Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 79, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kas, kur, kada: nuo Visagino iki pajūrio

Aktualijos / 2017-03-11 13:35 / „Lietuvos rytas“

Klaipėda


  2. Vilniaus centre pradėta kurti neregėta paukščių oazė

Rinkos pulsas / 2017-03-10 08:08 / Raivydas Gražulis

Sostinės centre, tarp „Green Hall“ verslo slėnio ir Neries upės, medžiuose šią savaitę iškilo aštuoni inkilai. Vienas jų – neįprastai didelis. Lietuvos ornitologų tvirtinimu, jis galbūt patrauks vieno iš retų paukščių – didžiojo dančiasnapio dėmesį.


  3. Inkilus kelia ir prie daugiabučių. Štai kas juose gyvena

Fauna / 2017-03-07 12:53 / Vėjūnė Inytė („Lietuvos rytas“)

Sparčiai vykstant statyboms ir daugiabučių atnaujinimo darbams nepatogumų patiria mieste gyvenantys paukščiai. Kad turėtų galimybę klausytis sparnuočių giesmių, kauniečiai inkilus kelia ne tik prie nuosavų namų, bet ir daugiabučių kiemuose.


  4. Gamtininkas Selemonas Paltanavičius: paukščiams jau reikia pagalbos

Fauna / 2017-02-22 13:54 / lrytas.lt

Prekybininkai pastebėjo, kad artėjant pavasariui mūsų tautiečių susidomėjimas paukščių inkilais išaugo. Jų yra net kelių rūšių, tad gamtininkas Selemonas Paltanavičius atskleidžia, kaip išsirinkti tinkamiausią inkilėlį bei kur ir kiek jų kabinti.


  5. Raudondvaris tapo mažąja Lietuvos kultūros sostine

Meno pulsas / 2017-01-27 13:39 / BNS ir lrytas.lt inf.

Penktadienį Kauno rajone esantis Raudondvaris pradeda savo kaip mažosios Lietuvos kultūros sostinės metus.


  6. Vaikų gerumo pavyzdys – išgelbėjo itin retos rūšies žinduolį

Fauna / 2016-12-12 16:31 / Giedrė Balčiūtė

Mažas šikšnosparnis turbūt nė pats nežino, koks turėtų būti dėkingas grupelei šeštokų už išgelbėtą gyvybę. Atsibudęs po žiemos miego jis veikiausiai nė neprisimins savo žiemos nuotykio, kuris jam vos nepasibaigė tragiškai. 


  7. Turizmo ėmęsis futbolininkas perprato rūsčią kaimo realybę

Sėkmės istorijos / 2016-09-03 11:00 / Audrė Srėbalienė

Vienoj rankoj – futbolo kamuolys, kitoj – statybininko plaktukas. Taip pastaruosius dešimtį metų nugyveno vartininkų treneris 50 metų Dainius Širvys. Šiuo metu jis – netoli Užpalių, Utenos rajone, esančios kaimo turizmo sodybos „Širvynė“ šeimininkas. 2006-aisiais įsigijęs šabakštynais apžėlusį žemės sklypą Šeimyniškių kaime, ant Šventosios upės kranto, dar po kelerių metų jis galutinai išmainė būtį Kaune į gyvenimą kaime.


  8. Energetikų dienotvarkę perrikiuoja ir išskrendantys paukščiai

Energetika / 2016-08-24 16:48 / lrytas.lt

Rudeniop elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ specialistų dienotvarkę pakoreguoja ir permainingi orai, ir vasaros buveines paliekantys paukščiai. Į pietus besiruošiantys ir gausiai aplink elektros laidus besibūriuojantys paukščiai gali tapti trumpalaikio elektros perdavimo sutrikimo priežastimi.


  9. Renovuojamame name – užmūryti gyvi paukščiai?

Fauna / 2016-06-24 11:36 / Lietuvos ornitologų draugija

Kaune, vieno iš renovuojamų daugiabučių namų pastogėje gyvena juodieji čiurliai. Šie paukščiai prie savo lizdų patenka per ventiliacijos angas ir lizdus yra susikrovę už šių angų esančiose nenaudojamose palėpėse. Birželio pabaigoje, namo renovacijai artėjant į pabaigą, didžioji dalis šių angų buvo užmūrytos, o čiurliai prie namo skraidė ir landžiojo tik į likusias dar neužtaisytas angas. Kyla klausimas, ar renovacijos metu nebuvo užmūryti perintys paukščiai?


  10. Kūrėjas drožia išskirtinius inkilus – net panašius į katinus

Meno pulsas / 2016-04-03 12:01 / Modestas Patašius („Laikinoji sostinė“)

Užsukęs į Šilainiuose ant šlaito gyvenančio tautodailininko Olego Aleksejevo namus dažnas svečias iškart pastebi aplink namą augančiuose medžiuose įkeltus neįprastus vyro rankomis sukonstruotus inkilus.


  11. Tautodailininko sukurti inkilai – katės paukščių negąsdina

Fauna / 2016-04-02 08:29 / Modestas Patašius

Kaune ne vienas užsukęs į Šilainiuose ant šlaito gyvenančio tautodailininko Olego Aleksejevo namus iškart pastebi aplink namą esančiuose medžiuose neįprastus vyro rankomis sukonstruotus inkilus.


