Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 620, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Spąstai Lietuvos verslui: Rusijos rublis virsta kapeika (285)

Rinkos pulsas / 2014-12-17 14:55 / Vakaris Deksnys („Lietuvos rytas“)

Dugnas pasiektas ir pramuštas: už eurą – 100 rublių. Tačiau pasidžiaugti klimpstančia Rusijos ekonomika kvaila: juk su savimi į liūną ji prigriebs ir ne vieną Lietuvos įmonę. „Dėl rublio nuvertėjimo kilo tikras sąmyšis. Vieni žmonės bėga pirkti užsienio valiutos, kiti skuba ją pardavinėti. Kol kas nelabai suprantama, kaip elgtis esant tokiai padėčiai“, – vakar „Lietuvos rytui“ sakė mūsų šalies komercijos atašė Rusijoje Remigijus Kabečius. Nieko nuostabaus, kad ne viena Maskvos keitykla vakar vietoj kursų iškabino užrašus „Valiutos nėra“.


  2. Seimas iš naujo patvirtino 2015 metų biudžetą (9)

Aktualijos / 2014-12-11 17:08 / BNS ir lrytas.lt inf.

Seimas ketvirtadienį iš naujo patvirtino 2015 metų biudžetą - už svarbiausią kitų metų pajamų ir išlaidų planą balsavo 79 Seimo nariai, prieš - 14, o susilaikė 34 parlamentarai.


  3. Naujas projektas „Įgyk paklausią profesiją“

Karjera / 2014-12-11 15:14 / lrytas.lt

„Įgyk paklausią profesiją“ – startuojantis nuo gruodžio projektas, skirtas teritorinėse darbo biržose registruotiems bedarbiams. 3 tūkst. darbingo amžiaus nedirbančių gyventojų turi galimybę įgyti naują kvalifikaciją arba patobulinti turimą, dalyvaudami profesinio mokymo priemonėje. Šį projektą įgyvendina Lietuvos darbo birža Europos socialinio fondo lėšomis.


  4. Junkitės prie jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo

Aktualijos / 2014-12-11 15:06 / lrytas.lt

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau - Departamentas) kartu su Lietuvos darbo birža nuo 2015 m. ketina įgyvendinti bendrą projektą, kurio tikslas jauniems bedarbiams ir neaktyviems žmonėms suteikti pirminės intervencijos paslaugas, siekiant juos sugrąžinti į švietimo sistemą ar darbo rinką.


  5. Ar Lietuvos tinginių darbo vietas užims ukrainiečiai?

Komentarai / 2014-12-04 08:10 / „Laiko ženklai“

Lietuvos ekonomika atsidūrė tarp dviejų ugnių. Dėl emigracijos bei demografinės padėties mažėja gyventojų, o sykiu – ir darbo jėgos. Užtat lietuviškas kapitalas vis dažniau iškeliauja į užsienį.


  6. Lietuvius prie vairo keičia ukrainiečiai (1)

Rinkos pulsas / 2014-12-03 15:17 / Loreta Juodzevičienė („Lietuvos rytas“)

„Lietuvoje nėra vairuotojų. Arba nėra tokio lygio, kokio mes reikalaujame“, – teigė transporto įmonės savininkai, įdarbinę kelias dešimtis ukrainiečių. Netoli Marijampolės, Liudvinavo miestelio pakraštyje, įsikūrusią tarptautinio automobilių gabenimo įmonę „Ipukis“ solidaus amžiaus ukrainietis iš Dnepropetrovsko Mykola atrado prieš ketverius metus.


  7. Vaistininkai Lietuvoje – ties išsekimo riba

Rinkos pulsas / 2014-12-02 16:33 / Aida Murauskaitė („Lietuvos rytas")

36 darbo valandų savaitė ir 35 dienos kasmetinių atostogų. Taip privilegijuoti tie, kurie dirbdami patiria didelę protinę ir emocinę įtampą. Tarp jų, pasirodo, yra ir vaistininkai. Vaistinių asociacija siekia, kad tokia išimtis būtų panaikinta – mat farmacininkų darbo sąlygos jau seniai pasikeitusios. Tačiau valdžia kol kas linkusi išlaikyti privilegijas. Tvarka, apibrėžianti farmacininkų darbo laiką, buvo nustatyta 2003-iaisiais Vyriausybės nutarimais. Tačiau dabar jau retoje vaistinėje gaminami vaistai, tad lengvatos nebereikalingos.


