Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 15856, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Sudaužyto projekto šukės byra ant dešiniųjų galvų (23)

Aktualijos / 2014-07-29 08:04 / Tadas Ignatavičius

Socialdemokratai toliau ieško buvusios konservatorių Vyriausybės nuodėmių dėl sprendimo nutraukti ankstesnį Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybos projektą. Tačiau dešinieji kratosi kaltinimų ir net bado pirštais į kairiuosius. Dėl valstybei svarbaus projekto sužlugdymo jau anksčiau į Generalinę prokuratūrą kreipęsi socialdemokratai dabar paprašė, kad valstybei galimai padarytą žalą įvertintų ir Valstybės kontrolė.


  2. Gazos smogikai į Izraelį veržiasi tuneliais (3)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-29 07:57 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Kovotojai iš Gazos pirmadienį tuneliu pateko į Izraelį ir per susirėmimą netoli Nahal Ozo kibuco pasienyje su Gazos Ruožu nukovė penkis Izraelio karius, pranešė kariškiai. „Kariai žuvo per mūšį, kai teroristai pamėgino surengti ataką pasinaudodami tuneliu, kuris iš Gazos Ruožo veda į Nahal Ozą. Kariai sužlugdė jų mėginimą, kai identifikavo būrį ir neutralizavo vieną iš teroristų“, - rašoma antradienį kariuomenės paskelbtame pareiškime.


  3. Naujai iškeptai ministrei – bičiulių kritikos ugnis (220)

Aktualijos / 2014-07-28 18:55 / Vytautas Bruveris

Nors nuo naujų ministrų priesaikos prabėgo jau kone dvi savaitės, valdančiojoje Socialdemokratų partijoje vis dar kibirkščiuoja aistros dėl sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės paskyrimo. Kai kurie partijos nariai atvirai piktinasi ne tik tuo, kad Seimo narė neva buvo primesta partijai iš Prezidentūros, o kairiųjų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius, klusniai nusileidęs, paliko partiją kvailio vietoje.


  4. Vladimiras Putinas susirado naujų politinio futbolo draugų (83)

Rytai-Vakarai / 2014-07-28 13:55 / Aleksandras Procenka

„Kol JAV ir Europa suka galvą, kaip sėkmingiau pakišti koją Rusijai, prezidentas Vladimiras Putinas apeina jas iš pietinio sparno“, – taip dabartinę rusų lyderio kelionę po Pietų Amerikos šalis įvertino Michailas Leontjevas. Jis laikomas vienu pagrindinių Kremliaus ruporų, nuo 1999 metų yra TV Pirmojo kanalo informacinės analitinės programos „Odnako“ vedėjas.


  5. „Hamas“ palūžo - prašo naujų paliaubų, jų nori ir JT (159)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-28 09:36 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

„Hamas“ sekmadienį pavėluotai paskelbė, kad sutiko su 24 valandų humanitarinėmis paliaubomis, – netrukus po to, kai Izraelis pranešė po dienos pertraukos atnaujinantis karo veiksmus Gazos Ruože.


  6. Palangoje išdalintos pirmosios „Laumės juostos“ nominacijos (1)

Vasaros naujienos / 2014-07-27 17:41 / Alvydas Ziabkus

Didžiausias ir populiariausias Baltijos šalyse vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos festivalis „Laumės juosta“ Palangoje švenčia savo dvidešimtmetį. Ta proga koncertuoti prie jūros iš visos šalies susirinko per 50 vaikų pop muzikos kolektyvų ir apie pusantro tūkstančių dainuojančių vaikų.


  7. Euro įvedimas - svarbus egzaminas valdžiai (15)

Komentarai / 2014-07-27 12:00 / „Lietuvos ryto“ savaitė

Valio! Šią savaitę ir valdantieji, ir dešinioji opozicija giedojo šlovės giesmes eurui ir sau patiems, kurių dėka ši valiuta bus įvesta Lietuvoje.


  8. Olandams įgriso Ukrainos separatistų savivalė (129)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-26 14:22 / lrytas.lt

Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo sudužimo vieta turėtų atrodyti kaip nusikaltimo zona – aptverta, saugoma, tiriama ekspertų. Bet taip nėra, tad beveik 200 piliečių netekusiems Nyderlandams trūko kantrybė. Dideliame, keliolikos kilometrų plote išsibarsčiusias „Boeing 777“ nuolaužas dabar jau turėtų apžiūrinėti tyrėjai su pirštinėmis, ekspertai – dalelę po dalelės rinkti smulkiausias detales. Bet taip būtų Europoje, Amerikoje, galbūt daugelyje kitų šalių, tik ne Rytų Ukrainoje, rašo „Lietuvos rytas“.


  9. Vyriausybė mąsto, kaip kovoti su Rusijos propaganda (203)

Aktualijos / 2014-07-26 11:05 / BNS ir lrytas.lt inf.

Premjeras Algirdas Butkevičius neatmeta galimybės, kad siekiant kovoti su propaganda ateityje gali būti svarstomas klausimas dėl tam tikrų Rusijos atlikėjų įtraukimo į nepageidaujamų sąrašą, kaip padarė kaimyninė Latvija.


  10. Jei V.Putinas – ne Rusija, tai kokia ta Rusija? (60)

Komentarai / 2014-07-26 08:01 / Paulius Gritėnas

Kremliaus politikos vis labiau pakertamą Rusijos įvaizdį mėgstama gelbėti fraze, kad „V.Putinas – tai dar ne visa Rusija“. Su šia ištarme ginčytis sunku, bet dar sunkiau ginčytis su faktu, kad bent jau du trečdaliai rusų pritaria tai politikai, kurią reprezentuoja V.Putino valdymas.


