Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1154, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Rusija nusileido – kol kas neužsuks dujų čiaupo Ukrainai

Verslas / 2015-03-03 16:30 / „Lietuvos ryto“ televizija

Rusijos ir Ukrainos derybose dėl dujų tiekimo pasiektas persilaužimas. Rusijos koncerno „Gazprom” delegacija po beveik penkias valandas trukusių derybų sutiko neužsukti čiaupo. Maskva ir Kijevas susitarė, kad „Gazprom“ dujų Ukrainai bus tiekiama tiek, kad taupiai naudojant užtektų iki kovo pabaigos.


  2. Maskva pažadėjo iki kovo pabaigos Ukrainos neskriausti (14)

Energetika / 2015-03-03 10:29 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Maskva ir Kijevas pirmadienio derybų Briuselyje metu susitarė dėl dujų tiekimo iki kovo pabaigos. Tokiu sprendimu užtikrinamas ir saugus rusiško kuro tranzitas į Europą, nes nesutarimai tarp Rusijos ir Ukrainos dėl tiekimo separatistų kontroliuojamoms sritims buvo sukėlę grėsmės viso reginio energetiniam saugumui, nurodo Europos Sąjungos pareigūnai.


  3. Realioji metinė infliacija Ukrainoje – triženklė (10)

Rinkos pulsas / 2015-03-02 10:06 / lrytas.lt

Ukrainos valiutos atsargos sumažėjo iki 6,42 mlrd. JAV dolerių. Faktiškai Kijevas nebeturi užsienio valiutos šaltinių. Tokiomis sąlygomis pareigūnai negali palaikyti grivinos kurso, nuo 2014 metų pradžios JAV dolerio atžvilgiu jau sumenkusio daugiau kaip tris kartus – nuo 8 iki 27,2 grivinos už JAV dolerį.


  4. Kodėl separatistams taip reikalingas kraujas Mariupolyje? (18)

Pasaulis / 2015-02-27 20:09 / „Lietuvos ryto“ televizija

Jungtinių Valstijų žvalgyba spėja, kad prorusiški separatistai vis dėlto puls Mariupolį, bet ne artimiausiomis dienomis, o pavasarį. Teigiama, kad V. Putinas nesiekia užkariauti visos Ukrainos, bet Mariupolis yra būtinas, norint užtikrinti sausumos koridorių Rusijos užgrobtose teritorijose. Po dviejų dienų ramybės Ukrainos rytuose vėl aidi šūviai. Kijevas kaltina separatistus naujais paliaubų pažeidimais.


  5. Šaltiniai Rusijoje įvardijo tikslią didžiojo konflikto datą (393)

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-27 14:32 / lrytas.lt

Kokią grėsmę Rusijai kelia įvykiai Ukrainoje, kaip atrodo rusiškas tinklas „Skynet“ ir kiek Rusijos armijoje „mandagių žmonių“? Nepriklausomas šios šalies karinis ekspertas ir laikraščio „Novaja gazeta“ apžvalgininkas Pavelas Felgenhaueris atvirai prabilo apie tai, su kokiomis problemomis ir sunkumais susiduria Rusijos ginkluotosios pajėgos, kodėl didžiausia grėsmė šaliai kyla iš Vidurinės Azijos ir kodėl Rusijos politikai reguliariai grasina sunaikinti JAV. Pokalbį skelbia žurnalas „The Village“.


  6. Dar vienos derybos su Rusija – šįkart dėl dujų

Energetika / 2015-02-27 11:04 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusija patvirtino, kad pirmadienį dalyvaus derybose su ES ir Ukraina, kuriomis tikimasi išspręsti opų ginčą dėl dujų tiekimo, keliantį grėsmę tiekimui į Europą. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį griežtai pareikalavo iš Ukrainos iki šiol negauto išankstinio apmokėjimo už dujas.


  7. Kijevas praneša, kad atitraukia sunkiąją ginkluotę (85)

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-26 14:40 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos gynybos ministerija praneša, kad atitraukia ginkluotę iš Donbaso. Anot ministro, šis sprendimas priimtas laikantis paliaubų susitarimo, pasirašyto Minske.


  8. S. Lavrovas moko Vakarus: „Idealių paliaubų nebūna“ (25)

Įvykiai / 2015-02-26 10:52 / „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį pareiškė, kad Kijevas ir jo sąjungininkai Vakaruose kelia neįgyvendinamas sąlygas savo sunkiosios ginkluotės atitraukimui nuo fronto linijos Rytų Ukrainoje.


  9. Ko erelio skrydį susapnavęs gaidys sukranksi it kranklys? (65)

Komentarai / 2015-02-25 20:35 / Valdas Bartasevičius

Esu šventai įtikinęs, kad viena Strasbūro teismo ginamų žmogaus teisių – manyti, kad lietuviškieji karo Ukrainoje šaukliai panašūs į ereliais pasijutusius peštynių gaidžiukus.


  10. V. Putinas kaltina Kijevą genocidu (28)

Įvykiai / 2015-02-25 17:35 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui Kijevo elgesys su Rytų Ukrainos gyventojais „primena genocidą“. Pasak jo, regione žmonės jau badauja, o Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) kalba apie humanitarinę katastrofą. Tokioje situacijoje atkirsti gyventojus nuo dujų tiekimo „kažkiek primena genocidą“, trečiadienį Maskvoje pareiškė V.Putinas.


