Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 35, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Vilius Šapoka: „Atsisakius pensijų fondo, lėšos turėtų grįžti į „Sodrą“

Mano pinigai / 2017-03-14 09:57 / BNS ir lrytas.lt inf.

Pensijų kaupimo antros pakopos fonduose atsisakančių gyventojų lėšos turėtų būti grąžintos „Sodrai“, o apskaičiuota jų senatvės pensija turėtų būti tokia, lyg jie nebūtų kaupę pensijų privačiai, teigia finansų ministras.


  2. Graikijai bus išmokėta dar daugiau nei milijardas eurų

Mano pinigai / 2016-10-11 11:35 / Eltos inf.

Vakar Liuksemburge vykusiame Euro grupės posėdyje euro zonos finansų ministrai sutiko, kad Graikijai būtų pervesta 1,1 milijardo eurų pagal finansinės paramos programoje numatytas priemones. Dar viena 1,7 mlrd. eurų išmoka, tikėtina, bus pervesta iki spalio pabaigos, institucijoms papildomai įvertinus Graikijos duomenis.


  3. Nei pensininkams, nei „Sodros“ biudžetui nieko gero nesišviečia

Aktualijos / 2016-05-23 08:57 / Anatolijus Lapinskas

Seimo Socialinių reikalų komitete nagrinėjamo naujojo Socialinio draudimo įstatymo tikslai, pasak jo aiškinamojo rašto – „... glaudžiau susieti išmokas su įmokėtomis įmokomis, sudaryti prielaidas Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto stabilumui užtikrinti, įsteigiant socialinio draudimo rezervinį fondą“.


  4. Graikai jau regi susitarimą su kreditoriais

Rinkos pulsas / 2015-05-19 09:23 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis tiki, kad susitarimas su šalies tarptautiniais kreditoriais bus pasiektas per kitą savaitę, informuoja BBC.


  5. Graikija jau po kelių mėnesių pritrūks pinigų

Įžvalgos ir nuomonės / 2015-02-02 08:52 / Vilija Andrulevičiūtė, lrt.lt

Per 48 darbo valandas pensijas, minimalią mėnesio algą iki 751 euro atkūrusi ir į darbo vietas viešojo sektoriaus darbuotojus sugrąžinusi Graikija taip temps keletą mėnesių, o tada supras, kad nebeturi pinigų, sako „Danske Bank“ Finansų rinkų departamento direktorė Giedrė Gečiauskienė. SEB banko prezidento patarėjo teigimu, naujos krypties neišsižadėjusi Graikija gali vėl atsidurti tokioje padėtyje, kokia buvo jos krizės piko metu, tik šįkart ES noro vėl ją gelbėti nerodys.


  6. „Sodros“ biudžeto priėmimas atidėtas

Aktualijos / 2014-12-04 17:53 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus prašymu, balsavimas dėl kitų metų „Sodros“ biudžeto atidėtas iki kito Seimo posėdžio - gruodžio 9 dienos. A. Kubiliaus teigimu, valdantieji turėtų rasti galimybę visas sunkmečiu nusavintas pensijas sugrąžinti vienu kartu, iškart po naujųjų metų.


  7. Gruodį senjorus „pamalonins“ pensijų kompensacijomis

Mano pinigai / 2014-11-07 14:02 / LRT Radijo laida „Kursas 3,45“, LRT.lt

Lapkričio pabaigoje – gruodžio pradžioje Lietuvos pensininkus jau turėtų pasiekti pirmosios sumažintų pensijų kompensacijos. „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius LRT Radijo laidoje „Kursas 3,45“ atkreipė dėmesį, kad išmokama suma nebus sumokėta vienu kartu – ji bus išskaidyta į devynis mokėjimus. „Reikia atkreipti dėmesį, kad jie [pensininkai – LRT.lt] nesitikėtų gauti visų 1000 litų iš karto. To nebus“, – sakė M. Sinkevičius.


  8. Prezidentės siūlymų lietus – didinti pensijas ir nedarbo išmokas

Mano pinigai / 2014-05-19 14:09 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo didinti mažiausias pensijas iki 650 litų, peržiūrėti nedarbingumo išmokas, sugrąžinti iki krizės buvusią nedarbingumo apmokėjimo tvarką. Taip pat šalies vadovė siūlo peržiūrėti darbo santykius.


