Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1729, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Bloga žinia neturintiems būsto: nauja tvarka kilstelės jo kainą (55)

Nekilnojamasis turtas / 2014-04-24 14:28 / lrytas.lt

Jau nuo 2016 metų visi nauji daugiabučiai turės būti statomi A energinės klasės. Tad jeigu technologijos per šį laiką neatpigs, butai brangs. Pirmasis A klasės daugiabutis 2012 metais, o pernai A klasės būstai sudarė apie 4,5 proc. visų sostinėje parduotų naujų butų. Šiandien tokio būsto statybos brangesnės maždaug 15 proc.


  2. Vėjo jėgainių statytojai turės tartis su kariuomene

Energetika / 2014-04-24 11:38 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Vėjo elektrinių statybos teritorijose, kuriose, atsižvelgiant į nacionalinio saugumo klausimus, taikomi apribojimai, iš anksto, teritorijų planavimo metu, turės būti derinamos su Lietuvos kariuomene ir kitomis institucijomis.


  3. Šerpai palieka Everestą, atšaukiamos ekspedicijos

Įvykiai / 2014-04-23 11:13 / AP, BNS ir lrytas.lt inf.

Alpinistų vedliai šerpai trečiadienį traukėsi iš Everesto bazinės stovyklos, reaguodami į pražūtingiausią kada nors įvykusį nelaimingą atsitikimą ant aukščiausio pasaulyje kalno, o kai kurios ekspedicijas organizuojančios bendrovės paskelbė atšaukiančios kopimus per šių metų sezoną. Amerikietis alpinistas Edas Marzecas sakė matęs kelis šerpus, paliekančius bazinę stovyklą, ir daugelį kitų, kurie krovė į kuprines savo palapines.


  4. Sunkmečiu dirbę senjorai skolas atgaus tik eurais (48)

Rinkos pulsas / 2014-04-22 13:48 / Audrė Srėbalienė

Kiek turės pakloti sunkmečiu apkarpytas pensijas užsimojusi sugrąžinti valdžia: 443 milijonus litų, apie kuriuos kalba Vyriausybė, ar visą milijardą? Šią savaitę Vyriausybės posėdyje bus pristatytas įstatymo projektas, numatantis, kaip kompensuoti per krizę sumažintas pensijas.


  5. Šiuolaikiški vaikiški vežimėliai į pasaulį keliauja iš Kauno (83)

Sėkmės istorijos / 2014-04-21 11:29 / Sigita Purytė

Kas gali konkuruoti su Kinija ir Lenkija? Iš kur kilęs vaikiškas vežimėlis papirko Rusijos mamų širdis? Atsakymas žemaitiškas – „Tututis“. Tai viena sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių, kuri šiemet už sėkmingą plėtrą gavo „Gazelės“ apdovanojimą. Per penkerius metus Kaune įsikūrusi įmonė išaugo keturis kartus. Nuo 35 žmonių „Tututis“ išsipūtė iki 145 darbuotojų. Kas trečias Lietuvoje parduodamas vaikiškas vežimėlis – iš jų rankų.


  6. Ketveri metai po tragedijos: BP tebemoka kompensacijas (2)

Energetika / 2014-04-18 14:46 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Nors po Meksikos įlankoje išsiliejusios naftos sprogus naftos gavybos platformai „Deepwater Horizon“ praėjo jau ketveri metai, išsiliejusių 4,9 mln. barelių naftos likučiai tebeskalauja įlankos krantus.


  7. Milijono eurų iš banko reikalavęs vilnietis jautėsi kankiniu (3)

Kriminalai / 2014-04-17 06:40 / Asta Kuznecovaitė

Milijono eurų iš „Swedbank“ banko reikalavęs ir už tai į kalėjimą patekęs vilnietis Janas Kurickis nori prisiteisti 60 tūkstančių litų už prastas gyvenimo sąlygas Lukiškių kalėjime. „Aš suprantu, kad Lukiškės – ne sanatorija ar kurortas, nes buvau padaręs nusikaltimą, tačiau tai buvo ne bausmė, o kankinimas“, – Vilniaus administraciniame teisme aiškino laisvės atėmimo bausme nuteistas, tačiau pernai gruodį į laisvę pirma laiko paleistas J.Kurickis.


