Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 57, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Geriausią inkilą sparnuočiams Šiauliuose sukalė kalinys (19)

Gamta / 2015-03-26 16:02 / Ričardas Vitkus

Dešimt zylių porų palikuonių susilauks joms Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistųjų pagamintuose inkiluose. Kalinių sukaltus inkilus apžiūrėję specialistai negailėjo pagyrų, o Šiaulių tardymo izoliatoriuje bausmę atliekančio J.K. pagamintas inkilas Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro surengtoje parodoje buvo pripažintas geriausiu. Šiaulių tardymo izoliatoriaus ūkio aptarnavimo būryje bausmę atliekantys nuteistieji inkilus pavasarį gamina jau penktus metus iš eilės.


  2. Kauniečiai laukia grįžtančių sparnuočių (1)

Gamta / 2015-03-22 18:50 / Iveta Skliutaitė („Lietuvos rytas“)

Minint Žemės dieną įvairiose Kauno žaliosiose erdvėse iškilo inkilai plunksnuočiams. Pačių rankomis pagamintus namelius paukščiams pirmieji Ąžuolyno parke iškėlė moksleiviai ir neįgalieji.


  3. Kaziuko mugė tinsta taip, kad nebetelpa mieste

Aktualijos / 2015-03-04 10:17 / Milda Kuizinaitė („Lietuvos rytas“)

Kaziuko mugė šį savaitgalį taps miestu mieste – turės savo paštą, kino teatrą, o ištikimiausi šios šventės dalyviai gaus Kaziuko pasą. Pati mugė savo plotu ir dalyvių skaičiumi pretenduoja į Lietuvos rekordų knygą. Kaip joje nepaklysti be žemėlapio, „Sostinė“ paklausė jau dvyliktą kartą šią šventę rengiančio verslininko 60-mečio Vytenio Urbos.


  4. Kauno Lampėdžių šile – nameliai pelėdoms

Gamta / 2015-02-18 22:06 / Vygandas Trainys („Lietuvos rytas“)

Kauno pakraštyje esančiame Lampėdžių šile iškilo pelėdoms skirti metro aukščio masyvūs mediniai inkilai, sukalti pagal ornitologo Juozo Miškinio pateiktus brėžinius. „Pelėdos renkasi namus su erdvia anga, kad iškilus pavojui galėtų greitai iškristi. Didžiausias jų priešas – kiaunės, kartais užpuola ir katės“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo ornitologas J.Miškinis, rankose laikydamas inkilą, kurio viršuje buvo palikta apie 20 centimetrų dydžio skylė.


  5. Siūlote knygas už dyką? Bus norinčių dar ir nusiaubti biblioteką

Meno pulsas / 2015-02-14 05:00 / Artūras Jančys („Lietuvos rytas“)

Jaunos filosofės Mildos Varnauskaitės iš JAV nusižiūrėtos mažos kilnojamosios bibliotekos sudomino ir vandalus. Kai kurios iš karto buvo nusiaubtos.


  6. A.Užkalnis: „Geriau gabalas gardaus sūrio nei sunkvežimis malkų“

Nekilnojamasis turtas / 2015-01-03 10:10 / Andrius Užkalnis

Miestai neišvengiamai tankės. Privatumo bus mažiau, mažiau ir erdvės kiekvienam, bet žmonės labiausiai už viską vertins laiką, ir todėl, paminėsite mano žodį, kai šį straipsnį skaitysite 2016 metų pradžioje, išsitraukę iš archyvo, vien Vilniuje bus statomas jau nebe šimtas, o pusantro šimto daugiabučių gyvenamųjų namų.


  7. Inkilus paukščiams galima kelti ir rudenį

Aktualijos / 2014-10-31 16:19 / Kornelija Streckienė

laipėdos darželio „Želmenėlis“ kieme penktadienį susirinko vaikai nešini inkilais ir lesyklomis. Paprastai inkilai į medžius keliami pavasarį, tačiau klaipėdietis Gediminas Juodkūnaitis mano, kad šį darbą geriau atlikti rudenį.


  8. Šimtamečio kaimo gyvybę palaiko penkios našlės

Likimai / 2014-05-08 10:02 / Gailutė Kudirkienė (www.panskliautas.lt)

Unikalias, antrą šimtą metų bebaigiančias gryčias išsaugojusiame Tumagalio kaime dar prieš dešimtmetį gyvenimas virte virė. Ten gyveno 13 našlių ir pora senbernių. Darbščios kaimo moterys pačios arė, akėjo, malkas skaldė, kepė duoną ir ragaišius, slėgė vyniotinius, raugė girą, iš duonos raugo darė žalibarščius. Šiandien rąstinės gryčios dar stovi, bet nebe visos su gyventojais, iš buvusio našlių pulko belikusios tik penkios.


