Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 10092, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Europos Sąjunga Rusijai grasina naujomis sankcijomis

Verslas / 2015-01-27 16:49 / „Lietuvos ryto“ televizija

Po suintensyvėjusio smurto Ukrainoje, Europos Sąjunga Rusijai ima ruošti naujas sankcijas. Jas apsvarstyti ketvirtadienį pavesta Briuselyje susirinksiantiems užsienio reikalų ministrams. Antradienį išplatintame Bendrijos pareiškime teigiama, kad didėjanti Rusijos parama separatistams kelia nerimą, todėl nauujos griežtos priemonės turėtų paskatinti Rusiją prisidėti prie taikos siekimo Ukrainoje. Griežtinti sankcijas Maskvai ragina ir Ukrainos parlamentas, Rusiją įvardijęs šalimi agresore.


  2. Ukraina karo nelaimės. Ką daryti? (34)

Komentarai / 2015-01-27 15:59 / Mindaugas Puidokas

Ukrainos krizės tema Lietuvoje nagrinėjama dažnai ir daug. Dažniausias ir įprasčiausias atvejis – tai nagrinėti iš emocingų pozicijų, vertinant situaciją griežtai tik iš Vakarų šalių varpinės.


  3. Europos Sąjunga įspėja Rusiją dėl naujų sankcijų (264)

Įvykiai / 2015-01-27 15:11 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjungos (ES) vyriausybių vadovai pavedė savo šalių užsienio reikalų ministrams per ketvirtadienį Briuselyje numatytą susitikimą apsvarstyti galimas naujas sankcijas Rusijai, atsinaujinus smurtui Ukrainos rytuose. Antradienį paskelbtame bendrame pareiškime 28-ių ES šalių vyriausybių vadovai išsakė susirūpinimą dėl Rusijos paramos promaskvietiškiems separatistams, kurie pradėjo naują karinį puolimą netoli Kijevo vyriausybės kontroliuojamo strategiškai svarbaus Mariupolio uostamiesčio.


  4. 5 priežastys, kodėl rinkimai Graikijoje sukrėtė Europą (13)

Komentarai / 2015-01-27 11:48 / Alvydas Medalinskas

Praėjusį savaitgalį parlamento rinkimai, įvykę nedidelėje Graikijoje, sukrėtė visą Europos Sąjungą (ES). Dabar daugelis laukia, kaip elgsis nauja šios šalies valdžia. Ar rinkiminė retorika išliks kraštutinių kairiųjų partijai „Syriza“ , suformavus naujojo parlamento daugumą ir Vyriausybę, ar sušvelnės. Tokiu atveju įtakingiausios pasaulio bei Europos finansinės institucijos bei ES šalių lyderiai galės atsikvėpti.


  5. Lietuvoje vyks dar vienas Europos futbolo čempionatas

Futbolas / 2015-01-27 11:26 / lrytas.lt

Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) Lietuvos futbolo federacijai (LFF) patikėjo organizuoti dar vieno Europos jaunių čempionato finalinį etapą. 2018 metais Lietuvoje vyks Europos merginų (iki 17 metų arba U-17) futbolo čempionatas.


  6. A.Butkevičių pribloškė žinia iš Europos Komisijos (64)

Aktualijos / 2015-01-27 09:20 / BNS ir lrytas.lt inf.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia esąs priblokštas žinios, kad Europos Komisija galėjo pasiūlyti Rusijai pačiai nuspręsti, kurioms šalims panaikinti maisto produktų embargą. Jis tikisi, kad Europos Sąjunga (ES) atšauks pavienių šalių susitarimus su Maskva ir derėsis vieningai.


  7. Graikija prieš Europos Sąjungą: kas nugalės? (8)

Įvykiai / 2015-01-27 07:29 / Gintaras Radauskas („Lietuvos rytas“)

Graikijos kraštutinių kairiųjų partija „Syriza“ ir jos lyderis Aleksis Tsipras triumfuoja. Po sekmadienio rinkimų aišku, kad pirmąkart euro zonos šalyje į valdžią ateina politinė jėga, nepritarianti euro zonos politikai. Žinoma, „Syriza“ pergalę buvo galima nuspėti – A.Tsipro komanda bemaž pusmetį akivaizdžiai pirmavo nuomonių apklausose. Be to, padėjo ir itin aktyvi rinkimų kampanija.