  8. Lenkų vienuolės prieglaudoje talžė vaikus ir dangstė pedofilus (81)

Įvykiai / 2014-04-15 11:08 / Eldoradas BUTRIMAS

Vienuolėms priklausančiuose Zabžo vaikų namuose daug metų vyko pedofilų orgijos. Paaiškėjus tokiai informacijai Lenkijoje kilo dar neregėtas skandalas. Paaiškėjo ir tai, kad vienuolės vadovavosi ne meilės, o paklusnumo principu ir sadistiškai mušdavo už kiekvieną prasižengimą. Vienuolės vaikus mušė net už skundimąsi dėl prievartavimo, todėl vaikų namuose tarsi ir buvo norma, kad vyresni berniukai prievartauja mažesnius, o jie niekam nesiskundžia. Mat tie keli vaikai, kurie nuėję į mokyklą arba susirgę ir paguldyti į ligoninę prakalbo apie mušimą bei prievartą, vėliau iš vienuolių sulaukė dar didesnių bausmių.


  9. Prokurorai nusitaikė į R.Palaičio piniginę (49)

Aktualijos / 2014-04-15 09:23 / Alvydas Ziabkus

200 tūkstančių litų. Tiek už neteisėtą Valstybės tarnybos departamento direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš tuomečio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekia prisiteisti valstybė. Vakar Klaipėdos apygardos teisme turėjo būti atversta civilinė byla, kurioje gindama pažeistą viešąjį interesą ieškinį R.Palaičiui pateikė Generalinė prokuratūra, rašo „Lietuvos rytas“. Buvusio ministro advokatė Snieguolė Šermukšnytė suabejojo, ar šios bylos neturėtų nagrinėti Klaipėdos apygardos administracinis teismas.


  10. Kada pašto siuntas tikrina tarnybiniai šunys? (26)

Naudingi patarimai / 2014-04-11 11:19 / lrytas.lt

Galite neabejoti: jei siunčiate daiktus į užsienį ar laukiate siuntinio iš už Lietuvos ribų, juos apuostys muitininkų specialiai išmokyti šunys ir peršvies rentgeno aparatas. Taip ieškoma draudžiamų siųsti daiktų. Ir nebūtinai tai turi būti psichotropiniai preparatai. Galbūt nesulauksite internetu pirktų drabužių, nes paaiškės, kad tai – garsių prekės ženklų padirbinys. Neturėtumėte nustebti, jei laukdami atkeliaujant ginklo butaforijos gausite nurodymą pateikti įrodymus, jog jūsų siunta nepatenka į draudžiamų siųsti daiktų sąrašus. Ir nesipiktinkite, jei į namus atkeliaus perpakuota siunta: muitininkai turi teisę atplėšti bet kurį jiems įtarimą sukėlusį paketą.


  11. Mano butą kaimynai užliejo tyčia. Ką daryti? (12)

Nekilnojamasis turtas / 2014-04-10 11:52 / Algis Kepežinskas

Geri santykiai su kaimynais svarbūs tiek buto naujakuriams, tiek ir gyvenantiesiems sename būste. Tačiau juos apkartinti gali netikėtai pro lubas pradėjęs tekėti vanduo.


  12. Srebrenicos žudynių aukų artimieji bylinėsis su Nyderlandais (1)

Įvykiai / 2014-04-07 12:25 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Per žiauriausias žudynes Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo nužudytų vyrų motinos ir našlės padavė į teismą Nyderlandų vyriausybę, kuri kaltinama neapsaugojusi vyrų ir sūnų per Srebrenicos genocidą 1995 metais, skelbia AP.


  13. Lenkijoje pareigūnas kaltina viršininką seksualiniu išnaudojimu (11)

Įvairenybės / 2014-04-05 11:42 / Eldoradas Butrimas, Specialiai lrytas.lt, Varšuva

Lenkiją šokiravo pranešimas, kad vienas buvęs policijos antiteroristinio dalinio pareigūnas pareikalavo iš Silezijos regiono policijos pusės milijono zlotų (414 tūkst. litų) kompensacijos dėl neva darbe patirto seksualinio išnaudojimo. Esą dar karjeros pradžioje pareigūną sykį nugirdė jo viršininkas. Policininkas teigia prablaivėjęs, prabudęs prabudo ir pamatęs, kad viršininkas bučiuoja jo lytinį organą.


