Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 911, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Aneksuotame Kryme - 4 000 Rusijos karių? (7)

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-18 14:59 / BNS ir lrytas.lt inf.

Kijevas ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija sutelkė apie 4 000 karių aneksuotame Kryme prie sienos su Ukraina.


  2. Į kampą užspeista Ukraina aukoja Černobylio saugumą (38)

Energetika / 2014-09-18 11:25 / lrytas.lt

Naujojo apsauginio sarkofago statyba virš 1986 metų avarijos metu sugadinto Černobylio atominės elektrinės reaktoriaus dėl finansinių problemų gali sustoti neribotam laikui. Dėl Ukrainą apėmusios didžiulės krizės Kijevo valdžia nepajėgs užbaigti darbų be papildomos Didžiojo septyneto šalių pagalbos. Plieno konstrukcijai, dengiančiai prieš 28 metus sprogusį reaktorių, įrengti trūksta 615 mln. eurų.


  3. JAV politologas: žmonių aukos gali sustabdyti Vladimirą Putiną (40)

Rytai-Vakarai / 2014-09-18 07:42 / LRT inf.

Jei JAV nesiims ryžtingesnių veiksmų atgrasant Rusiją nuo veiksmų Ukrainoje, po poros metų kitais Vladimiro Putino taikiniais gali tapti Baltijos valstybės, teigia JAV politologas Johnas R.Boltonas. Savo straipsnyje „Atsitraukimas prieš V.Putiną“ jis rašo, kad jei NATO, kurioje lydere turi būti JAV, nesukliudys V.Putinui ir šis imsis Lenkijos ar Baltijos šalių, NATO patikimumas patirs tokią žalą, kad aljansas bus amžiams sužlugdytas iš vidaus.


  4. Ukrainoje milijonas tarnautojų bus patikrinti dėl lojalumo (30)

Įvykiai / 2014-09-17 16:26 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos vyriausybės vadovas Arsenijus Jaceniukas trečiadienį pareiškė, kad milijonas valstybės tarnautojų, įskaitant vyriausybės narius, bus patikrinti dėl lojalumo pagal naują įstatymą, kuriuo siekiama išrauti su šaknimis korupcinę praktiką, paliktą ankstesnės valdžios.


  5. Ukrainos ir ES susitarimas paliko klaustukų (16)

Europa / 2014-09-17 07:07 / Vaidas Saldžiūnas

Dėl vienos sutarties formalaus pasirašymo Ukrainos parlamente – audringi plojimai, dėl kitos, atidėtos bent metams, – nejauki tyla. Tokia padėtis po vakarykščio balsavimo Kijeve džiugina ne visus. Kijevas antradienį ratifikavo Asociacijos sutartį su Europos Sąjunga ir pasiūlė ribotą savivaldą kai kuriems prorusiškų separatistų kontroliuojamiems rajonams šalies rytuose, Ukrainai stengiantis užversti kruviniausią savo posovietinės istorijos puslapį. Iš pirmo žvilgsnio viskas galėjo pasirodyti kaip puikiai suderintas spektaklis, sinchroniškai vaidinamas dviejuose skirtinguose miestuose – Kijeve ir Strasbūre.


  6. Ukraina veržiasi iš Rusijos glėbio - ratifikuota sutartis su ES (315)

Įvykiai / 2014-09-16 16:27 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Kijevas antradienį ratifikavo asociacijos sutartį su Europos Sąjunga ir pasiūlė ribotą savivaldą kai kuriems prorusiškų separatistų kontroliuojamiems rajonams šalies rytuose, Ukrainai stengiantis užversti kruviniausią savo posovietinės istorijos puslapį. 355 Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatai pritarė dokumento ratifikavimui, prieš nepasisakė nė vienas, o 26 parlamentarai susilaikė. Prieš tai ugningą kalbą rėžęs prezidentas Petro Porošenka iškart pasirašė po susitarimu ir karštai apkabino premjerą Arsenijų Jaceniuką. Salėje nuaidėjo šūkis „Šlovė Ukrainai!“


  7. Ukraina ratifikuos ES asociacijos sutartį (2)

Įvykiai / 2014-09-16 09:15 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Kijevas antradienį ratifikuos asociacijos sutartį su Europos Sąjunga ir pasiūlys ribotą savivaldą kai kuriems prorusiškų separatistų kontroliuojamiems rajonams šalies rytuose, Ukrainai stengiantis užversti kruviniausią savo posovietinės istorijos puslapį.


