Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 598, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Alytaus rajone - daugiausia bedarbių (1)

Rinkos pulsas / 2014-09-05 12:24 / lrytas.lt

Nedarbas Lietuvoje rugsėjo pradžioje siekė 8,9 proc. - 0,1 procentinio punkto daugiau nei rugpjūčio pradžioje. Lietuvos darbo biržos duomenimis, rugsėjo 1 dieną šalyje buvo 162,3 tūkst. bedarbių, jaunų bedarbių iki 25 metų buvo 16,3 tūkstančio.


  2. Lietuvos švietimo sistema puoselėja negebėjimą mokytis (21)

Komentarai / 2014-09-04 16:53 / Arūnas Mark

Žiniasklaidoje – bruzdesys švietimo tema. Kasmetiniai egzaminų nuotykiai, pasipiktinę abiturientai, per maži mokytojų ir dėstytojų atlyginimai, abejones keliantis tikslinio finansavimo krepšelių paskirstymas, nauja aukštojo mokslo finansavimo pertvarka, apie kurią jokių konkrečių detalių nerasi nė su žiburiu. Ir taip toliau.


  3. Ką veikti tūkstančiams absolventų, kurie tapo bedarbiais? (63)

Aktualijos / 2014-09-01 09:21 / Erika Bružaitė

Šių metų vasarą studijas baigę absolventai galėjo rinktis – atostogauti, darbo ieškoti savo pastangomis ar pagalbos kreiptis į darbo biržą. Skaičiai džiugina: iš visų 6767 užsiregistravusiųjų darbą susirado net ketvirtadalis 1620 absolventų. Tačiau kaip paspartinti darbo paieškas ne tik likusiai daliai Lietuvos darbo biržoje užsiregistravusių jaunųjų bedarbių, bet ir tiems, kurie darbo nusprendė ieškotis savarankiškai?


  4. Vairuotojai – įspėti, bet vilkikų raktelių dar nepakabino

Rinkos pulsas / 2014-08-20 16:36 / Audrė Srėbailienė

Šios savaitės pradžioje 120 vilkikų vairuotojų rankose atsidūrė įspėjimo, kad bus atleisti iš darbo lapeliai. Tai kol kas – didžiausias smūgis, trinktelėjęs Lietuvos įmonėms po to, kai Rusija paskelbė maisto produktų embargą. Tvirčiausias sąsajas su Rusija turėjusi tarptautinių pervežimų bendrovė „Hofa“ jau padarė tai, ką padaryti privertė susiklosčiusi situacija – apie atleidimą iš darbo įspėjo 210 darbuotojų, kurių dauguma – vairuotojai. „Tai – šiandienės situacijos padiktuotas sprendimas. Įspėjome kone du trečdalius darbuotojų, bet tai anaiptol nereiškia, kad jie tikrai bus atleisti", - sakė „Hofa“ vadovas Dainius Drūteika.


  5. Atvykėlį iš Kazachstano sugniuždė Lietuvos valdininkai

Rinkos pulsas / 2014-08-17 17:04 / Eugenija Grižibauskienė

Iš Almatos į stažuotę atvykusio 24 metų Alibeko viešnagė Lietuvoje jau skaičiuojama ne dienomis, o valandomis. Tiksi paskutinės minutės, kurioms išsekus, jis bus laikomas nelegalu. Vaikinas į gimtinę išvyks nusivylęs lietuviška tvarka. Kazachas Alibekas Tuleuovas prieš kelerius metus Almatos (Kazachstanas) Tarptautinėje verslo akademijoje baigė buhalterinės apskaitos studijas.


  6. Nesvarbu, ką darytų vyriausybės, ateityje darbo nebus

Rinkos pulsas / 2014-08-07 09:10 / lrytas.lt

Laikraščio „The Wall Street Journal“ nuomonių skyrelyje buvęs Iždo sekretorius Lawrence'as Summersas atgaivino diskusiją tema, kuria 2012 metais mokslininkas, rašytojas ir verslininkas Vivekas Wadhwa šnekėjosi su ateitį prognozuojančiu mokslininku Ray Kurzweilu – apie ateitį be darbo. Jis atkartojo Peter`io Diamandis`o žodžius, pasak kurio mes žengiame nuo nepritekliaus istorijos į pertekliaus erą. Tada jis pastebėjo, kad technologijos, kurios atveria kelius šitam pertekliui, įgalina gaminti žymiai daugiau produkcijos, panaudojant daug mažiau žmonių.


