Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1005, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Maidane revoliuciją įžiebę ukrainiečiai nesigaili: eičiau ir vėl (17)

Įvykiai / 2014-11-20 13:10 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Kai vienas Ihorio Romanenkos draugas prieš metus pasiūlė jam eiti į mitingą Kijevo Nepriklausomybės aikštėje, vyras nenumanė, kad taps judėjimo, visiems laikams pakeitusio jo šalį, gimimo liudininku. Šviesiaplaukis kino kūrėjas buvo supykęs ir nusivylęs dėl tuomečio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus pareiškimo, jog jis nusigręžia istorinės sutarties su Europos Sąjunga mainais į glaudesnius ryšius su Rusija.


  2. Separatistų vadas kviečia Prezidentą P. Porošenką į dvikovą (40)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-20 10:05 / lrytas.lt

Po tūkstančių žmonių mirčių ir mėginimų nutraukti kovas Ukrainoje, šalies vadovas Petro Porošenka ir separatistų lyderis Igoris Plotnitskis mėgino aptarti susiklosčiusią situaciją. Tačiau, kol prezidentas kalbėjo apie derybas, separistinės Luhansko respublikos vadas siūlė surengti dvikovą. Jis ragino Ukrainos prezidentą su juo susikauti ir taip užbaigti konfliktą, informuoja CNN.


  3. S. Lavrovas: „Krymas yra neatsiejama Rusijos dalis“ (84)

Įvykiai / 2014-11-19 13:27 / Reuters, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį pareiškė, kad Ukrainos vyriausybė turi pradėti tiesiogines derybas su šalies rytuose veikiančiais prorusiškais separatistais ir nelaikyti Maskvos to konflikto šalimi.


  4. NATO vadovas sunerimęs - Rusija rytų Ukrainoje telkia pajėgas (238)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-18 13:31 / „Reuters“, AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija vykdo „labai rimtą“ karinių pajėgų telkimą rytų Ukrainoje ir prie abiejų šalių sienos, dislokuodama karius ir modernią techniką, įskaitant priešlėktuvinės gynybos sistemas, antradienį pareiškė NATO vadovas Jensas Stoltenbergas.


  5. S.Lavrovas tikina, kad Rusija nori gerinti santykius su ES (90)

Europa / 2014-11-18 11:52 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusija viliasi, kad santykiai su Europos Sąjunga (ES) dėl Ukrainos krizės nepasiekė kritinio taško po to, kai Briuselis sugriežtino sankcijas Kremliaus separatistams, skelbia „EUbusiness“.


  6. Akistata – pasipūtęs V. Putinas ir nusivylusi A. Merkel (184)

Įvykiai / 2014-11-18 10:06 / „Lietuvos ryto“, „Die Welt“, AP inf.

Valdžios pokeris naktį – taip Vokietijos spauda pavadino varginančias šalies kanclerės Angelos Merkel diskusijas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Pokalbis užtruko net keturias valandas. Dabar jau žinoma, kad V.Putinas, tarsi supratęs, kad chuliganiškas Rusijos elgesys kažkodėl neišvirsta į didesnę pagarbą jo režimui, pirma laiko išvyko iš Australijos, kur vyko Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimas.


  7. Ukraina ragina Prancūziją neperduoti Rusijai karo laivų (21)

Įvykiai / 2014-11-18 08:24 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Prancūzija privalo rasti būdą nevykdyti prieštaringai vertinamo kontrakto perduoti Rusijai du modernius karo laivus, pirmadienį pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas, pridūręs, kad tas sandoris pakenks tarptautiniam saugumui, jeigu bus įvykdytas.


  8. Per mūšius Ukrainoje žuvo dešimt karių ir milicininkų (7)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-17 15:03 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Septyni Ukrainos kariai ir trys milicininkai žuvo šalies rytuose per pastarąją parą, pirmadienį pranešė saugumo pareigūnai Kijeve. Milicininkai žuvo užklupti bombardavimo, kai patruliavo netoli Makarovės miesto Luhansko srityje, o per tą ataką dar penki pareigūnai buvo sužeisti.


  9. P. Porošenka teigia, kad Ukraina pasirengusi „visuotiniam karui“ (11)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-17 10:01 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad toliau vykstant kautynėms aplink sukilėlių tvirtovę Donecką jo šalis „pasiruošusi visuotiniam karui“ . Po savaitės, per kurią Kijevas skelbė pastebėjęs kelias karinės technikos kolonas, įvažiavusias į šalies promaskvietiškų separatistų kontroliuojamą rytinį regioną per sieną su Rusija, P.Porošenka sakė Vokietijos dienraščiui „Bild“: „Aš nebijau karo su Rusijos pajėgomis.“


  10. Pasaulio lyderiai pavaizduoti besimėgaujantys saule ir alumi (1)

Marga planeta / 2014-11-14 09:37 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Vienas Australijos laikraštis penktadienį sarkastiškai pasveikino į Didžiojo dvidešimtuko (G-20) lyderius, išspausdinęs fotomontažą, kuriame JAV prezidentas Barackas Obama pavaizduotas plika krūtine ir dėvintis maudymosi trumpikes, Vokietijos kanclerė Angela Merkel – apsikabinusi koalą, o Rusijos vadovas Vladimiras Putinas – dėvintis skrybėlę iš alaus pakuočių.


  11. Ukraina telkia pajėgas, JT įspėja apie plataus masto karą (429)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-13 16:24 / AFP, DPA, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Jungtinės Valstijos pareiškė, kad Ukraina turi teisę ginti savo teritoriją, bet kartu išreiškė viltį, jog trapios paliaubos su prorusiškais separatistais liks galioti Kijevui rengiantis naujoms kautynėms šalies rytuose. Vašingtonas dar kartą perspėjo, kad jis pasirengęs dirbti su sąjungininkais Europoje siekdamas taikyti naujas sankcijas Rusijai ir promaskvietiškiems separatistams Rytų Ukrainoje, jeigu nebus priimtas sprendinio dėk jau kelis mėnesius vykstančio konflikto.