  9. Velykų sūpuoklės A.Smilgevičiūtei išpranašavo didelę šeimą

Šeima / 2014-04-20 08:42 / Danutė Jonušienė

Kur tik būtų grupės „Skylė“ lyderiai dainininkė Aistė Smilgevičiūtė (36 m.) ir jos vyras kompozitorius Rokas Radzevičius (41 m.), per Velykas jie eina suptis ant sūpynių. Nuo seno tikima, jog tądien būtinai turi būti pasupta kiekviena mergina, kad ateityje ji sūpuotų savo kūdikį. Atrodytų, tarsi šio seno papročio būtų paisęs ir Aistės bei Roko likimas – pora augina tris sūnus Eivydą (2,5 m.), Ugnių (9 m.) ir Rapolą (13 m.).


  10. Keldami inkilus Kauno choristai karstėsi medžiais

TV antena / 2014-03-27 19:25 / Iveta Skliutaitė

Kauno Šilainių mikrorajone įkurtą „Santarvės“ parką papuošė nauji spalvoti inkilai. Juos ketvirtadienio popietę pakabino po medžius besikarstę keturių Kauno chorų nariai su namelius paukščiams pagaminusiais ir piešiniais pagražinusiais Kauno rajone esančių Pagynės vaikų globos namų auklėtiniais.


  11. Grįžtančių paukščių laukia inkilai ir liepsnos

Reporteris / 2014-03-21 11:53 / Šarūnas Laužadis

Vieni seniausių pasaulyje mitų yra apie pasaulio sukūrimą bei jo kūrėjus – paukščius, o antgamtinio Paukščio padėtas Kosminis kiaušinis buvo laikomas visumos, vieningumo, visko pradžios, pirmykščio kūrimo akto simboliu. Laukiame parskrendančių paukščių ir šiandien.


  12. Kaliniai – gera ir pigi darbo jėga

Rinkos pulsas / 2014-02-22 09:13 / Audrė Srėbalienė. Aleksandras Procenka

„Nuostabūs inkilai“, – aikčiojo į Vilniaus Bernardinų bažnyčioje vasario viduryje veikusią kalinių darbų mugę užsukę lankytojai. Mūsų šalies kalinimo įstaigose gaminami ne tik jie: čia kepama duona, siuvami batai ar drabužiai, kalamos kėdės. Lukiškių kalėjime dienas leidžiantys nuteistieji meistrauja ne tik inkilus ar lesyklas, bet ir avilius, narvus triušiams ir net vabzdžių namelius. Nuteistųjų sukaltus inkilus noriai perka ir olandai, ir belgai, nors jiems nugabenti šie medžio dirbiniai yra bent dešimtį kartų brangesni nei Lietuvoje.


  13. Šalia pilko kelio į Rokiškį – spalvotas sodybos pasaulis

Rinkos pulsas / 2013-08-15 17:23 / Lina Rūšėnienė ("Panskliautas")

Nors aplinkkelio dulkės ir triukšmas alina sodybą, tačiau optimistai jos šeimininkai guodžiasi puoselėdami jos aplinką. Rimanto ir Larisos Brakauskų sodyba šalia Rokiškio kenčia nuo šalia nutiesto aplinkkelio triukšmo ir smogo. „Jei ne tas kelias, gyventume lyg kaimo sodyboje“, – sakė Brakauskai, toliau gražinantys ir puoselėjantys namus. Važiuojant į svečius pirmiausia į akis krinta didžiulis tvenkinys ir plaukiojančios ilgakaklės gulbės. Iš tolėliau pažvelgus, paukščiai atrodo lyg gyvi. Dar du baltasparniai „vaikštinėja“ lygiai nupjauta veja.


  14. Po koncertų R. Petrikis ilsisi Suvalkijos vienkiemyje

Žmonės / 2013-07-06 07:51 / Iveta Skliutaitė

„Čia mūsų rojus, pasaulio kraštas, – pakvietę į Suvalkijoje, netoli Kazlų Rūdos, esančią sodybą „Giroja“ teigė kaunietis dainininkas Rolandas Petrikis (56 m.) ir jo žmona verslininkė Janina (58 m.). Trijų hektarų valdose pora sukūrė poilsio ir ramybės oazę, kurią dažnai užpildo artimųjų ir bičiulių šurmulys. Šeimininkai apgailestavo, kad šįmet jų sodybos vaizdas dar nėra toks, koks turėtų būti vasaros viduryje. Mat gražinti aplinką Petrikiai pradėjo tik birželio pradžioje – gerokai vėliau nei įprastai.


