Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 16426, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Vidaus reikalų ministro užtarėjai – galingi (5)

Aktualijos / 2014-10-23 06:10 / Tadas Ignatavičius („Lietuvos rytas“)

Dėl buvusių pavaldinių galimų nusižengimų iš posto pradėtas vyti vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas antradienį rengtą atsistatydinimo pareiškimą kuriam laikui gali padėti į stalčių. Generalinė prokuratūra užvakar pranešė su Specialiųjų tyrimų tarnyba atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais Vidaus reikalų ministerijoje vykdytų viešųjų pirkimų. „Lietuvos ryto“ šaltinių teigimu, D.Barakauskas jau buvo susiruošęs premjerui Algirdui Butkevičiui nešti atsistatydinimo pareiškimą.


  2. P. Gražulis: „Nežinau, kodėl prezidentei tiko silpnas ministras“ (7)

Aktualijos / 2014-10-22 22:40 / Artūras Jančys

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) operacija, kurios taikinys buvo partijos „Tvarka ir Teisingumas“ veikėjai ir su jais susiję asmenys, labiausiai užkabino Vidaus reikalų ministeriją, kuriai vadovauja „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas. Trečiadienį premjeras Algirdas Butkevičius po pokalbio su skandalo purtomos ministerijos vadovu paliko jį poste. Tačiau D.A.Barakauską pliekia net jo partijos kolega, partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos pirmininkas Petras Gražulis. Jis teigė, kad pasirinkdama D.A.Barakauską prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirinko silpniausią figūrą iš „tvarkiečių“ siūlomų kandidatų sąrašo.


  3. Panika Kanadoje: užpuolikai šaudė parlamente ir prekybos centre (82)

Įvykiai / 2014-10-22 22:13 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Kanados sostinėje Otavoje trečiadienį kilo sumaištis ir panika - įvykdyti teroristiniai išpuoliai. Karo aukų memorialas, parlamentas ir netoli jo esantis prekybos centras - šiose vietose, kur kasdien susirenka tūkstančiai žmonių, trečiadienio rytą aidėjo šūviai. Iš pradžių šūviai pasigirdo prie parlamento esančiame Karo aukų memoriale, kai ginkluotas vyras peršovė garbės tarnybą atliekantį šalies karį. Sužeistas karys su žaizdomis pilve buvo nugabentas į ligoninę, tačiau ten dėl sudėtingų sužalojimų mirė.


  4. Kodėl tyli ministras A. D. Barakauskas? (21)

Aktualijos / 2014-10-22 19:46 / Rasuolė Bauraitė

Nors vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas nesutinka atsistatydinti, opozicija surado išeitį. Jei ministro tonas per artimiausias dienas nepasikeis, konservatoriai ir liberalai pasiryžę surengti interpeliaciją. Tuo tarpu partijos „Tvarkos ir teisingumo“ skandale aiškėja naujos pavardės.


  5. Konservatoriai rengiasi versti D. A. Barakauską iš posto (32)

Aktualijos / 2014-10-22 12:52 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcija Seime ketina rengti interpeliaciją vidaus reikalų ministrui Dailiui Alfonsui Barakauskui, jeigu jis pats nepasitrauks iš šio posto. Tai patvirtino partijos ir opozicijos lyderis Andrius Kubilius. „Mūsų apsisprendimą rengti interpeliaciją lems artimiausių dienų ministro veiksmai. Jeigu jis pats neatsistatydins, o matome, kad jau ir Premjeras ragina jį toliau tęsti darbą, tai mes tokiu atveju tikrai imsimės interpeliacijos, nes tai, kas paaiškėjo jau vakar, akivaizdžiai rodo, jog ministro atsakomybės srityje klesti tai, ką Specialiųjų tyrimų tarnyba įvardino kaip prekyba įtaka. Galima spėti, jog tai yra su ministro žinia, nes matosi labai ryškus visur tas pats Tvarkos ir teisingumo partijos pėdsakas, o ministras yra ir tos partijos vicepirmininkas“, – sakė A.Kubilius.


  6. „Total“ vadovo žūtis priminė kraupias katastrofas Rusijoje (57)

Įvykiai / 2014-10-22 12:25 / lrytas.lt

Pirmadienio naktį Vnukovo oro uoste „Dassault Falcon“ verslo klasės orlaivis, ketinęs skristi į Paryžių, įsibėgėdamas kilimo take susidūrė su uosto tarnybos sniego valymo mašina. Po susidūrimo lėktuvas užsidegė, žuvo visi jame buvę žmonės – keleivis ir trys ekipažo nariai. Tarp jų buvo Prancūzijos naftos korporacijos „Total“ generalinis direktorius Christophe`as de Margerie, dalyvavęs Užsieno investicijų konsultacinės tarybos posėdyje, kurį Maskvoje pravedė Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas. Žurnalas „Forbes“ prisimena ankstesnes lėktuvų katastrofas Rusijoje.


