Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1248, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kijevas pradės atitraukti ginkluotę iš šalies pietryčių

Įvykiai / 2015-10-04 13:54 / TASS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos ruošiasi savo mažesnės nei 100 mm kalibro ginkluotės atitraukimui, sekmadienį pranešė šalies pietryčiuose vykdomos karinės operacijos vadovybė.


  2. Latvijos prezidentas įspėjo Vakarus dėl pasitikėjimo Rusija (17)

Įvykiai / 2015-10-01 16:41 / LETA, ELTA ir lrytas.lt inf.

Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis įspėjo Vakarus dėl pasitikėjimo Maskva kaip partnere, Rusijai didinant vaidmenį Sirijoje.


  3. Ukrainos pilotė teisme pareiškė, kad buvo jėga pervežta į Rusiją (29)

Įvykiai / 2015-09-29 16:36 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf

Ukrainos karinių oro pajėgų sraigtasparnio pilotė Nadija Savčenko, kaltinama prisidėjusi prie dviejų rusų žurnalistų nužudymo, antradienį teisme sakė, kad ją pagrobė prorusiški separatistai, o po to ginkluoti kaukėti vyrai pervežė į Rusiją.


  4. Ukrainos dangus jau baigia užsiverti skrydžiams iš Rusijos (54)

Rinkos pulsas / 2015-09-28 16:48 / lrytas.lt

Jei kokie nors verslo reikalai ir nuginė į Maskvą, tolimesnes keliones iš jos vertėtų planuoti atidžiau. Keblumų gali kilti staiga užsimanius iš jos pasiekti Kijevą. Mat didžiosioms Rusijos skrydžių bendrovėms Ukraina prieš kelias dienas užkėlė dagaus vartus. Lėktuvų, kuriuos pilotuoja mažesnių oro kompanijų pilotai, Ukraina nebeįsileis nuo spalio 25-osios.


  5. Ukraina uždraus Rusijos lėktuvams skraidyti virš teritorijos (5)

Pasaulis / 2015-09-26 14:58 / „Lietuvos ryto“ televizija

Kijevas griebiasi naujų priemonių prieš karą Ukrainos rytuose įsukusią Rusiją. Šalies vyriausybė pranešė ketinanti uždrausti Rusijos keleiviniams lėktuvams skraidyti virš Ukrainos teritorijos. Toks draudimas turėtų įsigalioti nuo spalio 25 dienos.


  6. Ukraina ruošiasi didelio masto ginkluotai Rusijos agresijai (81)

Įvykiai / 2015-09-25 20:01 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasirašė naują karinę doktriną, kurioje Rusija vadinama pagrindine karine grėsme Ukrainai, rašoma šalies prezidentūros tinklalapyje, kuriuo remiasi „Reuters“.


  7. Ukraina ir Europa: ką daryti? (18)

Rytai-Vakarai / 2015-09-24 13:51 / George'as Sorosas

Dėl struktūrinių euro trūkumų Europos valdžios institucijoms tenka įvaldyti gebėjimą kapanotis iš viena po kitos einančių krizių. Tokius veiksmus galima populiariai palyginti su skardinės spardymu ant kelio, nors tiksliau būtų pasakyti, kad skardinė spiriama į kalvą, iš kur ji vis nurieda žemyn.


  8. Rusijos apetitas auga: planuoja antrą didelę karinę bazę (37)

Įvykiai / 2015-09-23 20:17 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusija planuoja statyti antrą didelę karinę bazę netoli Ukrainos sienos. Cituodama viešus dokumentus, naujienų agentūra „Reuters“ trečiadienį pranešė, kad šalies Gynybos ministerija ketina seną karinę saugyklą Bogučaro mieste, už 45 km nuo Ukrainos sienos, paversti karine baze.


  9. Artūras Zuokas: „Kodėl nekalbame apie pabėgėlius iš Ukrainos?“ (59)

Aktualijos / 2015-09-23 10:11 / Vytautas Bruveris („Lietuvos rytas“)

Lietuva turi stengtis priimti ne tik tūkstantį pabėgėlių iš Europos pietų, bet ir kuo daugiau jų likimo brolių iš Ukrainos. Taip mano buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas, neseniai apsilankęs Ukrainos pabėgėlių stovyklose.


  10. Karas Ukrainoje ir migrantų antplūdis: kokį mazgą riša Maskva? (50)

Komentarai / 2015-09-23 08:17 / „Laiko ženklai“

Nuo karo ir skurdo į turtingąją Europą plūstančios minios pabėgėlių pamažu vis labiau užgožia kitą dėmesio centre ilgai buvusią globalinę krizę – karą Ukrainoje.


  11. Ar žinote, per kiek laiko užsidirbate kilogramui duonos? (15)

Mano pinigai / 2015-09-21 13:54 / lrytas.lt

Honkongo darbininkams pakaks vos 9 minučių, kad pietums galėtų suvalgyti „Big Mac“, kai tuo metu samdiniams Nairobyje (Kenija) dėl šios prekės teks paplušėti beveik visas tris valandas. Džiugu, kad Vilnius šiuo požiūriu – arčiau Honkongo, o ne Nairobio. O kaip mes atrodome palyginus su kitomis Baltijos šalimis ir greta esančia Lenkija? Ir kokie mūsų rodikliai įvertinus, kiek laiko reikia dirbti norint užsidirbti kilogramui duonos, kilogramui ryžių ir išmaniajam telefonui „iPhone 6“?


