Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 635, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Jonavos jaunimui – paskutinė galimybė prisijungti prie projekto

Bendruomenės / 2015-01-27 06:40 / lrytas.lt

Nuo 2013 metų spalio mėn. Lietuvos darbo birža prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendina projektą „Pasitikėk savimi“, finansuojamą Europos socialinio fondo. Pagrindinis projekto tikslas – kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis skatinti jaunimo integraciją į darbo rinką ar švietimo sistemą teikiant socialinės reabilitacijos ir paruošimo užimtumui darbo rinkoje paslaugas.


  2. Tėviškės ilgesys grafą kamavo ir po Kalifornijos saule (62)

Likimai / 2015-01-26 13:42 / Ričardas Vitkus, „Lietuvos rytas“

Su jumis susitikęs amerikietis nepradės iškart aptarinėti reikalų, o iš pradžių pasiteiraus, kaip gyvena vaikai, šuniukas ar katytė. Jei amerikietis kvies į svečius, bet nepasakys, kokią dieną atvykti, tai – ne kvietimas. Taip apie gyvenimo už Atlanto ypatumus kalbėjo ilgai šioje šalyje gyvenęs Antanas Griškevičius (74 m.), pranešęs mums, kada apsilankyti, vadinasi, laukęs. 1972 metais į JAV emigravęs, o po trijų dešimtmečių vėl į Lietuvą grįžęs grafo titulą turintis vyras įsikūrė susigrąžintame Varputėnų dvare, kuriam puoselėti skyrė Amerikoje uždirbtus pinigus.


  3. Pareiškimas vėžiu sergantiems: kol dar kažką sugeba, gali dirbti (29)

Lietuvos diena / 2015-01-24 18:35 / „Lietuvos ryto“ televizija

Po skandalų kai itin sunkia vėžio forma sergantys žmonė Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos buvo išsiųsti į darbo biržą ieškotis darbo bandoma keisti nedarbingumo nustatymo tvarką. Atlikus vidaus auditą, nustatyta, kad dažnai nustatant darbingumą tas pats įstatymas buvo taikomas skirtingai. Be to paaiškėjo, kad nepagydoma liga sergantys ne tik buvo siunčiami ieškotis darbo, bet ir jiems skirtas nedarbingumo laikas gerokai trumpesnis nei kitomis ligomis sergantiems pacientams.


  4. „Nasdaq“ Vilniuje kuria naują Technologijų ir verslo centrą (4)

Rinkos pulsas / 2015-01-21 14:40 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Didžiausia pasaulyje vertybinių popierių biržų operatorė ir kapitalo rinkų technologijų tiekėja „Nasdaq“ Vilniuje kuria naują Technologijų ir verslo kompetencijų centrą.


  5. Į pagalbą ligoniams skuba ir lietuviškai kalbantis juodaodis (308)

Aktualijos / 2015-01-21 06:57 / Vygandas Trainys („Lietuvos rytas“)

Ar smarkiai nustebtumėte, jei, iškvietus greitosios medicinos pagalbos brigadą, pro duris įžengtų raudonu kostiumu vilkintis juodaodis paramedikas? Nemažai kauniečių tai jau patyrė ir nebesistebi lietuviškai kalbančiu atvykėliu iš Afrikos. Jei tarp visų Kaune gyvenančių užsieniečių būtų surengtas lietuvių kalbos žinių konkursas, Greitosios pagalbos stoties savanoris 24 metų Laurienas Niyitanga galėtų pretenduoti į jo lyderius.


  6. NBA skauto B. Matkevičiaus akiratyje – ir Lietuvos krepšininkai (3)

Krepšinis / 2015-01-20 06:48 / Kęstutis Rimkus („Lietuvos rytas")

Bostono „Celtics“ klube konsultantu dirbantis Benas Matkevičius tiki, kad 17 kartų NBA čempione tapusios komandos pergalės netrukus sugrįš, nors Bostono krepšininkai šį sezoną dažniau pralaimi nei laimi. Čempioniška dvasia čia įsismelkusi giliai.


