Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 9884, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Rusija piktinasi „lietuvišku chamiškumu“ ir žada boikotą (687)

Aktualijos / 2014-11-22 22:33 / Eugenija Grižibauskienė

Į Dalios Grybauskaitės politinę retoriką sureagavo ir kitų partijų atstovai Rusijos Dūmoje. Štai Rusijos liberalų demokratų partijos frakcijos atstovas deputatas Aleksandras Kurdiūmovas interviu laikraščiui „Vzgliad“ sakė: „Nereaguoti į tokius žodžius negalima. Iš tikrųjų tai, ką pasakė Dalia Grybauskaitė, protingas žmogus neturi sakyti. Dabar mažos šalys, kurios priklauso Europos Sąjungai, dedasi didelėmis“.


  2. Ačiū kaimynams: Lenkiją kirsime pusvalandžiu greičiau (34)

Rinkos pulsas / 2014-11-22 17:04 / Arūnas Dumalakas

Lengvųjų automobilių, vilkikų ir autobusų vairuotojai, vykstantys iš Lietuvos per Lenkiją, jau įvertino prieš porą savaičių atidaryto Augustavo aplinkkelio naudą. Jis tapo magistralės „Via Baltica“, jungiančios Varšuvą ir Taliną, dalimi. Kam teko kirsti Augustavą kol nebuvo aplinkkelio, prisimena ilgas automobilių eiles prie šviesoforų. Kartais grūstys šiame Lenkijos pasienio mieste susidarydavo ir naktį. Jose tekdavo praleisti net valandą.


  3. Europos Sąjunga turi savo superherojų – Kapitoną Eurą (29)

Europa / 2014-11-22 15:10 / lrytas.lt

Susipažinkite su Kapitonu Euru – naujuoju Europos Sąjungos (ES) superherojumi. Jo tikslas – Senajame žemyne stabdyti kylančią euroskepticizmo bangą ir išlaikyti Bendriją vieningą, skelbia „The Independent“. Kapitonas Euras iš tiesų neturi jokių antgamtinių sugebėjimų, išskyrus, žinoma, jo „beveik antžmogišką galią įtikinti ir bendrauti daugeliu kalbų“. Superherojus „sprendžia žmonijos problemas ir įveikia Europos priešus naudodamasis intelekto, strateginėmis ir sveiko proto galiomis“.


  4. Maskva jau nori bičiuliautis su Europos Sąjunga (33)

Rinkos pulsas / 2014-11-22 15:05 / BNS ir lrytas.lt inf.

Maskva ketina pateikti Šveicarijos mieste Bazelyje vyksiančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos ministrų susitikime pasiūlymą bendradarbiauti ir užtikrinti laisvąją prekybą tarp Europos Sąjungos (ES) ir Eurazijos Ekonominės Sąjungos (EAES), paskelbė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.


  5. S. Lavrovas: „Vakarai nori pakeisti režimą Rusijoje“ (370)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-22 14:59 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šeštadienį pareiškė, kad tikrasis Vakarų Rusijai taikomų sankcijų tikslas – sukelti protestus ir taip pakeisti valdantįjį režimą šalyje, skelbia naujienų agentūra TASS. Akylesni apžvalgininkai iškart pastebėjo, kad S.Lavrovas pats pavartojo žodį „režimas“, nors tiek jis, tiek kiti pareigūnai Maskvoje stengiasi pabrėžti, kad Rusija yra demokratiška valstybė.


  6. Ko bijo konservatorių lyderis Andrius Kubilius? (87)

Aktualijos / 2014-11-22 13:31 / BNS ir lrytas.lt inf.

Opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos - krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius baiminasi, kad tiesioginiuose savivaldos rinkimuose gali laimėti populistai. „Aš nežinau, ar rinkimai pateisins didelius žmonių lūkesčius. Aš kartais galvoju, kad rinkimai bus ne demokratijos, o, liaudiškai tariant, populizmo šventė, kuri gali įnešti daugiau politinio chaoso savivaldos reikaluose“, - šeštadienį Vilniuje vykusiančiame tarybos posėdyje kalbėjo A.Kubilius.


  7. Ar mūsų prezidentė nusikalbėjo? (119)

Komentarai / 2014-11-22 12:57 / Arkadijus Vinokuras

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įvardijo Rusiją teroristine valstybe. O V.Putino režimą – bailiu. Rusijos Dūmoje komunistų frakcija pareikalavo nutraukti diplomatinius santykius su Lietuva. Tuoj pat.


  8. P. Porošenkos svajonė - paraiška dėl narystės ES 2020-aisiais (9)

Rytai-Vakarai / 2014-11-22 10:23 / BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad reformas, kurių tikslas – pasiekti europinį žmonių gyvenimo lygį, reikia pradėti kuo greičiau.


