Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 881, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Akmenės meras: „Sutikčiau, kad duktė po studijų dirbtų pagal paskyrimą“ (11)

Rinkos pulsas / 2017-02-12 15:59 / Aida Murauskaitė („Lietuvos rytas“)

Reikia siuvėjų ir keltuvų mašinistų, tačiau bedarbiai perkvalifikuojami į barmenus ir manikiūrininkus. Tokių priekaištų pažėrė Akmenės savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.


  2. Lietuviai emigruoja: nieko tokio, jau yra kam užimti jų vietas (293)

Rinkos pulsas / 2017-02-12 09:00 / Džestina Borodinaitė, www.rinkosaikste.lt

Darbuotojai iš užsienio šalių Lietuvos įmonėse jau nieko nebestebina. Augant emigracijai ima vis labiau trūkti kvalifikuotų ir motyvuotų mokytis darbuotojų.


  3. Darbo rinka kaista – ką daryti? (5)

Įžvalgos ir nuomonės / 2017-02-10 16:32 / Tadas Povilauskas, SEB banko vyriausiasis analitikas

Lietuvoje per praėjusius metus gyventojų sumažėjo 36 tūkstančiais, tačiau darbo jėga – dirbantys asmenys ar bedarbiai, kurie ieško darbo – per metus padidėjo 2 tūkstančiais. Nedarbas šalyje mažėjo ne tik dėl emigracijos, verslo įmonės pernai nuolat kūrė naujas darbo vietas, daugiau gyventojų vertėsi individualia veikla. Tačiau darbo jėgos augimo potencialas nesiimant papildomų priemonių beveik išnaudotas ir jau šiais metais gali pradėti mažėti.


  4. Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje : pagrindiniai faktai ir vertinimai

Rinkos pulsas / 2017-02-09 13:25 / BNS ir lrytas.lt

Vyriausybė trečiadienį leido lengviau įdarbinti kai kurių sričių užsienio specialistus ir patvirtino 27 profesijų sąrašą. Tarp jų yra programuotojai, informacinių technologijų specialistai, įvairių sričių inžinieriai, technikai. Nauja tvarka galios atvykėliams iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių.


  5. Penkiametės ir jos mamos istorija sukrečia: tenka mokytis paprasčiausių dalykų (32)

Istorijos / 2017-02-08 18:24 / lrytas.lt

Pirmuosius penkerius savo gyvenimo metus Justina bijojo visko: neturėjo nė vieno draugo, nemokėjo bendrauti, nedrįsdavo pakelti šviesiaplaukės galvelės, jei kas ją užkalbindavo.


  6. Aludariai įspėjo Darbo biržą rengtis bedarbių antplūdžiui (12)

Rinkos pulsas / 2017-02-07 11:27 / Arūnas Karaliūnas

Seimo sprendimas smarkiai padidinti akcizus alkoholiniams gėrimams sulaukė atgarsių net užsienyje – alaus daryklos „Volfas Engelman“ akcininkai sustabdė planuotas 2 mln. eurų investicijas Kaune, vasarą aludariai nepasiūlys naujų darbo vietų.


  7. Daugėja norinčių dirbti savarankiškai (2)

Rinkos pulsas / 2017-02-06 16:47 / Eltos inf.

Metų pradžioje savarankišką veiklą pradėjusių pagal verslo liudijimus padaugėjo 79 proc. (1,8 karto) – per 8,5 tūkst. registruotų darbo ieškančių žmonių dirbs individualiai. Ši veikla populiaresnė tarp vyresnio amžiaus žmonių: kas trečias ketvirtas (29 proc.) ją pasirinkęs – nedirbantis, vyresnis kaip 50 metų amžiaus, o jaunimas iki 29 metų sudaro mažiau nei 15 proc. Tarp asmenų, įsigijusių lengvatinius verslo liudijimus, dominuoja kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų, prekybos ne maisto produktais, statybos baigimo apdailos ir valymo, variklinių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto, specialiųjų statybos darbų, drabužių siuvimo ir taisymo veiklos.


  8. Į Lietuvą grįžęs vyras apstulbo: vairuotojo pažymėjimo negaus dėl keistos priežasties (1)

Naujienos / 2017-02-02 18:50 / Ilona Steponėnė

Atgal į gimtinę persikraustęs Evaldas planuoja likti Lietuvoje visam laikui, bet jau pirmomis dienomis vyrą apstulbino paini biurokratija.


  9. Vokiečių maisto kainos siutina lietuvius, algos – taip pat (6)

Mano pinigai / 2017-02-02 10:18 / Audrė Srėbalienė

Pinigai. Jie sukelia žmonėms nerimą kaskart, kai pajamos išsenka greičiau, nei atslenka atlyginimų diena. Ekonomistai vieni per kitus kalba, kad situacija Lietuvoje nenormali. Kad žmonės maistui išleidžia ypač daug – apie trečdalį visų pajamų – ir tai juos nustumia į skurdo užribį.


  10. Grasina priblokšti pasaulį – nustatys alkoholio kvotas

Rinkos pulsas / 2017-01-25 13:53 / Vakaris Deksnys („Lietuvos rytas“)

Bus ir konkurencija, ir kvotos bei normos. Tokią prekybos alkoholiniais gėrimais ateitį šio verslo atstovams piešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.


