Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 16197, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. V. Putino režimo kritikas: „Reikia priversti jį pralaimėti“ (164)

Rytai-Vakarai / 2014-09-18 22:27 / Paulius Gritėnas

Vienas žymiausių Kremliaus režimo kritikų, politologas Andrejus Piontkovskis dalyvavo Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto organizuotoje diskusijoje „Kur Rusiją veda Putinas ir ko laukia Europa?“. A.Piontkovskis ragino nepasiduoti rusiškos propagandos kerams, kurie jau užbūrė didžiąją dalį rusų. Pasak jo, Vakarai ilgą laiką pasyviai stebėjo Rusijos visuomenės kaitą, o ši iš komunizmo miglos perėjo į naują susižavėjimą nacionalizmo, naujos Rusijos idėjos spindesiu.


  2. Garsiajam Šiaulių pramonės patriarchui iškilo paminklas (1)

Istorija / 2014-09-18 17:42 / Gintaras Šiuparys

Prasmingiausia būti minint Šiaulių pramonininkų asociacijos 25-metį pastatyti paminklą laikmetį verslo sprendimais pralenkusiam žymiam odų pramonės atstovui ir mecenatui Chaimui Frenkeliui. Taip nusprendę ŠPA nariai ketvirtadienį pagerbė žymųjį Šiaulių žydą – pakvietė į paminklo atidarymo iškilmes. Žymaus menininko Romualdo Kvinto kūrinys iškilo priešais Ch.Frenkelio gyvenimo kūrinį – odų fabriką „Elnias“.


  3. Referendumas Škotijoje: kaip nepriklausomybė paveiktų sportą? (6)

Startai / 2014-09-18 17:23 / AP ir lrytas.lt inf.

2013-ieji. Vimbldonas. Finalas. Andy Murray'us išlieja kibirus prakaito ir palaužia Novaką Džokovičių. Britai – euforijoje. 77 metus trukęs meldimasis ir laukimas baigėsi – jie ir vėl turi Vimbldono čempioną.


  4. Seimas atmetė prezidentės siūlytą R. K. Urbaičio kandidatūrą (19)

Aktualijos / 2014-09-18 17:14 / BNS ir lrytas.lt inf.

parlamentarai ketvirtadienį balsavo prieš buvusio Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko Romualdo Kęstučio Urbaičio skyrimą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariu. Už tai, kad R.K.Urbaitis būtų skiriamas į šias pareigas, slaptame balsavime pasisakė 21 parlamentaras, 67 buvo prieš, 13 susilaikė, du biuleteniai rasti sugadinti.


  5. Pasaulis laukia: ką nusprendė Škotija? (43)

Įvykiai / 2014-09-18 15:28 / BNS ir lrytas.lt inf.

Škotija balsavo dėl nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos per referendumą, kurstantį aistras šalyje ir tapusį pagrindine debatų tema namuose ir baruose nuo Edinburgo iki Škotijos Aukštumų.


  6. Seimas išgirdo prezidentę - atšaukė metro įstatymą (7)

Rinkos pulsas / 2014-09-18 15:02 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Seimas nepriėmė Metropoliteno koncesijos įstatymo. Šių metų liepos 17 d. Seimo priimtą Metropoliteno koncesijos įstatymą prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo ir grąžino parlamentui, siūlydama šį teisės aktą laikyti nepriimtu.


  7. Archeologinių vertybių Vilniuje ieško ekskavatoriai (8)

Aktualijos / 2014-09-18 13:23 / Artūras Jančys

Užupio respublika ūžia – bendruomenė pasipiktinusi, kad Vilniaus senamiesčio širdyje, Polocko g. 7A, vyksta parengiamieji statybos darbai be leidimų, o Statybų inspekcija į tai žiūri pro pirštus. Paaiškėjo, jog formaliai šioje Užupio vietoje tik atliekami archeologiniai kasinėjimai, nors nekilnojamojo turto portale buvo skelbiama apie parduodamus butus prabangiuose kotedžuose adresu Polocko g. 7A. Šį sklypą, registro duomenimis, nuomoja Arūno Savukyno vadovaujama firma „Baltic Vaccine". Žinomas asmuo tokia pavarde - verslininkas, buvęs gražuolės Giedrės Rusytės vyras.


  8. Škotijos referendumas: visi svarbiausi klausimai ir atsakymai (4)

Rytai-Vakarai / 2014-09-18 12:19 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Po daugiau kaip 300 metų Škotija ketvirtadienį gali atsukti nugarą Jungtinei Karalystei. Tačiau kas tada nutiks? Agentūra AFP pateikia svarbiausius klausimus ir atsakymus apie referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės.


  9. Škotijos lyderiui A.Salmondui gali pasisekti bet kokiu atveju (1)

Rytai-Vakarai / 2014-09-18 11:35 / BNS ir lrytas.lt inf.

Škotijos lyderis Alexas Salmondas turi svarių priežasčių tikėtis sėkmės per referendumą dėl regiono nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos, nes jis tikriausiai laimės, kad ir kokie būtų ketvirtadienį vykstančio balsavimo rezultatai.


  10. Dalia Grybauskaitė prabilo apie „Lukoil“ pinigų galią (62)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-09-18 10:35 / BNS ir lrytas.lt inf.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad jos vetuotos Konkurencijos įstatymo pataisos, mažinančios baudas didelėms įmonėms, naudingos Rusijos naftos komp anijai „Lukoil“. Šalies vadovės vertinimu, tai reiškia, kad pataisų autoriai taip prisideda prie Rusijos „karinės agresijos Europoje“.


