Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 629, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kruvinas susišaudymas Rytų Ukrainoje sugriovė Velykų paliaubas (545)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-20 17:36 / AFP, „Reuters“, dpa, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Keturi žmonės žuvo per sekmadienio susišaudymą neramioje Rytų Ukrainoje, kuris sugriovė trapias Velykų paliaubas šioje krizės ištiktoje buvusioje sovietinėje respublikoje.


  2. Ukraina pradėjo vykdyti Ženevoje susitartus veiksmus (45)

Įvykiai / 2014-04-19 14:58 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Šeštadienį Kijevas ėmėsi veiksmų, dėl kurių susitarė ketvirtadienį Ženevoje vykusiame susirinkime: Aktyvi antiteroristinės operacijos fazė pristabdyta, o šalies ministrų kabinetas parengė įstatymo dėl masinių neramumų dalyvių amnestijos projektą. Apie tai praneša Ukrainos naujienų portalas „Segodnya.ua“, remdamasis šalies užsienio reikalų ministerijos pateikiama informacija.


  3. V.Putinas dėl dujų Ukrainai suka uodegą ir perspėja JAV (483)

Įvykiai / 2014-04-19 14:51 / ITAR-TASS, ELTA, BNS, AFP ir lrytas.lt

Šeštadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskvos nurodymas Kijevui susimokėti savo įsiskolinimus už dujas niekaip nesusijęs su politiniais procesais Ukrainoje. Šalies vadovas dar kartą paragino Europos valstybes imtis priemonių, skirtų šalies biudžeto finansavimui. „Ekonomikos nesiejame su politiniais procesais Ukrainoje“, – pabrėžė V.Putinas televizijos laidoje. Anot jo, Rusijos reikalavimas susimokėti susidariusias skolas „niekaip nesusijęs su Ukrainoje gegužės 25 d. vyksiančiais visuotiniais rinkimais“.


  4. Kijevas žada suteikti rusų kalbai specialųjį statusą (492)

Įvykiai / 2014-04-18 18:43 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos pietryčiuose esančioje Zaporožės srityje gali prasidėti provokacijos. Apie tai pranešė Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčiukas, praneša unian.net. Ekspertas socialiniame tinkle „Facebook“ įspėjo, kad betvarkę Zaporožės srityje gali pradėti Rusijos prezidento Vladimiro Putino „turistai“.


  5. Ukrainos krizės aklagatvyje – geri ženklai (40)

Rytai-Vakarai / 2014-04-18 15:24 / Eglė Buitkienė

Svarstyklės ima krypti į Kijevo pusę. Taip mano Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas, nors kritika valdžiai dėl neryžtingumo Rusijos vykdomos agresijos akivaizdoje garsėja. Pasak P.Vaitiekūno, ketvirtadienio nakties nuotraukos iš Mariupolio, kuriose matomi veidais į žemę suguldyti vidaus pajėgų bazės užpuolikai, yra geriausias įrodymas, kad įvykiai krypsta į gerąją pusę: Ukrainos kariuomenė pradeda veikti. Atsargiai, bet ryžtingai.


  6. Į V.Putiną - įtarus B.Obamos žvilgsnis (119)

Įvykiai / 2014-04-18 09:59 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

JAV prezidentas Barackas Obama išsakė santūrią ir atsargią poziciją dėl savo administracijos vėliausio „proveržio“ painioje diplomatijoje su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu, baimindamasis, kad buvo įsigyta katė maiše.


  7. Per derybas dėl krizės Ukrainoje sutarta dėl dialogo (520)

Įvykiai / 2014-04-18 09:29 / ELTA, BNS, AFP, ELTA ir lrytas.lt inf.

Daugiašalių derybų Ženevoje dalyviai pasisakė už plataus masto nacionalinio dialogo Ukrainoje pradžią, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. „Pabrėžta, kad šis dialogas turi įtraukti visus Ukrainos regionus, visas grupes“, – sakė S.Lavrovas per spaudos konferenciją.


