Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1890, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Lietuvio gyvybė verta tiek, kiek ir sudaužytas automobilis (48)

Mano pinigai / 2014-11-25 10:57 / Indrė Vainalavičiūtė

Jei vis dar naiviai tikite, kad jūsų gyvybė yra neįkainojama – labai klystate, mat iš tiesų nesate toks nenusakomai brangus, kaip tikėjotės. Bet ir jaudintis nėra ko, mat tikroji jūsų gyvybės kaina paaiškėtų tik po mirties. Kol dėl medikų klaidos patyrę žalos ar net praradę artimuosius žmonės mina teismų slenksčius, draudimo ekspertai sako, kad Lietuvoje veikianti žalos pacientams atlyginimo sistema, palyginti su kaimynių šalių praktika, primena klupčiojantį dinozaurą.


  2. Dujų vartotojams gera žinia: bent jau žiemą jos nebrangs (13)

Energetika / 2014-11-24 17:18 / lrytas.lt

Įmonė „Lietuvos dujų tiekimas“ siūlo, kad 2015 m. pirmąjį pusmetį dujų tarifai, pagal kuriuos už dujas moka šalies gyventojai, nesikeistų. Tuomet dauguma Lietuvos gyventojų kitąmet būstui šildyti ir maistui gaminti išleis ne daugiau pinigų nei 2014 m. Nors dujų transportavimo sąnaudos ir didėja, vis dėlto naftos produktai pasaulyje pamažu pinga. Be to, metų pradžioje bus panaudota ir kompensacija.


  3. Supirkėjai už pieną moka mažiausiai Europoje (41)

Rinkos pulsas / 2014-11-22 13:06 / Audrė Srėbalienė („Lietuvos rytas“)

Europos Komisija kažkiek pagelbės Lietuvos pienininkams. Tačiau ūkininkai baksnoja į supirkėjus, kurie už pieną jiems moka mažiausiai Europoje. Laukdami, kol Europos Komisija ištesės pažadą ir perves kone 50 mln. litų, ūkininkai skaičiuoja Rusijos embargo padarytą žalą.


  4. Lietuvio mirtį JAV kariuomenės bazėje gaubia keistos mįslės (258)

Nelaimės / 2014-11-16 21:35 / Rasa Karmazaitė („Lietuvos rytas“)

Karinės žvalgybos kapitono, iš JAV grįžusio karste, šeimai Krašto apsaugos ministerija atsuko nugarą. Jos klerkai nutarė, kad karininko mirtis nesusijusi su tarnyba. O gal jie išsisukinėja, nes nenori mokėti kompensacijos ir dangsto Karo medicinos tarnybą?


  5. Pensininkas prabangaus namo neparduoda dėl kaimynų remonto (9)

Nekilnojamasis turtas / 2014-11-14 15:39 / lrytas.lt

Dramos virte verda Aukštutiniame Istsaide, Niujorke. Į pensiją išėjęs leidybos magnatas Dick Snyder'is padavė į teismą savo kaimynus Meredith ir Bryan Veronas, kaltindamas, jog per juos negalėjo parduoti savo namo, magnatas tikisi gauti 60 mln. (162 mln. litų) dolerius kompensacijos, rašo „New York Post“.


  6. Už „Snoro“ žlugimą – ieškinys ir valstybei (88)

Aktualijos / 2014-11-14 09:23 / Marius Jokūbaitis („Lietuvos rytas“)

„Snoro“ kreditoriai reikalauja milijardinės kompensacijos ne tik iš buvusių žlugusio banko savininkų, bet ir iš Lietuvos valstybės. Patyrę nuostolių įsitikinę, kad atsakomybė turi būti solidari. Sekmadienį sueis lygiai treji metai, kai valstybė staiga nacionalizavo komercinį banką „Snoras“. Nors praėjo nemažai laiko, kreditoriai kyla į naujus mūšius dėl prarastų pinigų. Daugiau kaip 400 kreditorių šiandien Vilniaus apygardos teisme turėtų pateikti ieškinį valstybei, Lietuvos bankui, audito bendrovei „Ernst & Young Baltic“, taip pat buvusiems didžiausiems „Snoro“ akcininkams Vladimirui Antonovui ir Raimondui Baranauskui.


