Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 10214, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Informacinio karo ginklas – patyčios iš Lietuvos istorijos (83)

Aktualijos / 2015-02-26 23:08 / Dalia Gudavičiūtė

Prastai lietuvių kalbą mokantys internautai pradėjo tyčiotis net iš pergalės istoriniame mūšyje ir šaipytis Lietuvos kariuomenės. Internete platinamas Krašto apsaugos ministerijos leidinyje „Karys“ paskelbtas piešinys su įžūliai pakeistu turiniu. „Žmonės darbuojasi! Pastebėjote, kiek klaidų? Tai elementarus bandymas kurti priešišką informacinę operaciją“, – sakė žurnalo „Karys“ vyriausiasis redaktorius Darius Varanavičius.


  2. Dėl dujų tiekimo Ukrainai – F.Mogherini ir S.Lavrovo pokalbis (5)

Rinkos pulsas / 2015-02-26 20:19 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini ketvirtadienį telefonu kalbėdama su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu tarėsi apie dujų tiekimą Ukrainai ir Minsko paliaubų sutarties vykdymą.


  3. EK: „Seksualinių mažumų teisės Lietuvoje yra pažeidžiamos“ (37)

Aktualijos / 2015-02-26 17:18 / BNS ir lrytas.lt inf.

Europos Komisijai (EK) aiškinantis, ar Lietuvos Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas neprieštarauja Europos Sąjungos (ES) teisei, grupė europarlamentarų ketvirtadienį kritikavo Lietuvą dėl šalyje vykstančios seksualinių mažumų diskriminacijos.


  4. V.Baltraitienė: įsipareigojimai – ir ministerijai, ir ūkininkams (1)

Politiko žodis / 2015-02-26 14:36 / lrytas.lt

- Kaip pristatytumėte Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą, kokia jos esmė?


  5. S. Lavrovas moko Vakarus: „Idealių paliaubų nebūna“ (25)

Įvykiai / 2015-02-26 10:52 / „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį pareiškė, kad Kijevas ir jo sąjungininkai Vakaruose kelia neįgyvendinamas sąlygas savo sunkiosios ginkluotės atitraukimui nuo fronto linijos Rytų Ukrainoje.


  6. Europos Komisija sutiko steigti bendrą energetikos rinką (1)

Energetika / 2015-02-25 17:32 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Europos Komisija (EK) sutiko su siūlymais steigti bendrąją Europos energetikos rinką. Planas sukurti vadinamąją Energijos Sąjungą suteiktų EK svaresnį žodį derybose dėl dujų tiekimo sutarčių. Apie tai praneša BBC. Iš dalies toks sprendimas skirtas mažinti Europos priklausomybę nuo rusiškų dujų vis labiau kylant įtampai dėl konflikto Rytų Ukrainoje.


  7. A. Merkel neatmeta naujų sankcijų galimybės Rusijai (7)

Įvykiai / 2015-02-25 16:02 / Reuters, BNS ir lrytas.lt inf.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, trečiadienį priėmusi Švedijos ministrą pirmininką Stefaną Lofveną, pasakė, kad Europa turėtų būti pasirengusi skirti naujas sankcijas Rusijai dėl Ukrainos, bet pridūrė turinti vilties, jog dabartinės paliaubos galiausiai duos teigiamų rezultatų.


  8. Europos Sąjunga rėžė ultimatumą Graikijai (12)

Rinkos pulsas / 2015-02-25 14:36 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble trečiadienį pabrėžė, kad Graikija, išsikovojusi trumpą atokvėpį per derybas dėl savo skolos, negaus „nė vieno euro“, kol neįvykdys įsipareigojimų, prisiimtų pagal šiuo metu galiojančią paramos programą. Apie tai informuoja „EUbusiness“.


  9. Britai siūlo bausti Rusiją, o ši sako atgal kirsianti (15)

Rinkos pulsas / 2015-02-25 13:30 / BNS ir lrytas.lt inf.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pareiškė, kad reikėtų svarstyti galimybę atriboti Rusiją nuo Tarptautinių tarpbankinių finansinių atsiskaitymų organizacijos (SWIFT) tinklo, jeigu Maskvos remiami separatistai ir Rusijos pajėgos toliau stengsis išplėsti savo kontroliuojamas teritorijas Rytų Ukrainoje.


  10. Ukraina bijo dėl Mariupolio, prancūzai ir britai grasina Rusijai (293)

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-25 12:36 / „Reuters“, „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Maskva sulauks naujų Europos Sąjungos sankcijų, jeigu Ukrainos prorusiški separatistai atakuos Kijevo vyriausybės kontroliuojamą Mariupolio uostamiestį, trečiadienį pareiškė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent'as Fabiusas. Tuo tarpu Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pareiškė, kad reikėtų svarstyti galimybę atriboti Rusiją nuo Tarptautinių tarpbankinių finansinių atsiskaitymų organizacijos (SWIFT) tinklo.


  11. Rusijai atsisakius „Pietų srauto“, ES dairosi į kitas valstybes (4)

Energetika / 2015-02-25 10:25 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijai netikėtai atsisakius „Pietų srauto“ dujotiekio statybų projekto, Europos Sąjunga (ES) norėtų bendradarbiauti su Azerbaidžanu, Turkmėnija ir Alžyru, rašo „The Financial Times“ (FT). Vasario 25 dieną ES energetikos komisaras Marošas Šefčovičius pateiks Briuselyje savo projektą dėl Energetikos sąjungos, kuri turėtų būti sukurta iki 2030 metų.


