Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 9687, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Paliaubos žlunga? Separatistai bando užimti Donecko oro uostą (102)

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-02 15:03 / Reuters, BNS ir lrytas.lt inf.

Praėjus beveik mėnesiui nuo paliaubų Rytų Ukrainoje pradžios jos lieka trapios. Per naujus susirėmimus Donecko oro uoste vyriausybinės pajėgos nukovė mažiausiai septynis separatistus ir dar dešimt sužeidė, ketvirtadienį Kijeve sakė kariuomenės atstovas. Anot duomenų, kovotojai naktį mėgino šturmuoti nacionalinės gvardijos užimtą terminalą. „Herojiškoje kovoje desantininkai šią ataką atrėmė“, - sakė Andrejus Lysenka iš Saugumo Tarybos.


  2. Receptas: šildymui PVM lengvatos neliks, augs išlaidos gynybai (150)

Rinkos pulsas / 2014-10-02 13:26 / BNS, ELTA, LR inf.

Finansų ministerija parengė ir teikia Vyriausybei 2015 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą. Jis parengtas įvertinus ūkio raidos scenarijų, vykdant Vyriausybės įsipareigojimus išlaikyti viešųjų finansų stabilumą.


  3. Kas tampo už virvučių Lietuvos politinį elitą? (14)

Komentarai / 2014-10-02 12:17 / Jonas Ohman

Prieš porą dienų su Liberalų sąjūdžiu buvo sutarta pakviesti į diskusiją Palestinos žmogaus teisių aktyvistą Mohammad Othman.


  4. Neįsileido europarlamentarės, pritarusios sankcijoms Rusijai (12)

Įvykiai / 2014-10-01 16:13 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija trečiadienį pareiškė, kad viena vokiečių europarlamentarė nebuvo įsileista, nes jos pavardė yra įtraukta į juodąjį sąrašą pareigūnų, kurie prisidėjo prie sankcijų Maskvai įvedimo dėl Ukrainos.


  5. Agnė Sereikaitė ir čiuožėjai jau ruošiasi 2018-ųjų olimpiadai

Startai / 2014-10-01 15:33 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija (LGČA) pradėjo pasiruošimą Pjongčiango (Pietų Korėja) 2018 metų žiemos olimpinėms žaidynėms.


  6. Lenkai neskuba į euro zoną - laukia, kol ji bus stipresnė (15)

Rinkos pulsas / 2014-10-01 15:28 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Kad Lenkija prisijungtų prie euro zonos, jai reikalinga stipresnė euro zona ir jos pačios ekonomikos stabilumas, trečiadienį pareiškė naujoji Lenkijos premjerė Eva Kopač (Ewa Kopacz). Apie tai informuoja „EUbusiness“.


  7. Būsimo ES komisaro pozicija dėl Rusijos griežtesnė nei tikėtasi (3)

Europa / 2014-10-01 14:42 / BNS ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjungos (ES) paskirtasis kaimynystės politikos komisaras antradienį per klausymus Europos Parlamente pademonstravo griežtesnę nei tikėtasi poziciją Rusijos atžvilgiu, rašo nepriklausoma Briuselio naujienų svetainė EUobserver. Johannesas Hahnas sakė, kad Bendrija turi palikti sankcijas Rusijai ir kad Maskva neturi teisės vetuoti savo kaimynių sprendimų.


  8. Lietuvos čiuožėjai pradėjo ruoštis olimpinėms žaidynėms

Startai / 2014-10-01 11:09 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija (LGČA) pradėjo pasiruošimą 2018 metų Pjongčango žiemos olimpinėms žaidynėms. Joms ruošiasi du mūsų šalies atstovai: Agnė Sereikaitė ir Salvijus Ramanauskas.


  9. Rusija paskyrė teismo datą, kada spręs dėl „Jūrų vilko“ arešto

Rinkos pulsas / 2014-10-01 10:56 / lrytas.lt

Po Lietuvos žvejybos laivo „Jūros vilkas“ sulaikymo Rusijoje rugsėjo 18 d. Europos Komisija siekia, kad laivas būtų paleistas. Kaip lrytas.lt sakė lietuvių interesams atstovaujantis advokatas Vladimiras Odiagaila, spalio 7-ąją įvyks teismas, kurio metu bus sprendžiama, ar už užstatą bus atšauktas areštas „Jūros vilkui“.


  10. J. Stoltenbergas perima raumenis užsiauginusios NATO vairą (7)

Įvykiai / 2014-10-01 09:17 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Buvęs Norvegijos premjeras Jensas Stoltenbergas trečiadienį perima vadovavimą sustiprėjusiai ir vėl gyvybingai NATO, kuri dar prieš mažiau nei metus buvo panaši į Šaltojo karo laikų reliktą sparčiai besikeičiančiame pasaulyje. Ukrainos krizė leido Šiaurės Atlanto aljansui vėl suvokti savo tikslą, tačiau J.Stoltenbergas žino, kad NATO taip pat laukia daugybė kitokių, ilgalaikių iššūkių, sako analitikai.


  11. Pasauliui įgriso keisti norvego pasirinkimai (4)

Įvykiai / 2014-10-01 07:16 / lrytas.lt

Prestižine vadinamos Nobelio taikos premijos skyrimas kasmet sukelia aistrų. Kas kaltas dėl keistų, sunkiai paaiškinamų ar tiesiog prieštaringų sprendimų skirti apdovanojimą? Pasirodo, vienas žmogus. Bent jau taip apie save mano Norvegijos Nobelio premijos komiteto pirmininkas norvegas 63 metų Thorbjørnas Jaglandas. Šio buvusio Norvegijos kairiųjų – Darbo partijos lyderio nuomone, jį atpirkimo ožiu nori padaryti ir iš posto išversti Norvegiją valdantys dešinieji.


