Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 249, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Hitlerinės Vokietijos pergales laidavo metamfetaminas (23)

Laboratorija / 2016-10-12 09:29 / lrytas.lt

Vokiečių rašytojo Normano Ollerio knyga „The Total Rush“ atskleidžia nežinotas smulkmenas apie Trečiajame reiche naudotus narkotikus, tokius kaip kokainas, heroinas, morfinas ir metamfetaminas (dar vadinamas pervitinu). N.Olleris parodė, kaip narkotikai paveikė Adolfo Hitlerio psichiką paskutiniosiomis jo gyvenimo dienomis.


  2. Kaune dėl milžiniško kokaino kiekio kalintis kolumbietis dovanomis lepina Lady Gagą

Aktualijos / 2016-09-25 14:43 / Vygandas Trainys („Lietuvos rytas“)

„Norėčiau pamatyti, kaip atrodo Kauno gatvės, pastatai, parkai. Kai išeisiu iš kalėjimo, būtinai tai padarysiu. Dabar kol kas pažįstu tik vieną pastatą“, – šyptelėjo jau daugiau negu metus Kauno tardymo izoliatoriuje (KTI) uždarytas 54 metų Diego Murillo.


  3. Olimpinis karnavalas Brazilijai paliks ir gilių randų

Rytai-Vakarai / 2016-09-10 20:43 / Kęstutis Rimkus („Lietuvos rytas“)

Didžioji sporto šventė Rio de Žaneire eina į pabaigą. Olimpines žaidynes pakeitė mažesnio masto parolimpinės, ir miestas po truputį sugrįžta į ramų gyvenimą. Bet kas gi laukia ateityje?


  4. „Coca-cola“ gamykloje rasta 56 milijonų vertės kokaino

Rinkos pulsas / 2016-09-02 20:59 / lrytas.lt

Prancūzijoje veikiančioje „Coca-Cola“ gamykloje – keistas radinys. Apelsinų sulčių koncentrato dėžėse, paruoštose išsiuntimui, gamyklos darbuotojai rado 56 milijonų dolerių vertės kokaino, praneša „New York Times“.


  5. Sveikatos mitai, kuriuos sužinoję pakeisite gyvenimą

Gyvenu sveikai / 2016-08-27 10:18 / lrytas.lt

Morkos pagerina regėjimą tamsoje, pieno produktai mus daro sveikesnius, plaukimas pavalgius sukelia mėšlungį, kas dieną reikia išgerti 8 stiklines vandens – šie ir kiti teiginiai pamažu tapo tokie populiarūs, kad juos ėmėme laikyti savotiškais faktais. Vis dėlto neseniai buvo atskleista, kad visi iki vieno iš žemiau pateikiamų „faktų“ yra neteisingi, praneša businessinsider.com.


  6. Kolumbijoje užbaigtas 220 tūkst. aukų pareikalavęs karas

Rytai-Vakarai / 2016-08-26 11:03 / AP, „USA Today“, PRI ir „Lietuvos rytas“ inf.

Penki dešimtmečiai, 220 tūkst. aukų. Vakar taikos sutartimi buvo užbaigtas ilgiausias Vakarų pusrutulyje trukęs karinis konfliktas tarp Kolumbijos vyriausybės ir Revoliucinių ginkluotųjų pajėgų (FARC).


  7. Dopingo vartojimo istorija – pavadinimas kilo iš kvaišalo „dop“?

Kitos naujienos / 2016-08-10 21:48 / Vitalijus Michalovskis

Žodis „dopingas“ prieš šių metų vasaros žaidynės Rio de Žaneire, matyt, skambėjo ne ką rečiau nei „olimpiada“. Dopingo skandalai lėmė daugelio Rusijos atletų diskvalifikaciją iš žaidynių, uždraustų preparatų pėdsakų nuolat ieškoma ir kitų šalių sportininkų organizmuose. Kas tas dopingas ir kokia jo istoriją? Kada pradėta kovoti su jo vartojimu ir kokios perspektyvos nugalėti šį reiškinį?


