Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1178, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Ukraina: ką reiškia oligarcho I.Kolomoiskio iššūkis (103)

Komentarai / 2015-03-27 11:00 / Alvydas Medalinskas

Po to, kai Ukrainos prezidentas Petro Porošenko atstatydino Dnepropetrovsko gubernatorių Ihorį Kolomoiskį, kilo daug svarstymų, ką visa tai gali reikšti Ukrainai, jos stabilumui. Dažnai tik nesutariama, vertinant šio žingsnio realiąsias priežastis. Kas tai: labai svarbus žingsnis deoligarchizacijos linkme ar tiesiog įtakingų grupių konfliktas.


  2. Vengrų aviatoriai traukiasi iš Ukrainos – gąsdina nestabilumas

Rinkos pulsas / 2015-03-26 12:01 / lrytas.lt

Vengrijos žemų sąnaudų oro bendrovė „Wizz Air Ukraina“ nuo balandžio 20-osios nutraukia veiklą. Kaip praneša avianws.com, tai susiję su tebesitęsiančiu nestabilumu Rytų Ukrainoje, valiutos pokyčiais ir valiutos keitimo kontrole. Tiesa, reisų Ukrainoje pagrindinė įmonė „Wizz Air“ nelinkusi nutraukti. „Wizz Air“ antrinės įmonės „Wizz Air Ukraina“ skrydžius vykdys „Wizz Air Hungary“.


  3. G. Sorosas: „V. Putinas rado visraktį savo įtakai primesti“ (22)

Įžvalgos ir nuomonės / 2015-03-25 11:27 / lrytas.lt

Pasak George`o Soroso, Kijevas pralaimi Maskvai, nes negauna reikiamos paramos, rašo Italijos laikraštyje „La Repubblica“ Federico Fubini. Amerikiečių investuotojas ir filantropas G.Sorosas laiko „Nacionalinio fronto“ proveržio nebuvimą regioniniuose rinkimuose Prancūzijoje „gera naujiena“. Jo nuomone, daugiau teigiamų momentų Europoje nėra.


  4. Ukrainos rytuose žuvo karys, aštuoni sužeisti (12)

Konfliktai ir saugumas / 2015-03-24 13:41 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos rytuose per Rusijos remiamų separatistų atakas, kurios toliau rengiamos nepaisant pasirašyto paliaubų susitarimo, pastarąją parą vienas ukrainiečių karys žuvo ir dar aštuoni buvo sužeisti.


  5. Kremlius ragina Prancūziją ir Vokietiją labiau spausti Ukrainą (22)

Įvykiai / 2015-03-23 12:49 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija pirmadienį apkaltino Kijevą iš dalies pažeidus Minske pasirašytą taikos sutartį ir paragino Vokietiją bei Prancūziją, padėjusias derybų procese, dėti didesnes pastangas, kad Kijevas laikytųsi pasiektų susitarimų.


  6. Kremlius sureagavo į Europos vadovų sprendimą laikytis sankcijų (169)

Įvykiai / 2015-03-20 12:37 / lrytas.lt

Rusija penktadienį pareiškė, kad „sankcijų retorika“ yra „destruktyvi“, ir sakė, jog elgsis vadovaudamasi tik savo nacionaliniais interesais, kai Europos Sąjungos lyderiai neatšaukė dėl krizės Ukrainoje Maskvai taikomų sankcijų.


  7. Su Ukraina žaidžianti „Gazprom“ įkvėpė Europą naujam planui (50)

Energetika / 2015-03-20 05:00 / „Lietuvos rytas“

Rusijos koncernui atkaklios pastangos palikti be pigesnių dujų Ukrainą kainavo labai brangiai – maždaug 6 milijardus JAV dolerių (dabartiniu kursu – 5,66 mlrd. eurų). Rusijos žiniasklaida apskaičiavo, jog mažiausiai 5,5 mlrd. JAV dolerių „Gazprom“ negavo dėl to, kad patiekė nepakankamai dujų savo partneriams Vakarų ir Vidurio Europoje. Be to, baudos už neįvykdytas sutartis praėjusiais metais siekė dar apie 400 mln. dolerių.


  8. Ukraina ragina ES didinti sankcijų spaudimą Rusijai (18)

Europa / 2015-03-19 14:11 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Kijevas paragino Europos Sąjungą toliau vieningai stiprinti sankcijų spaudimą Maskvai dėl konflikto Rytų Ukrainoje, Bendrijos lyderiams renkantis į dvi dienas vyksiantį viršūnių susitikimą.


  9. Rusijos sutartis su Pietų Osetija – signalas Vakarams (6)

Įvykiai / 2015-03-18 16:53 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija trečiadienį su Gruzijos separatistine Pietų Osetijos sritimi pasirašė sutartį, kurią Tbilisis pasmerkė kaip dar vieną aneksijos žingsnį, ir kuri, pasak Vakarų, gali kelti grėsmę saugumui ir stabilumui regione.


  10. Rytų Ukrainos separatistai įspėja, kad gali nutraukti paliaubas (16)

Konfliktai ir saugumas / 2015-03-18 15:42 / AFP, AP, BNS ir lrytas.lt inf.

Rytų Ukrainos prorusiškų separatistų lyderiai grasina pasitraukti iš paliaubų dėl pakeitimų įstatymuose, numatančiuose jų kontroliuojamiems regionams savivaldą.


