Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1289, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. „Antares“ raketos variklius gaminę rusai kratosi atsakomybės (131)

Visata / 2014-10-30 11:45 / lrytas.lt

Prieš dvejus metus kompanijos „SpaceX“ vadovas Elonas Muskas konkurentų „Orbital Sciences“ naudojamus rusų gamybos variklius pavadino „anekdoto kulminacija“. Antradienio vakarą, po sprogimu pasibaigusio „Antares“ raketos pakilimo, jis išreiškė užuojautą. Ir nors incidento tyrimas dar tik prasidėjo, Rusijos kompanija „Kuznetsov“ suskubo nusimesti atsakomybę.


  2. Apsupti ukrainiečiai net neketina pasiduoti (47)

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-30 11:13 / lrytas.lt

Iš naujojo septynaukščio Donecko oro uosto terminalo, skambiai atidaryto prieš dvejus metus, teliko pajuodę trijų aukštų griaučiai. Šiame nedideliame plote dabar liepsnoja nuožmiausios kovos visoje Rytų Ukrainoje, rašo dienraštis „Lietuvos rytas".


  3. NASA raketos sprogimą nufilmavo iš oro: pamatykite tikrąjį mastą (32)

Visata / 2014-10-29 19:43 / lrytas.lt

Antradienio vakarą virš Valopo salos skridęs Edas Sealingas ketino nufilmuoti raketos „Antares“ pakilimą, tačiau vietoje to jis tapo galingo sprogimo liudininku. Jo užfiksuotas vaizdo įrašas leidžia įvertinti tikrąjį sprogimo mastą.


  4. NASA raketos sprogimas – liudininko vaizduose iš oro (5)

IT ir mokslas / 2014-10-29 17:41 / youtube.com/Ed Sealing

Antradienio vakarą virš Valopo salos skridęs Edas Sealingas ketino nufilmuoti raketos „Antares“ pakilimą, tačiau vietoje to jis tapo galingo sprogimo liudininku. Jo užfiksuotas vaizdo įrašas leidžia įvertinti tikrąjį sprogimo mastą. Šį vaizdo įrašą vyras užfiksavo skrisdamas lėktuvu „Cessna 177 Cardinal“ maždaug 3 tūkst. pėdų (914 metrų) aukštyje. Po kelias sekundes trukusio skrydžio raketos variklyje driokstelėjo sprogimas; ji nukrito ant žemės ir dingo įspūdingame liepsnos kamuolyje. Šios avarijos priežastis kol kas nežinoma.


  5. Kodėl lenkų naikintuvai treniruojasi gabenti branduolinį ginklą? (62)

Įvykiai / 2014-10-29 16:30 / lrytas.lt

Naujausi Lenkijos oro pajėgų naikintuvai F-16 pirmą kartą per šalies istoriją dalyvavo NATO pratybose, kurių tikslas – apmokyti pilotus panaudoti taktinį branduolinį ginklą. Tokias pratybas rengia tik kelios NATO šalys ir itin retai. Šį kartą pratybos vyko Italijoje, patvirtino Lenkijos gynybos ministerija.


  6. Lietuviški palydovai per plauką išsisuko nuo raketos sprogimo (24)

Visata / 2014-10-29 13:41 / Gediminas Gasiulis

Išvydę antradienio vakarą įvykusį raketos „Antares“ sprogimą lietuviškų palydovų kūrėjai pasijautė tikrais laimės kūdikiais. Mat šis pakilimas buvo analogiškas skrydžiui, kuriuo šių metų pradžioje į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) nugabenti palydovai „LituanicaSAT-1“ ir „LitSat-1“: ta pati „Antares“ raketa, tas pats „Cygnus“ erdvėlaivis, ta pati Valopo sala...


  7. Pakilimo metu sprogo NASA raketa (144)

Visata / 2014-10-29 11:10 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Raketa nešėja „Antares“, turėjusi nuskraidinti automatinę krovininę kapsulę į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), sprogo antradienį, praėjus kelioms sekundėms po starto iš komercinio kosmodromo Virdžinijoje, pranešė pareigūnai, pridūrę, kad žmonės per šį incidentą nenukentėjo. Ši raketos nešėjos katastrofa buvo pirmoji po to, JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) patikėjo privatiems operatoriams krovinių gabenimo į TKS misijas.


