Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 65, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kuo Dž.Butkutė nurungia V.Noreiką? (32)

Komentarai / 2014-10-16 07:50 / Ramūnas Gerbutavičius

Gal atsimenate kultinę laidą „Estrados orbitoje“, kurią 1986–1991 metais rodė Lietuvos televizija? Gali būti, kad ne tik joje rodytų populiariosios muzikos atstovų, bet ir jos vedėjo K.Šiaulio vardas puikuosis Vokiečių gatvėje lyg ir planuojamame Žvaigždžių take. Jei viskas klostysis pagal planą, vienoje pagrindinių sostinės arterijų nuo Rotušės iki S.Nėries gimnazijos nusidrieks įžymybių alėja, kurioje, pasak vieno jos sumanytojų dainininko T.Augulio, mirgės estrados, pramogų, kino ir televizijos pažibų pavardės.


  2. Dėl vaidmens Holivude Mia šoko, mosavo kardu ir jojo (15)

TV antena / 2014-10-07 12:18 / lrytas.lt

Televizijos projekte „Aš – kino žvaigždė“, virtusiame rimtu egzaminu šalies įžymybėms, pasirodė dainininkė Mia. Žinoma moteris neatsispyrė pagundai patekti į Holivudą ir entuziastingai sutiko atvykti į aktorių atranką. Žinoma, Mia nė neįtarė gavusi pasiūlymą iš išgalvotos prodiuserinės kompanijos. Mia buvo informuota, kad prodiuseriai ieško merginos pagrindiniam vaidmeniui filme apie lietuviškąją Žaną Dark – Emiliją Pliaterytę.


  3. Investuotojus maustę sukčiai baudų išvengė

Rinkos pulsas / 2014-10-04 18:43 / lrytas.lt

Milijardų dolerių vertės investicinę piramidę sukūręs ir juo patikėjusius investuotojus apmovęs 76 metų Bernardas Madoffas senatvės dienas leidžia kalėjime. Tačiau ne ką menkesni sukčiai mėgaujasi laisve ir juokiasi iš juos persekiojančių teisėsaugininkų. JAV teisingumo ministerija sėdi ant didžiulio pinigų maišo. Įvairias investicijas klientams siūlę sukčiai turėtų sumokėti beveik 100 mlrd. dolerių baudų ir kompensacijų.


  4. Lietuvos teatro gerbėjai nusilenks Maskvai

Aktualijos / 2014-10-04 09:11 / Evelina Žičkevičiūtė

Skleidžiama Rusijos propaganda ne juokais gąsdina Kremliaus veikimą suvokiančią Lietuvą. Spalio 11 ir 12 dienomis į nacionalinį rusų dramos teatrą atvyksta Maskvos muzikinis teatras „Na Basmanoj“. Pasipiktinimų audrą sukėlė reklaminis plakatas, kuriame puikuojasi didelė Rusijos vėliava ir imperinis erelis. „Muzikinis Rusijos teatras tik nuomojasi salę Lietuvos rusų dramos teatre. Yra sudaryta patalpų nuomos sutartis, – lrytas.lt sakė teatro atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė. – Į ją įeina komunaliniai mokesčiai: vanduo, elektra, scenos nuoma. Maskvos teatras ne pirmą kartą bus mūsų scenoje.“


  5. R. Zemkauskas: „Be „muilo“ neapsieina ir modernūs serialai“

Kinas / 2014-08-31 16:26 / Živilė Kropaitė (LRT)

„Muilas“, kurio yra ir miesto žiūrovui skirtuose serialuose, kartais labai erzina, – sako žurnalistas, rašytojas ir filmų garsintojas Rytis Zemkauskas. – Atrodo, idėja gera, o kai penktoje ar šeštoje serijoje reitingai sumažėja, atsiranda maniakas. Dar sumažėja – atsiranda dar kažkokia baisinga paslaptis. Staiga kažkas pradeda atsirasti.“ Anot R.Zemkausko, renkantis serialą nereikia pasikliauti tik rekomendacijomis – geriausia pasižiūrėti pirmą serija. Ir jei serialas iškart nepasirodo vertas dėmesio, reikia žiūrėti kitą.


  6. Holivudas jautriai atsisveikina su mirusiu R. Williamsu

Pasaulis / 2014-08-12 15:08 / „Lietuvos ryto“ televizija

Mirė vienas mylimiausių Amerikos komikų Robinas Williamsas. Aktorius ilgai kovojo su gilia depresija, tačiau panašu, kad ši kova talentingam komikui pasirodė per sunki. Pirminiais duomenimis 63 metų aktoriaus mirtis atrodo kaip savižudybė dėl uždusimo.


