Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1359, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kosmose – pirmieji palydovai, turintys tik joninius variklius

Visata / 2015-03-02 12:10 / BNS ir lrytas.lt inf.

JAV bendrovės „SpaceX“ raketa, sekmadienį startavusi iš Kanaveralo kyšulio oro pajėgų stoties Floridoje, iškėlė į orbitą pirmuosius pasaulyje palydovus, kurių trajektorija bus koreguojama tik joniniais varikliais.


  2. Šiaurės Korėja paleido dvi raketas

Konfliktai ir saugumas / 2015-03-02 08:56 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Šiaurės Korėja pirmadienį paleido dvi balistines raketas, kurios nukrito jūroje. Raketos paleistos, kai JAV ir Pietų Korėjos pajėgos pradėjo bendras karines pratybas, kurias Pchenjanas pasmerkė kaip kurstančias beatodairišką konfrontaciją ir pažadėjo negailestingą atsaką.


  3. Šaltiniai Rusijoje įvardijo tikslią didžiojo konflikto datą (392)

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-27 14:32 / lrytas.lt

Kokią grėsmę Rusijai kelia įvykiai Ukrainoje, kaip atrodo rusiškas tinklas „Skynet“ ir kiek Rusijos armijoje „mandagių žmonių“? Nepriklausomas šios šalies karinis ekspertas ir laikraščio „Novaja gazeta“ apžvalgininkas Pavelas Felgenhaueris atvirai prabilo apie tai, su kokiomis problemomis ir sunkumais susiduria Rusijos ginkluotosios pajėgos, kodėl didžiausia grėsmė šaliai kyla iš Vidurinės Azijos ir kodėl Rusijos politikai reguliariai grasina sunaikinti JAV. Pokalbį skelbia žurnalas „The Village“.


  4. Britai palygino savo karines pajėgas su Rusijos ir pasibaisėjo (653)

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-26 18:01 / lrytas.lt

Iki šiol mažai apie Rusijos grėsmę kalbėję britai pastaruoju metu sukruto. Rusų bombonešiai skraido provokuojančiai arti Jungtinės Karalystės oro erdvės, šalyje suaktyvėjo Kremliaus agentų veikla, o premjeras Davidas Cameronas dabar skelbia grėsmingus perspėjimus apie Rusijos agresiją. Britams nerimą ėmė netgi Kaliningrade seniai užfiksuotos raketos „Iskander“, kurių kai kurie modeliai esą gali nešti sprogstamąjį užtaisą net iki Londono. Ką visa tai reiškia?


  5. Gaidžiu giedodamas erelio skrydžiui niekada nepakilsi (62)

Komentarai / 2015-02-25 11:12 / Bronius Matelis

Galime nenorėti viso to matyti, galime apie tai garsiai nekalbėti, o kalbančius vadinti isterikais ir gaidžiais, tačiau realybė yra tokia: Minskas-2 taikos sutarties pasirašymu buvo duotas startas tris dienas žudyti ir grobti svetimas teritorijas, o apie kraujo praliejimo sustabdymą nėra net ką kalbėti.


  6. Aviacijos ekspertas norėtų ištirti Dariaus ir Girėno katastrofą (4)

TV antena / 2015-02-17 09:58 / lrytas.lt

Aviacijos ekspertas Garthas Barnardas nusprendė imtis iš pirmo žvilgsnio neįmanomos misijos: tyrinėti aviakatastrofas, įvykusias Antrojo pasaulinio karo metu. Tačiau jo užsidegimas ir jo sunkus darbas jau atsiperka, jo tyrimų pagrindu sukurtą dokumentinį serialą „Antrojo pasaulinio karo aviakatastrofų sekliai“ pradeda rodyti kanalas „Viasat History“.


  7. Narvo gyventojų laisvės kronikos (35)

Komentarai / 2015-02-16 07:39 / Liudas Dapkus

Viename ištuštėjusiame Lietuvos kaime močiutė parsivežė į ūkį pulkelį paūgėjusių viščiukų. Buvo laikomi kažkokioje didelėje fermoje, kaip ji pati sakė. Kai šeimininkė išleido tą plunksnuotą būrį šviesaus kiemo viduryje, paukščiai prisimerkė ir puolė į atgal į tvartą. Susispietė tamsiame kampe į būrį.


