Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 971, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Ukrainos „kyborgai“ priešą guldo ginklu, save įkvepia eilėmis (91)

Rytai-Vakarai / 2014-11-01 15:34 / Vidmantas Balkūnas, specialiai lrytas.lt, Kijevas

Griuvėsiais virtusio Donecko oro uosto fotografijos apskriejo viso pasaulio žiniasklaidą, kaip ir istorija apie ukrainiečių karius, kuriems pavyko išlaikyti šį strategiškai svarbų objektą ir pasipriešinti itin nuožmiam gerai ginkluotų separatistų puolimui. Portalo lrytas.lt žurnalistas pasikalbėjo su vienu iš karių, dalyvavusių mūšiuose ginant Donecko oro uostą. Paklaustas, kaip būtų galima jį pristatyti, karys šypsojosi: „Sakykite tiesiog vienas... – ir po nedidelės pauzės pridūrė – tankistas.“


  2. Ukrainiečiai gali lengviau atsikvėpti – jiems šalti neteks (4)

Pasaulis / 2014-10-31 14:31 / „Lietuvos ryto“ televizija

Kijevas skelbia susitaręs su Rusija dėl dujų tiekimo atnaujinimo šią žiemą. Susitarimą padės įgyvendinti Europos Sąjunga. Tačiau ne visi Ukrainos gyventojai gali atsikvėpti. Karo kamuojamos Rytų Ukrainos gyventojai sako dabar neturintys vandens ir elektros.


  3. Rusija sutiko atnaujinti dujų tiekimą Ukrainai ateinančią žiemą (136)

Energetika / 2014-10-31 12:55 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija sutiko atnaujinti dujų tiekimą karo nuniokotai Ukrainai ateinančią žiemą pagal Europos Sąjungos (ES) palaikomą milijardų dolerių vertės sutartį, kurią šios trys šalys ketvirtadienį pasirašė Briuselyje.


  4. Ukraina prašys ES ir JAV padėti sumokėti už rusiškas dujas (106)

Energetika / 2014-10-30 16:50 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas ketvirtadienį pareiškė prašysiąs Jungtinių Valstijų ir Vokietijos padėti sumokėti Kijevo skolas už rusiškas dujas, kad Rusija galėtų atnaujinti tiekimą. A.Jaceniukas per vyriausybės posėdį pranešė apie ketinimus kalbėti su JAV viceprezidentu Joe Bidenu ir Vokietijos kanclere Angela Merkel ketvirtadienio vakarą.


  5. Ukrainos rytuose per kovas su separatistais žuvo septyni kariai (211)

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-30 14:21 / BNS ir lrytas.lt inf.

Septyni Ukrainos kariai žuvo praėjusią parą per kovas su prorusiškais separatistais šalies rytiniame regione, ketvirtadienį pranešė kariškiai.


  6. Rusija pripažins Ukrainos separatistų rinkimus (77)

Įvykiai / 2014-10-28 16:34 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Rusija ketina pripažinti rinkimus, kuriuos prorusiški separatistai savaitgalį žada surengti rytų Ukrainoje, ignoruodami Kijevo vyriausybės poziciją, užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė antradienį paskelbtame interviu.


  7. Rusija pratęsė į Ukrainos parlamentą išrinktos lakūnės areštą (5)

Įvykiai / 2014-10-28 09:11 / BNS ir lrytas.lt inf.

Maskvos teismas pirmadienį pratęsė kardomąjį areštą Ukrainos sraigtasparnių pilotei, kaltinamai dviejų Rusijos žurnalistų nužudymu, kai ši veikiausiai buvo išrinkta į Ukrainos parlamentą.


  8. Rusija pripažino rinkimus Ukrainoje, bet vis dar mato „fašistus“ (728)

Įvykiai / 2014-10-27 12:26 / BNS ir lrytas.lt inf.

Pirmadienio rytą aiškėja rinkimų į Aukščiausiąją Radą rezultatai. Akivaizdu, kad provakarietiškos ir nacionalistų partijos triuškinamai laimėjo sekmadienį vykusius Ukrainos parlamento rinkimus, sustiprindamos prezidento Petro Porošenkos viltis integruoti savo šalį su Europa ir sudaryti taiką su prorusiškais sukilėliais.


  9. Rinkimai baigėsi, paliaubos - taip pat? Donecke vėl aidi šūviai (11)

Įvykiai / 2014-10-27 11:45 / BNS ir lrytas.lt inf.

Smarkus šaudymas pirmadienį įsiplieskė netoli Ukrainos rytinio Donecko miesto, kontroliuojamo prorusiškų separatistų, nutraukdamas trumą ramybės laikotarpį per parlamento rinkimus. Kelių dešimčių raketų, paleistų iš salvinės ugnies kompleksų „Grad“, sprogimai anksti ryte pasigirdo Putilovo rajone Donecko pakraštyje, netoli griuvėsiais virtusio oro uosto, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.


  10. Po rinkimų Kijeve - kraupi avarija, žuvo komisijos pirmininkas (43)

Įvykiai / 2014-10-27 11:00 / lrytas.lt

Kijevo srityje – siaubinga avarija rinkimų į Aukščiausiąją Radą naktį. Į avariją pateko automobilis, kuris vežė rinkimų biuletenius, praneša UNIAN. Per nelaimę trys žmonės žuvo, dar penki sužeisti.


