Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1208, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Separatistai pripažino turėję ginklų numušti „Boeing“ lėktuvui (251)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-24 11:27 / lrytas.lt

„Čia jie numušė lėktuvą? Negali būti.“ Taip stebisi separatistų kontroliuojamos Rytų Ukrainos gyventojai dėl teiginių, kad dėl keleivinio „Malaysia Airlines“ orlaivio numušimo kalti sukilėliai. Tačiau, atrodo, kad tai tiesa. Trečiadienį vakare patys teroristų vadovai pagaliau pripažino, kad jie turėjo ginklų, kurie gali susprogdinti taip aukštai skraidančius lėktuvus.


  2. Kas numušė du Ukrainos naikintuvus - teroristai ar Rusija? (271)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-23 17:26 / lrytas.lt

Sukilėliai skelbia numušė Ukrainos karinių pajėgų lėktuvą, taip pat yra nepatvirtintos informacijos apie dar vieno lėktuvo stiprų apgadinimą. Apie tai trečiadienį po pietų paskelbė „Donecko liaudies respublikos“ gynybos vadovu vadinamas Igoris Strelkovas.


  3. Rusija sudarė sąlygas, kad Malaizijos lėktuvas būtų numuštas (299)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-23 15:13 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Jungtinės Amerikos Valstijos neturi įrodymų, kad Rusija būtų tiesiogiai susijusi su Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimu virš Rytų Ukrainos. Orlaivį SA-11 tipo raketa greičiausiai numušė Kremliui ištikimi teroristai. Tai Vašingtone sakė aukšti žvalgybos pareigūnai. Tačiau Rusija esą, apginkluodama sukilėlius, sudarė sąlygas lėktuvui numušti. Tai praneša agentūra AP.


  4. Neramumai Gazos Ruože gali sugadinti ir lietuvių atostogų planus (3)

Pasaulis / 2014-07-23 14:05 / AP

Besitęsiantys neramumai Gazos Ruože gali sugadinti ir kai kurių lietuvių atostogų planus. Iki šios dienos vidurnakčio ir iš Vilniaus skraidanti kompanija „Wizzair“ atšaukė skrydžius į Ben Guriono oro uostą Tel Avive. Toks sprendimas priimtas po to, kai dėl netoli oro uosto nukritusios Hamas raketos skrydžius į Tel Avivą sustabdė Jungtinių Valstijų oro kompanijos.


  5. Schemos paaiškina, kaip buvo numuštas lėktuvas Rytų Ukrainoje (724)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-22 19:40 / lrytas.lt

Didžiausi pasaulio žiniasklaidos leidiniai, remdamiesi žvalgybininkų ir ekspertų informacija, ėmė skelbti profesionalias schemas, parodančias, kaip prorusiški sukilėliai Rytų Ukrainoje numušė „Malaysia Airlines“ keleivinį lėktuvą su 298 žmonėmis. Išnagrinėję orlaivio nuolaužų nuotraukas, specialistai taip pat beveik neabejoja, kad lėktuvas buvo numuštas raketos, paleistos iš priešlėktuvinės gynybos komplekso „Buk“.


  6. Rusijos propagandos mašina spjaudo išmanias pasakas (561)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-22 18:18 / lrytas.lt

Kol skaitote pranešimus apie „Malaysia Airlines“ oro linijų lėktuvo katastrofą, Rusijos propagandos mašina kuria savo versijas apie tai, kas numušė orlaivį ir pražudė beveik 300 žmonių. Tai, ką apie sudužusį lėktuvą pasakoja rusų žurnalistai, visiškai skiriasi nuo viso likusio pasaulio turimų žinių. Informacija, kurią skleidžia oficiali, valstybinė Rusijos žiniasklaida, skamba daugiau nei neįtikėtinai, o nelaimės priežasčių čia galima atrasti pačių įvairiausių, pasakojama naujienų portale „New Republic“. Pavyzdžiui, teigiama, kad „Malaysia Airlines“ oro linijų lėktuvas, kildamas iš Amsterdamo, jau buvo pilnas lavonų.


