Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2675, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. JAV politologas: žmonių aukos gali sustabdyti Vladimirą Putiną (40)

Rytai-Vakarai / 2014-09-18 07:42 / LRT inf.

Jei JAV nesiims ryžtingesnių veiksmų atgrasant Rusiją nuo veiksmų Ukrainoje, po poros metų kitais Vladimiro Putino taikiniais gali tapti Baltijos valstybės, teigia JAV politologas Johnas R.Boltonas. Savo straipsnyje „Atsitraukimas prieš V.Putiną“ jis rašo, kad jei NATO, kurioje lydere turi būti JAV, nesukliudys V.Putinui ir šis imsis Lenkijos ar Baltijos šalių, NATO patikimumas patirs tokią žalą, kad aljansas bus amžiams sužlugdytas iš vidaus.


  2. Pernai daugiausia uždirbusių rašytojų dvyliktuke – nauji vardai (11)

Literatūra / 2014-09-17 12:40 / lrytas.lt

90 milijonų dolerių (240 mln. litų) per metus. Tiek, pasak „Forbes“, uždirbo Jamesas Pattersonas. Nors „Forbes“ skelbiamo turtingiausių pasaulio rašytojų sąrašo viršūnėje po metų pertraukos ir vėl karaliauja šis JAV rašytojas, į daugiausiai uždirbančių plunksnos meistrų gretas įsiveržė net trys naujokai. Tai – Veronica Roth, Gillian Flynn ir Johnas Greenas.


  3. Negandas įveikusi „Sakuona“ jau klupdo ir Kinijos gamintojus (9)

Rinkos pulsas / 2014-09-15 09:48 / Gediminas Pilaitis

Klaipėdos rajone veikianti koncerno „Vakarų medienos grupė“ (VMG) bendrovė „Sakuona“ savo veiklos 20-metį pažymėjo kaip ir dera pajėgiai lietuviško kapitalo įmonei - su dainomis, prie vaišėmis nukrautų stalų. Svečiai, tarp kurių buvo nemažai verslo partnerių,apžiūrėjo naujus cechus, kuriuose gaminami šiuolaikiški baldai ir jų detalės. Viskas siunčiama į Europos šalis. „Sakuonos“ pardavimai šiemet artėja prie 140 mln. litų ribos.


  4. Kas laimėtų ir kas pralaimėtų uždraudus skrydžius virš Sibiro? (122)

Rinkos pulsas / 2014-09-14 21:56 / lrytas.lt

Įsibėgėjant sankcijų karui tarp Vakarų ir Rusijos, dėl pastarosios kurstomo konflikto rytų Ukrainoje, pačioje Rusijoje jau pradėta nerimauti, kad jos valdžia gali perlenkti lazdą. Savo piliečius palikusi be vakarietiškų maisto produktų, pagrasinusi uždrausti vakarietiškus automobilius ir rūbus, valdžia taip pat svarsto ir galimybę nukirsti milijonus dolerių pelno kasmet atnešančią šaką, ant kurios pati sėdi.


  5. Draugiška aplinka anglų kalbai lietuvių galvose ir burnose (34)

Literatūra / 2014-09-13 14:47 / Giedra Radvilavičiūtė

Pastaraisiais metais ėmė ryškėti trintis tarp lietuvių kalbos puoselėtojų. Vieni teigia, kad lietuvių kalbą nuo svetimos įtakos reikia ginti, kiti sako, kad jokio pavojaus jai, kaip ir lietuvių žemei, nėra. Kaip lietuvių kalbos klestėjimo pavyzdys kartais pateikiama įspūdinga kasmet išleidžiamų kruopščiai suredaguotų knygų statistika... kokios nebuvo nuo Kristijono Donelaičio ir spaudos draudimo laikų.


