Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1023, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Rusijos opozicija planuoja valdžios perėmimą po V. Putino kracho (213)

Įvykiai / 2014-12-16 18:26 / lrytas.lt

Galbūt tai nenutiks šiandien ar rytoj, bet Rusijos disidentai, opozicijos atstovai jau planuoja savo veiksmus po to, kai V.Putino režimą ištiks liūdna lemtis, rašo thedailybeast.com. Kai praėjusią savaitę saujelė aktyvistų rengė protestą žvarbią dieną Kijevo gatvėse, jų kovinę dvasią palaikė 53 metų Olga Kurnosova, viena iškiliausių protestų prieš valdžios savivalę dalyvių. Vladimiro Putino persekiojama politinė aktyvistė šiuo metu Ukrainoje padeda kurstyti ir palaikyti Maidano idėjas.


  2. P. Porošenka pagyrė pirmą be šaudymų praėjusią naktį (9)

Įvykiai / 2014-12-16 16:44 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos rytiniame separatistiniame regione naktis iš pirmadienio į antradienį praėjo be artilerijos šaudymų ir sprogimų, teigė šalies vadovas Petro Porošenka ir pagyrė tai kaip teigiamą ženklą įgyvendinant taikos planą, skelbia „Reuters“.


  3. M. Gorbačiovas: „Jungtinėms Valstijoms būtina pertvarka“ (58)

Įvykiai / 2014-12-16 07:01 / ITAR-TASS-ELTA ir lrytas.lt inf.

Buvęs Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas pareiškė, kad JAV reikalingos politinės reformos, panašios į vykdytas Sovietų Sąjungoje persitvarkymo metu.


  4. Rusijos premjeras Ukrainai prognozuoja sunkų metą (79)

Įvykiai / 2014-12-16 06:46 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas laikraštyje „Nezavisimaja Gazeta“ išspausdintame straipsnyje prognozuoja Ukrainai sunkų metą. Anot jo, neaišku, kaip šalis ketina užkirsti kelią gresiančiam ekonomikos žlugimui ir įveikti įsiskolinimą.


  5. Roma pretenduos surengti 2024 metų vasaros olimpines žaidynes (2)

Startai / 2014-12-15 18:19 / BNS ir lrytas.lt inf.

Roma pretenduos surengti 2024 metų vasaros olimpines žaidynes, pirmadienį apie šalies ketinimą oficialiai pareiškė Italijos premjeras Matteo Renzi.


  6. Ukrainoje nuo paliaubų pradžios žuvo apie 1,3 tūkst. žmonių (16)

Konfliktai ir saugumas / 2014-12-15 15:06 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Apie 1,3 tūkst. žmonių žuvo Ukrainoje per separatistinį konfliktą nuo rugsėjį paskelbtų paliaubų pradžios, rodo naujausia Jungtinių Tautų (JT) ataskaita, kurioje sakoma, kad sukilėlių kontroliuojamame rytiniame regione daugeliui žmonių sunku išgyventi.


  7. Kremliui nepatiks: JAV dar griežčiau baudžia Rusiją (484)

Įvykiai / 2014-12-14 12:24 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

JAV Kongresas šeštadienį vieningai pritarė naujoms ekonominėms sankcijoms Rusijai ir legaliems ginklams Kijevui, nepaisydamas prezidento Baracko Obamos ir griežtindamas Amerikos įstatymų leidėjų atsaką į Kremliaus remiamą separatizmą Ukrainoje.


  8. Ukraina: derybos įvyks tik separatistams visiškai nutraukus ugnį (22)

Konfliktai ir saugumas / 2014-12-10 17:59 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos kariuomenė pranešė apie labai sumažėjusią separatistų ugnį per antradienį paskelbtą „Tylos dieną“, tačiau Kijevo taikos pasiuntinys pareiškė, kad naujų derybų nebus, kol separatistai visiškai nenutrauks ugnies, skelbia „Reuters“.


  9. Kodėl B. Obamos pasirinktas Rusijos tramdymo planas sėkmingas? (268)

Rytai-Vakarai / 2014-12-08 23:04 / lrytas.lt

Jei pasikeitus kartai ar kelioms Ukraina galiausiai taps Europos Sąjungos nare, su klestinčia ekonomika, stabiliomis demokratinėmis institucijomis ir unikalia kultūrine-lingvistine erdve, nereikia tikėtis, kad Kijeve stovės paminklas Barackui Obamai, kyivpost.com rašo apžvalgininkas Willas Ritteris. Vis dėlto, jei šis tikslas bus pasiektas, ukrainiečiai turės dėkoti plačiai kritikuotai, bet veiksmingai B.Obamos politikai, sustabdžiusiai Rusijos agresiją Ukrainoje ir supančiojusiai rankas vietiniams korumpuotiems politikams naudotis sovietiniais metodais.


  10. Donecko oro uoste vėl virė mūšiai

Konfliktai ir saugumas / 2014-12-03 18:26 / DPA, ELTA ir lrytas.lt inf.

Nepaisant pastangų susitarti dėl naujų paliaubų, prorusiški separatistai ir Ukrainos kariai trečiadienį šalies rytuose vėl kovėsi tarpusavyje. Sukilėliai pasakojo apie nuožmius susirėmimus su vyriausybinėmis pajėgomis sugriautame Donecko oro uoste.


