Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 804, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. JAV ir Europa kirto Rusijai iki šiol griežčiausiomis sankcijomis (8)

Įvykiai / 2014-07-30 16:25 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Jungtinės Amerikos Valstijos ir Europos Sąjunga antradienį smogė svarbiems Rusijos finansų, ginklų ir energetikos sektoriams, įvesdamos naujas griežtas sankcijas Maskvai už jos vaidmenį Ukrainos krizėje.


  2. Lietuva atsikirto Rusijai dėl Ukrainos (268)

Aktualijos / 2014-07-30 14:58 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija trečiadienį pareiškė, kad Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje nepritarė Rusijos parengtam pranešimui, nes jame apkaltinant Ukrainą buvo nutylėta apie Maskvos remiamų separatistų veiksmus. Taip oficialusis Vilnius reagavo į Maskvos kaltinimus lietuviams, amerikiečiams ir britams, esą jie „įžūliai užblokavo“ pasiūlymą pasmerkti Ukrainą, kuri esą „trukdo atlikti tikrai nepriklausomą, nešališką tarptautinį tragedijos aplinkybių tyrimą“ dėl numušto Malaizijos lėktuvo.


  3. Kijevas nori Baltarusijoje surengti derybas su Maskva (64)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-30 10:10 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka antradienį paprašė Baltarusijos organizuoti derybas tarp Rusijos ir Ukrainos pasiuntinių dėl prieigos prie numušto Malaizijos lainerio sudužimo vietos Ukrainos rytuose.


  4. Rusija pažėrė kaltinimų Lietuvai Jungtinėse Tautose (456)

Įvykiai / 2014-07-30 08:49 / „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Maskva apkaltino Jungtines Valstijas, Jungtinę Karalystę ir Lietuvą, kad jos stengdamosi pateisinti Ukrainos valdžią, kuri puola Malaizijos keleivinio lėktuvo kritimo teritoriją, užblokavo Rusijos siūlymą JT Saugumo Taryboje paskelbti atitinkamą pranešimą spaudai. Vilnius netruko atsikirsti Maskvai.


  5. Separatistų aukomis Ukrainoje jau tampa net seneliai ir vaikai (144)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-29 17:10 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Intensyvūs susirėmimai tarp Ukrainos vyriausybės pajėgų ir prorusiškų sukilėlių šalies rytuose pareikalavo mažausiai 19 civilių asmenų gyvybių, antradienį pranešė vietos pareigūnai, Kijevui stiprinant kampaniją prieš separatistus.


  6. Rusų kariai socialiniame tinkle paskelbė, kaip šaudo į Ukrainą (43)

Pasaulis / 2014-07-25 10:30 / youtube.com

JAV vyriausybė teigia turinti įrodymų, kad rusų daliniai iš Rusijos teritorijos artilerija apšaudo Ukrainos kariuomenės pozicijas. Ketvirtadienį vienas tokių vaizdo įrašų buvo patalpintas svetainėje "Youtube". Ukrainos vyriausybė ne kartą kaltino Maskvą karinėmis priemonėmis remiant sukilėlius Rytuose ir koordinuojant jų veiksmus. Trečiadienį Kijevas apkaltino Kremlių iš Rusijos teritorijos numušus du ukrainiečių naikintuvus. 


  7. Žmogaus teisių gynėjai: Kijevas gali padaryti karo nusikaltimą (40)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-25 09:29 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ ketvirtadienį paragino Kijevą liautis naudoti nevaldomas raketas „Grad“, kurios, kaip nurodoma, per keturias neseniai surengtas atakas užmušė bent 16 civilių, perspėdama, kad tokių ginklų naudojimas prieš gyvenamąsias vietoves gali prilygti karo nusikaltimui.