  8. A.Butkevičius: „Lįsdami gilyn į Ukrainą rusai skaičiuos karstus“ (359)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-17 09:28 / Martynas Čerkauskas

Rytų Ukrainoje šiuo metu dirbantis revoliucijų specialistu vadinamas pirmasis atkurtos Lietuvos krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius sako, kad ukrainiečiams sunkiai sekasi sustabdyti Rusiją, nes naujoji valdžia iki galo dar nesuvokė, koks pavojingas priešas yra jos didysis kaimynas. Jei Kijevas nesusiims, Rusija veršis gilyn - link sostinės. Portalo lrytas.lt žiniomis, A.Butkevičius Ukrainoje konsultuoja kai kuriuos valdžios atstovus siekiant išspręsti Rytų Ukrainoje kilusią krizę. Kur tiksliai jis yra ir ką daro buvęs politikas atsako juoku: „Geriu horilka (ukrainietiška degtinė – red.), valgau koldūnus“.


  9. Karinėje bazėje Mariupolyje - susišaudymas, yra sužeistųjų (1616)

Įvykiai / 2014-04-17 09:27 / lrytas.lt

Po ilgai trukusio ir daug ką stebinusio Ukrainos valdžios neveiklumo, stebint negudriai maskuojamą Rusijos intervenciją į šalies rytus, prisidengiant vietiniais separatistais, antradienį pagaliau imtasi realesnių veiksmų. Vykdant antiteroristinę operaciją, nuo separatistų išvaduotas Donecko srities Kramatorsko oro uostas. O trečiadienį pranešta, kad šarvuota Ukrainos technika įvažiavo ir į patį Kramatorsko miestą. Tiesa ten, ukrainiečiai patyrė fiasko. Ukrainos karius ir šarvuočius separatistai paėmė į nelaisvę. Kramatorske kariai išėmę savo ginklų spynas atidavė jas promaskvietiškų protestuotojų lyderiui mainais į pažadą, kad jiems bus leista išvykti su savo šarvuočiais.


  10. Gėlės prorusiškoms jėgoms iš ukrainiečių rankų. Kodėl? (68)

Įvykiai / 2014-04-17 09:21 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Paprastai tokio palaikymo sulaukia roko žvaigždės ir estrados atlikėjai, o ne juodas kaukes ir slepiamąsias uniformas dėvintys kovotojai, ginantys separatistinį maištą. „Jūsų – mūsų didvyriai! Mes jus mylime!“ – šaukė žmonės, skubėdami išmaniaisiais telefonais nufilmuoti istorines akimirkas rytiniame Slovjansko mieste, turinčiame 140 tūkst. gyventojų, daugiausiai rusakalbių, simpatizuojančių Maskvai.


  11. Ukraina šiepia dantis prieš sukilimą šalies rytuose (1238)

Įvykiai / 2014-04-16 11:46 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos valdžia pagaliau ėmėsi veiksmų malšindama Rusijos organizuojamus neramumus šalies rytuose. Vyriausybės pajėgos antradienį atrėmė maždaug 30 ginkluotų kovotojų ataką Kramatorsko oro uoste – taip prasidėjo antiteroristinė operacija, kurios tikslas – atstatyti tvarką neramioje Donecko srityje. Savo ruožtu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau prakalbo apie pilietinį karą, skelbia naujienų agentūra AP.


  12. J.McCainas ragina Baltijos šalis didinti išlaidas gynybai (61)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-15 15:19 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Baltijos šalims reikia didinti išlaidas gynybai, o NATO buvimas šiose valstybėse turėtų būti pastovus, pareiškė JAV senatorius Johnas McCainas. Jis išreiškė dėkingumą Estijai, kuri savo išlaidas gynybai padidino iki 2 proc. BVP, kaip reikalauja NATO kriterijai, ir sakė, kad „Latvija ir Lietuva galėtų padaryti tą patį“.


  13. V.Putinas ir A.Hitleris: 15 panašumų (66)

Rytai-Vakarai / 2014-04-15 09:38 / lrytas.lt

Pastarosiomis savaitėmis Rusijos elgesys – Krymo aneksija ir nesiliaujančios provokacijos Ukrainos pietryčiuose – sukėlė naują diskusijų apie Vladimirą Putiną bangą. Rusijos lyderis vis dažniau lyginamas su nacistinės Vokietijos diktatoriumi Adolfu Hitleriu. Skirtumų, be abejo, yra, bet Uacrisis.org pateikė juo palyginančių teiginių.


  14. ES krizę Ukrainoje mėgina paveikti sankcijomis (15)

Europa / 2014-04-15 09:12 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjungos (ES) šalių užsienio reikalų ministrai pirmadienį sutarė išplėsti sąrašą subjektų, kuriems bus taikomos sankcijos dėl vaidmens Ukrainos krizėje.


