Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 873, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. JAV senatorius ragina apginkluoti Ukrainą, Luhanskas užimtas (281)

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-01 16:26 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos sienos apsaugos tarnyba sekmadienį pranešė, kad du jos patruliniai kateriai buvo atakuoti netoli Mariupolio uostamiesčio Azovo jūros pakrantėje. „Patvirtiname, kad buvo apšaudyti du sienos apsaugos tarnybos kateriai netoli Mariupolio“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas Donecko srities sienos apsaugos tarnybos atstovas. Savo ruožtu JAV Senato užsienio ryšių komiteto pirmininkas sekmadienį paragino aprūpinti Ukrainą ginklais, kad Kijevo vyriausybė galėtų priešintis „tiesioginei invazijai“, surengtai Rusijos. „Turėtume aprūpinti ukrainiečius tokiais gynybiniais ginklais, kurie priverstų Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną brangiai sumokėti už tolesnę agresiją“, – sakė senatorius Robertas Menendezas televizijos CNN pokalbių laidai.


  2. Lietuvos garbės konsulas mėgino Ukrainai rasti trečiąjį kelią (117)

Aktualijos / 2014-09-01 11:35 / lrytas.lt

Kodėl Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius garbės konsulu Ukrainoje paskyrė žmogų, kuris artimai bendravo su Luhansko separatistais? Maža to, jį po mįslingo nužudymo dar ir apdovanojo. Kas buvo Mykola Zelenecas ir jo draugai? „Karas sutraiškė gyvenimą, kurį mes kūrėme daug metų“, – „Lietuvos rytui“ teigė verslininko, Lietuvos garbės konsulo Ukrainos mieste Luhanske M.Zeleneco našlė Elena Zelenec. Kodėl jos vyras, kuris sutarė su Luhansko separatistais, buvo pagrobtas ir žiauriai nužudytas? M.Zelenecas birželį tapo Lietuvos garbės konsulu Ukrainoje, o rugpjūtį buvo nužudytas. Kaip šie įvykiai susiję?


  3. Lietuvių patarimas Rusijai: „Raudonoji armija, važiuok namo!“ (427)

Aktualijos / 2014-08-31 16:26 / lrytas.lt

Sekmadienį Vilniuje prie Rusijos ambasados surengtas piketas dėl netoleruotinų Rytų kaimynės veiksmų Ukrainoje. Šiuo metu Ukrainoje nieko nevaržomi šeimininkauja Rusijos Federacijos kariai - tai jau yra daugiau nei akivaizdu. Į mitingą Latvių g. susirinko daug politikų - konservatoriai Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė, liberalas Remigijus Šimašius, visuomenės aktyvistas Tadas Langaitis.


  4. Šventiška rugsėjo pradžia - su bjauriais prieskoniais (19)

Komentarai / 2014-08-31 14:00 / „Lietuvos ryto” savaitė

Poryt 343 tūkst. moksleivių ir 138 tūkst. studentų pradės naujuosius mokslo metus. Tad šią savaitę daugybė Lietuvos šeimų pasinėrusios į pasirengimo Rugsėjo 1-ajai rūpesčius.


  5. Ko rusų meška taip įkyriai sėlina vis giliau į Ukrainą? (428)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-31 10:04 / Vaidas SALDŽIŪNAS

Dar visai neseniai Ukraina džiaugėsi pergalėmis prieš šalies rytuose veikiančius separatistus. Bet užteko Rusijai permesti technikos bei karių, ir dabar ukrainiečiai jau priversti trauktis. Ko gi siekia Maskva?


  6. D. Grybauskaitės receptas: ginklai Ukrainai ir užkarda Rusijai (741)

Įvykiai / 2014-08-30 18:35 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje rėžė, kad Ukrainai reikia padėti net karinėmis priemonėmis. Užtat Rusijai pasiūlė paskelbti visišką embargą.


  7. Dalis Ukrainos pajėgų išsiveržė iš apsupties prie Ilovaisko (37)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-30 14:59 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Grupė Ukrainos vyriausybės pajėgų kovotojų šeštadienį paryčiais išsiveržė iš Rusijos remiamų separatistų apsupties netoli rytinio Donecko miesto, pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministras, tačiau kituose pranešimuose teigiama, jog dar daug karių įstrigę tame katile.