  8. Slovakija sumažino tranzitu tiekiamų dujų kiekį (2)

Energetika / 2014-09-15 15:02 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Slovakijos dujų tiekimo sistemos operatorė "Eustream" nuo rugsėjo 12 d. pradėjo mažinti tranzitu per šalies teritoriją tiekiamų dujų apimtis. Apie tai pranešė naujienų agentūra "Reuters".


  9. Lietuvos kariai dalyvauja pratybose Ukrainos Lvovo srityje (23)

Aktualijos / 2014-09-15 09:49 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai pirmadienį pradeda dalyvavimą tarptautinėse pratybose Ukrainos Lvovo srityje. Pratybose „Rapid Trident 2014“ Lietuvai atstovauja būrys pėstininkų žvalgų iš Karaliaus Mindaugo husarų ir Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionų ir keli štabo karininkai, iš viso 38 kariai. Pratybas organizuoja JAV pajėgų Europoje vadavietė, amerikiečiai atsiuntė apie 200 karių.


  10. Ukraina teigia gaunanti ginklų iš NATO valstybių (136)

Įvykiai / 2014-09-15 07:19 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos gynybos ministras sekmadienį pareiškė, kad NATO valstybės pradėjo tiekti jo šaliai ginklus, kad ji galėtų kovoti su prorusiškais separatistais ir „sustabdyti“ Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Valerijus Heletėjus spaudos konferencijoje sakė, kad aptarė ginklų tiekimą per dvišalius susitikimus su NATO šalių gynybos ministrais Velse rugsėjo 4-5 dienomis vykusiame Aljanso viršūnių susitikime.


  11. Kijevas kaltina separatistus bandant sulaužyti paliaubas (6)

Pasaulis / 2014-09-14 14:52 / „Reuters“

Nors praėjo daugiau nei savaitė po paliaubų tarp Ukrainos valdžios ir separatistų, pastaruosius Kijevas kaltina keliant grėsmę taikos siekimui ir bandant sulaužyti paliaubas. Šalies Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovo teigimu, prorusiški kovotojai rengia atakas prieš vyriausybines pajėgas, nepaisydami prieš devynias dienas pasirašyto susitarimo.


  12. Rusija humanitarinį krovinį pervežė neteisėtai? (95)

Įvykiai / 2014-09-13 22:05 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Šeštadienį daugiau nei šimtas sunkvežimių, gabenančių Rusijos humanitarinę pagalbą Rytų Ukrainai, sėkmingai praėjo muitinės patikrinimus, paskelbė Rusijos muitinės Pietų valdybos atstovas Rajanas Farukšinas, kuriuo remiasi „RIA Novosti“.


  13. A. Jaceniukas: Rusija nori sunaikinti Ukrainą ir atkurti SSRS (18)

Pasaulis / 2014-09-13 18:31 / „Lietuvos ryto“ televizija

Ukrainos premjeras A.Jaceniukas teigia, kad Rusija nori sunaikinti Ukrainą. Jo teigimu, V.Putinas savo veiksmais rodo, kad nori atkurti Sovietų Sąjungą. Tuo metu į Ukrainą įvažiavo humanitarinės pagalbos sunkvežimiai iš Rusijos, vežantys maistą ir medikamentus žmonėms. Kijevas skelbia, kad jos pareigūnams patikrinti krovinio ir vėl neleista.


  14. Ukraina sprunka iš Rusijos orbitos - planuose NATO ir ES (64)

Įvykiai / 2014-09-12 15:10 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį išreiškė viltį, kad per kitos savaitės vizitą į Jungtines Valstijas užsitikrins savo šalies „specialų statusą“ NATO. „Po kelių dienų vyksiu į Jungtines Valstijas, kur turėsime labai svarbų susitikimą su JAV Kongresu (ir) JAV prezidentu ... Taip pat tikimės labai artimoje ateityje (gauti) specialų ne NATO narės aljanso statusą“, – anglų kalba tarptautiniam verslo forumui Kijeve sakė P.Porošenka.


