Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1915, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Vandalai išterliojo Seimo narės dukters namą (1386)

Kriminalai / 2015-01-29 14:41 / Evelina Valiuškevičiūtė, Aušra Pilaitienė

Klaipėdos priemiestyje, Tauralaukyje, atvykę policijos pareigūnai išvydo dar neregėtą vandalizmo aktą. Baltas mūrinis namas buvo aprašinėtas antirusiškais užrašais ir apipaišytas. Šiame name gyvena moteris, kurios motina yra Seimo narė Irina Rozova. Užrašą ant namo sienos pirmieji ketvirtadienio rytą pastebėjo kaimynai. Jie paskambino šeimininkams ir įspėjo apie išpuolį. Ant namo buvo išpurkštos raudonos žvaigždės, negrabiai ir netaisyklingai iškeverzota „Rusai eik namo“, „Laisve Lietuvai“, „Rusai NE“. Klaipėdiečiai dėl nusikaltimo kreipėsi į policiją.


  2. Per „Hezbollah“ ataką trečiadienį žuvo du Izraelio kariai (8)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-28 17:48 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Prie sienos su Libanu trečiadienį žuvo du Izraelio kariai per judėjimo „Hezbollah“ ataką, pranešė Izraelio kariškiai.


  3. Šventosios uostas – amžiaus statyba ar tik pinigų siurbykla? (22)

Rinkos pulsas / 2015-01-28 12:48 / Gediminas Pilaitis

Kokia ateitis laukia Šventosios uosto – atidaryto ir vėl uždaryto, nes pagilintą įplauką kaip mat užnešė smėlis? Susisiekimo ministerija, regis, jau susitaikiusi su mintimi, kad iš Europos Sąjungos lėšų naujoms statyboms bent jau artimiausiu metu nėra ko tikėtis. Tačiau jūrų transporto specialistai nenuleidžia rankų – uosto atstatymo techninis projektas jau parengtas, bet kaip pradėti darbus, jeigu kišenėje švilpauja vėjai?


  4. Nyderlandų policija nukovė peiliais grasinusį vyrą

Įvykiai / 2015-01-25 21:56 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Olandų policija sekmadienį nušovė peiliais ginkluotą vyrą, kuris mėgino sužaloti praeivius prie vieno meno muziejaus šiauriniame Groningeno mieste.


  5. Jaunimo rinktinė „Sandraugos taurės" turnyre liko paskutinė (8)

Futbolas / 2015-01-24 20:39 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos jaunimo (iki 21 metų; U-21) futbolo rinktinei „Sandraugos taurės" turnyras Rusijoje baigėsi dar viena nesėkme. Paskutinėse rungtynėse lietuviai turėjo įvarčio persvarą, tačiau antrajame kėlinyje jos neišsaugojo, mačą dėl vienuoliktosios vietos 1:2(1:0) pralaimėjo Estijos komandai ir liko dvylikta.


  6. L. Linkevičius: „Europa privalo sugriežtinti sankcijas Rusijai“ (145)

Aktualijos / 2015-01-24 19:14 / BNS ir lrytas.lt inf.

Kariniai išpuoliai Ukrainoje, kurių metu žūsta civiliai žmonės, yra laikytini teroristiniais išpuoliais, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Anot jo, po pastarųjų dienų atakų Donecke ir Mariupolyje, Europos Sąjunga turėtų dar labiau sugriežtinti sankcijas Rusijos atžvilgiu.


  7. Išpuolių bijantiems žydams kirpėjas siūlo „nematomą jarmulką“ (7)

Marga planeta / 2015-01-23 15:11 / lrytas.lt

Vis garsiau prabylama apie Europoje augantį antisemitizmą. Norėdamas apsaugoti žydus nuo priešiškai nusiteikusių žmonių išpuolių, vienas Izraelio kirpėjas sugalvojo, kuo pakeisti jų skiriamąjį ženklą – ant viršugalvio nešiojamą jarmulką, rašo „Daily Mail“.


