Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 576, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Vilniaus valdžia smulkiuosius verslininkus veja į Darbo biržą

Verslas / 2014-04-08 16:02 / „Lietuvos ryto“ televizija

Vilniaus valdžios užmojai modernizuoti sostinę smulkiuosius verslininkus gali palikti bedarbiais. Savivaldybė per artimiausius dvejus metus ketina iš miesto išprašyti senuose kioskuose prekiaujančius verslininkus. Prekeiviams siūloma 5000 litų kompensacija, tačiau pati savivaldybė pripažįsta, kad už tokią sumą pradėti naujo verslo neįmanoma. Prekeiviai nenori keltis į keliasdešimt tūkstančių litų kainuojančius naujus paviljonus ir valdžios prašo leisti jiems patiems toliau užsidirbti duonai.


  2. Bedarbių gretos skystėja, bet laisvų darbo vietų - daugėja (13)

Rinkos pulsas / 2014-04-07 11:07 / BNS ir lrytas.lt inf.

Pardavėjai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, pardavimo vadybininkai, virėjai, lengvųjų automobilių vairuotojai, dažytojai, siuvėjai. Šių profesijų žmonių darbdaviams vis dar tenka ieškoti su žiburiu. Nors biržoje darbo laimės valandos laukia kone 200 tūks. žmonių


  3. Kas išgelbės Lietuvos aukštąsias mokyklas? (17)

Komentarai / 2014-04-03 07:41 / „Laiko ženklai“

Vėl viskas iš pradžių. Gal ir ne visai, tačiau akivaizdu, kad aukštojo mokslo permainoms galo nematyti. Dešimtokai negali būti ramūs, kad jų lauksianti dalia po poros metų bus lygiai tokia pat kaip šiandienių abiturientų. Dabartinė švietimo valdžia užsimojusi iš pagrindų keisti tai, ką įdiegė buvusioji. Ir tai ne šiaip patalų pakedenimas – panašiau į lovą su naujomis pagalvėmis ir antklodėmis. Nauji aukštojo mokslo finansavimo scenarijai, keisiantys nusistovėjusią įkandin studento keliaujančio studijų krepšelio sistemą, griežta kontrolė, kiek ir kokių specialistų reikia šaliai, ir net užmojis numalšinti aukštųjų mokyklų komerciją – norą uždirbti iš studentų, mokančių už studijas.


  4. To jau nepamatysi: dingę Vilniaus rūmai, dvarai ir bažnyčios (8)

Istorija / 2014-03-31 16:48 / Evelina Valiuškevičiūtė

Bažnyčioje – kalėjimas. Verkių rūmai, į kuriuos saulėtomis dienomis traukia sostinės gyventojai, buvo sudaryti iš trijų pastatų. Ar žinote, kaip jie atrodė? Senojo Vilniaus paveikslas susidėlioja tik iš senų nuotraukų ir žmonių prisiminimų. Apie Vilnių, jo bažnyčias ir dvarus, kurių nematėme, papasakojo fotografijos istorijos tyrinėtojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.


  5. D.Grybauskaitė: „Karas ir okupacija tapo realia grėsme Europoje“ (529)

Aktualijos / 2014-03-27 16:58 / BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Lietuvai ir visai Europai iškilo grėsmė, todėl visi - nuo kariuomenės iki visuomenės - turime pasirūpinti savo saugumu. Tai ketvirtadienį Seime sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji skaitė penktąjį metinį pranešimą - paskutinį per šią kadenciją. Šalies vadovė kalbėjo apie informacinius karus, Rusijos agresiją prieš Ukrainą, korupciją, investicijas, kritikavo Valstybės saugumo departamentą, prokurorus, gyrė teisininkus ir teisėjus.


  6. Paskutinis šios kadencijos D.Grybauskaitės metinis pranešimas (19)

Aktualijos / 2014-03-27 11:07 / lrytas.lt

Ketvirtadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė perskaitė paskutinį šią kadenciją metinį pranešimą. Jame kalbėjo apie Lietuvos ir Europos saugumą, pateikė pozityvių pavyzdžių, kokia turėtų būti mūsų šalis ateityje. Portalo lrytas.lt skaitytojams siūlome visą pranešimo tekstą (kalba pateikiama tokiu formatu, kokį išplatino Prezidentūros spaudos tarnyba).