  8. Paliaubos Ukrainoje trapios, bet laiko yra ir futbolui (15)

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-15 09:17 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka davė nurodymą ginkluotosioms pajėgoms nuo sekmadienio vidurnakčio (ir Lietuvos laiku) nutraukti ugnį, laikantis ketvirtadienį Baltarusijos sostinėje sudaryto susitarimo dėl paliaubų. Atrodo, kad paliaubų iš tiesų laikomasi, nors sekmadienį nuo ankstyvo ryto pranešama apie pavienius šūvių ar artilerijos atakų garsus. Tūkstančiai Ukrainos karių, regis, toliau lieka apsupti Debalcevės katile, nors P.Porošenka tikino, kad kelias į miestą ukrainiečiams lieka atviras.


  9. JAV laidų vedėjas už melą apie Irako karą paliks eterį pusmečiui

Įvykiai / 2015-02-11 22:45 / lrytas.lt

Vienas populiariausių JAV televizijos NBC laidų vedėjų Brianas Williamsas po atsiprašymo dėl melagingos istorijos apie savo patirtį Irako kare šešiems mėnesiams nušalintas nuo pareigų. Laidos „Nightly News“ vedėjas prieš savaitę viešai atsiprašė už melagingą savo pasakojimą apie tai, kad 2003 metais jam rengiant reportažus iš Irako sraigtasparnis, kuriuo jis skrido, buvo apšaudytas Irako pajėgų.


  10. Daugkartinis europiečių erdvėlaivis sėkmingai sugrįžo į Žemę

Visata / 2015-02-11 17:20 / BNS ir lrytas.lt inf.

Europos kosmoso agentūra (ESA) trečiadienį pirmąkart paleido eksperimentinį erdvėlaivį iš savo kosmodromo Prancūzijos Gvianoje, tikintis, kad šis bandymas atvers kelią pirmosioms Europos daugkartinio naudojimo kosminio transporto sistemoms.


  11. Įraše - apšaudomas Kramatorskas ir siaubo kupinas moters balsas

Pasaulis / 2015-02-10 14:10 / youtube.com

Antradienį prorusiški separatistai reaguodami į Ukrainos pajėgų puolimą apšaudė į Vakarus nuo Debalcevės esanti Kramatorsko miestą. Skelbiama apie mažiausiai 3 žuvusius ir 15 sužeistų civilių. Atakos metu separatistai naudojosi salvinės ugnies sistema „Smerč“. Viename vaizdo įraše matyti, kaip raketos krenta ant Kramatorsko oro uosto, o vaizdą stebinti moteris susijaudinusiu balsu vos pajėgia susivaldyti.


  12. Atsakas į Ukrainos puolimą pietuose – raketų ataka Kramatorske

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-10 11:54 / lrytas.lt

Antradienio rytą iš Mariupolio pusės rytų kryptimi pajudėjo ukrainiečių pajėgos, kurių daugumą sudaro pulko „Azov“ vyrai. Puolimą pradėję ukrainiečiai be didesnių pastangų užėmė kelias aplinkines gyvenvietes, skelbia unian. net. Tuo metu raketomis buvo apšaudytas Kramatorsko miesto oro uostas. Kliuvo ir taikiems gyventojams – pranešama apie civilių aukas.


  13. Šiaurės Korėja vėl švaistosi ginklais – išbandė 5 naujas raketas

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-08 14:20 / BNS ir lrytas.lt inf.

Šiaurės Korėja sekmadienį į jūrą prie savo rytinių krantų paleido penkias trumpo nuotolio raketas – kitą dieną po to, kai Pchenjano pranešimas apie naujos raketos paleidimą padidino įtampą.


  14. Europos gynybos ministrai – prieš ginklų siuntimą Ukrainai

Konfliktai ir saugumas / 2015-02-06 09:30 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Europos gynybos ministrai ketvirtadienį pasisakė prieš ginklų tiekimą Ukrainos pajėgoms, o ši pozicija gali pakurstyti transatlantinius nesutarimus, jeigu Vašingtonas apsispręstų siųsti ginkluotę Kijevui.


