Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 643, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Pragėrusiems sveikatą – neįgalumas, pradirbusiems – abejingumas? (54)

Aktualijos / 2015-02-26 21:47 / Indrė Vainalavičiūtė

„Tas, kuris pragėrė sveikatą, valkatavo ir visai nesirūpino ateitimi, galiausiai be jokių sunkumų gauna neįgaliojo statusą ir jam niekuo nereikia rūpintis. Teko girdėti tokią frazę, jog girtuokliams reikia lengviau skirti tas neįgalumo išmokas, kad jie nesėdėtų ant sprando giminaičiams“, – ironizavo viename Lietuvos miestelyje gyvenanti Elena P. (pašnekovės pavardė redakcijai žinoma. – Aut.), prisiminusi savo patirtį, kai teko kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl neįgaliojo statuso suteikimo.


  2. Retins ilgalaikių bedarbių armiją (90)

Rinkos pulsas / 2015-02-18 15:29 / BNS ir lrytas.lt inf.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas pareiškė, kad ilgalaikių bedarbių išlaikymas valstybei brangiai kainuoja, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija „snaudžia“. Finansų ministro patarėja sako, kad tai gali paskatinti pertvarkyti socialinę nedarbo rėmimo sistemą.


  3. Į rinkimus – kaip į skaistyklą (24)

Komentarai / 2015-02-18 12:49 / Bronius Matelis

Artėjantys savivaldybių rinkimai padėjo atskleisti dar neregėtų dalykų. Pasirodo, jeigu nori sužinoti, kokių šunybių savo gyvenime yra pridaręs politikas, tereikia jam paskambinti ir pasakyti, kad Vidaus reikalų ministerijos duomenys rodo, kad esate teistas.


  4. Kam dirbti, jei bedarbio pašalpa didesnė už minimalią algą? (264)

Mano pinigai / 2015-02-16 17:07 / Vaidilutė Dovydaitytė (radijo stotis „M1 plius“)

Kam dirbti, jei didžiausia bedarbio pašalpa, kuri nuo sausio 1-osios pasistiebė kone iki 302 eurų, yra didesnė už minimalią algą? Kiekvienas Darbo biržoje prakalbintas žmogus patikins, kad braukti prakaito už 300 eurų atlygį – neverta. Juk bedarbio pašalpą galima gauti sėdint namuose, o štai važiuojant į darbą reikia dar ir kelionės išlaidų.


  5. Daugiau bedarbių mokysis darbo rinkoje paklausių profesijų

Karjera / 2015-02-16 13:40 / lrytas.lt

Sausį paklausių darbo rinkoje profesijų ir kompetencijų įgyti Lietuvos darbo birža nusiuntė per 1,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, iš jų –  kas antras neturėjo jokios kvalifikacijos ir kas penktas  buvo ilgalaikis bedarbis.


  6. Prognozė: registruotas nedarbas mažės (1)

Karjera / 2015-02-08 14:30 / lrytas.lt

Lietuvos darbo birža parengė 2015 metų darbo rinkos prognozę ir įsidarbinimo galimybių barometrus. Prognozė atlikta bendradarbiaujant su šalies darbdaviais – apklausus 4,3 tūkst. įmonių, kuriose dirba 280 tūkst. dirbančiųjų. Prognozės tikslas – padėti darbo ieškantiems žmonėms geriau apsispręsti planuojant karjerą, priimant sprendimus dėl profesinio rengimo ar perkvalifikavimo.


  7. Paskelbė profesijas, kurių patariama šiemet nesirinkti

Įžvalgos ir nuomonės / 2015-02-03 12:53 / Nerijus Povilaitis

Darbo birža paskelbė 2015 metų darbo rinkos prognozes. Šviesi ateitis šiemet laukia tik reklamos ir rinkodaros specialistų, pardavimo atstovų, informacinių technologijų specialistų, medikų, slaugytojų, sunkiasvorių autotransporto priemonių vairuotojų, siuvėjų, suvirintojų, statybininkų bei metalinių konstrukcijų ruošėjų – montuotojų. Kitų profesijų atstovų reikalai prastesni.