  7. Darbdaviai kratosi tinginių, bet už darbščiųjų mokslą net sumoka (48)

Rinkos pulsas / 2014-03-24 09:56 / Audrė Srėbalienė

Su „karštu“ specialisto diplomu – į darbo biržą? Tai ydinga tendencija, kuriai visais įmanomais būdais norima užkirsti kelią. Kam rengti tokius specialistus, kurių nereikia įmonėms? Kita vertus, darbdaviai, ieškodami jaunų specialistų, trokšta rasti tokių, kurie jau turi nors kiek darbo įgūdžių


  8. Po įtarimų korupcija - Radviliškio konservatorių vedlio postas (13)

Aktualijos / 2014-03-18 16:17 / Ričardas Vitkus

Korupciniais nusikaltimais įtartas buvęs Radviliškio meras Antanas Čepononis į teisiamųjų suolą sės ne tik atgavęs narystę konservatorių partijoje, bet ir tapęs jos Radviliškio skyriaus vedliu. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Radviliškio skyriaus pirmininku A.Čepononis buvo išrinktas per praėjusį penktadienį Raudondvaryje vykusį visuotinį susirinkimą.


  9. Keisti profesiją nevėlu ir sulaukus 40 metų (23)

Rinkos pulsas / 2014-03-17 09:21 / Aida Murauskaitė

Buvusi mokytoja tapo kirpėja. Anksčiau knygas redagavusi filologė – floriste. Buvęs traktorininkas dabar taiso santechnikos įrenginius. „Keisti gyvenimą niekada nevėlu“, – sakė buvusi prekių žinovė, o dabar slaugytojos padėjėja 45 metų Laima Urmelevičienė. Keisti profesiją prabėgus nuo pirmosios įgijimo keleriems ar net keliasdešimčiai metų pernai pasiryžo 9263 žmonės, kuriems išmokti naują amatą pasiūlė Darbo birža.


  10. Didesnė judėjimo laisvė specialistams – jau ranka pasiekiama (2)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-03-13 10:04 / Edmundas Žvirblis

Šiandien tarptautinė IT įmonė norėdama laikinai pasamdyti aukštos kvalifikacijos specialistą iš valstybės nesančios Europos Sąjungoje turi apsiginkluot geležine kantrybe laukdama kol per 4 mėnesius specialistui bus išduotas leidimas, sutvarkyti dokumentai laikinai dirbti ir gyventi Lietuvoje. Ši situacija yra visiškai nepriimtina ir turi keistis, jeigu norime sėkmingai konkuruoti pasaulinėje IT rinkoje.


  11. Kovo 13 d. – Dramblių diena ir planetų atradimo naktis (2)

Datos ir progos / 2014-03-13 00:01 / lrytas.lt

Šią dieną atrasta Urano planeta (1781 m.) ir Plutono planeta (1930 m.). Nors Plutonas jau prarado planetos statusą, pripažinkime – kaip vienai dienai visai nemažai. Tailandiečiai sveikina dramblius su Dramblio diena, Granadoje – revoliucijos metinės, o rusai prisimena caro Aleksandro II nužudymo metines (1881 m.). 1362 m. kryžiuočiai pradėjo griauti Kauno pilį. 1896 m. Vilniuje pradėjo veikti pirmoji telefonų stotis. 1925 m. Tenesio valstija (JAV) uždraudė mokyti evoliuciją. 1930 m. SSRS pasigyrė, kad šalyje neliko nė vieno bedarbio. 1943 m. likviduotas Krokuvos žydų getas – 2 tūkst. žmonių nužudyti tiesiog gatvėse. 1990 m. Lietuvos sportininkai nutarė nebedalyvauti SSRS čempionatuose. (Spausk datą viršuje ir sužinosi daugiau.)


  12. Darbo vietų gausėja, labiausiai - prekyboje (6)

Rinkos pulsas / 2014-03-10 11:42 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, vasarį besiregistruojančių bedarbių skaičius smuktelėjo beveik 31,5 proc., palyginti su sausiu. Per mėnesį į teritorines darbo biržas atėjo 20,5 tūkst. darbo ieškančių žmonių.


  13. Kreditų sotiems tėvams vaiko košė – per brangi (236)

Aktualijos / 2014-03-10 11:11 / Laima Lavaste

Gyvybės langeliai – saugi stotelė netrokštamam kūdikiui. Jie čia paliekami ir dėl to, kad trukdo tėvams išsimiegoti ar pastarieji turi prisiėmę paskolų. Taip nutiko Kaune paliktam pusantrų metų berniukui, kuris vos tilpo į gyvybės langelio lopšį. Gyvybės langelis Kaune – matomoje vietoje, prie pat įėjimo į P.Mažylio gimdymo namus. Pro šalį šaligatviu vaikšto praeiviai, gatve važiuoja mašinos.


