Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 830, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Gyvenimas Astrave: pensininkai laukia grįžtančių emigrantų (24)

Aktualijos / 2016-08-23 17:11 / Virginija Petrauskienė

Išgirdus Astravo pavadinimą užplūsta neigiamos emocijos: didžiausią nerimą kelia šiame Baltarusijos miestelyje, pačioje Lietuvos pašonėje statoma branduolinė jėgainė. Tačiau Šiaurės Lietuvoje esančio Biržų miesto gyventojams Astravas asocijuojasi su kur kas malonesniais dalykais – grafų Tiškevičių XIX amžiaus rūmais ir ūksmingu parku, kurio pakrantę skalauja Širvėnos ežeras. O per ežerą į Astravą veda pats ilgiausias Lietuvoje, daugiau, nei pusės kilometro ilgio medinis tiltas.


  2. Miško gėrybių supirkėjai susidūrė su problema – grybų per daug (3)

Rinkos pulsas / 2016-08-12 14:06 / Genovaitė Rafanavičienė („Lietuvos rytas“)

Dzūkijos šilus nuolat prausiantys grybų lietūs jau atgaivino voveraites, tad po mėnesį trukusio laukimo jos jau džiugina grybautojus bei supirkėjus. Šešios Varėnoje įsikūrusios grybų bei uogų supirkimo bei perdirbimo įmonės jau kasdien sulaukia nebe po pusę tonos, o net po 10–15 tonų voveraičių.


  3. Darbo birža neskuba įdarbinti žmonių iš trečiųjų šalių

Rinkos pulsas / 2016-08-08 08:46 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos darbo birža per daug neskuba lengviau įdarbinti žmones, atvykstančius iš trečiųjų šalių, todėl jie renkasi kitas šalis, kur įdarbinimas trunka žymiai trumpiau, rašo „Kauno diena“.


  4. Visaginas – rusiška sala Lietuvoje: pirmoji viešnagė apstulbino

Rinkos pulsas / 2016-08-04 14:04 / Gintarė Valentinaitienė

Šiandien, kalbant apie atominius miestus, žvilgsniai krypsta į Astravą, kuriame vos 50 km nuo sostinės statoma nauja atominė elektrinė. Lietuvos atominis miestas Visaginas jau primirštas, nors atominės ateities miesto valdžia neatsisako. Tik ar galima šį miestą vadinti Lietuvos? „Pas mus labai daug niuansų, čia tarsi atskiras sociumas“, – apie savo miestą atsiliepia jo gyventojai.


  5. Tarp pažangiausių Europos kompanijų – ir lietuviškoji „Conresta“

Sėkmės istorijos / 2016-07-29 11:00 / lrytas.lt

Lietuvos statybų kompanijos „Conresta“ progresas įvertintas tarptautiniu mastu. Ji pateko tarp 1000 labiausiai įkvepiančių Europos bendrovių 2016 m. (angl. 1000 Companies to Inspire Europe 2016), kurį sudarė Londono vertybinių popierių birža (LSEG). Tokio pripažinimo sulaukė tik 5 Lietuvos įmonės.


  6. Sunkus startas: darbo biržas vėl užkimšo diplomuoti specialistai

Rinkos pulsas / 2016-07-27 09:43 / Aida Murauskaitė („Lietuvos rytas“)

Teritorinės darbo biržos registruoja plūstančius jaunuolius, nešinus dar dažais kvepiančiais diplomais. Nuostolius skaičiuoja ir aukštosios mokyklos: 82 studijų programų nepasirinko nė vienas stojantysis. Anot darbdavių, tai gerai: rinka reguliuoja pasiūlą. Nesiliaujantis jaunų žmonių srautas darbo biržose, ypač liepą, nieko nebestebina. Taip būna kasmet. Nauja tik tai, kad kaskart jaunų diplomuotų bedarbių vis mažiau.


