Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1936, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Skandalas „Linavoje“: A. Kondrusevičiui metami rimti kaltinimai (49)

Rinkos pulsas / 2015-02-26 14:13 / Simona Viltrakytė

Ketvirtadienį asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje po Revizijos komisijos pranešimo prezidiumo nariai nutarė teikti pareiškimus Generalinei prokuratūrai, Specialiųjų tyrimų tarnybai ir Vidaus reikalų ministrui dėl galimai neteisėtų prezidento Algimanto Kondrusevičiaus ir buvusio generalinio sekretoriaus Ričardo Malkaus veiksmų.


  2. „Apple“ skaudžiai nubausta už idėjų kopijavimą

Išmanyk / 2015-02-25 12:13 / ELTA ir lrytas.lt inf.

JAV teismas nurodė bendrovei „Apple“ sumokėti 532,9 mln. JAV dolerių baudą už patentų, priklausančių Teksaso bendrovei „Smartflash LLC“, pažeidimą.


  3. Medikų klaida – draudimo bendrovės nauda. O kas – žmogui? (6)

Mano pinigai / 2015-02-25 10:22 / lrytas.lt

Nelaimės, kurios užklumpa ne kur kitur, bet pačiose gydymo įstaigose – itin skaudžios. Žmonės kloja pinigus advokatams, nervinasi, kai jų skundus svarsto speciali komisija, daugybę metų teismų slenksčius. Ir tik retai kada prisiteisia atlygį už medikų padarytą žalą. Ne ką saldžiau ir pačioms gydymo įstaigoms, – nors jos ir yra apsidraudusios civilinę atsakomybę, draudimo įmokoms jos išleidžia milijonus eurų.


  4. Užkrečiama liga sergančio vaikų skriaudiko teismas – už grotų (24)

Kriminalai / 2015-02-25 10:01 / Aušra Pilaitienė

Ne kartą teistas itin pavojingu recidyvistu pripažintas mažametės apiplėšimu ir išžaginimu kaltinamas 25 metų šilutiškis vis dar nenuteistas, nors nusikaltimas įvykdytas daugiau kaip prieš dvejus metus. Medikai neleidžia jo atvežti į teismą, nes vyras serga sunkia užkrečiama liga, keliančia pavojų ir aplinkiniams.


  5. Lenkijos ūkininkai reikalauja atlyginti žalą dėl Rusijos embargo (11)

Rinkos pulsas / 2015-02-19 14:56 / BNS ir lrytas.lt inf.

Tūkstančiai Lenkijos ūkininkų ketvirtadienį surengė didžiules eitynes Varšuvoje, reikalaudami vyriausybės kompensacijų už pasėliams šernų padarytą žalą ir nuostolius, patirtus dėl Rusijos paskelbto embargo daugeliui lenkų žemės ūkio produktų.


  6. Socialinis verslas: galimybė mažinti nelygybę ir atskirtį (7)

Politiko žodis / 2015-02-14 08:16 / Zigmantas Balčytis

Prieš dešimtmetį viena Prancūzijos įmonė ėmėsi veiklos – ėmė teikti automobilio plovimo be vandens paslaugas panaudodama mikroorganizmų suskaidomus produktus.


  7. Svarbiausia užduotis „Lietuvos energijai“ – išgryninti veiklas (4)

Energetika / 2015-02-13 13:54 / lrytas.lt

„Lietuvos energija“ iki metų pabaigos ketina išgryninti savo pagrindines veiklas ir jas paskirstyti tarp įmonių taip, kad būtų sukurta didžiausia vertė grupei ir jos klientams – energijos vartotojams. Vasarį bus baigta kurti šios vertės grandinės išgryninimo koncepcija ir kovą paruoštas įgyvendinimo planas.


  8. Prancūzija „Mistral“ laivų taip lengvai neatiduos (20)

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-13 10:28 / lrytas.lt

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį sakė, kad sąlygos „dar nėra tinkamos“ perduoti Rusijai pirmąjį iš dviejų jos užsakytų „Mistral“ klasės karo laivų, nors Maskva pritarė naujam Ukrainos taikos planui.


  9. Nuostolių dėl embargo patyrę Lenkijos ūkininkai blokuoja kelius

Rinkos pulsas / 2015-02-11 18:59 / BNS ir lrytas.lt inf.

Šimtai Lenkijos ūkininkų trečiadienį pabandė traktoriais blokuoti į sostinę vedančius kelius, reikalaudami iš vyriausybės kompensacijų už patirtus nuostolius dėl Rusijos paskelbto Europos Sąjungos žemės ūkio produkcijos embargo.


  10. Ligoninėje sukeistos mergaitės gavo du milijonus eurų

Gyvenimo būdas / 2015-02-10 19:03 / AP

Prancūzijos teismas priteisė vienai šalies klinikai sumokėti beveik du milijonus eurų šeimoms, kurių vaikai prieš dvidešimt metų per klaidą buvo sukeisti klinikoje. Tiesa, šeimos reikalavo šešiskart kartų didesnės kompensacijos.


  11. Dirbate Norvegijoje? Mokesčiai taip pat bus norvegiški (4)

Mano pinigai / 2015-02-09 14:12 / lrytas.lt

Teisininkai įspėja: Norvegijoje dirbantys lietuviai turėtų būti atsargūs. Darbo užmokestį gaunantys mūsų šalies piliečiai gali sulaukti netikėto Norvegijos mokesčių administratoriaus pareikalavimo sumokėti mokesčius, kurie gali nurėžti nemažą dalį nuo gauto atlyginimo.


