Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1344, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. ES užsienio reikalų ministrai tarsis dėl naujų sankcijų Rusijai (14)

Įvykiai / 2015-01-29 08:31 / ELTA, BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Paaštrėjus Ukrainos konfliktui, Europos Sąjunga (ES) nori išplėsti sankcijas Rusijai. Ketvirtadienį Briuselyje vyksiančiame Bendrijos užsienio reikalų susitikime greičiausiai bus nuspręsta dar grupei asmenų paskelbti kelionių draudimą ir įšaldyti jų turtą ES šalyse.


  2. L. Linkevičius siūlo separatistus Ukrainoje vadinti teroristais (142)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-28 09:16 / BNS ir lrytas.lt inf.

Linas Linkevičius teigia, kad apšaudymas Mariupolyje turi būti vertinamas kaip teroristinis aktas. „Tai yra traktuotina kaip teroristinis aktas, nes buvo šaudyta konkrečiai į civilius taikinius. Nežinau, kaip tai dar vadinti? Kiek dar turėtų žūti žmonių, kad būtų aišku, kad ta raudona linija jau kirsta?“ – retoriškai klausė Lietuvos diplomatijos vadovas.


  3. Separatistai perėjo į Ukrainos puolimą: ko tikisi pasiekti? (416)

Rytai-Vakarai / 2015-01-27 21:40 / Jorūnė Kazlauskaitė

Konfliktas Ukrainoje įgauna naują pagreitį. Ukrainiečiai prarado Donecko oro uostą, pačiame Donecke, o vėliau ir Mariupolyje po artilerijos apšaudymų liejosi ir civilių kraujas. Be to, separatistai, regis, atnaujino puolimą, spjaudami į bet kokius paliaubų susitarimus. Ukrainos rytuose jau paskelbta nepaprastoji padėtis ir, kol pasaulio dėmesys nukrypęs į „Islamo valstybę“, Graikiją ar kitur, virš Ukrainos, regis, tvenkiasi atsinaujinusio karo debesys. Ką ukrainiečiams numatė separatistai bei juos už virvių tampantis Kremlius?


  4. Kaune prisimintos teroristų surengtos Mariupolio žudynės (9)

Aktualijos / 2015-01-27 13:35 / Vygandas Trainys

Kauno Vytauto Didžiojo Karo muziejaus sodelyje antradienį nušvito šimtai žvakučių. Susirinkusieji pagerbė Ukrainos mieste Mariupolyje žuvusius taikius gyventojus. Praėjusį šeštadienį nuo Rusijos remiamų teroristų atakų krito 30 žmonių, sužeista dar apie 100 išpuolio aukų. Paramos ukrainiečiams akciją surengė Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus atstovai, šio miesto konservatoriai, socialiniame tinkle „facebook“ susibūrusios grupės „Lietuvos solidarumo su Ukraina pilietinė misija“ nariai, kitos organizacijos, atvyko ir Kauno savivaldybės vadovai. Iš viso susirinko per 100 žmonių.


  5. JT: Raketų atakos Mariupolyje taikinys buvo civiliai gyventojai (5)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-27 09:29 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Raketų ataka, per kurią Ukrainos pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje praeitą savaitgalį žuvo 30 žmonių, buvo sąmoningai nutaikyta į civilius, o jos vykdytojai privalo būti patraukti atsakomybėn, pirmadienį pareiškė Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus pavaduotojas.


  6. Lietuvos prašymu šaukiamas Saugumo Tarybos posėdis dėl Ukrainos (23)

Įvykiai / 2015-01-25 21:49 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos prašymu pirmadienį šaukiamas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis situacijai Ukrainoje aptarti. „JT Saugumo Taryba susitinka rytoj dėl Ukrainos Lietuvos prašymu“, – socialiniame tinkle „Twitter“ sekmadienio vakarą parašė Lietuvos ambasadorė Raimonda Murmokaitė.


  7. ESBO stebėtojai jau nustatė, kas raketomis apšaudė Mariupolį (1238)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-25 17:42 / BNS ir lrytas.lt inf.

