Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 958, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. A.Jaceniukas įspėja: „Rusija gali mėginti sužlugdyti rinkimus“ (10)

Europa / 2014-10-23 16:50 / lrytas.lt

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas ketvirtadienį įspėjo dėl galimų Rusijos bandymų sužlugdyti sekmadienį įvyksiančius Ukrainos parlamento rinkimus ir įsakė vykdyti teisėsaugos institucijų mobilizaciją, užkirsiančią kelią galimoms „teroristų atakoms“, praneša „Reuters“.


  2. Teroristai Malaizijos lainerį numušė pagrobtomis raketomis (33)

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-20 09:06 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vokietijos žvalgyba apkaltino Ukrainos prorusiškus separatistus numušus Malaizijos keleivinį lainerį raketomis, kurias jie pagrobė iš vyriausybės pajėgų, sekmadienį pranešė žiniasklaida.


  3. Ukraina susitarė su Rusija dėl dujų kainų šią žiemą (29)

Energetika / 2014-10-19 10:16 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį patvirtino, kad su Rusija buvo pasiektas susitarimas dėl laikinos kainos už dujas ateinančiais žiemos mėnesiais. P.Porošenka sakė, kad susitarimas buvo pasiektas per penktadienį Milane įvykusias derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, ir išreiškė viltį, kad tai užbaigs abiejų šalių ginčą dėl dujų.


  4. Rusijos ir Ukrainos derybose Milane – netikėta sėkmės prošvaistė (132)

Įvykiai / 2014-10-18 19:27 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija ir Ukraina penktadienį padarė pažangą spręsdamos ginčą dėl gamtinių dujų tiekimo ateinančią žiemą, tačiau Europos lyderiai pareiškė, kad Maskva turi dar daug daugiau nuveikti, kad sutvirtintų trapias paliaubas ir nutrauktų kautynes rytų Ukrainoje.


  5. V. Putinas patenkintas susitikimu su P. Porošenka (313)

Europa / 2014-10-17 12:34 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos prezidentas penktadienį sakė, kad jo susitikimas su Ukrainos vadovu Petro Porošenka ir Europos Sąjungos (ES) lyderiais buvo „teigiamas“, tačiau be šių optimistiškų komentarų nebuvo jokių ženklų, kad būtų pasiektas reikšmingas proveržis Ukrainą krečiančiame konflikte.


  6. V. Putinas grasina mažinti dujų tiekimą Europai (103)

Energetika / 2014-10-16 18:10 / „Reuters“, „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija sumažins dujų tiekimą Europai, jeigu Ukraina vogs jas iš tranzitinio dujotiekio savo poreikiams tenkinti, perspėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kuris tačiau pridūrė turįs vilties, kad to nebus. „Esama didelių tranzito pavojų. Jeigu mes pamatysime, kad mūsų partneriai Ukrainoje, lygiai taip kaip 2008 metais pradės nesankcionuotai imti dujas iš eksporto vamzdynų sistemos, tai mes, lygiai taip kaip 2008 metais, nuosekliai pagal pavogtą kiekį mažinsime tiekimą“, – sakė jis.


  7. Rusija skelbia atitraukusi karius, o aukų Rytų Ukrainoje nemąžta (20)

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-16 15:45 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos kariuomenė ketvirtadienį pranešė, kad susirėmimuose su prorusiškais separatistais per praėjusią parą žuvo trys kariai. „Praėjusią parą per apšaudymą žuvo trys ukrainiečių kariai“, – pranešė kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka, pridurdamas, kad dar devyni kariai buvo sužeisti.


  8. V. Putinas pažėrė kaltinimų Vašingtonui ir įspėjo B. Obamą (247)

Įvykiai / 2014-10-16 13:14 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apkaltino Jungtinių Valstijų vadovą Baracką Obamą priešišku požiūriu į Rusiją ir įspėjo „nemėginti šantažuoti“ Maskvos. Kalbėdamas prieš ketvirtadienio vizitą į narystės Europos Sąjungoje siekiančią Serbiją ir penktadienį numatytas svarbias derybas su Bendrijos lyderiais, V.Putinas be užuolankų pareikalavo, kad Vašingtonas atsižvelgtų į Maskvos interesus.


