Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 825, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Sunkus startas: darbo biržas vėl užkimšo diplomuoti specialistai (40)

Rinkos pulsas / 2016-07-27 09:43 / Aida Murauskaitė („Lietuvos rytas“)

Teritorinės darbo biržos registruoja plūstančius jaunuolius, nešinus dar dažais kvepiančiais diplomais. Nuostolius skaičiuoja ir aukštosios mokyklos: 82 studijų programų nepasirinko nė vienas stojantysis. Anot darbdavių, tai gerai: rinka reguliuoja pasiūlą. Nesiliaujantis jaunų žmonių srautas darbo biržose, ypač liepą, nieko nebestebina. Taip būna kasmet. Nauja tik tai, kad kaskart jaunų diplomuotų bedarbių vis mažiau.


  2. T. Pačėsas laimingas: „Lietuvos rytas“ įsigijo pažįstamą gynėją (22)

Krepšinis / 2016-07-22 11:38 / Martynas Suslavičius

Tomas Pačėsas laimingas. Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris jau sveikina puikiai pažįstamą krepšininką, kuris turi puikų šansą tapti sostinės klubo lyderiu. „Lietuvos rytas“ penktadienį sukirto rankomis su 33 metų 185 cm ūgio Davidu Loganu.


  3. Kaip darbo biržos sau darbo vietų susikūrė (5)

Įžvalgos ir nuomonės / 2016-07-20 15:26 / Rūta Vainienė

Naujasis Darbo kodeksas pajudėjo ir įstrigo. Deja, tai ne vienintelė amžinos stagnacijos vieta darbo santykių srityje. Dideliu pelėsiu dvelkia ir nuo įdarbinimu turinčių užsiimti Darbo biržų. Pradėkime nuo to, kad 10 teritorinių darbo biržų vis dar veikia kaip atskiri juridiniai asmenys. Viešojo administravimo reforma palietė daugumą valstybės institucijų, kurios veikia ne vien Vilniuje, o ir kituose Lietuvos miestuose.


  4. Kokius darbus imigrantai gali atimti iš lietuvių? (28)

Rinkos pulsas / 2016-07-20 11:33 / Gintarė Valentinaitienė

Darbuotojų medžioklė Lietuvoje persikelia į tarptautinius vandenis. Nors trečiųjų šalių piliečiams integruotis į Lietuvos darbo rinką nelengva, jų skaičius šalyje nuolat auga. Trečiųjų šalių piliečių, atvykstančių į Lietuvą dirbti, skaičius sparčiai augo iki 2008 m., bet vėliau dėl krizės drastiškai sumažėjo, o dabar, atsigaunant ekonomikai, trečiųjų šalių darbuotojai vėl ima vykti į Lietuvą – praėjusiais metais išduoti 6873 leidimai dirbti Lietuvoje.


  5. Ministras baisisi kita ministerija (17)

Aktualijos / 2016-07-20 10:59 / „Lietuvos rytas“

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas supeikė pabėgėlių integravimo politiką išrėžęs, kad atvykėliai greičiau išmoksta ne valstybinę – lietuvių, o rusų kalbą.


  6. Vasarą triūsdami studentai geru uždarbiu pasigirti negali (1)

Mano pinigai / 2016-07-19 10:36 / Dominykas Biržietis, LRT.lt

„Vasarą uždarbiaujame, kad mokslo metais turėtume pinigų susimokėti už butą, pragyvenimą, nes studijuodami dirbti negalime“, – sako Klaipėdos universiteto studentai Samanta ir Gediminas. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro vedėjas Paulius Martinkėnas teigia, kad šiltuoju sezonu Palangoje sukuriamos darbo vietos veikia nedarbo lygį net gretimose savivaldybėse.


  7. Rusų maklerių makles Lietuvoje laimina įtakinga ranka

Aktualijos / 2016-07-10 07:48 / Rasa Karmazaitė („Lietuvos rytas“)

„Kodėl Vitas Vasiliauskas leidžia veikti sukčiams? Gal už privilegijas kam nors kapsi į kišenę?“ – rėžė ūkininkas Kazimieras, kurio santaupas išviliojo užsienio makleriai. Vis naujų aukų tykantiems rusams žalią šviesą uždegė Lietuvos bankas.


