Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 704, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Bedarbiams vėl grąžinami suvaržymai: reikės sutikti dirbti (120)

Mano pinigai / 2015-07-01 09:20 / Daiva Zimblienė

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė sukėlė sumaištį teritorinėse darbo biržose. Prieš daugiau nei du mėnesius bedarbių naudai pasirašytas ministrės įsakymas, leidžiantis jiems atsisakyti siūlomo darbo ir taip išsaugoti bedarbio statusą, nuo šiandien, liepos 1–osios, yra niekinis. Seimas pritarė Užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimams, kuriais vadovaujantis, vėl grąžinama sena tvarka – dirbti atsisakę bedarbiai bus braukiami iš darbo biržos registro ir neteks valstybės paramos.


  2. Profesinė neįgaliųjų reabilitacija – kelias į visavertį gyvenimą (2)

Karjera / 2015-06-30 11:26 / lrytas.lt

Darbo rinkoje su iššūkiais labiausiai susiduria darbingo amžiaus neįgalūs žmonės, kurie turi įveikti gerokai daugiau barjerų, kad galėtų konkurencingai dirbti ir dalyvauti visuomenės gyvenime. Aktyvioje darbo rinkos politikoje didelis dėmesys skiriamas būtent šios socialiai pažeidžiamos bedarbių grupės užimtumui didinti. Nuo šių metų kovo 1 d. prasidėjęs projektas „Pagalba neįgaliesiems“, kurį beveik trejus metus įgyvendins Lietuvos darbo birža, sudarys palankias aplinkybes 2 tūkst. neįgaliųjų įgyti naują, patobulinti turimą kvalifikaciją ir kompetenciją bei įsitvirtinti darbo rinkoje.


  3. Graikinis riešutas šipina dantis Europai (65)

Rinkos pulsas / 2015-06-30 06:25 / Aida Murauskaitė, Gintaras Radauskas („Lietuvos rytas“)

Uždaryti bankus ir įvesti kapitalo kontrolę – šitokį sprendimą vakar priėmė referendumą dėl kreditorių siūlomų reformų sąlygų prieš tai paskelbusi Graikijos vyriausybė. Ir sukėlė sumaištį visos Europos rinkose.


  4. Buvę emigrantai savo svajonę įgyvendino Ukmergėje (266)

Sėkmės istorijos / 2015-06-29 17:41 / Daiva Zimblienė

Kai turi didelę svajonę, jokie sunkumai nebaisūs ir viską gali padaryti, kad tik ji išsipildytų. Šią žinomą tiesą patvirtina ukmergiškiai 30–metis Valentas ir 34 metų Gintarė Duknauskai. Praleidę emigracijoje penkerius metus, ten sunkiai uždirbtus pinigus jie investavo į nuosavo restorano statybas gimtinėje. „Į Angliją išvažiavome iškart tik baigę mokslus Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje. Kaip ir daugelis, buvome prisiklausę pasakojimų, kad ten pinigai ant medžių auga. Iš pradžių norėjome ten užsidirbti namui, o vėliau atsirado kita svajonė – nuosava kavinė. Nors svajonei įgyvendinti prireikė net aštuonerių metų, džiaugiamės, kad ji išsipildė su kaupu – norėjome tik kavinės, o turime restoraną“, – kalbėjo V. ir G. Duknauskai.


  5. Jaunuoli, atrask save projekte „Pasitikėk savimi“

Karjera / 2015-06-19 20:36 / lrytas.lt

Tau 16–25 metai, niekur nedirbi ir nesimokai? Nežinai kokį darbą norėtum dirbti ar kokią profesiją pasirinkti? Nedrįsti paskambinti darbdaviui, nepasitiki savimi? Bet tu nori tobulėti ir nestovėti vietoje, lavinti bendravimo, lyderystės, konfliktų valdymo ir komandinio darbo įgūdžius? Nori pažinti save, nusistatyti tikslus ir suplanuoti kaip juos pasiekti? Atrask save projekte „Pasitikėk savimi“!


  6. Vardas kilnus, tačiau poelgiai – gėdingi

Kriminalai / 2015-06-18 06:53 / Gediminas Pilaitis („Lietuvos rytas“)

Už vagystes dvylika kartų teisto klaipėdiečio 27 metų Grafo Stankevičius sveikatos būklė sukėlė įtarimų prokurorams. Vėl teisiamam kišenvagiui buvo skirta teismo ambulatorinė psichiatrijos ekspertizė. Kaišiadorių rajone registruotas, tačiau pajūryje besišlaistantis G.Stankevičius, regis, neturi nuolatinės gyvenamosios vietos.