  8. Analitikas: „Kremlius nori dalintis: kam Vilnius, kam Lvovas“ (290)

Rytai-Vakarai / 2015-01-27 06:36 / lrytas.lt

63 metų Pavelas Felgenhaueris – nepriklausomas karo analitikas, žinomas dėl savo kritiškų pareiškimų apie Rusijos politinį ir karinį elitą. Portalas kyivpost.com jį kalbino po separatistų atakos prieš Mariupolio miestą. 30 žmonių gyvybių nusinešusi ataka sukrėtė pusę milijono gyventojų turintį miestą. Pasak P.Felgenhauerio, Rusijos karas Ukrainoje gali trukti ilgai, tačiau jei Vladimiras Putinas ir toliau gilins konfrontaciją su Vakarais, jam gresia skaudus pralaimėjimas.


  9. Lenkija ragina ES griežtinti sankcijas Rusijai (4)

Įvykiai / 2015-01-26 18:00 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis pirmadienį paragino Europos Sąjungą (ES) apsvarstyti griežtesnių sankcijų pritaikymą Rusijai dėl karo veiksmų eskalavimo Ukrainoje, skelbia „Reuters“.


  10. V.P.Andriukaitis nepaaiškino, kodėl Rusijai buvo siūloma tartis (45)

Aktualijos / 2015-01-26 17:54 / BNS ir lrytas.lt inf.

Už sveikatą ir maistą atsakingas eurokomisaras ES ministrams neatsakė, kaip ir kodėl Rusijai buvo pasiūlyta pačiai nuspręsti, kurioms šalims panaikinti maisto produktų embargą. Lietuvos žemės ūkio ministrės teigimu, komisaras tikino, jog pasisako už vieningus sprendimus, tačiau apie pasiūlymą Rusijai nekalbėjo.


  11. Rusija atkakliai kala pleištą tarp ES valstybių (60)

Rinkos pulsas / 2015-01-26 16:18 / BNS ir lrytas.lt inf.

Jei tik Europos Komisija leis Rusijai rinktis, iš kurių šalių tiekti maisto produktus, – atšauks embargą, Lietuva liks diskriminuojama. Tuo nė neabejoja žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Ji tikisi išgirsti už sveikatą ir maistą atsakingo eurokomisaro Vytenio Povilo Andriukaičio pasiaiškinimą, kodėl EK sutiko, jog Maskva pati rinktųsi, ką atleisti nuo sankcijų.


  12. Po rinkimų Graikijoje – smūgis eurui ir nežinomybė rinkose (210)

Rinkos pulsas / 2015-01-26 13:31 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Pirmadienį euro kursas ženkliai nukrito po to, kai Graikijos radikalioji kairiųjų partija „Syriza“ laimėjo sekmadienį vykusius parlamento rinkimus, informuoja BBC. Euro kursas trumpam buvo nukritęs iki 1,1088 dolerio – žemiausio lygio JAV dolerio atžvilgiu per daugiau nei vienuolika metų. Pasak analitikų, rinkose vyrauja neapibrėžtumas dėl tolesnių įvykių Graikijoje.


  13. Briuselyje – skubus pasitarimas dėl Rusijos embargo (5)

Rinkos pulsas / 2015-01-26 10:49 / lrytas.lt

Skaldyk ir valdyk? Ši Rusijos nuostata kelia nerimą Baltijos šalių politikams. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė kartu su kolegomis iš kitų Europos Sąjungos šalių Briuselyje ketina aptarti Rusijos embargo padarinius ir galimus dvišalius kitų valstybių susitarimus su Rusija dėl žemės ūkio produkcijos eksporto atnaujinimo.


  14. Ar sulauks nuolaidų Graikija? (8)

Įvykiai / 2015-01-26 09:57 / BNS ir lrytas.lt inf.

