Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 795, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Katastrofa neišgąsdino kovotojų: toliau numušinėja lėktuvus (29)

Pasaulis / 2014-07-23 21:03 / „Lietuvos ryto“ televizija

Lėktuvo katastrofa neatbaidė Rusijos remiamų kovotojų toliau taikytis į orlaivius. Separatistai maždaug už 30 kilometrų nuo Malaizijos lainerio katstrofos vietos numušė du Ukrainos naikintus. Kijevas informaciją patvirtino ir pranešė, kad lakūnai sėkmingai katapultavosi. Tačiau Rusijos remiami kovotojai susiduria ir su sunkumais. Pranešama, kad separatistai palieka pozicijas Donecko priemiestyje ir traukiasi į miesto centrą.


  2. Ukraina spaudžia į kampą sukilėlius ir žada sankcijas Rusijai (176)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-23 15:34 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Prorusiški sukilėliai palieka savo pozicijas Ukrainos rytinio Donecko miesto prieigose ir traukiasi jo centro link, trečiadienį pranešė Ukrainos kariškiai. Pasak vietos gyventojų, separatistų kovotojai, siekiantys Donbaso regiono nepriklausomybės nuo Ukrainos, išrausė apkasus Donecko centre prie pagrindinio universiteto komplekso, kurio studentų bendrabučiuose jie yra įsikūrę.


  3. Rusija sudarė sąlygas, kad Malaizijos lėktuvas būtų numuštas (298)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-23 15:13 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Jungtinės Amerikos Valstijos neturi įrodymų, kad Rusija būtų tiesiogiai susijusi su Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimu virš Rytų Ukrainos. Orlaivį SA-11 tipo raketa greičiausiai numušė Kremliui ištikimi teroristai. Tai Vašingtone sakė aukšti žvalgybos pareigūnai. Tačiau Rusija esą, apginkluodama sukilėlius, sudarė sąlygas lėktuvui numušti. Tai praneša agentūra AP.


  4. Rusai skėlė: Lietuva su Lenkija ruošiasi užimti Ukrainą! (742)

Aktualijos / 2014-07-23 13:15 / Martynas Čerkauskas

Rusijos propagandos mašina nepaliauja stebinti. Valstybinė Kremliaus kontroliuojama televizija paskelbė dar vieną „sensaciją“ - kurdamos bendrą karių brigadą su Ukraina, NATO priklausančios Lenkija ir Lietuva rengiasi užimti šią šalį ir taip susigrąžinti žemes, turėtas Žečpospolitos laikais.


  5. Traukinys su katastrofos aukų kūnais jau pasiekė Charkovą (145)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-22 14:30 / ELTA, BNS, AFP, ELTA ir lrytas.lt inf.

Prorusiški separatistai Rytų Ukrainoje paskelbė paliaubas Malaizijos keleivinio lėktuvo sudužimo teritorijoje ir šios šalies ekspertams perdavė spėjamai numušto „Boeing 777“ orlaivio „juodąją dėžę“. Taip jie įvykdė prieš tai vienbalsiai priimtos Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijos reikalavimus, praneša agentūra AFP.


  6. Ukraina skelbia dalinę mobilizaciją (26)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-22 14:27 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos parlamentas antradienį patvirtino prezidento įsaką pašaukti daugiau atsargos karių ir iki 50 metų amžiaus vyrų kautis su sukilėliais šalies rytuose ir sustiprinti valstybės sienos apsaugą, Rusijai telkiant savo pajėgas. Praėjus apie 45 dienoms po vėliausio rezervininkų šaukimo, kurio terminas jau baigėsi, Kijevas išleido naują įsaką „paskelbti ir atlikti dalinę mobilizaciją“, kad būtų galima tęsti Ukrainos vyriausybės pajėgų „antiteroristinę operaciją“ prieš šalies rytuose įsitvirtinusius prorusiškus separatistus.


  7. Maskva sukurpė versiją apie Ukrainos naikintuvą (376)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-21 22:47 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Rusija pirmadienį pareiškė, turinti skrydžio įrašų, rodančių, kad netoli Malaizijos lėktuvo prieš jo sudužimą buvęs ir Ukrainos naikintuvas, ir kad Kijevo pajėgos tuo metu naudojo radarą raketinėms sistemoms valdyti. Apsiginklavę skaidrėmis, brėžimais ir paveikslais, du aukšto rango Rusijos generalinio štabo pareigūnai specialioje spaudos konferencijoje pateikė savo versiją apie lėktuvo katastrofą.


  8. Baikeris, žinantis Ukrainos nelaimės paslaptį (33)

Komentarai / 2014-07-21 13:23 / Alvydas Medalinskas

Šiomis dienomis, kai pasaulis yra šokiruotas dėl civilinio lėktuvo ir jo ekipažo bei keleivių žūties virš Rytų Ukrainos, o didžioji dalis pasaulio valstybių dėl to kaltina vadinamos Donecko respublikos separatistus bei juos remiančią Rusijos valdžią, į Donbasą prisijungti prie iš Slovjansko pasitraukusių kovotojų pulko išvyko ir Maskvos motociklininkų (baikerių) klubo ,,Naktiniai vilkai“ lyderis Aleksandras Zaldostanovas.


  9. Katastrofos aukų kūnus teroristai sukrovė į vagonus-šaldytuvus (1212)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-21 09:02 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) duomenimis, žuvusiųjų palaikai iš Malaizijos keleivinio lėktuvo sudužimo vietos išgabenti į Rytų Ukrainos Torezo miestą. Vėlų sekmadienio vakarą katastrofos vietoje rastų aukų skaičius pasiekė 251. Pranešama, kad separatistai grąžino ir kūnus, kuriuos buvo pagrobę. Šio jų poelgio priežastys lieka neaiškios. Srities gubernatoriaus duomenimis, traukinyje Toreze iš viso yra 219 kūnų ir 8 kūnų fragmentai.


