Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 9771, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Žaidimas ties baudos riba. Tikroji Tautvydo Barščio istorija (192)

Verslo genas / 2014-10-22 18:42 / Artūras Jančys

Tautvydas Barštys jau daug metų nesitraukia iš turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašų. Šįkart su 255 mln. Lt jis užima 13-ąją vietą. Jo vadovaujama įmonių grupė „KG Group“ – viena sėkmingiausiai veikiančių bendrovių klasikinio – gamybos verslo – padangėje. Net ir tapęs žymiu verslininku 56 metų T.Barštys išliko paprastu, atlapaširdžiu kauniečiu. Jam maloniau pasisveikinti ir pasikalbėti su eiliniu „Kauno grūdų“ malūnininku, nei su „plastikiniu“ išsičiustijusiu politiku. Juokaudamas verslininkas save kartais vadina „runkeliu“, nepretenduojančiu į elito gretas. Iš tiesų T.Barščio asmenybė ir jo verslo istorija yra tarsi laisvosios rinkos atsiradimo, skausmingo ir dramatiško, truputį komiško ir savaip žavaus, veidrodis.


  2. M. Bastys siūlo stiprinti žiniasklaidos savireguliaciją (5)

Aktualijos / 2014-10-22 14:29 / lrytas.lt

Socialdemokratų nuomone, konservatorių siūlymas į Visuomenės informavimo etikos asociaciją įtraukti Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferenciją pažeistų demokratinės visuomenės egzistavimo principus: valstybės ir Bažnyčios atskyrimo principą, žiniasklaidos, kaip ketvirtos valdžios, atskirtumo ir savarankiškumo principą ir kt.


  3. Norime atsispirti Maskvai? Grąžinkime į mokyklas rusų kalbą (56)

Komentarai / 2014-10-22 13:55 / Artūras Jančys

Rusofobija jau peržengė sveiko proto ribas. Atvejis, kai Anykščių rajono miestelio seniūnas sulaukė kaltinimų esantis vos ne Kremliaus agentas todėl, kad parke pasodinu du putino medelius, net be specialių tyrimų parodo, jog mūsų tautiečių makaulės suminkštėjimo koeficientas vienas didžiausių Europos Sąjungoje. Aišku, gal neverta šaipytis iš politika tik apčiuopomis besidominčių žmonių. Jie nuolat girdi žinias, kad rusai kariauja informacinį karą prieš Lietuvą, pasitelkdami ne tik istorijos klastotes, bet ir Olego Gazmanovo dainas, senas sovietines komedijas „su Šuriku“ ir šlapios dešros prekės ženklą („Tarybinė dešra“).


  4. Baltarusiai tampa vis didesniais savo šalies patriotais (18)

Rytai-Vakarai / 2014-10-22 13:02 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Šią vasarą autoritariškas Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka pribloškė savo buvusią sovietinę valstybę pirmą kartą per du dešimtmečius nuspręsdamas svarbią kalbą pasakyti ne rusų, o baltarusių kalba. Baltarusijoje, kuri ribojasi ir su Europos Sąjunga (ES), ir su buvusia šeimininke Rusija, rusų kalba tebėra plačiausiai vartojama, o baltarusių kalba dažnai nustumiama į paribį.


  5. Europos Komisijos vadovo atsisveikinimo kalba sutikta santūriai (1)

Europa / 2014-10-22 11:56 / BNS ir lrytas.lt inf.

Dešimtmetį Europos Komisijai vadovavęs Jose Manuelis Barroso antradienį Europos Parlamente pasakė atsisveikinimo kalbą, kurios pasiklausyti atėjo nedaug įstatymų leidėjų, o iš tų, kurie visgi atėjo, jis sulaukė nevienareikšmių vertinimų, rašo Briuselio nepriklausoma naujienų svetainė EUobsever.


  6. Telšių žydų kultūrą primindamas kūrėjas nori padauginti šviesos (2)

Dailė / 2014-10-22 10:20 / Radvilė Rimgailaitė

Lietuvių tauta yra maža ir visais laikais buvo įtakojama kitų didesnių tautų kultūrų. Todėl iš dalies suprantama ta baimė prarasti tautinį identitetą. Tačiau litvakų kultūros dalies eliminavimas labai skurdina visą Lietuvos kultūrą. Galėtume didžiuotis gausybe litvakiškos kilmės pasaulio įžymybių.


