Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 64, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Klaipėdos senamiestį visą dieną gaivino varpų muzika

Meno pulsas / 2015-06-25 09:46 / Gediminas Pilaitis

Keturi varpų muzikos koncertai ilgiausią vasaros dieną – vidudienio, popietės, vakaro ir nakties – trumpam atgaivino merdėjantį Klaipėdos senamiestį. Tokio kariliono festivalio, kuriame didingas varpų gausmas liejosi su džiazu, kamerine muzika ir vokalistų balsais, Lietuvoje dar nebuvo.


  2. Klaipėdos Jonus visą dieną sveikins didingas kariljono gausmas (2)

Aktualijos / 2015-06-17 20:30 / Aušra Pilaitienė

Keturi varpų muzikos koncertai ilgiausią vasaros dieną – vidudienio, popietės, vakaro ir nakties – tokio kariljono festivalio Lietuvoje dar nebuvo.


  3. Kauno savivaldybės svečius domino valdžios pasprukimo galimybės

Žmonės / 2015-05-20 17:54 / Iveta Skliutaitė

Artėjant 607-ajam Kauno miesto gimtadieniui kauniečiai buvo pakviesti į dvi netradicines ekskursijas po Laisvės alėjoje įsikūrusį Kauno miesto savivaldybės pastatą. Nemokamose ekskursijose galėjo dalyvauti visi norintys. Būtina sąlyga – išankstinė registracija.


  4. Muziejų naktis Lietuvoje: 9 vietos, kurias verta aplankyti

Dailė / 2015-05-16 17:42 / Rūta Mikšionienė

Nemokamas lankymas iki vidurnakčio ar net ilgiau, įvairiausi koncertai, ekskursijos ir edukacinės dirbtuvės – daugiau nei septynios dešimtys šalies muziejų šeštadienio vakarą ir naktį pakviečia publiką smagiai leisti laiką po jų stogu. Atveriamos naujos muziejų erdvės, lankytojai įleidžiami į muziejų saugyklas, pakviečiami pasigrožėti vaizdais nuo stogo, išbandyti jėgas protų mūšiuose ir orientaciniuose žaidimuose.


  5. Europos operos dienos LNOBT: atidaryta teatro kvapų paroda

Meno pulsas / 2015-05-09 19:03 / Beata Baublinskienė

Švęsdamas Europos operos dienas gegužės 9-ąją Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras atidarė unikalią parodą „Teatro kvapas“. Publika kviečiama įkvėpti teatro aromato ne perkeltine, o tiesiogine prasme.


  6. Šeštadienį – istorinių šokių pamokos ir pramogos Valdovų rūmuose

Meno pulsas / 2015-04-16 14:22 / lrytas.lt

Norintieji aktyvaus laisvalaikio ir įsigijusieji lankytojo bilietą galės dalyvauti įvairių epochų šokių pamokose: visą dieną antro aukšto ekspozicijoje Renesanso šokių mokys senosios muzikos ir šokio ansamblis „Puelli Vilnenses“, o trečio aukšto ekspozicijoje Baroko šokių užsiėmimus ves senosios muzikos ir šokio trupė „Festa Cortese“.


  7. P.Porošenkos fabrike Klaipėdoje išpopuliarėjo ekskursijos

Rinkos pulsas / 2015-04-01 21:55 / Aušra Pilaitienė

Uostamiesčio vaikai jau gali ne tik sužinoti, kaip gaminami jų mėgiami karameliniai saldainiai, bet ir patys jų pasigaminti. Tokią galimybę suteikė savo vartus jiems atvėręs Klaipėdos konditerijos fabrikas, priklausantis konditerijos korporacijai „Rochen“.


  8. Savaitgalį – paskutinė proga pamatyti unikalią instaliaciją

Dailė / 2015-02-25 11:06 / lrytas.lt

Vasario 27 – kovo 1 d., penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, Nacionalinė dailės galerija (NDG) kviečia lankytojus į renginių seriją, skirtą Aleksandros Kašubos instaliacijos „Spektro užuomina“ eksponavimo pabaigai.


  9. Sovietmečio legendos retrospektyva paaštrino kartų konfliktą

Dailė / 2015-01-27 10:15 / Rūta Mikšionienė („Lietuvos rytas“)

Drąsos netrūko ir menotyrininkei Giedrei Jankevičiūtei, kuri ryžosi T.K.Valaitį pristatyti laisvoje Lietuvoje užaugusiems žmonėms ne kaip didingą Henri Perruchot ar Tomo Sakalausko knygų herojų, o kaip realų, nors ir išskirtinių gabumų menininką, bandžiusį savo sumanymus realizuoti okupuotoje ir komunizmo idėjomis priverstinai kvailinamoje šalyje.


  10. 2014-ji Lietuvoje buvo Teatrų metai. Ar kas nors tai pastebėjo?

Scena / 2014-12-18 09:59 / Monika Meilutytė (Menų faktūra)

2014-ieji – Teatrų metai – artėja prie finišo. Kaip jiems sekėsi šių metų varžybose greta kitų konkurentų – Donelaičio, Oršos mūšio, dainų šventės metų? Savo nuomones sutiko išreikšti kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos nacionalinio dramos teatro vadovas Martynas Budraitis, Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas, aktorius Ramutis Rimeikis, teatro kritikas, Lietuvos kultūros tarybos narys Vaidas Jauniškis bei teatrologai.