  7. T. Pačėsas laimingas: „Lietuvos rytas“ įsigijo pažįstamą gynėją

Krepšinis / 2016-07-22 11:38 / Martynas Suslavičius

Tomas Pačėsas laimingas. Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris jau sveikina puikiai pažįstamą krepšininką, kuris turi puikų šansą tapti sostinės klubo lyderiu. „Lietuvos rytas“ penktadienį sukirto rankomis su 33 metų 185 cm ūgio Davidu Loganu.


  8. Kaip darbo biržos sau darbo vietų susikūrė

Įžvalgos ir nuomonės / 2016-07-20 15:26 / Rūta Vainienė

Naujasis Darbo kodeksas pajudėjo ir įstrigo. Deja, tai ne vienintelė amžinos stagnacijos vieta darbo santykių srityje. Dideliu pelėsiu dvelkia ir nuo įdarbinimu turinčių užsiimti Darbo biržų. Pradėkime nuo to, kad 10 teritorinių darbo biržų vis dar veikia kaip atskiri juridiniai asmenys. Viešojo administravimo reforma palietė daugumą valstybės institucijų, kurios veikia ne vien Vilniuje, o ir kituose Lietuvos miestuose.


  9. Kokius darbus imigrantai gali atimti iš lietuvių?

Rinkos pulsas / 2016-07-20 11:33 / Gintarė Valentinaitienė

Darbuotojų medžioklė Lietuvoje persikelia į tarptautinius vandenis. Nors trečiųjų šalių piliečiams integruotis į Lietuvos darbo rinką nelengva, jų skaičius šalyje nuolat auga. Trečiųjų šalių piliečių, atvykstančių į Lietuvą dirbti, skaičius sparčiai augo iki 2008 m., bet vėliau dėl krizės drastiškai sumažėjo, o dabar, atsigaunant ekonomikai, trečiųjų šalių darbuotojai vėl ima vykti į Lietuvą – praėjusiais metais išduoti 6873 leidimai dirbti Lietuvoje.


  10. Ministras baisisi kita ministerija

Aktualijos / 2016-07-20 10:59 / „Lietuvos rytas“

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas supeikė pabėgėlių integravimo politiką išrėžęs, kad atvykėliai greičiau išmoksta ne valstybinę – lietuvių, o rusų kalbą.


  11. Vasarą triūsdami studentai geru uždarbiu pasigirti negali

Mano pinigai / 2016-07-19 10:36 / Dominykas Biržietis, LRT.lt

„Vasarą uždarbiaujame, kad mokslo metais turėtume pinigų susimokėti už butą, pragyvenimą, nes studijuodami dirbti negalime“, – sako Klaipėdos universiteto studentai Samanta ir Gediminas. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro vedėjas Paulius Martinkėnas teigia, kad šiltuoju sezonu Palangoje sukuriamos darbo vietos veikia nedarbo lygį net gretimose savivaldybėse.


  12. Rusų maklerių makles Lietuvoje laimina įtakinga ranka

Aktualijos / 2016-07-10 07:48 / Rasa Karmazaitė („Lietuvos rytas“)

„Kodėl Vitas Vasiliauskas leidžia veikti sukčiams? Gal už privilegijas kam nors kapsi į kišenę?“ – rėžė ūkininkas Kazimieras, kurio santaupas išviliojo užsienio makleriai. Vis naujų aukų tykantiems rusams žalią šviesą uždegė Lietuvos bankas.


  13. Į darbo biržas kreipėsi tūkstantis absolventų

Rinkos pulsas / 2016-07-07 14:16 / Eltos inf.

Birželį į darbo biržas kreipėsi tūkstantis absolventų. Darbo ieško paklausias profesijas ir specialybes įgiję jauni virėjai, apdailininkai, automobilių mechanikai, kineziterapeutai, kompiuterinės įrangos derintojai, apskaitininkai, rodo Darbo biržos duomenys.


  14. Darbo rinka atsiveria neįgaliesiems

Lygios galimybės / 2016-06-30 10:18 / Alvydas Valenta

Nuo praėjusių metų kovo Lietuvos darbo birža (LDB) įgyvendina neįgaliųjų profesinės reabilitacijos projektą „Pagalba neįgaliesiems“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis, jam skirta beveik 7,6 mln. eurų, trukmė – 36 mėnesiai. Projektas įgyvendinamas kartu su dešimčia teritorinių darbo biržų bei Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT).


