Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 766, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Gal ši moteris sapnuoja košmarą? Ne, tai vyksta iš tiesų (76)

Man rūpi / 2015-11-24 17:06 / Suvalkietė

Sekmadienį „Lietuvos ryto“ televizijos žinių reportažas mane apstulbino. Net kraujas užvirė dėl pamatytos neteisybės. Reportaže buvo pasakojama, kaip marijampolietė bedarbė Irma Subačienė susimokėjo 500 eurų už slaugytojos kursus, kad galėtų susirasti darbą.


  2. Jungtinis projektas jaunimui

Karjera / 2015-11-20 13:52 / lrytas.lt

Jaunimo užimtumo skatinimas yra prioritetinė sritis, kur investicijų grąža ir nauda yra neabejotina ir ilgalaikė.


  3. Efektyvesniam darbui – naujos sistemos funkcijos

Verslumas  / 2015-11-20 13:21 / lrytas.lt

Lietuvos darbo birža pradeda įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo stebėsenos modulio sukūrimas“, kuris išplės esamos informacinės sistemos funkcijas.


  4. NDNT – įstaiga, kur prasideda neįgaliųjų socialinė integracija

Aktualijos / 2015-11-20 11:51 / Aldona Milieškienė

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) šiemet mini 10-ąsias veiklos metines. 2005-aisiais perėmusi iki tol veikusios Medicininės socialinės ekspertizės komisijos funkcijas, ji pradėjo įgyvendinti naują neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo modelį, kai vertinant asmens būklę atsižvelgiama ne tik į medicininį, bet ir į socialinį faktorių. NDNT dažnai vadinama pirmąja įstaiga, nuo kurios prasideda žmonių su negalia socialinė integracija. Apie tai, kaip ši tarnyba palengvina jų sugrąžinimą į visavertį gyvenimą, kalbamės su NDNT direktoriumi Manfredu Žymantu.


  5. Šių metų darbo rinkoje – nedarbo mažėjimas

Aktualijos / 2015-11-13 11:16 / lrytas.lt

Rudens sezonui įsibėgėjus, darbo rinka tapo ramesnė. Daugiau darbo pasiūlymų buvo pateikta garo variklių ir katilų operatoriams, siuvėjams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams.


  6. Naujos metodinės priemonės – darbui su klientais gerinti

Karjera / 2015-11-12 17:26 / lrytas.lt

Lietuvos darbo birža, tęsdama bendradarbiavimą su Švietimo mainų paramos fondu, lapkričio 9 d. jaunimo darbo centrų (JDC) darbuotojams ir teritorinių darbo biržų konsultantams organizavo seminarą „Karjeros kompetencijų ugdymas, taikant „Euroguidance“ ir „Europass“ projektų parengtas metodines priemones“.


  7. Verslą pradėjęs neįgalus bedarbis – sugniuždytas (1)

Rinkos pulsas / 2015-11-09 12:23 / Sigita Purytė

Valstybė davė, valstybė atėmė. Kas kaltas? Tokį rebusą gali tekti spręsti Kurmaičių gyventojui Edvardui Kripui. Neįgalus, vos 20 procentų darbingas vyras iš valstybės gavo paramą ir pradėjo kurti triušių veisyklą. Tačiau vienas konfliktas su Darbo birža sėkmės istoriją pavertė pragaru – ir taip įsiskolinusiam vyrui gali tekti grąžinti valstybės jam skirtus dešimtis tūkstančių litų.


  8. Paklausi profesija – galimybė sėkmingai grįžti į darbo rinką

Karjera / 2015-11-06 10:20 / lrytas.lt

Nerandant darbo pagal turimą ar įgytą profesiją dažnas pagalvoja apie emigraciją, nors ir ten dažnai tenka dirbti ne pagal turimą kvalifikaciją.


  9. Kražių skerdiką išdavė krauju aptaškyti eurai

Kriminalai / 2015-11-06 08:30 / Gintaras Šiuparys, Ričardas Vitkus („Lietuvos rytas“)

Vieniems Kražių gyventojams Rimantas Bekintis buvo valkataujantis girtuoklis, kiti jį buvo įsidėmėję kaip smulkų vagišių, treti – kaip mėgėją talžyti sugyventinę. Tačiau tik po skerdynių visi krūptelėjo – šalia vaikščiojo monstras. „Jis nėra pakėlęs balso, nors į parduotuvę pirkti svaigalų neretai ateidavo po kelis kartus per dieną. Nieko bloga neįtarėme ir trečiadienį, kai jis kraujuojančia ranka ištiesė kruviną 5 eurų banknotą“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo prie Kražių bažnyčios esančios parduotuvės darbuotojos.


  10. EURES renginiai lapkričio mėnesį

Aktualijos / 2015-11-05 16:32 / lrytas.lt

Europos Sąjungos laisvo darbuotojų judėjimo principas – tai viena svarbiausių ES piliečių teisių. Vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių renkasi galimybę gyventi ir dirbti kitoje šalyje.


  11. „Vilniaus energija“ atleidžia daugiau nei šimtą darbuotojų

Rinkos pulsas / 2015-10-29 13:38 / lrytas.lt

„Vilniaus energija“ ketvirtadienį, spalio 29-ąją, informavo Lietuvos darbo biržą apie planuojamą reorganizaciją, kurios metu darbo neteks 114 Vilniaus trečiosios termofikacinės elektrinės (VE-3) darbuotojų.