  8. Rinkimai baigėsi, paliaubos - taip pat? Donecke vėl aidi šūviai (11)

Įvykiai / 2014-10-27 11:45 / BNS ir lrytas.lt inf.

Smarkus šaudymas pirmadienį įsiplieskė netoli Ukrainos rytinio Donecko miesto, kontroliuojamo prorusiškų separatistų, nutraukdamas trumą ramybės laikotarpį per parlamento rinkimus. Kelių dešimčių raketų, paleistų iš salvinės ugnies kompleksų „Grad“, sprogimai anksti ryte pasigirdo Putilovo rajone Donecko pakraštyje, netoli griuvėsiais virtusio oro uosto, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.


  9. Raketomis apšaudyta JAV ambasada Irake (2)

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-22 13:45 / ELTA ir lrytas.lt inf.

JAV ambasada centrinėje Irako sostinės Bagdado dalyje apšaudyta raketomis, naujienų agentūra „Al-Mustakillah“ citavo saugumo šaltinį, kuriuo remiasi „RIA Novosti“. „Naktį iš antradienio į trečiadienį į JAV ambasadą buvo paleistos trys raketos iš Doros rajono (pietinėje Bagdado dalyje)“, - sakė šaltinis.


  10. Ukrainoje sproginėja ir kasetinės bombos (137)

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-21 16:27 / „Reuters“, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) tvirtina esant rimtų įrodymų, kad Ukrainos vyriausybinės pajėgos vykdė atakas Donecko regione, pasitelkdamos kasetines bombas, kurios yra uždraustos daugelyje šalių, praneša BBC. Tiesa, tą patį tikriausiai darė ir prorusiški separatistai.


  11. Pats metas uždrausti Raudonąją knygą (14)

Komentarai / 2014-10-21 07:37 / Liudas Dapkus

Karo čia nebus dar penkerius metus, sako ekspertai. Išties – karas, kaip jį kai kas įsivaizduoja pagal filmą apie eilinį Rajeną, gali ir iš viso neprasidėti. Tačiau Lietuva jau dabar skaičiuoja nuostolius.


  12. Teroristai Malaizijos lainerį numušė pagrobtomis raketomis (34)

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-20 09:06 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vokietijos žvalgyba apkaltino Ukrainos prorusiškus separatistus numušus Malaizijos keleivinį lainerį raketomis, kurias jie pagrobė iš vyriausybės pajėgų, sekmadienį pranešė žiniasklaida.


  13. Lietuva už 20 mln. dolerių papildomai perka sistemų „Javelin“ (1)

Aktualijos / 2014-10-16 12:22 / lrytas.lt

Krašto apsaugos ministerija, siekdama stiprinti šalies gynybinius pajėgumus ir papildomai aprūpinti Lietuvos kariuomenę vidutinio nuotolio prieštankine ginkluote, už beveik 20 mln. JAV dolerių iš Jungtinių Amerikos Valstijų perka papildomą kiekį modernios vidutinio nuotolio prieštankinės valdomų raketų sistemos „Javelin“.


  14. Pirmųjų žmonių Marse gyvenimas būtų trumpas (2)

Visata / 2014-10-16 12:21 / lrytas.lt

Olandų organizacija „Mars One“ užsimojo jau ateinantį dešimtmetį nugabenti pirmuosius žmones į Marsą, kurie čia įkurtų koloniją. Tačiau naujo tyrimo autoriai šią kelionę vadina nerealistiška, esą kaimyninės planetos kolonistų mirtys prasidėtų jau po 68 dienų.