  8. Rusų šnipai Niujorke viliojo jaunas moteris

Įvykiai / 2015-01-29 07:48 / „Lietuvos rytas“

Daugeliui tradiciniai šnipų žaidimai jau atrodo pasenęs Šaltojo karo laikų simbolis. Bet Rusija ir toliau naudoja senoviškus informacijos rinkimo būdus. Tai patvirtino naujo šnipų tinklo Niujorke atskleidimas. 39 metų Jevgenijus Buriakovas, dirbęs Rusijos „Vnešekonombank“ Niujorko skyriuje, perduodavo surinktą informaciją dviem diplomatine tarnyba besidangsčiusiems patikėtiniams – 40 metų Rusijos ir JAV dvišalės prekybos atstovui Igoriui Sporyševui ir 27-erių misijos prie Jungtinių Tautų (JT) atašė Viktorui Podobnui.


  9. Tėviškės ilgesys grafą kamavo ir po Kalifornijos saule

Likimai / 2015-01-26 06:34 / Ričardas Vitkus, „Lietuvos rytas“

Su jumis susitikęs amerikietis nepradės iškart aptarinėti reikalų, o iš pradžių pasiteiraus, kaip gyvena vaikai, šuniukas ar katytė. Jei amerikietis kvies į svečius, bet nepasakys, kokią dieną atvykti, tai – ne kvietimas. Taip apie gyvenimo už Atlanto ypatumus kalbėjo ilgai šioje šalyje gyvenęs Antanas Griškevičius (74 m.), pranešęs mums, kada apsilankyti, vadinasi, laukęs. 1972 metais į JAV emigravęs, o po trijų dešimtmečių vėl į Lietuvą grįžęs grafo titulą turintis vyras įsikūrė susigrąžintame Varputėnų dvare, kuriam puoselėti skyrė Amerikoje uždirbtus pinigus.


  10. Jonavos jaunimui – paskutinė galimybė prisijungti prie projekto

Bendruomenės / 2015-01-25 15:20 / lrytas.lt

Nuo 2013 metų spalio mėn. Lietuvos darbo birža prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendina projektą „Pasitikėk savimi“, finansuojamą Europos socialinio fondo. Pagrindinis projekto tikslas – kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis skatinti jaunimo integraciją į darbo rinką ar švietimo sistemą teikiant socialinės reabilitacijos ir paruošimo užimtumui darbo rinkoje paslaugas.


  11. Pareiškimas vėžiu sergantiems: kol dar kažką sugeba, gali dirbti

Lietuvos diena / 2015-01-24 18:35 / „Lietuvos ryto“ televizija

Po skandalų kai itin sunkia vėžio forma sergantys žmonė Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos buvo išsiųsti į darbo biržą ieškotis darbo bandoma keisti nedarbingumo nustatymo tvarką. Atlikus vidaus auditą, nustatyta, kad dažnai nustatant darbingumą tas pats įstatymas buvo taikomas skirtingai. Be to paaiškėjo, kad nepagydoma liga sergantys ne tik buvo siunčiami ieškotis darbo, bet ir jiems skirtas nedarbingumo laikas gerokai trumpesnis nei kitomis ligomis sergantiems pacientams.


  12. „Nasdaq“ Vilniuje kuria naują Technologijų ir verslo centrą

Rinkos pulsas / 2015-01-21 14:40 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Didžiausia pasaulyje vertybinių popierių biržų operatorė ir kapitalo rinkų technologijų tiekėja „Nasdaq“ Vilniuje kuria naują Technologijų ir verslo kompetencijų centrą.


  13. Į pagalbą ligoniams skuba ir lietuviškai kalbantis juodaodis

Aktualijos / 2015-01-20 18:23 / Vygandas Trainys („Lietuvos rytas“)

Ar smarkiai nustebtumėte, jei, iškvietus greitosios medicinos pagalbos brigadą, pro duris įžengtų raudonu kostiumu vilkintis juodaodis paramedikas? Nemažai kauniečių tai jau patyrė ir nebesistebi lietuviškai kalbančiu atvykėliu iš Afrikos. Jei tarp visų Kaune gyvenančių užsieniečių būtų surengtas lietuvių kalbos žinių konkursas, Greitosios pagalbos stoties savanoris 24 metų Laurienas Niyitanga galėtų pretenduoti į jo lyderius.


