Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 844, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. V. Putinas paaiškino A. Merkel, kodėl pasiuntė konvojų į Ukrainą (269)

Įvykiai / 2014-08-22 23:03 / AFP, „Reuters“, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Po nerimą keliančio Rusijos pasiųstos sunkvežimių kolonos įvažiavimo į Ukrainos teritoriją, Vokietijos kanclerė Angela Merkel suskubo paskambinti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. Šis turėjo savo paaiškinimą, kodėl be Ukrainos pritarimo pradėjo misiją, kuri Vakaruose vertinama itin skeptiškai.


  2. Trečioji Roma? Trečiasis Reichas? Trečioji Šventykla? (11)

Istorija / 2014-08-22 18:04 / Algirdas Narbutas („Naujasis židinys“)

Tai, kas dabar vyksta vadinamajame rusų pasaulyje, primena genialaus režisieriaus siurrealistinės tragikomedijos pastatymą. Metafizines scenas keičia absurdo epizodai, eschatologiniai elementai persipina su juodu humoru. Vladimirų Vladimiras Putinas pareiškia, kad norint suprasti, kodėl buvo prijungtas Krymas, privalu suvokti pusiasalį persmelkusį didžiadvasiškumą. Nacionalinis lyderis primena, kad senajame Chersone krikštijosi šventasis kunigaikštis Vladimiras, o jo dvasinis žygdarbis – stačiatikybės išpažinimas – sukūrė bendrą kultūrinį, vertybinį, civilizacinį pamatą, vienijantį Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos tautas.


  3. Kijevas apkaltino Rusiją „tiesiogine invazija“ (15)

Pasaulis / 2014-08-22 16:45 / „Lietuvos ryto“ televizija

Apie 100 Rusijos sunkvežimių su vadinamąja humanitarine pagalba be Kijevo leidimo pajudėjo separatistų kontroliuojamo Luhansko miesto kryptimi. Skelbiama, kad koloną lydi prorusiški kovotojai. Ukraina kaltina Rusiją šalies invazija, tačiau vengdama provokacijų atakuoti konvojaus neketina.


  4. Luhanske teroristai sušaudė šeimą, važiavusią su balta vėliava (846)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-21 20:32 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Luhanske teroristai trečiadienį sušaudė pabėgėlių šeimą su mažu vaiku, važiavusią automobiliu su iškelta balta vėliava. Apie tai pranešė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarnybos atstovas Andrejus Lysenka. Pasak jo, tragedija įvyko, kaip ir ankstesnį kartą, prie Chriaščevatoje kaimo. Liudininkai pasakoja, kad automobilis važiavo su didele balta vėliava, bet tai nesustabdė teroristų. Automobilyje buvo šeima su 5 metų berniuku.


  5. Muitininkai pradėjo forminti humanitarinės vilkstinės krovinius (13)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-21 15:55 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Pirmieji keturi Rusijos humanitarinės pagalbos vilkstinės KAMAZ'ai jau yra prie muito kontrolės linijos sienos perėjo poste „Doneck“, sakė naujienų agentūrai „Interfax“ Rusijos muitinės Pietų valdybos atstovas Rajanas Faruškinas. „Šiuo metu Rusijos ir Ukrainos muitininkai pradėjo tikrinti pirmųjų keturių KAMAZ'ų humanitarinės vilkstinės krovinį“, – sakė R.Faruškinas.


  6. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė prakalbo ukrainietiškai (168)

Aktualijos / 2014-08-20 23:17 / lrytas.lt

Neramumų draskoma Ukraina rengiasi paminėti savo Nepriklausomybės dieną. Kijevas iš anksto gavo Lietuvos prezidentės Daliso Grybauskaitės sveikinimą su palinkėjimais. Sveikinimo žodžius D.Grybauskaitė perskaitė ukrainietiškai.


