Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 9003, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Nuobodus rinkimų vajus menkai veikia politikų reitingus (64)

Aktualijos / 2014-04-19 07:49 / lrytas.lt

Ar bus antrasis prezidento rinkimų turas? Jei bus – kas jame susigrums? Ko partijos gali tikėtis iš artėjančių Europos Parlamento rinkimų? Į šiuos klausimus atsakė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa, surengta kovo 13–17 dienomis, rašo „Lietuvos rytas“. „Lietuvos rytas“ jau vakar skelbė piliečių nuomonę dėl prezidento rinkimų. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė per mėnesį dar labiau paaugino savo reitingą – už ją balsuotų 46,9 proc. apklaustųjų (kovo mėn. – 40,9 proc.).


  2. Reitinguose - socialdemokratų populiarumo pavasaris (15)

Aktualijos / 2014-04-18 21:03 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Visuomenės nuomonių apklausose - socialdemokratų populiarumo reitingų pavasaris: pakilo ne tik pačių partijų, bet ir premjero bei dar dviejų ministrų reitingai. Politologo Kauno technologijos universiteto prof. dr. Algio Krupavičiaus vertinimu, valdančiųjų partijos lyderės vertinimai kyla kaip ant mielių, nes opozicija nepasistengia jų apkarpyti.


  3. ES sutinka derėtis su Rusija dėl dujų tiekimo per Ukrainą (22)

Energetika / 2014-04-18 10:16 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ketvirtadienį Europos Sąjungos (ES) pareigūnai pranešė susitarę derėtis su Rusija dėl dujų tiekimo per Ukrainos teritoriją ir Maskvą įspėjo, kad kuro tiekėjos patikimumas pakibo ant plauko. Apie tai praneša „EUbusiness“.


  4. Į V.Putiną - įtarus B.Obamos žvilgsnis (119)

Įvykiai / 2014-04-18 09:59 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

JAV prezidentas Barackas Obama išsakė santūrią ir atsargią poziciją dėl savo administracijos vėliausio „proveržio“ painioje diplomatijoje su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu, baimindamasis, kad buvo įsigyta katė maiše.


  5. Kandidatų debatai - apie Lietuvos ekonomikos žaizdas (579)

Aktualijos / 2014-04-18 08:12 / lrytas.lt

Ketvirtadienio vakarą LRT studijoje susirinko visi septyni kandidatai į prezidentus. Į žurnalisto Edmundo Jakilaičio moderuojamus debatus sutiko ateiti ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri iki šiol vykusiose kandidatų akistatose nedalyvavo. Lrytas.lt duomenimis, prieš laidą D.Grybauskaitė pageidavo atskiro grimo kambario, kur galėtų tinkamai pasirengti laidai nesižvalgydama savo oponentus.


  6. Rusijos šnipų priedanga - ir afrikinis kiaulių maras (94)

Aktualijos / 2014-04-18 08:00 / Tadas Ignatavičius

Apie iš Rusijos kylančias grėsmes garsiai prabilę saugumiečiai turbūt nė neįsivaizdavo, kad šnipinėjimui rusai gali panaudoti afrikinį kiaulių marą. Tačiau tokių įtarimų kilo politikams. Lietuvos politikų ausis pasiekė informacija, kad Rusijos tarnybos, nuo kurių sprendimo priklauso lietuviškos kiaulienos importas į šią šalį, lietuviams pateikė itin keistų reikalavimų.


  7. Ukrainai reikia ateities plano. Alternatyva - karas? (34)

Įvykiai / 2014-04-17 19:10 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Situacija Ukrainoje – labai paini. Kiekviena konflikto pusė pasakoja savo įvykių versiją. Kuo tikėti? Kas yra agresorius? Kas nuskriaustasis? Kas gerietis? Kas blogietis? Į šiuos klausimus aiškiai atsakyti jau neįmanoma. Prieš ketvirtadienį Ženevoje įvyksiančius keturšalius pokalbius padėtis sudėtinga. Tačiau jų dalyvės – Rusija, Ukraina ir Vakarai – turi kai ką bendra: jos visos savo klaidomis prisidėjo prie eskalacijos, kuri šiomis dienomis gali peraugti į bet ką – netgi karą Europoje, rašo vokiečių portalas „n-tv“.