Speciali Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėsenos misija tiria Mariuplio apšaudymo aplinkybes Ukrainos Donecko srityje. Pateiktos pirmosios švados. Nustatyta, kad „Grad“ raketos atskriejo iš Šiaurė ir Šiaurės Rytų pusės, kur yra įrengtos separatistų pozicijos, skelbia ESBO.


  8. Po atakos Mariupolyje Rusija šaiposi, JAV žada naujas sankcijas (23)

Pasaulis / 2015-01-25 17:24 / „Lietuvos ryto“ televizija

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos paskelbtos išvados išsklaidė abejones, kas šeštadienį Mariupolyje surengė ataką, per kurią žuvo 30 žmonių. Nustatytas, kad raketos paleisto iš separatistų kontroliuojamos teritorijos. Tuo metu Rusija blokavo siūlymą Jungtinėse Tautose pasmerkti ataką.


  9. Priežastis, kodėl Ukrainoje per apšaudymus žūsta civiliai (594)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-21 12:00 / Vaidas Saldžiūnas

Artilerijos sviedinio ištaškyta viešojo transporto stotelė. Joje – sustingę ir kruvini pieno nusipirkti ėjusių senolių kūnai. Netoliese liepsnoja namas, kur pataikė viena iš keliolikos „Grad“ raketų. Gatvėje – drebantys, šoko ištikti ar sužeisti žmonės, šaukiantys „žudikai, prakeikti fašistai!“ Tokius vaizdus noriai, kone su liguistu pasimėgavimu rodo Rusijos propagandiniai kanalai. Rusų žurnalistai laksto po Donecko ar kitų Rytų Ukrainos miestų gatves, ieškodami vis naujų įrodymų, kaip „fašistiniai banderovcų baudėjai“ nuskriaudė taikius Rytų Ukrainos gyventojus.


  10. Ukrainoje vėl griaudi artilerija: gyventojai neturi kur slėptis (516)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-20 20:12 / „Interfax“, ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai perspėjo dėl blogėjančios saugumo padėties Rytų Ukrainoje po to, kai kovos Donecko ir Luhansko regionuose suintensyvėjo.


  11. Viešpats didis, bet ligotam islamui recepto neišrašys (43)

Komentarai / 2015-01-19 07:16 / Liudas Dapkus

2001 m. rugsėjo 11-oji, JAV. 2004 m. kovo 11-oji Madridas. 2005 m. liepos 7-oji, Londonas. 2015 m. sausis Paryžiuje. Tai tik keli radikalaus islamo karių išpuoliai iš XXI a. pradžios istorijos. Kai kas sako - tai tik pradžia.


  12. Parodė, kaip sudužo raketa, kurią norėjo nutupdyti (3)

Visata / 2015-01-18 11:26 / lrytas.lt

Pirmasis kompanijos „SpaceX“ bandymas nutupdyti iš kosmoso grįžusią raketą „Falcon 9“ baigėsi nesėkme, tačiau kas iš tiesų įvyko sausio 10-ąją paaiškėjo tik dabar, bendrovės vadovui Elonui Muskui paviešinus incidento nuotraukas.


  13. Vaizdo įraše – „SpaceX“ raketos nešėjos sudužimas (5)

IT ir mokslas / 2015-01-17 12:55 / AP

JAV bendrovė „SpaceX“ prieš savaitę paleido raketą „Falcon 9“, turinčią nuskraidinti krovininę kapsulę „Dragon“ į Tarptautinę kosminę stotį. Per šią misiją taip pat buvo numatyta pirmą kartą pasaulyje susigrąžinti pirmąją nešėjos pakopą, tačiau šis bandymas nebuvo sėkmingas. Po starto ji kietai krito ant platformos Atlanto vandenyne ir sudužo. Incidento įrašas buvo paviešintas tik penktadienį, praėjus beveik savaitei nuo įvykio.  