  7. Vokietija įspėjo Rusiją, kad ši nesiveržtų į Ukrainą (1348)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-17 22:58 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos kariuomenė teigia, kad sekmadienį į šalies teritoriją iš Rusijos pusės įvažiavo vilkstinė su raketų paleidimo sistemomis. Taip pat pranešama, kad rusų bepiločiai lėktuvai nuolat pažeidinėja Ukrainos oro erdvę. Kijevas išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad Rusijos kariuomenės invazijos galimybė yra reali, todėl paprašė Europos Sąjungos ir NATO pagalbos. Vokietija perspėjo, kad bet kokia kainą būtų bandoma išvengti tiesioginių susirėmimų su Ukrainos kariais.


  8. Rusijos invazija yra reali, todėl Ukraina prašo Vakarų pagalbos (801)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-17 19:31 / AP, „Reuters“, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Prorusiški teroristai praeitą naktį numušė vieną Ukrainos pajėgų naikintuvą MiG-29 rytinėje Luhansko srityje. Apie tai sekmadienį pranešė kariuomenės atstovas. Tuo metu, Ukrainos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Rusijos invazijos galimybė yra reali, todėl kreipėsi į Europos Sąjungą (ES) ir NATO prašydama karinės pagalbos.


  9. Kariniam iššūkiui nepasirengusi nei Rusija, nei Vakarai (17)

Komentarai / 2014-08-17 13:00 / „Lietuvos ryto” savaitė

Rusijos kariuomenės intervencija į Rytų Ukrainą iš esmės reikštų, kad Maskva meta karinį iššūkį JAV ir Europos Sąjungai. Ar Vakarai tam pasiruošę? Vargu.


  10. Ukrainos pajėgos sunaikino dalį rusų karinės kolonos (734)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-17 09:30 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos krizė šeštadienį pateko į naują, pavojingą teritoriją – Kijevas pareiškė, kad jo pajėgos sunaikino dalį rusų karinės kolonos, o JAV perspėjo Maskvą dėl jos „provokuojamų“ pastangų destabilizuoti padėtį.


  11. Kijevas ir Maskva susitarė dėl humanitarinės kolonos važiavimo (13)

Įvykiai / 2014-08-16 22:36 / lrytas.lt

Rusija ir Ukraina šeštadienį vakare susitarė dėl procedūros, kuri leistų Rusijos humanitarinės pagalbos kolonai kirsti Ukrainos sieną, pranešė Raudonasis Kryžius. „Abi vyriausybės susitarė dėl to, kaip vykdyti turinio apžiūrą ir pasirengimą konvojui“, - sakė Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto Rusijoje atstovas Pascalis Cuttat.


  12. JAV perspėja Maskvą dėl provokacinių veiksmų Ukrainoje (63)

Rytai-Vakarai / 2014-08-16 12:20 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vašingtonas penktadienį paragino Maskvą užbaigti savo „kraštutinai pavojingus ir provokacinius“ veiksmus Ukrainoje po to, kai Kijevas pranešė sunaikinęs dalį į šalies teritoriją įvažiavusios Rusijos karinės kolonos.


  13. L. Graužinienės bendražygis pučia į Kremliaus dūdą (831)

Aktualijos / 2014-08-15 18:36 / lrytas.lt

Lietuviai remia Krymo atskyrimą nuo Ukrainos ir nepalaiko Kijevo politikos. Tokią žinią Rusijai pranešė Seimo Darbo partijos frakcijos narys Sergejus Dmitrijevas. Vilniuje atsargiai apie įvykius Ukrainoje kalbantis politikas išdrąsėjo, kai apie tai jo pradėjo klausinėti Kremliaus propagandai tarnaujantys Rusijos žurnalistai. Per Darbo partijos sąrašą į Seimą patekęs Lietuvos rusų sąjungos vadovas S.Dmitrijevas pagaliau garsiai išreiškė savo prielankumą Rusijos vykdomai politikai. Jo žodžiai kategoriškai skiriasi nuo Seimo pirmininkės ir Darbo partijos lyderės Loretos Graužinienės pareiškimų apie Rusijos veiklą Ukrainoje.


