Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 9785, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Protestų Maidane karta keliasi į Ukrainos parlamentą (37)

Rytai-Vakarai / 2014-10-25 17:14 / lrytas.lt

Rytojaus rinkimus į Ukrainos Aukščiausiąją Radą lydi nežinia – kas laimės? Kas formuos valdančiąją koaliciją? Ar jos apskritai prireiks? Aišku tik viena – parlamento sudėtis keisis iš esmės. Rytojaus pirmalaikiai rinkimai Ukrainoje laikomi svarbiu žingsniu, užbaigiančiu istorinį atotrūkį nuo sovietinės praeities, prasidėjusį nuo barikadų ir kraujo liejimo per protestus Kijeve. Apklausos rodo, kad provakarietiški ir nacionalistinių pažiūrų kandidatai triuškinamai laimės šaliai įtvirtinant savo atsigręžimą į Europą ir nutolimą nuo Rusijos, kuri kursto kruviną separatistų sukilimą pramoniniame Donbaso regione.


  2. G. Sorosas: „Prabusk, Europa – Putino Rusija pranašesnė“ (197)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-10-25 15:58 / lrytas.lt

„Rusija metė iššūkį pačiam Europos egzistavimui. Nei Europos lyderiai, nei patys europiečiai pilnai nesuvokia šio iššūkio ir nežino, kaip su juo geriau susidoroti , - rašo JAV finansininkas ir mecenatas George'as Sorosas leidinyje „The New York Review of Books“ . – Aš tai aiškinu tuo, kad ES apskritai ir euro zona konkrečiai išsimušė iš kelio po 2008 metų finansų krizės“.


  3. Atsisveikinimas su J.M. Barroso, bet ne su ES problemomis (1)

Politiko žodis / 2014-10-25 10:25 / lrytas.lt

Šią savaitę Europos Parlamentas atsisveikino su dešimt metų Europos Komisijai (EK) vadovavusiu Jose Manueliu Barroso. Dešimt metų, kupinų iššūkių ir krizių.


  4. V.Putinas: „Šaltojo karo laimėtoja nori naujos pasaulio tvarkos“ (203)

Įvykiai / 2014-10-25 08:05 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Šaltojo karo nugalėtoja atrodo yra pasiryžusi pertvarkyti pasaulį pagal savo poreikius, per tarptautinę Valdajaus diskusijų klubo konferenciją Sočyje apie JAV kalbėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.


  5. V. Putino pasitikėjimas savimi: Europa pirks rusiškas dujas (86)

Energetika / 2014-10-24 19:54 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė nemanąs, kad Europos šalys liausis pirkusios gamtines dujas iš Rusijos, nes tiesiog nėra realios alternatyvos.


  6. ES savo viršūnių susitikime parėmė Ukrainą (36)

Rytai-Vakarai / 2014-10-24 18:22 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjunga (ES) savo viršūnių susitikime Briuselyje demonstratyviai parėmė Ukrainą ir paragino Rusiją labiau prisidėti prie padėties Rytų Ukrainoje stabilizavimo, praneša agentūra „Reuters“.


  7. Rašytojas G. Leineweberis V. Putino su A. Hitleriu nelygina (5)

Literatūra / 2014-10-24 13:11 / Audronė Urbonaitė

Vokietijoje gyvenantis rašytojas Gino Leineweberis teigia, kad vokiečiai daugiausia skaito kriminalinius romanus, o leidėjams rūpi tik tiražai, bet ne knygų turinys. Ilgai Hamburgo rašytojų sąjungai vadovavęs literatas lankėsi Vilniuje.


  8. A. Merkel: sankcijos Rusijai privalo išlikti (76)

Europa / 2014-10-24 11:55 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Paliaubų tarp ukrainiečių karių ir Rusijos remiamų separatistų Rytų Ukrainoje nėra visiškai laikomasi, todėl Europos Sąjunga (ES) privalo ir toliau taikyti sankcijas Rusijai, penktadienį pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kuria remiasi „Global Finance“.


  9. R. Masiulis: „Europa - labai priklausoma nuo energijos importo“ (1)

Energetika / 2014-10-23 18:59 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Britų dienraščio „Financial Times“ organizuotame Europos dujų sektoriaus viršūnių susitikime energetikos ministras Rokas Masiulis pabrėžė, kad Europa yra labai priklausoma nuo energijos importo.


  10. Rusijos teismas triskart sumažino užstatą už „Jūrų vilką“ (19)

Rinkos pulsas / 2014-10-23 17:52 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos Murmansko teismas ketvirtadienį tris kartus sumažino užstatą už sulaikyto Lietuvos žvejybos laivo „Jūrų vilkas“ paleidimą - nuo 113 mln. rublių iki 36,6 mln. rublių (nuo 7,4 iki 2,4 mln. litų), BNS patvirtino laivo savininkų advokatas Vladimiras Odiagaila.


  11. Dėl sveikatos problemų Kipro vadovo nebus ES viršūnių susitikime

Europa / 2014-10-23 14:42 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Kipro prezidentas Nicos Anastasiades ketvirtadienį buvo trumpam hospitalizuotas Briuselyje dėl padidėjusio kraujospūdžio, kai atskrido dalyvauti Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime, pranešė vyriausybė.


  12. Europa toliau rems Ukrainą ir įsileis jos prekes be muitų (29)

Rinkos pulsas / 2014-10-23 13:50 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) pritarė Gabrieliaus Landsbergio parengtam pranešimui dėl teisės akto, kuriuo iki 2015 m. pabaigos pratęsiamas bemuitis Ukrainos prekių importas į Europos Sąjungą. Tam pritarė 497 EP nariai, nepritarė 78, o susilaikė 56.