  9. Rusija atitraukia pajėgas. Kas pristabdė V. Putino plėšrumą? (379)

Įvykiai / 2014-10-15 10:47 / Vytautas Bruveris

Ukraina pasirodė per kietas riešutas Kremliui ir jo šeimininkui Vladimirui Putinui, tačiau į naują fazę perėjęs karas truks dar ilgai. Tai pareiškė žinomas Rusijos opozicinis politologas Dmitrijus Oreškinas, rašo „Lietuvos rytas“. „Rusija nebeturi išteklių tęsti karo tokiu mastu ir taip aktyviai, kaip iki šiol. Ji apsiskaičiavo net keturiuose frontuose“, - sako D.Oreškinas.


  10. Kijevas kaista: kilo susirėmimai prie Ukrainos parlamento (233)

Įvykiai / 2014-10-15 06:59 / AP, BNS ir lrytas.lt inf.

Priešais Ukrainos parlamentą antradienį kilo susirėmimai tarp nevaldomų demonstrantų ir pastatą saugančių milicininkų. Prie parlamento užvirė aistros, kai deputatai pakartotinai atmetė pasiūlymus oficialiai pripažinti prieštaringai vertinamą Ukrainos Antrojo pasaulinio karo laikų partizanų grupę nacionaliniais didvyriais.


  11. Kijevas kaista: kilo susirėmimai prie Ukrainos parlamento (4)

Pasaulis / 2014-10-14 19:16 / Asta Kuznecovaitė

Ukrainos sostinę drebina neramumai - prie parlamento susirėmė tūkstančiai demonstrantų ir milicijos pareigūnų. Kaip praneša šiuo metu Kijeve esanti „Lietuvos ryto“ žurnalistė Asta Kuznecovaitė, neramumai prie Kijevo Aukščiausios Rados buvo surežisuoti. Kadangi teritorija nebuvo akylai saugoma, tarp partijos „Svoboda“ aktyvistų ir vėliau atvykusių Olego Liaško bendraminčių įsimaišė kelios dešimtys kaukes dėvėjusių, pagaliais ginkluotų asmenų, kurie pradėjo mėtyti akmenis į Rados langus, milicininkams ir žmonėms po kojomis mėtė petardas ir dūminius užtaisus.


  12. Ar Ukrainoje jau artėjama prie taikos? (149)

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-14 12:35 / lrytas.lt

Konfliktas Rytų Ukrainoje šaldomas. Tiek Kijevas, tiek Maskva ėmėsi veiksmų įtampai regione mažinti – Rusijos kariai nuo pasienio grįžta į bazes, o Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ramina ultrapatriotus. Paliaubos tarp Ukrainos karių ir prorusiškų separatistų buvo paskelbtos dar rugsėjo pradžioje, bet jos iki šiol tebuvo popierinės. Toliau griaudėjo automatų šūviai, artilerijos atakos, o nuožmiausi mūšiai vyko aplink strategiškai svarbų Donecko oro uostą. Tačiau dabar Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gana netikėtai įsakė atitraukti tūkstančius karių nuo šalies sienos su Ukraina – neva baigėsi „vasaros periodo pratybos“. O šios valstybės prezidentas P.Porošenka paskelbė susitaręs su V.Putinu dėl susitikimo Milane artėjantį penktadienį, rašo „Lietuvos rytas“, remdamasis „The Wall Street Journal“.


  13. Maskva patikėję svetimšaliai pakėlė ginklą prieš Ukrainą (379)

Rytai-Vakarai / 2014-10-11 11:24 / lrytas.lt

Atvykę iš kitų šalių jie užtraukdavo „Internacionalą“ ir eidavo į mūšį. Taip kariavo tarptautinėse brigadose Ispanijos pilietinio karo metu kovęsi užsieniečiai. Panašus reiškinys pastebimas ir Ukrainoje – svetimšaliai kaunasi abiejose konflikto pusėse, rašo dienraštis „Lietuvos rytas".


