Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1124, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Rusija išbandė naują tarpžemyninę balistinę raketą (12)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-16 11:54 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Rusija išbandė naują tarpžemyninę balistinę raketą, didėjant įtampai dėl krizės Ukrainoje, antradienį patvirtino Pentagonas. Rusija iš anksto informavo JAV institucijas apie pirmadienį įvykdytą bandymą, laikydamasi galiojančios sutarties dėl ginkluotės, sakė Pentagono atstovas pulkininkas Stevenas Warrenas.


  2. 10 sudėtingų problemų kosmose, išspręstų paprastomis priemonėmis (3)

Visata / 2014-04-14 20:55 / lrytas.lt

Išsiųsti bet ką į kosmosą kainuoja nežemiškus pinigus. Tam prireikia ir tūkstančių žmogaus darbo valandų – viskas turi veikti nepriekaištingai, kadangi kam sugedus kosmose, beveik nėra galimybių tai sutaisyti iš Žemės.


  3. Naujojo tūkstantmečio smogiamoji aviacija. Dronai puola! (5)

Techno / 2014-04-12 09:17 / Darius Sutkus („Karys“)

Jungtinių Valstijų karo inžinerijos specialistas Charlesas Ketteringas dar 1910 m. sugalvojo projektą – lėktuvo, kuris gali būti laikomas pirmuoju bepiločio orlaivio prototipu. Sužavėtas brolių Wrightų aeroplanų, jaunasis konstruktorius pasiūlė lėktuvą... su laikrodiniu mechanizmu. Nustatytoje vietoje šis orlaivis turėjo numesti sparnus ir kaip bomba kristi į priešo pozicijas... Dabartinių technologijų atžvilgiu Ketteringo dronas atrodo kaip stimpanko stiliaus fantazijos vaisius. Vis dėlto jis neliko vien brėžiniuose. Šiam projektui įgyvendinti buvo skirta finansų, o keli tikri modeliai gana sėkmingai išbandyti.


  4. Lietuvos kariuomenė įsigis tris tolimojo siekio radarus (36)

Aktualijos / 2014-04-11 14:22 / BNS ir lrytas.lt inf.

Siekdama stiprinti šalies oro erdvės stebėjimą, kontrolę ir gynybą, Krašto apsaugos ministerija patikslino ankstesnius tolimojo siekio radarų įsigijimo planus ir, be anksčiau numatytų dviejų radarų, įsigis trečią tolimojo siekio radiolokatorių. Papildomą radarą planuojama įrengti Lietuvos kariuomenės radiolokaciniame poste Ceikiškės kaime (Ignalinos r.). Per artimiausius penkerius metus taip pat numatoma visiškai modernizuoti šio posto infrastruktūrą, pritaikant ją naujai technikai.


  5. Japonija ruošiasi numušti Šiaurės Korėjos raketas

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-05 11:10 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Japonija davė nurodymą savo karo laivui Japonijos jūroje numušti bet kokią balistinę raketą, kurią gali paleisti Šiaurės Korėja per ateinančias savaites po to, kai Pchenjanas į jūrą paleido vidutinio nuotolio raketą „Rodong“, remdamasi vyriausybės šaltiniu skelbia „Reuters“.


  6. Rusų užimtas Krymas ginkluojasi (163)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-04 15:36 / Aleksandras Procenka

„Mistral“ tipo karo laivas, pervadintas „Vladivostok“, kurį Rusijai specialiai pastatė Prancūzija, taps Juodosios jūros laivyno vėliavnešiu. Tuo yra įsitikinęs Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu. 600 milijonų eurų kainavęs laivas jau bandomas Prancūzijoje ir turi būti perduotas Rusijos kariniam jūrų laivynui ateinantį spalį. Iš pradžių buvo manoma, kad „Vladivostok“ kartu su kitu sraigtasparniams gabenti skirtu karo laivu, kurį prancūzai dar stato, bet jau pavadintu „Sevastopol“, priklausys Rusijos Ramiojo vandenyno laivynui.


