Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1265, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Ukraina: galime išgyventi ir be rusiškų dujų (3)

Pasaulis / 2015-11-25 16:10 / „Lietuvos ryto“ televizija

Rusija vėl mosuoja dujų vėzdu Ukrainai. „Gazprom“ pareiškė iš Ukrainos negavusi išankstinio apmokėjimo ir dėl to jai sustabdė dujų tiekimą. Maskva apie dujų tiekimo nutraukimą prabilo jau savaitgalį, kai iš Ukrainos nutrūko elektros tiekimas į Rusijos aneksuotą Krymą. Kijevas sako galįs išgyventi ir be rusiškų dujų.


  2. Rusijos „Gazprom“ sustabdė dujų tiekimą Ukrainai (60)

Energetika / 2015-11-25 10:05 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos valstybinė dujų eksporto monopolininkė „Gazprom“ trečiadienį paskelbė sustabdžiusi dujų tiekimą Ukrainai, kai Kijevas neatliko išankstinio mokėjimo už energetikos išteklius.


  3. Kryme tęsiasi elektros krizė, rusai graso nutraukti dujų tiekimą (9)

Įvykiai / 2015-11-24 17:02 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Kryme beveik 940 tūkst. žmonių antradienį tebebuvo likę be elektros, tvyrant didelei įtampai tarp Kijevo ir Maskvos dėl aneksuoto pusiasalio, o Rusija pagrasino nutraukti dujų tiekimą Ukrainai. Krymas beveik visą elektros energiją gauna iš Ukrainos, o šis tiekimas nutrūko praeitą savaitgalį dėl sprogdinimų Ukrainoje šalia ribos su tuo Juodosios jūros pusiasaliu.


  4. Dauguma Krymo gyventojų vis dar neturi elektros (45)

Įvykiai / 2015-11-23 10:52 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Trys ketvirtadaliai Krymo gyventojų vis dar yra be elektros po to, kai keturi elektros energijos perdavimo stulpai buvo susprogdinti Ukrainos Chersono regione, į šiaurę nuo pusiasalio, skelbia Laisvosios Europos radijas. Pirmadienį Kryme vis dar galioja nepaprastoji padėtis, o generatoriai tiekia elektrą Simferopolio, Jaltos, Sakų miestams, taip pat Rusijos karinio jūrų laivyno įrenginiams Sevastopolyje.


  5. Mirties taškas Donbasas (V): Ateitis – kartu ar atskirai?

Rytai-Vakarai / 2015-11-06 22:44 / Vytautas Bruveris, specialiai lrytui.lt iš Rytų Ukrainos

Tam, kad įsitikintum, kiek daug karių pasakojimuose apie sovietinę ir prorusišką Ukrainos rytinės pafrontės vietos gyventojų mąstyseną tiesos, užtenka tiesiog pabendrauti su vietiniais, kurie, priešingai, nei su kariais, su žiniasklaida – net iš Lietuvos – bendrauja noriai.


  6. Ukrainos pajėgos ir prorusiški sukilėliai pasikeitė belaisviais

Įvykiai / 2015-10-30 12:01 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos kariuomenė ir prorusiški sukilėliai pasikeitė 20 belaisvių. Tai yra pirmasis toks pasikeitimas belaisviais nuo rugsėjo pradžios. Prieš vyriausybę Kijeve kovojantys sukilėliai neutralioje teritorijoje apsišaukėliškoje Luhansko respublikoje perdavė aštuonis kareivius ir vieną civilį. Ukrainiečių pajėgos perdavė 11 suimtųjų. Pasikeitimas belaisviais vyko dalyvaujant Raudonojo kryžiaus atstovams, praneša agentūra AFP.


  7. Rusijoje suimta ukrainiečių literatūros bibliotekos vadovė

Įvykiai / 2015-10-29 11:33 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos tyrėjai ketvirtadienį pranešė suėmę vienos specializuotos ukrainiečių literatūros bibliotekos Maskvoje direktorę ir pradėję baudžiamąjį tyrimą, siekdami nustatyti, ar ji yra kalta dėl etninės neapykantos kurstymo.


  8. TVF pamilo Ukrainą – dėl jos pasirengęs keisti taisykles

Rinkos pulsas / 2015-10-29 10:29 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pasirengęs keisti savo taisykles, kad galėtų tęsti finansinę paramą Ukrainai. Paskolas šaliai teikti norima net ir atsiradus galimybei paskelbti Kijevo finansinių įsipareigojimų Rusijai nevykdymą dėl 3 mlrd. JAV dolerių skolos. Tokią informaciją paskelbė laikraštis „The Wall Street Journal“, cituodamas anonimiškai pasisakiusius šaltinius.


  9. Rinkimus Ukrainoje stebėjęs E.Zingeris nematė grubių pažeidimų

Aktualijos / 2015-10-25 19:48 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vietos savivaldos rinkimai Ukrainoje, nepaisant daugelio smulkių pažeidimų, vyksta ramiai, „solidžiai ir brandžiai“, sako rinkimus šioje šalyje sekmadienį stebintis Seimo narys Emanuelis Zingeris.


