Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1072, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Derybos dėl taikos Ukrainoje – be rezultatų (175)

Įvykiai / 2015-01-31 21:57 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Šeštadienį atstovai iš Ukrainos, Rusijos, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) bei prorusiški separatistai susirinko Minską dar kartą derėtis dėl taikos Ukrainoje. Tačiau, kaip pranešama, teigiamų rezultatų pasiekti nepavyko.


  2. Kijevas nori derybų, o separatistai apsupo svarbų miestą (473)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-31 15:45 / AFP, „Reuters“-“Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Kijevo provakarietiški lyderiai tikisi šeštadienį surengti derybas dėl paliaubų su prorusiškais separatistais, nors šie pažadėjo tęsti puolimą rytų Ukrainoje, jeigu derybos žlugs.


  3. Karas, kurio niekas nenori laimėti (52)

Komentarai / 2015-01-30 18:07 / Algimantas Rusteika

Tokio seniai nematėme. Keistas karas. Kariškai daug stipresnė pusė pradeda ir nelaimi. Tačiau ir silpnesnei pusei neleidžia nugalėti. Karas dėl karo. Kuris niekam lyg ir nenaudingas, tačiau vyksta.


  4. Maskvą suerzino ES sprendimas dėl sankcijų (11)

Įvykiai / 2015-01-30 15:05 / „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų sprendimas dar bent pusmečiui palikti galioti sankcijas, paskelbtas Rusijai dėl jos vaidmens Ukrainos konflikte, ir išplėsti subjektų, kuriems taikomos varžomosios priemonės, sąrašą, yra nuviliantis, penktadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerija.


  5. Maskva piktinasi ES sprendimu tęsti sankcijas Rusijai (16)

Įvykiai / 2015-01-30 12:00 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos ambasadorius Europos Sąjungoje (ES) Vladimiras Čižovas apgailestauja dėl ES užsienio reikalų ministrų priimto sprendimo tęsti sankcijas Rusijai, informuoja TASS.


  6. L. Linkevičius: „Rusiją galime paveikti tik sankcijomis“ (34)

Aktualijos / 2015-01-29 16:38 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Atvykęs į neeilinę ES užsienio ministrų tarybą (URT), Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius neprognozavo susitikimo baigties, tačiau pabrėžė, kad papildomos sankcijos Rusijai gali pakeisti Kremliaus elgesį. Šią savaitę Ukrainoje lankęsis L.Linkevičius teigė, kad Kijevas iš Bendrijos tikisi nuoseklios užsienio politikos ir sankcijų išplėtimo Rusijos atžvilgiu. URT ketvirtadienį į neeilinį posėdį renkasi aptarti padėties Rytų Ukrainoje po Donecko oro uosto sunaikinimo ir Mariupolio miesto apšaudymo, pareikalavusio 30 civilių aukų.


  7. Separatistai perėjo į Ukrainos puolimą: ko tikisi pasiekti? (418)

Rytai-Vakarai / 2015-01-27 21:40 / Jorūnė Kazlauskaitė

Konfliktas Ukrainoje įgauna naują pagreitį. Ukrainiečiai prarado Donecko oro uostą, pačiame Donecke, o vėliau ir Mariupolyje po artilerijos apšaudymų liejosi ir civilių kraujas. Be to, separatistai, regis, atnaujino puolimą, spjaudami į bet kokius paliaubų susitarimus. Ukrainos rytuose jau paskelbta nepaprastoji padėtis ir, kol pasaulio dėmesys nukrypęs į „Islamo valstybę“, Graikiją ar kitur, virš Ukrainos, regis, tvenkiasi atsinaujinusio karo debesys. Ką ukrainiečiams numatė separatistai bei juos už virvių tampantis Kremlius?


  8. Ukraina karo nelaimės. Ką daryti? (148)

Komentarai / 2015-01-27 15:59 / Mindaugas Puidokas

Ukrainos krizės tema Lietuvoje nagrinėjama dažnai ir daug. Dažniausias ir įprasčiausias atvejis – tai nagrinėti iš emocingų pozicijų, vertinant situaciją griežtai tik iš Vakarų šalių varpinės.


  9. TVF parama Ukrainai pakibo ant plauko (67)

Rinkos pulsas / 2015-01-27 15:12 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) skirs finansinę paramą Ukrainai tik tuo atveju, jeigu situacija šalyje stabilizuosis. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad Kijevas tikisi gauti 13-15 mlrd. dolerių paramą per 2015-2016 m. laikotarpį iš JAV, Kanados, Japonijos, ES, taip pat TVF bei Pasaulio banko.


  10. Rusijoje laikoma Ukrainos lakūnė gali mirti dėl bado streiko (24)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-27 10:35 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos tardymo izoliatoriuje laikoma Ukrainos ginkluotųjų pajėgų lakūnė gali mirti, jei tęs bado streiką, pirmadienį nurodė jos advokatas, ragindamas prezidentą Vladimirą Putiną moterį paleisti.


  11. Analitikas: „Kremlius nori dalintis: kam Vilnius, kam Lvovas“ (298)

Rytai-Vakarai / 2015-01-27 06:36 / lrytas.lt

63 metų Pavelas Felgenhaueris – nepriklausomas karo analitikas, žinomas dėl savo kritiškų pareiškimų apie Rusijos politinį ir karinį elitą. Portalas kyivpost.com jį kalbino po separatistų atakos prieš Mariupolio miestą. 30 žmonių gyvybių nusinešusi ataka sukrėtė pusę milijono gyventojų turintį miestą. Pasak P.Felgenhauerio, Rusijos karas Ukrainoje gali trukti ilgai, tačiau jei Vladimiras Putinas ir toliau gilins konfrontaciją su Vakarais, jam gresia skaudus pralaimėjimas.


