Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 591, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Darbo biržose – šimtai šių metų universitetų absolventų (28)

Aktualijos / 2014-07-23 10:44 / BNS ir lrytas.lt inf.

Į Lietuvos darbo biržą (LDB) kreipėsi šimtai šiemet universitetus baigusių absolventų. Kaip rašo „Lietuvos žinios“, daugiausia tarp jų – teisės, ekonomikos ir psichologijos studijas baigusių žmonių.


  2. Eilės prie pigaus alaus Kaune ilgesnės nei prie darbo biržos (50)

Aktualijos / 2014-07-21 17:47 / Vėjūnė Inytė

Kauno miesto valdžia yra paskelbusi karą pseudobarams, kuriuose alkoholinių gėrimų galima įsigyti po 22 valandos. Galima įvairiai vertinti šių prekyviečių veiklą, tačiau klientų joms tikrai netrūksta ir dieną, ir naktį – tuo įsitikino „Laikinosios sostinės“ žurnalistai. Net 24 iš 30-ties barų – parduotuvių teisės kauniečius girdyti naktimis jau neteko. Keli smulkieji verslininkai dėl galimybės tęsti veiklą bylinėjasi teismuose, rašo „Lietuvos rytas“. Tačiau gyventojai skundžiasi, kad problemų kyla ne tiktai dėl naktį veikiančių barais paverstų kioskų.


  3. Milijonus uždirbantys dvidešimtmečiai šiandien nieko nebestebina (22)

Sėkmės istorijos / 2014-07-20 10:52 / Daiva Lapėnaitė

Šešiaženkles sumas uždirbantys dvidešimtmečiai už Atlanto nieko nebestebina. Bet Europoje tai dar nedažnas reiškinys. Ypač retas – Italijoje. Bet vienas jaunuolis įrodė – viskas įmanoma, rašo "Lietuvos ryto" priedas "Rytai - Vakarai". Italijoje įkurti įmonę – sunku. Įkurti ją internete, remiantis nauja idėja, dar sunkiau. O padaryti tai vos perkopus dvidešimt metų – beveik neįmanoma. Tačiau Matteo Achilli tokius stereotipus sugriovė.


  4. Donalda Meiželytė: „Dabar mano dėmesio gviešiasi trys vyrai“

TV antena / 2014-07-07 15:51 / Erika Zabulėnienė

Vyras, kurį labiausiai mylėjo, – prieš dvejus metus miręs jos tėvas. O dabar ji tikina labiausiai mylinti Žiurkę. Toks dainininkės ir renginių vedėjos Donaldos Meiželytės (39 m.) katės vardas. Aplinkinius ji linksmina savo netramdomu temperamentu. Dainininkė mielai kviečiama vesti renginių, koncertuoti. Tad visi jos vasaros savaitgaliai užimti. Tačiau pakviesta vesti kelionių po Lietuvą laidą „Gyvenu čia“ („Lietuvos ryto“ TV) moteris mielai sutiko.


  5. G. Dzekunskas iš „Barclays“ turi idėjų Lietuvos universitetams

Studijos / 2014-06-30 10:21 / lrytas.lt

Didžiausios Lietuvoje veikiančios IT sektoriaus įmonės „Barclays Technology Centre Lithuania“ vadovas Giedrius Dzekunskas įsitikinęs, kad aukštosios mokyklos turėtų būti valdomos remiantis gerąja socialiai atsakingo verslo praktika. Verslo lyderis neabejoja, kad įmonių vadovų dalyvavimas universitetų valdyme yra ne galimybė, o būtinybė.


  6. Uždarbis iš voveraičių - 10 litų už kilogramą

Rinkos pulsas / 2014-06-20 20:56 / Vytenis Radžiūnas, lrt.lt

Daugiau nei du dešimtmečius dirbančios miško gėrybių supirktuvės, įsikūrusios Varėnoje, administratorė Aldona Juškevičienė sulaukė pirmųjų voveraičių. Numatydamos neblogą būsimą derlių grybų supirktuvės jau ruošia darbo vietas naujiems sezoniniams darbuotojams. „Darome sąrašus, bendraujame su Darbo birža, studentais. Ruošiamės darbui“, – kalbėjo A.Juškevičienė.


