Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1864, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kremlius grasina Prancūziją paduoti į teismą dėl „Mistral“ laivų (33)

Įvykiai / 2014-10-23 20:58 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusija grasina paduoti Prancūziją į teismą, jei Paryžius nevykdys sutarties nurodymų pristatyti Maskvai du „Mistral“ tipo lėktuvnešius, praneša „RIA Novosti“. „Mes užpildysime ieškinį ir reikalausime kompensacijos, jei Prancūzija neišpildys sutarties sąlygų. Juk taip visada daroma civilizuotame pasaulyje. Prancūzija turi nuspręsti – vykdyti sutarties sąlygas, ar ne. Mes dalijamės ilga, bendra Rusijos ir Prancūzijos istorija ir nenorėtume, kad šalių santykiai būtų aukojami vardan trumpalaikės politinės tendencijos“, – tvirtino Rusijos prezidento Vladimiro Putino administracijos vadovas Sergejus Ivanovas.


  2. Sėdėti ir nieko neveikti – prabanga

Startai / 2014-10-23 19:30 / Martynas Suslavičius, „Lietuvos rytas“

Pernai Vilniuje moksleivių tėvai rinkosi iš dešimties sporto mokyklų, o šiais metais jų skaičius kur kas mažesnis, tačiau pasirinkimas liko toks pat.


  3. Ar lietuviški sūriai nurungs olandiškus? Patys olandai to bijo (29)

Rinkos pulsas / 2014-10-23 11:48 / Marius Jokūbaitis ("Lietuvos rytas")

Rusijos rinką paskelbus embargą praradę Olandijos sūrių gamintojai baikščiai dairosi į Baltijos šalis. Jie baiminasi, kad čia pagaminti pieno produktai savo kaina nukonkuruos vakarietišką produkciją.


  4. Geriau taikyti PVM lengvatą, nei tikrinti kiekvieną šeimą (16)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-10-21 08:48 / Edmundas Jakilaitis, LRT televizijos laida „Dėmesio centre“, lrt.lt

Valdančioji dauguma nesutaria, ar reikia kitąmet tęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą centriniam šildymui ir karštam vandeniui. Ar ši lengvata reikalinga? Apie tai LRT Televizijos laidoje „Dėmesio centre“ kalbėjo socialinių mokslų daktaras, profesorius Romas Lazutka.


  5. Premjeras pasijuto išduotas saviškių populistų (24)

Aktualijos / 2014-10-21 06:29 / Vytautas Bruveris, Tadas Ignatavičius („Lietuvos rytas“)

„Noriu užkirsti kelią galimam populizmui, todėl siūlau svarstyti, ar neturėtume lengvatos galiojimo termino pratęsti neribotam laikui, kad viešojoje erdvėje nebūtų naudojamasi šiuo ginklu“, – nusivylęs vakar išrėžė premjeras Algirdas Butkevičius. Vyriausybės vadovas kol kas pralaimi. A.Butkevičiaus siūlymui panaikinti PVM lengvatą šildymui ir taip biudžetą praturtinti pora šimtų milijonų litų vakar nebuvo pritarta nei koalicijos viršūnių susitikime, nei valdančiųjų frakcijų posėdyje.


  6. A. Butkevičius: „Koalicijos partneriai pasidavė populizmui“ (33)

Aktualijos / 2014-10-20 23:39 / BNS ir lrytas.lt inf.

Jeigu valdantieji nesusitars dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatinio 9 proc. tarifo šildymui naikinimo ir jo padidinimo iki 21 proc. nuo 2015-ųjų, daugiau šioje kadencijoje prie lengvatinio PVM tarifo šildymui nebebus grįžtama, sako premjeras. Tai Algirdas Butkevičius pareiškė po to, kai valdančiosios koalicijos išplėstiniame frakcijų pasitarime, kaip ir ryte politinėje taryboje, socialdemokratams, „tvarkiečiams“ ir „darbiečiams“ nepavyko susitarti dėl šildymo PVM tarifo didinimo.


  7. Valdantieji susikovė dėl PVM lengvatos šildymui (22)

Mano pinigai / 2014-10-20 20:11 / BNS ir lrytas.lt inf.

Jeigu valdantieji nesusitars dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatinio 9 proc. tarifo šildymui naikinimo ir jo padidinimo iki 21 proc. nuo 2015-ųjų, daugiau šioje kadencijoje prie lengvatinio PVM tarifo šildymui nebebus grįžtama, sako premjeras.


