Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2045, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Britus sužavėjo tautiečio drąsa Tuniso išpuolio metu (9)

Konfliktai ir saugumas / 2015-07-05 22:41 / lrytas.lt

Britų turistas Matthew Jamesas savo kūnu pridengė sužadėtinę, o vėliau interviu „The Mail on Sunday“ pasakojo, kad nesitikėjo po patirtų sužeidimų išgyventi.


  2. Liūdnos Londono išpuolio metinės: teroras vėl sėja baimę (7)

Rytai-Vakarai / 2015-07-05 10:59 / Vytas Rudavičius („Lietuvos rytas“)

Penktadienį visoje Jungtinėje Karalystėje kelioms akimirkoms sustojo gyvenimas: tylos minute pagerbti 30 britų turistų, prieš savaitę nužudytų Tuniso paplūdimyje. Antradienį visa šalis vėl sustings pagarbioje tyloje.


  3. Kokio dydžio yra lietuvių baimės akys? (89)

Komentarai / 2015-07-04 13:33 / Vytautas Bruveris

Šokome ginti tėvynės visu smarkumu, bet pasirodė, kad pavojus buvo ne toks jau ir didelis, nors net dvigubas – iš Rytų ir Vakarų. Tokie savaitės akcentai, regis, ženklina ne tik politinį sezoną, bet ir leidžia spėti, kad panašiai bus ir ateityje.


  4. Tuniso valdžia seniai žinojo apie planuojamą išpuolį kurorte (1)

Konfliktai ir saugumas / 2015-07-04 08:41 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Tuniso vidaus reikalų ministerija buvo informuota apie planuojamą išpuolį Suso kurorte dar gegužę, bet nesiėmė jokių priemonių. Apie tai interviu laikraščiui „The Independent“ pareiškė Saugumo pajėgų veiksmų stebėsenos organizacijos vadovas Walidas Zarroukas.


  5. Iš Tuniso parskrido dalis Lietuvos turistų

Aktualijos / 2015-07-03 17:24 / BNS ir lrytas.lt inf.

Penktadienį kelionių organizatorius „Novaturas“ parskraidino dalį Lietuvos turistų iš Tuniso, kuriame per išpuolį birželio pabaigoje žuvo keliasdešimt žmonių. Šiuo reisu grįžo 176 poilsiautojai. Paskutinių „Novaturo“ klientų grįžimas suplanuotas liepos 10 dieną. Turistai į Vilnių parskraidinami iš Enfidos oro uosto.


  6. Jauni, akiplėšiški ir žiaurūs (28)

Kriminalai / 2015-07-02 22:33 / Gediminas Pilaitis („Lietuvos rytas“)

Nepilnamečio klaipėdiečio Deivido S. suburta plėšikų gauja, siaubusi kredito unijas, rezgė dar žiauresnių nusikaltimų scenarijus. Tačiau jų įgyvendinti nespėjo – sėdo į teisiamųjų suolą.


  7. JAV neapykanta veši: jau deginamos ir juodaodžių bažnyčios (22)

Įvykiai / 2015-07-02 07:28 / lrytas.lt

Amerika vis dar neatsigauna po birželį Čarlstone įvykdyto teroro išpuolio. Nors rasistinė įtampa, regis, turėtų rimti, tendencija atvirkštinė – šalyje deginamos afroamerikiečių lankomos bažnyčios. Per praėjusią savaitę pietinėse JAV valstijose liepsnojo net 6 bažnyčios. Pareigūnų manymu, mažiausiai 3 iš jų padegtos tyčia.


  8. Kremliaus abejonės dėl mūsų laisvės – signalas Rusijos atmatoms (175)

Aktualijos / 2015-07-01 15:49 / Artūras Jančys

Lietuvos istorikai ir tarptautinės teisės žinovai mano, jog Rusijos Dūmos išpuolis prieš Baltijos šalis yra vienas labiausiai nevykusių propagandinių triukų, skirtų tik žemiausių sluoksnių Rusijos visuomenei. Dūmos teikimu Rusijos prokuratūra pradėjo tyrimą siekiant nustatyti, ar 1991 metų rugsėjį SSRS Valstybės tarybos priimtas Baltijos respublikų (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) pripažinimo aktas teisėtas. Rusijos parlamentarai rėmėsi teiginiu, jog Valstybės Taryba buvo nekonstitucinis, taigi neteisėtas organas, esą todėl ir jo sprendimai – neteisėti. Valstybės Taryba buvo įsteigta 1991 metų rugsėjo 5 dieną, po rugpjūčio pučo, kai SSRS jau byrėjo per visus galus ir jau buvo likę gyvuoti nepilnai keturi mėnesiai. Valstybės tarybai priklausė SSRS prezidentas ir dešimties sovietinių respublikų vadovai. Ši taryba jau per pirmąjį posėdį pripažino Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybę, nors, kaip pabrėžia Rusijos žiniasklaida, atitinkamos SSRS konstitucijos pataisos nebuvo priimtos.


