Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1784, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kremliui siūlo išpirką – ar sutiks? (240)

Įvykiai / 2014-07-31 11:45 / Aleksandras Procenka, „Lietuvos ryto“ korespondentas Maskvoje

Kremliui nepalankus Hagos teismo sprendimas dėl naftos bendrovės „Jukos“ sužlugdymo dabar svarstomas visoje Rusijoje. Bet jos prezidentas Vladimiras Putinas tyli. Mat jam pateikė pavojingą pasiūlymą. Jis – vienintelis žmogus šalyje, kuris gali priimti sprendimą: mokėti 50 milijardų dolerių ar nemokėti. „V.Putinas dabar kaip į kampą įvaryta žiurkė pradės pulti visus: ukrainiečius, keršydamas jiems už europietiško kelio pasirinkimą ir revoliuciją, Vakarus, kurių nepavyko iki galo nupirkti, nes ne visi pasirodė besantys šrioderiai.


  2. Ar prezidentė linki gero Lietuvos žmonėms? (67)

Komentarai / 2014-07-29 13:15 / Anatolijus Lapinskas

Lygiai prieš penkerius metus 2009 metų vidurvasarį Dalia Grybauskaitė pradėjo savo pirmąją prezidentavimo kadenciją. Tuomet ji prisiekė tarnauti šalies žmonių gerovei, taip pat paragino piliečius ją kritikuoti, bet iš karto pabrėžė, kad nepamatuota kritika gali sugriauti valstybę. Ar kritika pamatuota, sprendė ji pati.


  3. Medžiotojai kaltinami tyčia spjovę į ministro įsakymą (8)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-07-29 08:45 / Audrė Srėbalienė, Simona Viltrakytė

Medžiotojai vieni per kitus kalba, kad šernus šiemet šaudė netingėdami, bet vis tiek ant jų metamas šešėlis. Esą jie tyčia ignoravo aplinkos ministro įsakymą ir nemedžiojo daugiau, nors saugantis afrikinio kiaulių maro tai daryti buvo liepta. Šernai įsismagino. Širvintų rajone krūmais apželdintas sodybas pastarąjį dešimtmetį jie kuo ramiausiai aplenkdavo. O šią vasarą iš peties padirbėjo – taip išvagojo velėną, kad vasaroti suvažiavę miestiečiai turėjo pirmiausia griebtis valerijono lašelių, o po to kastuvų ir grėblių.


  4. Maro tyrimams sieks didesnės kompensacijos (1)

Rinkos pulsas / 2014-07-28 18:19 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuva sustiprino policijos apsaugą Ignalinos rajone, kur yra afrikinio kiaulių maro židinys ir sunaikinta apie 19 tūkst. kiaulių. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas sako, kad kitos didelės kiaulių fermos Lietuvoje taip pat nuolat stebimos. Maro jose nėra.


  5. Sudraskyto „Jukos“ akcininkams - milžiniška kompensacija (146)

Rinkos pulsas / 2014-07-28 18:07 / BNS ir lrytas.lt inf.

Arbitražo teismas Nyderlanduose pirmadienį paskelbė, kad Maskva turi sumokėti apie 50 mlrd. JAV dolerių (128,5 mlrd. litų) kompensaciją dabar jau nebeegzistuojančios naftos milžinės „Jukos“ akcininkams.


  6. Atostogų nuotraukos - ne tik asmenukių albumui, bet ir skundams

Naudingi patarimai / 2014-07-28 11:58 / Aida Murauskaitė

Ką daryti, jei nuvykę atostogų gaunate ne tai, ko tikėjotės, ne to, ką žadėjo turizmo operatorius ar kelionių agentūra. Žodžiu, ne tai, už ką sumokėjote pinigus. Jei vaizdas viešbutyje nė iš tolo neprimena to, ką matėte turizmo paslaugų pardavėjo rodytame kataloge? Dėl ko vartotojų teisių gynėjams skundžiasi nuvilti poilsiautojai?


  7. Svarbiausias reikalavimas - išskersti kiaules (9)

Rinkos pulsas / 2014-07-26 10:34 / Audrė Srėbalienė

Iki pirmadienio – atokvėpis, bet poryt ekstremali padėtis gali būti paskelbta visoje Lietuvoje. Afrikinio kiaulių maro protrūkis kelia vis didesnį pavojų, rašo „Lietuvos rytas“. Vakar Ignalinos savivaldybėje buvo paskelbta ekstremali padėtis. Pasak žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, svarbiausia dabar – sunaikinti maro židinį bendrovės „Idavang“ komplekse ir užkirsti kelią virusui plisti.