  15. Prieštankinėse pratybose kariuomenė naudoja viską, kas sprogsta

Aktualijos / 2014-10-16 11:41 / Andrius Vaitkevičius

Amerikiečių karys taikėsi ilgai. Tai turėjo būti pirmasis jo kovinis šūvis iš sistemos „Javelin“ ir prašauti jis negalėjo. Galiausiai karys iššovė, iš paleidimo sistemos iššokusi raketa pakibo ore, spaudydamasis ugnimi pradėjo dirbti jos variklis, raketa nuskriejo į priekį ir po poros sekundžių sprogo atsitrenkusi į Pabradės poligone lauko gale stovintį šarvuotį. „Sveikinam, jūs ką tik į orą paleidote neblogą butą Vilniuje“, - turėdamas galvoje ką tik sprogusios raketos kainą tarė greta stovintys Lietuvos karininkas.


  16. Numuštame „Malaysia Airlines“ lėktuve buvo likę gyvųjų?

Įvykiai / 2014-10-09 15:01 / lrytas.lt

Vakar Olandijos užsienio reikalų ministras Fransas Timmermansas pranešė, kad viena iš Ukrainoje numušto Malaizijos lainerio aukų buvo rasta su deguonies kauke. Tai reiškia, jog po to, kai raketa išskaidė lėktuvą į gabalus, bent vienas jame sėdėjęs keleivis kritimo metu dar buvo gyvas, praneša portalas „Volkskrant“.


  17. Paliaubos Ukrainoje: ugnis nutraukta, o žuvusiųjų šimtai

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-09 07:00 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Jungtinės Tautos (JT) pranešė, kad mažiausiai 331 žmogus žuvo Rytų Ukrainoje nuo to laiko, kai praėjusį mėnesį Rusijos remiami separatistai ir vyriausybinės pajėgos pasirašė ugnies nutraukimo susitarimą. JT žmogaus teisių komisaro įstaiga trečiadienį pranešė, kad karo veiksmai tęsiasi pagrindiniame separatistų kontroliuojamame mieste Donecke ir aplink Debalcevės bei Ščastios miestus.


  18. Palestinos rėmėjai sunkiai atsikrato terorizmo šešėlio

Rytai-Vakarai / 2014-10-07 20:27 / Paulius Gritėnas

Antradienį Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto auditorijoje buvo surengta diskusija apie Izraelio ir Palestinos santykius po 50 dienų karo. Diskusija buvo skirta dabartiniam konflikto etapui, tačiau joje neišvengiamai buvo įsivelta į esminių nesutarimų aptarimą. Nepaisant bandymų diskusijoje rasti konflikto sprendimo būdus, išryškėjo dvi oponuojančios pusės, pripažįstančios tam tikras klaidas, tačiau sunkiai randančios bendrą sutarimą.


  19. Donecke per bombardavimą žuvo šveicaras pagalbos darbuotojas

Įvykiai / 2014-10-03 16:20 / BNS ir lrytas.lt inf.

Šveicarijos Raudonojo Kryžiaus darbuotojas žuvo ketvirtadienį Ukrainos prorusiškų separatistų tvirtovėje Donecke, kai šio miesto centras buvo pirmąkart bombarduotas nuo rugsėjo 5 dieną paskelbtų paliaubų pradžios, turėjusios užbaigti didžiausią per kelis dešimtmečius krizę Europoje.


  20. JAV šarvuočiai Lietuvoje – nedviprasmiškas signalas Rusijai

Aktualijos / 2014-10-01 20:22 / Andrius Vaitkevičius, Gediminas Pilaitis

Klaipėdos uoste garsiai riaumodama iš ką tik atplaukusio laivo trečiadienį riedėjo šarvuota JAV pėstininkų kovos technika. Šiomis dienomis šarvuočiai iš laivų kraunami ir kituose uostuose prie Baltijos jūros – Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje. Kai kur iš laivų rieda ne tik šarvuočiai, bet ir kovos tankai M1A1 „Abrams“. Baltijos jūros regione keičiasi rotaciniu pagrindu dislokuoti JAV kariai. Amerikiečių desantininkus keičia pėstininkai, su savimi iš Teksaso atsigabenantys ir savo sunkiąją techniką, įskaitant 20 tankų. Tiesa, Lietuvoje mes kol kas šių grėsmingų karo monstrų neišvysime, tačiau jie bus visai netoli – mūsų kaimynų žemėje.


Populiariausi per 24 val.