Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 10665, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Latvis renka parašus dėl Palangos grąžinimo Latvijai (24)

Aktualijos / 2015-07-03 14:36 / LETA, ELTA ir lrytas.lt inf.

Viešųjų iniciatyvų portale „manabalss.lv“ Latvijos aktyvistas pradėjo rinkti parašus dėl Palangos „krašto ir jūros teritorijos grąžinimo Latvijos Respublikai“.


  2. Graikams šokas tiko geriau už bizūną su riestainiu (44)

Komentarai / 2015-07-03 06:11 / Ramunė Sotvarė

Daugiau nei pusė – anapus skurdo ribos. Ekonomikos skrydis žemyn ir dar didesnis nedarbas. Į bevertę ir nuvertėjančią vietos valiutą konvertuotos sąskaitos, o tai iš esmės reiškia lėšų nusavinimą, negrąžintas būsto paskolas, nesumokėtas sąskaitas.


  3. Būtina finansinė injekcija Graikijai – dar 50 mlrd. eurų (32)

Rinkos pulsas / 2015-07-02 20:45 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Graikijai ateinantiems trejiems metams reikia papildomai mažiausiai 50 mlrd. eurų, iš kurių vien Europos Sąjunga turėtų skirti 36 mlrd. eurų, šalies ekonomikai stabilizuoti pagal dabartinius skolintojų planus, pranešė ketvirtadienį Tarptautinis valiutos fondas (TVF).


  4. Baltos suknelės, vaivorykštinės suknelės (50)

Komentarai / 2015-07-02 13:00 / Ginta Gaivenytė

Kai pamačiau žinią apie homoseksualų santuokas laiminančią Ameriką, nepuoliau vaivorykščiuoti. Nebijau, kad užjūryje tuoj bus Sodoma ir Gomora.


  5. TVF vadovė: referendumas padės rasti išeitį iš aklavietės (3)

Rinkos pulsas / 2015-07-02 10:02 / lrytas.lt

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Kristina Lagard (Christine Lagarde) išsakė viltį, kad sekmadienį Graikijoje vyksiančio referendumo rezultatai padės rasti išeitį iš krizės šalyje, informuoja BBC.


  6. Padėtis Graikijoje tik blogėja, perspėja euro grupė (10)

Rinkos pulsas / 2015-07-02 10:02 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Euro grupės pirmininkas, Nuderlandų finansų ministras Jeroenas Dijsselbloemas ketvirtadienį perspėjo, kad finansinė Graikijos situacija blogėja, ir jei per sekmadienį vyksiantį referendumą graikų tauta ištars „ne“, kyla didelių abejonių, ar Atėnams vis dar yra vietos euro zonoje, apie tai informuoja „EUbusiness“.


  7. A. Merkel: „Europos ateitis nėra pastatyta ant kortos“ (2)

Rinkos pulsas / 2015-07-01 16:49 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį pareiškė, kad „Europos ateitis nėra pastatyta ant kortos“ dėl Graikijos krizės, kurią paaštrino žlugusios derybos ir pagalbos jos finansų sistemai programos baigimas, ir perspėjo, kad nebūtų bet kokia kaina pasirinktas kompromisas, kuris silpnintų Europos Sąjungą.


  8. Suomijai – Rusijos priekaištai (27)

Įvykiai / 2015-07-01 16:44 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija trečiadienį užsipuolė Suomiją, kuri atsisakė išduoti vizą parlamento pirmininkui Sergejui Naryškinu; pirmą kartą jam neleista vykti į Europos Sąjunga nuo to laiko, kai jis pateko į juodąjį sankcijų dėl įvykių Ukrainoje sąrašą.


  9. Estai įrodė – neįgalieji autobusais keliauti gali (1)

Universali aplinka / 2015-07-01 15:09 / Lina Jakubauskienė

Lietuvoje nuo 2013-ųjų kovo 1-osios įsigaliojo 2011 m. vasario 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 181/2011 dėl miesto ir tolimojo susisiekimo autobusų transporto keleivių teisių. Dokumente nustatomos neįgaliųjų ar riboto judrumo asmenų, keliaujančių autobusais, teisės į nediskriminavimą bei pagalbą keliaujant. Tačiau Lietuvoje neįgaliesiems vežti kol kas geriau ar prasčiau pritaikytas tik miesto transportas. Daugelyje šalies miestų jau važinėja žemagrindžiai autobusai bei troleibusai, kuriuose sumontuotos specialios rampos neįgaliesiems vežimėliuose įvažiuoti, autobusų stotelėse nurodyta, kada atvažiuos neįgaliesiems pritaikytas autobusas ar troleibusas.


  10. Graikai jau sukalbamesni? Prašo pagalbos, ruošiasi referendumui (19)

Rinkos pulsas / 2015-07-01 13:05 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Graikija, praleidusi mokėjimo terminą, iki kurio privalėjo grąžinti Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) 1,6 mlrd. eurų skolą, ir praradusi įšaldytas tarptautinės paramos programos lėšas, prašo euro zonos partnerių ir Europos centrinio banko padėti jai išsilaikyti. Apie tai informuoja „Reuters“.