  14. Separatistus garbinę Rytų Ukrainos kaimai praregėjo (371)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-15 17:09 / lrytas.lt

Nuo meilės iki neapykantos – vienas žingsnis. Rytų Ukrainos miestelių gyventojai, iš pradžių sveikinę ginkluotus separatistus, netrukus pradėjo jų nekęsti ir iki šiol laižosi jų viešnagės padarytas žaizdas. Donecko srities Seversko miestelyje gyvenimas tekėjo ramiai ir nuobodžiai. Bet maždaug 10 tūkst. gyventojų ramybė baigėsi, kai prorusiškų separatistų batalionas, vadovaujamas kovotojo, pasivadinusio Lapinu, po bendruomenės centru išsikasė bunkerį ir pavertė jį gynybos bastionu prieš Ukrainos armiją.


  15. Rusijos karinė technika – jau Ukrainos teritorijoje (447)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-15 06:18 / lrytas.lt

Tuo metu, kai Ukrainos ir Vakarų dėmesys buvo sutelktas į baltųjų sunkvežimių koloną, ketvirtadienio vakarą Rusijos-Ukrainos sieną kirto rusų karinė technika. „The Guardian" skelbia, kad į Ukrainos teritoriją įvažiavo 23 šarvuočiai. Pastarosiomis dienomis visų dėmesys krypo į sunkvežimių koloną, kurią Rusija įvardijo kaip humanitarinę pagalbą. Ketvirtadienį baltu brezentu dengti sunkvežimiai važiavo vingiuotu keliu pro saulėgrąžų laukus bei žalias kalvas ir pasuko į vakarus, separatistų kontroliuojamos Izvarynės sienos perėjos link.


  16. Rusijos koloną lydi neperdažyti kariniai sunkvežimiai (581)

Įvykiai / 2014-08-14 16:56 / AP, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos humanitarinės pagalbos siuntą gabenanti sunkvežimių kolona artėja prie prorusiškų separatistų kontroliuojamų Ukrainos pietrytinių regionų, pranešė Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovas.


  17. Šalia Donecko verda mūšiai, Luhanskas atkirstas (44)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-14 15:59 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Rytų Ukrainos prorusiški separatistai ketvirtadienį pranešė, kad buvo intensyviai bombarduojamos kelios gyvenvietės aplink sukilėlių tvirtovę Donecką, vyriausybės pajėgoms stengiantis sustiprinti apsiausties žiedą aplink tą miestą.


  18. Sunkvežimių koloną siunčiančiai Rusijai - Kijevo sąlygos (209)

Įvykiai / 2014-08-14 07:56 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Kijevas vis dėlto sutinka tam tikromis sąlygomis įsileisti į šalį Rusijos pagalbos vilkstinę. Luhanskui skirtas konvojus turi kirsti sieną perėjimo poste netoli miesto. Čia sunkvežimių krovinys būtų patikrintas Ukrainos pasieniečių ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pareigūnų, Kijeve pareiškė Ukrainos prezidento atstovas Sviatoslavas Zegolka, kurį cituoja agentūra AFP.


  19. Rusijos sunkvežimiai nepaisant perspėjimų artėja prie Ukrainos (579)

Įvykiai / 2014-08-13 16:58 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Į Ukrainą vykstantis rusų humanitarinės pagalbos sunkvežimių konvojus trečiadienį pasiekė Rusijos vakaruose esantį Voronežo miestą. 280 automobilių kolona šiame vakarinės Rusijos mieste bus papildyta degalais ir tęs kelionę Ukrainos sienos link.


  20. Aktyvistai įtaria, kad Rusija gabena karinę įrangą teroristams (13)

Pasaulis / 2014-08-13 16:16 / „Lietuvos ryto“ televizija

Rusijos humanitarinės pagalbos vilkstinei artėjant prie Ukrainos sienos, ukrainiečių aktyvistai skelbia išsiaiškinę, kad sunkvežimiuose neva yra paslėptų raketinės sistemos „Grad“ elementų. Kad ir kas būtų vežama, beveik 300 sunkvežimių kelionė Maskvos pastangomis paskendusi sumaišties dulkėse. Rusiškų automobilių kolona prie sienos netikėtai pakeitė kryptį, jos Kijevas tvirtina neįleisiantis.


Populiariausi per 24 val.