  11. Mįslė – kodėl Kremlius jau laidoja dujotiekį? (3)

Energetika / 2014-12-03 13:54 / lrytas.lt

Ilgai puoselėto dujotiekio „South Stream“ nebus. Tai paskelbė ne tik „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris, bet ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Priežasčių, kodėl Maskva nusprendė atsitraukti nuo jai svarbaus projekto, yra tikrai ne viena. Diplomatinė V.Putino katastrofa. Maskva skelbia dujų karą Europai. Tokie vertinimai pasklido Rusijai pranešus apie tai, kad ambicingasis „South Stream“ projektas nebebus įgyvendinamas.


  12. Turkija gavo progą išmelžti Rusiją ir išsukti V. Putinui rankas (3)

Energetika / 2014-12-03 12:40 / lrytas.lt

Sutarties sąlygos dėl naujojo „Gazprom“ vamzdžio tiesimo per Turkiją neskelbiamos, o Turkijos vyriausybė yra be galo pragmatiška ir, gerai suprasdama, į kokią sunkią situaciją dabar pateko Vladimiras Putinas su „Pietų srautu“, ko gero, nusiteikusi kiek tik įmanoma išsukinėti jam rankas. Apie 6 procentų nuolaidą dujoms, tiekiamoms pagal galiojančias sutartis, jau paskelbta, o kadangi Rusija tiekia Turkijai apie 30 mlrd. kubinių metrų dujų per metus, ši nuolaida - tai maždaug 700 mln. dolerių nuostolių per metus.


  13. Numušto lėktuvo aukos motina padavė Ukrainą į teismą

Konfliktai ir saugumas / 2014-12-01 10:26 / lrytas.lt

Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo MH-17 aukos motina padavė į teismą Ukrainos valstybę. Moteris iš Vokietijos kreipėsi į Europos sąjungos Žmogaus Teisių Teismą kaltindama Kijevą dėl to, kad šis neuždarė savo oro erdvės, rašo „the Guardian“.


  14. Donecko ,,Šachtar“ įsikurs Lvove. O ,,Barcelona“? (1)

Komentarai / 2014-12-01 07:45 / Alvydas Medalinskas

Ukrainos aukščiausio tarptautinio lygio futbolo klubas Donecko ,,Šachtar“ dėl karo Rytų Ukrainoje ir dėl naujų Donbaso lyderių noro atsiskirti nuo Ukrainos, nutarė artimiausius tris metus žaisti Vakarų Ukrainoje, Lvovo arenoje, toliau dalyvaudamas Ukrainos futbolo čempionate.


  15. Ukraina atiduoda teritoriją, tačiau pasiima pinigus

Rytai-Vakarai / 2014-11-28 11:52 / lrytas.lt

Rusijos atvirai remiamų separatistų per mūšius neįveikiantys ukrainiečiai rytinius šalies regionus palauš atimdami iš jų pinigus. Rytų Ukrainoje jau neveikia bankomatai, negalima naudotis ir kredito kortelėmis. Donecke dabar kasdien matyti būriai šaltyje stoviniuojančių žmonių – visi jie laukia eilėse prie bankomatų.


  16. Latvija netieks ginklų Ukrainai

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-25 12:18 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Latvijos premjerė Laimduota Straujuma, komentuodama Lietuvos sprendimą dėl karinio-techninio bendradarbiavimo su Ukraina, antradienį pranešė, kad Latvija neketina tiekti ginklų Ukrainai.


  17. Varšuva užsigeidė Vilniuje paliktų prieškario meno vertybių

Istorija / 2014-11-24 20:12 / Eldoradas Butrimas, specialiai Lrytas.lt, Varšuva

„Prieškaryje Vilniaus muziejuose sukauptos meno vertybės privalo būti grąžintos Lenkijai“ – taip Krokuvoje vykusioje tarptautinėje muziejininkų konferencijoje pareiškė Vroclavo universiteto profesorius Maciejus Matwijowas. Profesorius teigė, kad meno vertybės privalo priklausyti tai šaliai, kurios atstovai jas sukūrė ar įsigijo. Todėl siūlė Varšuvai aktyviau derėtis dėl dabartinėse Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos teritorijose, prieškaryje įėjusiose į Lenkijos sudėtį, paliktų kūrinių susigrąžinimo.


  18. Kijeve JAV viceprezidentas J. Bidenas pasmerkė V. Putiną

Įvykiai / 2014-11-21 20:05 / „Reuters“ ir lrytas.lt inf.

JAV viceprezidentas Joe Bidenas penktadienį pasmerkė Rusijos elgesį Ukrainoje, vadindamas jį „nepriimtinu“, ir paragino tvirtai laikytis rugsėjį pasirašyto susitarimo dėl paliaubų ir karinių pajėgų išvedimo iš šios šalies.


  19. Ukrainos teritorija apšaudyta iš Rusijos, sako Kijevas

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-21 14:22 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos kariškiai penktadienį apkaltino Rusiją vėl apšaudžius šalies teritoriją – pirmąkart nuo rugsėjo pradžioje pasirašytų trapių paliaubų rytų Ukrainą krečiančiame konflikte su prorusiškais separatistais.


  20. Maidane revoliuciją įžiebę ukrainiečiai nesigaili: eičiau ir vėl

Įvykiai / 2014-11-20 13:10 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Kai vienas Ihorio Romanenkos draugas prieš metus pasiūlė jam eiti į mitingą Kijevo Nepriklausomybės aikštėje, vyras nenumanė, kad taps judėjimo, visiems laikams pakeitusio jo šalį, gimimo liudininku. Šviesiaplaukis kino kūrėjas buvo supykęs ir nusivylęs dėl tuomečio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus pareiškimo, jog jis nusigręžia istorinės sutarties su Europos Sąjunga mainais į glaudesnius ryšius su Rusija.


Populiariausi per 24 val.