  11. Premjeras Palangoje statomiems objektams pažadėjo pinigų (20)

Rinkos pulsas / 2014-07-25 17:52 / Alvydas Ziabkus

Penktadienį į Palangą atvažiavęs Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pasidomėjo iš valstybės lėšų kurorte statomais objektais. Lydimas kurorto mero Šarūno Vaitkaus premjeras apžiūrėjo restauruotą kurhauzą, kuriame jau vyksta koncertai.


  12. Prie Smiltynės perkėlos – neregėtos automobilių spūstys (17)

Radaras / 2014-07-25 16:17 / Gediminas Pilaitis

Klaipėdoje penktadienio rytą prie naujosios perkėlos į Smiltynę susispietę lengvųjų automobilių vairuotojai ir keleiviai braukė prakaitą ir keiksnojo keltininkus - jie negalėjo nuplaukti į kitą Kuršių marių pusę.


  13. Prezidentė ir Seimas nesutaria dėl metro, kurio Vilnius nebenori (23)

Rinka / 2014-07-25 15:21 / BNS ir lrytas.lt inf.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo metro įstatymą ir grąžino Seimui jį iš naujo svarstyti. Pasak šalies vadovės, priėmus naująjį metro įstatymą, būtų formuojama ydinga praktika, kai atskiriems projektams būtų nustatomi neaiškūs partnerystės būdai.


  14. Ukraina mėgina išvengti politinės krizės (7)

Įvykiai / 2014-07-25 15:13 / lrytas.lt

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka paragino parlamentą vadovautis „šaltu protu“ ir balsuoti už pasitikėjimą vyriausybe kitą dieną po to, kai premjeras Arsenijus Jaceniukas trenkė durimis, įtūžęs dėl valdančiosios koalicijos subyrėjimo.


  15. Rugpjūtį vienu metu atostogaus pusė ministrų kabineto (4)

Aktualijos / 2014-07-25 12:33 / BNS ir lrytas.lt inf.

Dauguma ministrų poilsiauti planuoja beveik tris savaites, o trys nauji Vyriausybės nariai vasarą atostogų neturės. Nuo pirmadienio iki rugpjūčio 14-osios atostogaus premjeras Algirdas Butkevičius, krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrai Juozas Olekas ir Linas Linkevičius.


  16. Ukrainos parlamentas A.Jeceniuko atsistatydinimo rašto negavo (4)

Įvykiai / 2014-07-25 12:11 / lrytas.lt

Ukrainos parlamentas penktadienį pareiškė dar negavęs premjero Arsenijaus Jaceniuko atsistatydinimo rašto, todėl negali dėl jo balsuoti, o dėl tokios padėties įstrigo vyriausybės darbas.


  17. Tiesa apie „Buk“ ataką lenda pro užtvaras (159)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-25 08:58 / lrytas.lt

Prorusiški separatistai toliau įnirtingai neigia turėję zenitinių raketų kompleksą „Buk“, kuriuo buvo numuštas „Malaysia Airlines“ keleivinis lėktuvas. Bet vienas jų lyderių sukilėliams padarė meškos paslaugą patvirtindamas, kad jie buvo gavę tokią sistemą. Vadinamojo bataliono „Vostok“ vadovas Aleksandras Chodakovskis interviu naujienų agentūrai „Reuters“ pirmą kartą po lėktuvo katastrofos patvirtino, kad separatistai turėjo kompleksą „Buk“. Be to, jo teigimu, sistema po tragedijos buvo išgabenta į Rusiją – kad būtų paslėpti įrodymai, rašo „Lietuvos rytas“.


  18. Nyderlandai siunčia policiją į katastrofos vietą Ukrainoje (75)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-25 08:57 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Nyderlandai siunčia 40 neginkluotų policininkų į Malaizijos lainerio sudužimo vietą prorusiškų sukilėlių kontroliuojamoje Ukrainos rytinėje dalyje ir mėgins toliau stabilizuoti padėtį toje teritorijoje, ketvirtadienį pranešė premjeras Markas Rutte.


  19. Izraelio pilietė A. Zundelovičiūtė: „Čia baisu, bet turiu likti“ (67)

Rytai-Vakarai / 2014-07-24 23:12 / Daiva Kaikarytė

Sustoję darbai, sirenų pertraukiamas miegas ir nežinia ne tik dėl rytojaus, bet apskritai - kitų penkių savo gyvenimo minučių. Taip šiuo metu Izraelyje gyvena 31 metų architektė Anna Zundelovičiūtė. Ji - menininko Dovydo Zundelovičiaus duktė, gimusi Lietuvoje ir devynerių kartu su šeima išvykusi į tėvynę. Šaknų su Vilniumi nenukirto – kai atėjo metas rinktis, kurioje šalyje studijuoti architektūrą, daug nesvarstydama pasirinko Lietuvos sostinę. Šiuo metu Anna gyvena Ramat Gano mieste.


  20. Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas atsistatydina (451)

Įvykiai / 2014-07-24 23:12 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas ketvirtadienį parlamentui įteikė savo atsistatydinimo raštą, prieš tai išpeikęs politikus, nesugebėjusius priimti energetikos ir biudžeto įstatymus, kuriais būtų padidintas kariuomenės finansavimas. Savo sprendimą A.Jaceniukas motyvavo tuo, „kad šiandien liko nenubalsuoti įstatymai, nėra kuo mokėti milicininkui, daktarui, mokytojui, nėr už ką pirkti šautuvo, nėra kuo užtaisyti BTRą (šarvuotį); kad šiandien nepriimtas sprendimas užpildyti Ukrainos dujų saugyklas, kad galėtume peržiemoti, kad pagaliau išsilaisvintume iš Rusijos dujinės priklausomybės“.