  8. Europarlamento rinkimuose dalyvaus 9 partijos ir viena koalicija (11)

Aktualijos / 2014-04-17 18:39 / BNS ir lrytas.lt inf.

Gegužę vyksiančiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose dalyvaus devynios partijos ir viena koalicija. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį baigė registruoti partijų kandidatų sąrašus, kurie varžysis dėl vienuolikos europarlamentarų mandatų.


  9. Tarp nusiteikusiųjų valdyti Ukrainą - ir „Baltasis Angelas“ (34)

Rytai-Vakarai / 2014-04-17 15:39 / lrytas.lt

Po Maidano įvykių daugelis nežinomų žmonių tapo didvyriais. Viena jų – gydytoja Olha Bohomolec. Tik kodėl ši moteris ryžosi kandidatuoti gegužės 25ąją vyksiančiuose Ukrainos prezidento rinkimuose? Ji norėtų kalbėti apie Ukrainos ateitį, laiką po Krymo aneksijos, apie tai, kokią kryptį renkasi jos tėvynė. Būtent todėl 48-erių O.Bohomolec pasikvietė draugus, kaip juos apibūdina, iš pilietinės visuomenės. Bet tą popietę visi jie susirinko dėl jos ir šūsnies popierių, gulinčių priešais ją.


  10. A.Šedžius su seksperte nevažiuos į Briuselį (82)

Aktualijos / 2014-04-17 14:53 / Martynas Čerkauskas

Ekspremjerės Kazimiros Prunskienės įkurta Lietuvos liaudies partija negalės dalyvauti artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose. Buvusio Seimo nario Andriaus Šedžiaus dabar vadovaujama partija, kurios rinkimų sąrašą paįvairino sekseksperte tituluota Milda Bartašiūnaitė-Rudalevičienė, nesurinko pakankamai parašų, kad galėtų dalyvauti rinkimuose.


  11. Europos Parlamentas ragina griežtinti sankcijas Rusijai (9)

Įvykiai / 2014-04-17 13:57 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjunga turi būti pasirengusi nedelsiant įvesti ekonomines sankcijas Rusijai, pažymima ketvirtadienį Europos Parlamento priimtoje rezoliucijoje (437 balsai už, 49 prieš, 85 susilaikė). Europarlamentarų įsitikinimu, Rusijos elgesys Ukrainoje pažeidžia tarptautinės teisės principus ir „kelia grėsmę pokarinei tvarkai Europoje“, praneša Parlamento spaudos tarnyba.


  12. Nori elektroninės cigaretės? Palauk, kol suaugsi (5)

Rinkos pulsas / 2014-04-16 14:49 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Prekybininkai elektroninėmis cigaretėmis ir jų priedais, net ir nesant atitinkamų įstatymų, pradeda taikyti amžiaus ribojimą pirkėjams, siekdami, kad šių produktų neįsigytų jaunesni kaip 18 metų žmonės.


  13. Dėl Rusijos draudimo importuoti kiaulieną kreiptasi į PPO (45)

Rinkos pulsas / 2014-04-16 12:43 / lrytas.lt

Antradienį ES kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) dėl Rusijos įvesto draudimo importuoti kiaules, šviežią kiaulieną ir tam tikrus kiaulienos produktus iš ES. Rusija uždarė savo rinką Europos Sąjungai 2014 m. sausio pabaigoje – taip visas ES eksportas sumažėjo beveik 25 proc.


  14. V.Putinas siekė ginti ir Estijos rusus (236)

Įvykiai / 2014-04-16 12:02 / lrytas.lt

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas jau prieš du dešimtmečius parodė savo ryžtą pakeisti tarptautinę tvarką, stojusią pasibaigus Šaltajam karui. Buvęs KGB pulkininkas iš Sankt Peterburgo vadovavo pastangoms nuo Estijos atplėšti Narvos regioną, rašo „Bloomberg“. 1993 metais dar jaunas V.Putinas, kuris tuo metu vadovavo Sankt Peterburgo miesto tarybos Išorės ryšių komitetui, padėjo Narvos rusakalbių daugumai suformuluoti planus paskelbti referendumą dėl autonomijos Estijos sudėtyje. Tai atskleidė prieš 21 metus Narvos miesto tarybai vadovavęs Vladimiras Čujkinas.


