Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 613, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Premjeras - už liberalesnį užsieniečių įdarbinimą (7)

Rinkos pulsas / 2014-11-27 10:22 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvoje mažėjant gyventojų ir trūkstant darbo jėgos, reikėtų liberalizuoti užsieniečių įdarbinimą, mano premjeras Algirdas Butkevičius.


  2. Stinga statybininkų? Kvieskitės iš Ukrainos ir Baltarusijos (14)

Rinkos pulsas / 2014-11-26 11:42 / Audrė Srėbalienė

Daugiabučių atnaujinimas Lietuvoje įsibėgėjo: kitais metais jų turėtų būti pradėta renovuoti kone 1700. Tačiau jau dabar statybininkų, kurie imtųsi tokių darbų, savivaldybės ieško su žiburiu. Todėl svarstoma, kaip ir kiek įsileisti užsieniečių. Pastaruoju metu kone kas savaitę Lietuvoje patvirtinama apie 50–60 daugiabučių atnaujinimo projektų. Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, šiuo metu statybininkai darbuojasi 773 daugiabučiuose.


  3. Pats sau bosas gali būti ne kiekvienas (2)

Išmanyk / 2014-11-25 09:46 / Ugnius Babinskas

Kiek daug galime nuveikti su išmaniuoju telefonu rankose ar nešiojamuoju kompiuteriu ant kelių patogiai kiurksodami namie: bendrauti, pramogauti, studijuoti, tinginiauti. Tačiau ar galime dirbti? Galime, kai kas atsakys, bet geriau tai daryti darbovietėje prie stalo, o ne namie ant sofos. Kad ir kaip būtų, taip mano ne visi viršininkai.


  4. Duona kvepiantis biržiečių verslas veržiasi į pasaulį (80)

Verslo genas / 2014-11-18 10:21 / Eugenija Grižibauskienė

Vilniaus oro uosto išvykimo salės parduotuvėje, šalia suvenyrinių lininių staltiesių, molinukų, Lietuvą simbolizuojančių šokoladų, rudą noselę kaišioja „Liliputas“. Taip pavadintos „Biržų duonos“ kepykloje iškeptos duonos kepalėliai prašyte prašosi suteikti jiems galimybę iškeliauti į platųjį pasaulį. Vieną praėjusių metų gruodžio pavakarę Biržų padangė nušvito visomis spalvomis. Taip fejerverkų salvėmis buvo vainikuotas didžiausios šio miesto darbdavės „Biržų duonos“ 60-ies metų jubiliejus.


  5. Londono Sičio lietuvių klubas vienija profesionalus

TV antena / 2014-11-14 12:06 / lrytas.lt

„Esame labai veržlūs ir tuo labai išsiskiriame iš, sakykim, kolegų britų. Manau, jog taip yra todėl, kad užaugome besikeičiančioje visuomenėje. Po nepriklausomybės atgavimo mūsų valstybėje viskas labai greitai keitėsi, išmokome greitai adaptuotis prie besikeičiančios situacijos, todėl dabar mums yra lengva dirbti toje aplinkoje, kur viskas greitai kinta“, – teigia verslo ir pokyčių valdymo konsultante dirbanti Viktorija Vasiliauskaitė, išrinkta Londono Sičio lietuvių bendruomenės prezidente.


  6. Kur Lietuvoje rikiuojasi ilgiausios bedarbių eilės?

Rinkos pulsas / 2014-11-05 15:52 / lrytas.lt

Spalį įregistruota 28,8 tūkst. laisvų darbo vietų, arba 8,7 proc. daugiau nei prieš metus, skelbia Darbo birža.


  7. Suvalkijos sostinės bandelėmis lepinami ir japonai

Verslo genas / 2014-10-30 10:41 / Loreta Juodzevičienė

Prieš šešiolika metų Marijampolėje veiklą pradėjusi bendrovė „Mantinga“ Lietuvos rinkai siūlė iš Prancūzijos importuojamos produkcijos – šaldytų, paruoštų kepti duonos ir pyrago gaminių. Tačiau netrukus paaiškėjo, jog pirkėjams šie produktai pernelyg brangūs.


