Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 9532, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. A. Rasmussenas: „Rusija įžūliai pažeidžia Ukrainos suverenumą“ (487)

Įvykiai / 2014-08-29 16:07 / AFP, AP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos pajėgos, tiesiogiai dalyvaujančios karinėse operacijose Ukrainos teritorijoje, įžūliai pažeidžia tos šalies suverenumą ir teritorinį vientisumą, penktadienį pareiškė NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas. „Nepaisant tuščių Maskvos paneigimų, dabar jau aišku, kad Rusijos kariai ir technika neteisėtai kirto sieną su rytų ir pietryčių Ukraina, – pažymėjo A.F.Rasmussenas.


  2. Politikai ragina stiprinti karinį bendradarbiavimą su Ukraina (7)

Aktualijos / 2014-08-29 15:36 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų užsienio reikalų komitetai (URK) ragina Europos Sąjungą (ES) ir NATO stiprinti karinį bendradarbiavimą su Ukraina ir įvesti platesnes ekonomines bei politines sankcijas Rusijai.


  3. Gyvūnams - laisvė, žmogui – gardesnis kąsnis

Kaimas / 2014-08-29 14:29 / lrytas.lt

Smėlio, žolės ir grūdų prisilesusios vištos deda kiaušinius, kurių skonio nė neverta lyginti su kiaušinių, padėtų narveliuose auginamų vištų. Pievose laigančių galvijų pienas taip pat daug gardesnis, nei rišamų tvartuose. O ir kiaulių, kurios gali pasiknisti purvyne, gyvenimas - „saldesnis“, o mėsa – skanesnė, nei saulės niekada nė nemačiusių gyvulių.


  4. Turkija paskelbė naujos vyriausybės sudėtį

Įvykiai / 2014-08-29 14:05 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį patvirtino naują ministrų kabinetą, kuriame dominuoja jo ištikimi sąjungininkai - kitą dieną po to, kai patikėjo buvusiam užsienio reikalų ministrui vyriausybės vairą, o vietoje jo buvo paskirtas buvęs Europos reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu.


  5. Ukraina nori tapti ypatinga JAV sąjungininke (19)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-29 10:26 / BNS ir lrytas.lt inf.

Ukraina tikisi įgyti pagrindinės JAV sąjungininkės statusą tarp šalių, kurios nėra NATO narės, ketvirtadienį paskelbė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba (SNBO).


  6. Karo istorikas lietuviams pataria pasirūpinti konservais (539)

Aktualijos / 2014-08-29 10:24 / lrytas.lt

Karo istorikas Valdas Rakutis Europai ir Lietuvai piešia liūdną scenarijų: esą nepraeis net metai, kai savo teritorijos vientisumą teks ginti ir Lietuvai, todėl ragina rimtai ruoštis tiek šalies valdžią, tiek gyventojus. Tai praneša „Lietuvos ryto“ televizija. Pusmetį Ukrainoje trunkantis karas įgauna naujas formas: paslaptingus karius, pramintus „žaliaisiais žmogeliukais“, keičia Rusijos kariai.


  7. Kai joji ant jaučio, bijoti varlės nereikia (16)

Komentarai / 2014-08-29 10:14 / Liudas Dapkus

Kad tu gyventum įdomiais laikais – dviprasmiškas tas senovės kinų palinkėjimas teko ir mums su jumis, bendralaikiai. Įvykiai kaip kraujo klanas plinta ant grindinio iš pradurto kūno. O mes visi žinome: čia tik pradžia. Nujaučiame, nes tai – istorinis europiečio atminimas. Prisiminti karą, nors jo nematei.


  8. V. Putino patarėja pripažino: Rusija veržiasi į Ukrainą (895)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-28 20:06 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Reaguodamas į Rusijos kariuomenės veiksmus Ukrainoje prezidentas Petro Porošenka atšaukė planuotą vizitą užsienyje. Ukraina ketvirtadienį paskelbė, kad „Rusijos kariai“ užėmė strategiškai svarbų pasienio miestą šalies pietryčiuose prie Azovo jūros, kuriame tebesitęsia įnirtingi susirėmimai. „Vakar Rusijos kariai perėmė kontrolę Novoazovsko mieste“, – sakoma Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame pranešime, kuriame taip pat nurodoma, jog buvo užimti keli aplinkiniai kaimai.


  9. M. Platini su S. Blatteriu dėl FIFA vadovo kėdės nekovos (2)

Futbolas / 2014-08-28 13:08 / BNS ir lrytas.lt inf.

Europos futbolo asociacijų sąjungai (UEFA) vadovaujantis prancūzas Michelis Platini neketina ateinančiais metais kelti savo kandidatūrą Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) prezidento rinkimuose.


  10. Atvėsusioje Nidoje – žiūrimas ir kuriamas kinas

Kinas / 2014-08-28 07:56 / Emilija Lapė

Nors iš paplūdimio veja vėjas, grėsmingos bangos ir atvėsęs oras, Nidoje poilsiautojams vis dar yra ką veikti. Kasdien Nidos kultūros centre „Agila“ galima pamatyti net keletą per pastaruosius metus Baltijos šalyse sukurtų filmų. Mat čia vyksta „Baltijos banga“ – pirmasis ir kol kas vienintelis tarptautinis trijų Baltijos šalių filmų festivalis. Jame galima rasti ir Skandinavijos šalių kino šviežienos.


  11. Ministras už protestuojančių mokytojų įžvelgia svetimas rankas (137)

Aktualijos / 2014-08-27 22:39 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Streikuoti žadantys mokytojai pasigenda socialinio dialogo ir reikalauja mokinio krepšelį bei mokytojų bazinę algą atstatyti iki priekrizinio lygio.


