Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 90, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Vengrijos miestelis užsimojo sukurti rojų baltaodžiams katalikams

Europa / 2017-02-08 08:59 / BBC ir „Lietuvos rytas“ inf.

Vienas Vengrijos miestelis užsimojo sukurti rojų baltaodžiams europiečiams. Svetimšalių nemėgstantys vengrai tikisi, kad jų įvesta griežta tvarka suvilios atvykti panašiai manančius katalikus.


  2. V. Orbano planus sužlugdė Vengrijos parlamentas

Europa / 2016-11-08 12:02 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Vengrijos kraštutinė dešinioji partija „Jobbik“ antradienį nepritarė premjero Viktoro Orbano siūlymui pakeisti šalies konstituciją ir atmesti pabėgėlių paskirstymo planą.


  3. V. Orbanas pareiškė: ES neprivers Vengrijos priimti migrantų

Europa / 2016-10-03 08:42 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Vengrijos populistas premjeras Viktoras Orbanas sekmadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga negali priversti jo šalies priimti migrantų.


  4. Turkijos ekonomika nepasiruošusi kariauti

Rinkos pulsas / 2015-11-26 16:49 / lrytas.lt

Rusijos bombonešio „Su-24“ susprogdinimas ir santykių su Maskva paaštrėjimas vysta tuo metu, kai Turkijos ekonomika lėtėja, valiuta silpsta, infliacija auga, o nedarbas šiame regione siekia 10 proc. Dabartinis konfliktas nepadidins investuotojų pasitikėjimo, veikiau priešingai – tai gali dar labiau apsunkinti Turkijos tvaraus augimo siekį, rašo gazeta.ru.


  5. To dar nebuvo: Lenkiją nuo šiol valdys viena partija

Rytai-Vakarai / 2015-10-27 06:10 / Eldoradas Butrimas („Lietuvos rytas“)

Teisės ir teisingumo partijai (TTP) lengvai laimėjus Lenkijos Seimo rinkimus, jau svarstoma, kas išties valdys šalį. Premjerė Beata Szydlo ar į užkulisius tarsi Józefas Pilsudskis pasitraukęs Jaroslawas Kaczynskis?


  6. Brandinamas planas galutinai izoliuoti Rusiją nuo Vakarų

Rytai-Vakarai / 2015-08-19 09:08 / lrytas.lt

Tiesiog pažvelkite į šį žemėlapį. Ką manote žiūrėdami į šias valstybes Europos rytuose? Taip, tai teritorija „nuo jūros iki jūros“, kurioje gyvena sąjungininkai ir draugai. Naujas lenkų prezidentas, kaip tikimasi, įpūs šviežios energijos Kijevo ir Varšuvos santykiams, rašo populiarūs Rusijos apžvalgininkai Viktoras Ševčiukas ir Vitalijus Roždajevas. Galbūt tai bus pirmas žingsnis link ambicingo projekto – galingiausios Europos valstybių konfederacijos. Jo įgyvendinimą palaiko ir Didžioji Britanija. Galbūt tai bus pirmas žingsnis link ambicingo projekto – galingiausios Europos valstybių konfederacijos. Jo įgyvendinimą palaiko ir Didžioji Britanija.


  7. Seime – noras uždėti apynasrį Kontituciniam Teismui

Aktualijos / 2015-06-17 13:09 / BNS ir lrytas.lt inf.

Konstituciniam Teismui (KT) paskelbus kai kuriuos nutarimus, turinčius didelės įtakos valstybės finansams, dalis parlamentarų siūlo uždrausti šiam teismui priimti tokius sprendimus. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pasiūlė Vyriausybei parengti atitinkamas Konstitucinio Teismo įstatymo pataisas.


  8. Ar V. Andriukaičio trinktelėjimas pažadins A. Butkevičių?

Aktualijos / 2015-05-04 08:45 / Arkadijus Vinokuras

Lyg ir nieko neturintis nustebinti LSDP suvažiavimas nustebino. Pirma, renkant partijos pirmininką, už LSDP pirmininko Algirdo Butkevičiaus pavaduotoją Algį Sysą balsavo 151 suvažiavimo narys iš 638. Tai vis kažkokia intriga, naudingą ir partijai, ir jos perrinktam pirmininkui. Vidinė partijos vadovų konkurencija yra geras vaistas nuo pasidavimo letargo miegui.