  9. Kas ir kuo jodinės Arklio metais?

Aktualijos / 2013-12-23 11:38 / Bronius Matelis

Seimo pirmininkė L.Graužinienė, kurios populiarumo pėdsakų būtų galima bandyti paieškoti gal tik kokioje katino jau išlaižytoje lėkštėje, pasigyrė, kad sutiktų būti Lietuvos prezidente. O aš sutikčiau tapti Narnijos karaliumi, ir ką? Gal jau užtenka tų pokštų nueinančiais Gyvatės metais?


  10. Pensininkas: „Jei valstybė biudžetą lopė pensijomis, tegul dabar moka palūkanas”

Rinkos pulsas / 2013-08-07 05:00 / Alvydas Ziabkus

Nelaukdami, kol Vyriausybė patvirtins per sunkmetį sumažintų pensijų kompensavimo tvarką, senjorai reikalauja pinigų iš „Sodros” teismuose. Dėl netektos pensijos dalies teismui ieškinį ruošiantis 73 metų palangiškis Vitoldas Čepulis teigė negalįs laukti Vyriausybės žadamos kompensavimo tvarkos. Jei teismas neužvilkins proceso, pensininkas prarastus pinigus tikisi atgauti dar šįmet. V.Čepulis mano, kad savo pinigų reikalaujantiems pensininkams dar priklausytų ir palūkanos.


  11. Seimas nepradėjo griauti pensijų kaupimo sistemos (papildyta)

Įžvalgos ir nuomonės / 2012-11-13 16:10 / lrytas.lt

Antradienį Seimas nepriėmė pensijų kaupimo įstatymo pataisų, kurios milijoną būsimų pensininkų būtų privertusios arba mokėti didesnius mokesčius, arba nustoti kaupti pensijai ir grįžti į „Sodrą“. Ruošiamasi priimti įstatymą, pagal kurį asmenys, norintys dalį savo lėšų toliau kaupti fonduose, privalės mokėti papildomą 1-2 proc. „Sodros“ įmoką ir apie norą kaupti dar kartą pareikšti raštiškai. Lietuvos pensijų fondų dalyvių asociacija (LPFDA) ir Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) ragina išeinantį Seimą negriauti pensijų kaupimo sistemos, o sukurtą pensijų kaupimo galvosūkį palikti naujajam Seimui.


  12. „Sodra“ nebepajėgia grąžinti skolų, kurios siekia 10 mlrd. Lt

Rinkos pulsas / 2012-08-21 13:37 / ELTA

Antradienį Vyriausybė priims sprendimą „Sodrai“ paskolinti 795 mln. litų, kad ji turėtų iš ko iki metų pabaigos mokėti pensijas ir kitas išmokas. Taip „Sodros“ skola jau pasieks beveik 10 mlrd. litų. Negana to, jai reikės rasti pinigų kompensuoti per krizę sumažintas išmokas. Be viso to, 2013-ieji - laikas, kai „Sodra“ privalo pradėti atiduoti senas skolas valstybei ir bankams. Tačiau „Sodra“ jau turi planą, kaip jas atiduoti. Kad atsiskaitytų su senaisiais kreditoriais, ji... skolinsis iš kitur, rašo „Respublika“.


  13. Nuo rugsėjo 1 d. dirbantiems pensininkams bus mokama visa valstybinė pensija

Aktualijos / 2012-05-21 14:42 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Pirmadienį Vyriausybė priėmė sprendimą dirbantiems pensininkams nuo rugsėjo 1 d. atkurti valstybines pensijas ir padidinti jų bei socialinio draudimo pensijų maksimalias „lubas“.


  14. Laiku darbdavių ir kitų šaltinių pateikta informacija padės sklandžiai deklaruoti pajamas

Rinkos pulsas / 2012-02-08 11:22 / lrytas.lt

Mokesčių inspekcija primena, kad gyventojų pajamų mokestį išskaičiuojantys asmenys (darbdaviai), bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo ir neformaliojo profesinio mokymo įstaigos bei kitos įstaigost iki vasario 15 d. Mokesčių inspekcijai turi pateikti duomenis apie gyventojams 2011 metų išmokėtas išmokas bei gyventojų patirtas išlaidas.


