Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 82, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Po V. Putino vizito Budapešte vengrų premjeras atsiduso

Rytai-Vakarai / 2015-02-18 06:22 / Liucija Lenkauskaitė, specialiai lrytas.lt, Vengrija

Antradienį Vengrijos sostinę aplankęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Europos Sąjungos šalyje svečiavosi pirmą kartą po to, kai maždaug prieš metus prasidėjo neramumai Ukrainoje. Asmeniškai vengrų ministro pirmininko Viktoro Orbano pakviesto V.Putino viešnagė Budapešte truko apie septynias valandas.


  2. Viktoras Orbanas nustebino Angelą Merkel

Rytai-Vakarai / 2015-02-03 12:23 / Liucija Lenkauskaitė, specialiai lrytas.lt, Budapeštas

Pirmadienį Budapešte viešėjusi Angela Merkel su Vengrijos premjeru Viktoru Orbanu daugiausia kalbėjosi apie krizę Ukrainoje. Parama Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pastaraisiais mėnesiais garsėjantis V.Orbanas šįkart netgi viešai drįso mesti iššūkį A.Merkel. Antai po pokalbio, vykusio už uždarų durų, surengtoje spaudos konferencijoje Vengrijos premjeras Vokietijos kanclerę nustebino vėl prabilęs apie tai, kad demokratija gali būti ir neliberali.


  3. Beprotybė, kaip Kalėdinė dovana

Komentarai / 2014-12-08 12:12 / Arkadijus Vinokuras

Kaikarizmas politikoje, religija teisėje, išdavystė Seime, šovinizmas kalboje ir putinizmas teatre. Kaip kitaip apibūdinti lietuvišką beprotybę? „Tik pamanykite! Režisierius G. Varnas savo A.Vivaldi oratorijos „Juditos triumfas“ inscenizacijoje sugalvojo paridinėti butaforinę Rusijos prezidento galvą! Kur tai matyta! Dar to betrūko! Teatras ne politika!


  4. Kada Lietuvoje kabinsime lenteles rusų kalba?

Komentarai / 2014-09-18 15:13 / Alvydas Medalinskas

Iki šiol Lietuvoje susidūrėme tik su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ( LLRA) spaudimu dėl vietovardžių, viešojo administravimo subjektų pavadinimų, topografinių ženklų rašymo tautinių mažumų kalba. Valdžia vis svarstė, kaip pakeisti Konstituciją, kad įgyvendinti koalicijos partnerių pageidavimus. Bet po ką tik nuaidėjusio pareiškimo iš Kremliaus, tiesa, adresuoto ne Lietuvai, o Latvijai ir Estijai turėtume suprasti: pajudinę vieną kartą Konstituciją, galime būti spaudžiami tai daryti ir dar kartą.


  5. Vertybes išdavusius Vengrijos lyderius apsvaigino valdžia

Rytai-Vakarai / 2014-09-17 05:54 / Liucija Lenkauskaitė, specialiai lrytas.lt, Budapeštas

Kas turėjo atsitikti šaliai, kurios gyventojai 1956 metais sukilo prieš sovietų priespaudą, kad dabar pati rieda Kremliaus pramintu autoritarizmo keliu? Rusijos Trojos arkliu Europoje kone atvirai vadinama Vengrija, regis, užmiršta laisvės sampratą, „Lietuvos ryto“ priedas „Rytai-Vakarai“. Prieš 26 metus du vengrai studentai Viktoras ir Peteris pasišovė sukurti liberalią atsvarą tuomet šalį dar spaudusiam komunizmui. Savo partiją vaikinai pavadino paprastai – Jaunųjų demokratų aljansu, arba „Fidesz“ (vengr. „Fiatal Demokratak Szovetsege“. – Red.). Graži studentų idėja išvesti tėvynę iš kreivos totalitarizmo karalystės nuvedė „Fidesz“ vingiuotu keliu. Atgavus nepriklausomybę jauna partija laimėjo saujelę mandatų parlamente.


  6. Birželio 28-oji. Pasaulinio karo pabaigos ir gėjų teisių diena

Kelionės ir pomėgiai / 2014-06-27 12:28 / Arnoldas Lukošius

Švenčiame – šią dieną 1919 m. pasirašyta Versalio sutartis užbaigė Pirmąjį pasaulinį karą. Liūdime – šią dieną 1914 m. teroristas nužudė Austro-Vengrijos erchercogą ir tai tapo to karo priežastimi. Kaune šiandien švenčiamas Dainų šventės devyniasdešimtmetis. Saksofonistai švenčia savo instrumento gimtadienį – jis užpatentuotas 1846 m. Estai švenčia konstitucijos dieną – priimta 1992 m.. JAV – Nacionalinė rankos paspaudimo diena. 1969 m. Niujorke gėjai pirmą kartą pasipriešino persekiotojams. Taip prasidėjo judėjimas už gėjų teises.