  7. Dešimtmetė verslininkė pati rado būdą užsidirbti

Sėkmės istorijos / 2014-07-28 11:58 / Gintarė Rovaitė

Vilniaus centre galima pamatyti skelbimus, kuriuose siūloma už kelis litus išvesti pasivaikščioti šunį. „Mano verslas“, – taip šią veiklą apibūdino dešimtmetė Salomėja, šią vasarą nusprendusi pirmą kartą užsidirbti. Kol kas jaunajai verslininkei sekasi puikiai.


  8. Darbo biržose – šimtai šių metų universitetų absolventų

Aktualijos / 2014-07-23 10:44 / BNS ir lrytas.lt inf.

Į Lietuvos darbo biržą (LDB) kreipėsi šimtai šiemet universitetus baigusių absolventų. Kaip rašo „Lietuvos žinios“, daugiausia tarp jų – teisės, ekonomikos ir psichologijos studijas baigusių žmonių.


  9. Eilės prie pigaus alaus Kaune ilgesnės nei prie darbo biržos

Aktualijos / 2014-07-21 17:47 / Vėjūnė Inytė

Kauno miesto valdžia yra paskelbusi karą pseudobarams, kuriuose alkoholinių gėrimų galima įsigyti po 22 valandos. Galima įvairiai vertinti šių prekyviečių veiklą, tačiau klientų joms tikrai netrūksta ir dieną, ir naktį – tuo įsitikino „Laikinosios sostinės“ žurnalistai. Net 24 iš 30-ties barų – parduotuvių teisės kauniečius girdyti naktimis jau neteko. Keli smulkieji verslininkai dėl galimybės tęsti veiklą bylinėjasi teismuose, rašo „Lietuvos rytas“. Tačiau gyventojai skundžiasi, kad problemų kyla ne tiktai dėl naktį veikiančių barais paverstų kioskų.


  10. Milijonus uždirbantys dvidešimtmečiai šiandien nieko nebestebina

Sėkmės istorijos / 2014-07-20 10:52 / Daiva Lapėnaitė

Šešiaženkles sumas uždirbantys dvidešimtmečiai už Atlanto nieko nebestebina. Bet Europoje tai dar nedažnas reiškinys. Ypač retas – Italijoje. Bet vienas jaunuolis įrodė – viskas įmanoma, rašo "Lietuvos ryto" priedas "Rytai - Vakarai". Italijoje įkurti įmonę – sunku. Įkurti ją internete, remiantis nauja idėja, dar sunkiau. O padaryti tai vos perkopus dvidešimt metų – beveik neįmanoma. Tačiau Matteo Achilli tokius stereotipus sugriovė.


  11. Donalda Meiželytė: „Dabar mano dėmesio gviešiasi trys vyrai“

TV antena / 2014-07-07 15:51 / Erika Zabulėnienė

Vyras, kurį labiausiai mylėjo, – prieš dvejus metus miręs jos tėvas. O dabar ji tikina labiausiai mylinti Žiurkę. Toks dainininkės ir renginių vedėjos Donaldos Meiželytės (39 m.) katės vardas. Aplinkinius ji linksmina savo netramdomu temperamentu. Dainininkė mielai kviečiama vesti renginių, koncertuoti. Tad visi jos vasaros savaitgaliai užimti. Tačiau pakviesta vesti kelionių po Lietuvą laidą „Gyvenu čia“ („Lietuvos ryto“ TV) moteris mielai sutiko.


  12. G. Dzekunskas iš „Barclays“ turi idėjų Lietuvos universitetams

Studijos / 2014-06-30 10:21 / lrytas.lt

Didžiausios Lietuvoje veikiančios IT sektoriaus įmonės „Barclays Technology Centre Lithuania“ vadovas Giedrius Dzekunskas įsitikinęs, kad aukštosios mokyklos turėtų būti valdomos remiantis gerąja socialiai atsakingo verslo praktika. Verslo lyderis neabejoja, kad įmonių vadovų dalyvavimas universitetų valdyme yra ne galimybė, o būtinybė.