  8. Mirė vėžiu sirgusi moteris, kuriai valdininkai siūlė eiti dirbti

Nelaimės / 2014-10-17 09:44 / Kristina Karlonė („Lietuvos ryto“ televizija)

Mirtina liga sunkiai serganti, tačiau Nedarbingumo ir neįgalumo nustatymo tarnybos darbinga pripažinta kaunietė kito vizito dėl nedarbingumo nustatymo nebesulaukė. Moteris pralaimėjo kovą su liga. Tuo metu Nedarbingumo ir neįgalumo nustatymo tarnyba ir toliau tvirtina, kad 35 proc. darbingumas mirštančiai moteriai buvo nustatytas teisingai, ir kaltę meta medikams. Esą nustatinėjant darbingumą ji buvo pakankamai stipri, o jei per metus sveikata pablogėjo, naują darbingumo nustatymą turėjo rekomenduoti gydytojai.


  9. Nuo vėžio mirštanti moteris išspirta ieškotis darbo

Lietuvos diena / 2014-10-02 22:00 / „Lietuvos ryto“ televizija

Kaune – neįtikėtinas valdininkų cinizmas. Nuo vėžio mirštanti moteris valdininkų išspirta į gatvę ieškotis darbo. Paskutines dienas gyvenanti, nusilpusi, sunkiai vaikštanti, neįstengianti net apsirengti moteris nedarbingumą nustatančios tarnybos palaikyta galinčia dirbti ir išsiųsta į darbo biržą ieškotis darbo. Nedarbingumą nustatanti tarnyba aiškina, kad kaunietė jiems pasirodė galinti savimi pasirūpinti, todėl paliktas 35 procentų darbingumas, kuris nurodo, kad žmogus dar gali dirbti.


  10. Pasiūlymas nuo vėžio mirštančiai kaunietei – eik dirbti

Išklausykite / 2014-10-02 14:08 / Vilija

Tikrai nesu teisininkė ir įstatymų žinovė. Tiesiog noriu pasidalinti savo mintimis. Ši istorija nelinksma. Man 49 metai, sergu ūmine leukemija. Gydymas jau baigtas. Man nepavyko. Chemoterapija, kaulų čiulpų transplantacija – niekas nepadėjo. Liga agresyvi, forma ūminė, todėl nežinau, kiek dar turiu laiko, bet tikrai nedaug.


  11. Patėvį nužudęs vyras jau tiksėjo lyg uždelsto veikimo bomba

Kriminalai / 2014-09-30 06:53 / Daiva Zimblienė

Atšventęs savo 46-ąjį gimtadienį Medžiukų kaimo (Širvintų r.) gyventojas Romualdas P. susistumdė su patėviu. Jis nuvirto stačiais laiptais į rūsį ir žuvo. Apie tai, kad užmušė patėvį, vyriškis pirmiausia pranešė savo motinai 77 metų Lorai G. Ji tuo metu buvo išėjusi pas kaimynus pasirinkti obuolių.


  12. Kalinių grįžimas į gyvenimą: kai baisu net kalbėti telefonu

Likimai / 2014-09-29 11:03 / Rasita Andruškevičiūtė

Gyvename tarp turtingų ir nepasiturinčių žmonių, tarp protingų ir nelabai, tarp turinčių juodų žymių biografijose ir švariais gyvenimo aprašymais. Ir net jei priklausome pasiturinčių, inteligentiškų ir šiaip „gerųjų“ kategorijai, vis tiek randame kuo skųstis.


  13. Laukiamiausi skambučiai K. Lavrinovičiui – iš brolio ir agento

Krepšinis / 2014-09-26 14:51 / Tautvydas Mikalajūnas

Kšyštofas Lavrinovičius per karjerą yra rungtyniavęs septyniuose klubuose, pakeitęs ne vieną šalį, bet šio krepšinio sezono pradžia jam neįprasta. Ruduo jau įsibėgėjo, o 209 cm ūgio puolėjas dar nerado klubo. „Vis dar esu bedarbis. Eisiu į darbo biržą“, – nusijuokė netrukus 35-ąjį gimtadienį švęsiantis K.Lavrinovičius.


  14. Po tarnybos kariuomenėje lietuvis laimę rado Džibutyje

Sėkmės istorijos / 2014-09-20 21:43 / Andrius Vaitkevičius

Daugiau kaip 21 metus Lietuvos kariuomenėje tarnavęs Darius Zubrickas sako, kad šių metų pradžioje palikdamas tarnybą ir bandydamas integruotis į civilinį gyvenimą jis nerimavo – kam jis bus reikalingas, ar pavyks susirasti darbą, ar ne? Į savo CV ieškant darbo jis negavo nė vieno atsakymo. Nepaisant to, šiandien buvęs karys sėkmingai darbuojasi didelėje tarptautinėje kompanijoje, jo nuolatinio darbo vieta – Džibutis.


