Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 16496, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Ukraina prašys ES ir JAV padėti sumokėti už rusiškas dujas (98)

Energetika / 2014-10-30 16:50 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas ketvirtadienį pareiškė prašysiąs Jungtinių Valstijų ir Vokietijos padėti sumokėti Kijevo skolas už rusiškas dujas, kad Rusija galėtų atnaujinti tiekimą. A.Jaceniukas per vyriausybės posėdį pranešė apie ketinimus kalbėti su JAV viceprezidentu Joe Bidenu ir Vokietijos kanclere Angela Merkel ketvirtadienio vakarą.


  2. A. Butkevičius: „VRM ministras per daug pasitikėjo savo komanda“ (107)

Aktualijos / 2014-10-30 15:47 / Indrė Vainalavičiūtė, Evelina Valiuškevičiūtė

Ketvirtadienio rytą Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas įteikė atsistatydinimo prašymą. Ministro teigimu, sprendimą trauktis iš pareigų jis priėmė dėl pablogėjusios sveikatos būklės. Iš pareigų pasitraukęs ministras yra partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys, o apie jo galimą pasitraukimą prabilta iš karto po to, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko kratas partijos būstinėje.


  3. Pareigūnai apie D. Barakauską: „Ministro ir taip neturėjome“ (5)

Lietuvos diena / 2014-10-30 15:23 / „Lietuvos ryto“ televizija

Iš pareigų traukiasi Vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas. Jam buvo mestas korupcijos šešėlis vadinamoje tvarkiečių byloje, tačiau premjeras tvirtina, kad D. Barakauskas traukiasi ne dėl įtarimų ar politinio spaudimo, o dėl sveikatos reikalų.


  4. Izraelis: „Švedų sprendimas pripažinti Palestiną – apgailėtinas“ (46)

Įvykiai / 2014-10-30 13:25 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Švedija ketvirtadienį oficialiai pripažino Palestinos valstybę, pranešė užsienio reikalų ministrė Stokholme, nepraėjus nei mėnesiui po to, kai vyriausybė paskelbė ketinanti atlikti šį prieštaringai vertinamą žingsnį.


  5. Kompozitorius V. Germanavičius ėjo raudonu kilimu Vietname

Scena / 2014-10-30 12:43 / Asta Andrikonytė

Beveik tuo pat metu kaip „Gaida“, į šiuolaikinės muzikos šventę kūrėjus iš viso pasaulio sukvietė Pirmasis tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Asia-Europe“ Hanojuje. Jame dalyvavusius lietuvius - kompozitorių Vytautą Germanavičių ir pianistą Aidą Puodžiuką - labiausiai nustebino šventės pompastika: šiuolaikinės muzikos forumą vietnamiečiai pristatė kaip valstybinės reikšmės įvykį.


  6. Atsistatydino vidaus reikalų ministras D. A. Barakauskas (113)

Aktualijos / 2014-10-30 09:31 / Evelina Valiuškevičiūtė, BNS

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas ketvirtadienį įteikė atsistatydinimo prašymą. Ministras teigia, kad iš pareigų traukiasi dėl pablogėjusios sveikatos būklės. Premjeras Algirdas Butkevičius ministro prašymą patenkino. Tai pranešė Vidaus reikalų ministerija. Premjero A.Butkevičiaus atstovė spaudai BNS sakė, kad ministro atleidimas nėra susijęs su teisėsaugos atliekamu ikiteisminiu tyrimu, ministras turėjo Vyriausybės vadovo pasitikėjimą.


  7. Kuo priremti valdininkus prie sienos, kad atsistatydintų? (14)

Komentarai / 2014-10-30 08:14 / lrytas.lt

Kokių faktų, teisinių aplinkybių, liudijančių, jog aukštas valdininkas ar politinis pareigūnas nėra nepriekaištingai skaidrus ar supainiojo interesus, užtektų, kad jis tuoj pat atsistatydintų arba būtų tą pačią akimirką atleistas? Šis klausimas – tikrai ne retorinis.


  8. Siūloma skirti 50 mln. litų kultūros darbuotojų atlyginimams (5)

Aktualijos / 2014-10-29 21:01 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Rima Baškienė siūlo skirti 50 mln. litų kultūros darbuotojų atlyginimams kelti.


  9. A. Butkevičius ir R. Paksas susitarė dėl D. Barakausko (53)

Aktualijos / 2014-10-29 18:48 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) akiratyje atsidūrusios „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas po susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi pareiškė sutarę, kad partijos deleguotas vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas turi likti poste, nors tyrimas vyksta dėl pernai ministerijoje vykdytų viešųjų pirkimų.


  10. Seimo narė siūlo skirti 50 mln. litų kultūros darbuotojų algoms (1)

Meno pulsas / 2014-10-29 17:22 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Rima Baškienė siūlo skirti 50 mln. litų kultūros darbuotojų atlyginimams kelti. Parlamentarė įregistravo tokį siūlymą kitų metų biudžeto projektui. Ji pabrėžai, kad buvo žadama įgyvendinti kultūros darbuotojų atlyginimų didinimo programą, bet jiems tik buvo skirti 25 mln. litų liepą.


  11. Ilgai iš posto verstas Ž. Plytnikas atsistatydino

Lietuvos diena / 2014-10-29 16:13 / „Lietuvos ryto“ televizija

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas neteks posto. Premjeras Algirdas Butkevičius ketina artimiausiu metu prezidentei siūlyti atleisti Ž. Plytniką. Tačiau Ž. Plytniko atleidimo iniciatyva kelia įtarimų opozicijai, kuri teigia, kad valdantieji perlenkė lazdą reikalaudami svarbios institucijos vadovo galvos dėl esą menkų pažeidimų.