  13. Ar lietuviški sūriai nurungs olandiškus? Patys olandai to bijo (29)

Rinkos pulsas / 2014-10-23 11:48 / Marius Jokūbaitis ("Lietuvos rytas")

Rusijos rinką paskelbus embargą praradę Olandijos sūrių gamintojai baikščiai dairosi į Baltijos šalis. Jie baiminasi, kad čia pagaminti pieno produktai savo kaina nukonkuruos vakarietišką produkciją.


  14. Karo laivų „Mistral“ maršrutas driekiasi nebūtinai į Rusiją (52)

Rytai-Vakarai / 2014-10-23 09:35 / „Lietuvos rytas“

Desantinių karo laivų „Mistral“ pardavimas Rusijai šiuo metu neatrodo pati geriausia mintis. Bet juos galėtų nupirkti kita, Paryžiui kur kas draugiškesnė, pusė, o laimėtų ir Prancūzija, ir Europos Sąjunga. Pagal 2011 metų susitarimą, kurį su Maskva sudarė buvusio Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy administracija, pirmasis iš dviejų laivų „Mistral“ Rusiją turi pasiekti spalio pabaigoje, rašo „Lietuvos rytas“. Tiesa, rugsėjį jau kitas Eliziejaus rūmų šeimininkas François Hollande’as pareiškė, jog sandorio užbaigti kol kas neįmanoma dėl įtemptos situacijos Ukrainoje.


  15. Žaidimas ties baudos riba. Tikroji Tautvydo Barščio istorija (228)

Verslo genas / 2014-10-23 08:24 / Artūras Jančys

Tautvydas Barštys jau daug metų nesitraukia iš turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašų. Šįkart su 255 mln. Lt jis užima 13-ąją vietą. Jo vadovaujama įmonių grupė „KG Group“ – viena sėkmingiausiai veikiančių bendrovių klasikinio – gamybos verslo – padangėje. Net ir tapęs žymiu verslininku 56 metų T.Barštys išliko paprastu, atlapaširdžiu kauniečiu. Jam maloniau pasisveikinti ir pasikalbėti su eiliniu „Kauno grūdų“ malūnininku, nei su „plastikiniu“ išsičiustijusiu politiku. Juokaudamas verslininkas save kartais vadina „runkeliu“, nepretenduojančiu į elito gretas. Iš tiesų T.Barščio asmenybė ir jo verslo istorija yra tarsi laisvosios rinkos atsiradimo, skausmingo ir dramatiško, truputį komiško ir savaip žavaus, veidrodis.


  16. M. Bastys siūlo stiprinti žiniasklaidos savireguliaciją (5)

Aktualijos / 2014-10-22 14:29 / lrytas.lt

Socialdemokratų nuomone, konservatorių siūlymas į Visuomenės informavimo etikos asociaciją įtraukti Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferenciją pažeistų demokratinės visuomenės egzistavimo principus: valstybės ir Bažnyčios atskyrimo principą, žiniasklaidos, kaip ketvirtos valdžios, atskirtumo ir savarankiškumo principą ir kt.


  17. Norime atsispirti Maskvai? Grąžinkime į mokyklas rusų kalbą (76)

Komentarai / 2014-10-22 13:55 / Artūras Jančys

Rusofobija jau peržengė sveiko proto ribas. Atvejis, kai Anykščių rajono miestelio seniūnas sulaukė kaltinimų esantis vos ne Kremliaus agentas todėl, kad parke pasodinu du putino medelius, net be specialių tyrimų parodo, jog mūsų tautiečių makaulės suminkštėjimo koeficientas vienas didžiausių Europos Sąjungoje. Aišku, gal neverta šaipytis iš politika tik apčiuopomis besidominčių žmonių. Jie nuolat girdi žinias, kad rusai kariauja informacinį karą prieš Lietuvą, pasitelkdami ne tik istorijos klastotes, bet ir Olego Gazmanovo dainas, senas sovietines komedijas „su Šuriku“ ir šlapios dešros prekės ženklą („Tarybinė dešra“).


  18. Baltarusiai tampa vis didesniais savo šalies patriotais (18)

Rytai-Vakarai / 2014-10-22 13:02 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Šią vasarą autoritariškas Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka pribloškė savo buvusią sovietinę valstybę pirmą kartą per du dešimtmečius nuspręsdamas svarbią kalbą pasakyti ne rusų, o baltarusių kalba. Baltarusijoje, kuri ribojasi ir su Europos Sąjunga (ES), ir su buvusia šeimininke Rusija, rusų kalba tebėra plačiausiai vartojama, o baltarusių kalba dažnai nustumiama į paribį.


  19. Europos Komisijos vadovo atsisveikinimo kalba sutikta santūriai (1)

Europa / 2014-10-22 11:56 / BNS ir lrytas.lt inf.

Dešimtmetį Europos Komisijai vadovavęs Jose Manuelis Barroso antradienį Europos Parlamente pasakė atsisveikinimo kalbą, kurios pasiklausyti atėjo nedaug įstatymų leidėjų, o iš tų, kurie visgi atėjo, jis sulaukė nevienareikšmių vertinimų, rašo Briuselio nepriklausoma naujienų svetainė EUobsever.


  20. Telšių žydų kultūrą primindamas kūrėjas nori padauginti šviesos (2)

Dailė / 2014-10-22 10:20 / Radvilė Rimgailaitė

Lietuvių tauta yra maža ir visais laikais buvo įtakojama kitų didesnių tautų kultūrų. Todėl iš dalies suprantama ta baimė prarasti tautinį identitetą. Tačiau litvakų kultūros dalies eliminavimas labai skurdina visą Lietuvos kultūrą. Galėtume didžiuotis gausybe litvakiškos kilmės pasaulio įžymybių.


Populiariausi per 24 val.