  7. Premjeras paprašė D. A. Barakausko tęsti darbą (107)

Aktualijos / 2014-10-22 12:23 / BNS ir lrytas.lt inf.

Trečiadienį susitikęs su vidaus reikalų ministru „tvarkiečiu“ Dailiu Alfonsu Barakausku premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius paprašė jo tęsti darbą, nes kol kas jo kaltės dėl galimų nusikalstamų veikų Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) neįžvelgė. „Remiantis pirmine turima informacija iš teisėsaugos institucijų apie VRM pareigūnams mestus kaltinimus, kol kas vidaus reikalų ministro kaltės šioje situacijoje neįžvelgiama, todėl Vyriausybės vadovas paprašė ministro D.Barakausko tęsti darbą, kol vyks ikiteisminis tyrimas. Atlikus tyrimą bus galima vertinti situaciją“, - teigiama BNS perduotame Vyriausybės komentare.


  8. Vėl – STT galvapjūtė. Koks bus jos derlius? (150)

Aktualijos / 2014-10-22 12:21 / Tadas Ignatavičius („Lietuvos rytas“)

Įtarimų sukėlusi buvusių pavaldinių veikla iš posto gali išversti ir vidaus reikalų ministrą Dailį Barakauską. Juolab kad ir ministerija seniai šurmuliuoja dėl jaunos patarėjos įtakos vadovui. Vakar Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai užgriuvo valdančiosios partijos „Tvarka ir teisingumas“ centrinę būstinę – ieškota nusikalstamos veiklos įkalčių. Ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai apie tai kalbėjo itin šykščiai, tačiau vis dėlto paaiškėjo, kad tyrimo gijos driekiasi į D.Barakausko vadovaujamą Vidaus reikalų ministeriją.


  9. Pareigūnai duria pirštu į D. A. Barakauską (7)

Aktualijos / 2014-10-22 12:15 / lrytas.lt

Vidaus reikalų ministeriją (VRM) Dailio Alfonso Barakausko valdymo laikotarpiu krėtė skandalai – Bendrojo pagalbos centro fiasko, neblaivių policininkų nusikaltimai, neskaidrios reputacijos pavaldiniai, balansuojantis tarp kaltės ir dorovės FNTT vadovas. Pareigūnai klausia, ar ne laikas ministrui pagaliau palikti šiltą kėdę?


  10. Ar drąsa dėl biudžeto neatsisuks aštriuoju galu? (7)

Komentarai / 2014-10-22 06:50 / „Laiko ženklai”

Beatodairiška drąsa ar noras kuo geriau pasirodyti prieš savivaldos rinkimus? Ar neatsisuks visa tai antruoju aštriuoju galu? Tokius klausimus kelia vakar Seime pristatytas kitų metų biudžeto projektas ir aplink jį kunkuliuojančios diskusijos.


  11. STT kratą atliko ir R.Pakso kabinete, sulaikyti penki asmenys (598)

Aktualijos / 2014-10-21 22:54 / lrytas.lt

Du buvę vidaus reikalų ministro patikėtiniai ir trys verslo bendrovių vadovai - Specialiųjų tyrimų tarnyba skelbia vėl užčiuopusi politikos ir verslo korupcijos ryšius. Vilniuje antradienio rytą partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėje kilo šurmulys, nes STT pareigūnai tikrino kompiuterius, atliko kratas ir dokumentų poėmius. Krata atlikta ir Rolando Pakso darbo kabinete. Apie teisėsaugos pareigūnų žygį partijos vadovai sužinojo tik iš žurnalistų.


  12. Daugiausia biudžeto lėšų kitąmet „suvalgys“ švietimas (22)

Rinkos pulsas / 2014-10-21 18:44 / Eugenija Grižibauskienė

Seime pristatytas 2015 metų biudžetas, kuris pirmą kartą parengtas eurais ir kurio planuojamas visų viešojo sektoriaus finansų deficitas siekia 1,2 proc. bendrojo vidaus produkto. Biudžeto priėmimo diena - gruodžio 4-oji. 2015 metų biudžeto priėmimas Seime numatomas gruodžio 4-ąją.


  13. Ar STT smūgis „tvarkiečiams“ sudrebins valdžios koaliciją? (4)

Lietuvos diena / 2014-10-21 18:06 / „Lietuvos ryto“ televizija

Teisėsaugos akiratyje atsidūrė dar viena valdančioji partija. Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai krėtė partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstines Vilniuje. Sulaikyti du jos nariai - buvę vidaus reikalų ministro politinio pasitikėjimo pareigūnai ir trys verslininkai, tarp kurių - ir galimas šios partijos kandidatas į sostinės merus Rolandas Skaisgirys. Premjeras neatmeta, kad bus svarstomas ir partijos, ir vidaus reikalų ministro Dailio Barakausko likimas.