  7. Merų rinkimai: žaidimo taisyklės naujos, žaidėjai tie patys (40)

Aktualijos / 2015-01-17 10:12 / Tadas Ignatavičius („Lietuvos rytas“)

Prie rinkimų starto linijos yra ir politikos naujokų, bet juos, regis, nustelbia daug kartų matyti veidai. Taip atrodo pretendentai į merus, kurie šiemet pirmąkart bus renkami tiesiogiai. Buvę ir esami miestų, rajonų vadovai, jų pavaduotojai, savivaldybių valdininkai, vienas kitas Seimo narys ar už jo borto atsidūręs politikas. Tokia tendencija krinta į akis pasižvalgius po pretendentų į merus sąrašus.


  8. Neišvengiama: Lietuvoje daugės specialistų iš kitų šalių (50)

Įžvalgos ir nuomonės / 2015-01-16 15:05 / LRT Radijo laida „Ryto garsai“, lrt.lt

Į Lietuvą dirbti atvažiuos vis daugiau specialistų iš kitų šalių, net jei tų specialistų bus pakankamai Lietuvoje, teigia Lietuvos darbo biržos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Puodžiukas. Anot jo, darbuotojus iš kitų šalių įsiveš patys darbdaviai.


  9. Įsibėgėja aktyviais darbo rinkoje išlikti padedantis projektas

Verslumas  / 2015-01-14 08:26 / lrytas.lt

Jau visus metus Lietuvos darbo birža įgyvendina projektą „Išlik aktyvus darbo rinkoje“. Projekto tikslas – padidinti jaunimo iki 29 metų, taikant Jaunimo garantijų iniciatyvą, vyresnių kaip 50 metų darbingo amžiaus žmonių ir ilgalaikių bedarbių galimybes įsidarbinti ir išlikti aktyviais darbo rinkoje.


  10. Darbo biržos prognozės: kokios profesijos šiemet sėkmingiausios? (2)

Studijos / 2015-01-12 11:44 / lrytas.lt

Abiturientai ir paskutinių gimnazijų klasių moksleiviai, jau studijuojantis jaunimas, mokytojai, lektoriai, dėstytojai ir rektoriai, darbo ieškantys ir darbą suteikiantys – visi, kuriems rūpi išsilavinimas ir karjera, jau planuoja vasario 5-7 dienomis atvykti į Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“. Čia vyks 13-oji tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2015“.


  11. Darbo ieškančiam jaunimui atsiveria naujos galimybės

Karjera / 2015-01-08 12:10 / Julija Dagytė

Beveik 84 procentai. Tiek darbo ieškančių jaunuolių Suomijoje 2011 m. gavo sėkmingą darbo pasiūlymą vos per pirmuosius tris mėnesius nuo užsiregistravimo darbo biržoje dienos. Tokių įspūdingų rezultatų suomiams leido pasiekti sėkmingai įgyvendinta Jaunimo garantijų iniciatyva.


  12. Bedarbiams – galimybė mokytis paklausių profesijų (1)

Verslumas  / 2015-01-07 08:26 / lrytas.lt

Praėjusių metų gruodį šalyje startavo projektas „Įgyk paklausią profesiją“, skirtas teritorinėse darbo biržose registruotiems bedarbiams. 3 tūkst. darbingo amžiaus nedirbančių gyventojų turi galimybę įgyti naują kvalifikaciją arba patobulinti turimą, dalyvaudami profesinio mokymo priemonėje. Šį projektą įgyvendina Lietuvos darbo birža Europos socialinio fondo lėšomis.


  13. Pianistas G. Januševičius koncertus paverčia nuotykiais

Scena / 2015-01-06 16:56 / Asta Andrikonytė („Lietuvos rytas“)

Ką gali žmonėms duoti klasikinė muzika 3D technologijų amžiuje, kai visi pojūčiai pasotinami kitokiais būdais? „Labai daug, – įsitikinęs Vokietijoje gyvenantis 29 metų pianistas Gintaras Januševičius. – Jaučiu pašaukimą mokyti žmones suprasti ir pamėgti klasikinę muziką. Mėgstu pasakoti jiems įdomias muzikines istorijas, rodyti dar negirdėtus kūrinius ar neįprastais rakursais pristatyti žinomus.“


  14. Vyresniojo amžiaus bedarbiams – naujos galimybės

Karjera / 2015-01-06 07:49 / lrytas.lt

Praėjusių metų gruodžio 3 d. buvo įvertintas Lietuvos darbo biržos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teiktas projektas „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“.