  7. 8 garsūs filmai: ko apie mirtiną virusą mus moko Holivudas?

Pramogos / 2014-08-05 16:32 / youtube.com

Kol po pasaulį sklinda tikro, o ne išgalvoto Ebolos viruso baimė, Holivudo prodiuseriai ir scenaristai jau greičiausiai trina rankomis. Tikras įkvėpimo šaltinis – nepagydoma liga, prieš kurią nėra vaistų. Jei realus pasaulis būtų toks, kokį vaizduoja Holivudo filmuose, mums jau dabar derėtų nerimauti. Siūlome prisiminti aštuonis garsius filmus ir pažiūrėti, ko apie mirtiną virusą mus moko Holivudas.


  8. 8 garsūs filmai: ko apie mirtiną virusą mus moko Holivudas?

Kinas / 2014-08-05 14:39 / Vaidas Saldžiūnas

Ar šimtus gyvybių Vakarų Afrikoje nusinešusi Ebolos hemoraginė karštligė gali pasklisti po pasaulį ir tapti būtent ta pandemine liga, kuri nušluos žmoniją? Jei realus pasaulis būtų toks, kokį vaizduoja Holivudo filmuose, mums jau dabar derėtų nerimauti.


  9. Neregėta Palanga: prostitutės, narkotikai, benamiai

Aktualijos / 2014-07-25 09:44 / Dovydas Pancerovas

Kriminalu kvepiantis klausimas nesutrikdė jauno vyro. „Taip ir reikėjo sakyti, kad jums reikia kekšės!“ – nusijuokia. Skubiai nuo pirštų nučiulpia keptos duonos riebalus, išsitraukia neišmanųjį mobilųjį telefoną, kurio žalia ekrano šviesa primena pernokusio žirnio, ir įsirašo mano numerį. Praneš, kai mergina bus laisva ir galės aptarnauti. Per nedidelį žiedo formos skverą Palangos širdyje į prekybos centrą skuodžia pavargėlis. Taip susikaupęs, kad atrodo į smilkinius sutekėjo paskutiniai gurkšniai kraujo, dar nepraskiesto etanoliu. Skubiai dėlioja mažus žingsnelius, nugarą išrietęs lyg seną burę, o tuščią alaus butelį laiko atkišęs į priekį.


  10. Neregėta Palanga: prostitutės, narkotikai, benamiai

Aktualijos / 2014-07-24 14:22 / Vidmantas Balkūnas

Turistinės Palangos širdis yra tokia keista vieta, kad gali įsivaizduoti, kaip atrodytų sovietų okupuotas ir darbo liaudžiai perduotas Holivudas. Kur auksinės statulėlės būtų teikiamos dainininkams su joniku, o kebabus reklamuotų ūsuotos moterys. Čia vis dar galima sutikti vyrų, kuriems ant pečių tupi kalbančios papūgos, būrėjų, kurios savo įgimtų galiu dar neišplovė kartu su neviltimi. Čia galima sutikti turistų iš Rusijos, kurie senajame kuršių mieste vis dar ieško broliškos sovietinės respublikos palaikų.


  11. Žydų organizacijos protestuoja prieš Auksinį gaublį M.Gibsonui

Kinas / 2014-07-08 16:56 / lrytas.lt

Čekijos žydų organizacijos protestuoja prieš tai, kad 49-ajame Karlovi Varų kino festivalyje Auksinio gaublio prizas už indėlį į kinematografą įteiktas amerikiečių aktoriui ir režisieriui Melui Gibsonui.


  12. Šiaurės Korėją įsiutino komedija apie pasikėsinimą į jos lyderį

Kinas / 2014-06-26 14:18 / BNS ir lrytas.lt inf.

Šiaurės Korėja pasmerkė naują Holivudo komediją, kurioje vaizduojamas pasikėsinimas nužudyti šios šalies lyderį Kim Jong Uną, sakydama, kad tas filmas prilygsta „įžūliam teroro aktui“, ir grasindama „negailestingu atsaku“, jeigu JAV valdžia jo neuždraus.


  13. Režisierius D.Aronofsky atplukdė į Holivudą Nojaus laivą

Kinas / 2014-04-12 09:58 / lrytas.lt

Lietuvos kino ekranuose pradedamas rodyti vienas ambicingiausių metų filmų – Darreno Aronofsky „Nojaus laivas“. „Juodosios gulbės“ autorius biblinį mitą perrašė „Avataro“ ir „Transformerių“ dvasia.