  9. Japoniją sukrėtė savižudžio išpuolis greitajame traukinyje

Įvykiai / 2015-06-30 08:05 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Japonijoje du žmonės veikiausiai žuvo per antradienį įvykusį incidentą, kai vienas keleivis pamėgino susideginti greitajame traukinyje (shinkansen), pranešė geležinkelio bendrovės operatorė.


  10. Kam nebuvo lemta išgyventi penktadienio pragaro Tunise? (10)

Pasaulis / 2015-06-29 23:46 / „Lietuvos ryto“ televizija

Birželio 26 dieną pasaulį sukrėtė dar viena kruvina ciniškai suplanuoto teroro banga. Paplūdimyje Tunise išžudyti poilsiautojai, per kruviną išpuolį Prancūzijos gamykloje žmogui nukirsta galva. Mažiausiai 10 žmonių žuvo, dar dešimtys buvo sužeisti, savižudžiui susisprogdinus šiitų mečetėje. Po išpuolio Suso miestą, kuriame surengtas išpuolis, palieka tūkstančiai poilsiautojų, bijančių, kad teroristai gali smogti kitiems viešbučiams. Pernai Tunise apsilankė 6 miljonai turistų iš viso pasaulio.


  11. Iš Tuniso bus parskraidinti visi Lietuvos turistai (1)

Rinkos pulsas / 2015-06-29 12:40 / LRT Radijas, LRT.lt

Lietuvos turistai, šiuo metu esantys nuo teroro akto nukentėjusiame Tunise, bus parskraidinti liepos 3 dieną. Turizmo departamentas teigia, kad šiuo metu Tunise yra per 200 lietuvių, šiek tiek mažiau nei pusė jų – Suso kurorte, kuriame penktadienį buvo nušauti 38 žmonės.


  12. Tuniso kurorte šimtai žmonių protestavo prieš terorizmą (1)

Įvykiai / 2015-06-28 12:50 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Kurortiniame Tuniso mieste Susoje, kur penktadienį per teroro aktą žuvo 40 žmonių, šimtai gyventojų surengė protesto akciją prieš terorizmą, praneša BBC.


  13. Šiurpiausia asmenukė – su nupjauta viršininko galva (12)

Konfliktai ir saugumas / 2015-06-28 10:21 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Vyras, įtariamas tuo, kad nupjovė galvą savo viršininkui ir pakabino ją ant gamyklos vartų, išsiuntė asmenukę su nupjauta aukos galva, šeštadienį sakė tyrimui artimas šaltinis.


  14. Uždainavęs B. Obama pravirkdė amerikiečius (30)

Marga planeta / 2015-06-27 16:55 / lrytas.lt

JAV prezidentas Barackas Obama nustebino ir smarkiai sujaudino amerikiečius, skyręs jautrią dainą žuvusiems Čarlstono išpuolyje. Prezidentas penktadienį uždainavo juodaodžių bažnyčioje. Čia susirinkę žmonės neslėpė susižavėjimo, prezidentui pradėjus dainuoti. Toks B.Obamos poelgis po visą šalį sukrėtusių šaltakraujiškų žudynių sujaudino vietos gyventojus. Jo daina skirta per rasistinį išpuolį Čarlstone žuvusiam 41 m. pastoriui Clementa Pinckney pagerbti. Savo kalboje B.Obama tikino, kad pastoriui nebūtų patikęs liūdesys ir tyla.


  15. Teroro akto sukrėstoje Susoje – 80 lietuvių (17)

Aktualijos / 2015-06-27 16:13 / BNS ir lrytas.lt inf.