  7. Pietų Korėja išbandė naujas balistines raketas

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-04 09:55 / ELTA, „Reuters"

Pietų Korėjos kariškiai išbandė naują balistinę raketą, kovinį užtaisą gebančią nuskraidinti 500 kilometrų. Anot Pietų Korėjos gynybos ministerijos pranešimo, raketos skrydžio nuotolis netrukus bus padidintas iki 800 km, todėl ji galės smogti bet kuriam taikiniui Šiaurės Korėjoje.


  8. Lietuvos kariai jūroje „Stinger“ raketomis naikino oro taikinius (16)

Aktualijos / 2014-04-03 12:44 / lrytas.lt

Trečiadienį Baltijos jūroje nuo Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivo „Jotvingis" (N42) denio vykusiose Lietuvos karinių oro pajėgų oro gynybos bataliono kovinio šaudymo iš raketinio oro gynybos komplekso „Stinger" pratybose „Gintarinė strėlė 2014" visi paleisti Lietuvos karių šūviai buvo taiklūs – visi taikiniai jūroje ir ore sunaikinti, pranešė Krašto apsaugos ministerija.


  9. NASA sustabdė bendradarbiavimą su Rusija, su viena išimtimi

Visata / 2014-04-03 09:27 / BNS ir lrytas.lt inf.

NASA dėl Ukrainos krizės nutraukė visus ryšius su Rusija, išskyrus bendradarbiavimą Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS), trečiadienį pranešė pati JAV kosmoso agentūra.


  10. Šiaurės Korėja neatmeta naujo branduolinio bandymo galimybės (3)

Įvykiai / 2014-03-30 11:28 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Šiaurės Korėja sekmadienį paskelbė, kad „neatmes“ naujo branduolinio bandymo galimybės, teisindama neseniai įvykdytą savo vidutinio nuotolio raketos paleidimą, kuris išprovokavo tarptautinį pasmerkimą.


  11. Kaip NATO gintų Lietuvą? Trys svarbiausi žingsniai (778)

Aktualijos / 2014-03-29 11:55 / Vaidas Saldžiūnas

Baltijos šalis gali ar net rengiasi okupuoti Rusija, kuri neseniai nuo Ukrainos atplėšė ir prisijungė Krymą. Nes to panorėjo, galėjo ir niekas jai nesutrukdė. O dabar – mūsų eilė. Tokią žinią vis garsiau skelbia ne tik kai kurie Lietuvos politikai, bet ir užsienio ekspertai. Ir nors vieniems tai atrodo, kaip nerealus scenarijus, dirbtinai keliama ir kažkam naudinga isterija, norom nenorom vis dažniau dairomasi į Vakarų pusę – o ką gi tokiu atveju darytų NATO? Ar Aljansas linkęs ir svarbiausia – ar pajėgus mus apginti? Galbūt dauguma to nepastebėjo ar nesuprato, bet NATO ėmėsi pirmųjų žingsnių, siekdama užkirsti kelią blogiausiam scenarijui.


  12. Rusijos kosminis laivas atskraidino tris įgulos narius į TKS (2)

Visata / 2014-03-28 09:19 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos kosminis laivas, skraidinantis du rusų kosmonautus ir amerikietį astronautą, penktadienį sėkmingai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi (TKS) po precedento neturinčio dviejų dienų vėlavimo, įvykusio dėl techninio gedimo.


  13. Rusijos ir JAV astronautai pakeliui į TKS pateko į keblią padėtį (12)

Visata / 2014-03-27 08:55 / BNS ir lrytas.lt inf.

Du Rusijos kosmonautus ir vieną JAV astronautą skraidinantis kosminis laivas „Sojuz“ pakliuvo į precedento neturinčią padėtį, kai buvo priverstas dviem dienoms atidėti susijungimą su Tarptautine kosmine stotimi (TKS) dėl techninio sutrikimo skriejant orbitoje.