  11. Australija sužlugdė „Islamo valstybės“ sąmokslą įvykdyti žudynes (11)

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-18 09:22 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Australijoje per didžiausio masto kovos su terorizmu reidus ketvirtadienį buvo sulaikyti 15 žmonių ir sužlugdytas džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) sąmokslas įvykdyti „parodomuosius nužudymus“, įskaitant visuomenės nario nukirsdinimą, kuris būtų nufilmuotas.


  12. Premjeras į Lietuvą vėl kviesis „Chevron“ (21)

Energetika / 2014-09-18 09:02 / BNS ir lrytas.lt inf.

Premjeras Algirdas Butkevičius susitiks su JAV energetikos bendrovės „Chevron“ atstovais ir jiems pristatys pasikeitusią situaciją dėl skalūnų dujų gavybos reglamentavimo. Vyriausybė trečiadienį pritarė naujam, investuotojams palankiam skalūnų dujų gavybos apmokestinimui.


  13. A. Butkevičius turi savo favoritą Vilniaus mero rinkimuose (27)

Aktualijos / 2014-09-18 08:41 / BNS ir lrytas.lt inf.

Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius sako paremsiantis partijos atsakingojo sekretoriaus Gintauto Palucko kandidatūrą dalyvauti Vilniaus mero rinkimuose. „Dalyvausiu Vilniaus skyriaus konferencijoje ir pasisakysiu už G.Palucko kandidatūrą. Tai jaunas, perspektyvus, gana gabus žmogus“, - ketvirtadienį Žinių radijui sakė premjeras.


  14. Kairieji Palangoje paėmė rykštę neklusniam bičiuliui (18)

Aktualijos / 2014-09-18 07:55 / Alvydas Ziabkus

Vadovybės nurodymų nepaisymas atsirūgo Palangos socialdemokratų vedliui Danui Paluckui – jis neteko teisės partijos sąraše dalyvauti savivaldos rinkimuose, rašo „Lietuvos rytas“. Bausmės D.Paluckas sulaukė už tai, kad net kelis kartus iš skyriaus šalino jam neįtikusius palangiškius Justiną Masalską ir Viktorą Gecą, nors tokiam sprendimui nepritarė Socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiumas.


  15. JAV politologas: žmonių aukos gali sustabdyti Vladimirą Putiną (40)

Rytai-Vakarai / 2014-09-18 07:42 / LRT inf.

Jei JAV nesiims ryžtingesnių veiksmų atgrasant Rusiją nuo veiksmų Ukrainoje, po poros metų kitais Vladimiro Putino taikiniais gali tapti Baltijos valstybės, teigia JAV politologas Johnas R.Boltonas. Savo straipsnyje „Atsitraukimas prieš V.Putiną“ jis rašo, kad jei NATO, kurioje lydere turi būti JAV, nesukliudys V.Putinui ir šis imsis Lenkijos ar Baltijos šalių, NATO patikimumas patirs tokią žalą, kad aljansas bus amžiams sužlugdytas iš vidaus.


  16. Laisvos Lenkijos pamatas - tiesa apie Katynės žudynes

Rytai-Vakarai / 2014-09-17 19:15 / BNS ir lrytas.lt inf.

Laisvos Lenkijos pagrindas yra tiesos apie Katynės žudynes atskleidimas, trečiadienį pareiškė Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis per 1939 sovietų invazijos į Lenkiją 75-ųjų metinių paminėjimo ceremoniją Varšuvos citadelėje.


  17. Investuotojams į skalūnus – palankus Vyriausybės sprendimas (35)

Energetika / 2014-09-17 17:16 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vyriausybė trečiadienį pritarė naujam, investuotojams palankiam skalūnų dujų gavybos apmokestinimui. Seimui priėmus pakeitimus, bus galima skelbti naują skalūnų žvalgybos ir gavybos konkursą. Gerų naujienų sulaukė ir savivaldybės, kurių teritorijoje būtų išgaunamos skalūnų dujos.


  18. Ukrainoje milijonas tarnautojų bus patikrinti dėl lojalumo (30)

Įvykiai / 2014-09-17 16:26 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos vyriausybės vadovas Arsenijus Jaceniukas trečiadienį pareiškė, kad milijonas valstybės tarnautojų, įskaitant vyriausybės narius, bus patikrinti dėl lojalumo pagal naują įstatymą, kuriuo siekiama išrauti su šaknimis korupcinę praktiką, paliktą ankstesnės valdžios.


  19. Ispanijos premjeras perspėja dėl ES „torpedavimo“ (1)

Įvykiai / 2014-09-17 15:57 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy trečiadienį pareiškė, kad tokie veiksmai kaip Škotijos ir Ispanijos Katalonijos regiono nepriklausomybės siekiai yra „torpeda“ Europos integracijai.


  20. Europa baiminasi Škotijos nepriklausomybės užkrato (48)

Europa / 2014-09-17 14:38 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Škotijos nepriklausomybės perspektyva Europoje kelia nuogąstavimus, kad bus išprovokuoti kiti separatistiniai judėjimai, tokiu metu, kai yra iškilusi grėsmė žemyno vienybei ir net jo sienoms, sako analitikai.


Populiariausi per 24 val.