Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 16820, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. 2014-ji Lietuvoje buvo Teatrų metai. Ar kas nors tai pastebėjo? (4)

Scena / 2014-12-20 21:12 / Monika Meilutytė (Menų faktūra)

2014-ieji – Teatrų metai – artėja prie finišo. Kaip jiems sekėsi šių metų varžybose greta kitų konkurentų – Donelaičio, Oršos mūšio, dainų šventės metų? Savo nuomones sutiko išreikšti kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos nacionalinio dramos teatro vadovas Martynas Budraitis, Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas, aktorius Ramutis Rimeikis, teatro kritikas, Lietuvos kultūros tarybos narys Vaidas Jauniškis bei teatrologai.


  2. LSDP išsikėlė tikslus mero rinkimuose ir pagerbė V.P.Andriukaitį (42)

Aktualijos / 2014-12-20 16:34 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kitą pavasarį pirmą kartą vyksiančius tiesioginius mero rinkimus planuoja laimėti 20-yje savivaldybių, o savivaldos rinkimuose, nepaisant mažėjančio gyventojų skaičiaus, tikisi išlaikyti stabilų rinkėjų balsų skaičių. Taip pareiškė LSDP pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius.


  3. „Darbiečiai“ ruošiasi rinkimams, V.Gedvilas bandys laimę Kaune (19)

Aktualijos / 2014-12-20 16:18 / BNS ir lrytas.lt inf.

Valdančiajai daugumai priklausančios Darbo partijos taryba šeštadienį patvirtino kandidatus į merus, taip pat kandidatų į savivaldybių tarybas sąrašus, kuriuos dar turės sutikrinti partijos prezidiumas, BNS pranešė Seimo „darbiečių“ frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.


  4. Australijoje po aštuonių vaikų nužudymo sulaikyta jų motina (4)

Įvykiai / 2014-12-20 12:19 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Australija sukrėtusio aštuonių vaikų nužudymo tyrime - netikėtas posūkis. Pranešta, kad sulaikyta septynių iš aštuonių nužudytų vaikų motina Mersane Warria. Moteris sulaikyta dėl įtarimų žmogžudyste, praneša BBC.


  5. Prie šventinės eglės – priblankęs reitingų karalienės švytėjimas (171)

Aktualijos / 2014-12-20 11:43 / „Lietuvos rytas“

Daugeliui institucijų šalies gyventojai parašė aukštesnį pažymį nei prieš mėnesį ir tik kai kurias jų įvertino prasčiau. Tarp pastarųjų – ir Prezidentūra. Tai parodė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ gruodžio 5–14 dienomis atlikta apklausa.


  6. Verslininko kerštas valdžiai - autmobiliu į partijos būstinę (2)

Įvykiai / 2014-12-20 10:42 / Kristina Nastopkaitė („Lietuvos ryto“ korespondetė Ispanijoje)

Krizės nualintoje Ispanijoje žmonės jau puola į kraštutinumus. Penktadienio rytą automobilis rėžėsi į valdančiosios Liaudies partijos būstinę Madride. Laimė, kad neįvyko sprogimas. Ir tai nebuvo teroro išpuolis. Automobilį vairavęs 37 metų Danielis Perezas Berlanga jame turėjo du dujų balionus. Įtarta, kad būta net sprogstamųjų medžiagų, bet policija šią informaciją vėliau paneigė. Tiesa, kita policijos atstovė nurodė, kad ekspertai automobilyje rado nežinomos medžiagos, kurią dar reikia ištirti.


  7. Kaune išsigelbėjęs „Žalgiris“ išplėšė bilietą į „Top 16“ etapą (190)

Krepšinis / 2014-12-20 08:58 / lrytas.lt

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Arvydo Sabonio šventės nesugadino. Tačiau privertė pasinervinti. Užtikrintai paskutines Eurolygos A grupės rungtynes pradėję Lietuvos čempionai antroje mačo dalyje įkrito į duobę ir paleido varžovus į priekį. Vis dėlto, kauniečiams pavyko panaikinti deficitą, o fantastiškas Jameso Andersono reidas išplėšė šeimininkams pergalę 80:79 (29:18, 20:19, 13:23, 18:19) prieš Sasario „Dinamo“ ir atvėrė duris į „Top 16“ etapą užėmus trečiąją vietą grupėje.