  15. Prezidentė D.Grybauskaitė toliau pataikauja miniai Garliavoje: „N.Venckienė vykdo teismo sprendimą“ (atnaujinta 16 val. 23 min., teisininkų, politologų ir R.Šimašiaus komentarai)

Aktualijos / 2012-01-12 19:10 / Dovydas Pancerovas, Artūras Pučėta, Andrius Sytas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, jog Kauno teisėja Neringa Venckienė vykdo teismo sprendimą, įpareigojantį ją atiduoti savo brolio Drąsiaus Kedžio bei Laimos Stankūnaitės dukrą motinos globon. „Kiek žinau, ponia Venckienė vykdo teismo sprendimą ir siūlo atiduoti dukrą, tai yra mergaitę, jeigu ji pati su tuo sutinka ir pati nori eiti pas mamą“, - ketvirtadienį sakė D.Grybauskaitė. Teisingumo ministras R.Šimašius prieštarauja - anot jo, teismo sprendimas, pagal kurį N.Venckienė turi perduoti mergaitę L.Stankūnaitei, nėra įvykdytas.


  16. Galvosūkis Seimui - „Sodros“ biudžetas su 2,2 milijardo litų skyle (papildyta 12 val. 30 min.)

Aktualijos / 2011-10-21 17:07 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Seime svarstymui pateiktas 2012-ųjų "Sodros" biudžeto projektas. Jame numatytas sumažintų išmokų atkūrimas senatvės, išankstinių senatvės, netekto darbingumo, ištarnauto laiko, našlaičių ir našlių pensijų bei kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas gavėjams, taip pat dirbantiems pensininkams bei nepriemokų grąžinimas 1995-2002 m. dirbusiems pensininkams. Planuojama, kad "Sodros" deficitas sieks 2,071 mlrd. litų.


  17. Socialinės apsaugos ir darbo ministras D.Jankauskas tikisi jau 2014 metais grąžinti sumažintų pensijų dalį

Aktualijos / 2011-10-21 10:50 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Penktadienį socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas ketina pateikti Seimui 2012 metų Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) biudžeto projektą. Pagal šį dokumentą, planuojama surinkti 11,9 mlrd. litų, biudžeto deficitas sudarys 2 mlrd. 71 mln. litų. Iš viso prognozuojama, kad „Sodros“ išlaidos sieks beveik 14 mlrd. litų.


  18. „Sodros“ deficitas kitąmet - 2,071 mlrd. litų

Rinkos pulsas / 2011-10-14 13:47 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Vyriausybės patvirtintame 2012 metų „Sodros“ biudžeto projekte planuojama surinkti 11,9 mlrd. litų, biudžeto deficitas sudarys 2 mlrd. 71 mln. litų. Iš viso prognozuojama, kad „Sodros“ išlaidos sieks beveik 14 mlrd. litų.


  19. Ministrų kabinetas pritarė 2012 metų „Sodros“ biudžetui

Aktualijos / 2011-10-14 12:40 / lrytas.lt

Ministrų kabinetas pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktam 2012 m. Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) biudžeto projektui, todėl jis teikiamas svarstyti Seimui. Šiame biudžete numatytas sumažintų pensijų atstatymas senatvės, netekto darbingumo pensijų gavėjams, dirbantiems pensininkams, nepriemokų grąžinimas 1995-2002 m. dirbusiems pensininkams.


  20. Finansų ministrė ragina nekrūpčioti dėl signalų iš užsienio

Rinkos pulsas / 2011-10-03 10:08 / lrytas.lt

Finansų ministerijos vadovė Ingrida Šimonytė ragina nekrūpčioti dėl iš užsienio nuolat mus pasiekiančių neramių signalų apie ekonominę perspektyvą. Esą tai - tik spėlionės, o patikimos statistikos tai įvertinti nėra. Optimistinės prognozės, kad jau kitąmet išpildysime Mastrichto kriterijų, taip pat realios. I.Šimonytė primena, kad ir ūkio atsigavimo ženklai niekur nedingo.


Populiariausi per 24 val.