Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 9652, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Užsimojo prieš gamintojų pelną, o importuotojus paliko ramybėje (4)

Energetika / 2014-09-20 14:24 / Marius Jokūbaitis

Kainų prievaizdai rimtai užsimojo prieš energetikus. Tiksliau, prieš jų pelną. Anot Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) atstovų, ne uždarbis svarbiausia. Bet toks požiūris gali skaudžiai atsirūgti. Kiek gali uždirbti valstybei priklausančios energetikos įmonės? Ekspertų nuomone, tiek, kad nenukentėtų elektros vartotojai. Tačiau sykiu ir tiek, kad nenukentėtų patys energetikai.


  2. Rusų pasitikėjimas užsienio valiuta neblėsta (41)

Rinkos pulsas / 2014-09-20 14:24 / Aleksandras Procenka, specialiai LR, Maskva

Kremlius kaltina Jungtines Valstijas ir ES, kad jos kursto neramumus Ukrainoje ir remia šią šalį. Užtat pačios Rusijos gyventojai maišais šluoja ir JAV dolerius, ir eurus. Vos per pusę metų Rusijos gyventojai įsigijo 32,5 milijardo JAV dolerių (87,14 mlrd. litų) vertės užsienio valiutos. Šios šalies centrinio banko duomenimis, jau sausį fiziniai asmenys metėsi į valiutos keityklas: jų įsigytų dolerių ir eurų vertė siekė 6,3 mlrd. dolerių, 2013-ųjų sausį – tik 3,7 mlrd. dolerių.


  3. Sulaikyto Lietuvos žvejybos laivo kapitoną rusai nušalino jėga (355)

Aktualijos / 2014-09-20 09:32 / BNS ir lrytas.lt inf.

Penktadienį į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją dėl žvejybinio laivo, plaukiojančio su Lietuvos valstybės vėliava, sulaikymo Barenco jūroje iškviestas Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas pareikalavo Rusijos Federacijos paaiškinimų, kodėl buvo sulaikytas ir velkamas į Murmansko uostą tarptautiniuose vandenyse plaukęs Lietuvoje registruotas žvejybinis laivas „Jūros vilkas“, priklausantis bendrovei „Arctic Fishing“.


  4. Rusija – dar neregėtos sisteminės krizės akivaizdoje (47)

Komentarai / 2014-09-20 07:27 / Mečys Laurinkus

Ukrainos reguliarioji kariuomenė nesugebėjo įveikti jos teritorijoje Rusijos palaikomų teroristinių grupuočių, todėl Kijevas buvo priverstas priimti Maskvos primestą „taikos planą“ – maždaug tokią įsivaizduoju ateities istoriko išvadą.


  5. ES ir Ukraina: ką reiškia atidėtas medaus mėnuo? (6)

Politiko žodis / 2014-09-20 06:42 / Petras Auštrevičius

Aukšti lūkesčiai, euforijos laukimas ir ilgi aplodismentai. Tai vyko vienu metu, šią savaitę Briuselyje ir Kijeve sulaukus Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos Asociacijos sutarties pasirašymo. Istorinis momentas, tačiau verta pridurti – fasadas gražus, bet konstrukcijos netvirtos.


  6. Škotija nepasidavė nepriklausomybės vilionėms (316)

Įvykiai / 2014-09-19 11:46 / lrytas.lt

Škotijos žmonės ketvirtadienį istoriniame referendume sprendė, ar turi būti nutraukta jau ilgiau negu tris šimtmečius gyvuojanti partnerystė su Jungtine Karalyste. Šis referendumas pasižymėjo ne tik ilgomis diskusijomis tarp dviejų stovyklų, bet ir itin dideliu aktyvumu. Penktadienį paryčiais buvo pradėti skelbti pirmieji rezultatai. Jie iš karto parodė, kad nepriklausomybės priešininkų stovykla lenkia siekiančius Škotijos nepriklausomybės.


