Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1218, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Liaudies respublikų baiminasi ir latviai (11)

Įvykiai / 2014-07-31 13:23 / lrytas.lt

Latviai sunerimę – Rusijos propagandos smarkiai talžomoje šalyje gali atsirasti žmonių, pasiruošusių pakartoti prorusiškų separatistų veiksmus Rytų Ukrainoje. Esą yra ir noro, greitai bus ir patyrusių žmonių. Per artimiausius dvejus metus Latvija gali susidurti su dviem pirmosiomis Rusijos vykdomo „hibridinio karo“ fazėmis, kai iš pradžių propagandiškai veikiami žmonės, po to telkiamos grupės administraciniams pastatams užimti ir respublikoms paskelbti. Tokį scenarijų interviu „Latvijas avize“ nupiešė publicistas Igoris Vatolinas, pavasarį įkūręs judėjimą, vienijantį proeuropietiškai nusistačiusius Latvijos rusus.


  2. Maskva kelia nerimą Latvijai: Ukrainos košmaras gali pasikartoti (402)

Įvykiai / 2014-07-30 18:30 / Jurgita Noreikienė

Per artimiausius dvejus metus Latvija gali susidurti su dviem pirmosiomis Rusijos vykdomo vadinamojo hibridinio karo fazėmis, kai iš pradžių propaganda veikiami žmonės, po to organizuojamos grupės užima administracinius pastatus ir paskelbia „respublikas“. Tokį scenarijų interviu „Latvijas avyze“ nupiešė publicistas Igoris Vatolinas, pavasarį įkūręs judėjimą, vienijantį proeuropietiškai nusiteikusius Latvijos rusus.


  3. Į ginklų sutartį spjovę rusai suerzino JAV (50)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-30 07:10 / lrytas.lt

Šaltasis karas, ginklavimosi varžybos tarp Vašingtono ir Maskvos – šios primirštos sąvokos vėl traukiamos iš stalčių, mat JAV ir Rusija viena kitą kaltina tarptautinių sutarčių laužymu. Pakvipo žvanginimu ginklais. JAV teigimu, Rusija pažeidė 1987 metų ginkluotės sutartį išbandžiusi nuo žemės paleidžiamą sparnuotąją raketą.


  4. „Reporteris“: sukilėlių raketos Donecke pataikė į mokyklą (I) (2)

Reporteris / 2014-07-29 22:46 / „Lietuvos ryto“ televizija

Išsamiausioje analitinėje laidoje – aktualūs pasakojimai, transliacijos iš įvykio vietos, neeilinės istorijos, netikėti komentarai. Tai kitoks požiūris į šalies ir pasaulio įvykius. Laidą žiūrėkite 18:00 val. ir 22:00 val.


  5. Visi kalba apie numuštą lėktuvą, o civilių aukų skaičius auga (406)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-29 18:10 / lrytas.lt

Viena moteris anksčiau dirbo virėja. Kitas vyras montavo automobilių signalizacijos sistemas. Dar viena moteris kasryt valė grindis maisto prekių parduotuvėje. Šių trijų civilių žūtis per mūšius Rytų Ukrainoje liko nepastebėta – visiems dabar labiau rūpi „Malaysia Airlines“ lėktuvo katastrofos pasekmės. O civilių Donecko ir Luhansko srityse jau žuvo beveik 800, rašo „The New York Times“.


  6. Izraelio pajėgos sunaikino „Hamas“ lyderio namus (23)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-29 13:47 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Kovotojai iš Gazos pirmadienį tuneliu pateko į Izraelį ir per susirėmimą netoli Nahal Ozo kibuco pasienyje su Gazos Ruožu nukovė penkis Izraelio karius, pranešė kariškiai. „Kariai žuvo per mūšį, kai teroristai pamėgino surengti ataką pasinaudodami tuneliu, kuris iš Gazos Ruožo veda į Nahal Ozą. Kariai sužlugdė jų mėginimą, kai identifikavo būrį ir neutralizavo vieną iš teroristų“, - rašoma antradienį kariuomenės paskelbtame pareiškime.


  7. Rusija pažeidė ginklų kontrolės sutartį (34)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-29 10:40 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Atlikdama branduolinės sparnuotosios raketos bandymą, Rusija pažeidė pagrindinę ginklų kontrolės sutartį, teigė JAV vyriausybė, kuria remiasi BBC. Rusija išbandė sparnuotąją raketą, pažeisdama Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį, pasirašytą 1987 metais per šaltąjį karą, pažymėjo JAV.


