Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 70, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kūrėjas drožia išskirtinius inkilus – net panašius į katinus

Meno pulsas / 2016-04-03 12:01 / Modestas Patašius („Laikinoji sostinė“)

Užsukęs į Šilainiuose ant šlaito gyvenančio tautodailininko Olego Aleksejevo namus dažnas svečias iškart pastebi aplink namą augančiuose medžiuose įkeltus neįprastus vyro rankomis sukonstruotus inkilus.


  2. Tautodailininko sukurti inkilai – katės paukščių negąsdina

Fauna / 2016-04-02 08:29 / Modestas Patašius

Kaune ne vienas užsukęs į Šilainiuose ant šlaito gyvenančio tautodailininko Olego Aleksejevo namus iškart pastebi aplink namą esančiuose medžiuose neįprastus vyro rankomis sukonstruotus inkilus.


  3. Marijampolėje paukščių laukia keli šimtai naujų būstų

Fauna / 2016-03-21 19:22 / Loreta Juodzevičienė

Gamtai ir ekologijai neabejingi marijampoliečiai dvi dienas miesto parkuose, prie vaikų darželių, mokyklų, socialinės globos namų kėlė inkilus. Bene aktyviausi akcijos „Pasitikime paukščius“ dalyviai – Marijampolės pataisos namų nuteistieji.


  4. Apsauga nuo mirtino pavojaus paukščiams – specialūs pakabukai

Fauna / 2016-02-08 20:01 / Lietuvos ornitologų draugija

Siekiant sumažinti paukščių žūtį dėl trumpojo jungimo, atsitrenkimų į laidus skaičių, kuomet didinama laidų vizualizacija bei gerinant pelėsakalių veisimosi sąlygas, buvo įgyvendintas paukščių apsaugos projektas. Jo metu padidintas pavojingų paukščiams vietų laidų matomumas ant jų uždėjus 1494 specialiai tam pagamintas baltos spalvos spirales, o penkiose, ypač pavojingose paukščiams vietose išskirtiniam laidų vizualizacijos padidinimui buvo iškabinti 1255 specialūs pakabukai. Iš jų, 572 spiralės ir 690 specialūs pakabukai ant laidų buvo uždėti 2015 metų paskutinį ketvirtį.


  5. Puiki žinia paukščių mylėtojams: jau galima lesinti sparnuočius

Fauna / 2015-11-25 15:35 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Paspaudus šaltukui ir trumpėjant dienoms galima po truputį pradėti lesinti sparnuočius, sako ornitologai. Jie primena, kad smulkiems žvirbliniams paukščiams, ypač vabzdžialesiams, iškritus sniegui žymiai pablogės mitybos sąlygos, tad jiems bus reikalinga žmonių pagalba. Tačiau kol ledas dar nesukaustė vandens telkinių, jokiu būdu nereikia pradėti maitinti vandens paukščių.


  6. Kurčiųjų profesinėje kalvėje – nauja absolventų laida

Lygios galimybės / 2015-07-09 11:16 / Nijolė KRASNIAUSKIENĖ

Birželio 29 d. Vilniaus technologijų mokymo ir reabilitacijos centras (Technologijų centras) pražydo šiųmečių absolventų šypsenomis ir gėlėmis. 28 jaunuoliams buvo įteikti profesinio mokymo diplomai. Trejus metus būsimieji leidybos darbuotojai, dailiųjų rankdarbių gamintojai, staliai, virėjai kaupė profesinius ir socialinius įgūdžius, grūmėsi su nelengvu asmeniniu likimu ir tądien su tėvais, svečiais, draugais, jaunesniais bendramoksliais ir pedagogais džiaugėsi rezultatais.


  7. Kurtieji baigia mokslus Vilniuje

Skaityk lengvai / 2015-07-09 11:02 / Nijolė KRASNIAUSKIENĖ

Vilniuje negirdintys žmonės mokosi Technologijų centre.