  12. Prireikė globos pinigų – remsit šeimos gydytoją prie sienos? (15)

Mano pinigai / 2015-02-09 08:57 / Audrė Srėbalienė

„Senyvo amžiaus pacientų artimieji kasdien spaudžia prie sienos, kad skirčiau priežiūros pašalpą. Nors gerai žinau, kokia tų senolių sveikatos būklė. Žinau ir tai, kad jų vaikai tikrai neskursta. Nejaugi tie 50 eurų juos išvaduos nuo pareigos nukaršinti senstančius tėvus?“ – vienoje sostinės poliklinikų dirbanti gydytoja prakalbo apie socialinius sopulius, kuriuos tenka įveikti ne kam kitam, bet medikams.


  13. Tai kas čia dabar kvailys?

Komentarai / 2015-02-07 16:52 / Jolanta Miškinytė

Rašau įkvėpta komentaro „Lietuvos kvailysčių muziejus“ autoriaus Arkadijaus Vinokuro, kuris klausia: „Ar sunku susipažinti su faktu, kad Norvegija nėra pasirašiusi Hagos konvencijos dėl tėvų atsakomybės ir vaikų apsaugos? Kad tūkstančiams į „Barnavernet“ globą patekusiems buvusiems vaikams už kančias globoje buvo išmokėta apie 220 milijonų JAV dolerių kompensacijų (2010)?“


  14. P. Cruz nepavyko prisiteisti atlygio už jos nuogos nuotraukas

Užsienio žvaigždės / 2015-02-04 11:01 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ispanė Penelope Cruz laikoma viena sėkmingiausių pasaulio aktorių. Tačiau šios savaitės pradžioje 40-metei teko patirti pralaimėjimą.


  15. Ilgalaikiams bedarbiams – galimybės keisti profesiją

Karjera / 2015-02-04 08:04 / Julija Dagytė

Kaune gyvenanti Loreta ilgiau nei metus nesurado darbo. Moteris turi aukštąjį išsilavinimą, tačiau baigtos etnologijos studijos jai darbo rinkoje sėkmės neatnešė. Loreta buvo registruota Kauno teritorinės darbo biržos Kauno miesto skyriuje. Apsvarsčiusi galimas išeitis, jau nuo praėjusių metų spalio Loreta ėmė mokytis lengvų drabužių siuvėjo-sukirpėjo profesijos. Mokymai truks iki šių metų birželio, o vėliau moteris ketina dirbti savarankiškai.


  16. Jei ne „Baltic Amadeus“, net „ačiū“ parašyti negalėtume

Verslo genas / 2015-01-26 15:54 / Gediminas Gasiulis

Šiai kompanijai turėtume dėkoti ne tik už lietuvišką klaviatūrą, bet ir pirmąsias lietuviškas kompiuterines programas „Žodis“ bei „Raštas“. Jos pavadinimas – „Baltic Amadeus“ – buvo sugalvotas vos per kelias minutes. O pati idėja kurti pirmąją lietuvišką informacinių technologijų (IT) kompaniją gimė... alaus bare Vienoje.


  17. Įspūdingos Temidės tarnų pensijos P.Gražuliui gniaužia kvapą

Aktualijos / 2015-01-25 09:53 / lrytas.lt

Seimo narys Petras Gražulis nenuleidžia rankų ir net po pakartotinio Konstitucinio teismo išsiaiškinimo, kad niekas negali kėsintis į teisėjų valstybines pensijas, toliau siekia jas atimti iš Konstitucijos sargų.


  18. Pokario Vilnius: kaip buvo iškeldinti lenkai

Istorija / 2015-01-24 05:00 / Arūnas Dumalakas („Sostinė“)

Kodėl per porą metų iš Lietuvos sostinės išsikraustė per 90 tūkstančių lenkų, o jų vietą užėmė rusai, baltarusiai? Kas tai – išsikėlimas ar etninis valymas? Istorikai vieno atsakymo į šiuos klausimus neturi. Anot istorikės Vitalijos Stravinskienės, šis išsikėlimas buvo skaudus smūgis, nes iš Vilniaus pasitraukė inteligentijos atstovai, o liko tik darbininkai ir žemdirbiai.


  19. Po motinos mirties – sumaištis dėl pensijų kompensacijų

Rinkos pulsas / 2015-01-21 05:00 / Audrė Srėbalienė (“Lietuvos rytas“)

Valstybė pernai pradėjo dalimis mokėti sunkmečiu sumažintų pensijų kompensacijas. Bet žmones, neseniai netekusius artimųjų, žinios apie jas iš „Sodros“ pasiekė tik tada, kai laikas paveldėjimo dokumentams sutvarkyti jau baigėsi. Kodėl pinigai, kuriuos sunkmečiu valstybei paskolino pensininkai, turi vėl jai atitekti, o ne kokiam nors labdaros fondui? Šis klausimas neduoda ramybės Vilniuje gyvenančiai Nijolei.


  20. Absurdas, paliekantis našlius be sutuoktinių pensijos

Lietuvos diena / 2015-01-17 22:32 / „Lietuvos ryto“ televizija

Per krizę sumažintų pensijų kompensavimo tūkstančiai pensininkų nebesulaukė. Tiesa, sutuoktiniams priklausiusius pinigus gali atsiimti našlės ir našliai. Tiesa, tik su paveldėjimo dokumentu, už kurį sumokėjus notarams iš kompensacijos telieka trupiniai. Senjorams pasipiktinus, tvarką ketina peržiūrėti net du ministrai, tačiau pensininkai nesupranta, kodėl neužtenka ryšį su velioniu patvirtinančio dokumento.


Populiariausi per 24 val.