  8. Premjeras - už liberalesnį užsieniečių įdarbinimą

Rinkos pulsas / 2014-11-27 10:22 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvoje mažėjant gyventojų ir trūkstant darbo jėgos, reikėtų liberalizuoti užsieniečių įdarbinimą, mano premjeras Algirdas Butkevičius.


  9. Stinga statybininkų? Kvieskitės iš Ukrainos ir Baltarusijos

Rinkos pulsas / 2014-11-26 11:42 / Audrė Srėbalienė

Daugiabučių atnaujinimas Lietuvoje įsibėgėjo: kitais metais jų turėtų būti pradėta renovuoti kone 1700. Tačiau jau dabar statybininkų, kurie imtųsi tokių darbų, savivaldybės ieško su žiburiu. Todėl svarstoma, kaip ir kiek įsileisti užsieniečių. Pastaruoju metu kone kas savaitę Lietuvoje patvirtinama apie 50–60 daugiabučių atnaujinimo projektų. Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, šiuo metu statybininkai darbuojasi 773 daugiabučiuose.


  10. Pats sau bosas gali būti ne kiekvienas

Išmanyk / 2014-11-25 09:46 / Ugnius Babinskas

Kiek daug galime nuveikti su išmaniuoju telefonu rankose ar nešiojamuoju kompiuteriu ant kelių patogiai kiurksodami namie: bendrauti, pramogauti, studijuoti, tinginiauti. Tačiau ar galime dirbti? Galime, kai kas atsakys, bet geriau tai daryti darbovietėje prie stalo, o ne namie ant sofos. Kad ir kaip būtų, taip mano ne visi viršininkai.


  11. Duona kvepiantis biržiečių verslas veržiasi į pasaulį

Verslo genas / 2014-11-18 10:21 / Eugenija Grižibauskienė

Vilniaus oro uosto išvykimo salės parduotuvėje, šalia suvenyrinių lininių staltiesių, molinukų, Lietuvą simbolizuojančių šokoladų, rudą noselę kaišioja „Liliputas“. Taip pavadintos „Biržų duonos“ kepykloje iškeptos duonos kepalėliai prašyte prašosi suteikti jiems galimybę iškeliauti į platųjį pasaulį. Vieną praėjusių metų gruodžio pavakarę Biržų padangė nušvito visomis spalvomis. Taip fejerverkų salvėmis buvo vainikuotas didžiausios šio miesto darbdavės „Biržų duonos“ 60-ies metų jubiliejus.


  12. Londono Sičio lietuvių klubas vienija profesionalus

TV antena / 2014-11-14 12:06 / lrytas.lt

„Esame labai veržlūs ir tuo labai išsiskiriame iš, sakykim, kolegų britų. Manau, jog taip yra todėl, kad užaugome besikeičiančioje visuomenėje. Po nepriklausomybės atgavimo mūsų valstybėje viskas labai greitai keitėsi, išmokome greitai adaptuotis prie besikeičiančios situacijos, todėl dabar mums yra lengva dirbti toje aplinkoje, kur viskas greitai kinta“, – teigia verslo ir pokyčių valdymo konsultante dirbanti Viktorija Vasiliauskaitė, išrinkta Londono Sičio lietuvių bendruomenės prezidente.


  13. Kur Lietuvoje rikiuojasi ilgiausios bedarbių eilės?

Rinkos pulsas / 2014-11-05 15:52 / lrytas.lt

Spalį įregistruota 28,8 tūkst. laisvų darbo vietų, arba 8,7 proc. daugiau nei prieš metus, skelbia Darbo birža.


  14. Suvalkijos sostinės bandelėmis lepinami ir japonai

Verslo genas / 2014-10-30 10:41 / Loreta Juodzevičienė

Prieš šešiolika metų Marijampolėje veiklą pradėjusi bendrovė „Mantinga“ Lietuvos rinkai siūlė iš Prancūzijos importuojamos produkcijos – šaldytų, paruoštų kepti duonos ir pyrago gaminių. Tačiau netrukus paaiškėjo, jog pirkėjams šie produktai pernelyg brangūs.


