Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1672, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Ukraina šiepia dantis prieš sukilimą šalies rytuose (1238)

Įvykiai / 2014-04-16 11:46 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos valdžia pagaliau ėmėsi veiksmų malšindama Rusijos organizuojamus neramumus šalies rytuose. Vyriausybės pajėgos antradienį atrėmė maždaug 30 ginkluotų kovotojų ataką Kramatorsko oro uoste – taip prasidėjo antiteroristinė operacija, kurios tikslas – atstatyti tvarką neramioje Donecko srityje. Savo ruožtu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau prakalbo apie pilietinį karą, skelbia naujienų agentūra AP.


  2. JAV atsitiesė po sprogimų Bostone, bet žaizdos dar kraujuoja (6)

Rytai-Vakarai / 2014-04-16 06:26 / Dovydas Pancerovas

Tą 2013-ųjų pavasario pirmadienį, kai Bostone per tryliką sekundžių nugriaudėjo du galingi sprogimai, sukrėsta buvo ne tik Amerika. Išpuolis balandžio 15-ąją įvykdytas per maratoną, kuris išsiskiria giliomis tradicijomis ir bendruomeniškumo jausmu. Tądien, sporto pasaulio dėmesį prikaustantis renginys tapo bendražmogiška tragedija. Ją išgyveno ir šeši lietuviai. Lietuvoje jau buvo vėlus vakaras, kai pasaulio žiniasklaidos priemonės pranešė apie sprogimus Bostone centre – toje vietoje, kur turėjo finišuoti tūkstančiai maratono bėgikų. Pradžioje nebuvo tiksliai žinoma kas įvyko, o sužeistųjų skaičius augo kas akimirką.


  3. Išpuolis Nigerijoje galėjo nusinešti apie 200 žmonių gyvybių (3)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-15 12:03 / BNS ir lrytas.lt inf.

Per sprogimą autobusų parke šalia Nigerijos sostinės Abudžos pirmadienį, per rytinį piką, žuvo mažiausiai 20 žmonių, pranešė liudininkai. „Reuters“ operatorius matė 20 lavonų tame parke prie Njanjano tilto, maždaug 8 km į pietus nuo Abudžos, o du liudininkai sakė, kad dar 15 lavonų jau buvo išvežti.


  4. Šnypščianti kibernetinė grėsmė Lietuvai iš Rytų – jau reali (1)

Išmanyk / 2014-04-15 12:00 / lrytas.lt

Lietuvai praėjusiais metais patyrus, ko gero, didžiausias kibernetines atakas istorijoje, šia nacionalinio saugumo sritimi buvo susirūpinta aukščiausiu lygiu. Pirmą kartą ir visuomenėje kilo diskusijos apie grėsmes ir galimus apsaugos būdus. Tačiau praėjusių metų atakos, nors ir kruopščiai suplanuotos, buvo įvykdytos gana paprastomis priemonėmis ir vidutiniu stiprumu.


  5. Bostono tragedijos metinės: tada ir dabar (1)

Startai / 2014-04-15 09:55 / lrytas.lt

JAV antradienį minimos Bostono maratono išpuolių metinės. Pernai netoli bėgimo trasos du teroristai padėjo sprogmenis. Jų išpuolis nusinešė trijų žmonių gyvybes, 264 žmonės buvo sužeisti. Tradicinis maratonas vyks balandžio 21 dieną. Pateikiame „Associated Press“ 2013 metų gegužės septintosios ir 2014 metų balandžio dešimtos dienų nuotraukų koliažus.


  6. Biblioteka: N.Neuhaus. „Snieguolė turi mirti“

Meno pulsas / 2014-04-10 16:10 / lrytas.lt

Prieš vienuolika metų Altenhaino kaimelyje be pėdsakų dingo dvi septyniolikmetės. Teismas, remdamasis vien netiesioginiais įkalčiais, dešimčiai metų kalėjimo nuteisė Tobiją Sartorijų. Atlikęs bausmę vyras grįžta į gimtinę ir randa sugniuždytą tėvą, apleistus namus.


