Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 15181, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. A.Butkevičius neplanuoja Vyriausybės pokyčių po rinkimų (16)

Aktualijos / 2014-04-17 14:16 / Martynas Čerkauskas

Premjeras Algirdas Butkevičius neigia kalbas, kad po prezidento rinkimų, kai bus galima peržiūrėti Vyriausybės sudėtį, ketinama keisti dalį ministrų ar valdančiosios koalicijos partnerius. Klausimas apie tai, kad dalis Darbo partijos narių ketina perbėgti pas socialdemokratus, Vyriausybės vadovui sukėlė juoką.


  2. Ukrainai reikia ateities plano. Alternatyva - karas? (12)

Įvykiai / 2014-04-17 13:52 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Situacija Ukrainoje – labai paini. Kiekviena konflikto pusė pasakoja savo įvykių versiją. Kuo tikėti? Kas yra agresorius? Kas nuskriaustasis? Kas gerietis? Kas blogietis? Į šiuos klausimus aiškiai atsakyti jau neįmanoma. Prieš ketvirtadienį Ženevoje įvyksiančius keturšalius pokalbius padėtis sudėtinga. Tačiau jų dalyvės – Rusija, Ukraina ir Vakarai – turi kai ką bendra: jos visos savo klaidomis prisidėjo prie eskalacijos, kuri šiomis dienomis gali peraugti į bet ką – netgi karą Europoje, rašo vokiečių portalas „n-tv“.


  3. J.C.Junckeris: „V.Dombrovskis galėtų tapti eurokomisaru“ (1)

Europa / 2014-04-17 13:47 / LETA, ELTA ir lrytas.lt inf.

Potencialaus kandidato Europos Komisijos (EK) prezidento vietai užimti Jeano-Claude'o Junckerio nuomone, buvęs Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis gali tikėtis aukšto posto, jei taps eurokomisaru.


  4. Seimas atvėrė kelią euro įvedimui Lietuvoje (38)

Rinkos pulsas / 2014-04-17 10:59 / Martynas Čerkauskas, BNS

Seimas ketvirtadienį nustatė euro įvedimo tvarką Lietuvoje nuo kitų metų. Nutarta, kad litus į eurus Lietuvos bankas keis neribojant sumos ir neribotą laiką. Apie 500 Lietuvos pašto skyrių pinigus keis irgi nemokamai, bet tik du mėnesius. Kredito unijos irgi sutinka keisti pinigus savo lėšomis.


  5. Karinėje bazėje Mariupolyje - susišaudymas, yra sužeistųjų (1613)

Įvykiai / 2014-04-17 09:27 / lrytas.lt

Po ilgai trukusio ir daug ką stebinusio Ukrainos valdžios neveiklumo, stebint negudriai maskuojamą Rusijos intervenciją į šalies rytus, prisidengiant vietiniais separatistais, antradienį pagaliau imtasi realesnių veiksmų. Vykdant antiteroristinę operaciją, nuo separatistų išvaduotas Donecko srities Kramatorsko oro uostas. O trečiadienį pranešta, kad šarvuota Ukrainos technika įvažiavo ir į patį Kramatorsko miestą. Tiesa ten, ukrainiečiai patyrė fiasko. Ukrainos karius ir šarvuočius separatistai paėmė į nelaisvę. Kramatorske kariai išėmę savo ginklų spynas atidavė jas promaskvietiškų protestuotojų lyderiui mainais į pažadą, kad jiems bus leista išvykti su savo šarvuočiais.


  6. Premjeras apie asmenvardžių rašymą: „Jokių pataikavimų nebus“ (24)

Aktualijos / 2014-04-17 08:41 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Premjeras Algirdas Butkevičius tikina, kad lietuvių kalba nebus politinių diskusijų objektas, tačiau pabrėžia būtinybę gerbti visus Lietuvos piliečius. Taip Premjeras sureagavo į Prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą dėl įstatymų projektų, reglamentuojančių vardų ir pavardžių rašymą dokumentuose.


