Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 9024, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Ukrainos karinė operacija Slovjanske sulaukė V.Putino reakcijos (458)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-24 13:06 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Ketvirtadienį tarp Slovjansko ir Sviatogorsko miestų įvyko susišaudymas. Separatistai praneša apie du žuvusiuosius. "Šiandien ryte tarp Slovjansko ir Sviatogorsko buvo aptikta ginkluotų žmonių grupė. Iš patikros posto ten išvyko mobilioji grupė. Pasak vietinės savigynos atstovų, iš miško į juos pradėta šaudyti", - praneša vietinis portalas. Preliminariais duomenimis, per susišaudymą du žmonės žuvo, yra sužeistų. Slovjanske vėl sutrikęs mobilusis ryšys, virš miesto nuolat suka ratus sraigtasparniai. Trečiadienio vakarą apie 18 val. 30 min. du Ukrainos nacionalinės gvardijos sraigtasparniai, patruliavę prie Slovjansko, buvo apšaudyti.


  2. V.Stundys. Modernaus pasaulio grėsmės mūsų kalbai

Politiko žodis / 2014-04-24 12:01 / Valentinas Stundys

Lietuvių kalba yra valstybinė kalba. Konstitucinis Teismas keliuose savo sprendimuose yra išsamiai aptaręs kalbos konstitucinio statuso turinį ir reikšmę: ji saugo tautos identitetą, integruoja pilietinę tautą, užtikrina tautos suvereniteto raišką, valstybės vientisumą ir jos nedalomumą, visų institucijų funkcionavimą, piliečių lygiateisiškumą bei vienodas sąlygas įgyvendinti savo teises ir teisėtus interesus.


  3. Slovjansko separatistai svaidosi naujais grasinimais (132)

Įvykiai / 2014-04-23 23:09 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainoje tęsiamos „antiteroristinės operacijos“, o separatistai švaistosi naujais grasinimais. Viačeslavas Ponomariovas pasivadinęs Slovjansko liaudies „meru“ teigia, kad bet kokia kaina sužlugdys prezidento rinkimus Ukrainoje, skelbia unian.net. Tai jis pareiškė Rusijos leidinui Gazeta.ru. „Mes imsimės visų būtinų priemonių, kad rinkimai pietryčiuose neįvyktų“, – teigė V.Ponomariovas. „Paimsime ką nors į nelaisvę ir pakabinsim už sėklidžių. Supranti?“ – žurnalisto klausė ir savo ketinimus komentavo V.Ponomariovas. Po tokių grėsmingų žodžių jis pripažino, kad visgi jis geras žmogus ir myli savo motiną ir vaikus.


  4. Sirijos lyderio rinkimuose B.al Assadas pirmąsyk turės varžovą (2)

Rytai-Vakarai / 2014-04-23 16:14 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Sirijoje vienas parlamentaras užsiregistravo kaip pirmasis per visą istoriją varžovas prezidento rinkimuose, trečiadienį pranešė parlamento pirmininkas. „Iš aukštesnės instancijos konstitucinio teismo gavome informaciją, kad parlamento narys Maheras Abdel Hafizas Hajjaras iškėlė savo kandidatūrą į Sirijos Arabų Respublikos prezidentus“, – sakė Mohammadas Lahhamas, kurį citavo valstybinė televizija.


  5. Egzotiškose šalyse studijuojantis J.Grybas: „Išvažiuokite“

Studijos / 2014-04-23 15:14 / lrytas.lt

„Studijos yra puikus metas ne tik įgyti žinių, bet ir pažinti pasaulį“, – tvirtina Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) trečiakursis Justinas Grybas. Per pusantrų metų paragavęs studijų skonio net dviejose egzotinėse šalyse – Kipre ir Pietų Korėjoje, studentas nežada sustoti ir ketina vėl vykti į užsienį.


  6. Donecko srityje padegta laikraščio redakcija (66)

Įvykiai / 2014-04-23 14:53 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukraina antradienio vakarą atnaujino karines operacijas prieš prorusiškus separatistus, praėjus kelioms valandoms po to, kai JAV viceprezidentas Joe Bidenas baigė dviejų dienų vizitą Kijeve, per kurį jis perspėjo Rusiją dėl veiksmų kaimyninės šalies atžvilgiu.


  7. Krizė Ukrainoje atskleidė JAV užsienio politikos silpnumą (36)

Rytai-Vakarai / 2014-04-23 14:32 / AP, BNS ir lrytas.lt inf.

