Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1922, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Jei ne „Baltic Amadeus“, net „ačiū“ parašyti negalėtume (36)

Verslo genas / 2015-01-27 17:44 / Gediminas Gasiulis

Šiai kompanijai turėtume dėkoti ne tik už lietuvišką klaviatūrą, bet ir pirmąsias lietuviškas kompiuterines programas „Žodis“ bei „Raštas“. Jos pavadinimas – „Baltic Amadeus“ – buvo sugalvotas vos per kelias minutes. O pati idėja kurti pirmąją lietuvišką informacinių technologijų (IT) kompaniją gimė... alaus bare Vienoje.


  2. Įspūdingos Temidės tarnų pensijos P.Gražuliui gniaužia kvapą (301)

Aktualijos / 2015-01-25 19:08 / lrytas.lt

Seimo narys Petras Gražulis nenuleidžia rankų ir net po pakartotinio Konstitucinio teismo išsiaiškinimo, kad niekas negali kėsintis į teisėjų valstybines pensijas, toliau siekia jas atimti iš Konstitucijos sargų.


  3. Pokario Vilnius: kaip buvo iškeldinti lenkai (39)

Istorija / 2015-01-25 14:04 / Arūnas Dumalakas („Sostinė“)

Kodėl per porą metų iš Lietuvos sostinės išsikraustė per 90 tūkstančių lenkų, o jų vietą užėmė rusai, baltarusiai? Kas tai – išsikėlimas ar etninis valymas? Istorikai vieno atsakymo į šiuos klausimus neturi. Anot istorikės Vitalijos Stravinskienės, šis išsikėlimas buvo skaudus smūgis, nes iš Vilniaus pasitraukė inteligentijos atstovai, o liko tik darbininkai ir žemdirbiai.


  4. Po motinos mirties – sumaištis dėl pensijų kompensacijų (34)

Rinkos pulsas / 2015-01-21 14:24 / Audrė Srėbalienė (“Lietuvos rytas“)

Valstybė pernai pradėjo dalimis mokėti sunkmečiu sumažintų pensijų kompensacijas. Bet žmones, neseniai netekusius artimųjų, žinios apie jas iš „Sodros“ pasiekė tik tada, kai laikas paveldėjimo dokumentams sutvarkyti jau baigėsi. Kodėl pinigai, kuriuos sunkmečiu valstybei paskolino pensininkai, turi vėl jai atitekti, o ne kokiam nors labdaros fondui? Šis klausimas neduoda ramybės Vilniuje gyvenančiai Nijolei.


  5. Absurdas, paliekantis našlius be sutuoktinių pensijos (52)

Lietuvos diena / 2015-01-17 22:32 / „Lietuvos ryto“ televizija

Per krizę sumažintų pensijų kompensavimo tūkstančiai pensininkų nebesulaukė. Tiesa, sutuoktiniams priklausiusius pinigus gali atsiimti našlės ir našliai. Tiesa, tik su paveldėjimo dokumentu, už kurį sumokėjus notarams iš kompensacijos telieka trupiniai. Senjorams pasipiktinus, tvarką ketina peržiūrėti net du ministrai, tačiau pensininkai nesupranta, kodėl neužtenka ryšį su velioniu patvirtinančio dokumento.


  6. „Sodra“: mirusiesiems laiškų nerašome, gyvieji turi susiprasti (32)

Aktualijos / 2015-01-17 18:16 / Indrė Vainalavičiūtė

Prieš pradėdama pensijų kompensavimą „Sodra“ gyventojams išsiuntė laiškus, informuojančius apie tikslias kompensacijų sumas bei terminus. Tiesa, šių laiškų gavėjai yra tik tie, kuriems ir priklauso pensija, o asmenys, kurie paveldi anapilin išėjusių artimųjų pensijas, turi patys kreiptis į notarą dėl teisės į paveldėjimą.


  7. „Žvejybos rojus“ tikriems žvejams virsta pragaru (3)

Komentarai / 2015-01-16 06:42 / „Laiko ženklai“

Net teoriškai naudingą sumanymą galima paversti žalingu, jei jis tampa neskaidrus. Toks įspūdis susidaro pradėjus įgyvendinti Aplinkos ministerijos mėgėjiškos žūklės projektą „Žvejybos rojus“.


  8. Žvejybos rojus dar nesukurtas, bet jau drumzlinas (2)

Rinkos pulsas / 2015-01-14 17:49 / Audrė Srėbalienė („Lietuvos rytas“)

„Mes – ne prieš „Žvejybos rojų“, bet už tai, kad jis būtų skaidrus“, – tvirtino Aukštaitijos ežeruose anksčiau žvejoję vyrai. Tačiau būsimą rojų kol kas gaubia įtarimų migla. Žvejai verslininkai, anksčiau traukę žuvis ežeruose, priversti padžiauti tinklus. Nuo sausio 1-osios jie nebegali žvejoti gėlo vandens telkiniuose. Nuo šiol verslininkams leidžiama tik specializuotoji – ungurių, stintelių, seliavų, upinių nėgių žvejyba. Gaudyti karšių, ešerių, kuojų, lynų ar lydekų jie nebeturi teisės.


  9. Vyriausybė kuria komisiją žydų bendruomenių reikalams

Aktualijos / 2015-01-14 14:17 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vyriausybė trečiadienį pritarė sprendimui įsteigti komisiją, kuri nagrinės žydų bendruomenėms aktualias problemas. Komisija spręs klausimus, susijusius su Lietuvos žydų kultūra ir istorija, paveldu, žydų kapinių ir masinių kapaviečių išsaugojimu bei kitus aktualius šios bendruomenės klausimus.