  14. Filmo „Lošėjas“ aktorė O.Mekas: kino įvairovės – jau per daug

Kinas / 2014-04-09 18:10 / Raminta Jonykaitė

„Įvairovė irgi turi savo ribas. Šiandien sukuriama tiek filmų, kad jiems nebeužtenka erdvės, auditorijos. Jie lieka nepastebėti. Jeigu kino industrija vystysis tokiais tempais, jos laukia svarbus lūžis“, – sakė aktorė ir režisierė Oona Mekas, viešnagės Vilniuje metu pristačiusi vaidybinį filmą „Lošėjas“.


  15. T. Shahas: „Iš vakariečių pavogta nuostabi prieblandos zona“

Literatūra / 2014-03-12 13:56 / lrt.lt

„Fantastikoje yra to, kas prakalbina dalykus, glūdinčius labai giliai mumyse. Tai kažkas tokio, kam atsispirti yra tiesiog ne mūsų jėgoms“, – sako britų rašytojas Tahiras Shahas. Jis priduria, kad būtent dėl šios priežasties fantastiniai filmai ir romanai yra tokie populiarūs. Juolab kad vakariečių pasaulyje viskas vertinama dviejų reikšmių skalėje – tiesa arba melas – ir nebeliko „nuostabios prieblandos zonos“.


  16. E.Gedgaudas: „Kičas gresia ir kai kurioms Vilniaus vietoms“

Dailė / 2014-02-24 17:08 / lrt.lt

Kičas graužia tikrąsias vertybes ir įsiskverbia į jų vietą įvairiose srityse, net socialiniame gyvenime ar žmonių santykiuose. Taip teigia į kičo reiškinį besigilinantis muzikologas Edmundas Gedgaudas.


  17. „Ford Mustang“ pirmiau pasirodys ne gatvėse, o kine

Naujienos / 2014-01-14 18:14 / lrytas.lt

„Ford Mustang“ filmuotis nėra jokia naujiena – legendinio sportinio automobilio gerbėjai suskaičiavo, kad per 50 metų trunkančią karjerą įvairių kartų „Mustang“ pasirodė daugiau nei 3,2 tūkst. filmų ir televizijos laidų. O 2015 metais viso pasaulio rinkose pasirodysiantis naujasis „Ford Mustang“ kine debiutuos anksčiau nei pardavėjų salonuose – kovo 14 dieną kino ekranuose pradedamas rodyti ilgai lauktas filmas „Greičio poreikis“ („Need for Speed“), kuriame „mustangai“ vaidina vieną svarbiausių vaidmenų.


  18. Stalino terorą tiriantį vokietį K. Schlögelį sužavėjo Maskva

Istorija / 2013-06-19 11:28 / lrytas.lt

Vokiečių istorikas Karlas Schlögelis kantriai, išsamiai rekonstravo stalininio režimo stiprėjimą, jo virsmą totaliniu teroru, kuris lemtingais 1937–taisiais nusinešė pusantro milijono žmonių gyvybes. Knygoje „Teroras ir svajonė“ jis atskleidžia žiaurią ir absurdišką Maskvos tikrovę.


  19. Tarybinis Holivudas: apie stebuklus ir pabaisas

Istorija / 2013-06-18 14:13 / Karlas Schlögelis

Kiekviena despotiška valdžia jaučia, kad jai gresia pavojus, jei tik neužvaldys ir vaizdų, kartu įgydama galimybę juos užtušuoti ir kurti naujus vaizdų pasaulius. O kadangi audringaisiais 1937 metais filmų pasaulis anaiptol nebuvo ramus ir nuošalus „draustinis“, tai čia visiškai išdilo ribos, skiriančios faktus ir fikcijas, tikrovę ir fantaziją, pasakas ir siaubo istorijas.


  20. Lrytas.lt biblioteka: 1049. K. Schlögelis. „Teroras ir svajonė: Maskva, 1937-ieji“

Literatūra / 2013-06-13 22:03 / lrytas.lt

„Teroras ir svajonė. Maskva 1937“ – monumentalus vokiečių istoriko veikalas apie Tarybų Sąjungos sostinę, kai Stalino diktatūra buvo pasiekusi apogėjų. Teroras kaip uraganas užgriūva šalies visuomenę, ją paraližiuoja ir sugriauna.


Populiariausi per 24 val.