  8. Rusija nori sukurti humanitarinės pagalbos „tiltą“ į Ukrainą (4)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-30 13:44 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Vienas aukšto rango Rusijos pareigūnas šeštadienį pareiškė, kad Maskva nori sukurti „humanitarinį tiltą“, kuriuo galėtų gabenti pagalbos siuntas į karo niokojamą Ukrainos rytinį regioną.


  9. Rusija Ukrainoje veikia pagal ne kartą išmėgintą planą (151)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-30 07:49 / lrytas.lt

Tokį scenarijų, koks šiuo metu vyksta Ukrainoje, pasaulis jau yra regėjęs ir anksčiau, tačiau tuo metu niekas nekreipė itin didelio dėmesio į vykstančius įvykius. 1990 metais Rusijos separatistai buvo užėmę Gruzijos regionus – Abchaziją ir Pietų Osetiją, tačiau tuomet jokių skambių antraščių pasaulis neregėjo. Kaip rašo „Business Insider“, panašiai buvo veikiama ir Moldovoje, kai Maskvos remiami separatistai užėmė Padniestrės regioną – ši žinia sukėlė tik sutartinį žiovulį tarptautinėje visuomenėje.


  10. NATO: „Rusija įžūliai pažeidžia Ukrainos suverenumą“ (639)

Įvykiai / 2014-08-29 21:29 / AFP, AP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos pajėgos, tiesiogiai dalyvaujančios karinėse operacijose Ukrainos teritorijoje, įžūliai pažeidžia tos šalies suverenumą ir teritorinį vientisumą, penktadienį pareiškė NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas. „Nepaisant tuščių Maskvos paneigimų, dabar jau aišku, kad Rusijos kariai ir technika neteisėtai kirto sieną su rytų ir pietryčių Ukraina, – pažymėjo A.F.Rasmussenas.


  11. „Mašina vremeni“ žvaigždei - nemalonumai dėl Ukrainos (158)

Įvykiai / 2014-08-29 19:08 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Rokeris ir nonkonformistas Andrejus Makarevičius sovietiniais laikais balansavo ties riba, o dabar Rusiją valdančio elito yra įnirtingai kritikuojamas dėl savo atviros pozicijos Ukrainos klausimu. Rusijos žiniasklaida ir pareigūnai užsipuola 60 metų A.Makarevičių, „parėmusį Kijevo antirusišką politiką“ anksčiau šį mėnesį surengtu koncertu pabėgėliams Rytų Ukrainos mieste Sviatohorske, kai vyriausybinės pajėgos po savaites trukusių kovų jį atsiėmė iš prorusiškų separatistų.


  12. C grupės apžvalga: JAV rinktinės valdos

Ispanija 2014 / 2014-08-29 17:53 / Rolandas V.Eidvilas

Per planetos krepšinio pirmenybes C grupės varžybas priimsiantį Bilbao miestą džiugins pasaulio ir olimpinė čempionė JAV rinktinė. Ji – neabejotina grupės favoritė, o dėl kitų trijų kelialapių į aštuntfinalį kovos panašaus pajėgumo komandos: Turkija, Ukraina, Suomija, Dominikos Respublika ir Naujoji Zelandija.


  13. Lietuva ragina Rusijai suduoti tvirtą atsaką (704)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-29 06:16 / AFP, „Interfax“, „Reuters“ BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Kijeve ketvirtadienį prasidėjo skubai surengtas Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) posėdis apie padėtį Donecko baseine. Tuo metu NATO skelbia, kad į Ukrainą įsiveržė apie tūkstantis rusų kareivių. Tai užfiksuota ir palydovinėse nuotraukose, kurias išplatino galingiausias gynybos aljansas.