  8. Už gydytojų klaidas siūlo mokėti iš specialaus fondo (2)

Aktualijos / 2014-10-20 17:04 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas sako, kad devynerius metus galiojanti pacientams padarytos žalos atlyginimo tvarka yra labai sudėtinga ir neefektyvi, ją reikėtų keisti atsisakant civilinio draudimo ir įkuriant specialų fondą žalai atlyginti.


  9. Vyriausybė nesutaria, ar naikinti PVM lengvatą šildymui

Verslas / 2014-10-20 15:53 / „Lietuvos ryto“ televizija

Vyriausybė nusprendė didiesiems šilumos vartotojams kompensaciją dėl per didelių dujų kainų išmokėti per dvejus metus. Tai reiškia, kad gyventojams kompensacijos bus mažesnės, bet išskaidytos per dvejus metus. Šilumininkai sako, kad jei valdžia permoką būtų nusprendusi kompensuoti per metus, gyventojai būtų sulaukę vieno nemokamo šildymo mėnesio. Tačiau sutarimo valdantieji neranda dėl PVM lengvatos šildymui naikinimo.


  10. Gauti kompensaciją už sveikatai padarytą žalą bus lengviau?

Sveikata / 2014-10-20 14:35 / lrytas.lt

Ar šiandien Lietuvoje sudarytos sąlygos pacientui tinkamai pasinaudoti savo teisėmis į žalos sveikatai atlyginimą? Ar valstybės skirti finansiniai ištekliai tikrai pasiekė pacientus, kuriems žala buvo padaryta? Kokią įtaką pasitikėjimui valstybe, sveikatos apsauga, gydytojais turėjo 10 metų taikytas neefektyvus žalos atlyginimo modelis? Kaip pasiekti, kad klaidos ir nepageidaujami atvejai medicinoje nebūtų slepiami, o pacientai, patyrę žalą sveikatai, galėtų greitai ir be papildomų išlaidų gauti kompensaciją?


  11. Vilniuje – 1,6 mln. litų sutaupanti sporto mokyklų reforma

Startai / 2014-10-20 13:49 / Martynas Suslavičius, „Lietuvos rytas“

Pernai Vilniuje moksleivių tėvai rinkosi iš dešimties sporto mokyklų, o šiais metais jų skaičius kur kas mažesnis, tačiau pasirinkimas liko toks pat. Sporto sistemą pakeitusi sostinė nuo rugsėjo 1-osios turi tik keturias sporto mokyklas.


  12. Permoką už dujas atgaus per porą metų (13)

Energetika / 2014-10-20 12:16 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vyriausybė pirmadienį iš esmės pritarė, kad dujų permoka nebuitiniams vartotojams būtų grąžinta per dvejus metus. Išsamią maždaug 280 mln. litų permokos grąžinimo tvarką turės parengti bendrovė „Lietuvos dujos“.


  13. Neįlipi į liftą? Vis tiek už jį mokėsi (47)

Išklausykite / 2014-10-20 11:05 / Silva

Perskaičiau straipsnį „Neturi balkono? Vis tiek už jį mokėsi“. Tai man asocijavosi su dar vienu mokesčiu - daugiabučių pirmojo aukšto gyventojų mokesčiu už liftų remontą. Vilniaus savivaldybės Komunalinio ūkio departamento statinių priežiūros poskyrio specialistas telefonu paaiškino analogiškai - esate namo bendrasavininkiai, taip yra visame Vilniuje, reiškia - viskas teisinga...


  14. Kraupus radinys Neryje vilnietę privertė kalbėti apie nužudymą (111)

Nelaimės / 2014-10-18 18:53 / Eglė Šilinskaitė-Puškorė („Lietuvos rytas“)

Vilnietė Anelia Valiukevič dešimt metų vylėsi pamatyti dukterį Iloną dar gyvą. Tačiau kai praėjusią savaitę iš Neries buvo ištrauktas jai priklausęs automobilis, viltį pakeitė baimė. Motina „Lietuvos rytui“ atskleidė, kodėl jos duktė galėjo būti nužudyta. Ant Liepynės kapinėse Vilniuje stūksančio antkapio 74 metų A.Valiukevič šią vasarą užsakė iškalti savo dukters Ilonos Valiukevič vardą ir pavardę. Nors be žinios dingusios vilnietės kūnas tada dar nebuvo rastas, ji jau buvo paskelbta mirusia.