  12. ES ragina Rusiją paleisti areštuotą Lietuvos laivą (21)

Aktualijos / 2014-09-30 21:19 / „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjunga susirūpinusi Rusijos sprendimu areštuoti Lietuvos žvejybos laivą „Jūros Vilkas“ ir ragina nedelsiant jį paleisti, sakoma antradienį paskelbtame Bendrijos pranešime.


  13. Estijos prezidentas ramina D. Grybauskaitės keliamas aistras (145)

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-30 18:29 / lrytas.lt

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas specialiame interviu dienraščiui „The Washington Post“ netiesiogiai paprieštaravo Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės nuomonei dėl Rusijos. T.H.Ilvesas demonstravo ramybę ir užtikrintumą NATO gynybos strategija Baltijos valstybėms. Apie stiprios lyderystės būtinybę kalbėjusi Lietuvos prezidentė ragino Jungtines Amerikos Valstijas prisiimti atsakomybę už dabartinę situaciją Ukrainoje. D.Grybauskaitė Rusijos agresiją Baltijos šalyse vadino realia grėsme. Tuo metu Estijos lyderis tvirtino suprantantis ir pateisinantis JAV veiksmus.


  14. Europos Sąjunga palieka galioti sankcijas Rusijai (29)

Europa / 2014-09-30 16:53 / AFP, ELTA ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjungos (ES) šalys nusprendė palikti galioti sankcijas Rusijai Ukrainos konflikte, praneša agentūra AFP. Nepaisant teigiamų žingsnių, svarbios taikos plano dalys dar nėra įgyvendintos, po ES ambasadorių susitikimo Briuselyje antradienį sakė užsienio politikos įgaliotinės Catherine Ashton atstovė.


  15. Ispanijos teismas įšaldė planus dėl referendumo Katalonijoje (1)

Europa / 2014-09-30 13:12 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ispanijos Konstitucinis Teismas pirmadienį įšaldė referendumą dėl Katalonijos nepriklausomybės, planuotą surengti lapkričio 9-ąją, tačiau turtingo šiaurės rytų regiono lyderiai žadėjo vis tiek tęsti pasiruošimą balsavimui.


  16. Teismas įšaldė referendumo dėl Katalonijos planus (3)

Įvykiai / 2014-09-30 07:57 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ispanijos Konstitucinis Teismas pirmadienį įšaldė referendumą dėl Katalonijos nepriklausomybės, planuotą surengti lapkričio 9-ąją, tačiau to turtingo šiaurės rytinio regiono lyderiai žadėjo vis tiek tęsti pasiruošimus balsavimui.


  17. Kas lauktų Europos ir Rusijos kilus dujų karui (228)

Energetika / 2014-09-29 17:21 / lrytas.lt

Kijevo karas su separatistais Ukrainos rytuose, atrodo, pamažu išsikvepia, tačiau artėjant žiemai galime pamatyti Rusijos ir Vakarų karo naujo fronto atidarymą. Šis karas vyks be kraujo praliejimo, bet bus ne mažiau dramatiškas politiniu požiūriu, rašo „Newsweek“ apie Maskvos ir Europos dujų karą. Fronto linijos lyg ir aiškios: Rusijai Vakarai reikalingi, kad galėtų gauti paskolų, maisto prekių ir technikos, ko ji neteko dėl sankcijų. Europa savo ruožtu yra priklausoma nuo Rusijos bendrovės „Gazprom“, kuri tiekia trečdalį visų jos naudojamų dujų. Kremliui lieka tik panorėti panaudoti šį svertą atsakant į Europos sankcijas – ir štai laukas dujų mūšiams paruoštas.


  18. Diplomatai Vilniuje aptarė ES prioritetus, pagalbą Ukrainai (3)

Aktualijos / 2014-09-29 17:16 / BNS ir lrytas.lt inf.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį Vilniuje susitikęs su Lietuvoje reziduojančiais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė svarbiausius ES, regioninio saugumo ir tarptautinės politikos klausimus.


  19. Ignalinos AE uždarymo išlaidos auga dukart - iki 2,6 mlrd. eurų (35)

Energetika / 2014-09-29 14:29 / BNS ir lrytas.lt inf.

Nebeveikianti ir milijardinės vertės uždarymo projektus įgyvendinanti Ignalinos atominė elektrinė (IAE), kuri pirmoji pasaulyje nutraukia nesaugiais laikomų rusiškų RBMK reaktorių veiklą, galutinai bus uždaryta iki 2038 metų, o 2004-asiais pradėtas jos uždarymo procesas, preliminariais skaičiavimais, kainuos apie 2,6 mlrd. eurų (apie 8,95 mlrd. litų), sako IAE vadovas.


  20. Garsias įmones drebina mokesčių skandalai

Rinkos pulsas / 2014-09-29 11:26 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Italijos pareigūnai pradėjo oficialų tyrimą dėl galimo abiejų bendrovės „Prada“ vadovų mokesčių vengimo. Tuo tarpu ES kaltina JAV technologijų milžinę „Apple“ pastaruosius du dešimtmečius gavus neteisėtą paramą iš Airijos vyriausybės – įmonei buvo mažinami mokesčiai.


Populiariausi per 24 val.