  15. Ukraina šiepia dantis prieš sukilimą šalies rytuose (1238)

Įvykiai / 2014-04-16 11:46 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos valdžia pagaliau ėmėsi veiksmų malšindama Rusijos organizuojamus neramumus šalies rytuose. Vyriausybės pajėgos antradienį atrėmė maždaug 30 ginkluotų kovotojų ataką Kramatorsko oro uoste – taip prasidėjo antiteroristinė operacija, kurios tikslas – atstatyti tvarką neramioje Donecko srityje. Savo ruožtu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau prakalbo apie pilietinį karą, skelbia naujienų agentūra AP.


  16. Bankininkai - prieš skurdžiausių pensijų didinimą (57)

Komentarai / 2014-04-16 11:41 / Gediminas Kirkilas

Nespėjo premjeras pranešti, visų pirma, sunkiau gyvenantiems šalies piliečiams, kad Vyriausybė sieks didinti mažiausias pensijas, bankiniai ekspertai susijaudino... Šiuo atveju, pirmasis Nerijus Mačiulis, suskubo teigti, jog pensijų kėlimas yra per ankstyvas, esą svarbiau makroekonomika, biudžeto deficitas mažinimas ir pan.


  17. Narystės ES 10-mečiui - įžymybių koncertas Katedros aikštėje (3)

Muzika / 2014-04-16 10:32 / lrytas.lt

Gegužės 1-ąją sukanka lygiai dešimt metų, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Šia iškilia proga LNK televizija 21 val. pakvies prie ekranų ir į Vilniaus Katedros aikštę – čia, įspūdingo dydžioje mobilių ekranų ir konstrukcijų pripildytoje scenoje, nugriaudės šventinis koncertas „Mes švenčiam 10 metų ES“.


  18. Kultūrologai diskutuoja, ar istoriją rašo nugalėtojai? (2)

Istorija / 2014-04-16 06:50 / lrytas.lt

„Deja, turime pripažinti, kad Rusijos ir Baltijos šalių postkomunistinė istorija labai nepalanki tam, kad istorinės atminties konfliktas taptų mažiau aštrus. Reikalas tas, kad šitas konfliktas daug kam yra naudingas tiek Baltijos šalyse, tiek Rusijoje“, – teigė kultūrologas Andrius Martinkus, kurį žurnale „Kultūros barai“ kalbino su jo kolega Tomas Kavaliauskas.


  19. Italų virėjas D.de Michele gardumynus traukia iš močiučių lobyno (4)

Skonis / 2014-04-15 17:42 / Daiva Lapėnaitė

Italų virtuvė laikoma geriausia, skaniausia ir sveikiausia pasaulyje. Bet ir jai vis sunkiau atsilaikyti prieš globalizacijos, pramonės, migracijos bei kulinarinių šou įtaką. Į pagalbą skuba italų močiutės. Esame tas, ką valgome. Šis populiarus posakis yra italų didžėjaus 40 m. Daniele de Michele, labiau žinomo Donpastos vardu, filosofijos ašis. Improvizuotu virėju, gastronomijos filosofijos aktyvistu, virtuvės poetu vadinamas italas ragina kilti į gastronominę revoliuciją. Prieš ką? Prieš viską suvienodinančią globalizaciją.


  20. Užutrakio rūmų žaizdas gydo atgimę saloninės muzikos vakarai

Istorija / 2014-04-15 17:20 / Rūta Peršonytė

Orios didybės gaubiamas Užutrakio dvaras prieš kelerius metus nusimetė praeities šydą ir prisikėlė naujam gyvenimui. Buvusių grafo Juozapo Tiškevičiaus rūmų salėse dabar vėl, kaip ir prieš šimtą metų, skamba saloninė muzika, vyksta poezijos skaitymai bei kultūrinės diskusijos. Jaukiuose, puikiai restauruotuose rūmuose bei išpuoselėtame parke kiekvienas lankytojas nesunkiai gali pasijausti tarsi namuose.