Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1295, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Ukraina kryžkelėje: lietuviškasis Zorro išėjo pagalvoti (58)

Rinkos pulsas / 2016-02-05 13:18 / lrytas.lt

Bloga naujiena, skelbia „Novaja gazeta“. Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius. 40-metis technokratas, kuriam prezidentas Petro Porošenka suteikė Ukrainos pilietybę, atsistatydino. Pastaraisiais metais A. Abromavičius, nesislapstęs nuo žurnalistų, bet ir neužsikrėtęs populizmo virusu, pademonstravo tokį vadybininko talentą, kuri dėka vyriausybė pajuto akivaizdų efektą.


  2. Stebuklas Gruzijoje: atrastas neįkainojamas lobis (48)

Energetika / 2016-02-04 14:24 / lrytas.lt

JAV kompanija „Frontera Resources“ praneša, kad aptiko Gruzijoje didžiulius dujų išteklius – 5,3 trilijonus kubinių metrų. Pasak kompanijos vadovo, gruziniškos dujos keliaus į Ukrainą. Pranešimai apie didžiulių dujų išteklių aptikimą pasirodo pavydėtinai reguliariai, tačiau paprastai paaiškėja, kad tie kiekiai bent jau būna smarkiai išpūsti, rašo Aleksejus Topalovas portale „gazeta.ru“.


  3. P.Porošenka: „Rusija siunčia karius ir ginklus į rytinę Ukrainą“ (78)

Įvykiai / 2016-02-01 19:37 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pirmadienį apkaltino Rusiją, kad ši siunčia karius ir ginklus į konflikto draskomus rytinius šalies rajonus, ir perspėjo, jog trapus taikos susitarimas dar nėra visiškai įgyvendintas.


  4. Ukrainos prezidentas žada atgauti Krymą ir šalies Rytus (1)

Įvykiai / 2016-01-22 13:59 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad Ukraina atgaus Rusijos aneksuoto Krymo ir separatistinių šalies Rytų kontrolę, informuoja Laisvosios Europos radijas.


  5. Rusijos cenzūros uždrausta savita paroda atkeliavo į Lietuvą

Dailė / 2016-01-17 12:21 / lrytas.lt

Olandų autorių medžiaga apie pasiruošimo Žiemos olimpinėms žaidynėms laikotarpio pasikeitimus ir įtampą šiaurės Kaukazo regione rodoma įvairių parodų pavidalu ir leidžiama teminėmis knygomis. Prieš savo parodos atidarymą „Sočio projektas“ tandemas Vytauto Didžiojo universitete (VDU) surengė atvirą paskaitą „Sočio projektas – menas ar žurnalistika?“.


  6. Petro Porošenka nori susigrąžinti prarastų teritorijų kontrolę

Įvykiai / 2016-01-14 21:09 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka nori šiais metais susigrąžinti Donecko ir Luhansko, kur prorusiški separatistai paskelbė „liaudies respublikas“, kontrolę. Ukrainos suverenumas abiejose „užimtose teritorijose“ Rytuose turi būti atkurtas, pareiškė jis ketvirtadienį spaudos konferencijoje. P. Porošenka pažadėjo tam tikslui naudoti tik politines ir diplomatines priemones, informuoja agentūra AFP.


  7. Ar komisaras svetur vaidins strutį?

Aktualijos / 2016-01-14 06:54 / Arvydas Lekavičius

Ukrainoje kyšių neima tik kompiuteriai. Tuo spėjo įsitikinti šios didžiulės šalies Ekonomikos ministerijai vadovaujantis lietuvis A.Abromavičius.


  8. Konfliktas Ukrainoje pareikalavo pirmųjų aukų šiais metais

Konfliktai ir saugumas / 2016-01-10 16:39 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rytų Ukrainoje žuvo du ukrainiečių kariai ir du separatistai – šiemet tai pirmosios mirtys šiame karo draskomame regione, sekmadienį atskirai pranešė Kijevas ir separatistų pareigūnai.


  9. EK vadovas: „Olandų „ne“ sutarčiai su Ukraina naudingas Rusijai“

Įvykiai / 2016-01-09 13:11 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Europos Komisijos vadovas Jeanas – Claude'as Junckeris paragino šeštadienį Olandijos piliečius neprieštarauti ES bendradarbiavimo su Ukraina sutarčiai, perspėdamas, kad tai „gali atverti duris krizei žemyne“.


  10. Kijevo žaizdos kraujuos ilgai

Rytai-Vakarai / 2016-01-09 05:00 / Vytautas Bruveris („Lietuvos rytas“)

Aklina kaktomuša ir padėtis be išeities, garantuojanti, kad kraujas greičiausiai liesis dar ilgai. Taip šių metų pradžioje atrodo jau turėjęs pasibaigti Minsko derybų dėl taikos Rytų Ukrainoje procesas. Rusija nieku gyvu nepaliks užgrobtų Donbaso teritorijų ir toliau nevykdys Minsko paliaubų reikalavimų atiduoti Kijevui rytinės sienos kontrolę ir surengti rinkimus pagal Ukrainos įstatymus. Bet naujam dideliam puolimui Maskva greičiausiai nesiryš – tiesiog palaikys rusenantį karą.


  11. ES ir Ukrainos prekybos sutartis įsiutino Maskvą

Europa / 2016-01-01 11:31 / ELTA, AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Penktadienį įsigaliojo Ukrainos ir Europos Sąjungos (ES) laisvosios prekybos sutartis – kaip ir Maskvos paskelbtas maisto produktų iš Ukrainos embargas, dėl kurio Kijevas turės iš naujo suderinti savo ekonomikos modelį.