  11. Ukrainos rytuose per separatistų atakas žuvo karys (5)

Konfliktai ir saugumas / 2015-03-18 14:20 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos rytuose per Rusijos remiamų separatistų atakas, kurios toliau rengiamos nepaisant pasirašyto paliaubų susitarimo, pastarąją parą žuvo vienas ukrainiečių karys, o dar penki buvo sužeisti, trečiadienį pranešė vyriausybinių pajėgų atstovas spaudai. Dvi pastarąsias savaites atakų sumažėjo, tačiau Kijevas tvirtina, kad separatistai naudojasi paliaubomis, kad persigrupuotų ir pasirengtų galimiems naujiems puolimams.


  12. Ukraina patvirtino specialiojo statuso šalies rytuose įstatymą (17)

Įvykiai / 2015-03-17 20:35 / AFP, „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos parlamentas antradienį pritarė įstatymo projektui dėl specialiojo statuso prorusiškų separatistų kontroliuojamoms teritorijoms šalies rytuose, su sąlyga, kad tame regione bus surengti rinkimai pagal Ukrainos jurisdikciją, kaip


  13. Vokietija skyrė Ukrainai pusę milijardo eurų paramos (8)

Įvykiai / 2015-03-16 19:21 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Vokietijos vyriausybė skyrė 500 mln. eurų paramos Ukrainai. Apie tai pirmadienį pareiškė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka per bendrą spaudos konferenciją su Vokietijos kanclere Angela Merkel.


  14. Krymas po metų: augančios kainos ir Rusija nusivylę gyventojai (74)

Verslas / 2015-03-16 18:34 / „Lietuvos ryto“ televizija

Prieš metus referendume už atsiskyrimą nuo Ukrainos ir prisijungimą prie Rusijos balsavo daugiau kaip 95 proc. pusiasalio gyventojų. Kijevas ir Vakarų šalys balsavimo rezultatų nepripažįsta, nes gyventojus į balsavimo punktus lydėjo ginkluoti kovotojai, buvo užfiksuota daugybė pažeidimų. Rusijos valdžia žmones prie balsadėžių viliojo ir geresnio gyvenimo pažadais, tačiau praėjus metams nuotaikos pusiasalyje nebe tokios džiugios.


  15. Kaip Rusija kariauja savo karą Ukrainoje (75)

Komentarai / 2015-03-16 08:31 / Alvydas Medalinskas

Prieš daugiau nei dvi savaites, kovo 1 d., Rusijos opozicijos lyderis Borisas Nemcovas rengėsi pateikti faktus, kaip Rusija, o ne tik Rusijos remiami separatistai daugiau nei pusę metų kariauja nepaskelbtą karą Ukrainoje, bet nespėjo.


  16. Už kokius nuopelnus Kremlius tūpčioja Čečėnijos lyderiui? (5)

Rytai-Vakarai / 2015-03-14 14:34 / Aleksandras Procenka („Lietuvos rytas“)

Kovo 9-ąją Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Čečėnijos lyderį Ramzaną Kadyrovą apdovanojimo Garbės ordinu. Tais sukėlė pasipiktinimo bangą, nors ekspertai tikina, kad dėmesiu Kremliaus sarginiu šunimi vadinamam čečėnui stebėtis jau nereikėtų. Vos 38 metų R.Kadyrovas turi ne vieną apdovanojimą ir mėgsta juos segtis į atlapą. Dabar jis apdovanotas „už darbo pasiekimus, aktyvią visuomeninę veiklą ir ilgametį sąžiningą darbą“. Kitaip sakant – už lojalumą.


  17. Ukrainos rytuose – naujos aukos

Įvykiai / 2015-03-11 10:43 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vienas Ukrainos vyriausybės pajėgų karys žuvo, o dar keturi buvo sužeisti per pastarąją parą vykusius susirėmimus prorusiškų separatistų kontroliuojamose rytinėse teritorijose. Kariai buvo sužeisti, nors tame regione tebegalioja paliaubos, trečiadienį pranešė vienas Ukrainos kariuomenės atstovas.


  18. Kijevas patvirtino: separatistai atitraukė dalį ginkluotės

Konfliktai ir saugumas / 2015-03-10 08:02 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pranešė, kad Rusijos remiami separatistai šalies rytuose atitraukė žymią ginkluotės dalį. Kalbėdamas televizijoje P.Porošenka nurodė, kad jo vyriausybinės pajėgos taip pat atitraukė didžiąją dalį raketų ir sunkiosios artilerijos sistemų.


  19. Rusija palaiko nevaržomą ESBO stebėtojų prieigą Ukrainoje

Konfliktai ir saugumas / 2015-03-07 16:02 / lrytas.lt

Rusija pritaria požiūriui, kad Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pareigūnams turi būti sudarytos sąlygos netrikdomai stebėti paliaubas Rytų Ukrainoje, sunkiosios ginkluotės atitraukimą, šeštadienį nurodė Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris.


  20. Kompozitorius Šarūnas Nakas: Kijeve žmonės nesišypso

Meno pulsas / 2015-03-07 12:58 / Jolanta Kryževičienė, LRT Kultūros laida „Naktinis ekspresas“, LRT.lt

Situacija gana žiauri, kultūros prestižas labai žemas. Mažai kas daroma institucijų lygiu, kad tas prestižas bent jau nesmuktų, kad bent išliktų toks, koks yra ir koks gali būti. Visa tai palikta savieigai.


Populiariausi per 24 val.