  7. Ligų pakirstus žmones gniuždo biurokratijos našta (11)

Komentarai / 2014-11-14 07:31 / „Laiko ženklai“

Insulto ar kitų sunkių ligų ištikti senyvi žmonės dėl biurokratinių pinklių paliekami likimo valiai be jokių pragyvenimui ir slaugai būtinų lėšų.


  8. Pagaliau! Senjorai netrukus atgaus dalį netektos pensijos (13)

Lietuvos diena / 2014-11-13 16:42 / „Lietuvos ryto“ televizija

Šį mėnesį senjorus pasieks pirmosios pensijų kompensacijos. Šiemet pensininkai gaus penktadalį netektos pensijos dalies, likusi suma bus išmokėta per ateinančius dvejus metus devyniomis išmokomis. Tie, kuriems nepriemoka yra iki 100 litų, gaus visus pinigus iškart.


  9. Latviai prabilo apie homoseksualų partnerystės registravimą

Įvykiai / 2014-11-10 14:08 / BNS ir lrytas.lt inf.

Latvijos teisingumo ministras Dzintaras Rasnačas pirmadienį pareiškė, jog vienalytės poros savo teisines problemas gali spręsti naudodamosi notarų paslaugomis. Tai jis nurodė komentuodamas raginimus sukurti šalyje teisinį pagrindą registruoti civilinę partnerystę.


  10. Seimas nusitaikė į bedarbius (1)

Komentarai / 2014-11-10 12:15 / Anatolijus Lapinskas

Nežinau ant kurios kojos lapkričio 6 dieną atsikėlė šaunioji Liberalų sąjūdžio ketveriukė – Eligijus Masiulis, Gintaras Steponavičius, Algis Kašėta ir Remigijus Šimašius, tačiau tikrai tvirtinčiau, kad ne ant tos.


  11. Gydytojų klaidos: pacientai į teismus, medikai – į paniką

Aktualijos / 2014-11-10 07:05 / Indrė Vainalavičiūtė

Kol kas Lietuvoje pacientų teisių gynimo tema dažniau tampa ilgų diskusijų klausimų nei realių darbų objektu. Dažniausiai visuomenės dėmesio sulaukia istorijos, kai savo interesus ginantys pacientai užverčia gydymo įstaigas milijoniniais ieškiniais, bet apie tai, kokias teises turi pacientai ir koks galėtų žalos sveikatai atlyginimo mechanizmas, kalbama mažai.


  12. Monopolininkų apetitas pradeda kelti grėsmę šalies pramonei

Rinkos pulsas / 2014-11-09 20:50 / Alvydas Ziabkus

Lietuvoje vykstanti pramonininkų ir vandens tvarkymo monopolį turinčių vandenvalos įmonių priešprieša Šiauliuose pasiekė dar neregėtą absurdą. Šiaulių odos perdirbimo įmonė „Odos gaminiai“ ir Ko praėjusį penktadienį sustabdė gamybą, po to kai vandentiekio ir nuotekų tvarkymo bendrovė „Šiaulių vandenys“ antradienį nutraukė nuotekų priėmimą iš gamyklos. Pagal gamybos apimtis, per dieną „Odos gaminiai“ išleidžia nuo 30 iki 120 kubinių metrų nuotekų.


  13. Lietuviškos daržovės: sunaikinti ar išdalinti? (1)

Rinkos pulsas / 2014-11-09 11:26 / Virginija Petrauskienė

Ką daryti su morkų, kopūstų ir obuolių derliumi, kurio nebeperka Rusija? Nors ūkininkams siūlomos kompensacijos, kad derlius būtų sunaikintas, ne visiems žemdirbiams kyla rankos taip elgtis. Pasvalio rajone ūkininkaujantis Algimantas Morkūnas net 200 tonų iš šių metų morkų derliaus nusprendė atiduoti labdarai.


  14. Vaistai pastatė paauglę ant kojų, bet valdžia abejoja jų efektu

Lietuvos diena / 2014-11-07 16:28 / „Lietuvos ryto“ televizija

Reta genetine liga serganti 13-metė iš Gargždų žadėtų valstybės kompensuojamų vaistų šiemet negaus. Nežinia, ar jie bus skiriami ir kitais metais. Valdininkų komisija sprendimo dėl kompensacijos nepriėmė, nes rado klinikinius tyrimus, kad šis vaistas veiksmingas tik vaikams iki 5 metų. Tačiau 13-metė jau yra vartojusi mukopolisacharidozei skirtus vaistus, juos jai nemokamai skyrė amerikiečiai gamintojai. Iki tol savarankiškai nevaikščiojusią ir nevalgiusią mergaitę jie pakėlė iš ligos patalo, ji pradėjo vėl lankyti mokyklą.