  12. Po Mariupolio atakos Rusijos bankams gresia naujas smūgis (232)

Rinkos pulsas / 2015-01-26 21:37 / lrytas.lt

JAV gali atjungti Rusijos bankus nuo tarptautinės mokėjimų sistemos SWIFT dėl situacijos Ukrainos rytuose pablogėjimo. Apie tai su nuoroda į neįvardintą šaltinį, artimą Valstybės departamentui, rašo Rusijos dienraštis „Komersant“. Leidinio pašnekovas pabrėžė, kad Vašingtono partneriai Europoje vargu ar sutiks su tokiomis priemonėmis. Tokiu atveju JAV galės daryti poveikį SWIFT darbui savarankiškai, blokuodamos bankines operacijas tik tarp Rusijos ir JAV bankų.


  13. Ukrainos rytuose skelbiama nepaprastoji padėtis (312)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-26 18:52 / lrytas.lt

Ukrainoje įvedama karinė parengtis, o šalies rytuose skelbiama nepaprastoji padėtis, skelbia portalas gazeta.ru. Tokį pranešimą po ministrų kabineto posėdžio patvirtino šalies premjeras Arsenijus Jaceniukas. „Mes taip pat nusprendėme įvesti nepaprastąją padėtį Luhansko ir Donecko srityse“, – kalbėjo Ukrainos ministras pirmininkas.


  14. Lenkija ragina ES griežtinti sankcijas Rusijai (4)

Įvykiai / 2015-01-26 18:00 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis pirmadienį paragino Europos Sąjungą (ES) apsvarstyti griežtesnių sankcijų pritaikymą Rusijai dėl karo veiksmų eskalavimo Ukrainoje, skelbia „Reuters“.


  15. Rusija toliau kaltina Ukrainą ir ragina Vakarus neremti Kijevo (51)

Įvykiai / 2015-01-26 15:44 / „Reuters“, „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija pirmadienį apkaltino Kijevą dėl smurto suintensyvėjimo pietryčių Ukrainoje ir paragino Vakarus nerodyti savo palaikymo tokiais veiksmais kaip naujos sankcijos Maskvai.


  16. Kas bus, jei Ukrainoje įves karo padėtį? (525)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-25 21:07 / lrytas.lt

Mariupolio miesto apšaudymas raketomis vėl privertė ukrainiečius svarstyti itin sudėtingą klausimą. Ir nors šalyje jau senokai pripažįstama, kad vyksta tikras karas, nepaisant vis didėjančio spaudimo oficialiai vengiama įvesti karo padėties režimą, skelbia nvua.net. Tad kas nutiktų, jei Ukrainoje ar dalyje jos regionų būtų paskelbta karo padėtis? Klausimas skamba tarsi formalumo nagrinėjimas. Juk jei šalyje realiai kariaujama, jei per artilerijos apšaudymus žūsta kariai, civiliai, miestų gatvėmis važinėja tankai, tai kokių dar priežasčių reikia, kad tai nebūtų paskelbta karu? Pasirodo, esama kliūčių, kurias pašalinus Ukraina smarkiai rizikuotų.


  17. Ukraina išsigelbės tik kardu (104)

Komentarai / 2015-01-25 16:13 / Vytautas Bruveris

Viskas ir vėl priklauso pirmiausia nuo pačių ukrainiečių – nuo jų ryžto, drąsos ir valios. Arba jie susiims, duos rusams dar smarkesnį atkirtį, nei smūgiai, kuriuos dabar gauna ir patys pereis į puolimą, arba rusai juos puls toliau ir vis aršiau, tikėdamiesi, kad Ukraina pakriks ir subyrės – jei ne rytoj, tai poryt ar po mėnesio.


  18. Likimo ironija: per ataką Mariupolyje žuvo ir V.Putino gerbėja (572)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-25 12:39 / lrytas.lt

Prorusiškiems separatistams šeštadienį apšaudžius Mariupolio uostamiestį pietryčių Ukrainoje žuvo mažiausiai 30 žmonių. Aiškėja, kad viena žuvusių – arši „rusiškojo pasaulio“ gerbėją, dar liepą į Mariupolį kvietusi Vladimirą Putiną įvesti Rusijos pajėgas į Ukrainą,s kelbia by24.org.


  19. JAV įsiuto: po atakos Mariupolyje žada griežtai bausti Rusiją (437)

Įvykiai / 2015-01-25 08:34 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Šeštadienį Ukrainos mieste Mariupolyje vykdyti apšaudymai raketomis iš viso nusinešė 30-ties asmenų gyvybes ir sulaukė aršios kritikos iš viso pasaulio. Smurto eskalavimą smerkia JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry bei kiti pasaulio lyderiai; taip pat nurodoma, kad atakas įvykdė Rusijos remiami separatistai.


  20. Realybė šokiruoja: Donecko oro uostas prieš ir po tragedijos (41)

Pasaulis / 2015-01-23 21:11 / AP

Separatistai Rytų Ukrainoje patvirtino tai, ką Kijevas skelbė jau seniai – taikos ir paliaubų jie nenori. Rusijos remiamų kovotojų lyderis Aleksandras Zacharčenka tikina, kad tęs puolimą ir nori užimti visą Donecko sritį. Per susirėmimus žūsta daug civilių, neseniai susprogdintas Donecko oro uostas. Vaizdo medžiagoje galite pamatyti, kaip šis oro uostas atrodė anksčiau ir kaip dabar - po tragiškų įvykių.


Populiariausi per 24 val.