  6. Tarp naujų ES sankcijų aukų – skandalingasis V.Žirinovskis (101)

Europa / 2014-09-12 16:25 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjunga penktadienį įvedė naujas sankcijas Maskvai dėl jos vaidmens Ukrainoje, įskaitant finansavimo apribojimus kai kurioms Rusijos valstybinėms kompanijoms ir įtakingų rusų politikų turto įšaldymą.


  7. Rusijos ginklų eksportuotoja: ES sankcijos nesukels problemų

Rinkos pulsas / 2014-09-12 11:52 / lrytas.lt

Rusijos valstybinės ginklų eksportuotojos „Rosoboronexport“ vadovo pavaduotojas pareiškė penktadienį, kad naujas Europos Sąjungos (ES) sankcijų paketas neturės didelio poveikio bendrovės veiklai, skelbia „RIA Novosti“.


  8. Bankas gesina naivuolių lūkesčius - ekonomika vėsta (7)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-09-11 10:29 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Nuo nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos ekonomika jau dukart savo kailiu patyrė recesijos išbandymą. Po paskutiniosios recesijos šalies ekonomika tapo stipresnė ir atsparesnė galimiems sukrėtimams ir šiuo metu ji vėl išgyvena pakilimą. Tačiau „Swedbank“ ekonomistų fiksuojami išankstiniai indikatoriai signalizuoja, kad netrukus ši teigiama tendencija gali pasikeisti – šalies ekonomika gali įžengti į lėtesnio augimo ar net nuosmukio etapą.


  9. Atsigaunanti tyrimų rinka siekia skaidrumo

Rinkos pulsas / 2014-09-10 09:48 / lrytas.lt

Atsigaunanti tyrimų rinka siekia skaidrumo Bendra tyrimų rinka Lietuvoje 2013 metais augo sparčiausiai tarp visų Baltijos šalių – apie 3,6 proc. ir pasiekė daugiau nei 38 mln. litų. Lietuvos rinkos ir socialinių tyrimų asociacija (LRSTA) pastebi, kad verslininkai ir viešosios įstaigos vis dažniau ryžtasi investuoti į tyrimus ir pripažįsta jų naudą, tačiau rinkai vis dar trūksta skaidrumo.   „Šiandien dažnai susiduriame su paradoksu, kai viešųjų konkursų rezultatai yra nulemiami remiantis vieninteliu žemiausios kainos kriterijumi, o juos laimi tyrimų bendrovės, kurios ne tik neatitinka kokybiškų tyrimų reikalavimų, bet gali būti įtariamos abejotinais rezultatais. Tokios bendrovės tyrimą atlieka už kelis kartus mažesnes sumas nei kitos, kokybę garantuojančios įmonės“, – teigia LRSTA Prezidentas Artūras Urbonavičius.   Pasak A. Urbonavičiaus, net valstybinių įmonių užsakomi tyrimai, kurių rezultatai lemia svarbius šalies sprendimus, ne visada atliekami laikantis tyrimų metodikos. Todėl LRSTA, kuri kontroliuoja, ar visų rinkos tyrėjų šalyje veikla atitinka pasaulinių tyrimų standartus ir ESOMAR kodeksą, 2014 metais didžiausią dėmesį skirs viešųjų pirkimų taisyklių ir jų laikymosi griežtinimui. Tikimasi, jog LRSTA pastangos padės apsaugoti rinką nuo tyrimų padirbinėjimo bei klaidingo jų interpretavimo.   2013 m. Latvijoje tyrimų rinka ūgtelėjo apie 1,2 proc., o Estijoje šiek tiek smuko – 0,4 proc. Bendra Baltijos šalių rinka padidėjo apie 1,5 proc. ir pasiekė virš 96 mln. litų. Lyginant vidutiniškai vienam žmogui per metus rinkos tyrimams išleidžiamą sumą Lietuvoje ir kitose Europos šalyse, Lietuvoje ši suma vis dar išlieka kur kas mažesnė. Vienas žmogus rinkos tyrimams mūsų šalyje išleidžia apie 12 litų, Vokietijoje 105 litus, o Jungtinėje Karalystėje šis skaičius gali siekti net207 litus, nurodo ESOMAR (The European Society for Opinion and Marketing Research).   Europos tyrimų rinka kol kas išlieka stipriausia – 2012 m. duomenimis ji siekė apie 39 mlrd. litų, tai sudarė 40 proc. visos pasaulinės tyrimų industrijos. Sparčiausiai Europoje augančios tyrimų rinkos 2012 m. buvo Ukraina (24,8 proc.), nuo jos smarkiai atsiliko Švedija (11,9 proc.), Airija (10,4 proc.), Vokietija (5,8 proc.).   Apie 96 proc. visos rinkos 2013 m. sudarė LRSTA narių pardavimai. Šiuo metu asociacijai priklauso dvylika Lietuvoje veikiančių tyrimų bendrovių, kurių veikla atitinka griežčiausius profesinius reikalavimus bei pasaulinių tyrimų kokybės standartus.