  11. Nacionalinėje dailės galerijoje – savaitgalis už 1 litą

Dailė / 2014-11-05 22:14 / lrytas.lt

Savaitgalį Nacionalinė dailės galerija Vilniuje (Konstitucijos pr. 22) kviečia apsilankyti dvejose baigiamose rodyti parodose. Lapkričio 7-9 d. galerija rengiama išskirtinė programa, uždarant parodas „Judančios raidės“ ir „Pirmavaizdžiai: idėjos, eskizai, modeliai ir instrukcijos“. Galerijos bilietas kainuos tik 1 Lt, vyks nemokamos ekskursijos po parodas ir edukaciniai užsiėmimai.


  12. Savaitgalį – paskutinė proga pamatyti Paryžiaus mokyklos parodą

Dailė / 2014-11-05 09:15 / lrytas.lt

Ateinantį savaitgalį Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) baigiama rodyti paroda „Paryžiaus mokyklos dailininkai iš Baltarusijos. Iš AB „Belgazprombank“ kolekcijos, muziejinių ir privačių rinkinių“. Parodą jau pamatė per 10 tūkstančių lankytojų. Visus, nespėjusius apsilankyti parodoje, muziejus kviečia į specialią savaitgalio programą.


  13. Mokytojos požiūris: „Kai kurie tėvai yra šlamštas“

Man rūpi / 2014-10-24 09:28 / S.

Paklausau savo verkšlenančių kolegių ir kolegų, garsiai keikiančių viską ir visus – mokinius, mokinių tėvus, mokyklų vadovus, Švietimo ir mokslo ministeriją ir dar bala žino ką. Ir manau taip: gal jau atėjo laikas nusiimti nuo galvų erškėčių vainikus, atsisakyti pasaulio gelbėtojų vaidmens ir ramiai pripažinti – tas darbas, kurį dirbame, – nei sunkiausias, nei prasčiausiai apmokamas.


  14. Naujovė Lietuvoje: tiesioginė laidotuvių transliacija internetu

Techno / 2014-10-22 12:01 / lrytas.lt

Kėdainių krematoriumas pristato naujovę: nuo šiol mirusiojo artimieji, negalintys dalyvauti atsisveikinant su velioniu prieš kremavimą, turės galimybę tai padaryti virtualiai. Tiesioginę transliaciją iš krematoriumo palydėjimo salės bus galima žiūrėti internetu, turint specialų prisijungimo kodą.


  15. 60 metų sulaukusi įmonė planuoja rekordus

Sėkmės istorijos / 2014-09-17 07:18 / Gediminas Jočys

60 metų jubiliejų švenčianti bendrovė, įkurta buvusio degtukų šiaudelių fabriko vietoje, šiemet planuoja pasiekti rekordinę apyvartą – net 210 mln. litų, rašo „Lietuvos rytas“. 1954-aisiais užmojai buvo kur kas menkesni. Tuomet tikėtasi, kad „Klaipėdos baldų“ fabrike bus gaminamos vieno modelio, paprastos konstrukcijos išardomos drabužių spintos – vos apie tūkstantį vienetų per metus.


  16. Aludariai pakvietė klaipėdiečius į svečius ir dovanojo šventę

Rinkos pulsas / 2014-07-18 16:54 / Aušra Pilaitienė

Klaipėdos „Švyturio“ alaus darykla penktadienį pirmą kartą savo gyvavimo istorijoje atvėrė įmonės vartus visiems pageidaujantiems. Surengti tokią šventę paskatino dvi progos – tarptautinė aludarių diena ir šįmet pažymima 230 metų sukaktis, kai buvo atidaryta uostamiesčio alaus darykla.


  17. Po K.Zapkaus ir jo mokinių parodas - nemokamos ekskursijos

Meno pulsas / 2014-05-27 12:09 / lrytas.lt

Nacionalinėje galerijoje - paskutinė galimybė išvysti Niujorke gyvenančio tapytojo Kęstučio Zapkaus parodą „Tapybos retrospektyva“ bei jo mokinių projektą „Šviesos“. Šia proga galerijoje gegužės 29-30 dienomis rengiamos nemokamos ekskursijos.


  18. Žlugo mitas, kad muziejai įdomūs tik pensininkams ir vaikams

Komentarai / 2014-05-21 12:55 / Rūta Mikšionienė

Muziejų nakties ir Gatvės muzikos dienos kokteilis atgaivino savaitgaliais gerokai ištuštėjantį Vilnių. O Kaune publiką į miesto centrą viliojo ne tik muziejai, bet ir tradicinė Hanzos šventė.


  19. „Muziejų naktis“ Lietuvoje: 10 vietų, kurias verta aplankyti

Dailė / 2014-05-17 15:17 / Rūta Mikšionienė

Nemokamas lankymas beveik iki vidurnakčio, įdomios paskaitos, pačios įvairiausios kūrybinės dirbtuvės ir koncertai. Taip šalies muziejai pasirengė gegužės 17 dieną, Muziejų dienos išvakarėse, vykstančiai tradicinei „Muziejų nakčiai“. Šiemet joje dalyvauja net 69 įvairių miestų ir miestelių muziejai. Kaip ir praėjusiais metais daugiausia entuziastų yra Kaune. Ten „Muziejų naktį“ duris atvers net 19 muziejų, sostinėje – 14. Visų jų aplankyti neįmanoma, todėl siūlau gana subjektyviai atrinktą įdomiausių dešimtuką.


  20. V.Luckaus retrospektyvą išlydės išskirtinė programa

Dailė / 2014-02-16 17:42 / lrytas.lt

Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje savaitgalį baigiamos rodyti trys parodos. Penktadienį ir šeštadienį galerija lankytojus kviečia į išskirtinę programą, kurios metu rengiamos nemokamos ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai.


Populiariausi per 24 val.