  12. Prezidentė atleido VPT vadovą Ž.Plytniką (66)

Aktualijos / 2014-10-29 15:50 / BNS ir lrytas.lt inf.

Žydrūnas Plytnikas, kurio atžvilgiu teismas yra konstatavęs, jog jo veiksmai dėl privataus pobūdžio ginčo buvo veikiami interesų konflikto, traukiasi iš Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus pareigų. Jo atsistatydinimo prašymą tenkins tiek premjeras, tiek prezidentė. „Premjeras pateikė prezidentei prašymą dėl Ž.Plytniko atleidimo, nes Ž.Plytnikas pateikė Premjerui prašymą atstatydinti iš VPT vadovo pareigų“, – sakė Premjero Algirdo Butkevičiaus atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė. Prezidentė teikimą ketina tenkinti.


  13. A.Jaceniukas koaliciją siūlo vadinti „Europietiška Ukraina“ (17)

Įvykiai / 2014-10-29 13:13 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas pranešė, kad jo partija „Liaudies frontas“ paruošė savo koalicijos sutarties projektą, skelbia „Interfax“.


  14. Kerštingam Dalios Grybauskaitės globotiniui svyla padai (74)

Aktualijos / 2014-10-29 11:43 / Artūras Jančys („Lietuvos rytas“)

Jeigu turi galingų užtarėjų, gali žeminti pavaldinius, kerštauti naudodamasis tarnybinėmis pareigomis ir net spjauti į teismo sprendimus. Regis, toks pasijuto Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorius 43 metų Žydrūnas Plytnikas. VPT vadovas supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Tokį tašką galutine ir neskundžiama nutartimi padėjo Vyriausiasis administracinis teismas po daugiau kaip dvejus metus trukusio Ž.Plytniko bylinėjimosi su buvusia savo pavaduotoja Egle Sakalauskaite, kurią viršininkas galimai šmeižė ir žemino.


  15. Užkulisinės valdžios intrigos - kaip ant delno (25)

Aktualijos / 2014-10-29 11:07 / Tadas Ignatavičius („Lietuvos rytas“)

Valdiška įstaiga nebus uždaryta, jei konkursą į jos vadovo postą laimės premjero pasiūlyta kandidatė. Tokius užkulisius netyčia praskleidęs viceministras Gediminas Černiauskas priverstas trauktis iš pareigų. Iš pradžių neketinęs atsistatydinti į skandalą dėl bandymo paveikti konkurso rezultatus įsivėlęs socialdemokratas G.Černiauskas vakar vis dėlto pranešė, kad traukiasi iš sveikatos apsaugos viceministrų.


  16. „Scanorama“ pristatė programą ir tečiadienio bilietų akciją

Kinas / 2014-10-29 10:21 / Milda Augulytė

Lapkričio 6-23 rengiamas Europos šalių kino forumas „Scanorama“, kurioje gero kino gerbėjai ras įsimintiniausias metų premjeras, naujus ryškiausių Europos režisierių darbus ir įdomiausias lietuviško kino naujienas. Bilietai į „Scanoramos“ filmus pradedami pardavinėti spalio 29 d. Tąien žiūrovų lauks ir pirmoji bilietų akcija – 10 filmų abonementai Vilniuje ir Kaune kainuos 90 litų.


  17. Sprendimas dėl A. Juocevičiaus nušalinimimo - dar nepriimtas (1)

Aktualijos / 2014-10-29 09:51 / BNS ir lrytas.lt inf.

Teisėsauga kol kas nuo pareigų nenušalina Vidaus reikalų ministerijos (VRM) tarnautojo Ervino Raistenskio ir valstybės įmonėje „Regitra“ dirbančio Algimanto Juocevičiaus.


  18. Vengrai surengė naują protestą prieš interneto apmokestinimą (4)

Europa / 2014-10-29 09:24 / lrytas.lt

Budapešte tūkstančiai vengrų antradienio vakarą surengė eitynes, protestuodami prieš planuojamą mokestį už naudojimąsi internetu, o tas masinis protestas – jau antrasis per kelias pastarąsias dienas, turi įtikinti vyriausybę atsisakyti planų, kuriuos palaiko premjeras Viktoras Orbanas.


  19. G. Kirkilas apie G. Černiauską: „Paslydo lygioje vietoje“ (9)

Aktualijos / 2014-10-29 08:24 / lrytas.lt

Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas, „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ komentuodamas sveikatos apsaugos viceministro Gedimino Černiausko atsistatydinimą, sakė: „Patyręs politikas paslydo lygioje vietoje, Jis neblogai žino sistemą, pats yra ekonomistas. Tokio aukšto lygio valdininkas turi valdytis.“


  20. Po sunkios ligos mirė rašytojas Romualdas Granauskas (103)

Nelaimės / 2014-10-29 07:09 / Reda Rutkauskienė

Po sunkios ligos antradienio rytą mirė 75 metų rašytojas Romualdas Granauskas. Šią žinią lrytas.lt patvirtino Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A.Jonynas. Pasak A.A.Jonyno, rašytojas jau kurį laiką sirgo ir gulėjo ligoninėje, ten jo gyvybė ir užgeso. „Kuo tik jis nesirgo. Daug ligų susidėjo. Ligoninėje šį rytą ir numirė“, - lrytas.lt teigė A.A.Jonynas. Apie rašytojo mirtį A.A.Jonynui pranešė rašytojo artimieji. Literatūrologė Viktorija Daujotytė teigė, kad tai - pamatinis lietuvių literatūros autorius, donelaitiškos tradicijos kūrėjas.


Populiariausi per 24 val.