Tunise šiuo metu yra 210 turistų iš Lietuvos, iš jų 80 yra Susos mieste, kur penktadienį per teroristo ataką žuvo beveik 40 žmonių, pranešė kelionių organizatorius „Novaturas“. „Konkrečiai Port el Kantavyje, kur įvyko išpuolis, yra du mūsų klientai. Situacija ypatinga, su visais turistais nuolatos būna mūsų atstovai užsienyje, lanko juos viešbučiuose ir dalinasi turima naujausia informacija“, – BNS sakė „Novaturo“ rinkodaros projektų vadovė Dovilė Zapkutė.


  16. Policija apklausė savo viršininkui galvą nupjovusį įtariamąjį (6)

Įvykiai / 2015-06-27 14:37 / BNS ir lrytas.lt inf.

Prancūzijos policija šeštadienį tardo sučiuptą įtariamą vyrą, aiškindamasi, kaip buvo rengiama antroji šalyje per pastaruosius šešis mėnesius džihadistų ataka, per kurią to vyro viršininko nupjauta galva buvo pakabinta ant gamyklos vartų. Premjeras Manuelis Vallsas, nutraukęs oficialią kelionę po Pietų Ameriką, perspėjo, kad Prancūzijai gresia daugiau atakų ir kad penktadienio išpuolis vienoje pramoninių dujų gamybos įmonių netoli antrojo pagal dydį šalies miesto Liono padidins įtampą ir taps piliečių ištvermės „išbandymu“ .


  17. Kuveito mečetėje sprogimas: manoma, kad išpuolis tyčinis

Pasaulis / 2015-06-26 15:31 / AP

Šiitų mečetėje Kuveito sostinėje nugriaudėjo mirtinas sprogimas. Medikai teigia, kad mažiausiai du žmonės žuvo, bent 8 sužeisti. Kas sukėlė sprogimą, dar aiškinamasi.


  18. Košmaras paplūdimyje: teroristai Tunise išžudė poilsiautojus (253)

Konfliktai ir saugumas / 2015-06-26 14:56 / lrytas.lt

Birželio 26-ąją pasaulį sukrėtė dar viena kruvina ciniškai suplanuoto teroro banga. Tą pačią dieną trijose valstybėse smogikų išpuoliai pareikalavo daugybės žmonių aukų. Penktadienį smogta Prancūzijoje, Kuveite ir Tunise. Pastaroji šalis Viduržemio jūros pakrantėje nuo teroristų nukentėjo itin skaudžiai. Taikiniu penktadienį tapo turistų pamėgti viešbučiai. Anot liudininkų, vidury dienos Susos mieste driokstelėjo sprogimas, po to paplūdimyje pasigirdo šūviai. Turistai ėmė bėgti į viešbutį, slėpėsi kambariuose. Pastaroji šalis Viduržemio jūros pakrantėje nuo teroristų nukentėjo itin skaudžiai. Taikiniu penktadienį tapo turistų pamėgti viešbučiai. Anot liudininkų, viduryje dienos Suso mieste driokstelėjo sprogimas, po to paplūdimyje pasigirdo šūviai. Turistai ėmė bėgti į viešbutį, slėpėsi kambariuose.


  19. Išpuolis Prancūzijoje: teroristas egzekuciją įvykdė savo bosui (256)

Konfliktai ir saugumas / 2015-06-26 12:27 / lrytas.lt

Prancūzijoje, netoli Liono miesto, chemijos gamykloje, penktadienį įvykdyta kraupi islamistų ataka. Užpuolikai nupjovė galvą vienam asmeniui. Dar keli žmonės sužeisti. Vienas įtariamasis sulaikytas, kitą, kaip pranešė vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve'as, nukovė ugniagesys. Liudininkai praneša, kad buvo girdėti garsus sprogimas. Po išpuolio islamistai gamykloje paliko savo vėliavą. Šis išpuolis surengtas praėjus vos pusmečiui nuo islamistų atakos Paryžiuje, „Charlie Hebdo“ redakcijoje, kurios metu žuvo 17 žmonių. Išpuolis buvo įvykdytas stambios amerikiečių kompanijos „Air Products“ gamykloje. Joje gaminamos pramoninės dujos, tokios, kaip azotas, deguonis, vandenilio dujos.


  20. Jungtinėse Valstijose atsikrato rasistinės vėliavos (7)

Įvykiai / 2015-06-25 08:56 / „Lietuvos rytas“

JAV sukrėtusios žudynės parodė, kad kova su rasizmu vis dar reikalinga. Todėl Amerikos valstijų valdžia imasi naujos iniciatyvos – nukabina juodaodžius žeidžiančias istorines konfederatų vėliavas.


Populiariausi per 24 val.