  7. Birželio 19-oji. Tarptautinė slankiojimo ir Vengrijos diena

Kelionės ir pomėgiai / 2014-06-19 00:01 / Arnoldas Lukošius

1991 m. iš Vengrijos pasitraukė paskutiniai sovietų kareiviai. Nenuostabu, kad tai švenčia ne tik vengrai. Rimčiausi visa ko šventimo entuziastai šiandien vienijasi su pačiais beviltiškiausiais slunkiais ir švenčia Tarptautinę slankiojimo dieną. 110-osios kompozitoriaus Balio Dvariono gimimo metinės. „Flashmobo“ (kurį kažkas sugalvojo pavadinti sulėktuvėmis) gimtadienis – pirmą kartą jis surengtas 2003 m. Niujorke.


  8. Petro Porošenka: „Krymas buvo, yra ir bus Ukraina“

Įvykiai / 2014-06-07 09:28 / „Reuters“, „Interfax“, ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Milijardierius Petro Porošenka šeštadienį buvo prisaikdintas penktuoju Ukrainos prezidentu – tuo metu, kai vyriausybės pajėgos tęsia susirėmimus su prorusiškais separatistais šalies rytuose. „Ukraina grįžta į Europą. Šlovė Ukrainai“, – savo inauguracinėje kalboje iškart pabrėžė naujasis šalies lyderis.


  9. Naujas vengriškas galvosūkis visai Europai

Europa / 2014-04-12 18:32 / Paulius Gritėnas

Kaip po rinkimų išsaugoti valdžią ir ją net sustiprinti, kai šalyje prieš tave vyksta daugiatūkstantiniai protestai, o Europa įtariai šnairuoja? Regis, Vengrijos valdantiesiems ir jų lyderiui tai pavyko. Kaip? Daugelis vakariečių dar pamena praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio pradžioje visą pasaulį sužavėjusį vengrų skulptoriaus ir architektūros profesoriaus Erno Rubiko išrastą spalvotąjį kubą,.


  10. Vengrai balsuoja rinkimuose, kuriuose bijoma neonacių sėkmės

Europa / 2014-04-05 14:28 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vengrijos premjero Viktoro Orbano vadovaujamai valdančiajai dešiniajai partijai „Fidesz“ prognozuojama triuškinama pergalė sekmadienį vyksiančiuose parlamento rinkimuose. Tačiau dar labiau baiminamasi "Jobbik" iškilimo - ši ultradešinioji, atvirai antivakarietiška ir antisemitinė partija tikriausiai dar labiau sustiprins savo pozicijas, rodo apklausos.


  11. Vengrijos radikalai „Jobbik“ per rinkimus žada perimti valdžią

Europa / 2014-04-04 15:37 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Antisemitine ir prieš romus nukreipta retorika garsėjanti Vengrijos partija „Jobbik“ bando nusikratyti kraštutinių dešiniųjų įvaizdžio ir patikti jaunesniems rinkėjams – prieš sekmadienį įvyksiančius visuotinius rinkimus.


  12. Kryme - kova dėl karinės bazės, S.Lavrovas grūmoja Vašingtonui

Įvykiai / 2014-03-07 10:17 / BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Penktadienį Rusijos tonas dar labiau suįžūlėjo - Maskva paskelbė nutraukianti politinius santykius su Ukraina ir pažadėjo keršyti Europos Sąjungai, jeigu šaliai bus taikomos sankcijos. Rusijos vidaus reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamasis su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry, perspėjo, kad Amerikos planuojamos sankcijos Maskvai dėl invazijos į Ukrainą smogs kaip „bumerangas“ pačioms Jungtinėms Valstijoms. Kryme jau buvo 30 tūkstančių Rusijos karių, Lenkija ir Latvija ėmėsi stiprinti savo gynybą, o JAV paskelbė į Lenkiją siųsianti pirmuosius naikintuvus F-16 ir mažiausiai 300 kariškių.


