijoje. Šioje šalyje dabartiniams kraštutinių dešiniųjų pažiūrų populistams iššūkį metė dar radikalesnė partija, kurios lyderė siekia kontroliuoti Danijoje esančius migrantus ir išstoti iš Europos Sąjungos.


Populiariausi per 24 val.