  12. Tokios Vilniaus aplinkkelio sėkmės nesitikėjo ir statytojai (18)

Naujienos / 2014-11-13 14:43 / lrytas.lt

Po dviejų metų Vilniuje turėtų būti pabaigtas visas Vakarinis aplinkkelis - nutiesta paskutinė kelio atkarpa nuo Ozo iki Ukmergės gatvės. Planuojama, kad statybos darbų konkursas bus paskelbtas dar iki šių metų pabaigos, o investicijos į šį paskutinį trečiąjį etapą sieks apie 365 mln. litų.


  13. Lietuva JT pasisakė griežtai: Rusija vykdo karą prieš Ukrainą (264)

Įvykiai / 2014-11-13 08:35 / ELTA, BNS, AFP, ELTA ir lrytas.lt inf

Rusija vykdo karą prieš Ukrainą už tai, kad Kijevas pasirinko europinį kelią, trečiadienį pareiškė Lietuvos ambasadorė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje. „Konfliktas Ukrainoje nėra vidaus reikalas. Tai nėra civilinis karas. Tai nėra nepatenkintų gyventojų sukilimas. Tai yra Rusijos karas prieš Ukrainą už kito - europinio - kelio pasirinkimą“, - sakė ambasadorė Raimonda Murmokaitė. Vienoje iš griežčiausių kalbų, pasakytų posėdyje Niujorke, Lietuvos diplomatė perspėjo, kad Europai minint Berlyno sienos griuvimo 25-ąsias metines, „Rusija daro viską, kad atkurtų praeities epochą, kai pasaulis buvo padalytas ir balansavo ant karo slenksčio“.


  14. Australijos premjeras Rusijai: atsiprašykit! (88)

Įvykiai / 2014-11-12 22:54 / BNS ir lrytas.lt inf.

Azijos ir Ramiojo vandenyno viršūnių susitikimo kuluaruose trečiadienį su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu susitikęs Australijos premjeras Tony Abbottas apkaltino jį prisidėjus prie Malaizijos oro linijų lėktuvo numušimo ir paragino Rusiją atsiprašyti bei apsvarstyti galimybę atlyginti žalą 298 katastrofos aukų artimiesiems, tarp kurių yra 38 australai, rašoma Australijos laikraščiuose.


  15. Ukrainai gresia puolimas. NATO įspėja dėl branduolinių ginklų (643)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-12 21:52 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos vyriausybinės pajėgos perdislokuojamos, ruošiantis atremti tikėtiną naują prorusiškų separatistų puolimą šalies rytuose, trečiadienį pranešė gynybos ministras Stepanas Poltorakas. „Perdislokuojame savo ginkluotąsias pajėgas, reaguodami į (separatistų) kovotojų veiksmus“, – sakė S.Poltorakas vyriausybės posėdyje, pridūręs, kad separatistai sulaukė pastiprinimų. „Savo pagrindiniu uždaviniu laikau pasiruošimą kariniams veiksmams“, – pabrėžė ministras.


  16. Australijos premjerui nepavyko „suremti krūtinių“ su V.Putinu (15)

Įvykiai / 2014-11-11 12:52 / lrytas.lt

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Australijos premjeras Tony Abbottas antradienį paragino sparčiau tirti Malaizijos lėktuvo katastrofą rytų Ukrainoje, bet abu lyderiai, regis, išvengė aštrios diplomatinės konfrontacijos, nurodė Kremlius.


  17. Ukrainoje trimis kolonomis rieda karinių automobilių vilkstinės (387)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-08 16:00 / BNS ir lrytas.lt inf.

Naujienų agentūros „Associated Press“ reporteriai matė Ukrainos rytuose separatistų kontroliuojamose teritorijose važiuojančius apie 80 karinio transporto priemonių; todėl spėjama, jog karo veiksmai intensyvės.


  18. Ekspertai: ne visos „Malaysia Airlines“ aukos gali būti surastos (1)

Stichijos ir nelaimės / 2014-11-08 15:15 / lrytas.lt

Dalies iš 298 žmonių, žuvusių per oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo katastrofą rytų Ukrainoje, palaikų galbūt niekada nepavyks surasti, šeštadienį pareiškė Nyderlandų užsienio reikalų ministras, kai iš Ukrainos buvo išskraidinti dar penki karstai.


  19. S. Lavrovas: „Ukrainos konfliktą padėtų spręsti JAV įsikišimas“ (28)

Rytai-Vakarai / 2014-11-08 14:41 / lrytas.lt

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šeštadienį pareiškė, kad JAV dalyvavimas sprendžiant konfliktą Ukrainoje būtų „žingsnis tinkama kryptimi“.


  20. Separatistų rinkimus stebėję vakariečiai - su neaiškiu šleifu (22)

Rytai-Vakarai / 2014-11-07 19:32 / lrytas.lt

Nors separatistų vykdytus rinkimus pasmerkė visi išskyrus Rusiją, jų organizatoriai kaip įmanydami stengėsi viską padaryti „pagal taisykles“. Rusijos ir Ukrainos sieną neteisėtai kirto dešimtys rinkimų prižiūrėtojų, tarp kurių – teisėjas iš JAV, nacionalistas iš Bulgarijos, evangelikas iš Rusijos ir dar ne viena marga asmenybė. Donecko ir Luhansko liaudies respublikų prezidento ir parlamento rinkimus jie „prižiūrėjo“ kartu su ginkluotais sargybiniais, skelbia „Vice News“.


Populiariausi per 24 val.