Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 638, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kijevo centre barikados ardomos, priemiestyje - statomos (18)

Įvykiai / 2014-04-23 20:09 / Asta Kuznecovaitė, specialiai lrytas.lt, Kijevas

Daugiau nei du mėnesius tarp Kijevo valdžios ir Maidano aktyvistų vykusios derybos dėl barikadų išardymo pagaliau pasiektos – miesto komunalininkams leista išardyti kai kurias barikadas aplink Nepriklausomybės aikštę, tačiau miesto pakraštyje vyksta atvirkščias procesas, vietos gyventojai čia renčia naujus įtvirtinimus. Apie tai, kad reikia išardyti miesto centro nepuošiančias barikadas ir atlaisvinti kai kuriuos kelius miesto centre buvo pradėta kalbėti vasario pabaigoje, vos tik buvo pasirašyta sutartis tarp opozicijos lyderių ir tuometinio šalies prezidento Viktoro Janukovyčiaus.


  2. Donecko separatistams padeda ir namuose tūnantys Kijevo rėmėjai (7)

Rytai-Vakarai / 2014-04-23 20:01 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Kai grupė Kijevo valdžią remiančių aktyvistų nusprendė surengti mitingą Rytų Ukrainos Donecko mieste, jie išsiaiškino, kad parduotuvėse nėra melsvų ir geltonų – Ukrainos vėliavos spalvų – juostelių. Aktyvistams teko per socialinę žiniasklaidą kreiptis į šalininkus kituose Ukrainos regionuose, kad jie atsiųstų juostelių į jų improvizuotą būstinę – rūsį netoli Donecko Lenino aikštės. „Visa tai labai sunku, – sakė Tetiana Durneva, viena to komiteto aktyvistė. – Aš kalbu rusiškai ir užaugau regione, kuris, palyginti su kitomis Ukrainos dalimis, gali atrodyti ne toks patriotiškas. Bet aš žinau, kad mano šalies vėliava yra geltona ir melsva, ir aš neturiu jokių kitų vėliavų, nejaučiu nostalgijos kitiems simboliams“.


  3. Vengrai nebeskraidys iš Vilniaus į Kijevą (7)

Rinkos pulsas / 2014-04-23 15:35 / lrytas.lt

Kaip pranešama, oro bendrovė „Wizz Air Ukraina“ neapibrėžtam laikui stabdo skrydžius iš Kijevo į Vilnių. Taip pat kuriam laikui stabdomi skrydžiai iš Kijevo į Sofiją bei iš Charkovo į Kutaisį.


  4. Donecko srityje padegta laikraščio redakcija (66)

Įvykiai / 2014-04-23 14:53 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukraina antradienio vakarą atnaujino karines operacijas prieš prorusiškus separatistus, praėjus kelioms valandoms po to, kai JAV viceprezidentas Joe Bidenas baigė dviejų dienų vizitą Kijeve, per kurį jis perspėjo Rusiją dėl veiksmų kaimyninės šalies atžvilgiu.


  5. Tebestovintys Maidano žmonės - pavargę ir nusivylę dėl ateities (151)

Rytai-Vakarai / 2014-04-23 09:31 / Asta Kuznecovaitė, specialiai lrytas.lt, Kijevas

Kol Kijevo gyventojai keikiasi dėl padidėjusių kainų ir nežinomybės, kaip gyvens toliau, Nepriklausomybės aikštėje vis dar esantys žmonės gyvena savo gyvenimą. Daugybė palapinių, lauko virtuvės, atminimo stendai per susirėmimus su milicija ir „Berkut“ pareigūnais žuvusiems mitinguotojams, kalnai gėlių, žvakių, padangų ir maišų su šiukšlėmis. Praėjo daugiau kaip du mėnesiai po kruvinų susirėmimų, tačiau Ukrainos laisvės simboliu tapusioje aikštėje, geriau žinomoje Maidano pavadinimu, vis dar jaučiasi karo atgarsiai – daugelyje vietų nėra šaligatvių, aplink voliojasi sudegę daiktai, o nuo „Berkut“ padegtų Profsąjungų rūmų vis dar sklinda nemalonus degėsių kvapas.


  6. Rusija pučiasi: „Mes nebijome jokių Vakarų sankcijų“ (563)

Įvykiai / 2014-04-22 19:12 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

JAV raginant Rusiją imtis „konkrečių žingsnių“ įgyvendinti susitarimą krizei Ukrainoje sušvelninti Vašingtonas perspėjo, kad Kremliui gali būti taikomos naujos sankcijos. Tiesa, Rusija atsikerta sankcijų nebijanti ir perspėja apie pasekmes. Tuo pat metu JAV pričiupo Rusiją meluojant - Amerika paviešino nuotraukas, kurios esą įrodo, kad Rytų Ukrainoje veikiantys ginkluoti separatistai iš tikrųjų yra Rusijos kariškiai arba žvalgybos pareigūnai.