  10. Milijardierius D. Trumpas skėlė reikalavimą oro uostui

Rinkos pulsas / 2015-01-14 12:05 / ELTA ir lrytas.lt inf.

JAV milijardierius Donaldas Trumpas padavė į teismą tarptautinį Palm Byčo oro uostą reikalaudamas 100 mln. dolerių kompensacijos už triukšmą, sukeltą lėktuvams skrendant virš jo klubo, praneša „Associated Press“.


  11. Vaidas Jauniškis. Miegantis Tomas

Meno pulsas / 2015-01-08 16:50 / lrt.lt

Kaip šiurpus juokas šiandien skamba Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto (!!!) departamento direktoriaus Henryko Surovyčiaus atsakymas dėl minėto baro veiklos 2012 metais: tarp priemonių gerinti aplinką paminėtas ir planas „rengti teminius vakarėlius (savaitgalius), kviečiant profesionalius menininkus“. Gal kaip tik į tokį ir buvo atėjęs Tomas Dobrovolskis?


  12. Seimo narys N. Puteikis trokšta Vilniaus mero posto

Aktualijos / 2015-01-08 13:14 / BNS ir lrytas.lt inf.

Į Vilniaus miesto merus ketina kandidatuoti ir nepartinis Seimo narys Naglis Puteikis. Tai ketvirtadienį per spaudos konferenciją pranešė jį iškėlusi partija „Lietuvos sąrašas“.


  13. Prokurorai tikisi per pusmetį sužinoti, kaip atgaus pinigus

Aktualijos / 2014-12-27 10:29 / BNS ir lrytas.lt inf.

Prokurorų profsąjunga tikisi, kad valdžia per pusmetį sukurs sumažintų atlyginimų kompensavimo mechanizmą. Tokią poziciją Prokurorų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Julius Rėksnys išsakė po to, kai Konstitucinis Teismas išaiškino, kad aukštesnių prokurorų algos per krizę buvo apkarpytos per smarkiai.


  14. Kompensacijų laukiantiems prokurorams teks stoti į eilę

Aktualijos / 2014-12-23 08:38 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Konstituciniams teismui nusprendus, kad sunkmečiu prokurorams ir kitiems valstybėms pareigūnams sumažinti pareiginės algos koeficientai turi būti grąžinti „per protingą laikotarpį“, premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog teismo sprendimas nebus vykdomas iškart.


  15. Kalėdų dovanėlė prokurorams – kompensacijos už sumažintas algas

Lietuvos diena / 2014-12-22 16:18 / „Lietuvos ryto“ televizija

Išankstinė Kalėdų dovanėlė prokurorams - Konstitucinis Teismas išaiškino, kad už per krizę sumažintas algas valstybė jiems turi išmokėti kompensacijas. Konstitucinis Teismas išaiškino, kad Konstitucijai prieštarauja tai, kad aukščiausiems prokurorams algos buvo mažintos daugiau, o žemesnio rango - mažiau. Premjeras sako, kad kompensacijos prokurorams nėra prioritetas ir jos bus mokamos tada, kai biudžete atsiras pinigų.


  16. „Sodros“ išmokos ir įmokos gruodžio pabaigoje – sausio pradžioje

Mano pinigai / 2014-12-22 10:10 / lrytas.lt

Šventiniu laikotarpiu ir nuo sausio 1 d. įsivedus eurą Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba („Sodra“) dirbs įprastai. Tačiau dėl programinės įrangos atnaujinimo dalis paslaugų nebus teikiama arba galimi jų sutrikimai.


  17. Madrido „Real“ klubui – Vokietijos 6-osios lygos ekipos ieškinys

Tai bent! / 2014-12-20 15:51 / lrytas.lt

Vokietijos šeštosios lygos komanda „Greifswalder“ reikalauja iš vieno turtingiausių pasaulio futbolo klubų Madrido „Real“ 60 tūkst. eurų, kaip dalinės kompensacijos už Toni Kroosą, kuris pradėjo mokytis žaisti futbolą būtent šiame Vokietijos klube.


  18. Išmokėtos pirmosios pensijų kompensacijos

Pensijos / 2014-12-15 12:52 / lrytas.lt

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba jau pervedė pensijų kompensacijas pirmiesiems jų gavėjams.


  19. Šešėlį mirusiam A.Ūsui metusi medikė stos prieš teismą

Kriminalai / 2014-12-13 09:28 / Asta Kuznecovaitė („Lietuvos rytas“)

Apie nesamas dėmes ant mįslingai mirusio kauniečio verslininko Andriaus Ūso lyties organo pasakojusios onkologės Laimos Plėšnienės laukia teisiamųjų suolas ir nukentėjusiųjų civiliniai ieškiniai. Vilniaus apylinkės prokuratūra baigė tirti prieš pustrečių metų savo fantazijomis išgarsėjusios L.Plėšnienės baudžiamąją bylą.


  20. Ką daryti, jei dingo lagaminas ar atkeliavo apgadintas

Naudingi patarimai / 2014-12-11 15:53 / lrytas.lt

Parskrendate, ateinate prie bagažo išdavimo juostos oro uoste, o jūsų bagažas taip ir nepasirodo. Arba dar blogiau - daiktai pradingsta vos nuvykus. Bagažas gali vėluoti ar net visai dingti. Kaip nuo to apsisaugoti ir ką daryti, jeigu vis dėlto bagažas dingo, vėluoja ar atgaunamas apgadintas?


Populiariausi per 24 val.