  11. Separatistai ukrainiečiams spendžia spąstus prie Mariupolio (2)

Pasaulis / 2015-02-25 15:41 / „Lietuvos ryto“ televizija

Separatistams Rytų Ukrainoje laužant paliaubas, Vakarai negaili karčių žodžių Rusijai. JAV valstybės sekretorius J. Kerry sako, kad Rusija jam meluoja į akis. Britų premjeras įspėja, kad nesustabdžius Rusijos Ukrainoje, ji gali agresiją nukreipti į Baltijos šalis. O Kijevas teigia, kad separatistai persigrupuoja ir rengiasi Mariupolio puolimui. Prancūzija įspėja, kad jeigu separatistai puls šį miestą, Rusijai grės naujos sankcijos.


  12. Ukraina bijo dėl Mariupolio, prancūzai ir britai grasina Rusijai (296)

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-25 12:36 / „Reuters“, „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Maskva sulauks naujų Europos Sąjungos sankcijų, jeigu Ukrainos prorusiški separatistai atakuos Kijevo vyriausybės kontroliuojamą Mariupolio uostamiestį, trečiadienį pareiškė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent'as Fabiusas. Tuo tarpu Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pareiškė, kad reikėtų svarstyti galimybę atriboti Rusiją nuo Tarptautinių tarpbankinių finansinių atsiskaitymų organizacijos (SWIFT) tinklo.


  13. Kijevas tikina, kad separatistai toliau pažeidinėja paliaubas (15)

Įvykiai / 2015-02-25 12:04 / „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Prorusiški separatistai pastarąją parą toliau pažeidinėjo paliaubų režimą Rytų Ukrainoje, nors šaudymo intensyvumas sumažėjo, trečiadienį pranešė Kijevo vyriausybės pajėgų antiteroristinės operacijos (ATO) atstovas Anatolijus Stelmachas.


  14. D.Cameronas įspėja dėl Rusijos: toliau – viena iš Baltijos šalių (418)

Įvykiai / 2015-02-25 10:04 / BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas prisidėjo prie aukštų pareigūnų perspėjimų, kad Baltijos šalys gali būti kitas Rusijos taikinys po Ukrainos siekiant patikrinti NATO tvirtumą. Kalbėdamas Bendruomenių rūmuose, ministras pirmininkas teigė, kad Rusija siektų destabilizuoti kitas šalis, jei nesulauktų pasipriešinimo dėl Ukrainos.


  15. Petro Porošenka rado draugų, kurie Rusijos nebijo (32)

Pasaulis / 2015-02-24 20:32 / „Lietuvos ryto“ televizija

Ukrainos konflikte Maskva vėl traukia dujų kortą. Rusija grasina nutraukti dujų tiekimą Ukrainai, o per ją - ir Europai, jeigu Kijevas per dvi dienas neapmokės išankstinės sąskaitos. Savo ruožtu Ukrainos valdžia kaltina separatistus nesilaikant paliaubų - esą, kovotojai ne atsitraukia, o persigrupuoja. Tačiau šaliai gerų žinių iš Jungtinių Arabų Emyratų parvežė prezidentas Petro Porošenka – čia jam pavyko susitarti dėl galimos pagalbos ginklais.


  16. Paryžiuje susitikę ministrai ragina laikytis paliaubų Ukrainoje (7)

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-24 16:24 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai antradienį paragino griežtai vykdyti paliaubų Ukrainos rytuose sąlygas, nes ten kovos nesiliauja ir po paliaubų susitarimo įsigaliojimo.


  17. Rusija speičia į kampą ne tik Ukrainą, bet ir visą Europą (21)

Pasaulis / 2015-02-24 15:49 / „Lietuvos ryto“ televizija

Dujų monopolininkas „Gazprom“ perspėjo, kad jeigu Kijevas per dvi dienas neapmokės sąskaitos, dujų tiekimas šaliai bus nutrauktas. „Gazprom“ vadovas atvirai pareiškė, kad dėl to gali nukentėti ir dujų tranzitas į Europą. Tuo metu Vladimiras Putinas toliau smaginasi – interviu žiniasklaidai jis pareiškė, kad karas su Ukraina yra mažai tikėtinas, o siekdamas išspręsti konfliktą Kijevas privalo rasti bendrą kalbą su separatistais.


  18. Separatistai skelbia pradėję sunkiosios ginkluotės atitraukimą (26)

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-24 13:57 / lrytas.lt

Prorusiški separatistai antradienį paskelbė pradedantys atitraukti sunkiąją ginkluotę nuo fronto linijos Rytų Ukrainoje, bet Kijevo kariškiai, kurie sakė savo sunkiųjų ginklų neatitrauksiantys, kol nesiliaus apšaudymas iš priešo pusės, pranešė apie naujus bombardavimus.


  19. Ministrai susitiko dar kartą aptarti paliaubų Ukrainoje (40)

Įvykiai / 2015-02-24 13:42 / lrytas.lt

Antradienį Paryžiuje prasidėjo dar vienas susitikimas paliauboms Ukrainoje aptarti. Į Prancūzijos sostinę atvyko keturių šalių – Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos – užsienio reikalų ministrai.


  20. „Gazprom“ gąsdinimuose Ukrainai – grėsmė ir Europai (42)

Energetika / 2015-02-24 13:37 / lrytas.lt

Po dviejų dienų dujų tiekimas Ukrainai gali būti nutrauktas, nes Kijevas iš anksto už jas nesumoka. „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris tikina, kad Ukrainą dar pasieks 219 mln. kubinių metrų dujų, už kurias yra sumokėta. Tačiau po to tiekimas gali būti nutrauktas, nes Ukraina nepervedė pinigų. Jei taip nutiks, iškils pavojus tranzitui per Europą.


Populiariausi per 24 val.