  15. Orus spėja miegapelės

Gamta / 2013-05-11 23:40 / Vėjūnė Inytė ("Lietuvos rytas")

Ar ši vasara bus graži ir derlinga? Tai gali prognozuoti ne tik sinoptikai. Geriausios gamtos pasaulio žinovės yra didžiosios miegapelės. Pakaunėje gyvenantys reti gyvūnai netrukus pabus ir mums galės atskleisti, kokių metų tikėtis. Kauno marių regioninio parko darbuotoja Raminta Mikitiejeva pasakojo, kad į šalies Raudonąją knygą įtrauktos didžiosios miegapelės Lietuvoje buvo išnykusios. Po 50 metų pertraukos jos vėl pastebėtos Rumšiškių miškuose. Naktinis medžiuose gyvenantis 1,5–2 centimetrų dydžio graužikas įsikūrė lazdynų giraitėse ir ąžuoluose.


  16. Vargingoms šeimoms - televizijos ir scenos žvaigždžių dėmesys

Žmonės / 2013-04-24 20:29 / lrytas.lt

Anupriškėse esančiame pramogų ir laisvalaikio centre „TonyResort“ pramogų pasaulio žvaigždės savo dėmesį dovanojo „SOS vaikų kaimo“ auklėtiniams. „Ar žinote, vaikai, ką šiandien darysime? Taip, dažysime inkilus ir juos kabinsime ant medžio. Ir ne tik! Jūsų laukia kur kas daugiau staigmenų“, - susirinkusiems vaikams sakė smagios popietės vedėjas Marius Jampolskis.


  17. Per pelėdų tuoktuves – kauniečių dovana

Gamta / 2013-03-29 22:18 / Lukas Pileckas

Kauno krašte perinčios naminės pelėdos turės naujus namus. Antrus metus iš eilės VšĮ „Mes darom“ savanoriai kartu su ugniagesiais ir ornitologais įvairiose vietose pakabino tris specialius inkilus. Jų turėtų pakakti keletui krašte gyvenančių naminių pelėdų.


  18. Kauno krašte - inkilų kėlimo šventės

Gamta / 2013-03-23 16:07 / Vygandas Trainys

„Nors pavasaris dar labai nedrąsiai artinasi, netrukus orai taps vis šiltesni, į Lietuvą atkris paukščiai. Sparnuočių šeimynoms reikės savo namų“, - portalui lrytas.lt pasakojo viešosios įstaigos „Mes Darom“ Kauno filialo direktorius Nemunas Tumavičius, šiandien su savo bendraminčiais miesto gyventojams surengęs inkilų kėlimo šventę. Panemunės šile prie slaugos ligoninės vykusioje akcijoje dalyvavo apie 200 žmonių - moksleivių, pedagogų, gamtininkų. Lydimi tėvų, su inkilais rankose ėjo ir 5 - 6 metų vaikai.


  19. Tūkstantmečio ąžuolyne - 40 Šilutės vaikų ir miškininkų padirbtų inkilų

Gamta / 2013-03-18 14:45 / Aldona Aleksėjūnienė

„Mano vardas Justas, man šešeri metai, esu iš „Ąžuoliuko“ vaikų darželio, atėjau su grupe iškelti savo inkilą, jis yra skirtas gegutei...“,- sako mažas berniukas, vienas iš kelių dešimčių Paukščių dienos minėjimo dalyvių Šilutėje. Ji šiandien yra minima visoje Lietuvoje.


  20. Paukščiai Vilniuje sulesė pusę tonos saulėgrąžų

Gamta / 2013-02-23 11:09 / "Lietuvos rytas"

Visą šią žiemą Vilniaus centre įsikūrusiems paukščiams maisto buvo per akis. Dvi didelės lesyklos su informacija, kaip lesinti paukščius, pastatytos Lukiškių aikštėje ir Gedimino kalno papėdėje. Per žiemą dviejose lesyklose paukščiams buvo sulesinta apie pusę tonos negliaudytų saulėgrąžų, kurias iš savo lėšų nupirko Ornitologų draugija.


Populiariausi per 24 val.