Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1212, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Ukrainoje kovojantys čečėnai: „Negali amžinai pykti ant Rusijos“ (19)

Konfliktai ir saugumas / 2015-07-27 19:56 / lrytas.lt

Jau pusantrų metų trunkančiame Ukrainos konflikte kaunasi ir kariai iš užsienio. Šimtai čečėnų per šį laiką kovojo abiejose konflikto pusėse. Dviejų karų su Rusija patirtis užtikrino, kad tikrai netrūksta žmonių iš šios Kaukazo respublikos, norinčių vėl stoti į kovą prieš seną priešą.


  2. Kijevas kaltina Rusiją provokacija pasienyje (22)

Konfliktai ir saugumas / 2015-07-27 17:33 / „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukraina piktinasi Rusijoje platinamais pranešimais, neva ukrainiečiai iš Krasna Talivkos pasienio posto šaudė į du rusus.


  3. Ukrainai pavyko išvengti techninio nemokumo (2)

Rinkos pulsas / 2015-07-24 14:40 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Penktadienį Ukrainos finansų ministro pavaduotojas Artemas Ševalevas pranešė, kad šalis išmokėjo dar vieną 120 mln. JAV dolerių įmoką už euroobligacijas.


  4. Kijevas planuoja steigti Ukrainos sovietinės okupacijos muziejų (1)

Meno pulsas / 2015-07-24 11:31 / lrytas.lt

Kijevas rizikuoja sukelti Maskvos įtūžį – ketvirtadienį patvirtintas siūlymas įrengti Ukrainos sovietinės okupacijos muziejų po atviru dangumi.


  5. Rusijoje prasideda Ukrainos režisieriaus O. Sencovo teismas (7)

Įvykiai / 2015-07-21 13:08 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos teismas antradienį pradėjo nagrinėti terorizmu kaltinamo ir ilgiau negu metus arešte laikyto Ukrainos kino režisieriaus Olego Sencovo bylą, kurią smerkia Kijevas, žmogaus teisių organizacijos ir iškilūs filmų režisieriai visame pasaulyje.


  6. Kijevas nebesirūpina garbinga misija (12)

Įvykiai / 2015-07-21 05:00 / „Lietuvos rytas“

Judėjimo „Juodoji tulpė“ savanoriai jau ilgiau nei metus Rytų Ukrainoje ieško chaotiškai palaidotų šalies karių kūnų. Tačiau jiems tenka nutraukti kilnų darbą – pinigų nėra, o valdžia Kijeve nepadeda. Misija išties kilni. Kadangi konfliktas Donbaso regione chaotiškas, čia tiek ukrainiečiams, tiek Rusijos remiamiems separatistams kone neįmanoma tinkamai pasirūpinti žuvusiųjų palaikais.


  7. M. Saakašvilio pažadai gniaužia kvapą, bet ar bus išpildyti? (43)

Rytai-Vakarai / 2015-07-20 19:03 / lrytas.lt

Buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis niekada nepraleidžia progos pasigirti, kad modernizavo savo gimtinę. Dabar ryžtingų jo reformų taikiniu tapo Ukrainos Odesos sritis, kur dirbti gubernatoriumi garsųjį gruziną pakvietė Kijevas. Prieš dvejus metus, kai Tbilisyje pasikeitė politiniai vėjai, M.Saakašvilis taikiai, pagal šalies konstituciją, užleido prezidento postą Georgijui Margvelašviliui.


  8. Ukrainos rytuose per susirėmimus žuvo keturi žmonės (3)

Konfliktai ir saugumas / 2015-07-18 14:37 / lrytas.lt

Trys civiliai ir vienas Ukrainos vyriausybės pajėgų karys žuvo pastarąją parą šalies rytuose per susirėmimus su prorusiškais separatistais, šeštadienį pranešė Kijevas.


  9. Per katastrofos metines šiurpina nematytas vaizdo įrašas (11)

Įvykiai / 2015-07-17 08:38 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Australija penktadienį pareiškė esanti „pasibjaurėjusi“ dėl naujo vaizdo įrašo, paskelbto minint oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo katastrofos pirmąsias metines, kuriame esą matoma, kaip Rytų Ukrainos prorusiški separatistai grobsto žuvusių keleivių bagažą.


  10. JAV pasiuntinė Ukrainoje bando sustabdyti kraujo upę (9)

Konfliktai ir saugumas / 2015-07-15 19:32 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Aštuoni Ukrainos vyriausybės kariai žuvo, sužeista dar 16 per susirėmimus pastarąją parą karo krečiamame šalies rytiniame regione, prorusiškiems separatistams toliau statant į pavojų paliaubas, kurias bando išgelbėti aukšto rango Vašingtono pasiuntinė Kijeve.


  11. Vilniuje tęsiamas aplinkkelis – statybos prasidės kitą savaitę

Radaras / 2015-07-15 14:48 / lrytas.lt

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybė su didžiausia kelių tiesimo ir tiltų statybos bendrove Lietuvoje „Kauno tiltai“ ir jų partneriais pasirašė sutartį dėl Vakarinio aplinkkelio trečio etapo statybos darbų.


  12. „Pravyj sektor“ kaitina antrąjį frontą. Kokie jų tikslai?