  8. Į maldos namus Vilniuje verta pasiimti apsauginį šalmą

Aktualijos / 2015-05-30 11:20 / „Lietuvos rytas“

Specialistų žodžiai, kad Šv.Kotrynos bažnyčia restauruota netinkamai, pasitvirtino. Apsilankymas joje vilniečiams vos nevirto nelaime – po kojomis ištiško didžiulis tinko gabalas, atitrūkęs nuo fasado virš durų. „Kas būtų nutikę, jei jis būtų pataikęs į galvą, baisu ir pagalvoti“, – svarstė vilnietis Jonas V., kurio žmona su drauge tą vakarą ėjo į koncertą bažnyčioje.


  9. Medžių genėjimas Vievyje: su šakomis nupjovė ir inkilus

Eko / 2015-04-29 12:46 / Arūnas Dumalakas

„Bent inkilų būtų pagailėję“, – piktinosi medžių genėtojų vandališku poelgiu vieno Vievio (Elektrėnų sav.) daugiabučio namo gyventojai. Darbininkai medžių šakas nupjovė kartu su prie jų prikabintais inkilais. Gali būti, kad juose jau perėjo paukščiai. Šakų krūvas, kuriose mėtėsi inkilų liekanos, genėtojai paliko kieme.


  10. Kuršėniškiai bandys prisivilioti šikšnosparnių

Aktualijos / 2015-04-28 10:17 / Ričardas Vitkus

Senajame Kuršėnų (Šiaulių r.) parke atsirado keistų inkilų – akylesni žmonės stebisi, kas galėtų apsigyventi inkile, kuriame nėra jam būdingos skylutės. Aštuonis inkilus su landa apačioje ant senų parko medžių neseniai pakabino Kuršėnų kūrybos namų jaunųjų gamtininkų būrelio nariai. Tikimasi, kad šiuose neįprastuose inkiluose apsigyvens šikšnosparniai.


  11. Kiaunė į kauniečio kaimynų namus atnešė nelaimę

Reporteris / 2015-04-28 06:28 / P. Mantautas

Gyvenu prie Kauno, Lapių rajone. Prie pat mano namų auga aukštos pušys, o jose – iškelti inkilai. Į inkilus kasmet grįždavo varnėnai, tačiau šiais metais juose įsikūrė visai ne paukščiai. Tą sužinojome tik praėjusį savaitgalį. Ir iškart tapome graudžios istorijos liudininkais. Vieną rytą atsikėlę pro langą pamatėme, kad į inkilą lenda kiaunė.


  12. Europa pripažino – Kaune yra vienas ypač vertingas dalykas

Architektūra / 2015-04-07 22:13 / Nerijus Povilaitis („Lietuvos rytas“)

Kauniečiai retai pastebi, jog gyvena apsupti unikalių tarpukario architektūros šedevrų. Visuomenė tarsi susigyveno su tarpukarį menančiais pastatais, jie tapo įprastine urbanistinio peizažo dalimi. Tarpukario Kauno architektūra sulaukė tarptautinio įvertinimo, miestas gavo Europos paveldo ženklą. Kaip šis įvertinimas įtakos miesto gyvenimą?


  13. Geriausią inkilą sparnuočiams Šiauliuose sukalė kalinys

Eko / 2015-03-26 16:02 / Ričardas Vitkus

Dešimt zylių porų palikuonių susilauks joms Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistųjų pagamintuose inkiluose. Kalinių sukaltus inkilus apžiūrėję specialistai negailėjo pagyrų, o Šiaulių tardymo izoliatoriuje bausmę atliekančio J.K. pagamintas inkilas Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro surengtoje parodoje buvo pripažintas geriausiu. Šiaulių tardymo izoliatoriaus ūkio aptarnavimo būryje bausmę atliekantys nuteistieji inkilus pavasarį gamina jau penktus metus iš eilės.