  10. Grasina neatiduoti aukų kūnų tol, kol Kijevas paskelbs paliaubas (26)

Pasaulis / 2014-07-20 20:33 / „Lietuvos ryto“ televizija

Tarptautiniams stebėtojams pagaliau pavyko patekti į Malaizijos keleivinio lėktuvo katastrofos zoną ir detaliai apžiūrėti teritoriją, kurioje įvyko nelaimė. Tačiau galimybė atlikti išsamų nepriklausomą tyrimą – minimali. Lėktuvo juodosios dėžės yra sukilėlių rankose. Negana to, separatistai surinko ir nežinoma kryptimi išvežė karastrofos aukų palaikus.


  11. Ukraina meta naujus kaltinimus Rusijai (780)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-20 17:18 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos rytuose prorusiški separatistai galiausiai leido Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojams aplankyti dalį teritorijos, kurioje sudužo Malaizijos lėktuvas, pranešė naujienų agentūrai „Reuters“ vienas liudininkų. Pasak jo, stebėtojams leista eiti į nuolaužomis pabertą plotą, kuriame buvo ir vienas lėktuvo variklių.


  12. JAV spauda skelbia, kad Malaizijos lėktuvas numuštas rusų raketa (36)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-20 14:10 / lrytas.lt

Jungtinės Valstijos sako esančios įsitikinusios, kad Maskva aprūpino Ukrainos sukilėlius zenitinių raketų kompleksais, kurie buvo panaudoti numušant oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 keleivinį lėktuvą, tačiau po šio incidento tos sistemos buvo pervežtos atgal į Rusiją, šeštadienio vakarą paskelbė JAV laikraščiai.


  13. Lėktuvo katastrofa nenutraukė mūšių Ukrainoje (48)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-20 12:19 / lrytas.lt

Šiąnakt Luganske ir Donecke toliau virė mūšiai. Virš Donecke straidė lėktuvai, o mieste buvo girdėti šūviai. Ukrainos gynybos ministras Valerijus Geletejevas pranešė, kad buvo atblokuotas oro uostas ir aerodromas.


  14. Ukrainos vyriausybė: separatistai karštligiškai slepia įrodymus (184)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-19 22:33 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos vyriausybė apkaltino rytiniame šalies regione veikiančius prorusiškus sukilėlius, kad šie mėgina naikinti įrodymus Malaizijos keleivinio lainerio sudužimo vietoje ir išvežė iš ten 38 žmonių palaikus.


  15. Rusijos spauda pritilo: katastrofa nublanko prieš mitybą (163)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-19 08:27 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Po vakarykštės katastrofos, kai Ukrainos separatistų valdomoje teritorijoje raketų komplekso „Buk“ paleista raketa numušė Malaizijos oro linijų keleivinį lėktuvą „Boeing 777“, kuriame žuvo visi keleiviai ir įgula, Rusijos spauda gerokai pakeitė toną. Įprastinį kovų Ukrainoje ir prorusiškų kovotojų patiriamų sunkumų paveikslą pakeitė švelnesnė retorika ir naujos temos. Dalis Rusijos žiniasklaidos netgi nustūmė šią naujieną, kaip ne pačią aktualiausią šiandien.


  16. Prie Olandijos ambasados Kijeve – gėlės ir ašaros (20)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-18 21:26 / Asta Kuznecovaitė, specialiai lrytas.lt Kijevas

Nepaskelbtame Rusijos kare daugybės savo piliečių netekusi Ukraina nelieka abejinga svetimam skausmui. Jūrą gėlių, žvakutės, vaikiški žaislai ir ašaros susirinkusiųjų akyse – taip Ukrainos sostinė Kijevas gedi ketvirtadienį virš teroristų kontroliuojamos Ukrainos teritorijos numušto Malaizijos keleivinio lėktuvo aukų.


  17. Užfiksuota, kaip separatistai gabena sistemą „Buk“ (608)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-18 19:12 / CNN, BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Malaizijos oro laineris buvo numuštas virš Ukrainos teritorijos raketa „žemė-oras“, tačiau neaišku, kas paleido tą ginklą, pranešė JAV pareigūnai. Žvalgybos analitikai tikrina duomenis, siekdami nustatyti, ar ta raketa buvo paleista Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų, Rusijos pajėgų kitapus sienos, ar Ukrainos vyriausybinių pajėgų, naujienų agentūrai AFP sakė du JAV pareigūnai, pageidavę neviešinti jų vardų.


  18. Ukrainos ūkio prognozės niaukstosi (28)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-07-18 16:08 / BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) penktadienį pranešė numatantis, kad Ukrainos ekonomika šiais metais susitrauks 6,5 proc., o ne 5 proc., kaip buvo prognozuota anksčiau.


  19. Ukrainos kaimiečiai papasakojo įspūdžius iš katastrofos vietos (59)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-18 14:54 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Žmonių kūnų dalys, išsimėčiusios tarp nuolaužų ir bagažo daiktų kelių kilometrų spinduliu, rūkstančios keleivinio lėktuvo liekanos javų lauke: siaubingos mirties scenos Rytų Ukrainoje, kur ketvirtadienį nukrito „Malaysia Airlines“ reiso MH17 laineris.


  20. Ukrainoje mūšiai įsismarkavo - separatistams duotas atkirtis (482)

Įvykiai / 2014-07-17 18:23 / BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba ketvirtadienį pareiškė, kad Rusijos karo lėktuvas numušė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų naikintuvą Su-25 virš Ukrainos teritorijos.