  10. Ar įvedus eurą išliks prekių kainose 99 ct po kablelio? (6)

Naudingi patarimai / 2014-09-09 17:06 / LRT.lt

Pardavėjai nustatė, o vėliau ir psichologai patvirtino faktą, kad 9,99 Lt pirkėjui atrodo pigiau nei 10 Lt. Kainas perskaičiavus iš litų į eurus, 99 centų po kablelio neturėtų likti, tačiau tik kuriam laikui.


  11. Prekybos centruose graibstoma sirgalių atributika

Rinkos pulsas / 2014-09-05 15:39 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Įsibėgėjant Pasaulio krepšinio čempionatui sparčiai auga tautinės ir krepšinio atributikos pardavimai, skelbia bendrovė „Maxima LT“. Sirgaliai kur kas daugiau nei įprastai perka ir kai kurių produktų. Bendrovės duomenimis, šio pasaulio krepšinio čempionato metu suvenyrinių ir automobiliams skirtų vėliavėlių paklausa jau išaugo atitinkamai pusantro ir keturis kartus, trispalvės vėliavos veido dažų pardavimai šoktelėjo net penkis kartus.


  12. Nealkoholinė rugsėjo 1-oji kėlė nuotaiką alaus barų savininkams

Rinkos pulsas / 2014-09-02 17:12 / Eugenija Grižibauskienė

Rugsėjo 1-oji alaus barams, kavinėms ir restoranams buvo puiki diena. Juk draudimas pirmąją mokslo metų pradžią prekiauti alkoholiniais gėrimais jiems negalioja. Sostinės Goštauto gatvėje įsikūrusio tradiciniu lietuvišku alumi prekiaujančio restorano-baro „Alaus namai“ administratorius Adomas neslėpė - rugsėjo 1-osios antplūdžiui alaus restoranas ruošėsi iš anksto. Užsakė daugiau alaus, į darbą rinkosi gausesnis būrys apsaugos darbuotojų.


  13. K. Love netekusi „Timberwolves“ pardavė rekordiškai daug bilietų

Krepšinis / 2014-09-01 11:23 / lrytas.lt

Praėjusį sezoną „Minnesota Timberwolves“ komanda buvo ketvirta tarp prasčiausiai lankomas namų rungtynes lygoje. Vidutiniškai į mačą susirinkdavo po 14 tūkst. 564 krepšinio gerbėjai, užpildydami 75 proc. arenos.


  14. Lietuviai jau įprato prie alkoholio bado rugsėjo 1-ąją

Rinkos pulsas / 2014-09-01 09:19 / Gediminas Gasiulis

Sekmadienį laikrodžiams išmušus 22 valandą alkoholinių gėrimų parduotuvėje įsigyti nespėję žmonės bus priversti laukti antradienio – rugsėjo 1-ąją juo nebus prekiaujama. Šis draudimas prieš kelerius metus dar sukeldavo pasipiktinimo šūksnių, bet dabar lietuviai prie jo įprato ir svaigalais pasirūpina iš anksto.