  12. Medikų klaida – draudimo bendrovės nauda. O kas – žmogui? (6)

Mano pinigai / 2015-02-25 10:22 / lrytas.lt

Nelaimės, kurios užklumpa ne kur kitur, bet pačiose gydymo įstaigose – itin skaudžios. Žmonės kloja pinigus advokatams, nervinasi, kai jų skundus svarsto speciali komisija, daugybę metų teismų slenksčius. Ir tik retai kada prisiteisia atlygį už medikų padarytą žalą. Ne ką saldžiau ir pačioms gydymo įstaigoms, – nors jos ir yra apsidraudusios civilinę atsakomybę, draudimo įmokoms jos išleidžia milijonus eurų.


  13. Iškraipyta istorija: tai buvo ne Maidano metinės (93)

Komentarai / 2015-02-24 17:16 / Alvydas Medalinskas

Praėjusį savaitgalį, kai Ukraina rengė Orumo eiseną, neretai teigta, kad tai Maidano metinės. Toks požiūris iškraipo istoriją. Vasario 22 d. galima minėti tik metines, kai pašalintas iš valdžios prezidentas Viktoras Janukovyčius, pagerbti atminimą, (kas ir padaryta), žuvusiųjų, pavadintų Dangaus Šimtine. Bet ne minėti Maidano metines.


  14. Estai su JAV „trolina“ Rusiją: pasienyje surengė karinį paradą (486)

Europa / 2015-02-24 10:53 / BNS ir lrytas.lt inf.

Estija vasario 24-ąją švenčia savo Nepriklausomybės dieną. Kasmet ši diena tradiciškai paminima kariniu paradu Talino centre. Tačiau šiemet estai priėmė netradicinį ir drąsų sprendimą: karinį paradą kartu su Nyderlandų ir JAV kariais prie pat Rusijos sienos.


  15. Baisiausias scenarijus: jei Rusijos karinės pratybos virstų karu (265)

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-24 10:30 / Vaidas Saldžiūnas

Šaltojo karo laikais priešininkai itin atidžiai stebėdavo vieni kitų karines pratybas ir net pakeldavo parengties lygį. Buvo baiminamasi, kad tokios pratybos gali būti įžanga į netikėtą karinę invaziją. Tokie laikai grįžo ir panašaus karinio scenarijaus dabar baiminamasi Baltijos šalyse, rašo „Newsweek“.


  16. Seimo trejeto komandiruotė atsiėjo net 10 tūkst. eurų (121)

Aktualijos / 2015-02-23 17:40 / Lina Bartkutė

Praėjusiais metais Seimo nariai nevengė kelionių į tolimas šalis. Daugiausia mokesčių mokėtojų kišenes patuštino Loretos Graužinienės, Gedimino Kirkilo ir Andriaus Kubiliaus trijulė. Jie su svita komandiruotės į Pietų Korėją metu išleido net 10 tūkst. eurų.


  17. Operos teatras atidaro Zuikių mokyklą

Meno pulsas / 2015-02-23 10:59 / lrytas.lt

„Šimtas zuikių susirinko, net žalia girelė linko. Pakalbėję, pasitarę, jie mokyklą atidarė.“ Šios daugeliui žinomos Eduardo Mieželaičio poemos vaikams „Zuikis puikis“ eilutės netrukus pavirs muzikos garsais, o pamokanti istorija – kamerine opera vaikams.


  18. Smunkanti Rusijos ekonomika Lietuvos nepaskandins (22)

Rinkos pulsas / 2015-02-23 08:52 / Jevgenijus Bardauskas, Giedrė Baltrušytė, LRT Televizijos laida „Savaitė“, lrt.lt

Bankai mažina šių metų bendrojo vidaus produkto augimo prognozę, šalies ekonomika patirs 0,5 mlrd. litų nuostolį. Skamba nelabai guodžiamai. Beveik visi praradimai susiję su Rusija. Nepaisant Rusijos taikomų sankcijų ir kitokių pagalių kaišiojimo į Lietuvos verslininkų ratus, kaimyninė šalis pernai išliko svarbiausiu užsienio prekybos partneriu, tačiau prognozuojama, kad šiemet eksportas iš Lietuvos į Rusiją mažės ketvirtadaliu.


  19. Režisierius E.Kusturica prieš koncertą Vilniuje prikando liežuvį (26)

Užsienio žvaigždės / 2015-02-23 06:21 / Ramūnas Zilnys („Lietuvos rytas“)

Beprotiškai talentingas, bet nuolat sukeliantis pasipiktinimą. Toks yra Balkanų kino režisierius, aktorius ir muzikantas Emiras Kusturica (60 m.), kitą savaitę atvykstantis į Vilnių, rašo „Lietuvos ryto“ žurnalas „TV antena“.


  20. Tyrimas: kaip maitinasi ir kuo svaiginasi Lietuvos studentai?

Medicinos žinios / 2015-02-22 19:23 / naujienos.vu.lt

VU Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto lektorius dr. Valerijus Dobrovolskis išanalizavo ir kompleksiškai pagal socialines demografines charakteristikas įvertino Lietuvos aukštųjų universitetinių mokyklų studentų mitybos ypatumus, fizinį aktyvumą, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimą. Toks tyrimas Lietuvoje atliktas pirmą kartą, o jo duomenys verčia susimąstyti: ar mūsų studentai yra sveiki?


Populiariausi per 24 val.