  15. Mirė vėžiu sirgusi moteris, kuriai valdininkai siūlė eiti dirbti

Nelaimės / 2014-10-17 09:44 / Kristina Karlonė („Lietuvos ryto“ televizija)

Mirtina liga sunkiai serganti, tačiau Nedarbingumo ir neįgalumo nustatymo tarnybos darbinga pripažinta kaunietė kito vizito dėl nedarbingumo nustatymo nebesulaukė. Moteris pralaimėjo kovą su liga. Tuo metu Nedarbingumo ir neįgalumo nustatymo tarnyba ir toliau tvirtina, kad 35 proc. darbingumas mirštančiai moteriai buvo nustatytas teisingai, ir kaltę meta medikams. Esą nustatinėjant darbingumą ji buvo pakankamai stipri, o jei per metus sveikata pablogėjo, naują darbingumo nustatymą turėjo rekomenduoti gydytojai.


  16. Nuo vėžio mirštanti moteris išspirta ieškotis darbo

Lietuvos diena / 2014-10-02 22:00 / „Lietuvos ryto“ televizija

Kaune – neįtikėtinas valdininkų cinizmas. Nuo vėžio mirštanti moteris valdininkų išspirta į gatvę ieškotis darbo. Paskutines dienas gyvenanti, nusilpusi, sunkiai vaikštanti, neįstengianti net apsirengti moteris nedarbingumą nustatančios tarnybos palaikyta galinčia dirbti ir išsiųsta į darbo biržą ieškotis darbo. Nedarbingumą nustatanti tarnyba aiškina, kad kaunietė jiems pasirodė galinti savimi pasirūpinti, todėl paliktas 35 procentų darbingumas, kuris nurodo, kad žmogus dar gali dirbti.


  17. Pasiūlymas nuo vėžio mirštančiai kaunietei – eik dirbti

Išklausykite / 2014-10-02 14:08 / Vilija

Tikrai nesu teisininkė ir įstatymų žinovė. Tiesiog noriu pasidalinti savo mintimis. Ši istorija nelinksma. Man 49 metai, sergu ūmine leukemija. Gydymas jau baigtas. Man nepavyko. Chemoterapija, kaulų čiulpų transplantacija – niekas nepadėjo. Liga agresyvi, forma ūminė, todėl nežinau, kiek dar turiu laiko, bet tikrai nedaug.


  18. Patėvį nužudęs vyras jau tiksėjo lyg uždelsto veikimo bomba

Kriminalai / 2014-09-30 06:53 / Daiva Zimblienė

Atšventęs savo 46-ąjį gimtadienį Medžiukų kaimo (Širvintų r.) gyventojas Romualdas P. susistumdė su patėviu. Jis nuvirto stačiais laiptais į rūsį ir žuvo. Apie tai, kad užmušė patėvį, vyriškis pirmiausia pranešė savo motinai 77 metų Lorai G. Ji tuo metu buvo išėjusi pas kaimynus pasirinkti obuolių.


  19. Kalinių grįžimas į gyvenimą: kai baisu net kalbėti telefonu

Likimai / 2014-09-29 11:03 / Rasita Andruškevičiūtė

Gyvename tarp turtingų ir nepasiturinčių žmonių, tarp protingų ir nelabai, tarp turinčių juodų žymių biografijose ir švariais gyvenimo aprašymais. Ir net jei priklausome pasiturinčių, inteligentiškų ir šiaip „gerųjų“ kategorijai, vis tiek randame kuo skųstis.


  20. Laukiamiausi skambučiai K. Lavrinovičiui – iš brolio ir agento

Krepšinis / 2014-09-26 14:51 / Tautvydas Mikalajūnas

Kšyštofas Lavrinovičius per karjerą yra rungtyniavęs septyniuose klubuose, pakeitęs ne vieną šalį, bet šio krepšinio sezono pradžia jam neįprasta. Ruduo jau įsibėgėjo, o 209 cm ūgio puolėjas dar nerado klubo. „Vis dar esu bedarbis. Eisiu į darbo biržą“, – nusijuokė netrukus 35-ąjį gimtadienį švęsiantis K.Lavrinovičius.


Populiariausi per 24 val.