  8. Tiesa apie „Buk“ ataką lenda pro užtvaras (159)

Įvykiai / 2014-07-25 08:58 / lrytas.lt

Prorusiški separatistai toliau įnirtingai neigia turėję zenitinių raketų kompleksą „Buk“, kuriuo buvo numuštas „Malaysia Airlines“ keleivinis lėktuvas. Bet vienas jų lyderių sukilėliams padarė meškos paslaugą patvirtindamas, kad jie buvo gavę tokią sistemą. Vadinamojo bataliono „Vostok“ vadovas Aleksandras Chodakovskis interviu naujienų agentūrai „Reuters“ pirmą kartą po lėktuvo katastrofos patvirtino, kad separatistai turėjo kompleksą „Buk“. Be to, jo teigimu, sistema po tragedijos buvo išgabenta į Rusiją – kad būtų paslėpti įrodymai, rašo „Lietuvos rytas“.


  9. JAV turi duomenų: Rusijos artilerija apšaudo Ukrainos pajėgas (251)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-25 08:58 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį pareiškė turinčios įrodymų, kad Rusijos pajėgų artilerija apšaudo Ukrainos pajėgas iš Rusijos teritorijos, o pareigūnai tai laiko „aiškiu konflikto eskalavimu“. Maskva taip pat planuoja aprūpinti prorusiškų separatistų pajėgas rytų Ukrainoje „sunkesnėmis ir galingesnėmis raketų salvinės ugnies sistemomis“, sakė JAV Valstybės departamento atstovė Marie Harf.


  10. Katastrofa neišgąsdino kovotojų: toliau numušinėja lėktuvus (36)

Pasaulis / 2014-07-23 21:03 / „Lietuvos ryto“ televizija

Lėktuvo katastrofa neatbaidė Rusijos remiamų kovotojų toliau taikytis į orlaivius. Separatistai maždaug už 30 kilometrų nuo Malaizijos lainerio katstrofos vietos numušė du Ukrainos naikintus. Kijevas informaciją patvirtino ir pranešė, kad lakūnai sėkmingai katapultavosi. Tačiau Rusijos remiami kovotojai susiduria ir su sunkumais. Pranešama, kad separatistai palieka pozicijas Donecko priemiestyje ir traukiasi į miesto centrą.


  11. Ukraina spaudžia į kampą sukilėlius ir žada sankcijas Rusijai (176)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-23 15:34 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Prorusiški sukilėliai palieka savo pozicijas Ukrainos rytinio Donecko miesto prieigose ir traukiasi jo centro link, trečiadienį pranešė Ukrainos kariškiai. Pasak vietos gyventojų, separatistų kovotojai, siekiantys Donbaso regiono nepriklausomybės nuo Ukrainos, išrausė apkasus Donecko centre prie pagrindinio universiteto komplekso, kurio studentų bendrabučiuose jie yra įsikūrę.


  12. Rusija sudarė sąlygas, kad Malaizijos lėktuvas būtų numuštas (301)

Įvykiai / 2014-07-23 15:13 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Jungtinės Amerikos Valstijos neturi įrodymų, kad Rusija būtų tiesiogiai susijusi su Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimu virš Rytų Ukrainos. Orlaivį SA-11 tipo raketa greičiausiai numušė Kremliui ištikimi teroristai. Tai Vašingtone sakė aukšti žvalgybos pareigūnai. Tačiau Rusija esą, apginkluodama sukilėlius, sudarė sąlygas lėktuvui numušti. Tai praneša agentūra AP.


  13. Rusai skėlė: Lietuva su Lenkija ruošiasi užimti Ukrainą! (747)

Aktualijos / 2014-07-23 13:15 / Martynas Čerkauskas

Rusijos propagandos mašina nepaliauja stebinti. Valstybinė Kremliaus kontroliuojama televizija paskelbė dar vieną „sensaciją“ - kurdamos bendrą karių brigadą su Ukraina, NATO priklausančios Lenkija ir Lietuva rengiasi užimti šią šalį ir taip susigrąžinti žemes, turėtas Žečpospolitos laikais.


  14. Traukinys su katastrofos aukų kūnais jau pasiekė Charkovą (145)

Įvykiai / 2014-07-22 14:30 / ELTA, BNS, AFP, ELTA ir lrytas.lt inf.

Prorusiški separatistai Rytų Ukrainoje paskelbė paliaubas Malaizijos keleivinio lėktuvo sudužimo teritorijoje ir šios šalies ekspertams perdavė spėjamai numušto „Boeing 777“ orlaivio „juodąją dėžę“. Taip jie įvykdė prieš tai vienbalsiai priimtos Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijos reikalavimus, praneša agentūra AFP.