  7. Krizė Japonijoje atveria nišą Lietuvos verslui (5)

Rinkos pulsas / 2014-04-16 17:42 / Liucija Lenkauskaitė

„Gera naujiena - Japonijoje krizė!", - taip trečiadienį vykusiame renginyje „Eksporto klubas: Japonija“ juokavo Andrius Geležauskas, Vasedos (Japonija) universiteto absolventas, „Hitachi Europe“ atstovybės Baltijos šalims vadovas. Anot jo, pastaruosius du dešimtmečius šalį apėmusi ekonominė krizė reiškia, kad užsienio investuotojai yra itin laukiami ir turi galimybių tiesti naujus verslo kelius.


  8. Nustatyti kompensacijų mechanizmo nebus skubama (4)

Aktualijos / 2014-04-16 16:04 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rengti kompensacijų mechanizmo per krizę sumažintoms algoms atkurti nebus skubama, sako premjeras Algirdas Butkevičius.


  9. Padniestrės valdžia prašosi į Rusiją (17)

Rytai-Vakarai / 2014-04-16 15:36 / ITAR-TASS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Padniestrės valdžia prašo Rusiją pripažinti šią niekieno nepripažintą respubliką kaip suverenią nepriklausomą valstybę. Atitinkamą kreipimąsi trečiadienį priėmė šio Moldovos regiono Aukščiausioji taryba. Jis adresuotas RF Valstybės Dūmai, Federacijos Tarybai ir prezidentui.


  10. KT leidžia bylinėtis dėl kompensacijų už sumažintus atlyginimus (27)

Aktualijos / 2014-04-16 14:40 / BNS ir lrytas.lt inf.

Konstitucinis Teismas (KT), išnagrinėjęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus kreipimąsi dėl sumažintų atlyginimų kompensavimo, konstatavo, kad, Seimui nepagrįstai delsiant nustatyti patirtų praradimų kompensavimo mechanizmą arba jį nustačius neteisingą, asmenys, patyrę šiuos praradimus, savo pažeistas teises gali ginti teismine tvarka.


  11. Padovanotas vyno butelis kainavo postą (1)

Įvykiai / 2014-04-16 12:26 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Australijos Naujojo Pietų Velso valstijos premjeras Barry O‘Farrellas trečiadienį atsistatydino paaiškėjus, kad jis melavo dėl jam padovanoto 3 tūkst. Australijos dolerių (7 tūkst. litų) vertės vyno butelio.


  12. Ukraina šiepia dantis prieš sukilimą šalies rytuose (1238)

Įvykiai / 2014-04-16 11:46 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos valdžia pagaliau ėmėsi veiksmų malšindama Rusijos organizuojamus neramumus šalies rytuose. Vyriausybės pajėgos antradienį atrėmė maždaug 30 ginkluotų kovotojų ataką Kramatorsko oro uoste – taip prasidėjo antiteroristinė operacija, kurios tikslas – atstatyti tvarką neramioje Donecko srityje. Savo ruožtu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau prakalbo apie pilietinį karą, skelbia naujienų agentūra AP.


  13. Bankininkai - prieš skurdžiausių pensijų didinimą (56)

Komentarai / 2014-04-16 11:41 / Gediminas Kirkilas

Nespėjo premjeras pranešti, visų pirma, sunkiau gyvenantiems šalies piliečiams, kad Vyriausybė sieks didinti mažiausias pensijas, bankiniai ekspertai susijaudino... Šiuo atveju, pirmasis Nerijus Mačiulis, suskubo teigti, jog pensijų kėlimas yra per ankstyvas, esą svarbiau makroekonomika, biudžeto deficitas mažinimas ir pan.


  14. Darbo partija kaista: valdžia slysta iš rankų, vedliai blaškosi (66)

Aktualijos / 2014-04-16 11:01 / Vytautas Bruveris

Vienus iš postų stumia saviškiai, o kitus, vos pradėjusius plačiai gyventi, mėto koalicijos partneriai. Tokie neramūs laikai atėjo valdančiajai Darbo partijai, rašo „Lietuvos rytas“. Vienas ištikimiausių „darbiečių“ dvasinio vadovo Viktoro Uspaskicho statytinių Vytautas Gapšys susiruošė palikti partijos frakcijos seniūno postą ir paskelbti naujus rinkimus. Pats jis juose, žinoma, dalyvaus. Tad šis žingsnis – esą jo iniciatyva pasitikrinti pasitikėjimą.