  14. Kauniečiai laukia grįžtančių sparnuočių

Eko / 2015-03-22 18:50 / Iveta Skliutaitė („Lietuvos rytas“)

Minint Žemės dieną įvairiose Kauno žaliosiose erdvėse iškilo inkilai plunksnuočiams. Pačių rankomis pagamintus namelius paukščiams pirmieji Ąžuolyno parke iškėlė moksleiviai ir neįgalieji.


  15. Kaziuko mugė tinsta taip, kad nebetelpa mieste

Aktualijos / 2015-03-04 10:17 / Milda Kuizinaitė („Lietuvos rytas“)

Kaziuko mugė šį savaitgalį taps miestu mieste – turės savo paštą, kino teatrą, o ištikimiausi šios šventės dalyviai gaus Kaziuko pasą. Pati mugė savo plotu ir dalyvių skaičiumi pretenduoja į Lietuvos rekordų knygą. Kaip joje nepaklysti be žemėlapio, „Sostinė“ paklausė jau dvyliktą kartą šią šventę rengiančio verslininko 60-mečio Vytenio Urbos.


  16. Kauno Lampėdžių šile – nameliai pelėdoms

Eko / 2015-02-18 22:06 / Vygandas Trainys („Lietuvos rytas“)

Kauno pakraštyje esančiame Lampėdžių šile iškilo pelėdoms skirti metro aukščio masyvūs mediniai inkilai, sukalti pagal ornitologo Juozo Miškinio pateiktus brėžinius. „Pelėdos renkasi namus su erdvia anga, kad iškilus pavojui galėtų greitai iškristi. Didžiausias jų priešas – kiaunės, kartais užpuola ir katės“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo ornitologas J.Miškinis, rankose laikydamas inkilą, kurio viršuje buvo palikta apie 20 centimetrų dydžio skylė.


  17. Siūlote knygas už dyką? Bus norinčių dar ir nusiaubti biblioteką

Meno pulsas / 2015-02-14 05:00 / Artūras Jančys („Lietuvos rytas“)

Jaunos filosofės Mildos Varnauskaitės iš JAV nusižiūrėtos mažos kilnojamosios bibliotekos sudomino ir vandalus. Kai kurios iš karto buvo nusiaubtos.


  18. A.Užkalnis: „Geriau gabalas gardaus sūrio nei sunkvežimis malkų“

Nekilnojamasis turtas / 2015-01-03 10:10 / Andrius Užkalnis

Miestai neišvengiamai tankės. Privatumo bus mažiau, mažiau ir erdvės kiekvienam, bet žmonės labiausiai už viską vertins laiką, ir todėl, paminėsite mano žodį, kai šį straipsnį skaitysite 2016 metų pradžioje, išsitraukę iš archyvo, vien Vilniuje bus statomas jau nebe šimtas, o pusantro šimto daugiabučių gyvenamųjų namų.


  19. Inkilus paukščiams galima kelti ir rudenį

Aktualijos / 2014-10-31 16:19 / Kornelija Streckienė

laipėdos darželio „Želmenėlis“ kieme penktadienį susirinko vaikai nešini inkilais ir lesyklomis. Paprastai inkilai į medžius keliami pavasarį, tačiau klaipėdietis Gediminas Juodkūnaitis mano, kad šį darbą geriau atlikti rudenį.


  20. Šimtamečio kaimo gyvybę palaiko penkios našlės

Istorijos / 2014-05-08 10:02 / Gailutė Kudirkienė (www.panskliautas.lt)

Unikalias, antrą šimtą metų bebaigiančias gryčias išsaugojusiame Tumagalio kaime dar prieš dešimtmetį gyvenimas virte virė. Ten gyveno 13 našlių ir pora senbernių. Darbščios kaimo moterys pačios arė, akėjo, malkas skaldė, kepė duoną ir ragaišius, slėgė vyniotinius, raugė girą, iš duonos raugo darė žalibarščius. Šiandien rąstinės gryčios dar stovi, bet nebe visos su gyventojais, iš buvusio našlių pulko belikusios tik penkios.


Populiariausi per 24 val.