Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 16098, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Dujų terminalą Klaipėdoje stato paskubomis. Ar spės baigti? (19)

Energetika / 2014-09-02 17:21 / Martynas Čerkauskas

„Klaipėdos nafta“ ir premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina, kad suskystintų dujų terminalo statybos Klaipėdoje nevėluoja, tačiau antradienį pranešta, kad nuo šiol statybos vyks ir naktimis. Tuo tarpu buvęs Klaipėdos uosto vadovas Seimo narys Eugenijus Gentvilas turi žinių, kad Lietuvos energetinę nepriklausomybę sustiprinti turinčio terminalo statybos gali vėluoti kelis mėnesius. Galbūt todėl nutarta dirbti visą parą.


  2. „Menų spaustuvėje“ – premjerų kupinas naujas sezonas

Meno pulsas / 2014-09-02 15:42 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Daugiau nei dešimtį teatro, šokio ir kino meno organizacijų vienijanti „Menų spaustuvė“ sunkiai sutalpina visus čia dirbti pageidaujančius kūrėjus ir naująjį sezoną pasitinka su daug premjerų.


  3. Rusai šaiposi iš kaukę nusiėmusio ukrainiečių bataliono vado (385)

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-02 14:26 / lrytas.lt

Prorusiškiems separatistams ir jų globėjams Rusijoje baimę bei įniršį kėlusio ukrainiečių savanorių bataliono „Donbas“ vadas iki šiol buvo paslaptinga asmenybė. Jis nešiojo kaukę ir buvo žinomas kaip grėsmingasis Semionas Semenčenka. Tačiau kaukę teko nusiimti, mat ukrainiečiui buvo įteiktas garbingas apdovanojimas. Išvydę vyro veidą rusai pratrūko juokais.


  4. Apdovanojimai dengia aferas (7)

Komentarai / 2014-09-02 11:47 / Valdas Bartasevičius

Italijos užsienio reikalų ministrė F.Mogherini tapo ES užsienio politikos vadove nepaisant Lietuvos prieštaravimų ir net nediplomatiškų prezidentės D.Grybauskaitės pareiškimų, kad mūsų šaliai būtų nepriimtina, jei šį postą užimtų ši esą promaskvietiška politikė.


  5. Rusų kerštas: B. Obamai neleis apsipirkti bemuitėse parduotuvėse (36)

Marga planeta / 2014-09-02 10:51 / lrytas.lt

Kremlius nesyk perspėjo Vakarus, kad šie nesiimtų sankcijų prieš Rusiją antraip susilauks atsako. Vladimiras Putinas praėjusią savaitę netgi „lyg tarp kitko“ užsiminė apie branduolinį ginklą. Tuo tarpu Vladivostoko oro uoste nuspręsta imtis atsakomųjų sankcijų – vakarų šalių lyderiams uždrausta apsipirkti bemuitėje zonoje, skelbia "The Daily Telegraph".


  6. Vokietija sako, kad Rusija nutraukė partnerystę su Europa (17)

Įvykiai / 2014-09-02 10:49 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija „faktiškai nutraukė savo partnerystę“ su Europa ir nori kurti naują tvarką. Tai pirmadienį pareiškė Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas. „Mes norime partnerystės ir gerų kaimyniškų santykių su Rusija“, tačiau tik tuomet, jeigu Maskva pakeis savo politiką ir kad bus „grįžta prie pagarbos šalių teisėms“, J.Gauckas sakė per ceremoniją Gdanske, minint Vokietijos invazijos į Lenkiją, pradėjusios Antrąjį pasaulinį karą, 75-ąsias metines.


  7. Ką mainais gaus pakvietimo iš NATO nesulaukusi Gruzija? (12)

Rytai-Vakarai / 2014-09-02 09:41 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Į NATO ne vienerius metus besiveržusi ir tūkstančius karių į Aljanso misijas pasiuntusi Gruzija liko nieko nepešusi - jai nepasiūlytas net narystės veiksmų palnas, kuris laikomas pirmuoju žingsniu link pakvietimo prisijungti prie galingiausio pasaulio karinio aljanso. Bet NATO žada gruzinų nepamiršti.


  8. D. Cameronas siūlo atimti pasus iš džihadistų (3)

Įvykiai / 2014-09-02 09:27 / AP, BNS ir lrytas.lt inf.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pirmadienį pasiūlė naujus įstatymus, kurie suteiktų policijai teisę konfiskuoti pasus iš piliečių, kurie, kaip įtariama, buvo išvykę į užsienį kautis kartu su teroristų grupuotėmis.


  9. A. Butkevičius prabilo apie Energetikos ministerijos ateitį (9)

Energetika / 2014-09-02 08:14 / BNS ir lrytas.lt inf.

Šiuo metu Energetikos ministerija reikalinga, bet įgyvendinus kai kuriuos svarbius projektus energetikos ūkyje, ji gali būti sujungta su kita ministerija. Tai sako premjeras Algirdas Butkevičius.


  10. Premjeras sako, kad Lietuvos parama Ukrainai tik didės (19)

Aktualijos / 2014-09-02 07:42 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos parama Ukrainai tik didės. Tai antradienį pareiškė Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.