  8. Ar teisinga Lietuvos užsienio politika, yra tikėjimo klausimas (58)

Komentarai / 2014-12-20 08:15 / Mečys Laurinkus

Žurnalistė R.Janutienė „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nuoga tiesa“ mėgino surengti diskusiją apie užsienio politiką. Tačiau pakviestieji, kurie neatstovavo nei valdžiai, nei opozicijai, vengė tiesioginių vertinimų ir kalbėjo apie sau rūpimus dalykus.


  9. A. Sabonį sujaudino sveikinimų gausa Kaune (13)

Krepšinis / 2014-12-20 00:26 / lrytas.lt

Kauno „Žalgirio“ arenoje susirinkę krepšinio gerbėjai plojo atsistoję, kai buvo vardijami Lietuvos krepšinio legendos Arvydo Sabonio pasiekimai. Netrukus arenos kube buvo rodomi geriausi A.Sabonio karjeros epizodai, o Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentui šoko jaunosios balerinos. Pasirodymo pabaigoje viena šokėjų A.Saboniui įteikė raudoną rodę. 50-metį švenčiantis buvęs krepšininkas sunkiai slėpė susijaudinimą.


  10. Žudynės mokykloje – „Pakistano Rugsėjo 11-oji“ (2)

Konfliktai ir saugumas / 2014-12-19 17:35 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Vienoje Pakistano mokyklų surengtos žudynės yra „Pakistano 9/11“, pareiškė penktadienį vyriausiasis šios šalies užsienio politikos pareigūnas, kuris pabrėžė, kad 149 gyvybes nusinešęs išpuolis pakeis valstybės požiūrį į kovą su terorizmu.


  11. Ukrainos premjeras A. Jaceniukas palygino V. Putiną su narkomanu (197)

Įvykiai / 2014-12-19 17:27 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną palygino su narkomanu. Dėl jo agresyvios politikos V. Putiną galima lyginti „su narkomanu“, pareiškė jis interviu vokiečių žurnalui „Der Spiegel“, kuriuo remiasi agentūra „Reuters“.


  12. Turkijoje didėja nepasitenkinimas prezidentu R.T.Erdoganu (24)

Įvykiai / 2014-12-19 15:49 / „Reuters“, AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Stambulo teismas penktadienį išdavė orderį areštuoti vieną turkų dvasininką, kuris gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose ir yra laikomas dabartinio prezidento Recepo Tayyipo Erdogano priešu, pranešė valstybinė žiniasklaida.


  13. Rūta Mikelkevičiūtė pirmą kartą Kalėdas švęs ne Lietuvoje

TV antena / 2014-12-19 14:20 / lrytas.lt

„Tai bus pirmos mano Kalėdos gyvenime, kurias švęsiu ne Lietuvoje, prie dvylikos patiekalų stalo, o užsienyje, egzotiškoje Šri Lankoje. Tiesa, net ir čia parengsime Kučių stalą, ant kurio tikrai bus tokie tradiciniai patiekalai, kaip kalėdaičiai, kūčiukai, ir silkė“, – sakė garsi LNK laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė.


  14. Kurie lietuviški gaminiai įvertinti aukso ir sidabro medaliais? (4)

Rinkos pulsas / 2014-12-19 14:18 / Aida Murauskaitė

Mėsos gaminiai, sudėtingos technologijos audiniai ar gamybos įrenginiai – tokie Lietuvos gamintojų kūriniai tampa konkurso „Lietuvos metų gaminys“ nugalėtojais, kurie galės savo produktus papuošti aukso ar sidabro medaliais. Šiemet tokiu titulu įvertinta ir Kristijono Donelaičio „Metų“ faksimilė, už kurią aukso medalis atiteko bendrovei „Petro ofsetas“.