  15. Rumunijos premjeras pabėgo į Gynybos ministeriją

Europa / 2014-04-16 10:05 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Rumunijos premjeras Victoras Ponta pareiškė dirbsiantis naujame biure Gynybos ministerijos pastate, nes baiminasi, kad gali būti klausomasi jo pokalbių telefonu. Vyriausybės vadovas šį sprendimą priėmė po to, kai vienas pokalbis, esą vykęs jo kabinete, buvo cituojamas vienoje korupcijos byloje.


  16. Kas sieja Malaizijos lėktuvo ir laivo „Titanikas“ tragedijas? (39)

Kelionės ir poilsis / 2014-04-16 08:57 / Gerda Butkuvienė, Vaida Lowell, specialiai lrytas.lt

Antradienį, balandžio 15 dieną, suėjo 102 metai nuo nakties, kai plaukdamas iš Southamptono į Niujorką nugrimzdo prabangiausias to meto kelioninis laivas „Titanikas“. Pirmosios ir paskutinės kelionės metu jo denyje buvo apie 2 tūkstančiai keleivių. Išsigelbėti pavyko tik 703. Nuo nakties, kai iš radarų dingo Malaizijos avialinijų lėktuvas “Boeing 777”, praėjo daugiau nei mėnuo. Pragaištingu reisu iš Kuala Lampūro į Pekiną skrido beveik 100 kartų mažiau sielų nei plaukė minėtu XX amžiaus pradžios laineriu, tačiau pasaulio naujienų agentūrų pranešimuose apie bergždžias nuolaužų paieškas Indijos vandenyne vis dažniau minimas „Titaniko“ vardas. Kodėl? Kas sieja ištiso amžiaus skiriamas tragedijas?


  17. A.Butkevičius: „Lenkai neketina parduoti „Orlen Lietuva“ (34)

Aktualijos / 2014-04-15 22:40 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Pirmadienį apsilankęs Mažeikių naftos perdirbimo bendrovėje „Orlen Lietuva“ premjeras Algirdas Butkevičius teigia neišgirdęs kalbų apie lenkų ketinimus įmonę parduoti. Tai antradienio vakarą Vyriausybės vadovas sakė LRT laidoje „Dėmesio centre“. „Vakar pokalbyje tikrai nebuvo tokia mintis išreikšta“, – atsakydamas į žurnalisto Edmundo Jakilaičio klausimą, jog lenkai svarsto galimybę parduoti gamyklą ir ar jis turįs apie tai informacijos, teigė A.Butkevičius.


  18. Pensijas didins tik surinkę viršplaninių pajamų (22)

Mano pinigai / 2014-04-15 15:47 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Premjeras Algirdas Butkevičius patikslina, kad pensijos bus didinamos tik turint pakankamai viršplaninių pajamų. Anot jo, didesnių pensijų pirmiausia gali tikėtis tie, kurių pensijos buvo mažiausios.


  19. Buvęs Italijos premjeras darbuosis senelių namuose (11)

Įvykiai / 2014-04-15 14:21 / BNS ir lrytas.lt inf.

Italijos teismas antradienį nurodė buvusiam premjerui, milijardieriui Silvio Berlusconi, kuris buvo nuteistas dėl mokestinio sukčiavimo, vienus metus dirbti visuomenei naudingą darbą, pranešė Italijos žiniasklaida. S.Berlusconi turės laikytis komendanto valandos, bus suvaržytos jo kelionės.


  20. Siurprizas Lietuvai - geresnis skolinimosi reitingas (1)

Rinkos pulsas / 2014-04-15 11:45 / BNS ir lrytas.lt inf.

Tarptautinė reitingų agentūra „Standard & Poors“ dviem pakopomis - iki A- pagerino Lietuvos ilgalaikio skolinimosi vietine bei užsienio valiuta reitingą. Pasak premjero Algirdo Butkevičiaus, mūsų šalis galės mažinti skolos aptarnavimo išlaidas, o sutaupytas lėšas skirti kitoms sritims.