  14. NATO nuotraukose – Rusijos kariai Ukrainoje (10)

Pasaulis / 2014-08-28 22:15 / „Lietuvos ryto“ televizija

Rusija pradėjo atvirą invaziją į Ukrainą. Užimtas strategiškai svarbus Novoazovsko miestas ir rengiamasi Mariupolio šturmui. Taip siekiama atidaryti sausumos koridorių į Krymą. Reaguodamas į įvykius, Kijevas prašo Vakarų didelio masto karinės pagalbos. Tuo metu Europos Sąjungos atstovai toliau reiškia susirūpinimą ir grasina Rusijai naujomis sankcijomis.


  15. V. Putino patarėja pripažino: Rusija veržiasi į Ukrainą (896)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-28 20:06 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Reaguodamas į Rusijos kariuomenės veiksmus Ukrainoje prezidentas Petro Porošenka atšaukė planuotą vizitą užsienyje. Ukraina ketvirtadienį paskelbė, kad „Rusijos kariai“ užėmė strategiškai svarbų pasienio miestą šalies pietryčiuose prie Azovo jūros, kuriame tebesitęsia įnirtingi susirėmimai. „Vakar Rusijos kariai perėmė kontrolę Novoazovsko mieste“, – sakoma Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame pranešime, kuriame taip pat nurodoma, jog buvo užimti keli aplinkiniai kaimai.


  16. Novoazovske – Rusijos tankai, koridorius į Krymą – jau netoli (19)

Pasaulis / 2014-08-28 18:15 / „Lietuvos ryto“ televizija

Rusijos pajėgos įsiskverbė į Ukrainos teritoriją prie Azovo jūros, piečiau ligšiolinių mūšių zonos. Kijevas praneša, kad užimtas Novoazovskas. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka tai pavadino invazija. Rusijos karių motinų sąjungos žiniomis, Ukrainoje kovoja mažiausiai 15 tūkst. jaunuolių. Donecko separatistai patvirtino sulaukę Rusijos paramos, bet Maskva ir toliau viską neigia.


  17. Prezidentė: Rusijos invazija kelia grėsmę Ukrainos išlikimui (344)

Aktualijos / 2014-08-28 16:57 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijai pradėjus karinę agresiją, Vakarai turi svarstyti karinės paramos suteikimo Ukrainai klausimą, ketvirtadienį pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. „Iš tos informacijos, kurią gauname, akivaizdu, jog vyksta agresija ir nepaskelbtas karas. Nors visa tai neigiama, daugėja informacijos iš įvairių šaltinių, taip pat iš NATO žvalgybos“, – BNS sakė ministras.


  18. Motinos spaudžia Rusiją pasakyti tiesą apie karius Ukrainoje (98)

Įvykiai / 2014-08-28 16:49 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Rusijos karių žmonos ir motinos ketvirtadienį rengia demonstraciją – po to, kai pranešimai apie slaptas kariškių laidotuves smarkiai padidino spaudimą Maskvai pasakyti tiesą apie savo vaidmenį Ukrainos konflikte.


  19. Ukraina: Rusija žiemą sustabdys dujų tiekimą Europai (212)

Įvykiai / 2014-08-27 16:53 / lrytas.lt

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas skambina pavojaus varpais. Per vyriausybės posėdį premjeras pareiškė, kad Kijevas žino apie Rusijos planus sustabdyti dujų tiekimą Europai artėjančią žiemą. Rusijos ir Vakarų konfliktas gali dar pagilėti, skelbia „Reuters“.


  20. Kijevas praneša apie Rusijos karinę koloną šalies rytuose (48)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-27 15:40 / „Reuters“, AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Kijevas trečiadienį paskelbė, kad iš Rusijos įvažiavusi didelė tankų ir sunkiosios ginkluotės kolona juda link vyriausybės kontroliuojamo miesto konflikto krečiamame rytų Ukrainos regione. Kolona, kurią sudaro „iki 100“ tankų, šarvuočių ir salvinės raketų ugnies sistemų, buvo pastebėta važiuojanti keliu į Telmanovės miestelį, esantį už maždaug 80 km į pietus nuo prorusiškų sukilėlių tvirtovės Donecko ir 20 km nuo Rusijos sienos, sakoma Ukrainos armijos pranešime.


Populiariausi per 24 val.