  8. Į darbo biržas kreipėsi tūkstantis absolventų

Rinkos pulsas / 2016-07-07 14:16 / Eltos inf.

Birželį į darbo biržas kreipėsi tūkstantis absolventų. Darbo ieško paklausias profesijas ir specialybes įgiję jauni virėjai, apdailininkai, automobilių mechanikai, kineziterapeutai, kompiuterinės įrangos derintojai, apskaitininkai, rodo Darbo biržos duomenys.


  9. Darbo rinka atsiveria neįgaliesiems

Lygios galimybės / 2016-06-30 10:18 / Alvydas Valenta

Nuo praėjusių metų kovo Lietuvos darbo birža (LDB) įgyvendina neįgaliųjų profesinės reabilitacijos projektą „Pagalba neįgaliesiems“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis, jam skirta beveik 7,6 mln. eurų, trukmė – 36 mėnesiai. Projektas įgyvendinamas kartu su dešimčia teritorinių darbo biržų bei Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT).


  10. Prabangiausi butai Vilniuje – pigiausi tarp Europos sostinių

Nekilnojamasis turtas / 2016-06-27 14:29 / Rima Janužytė

Naujais butais Vilniuje ėmė itin aktyviai domėtis užsienio investuotojai. Juos vilioja mažiausios kainos už naujus butus visoje Europoje ir tokių kainų augimo perspektyvos.


  11. J. Valančiūnas ir D. Motiejūnas – apie jausmą, kai patenki į NBA

Krepšinis / 2016-06-23 18:26 / Rita Stankevičiūtė („Lietuvos rytas“)

Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas niekada nepamirš jaudinančio 2011-ųjų birželio 23-iosios vakaro Naujajame Džersyje. Ten lygiai prieš penkerius metus naujokų biržoje paaiškėjo, kuriose komandose Lietuvos krepšininkai pradės karjerą NBA.


  12. Kaimas alksta blaivios darbo jėgos: samdytų ir kitataučius

Rinkos pulsas / 2016-06-22 10:08 / Audrė Srėbalienė („Lietuvos rytas“)

Jei tik būtų įmanoma, kaime verslą įsukę žmonės išgraibstytų ir ukrainiečius, ir kitus užsieniečius. Nes darbo jėgos stygius stabdo ir ūkių, ir kaimo turizmo plėtrą. Tačiau atvykėlių Lietuvos kaimas negundo. Darbo – į valias, bet darbininkų neįmanoma prisikviesti. Apie tai vis garsiau kalba ir kaimo turizmo sodybų šeimininkai, ir ūkininkai. Nors kaime ir netrūksta pašalpų maitinamų žmonių, iš jų – menki pagalbininkai.


  13. Neįtikėtina: darbą gaus kiekvienas, užsukęs į Darbo biržą?

Rinkos pulsas / 2016-06-21 10:45 / Gintarė Valentinaitienė

Nuo liepos 1 d. keičiasi Darbo biržos klientų aptarnavimo tvarka. Kiekvienas bedarbis nuo šiol turės savo konsultantą, o darbą galės gauti vos užsukęs į Darbo biržą. Šiemet naujovės bus pradėtos taikyti 14 teritorinių darbo biržų skyrių, planuojama, kad visas darbo biržų tinklas pagal naują modelį pradės veikti nuo 2017 m. antrojo ketvirčio.


  14. Vyresni bedarbiai Ispanijoje šaukia apie nelygias teises

Rinkos pulsas / 2016-06-12 22:22 / Kristina Nastopkaitė („Lietuvos rytas“)

Turi 20 metų darbo patirties, kalbi 5 kalbomis, tačiau jau esi 45-erių? Darbo tikrai nesurasi. Bent jau Ispanijoje. Vidutinio amžiaus bedarbiai Ispanijoje buriasi į įvairias organizacijas ir prašo šalies vyriausybės uždrausti diskriminaciją darbo rinkoje. „Mes esame sukaupę daug patirties, tačiau būna baisu, kai visi užtrenkia tau duris prieš nosį vien todėl, kad esi per senas“, – sakė Maria Hilda Lopez, vyresnio amžiaus bedarbių asociacijos „Assat“ prezidentė Katalonijoje.