  15. Prabangiausi butai Vilniuje – pigiausi tarp Europos sostinių

Nekilnojamasis turtas / 2016-06-27 14:29 / Rima Janužytė

Naujais butais Vilniuje ėmė itin aktyviai domėtis užsienio investuotojai. Juos vilioja mažiausios kainos už naujus butus visoje Europoje ir tokių kainų augimo perspektyvos.


  16. J. Valančiūnas ir D. Motiejūnas – apie jausmą, kai patenki į NBA

Krepšinis / 2016-06-23 18:26 / Rita Stankevičiūtė („Lietuvos rytas“)

Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas niekada nepamirš jaudinančio 2011-ųjų birželio 23-iosios vakaro Naujajame Džersyje. Ten lygiai prieš penkerius metus naujokų biržoje paaiškėjo, kuriose komandose Lietuvos krepšininkai pradės karjerą NBA.


  17. Kaimas alksta blaivios darbo jėgos: samdytų ir kitataučius

Rinkos pulsas / 2016-06-22 10:08 / Audrė Srėbalienė („Lietuvos rytas“)

Jei tik būtų įmanoma, kaime verslą įsukę žmonės išgraibstytų ir ukrainiečius, ir kitus užsieniečius. Nes darbo jėgos stygius stabdo ir ūkių, ir kaimo turizmo plėtrą. Tačiau atvykėlių Lietuvos kaimas negundo. Darbo – į valias, bet darbininkų neįmanoma prisikviesti. Apie tai vis garsiau kalba ir kaimo turizmo sodybų šeimininkai, ir ūkininkai. Nors kaime ir netrūksta pašalpų maitinamų žmonių, iš jų – menki pagalbininkai.


  18. Neįtikėtina: darbą gaus kiekvienas, užsukęs į Darbo biržą?

Rinkos pulsas / 2016-06-21 10:45 / Gintarė Valentinaitienė

Nuo liepos 1 d. keičiasi Darbo biržos klientų aptarnavimo tvarka. Kiekvienas bedarbis nuo šiol turės savo konsultantą, o darbą galės gauti vos užsukęs į Darbo biržą. Šiemet naujovės bus pradėtos taikyti 14 teritorinių darbo biržų skyrių, planuojama, kad visas darbo biržų tinklas pagal naują modelį pradės veikti nuo 2017 m. antrojo ketvirčio.


  19. Vyresni bedarbiai Ispanijoje šaukia apie nelygias teises

Rinkos pulsas / 2016-06-12 22:22 / Kristina Nastopkaitė („Lietuvos rytas“)

Turi 20 metų darbo patirties, kalbi 5 kalbomis, tačiau jau esi 45-erių? Darbo tikrai nesurasi. Bent jau Ispanijoje. Vidutinio amžiaus bedarbiai Ispanijoje buriasi į įvairias organizacijas ir prašo šalies vyriausybės uždrausti diskriminaciją darbo rinkoje. „Mes esame sukaupę daug patirties, tačiau būna baisu, kai visi užtrenkia tau duris prieš nosį vien todėl, kad esi per senas“, – sakė Maria Hilda Lopez, vyresnio amžiaus bedarbių asociacijos „Assat“ prezidentė Katalonijoje.


  20. Neįtikėtina, ką gali sukurti lietuvis programuotojas per 48 val.

Išmanyk / 2016-06-07 18:25 / lrytas.lt

Keisti tie programuotojų pasilinksminimai. Pavyzdžiui, visą savaitgalį be miego dirbti tik tam, kad įgyvendintum idėją ir sukurtum kažką naudingo Lietuvai. Dirbtuvės-konkursai „hakatonai“ vyksta gana dažnai, lyg ir turėtume priprasti, tačiau jų dalyvių energija, siekis padaryti kažką naudingo ir talentas vis tiek nenustoja stebinęs.


Populiariausi per 24 val.