  15. Radinys sukrėtė net policiją: viename name – 8 vaikų lavonai (32)

Įvykiai / 2014-12-19 14:01 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Aštuoni vaikai, kurių amžius – 1,5-15 metų, buvo rasti mirtinai subadyti viename name Australijos mieste Kernse, penktadienį pranešė policija. „Kernso detektyvai nustatė nusikaltimo vietą ir šį rytą pradėjo tirti aštuonių vaikų žūtį, – nurodė policija. – Patikrinusi tą namą, policija rado vaikų, kurių amžius yra nuo 18 mėnesių iki 15 metų, kūnus.“


  16. Aiškėja, kas norėjo susprogdinti Ispanijos valdančiųjų būstinę (2)

Įvykiai / 2014-12-19 13:54 / Kristina Nastopkaitė

Ispanijos policijos pareigūnai užtvėrė gatves valdančiosios konservatorių Liaudies partijos būstinės teritorijoje bei ieško galimų sprogmenų po to, kai vyras automobiliu rėžėsi į pastatą, skelbia AP. Į Madrido centrą pasiųsti greitosios medicinos pagalbos automobiliai ruošiantis nenumatytam atvejui. Pasak policijos atstovės, teritorijoje paiešką vykdo sprogmenų neutralizavimo specialistai. Kaip pranešama, automobilyje policija aptiko du dujų balionus ir neįvardijamą medžiagą.


  17. Prancūzų turistai nusisuka nuo Rusijos. Ar atsigręš į Lietuvą? (14)

Rinkos pulsas / 2014-12-19 10:42 / Valdas Papievis, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, lrt.lt

Dėl geopolitinės padėties mažėjant prancūzų turistų srautams į Rusiją, atsiveria daugiau galimybių juos nukreipti į Baltijos šalis. Lietuvos ambasada, norėdama sudominti prancūzus, Prancūzijoje organizuoja specialius renginius. Drauge su kelionių operatoriumi „Alliance du Monde“ gruodžio pradžioje Lietuvos turizmo potencialas buvo pristatytas Akvitanijos regione, anksčiau – Marselyje ir Lione.


  18. Milijonus kainavusi mokslininkų studija – į krosnį (322)

Aktualijos / 2014-12-19 09:05 / Tadas Ignatavičius („Lietuvos rytas“)

Garsių mokslininkų parengta studija, kaip reformuoti socialinę sistemą, Seime sukėlė šurmulį ne tik dėl revoliucinių pasiūlymų didinti daugelį mokesčių, bet ir dėl dokumentui išleistų didelių pinigų. Tebesiginčijama, ar Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu Vilniaus universiteto mokslininkų atlikta studija kainavo 5,2 mln. litų, ar dviem milijonais litų pigiau. Bet kuriuo atveju tiek valdančiosios daugumos, tiek opozicijos atstovai jau mala į miltus projektą, kuriame dėstomi siūlymai, kaip reikėtų reformuoti socialinę sistemą.


  19. Italijos prezidentas patvirtino, kad ketina atsistatydinti

Įvykiai / 2014-12-18 17:41 / DPA, ELTA ir lrytas.lt inf.

Italijos prezidentas Giorgio Napolitano patvirtino ketinąs atsistatydinti. Susitikime su diplomatinio korpuso atstovais 89 metų prezidentas ketvirtadienį Romoje sakė, kad trauksis iš pareigų, tačiau tikslios datos nenurodė.


  20. Premjeras dievagojasi, kad mokesčių perversmo nebus (34)

Rinkos pulsas / 2014-12-18 15:15 / BNS ir lrytas.lt inf.

Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad Vyriausybė neplanuoja pertvarkyti mokesčių ir socialinės paramos sistemos. „Mane trenkė kaip perkūnas iš giedro dangaus ta informacija“, – pareiškė jis, komentuodamas pranešimus, kad Seime svarstomi galimi mokesčių ir „Sodros“ sistemos pakeitimai.


Populiariausi per 24 val.