Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 16063, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. V. Putino patarėja pripažino: Rusija veržiasi į Ukrainą (888)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-28 20:06 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Reaguodamas į Rusijos kariuomenės veiksmus Ukrainoje prezidentas Petro Porošenka atšaukė planuotą vizitą užsienyje. Ukraina ketvirtadienį paskelbė, kad „Rusijos kariai“ užėmė strategiškai svarbų pasienio miestą šalies pietryčiuose prie Azovo jūros, kuriame tebesitęsia įnirtingi susirėmimai. „Vakar Rusijos kariai perėmė kontrolę Novoazovsko mieste“, – sakoma Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame pranešime, kuriame taip pat nurodoma, jog buvo užimti keli aplinkiniai kaimai.


  2. Vokietija nebeprileidžia Lenkijos prie Ukrainos? (125)

Rytai-Vakarai / 2014-08-28 19:37 / lrytas.lt

Pastaruoju metu akivaizdu, kad Europos Sąjungos pastangoms taikiai numalšinti krizę Ukrainoje vadovauti ėmėsi Vokietija. Kanclerė Angela Merkel apie įvykius Rytų Ukrainoje kalba kone kasdien. Bet kaimyninėje Varšuvoje į diplomatinį sujudimą Berlyne žvelgiama įtariai, rašo Vokietijos politikos ekspertas Piotras Buras Europos tarptautinių santykių tarybos tinklalapyje ecfr.eu.


  3. Kariniai veiksmai apkarpė ir Ukrainos ekonomiką (4)

Rinkos pulsas / 2014-08-28 18:21 / lrytas.lt

Per pirmąjį 2014 metų pusmetį Ukrainos bendrasis vidaus produktas (BVP) smuko 3 proc. Tokią informaciją ketvirtadienį pateikė šalies ekonomikos plėtros ministro pavaduotojas Anatolijus Maksiuta. Apie tai praneša laikraštis „Kommersant“. Pareigūnas pabrėžia, kad antrąjį ketvirtį nuosmukis vidutiniškai įsibėgėjo iki 4,7 proc.


  4. Reikia Lietuvai atominės jėgainės ar ne, vis dar neaišku (16)

Energetika / 2014-08-28 16:38 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos energetikos instituto parengta energetikos strateginės plėtros studija aiškumo - reikia Lietuvai atominės elektrinės ar ne - kol kas nesuteikė. Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį po strategijos pristatymo žurnalistams sakė, kad joje numatyti variantai ir su atomine elektrine, ir be jos. Jis kol kas nekonkretizavo, koks variantas Lietuvai būtų palankesnis.


  5. Rusijos valdininkų piniginės pučiasi toliau (23)

Rinkos pulsas / 2014-08-28 13:27 / Aleksandras Procenka

Į Nikolajaus Nekrasovo poemos pavadinime kadaise nuskambėjusį klausimą „Kam Rusioje gyventi gera?“ šiais laikais galima pateikti abejonių nekeliantį atsakymą: valdininkams. Rusijos federalinių ministerijų atlyginimų vidurkis šiais metais – 92 tūkstančiai rublių (6,67 tūkst. litų) per mėnesį, rašo „Lietuvos rytas“. Apie tokias algas gali tik pasvajoti net ir Lietuvos tarnautojai: antrąjį ketvirtį mūsų šalies valstybės sektoriuje vidutinis atlyginimas siekė 2462,4 lito (neišskaičiavus mokesčių).


  6. Izraelis skelbia pergalę Gazos konflikte (13)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-28 11:38 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu trečiadienį vakare pareiškė, jog palestiniečių islamistų judėjimas „Hamas“ nepasiekė, kad būtų įvykdyti kokie nors jo reikalavimai pagal susitarimą dėl paliaubų, užbaigusių 50 dienų trukusį kruviną konfliktą Gazos Ruože.