  15. Garsūs žmonės tikina: geriausias pomėgis - savęs lavinimas

Kelionės ir pomėgiai / 2014-09-16 19:06 / Iveta Skliutaitė

Rugsėjo 1-ąją išleidęs atžalas į mokslus dažnas pamąsto, kad ir pačiam vertėtų išmokti ko nors naujo ar pagilinti jau turimas žinias. Naujos žinios vieniems padeda kilti karjeros laiptais, kitiems keisti profesiją, tretiems – įgyti naują pomėgį. Atėjus rudeniui tarsi iš gausybės rago pasipylė siūlymai lankyti įvairias mokyklas, kursus, seminarus.


  16. Alytaus rajone - daugiausia bedarbių

Rinkos pulsas / 2014-09-05 12:24 / lrytas.lt

Nedarbas Lietuvoje rugsėjo pradžioje siekė 8,9 proc. - 0,1 procentinio punkto daugiau nei rugpjūčio pradžioje. Lietuvos darbo biržos duomenimis, rugsėjo 1 dieną šalyje buvo 162,3 tūkst. bedarbių, jaunų bedarbių iki 25 metų buvo 16,3 tūkstančio.


  17. Lietuvos švietimo sistema puoselėja negebėjimą mokytis

Komentarai / 2014-09-04 16:53 / Arūnas Mark

Žiniasklaidoje – bruzdesys švietimo tema. Kasmetiniai egzaminų nuotykiai, pasipiktinę abiturientai, per maži mokytojų ir dėstytojų atlyginimai, abejones keliantis tikslinio finansavimo krepšelių paskirstymas, nauja aukštojo mokslo finansavimo pertvarka, apie kurią jokių konkrečių detalių nerasi nė su žiburiu. Ir taip toliau.


  18. Ką veikti tūkstančiams absolventų, kurie tapo bedarbiais?

Aktualijos / 2014-09-01 09:21 / Erika Bružaitė

Šių metų vasarą studijas baigę absolventai galėjo rinktis – atostogauti, darbo ieškoti savo pastangomis ar pagalbos kreiptis į darbo biržą. Skaičiai džiugina: iš visų 6767 užsiregistravusiųjų darbą susirado net ketvirtadalis 1620 absolventų. Tačiau kaip paspartinti darbo paieškas ne tik likusiai daliai Lietuvos darbo biržoje užsiregistravusių jaunųjų bedarbių, bet ir tiems, kurie darbo nusprendė ieškotis savarankiškai?


  19. Vairuotojai – įspėti, bet vilkikų raktelių dar nepakabino

Rinkos pulsas / 2014-08-20 16:36 / Audrė Srėbailienė

Šios savaitės pradžioje 120 vilkikų vairuotojų rankose atsidūrė įspėjimo, kad bus atleisti iš darbo lapeliai. Tai kol kas – didžiausias smūgis, trinktelėjęs Lietuvos įmonėms po to, kai Rusija paskelbė maisto produktų embargą. Tvirčiausias sąsajas su Rusija turėjusi tarptautinių pervežimų bendrovė „Hofa“ jau padarė tai, ką padaryti privertė susiklosčiusi situacija – apie atleidimą iš darbo įspėjo 210 darbuotojų, kurių dauguma – vairuotojai. „Tai – šiandienės situacijos padiktuotas sprendimas. Įspėjome kone du trečdalius darbuotojų, bet tai anaiptol nereiškia, kad jie tikrai bus atleisti", - sakė „Hofa“ vadovas Dainius Drūteika.


  20. Atvykėlį iš Kazachstano sugniuždė Lietuvos valdininkai

Rinkos pulsas / 2014-08-17 17:04 / Eugenija Grižibauskienė

Iš Almatos į stažuotę atvykusio 24 metų Alibeko viešnagė Lietuvoje jau skaičiuojama ne dienomis, o valandomis. Tiksi paskutinės minutės, kurioms išsekus, jis bus laikomas nelegalu. Vaikinas į gimtinę išvyks nusivylęs lietuviška tvarka. Kazachas Alibekas Tuleuovas prieš kelerius metus Almatos (Kazachstanas) Tarptautinėje verslo akademijoje baigė buhalterinės apskaitos studijas.


Populiariausi per 24 val.