  8. Maišeliuose su Rio 2016 logotipu – kokainas

Kitos naujienos / 2016-07-27 14:32 / lrytas.lt

2016-ųjų Rio olimpiadai rengiasi ne tik Brazilija, valdžia ir šalies gyventojai, bet ir narkotikų platintojai. Šiomis dienomis Rio miesto kovos su narkotikų platinimų skyrius surado ir konfiskavo kokaino partiją, kuri buvo sufasuota į „olimpinius maišelius“. Ant jų puikavosi Rio 2016 logotipas.


  9. Kurortuose – ikiteisminiai tyrimai dėl kvaišalų

Kriminalai / 2016-07-13 08:37 / lrytas.lt

Kaip ir kiekvienais metais vasaros sezono metu, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) struktūriniai padaliniai atlieka kompleksinius tyrimo veiksmus kurortinėse apskrities vietovėse užkardant, atskleidžiant bei tiriant neteisėtą narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvartą.


  10. Kuo skiriasi lošimo namai nuo viešnamio?

Įžvalgos ir nuomonės / 2016-06-04 09:39 / Simona Aginskaitė, LRT RADIJO laida „Kita tema“, LRT.lt

Dar Aleksandras Makedonietis rūpinosi, kad jo kariai būtų azartiški, nes polinkis į azartinius žaidimus susijęs su kiekvienai gyvai būtybei būdingu siekiu išgyventi, LRT RADIJUI teigia psichologas, Mykolo Romerio universiteto profesorius Gediminas Navaitis. Anot jo, priklausomybė nuo lošimų dažnai būna vaikystėje patirtų išgyvenimų ir tėvų meilės stokos pasekmė.


  11. Monika Račiūnaitė paviešino narkotinių medžiagų testo rezultatus

Veidai ir vardai / 2016-05-24 14:28 / lrytas.lt

Viešai skandalą žmonai iškėlęs dizaineris Aleksandras Pogrebnojus (48 m.) privertė ją apsilankyti priklausomybių centre. Kaip lrytas.lt jau rašė, sekmadienio vakarą A.Pogrebnojus socialiniame tinkle savo dvidešimt metų jaunesnę žmoną Moniką Račiūnaitę kaltino neištikimybe ir narkotikų vartojimu.


  12. Mirtys ir kalėjimas neišgąsdino Meksikos narkotikų karalienės

Rytai-Vakarai / 2016-05-21 23:09 / „Lietuvos rytas“

Ramiojo vandenyno karalienė – taip vadinama meksikietė Sandra Avila Beltran, kuri daugiau negu tris dešimtmečius buvo įtakingiausia moteris narkotikų versle. Po ilgų metų kalėjime ji jau mėgaujasi laisve. Vos įžengus į 55-erių S.A.Beltran namus galima pamatyti altorių su degančiomis žvakėmis. Jis skirtas prarastiems moters vyrams – dviem buvusiems sutuoktiniams ir broliui. Pirmasis jos vyras žuvo per susišaudymą, antrasis buvo nudurtas. O brolis – mirtinai nukankintas. Visi jie mirė dėl narkotikų gaujų karų Meksikoje.


  13. Atskleidė netikėtą priežastį, kodėl tampama narkomanais

Medicinos žinios / 2016-05-16 14:44 / Technologijos.lt

Jei paklausite žmonių, kas sukelia priklausomybę, dauguma tikriausiai pasakys – narkotikai. Pagal šį požiūrį, tokių medžiagų, kaip heroinas, kokainas ir metamfetaminas savybės, mus veikia, kaip cheminiai „kabliukai“, dėl kurių vartotojas tampa priklausomu. Be abejo, tai yra tiesa, tačiau lieka neaišku, kodėl vieni žmonės lengvai užkimba už šio masalo, o kiti – ne.