  7. Ilgametė savanorystė – prasmingas laikas kitiems

Savanoriai / 2015-06-16 16:54 / Karolina Remeikaitė

Ina – socialinio darbo magistro studijas baigusi specialistė, kuri savo darbą vaikų globos namuose suderina su savanoryste Šalčininkų miestelio Probacijos tarnyboje. Ilgametės savanorystės pradžia Inai tapo studijų praktika dienos centre, Šalčininkų Carito dekanate, kuriame ji dirbo su vaikais. Po praktikos mergina dar ilgam čia pasiliko savanoriauti:


  8. Sąvartyno turtuoliams – gedulo nuotaikos

Mano pinigai / 2015-06-12 15:16 / Arūnas Karaliūnas („Lietuvos rytas“)

Apspangę ir purvini pakaunės sąvartyno gyventojai – tai jau praeitis. Dabar kalniečiais praminti atliekų rūšiuotojai visai nepanašūs į benamius. Vertingi radiniai kai kuriems jų padėjo praturtėti. Tačiau ne todėl šiems žmonėms teks palikti sąvartyną. Jau po poros mėnesių šio būdo užsidirbti neliks.


  9. Gegužę registruotas nedarbas toliau mažėjo

Karjera / 2015-06-08 20:41 / lrytas.lt

„Gegužės mėnesio darbo rinkos teigiamos tendencijos: nuosaikiai mažėjantis registruotas nedarbas ir stabiliai gerėjanti situacija darbo ieškantiems žmonėms – pastaruosius tris mėnesius laisvų darbo vietų registruojama gausiai – per 30 tūkst. kas mėnesį,“ – praneša Lietuvos darbo birža.


  10. Kas mėnesį – 30 tūkst. laisvų darbo vietų

Rinkos pulsas / 2015-06-05 11:28 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Gegužės mėnesį nuosaikiai mažėjo registruotas nedarbas ir stabiliai gerėjo darbo ieškančių žmonių padėtis – pastaruosius tris mėnesius laisvų darbo vietų registruojama gausiai – per 30 tūkst. kas mėnesį. Birželio 1 d. daugiausiai bedarbių registruota Ignalinos rajone – 16,2 proc., Alytaus rajone – 14,6 proc., Lazdijų rajone ir Jurbarko rajone – po 14,5 proc. savivaldybėse.


  11. Gyvenimo abejones išblaško savanorystė

Savanoriai / 2015-06-02 10:21 / Karolina Remeikaitė

Baigus bakalauro studijas Paulius Mika Telšiuose susidūrė su darbo paieškų sunkumais. Pagrindine kliūtimi vaikinui buvo darbinės patirties trūkumas, todėl Lietuvos darbo birža Pauliui pasiūlė pasidomėti savanorystės teikiamomis galimybėmis. Galiausiai būtent savanorystė tapo Pauliaus sėkmės istorijos pradžia.


  12. Šuns vagies dar laukia ir bausmė už žmogžudystę

Kriminalai / 2015-06-02 08:34 / Aušra Pilaitienė („Lietuvos rytas“)

Klaipėdietis Marius Jonkus už šuns ir pinigų vagystes nuteistas kalėti metus ir devynis mėnesius. Jis bus teisiamas ir už mirtinus šūvius į verslininką. „Kažkokia nesąmonė“, – išgirdęs Klaipėdos apylinkės teismo sprendimą pasipiktino 26 metų M.Jonkus, o vedamas iš salės toliau liejo įniršį, stumdė policijos pareigūnus.


  13. Vyresnio amžiaus bedarbiai skatinami sugrįžti į darbo rinką

Karjera / 2015-06-01 09:18 / lrytas.lt

Vyresnio amžiaus žmonėms, dėl įvairių priežasčių praradusiems darbą, grįžti į darbo rinką ir joje įsitvirtinti be darbo biržos teikiamos paramos būtų gerokai sunkiau. Lietuvos darbo birža nuo šių metų sausio 1 d. įgyvendina Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, kuris suteikia galimybes vyresniems nei 54 metų bedarbiams dalyvauti profesinio mokymo, įdarbinimo subsidijuojant ir teritorinio judumo rėmimo veiklose. Daugiau nei 1,1 tūkst. bedarbių jau pasinaudojo šiomis priemonėmis. Projekto tikslas – padėti 14 tūkst. vyresnių bedarbių integruotis į darbo rinką.