  7. Gavę diplomą į Darbo biržą patraukė 11 tūkst. absolventų

Rinkos pulsas / 2014-06-16 08:45 / BNS ir lrytas.lt inf.

Beveik 11 tūkst. aukštojo mokslo absolventų, pernai gavę diplomą, pasuko į Lietuvos darbo biržą, maždaug 5 tūkst. universitetų ir kolegijų absolventų darbo nerado ir metams besibaigiant. Savaitraštis „Veidas“ skaičiuoja, kad paruošti 5 tūkst. bedarbių kainavo maždaug 117 mln. litų (skaičiuota pagal vidutines metines studijų kainas – 6,9 tūkst. litų universitetuose ir 4,2 tūkst. kolegijose).


  8. Specialybę turi. O ar ras darbą?

Studijos / 2014-06-08 14:07 / Grėtė Lindartaitė

Šiais metais Kauno teritorinėje darbo biržoje jau užregistruota 5,9 tūkstančio jaunuolių. Kas penktas iš jų – su aukštuoju išsilavinimu.


  9. Daugiausiai bedarbių - Alytaus rajone

Rinkos pulsas / 2014-06-05 17:36 / BNS ir lrytas.lt inf.

Nedarbas Lietuvoje birželio pradžioje siekė 9,6 proc. - 0,6 procentinio punktu mažiau nei gegužės pradžioje ir 1,2 punkto mažiau nei prieš metus.


  10. Jaunimo užimtumą skatins savanorystės projektas

Rinkos pulsas / 2014-06-03 07:00 / lrytas.lt

Jaunimo užimtumą šalyje skatins startuojantis mokymų ir savanorysčių projektas „Savanorystės bendruomenės kūrimas ir vystymas“. Visoje Lietuvoje vykdomas projektas išmokys jaunus nedirbančius žmones kaip atrasti mėgiamą veiklą ir susikurti sėkmingą karjerą, o taip pat ir suteiks galimybę išbandyti save savanoriaujant skirtingose srityse.


  11. Filologai neketina visą gyvenimą tūnoti tik bibliotekose

Studijos / 2014-05-28 14:46 / lrytas.lt

Vilniaus universiteto Filologijos fakultete startavo Filologijos karjeros tinklas „Įkalbink sėkmę“. Tai yra Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto iniciatyva, vienijanti studentus ir pirmaujančias šalies verslo įmonės bei organizacijas.


  12. Daugiausiai bedarbių išleidžia Vytauto Didžiojo universitetas

Lietuvos diena / 2014-05-27 17:26 / „Lietuvos ryto“ televizija

Vienas iš keturių aukštąjį mokslą baigusių jaunuolių iš universiteto keliauja ne į darbą, o tiesiai į Darbo biržą. Statistika rodo, kad didžiausia bedarbių kalvė - Vytauto Didžiojo universitetas, kurio ketvirtadalis absolventų neranda darbo. Darbdaviai aiškina, kad jauni specialistai dažnai nesugeba praktiškai pritaikyti teorinių žinių. Švietimo ir mokslo ministras problemą ketina spręsti savaip - aukštąjį mokslą prieinamu darys tik išrinktiesiems.


  13. Maršrutinio taksi vairą Kaune sukioja ukrainietis istorikas

Radaras / 2014-05-27 06:58 / Arūnas Karaliūnas

„Kaune man viskas patinka“, – pokalbio metu nuolat kartojo 46 metų Henadijus Panjko, turintis Ukrainos piliečio pasą ir istorijos mokytojo diplomą. Kaune jis dirba mikroautobuso vairuotoju. H.Panjko nuo praėjusių metų spalio dirba Gintaro Raižio įmonėje ir vežioja keleivius 99-uoju numeriu pažymėtu mikroautobusu iš Urmo prekybos miestelio į Garliavos gyvenvietę.


  14. Galvosūkis: kokių specialistų reikės rytoj?

Naudingi patarimai / 2014-05-23 09:52 / lrytas.lt

Verslininkai sutinka – nepaisant 20 procentų viršijančio jaunimo nedarbo, Lietuvoje jaučiamas tinkamų specialistų trūkumas. Juos neramina jau daugelį metų vyraujančios tendencijos, kuomet didžioji mokyklas pabaigusių abiturientų dalis renkasi socialinės krypties studijas – daugelis jų vėliau turi rimtų problemų siekdami įsidarbinti ar efektyviai dirbti moderniose, gerų technologinių žinių reikalaujančiose įmonėse.