  8. Dainininkė Adele laimėjo kompensaciją už sūnaus nuotraukas (5)

Užsienio žvaigždės / 2014-07-23 19:45 / BNS ir lrytas.lt inf.

Britų dainininkė Adele sutiko su penkiaženkle kompensacijos suma savo dvejų metų sūnaus naudai iš paparacių agentūros, kuri fotografavo svarbius jo gyvenimo momentus, trečiadienį paskelbė britų dainininkės advokatai.


  9. 8 mln. eurų kompensacijos prašęs Xavi liks „Barcelona“ klube (3)

Futbolas / 2014-07-23 10:44 / lrytas.lt

Kataro ir JAV klubų viliojamas Xavi liks „Barcelona“ klube. Nors pastarąją savaitę 34-erių futbolininkas rimtai derėjosi su „New York City“ vadovais, jis dar vieną sezoną turėtų likti Katalonijos sostinės komandoje, kurioje iki šiol praleido visą karjerą.


  10. Latvijoje plečiasi nepaprastosios padėties teritorija

Rinkos pulsas / 2014-07-22 16:13 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Nepaprastoji padėtis dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) Latvijoje paskelbta visoje pasienio su Rusija ir Estijoje zonoje. Šį sprendimą kaimyninės šalies vyriausybė priėmė išklausiusi Žemės ūkio ministerijos ataskaitą apie ligos paplitimą.


  11. Ūkininkams ir medžiotojams – išmokos dėl maro patirtų nuostolių (5)

Rinkos pulsas / 2014-07-21 11:07 / lrytas.lt inf.

Buferinėje afrikinio kiaulių maro (AKM) zonoje ūkininkaujantiems gyventojams, kurie iki balandžio 15 d. priverstinai paskerdė kiaules, bus pradedamos mokėti kompensacijos patirtiems nuostoliams padengti. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Skubios veiklos skyriaus vedėjo Mariaus Masiulio, iš Finansų ministerijos gautos papildomos lėšos AKM prevencijos ir stebėsenos priemonėms finansuoti.


  12. Galūnių protezai tobulėjo dėl karų

Atradimai ir išradimai / 2014-07-15 21:00 / lrytas.lt

Seniausioje indų poemoje „Rigveda“ (apie 2000 m. prieš Kristų) pasakojama apie karalienę, kuri mūšyje netekusi kojos pakeitė ją geležine. Herodotas (V a. prieš Kristų) savo raštuose mini belaisvį Hegesistratą, kuris nusikirto koją, kad išsilaisvintų iš grandinės ir pabėgtų iš spartiečių nelaisvės. Prarastą kojos pėdą vėliau jis pakeitė mediniu protezu. Deja, buvo sugautas ir nuteistas myriop. Atrodo, žmogus visais laikais kiek įmanydamas bandė taisyti gamtos ir likimo klaidas.


  13. Algirdas Butkevičius žada geresnį gyvenimą

Rinkos pulsas / 2014-07-15 12:52 / BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Laikinasis Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius, antradienį pristatydamas būsimus Ministrų kabineto darbus Seime, žadėjo, jog pensijos, socialinės išmokos ir valstybinio sektoriaus algos didės nuo kitų metų.


  14. Iš tamsaus urvo – į tviskančią įstaigą (Laikinoji sostinė)

Aktualijos / 2014-07-12 05:00 / Nerijus Povilaitis

Kauno policijos gėdos simboliu virtęs itin apleistas Santakos policijos komisariatas greitai liks tik slogus prisiminimas. Iš aptriušusių patalpų senamiestyje policininkai kelsis į Vilijampolę. Tai bus bene pats moderniausias policijos komisariatas šalyje. Niūrūs koridoriai, dešimtmečiais remonto nematę kabinetai ir ant galvų byrantis tinkas. Taip kauniečius ir miesto svečius pasitinka M.Daukšos gatvėje įsikūręs ir Santakos policijos komisariatas,rašo „Laikinoji sostinė“ .