  10. Ukrainos vietos valdžios rinkimus temdo dvi apylinkės

Rytai-Vakarai / 2015-10-25 09:57 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainoje sekmadienį vyksta vietos valdžios rinkimai. Šis balsavimas laikomas svarbiu išbandymu provakarietiškai prezidento Petro Porošenkos vadovybei. Šalį krečia didelė ekonominė krizė, be to, tęsiasi konfliktas su prorusiškais separatistais šalies Rytuose.


  11. J. Stalino portretai Donecke gaivina sovietmečio ilgesį

Rytai-Vakarai / 2015-10-20 06:06 / lrytas.lt

Prorusiškų separatistų kontroliuojamo Donecko pagrindinėje aikštėje iškilo trys milžiniški sovietų diktatoriaus Josifo Stalino portretai. Bet separatistai ir kitokiais būdais semiasi patirties iš sovietmečio, skelbia „The Guardian“.


  12. „MH17“: Rusijos žiniasklaidoje aidėjo Kremliaus pozicija

Įvykiai / 2015-10-14 22:05 / lrytas.lt

Pagarsėjusi tuo, kad vykdo viską, ką nurodo valstybė, Rusijos žiniasklaida taip pat palaikė Kremliaus taktiką ir neigė viską, kas susiję su „MH17“ ataskaita, rašo „The Independent“.


  13. Iki kaltinimų tarptautiniu terorizmu Rusijai – vienas žingsnis?

Rytai-Vakarai / 2015-10-13 17:13 / Artūras Jančys

Antradienį Nyderlandų tyrėjai pateikė techninės ekspertizės išvadas, patvirtinančias ankstesnius spėjimus, kad praėjusių metų liepą virš Rytų Ukrainos teritorijos skridęs „Malaysia Airlines“ lėktuvas buvo numuštas raketa, paleista iš rusų gamybos zenitinės sistemos „Buk“. Nustatyta, kad raketa paleista iš Rytų Ukrainos teritorijos, kurią tuomet kontroliavo Rusijos remiami Donbaso maištininkai. Portalas lrytas.lt paklausė karybos ekspertą ir apžvalgininką Audrių Bačiulį – ar šių išvadų jau užtenka pasodinti į teisiamųjų suolą prorusiškus Ukrainos separatistus ir pačią Rusiją į teisiamųjų suolą?


  14. Rusų raketų gamintojai mėgina užbėgti olandams tyrėjams už akių

Konfliktai ir saugumas / 2015-10-13 09:31 / BBC, CNN, BNS, ELTA, lrytas.lt

Nyderlandų vadovaujami aviacijos katastrofų tyrėjai antradienį paskelbs galutinę ataskaitą dėl oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 keleivinio lėktuvo numušimo virš karo krečiamos Ukrainos. Šis žingsnis tikriausiai dar labiau pablogins įtemptus ryšius tarp Rusijos ir Vakarų šalių.


  15. „Gazprom“ vėl tiekia dujas Ukrainai

Energetika / 2015-10-12 13:23 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos dujų milžinė „Gazprom“ vėl tiekia dujas Ukrainai. Koncernas gavo 234 mln. dolerių (206 mln. eurų) mokėjimą iš Kijevo už spalio mėnesį ir 10.00 val. atsuko dujų sklendes, pirmadienį paskelbė „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris, kurį cituoja agentūra AFP.


  16. L. Linkevičius: „Rinkimų atidėjimas Ukrainoje – sveikintinas“

Aktualijos / 2015-10-07 18:59 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rinkimų atidėjimas separatistų valdomuose Ukrainos Donecko ir Luhansko regionuose yra sveikintinas ženklas, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, tačiau pabrėžia, kad svarbiausias Minsko susitarimų punktas – sienų kontrolė – vis dar neįgyvendintas.


  17. Ukraina leis užsieniečiams tarnauti jos kariuomenėje

Įvykiai / 2015-10-06 15:37 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos parlamentas pritarė įstatymui, leisiančiam šalies ginkluotosiose pajėgose tarnauti užsieniečiams, informuoja AP.


  18. Kijevas pradės atitraukti ginkluotę iš šalies pietryčių

Įvykiai / 2015-10-04 13:54 / TASS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos ruošiasi savo mažesnės nei 100 mm kalibro ginkluotės atitraukimui, sekmadienį pranešė šalies pietryčiuose vykdomos karinės operacijos vadovybė.


  19. Latvijos prezidentas įspėjo Vakarus dėl pasitikėjimo Rusija

Įvykiai / 2015-10-01 16:41 / LETA, ELTA ir lrytas.lt inf.

Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis įspėjo Vakarus dėl pasitikėjimo Maskva kaip partnere, Rusijai didinant vaidmenį Sirijoje.


  20. Ukrainos pilotė teisme pareiškė, kad buvo jėga pervežta į Rusiją

Įvykiai / 2015-09-29 16:36 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf

Ukrainos karinių oro pajėgų sraigtasparnio pilotė Nadija Savčenko, kaltinama prisidėjusi prie dviejų rusų žurnalistų nužudymo, antradienį teisme sakė, kad ją pagrobė prorusiški separatistai, o po to ginkluoti kaukėti vyrai pervežė į Rusiją.


Populiariausi per 24 val.