  8. Įrodymų apstu – karas Ukrainoje neslaptas (109)

Rytai-Vakarai / 2015-01-21 13:42 / „The Guardian“ ir „Lietuvos rytas“

Vladimirui Putinui užtenka pareikšti, kad Rytų Ukrainoje separatistams padeda tik savanoriai, ir jo gerbėjams to gana – Rusija į konfliktą nesikiša. Bet žuvusių karių artimųjų protesto balsai vis garsesni. Nors Kremlius bet kokį Rusijos dalyvavimą konflikte Ukrainos Donbaso regione atkakliai neigia, duomenų apie kaimyninėje šalyje žuvusius kariškius toliau daugėja.


  9. Naujo kryžiaus žygio išvengti nepavyks? (23)

Komentarai / 2015-01-20 16:35 / Vytautas Bruveris

Nuslūgus pirmajai ideologinių kovų bangai, kuri šoko į padebesius Paryžiaus žudynių aukų kūnams dar nespėjus atvėsti, galima ir vėl, tačiau šiek tiek garsiau, paklausti: „Na, ir?“


  10. Argentinos prezidentę kaltinęs prokuroras rastas negyvas (1)

Įvykiai / 2015-01-19 13:10 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Argentinos prokuroras, kuris kaltino šalies prezidentę Cristiną Kirchner trukdžius tyrimui dėl bombos susprogdinimo prie Buenos Airių žydų centro 1994 metais, rastas nušautas vos kelios valandos prieš tai, kai pirmadienį turėjo dalyvauti svarstyme Kongrese, pranešė žiniasklaida.


  11. „Boko Haram“ pagrobė bent 60 žmonių per kruviną ataką Kamerūne

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-19 08:56 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Islamistų grupuotės „Boko Haram“ kovotojai sekmadienį pagrobė mažiausiai 60 žmonių per kruviną ataką šiaurės Kamerūne, pranešė policija, informuodama apie naujausią Nigerijoje veikiančios grupuotės reidą kitapus sienos.


  12. Apie teroristus, islamą ir šventąja inkviziciją (4)

Politiko žodis / 2015-01-18 12:46 / Gintautas Labanauskas

Visą civilizuotą pasaulį sukrėtė teroristų, prisidengusių islamo vardu išpuolis Paryžiuje. Civilizuoto Vakarų pasaulio nebesukrečia kasdieninės žmonių aukos Kenijoje ar Ruandoje, Sirijoje ar Irake. Šios šalys yra labai toli nuo mūsų. Deja, vis mažiau sukrečia ir kasdienės žmonių mirtys pas netolimus kaimynus - ukrainiečius. Prie šitų mirčių mes jau pripratome, esą vyksta karas ir tarsi būtų natūralu, kad kiekvieną dieną kažkas turėtų žūti šiame baisiame ir niekam nereikalingame kare.


  13. Įkaitų drama baigėsi - užpuolikas pasidavė Prancūzijos policijai (20)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-16 21:01 / lrytas.lt

Prancūziją vėl sukrėtė nauja įkaitų drama. Ji įvyko sostinės Paryžiaus Kolombo priemiestyje (11 kilometrų nuo miesto centro), pašte. Užpuolikas, ginkluotas granatomis ir „Kalašnikov“ automatu, po valandos derybų visgi paleido įkaitus ir pasidavė policijai. Tiesa, šis išpuolis nėra susijęs su praėjusios savaitės teroro atakomis, mat įkaitų pagrobėjas - gerai policijai žinomas asmuo.


  14. Vilniuje pradedamos eksponuoti „Charlie Hebdo“ karikatūros (2)

Dailė / 2015-01-16 16:55 / BNS ir lrytas.lt inf.

Kitos savaitės trečiadienį Vilniuje, Prancūzų institute, pradedamos eksponuoti Prancūzijos satyrinio laikraščio „Charlie Hebdo“, kurio redakcijoje praėjusią savaitę įvykęs ginkluotas išpuolis, karikatūros.