  14. Dzūkijoje nyksta valdžios paramos nesulaukiantis unikalus kaimas (16)

Lietuvos diena / 2014-04-03 23:59 / „Lietuvos ryto“ televizija

Zervynų kaimas yra respublikinės reikšmės architektūros paminklas, tačiau unikali gyvenvietė sparčiai nyksta. Gyventojų čia beveik nebelikę, o senoviniai pastatai nesulaukia valdžios dėmesio. Kultūros paveldo deparatmentas Zervynų gyventojams siūlo trobas rekonstruoti, o paskui tvarkyti dokumentus ir prašyti valstybės kompensacijos.


  15. Dzūkijoje nyksta valdžios paramos nesulaukiantis unikalus kaimas (3)

Kaimas / 2014-04-03 20:25 / "Lietuvos ryto" TV

Zervynų kaimas yra respublikinės reikšmės architektūros paminklas, tačiau unikali gyvenvietė sparčiai nyksta. Gyventojų čia beveik nebelikę, o senoviniai pastatai nesulaukia valdžios dėmesio. Kultūros paveldo deparatmentas Zervynų gyventojams siūlo trobas rekonstruoti, o paskui tvarkyti dokumentus ir prašyti valstybės kompensacijos.


  16. Prancūzų pora iškovojo kompensaciją už povo klyksmą

Įvairenybės / 2014-04-02 08:45 / lrytas.lt

Prasta savijauta? Erzina paukščių garsai? Galima reikalauti kompensacijų. Taip nusiteikę europiečiai pastaruoju metu vis dažniau švenčia pergalę teismuose. Nėra nieko neįprasta pusę nakties nesudėti bluosto dėl neramių kaimynų ar triukšmo, sklindančio iš gatvės. Tačiau viena prancūzų pora iš Marselio niekaip negalėjo išsimiegoti dėl povo klyksmo, kurį jai reikėjo kęsti ketverius metus.


  17. Aliaska – nesėkmingiausias rusų sandoris (18)

Istorija / 2014-03-28 13:59 / lrytas.lt

„Bijokite ne dėl Moldovos, o dėl Aliaskos“, – pusiau juokais JAV senatoriui Johnui McCainui pagrasino Rusijos pasiuntinys ES Vladimiras Čižovas. Bet Krymo aneksijos fone tokie pokštai ne itin juokingi. Antai JAV Baltųjų rūmų tinklalapyje paskelbta peticija, kurioje reikalaujama, kad JAV sugrąžintų Aliaską Rusijai. Per penkias dienas ją jau pasirašė daugiau kaip 20 tūkst. žmonių. Tai net penktadalis parašų, reikalingų, kad Baltieji rūmai oficialiai sureaguotų į peticiją.


  18. Kodėl ekspertai negali patvirtinti, kad B.Berezovskis nusižudė? (13)

Įvykiai / 2014-03-28 12:17 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Britų koroneris ketvirtadienį pateikė verdiktą be aiškios išvados dėl Boriso Berezovskio mirties ir nurodė negalintis įrodyti, kad šis rusų oligarchas norėjo atimti sau gyvybę, skelbia naujienų agentūra AFP.


  19. Vaiko mirtis įvertinta vos vienu zlotu (2)

Įvykiai / 2014-03-27 12:15 / Eldoradas Butrimas

Žmonių, praradusių artimuosius dėl medikų kaltės, neviltį ir pyktį nesunku suprasti. Bet kaip pateisinti ligoninės vadovus, kurie dėl gydytojų kaltės kūdikį praradusiems tėvams pasiūlė išmokėti vieną zlotą? Tai ne išgalvota, o tikra istorija. Tokią vieno zloto (83 centų) kompensaciją tėvams pasiūlė vienos Pakarpatės vaivadijos ligoninės direktorius.


  20. Šalies studentams – solidi finansinė parama (4)

Studijos / 2014-03-25 13:31 / Dovilė Cicėnaitė, Milda Papinigienė

Jau ne vienus metus šalies studentams finansinę paramą teikia pernai 20-metį atšventęs Valstybinis studijų fondas. Studijuojantis jaunimas kone 16 metų gali gauti paskolas, o pastaruoju metu fondas pasiūlė daugiau įvairių finansinės paramos rūšių. Siekdamas užtikrinti paslaugų prieinamumą ir palengvinti jų gavimą, fondas nuolat tobulina esamas ir diegia naujas informacines sistemas.