  11. Europa Lietuvos neišklausė, bet įtikins Rusija? (41)

Įvykiai / 2014-09-02 07:14 / lrytas.lt

Vilniaus pozicija, kad į aukštus Europos Sąjungos postus nereikėtų skirti prorusiškų politikų, o kariaujančią Ukrainą būtina remti, liko neišgirsta. Bet gal pabūgusią Europą pažadins Kremliaus veiksmai? Praėjusį savaitgalį Lietuva Briuselyje liko vienui viena. Ir jau antrą sykį iš eilės per vieną savaitę. Mat pirmiausia kitų Vakarų šalių lyderių nepavyko įtikinti, kad Ukrainą reikia remti ginklais.


  12. Rugsėjo 1-osios skambutis – ne visose Rytų Ukrainos mokyklose (3)

Pasaulis / 2014-09-01 22:22 / „Lietuvos ryto“ televizija

Pirmas naujųjų mokslo metų skambutis šiemet nuaidėjo ne visose Rytų Ukrainos mokyklose, daugelyje jų klasės šiandien buvo pustuštės. Keliasdešimt mokinių nepasirodė Slaviansko mokykloje – spėjama, kad vaikai kartu su tėvais išvyko iš karos zonos. Apie padėtį Rytų Ukrainoje kalbėjo ir pirmą kartą dukrą į mokyklą atlydėjęs šalies premjeras.


  13. Vladimiras Putinas planuoja sušaldyti Ukrainą (482)

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-01 18:14 / lrytas.lt

Versdamas Ukrainą nusileisti šalies rytuose siautėjantiems separatistams, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo rankose turi svarbų kozirį – ateinančius žiemos šalčius. Net ir spausdama į kampą separatistų pajėgas Ukraina negali būti tikra, kad žiemą nesulauks galingo atkirčio, rašo portalas businessinsider.com. „Manau, kad niekas taip negalvoja apie artėjančią žiemą, kaip Rusija“, – sekmadienį pareiškė V.Putinas. „Yra daug būdų išspręsti susidariusią situaciją. Pirmiausia reikia nutraukti kovas ir imtis atkurti būtiniausią infrastruktūrą, papildyti rezervus, žodžiu, pasiruošti šaltajam sezonui“, – sakė jis.


  14. Šiauliuose ir Panevėžyje duris atvėrė sporto vidurinės mokyklos

Studijos / 2014-09-01 14:50 / Ričardas Vitkus

Mokslo ir žinių dieną Lietuvos duris atvėrė dvi sportininkų kalve tapti turėsiančios mokymo įstaigos, kuriose sportininkų ruošimas bus derinamas su bendruoju ugdymu. Viena sporto vidurinė mokykla įkurta Šiauliuose, kita – Panevėžyje. Abiejų šių specializuotų mokymo įstaigų, kurios kitąmet taps sporto gimnazijomis, atidaryme dalyvavo Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.


  15. Kiek dar tąsysimės su balvonais? (125)

Komentarai / 2014-09-01 14:35 / Vidas Rachlevičius

Lietuvoje, ypač Vilniuje, bręsta dar vienas aistrų burbulas, susijęs su Žaliojo tilto skulptūromis. Šis reikalas dar kartą puikiai iliustruoja mūsų kultūros biurokratijos visišką neįgalumą ir politikų nesugebėjimą greitai, protingai ir civilizuotai išspręsti visiškai paprastą problemą – ką ir kalbėti apie sudėtingesnes.


  16. Prezidentė žada daugiau dėmesio skirti tautinėms mažumoms (51)

Aktualijos / 2014-09-01 14:13 / BNS ir lrytas.lt inf.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė žada didesnį centrinės valdžios dėmesį Rytų Lietuvai ir ten gyvenančioms tautinėms mažumoms. Tai šalies vadovė sakė pirmadienį apsilankiusi Rugsėjo 1-osios šventėje Lavoriškėse, Vilniaus rajone.


  17. Japonai paniškai bijo tualetinio popieriaus stygiaus (14)

Marga planeta / 2014-09-01 12:14 / lrytas.lt

Japonijos vyriausybė paragino savo piliečius kaupti tualetinio popieriaus atsargas, nes daugiau nei 40 procentų šalies tualetinio popieriaus pagaminama žemės drebėjimų rizikos zonoje esančiame Shizuokos regione, skelbia „The Guardian“.


  18. L. Linkevičius sako, kad naujieji Europos vadovai – kompromisas (7)

Aktualijos / 2014-09-01 10:57 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lenkijos premjero Donaldo Tusko paskyrimas naujuoju Europos Vadovų Tarybos pirmininku, o Italijos užsienio reikalų ministrės Federicos Mogherini - užsienio politikos vadove yra kompromisinis sprendimas. Taip sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.


  19. Lietuvoje vyko Rugsėjo 1-osios šventė (9)

Aktualijos / 2014-09-01 09:44 / BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Pirmadienį dauguma šalies ugdymo įstaigų pradėjo mokslo metus. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis linki, kad mokykla būtų vieta, kurioje gera visiems kartu augti, stiebtis, tobulėti, mokytis, bendradarbiauti, planuoti ateitį.


  20. Šventiška rugsėjo pradžia - su bjauriais prieskoniais (19)

Komentarai / 2014-08-31 14:00 / „Lietuvos ryto” savaitė

Poryt 343 tūkst. moksleivių ir 138 tūkst. studentų pradės naujuosius mokslo metus. Tad šią savaitę daugybė Lietuvos šeimų pasinėrusios į pasirengimo Rugsėjo 1-ajai rūpesčius.


Populiariausi per 24 val.