  14. Kovo 8 d. – Tarptautinė moters diena (8)

Datos ir progos / 2014-03-08 00:01 / lrytas.lt

Claros Zetkin 1910 m. pasiūlyta moterų kovos už laisvę ir lygias teises diena ir dabar puikiai maitina gėlių pardavėjus. Pasaulinė inkstų diena – matyt, todėl, kad vyras šalia moters gyvena kaip inkstas taukuose. 1655 m. JAV teritorijoje atsirado pirmas įteisintas vergas. Beje, jo savininkas buvo juodaodis. 1817 m. Niujorke pradėjo veikti akcijų birža. 1917 m. Rusijoje įvyko Vasario revoliucija. (Spausk datą viršuje ir sužinosi daugiau.)


  15. Verslininkai išsigando, tačiau gijos su Ukraina nenutrūko (6)

Rinkos pulsas / 2014-03-05 07:15 / Audrė Srėbailienė

Prekyboje – sąstingio ženklai, o akcijų vertė krinta. Gamintojų, prekiaujančių su Ukraina arba turinčių joje antrinių įmonių, veidai niūrūs ir dėl besitraukiančios apyvartos, ir dėl smingančio grivinos kurso. Tačiau panikos ženklų nematyti. Po savaitgalio, kai Rusija Kryme dislokavo savo karius, įtampa įsismelkė ir į akcijų biržas. Vilniaus birža – ne išimtis. Joje smigo ir į Rusiją, ir į Ukrainą eksportuojančių įmonių akcijų vertė.


  16. B.Obama: „Rusija yra klaidingoje istorijos pusėje“ (146)

Įvykiai / 2014-03-04 00:07 / „Reuters“, „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį perspėjo, kad Jungtinės Valstijos planuoja įvairias ekonomines ir diplomatines sankcijas, kad „izoliuotų“ Rusiją, jeigu Maskva nenutrauks savo invazijos į Ukrainą. „Rusija yra klaidingoje istorijos pusėje“, – pareiškė JAV lyderis, sakydamas, jog beveik visas pasaulis laiko Maskvos sprendimą pasiųsti karius į Krymą tarptautinės teisės pažeidimu.


  17. Bedarbės įspūdžiai iš Darbo biržos: „Tai baisiau nei baisu“ (81)

Išklausykite / 2014-03-03 16:53 / Jolanta

Noriu paprasto, civilizuoto piliečio akimis papasakoti, kaip dirba Vilniaus darbo birža ir jos personalo vadybininkai, kurių pagrindinė funkcija turėtų būti ne registruoti bedarbius (nes tam užtektų vieno ar dviejų atskirų registratorių), o padėti žmonėms įsidarbinti. Jums turbūt bus įdomu, kodėl tarp darbdavių ši įstaiga neturi itin didelio populiarumo?


  18. Kodėl darbdaviai nenori bendradarbiauti su Darbo birža? (2)

Išklausykite / 2014-02-28 09:10 / Silvija

Vis girdime, jog sunku rasti darbą ir įsidarbinti. Dažnai kalbama apie paramą darbdaviams priimant tam tikrų socialinių grupių žmones. Tą paramą gali gauti tik tada, jei žmogui darbas pasiūlomas per Lietuvos darbo biržą. Tačiau darbdaviai Darbo biržos paslaugų ne itin mėgsta. Kodėl?


  19. J.Bernatonis sieks didinti finansavimą probacijai (2)

Aktualijos / 2014-02-26 13:39 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Probacija – lygtinis atleidimas nuo bausmės – duoda rezultatų: per septynerius metus grįžtančiųjų į įkalinimo įstaigas sumažėjo 40 proc., nuteistieji vis labiau integruojasi į visuomenę, pastebi ekspertai. Tačiau siūloma ieškoti galimybių gerinti finansavimą probacijai, tai esą leistų efektyviau spręsti darbuotojų kvalifikacijos gerinimo ir atlyginimų problemas.


  20. Niujorkas: madingų ir nuolat skubančių žmonių sostinė (6)

Stilius ir grožis / 2014-02-09 13:51 / Ina Bartkus

Niujorkas, kaip ir žmogus, keičiasi nuolat: per pastaruosius penkerius metus išgyveno ekonominę krizę ir nekilnojamojo turto burbulo sprogimą. Beje, nei vienas, nei kitas Niujorke nedarė tokios įtakos kaip kitose Jungtinių Amerikos Valstijų vietose. Per krizę mūsų gatvėje Ist Vilidže (East Village) atsirado daugiau benamių, mažai uždirbančių ar valstybės išlaikomų gyventojų.