Praėjus beveik ketvirčiui šimtmečio po Šaltojo karo pabaigos įsiplieskusi Ukrainos krizė tampa susilpnėjusios Vašingtono užsienio politikos simboliu, kai Jungtinės Valstijos neretai atsiduria keblioje padėtyje, nors vis dar turi vienintelės pasaulinės supervalstybės statusą.


  8. Tapti europarlamentarais šiemet panoro 215 lietuvių (69)

Aktualijos / 2014-04-23 13:40 / Martynas Čerkauskas

Europos Parlamento rinkimuose dalyvausiančios partijos trečiadienį burtų būdu išsiaiškino savo numerius, pagal kuriuos partijos bus išvardintos rinkimų biuletenyje. Gegužės 25-ąją rinkėjai galės rinktis iš 10 rinkimų sąrašų - devynios partijos rinkimuose dalyvauja savarankiškai, o dvi tautinių mažumų partijos sudarė koalicinį sąrašą.


  9. Kandidatai į prezidentus laidoje diskutuos apie žemės pardavimą (2)

TV antena / 2014-04-23 11:03 / lrytas.lt

Užsieniečiai Lietuvoje valdo apie 800 ha žemės – maždaug tiek, kiek užima Lietuvai priklausanti Kuršių nerijos dalis. Lietuvoje vis dar galioja draudimas užsieniečiams įsigyti žemę.


  10. Kiek ir kokio vandens išgerti per dieną, kad jaustumėtės gerai (40)

Naudingi patarimai / 2014-04-23 10:11 / Saulius Jarmalis

Kiek gryno vandens iš čiaupo išgeriate per dieną? Troškulį malšinate gaiviaisiais gėrimais? Geriate gardžias sultis? Suvalgote dubenį sriubos, o per dieną nelieka laiko net stiklinei gryno vandens?


  11. Namuose įkalintas V.Adamkus: „Nepasiduosiu, laimėsiu ir šįkart“ (209)

Aktualijos / 2014-04-23 06:07 / Evelina Valiuškevičiūtė

Prezidentas Valdas Adamkus baigė šešias savaites trukusį onkologinės ligos gydymą. Chemoterapijos įtaka akivaizdi: nuslinko plaukai, papurto veidas. Tačiau prezidentas išliko optimistas. „Mano nuotaika visą laiką buvo tokia, kad kovosiu iki paskutinio, nepasiduosiu, laimėsiu ir šį kartą“, – nusišypsojo V.Adamkus. Tiesa, fotografuotis nesutinka. Nenori suteikti peno apkalboms dėl savo išvaizdos.


  12. R.Sikorskis – apie tai, ko siekia V.Putinas ir kur jis sustos (123)

Rytai-Vakarai / 2014-04-22 20:40 / lrytas.lt

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis Ukrainos krizę matė iš ypač arti. Vasario mėnesį jis dalyvavo tuometinio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir Maidano protestuotojų derybose. Prieš diplomatines derybas Ženevoje jį kalbino „The Washington Post“ žurnalistė Lally Weymouth. Lenkijos užsienio reikalų ministras dalijosi mintimis apie tai, ko toliau gali imtis Vladimiras Putinas ir kur jis sustos.


  13. Užsispyrėlei Suomijai padėjo ne baisus šaltis, o Stalino klaidos (41)

Istorija / 2014-04-22 18:33 / Markas Soloninas

„Suomija apskritai neužėmė daug vietos nei Stalino mintyse, nei Raudonosios armijos generalinio štabo operatyviniuose planuose. Didysis žaidimas, kurį Stalinas pradėjo 1939 m. vasarą, turėjo įtvirtinti sovietinį viešpatavimą ne menkai apgyventoje Suomijoje, o didžiojoje Europos žemyno dalyje“, – lietuviškai išleistoje knygoje „Birželio 25-oji. Kvailystė ar agresija prieš Suomiją?“ (leidykla „Briedis“) rašo istorikas Markas Soloninas. Pateikiame knygos fragmentą.