  12. J. Neverovičius prabilo apie tai, kodėl jam iškasė duobę (351)

Aktualijos / 2014-08-27 21:49 / Marius Jokūbaitis

Ministro posto netekęs Jaroslavas Neverovičius ramiai dairosi mokyklinių prekių savo vaikams, o politinių viceministrų skyrimą vadina absurdu, kainuojančiu valstybei šimtus milijonų litų. Visada bandęs išlikti diplomatiškas lenkų mažumos deleguotas J.Neverovičius šiandien rėžia – energetikoje kuriamas monopolis, kuriame veiks išskirtinės ir iš aukščiau palaimintos advokatų kontoros, konsultantų kompanijos. „Man tai nepriimtina“, – vakar „Lietuvos rytui“ sakė J.Neverovičius. Iš ministro kėdės išverstas jis ilgai tylėjo, kol ryžosi atvirai prabilti apie nepavydėtiną situaciją, į kurią pateko ne savo valia.


  13. Ukraina: Rusija žiemą sustabdys dujų tiekimą Europai (212)

Įvykiai / 2014-08-27 16:53 / lrytas.lt

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas skambina pavojaus varpais. Per vyriausybės posėdį premjeras pareiškė, kad Kijevas žino apie Rusijos planus sustabdyti dujų tiekimą Europai artėjančią žiemą. Rusijos ir Vakarų konfliktas gali dar pagilėti, skelbia „Reuters“.


  14. P. Porošenka teigia, kad taikai Ukrainoje pritaria visi (84)

Įvykiai / 2014-08-27 13:07 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį pareiškė, kad visos šalys palaikė Kijevo pasiūlymus, turinčius padėti nutraukti kautynes rytų Ukrainoje, po derybų Minske su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Bet pastarasis gūžčioja pečiais: „Tai ne mūsų reikalas“.


  15. Išmušė A.Lukašenkos žvaigždžių valanda (14)

Komentarai / 2014-08-27 11:57 / Alvydas Medalinskas

Šio antradienio, kai Minske susitiko Europos Sąjungos (ES) aukšto rango vadovai su Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano, t.y. šalių įeinančių į Muitų Sąjungą, prezidentais labai laukė Aliaksandras Lukašenka. Pirmą kartą vienu metu jis tapo reikalingas ir Rusijai, ir ES nors anksčiau kiekvieną kartą laviruodamas bei stengdamasis išsilaikyti pats ir išlaikyti savo šalies ekonomiką, jis galėjo džiaugtis tik kurios nors vienos pusės dėmesiu bei parama. Ir žinojo, kad tiek vieni, tiek kiti jį priima per sukąstus dantis.


  16. Rugpjūčio 27-oji. Rusiško kino ir pirmojo naftos gręžinio diena

Vasaros naujienos / 2014-08-27 00:01 / Arnoldas Lukošius

Praktiškai galime švęsti naftos gavybos industrijos gimtadienį – šią dieną 1859 m. JAV įrengtas pirmas pasaulyje naftos gręžinys. Rusija, tęsdama Sovietinio kino dienos šventimo tradiciją, švenčia Rusiško kino diena. Taigi, visi šio keisto meno gerbėjai turi progą prisiminti, kad ir toje šaly gimsta tikri talentai. O iškankinti Rusijos propagandos šiandien gali su džiaugsmu prisiminti 2000 m. –kilus gaisrui Ostankino televizijos bokšte nutrūko rusiškų kanalų transliacija.


  17. Vladimirą Putiną Minske domino ne taika, o Rusijos nuostoliai (883)

Įvykiai / 2014-08-26 23:50 / BNS, ELTA, AFP ir lrytas.lt inf.

Susitikimo pradžioje Rusijos prezidentas žymiai daugiau dėmesio panoro skirti ne kariniams veiksmams Rytų Ukrainoje, o ekonominėms sankcijoms. V.Putinas pabrėžė, kad Ukraina kažkada buvo integrali sovietų ekonomikos dalis ir kad jos ryšiai su buvusiomis Sovietų Sąjungos šalimis vis dar stiprūs. Jo teigimu, Rusijos draudžiamos ES prekės plaukia į Rusiją būtent per Ukrainą. 10 minučių kalboje jis beveik neužsiminė apie karinį konfliktą Rytų Ukrainoje ir Rusijos vaidmenį jame.


  18. Nemalonus triukas: po vasaros šilumos kainos vėl padidės? (42)

Energetika / 2014-08-26 10:39 / Arūnas Karaliūnas

Miesto valdžia giriasi, kad rugpjūčio mėnesį centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Kaune buvo viena mažiausių šalyje – pigiau moka tik uteniškiai. Gyventojams nevertėtų pernelyg džiūgauti, mat spustelėjus šalčiui situacija gali pasikeisti. Vienos geros žinios neįmanoma nuneigti – per metus šilumos kaina Kaune sumažėjo net 34 procentais ir pagal šį rodiklį pavyko smarkiai aplenkti kitus didžiuosius miestus.


  19. Kurdų kovotojai Turkijoje pagrobė tris kinus (2)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-26 10:21 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Įtariami kurdų kovotojai Turkijos pietryčiuose, netoli sienos su Iraku ir Sirija, pagrobė tris inžinierius ir Kinijos, remdamasi saugumo šaltiniais, skelbia „Reuters“.


  20. L.Linkevičius: „Galima suprasti norą nepakenkti Rusijai“ (56)

Aktualijos / 2014-08-26 09:10 / BNS ir lrytas.lt inf.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia suprantantis Vokietijos kanclerės Angelos Merkel išsakytą norą rasti tokį Ukrainos krizės sprendimą, kuris nepakenktų Rusijai, tačiau pažymi, kad svarbu nepakenkti ir Ukrainai.


Populiariausi per 24 val.