  15. Šveicarų nebaugina karo isterija, bet jie ruošiasi blogiausiam

Rytai-Vakarai / 2015-02-03 23:34 / Vytas Rudavičius („Lietuvos rytas“)

Karas Ukrainoje ne vienam lietuviui turėjo įstrigti pirmiausia vaizdais: tokie pat sovietiniai daugiabučiai, tie patys kiemai. Ir ten krinta bombos, raketos, minos. Kur slėptis, jeigu taip kada nors nutiktų namuose? Atsakymą tikrai žino šveicarai. Ukrainiečiai prieš metus nebent košmariškuose sapnuose sapnavo, kad į jų namus ateis karas. Bet taip nutiko – gali žūti eidamas iš mokyklos, į darbą, parduotuvę ar tiesiog būdamas svetainėje. Juk slėptis dauguma bombarduojamos Rytų Ukrainos gyventojų neturi kur


  16. Rusijos atgrasymas: kuo JAV apginkluos Ukrainą?

Rytai-Vakarai / 2015-02-02 20:33 / lrytas.lt

Žinia, kad JAV svarsto už 3 mlrd. dolerių tiekti Ukrainai ginkluotės ir įrangos prieš kelerius mėnesius būtų nuskambėjusi, kaip beprotiška. Nuo tokios minties purtėsi net Rusiją suerzinti ir dar labiau išprovokuoti bijoję amerikiečiai. Bet dabar viskas keičiasi: nepaisant sankcijų Rusija ir toliau remia į atsargų puolimą prieš Ukrainą perėjusius separatistus. Tad JAV parengė planą.


  17. ES užsienio reikalų ministrai tarsis dėl naujų sankcijų Rusijai

Įvykiai / 2015-01-29 08:31 / ELTA, BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Paaštrėjus Ukrainos konfliktui, Europos Sąjunga (ES) nori išplėsti sankcijas Rusijai. Ketvirtadienį Briuselyje vyksiančiame Bendrijos užsienio reikalų susitikime greičiausiai bus nuspręsta dar grupei asmenų paskelbti kelionių draudimą ir įšaldyti jų turtą ES šalyse.


  18. L. Linkevičius siūlo separatistus Ukrainoje vadinti teroristais

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-28 09:16 / BNS ir lrytas.lt inf.

Linas Linkevičius teigia, kad apšaudymas Mariupolyje turi būti vertinamas kaip teroristinis aktas. „Tai yra traktuotina kaip teroristinis aktas, nes buvo šaudyta konkrečiai į civilius taikinius. Nežinau, kaip tai dar vadinti? Kiek dar turėtų žūti žmonių, kad būtų aišku, kad ta raudona linija jau kirsta?“ – retoriškai klausė Lietuvos diplomatijos vadovas.


  19. Kaune prisimintos teroristų surengtos Mariupolio žudynės

Aktualijos / 2015-01-27 13:35 / Vygandas Trainys

Kauno Vytauto Didžiojo Karo muziejaus sodelyje antradienį nušvito šimtai žvakučių. Susirinkusieji pagerbė Ukrainos mieste Mariupolyje žuvusius taikius gyventojus. Praėjusį šeštadienį nuo Rusijos remiamų teroristų atakų krito 30 žmonių, sužeista dar apie 100 išpuolio aukų. Paramos ukrainiečiams akciją surengė Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus atstovai, šio miesto konservatoriai, socialiniame tinkle „facebook“ susibūrusios grupės „Lietuvos solidarumo su Ukraina pilietinė misija“ nariai, kitos organizacijos, atvyko ir Kauno savivaldybės vadovai. Iš viso susirinko per 100 žmonių.


  20. JT: Raketų atakos Mariupolyje taikinys buvo civiliai gyventojai

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-27 09:29 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Raketų ataka, per kurią Ukrainos pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje praeitą savaitgalį žuvo 30 žmonių, buvo sąmoningai nutaikyta į civilius, o jos vykdytojai privalo būti patraukti atsakomybėn, pirmadienį pareiškė Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus pavaduotojas.


Populiariausi per 24 val.