  14. Šventiniame LNK eteryje – naujas vedėjų trio (1)

TV antena / 2014-04-22 15:36 / lrytas.lt

Gegužės 1-ąją sukanka lygiai 10 metų, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Šia proga LNK kviečia visus susiburti prie ekranų – televizija nukels į Vilniaus Katedros aikštę, kur įspūdingo dydžio mobilių ekranų ir konstrukcijų pripildytoje scenoje griaudės šventinis koncertas „Mes švenčiam 10 metų ES“. Jį vesti patikėta dainininkei Rūtai Ščiogolevaitei ir „radistams“ Jonui Nainiui ir Rolandui Mackevičiui.


  15. Mokesčių mokėtojai bankų nebegelbės (11)

Rinkos pulsas / 2014-04-22 13:09 / Saulius Jarmalis

Lietuva taps 18-ąja euro zonos nare. Tuo niekas neabejoja nei Europos Komisijos, nei Europos centrinio banko (ECB) koridoriuose. Sykiu mūsų šalis prisijungs ir prie Bankų sąjungos. Didžiausi Lietuvoje veikiantys bankai bus prižiūrimi tiesiogiai iš Frankfurto, kur įsikūrusi ECB būstinė. SEB, „Swedbank“ ir DNB netrukus bus išnarstyti po kaulelį, patikrintos jų išduotos paskolos ir atliktas vadinamasis streso testas.


  16. Kairieji nutarė nežlugdyti referendumo dėl žemės (29)

Aktualijos / 2014-04-22 11:00 / Martynas Čerkauskas

Socialdemokratai antradienį pakeitė nuomonę ir nutarė, kad Seimui nereikia kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis paaiškintų, ar planuojamas referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.


  17. Ar Rusijai pavyktų prisijungti Estijos Narvą? (168)

Rytai-Vakarai / 2014-04-21 22:20 / Gintaras Radauskas

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas jau prieš du dešimtmečius rodė savo ryžtą pakeisti tarptautinę tvarką, stojusią pasibaigus Šaltajam karui. Buvęs KGB pulkininkas iš Sankt Peterburgo vadovavo pastangoms nuo Estijos atplėšti Narvos regioną. 1993 metais dar jaunas V.Putinas, kuris tuo metu vadovavo Sankt Peterburgo miesto tarybos Išorės ryšių komitetui, padėjo Narvos rusakalbių daugumai suformuluoti planus paskelbti referendumą dėl autonomijos Estijos sudėtyje.


  18. Luhansko separatistai siunčia žinią – nori atsiskirti (217)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-21 22:18 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį apkaltino Kijevo valdžią pažeidžiant praėjusią savaitę pasiektus tarptautinius Ženevos susitarimus. „Ženevos susitarimas yra ne tik nevykdomas, bet ir žengiami žingsniai, pirmiausia tų, kurie užgrobė valdžią Kijeve, šiurkščiai pažeidžiantys Ženevoje pasiektus susitarimus“, - spaudos konferencijoje Maskvoje sakė S.Lavrovas.


  19. Skulptoriaus meilę tikybos mokytojai įžiebė vienuolio paskaita (30)

Šeima ir santykiai / 2014-04-21 19:01 / Rasa Stundžienė

Profesionalaus skulptoriaus Kęstučio Krasausko (45 m.) šeimos mediniame namelyje, įsitaisiusiame ant kalvos prie Panevėžio ir Pasvalio rajonų ribos įsikūrusiame Sereikonių kaime šilta ne tik dėl jaukiai krosnelėje spragsinčios ugnies. Čia šilta ir dėl gražių gausios šeimos santykių. Meilės, pagarbos ir dėmesio užtenka net šešiems Kęstučio ir jo bendraamžės žmonos Virginijos vaikams – Kamilei (18 m.), Ramutei (16 m.), Astai (14 m.), Silvijai (12 m.), Augustei (6 m.) bei pagrandukui Sauliui (4 m).


  20. Balandžio 20 d. – Velykos!

Datos ir progos / 2014-04-20 00:01 / lrytas.lt

Easter, Velikonoce, Pascua, Húsvét, Lieldienas, Pääsiäinen... pusė pasaulio daužo dažytus kiaušnius (vištų) ir kremta šokoladinius zuikučius. Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Dieną 420 švenčia tie, kuriems žolė reiškia kur kas daugiau negu karvių pašarą. 1303 m. įkurtas Romos universitetas. 1792 m. prasidėjo Prancūzijos revoliuciniai karai. 1862 m. pasaulis gavo pasterizacijos procesą, o 1910 m. – gryną radį. (Spausk datą viršuje ir sužinosi daugiau.)