Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1196, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Prašo atgaivinti Vilniaus vakarinio aplinkkelio rangovo konkursą (3)

Rinkos pulsas / 2015-04-24 14:11 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vilniaus valdžia prašo atnaujinti 90 mln. eurų vertės Vilniaus vakarinio aplinkkelio tęsinio rangovo konkursą, o jį sustabdžiusios Latvijos kelių ir tiltų statybos bendrovės „Latvijas tilti“ – užtikrinti 76 mln. eurų vertės nuostolių atlyginimą.


  2. Įtampa auga: Ukrainos Rytuose bręsta naujos kovos (7)

Pasaulis / 2015-04-18 18:05 / AP

Separatistai Rytų Ukrainoje savo pasakymais rodo, kad taika jiems nerūpi. Nors Ukrainoje jau porą mėnesių galioja paliaubos, separatistų lyderis įspėja, kad jos gali nutrūkti, jeigu Kijevas nepripažins apsišaukėlių Donecko ir Luhansko liaudies respublikų nepriklausomybės. Tai Aleksandras Zacharčenka britų televizija BBC. Pagal vasarį pasirašytą Minsko sutartį, sukilėlių užimti šalies rytai privalo likti Ukrainos dalimi. Tačiau Zacharčenka teigia, kad esą Kijevas nevykdo Minsko taikos sutarties ir nenori išspręsti visų klausimų.


  3. Separatistų lyderis Rytų Ukrainoje reikalauja nepriklausomybės (100)

Konfliktai ir saugumas / 2015-04-18 13:11 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Apsišaukėliškos Donecko „liaudies respublikos“ Rytų Ukrainoje lyderis Aleksandras Zacharčenka BBC pareiškė, kad Minsko taikos sutartis žlugs, jei Kijevas nepripažins separatistų kontroliuojamos teritorijos nepriklausomybės.


  4. Svarbiausios V. Putino klausimų maratono mintys (134)

Įvykiai / 2015-04-16 16:41 / lrytas.lt

Ketvirtadienį keturias valandas truko Vladimiro Putino konferencija. Rusijos lyderis atsakinėjo į tautos klausimus, kurių pateikė piliečiai iš įvairių šalies kraštų. V.Putinas apie pasauliui labiausiai rūpimus klausimus kalbėjo mažai, kur kas daugiau dėmesio lyderis skyrė vidaus problemoms nagrinėti. Toliau pateikiamos svarbiausios konferencijoje išsakytos lyderio mintys.


  5. V. Putinas nepraleido progos patylėti apie Baltijos šalis (952)

Įvykiai / 2015-04-16 10:25 / lrytas.lt

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas surengė jau tradicija tapusį klausimų ir atsakymų maratoną. Lyderis jau 13-ąjį kartą per televiziją atsakinėja į gyventojų klausimus. Tiesiogiai transliuojamos laidos pirmieji klausimai susiję su ekonomika, tačiau užsienio žiniasklaida laukia komentarų dėl krizės Ukrainoje bei įtemptų santykių su Vakarais. Daug žmonių iš anksto pateikė klausimų ekonominėmis temomis, sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. Konferencijoje neabejotinai nuskambės klausimų apie tarptautinius santykius, V.Putino asmeninį gyvenimą, taip pat diskusijų filosofinėmis temomis, kur Kremliaus lyderis galės išreikšti savo poziciją.


  6. ES, Rusija ir Ukraina atnaujins derybas dėl laisvosios prekybos (1)

Rinkos pulsas / 2015-04-14 17:21 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjunga (ES), Rusija ir Ukraina atnaujins derybas Briuselyje kitą savaitę, Maskvai nerimaujant dėl laisvos prekybos sutarties tarp ES ir Ukrainos įgyvendinimo, informuoja „EUbusiness“ remdamasis ES pareigūnais.


  7. Kariai Rytų Ukrainoje apie Berlyną negalvoja, aidi šūviai (28)

Įvykiai / 2015-04-13 20:23 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Rytinėje Ukrainoje prie separatistų kontroliuojamų karštųjų taškų nesiliaujantys susirėmimai yra dar vienas išbandymas trapioms paliauboms, kurių eigos aptarti pirmadienį susitinka Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai.


  8. Berlynas paragino Rusiją ir Ukrainą imtis naujų taikos žingsnių (23)

Įvykiai / 2015-04-13 09:09 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris paragino Rusiją ir Ukrainą pradėti kitą trapių Minsko taikos susitarimų, kurie buvo pasirašyti siekiant nutraukti kovas Rytų Ukrainoje, įgyvendinimo etapą.


  9. Ukrainos stačiatikiai švęs Velykas

Marga planeta / 2015-04-11 12:40 / lrytas.lt

Ukrainos stačiatikiai sekmadienį, balandžio 12-ąją, švęs Velykas. Kijevas pasipuošė: miestą dabina mediniais dažytais kiaušiniais nukabinėtas takas, akys raibsta nuo didelių ir mažų margučių.


  10. Ukraina ir Lenkija – už Rusijai pritaikytų sankcijų pratęsimą

Įvykiai / 2015-04-09 18:01 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka po susitikimo su Lenkijos vadovu Bronislawu Komorowskiu pažymėjo, kad Kijevas ir Varšuva vieningai palaiko Rusijai pritaikytų sankcijų pratęsimą. Be to, Ukrainos lyderis paragino Europos Sąjungą (ES) skirti didesnį dėmesį paliaubų pažeidimams Donbase, informuoja „Ukrinform“.