  9. Po V. Putino vizito Budapešte vengrų premjeras atsiduso

Rytai-Vakarai / 2015-02-18 06:22 / Liucija Lenkauskaitė, specialiai lrytas.lt, Vengrija

Antradienį Vengrijos sostinę aplankęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Europos Sąjungos šalyje svečiavosi pirmą kartą po to, kai maždaug prieš metus prasidėjo neramumai Ukrainoje. Asmeniškai vengrų ministro pirmininko Viktoro Orbano pakviesto V.Putino viešnagė Budapešte truko apie septynias valandas.


  10. Viktoras Orbanas nustebino Angelą Merkel

Rytai-Vakarai / 2015-02-03 12:23 / Liucija Lenkauskaitė, specialiai lrytas.lt, Budapeštas

Pirmadienį Budapešte viešėjusi Angela Merkel su Vengrijos premjeru Viktoru Orbanu daugiausia kalbėjosi apie krizę Ukrainoje. Parama Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pastaraisiais mėnesiais garsėjantis V.Orbanas šįkart netgi viešai drįso mesti iššūkį A.Merkel. Antai po pokalbio, vykusio už uždarų durų, surengtoje spaudos konferencijoje Vengrijos premjeras Vokietijos kanclerę nustebino vėl prabilęs apie tai, kad demokratija gali būti ir neliberali.


  11. Beprotybė, kaip Kalėdinė dovana

Aktualijos / 2014-12-08 12:12 / Arkadijus Vinokuras

Kaikarizmas politikoje, religija teisėje, išdavystė Seime, šovinizmas kalboje ir putinizmas teatre. Kaip kitaip apibūdinti lietuvišką beprotybę? „Tik pamanykite! Režisierius G. Varnas savo A.Vivaldi oratorijos „Juditos triumfas“ inscenizacijoje sugalvojo paridinėti butaforinę Rusijos prezidento galvą! Kur tai matyta! Dar to betrūko! Teatras ne politika!


  12. Kada Lietuvoje kabinsime lenteles rusų kalba?

Aktualijos / 2014-09-18 15:13 / Alvydas Medalinskas

Iki šiol Lietuvoje susidūrėme tik su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ( LLRA) spaudimu dėl vietovardžių, viešojo administravimo subjektų pavadinimų, topografinių ženklų rašymo tautinių mažumų kalba. Valdžia vis svarstė, kaip pakeisti Konstituciją, kad įgyvendinti koalicijos partnerių pageidavimus. Bet po ką tik nuaidėjusio pareiškimo iš Kremliaus, tiesa, adresuoto ne Lietuvai, o Latvijai ir Estijai turėtume suprasti: pajudinę vieną kartą Konstituciją, galime būti spaudžiami tai daryti ir dar kartą.


  13. Vertybes išdavusius Vengrijos lyderius apsvaigino valdžia

Rytai-Vakarai / 2014-09-17 05:54 / Liucija Lenkauskaitė, specialiai lrytas.lt, Budapeštas

Kas turėjo atsitikti šaliai, kurios gyventojai 1956 metais sukilo prieš sovietų priespaudą, kad dabar pati rieda Kremliaus pramintu autoritarizmo keliu? Rusijos Trojos arkliu Europoje kone atvirai vadinama Vengrija, regis, užmiršta laisvės sampratą, „Lietuvos ryto“ priedas „Rytai-Vakarai“. Prieš 26 metus du vengrai studentai Viktoras ir Peteris pasišovė sukurti liberalią atsvarą tuomet šalį dar spaudusiam komunizmui. Savo partiją vaikinai pavadino paprastai – Jaunųjų demokratų aljansu, arba „Fidesz“ (vengr. „Fiatal Demokratak Szovetsege“. – Red.). Graži studentų idėja išvesti tėvynę iš kreivos totalitarizmo karalystės nuvedė „Fidesz“ vingiuotu keliu. Atgavus nepriklausomybę jauna partija laimėjo saujelę mandatų parlamente.