  15. Lietuvė su mylimuoju iš Martinikos išpažįsta tą pačią religiją

Likimai / 2015-01-03 16:49 / Orijus Gasanovas „Emigrantai“, lrt.lt

Iš Radviliškio rajone esančios Šeduvos kilusi Laima Markuckytė blaškosi po pasaulį: dvylika metų praleido Ispanijoje, o pastaruosius dvejus laimės ieško Prancūzijoje – 20 kilometrų nuo sostinės Paryžiaus esančiame Neuilly-sur-Marne miestelyje. Kaip ir tūkstančiai tautiečių iš Lietuvos Laima išvyko ekonominiais sumetimais – tikėjosi, kad toliau nuo namų bus lengviau uždirbti didesnius pinigus.


  16. Spąstai Lietuvos verslui: Rusijos rublis virsta kapeika

Rinkos pulsas / 2014-12-17 14:55 / Vakaris Deksnys („Lietuvos rytas“)

Dugnas pasiektas ir pramuštas: už eurą – 100 rublių. Tačiau pasidžiaugti klimpstančia Rusijos ekonomika kvaila: juk su savimi į liūną ji prigriebs ir ne vieną Lietuvos įmonę. „Dėl rublio nuvertėjimo kilo tikras sąmyšis. Vieni žmonės bėga pirkti užsienio valiutos, kiti skuba ją pardavinėti. Kol kas nelabai suprantama, kaip elgtis esant tokiai padėčiai“, – vakar „Lietuvos rytui“ sakė mūsų šalies komercijos atašė Rusijoje Remigijus Kabečius. Nieko nuostabaus, kad ne viena Maskvos keitykla vakar vietoj kursų iškabino užrašus „Valiutos nėra“.


  17. Seimas iš naujo patvirtino 2015 metų biudžetą

Aktualijos / 2014-12-11 17:08 / BNS ir lrytas.lt inf.

Seimas ketvirtadienį iš naujo patvirtino 2015 metų biudžetą - už svarbiausią kitų metų pajamų ir išlaidų planą balsavo 79 Seimo nariai, prieš - 14, o susilaikė 34 parlamentarai.


  18. Naujas projektas „Įgyk paklausią profesiją“

Karjera / 2014-12-11 15:14 / lrytas.lt

„Įgyk paklausią profesiją“ – startuojantis nuo gruodžio projektas, skirtas teritorinėse darbo biržose registruotiems bedarbiams. 3 tūkst. darbingo amžiaus nedirbančių gyventojų turi galimybę įgyti naują kvalifikaciją arba patobulinti turimą, dalyvaudami profesinio mokymo priemonėje. Šį projektą įgyvendina Lietuvos darbo birža Europos socialinio fondo lėšomis.


  19. Junkitės prie jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo

Aktualijos / 2014-12-11 15:06 / lrytas.lt

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau - Departamentas) kartu su Lietuvos darbo birža nuo 2015 m. ketina įgyvendinti bendrą projektą, kurio tikslas jauniems bedarbiams ir neaktyviems žmonėms suteikti pirminės intervencijos paslaugas, siekiant juos sugrąžinti į švietimo sistemą ar darbo rinką.


  20. Ar Lietuvos tinginių darbo vietas užims ukrainiečiai?

Komentarai / 2014-12-04 08:10 / „Laiko ženklai“

Lietuvos ekonomika atsidūrė tarp dviejų ugnių. Dėl emigracijos bei demografinės padėties mažėja gyventojų, o sykiu – ir darbo jėgos. Užtat lietuviškas kapitalas vis dažniau iškeliauja į užsienį.


Populiariausi per 24 val.