  14. A. Lukašenka patikino: „Problemų santykiuose su Rusija nėra!“ (3)

Įvykiai / 2014-10-21 16:42 / lrytas.lt

Susitikime su Rusijos premjeru Dmitrijumi Medvedevu, Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka patikino, kad dvišaliai santykiai ir Eurazijos sąjungos projektas vyksta puikiai, skelbia charter97.org. Baltarusijos lyderis pripažino, kad pastaruoju metu dažnai sulaukia klausimų dėl dvišalių santykių ir bendrų projektų ateities. „Aš galiu drąsiai pasakyti, kad jei Eurazijos sąjunga su Rusija pasieks tokį santykių lygį, kokį turime mes baltarusiai, tada nekils jokių bėdų išlaikant dvi struktūras.


  15. Prie Lietuvos gali atsirasti nauja NATO narė (17)

Lietuvos diena / 2014-10-21 16:36 / „Lietuvos ryto“ televizija

Prie Švedijos krantų toliau be paliovos ieškant, kaip įtariama, Rusijos povandeninio laivo, Švedijos premjeras atvyko į Lietuvą. Nors politikas pripažįsta, kad Rusijos karinė galia regione auga, tačiau tiesioginės grėsmės savo šaliai neįžvelgia. Tiesa, jis pabrėžė, kad Baltijos šalims dabar reikia demonstruoti išskirtinę vienybę, o pačioje Švedijoje jau kuris laikas atsinaujinusios diskusijos, ar nevertėtų pasiprašyti į NATO.


  16. Vladimiras Putinas siūlė Lenkijai pasidalyti Ukrainą (98)

Įvykiai / 2014-10-21 15:34 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Lenkijos parlamento pirmininkas Radoslawas Sikorskis, duodamas interviu vienam JAV leidiniui, papasakojo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 2008 metais tuomečiam Lenkijos premjerui Donaldui Tuskui pasiūlė pasidalyti Ukrainą. JAV žurnalas „Politico“ citavo R.Sikorskį, iki rugsėjo dirbusį užsienio reikalų ministru, jog V.Putinas tokį pasiūlymą pateikė per Lenkijos premjero D.Tusko vizitą Maskvoje 2008 metais. Prieš Antrąjį pasaulinį karą Lenkijai priklausė dalis dabartinės Vakarų Ukrainos, įskaitant kai kuriuos didelius miestus, tokius kaip Lvovas.


  17. Naujasis Švedijos premjeras susitiko su Lietuvos vadovais (16)

Aktualijos / 2014-10-21 15:17 / lrytas.lt

Dvišalius Lietuvos ir Švedijos santykius, saugumo situaciją regione, bendrų energetinių projektų įgyvendinimą ir abiejų šalių bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose Dalia Grybauskaitė darbo pietų metu aptarė su Lietuvoje viešinčiu naujuoju Švedijos premjeru Stephanu Lofvenu. Su Švedijos politikus susitiko ir premjeras A.Butkevičius.


  18. Po Švedijos didinamuoju stiklu – Rusija ir jos veiksmai (8)

Aktualijos / 2014-10-21 14:47 / Evelina Žičkevičiūtė

Švedijos ginkluotosios pajėgos ir toliau tęsia mįslingai galimai Rusijai priklausančio povandeninio laivo paieškas. Tačiau atsakymų, ką laivas galėjo veikti prie Švedijos krantų kol kas neranda ir Lietuvoje viešintis naujasis šalies premjeras Stefanas Loefvenas. Atsakymų, ką prie Švedijos krantų galėjo veikti galimai Rusijai priklausantis povandeninis laivas, neranda Lietuvoje viešintis naujasis šalies premjeras Stefanas Loefvenas. Po susitikimo su Algirdu Butkevičiumi, švedų ministras pirmininkas neslėpė, kad jo valstybė priversta peržiūrėti gynybos pajėgumus. „Švedija Rusijos karinės galios didėjimo nelaiko tiesiogine grėsme“, – po susitikimo su Lietuvos premjeru Algirdu Butkevičiumi teigė Švedijos ministras pirmininkas. S.Loefvenas tikino, kad kol kas nėra naujienų dėl galimo Rusijos povandeninio laivo netoli Stokholmo.


  19. Ar Vyriausybė planuoja visuotinį nekilnojamojo turto mokestį (2)

Rinkos pulsas / 2014-10-21 11:51 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vyriausybė neplanuoja įvesti visuotinio nekilnojamojo turto (NT) mokesčio, atsisakant šiuo metu taikomos neapmokestinamos turto vertės, tačiau ketina pritarti pataisoms, kurios sumažins šio mokesčio tarifą bei padidins jį mokančių gyventojų dalį, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.


  20. Premjeras ramina: „Nesijaudinkite dėl vamzdžio“ (6)

Energetika / 2014-10-21 11:39 / BNS ir lrytas.lt inf.

Premjeras neigia pranešimus, kad suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo dujotiekis, kuriuo iš laivo bus pumpuojamos dujos, gali būti nenutiestas laiku. Algirdas Butkevičius tikina, kad vamzdis tikrai bus nutiestas iki gruodžio pradžios.


Populiariausi per 24 val.