  12. Lietuva 2016 metus pasitinka kaip niekad saugi ir klestinti

Aktualijos / 2016-01-01 00:01 / Mečys Laurinkus

Vieno garbingo forumo metu žinomas mokslininkas ir rašytojas (pavardės neminiu, nes nesu paklausęs, ar galima) prasitarė, jog istorines ir nūdienes Lietuvos politikos temas pradedame aptarti susirūpinę esama situacija, o pirmiausia reikėtų pasidžiaugti, kad atkurta nepriklausomybė jau yra ne tik mums, bet ir mūsų vaikams, anūkams, proanūkiams ir – drąsiai galima sakyti – visados. Jis teisus.


  13. S.Lavrovas: „Rusija neplanuoja siųsti tankų į NATO teritoriją“

Įvykiai / 2015-12-30 15:34 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Po pastarųjų mūšių Rytų Ukrainoje Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos lyderiai paragino laikytis paliaubų, informuoja agentūra AFP.


  14. P.Porošenka pasirašė leidimą taikyti sankcijas Rusijai

Rinkos pulsas / 2015-12-29 20:50 / TASS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasirašė įstatymą „dėl užsienio ekonomikos priemonių“. Šiuo dokumentu vyriausybei suteiktos visos teisės pradėti taikyti sankcijas Rusijos atžvilgiu. Tokia informacija antradienį pateikiama Ukrainos Aukščiausiosios Rados interneto puslapyje.


  15. Bus atkurtas Oršos mūšį laimėjusio LDK didžiojo etmono paminklas

Istorija / 2015-12-29 11:56 / lrytas.lt

Didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio nuopelnai senajai Lietuvai didžiuliai. Tai ir keliolika prieš totorius ir maskvėnus laimėtų kautynių, ir keliasdešimt funduotų bažnyčių, ir keli šimtai jo rūpesčių perrašytų knygų, sukurtų dailės bei kitų meno kūrinių.


  16. Ukrainoje pažeistos švenčių paliaubos: žuvo moteris

Konfliktai ir saugumas / 2015-12-27 17:07 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf

Per Ukrainos vyriausybinių pajėgų ir prorusiškų separatistų susirėmimą, kuriuo pirmą kartą buvo pažeistos švenčių laikotarpio paliaubos, žuvo ukrainiečių karys ir pagyvenusi moteris, sekmadienį pranešė Ukrainos kariškių atstovas.


  17. Vilniaus vakarinio aplinkkelio statybos juda be jokių stabdžių

Naujienos / 2015-12-25 19:42 / „Lietuvos rytas“

Vilnių tranzitinis automobilių srautas aplenks jau 2016-ųjų pabaigoje, nepaisant to, kad dėl teisminių ginčų vakarinio aplinkkelio III etapo statybų pradžią teko gerokai atidėti. Čia 5,4 kilometro ilgio atkarpa sujungs jau nutiestą vakarinio aplinkkelio dalį iki Ozo gatvės su Ukmergės plentu.


  18. ES pirmadienį dar pamėgins sutaikyti Rusiją ir Ukrainą

Rinkos pulsas / 2015-12-21 10:01 / Vykintas Pugačiauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

Europos Sąjunga pirmadienį dar pamėgins sutaikyti Rusiją ir Ukrainą dėl prekybos, tačiau Vladimiras Putinas jau pasirašė įsaką, kuriuo nuo sausio 1-osios atšaukia lengvatas ukrainietiškoms prekėms. Tą dieną po pusantrų metų sustabdymo įsigalioja Ukrainos asociacijos su Europos Sąjunga sutartis, kuriai Maskva jau dvejus metus tvirtai priešinasi. Nors Europos Komisija rengė keliolika trišalių derybų turų, ieškodama kompromiso, Rusijos pozicija nepasikeitė.


  19. Ukraina negrąžino milijardų ir nuo vidurnakčio bankrutuoja

Rinkos pulsas / 2015-12-20 20:12 / Vykintas Pugačiauskas,LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

Ukraina rengiasi nuo vidurnakčio formaliai bankrutuoti, nes Kijevas atsisako grąžinti Maskvai trijų milijardų dolerių skolą ir teigia esąs pasirengęs bylinėjimuisi arbitraže. Ukraina sako, kad tai buvo komercinė paskola, tad jai turi galioti lengvatos, suderėtos su komerciniais skolintojais, bet Tarptautinis valiutos fondas parėmė Rusijos poziciją, kad tai buvo tarpvalstybinė paskola. Tiesa, fondas palieka galimybę toliau skolinti Ukrainai, bet perspėja, kad gelbėjimo programą gali sužlugdyti politinė sumaištis Kijeve.


  20. Europa dega žalią šviesą beviziam režimui su Gruzija ir Ukraina

Įvykiai / 2015-12-18 14:39 / BNS ir lrytas.lt inf.

Briuselis penktadienį viešai paskelbs, kad Ukraina ir Gruzija įvykdė reikalavimus beviziam režimui su Europos Sąjunga (ES), pranešė Lietuvos diplomatas. „Europos Komisija šiandien paskelbs ataskaitas, kad Ukraina ir Gruzija įgyvendino joms keliamus reikalavimus“, – BNS sakė Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitė patarėjas Renaldas Vaisbrodas.


Populiariausi per 24 val.