  11. Buvęs VMI vadovas Dainoras Bradauskas pravėrė Darbo biržos duris

Rinkos pulsas / 2017-01-25 13:32 / Eugenija Grižibauskienė

Po Finansų ministerijos atlikto tarnybinio patikrinimo iš pareigų atleistas Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Dainoras Bradauskas trečiadienį, sausio 25 dieną, įsiregistravo Vilniaus teritorinėje darbo biržoje. Šį faktą patvirtino ir Lietuvos darbo biržos komunikacijos skyriaus vadovė Jūratė Baublienė.


  12. Siūlo grįžti į sovietų laikus: baigei universitetą – gavai paskyrimą dirbti provincijoje

Rinkos pulsas / 2017-01-23 16:00 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) Vyriausybei siūlo paskyrimais po universiteto spręsti specialistų trūkumą regionuose, taip pat ragina savivaldybėms suteikti daugiau savarankiškumo.


  13. Buvę kaliniai Vilniuje keliaus už dyką

Naujienos / 2017-01-22 14:20 / Modesta Gaučaitė („Lietuvos rytas“)

Kad kalėjime atlikę bausmę žmonės galėtų drąsiai keliauti po Vilnių tvarkytis dokumentų ar ieškoti darbo, jiems Vilniaus miesto savivaldybė pasiūlė nemokamus mėnesinius viešojo transporto bilietus.


  14. Ant darbdavių kabliuko – gera alga ir nakvynė, bet vis tiek nėra kam dirbti

Rinkos pulsas / 2017-01-13 11:43 / Audrė Srėbalienė („Lietuvos rytas“)

Darbo ieškančių žmonių Lietuvoje – maždaug 152 tūkstančiai, o laisvų darbo vietų – kone septynis kartus mažiau. Nors darbuotojų pasiūla didelė, įmonės vargsta, kol randa jų tinkamų.


  15. 2016-aisiais lietuviai skundėsi serialais, taromatais ir seksistinėmis reklamomis

Aktualijos / 2017-01-02 06:26 / Indrė Vainalavičiūtė

Serialas „Visi vyrai – kiaulės“, taromatai be specialių įvažiavimų neįgaliesiems, seksistinės reklamos – tik keli dalykai dėl šiemet teikti skundus Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai suskubo tautiečiai. Tiesa, būta ir tikrai išskirtinių istorijų: besilaukianti studentė taip liko be išsvajotųjų studijų universitete, mat motyvacinio pokalbio metu labiau už jos žinias komisijai rūpėjo jos asmeninio gyvenimo detalės.


  16. Veržlus, veiklus, pozityvus jaunimas gali pakeisti viską

Lygios galimybės / 2016-12-23 15:53 / Aldona Milieškienė

„Baltijos ugdymo centras“ pastaruoju metu tampa neįgalaus jaunimo telkėju, įkvėpėju, motyvuotoju.


  17. Ketinate vykti padirbėti į užsienį? Privalote sužinoti šio vyro istoriją

Rinkos pulsas / 2016-12-15 21:28 / lrytas.lt

Lyg paskutinio šiaudo į laidą „Patriotai“ su prašymu paviešinti jo istoriją kreipėsi III grupės invalidumą turintis Radviliškio rajono gyventojas Marius Matuzevičius. Jis jau metus neranda teisybės ir neatgauna sąžiningai uždirbtų pinigų. Vyriškis tvirtina, kad buvo apgautas uostamiesčio įmonės „Maviga“, kuri išvežė dirbti į Olandiją, tačiau pinigų nesumokėjo.


  18. Bent jau nepavydėsime – kitąmet uždirbsime daugiau už latvius

Įžvalgos ir nuomonės / 2016-12-15 13:42 / Rokas Grajauskas

2017 metais eksportas išliks pagrindinis Lietuvos ekonomikos variklis, tačiau atsiimti šį titulą vis labiau kėsinsis augantis vidaus vartojimas. Tai lems ir toliau sparčiais tempais augsiantys atlyginimai bei nuo sausio 1 d. žymiai, t. y., nuo 200 iki 310 eurų, ūgtelėsiantis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD). Vidutinis atlyginimas po mokesčių kitąmet Lietuvoje turėtų siekti 660 eurų, o antroje metų pusėje aplenkti vidutinį uždarbį Latvijoje.


  19. Degtinė ukmergiškiui atėmė protą

Kriminalai / 2016-12-14 08:38 / Milda Kuizinaitė („Lietuvos rytas“)

Penkis su puse butelio degtinės su draugu per vakarą išgėręs ukmergiškis neprisimena, kaip ir kuo mušė savo sugyventinę. Tačiau radęs ją negyvą suprato – niekas kitas jos nužudyti negalėjo.


  20. Visagine didins galimybes įsidarbinti

Rinkos pulsas / 2016-12-13 17:12 / Julija Dagytė

Kaip išnaudoti miesto daugiakultūriškumą ir unikalumą? Kaip pagerinti bendruomenės gyvenimą ir sustiprinti vietos verslo, savivaldos bei nevyriausybinių organizacijų atstovų ryšius? Kaip kuo daugiau gyventojų pagerinti įsidarbinimo galimybes? Apie tai galvodama Visagino vietos veiklos grupė (VVG) parengė vietos plėtros strategiją, į kurios įgyvendinimą ketinama nukreipti Vidaus reikalų ministerijos administruojamas ES fondų investicijas. Svarbiausias strategijos prioritetas – pagerinti vietos gyventojų įsidarbinimo galimybes. Tam ketinama pasitelkti daugybę priemonių: nuo galimybės iš pirmų lūpų išgirsti apie įvairias profesijas iki mokymų.


Populiariausi per 24 val.