  14. Šalies pamirštas V.Juščenka dar tiki ukrainiečių vienybe (55)

Rytai-Vakarai / 2014-03-23 18:53 / lrytas.lt

Vis dar neaišku, kuo baigsis audringi įvykiai Ukrainoje, – ar Rusija ją dar labiau skaldys, ar Vakarai imsis ryžtingesnių veiksmų. Tokios nežinomybės fone dažnai pamirštama, nuo ko viskas prasidėjo. O juk permainų vėją sukėlė Oranžinė revoliucija. Tai, kas Ukrainoje vyko prieš dešimt metų, dabar nublanksta prieš pastarųjų mėnesių įvykius Kijeve, Kryme ir Rytų Ukrainoje. Tačiau Oranžinės revoliucijos herojai nepamiršti ir vis primena esantys.


  15. Turkijos pajėgos numušė Sirijos naikintuvą (8)

Konfliktai ir saugumas / 2014-03-23 16:30 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Sekmadienį Turkijos karinės oro pajėgos numušė Sirijos naikintuvą, įskridusį į šalies oro erdvę.


  16. Lietuva iš Lenkijos įsigys priešlėktuvinių raketų GROM (130)

Aktualijos / 2014-03-21 18:43 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuva iš Lenkijos ketina įsigyti nešiojamų trumpojo nuotolio oro erdvės gynybos raketinių sistemų GROM, penktadienį patvirtino krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Šį klausimą J.Olekas ketvirtadienį Balstogėje aptarė su Lenkijos gynybos ministru Tomaszu Siemoniaku.


  17. G.Labanauskas: „Apginti Lietuvą vien drąsių žodžių neužtenka“ (24)

Politiko žodis / 2014-03-16 19:41 / Gintautas Labanauskas

Lietuvoje ne tiek ir daug piliečių, kurie gyvai yra uostę parako kvapą. Jeigu atmestumėme specifinę patirtį turinčius Irako ir Afganistano NATO misijų dalyvius, tai asmeniškai patyrusius, kas yra tikras kruvinas konfliktas, galima būtų skaičiuoti tik šimtais. Daugelis iš jų – mano lemties bendražygiai Afganistane „brandžiojo socializmo“ (tiksliau, pūvančio socializmo) metais.


  18. Šiaurės Korėja paleido 10 išbandomų artimojo nuotolio raketų (3)

Konfliktai ir saugumas / 2014-03-16 14:03 / BNS ir lrytas.lt inf.

Šiaurės Korėja į jūrą paleido 10 išbandomų artimojo nuotolio raketų, sekmadienį pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.


  19. Kovo 16 d. – Knygnešio diena (12)

Datos ir progos / 2014-03-16 00:01 / lrytas.lt

Lietuvoje pagerbiami kalbos draudimo metais lietuviškas knygas per sieną įnešdavę ir platinę žmonės. JAV – netikro suomių šventojo Urho diena. Latviai mini Latvijos SS legiono dieną, o senovės Romoje būtų prasidėjusios bakchanalijos. 37 m. Kaligula tapo Romos imperatoriumi. 1926 m. JAV sėkmingai į orą pakilo pirmoji raketa, varoma skystu kuru. 1993 m. atkūrusios nepriklausomybę Lietuvos prezidentas išvyko pirmojo vizito į užsienį. 1995 m. pagaliau paskutinėje JAV valstijoje oficialiai panaikinta vergovė. (Spausk datą viršuje ir sužinosi daugiau.)


  20. Rusijos raketos Kryme galėtų nušluoti pusę sostinės (11)

Lietuvos diena / 2014-03-14 17:17 / „Lietuvos ryto“ televizija

Vakarų šalys toliau ieško būdų taikiai išspręsti konfliktą Kryme. Artėjant savaitgalį numatytam referendumui dėl Krymo autonomijos, padėtį regione aptarė Londone susitikę JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. Rusija aiškina nenorinti karo, tačiau prie sienos su Ukraina vis tiek surengė karines pratybas. Rusija aiškina nenorinti karo, tačiau prie sienos su Ukraina vis tiek surengė karines pratybas.