  8. Kare Izraeliui praverčia ir civilių parama (42)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-27 09:50 / Paulius Gritėnas

Izraelis tęsia operaciją „Apsauginė riba“ Gazos Ruože. Tad žūva žmonės – kariai, palestiniečių teroristai, civiliai abiejose pusėse. Užtat mažiau pasaulyje pastebima kita – žydų savanorių – pusė. Taip, šiame kare, kaip ir kituose, neišvengiamai liejasi kraujas. Bet, nepaisant pasaulyje aidinčių raginimų sustabdyti karinius veiksmus, pačiame konflikto židinyje pirmiausia rūpinamasi savaisiais. Šeštadienį pranešta, kad per neramumus Gazos Ruože palestiniečių aukų skaičius pasiekė tūkstantį.


  9. Reperis MC Mesijus „Galapaguose“ prisimins vaikystę

Muzika / 2014-07-25 15:48 / lrytas.lt

Jau rugpjūčio 1-2 dienomis Zarasuose, ežero saloje, įvyks festivalis „Galapagai 2014“. Jo dalyviai galės išsitaškyti rokenrolo siautulyje ir pagerbti savo muzikos dievukus visose keturiose scenose. Taip pat – pasipildyti karmos taškų sąskaitas dalyvaujant socialinėse iniciatyvose, gaudyti orą stebint BMX/MTB dviračių šou ir maloniai pasišildyti sąnarius paežerės saulėkaitoje.


  10. Žmogaus teisių gynėjai: Kijevas gali padaryti karo nusikaltimą (40)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-25 09:29 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ ketvirtadienį paragino Kijevą liautis naudoti nevaldomas raketas „Grad“, kurios, kaip nurodoma, per keturias neseniai surengtas atakas užmušė bent 16 civilių, perspėdama, kad tokių ginklų naudojimas prieš gyvenamąsias vietoves gali prilygti karo nusikaltimui.


  11. Izraelio pilietė A. Zundelovičiūtė: „Čia baisu, bet turiu likti“ (67)

Rytai-Vakarai / 2014-07-24 23:12 / Daiva Kaikarytė

Sustoję darbai, sirenų pertraukiamas miegas ir nežinia ne tik dėl rytojaus, bet apskritai - kitų penkių savo gyvenimo minučių. Taip šiuo metu Izraelyje gyvena 31 metų architektė Anna Zundelovičiūtė. Ji - menininko Dovydo Zundelovičiaus duktė, gimusi Lietuvoje ir devynerių kartu su šeima išvykusi į tėvynę. Šaknų su Vilniumi nenukirto – kai atėjo metas rinktis, kurioje šalyje studijuoti architektūrą, daug nesvarstydama pasirinko Lietuvos sostinę. Šiuo metu Anna gyvena Ramat Gano mieste.


  12. Separatistai pripažino turėję ginklų numušti „Boeing“ lėktuvui (255)

Įvykiai / 2014-07-24 11:27 / lrytas.lt

„Čia jie numušė lėktuvą? Negali būti.“ Taip stebisi separatistų kontroliuojamos Rytų Ukrainos gyventojai dėl teiginių, kad dėl keleivinio „Malaysia Airlines“ orlaivio numušimo kalti sukilėliai. Tačiau, atrodo, kad tai tiesa. Trečiadienį vakare patys teroristų vadovai pagaliau pripažino, kad jie turėjo ginklų, kurie gali susprogdinti taip aukštai skraidančius lėktuvus.


  13. Kas numušė du Ukrainos naikintuvus - teroristai ar Rusija? (271)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-23 17:26 / lrytas.lt

Sukilėliai skelbia numušė Ukrainos karinių pajėgų lėktuvą, taip pat yra nepatvirtintos informacijos apie dar vieno lėktuvo stiprų apgadinimą. Apie tai trečiadienį po pietų paskelbė „Donecko liaudies respublikos“ gynybos vadovu vadinamas Igoris Strelkovas.