  13. Žemės pardavimai ir kitokios žečpospolitos

Politiko žodis / 2014-02-20 16:24 / Egidijus Vareikis

Sekdamas ginčų dėl „žemės referendumo“ peripetijas, negaliu pamiršti vieno seno anekdoto, pasakoto apie neva nukvakusius mokslininkus. Istorija labai paprasta: ogi galvoti mokslininkai paneigė seną hipotezę apie tai, kad Žemė apvali. Jie įrodė, kad žemė nešvari ir trakši tarp dantų. Jeigu šyptelėjote, tai supratote, kad anekdote viskas tiesa, tik mokslininkai paiki. Tiesiog sąvoką Žemė (dažniausiai rašomą didžiąja raide), jie pakeitė sąvoka „žemė“, kuri visad rašoma (kokia jos kaina bebūtų) mažąja raide.


  14. Provokacija, vadinama referendumu

Išklausykite / 2014-02-03 14:41 / Kristupas V.

Paradoksalu, tačiau referendumas – priemonė, turinti užtikrinti demokratinį principą teisinėje valstybėje, Lietuvoje po truputį tampa naujausiu ginklu antivalstybinių jėgų arsenale.


  15. L.Linkevičius dėl galimo Lietuvos ambasadorių telefoninių pokalbių įrašų pasiklausymo: „Ta tema baigta“

Aktualijos / 2013-10-11 13:14 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Dalyvavęs Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdyje dėl galimo Lietuvos ambasadorių telefoninių įrašų pasiklausymo Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė negalįs nieko naujo pranešti, nes ši tema, anot jo, baigta ir neturi prasmės būti tęsiama.


  16. A.Kubilius: „Mūsų rytiniai kaimynai norėjo parodyti, kad jie viską mato, seka ir girdi“

Aktualijos / 2013-08-30 11:18 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas, opozicijos lyderis Andrius Kubilius sako, kad Vyriausybės reakcija į ambasadorių Azerbaidžane ir Vengrijoje Artūro Žurausko ir Renato Juškos pokalbių paviešinimo skandalą turėjo būti racionalesnė. Opozicijos lyderis priduria, kad tokių provokacijų galime sulaukti ir daugiau.


  17. Prezidentė atšaukė ambasadorius Azerbaidžane ir Vengrijoje (papildyta)

Aktualijos / 2013-08-29 08:13 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Vyriausybės teikimą, pasirašė dekretus, kuriais atšaukė Artūrą Žurauską ir Renatą Jušką iš ambasadorių pareigų. A.Žurauskas nuo rugsėjo 30 dienos atšaukiamas iš Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Azerbaidžano Respublikoje pareigų. R.Juška nuo rugsėjo 30 dienos atšaukiamas iš Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Vengrijos Respublikoje, Serbijos Respublikai, Bosnijai ir Hercegovinai ir Juodkalnijai, Makedonijos Respublikai pareigų.


  18. Vengrijos žydų dilema: pasilikti ar išvykti?

Rytai-Vakarai / 2013-05-13 14:34 / "Lietuvos rytas"

Vienoje gražiausių Vidurio ir Rytų Europos sostinių – Budapešte – stūkso gausybė sinagogų, žydiškų meno galerijų ar vyninių. Bet toliau stingstant šalies ekonomikai, čia pastebima antisemitizmo apraiškų. Vėlyvą šių metų žiemą Budapešte atidarytame žydų virtuvės restorane „Macesz Huszar” vietų būna retai. Klientai čia kaip ir visur: maisto fanatikai, vis išsitraukiantys išmaniuosius telefonus ir jais fotografuojantys įmantrius patiekalus. Naujasis restoranas – skanus įrodymas, kad Vengrijoje kažkada tiesiog klestėjo žydų kultūra, kurią vėliau sunaikino tiek holokaustas, tiek komunistinio režimo priespauda.


  19. G. Kirkilas: „ES yra ne SSRS, todėl Vengrija turi galimybę diskutuoti su Briuseliu“

Aktualijos / 2013-05-08 16:11 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Vengrija remia Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetus bei palaiko tolesnę ES plėtrą ir Rytų partnerystės politiką. Tai susitikime su Seimo Pirmininko pavaduotoju ir Europos reikalų komiteto (ERK) pirmininku Gediminu Kirkilu patvirtino Lietuvoje viešinti Vengrijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministrė ES reikalams Eniko Gyori.


  20. Lenkijos žygis į Rytus

Rytai-Vakarai / 2013-04-16 11:51 / Linas V. Medelis

Šiuo metu Lenkiją ir lenkus dažnai matome tik per tomaševskininkų elgsenos ir reikalavimų prizmę. Ir neretai pamirštame savo „adresą“, t. y. buvimą dviejų didelių konkurentų - Lenkijos ir Rusijos - vidurkelyje, o tame kelyje vyksta daug įdomių dalykų.


Populiariausi per 24 val.