  9. Maidano aukų artimieji užsipuolė P. Porošenką (19)

Įvykiai / 2014-11-21 20:37 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Penktadienį per Maidano aukų atminimo ceremoniją 100 žuvusių protestuotojų artimieji nutraukė Ukrainos prezidento Petro Porošenkos kalbą ir liejo susikaupusį pyktį, skelbia „Reuters“. Artimieji reiškė pasipiktinimą dėl P.Porošenkos nesugebėjimo buvusiems vyriausybės pareigūnams įvykdyti teisingumą. Be to, jie užsipuolė prezidentą neįgyvendinus duoto pažado aukoms suteikti valstybės didvyrių vardą. Tada žuvusiųjų šeimos būtų gavusios atitinkamas išmokas.


  10. Maidano metai: laisvos Ukrainos gimimas ir Rusijos grasinimai (122)

Rytai-Vakarai / 2014-11-21 18:17 / Paulius Gritėnas

Lygiai prieš metus Ukrainoje prasidėjęs Euromaidano judėjimas, siekęs išjudinti šalies eurointegraciją, paskatinti spręsti korupcijos ir nedarbo problemas tapo reiškiniu, pakeitusiu pasaulį. Būtent 2013 metų lapkričio 21 dieną Ukrainos vyriausybė dekretu sustabdė šalies pasiruošimą ratifikuoti sutartį, motyvuodama esamos pramoninės produkcijos nukritimu ir santykių su NVS šalimis pablogėjimu. Ukrainiečių tauta tai suprato kaip išdavystę. Sprendimu pasipiktinę žmonės išėjo į gatves.


  11. Maidano pamokos - ne tik Ukrainai, bet ir Lietuvai (59)

Komentarai / 2014-11-21 13:13 / Alvydas Medalinskas

Vieneri metai nuo įvykių Maidane pradžios. Tai – svarbi data ne tik Ukrainai, bet ir Lietuvai. Jie pakeitė viso regiono veidą, o jeigu kalbėtume apie reakciją į Maidano įvykius Vakaruose ir Rytuose, turėtume pasakyti, kad jie pakeitė ir šių dienų pasaulio veidą. Kartu šie įvykiai yra didelė pamoka Ukrainai, Lietuvai ir pasauliui.


  12. D. Grybauskaitė: „Kas peržengs mūsų teritoriją, bus sustabdyti“ (249)

Aktualijos / 2014-11-21 10:52 / Indrė Vainalavičiūtė

Ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse jau kuris laikas kalbama apie hibridinio karo grėsmes ir kitas provokacijas. Suintensyvėjus Rusijos orlaivių ir laivų judėjimui prie Europos valstybių krantų ir oro erdvės susirūpinta Lietuvos pasirengimu reaguoti į sienų pažeidimus. Lietuvoje aktyviai rengiamos įvairios karinės pratybos su NATO partnerių pajėgomis bei neseniai pasiūlyta Lietuvos kariuomenėje suformuoti greitojo reagavimo pajėgas, kurios galėtų reaguoti nedelsiant ir turėtų pakankamai kovinės galios užkirsti kelią priešiškų jėgų veiksmams šalies teritorijoje taikos metu.


  13. Prisiminkime: Euromaidanas lrytas.lt fotografo objektyve (8)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-21 10:13 / lrytas.lt

Ukraina mini vienų metų sukaktį nuo jos istoriją pakeitusių protestų pradžios. 2013 metų lapkričio pabaigoje ukrainiečiai išėjo į gatves, pasipiktinę tuometinio prezidento Viktoro Janukovyčiaus atsisakymu pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga. Pagrindine protestų ir kovos vieta tapo Kijevo Nepriklausomybės aikštė – Maidanas.


  14. Apklausa: okupantė Rusija dar ilgai nesitrauks iš Ukrainos (15)

Europa / 2014-11-21 06:54 / lrytas.lt

Prorusiški separatistai su Ukrainos pajėgomis kaunasi rytiniuose regionuose jau nuo pavasario. Jungtinių Tautų duomenimis vien nuo balandžio iki rugsėjo vidurio šis konfliktas pareikalavo 3500 aukų, o sužeistųjų skaičius jau viršijo 8 tūkst. Šis karas ne tik pakenkė visai Ukrainai, bet ir pakurstė įtampą tarp Rusijos ir Vakarų. Ukraina ir Vakarai kaltina Rusiją separatistų rėmimu siunčiant Rusijos karius, ginklus ir amuniciją. Naujienų portalo lrytas.lt užsakymu bendrovė „Rinkos tyrimo centras“ atliko apklausą, kurios metu aiškintasi, ką lietuviai mano apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir prarastų Ukrainos teritorijų likimą.