  11. V. Putino nepabūgusi rusė ragina Lietuvą nekartoti Kijevo klaidų (1)

Aktualijos / 2015-04-08 16:01 / Artūras Jančys

Rusakalbiai Krymo gyventojai sutuoktiniai Natalija ir Andrejus Šengeliovai po pusiasalio okupacijos atsisakė priimti Rusijos pilietybę, liko ištikimi Ukrainai. Iš N.Šengeliovos buvo atimtas verslas praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Krymo miestų gatvėmis nuriaumojo rusų tankai. Pagal tautybę rusė, moteris iki šiol priešinasi Kremliaus savivalei, nors jai gresia skurdas ir susidorojimas, jei grįš į Krymą. N.Šengeliova nesulaukė pagalbos ir iš Kijevo valdžios. Jos prašymų neskuba tenkinti ir Lietuvos valdininkai – Maskvos spaudimui nepasiduodantys Krymo rusai perspėja: šiandien apiplėšiama Ukraina, rytoj toks pat likimas gali ištikti Lietuvą.


  12. A.Jaceniukas nebijo Rusijos įtakos naujai Ukrainos konstitucijai

Įvykiai / 2015-04-07 21:03 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas antradienį per pirmąjį Konstitucinės komisijos susitikimą nurodė, kad naująją Ukrainos konstituciją sudarys Ukrainos tauta ir jos teisėti atstovai, o šiam procesui nekliudys jokios išorinės jėgos, skelbia „Ukrinform“.


  13. Separatistai Rytų Ukrainoje paleido 16 Ukrainos karių belaisvių

Konfliktai ir saugumas / 2015-04-07 17:33 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Prorusiški separatistai Rytų Ukrainoje paleido 16 Ukrainos karių belaisvių, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.


  14. Metus trunkantis V. Putino lošimas Ukrainoje. Kokie rezultatai?

Įvykiai / 2015-04-07 11:11 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Praėjus metams nuo kautynių Rytų Ukrainoje pradžios Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas galbūt nelaimėjo priešpriešoje su Vakarų šalimis, bet taip pat negali būti laikomas pralaimėjusiu, sako analitikai.


  15. Tarp ukrainiečių savanorių – ir maskviečiai

Rytai-Vakarai / 2015-04-07 07:15 / „The Daily Signal“, AP ir „Lietuvos ryto“ inf.

Lygiai prieš metus, 2014-ųjų balandžio 6 dieną, Rytų Ukrainoje prasidėję neramumai dabar kiek prislopę. Bet kraują lieti pasirengę ir separatistai, ir ukrainiečiai, o tarp pastarųjų yra ir atvykėlių iš Maskvos. Bendraujant su žurnalistais iš Vakarų Andrejui reikia vertėjo. Bet ir taip akivaizdu, kad jis nemėgsta daugžodžiauti.


  16. Kremliaus propaganda: P. Porošenka siūlė V. Putinui Donbasą

Konfliktai ir saugumas / 2015-04-06 14:17 / lrytas.lt

Rusijos propagandos mašina nesustodama spjaudosi propagandinėmis istorijomis. Rusiškojoje žurnalo „Forbes“ versijoje buvo išspausdintas pranešimas apie tai, kad per susitikimą Minske Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasiūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui „pasiimti Donbasą“.


  17. Nežinomas Donbasas. Pokalbis su istorike

Istorija / 2015-04-03 15:53 / lrytas.lt

„Donbasas, suvokiamas kaip nūdienos Donecko ir Luhansko sritis, buvo periferijos periferija, žemės, kuriose susipynė Zaporožės ir Dono kazokų įtaka. Donbaso istorija prasideda vėlai. Realiai šių teritorijų apgyvendinimas prasidėjo tik XIX a. ir iš pradžių buvo susijęs su valstiečių migracija, demografiniu bumu Rusijoje“, – teigė lenkų istorikė Marta Studenna-Skrukwa, kalbėdama su žurnalo „Polityka“ korespondente.


  18. Malaizijos lainerio sudužimas: olandų tyrėjai ieško liudininkų

Įvykiai / 2015-03-31 09:44 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Olandijos ir tarptautiniai ekspertai, tiriantys oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo katastrofą Ukrainos rytuose, pirmadienį paragino atsiliepti liudininkus, kurie būtų matę tame regione zenitinių raketų kompleksą „Buk“ maždaug tuo metu, kai buvo numuštas tas laineris.


  19. Ukraina: ką reiškia oligarcho I.Kolomoiskio iššūkis

Komentarai / 2015-03-27 11:00 / Alvydas Medalinskas

Po to, kai Ukrainos prezidentas Petro Porošenko atstatydino Dnepropetrovsko gubernatorių Ihorį Kolomoiskį, kilo daug svarstymų, ką visa tai gali reikšti Ukrainai, jos stabilumui. Dažnai tik nesutariama, vertinant šio žingsnio realiąsias priežastis. Kas tai: labai svarbus žingsnis deoligarchizacijos linkme ar tiesiog įtakingų grupių konfliktas.


  20. Vengrų aviatoriai traukiasi iš Ukrainos – gąsdina nestabilumas

Rinkos pulsas / 2015-03-26 12:01 / lrytas.lt

Vengrijos žemų sąnaudų oro bendrovė „Wizz Air Ukraina“ nuo balandžio 20-osios nutraukia veiklą. Kaip praneša avianws.com, tai susiję su tebesitęsiančiu nestabilumu Rytų Ukrainoje, valiutos pokyčiais ir valiutos keitimo kontrole. Tiesa, reisų Ukrainoje pagrindinė įmonė „Wizz Air“ nelinkusi nutraukti. „Wizz Air“ antrinės įmonės „Wizz Air Ukraina“ skrydžius vykdys „Wizz Air Hungary“.


Populiariausi per 24 val.