  14. Rusiškos prekės Ukrainoje – į atskiras lentynas (123)

Rinkos pulsas / 2014-10-10 16:57 / lrytas.lt

Pirkėjai Ukrainoje galės lengviau atskirti Rusijoje pagamintas prekes. Jos bus paženklintos specialiomis kortelėmis ir padėtos į atskiras lentynas. Tokioms rekomendacijos pritarė Kijevo taryba. „Kiekviena kapeika, atiduota už Rusijoje pagamintą prekę, bus išleista pirkti ginklams, su kuriais bus kovojama prieš mūsų vaikinus, prieš mus, prieš mūsų valstybę“, - taip pristatė savo idėją Ukrainos partijos „Svoboda“ debutatas Ruslanas Andriko.


  15. P.Klimkinas: Ukrainos „užšalęs konfliktas“ gali pakenkti Europai (2)

Europa / 2014-10-09 09:31 / lrytas.lt

Ukraina trečiadienį perspėjo Europos Sąjungą (ES) nesutikti su prorusiškų separatistų valstybės de facto formavimu ir sakė, jog ne taip, kaip kiti „užšalę konfliktai“ buvusioje Sovietų Sąjungoje, Ukrainos krizė gali destabilizuoti visą Europą.


  16. Ukrainos separatistai tėškė: „Paliaubos blogiau už karą“

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-05 19:54 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos pajėgos ir prorusiškų separatistų kovotojai sekmadienį vieną mėnesį nuo to laiko, kai buvo pasirašytos Kremliaus remiamos paliaubos, mini vienu įnirtingiausių mūšių per jau pusmetį trunkantį karą Ukrainos rytuose.


  17. „Statoil“ tieks dujas Ukrainai per Slovakiją

Rinkos pulsas / 2014-10-03 19:45 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Norvegijos bendrovė „Statoil“ pareiškė apie planuojamą sandorį dėl dujų tiekimo Ukrainai per Slovakijos teritoriją. Tikslios tiekiamų dujų apimtys neskelbiamos.


  18. Donecke per bombardavimą žuvo šveicaras pagalbos darbuotojas

Įvykiai / 2014-10-03 16:20 / BNS ir lrytas.lt inf.

Šveicarijos Raudonojo Kryžiaus darbuotojas žuvo ketvirtadienį Ukrainos prorusiškų separatistų tvirtovėje Donecke, kai šio miesto centras buvo pirmąkart bombarduotas nuo rugsėjo 5 dieną paskelbtų paliaubų pradžios, turėjusios užbaigti didžiausią per kelis dešimtmečius krizę Europoje.


  19. Ukrainiečiai ruošiasi ilgai žiemai be rusiškų dujų

Įvykiai / 2014-10-01 17:33 / AP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos gyventojams dabar sunku. Šalies ekonomika bet kurią akimirką gali sugriūti, rytuose liepsnoja karas su Rusijos remiamais separatistais. Bet Aleksejui Poležajui, Kijeve parduodančiam vandens šildytuvus ir geležines krosneles, verslas sekasi puikiai. Mat artėja žiema be rusiškų dujų. Žmonės visoje Ukrainoje skuba kamšyti savo butų sienų, klijuoti langų. Be to, didėjant tikimybei, kad artėjančią žiemą teks gyventi be rusiškų dujų, ukrainiečiai tiesiog šluoja bet kokią šildymo įrangą.


  20. Kremlius Ukrainoje dar nelaimėjo

Komentarai / 2014-10-01 17:21 / Alvydas Medalinskas

Praėjo pora savaičių po vadinamojo Minsko susitarimo, kuriuo nutraukti visi kariniai veiksmai ir paskelbtos paliaubos Donbase. Kas nugalėjo šiame daugiau nei pusę metų trukusiame kare, kurį Rusijos žiniasklaida dažniausiai pateikia, kaip pilietinį karą tarp centrinės Kijevo valdžios ir Rytų Ukrainos.


Populiariausi per 24 val.