  14. Rusijos vaikams propagandą grūdo net kalėdiniuose spektakliuose

Įvykiai / 2015-01-13 11:44 / lrytas.lt

Kalėdiniai pasirodymai Rusijoje dažniausiai rengiami pasakų motyvais, su veikėjais iš pasakų pasaulio. Šiais metais Rusijos vaikai buvo supažindinami su naujomis temomis: sankcijos Rusijai, Rusijos branduolinis arsenalas ir Jungtinių Valstijų „kvaili politiniai sprendimai“, skelbia „The Moscow Times“. Dėl prastų politinių santykių tarp Rusijos ir JAV per Ukrainoje vykusią krizę, Lipecko miesto (maždaug 400 km į pietus nuo Maskvos) koncertų salėje Rusijos vaikams buvo surengtas stipriai politizuotas pasirodymas.


  15. Kremliui nepatiks tyrėjų išvada: orlaivį Ukrainoje numušė rusai (6)

Įvykiai / 2015-01-12 17:24 / lrytas.lt

Rusija ne sykį bandė įrodyti, kad pernai liepos 17-ąją virš Ukrainos „Malaysia Airlines“ keleivinį lėktuvą su 298 žmonėmis numušė patys ukrainiečiai. Tačiau tokią versiją aktyviai brukę rusai paragavo šalto dušo – tarptautinė komisija pateikė išsamią ataskaitą, kurios išvada negailestinga: orlaivį numušė Rusijos kariškių paleista raketa, skelbia „Spiegel“.


  16. Lietuva laukia atpigsiančių skrydžių į kosmosą

Rinkos pulsas / 2015-01-10 18:19 / lrytas.lt

Šeštadienį pirmą kartą į kosmosą pakilo grįžtančioji amerikiečių bendrovės „SpaceX“ raketa-nešėja. Šis įvykis, KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) dekano Andriaus Vilkausko teigimu, atverčia naują puslapį kosmoso versle, nes turėtų reikšmingai atpigti skrydžiai į Žemės orbitą ir Tarptautinę kosminę stotį (TKS).


  17. Vaizduoti visų religijų pranašų užpakalius – irgi žodžio laisvė

Komentarai / 2015-01-10 14:11 / Bronius Matelis

Kartą važiavau Tadžikistane su alpinistais automobiliu, kurį vairavo gal 25 metų jaunuolis. Sėdėjau greta jo ir todėl privalėjau iškęsti jo nuolatinį bambėjimą apie tai, kad po metų pasaulyje bus tiek ir tiek musulmonų, o po dešimties dvigubai daugiau, o jau tada pasaulį valdys musulmonai.


  18. Dėl gedimo paskutinę minutę atidėtas „SpaceX“ raketos startas

Visata / 2015-01-06 14:18 / BNS ir lrytas.lt inf.

JAV bendrovės „SpaceX“ raketos „Falcon 9“ startas iš kosminio centro Floridoje buvo atšauktas antradienį paskutinę minutę dėl neįvardyto techninio gedimo.


  19. „UVB-76“ mįslė: kam rusai jau 40 metų siunčia šifruotas žinutes?

Techno / 2015-01-05 14:57 / Technologijos.lt

Kelis mėnesius trukęs radijo triukšmas staiga nutyla ir tada trumpųjų bangų eteryje bejausmiu vyro balsu rusų kalba ištariama: „UVB-76“. Po to perskaitoma serija koduotų žodžių ir skaičių. Tada pranešimas nutrūksta ir eteryje keletui mėnesių vėl įsigali radijo triukšmas, veriamas šaižaus sekundę trunkančio signalo. Ši mįslė paslaptingos radijo stoties klausytojus masina jau 40 metų. Ką šitaip mėginama pranešti? Kas transliuoja šį koduotą pranešimą ir kam?


  20. Kas laukia pasaulio 2015-aisiais?

Rytai-Vakarai / 2015-01-02 07:30 / lrytas.lt

Krizių metai – taip, anot Carnegie fondo už tarptautinę taiką ekspertų, įsimins 2014-ieji. Tačiau kas pasaulio laukia šiemet? Ko galima tikėtis ir kas nustebins? Su kokiais iššūkiais susidurs pasaulis ir kaip toliau vystysis dabartiniai konfliktai? Į visus šiuos klausimus mėgina atsakyti įtakingos organizacijos politikos analitikai. Ar pasaulyje ir 2015 metais tęsis dabartiniai neramumai?


Populiariausi per 24 val.