  12. Ukrainą užgriuvo kritikos banga (1)

Įvykiai / 2015-09-18 14:22 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukraina ketvirtadienį sulaukė griežto tarptautinio pasmerkimo už draudimą atvykti į šalį dešimtims užsienio žurnalistų, kurie į „juodąjį sąrašą“ buvo įtraukti, kai Kijevas išplėtė sankcijas Rusijai už jos veiksmus konflikto draskomoje šalyje.


  13. Ukraina papildė sankcionuojamų žmonių sąrašą

Įvykiai / 2015-09-17 08:16 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka dėl konflikto šalies rytuose į sankcionuojamų asmenų sąrašą įtraukė dar 400 žmonių. Tarp jų yra Rusijos gynybos ministras, parlamento pirmininkas, prorusiškų sukilėlių lyderiai ir keli Vakarų žiniasklaidos atstovai, praneša agentūra AFP.


  14. Ukrainos regionų separatistai susipešė dėl rinkimų datų

Įvykiai / 2015-09-17 07:45 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos lyderis Aleksandras Zacharčenka pasirašė įsaką dėl vietos savivaldos rinkimų rengimo spalio 18 dieną. Tuo metu Rytų Ukrainos Luhansko regionas planuoja rinkimus surengti lapkričio 1-ąją. Abi datos nesutampa su rinkimų, vyksiančių kitose Ukrainos teritorijose, datomis, informuoja „Laisvosios Europos radijas“.


  15. A. Smilgevičiūtė ir „Skylė“ koncertavo prie pat Ukrainos fronto (2)

Muzika / 2015-09-16 12:57 / lrytas.lt

Lietuvių dainos apie Lietuvos partizanus ukrainiečių kalba Ukrainos kariams, esantiems Donbase, karo zonoje. Taip atrodė net kelias dienas trukęs žinomos Lietuvos roko grupės „Skylė“ koncertinis turas po Rytų Ukrainos pafrontę, vadinamąją „antiteroristinės operacijos zoną“.


  16. Jei žlugtų Minsko sutartis, Kijevas prašytų suteikti ginkluotės (4)

Konfliktai ir saugumas / 2015-09-16 07:44 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos atstovas NATO pareiškė, kad Minsko sutarties žlugimo atveju Kijevas vėl prašys Vakarų suteikti mirtinos gynybinės ginkluotės, praneša „Reuters“. Mirtinų ginklų tiekimas Ukrainos kariuomenei yra vienas opiausių klausimų Vakarų vyriausybėms.


  17. Poilsis karo alinamoje Ukrainoje – be šūvių ir be rusų kalbos

Rytai-Vakarai / 2015-09-13 14:51 / Asta KUZNECOVAITĖ, „Lietuvos rytas“

Ar galima dviem žmonėms tris savaites atostogauti užsienyje už šiek tiek daugiau nei vieną tūkstantį eurų, netaupyti nei dovanoms, nei maistui? Sakysite, nesąmonė? Galima, jei poilsiausite Ukrainoje. Sužinoję, kad su paaugle dukra išvažiuojame į Ukrainą, nuo kelionės atkalbinėjo ne vienas pažįstamas: „Nevažiuok ten, nesaugu, vyksta karas. Jei dėl savęs nebijai, bent apie vaiką pagalvok.“


  18. Rusija netoli Ukrainos sienos stato milžinišką karinę bazę

Įvykiai / 2015-09-10 12:15 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusija pradėjo statyti didelę karinę bazę Belgorodo srityje, netoli Ukrainos sienos, informuoja „Laisvosios Europos radijas“.


  19. A. Zuokas ukrainiečius moko važinėti oranžiniais dviračiais

Aktualijos / 2015-09-09 20:27 / Artūras Jančys

Buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas retai pasirodo viešuosiuose sostinės renginiuose, sostinės tarybos posėdžių metu sėdi tyliai, nepuola iš tribūnos pliekti jį rinkimuose įveikusio varžovo Remigijaus Šimašiaus. Tris kadencijas sostinę vairavęs politikas dabar savo patirtį perkelia į Ukrainą. Į Ukrainą A.Zuokas išvyks šios savaitės pabaigoje. Artėjant savivaldos rinkimams šioje šalyje buvęs Lietuvos sostinės meras ukrainiečius moko vilnietiškos vadybos meno, siūlo diegti dviračių mainus, pertvarkyti viešąjį transportą. Taigi visų tų dalykų, kuriuos spėjo ir kurių nespėjo įgyvendinti Vilniuje per 12 darbo sostinės meru metų.


  20. Separatistams – Petro Porošenkos perspėjimas

Įvykiai / 2015-09-09 19:30 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį perspėjo, kad gali netesėti savo pažado suteikti daugiau galių prorusiškiems separatistams, jeigu Maskva nesilaikys trapios paliaubų sutarties sąlygų.


Populiariausi per 24 val.