  15. Embargo fone – europinio kainų karo baimė (7)

Rinkos pulsas / 2014-10-17 10:20 / Marius Jokūbaitis, specialiai LR, Briuselis, „Lietuvos rytas“

Kol Rusija tebedraudžia europietiškų maisto produktų importą, laikas susitvarkyti ES viduje. Europos perdirbėjai ir ūkininkai baiminasi kainų karo, nes ankštoje rinkoje jau atsiranda dempinguotojų. Europos Parlamente Briuselyje vakar buvo dalijami lietuviški šokoladiniai sūreliai ir olandiški obuoliai. Europiečiai ramino vieni kitus, kad nereikia panikuoti, bet sėdėti rankas sudėjus irgi ne laikas.


  16. O. Pistoriaus nužudytos draugės tėvai atsisako „kruvinų pinigų“ (3)

Įvykiai / 2014-10-15 14:11 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Oscaro Pistoriaus nužudytos draugės Reeva Steenkamp tėvai atsisako jo „kruvinų pinigų“ ir galimo civilinio ieškinio. Tai Pretorijoje, kur vyksta procesas prieš buvusį sprinterį, pareiškė šeimos advokatas Petrus de Bruynas, praneša agentūra AFP.


  17. Dainininkė Kesha teisme atviravo apie seksualinę prievartą (4)

Užsienio žvaigždės / 2014-10-15 10:32 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Amerikiečių popmuzikos žvaigždė Kesha antradienį iškėlė bylą savo prodiuseriui Dr. Luke'ui dėl daug metų trukusio seksualinio ir emocinio prievartavimo, grasinant pakenkti jos karjerai. Tokiais hitais kaip „TiK ToK“ ir „We R who we R“ išgarsėjusi 27 metų Kesha, kuri kontraktą su jo įrašų studija „Kemosabe“ pasirašė būdama 18-os, tvirtina, kad prodiuseris, kurio tikrasis vardas yra Lukaszas Gottwaldas, vertė ją vartoti narkotikus ir gerti alkoholį, kad galėtų ją seksualiai prievartauti, kai ji būdavo apsvaigusi, rodo teismui pateikti dokumentai.


  18. Kieno kišenėje atsidūrė pinigai už brangias „Gazprom“ dujas? (48)

Energetika / 2014-10-15 08:10 / Marius Jokūbaitis

Rusijos koncerno „Gazprom“ pritaikyta dujų kainos nuolaida Lietuvoje virsta detektyvu. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pradėjo tyrimą dėl „Lietuvos dujų“ veiksmų „galimai piktnaudžiaujant dominuojančia padėtimi“. Nes 20,95 proc. nuolaida Lietuvai galioja nuo 2013 metų sausio 1 dienos, o kaina nebuitiniams vartotojams sumažinta tik nuo šių metų gegužės 1-osios.


  19. O. Pistorius mokėjo R. Steenkamp šeimai „kruvinus“ pinigus (3)

Įvykiai / 2014-10-14 19:16 / WENN-BNS ir lrytas.lt inf.

Parolimpinio sporto žvaigždė Oscaras Pistorius nužudytos savo draugės Reevos Steenkamp šeimai bandė sumokėti mažiausiai 11 tūkst. JAV dolerių, paaiškėjo teisme.


  20. PVM lengvatos šiluma ir šaltukas (14)

Komentarai / 2014-10-14 14:05 / Rūta Vainienė

Lig šiol buvo įprasta taip – socialdemokratai siūlo ir laimina PVM lengvatas, konservatoriai su liberalais – naikina. Dabar - viskas atvirkščiai. Socialdemokratai užsimojo naikinti lengvatą šildymui, kurios net dešinieji neišdrįso paliesti. Liberalai priešinasi ir teigia, kad tai – mokesčių naštos kėlimas. Kaip gi čia yra, ar partijos spalvas pakeitė, ar buvimas pozicijoje įpareigoja daryti nepopuliarius, bet būtinus sprendimus? Ar visa kalba tik apie biudžeto milijonus sukasi, ir jokios gilios minties lengvatos naikinime nėra ko ir ieškoti?


Populiariausi per 24 val.