  14. Birželio 28-oji. Pasaulinio karo pabaigos ir gėjų teisių diena

Pramogos / 2014-06-27 12:28 / Arnoldas Lukošius

Švenčiame – šią dieną 1919 m. pasirašyta Versalio sutartis užbaigė Pirmąjį pasaulinį karą. Liūdime – šią dieną 1914 m. teroristas nužudė Austro-Vengrijos erchercogą ir tai tapo to karo priežastimi. Kaune šiandien švenčiamas Dainų šventės devyniasdešimtmetis. Saksofonistai švenčia savo instrumento gimtadienį – jis užpatentuotas 1846 m. Estai švenčia konstitucijos dieną – priimta 1992 m.. JAV – Nacionalinė rankos paspaudimo diena. 1969 m. Niujorke gėjai pirmą kartą pasipriešino persekiotojams. Taip prasidėjo judėjimas už gėjų teises.


  15. Birželio 19-oji. Tarptautinė slankiojimo ir Vengrijos diena

Pramogos / 2014-06-19 00:01 / Arnoldas Lukošius

1991 m. iš Vengrijos pasitraukė paskutiniai sovietų kareiviai. Nenuostabu, kad tai švenčia ne tik vengrai. Rimčiausi visa ko šventimo entuziastai šiandien vienijasi su pačiais beviltiškiausiais slunkiais ir švenčia Tarptautinę slankiojimo dieną. 110-osios kompozitoriaus Balio Dvariono gimimo metinės. „Flashmobo“ (kurį kažkas sugalvojo pavadinti sulėktuvėmis) gimtadienis – pirmą kartą jis surengtas 2003 m. Niujorke.


  16. Petro Porošenka: „Krymas buvo, yra ir bus Ukraina“

Įvykiai / 2014-06-07 09:28 / „Reuters“, „Interfax“, ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Milijardierius Petro Porošenka šeštadienį buvo prisaikdintas penktuoju Ukrainos prezidentu – tuo metu, kai vyriausybės pajėgos tęsia susirėmimus su prorusiškais separatistais šalies rytuose. „Ukraina grįžta į Europą. Šlovė Ukrainai“, – savo inauguracinėje kalboje iškart pabrėžė naujasis šalies lyderis.


  17. Naujas vengriškas galvosūkis visai Europai

Europa / 2014-04-12 18:32 / Paulius Gritėnas

Kaip po rinkimų išsaugoti valdžią ir ją net sustiprinti, kai šalyje prieš tave vyksta daugiatūkstantiniai protestai, o Europa įtariai šnairuoja? Regis, Vengrijos valdantiesiems ir jų lyderiui tai pavyko. Kaip? Daugelis vakariečių dar pamena praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio pradžioje visą pasaulį sužavėjusį vengrų skulptoriaus ir architektūros profesoriaus Erno Rubiko išrastą spalvotąjį kubą,.


  18. Vengrai balsuoja rinkimuose, kuriuose bijoma neonacių sėkmės

Europa / 2014-04-05 14:28 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vengrijos premjero Viktoro Orbano vadovaujamai valdančiajai dešiniajai partijai „Fidesz“ prognozuojama triuškinama pergalė sekmadienį vyksiančiuose parlamento rinkimuose. Tačiau dar labiau baiminamasi "Jobbik" iškilimo - ši ultradešinioji, atvirai antivakarietiška ir antisemitinė partija tikriausiai dar labiau sustiprins savo pozicijas, rodo apklausos.


  19. Vengrijos radikalai „Jobbik“ per rinkimus žada perimti valdžią

Europa / 2014-04-04 15:37 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Antisemitine ir prieš romus nukreipta retorika garsėjanti Vengrijos partija „Jobbik“ bando nusikratyti kraštutinių dešiniųjų įvaizdžio ir patikti jaunesniems rinkėjams – prieš sekmadienį įvyksiančius visuotinius rinkimus.


  20. Kryme - kova dėl karinės bazės, S.Lavrovas grūmoja Vašingtonui

Įvykiai / 2014-03-07 10:17 / BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Penktadienį Rusijos tonas dar labiau suįžūlėjo - Maskva paskelbė nutraukianti politinius santykius su Ukraina ir pažadėjo keršyti Europos Sąjungai, jeigu šaliai bus taikomos sankcijos. Rusijos vidaus reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamasis su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry, perspėjo, kad Amerikos planuojamos sankcijos Maskvai dėl invazijos į Ukrainą smogs kaip „bumerangas“ pačioms Jungtinėms Valstijoms. Kryme jau buvo 30 tūkstančių Rusijos karių, Lenkija ir Latvija ėmėsi stiprinti savo gynybą, o JAV paskelbė į Lenkiją siųsianti pirmuosius naikintuvus F-16 ir mažiausiai 300 kariškių.


Populiariausi per 24 val.