  14. NBA skauto B. Matkevičiaus akiratyje – ir Lietuvos krepšininkai

Krepšinis / 2015-01-19 17:17 / Kęstutis Rimkus („Lietuvos rytas")

Bostono „Celtics“ klube konsultantu dirbantis Benas Matkevičius tiki, kad 17 kartų NBA čempione tapusios komandos pergalės netrukus sugrįš, nors Bostono krepšininkai šį sezoną dažniau pralaimi nei laimi. Čempioniška dvasia čia įsismelkusi giliai.


  15. Merų rinkimai: žaidimo taisyklės naujos, žaidėjai tie patys

Aktualijos / 2015-01-17 10:12 / Tadas Ignatavičius („Lietuvos rytas“)

Prie rinkimų starto linijos yra ir politikos naujokų, bet juos, regis, nustelbia daug kartų matyti veidai. Taip atrodo pretendentai į merus, kurie šiemet pirmąkart bus renkami tiesiogiai. Buvę ir esami miestų, rajonų vadovai, jų pavaduotojai, savivaldybių valdininkai, vienas kitas Seimo narys ar už jo borto atsidūręs politikas. Tokia tendencija krinta į akis pasižvalgius po pretendentų į merus sąrašus.


  16. Neišvengiama: Lietuvoje daugės specialistų iš kitų šalių

Įžvalgos ir nuomonės / 2015-01-16 15:05 / LRT Radijo laida „Ryto garsai“, lrt.lt

Į Lietuvą dirbti atvažiuos vis daugiau specialistų iš kitų šalių, net jei tų specialistų bus pakankamai Lietuvoje, teigia Lietuvos darbo biržos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Puodžiukas. Anot jo, darbuotojus iš kitų šalių įsiveš patys darbdaviai.


  17. Įsibėgėja aktyviais darbo rinkoje išlikti padedantis projektas

Verslumas  / 2015-01-13 08:22 / lrytas.lt

Jau visus metus Lietuvos darbo birža įgyvendina projektą „Išlik aktyvus darbo rinkoje“. Projekto tikslas – padidinti jaunimo iki 29 metų, taikant Jaunimo garantijų iniciatyvą, vyresnių kaip 50 metų darbingo amžiaus žmonių ir ilgalaikių bedarbių galimybes įsidarbinti ir išlikti aktyviais darbo rinkoje.


  18. Darbo biržos prognozės: kokios profesijos šiemet sėkmingiausios?

Studijos / 2015-01-12 11:03 / lrytas.lt

Abiturientai ir paskutinių gimnazijų klasių moksleiviai, jau studijuojantis jaunimas, mokytojai, lektoriai, dėstytojai ir rektoriai, darbo ieškantys ir darbą suteikiantys – visi, kuriems rūpi išsilavinimas ir karjera, jau planuoja vasario 5-7 dienomis atvykti į Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“. Čia vyks 13-oji tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2015“.


  19. Darbo ieškančiam jaunimui atsiveria naujos galimybės

Karjera / 2015-01-08 12:10 / Julija Dagytė

Beveik 84 procentai. Tiek darbo ieškančių jaunuolių Suomijoje 2011 m. gavo sėkmingą darbo pasiūlymą vos per pirmuosius tris mėnesius nuo užsiregistravimo darbo biržoje dienos. Tokių įspūdingų rezultatų suomiams leido pasiekti sėkmingai įgyvendinta Jaunimo garantijų iniciatyva.


  20. Vyresniojo amžiaus bedarbiams – naujos galimybės

Karjera / 2015-01-06 07:38 / lrytas.lt

Praėjusių metų gruodžio 3 d. buvo įvertintas Lietuvos darbo biržos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teiktas projektas „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“.


Populiariausi per 24 val.