  11. „Būti žydu“: sąmoningumo ugdymas, o gal... naudingų idiotų šou? (15)

Istorija / 2015-07-01 10:55 / Nerijus Šepetys („Naujasis židinys-Aidai“)

Parašius antraštę – visai nepalengvėjo: paprastai taip suręsti klausimai keliami retoriškai, aiškiai akcentuojant paskutinę alternatyvą (1). Tokią kalbėseną skatina poreikis nuplėšti kaukę aiškiems apsimetėliams, o turinio požiūriu „naudingų idiotų“ idioma tetaikoma prokremliniams Vakarų demokratams. Tačiau man rūpimu atveju – niekas nėra aišku. Nesuprasi, ar idėja gera, ar ją įgyvendinant pasiekiamas norimas poveikis, o ir patys norai, tikslai ir užmačios – miglotos. Net neaišku, ar tai atvejis, ar jau reiškinys, ar tik paskiras įvykis.


  12. Graikija griebiasi šiaudo: prašo ES gelbėjimo sandorio (3)

Verslas / 2015-06-30 20:45 / „Lietuvos ryto“ televizija

Į veidą Europos Sąjungai spjaudžiusi ir karčių žodžių jai negailėjusi Graikija prašo Bendrijos neatsukti nugaros. Ant finansinės bedugnės krašto balansuojanti šalis prašo jai suteikti naują finansinės pagalbos paketą, kuris artimiausius dvejus metus padėtų patenkinti finansinius poreikius. Euro zonos ministrai šį prašymą sutiko apsvarstyti.


  13. Ar Lietuvos medžiotojai tebegyvena viduramžiais? (8)

Komentarai / 2015-06-30 18:38 / Paulius Uleckas

Gyvename dinamiškais laikais, spartūs pokyčiai vyksta elektronikos, kompiuterių, ryšių srityse. Prieš dešimtmetį buvo kalbama, jog naujos technologijos suprantamos vien jaunimui, tačiau šiandien bankų kortelės, išmanieji telefonai, buitinės technikos valdymo įrenginiai tapo neatskiriama visų amžiaus grupių gyventojų gyvenimo dalimi. Dar visai neseniai pildėme popierines turto ir pajamų deklaracijas, o šiandien net nesuvokiama, jog gali būti kitokios formos nei elektroninės.


  14. N. Mačiulis: graikams ištarus „ne“ reikės humanitarinės pagalbos (19)

Įžvalgos ir nuomonės / 2015-06-30 18:30 / BNS ir lrytas.lt inf.

Sekmadienį vyksiančiame referendume dėl atnaujintų finansinės pagalbos sąlygų Graikijos gyventojai turėtų nepalaikyti šalies premjero ir balsuoti už taupymą bei reformas, prognozuoja „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Jo nuomone, priešingu atveju tarptautinė bendruomenė taptų fiasko pasibaigusio ekonominio eksperimento liudininke, o pačiai Graikijai, tikėtina, prireiks humanitarinės pagalbos.


  15. Rusija tiria, ar Baltijos šalių nepriklausomybė – teisėta (308)

Aktualijos / 2015-06-30 14:51 / BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Lietuvos aukščiausi pareigūnai antradienį provokacija pavadino Rusijos prokuratūros sprendimą tirti Baltijos šalių nepriklausomybės pripažinimo teisėtumą.


  16. Europoje nebeliks mobiliojo ryšio įkainių (1)

IT ir mokslas / 2015-06-30 14:15 / „Lietuvos ryto“ televizija

Europos Sąjunga sutarė iki 2017-ų metų birželio panaikinti tarptinklinio ryšio mokestį, vadinamąjį roaming'ą. Tai reiškia, kad jau po dvejų metų Europos Sąjungoje keliaujantys asmenys skambinti ir siųsti trumpąsias žinutes galės už tokią pačią kainą kaip ir gimtojoje šalyje. Tarifai mažės jau nuo kitų metų balandžio.


  17. Nesenstantis Ivano Pavlovo šuo (22)

Komentarai / 2015-06-30 06:48 / Aidas Puklevičius

Vienas iš neteisingesnių mitų apie mūsų tautiečius yra tas, kad mes esame atšiaurūs svetimoms bėdoms. Ir pabėgėliai iš karo zonų mums nerūpi, ir savu geru neskubam dalintis, ir taip toliau ir panašiai.


  18. Europos centrinis bankas atsisako Graikijai duoti 6 mlrd. eurų (29)

Europa / 2015-06-29 19:50 / AFP, ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį pasakė, kad bet kokios naujos derybos su Graikija apie jos skolų krizę galėtų vykti po būsimo referendumo, kuriame graikai tars savo žodį dėl reikalaujamų reformų.


  19. Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai: lietuviams nestinga keistybių (21)

Reporteris / 2015-06-29 14:50 / Miglė Munderzbakaitė

Atrodo, kad praėjus 25 metams po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo paskelbimo, 11 metų nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, didžioji dalis visuomenės turėjo išsiugdyti teigiamą požiūrį į svetimšalius. Tačiau net dabar vis dar galima pastebėti į užsieniečius kreivai žvilgčiojančius praeivius, o itin įsidrąsinusieji netgi rodo pirštais ar nužiūrinėja nuo galvos iki kojų.


  20. Penki nauji būdai kovoti su emigracijos pasekmėmis (37)

Komentarai / 2015-06-29 14:39 / Edvardas Čiuldė

Nykstant tautos skaitlingumui dėl išaugusių emigracijos srautų ir sumažėjusio gimstamumo galima pabandyti įsivaizduoti, kad mūsų prioritetas vis tik yra ne kiekybinė populiacijos išraiška, bet kokybiniai anosios parametrai. Taigi, jeigu iš šalies visų pirma išvyksta tie, kurie čia nerado vietos po saule, kaip sakoma, nuskriaustieji ir pažemintieji , atsilaisvina didelės erdvės likimo labiau apdovanotų šeimų reprodukcinei veiklai, tuo pačiu ir veislės pagerinimui.


Populiariausi per 24 val.