  15. Po separatistų siautėjimo - nauji protestai Kijeve (1556)

Įvykiai / 2014-04-15 05:48 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Įtampa rytinėje Ukrainos dalyje nenumaldomai didėja. Separatistai Slovjanske pareiškė, kad neketina pasiduoti be kovos ir kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, prašydami padėti jiems apsiginti nuo Ukrainos vyriausybės pajėgų. Tuo tarpu nepatenkinti Ukrainos valdžios pasyvumu Kijevo gyventojai pirmadienio vakarą surengė protestą prie Aukščiausiosios Rados.


  16. Laimėjęs Krymą, V.Putinas stengiasi neprarasti įtakos Ukrainai (23)

Rytai-Vakarai / 2014-04-14 14:02 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas veikiausiai įsiamžins istorijoje kaip lyderis, grąžinęs Maskvai Krymą, tačiau jis taip pat stengiasi nelikti žmogumi, kuriam valdant Ukraina ištrūko iš Rusijos įtakos zonos. Tolesnės šešios savaitės bus lemiamos šioje kovoje, Ukrainai ruošiantis gegužės 25 dieną surengti pirmalaikius prezidento rinkimus, parengti naują konstituciją ir neleisti prorusiškiems separatistams atplėšti rytinių regionų.


  17. Palydovinės nuotraukos rodo, kiek rusų karių yra prie Ukrainos (330)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-14 11:46 / ELTA, BNS, AFP, ELTA ir lrytas.lt inf.

Konfliktas Ukrainoje vėl grėsmingai paaštrėjo. Pirmadienio rytą baigėsi laikinojo Ukrainos prezidento Oleksandro Turčynovo paskelbtas ultimatumas besipriešinantiems ginklu. Iki šio ryto 8 val. buvo liepta sudėti ginklus. Iki tol grėsmingais pažadais nesisvaidęs O.Turčynovas pranešė apie galimą armijos panaudojimą. Tuo tarpu, Didžiosios Britanijos ambasadorius Jungtinėms Tautoms (JT) Markas Lyallas Grantas perspėjo, kad prie Ukrainos rytinių sienų telkiamos papildomos rusų karių pajėgos, rašo „Reuters“.


  18. O.Turčynovas: „Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą“ (2387)

Įvykiai / 2014-04-14 08:15 / „Reuters“, AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos specialiosioms pajėgoms sekmadienį šalies rytuose esančiame Slaviansko mieste susišaudžius su ginkluotais prorusiškais aktyvistais, žuvo mažiausiai vienas saugumo pareigūnas, o dar penki buvo sužeisti. Tai pirmas toks aukų pareikalavęs kruvinas incidentas, apie kurį pranešama, Rytų Ukrainoje, kur ginkluoti prorusiški vyrai pastarosiomis dienomis užėmė virtinę teisėsaugos institucijų pastatų.


  19. L.Linkevičius: „Ukraina pagrįstai imasi operacijų Rytuose“ (62)

Įvykiai / 2014-04-14 07:57 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad neramumus Ukrainos rytuose kursto Rusija, todėl Kijevas priėmė pagrįstą sprendimą pradėti plataus masto operaciją išlaisvinti užgrobtus pastatus. L.Linkevičius padėtį Ukrainoje sekmadienį telefonu aptarė su šios šalies užsienio reikalų ministru Andrejumi Daščica.


  20. Ukraina kelia ultimatumą ir separatistams grasina kariuomene (23)

Pasaulis / 2014-04-13 17:44 / „Lietuvos ryto“ televizija

Ukrainos rytuose liejasi kraujas. Vykdant antiteroristinę operaciją Slaviansko mieste, žuvo mažiausiai vienas pareigūnas, dar keli žmonės buvo sužeisti. Apie susirėmimus tarp prorusiškų ir proukranietiškų aktyvistų pranešama ir Charkove. JAV Maskvai kartoja, kad ši nekurstytų konflikto, tačiau Rusija, kaip visada, Vakarų įspėjimus ignoruoja ir spaudžia Kijevą į kampą. S. Lavrovas teigia, kad jeigu Ukraina naudos jėgą prieš protestuotojus, Rusija nedalyvaus kitą savaitę turinčiame vykti keturšaliame susitikime dėl krizės sureguliavimo. Tačiau jeigu Kijevas nereaguoja, Maskva tvirtina, kad valdžia nevaldo padėties šalyje.