  13. Uždarbis iš voveraičių - 10 litų už kilogramą

Rinkos pulsas / 2014-06-20 20:56 / Vytenis Radžiūnas, lrt.lt

Daugiau nei du dešimtmečius dirbančios miško gėrybių supirktuvės, įsikūrusios Varėnoje, administratorė Aldona Juškevičienė sulaukė pirmųjų voveraičių. Numatydamos neblogą būsimą derlių grybų supirktuvės jau ruošia darbo vietas naujiems sezoniniams darbuotojams. „Darome sąrašus, bendraujame su Darbo birža, studentais. Ruošiamės darbui“, – kalbėjo A.Juškevičienė.


  14. Gavę diplomą į Darbo biržą patraukė 11 tūkst. absolventų

Rinkos pulsas / 2014-06-16 08:45 / BNS ir lrytas.lt inf.

Beveik 11 tūkst. aukštojo mokslo absolventų, pernai gavę diplomą, pasuko į Lietuvos darbo biržą, maždaug 5 tūkst. universitetų ir kolegijų absolventų darbo nerado ir metams besibaigiant. Savaitraštis „Veidas“ skaičiuoja, kad paruošti 5 tūkst. bedarbių kainavo maždaug 117 mln. litų (skaičiuota pagal vidutines metines studijų kainas – 6,9 tūkst. litų universitetuose ir 4,2 tūkst. kolegijose).


  15. Specialybę turi. O ar ras darbą?

Studijos / 2014-06-08 14:07 / Grėtė Lindartaitė

Šiais metais Kauno teritorinėje darbo biržoje jau užregistruota 5,9 tūkstančio jaunuolių. Kas penktas iš jų – su aukštuoju išsilavinimu.


  16. Daugiausiai bedarbių - Alytaus rajone

Rinkos pulsas / 2014-06-05 17:36 / BNS ir lrytas.lt inf.

Nedarbas Lietuvoje birželio pradžioje siekė 9,6 proc. - 0,6 procentinio punktu mažiau nei gegužės pradžioje ir 1,2 punkto mažiau nei prieš metus.


  17. Jaunimo užimtumą skatins savanorystės projektas

Rinkos pulsas / 2014-06-03 07:00 / lrytas.lt

Jaunimo užimtumą šalyje skatins startuojantis mokymų ir savanorysčių projektas „Savanorystės bendruomenės kūrimas ir vystymas“. Visoje Lietuvoje vykdomas projektas išmokys jaunus nedirbančius žmones kaip atrasti mėgiamą veiklą ir susikurti sėkmingą karjerą, o taip pat ir suteiks galimybę išbandyti save savanoriaujant skirtingose srityse.


  18. Filologai neketina visą gyvenimą tūnoti tik bibliotekose

Studijos / 2014-05-28 14:46 / lrytas.lt

Vilniaus universiteto Filologijos fakultete startavo Filologijos karjeros tinklas „Įkalbink sėkmę“. Tai yra Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto iniciatyva, vienijanti studentus ir pirmaujančias šalies verslo įmonės bei organizacijas.


  19. Daugiausiai bedarbių išleidžia Vytauto Didžiojo universitetas

Lietuvos diena / 2014-05-27 17:26 / „Lietuvos ryto“ televizija

Vienas iš keturių aukštąjį mokslą baigusių jaunuolių iš universiteto keliauja ne į darbą, o tiesiai į Darbo biržą. Statistika rodo, kad didžiausia bedarbių kalvė - Vytauto Didžiojo universitetas, kurio ketvirtadalis absolventų neranda darbo. Darbdaviai aiškina, kad jauni specialistai dažnai nesugeba praktiškai pritaikyti teorinių žinių. Švietimo ir mokslo ministras problemą ketina spręsti savaip - aukštąjį mokslą prieinamu darys tik išrinktiesiems.


  20. Maršrutinio taksi vairą Kaune sukioja ukrainietis istorikas

Radaras / 2014-05-27 06:58 / Arūnas Karaliūnas

„Kaune man viskas patinka“, – pokalbio metu nuolat kartojo 46 metų Henadijus Panjko, turintis Ukrainos piliečio pasą ir istorijos mokytojo diplomą. Kaune jis dirba mikroautobuso vairuotoju. H.Panjko nuo praėjusių metų spalio dirba Gintaro Raižio įmonėje ir vežioja keleivius 99-uoju numeriu pažymėtu mikroautobusu iš Urmo prekybos miestelio į Garliavos gyvenvietę.


Populiariausi per 24 val.