  7. Doneckui Kijevo ir Maskvos žodžių karas pabodo (80)

Įvykiai / 2014-04-22 10:09 / lrytas.lt

Maskva, pirmadienį paskelbusi, kad Kijevas nesilaiko praėjusios savaitės tarptautinio susitarimo Ženevoje, parodė: vien diplomatai krizės neišspręs. Bet sumaištis Ukrainoje rūpi visiems jos gyventojams. Galbūt Ženevoje Ukrainos, Rusijos, JAV ir Europos Sąjungos diplomatai ir susitarė paraginti visas neteisėtas ginkluotas formuotes sudėti ginklus ir atsitraukti iš užimtų pastatų.


  8. Luhansko separatistai siunčia žinią – nori atsiskirti (216)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-21 22:18 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį apkaltino Kijevo valdžią pažeidžiant praėjusią savaitę pasiektus tarptautinius Ženevos susitarimus. „Ženevos susitarimas yra ne tik nevykdomas, bet ir žengiami žingsniai, pirmiausia tų, kurie užgrobė valdžią Kijeve, šiurkščiai pažeidžiantys Ženevoje pasiektus susitarimus“, - spaudos konferencijoje Maskvoje sakė S.Lavrovas.


  9. Maskvos propagandos meistrai susimovė (27)

Pasaulis / 2014-04-21 15:50 / „Lietuvos ryto“ televizija

Maskvos propagandos mašina nesnaudžia ir toliau bandos išnaudoti Velykų dieną įvykusį susišaudymą Rytų Ukrainoje. Rusija teigia, kad mažiausiai 3 žmonių gyvybes nusinešęs incidentas įrodo, kad Kijevas nesilaiko Ženevos susitarimo ir nesugeba valdyti situacijos šalyje. Tačiau atrodo, kad šįkart Maskva kiek persistengė, nes viena šalies televizija apie susišaudymą pranešė anksčiau, nei jis įvyko.


  10. Kruvinas susišaudymas Rytų Ukrainoje sugriovė Velykų paliaubas (595)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-20 17:36 / AFP, „Reuters“, dpa, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Keturi žmonės žuvo per sekmadienio susišaudymą neramioje Rytų Ukrainoje, kuris sugriovė trapias Velykų paliaubas šioje krizės ištiktoje buvusioje sovietinėje respublikoje.


  11. Ukraina pradėjo vykdyti Ženevoje susitartus veiksmus (45)

Įvykiai / 2014-04-19 14:58 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Šeštadienį Kijevas ėmėsi veiksmų, dėl kurių susitarė ketvirtadienį Ženevoje vykusiame susirinkime: Aktyvi antiteroristinės operacijos fazė pristabdyta, o šalies ministrų kabinetas parengė įstatymo dėl masinių neramumų dalyvių amnestijos projektą. Apie tai praneša Ukrainos naujienų portalas „Segodnya.ua“, remdamasis šalies užsienio reikalų ministerijos pateikiama informacija.


  12. V.Putinas dėl dujų Ukrainai suka uodegą ir perspėja JAV (484)

Įvykiai / 2014-04-19 14:51 / ITAR-TASS, ELTA, BNS, AFP ir lrytas.lt

Šeštadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskvos nurodymas Kijevui susimokėti savo įsiskolinimus už dujas niekaip nesusijęs su politiniais procesais Ukrainoje. Šalies vadovas dar kartą paragino Europos valstybes imtis priemonių, skirtų šalies biudžeto finansavimui. „Ekonomikos nesiejame su politiniais procesais Ukrainoje“, – pabrėžė V.Putinas televizijos laidoje. Anot jo, Rusijos reikalavimas susimokėti susidariusias skolas „niekaip nesusijęs su Ukrainoje gegužės 25 d. vyksiančiais visuotiniais rinkimais“.


  13. Kijevas žada suteikti rusų kalbai specialųjį statusą (492)

Įvykiai / 2014-04-18 18:43 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos pietryčiuose esančioje Zaporožės srityje gali prasidėti provokacijos. Apie tai pranešė Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčiukas, praneša unian.net. Ekspertas socialiniame tinkle „Facebook“ įspėjo, kad betvarkę Zaporožės srityje gali pradėti Rusijos prezidento Vladimiro Putino „turistai“.