  7. Kremliaus banditų mirties nuosprendis patiems sau (224)

Komentarai / 2014-07-22 08:16 / Andrius Užkalnis

Taip jau išėjo: Malaizijos lėktuvas tikriausiai sunaikintas netyčia. Na, lėktuvą pašauti norėjo, bet ne šį. Iš kur žinau, kad norėjo?


  8. „Hamas“ susirūpinę ne aukomis, o naikinamais jų tuneliais (24)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-22 07:00 / lrytas.lt

Izraeliui puolant Gazos Ruožą civilių aukų neišvengiama. Tačiau pagalbos prašantys „Hamas“ ekstremistai, regis, kur kas labiau susirūpinę dėl to, kad žydų valstybės pajėgos naikina jų išsikastus tunelius. Pirmadienį, penktąją Izraelio pajėgų antžeminės operacijos Gazos Ruože dieną, žuvusių palestiniečių skaičius padidėjo iki 501, o krauju pasruvęs savaitgalis pribloškė ir JAV valstybės sekretorių Johną Kerry.


  9. Rusijos valdžios olimpe - vis daugiau panikos ženklų (21)

Komentarai / 2014-07-21 17:27 / Tomas Nicholsas 

Įkalčių dėl Rusijos vaidmens Malaizijos lėktuvo katastrofoje sparčiai daugėja. Pasirodo, ne tik raketinė sistema „Buk“, kuria buvo numuštas MH17 reisu skridęs lėktuvas, buvo atgabenta iš Rusijos, bet ir šios raketos paleidimas buvo prižiūrimas, užsakytas arba net įvykdytas Rusijos specialistų.


  10. Nyderlandų premjeras tiki V. Putino pažadais, Rusijos nespaus (256)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-21 13:11 / ELTA, BNS, AFP, ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo Nyderlandų premjerui Markui Rutte, kad padės atgauti iš Ukrainos rytuose veikiančių sukilėlių ten sudužusio Malaizijos keleivinio lėktuvo aukų palaikus ir lainerio juodąsias dėžės. V.Putinas, kuris neabejotinai daro įtaką prorusiškiems sukilėliams, šį pažadą davė trečiąkart kalbėdamas telefonu su M.Rutte nuo ketvirtadienį įvykusios katastrofos, nurodė Olandijos vyriausybės spaudos tarnyba RVD, didėjant tarptautiniam pasipiktinimui dėl sulaikytų palaikų.


  11. Katastrofos aukų kūnus teroristai sukrovė į vagonus-šaldytuvus (1212)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-21 09:02 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) duomenimis, žuvusiųjų palaikai iš Malaizijos keleivinio lėktuvo sudužimo vietos išgabenti į Rytų Ukrainos Torezo miestą. Vėlų sekmadienio vakarą katastrofos vietoje rastų aukų skaičius pasiekė 251. Pranešama, kad separatistai grąžino ir kūnus, kuriuos buvo pagrobę. Šio jų poelgio priežastys lieka neaiškios. Srities gubernatoriaus duomenimis, traukinyje Toreze iš viso yra 219 kūnų ir 8 kūnų fragmentai.


  12. Iš Vilniaus - į Izraelio ir Gazos Ruožo pasienį (36)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-20 17:28 / Nerijus Povilaitis

Izraelio kariuomenei ir ekstremistinei palestiniečių organizacijai „Hamas“ paskelbus trumpas paliaubas, karo draskomame pasienyje lankėsi Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. Ji pripažįsta – Izraelyje sklando nuojauta, kad netrukus kariuomenei bus nurodyta pradėti sausumos operaciją ir šturmuoti „Hamas“ tvirtovė Gazoje.


  13. Ukraina meta naujus kaltinimus Rusijai (780)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-20 17:18 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos rytuose prorusiški separatistai galiausiai leido Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojams aplankyti dalį teritorijos, kurioje sudužo Malaizijos lėktuvas, pranešė naujienų agentūrai „Reuters“ vienas liudininkų. Pasak jo, stebėtojams leista eiti į nuolaužomis pabertą plotą, kuriame buvo ir vienas lėktuvo variklių.