  15. Ukraina skelbia dalinę mobilizaciją (26)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-22 14:27 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos parlamentas antradienį patvirtino prezidento įsaką pašaukti daugiau atsargos karių ir iki 50 metų amžiaus vyrų kautis su sukilėliais šalies rytuose ir sustiprinti valstybės sienos apsaugą, Rusijai telkiant savo pajėgas. Praėjus apie 45 dienoms po vėliausio rezervininkų šaukimo, kurio terminas jau baigėsi, Kijevas išleido naują įsaką „paskelbti ir atlikti dalinę mobilizaciją“, kad būtų galima tęsti Ukrainos vyriausybės pajėgų „antiteroristinę operaciją“ prieš šalies rytuose įsitvirtinusius prorusiškus separatistus.


  16. Maskva sukurpė versiją apie Ukrainos naikintuvą (376)

Įvykiai / 2014-07-21 22:47 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Rusija pirmadienį pareiškė, turinti skrydžio įrašų, rodančių, kad netoli Malaizijos lėktuvo prieš jo sudužimą buvęs ir Ukrainos naikintuvas, ir kad Kijevo pajėgos tuo metu naudojo radarą raketinėms sistemoms valdyti. Apsiginklavę skaidrėmis, brėžimais ir paveikslais, du aukšto rango Rusijos generalinio štabo pareigūnai specialioje spaudos konferencijoje pateikė savo versiją apie lėktuvo katastrofą.


  17. Baikeris, žinantis Ukrainos nelaimės paslaptį (34)

Komentarai / 2014-07-21 13:23 / Alvydas Medalinskas

Šiomis dienomis, kai pasaulis yra šokiruotas dėl civilinio lėktuvo ir jo ekipažo bei keleivių žūties virš Rytų Ukrainos, o didžioji dalis pasaulio valstybių dėl to kaltina vadinamos Donecko respublikos separatistus bei juos remiančią Rusijos valdžią, į Donbasą prisijungti prie iš Slovjansko pasitraukusių kovotojų pulko išvyko ir Maskvos motociklininkų (baikerių) klubo ,,Naktiniai vilkai“ lyderis Aleksandras Zaldostanovas.


  18. Katastrofos aukų kūnus teroristai sukrovė į vagonus-šaldytuvus (1212)

Įvykiai / 2014-07-21 09:02 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) duomenimis, žuvusiųjų palaikai iš Malaizijos keleivinio lėktuvo sudužimo vietos išgabenti į Rytų Ukrainos Torezo miestą. Vėlų sekmadienio vakarą katastrofos vietoje rastų aukų skaičius pasiekė 251. Pranešama, kad separatistai grąžino ir kūnus, kuriuos buvo pagrobę. Šio jų poelgio priežastys lieka neaiškios. Srities gubernatoriaus duomenimis, traukinyje Toreze iš viso yra 219 kūnų ir 8 kūnų fragmentai.


  19. Grasina neatiduoti aukų kūnų tol, kol Kijevas paskelbs paliaubas (27)

Pasaulis / 2014-07-20 20:33 / „Lietuvos ryto“ televizija

Tarptautiniams stebėtojams pagaliau pavyko patekti į Malaizijos keleivinio lėktuvo katastrofos zoną ir detaliai apžiūrėti teritoriją, kurioje įvyko nelaimė. Tačiau galimybė atlikti išsamų nepriklausomą tyrimą – minimali. Lėktuvo juodosios dėžės yra sukilėlių rankose. Negana to, separatistai surinko ir nežinoma kryptimi išvežė karastrofos aukų palaikus.


  20. Ukraina meta naujus kaltinimus Rusijai (780)

Įvykiai / 2014-07-20 17:18 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos rytuose prorusiški separatistai galiausiai leido Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojams aplankyti dalį teritorijos, kurioje sudužo Malaizijos lėktuvas, pranešė naujienų agentūrai „Reuters“ vienas liudininkų. Pasak jo, stebėtojams leista eiti į nuolaužomis pabertą plotą, kuriame buvo ir vienas lėktuvo variklių.