  15. Gruodį senjorus „pamalonins“ pensijų kompensacijomis (2)

Mano pinigai / 2014-11-07 14:02 / LRT Radijo laida „Kursas 3,45“, LRT.lt

Lapkričio pabaigoje – gruodžio pradžioje Lietuvos pensininkus jau turėtų pasiekti pirmosios sumažintų pensijų kompensacijos. „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius LRT Radijo laidoje „Kursas 3,45“ atkreipė dėmesį, kad išmokama suma nebus sumokėta vienu kartu – ji bus išskaidyta į devynis mokėjimus. „Reikia atkreipti dėmesį, kad jie [pensininkai – LRT.lt] nesitikėtų gauti visų 1000 litų iš karto. To nebus“, – sakė M. Sinkevičius.


  16. Kaune – kompensacijos už privačius vaikų darželius

Aktualijos / 2014-11-06 14:03 / Nerijus Povilaitis

Kauno politikai nusprendė, jog į privačius darželius savo atžalas leidžiantys kauniečiai sulauks kompensacijos. Ji sieks 100 eurų ir bus pradėta mokėti tik nuo kitų metų liepos mėnesio. Šiuo metu Kaune, valstybiniuose darželiuose trūksta apie 700 vietų.


  17. Kriminalinių knygų autoriui – banditų smūgiai

Kriminalai / 2014-11-06 10:59 / lrytas.lt

Rašyti knygas apie nusikaltėlius darosi pavojinga. Lietuvos mafiją demaskuojančių knygų autorius Dailis Dargis iš buvusių nusikalstamo pasaulio atstovų susilaukė jau antrojo smūgio. Iš pradžių privataus kaltinimo tvarka už šmeižtą rašytojui baudžiamąją bylą buvo iškėlęs Kauno nusikalstamo pasaulio vadeiva Henrikas Daktaras, o visai neseniai jo pėdomis pasekė su „daktarų“ grupuote sietas Regimantas Kairys, pravarde „Klišius“.


  18. Neišmanėlių valdininkų klaidų kaina – 100 mln. litų

Nekilnojamasis turtas / 2014-11-06 10:59 / Alvydas Ziabkus („Lietuvos rytas“)

7 metus trukusios pažeidimų paieškos Šventojoje statomame daugiabučių namų kvartale „Elija“ gali kainuoti apie 100 mln. litų. Tokį ieškinį valstybei ruošia butų negalėję parduoti komplekso užsakovai ir bankrutuojantys rangovai. Šventosios pakraštyje atsiradęs daugiabučių ir viešbučių kompleksas „Elija“ pastatytas nepažeidžiant įstatymų, o valstybės institucijų išduoti statybos leidimai yra teisėti.


  19. „Tele2“ priglaudė partnerę, kuriai sudarė išskirtines sąlygas

Rinkos pulsas / 2014-11-05 13:13 / lrytas.lt

Su prekybos partneriais nesutarianti „Tele2“ trečiadienį paskelbė nusipirkusi bendrovę „Personalo valdymas“. Mobiliojo ryšio operatorių po teismus tampantys prekybos partneriai nurodė, kad būtent šią įmonę protegavo „Tele2“, kitiems sudarydama nepalankias sąlygas.


  20. Vandens tiekėjų apetitą riboja tik teismai

Rinkos pulsas / 2014-11-05 10:11 / Alvydas Ziabkus

Už ES milijonus komunikacijas klojančios vandentiekio įmonės privačiais tinklais kažkodėl norėtų naudotis beveik nemokamai. Su tuo nesutinkantys verslininkai priversti savo nuosavybę ginti teismuose, rašo "Lietuvos rytas". Dėl privačių vandentiekio tinklų naudojimo su bendrove „Klaipėdos vanduo“ keletą metų besiginčijanti Klaipėdos rajono mėsos perdirbimo įmonė „Agrovet“ teisme pasiekė pergalę, kuri panašius ginčus ateityje turėtų padėti spręsti ir kitiems.


Populiariausi per 24 val.