  15. Premjeras A. Butkevičius nustebęs – tekstilės įmonės išliko

Rinkos pulsas / 2014-08-29 17:29 / Arūnas Karaliūnas

„Kai dirbau finansų ministru, mane įtikinėjo, kad tekstilės pramonė žlugs, todėl investuoti neverta. Šiandien išvydau, kad tokios liūdnos prognozės neišsipildė“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius. Įmonės eksportuoja net per 90 proc. gaminių, aktyviai veržiasi į naujas rinkas ir daug investuoja.


  16. Prekybininkai kursto pirkėjų jausmus - siūlo lietuviškų prekių

Rinkos pulsas / 2014-08-29 15:15 / lrytas.lt

Būkime tikri patriotai. Ne tokie, kurie tik mušasi į krūtinę, šaukdami: "Esu patriotas", - ir nieko nedaro. Bet tokie, kurie tai liudija darbais, - perka ne svetur, bet Lietuvoje pagamintas ar užaugintas prekes. Kas taip pasakė? Politikė, kurią ir ūkininkai, ir gamintojai, prašydami pagalbos, po Rusijos paskelbto embargo ėmė remti prie sienos. Kodėl gi neištiesus rankos maisto prekių parduotuvėse link lietuviškų gaminių?


  17. Lietuvis nori gyventi ant žemės, o ne 12 aukšte su vaizdu į jūrą

Nekilnojamasis turtas / 2014-08-29 12:01 / lrytas.lt

Vienintelis miestas, kuriame galima įsigyti butą, pro kurio langus matosi jūra. Bet jų neperka - kodėl? Nes lietuviui labiau patinka gyventi arčiau žemės. Tokia išvadas padarė Klaipėdos nekilnojamojo turto (NT) pardavėjai.


  18. Elektros pardavėjų pelną apkarpė ir energijos tiekimo sutrikimai

Energetika / 2014-08-29 10:34 / lrytas.lt

Valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti elektros energijos gamybos ir prekybos bendrovė „Lietuvos energijos gamyba“ 2014 m. pirmąjį pusmetį mažėjusias gamybos apimtis kompensavo sėkminga veikla laisvojoje rinkoje ir, kartu su dukterinėmis įmonėmis, uždirbo 121,9 mln. litų pelno prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA).


  19. Rusija įsileido turkiškos pieno produkcijos gamintojus

Rinkos pulsas / 2014-08-25 14:46 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusija leido trims Turkijos pieno produkcijos gamintojams importuoti savo prekes, pirmadienį pranešė Rusijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba „Rosselchoznadzor“. Nuo rugpjūčio 7 d. Maskva buvo uždraudusi didelę dalį maisto produkcijos iš Europos Sąjungos ir JAV. Apie tai praneša „Reuters“.


  20. Ką daryti kad pripučiamas baseinas tarnautų ir kitą vasarą?

Kelionės ir pomėgiai / 2014-08-25 10:27 / Erika Bružaitė

Pagaliau prasidėjus vasaros karščiams, daugelis žmonių traukia į gamtą: iškylauja, ilsisi prie vandens tvenkinių, keliauja į pajūrį. Kiti, patogią atsivėsinimo vietą įsirengia čia pat savame kieme – įsigyja pripučiamą baseiną. Šios vasaros prekės paklausa yra itin didelė: parduotuvėje galima rasti nuo nediduko mažiems vaikams skirto iki didelio dešimtį žmonių talpinančio baseino. Tačiau, nors pripučiamas baseinas yra mobilus ir patogus būdas atsivėsinti, tačiau dažniausiai jis yra gana trapus, dažnai subliūkšta ar įplyšta, o kitą sezoną vėl tenka dairytis naujo pirkinio. Taigi, ką daryti, kad pripučiamas baseinas tarnautų ilgiau?


Populiariausi per 24 val.