  7. Dėl prezidentės užduočių Vyriausybei kilo sumaištis (99)

Aktualijos / 2014-08-28 10:37 / Tadas Ignatavičius

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir į premjero vaidmenį įsijautusio jos lyderio Valdemaro Tomaševskio atsikratęs socialdemokratų vedlys Algirdas Butkevičius neturėjo progos ilgai mėgautis vienvaldyste, rašo „Lietuvos rytas“. Vos tik A.Butkevičius ėmė ryžtingai įrodinėti, kad niekas iš šalies negali vadovauti ministrų kabinetui, šias iliuzijas nutarė išsklaidyti premjerą ir ministrus į Prezidentūrą antradienį pasikvietusi šių rūmų šeimininkė Dalia Grybauskaitė. Pietumis pavaišintiems Vyriausybės nariams prezidentė nubrėžė gaires, kokius darbus artimiausiu metu jie turi nudirbti. Kad Vyriausybė neklaidžiotų apgraibomis, jai suformuluotos septynios užduotys buvo išdėstytos papunkčiui.


  8. R. Cytacka nepražus: lenkai jai duos darbo (79)

Aktualijos / 2014-08-28 10:32 / Martynas Čerkauskas

Skandalingoji Lenkų rinkimų akcijos atstovė Renata Cytacka, dėl kurios veiklos ši partija neteko postų Vyriausybėje, be darbo neliks. Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) pasiruošusi rasti savo narei įtakingas pareigas.


  9. Ministras už protestuojančių mokytojų įžvelgia svetimas rankas (137)

Aktualijos / 2014-08-27 22:39 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Streikuoti žadantys mokytojai pasigenda socialinio dialogo ir reikalauja mokinio krepšelį bei mokytojų bazinę algą atstatyti iki priekrizinio lygio.


  10. J. Neverovičius prabilo apie tai, kodėl jam iškasė duobę (350)

Aktualijos / 2014-08-27 21:49 / Marius Jokūbaitis

Ministro posto netekęs Jaroslavas Neverovičius ramiai dairosi mokyklinių prekių savo vaikams, o politinių viceministrų skyrimą vadina absurdu, kainuojančiu valstybei šimtus milijonų litų. Visada bandęs išlikti diplomatiškas lenkų mažumos deleguotas J.Neverovičius šiandien rėžia – energetikoje kuriamas monopolis, kuriame veiks išskirtinės ir iš aukščiau palaimintos advokatų kontoros, konsultantų kompanijos. „Man tai nepriimtina“, – vakar „Lietuvos rytui“ sakė J.Neverovičius. Iš ministro kėdės išverstas jis ilgai tylėjo, kol ryžosi atvirai prabilti apie nepavydėtiną situaciją, į kurią pateko ne savo valia.


  11. V. Tomaševskis: „Socialdemokratai išsigando mūsų konkurencijos“ (201)

Aktualijos / 2014-08-27 21:49 / Asta Kuznecovaitė

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis dėl visų lenkų nesėkmių kaltina tik buvusius koalicijos partnerius socialdemokratus. V.Tomaševskio teigimu, jo vadovaujama LLRA nori dirbti Vyriausybėje, tačiau jiems to neleidžia Premjeras Algirdas Butkevičius ir socialdemokratai, kurie esą darė spaudimą tiek iš energetikos ministro posto atleistam Jaroslavui Neverovičiui, tiek viceministrei Renatai Cytackai.


  12. Ukraina: Rusija žiemą sustabdys dujų tiekimą Europai (212)

Įvykiai / 2014-08-27 16:53 / lrytas.lt

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas skambina pavojaus varpais. Per vyriausybės posėdį premjeras pareiškė, kad Kijevas žino apie Rusijos planus sustabdyti dujų tiekimą Europai artėjančią žiemą. Rusijos ir Vakarų konfliktas gali dar pagilėti, skelbia „Reuters“.


  13. Siūlo viceministrus skirti ne premjerui, o ministrams (7)

Aktualijos / 2014-08-27 16:16 / BNS ir lrytas.lt inf.

Opozicinės Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys Antanas Matulas siūlo, kad viceministrus skirtų premjeras, o ne ministrai.