  15. Ukraina? Artimieji rytai? Amerika apsisprendė (52)

Komentarai / 2014-09-12 14:17 / Algimantas Rusteika

Ką gi, su Ukraina kaip ir viskas aišku. Nes apsisprendė pagrindinis žaidėjas, nuo kurio priklauso baigtis. JAV.


  16. „Budivelnyk“ gretas retina mobilizacija, čempionate mažėja klubų (5)

Krepšinis / 2014-09-12 11:51 / Ričardas Vitkus

Pernai Ukrainos krepšinio Superlygos čempionais tapę Kijevo „Budivelnyk“ ruošdamiesi naujajam sezonui prakaitą lieja Lietuvoje. „Mes taip darome kiekvienais metais. Treniruotis pradedame Kijeve, o baigiame Lietuvoje. Šiemet čia treniruosimės iki rugsėjo pabaigos“, - portalui lrytas.lt sakė kartu su komanda į Lietuvą atvykęs jos generalinis direktorius Gediminas Navikauskas. Jau šeštą sezoną Ukrainoje dirbantis G.Navikauskas neslėpė nusivylimo, kad Ukrainos čempionais tapę „Budivelnyk“ krepšininkai dėl įtemptos padėties šalyje šiemet negalės rungtyniauti Eurolygoje. Didelę patirtį turintis vadybininkas vylėsi, kad karas anksčiau ar vėliau baigsis ir Ukrainos krepšinio komandos sugrįš į Europos turnyrus.


  17. Kariai, kurie kaunasi už Ukrainą, bet grėsmę kelia ir Kijevui (140)

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-12 09:29 / lrytas.lt

Savanorių batalionas „Azov“, Ukrainos rytuose kovojantis su separatistais, yra bene drąsiausias Kijevo ginklas. Bet šie radikalių pažiūrų kovotojai valdžiai ir kelia pavojų, nes su ginklais dar grįš į sostinę, rašo „Lietuvos rytas“. „Neturiu nieko prieš Rusijos nacionalistus ar prieš galingą Rusiją, – žurnalistams pasakoja Dmitrijus, pastarosiomis savaitėmis budintis antpuolio net per paliaubas laukiančiame Mariupolio uostamiestyje. – Bet Vladimiras Putinas – net ne rusas. Jis – žydas.“ Dmitrijus – tikrojo savo vardo jis neatskleidžia – gimęs ir užaugęs Rytų Ukrainoje.


  18. Pamatykite, kas nutiktų, jei asteroidas rėžtųsi į jūsų miestą (9)

Visata / 2014-09-11 19:14 / Technologijos.lt

Sukurtas projektas „The Killer Asteroids“ parodo, kokiu mastu būtų padaryta kosminio kūno žala, jei šis susidurtų su mūsų planeta. Padarinių intensyvumą galima pasitikrinti konkrečioje vietoje: pavyzdžiui, kokia Lietuvos teritorijos dalis būtų nušluota nuo žemės paviršiaus, jei tam tikro dydžio asteroidas trenktųsi į Vilnių.


  19. Prorusiški separatistai išplėtė savo kontroliuojamą teritoriją (7)

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-11 15:26 / BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos valdžia ketvirtadienį pripažino, kad prorusiški separatistai savo kontroliuojamą teritoriją prie rytinės sienos su Rusija išplėtė iki Azovo jūros.


  20. Balti Rusijos sunkvežimiai iš Ukrainos parveža lavonus? (68)

Įvykiai / 2014-09-10 19:13 / lrytas.lt

Balti sunkvežimiai, kurie į Ukrainą gabeno „humanitarinę pagalbą“ virto kritusių rusų karių pargabenimo priemone, skelbia unian.net. Apie tai per spaudos konferenciją informavo Ukrainos nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrejus Lysenka.


Populiariausi per 24 val.