Po kraštutinių kairiųjų pergalės Graikijoje Europos Sąjunga (ES), Tarptautinis valiutos fondas gali padaryti kokių nors ekonominių nuolaidų šiai šaliai, tačiau tuo pačiu jos turėtų įvertinti riziką, kad tokios nuolaidos gali sustiprinti kitas kraštutines Europos partijas, sako Lietuvos politologas.


  15. D. Tuskas išpeikė nuolaidžiavimo Rusijai politiką (44)

Įvykiai / 2015-01-25 21:51 / Reuters, BNS ir lrytas.lt inf.

Įtakingi Europos Sąjungos (ES) veikėjai pagrasino naujomis sankcijomis Rusijai, kai savaitgalį vėl suintensyvėjo smurtas rytų Ukrainoje, o Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas išpeikė „nuolaidžiavimo politiką“ Maskvos atžvilgiu ir kvietė vadovautis „šaltais faktais, o ne iliuzijomis“.


  16. ESBO stebėtojai jau nustatė, kas raketomis apšaudė Mariupolį (1238)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-25 17:42 / BNS ir lrytas.lt inf.

Speciali Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėsenos misija tiria Mariuplio apšaudymo aplinkybes Ukrainos Donecko srityje. Pateiktos pirmosios švados. Nustatyta, kad „Grad“ raketos atskriejo iš Šiaurė ir Šiaurės Rytų pusės, kur yra įrengtos separatistų pozicijos, skelbia ESBO.


  17. L. Linkevičius: „Europa privalo sugriežtinti sankcijas Rusijai“ (145)

Aktualijos / 2015-01-24 19:14 / BNS ir lrytas.lt inf.

Kariniai išpuoliai Ukrainoje, kurių metu žūsta civiliai žmonės, yra laikytini teroristiniais išpuoliais, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Anot jo, po pastarųjų dienų atakų Donecke ir Mariupolyje, Europos Sąjunga turėtų dar labiau sugriežtinti sankcijas Rusijos atžvilgiu.


  18. ES ragina Maskvą „prisiimti atsakomybę“ dėl karo Ukrainoje (120)

Europa / 2015-01-24 10:49 / BNS ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjunga (ES) penktadienį paragino Maskvą „prisiimti savo atsakomybę“ separatiniam karui Ukrainoje užbaigti. „Laikas baigiasi Rytų Ukrainoje, kur kovų eskalavimas atnešė pernelyg daug civilių, kaip ir karinių, aukų“, – sakoma ES užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini pareiškime.


  19. Ukrainiečių šeima perka butą: ar sulauksime emigrantų iš Rytų? (82)

Nekilnojamasis turtas / 2015-01-23 20:42 / lrytas.lt

Ukrainiečių šeima skubiai perka butą jūsų name. Kaina – iki 100 tūkst. eurų“, – tokį skelbimą savo pašto dėžutėje rado vilnietis Saulius. Nekilnojamo turto ekspertai teigia, kad pirma kregždė – dar ne pavasaris, tačiau ekonomistas Žygimantas Mauricas aiškina, kad jei situacija Ukrainoje liks įtempta, emigrantų iš šios šalies į Lietuvą gali daugėti.


  20. George'as Sorosas Davose: „Rusija virto mafijine valstybe“ (95)

Rytai-Vakarai / 2015-01-23 19:03 / lrytas.lt

„Rusija virto mafijine valstybe, kurios valdovai naudojasi šalies ištekliais dėl asmeninės naudos ir norėdami išsilaikyti valdžioje“, – pareiškė milijardierius George`as Sorosas per vakarienę uždarame rate Davose, kur vyksta kasmetis Tarptautinis ekonomikos forumas. Ištraukas iš jo kalbos cituoja „The Wall Street Journal“. G.Sorosas pabrėžė finansinės pagalbos suteikimo Ukrainai svarbą. Jis sakė: „Ant kortos yra pastatyta ne tik Ukrainos ateitis, bet ir pačios Europos Sąjungos ateitis. Mano požiūriu, jeigu Europa praras Ukrainą, tai bus milžiniška netektis. Tai leis Rusijai skaldyti ir valdyti


Populiariausi per 24 val.