  7. Atominis baubas nenori pasiduoti (28)

Komentarai / 2014-09-19 10:41 / Anatolijus Lapinskas

Lietuvos visuomenė gal jau ir pamiršo, kad prieš dvejus metus 2012 metų spalio 14 įvykusiame referendume, ji, kaip sakoma, savo rankomis pasirašė sprendimą nestatyti atominės elektrinės. Ar pritaria naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje, tuomet „taip” atsakė tik 34,09 procento referendume dalyvavusių piliečių. Atrodytų, kad jau spalio 18 d., paskelbus referendumo rezultatus, dar veikusi senoji Vyriausybė ir Seimas, taip pat ir prezidentė turėjo aiškiai pasakyti: Visagino atominės elektrinės nestatysime.


  8. P. Porošenkos žodžius JAV kongrese lydėjo ovacijos (152)

Įvykiai / 2014-09-19 09:08 / lrytas.lt

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pradėjo svarbų vizitą JAV, kuriuo siekiama didesnės paramos dėl, kaip prezidentas apibūdina, Rusijos agresijos, skelbia BBC.


  9. Rusijos nagai Ukrainos gerklėje – neišplėšiami? (34)

Rytai-Vakarai / 2014-09-19 07:56 / Vytautas Bruveris, specialiai lrytas.lt iš Odesos

Ketvirtadienį publikavome spec. korespondento rašinį iš Pietų Ukrainos, kur su nerimu žvalgomasi į Rusijos veiksmus šalies Rytuose. Šiandien jūsų dėmesiui – pokalbis su Donecko Socialinių tyrimų ir politinės analizės instituto vadovas, politologas Volodymyru Kipeniu, kuris iš arti stebi situaciją. Kokia vietos oligarchų karo eigai? Ką reiškia dabartinės paliaubos? Kaip toliau klostysis situacija šioje šalyje? Kai kurios šio specialisto įžvalgos stebina, daugelis kitų kelia nerimą.


  10. Įspūdžiai iš Nidos: ko nesulaukė K. Donelaitis?

Dailė / 2014-09-19 00:40 / Povilas Sigitas Krivickas

Nidos tarptautiniame fotomenininkų seminare netikėtą temą savo rytinei paskaitai pasirinko fotografijos istorikas Stanislovas Žvirgždas – „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – fotografas“. Ilgą laiką dailininko ir kompozitoriaus fotografijomis niekas nesidomėjo. Jos buvo vertinamos tik kaip ikonografinė medžiaga genialaus kūrėjo biografijai pažinti. Tik visai neseniai požiūris pasikeitė, ir dabar M. K. Čiurlionio fotografinė kūryba tyrinėjama kaip svarbi jo kūrybinio palikimo dalis.


  11. Rusija pasiūlė Ukrainai susitikti derėtis dėl dujų (12)

Energetika / 2014-09-18 19:33 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusija pasiūlė Ukrainai ir Europos Sąjungai kitą savaitę susitikti derybų dėl dujų, ketvirtadienį žiniasklaida citavo Rusijos energetikos ministro žodžius. Apie tai informuoja „EUbusiness“. „Mes siūlome surengti susitikimą kitą savaitę tarpininkaujant Europos Sąjungai“, – Austrijos dienraščiui „Die Presse“ sakė Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas.


  12. V. Putinas: „Rusų pajėgos lengvai užimtų ir Baltijos šalis“ (482)

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-18 18:34 / lrytas.lt

Anot vokiečių žiniasklaidos, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamas su Ukrainos vadovu Petro Porošenka, pareiškė, kad rusų pajėgos galėtų užimti ir Lenkiją, Rumuniją ar Baltijos šalis. „Jei aš norėčiau, Rusijos daliniai po dviejų dienų galėtų būti ne tik Kijeve, bet ir Rygoje, Vilniuje, Taline, Varšuvoje ar Bukarešte“, - tokius V. Putino žodžius ketvirtadienį pateikia Vokietijos laikraštis „Sueddeutsche Zeitung“, kurį cituoja agentūra AFP.


  13. Pasaulis laukia: ką nusprendė Škotija? (43)

Įvykiai / 2014-09-18 15:28 / BNS ir lrytas.lt inf.