  7. JAV mokykloje peiliu švaistęsis 16-metis - iš mielos šeimos (49)

Įvykiai / 2014-04-10 11:33 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Pensilvanijos valstijos mokykloje trečiadienio rytą16-metis moksleivis, ginkluotas dviem peiliais, vaikščiojo koridoriais ir sutiktus moksleivius badė bei pjaustė – sužeista 20 žmonių, mažiausiai devynių būklė sunki, sakė pareigūnai.


  8. D.Grybauskaitei – varžovo dūris, V.Tomaševskiui – kolegų gėlės (593)

Aktualijos / 2014-04-09 13:27 / Martynas Čerkauskas

Lietuvoje prasideda tikroji prezidento rinkimų kampanija. Iki balsavimo dienos likus kiek daugiau kaip mėnesiui, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį Seime septyniems kandidatams į prezidento postą įteikė kandidato pažymėjimus. Šią iškilmingą ceremoniją pažymėjo kandidato Naglio Puteikio išpuolis prieš prezidentę Dalią Grybauskaitę.


  9. Butą su žmonėmis padegusiems kauniečiams – griežtos bausmės (51)

Kriminalai / 2014-04-08 16:55 / Nerijus Povilaitis

Kauno apygardos teismas baigia nagrinėti siaubingos tragedijos Šilainių daugiabutyje bylą. Į žmonių pilną butą benzino pripylusiems ir jį padegusiems nusikaltėliams prokuroras pasiūlė skirti griežtas laisvės atėmimo bausmes. Padegto buto liepsnose žuvo 18-metis Mindaugas Skruodis, septyni žmonės buvo sunkiai sužaloti. Vienam jų, iš septinto aukšto šokusiam abiturientui, trijose vietose lūžo stuburas, trūko plautis. Jis liko prikaustytas prie vežimėlio. Patirtą žalą kaunietis įvertino milijonu litų.


  10. Pakistane susprogdintas traukinys, žuvo 12 žmonių

Stichijos ir nelaimės / 2014-04-08 14:24 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Pakistano Balučistano provincijoje sprogus traukinyje padėtai bombai žuvo mažiausiai 12 žmonių, dar 30 sužeista, praneša „Reuters“.


  11. Rusijoje sulaikyti prie Volgogrado atakų prisidėję asmenys (1)

Įvykiai / 2014-04-08 12:35 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos saugumo tarnybų atstovai teigia sulaikę grupę asmenų, įtariamai prisidėjusių prie Volgogrado ir Piatigorsko teroristinių išpuolių. „Teroristiniai išpuoliai Piatigorske ir Volgograde išaiškinti. Saugumo pareigūnai kartu su policija ir Federalinio tyrimų komiteto atstovais sulaikė grupę žmonių, prisidėjusių prie šių nusikaltimų“, - spaudos konferencijos metu teigė Federalinės saugumo tarnybos (FST) vadovas Aleksandras Bortnikovas.


  12. Kamerūne pagrobti du italų kunigai ir kanadietė vienuolė (5)

Įvykiai / 2014-04-05 11:20 / BNS ir lrytas.lt inf.

Kamerūno šiaurėje ginkluoti vyrai per išpuolį pagrobė du Italijos kunigus ir kanadietę vienuolę, pranešė šeštadienį Italijos užsienio reikalų ministerija.


  13. Eurolygos epizodų dešimtuke – dėjimas į „Žalgirio“ krepšį

Krepšinis / 2014-04-05 09:34 / lrytas.lt

Eurolygos „Top 16“ etapo tryliktojo turo gražiausių akimirkų dešimtuke – vienas epizodas iš Kauno „Žalgirio“ ir Belgrado „Partizan“ rungtynių.