  15. Įkaitų drama Paryžiuje baigėsi – užpuolikas pasidavė

Pasaulis / 2015-01-16 15:37 / „Lietuvos ryto“ televizija

Paryžiuje - vėl naujas išpuolis. Prancūzijos sostinės Kolombo priemiestyje (11 kilometrų nuo miesto centro), pašte, buvo paimti įkaitai. Užpuolikas, ginkluotas granatomis ir „Kalašnikov“ automatu, po valandos derybų paleido įkaitus ir pasidavė policijai. Tiesa, šis išpuolis tikriausiai nėra susijęs su praėjusios savaitės teroro atakomis, mat įkaitų pagrobėjas - gerai policijai žinomas asmuo.


  16. Saudo Arabijoje kyla nauja „Didžioji siena“

Įvykiai / 2015-01-15 15:28 / lrytas.lt

Kai praėjusią savaitę „Islamo valstybės“ pajėgos atakavo Saudo Arabijos sienos apsaugos punktą, tai nebuvo paprastas teroro išpuolis. Islamo radikalai bandė surengti ataką prieš naują Saudo Arabijos bandymą, atsitverti nuo chaoso regione, rašo „The Telegraph“.


  17. Sankcijų veikiama Rusija rizikingai žaidžia dėl Ukrainos derybų

Įvykiai / 2015-01-15 15:27 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Atrodo, kad viskas susiklostė kaip tik taip, kaip tikėjosi Vakarų galios: sankcijos ir krintančios naftos kainos smarkiai smogė Rusijai ir, matyt, privertė Maskvą labiau norėti leistis į kompromisus dėl konflikto Ukrainoje. Tačiau kaip dažnai būna su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, tikrovė yra daug sudėtingesnė.


  18. Skaitytoja: „Atėjo laikas musulmonams suprasti“ (4)

Man rūpi / 2015-01-15 14:44 / Emilija

Teroristinis išpuolis prieš prancūzų žurnalo „Charlie Hebdo“ redakciją tapo labiausiai aptarinėjama tema pastarosiomis dienomis. Istorija sulaukia susidomėjimo visame pasaulyje, žiniasklaidoje pasirodo įvairių valstybių lyderių komentarai, o naujausias „Charlie Hebdo“ numeris su atgailaujančiu Mahometu ant viršelio internete parduodamas už kelis šimtus dolerių.


  19. KTU besimokantys prancūzai: „Tai buvo išpuolis prieš mus visus“

Studijos / 2015-01-15 09:30 / Aldona Steponavičiūtė

„Mūsų šalis daugiau kaip 200 metų kovoja už laisvę visomis prasmėmis – taip pat ir minties laisvę. Labai skaudu, kad nukentėjome būtent dėl šios ideologijos“, – kruviną išpuolį prieš satyrinio laikraščio „Charlie Hebdo“ redakciją komentuoja Kauno technologijos universitete (KTU) studijuojantys prancūzai Jérémy‘is Le Ny’is ir Adrienas Diou-Hirtzas.


  20. Puolami Europos žydai jaučiasi lyg prieš Antrąjį pasaulinį karą (10)

Rytai-Vakarai / 2015-01-14 15:42 / Paulius Gritėnas

Išpuoliai Prancūzijoje dar labiau sustiprino tiek šios šalies, tiek visos Europos žydų baimę dėl savo ateities. Atakas rengia ne tik radikalaus islamo atstovai, bet ir kraštutiniai dešinieji. Kai kurie Prancūzijos žydai jau prakalbo apie tai, kad vertėtų keltis į konfliktų kamuojamą, tačiau didesnį saugumą žadantį Izraelį. „Čia vyksta tikras karas“, - dienraščiui „The New York Times“ sakė meno dirbiniais prekiaujanti paryžietė Jacqueline Cohen. „Po to, kas nutiko, mes jausimės saugiau Tel Avivo centre nei Paryžiuje“, - sakė ji. Taip manančių žydų kilmės prancūzų vis daugiau.


Populiariausi per 24 val.