  7. V. Tomkus: „Kosmoso srityje savo nišą gali rasti įvairūs žmonės“

Visata / 2014-10-22 09:17 / Simonas Bendžius, LRT Radijo laida „60 minučių“, LRT.lt

Programuotojai, lazerių technologijų žinovai, puslaidininkinių medžiagų specialistai, mechatronikos ekspertai – visi jie ir kiti puikūs Lietuvos specialistai savo žinias gali pritaikyti kosmoso pramonėje. Taip interviu LRT radijui kosmoso ekonomikos konferencijoje sako Lietuvos kosmoso asociacijos vadovas Vidmantas Tomkus. „Tai nebūtinai turi vadintis kosmosu. Tai yra žinios, kurios gali būti, yra pritaikytos kosmoso srityje“, – įsitikinęs jis.


  8. A. Lukašenka patikino: „Problemų santykiuose su Rusija nėra!“ (3)

Įvykiai / 2014-10-21 16:42 / lrytas.lt

Susitikime su Rusijos premjeru Dmitrijumi Medvedevu, Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka patikino, kad dvišaliai santykiai ir Eurazijos sąjungos projektas vyksta puikiai, skelbia charter97.org. Baltarusijos lyderis pripažino, kad pastaruoju metu dažnai sulaukia klausimų dėl dvišalių santykių ir bendrų projektų ateities. „Aš galiu drąsiai pasakyti, kad jei Eurazijos sąjunga su Rusija pasieks tokį santykių lygį, kokį turime mes baltarusiai, tada nekils jokių bėdų išlaikant dvi struktūras.


  9. Kaip Suomija atsilaikė prieš Maskvą ir išliko nepriklausoma? (62)

Istorija / 2014-10-21 11:10 / Vitalijus Michalovskis

Skandinavai į Rusiją niekada nežiūrėjo lyg į geraširdį kaimyną, su kuriuo malonu išgerti arbatos. Suomiai, švedai, norvegai visada jautė, kad rusiška meška yra nenuspėjama ir gali padaryti didelę žalą. Maskvos šnipams turtingos Skandinavijos šalys visada buvo labai įdomios. Ir dabar Kremlių erzina, kad Danijos naikintuvai patruliuoja Baltijos šalių oro erdvėje, o Norvegija suteikia alternatyvą rusiškam dujų vamzdžiui. Vis dėlto skaudžiausiai nuo rytinės kaimynės yra nukentėjusi Suomija. Sovietų Sąjunga vos neprarijo šios tūkstančių ežerų šalies.


  10. „Jūrų vilką“ krabų karo liepsnos svilina iš visų pusių (3)

Rinkos pulsas / 2014-10-20 21:00 / Gediminas Pilaitis

Arkties vandenyse sulaikyto Lietuvos žvejybos įmonės „Arctic Fishing" laivo „Jūros vilkas“ bylą dėl įtarimų neteisėtai žūklavus Rusijos išskirtinėje zonoje jau atvertė Murmansko teismas, tačiau tai - dar ne viskas. Įmonei gresia dar vienas civilinys ieškinys Lietuvoje, jeigu paaiškėtų, kad šio krabus gaudžiusio laivo įgula įdarbinta pažeidžiant mūsų šalies ir Europos Sąjungos įstatymus. Kitas Klaipėdos jūrų uoste areštuotas "Arctic Fishing" laivas "Beam" - jau laisvas.


  11. ES sugriežtino sankcijas Sirijos režimui (2)

Įvykiai / 2014-10-20 20:37 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjunga (ES) dar kartą sugriežtino sankcijas Sirijos režimui. Atitinkamą sprendimą savo susitikime Liuksemburge pirmadienį priėmė Bendrijos užsienio reikalų ministrai, praneša agentūra AFP.


  12. Gauti kompensaciją už sveikatai padarytą žalą bus lengviau?

Sveikata / 2014-10-20 14:35 / lrytas.lt

Ar šiandien Lietuvoje sudarytos sąlygos pacientui tinkamai pasinaudoti savo teisėmis į žalos sveikatai atlyginimą? Ar valstybės skirti finansiniai ištekliai tikrai pasiekė pacientus, kuriems žala buvo padaryta? Kokią įtaką pasitikėjimui valstybe, sveikatos apsauga, gydytojais turėjo 10 metų taikytas neefektyvus žalos atlyginimo modelis? Kaip pasiekti, kad klaidos ir nepageidaujami atvejai medicinoje nebūtų slepiami, o pacientai, patyrę žalą sveikatai, galėtų greitai ir be papildomų išlaidų gauti kompensaciją?