  15. Pradėjus skaičiuoti dingo ir pašalpų gavėjai

Komentarai / 2014-05-22 06:44 / „Laiko ženklai”

Nuo šių metų pradžios įsigaliojusi nauja socialinių pašalpų mokėjimo tvarka pasiteisino – šį darbą perėmus savivaldybėms, jau per pirmąjį ketvirtį pavyko sutaupyti keliolika milijonų litų.


  16. E.Tiškevičius – archeologijos pradininkas ir muziejaus įkūrėjas

Istorija / 2014-04-28 22:37 / Žygintas Būčys

Balandžio 9–10 d. Vilniuje surengta tarptautinė konferencija „Eustachijus Tiškevičius: darbai ir kontekstai" (11 d. ji pratęsta Biržų krašto muziejuje „Sėla"), kurioje pranešimus skaitė mokslininkai iš Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos ir Lenkijos. Konferencija, kurią organizavo Lietuvos nacionalinis muziejus, skirta grafo Eustachijaus Tiškevičiaus (gimė 1814 m. Lahoiske, dab. Baltarusijoje , mirė 1873 m. Vilniuje), pasižymėjusio įvairiapuse moksline (archeologine, istorine ir kt.) bei visuomenine veikla, 200 metų jubiliejui. Siūlome vieną iš šios konferencijos pranešimų.


  17. Darbuotojai pasigedo logikos: darbo daug, o pinigų nėra!

Aktualijos / 2014-04-28 17:46 / Evelina Valiuškevičiūtė

Kaip reaguotumėte, jeigu vieną vakarą iš darbdavio sulauktumėte elektroninio laiško, kad kitą rytą reikėtų baigti pradėtus darbus, mat tai – paskutinė darbo diena? Tokį darbdavio antausį gavo vienos logistikos įmonės Lietuvoje darbuotojai. Logistikos įmonė „Lex System GmbH“, vėliau pervadinta į „Ecoparcel B.V.“ buvo įsteigusi padalinius didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Panevėžyje ir kituose. Tačiau netikėtai, nors įmonei netrūko užsakymų, pradėjo vėluoti atlyginimai. Tai nutiko praėjusios vasaros pabaigoje.


  18. Kodėl studentiškas Kaunas beviltiškai sensta?

Komentarai / 2014-04-20 07:00 / Jadvyga Pekarskaitė

Šiomis dienomis plūstelėjus šilumai Laisvės alėja ir senamiesčio gatvės tiesiog pražydo jaunų žmonių veidais. Galima pamanyti, kad Kaunas yra jaunatviškiausias Lietuvos miestas.


  19. Vilniaus valdžia smulkiuosius verslininkus veja į Darbo biržą

Verslas / 2014-04-08 16:02 / „Lietuvos ryto“ televizija

Vilniaus valdžios užmojai modernizuoti sostinę smulkiuosius verslininkus gali palikti bedarbiais. Savivaldybė per artimiausius dvejus metus ketina iš miesto išprašyti senuose kioskuose prekiaujančius verslininkus. Prekeiviams siūloma 5000 litų kompensacija, tačiau pati savivaldybė pripažįsta, kad už tokią sumą pradėti naujo verslo neįmanoma. Prekeiviai nenori keltis į keliasdešimt tūkstančių litų kainuojančius naujus paviljonus ir valdžios prašo leisti jiems patiems toliau užsidirbti duonai.


  20. Bedarbių gretos skystėja, bet laisvų darbo vietų - daugėja

Rinkos pulsas / 2014-04-07 11:07 / BNS ir lrytas.lt inf.

Pardavėjai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, pardavimo vadybininkai, virėjai, lengvųjų automobilių vairuotojai, dažytojai, siuvėjai. Šių profesijų žmonių darbdaviams vis dar tenka ieškoti su žiburiu. Nors biržoje darbo laimės valandos laukia kone 200 tūks. žmonių