  14. Ilgai nedirbantiems žmonėms – naujos galimybės

Karjera / 2015-05-29 16:46 / Karolina Remeikaitė

Kas trečias Lietuvos darbo biržoje užsiregistravęs žmogus susiduria su papildomais iššūkiais, kylančiais darbo paieškoms užtrukus ilgiau nei 12 mėnesių (o jaunuoliams ilgiau nei 6 mėnesius). Ilgas nedarbo laikotarpis didina žmogaus atotrūkį nuo aktyvios darbo rinkos: silpnėja darbo įgūdžiai, profesinės kompetencijos ir motyvacija.


  15. Branda – ne kliūtis įsitvirtinti darbo rinkoje

Vaizdo reportažai / 2015-05-28 09:09 / Karolina Remeikaitė, Karolis Zaleckas

Tam tikros gyvenimo aplinkybės kartais brandaus amžiaus žmones priverčia susidurti su iššūkiais, kurie kyla netekus pajamų ir socialinių garantijų šaltinio. O naujo darbo paieškas neretai apsunkina ir negatyvus darbdavių požiūris į šio amžiaus grupės bedarbius. Šiai situacijai keisti Lietuvos darbo biržą inicijuoja projektą – „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“.


  16. Kaip nepražiopsoti atsiveriančių galimybių?

Vaizdo reportažai / 2015-05-27 11:40 / Karolina Remeikaitė, Karolis Zaleckas

Vienas svarbiausių prioritetų, kurį teikia įvarios organizacijos, vykdydamos jaunimui skirtas programas, išsiaiškinti, ką jaunuolis nori veikti gyvenime, kur nori dirbti, ką nori studijuoti. Savo paslaugomis Lietuvos darbo birža prisideda prie darbinių jaunuolių kompetencijų ugdymo.


  17. Pirmieji žingsniai darbo rinkoje: ką būtina žinoti?

Verslas / 2015-05-26 21:50 / Karolina Remeikaitė

Vienas svarbiausių prioritetų, kurį teikia įvarios organizacijos, vykdydamos jaunimui skirtas programas, išsiaiškinti, ką jaunuolis nori veikti gyvenime, kur nori dirbti, ką nori studijuoti. Savo paslaugomis Lietuvos darbo birža prisideda prie jaunuolių kompetencijų ugdymo. Tarpukultūrinės patirties galima įgyti savanoriaujant. Tai dar vienas būdas trūkstamoms kompetencijoms įgyti, kurios ateityje gali padėti lengviau atrasti ne tik savo pašaukimą, bet ir įsidarbinti.


  18. Branda - ne kliūtis įsitvirtinti darbo rinkoje

Verslas / 2015-05-26 21:46 / Karolina Remeikaitė

Tam tikros gyvenimo aplinkybės kartais brandaus amžiaus žmones priverčia susidurti su iššūkiais, kurie kyla netekus darbo. O naujo darbo paieškas neretai apsunkina ir negatyvus darbdavių požiūris į šio amžiaus grupės bedarbius. Šiai situacijai keisti Lietuvos darbo birža inicijuoja projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“.


  19. Skandalingam sporto projektui – raudona šviesa

Startai / 2015-05-26 15:03 / lrytas.lt

Anekdotinis klubiniam sportui grėsmę kėlęs Darbo kodekso projektas neišvys dienos šviesos. Trišalė taryba atmetė skandalingą 7-ojo Darbo kodekso skirsnio projektą. Nuspręsta iš naujo Darbo kodekso projekto išbraukti su sportine veikla susijusias nuostatas. Profesionalaus sporto santykius toliau reglamentuos Civilinis kodeksas ir LR Kūno kultūros įstatymas.


  20. Anekdotiniu įstatymu nori sugriauti Lietuvos klubinį sportą

Startai / 2015-05-25 12:38 / Donatas Urbonas, Modestas Krukauskas, Martynas Suslavičius

Nesusipratimas, kuris gali virsti parodija – įsigaliojus aptariamam įstatymo projektui, iš Lietuvos sporto galima bus tik šaipytis. Taip didžioji dalis šalies sporto visuomenės atstovų šiomis dienomis kalba apie Lietuvos Respublikos darbo kodekso siūlymus keisti 7-ojo skyriaus skirsnį, kuriame kalbama apie darbo santykių ypatumus profesionaliame sporte.


Populiariausi per 24 val.