  13. Europos Komisijai parūpo žvejybos laivų saugumas

Rinkos pulsas / 2014-10-20 10:26 / lrytas.lt

Žvejybos šiaurės rytų Atlante komisija (NEAFC - angl.North East Atlantic Fisheries Commission) šaukia neeilinį susitariančių šalių susitikimą, tad Lietuvos pastangos ginant interesus tarptautiniuose vandenyse neliko neįvertintos.


  14. Populistas Zagrebo meras suimtas dėl korupcijos

Europa / 2014-10-20 10:00 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Kroatijos kovos su korupcija prokurorai sekmadienį pranešė suėmę kelis asmenis po to, kai buvo atliktas tyrimas dėl įtariamo kyšininkavimo sostinės administracijoje, o vietos žiniasklaida nurodė, kad tarp sulaikytųjų yra ir įtakingas populistas meras Milanas Bandičius.


  15. Europa peržiemos be Rusijos. O kas toliau? (19)

Energetika / 2014-10-20 09:26 / lrytas.lt

Güntheris Oettingeris, kadenciją baigiantis ES energetikos komisaras, užtikrino Europos žmones, kad žiemą niekam neteks šalti. „Tai nuramina“, - rašo Austrijos portalo „Die Presse.com“ apžvalgininkas Matthias Aueris. Atliktas Europos energetikos sistemos pasirengimo funkcionuoti nepalankiausiomis sąlygomis tyrimas, anot komisaro, garantuoja, kad „su nauja energija įsiplieskęs Ukrainos ir Rusijos – pagrindinio gamtinių dujų tiekėjo Europai – konfliktas netaps žmonių mirčių nuo šalčio priežastimi, kaip kad buvo 2006 ir 2009 metais“.


  16. Rusijos ir Ukrainos derybose Milane – netikėta sėkmės prošvaistė (132)

Įvykiai / 2014-10-18 19:27 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija ir Ukraina penktadienį padarė pažangą spręsdamos ginčą dėl gamtinių dujų tiekimo ateinančią žiemą, tačiau Europos lyderiai pareiškė, kad Maskva turi dar daug daugiau nuveikti, kad sutvirtintų trapias paliaubas ir nutrauktų kautynes rytų Ukrainoje.


  17. Ką Europa darys likusi be rusiškų dujų? (258)

Energetika / 2014-10-17 17:02 / lrytas.lt

Artinasi žiema, o Lietuvoje, vis dar uždarinėjamos Ignalinos atominės elektrinės apylinkėse, spėjo jau ir pasnigti. Sniegas tarsi primena mums, ką turėjome ir ką prarandame, ypač dabar, kai Maskva žvangina ginklais Ukrainoje, o Vladimiras Putinas gąsdina sumažinti dujų tiekimą. Europos Sąjungos (ES) vadovai nesėdi sudėję rankų ir rengiasi pačiam blogiausiam scenarijui. Ketvirtadienį paskelbtame pranešime Europos Komisija pateikia galimybių išgyventi nepalankiausiomis sąlygomis tyrimo rezultatus, apimančius 38 šalis (ne tik ES nares), kur numatyti skirtingi scenarijai, tarp jų ir visiškas dujų tiekimo iš Rusijos nutraukimas pusei metų.


  18. Gruzija nepaiso Rusijos ir žada įkurti NATO mokymų centrą (1)

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-17 13:47 / lrytas.lt

Gruzijos gynybos ministras pareiškė, kad jo šalis nepasiduos Rusijos spaudimui neįkurdinti savo teritorijoje NATO mokymų centro arba nevystyti glaudesnių ryšių su Vakarų valstybėmis.


  19. V. Putinas patenkintas susitikimu su P. Porošenka (313)

Europa / 2014-10-17 12:34 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos prezidentas penktadienį sakė, kad jo susitikimas su Ukrainos vadovu Petro Porošenka ir Europos Sąjungos (ES) lyderiais buvo „teigiamas“, tačiau be šių optimistiškų komentarų nebuvo jokių ženklų, kad būtų pasiektas reikšmingas proveržis Ukrainą krečiančiame konflikte.


  20. N. Udrėnas dirbs Ukrainoje, patarinės dėl sutarties su ES (8)

Aktualijos / 2014-10-17 10:27 / BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainai įgyvendinti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga padės buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas ekonomikos klausimais Nerijus Udrėnas.


Populiariausi per 24 val.