  15. Maidane revoliuciją įžiebę ukrainiečiai nesigaili: eičiau ir vėl (18)

Įvykiai / 2014-11-20 13:10 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Kai vienas Ihorio Romanenkos draugas prieš metus pasiūlė jam eiti į mitingą Kijevo Nepriklausomybės aikštėje, vyras nenumanė, kad taps judėjimo, visiems laikams pakeitusio jo šalį, gimimo liudininku. Šviesiaplaukis kino kūrėjas buvo supykęs ir nusivylęs dėl tuomečio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus pareiškimo, jog jis nusigręžia istorinės sutarties su Europos Sąjunga mainais į glaudesnius ryšius su Rusija.


  16. Skurdo Lietuva: ar taip blogai dirbam, kad tiek mažai uždirbam? (87)

Aktualijos / 2014-11-20 12:32 / Eugenija Grižibauskienė

Europos Sąjunga pasižymi didele darbo užmokesčių įvairove. Vidutinis mėnesinis europiečių atlyginimas (bruto) 2013 metais svyravo nuo 409 eurų Bulgarijoje iki 4 663 eurų Liuksemburge. Be liuksemburgiečių didelį vidutinį mėnesio atlyginimą gavo danai ir airiai – 2013 metais jie vidutiniškai uždirbo atitinkamai 4 561 ir 3 949 eurus. Lietuviai su savo uždirbamu atlyginimu yra atsidūrę visiškoje duobėje – pagal atlyginimų vidurkį Lietuva lenkia tik Bulgariją ir Rumuniją. Tokią statistiką pateikia lenkų naujienų portalas gazeta.pl.


  17. E. Lucasas dėl Rusijos grėsmės: „Lietuvos padėtis sudėtinga“ (25)

Įvykiai / 2014-11-20 09:32 / Žinių radijas

Vieno svarbiausių savaitraščių pasaulyje „The Economist“ vyresnysis redaktorius, beje, lietuviškai suprantantis ir šiek tiek kalbantis Edwardas Lucasas ketverius metus Lietuvoje dirbo korespondentu. Jis buvo vienas pirmųjų užsienio žurnalistų, atvykusių dirbti į Lietuvą. Žinių radijo išskirtiniame interviu E.Lucasas kalbėjo ne tik apie dabartinę geopolitinę padėtį ir ko tikėtis iš Putino, bet ir pažymėjo, jog Lietuvos padėtis dabartiniame kontekste išties sudėtinga.


  18. Politikos mohikanas H.Kissingeris: „Rusija padėtų spręsti krizę“ (87)

Rytai-Vakarai / 2014-11-20 08:52 / lrytas.lt

Politinėmis įžvalgomis ir įspūdinga karjera pagarsėjęs 91 metų Henry Kissingeris išlaiko aštrų protą ir yra pasiruošęs bet kada duoti atkirtį kritikams. Jo nuomonė gerbiama, tačiau jo politinis palikimas kelia didelių klausimų, o kai kurie oponentai mielai nutemptų jį į teismą už karo nusikaltimus.


  19. Latvijos rusakalbiai nenori Ukrainos scenarijaus (14)

Europa / 2014-11-19 21:22 / LETA, ELTA ir lrytas.lt inf.

Nepaisant Rusijos pastangų destabilizuoti padėtį Latvijoje, neseniai įvykę rinkimai parodė, kad šalies etniniai rusai nenori išvysti Ukrainos scenarijaus Rygoje, po susitikimo su Estijos naująja užsienio reikalų ministre Keit Pentus-Rosimannus sakė Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius.


  20. R. Juknevičienę įkvėpęs JAV politikas Amerikoje laikomas kvaiša (75)

Rytai-Vakarai / 2014-11-19 14:12 / lrytas.lt

Po sėkmingų vidurio kadencijos rinkimų respublikonai jau šeimininkauja JAV Kongrese. O tai – blogos naujienos ne tik prezidentui Barackui Obamai, bet ir šalies klimatologams. Bet kokias pastangas mažinti taršą bent jau JAV greičiausiai dusins naujasis Senato Aplinkos ir viešųjų darbų komiteto pirmininkas Jamesas Inhofe’as. Paradoksalu, bet jis – vienas aršiausių klimato kaitos skeptikų Amerikos politikoje. O Lietuvos Seimo narei, konservatorei Rasai Juknevičienei – pavyzdys, rašo „Lietuvos rytas.


Populiariausi per 24 val.