  14. JAV spauda skelbia, kad Malaizijos lėktuvas numuštas rusų raketa (36)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-20 14:10 / lrytas.lt

Jungtinės Valstijos sako esančios įsitikinusios, kad Maskva aprūpino Ukrainos sukilėlius zenitinių raketų kompleksais, kurie buvo panaudoti numušant oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 keleivinį lėktuvą, tačiau po šio incidento tos sistemos buvo pervežtos atgal į Rusiją, šeštadienio vakarą paskelbė JAV laikraščiai.


  15. Penki rusiški ginklai, į kuriuos NATO derėtų atkreipti dėmesį (276)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-19 09:50 / Robertas Farley („The National Interest“)

Po Šaltojo karo (o ir per paskutinį jo dešimtmetį) sukurta karinė technika nebuvo išbandyta intensyviuose mūšiuose su lygiaverčiu ir išradingu priešu. Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacija (ir jos galingiausi nariai konfliktuose, nedalyvaujant visam aljansui) nugali priešus, turinčius pasenusius priešlėktuvinės gynybos įrenginius, menkas puolamąsias galimybes, be savo karinių oro pajėgų.


  16. Stebėtojai pasiekė lėktuvo avarijos vietą, laukiama FTB tyrėjų (79)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-18 21:26 / AFP, „Reuters“, „Interfax“, ITAR, TASS, ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Vakarų civilizacija ir Rusija priartėjo prie tokio konflikto, kokio nebuvo nuo Šaltojo karo laikų. Amerikos prezidentas Barackas Obama įvardino Maskvą kaip teroristų kalvę, o žurnalistai lygina „Malaizijos avialinijų“ lėktuvo numušimą su Pirmojo pasaulinio karo pradžia. Įtakingiausi pasaulio politikai ir diplomatai sprendžia, kaip sulaikyti ginkluoto konflikto debesis virš Europos.


  17. JT Saugumo Taryba vėliau penktadienį svarstys padėtį Gazoje (9)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-18 20:29 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba penktadienį rinksis į skubiai šaukiamą posėdį dėl padėties Gazoje – taip daroma, Izraeliui pradėjus sausumos kariuomenės operacijas Gazos Ruože. Apie tai pranešė diplomatai. Jordanijos ir Turkijos prašymu šaukiamas posėdis turi prasidėti 15 val. vietos (22 val. Lietuvos) laiku.


  18. Užfiksuota, kaip separatistai gabena sistemą „Buk“ (608)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-18 19:12 / CNN, BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Malaizijos oro laineris buvo numuštas virš Ukrainos teritorijos raketa „žemė-oras“, tačiau neaišku, kas paleido tą ginklą, pranešė JAV pareigūnai. Žvalgybos analitikai tikrina duomenis, siekdami nustatyti, ar ta raketa buvo paleista Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų, Rusijos pajėgų kitapus sienos, ar Ukrainos vyriausybinių pajėgų, naujienų agentūrai AFP sakė du JAV pareigūnai, pageidavę neviešinti jų vardų.


  19. Palydovas „LituanicaSAT-1“ dar šį mėnesį sudegs atmosferoje (6)

Visata / 2014-07-18 17:13 / BNS

Kauno technologijos universiteto palydovas sudegė atmosferoje dar gegužę, nenumaldomai artėja ir Vilniaus universiteto palydovo „LituanicaSAT-1“ misijos pabaiga. Jis turėtų sudegti atmosferoje po savaitės – liepos 24–28 dienomis, pranešė universitetas.


  20. Įsakymo šturmuoti „Hamas“ tvirtovę laukiama ir Kaune (115)

Aktualijos / 2014-07-18 16:59 / Nerijus Povilaitis

Kaune su šeima gyvenantis buvęs Izraelio kariuomenės elitinių pajėgų kuopos vadas Andrejus Zolotinas bet kuriuo momentu gali sulaukti šaukimo skubiai vykti į karinę tarnybą. Daugybėje kovinių operacijų dalyvavęs rezervo karininkas pripažino – palestiniečių vaikai iki šiol mano, kad Izraelio kariai, tai žydams tarnaujantys velniai. Norint išspręsti konfliktą būtina keisti šių žmonių mąstymą, o rezultato galima tikėtis tik po kelių dešimtmečių.