  12. Marijampolėje paukščių laukia keli šimtai naujų būstų

Fauna / 2016-03-21 19:22 / Loreta Juodzevičienė

Gamtai ir ekologijai neabejingi marijampoliečiai dvi dienas miesto parkuose, prie vaikų darželių, mokyklų, socialinės globos namų kėlė inkilus. Bene aktyviausi akcijos „Pasitikime paukščius“ dalyviai – Marijampolės pataisos namų nuteistieji.


  13. Apsauga nuo mirtino pavojaus paukščiams – specialūs pakabukai

Fauna / 2016-02-08 20:01 / Lietuvos ornitologų draugija

Siekiant sumažinti paukščių žūtį dėl trumpojo jungimo, atsitrenkimų į laidus skaičių, kuomet didinama laidų vizualizacija bei gerinant pelėsakalių veisimosi sąlygas, buvo įgyvendintas paukščių apsaugos projektas. Jo metu padidintas pavojingų paukščiams vietų laidų matomumas ant jų uždėjus 1494 specialiai tam pagamintas baltos spalvos spirales, o penkiose, ypač pavojingose paukščiams vietose išskirtiniam laidų vizualizacijos padidinimui buvo iškabinti 1255 specialūs pakabukai. Iš jų, 572 spiralės ir 690 specialūs pakabukai ant laidų buvo uždėti 2015 metų paskutinį ketvirtį.


  14. Puiki žinia paukščių mylėtojams: jau galima lesinti sparnuočius

Fauna / 2015-11-25 15:35 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Paspaudus šaltukui ir trumpėjant dienoms galima po truputį pradėti lesinti sparnuočius, sako ornitologai. Jie primena, kad smulkiems žvirbliniams paukščiams, ypač vabzdžialesiams, iškritus sniegui žymiai pablogės mitybos sąlygos, tad jiems bus reikalinga žmonių pagalba. Tačiau kol ledas dar nesukaustė vandens telkinių, jokiu būdu nereikia pradėti maitinti vandens paukščių.


  15. Kurčiųjų profesinėje kalvėje – nauja absolventų laida

Lygios galimybės / 2015-07-09 11:16 / Nijolė KRASNIAUSKIENĖ

Birželio 29 d. Vilniaus technologijų mokymo ir reabilitacijos centras (Technologijų centras) pražydo šiųmečių absolventų šypsenomis ir gėlėmis. 28 jaunuoliams buvo įteikti profesinio mokymo diplomai. Trejus metus būsimieji leidybos darbuotojai, dailiųjų rankdarbių gamintojai, staliai, virėjai kaupė profesinius ir socialinius įgūdžius, grūmėsi su nelengvu asmeniniu likimu ir tądien su tėvais, svečiais, draugais, jaunesniais bendramoksliais ir pedagogais džiaugėsi rezultatais.


  16. Kurtieji baigia mokslus Vilniuje

Skaityk lengvai / 2015-07-09 11:02 / Nijolė KRASNIAUSKIENĖ

Vilniuje negirdintys žmonės mokosi Technologijų centre.


  17. Į maldos namus Vilniuje verta pasiimti apsauginį šalmą

Aktualijos / 2015-05-30 11:20 / „Lietuvos rytas“

Specialistų žodžiai, kad Šv.Kotrynos bažnyčia restauruota netinkamai, pasitvirtino. Apsilankymas joje vilniečiams vos nevirto nelaime – po kojomis ištiško didžiulis tinko gabalas, atitrūkęs nuo fasado virš durų. „Kas būtų nutikę, jei jis būtų pataikęs į galvą, baisu ir pagalvoti“, – svarstė vilnietis Jonas V., kurio žmona su drauge tą vakarą ėjo į koncertą bažnyčioje.


  18. Medžių genėjimas Vievyje: su šakomis nupjovė ir inkilus

Eko / 2015-04-29 12:46 / Arūnas Dumalakas

„Bent inkilų būtų pagailėję“, – piktinosi medžių genėtojų vandališku poelgiu vieno Vievio (Elektrėnų sav.) daugiabučio namo gyventojai. Darbininkai medžių šakas nupjovė kartu su prie jų prikabintais inkilais. Gali būti, kad juose jau perėjo paukščiai. Šakų krūvas, kuriose mėtėsi inkilų liekanos, genėtojai paliko kieme.


  19. Kuršėniškiai bandys prisivilioti šikšnosparnių

Aktualijos / 2015-04-28 10:17 / Ričardas Vitkus

Senajame Kuršėnų (Šiaulių r.) parke atsirado keistų inkilų – akylesni žmonės stebisi, kas galėtų apsigyventi inkile, kuriame nėra jam būdingos skylutės. Aštuonis inkilus su landa apačioje ant senų parko medžių neseniai pakabino Kuršėnų kūrybos namų jaunųjų gamtininkų būrelio nariai. Tikimasi, kad šiuose neįprastuose inkiluose apsigyvens šikšnosparniai.


  20. Kiaunė į kauniečio kaimynų namus atnešė nelaimę

Reporteris / 2015-04-28 06:28 / P. Mantautas

Gyvenu prie Kauno, Lapių rajone. Prie pat mano namų auga aukštos pušys, o jose – iškelti inkilai. Į inkilus kasmet grįždavo varnėnai, tačiau šiais metais juose įsikūrė visai ne paukščiai. Tą sužinojome tik praėjusį savaitgalį. Ir iškart tapome graudžios istorijos liudininkais. Vieną rytą atsikėlę pro langą pamatėme, kad į inkilą lenda kiaunė.


Populiariausi per 24 val.