  14. Ukrainos krizės aklagatvyje – geri ženklai (43)

Rytai-Vakarai / 2014-04-18 15:24 / Eglė Buitkienė

Svarstyklės ima krypti į Kijevo pusę. Taip mano Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas, nors kritika valdžiai dėl neryžtingumo Rusijos vykdomos agresijos akivaizdoje garsėja. Pasak P.Vaitiekūno, ketvirtadienio nakties nuotraukos iš Mariupolio, kuriose matomi veidais į žemę suguldyti vidaus pajėgų bazės užpuolikai, yra geriausias įrodymas, kad įvykiai krypsta į gerąją pusę: Ukrainos kariuomenė pradeda veikti. Atsargiai, bet ryžtingai.


  15. Į V.Putiną - įtarus B.Obamos žvilgsnis (119)

Įvykiai / 2014-04-18 09:59 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

JAV prezidentas Barackas Obama išsakė santūrią ir atsargią poziciją dėl savo administracijos vėliausio „proveržio“ painioje diplomatijoje su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu, baimindamasis, kad buvo įsigyta katė maiše.


  16. Per derybas dėl krizės Ukrainoje sutarta dėl dialogo (520)

Įvykiai / 2014-04-18 09:29 / ELTA, BNS, AFP, ELTA ir lrytas.lt inf.

Daugiašalių derybų Ženevoje dalyviai pasisakė už plataus masto nacionalinio dialogo Ukrainoje pradžią, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. „Pabrėžta, kad šis dialogas turi įtraukti visus Ukrainos regionus, visas grupes“, – sakė S.Lavrovas per spaudos konferenciją.


  17. A.Butkevičius: „Lįsdami gilyn į Ukrainą rusai skaičiuos karstus“ (359)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-17 09:28 / Martynas Čerkauskas

Rytų Ukrainoje šiuo metu dirbantis revoliucijų specialistu vadinamas pirmasis atkurtos Lietuvos krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius sako, kad ukrainiečiams sunkiai sekasi sustabdyti Rusiją, nes naujoji valdžia iki galo dar nesuvokė, koks pavojingas priešas yra jos didysis kaimynas. Jei Kijevas nesusiims, Rusija veršis gilyn - link sostinės. Portalo lrytas.lt žiniomis, A.Butkevičius Ukrainoje konsultuoja kai kuriuos valdžios atstovus siekiant išspręsti Rytų Ukrainoje kilusią krizę. Kur tiksliai jis yra ir ką daro buvęs politikas atsako juoku: „Geriu horilka (ukrainietiška degtinė – red.), valgau koldūnus“.


  18. Karinėje bazėje Mariupolyje - susišaudymas, yra sužeistųjų (1616)

Įvykiai / 2014-04-17 09:27 / lrytas.lt

Po ilgai trukusio ir daug ką stebinusio Ukrainos valdžios neveiklumo, stebint negudriai maskuojamą Rusijos intervenciją į šalies rytus, prisidengiant vietiniais separatistais, antradienį pagaliau imtasi realesnių veiksmų. Vykdant antiteroristinę operaciją, nuo separatistų išvaduotas Donecko srities Kramatorsko oro uostas. O trečiadienį pranešta, kad šarvuota Ukrainos technika įvažiavo ir į patį Kramatorsko miestą. Tiesa ten, ukrainiečiai patyrė fiasko. Ukrainos karius ir šarvuočius separatistai paėmė į nelaisvę. Kramatorske kariai išėmę savo ginklų spynas atidavė jas promaskvietiškų protestuotojų lyderiui mainais į pažadą, kad jiems bus leista išvykti su savo šarvuočiais.


  19. Gėlės prorusiškoms jėgoms iš ukrainiečių rankų. Kodėl? (68)

Įvykiai / 2014-04-17 09:21 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Paprastai tokio palaikymo sulaukia roko žvaigždės ir estrados atlikėjai, o ne juodas kaukes ir slepiamąsias uniformas dėvintys kovotojai, ginantys separatistinį maištą. „Jūsų – mūsų didvyriai! Mes jus mylime!“ – šaukė žmonės, skubėdami išmaniaisiais telefonais nufilmuoti istorines akimirkas rytiniame Slovjansko mieste, turinčiame 140 tūkst. gyventojų, daugiausiai rusakalbių, simpatizuojančių Maskvai.


  20. Ukraina šiepia dantis prieš sukilimą šalies rytuose (1238)

Įvykiai / 2014-04-16 11:46 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos valdžia pagaliau ėmėsi veiksmų malšindama Rusijos organizuojamus neramumus šalies rytuose. Vyriausybės pajėgos antradienį atrėmė maždaug 30 ginkluotų kovotojų ataką Kramatorsko oro uoste – taip prasidėjo antiteroristinė operacija, kurios tikslas – atstatyti tvarką neramioje Donecko srityje. Savo ruožtu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau prakalbo apie pilietinį karą, skelbia naujienų agentūra AP.