  15. Neįtikėtina, ką gali sukurti lietuvis programuotojas per 48 val.

Išmanyk / 2016-06-07 18:25 / lrytas.lt

Keisti tie programuotojų pasilinksminimai. Pavyzdžiui, visą savaitgalį be miego dirbti tik tam, kad įgyvendintum idėją ir sukurtum kažką naudingo Lietuvai. Dirbtuvės-konkursai „hakatonai“ vyksta gana dažnai, lyg ir turėtume priprasti, tačiau jų dalyvių energija, siekis padaryti kažką naudingo ir talentas vis tiek nenustoja stebinęs.


  16. Pasikeitus pašto tarifams, bankrutuoja „Greitasis kurjeris“

Rinkos pulsas / 2016-06-06 15:17 / BNS ir lrytas.lt inf.

Nuo šių metų įsigaliojus naujiems Lietuvos pašto siuntų tarifams, spaudimo rinkoje neatlaikė ir bankrutuoja antra didžiausia šalyje korespondencinių siuntų bendrovė „Greitasis kurjeris“.


  17. Pilkasis „MG Baltic“ kardinolas (I). Šaltakraujis kareivis

Aktualijos / 2016-06-04 12:34 / Rasa Karmazaitė („Lietuvos rytas“)

„Nekeršija tik bailys, o iškart keršija tik kvailys“, – mėgsta kartoti Raimondas Kurlianskis. Ir tai tiesa – jo spaudimą yra patyrę daug žmonių. Į korupcijos skandalą įsivėlęs „MG Baltic“ viceprezidentas savo veikla yra pasižymėjęs ne tik Lietuvoje. Šiandien – pirmoji pasakojimo dalis apie „MG Baltic“ viceprezidentą R.Kurlianskį: kas šis mįslingas verslininkas ir kaip prasidėjo jo kelias į verslo elitą.


  18. Išduota konservatorių nutarė jiems mesti pirštinę

Aktualijos / 2016-06-03 09:32 / Tadas Ignatavičius („Lietuvos rytas“)

Kaune tris kartus į Seimą išrinkta vyriausia parlamentarė Vida Marija Čigriejienė apsisprendė palikti konservatorius – trenkė partijos durimis.


  19. Pasaulio biomasės energetikos asociacijai vadovaus R. Lapinskas

Sėkmės istorijos / 2016-06-02 14:08 / lrytas.lt

Stambule vykusioje Pasaulio biomasės energetikos asociacijos (World Bioenergy Association – WBA) Generalinėje asamblėjoje naujuoju prezidentu išrinktas žinomas Lietuvoje žaliosios energetikos atstovas Remigijus Lapinskas, ilgus metus vadovavęs Lietuvos biomasės energetikos asociacijai „Litbioma“. Jis pakeis iki tol prezidento pareigas ėjusį austrą Heinzą Kopetzą.


  20. Palangos verslininkai skundžiasi dar net neprasidėjus sezonui

Rinkos pulsas / 2016-05-28 10:24 / „Lietuvos ryto“ televizija

Palangos verslininkai suka galvas ne tik dėl to, kaip privilioti klientus į kavines, bet ir kas juos aptarnaus. Viešbučių, kavinių savininkai guodžiasi – darbuotojų rasti darosi vis sunkiau. Šiemet Palangoje 110 laisvų darbo vietų, tačiau norinčių dirbti sezoninį darbą nėra. Verslininkai tikina, kad jaunimas darbui renkasi užsienį, o darbo birža tikina, kad darbuotojų netenkina darbo sąlygos – menkas atlyginimas ir ilgos darbo valandos.


Populiariausi per 24 val.