  11. Per rinkimus Ukrainoje tvyro niūri atmosfera (192)

Įvykiai / 2014-10-26 15:11 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Karo išsekintoje Ukrainoje sekmadienį prasidėjo naujo, didesnes galias įgijusio parlamento rinkimai, kurie užbaigs istorinį šalies ištrūkimą iš Rusijos įtakos sferos ir atsigręžimą į Vakarus, bet veikiausiai paaštrins vidinį susiskaldymą.


  12. Kijeve – lenkų šovinistų provokacija prieš Lietuvą (50)

Futbolas / 2014-10-25 12:08 / Ingvaras Butautas (sportas.info)

FIFA arbitras Gediminas Mažeika, Kijeve teisėjavęs Europos lygos mačui tarp Charkovo „Metalist“ ir Varšuvos „Legia“ komandų, nekreipė dėmesio į revanšistinį iš Lenkijos atvykusių aistruolių audeklą, nukreiptą ne tik prieš Ukrainą, bet ir prieš Lietuvą.


  13. Kremlius pripažįsta Ukrainos rinkimus. JAV ragina balsuoti (23)

Įvykiai / 2014-10-24 11:10 / ITAR-TASS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusija pripažins Ukrainos parlamento rinkimus, įvyksiančius spalio 26 dieną, teigė Rusijos prezidento Vladimiro Putino administracijos vadovas Sergejus Ivanovas.


  14. A.Jaceniukas įspėja: „Rusija gali mėginti sužlugdyti rinkimus“ (28)

Europa / 2014-10-23 16:50 / lrytas.lt

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas ketvirtadienį įspėjo dėl galimų Rusijos bandymų sužlugdyti sekmadienį įvyksiančius Ukrainos parlamento rinkimus ir įsakė vykdyti teisėsaugos institucijų mobilizaciją, užkirsiančią kelią galimoms „teroristų atakoms“, praneša „Reuters“.


  15. Teroristai Malaizijos lainerį numušė pagrobtomis raketomis (34)

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-20 09:06 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vokietijos žvalgyba apkaltino Ukrainos prorusiškus separatistus numušus Malaizijos keleivinį lainerį raketomis, kurias jie pagrobė iš vyriausybės pajėgų, sekmadienį pranešė žiniasklaida.


  16. Ukraina susitarė su Rusija dėl dujų kainų šią žiemą (29)

Energetika / 2014-10-19 10:16 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį patvirtino, kad su Rusija buvo pasiektas susitarimas dėl laikinos kainos už dujas ateinančiais žiemos mėnesiais. P.Porošenka sakė, kad susitarimas buvo pasiektas per penktadienį Milane įvykusias derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, ir išreiškė viltį, kad tai užbaigs abiejų šalių ginčą dėl dujų.


  17. Rusijos ir Ukrainos derybose Milane – netikėta sėkmės prošvaistė (32)

Įvykiai / 2014-10-18 19:27 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija ir Ukraina penktadienį padarė pažangą spręsdamos ginčą dėl gamtinių dujų tiekimo ateinančią žiemą, tačiau Europos lyderiai pareiškė, kad Maskva turi dar daug daugiau nuveikti, kad sutvirtintų trapias paliaubas ir nutrauktų kautynes rytų Ukrainoje.


  18. V. Putinas patenkintas susitikimu su P. Porošenka (4)

Europa / 2014-10-17 12:34 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos prezidentas penktadienį sakė, kad jo susitikimas su Ukrainos vadovu Petro Porošenka ir Europos Sąjungos (ES) lyderiais buvo „teigiamas“, tačiau be šių optimistiškų komentarų nebuvo jokių ženklų, kad būtų pasiektas reikšmingas proveržis Ukrainą krečiančiame konflikte.


  19. V. Putinas grasina mažinti dujų tiekimą Europai (5)

Energetika / 2014-10-16 18:10 / „Reuters“, „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija sumažins dujų tiekimą Europai, jeigu Ukraina vogs jas iš tranzitinio dujotiekio savo poreikiams tenkinti, perspėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kuris tačiau pridūrė turįs vilties, kad to nebus. „Esama didelių tranzito pavojų. Jeigu mes pamatysime, kad mūsų partneriai Ukrainoje, lygiai taip kaip 2008 metais pradės nesankcionuotai imti dujas iš eksporto vamzdynų sistemos, tai mes, lygiai taip kaip 2008 metais, nuosekliai pagal pavogtą kiekį mažinsime tiekimą“, – sakė jis.


  20. Rusija skelbia atitraukusi karius, o aukų Rytų Ukrainoje nemąžta

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-16 15:45 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos kariuomenė ketvirtadienį pranešė, kad susirėmimuose su prorusiškais separatistais per praėjusią parą žuvo trys kariai. „Praėjusią parą per apšaudymą žuvo trys ukrainiečių kariai“, – pranešė kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka, pridurdamas, kad dar devyni kariai buvo sužeisti.


Populiariausi per 24 val.