  14. Gražiausias LKL mėnesio epizodas – metimas iš vidurio aikštės

Krepšinis / 2014-04-04 13:01 / lrytas.lt

Lietuvos krepšinio lygos reguliariajam sezonui artėjant prie finišo tiesiosios kiekvienų rungtynių svarba tampa vis didesnė. Tačiau tai netrukdo Lietuvoje rungtyniaujantiems krepšininkams sirgalius karts nuo karto pamaloninti efektingomis atakomis.


  15. Pasikėsinta į buvusio Pakistano prezidento gyvybę

Įvykiai / 2014-04-03 11:20 / BNS ir lrytas.lt inf.

Buvęs Pakistano prezidentas Pervezas Musharrafas, kuris yra teisiamas dėl išdavystės, anksti ketvirtadienį vos liko gyvas per bandymą jį nužudyti susprogdinant bombą.


  16. Karinę bazę Teksase vėl sukrėtė išpuolis (3)

Įvykiai / 2014-04-03 07:56 / lrytas.lt

JAV Teksaso valstijoje esančioje Fort Hudo karinėje bazėje užpuolikas nušovė tris žmones, vėliau nusišovė pats. Įtariamasis tarnavo Irake, tačiau dėl potrauminio streso buvo perkeltas atgal į JAV, nes kentėjo nuo depresijos ir baimės priepuolių. 2009 metais toje pačioje Fort Hudo bazėje per išpuolį buvo nušauta 13 žmonių ir sužeisti dar 32.


  17. Irake mirtininkui atakavus armijos naujokų centrą žuvo 6 žmonės (1)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-02 14:25 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Irako šiaurėje trečiadienį mirtininkui susisprogdinus prie įėjimo į armijos naujokų centrą žuvo šeši kariais ketinę tapti vyrai, pranešė kariškiai. Šis išpuolis buvo įvykdytas prie priėmimo į armiją centro Rijaze - etniškai mišrios Kirkuko provincijos gyvenvietėje, kurioje gyventojų daugumą sudaro sunitai.


  18. JAV valdžios kirtis lietuviui N.Jukoniui - kalėjimas ir panieka (723)

Likimai / 2014-03-30 18:38 / Audronė Urbonaitė

Kol esi tik emigrantas, svetimoje šalyje negali jaustis tvirtai ir saugiai. Tai patyrė verslininkas Nerijus Jukonis, kuris po beveik 20 metų su šeima buvo priverstas bėgti iš Jungtinių Amerikos Valstijų. N.Jukonis iš išsvajotos šalies bėgo bijodamas, kad bus supūdytas kalėjime, o jo šeima liks be maitintojo.


  19. Antstolių kontoroje siautėjęs skolininkas sumušė darbuotoją (23)

Kriminalai / 2014-03-26 13:10 / lrytas.lt

Antradienio vidurdienį nuo įsismarkavusio skolininko nukentėjo Vilniaus antstolių kontoros darbuotoja. Įtariamasis G.Ž. buvo sulaikytas, jo veiksmus tiria policija. Kaip rašoma Antstolių rūmų pranešime, incidentas prasidėjo apie 12 val., kai į antstolių Valdo Čegliko, Rimanto Vižainiškio, Birutės Čereškienės ir Vilmos Leskevičienės kontorą Aguonų gatvėje atvykęs galimai neblaivus G.Ž. pareikalavo susitikimo su antstoliu. Išgirdęs darbuotojos paaiškinimus, skolininkas pasipiktino ir ėmė mojuoti kumščiais. Jis keletą kartų smogė moteriai į įvairias kūno vietas, kol į pagalbą atskubėjo kiti kontoros darbuotojai.


  20. Atnaujintos dingusio „Malaysia Airlines“ lėktuvo paieškos

Įvykiai / 2014-03-26 10:07 / BNS ir lrytas.lt inf.

Desperatiškos tarptautinės dingusio Malaizijos keleivinio lėktuvo paieškos trečiadienį buvo atnaujintos atokioje Indijos vandenyno teritorijoje. Paieškos pratęstos, kai aprimo smarkus vėjas ir aukštos bangos, sutrikdę operaciją ankstesnę dieną.