  15. Iš Antalijos grįžo „Go Planet Travel“ apmulkinti turistai

Rinkos pulsas / 2014-07-11 16:29 / Aida Murauskaitė

Nemokaus kelionių organizatoriaus „Go Planet Travel“ klientai, kurie praėjusios savaitės ankstų penktadienio rytą buvo nuskraidinti į Turkijos Antalijos regioną poilsio, sugrįžo į Lietuvą. Alinančios keliolika valandų oro uoste 40 laipsnių karštyje laukiant, kol kas nors pasirūpins ir nuveš į užsakytus viešbučius. Šitokia buvo daugelio jų atostogų pradžia praėjusį penktadienį. Kai kuriems teko už viešbutį susimokėti patiems, tarkim, 900 dolerių.


  16. Advokatas: „Go Planet“ klientai turi kovoti dėl savo pinigų“

Naudingi patarimai / 2014-07-09 14:24 / lrytas.lt

Valstybinis turizmo departamentas liepos 4 d. paskelbė, kad gavus prašymą dėl nemokumo yra sustabdyta kelionių organizatoriaus „Go Planet Travel“ veikla. Daugiau nei tūkstantis turistų, kurie buvo kruopščiai suplanavę savo poilsį, šiandien turi susitaikyti su faktu, kad jų atostogos yra sužlugdytos. Apie tai, kaip tokioje situacijoje turėtų elgtis apgauti šios nemokios kelionių organizatorės klientai, pataria advokatų kontoros „Ader“ advokatas Edmundas Rusinas.


  17. “Apple“ bendrovė pralaimėjo bylą dėl patentų

Rinkos pulsas / 2014-07-09 10:40 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Pekino teismas tarp JAV technologijų milžinės ir Šanchajuje įsikūrusios „Zhizhen Internet Technology“ įsiplieskusį ginčą dėl patentų išsprendė pastarosios naudai - teisę naudoti ginčijamą balso atpažinimo technologiją pažeidžia „Apple“. Toliau bus nagrinėjama atskira byla dėl galimos kompensacijos ar baudos.


  18. S. Johansson laimėjo bylą dėl į ją panašios romano veikėjos

Užsienio žvaigždės / 2014-07-03 12:54 / BNS ir lrytas.lt inf.

Holivudo aktorė Scarlett Johansson trečiadienį laimėjo bylą prieš prancūzų rašytoją, kuris dabar turės sumokėti jai kompensaciją dėl į ją panašios ir sekso objektu laikomos romano veikėjos.


  19. Kunigo atminimo įamžinimas tapo nepakeliama našta

Aktualijos / 2014-06-30 19:50 / Loreta Juodzevičienė

Vilkaviškyje gyvenantis pensininkas Stanislovas Poniškaitis bemaž dešimt metų stengiasi įamžinti savo dėdės, kunigo saleziečio Antano Skelčio atminimą Šakių rajone esančiame Želvėderių kaime. Jame išlikusi gimtoji kunigo sodyba, skaičiuojanti 160-us metus. „Man jau ne tik rankos svyra. Aš pats tuoj nusvirsiu“, – neslepia apmaudo garbaus amžiaus kunigo sūnėnas.


  20. Rusijos turtuolius buvusios žmonos norėtų palikti be kelnių

Šeima ir santykiai / 2014-06-30 09:07 / Aleksandras Procenka

Kiek kainuoja skyrybos? Brangiausių Jungtinės Karalystės skyrybų kaina gali siekti milijardą svarų sterlingų, arba daugiau nei 4 milijardus litų. Šitiek amerikietė Jamie Cooper-Hohn (49 m.) reikalauja iš savo vyro – britų finansininko ir filantropo Chriso Hohno (47 m.). Dosnumu garsėjantis vyras vien fondams, besirūpinantiems vaikų gerove, yra paaukojęs daugiau kaip milijoną svarų. Tačiau žmona įsitikinusi, kad vyras nepakankamai dosnus, bent jau jai. Ji reikalauja ne ketvirčio, kaip jai siūloma, o pusės viso bendro turto.Vis dėlto britiškos skyrybos ir turto dalybos savo užmojais dar atsilieka nuo rusiškųjų. Praėjusį mėnesį vieno turtingiausių rusų Dmitrijaus Rybolovlevo buvusi žmona Jelena atsiriekė pusę viso šeimos turto.