  14. F. Mogherini vis dar gali tapti ES užsienio politikos vadove (7)

Europa / 2014-08-27 15:40 / lrytas.lt

Italijos užsienio reikalų ministrė Federica Mogherini gali užimti Europos Sąjungos užsienio politikos vadovo pareigas, jeigu Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas ar Baltijos šalių atstovas lyderis taps Europos Tarybos prezidentu vietoje Hermano Van Rompuy. Sprendimą priims ES lyderiai, šeštadienį susirinkę Briuselyje, rašo „EUobserver“.


  15. Dėl minimalios algos prognozių – lenktynės (59)

Rinkos pulsas / 2014-08-27 15:03 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Seimo ir Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė realistinėmis laiko „Swedbank“ vyriausiojo ekonomisto Nerijaus Mačiulio prognozes, kad minimali mėnesinė alga (MMA) nuo kitų metų kils iki 300 eurų, o 2016 metų pabaigoje jau sieks 350 eurų.


  16. P. Porošenka teigia, kad taikai Ukrainoje pritaria visi (84)

Įvykiai / 2014-08-27 13:07 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį pareiškė, kad visos šalys palaikė Kijevo pasiūlymus, turinčius padėti nutraukti kautynes rytų Ukrainoje, po derybų Minske su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Bet pastarasis gūžčioja pečiais: „Tai ne mūsų reikalas“.


  17. Į Lietuvą neįleistas A. Diukovas skundžiasi teismui (88)

Aktualijos / 2014-08-27 11:27 / BNS ir lrytas.lt inf.

Į Lietuvą neįleistas Rusijos pilietis Aleksandras Diukovas per teismus bando panaikinti sprendimus, kuriais yra paskelbtas nepageidaujamu asmeniu - Vilniaus apygardos administracinis teismas antradienį gavo A.Diukovo skundą, kuriuo jis prašo panaikinti Lietuvos pasieniečių sprendimą neįleisti jį šalį ir panaikinti įrašą Vidaus reikalų ministerijos nacionaliniame registre.


  18. V. Tomaševskio taktika: pats muša ir pats šaukia (39)

Aktualijos / 2014-08-27 10:06 / Tadas Ignatavičius

Išsiskyrė valdančiųjų ir jiems priklausiusios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos keliai – konfliktą pats išprovokavęs jos lyderis Valdemaras Tomaševskis vakar trenkė durimis. Negana to, buvusius politinius partnerius jis apkaltino negarbingu elgesiu, rašo „Lietuvos rytas“. Nors iš valdančiosios koalicijos pasitraukusios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vedlys V.Tomaševskis skyrybas pasiūlė baigti civilizuotai ir buvusius partnerius pakvietė į restoraną, prieš tai jiems nepagailėjo piktų žodžių. Iš pradžių skirtingose posėdžių salėse prasidėję valdančiųjų pasitarimai dėl LLRA ateities baigėsi, kaip ir buvo prognozuojama, – V.Tomaševskis pareiškė, kad jo vadovaujama partija traukiasi į opoziciją.


  19. Vyriausybė apsivalė, V. Tomaševskio partija - už borto (221)

Aktualijos / 2014-08-27 08:06 / ELTA, BNS, Evelina Valiuškevičiūtė

Antradienio vakarą valdančioji koalicija susirinko į Seimą svarbiam posėdžiui. Jos metu buvo sprendžiamas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) likimas Vyriausybėje. Per posėdį nuspręsta, jog LLRA traukiasi iš Vyriausybės. Tai išėjęs iš posėdžio pasakė ne Ministras pirmininkas, o pats LLRA lyderis Valdemaras Tomaševskis.


  20. Premjeras Valdemaro Tomaševskio nebenorėjo matyti akyse (41)

Aktualijos / 2014-08-27 07:45 / lrytas.lt

Antradienio vakarą po svarbaus posėdžio Seime paaiškėjo, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis kartu su partija traukiasi iš koalicijos. Tai nebuvo stulbinanti žinia, nes valdantieji jau kurį laiką kalbėjo apie tai, kad LLRA turėtų palikti valdančiųjų gretas.


Populiariausi per 24 val.