  14. Kontrabandininkų įžūlumas: tunelyje slėpė tonas kokaino

Įvykiai / 2016-04-22 21:56 / lrytas.lt

JAV agentai pasienyje su Meksika aptiko šiukšlių dėže užslėptą kontrabandininkų tunelį, kuriame rado netikėtą kiekį narkotinių medžiagų ir geležinkelį joms gabenti. Tichuaną su San Diegu Kalifornijos valstijoje jungusiame tunelyje ir nusikaltėlių sunkvežimyje pareigūnai aptiko toną kokaino ir septynias tonas marihuanos, rašo „The Guardian“.


  15. JAV pareigūnai rado narkotikų tunelį, bet juos nustebino ne tai

Pasaulis / 2016-04-21 23:26 / AP

JAV ir Meksikos pasienyje rastas požeminis tunelis, kuriuo į Kalifornijos valstiją buvo gabenamas kokainas ir marihuana. Beveik 800 metrų ilgio tunelis vedė iš gyvenamojo namo Tichuanoje į medienos apdirbimo įmonės patalpas San Diego mieste. Į tunelį vedanti anga buvo paslėpta lauke po šiukšlių konteineriu. Tunelį aptikę pareigūnai jame rado ir konfiskavo daugiau kaip toną kokaino ir septynias tonas marihuanos.


  16. JAV pareigūnai rado narkotikų tunelį, bet juos nustebino ne tai

Marga planeta / 2016-04-21 18:14 / „Lietuvos ryto“ televizija

JAV ir Meksikos pasienyje rastas požeminis tunelis, kuriuo į Kalifornijos valstiją buvo gabenamas kokainas ir marihuana. Beveik 800 metrų ilgio tunelis vedė iš gyvenamojo namo Tichuanoje į medienos apdirbimo įmonės patalpas San Diego mieste. Į tunelį vedanti anga buvo paslėpta lauke po šiukšlių konteineriu. Tunelį aptikę pareigūnai jame rado ir konfiskavo daugiau kaip toną kokaino ir septynias tonas marihuanos.


  17. Latvijos policija Rygoje aptiko 90 kilogramų kokaino

Įvykiai / 2016-04-14 18:12 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Latvijos policijos pareigūnai Rygoje trečiadienio vakarą anglių siuntoje iš Paragvajaus aptiko 90 kilogramų kokaino. Tai pranešė policijos tarnyba, kuria remiasi „RIA Novosti“.


  18. Netradicinis dopingas: dviratininkas nubaustas dėl kokaino

Kitos naujienos / 2016-04-13 12:44 / lrytas.lt

Luca Paolini diskvalifikuotas 18 mėnesių dėl kokaino vartojimo. Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) nubaudė „Katusha“ komandai atstovavusį 39-erių italą tik dabar, nors teigiamas mėginys buvo paimtas pernai vasarą vykusiose „Tour de France“ lenktynėse.


  19. Narkotikus jaunimas į Lietuvą masiškai siunčiasi paštu

Kriminalai / 2016-03-31 14:38 / lrytas.lt

Muitinės pareigūnai sunerimę: per pirmą 2016 m. ketvirtį jau pradėta daugiau nei pusšimtis (58) ikiteisminių tyrimų dėl pašto siuntose rastų narkotikų. Palyginimui – pernai per visus metus dėl tokiu siuntų pradėti 102 tyrimai.


  20. 5 labiausiai smegenis veikiančios narkotinės medžiagos

Medicinos žinios / 2016-03-11 17:02 / lrytas.lt

Remiantis skirtingų tyrėjų požiūriu, medžiagos potencialus priklausomybės sukėlimas gali būti vertinamas pagal tai, kiek ji kenkia organizmui, kokia jos vertė, koks vartojimo metu išskiriamo dopamino kiekis, kiek malonus yra pojūtis medžiagos pavartojus, kaip lengvai yra priprantama ir kaip sunku nutraukti vartojimą.


Populiariausi per 24 val.