Škotija balsavo dėl nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos per referendumą, kurstantį aistras šalyje ir tapusį pagrindine debatų tema namuose ir baruose nuo Edinburgo iki Škotijos Aukštumų.


  14. ES tikina: Ukraina žengia krizės sprendimo link (5)

Europa / 2014-09-18 12:55 / lrytas.lt

Europos Sąjunga (ES) pažymėjo, jog prieštaringai vertinami Ukrainos įstatymai dėl amnestijos prorusiškiems separatistams ir specialaus statuso konflikto kamuojamiems rytiniams regionams yra svarbus žingsnis taikaus krizės sprendimo link, skelbia „EUbusiness“.


  15. Škotijos referendumas: visi svarbiausi klausimai ir atsakymai (4)

Rytai-Vakarai / 2014-09-18 12:19 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Po daugiau kaip 300 metų Škotija ketvirtadienį gali atsukti nugarą Jungtinei Karalystei. Tačiau kas tada nutiks? Agentūra AFP pateikia svarbiausius klausimus ir atsakymus apie referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės.


  16. Maskva stato Ukrainos scenarijaus pamatus Baltijos šalyse? (391)

Įvykiai / 2014-09-17 21:34 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos vyriausybė deda ukrainiečių scenarijaus pagrindą Baltijos šalyse, tvirtindama, kad jos pažeidžia etninių rusų teises, o Vakarai neprieštarauja tokiems veiksmams. Maskvos teigimu, Rusija yra priversta pagal esamas aplinkybes apsaugoti „rusų pasaulį“, perspėja JAV analitikas ir buvusios Sovietų Sąjungos reikalų ekspertas Paulas Goble'as. Buvęs JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry patarėjas P.Goble'as atkreipia dėmesį į neseniai Rusijos užsienio reikalų ministerijos specialiojo atstovo, atsakingo už žmogaus teises, demokratiją ir teisės viršenybę, Konstantino Dolgovo išsakytas mintis.


  17. Ukrainoje milijonas tarnautojų bus patikrinti dėl lojalumo (30)

Įvykiai / 2014-09-17 16:26 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos vyriausybės vadovas Arsenijus Jaceniukas trečiadienį pareiškė, kad milijonas valstybės tarnautojų, įskaitant vyriausybės narius, bus patikrinti dėl lojalumo pagal naują įstatymą, kuriuo siekiama išrauti su šaknimis korupcinę praktiką, paliktą ankstesnės valdžios.


  18. Europa baiminasi Škotijos nepriklausomybės užkrato (48)

Europa / 2014-09-17 14:38 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Škotijos nepriklausomybės perspektyva Europoje kelia nuogąstavimus, kad bus išprovokuoti kiti separatistiniai judėjimai, tokiu metu, kai yra iškilusi grėsmė žemyno vienybei ir net jo sienoms, sako analitikai.


  19. Separatistų bastionu virtusį Donecką drebino sprogimai ir šūviai (21)

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-17 14:22 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Prorusiškų separatistų bastionu tapusiame Donecko mieste Ukrainos rytuose trečiadienį aidėjo pavieniai sprogimai ir artilerijos šūviai. Sprogimai griaudėjo kitą dieną po to, kai Aukščiausioji Rada priėmė įstatymo projektą dėl laikinos savivaldos suteikimo kai kuriems separatistų kontroliuojamiems rajonams šalies rytuose.


  20. NATO turi naują vadovą - ką tai reikš Lietuvai? (20)

Komentarai / 2014-09-17 13:59 / Gediminas Kirkilas

Visi pastarojo dvidešimtmečio NATO vadovai - neabejotinai ryškios asmenybės, daug prisidėjusios prie mūsų sėkmingos integracijos į Aljansą. Visi jie skirtingi ir puikūs politikai, beveik visi, mums atkūrus Nepriklausomybę, buvo aplankę Lietuvą, o kai kurie net po kelis kartus. Visi jie susitiko su šalies vadovais, kalbėjo Seime, todėl jų nuotraukos ligi šiol puošia garbingų Seimo svečių sieną.


Populiariausi per 24 val.