  14. Rusija sudarė sąlygas, kad Malaizijos lėktuvas būtų numuštas (301)

Įvykiai / 2014-07-23 15:13 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Jungtinės Amerikos Valstijos neturi įrodymų, kad Rusija būtų tiesiogiai susijusi su Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimu virš Rytų Ukrainos. Orlaivį SA-11 tipo raketa greičiausiai numušė Kremliui ištikimi teroristai. Tai Vašingtone sakė aukšti žvalgybos pareigūnai. Tačiau Rusija esą, apginkluodama sukilėlius, sudarė sąlygas lėktuvui numušti. Tai praneša agentūra AP.


  15. Neramumai Gazos Ruože gali sugadinti ir lietuvių atostogų planus (3)

Pasaulis / 2014-07-23 14:05 / AP

Besitęsiantys neramumai Gazos Ruože gali sugadinti ir kai kurių lietuvių atostogų planus. Iki šios dienos vidurnakčio ir iš Vilniaus skraidanti kompanija „Wizzair“ atšaukė skrydžius į Ben Guriono oro uostą Tel Avive. Toks sprendimas priimtas po to, kai dėl netoli oro uosto nukritusios Hamas raketos skrydžius į Tel Avivą sustabdė Jungtinių Valstijų oro kompanijos.


  16. Schemos paaiškina, kaip buvo numuštas lėktuvas Rytų Ukrainoje (724)

Įvykiai / 2014-07-22 19:40 / lrytas.lt

Didžiausi pasaulio žiniasklaidos leidiniai, remdamiesi žvalgybininkų ir ekspertų informacija, ėmė skelbti profesionalias schemas, parodančias, kaip prorusiški sukilėliai Rytų Ukrainoje numušė „Malaysia Airlines“ keleivinį lėktuvą su 298 žmonėmis. Išnagrinėję orlaivio nuolaužų nuotraukas, specialistai taip pat beveik neabejoja, kad lėktuvas buvo numuštas raketos, paleistos iš priešlėktuvinės gynybos komplekso „Buk“.


  17. Rusijos propagandos mašina spjaudo išmanias pasakas (561)

Įvykiai / 2014-07-22 18:18 / lrytas.lt

Kol skaitote pranešimus apie „Malaysia Airlines“ oro linijų lėktuvo katastrofą, Rusijos propagandos mašina kuria savo versijas apie tai, kas numušė orlaivį ir pražudė beveik 300 žmonių. Tai, ką apie sudužusį lėktuvą pasakoja rusų žurnalistai, visiškai skiriasi nuo viso likusio pasaulio turimų žinių. Informacija, kurią skleidžia oficiali, valstybinė Rusijos žiniasklaida, skamba daugiau nei neįtikėtinai, o nelaimės priežasčių čia galima atrasti pačių įvairiausių, pasakojama naujienų portale „New Republic“. Pavyzdžiui, teigiama, kad „Malaysia Airlines“ oro linijų lėktuvas, kildamas iš Amsterdamo, jau buvo pilnas lavonų.


  18. Kremliaus banditų mirties nuosprendis patiems sau (227)

Komentarai / 2014-07-22 08:16 / Andrius Užkalnis

Taip jau išėjo: Malaizijos lėktuvas tikriausiai sunaikintas netyčia. Na, lėktuvą pašauti norėjo, bet ne šį. Iš kur žinau, kad norėjo?


  19. „Hamas“ susirūpinę ne aukomis, o naikinamais jų tuneliais (24)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-22 07:00 / lrytas.lt

Izraeliui puolant Gazos Ruožą civilių aukų neišvengiama. Tačiau pagalbos prašantys „Hamas“ ekstremistai, regis, kur kas labiau susirūpinę dėl to, kad žydų valstybės pajėgos naikina jų išsikastus tunelius. Pirmadienį, penktąją Izraelio pajėgų antžeminės operacijos Gazos Ruože dieną, žuvusių palestiniečių skaičius padidėjo iki 501, o krauju pasruvęs savaitgalis pribloškė ir JAV valstybės sekretorių Johną Kerry.


  20. Rusijos valdžios olimpe - vis daugiau panikos ženklų (21)

Komentarai / 2014-07-21 17:27 / Tomas Nicholsas 

Įkalčių dėl Rusijos vaidmens Malaizijos lėktuvo katastrofoje sparčiai daugėja. Pasirodo, ne tik raketinė sistema „Buk“, kuria buvo numuštas MH17 reisu skridęs lėktuvas, buvo atgabenta iš Rusijos, bet ir šios raketos paleidimas buvo prižiūrimas, užsakytas arba net įvykdytas Rusijos specialistų.