  12. Profesinis mokymas padeda įgyvendinti svajones

Rinkos pulsas / 2015-10-27 07:00 / Viktorija Dačinskaitė

Nors ilgą laiką profesinį mokymą nukonkuruodavo aukštųjų mokyklų siūlomos studijų programos, pastaraisiais metais profesinio mokymo įstaigų suolai vis pilnesni. Šiuo metu įgyti profesiją siekia per 46 tūkst. asmenų, – 2 proc. daugiau nei praėjusiais mokslo metais. Vis dažniau šias mokymo įstaigas pasirenka ir aukštąjį išsilavinimą turintis jaunimas – norinčių mokytis amato pernai padaugėjo net keturis su puse karto.


  13. Ar Lietuva tikrai yra pasirengusi sutikti pabėgėlius?

Aktualijos / 2015-10-23 15:08 / Indrė Vainalavičiūtė

Už pabėgėlių integraciją Lietuvoje atsakingi pareigūnai rengiasi kelionei į Vokietiją, kur savo akimis pamatys, kaip vokiečiams sekasi tvarkytis su tūkstančiais šalį užplūdusių migrantų. Įvairūs pasirengimo darbai verda ir Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje. „Lietuva pasirengusi priimti pabėgėlius“, – įsitikinęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis. Ar tikrai? „Lietuva pasirengusi priimti pabėgėlius“, – įsitikinęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis.


  14. Avarija sutraiškė gyvenimą. Darbo birža – viltį įsidarbinti

Istorijos / 2015-10-23 10:51 / Sigita Purytė

Kėdainių darbo biržoje neįgalusis nelaukiamas – įstaiga neskuba padėti jam rasti darbo. Bent jau taip jaučiasi kėdainiškis Alius Šaučikovas. 28-erių vyras tikisi, kad pasidalijęs savo gyvenimo istorija sugebės gauti trokštamą darbą. „Prašykite ir jums bus duota, ieškokite ir rasite, belskite ir jums bus atidaryta“, – tokiais žodžiais iš Biblijos man parašė anksčiau buvęs turtingas emigrantas, dabar – neįgalus bedarbis A.Šaučikovas.


  15. Dėl žvynelinės moterį net Darbo birža išvarė pro duris

Ligos ir gydymas / 2015-10-21 10:32 / Danutė Jonušienė

Ką jaučia sergantys žvyneline? Kodėl du trečdaliai jų vartoja antidepresantus? Prieš 25 metus susirgusi šia liga valstybės tarnautoja Lina Šlamienė (40 m.) jau gali drąsiai vilkėti juodą suknelę. Kol nebuvo skirta biologinė terapija, moteris nedrįso rengtis šia suknele, nes ji būtų nusėta pleiskanomis. Lina nebijo ištiesti rankos, apsikabinti sveikinantis, sėdėti greta nepažįstamų ir stovėti prieš televizijos kameras. Keturiasdešimtmetė istorikė jau ketvirtį amžiaus vadina žvynelinę savo palydove.


  16. Verslininkai pliekia darbo biržos „auklėtinius“

Rinkos pulsas / 2015-10-16 12:44 / Eugenija Grižibauskienė

„Šiuo metu turime apie 150 tūkst. bedarbių, bet tik apie 50 tūkst. yra tikrieji bedarbiai, o kiti – paprasčiausi tinginiai“, – esamą situaciją darbo rinkoje apibūdino Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos viceprezidentas Vidmantas Vikšraitis. Šiomis dienomis vykstančioje tarptautinėje parodoje „Baltic Fashion & Textile Vilnius“ penktadienį surengtoje apvalaus stalo diskusijoje apie aprangos ir tekstilės sektoriaus užimtumo galimybes buvo išsakyta nemažai priekaištų šiandieniniams bedarbiams ir profesinėms mokykloms.


  17. Bedarbiai pabėgėliai greičiausiai negalės gyventi didmiesčiuose

Aktualijos / 2015-10-15 11:53 / BNS ir lrytas.lt inf.

Per pirminį trijų mėnesių integracijos laikotarpį darbo nesusiradę pabėgėliai neturės galimybių apsigyventi didžiuosiuose šalies miestuose, ypač sostinėje, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis.


  18. Taupymo diržai verš skaudžiai, bet skausmą galima ir sušvelninti

Įžvalgos ir nuomonės / 2015-10-13 12:16 / lrytas.lt, Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt

Net 98 proc. Lietuvos verslo finansuojama bankų paskolomis. Pasekmės – neišnaudotos augimo galimybės ir menkas atsparumas išoriniams šokams. Gyvesnė kapitalo rinka gali sušvelninti „diržų veržimosi“ grėsmę. O ji atsiras, kai sumažės 30 proc. Lietuvos biudžeto šiandien sudaranti ES parama. Taip LRT.lt sako vertybinių popierių biržos NASDAQ OMX Baltijos rinkos vadovė Arminta Saladžienė.


  19. Lietuvos darbo biržos veikla įvertinta EK ekspertų grupės

Aktualijos / 2015-10-10 07:28 / lrytas.lt

Spalio 5-7 d. Lietuvos darbo biržoje ir Kauno teritorinės darbo biržos Kaišiadorių skyriuje lankėsi Europos Komisijos sudaryta lyginamosios analizės ir mokymo ekspertų grupė.


  20. Pasibaigus turui, prasideda veiklos jaunimui visoje Lietuvoje

Karjera / 2015-10-09 11:10 / lrytas.lt

Visą rugsėjo mėnesį po Lietuvos mažuosius miestus ir miestelius keliavo Jaunimo garantijų renginių turas, skirtas savo profesinio kelio ieškančiam jaunimui. Žinomo teatro „Kitas kampas“ aktoriai kvietė jaunuolius įsitraukti į įvairius improvizacinius žaidimus, išbandyti įvairius profesinius siužetus ir taip geriau pažinti save. Šie Jaunimo garantijų renginiai buvo įžanga į konkrečias projektines veiklas.


Populiariausi per 24 val.