Rytai-Vakarai / 2015-07-14 06:53 / „Kyiv Post“, „Reuters“, AP, BNS ir „Lietuvos ryto“ inf.

Ukrainoje vėl kyla įtampa. Tik šį kartą – ne šalies rytuose, kur galioja popierinės paliaubos su prorusiškais separatistais, o vakaruose. Čia ultranacionalistinė organizacija „Pravyj sektor“, regis, panoro įvesti savus įstatymus. Prezidentas Petro Porošenka dabar turbūt keikiasi. Nors „Pravyj sektor“ iki šiol atliko gana svarbų vaidmenį kovose su Rusijos remiamais separatistais Donbase, tikriausiai buvo galima nujausti, kad radikalai pradės siautėti ir kitose šalies dalyse.


  13. „Pravyj sektor“: Ukrainos laisvės kariai ar nevaldomi radikalai?

Rytai-Vakarai / 2015-07-14 06:08 / lrytas.lt

Savaitgalį Vakarų Ukrainoje pasižymėjęs radikalių nacionalistų judėjimas „Pravyj sektor“ – prieštaringiausiai vertinama Ukrainos jėga. Kas slepiasi už šios grupuotės pavadinimo? „Pravyj sektor“ susilaukia kritikos ir namie, ir svetur. Ukrainoje baiminamasi, kad radikali ir ugninga judėjimo retorika tik įduoda naujus ginklus Rusijos valstybinei žiniasklaidai. Kaimyninė šalis ir taip nevengia aktyvistus naudoti kaip įrodymą, kad Ukrainoje stiebiasi fašistų ir neonacių vadovaujamos jėgos.


  14. Britų ir lenkų diplomatai: Kremlius privalo pakeisti kryptį

Rytai-Vakarai / 2015-07-13 13:59 / Davidas Lidingtonas, Konradas Pawlikas

Nedaugelis žino, kad 1990 metais, kai pradėjo žlugti Tarybų Sąjunga, Lenkijos BVP buvo vos 20 proc. didesnis už Ukrainos, esant beveik tokiai pačiai šalių teritorijai ir gyventojų skaičiui. Po dvidešimt penkerių metų skirtumas tarp mūsų šalių žymiai išaugo. Tuo laikotarpiu Lenkijos ekonomika kasmet sistemingai augo apie 5 proc. Ukraina gi įklimpo į stagnaciją. Kodėl taip atsitiko?


  15. Vilniaus vakarinio aplinkkelio projektas vėl pajudėjo

Naujienos / 2015-07-04 00:42 / lrytas.lt

Bendrovės „Latvijas Tilti“ pastangos sustabdyti Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapo konkursą per teismus penktadienį žlugo.


  16. ES: Ukrainos ir Rusijos konfliktas dujų tranzito nesutrikdys

Energetika / 2015-07-01 12:24 / BNS, Elta, lrytas.lt

Rusijos valstybinės dujų eksporto monopolininkė „Gazprom“ trečiadienį paskelbė stabdanti gamtinių dujų tiekimą Ukrainai, kai Kijevas ankstesnę dieną nurodė nedelsiant įšaldysiantis dujų pirkimą iš Rusijos.


  17. „Naftogaz“ pristabdo rusiškų dujų pirkimą

Energetika / 2015-07-01 09:03 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos bendrovė „Naftogaz Ukrainy“ pranešė, kad nuo šių metų liepos 1 dienos rusiškų dujų pirkimas iš Rusijos bendrovės „Gazprom“ pristabdomas tol, kol bus suderintos naujos sąlygos.


  18. Ukraina iš Rusijos kurį laiką nepirks dujų

Energetika / 2015-07-01 08:44 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos bendrovė „Naftogaz Ukrainy“ pranešė, kad nuo šių metų liepos 1 dienos rusiškų dujų pirkimas iš Rusijos bendrovės „Gazprom“ pristabdomas tol, kol bus suderintos naujos sąlygos.


  19. Graikija pagaliau pasiduoda: siūlo dvejų metų programą

Rinkos pulsas / 2015-06-30 14:11 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Baigiantis antradieniui Graikija išsigando, kad situacija šalyje gali tapti nekontroliuojama, jei kreditoriai nesuteiks dar vienos paskolos. Todėl Atėnai jau pasiūlė dvejų metų programą, kuri padėtų šaliai išlipti iš krizės. Graikijos vyriausybė prašo restruktūrizuoti skolą ir išreiškia norą likti euro zonos nare. Italijos 'La Stampa“ antradienį vakare rašo, kad Atėnų pasiūlymas „ką tik nusileido Briuselyje“. Žiniasklaida laukia, ką graikai siūlo paskutinę minutę.


  20. Dar vienos derybos: Kijevas tariasi su užsienio kreditoriais

Rinkos pulsas / 2015-06-26 12:15 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos vyriausybė pasiruošusi nutraukti skolų išmokas užsienio kreditoriams iki tol, kol su jais pavyktų pasiekti „tinkamą susitarimą“. Apie tai pranešama šalies finansų ministro Natalijos Jaresko pranešime, publikuotame Finansų ministerijos tinklapyje.


Populiariausi per 24 val.