Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1728, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Bus įdomu: paskelbtos naujos NASA misijos (2)

Visata / 2017-01-15 13:46 / Kastytis Zubovas / „Konstanta 42“

Kaip įprasta metų pradžioje, daug kas mėgsta apžvelgti įvykius, kurių verta laukti ir apie kuriuos bus nemažai kalbama. Space.com pristato įdomiausias artėjančias kosmoso misijas. Tai – „Cassini“ ir „Dawn“ misijų pabaiga, privačių kompanijų misijų į Mėnulį konkurso kulminacija, „SpaceX“ raketos „Falcon Heavy“ ir įgulos kapsulės „Crew Dragon“ bandymai, „Blue Origin“ ir „SpaceShipTwo“ skrydžiai, Kinijos kosminės stoties pirmasis papildymas atsargomis, keturios įgulos pamainos Tarptautinėje kosminėje stotyje ir naujasis egzoplanetų paieškos teleskopas TESS.


  2. Po nesėkmės rugsėjį – ilgai lauktas „SpaceX“ triumfas

Visata / 2017-01-15 11:30 / BNS ir lrytas.lt inf.

„SpaceX“ šeštadienį paleido ir sėkmingai nutupdė raketą „Falcon 9“, – tai buvo pirmas skrydis po rugsėjį įvykusio sprogimo brangaus ir sudėtingo paleidimo aikštelėje.


  3. Izraelio aviacija atakavo karinį aerodromą netoli Damasko (73)

Įvykiai / 2017-01-13 08:01 / AFP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Sirija penktadienį apkaltino Izraelį surengus raketų smūgį prie karinio oro uosto Damasko apylinkėse ir įspėjo Tel Avivą apie galimas neigiamas pasekmes už jau trečią pastaruoju metu įvykusį tokio pobūdžio incidentą, pranešė Sirijos vyriausybė.


  4. Audrius Butkevičius: „Gintis nepasiruošę“ (144)

Aktualijos / 2017-01-12 19:05 / Dalia Gudavičiūtė

„Man septyniasdešimt, šautuvą aš turiu. Praneškite kur ateiti, kai puls“,- tokią žinutę neseniai gavo buvęs Krašto apsaugos departamento vadovas Audrius Butkevičius, 1991-ųjų sausio 13-ąją vadovavęs Seimo gynybai. Tačiau nė vienas jo užkalbintas jaunuolis nežinojo, kur turi atvykti, jei bus paskelbta mobilizacija ar Lietuva bus puolama.


  5. Pentagonas įspėja: JAV nebūtinai numuštų Šiaurės Korėjos raketą (4)

Konfliktai ir saugumas / 2017-01-11 09:37 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

JAV kariškiai nebūtinai numuštų Šiaurės Korėjos tarpžemyninę balistinę raketą, jeigu Pchenjanas nuspręstų ją išbandyti, antradienį pareiškė gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.


  6. Pakistane atliktas pirmas bandomasis raketos paleidimas iš povandeninio laivo

Konfliktai ir saugumas / 2017-01-09 19:35 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Pakistane pirmadienį atliktas pirmas bandomasis raketos paleidimas iš povandeninio laivo; ši raketa gali nešti ir branduolinį užtaisą; tokiu būdu šalis turėtų patikimą antrojo smūgio galimybę, pranešė kariškiai.


  7. Diktatoriaus grasinimai Donaldui Trumpui įspūdžio nepadarė (1)

Konfliktai ir saugumas / 2017-01-05 12:00 / CNN, „The Guardian“, AP ir „Lietuvos rytas“ inf.

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas amerikiečius įtikinėja savo galia. Dabar jis pareiškė, kad Šiaurės Korėjos branduolinės raketos niekada nepasieks JAV teritorijos, nors Pchenjanas tuo grasino.


  8. Mįslė išspręsta: išsiaiškino, kodėl sprogo „SpaceX“ raketa (7)

Visata / 2017-01-03 14:53 / BNS

JAV aerokosminių technologijų bendrovė „SpaceX“ planuoja galbūt jau šią savaitę atnaujinti raketų paleidimus, nes nustatė priežastį, kodėl rugsėjį starto aikštelėje Floridoje sprogo jos raketa nešėja ir palydovas.


  9. Donaldas Trumpas: „Jokios Šiaurės Korėjos raketos negalės pasiekti JAV“

Įvykiai / 2017-01-03 09:15 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf,

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienio vakarą paskelbė naują „Twitter“ žinutę ir patikino, kad Šiaurės Korėja niekada nepasigamins branduolinių raketų, galinčių pasiekti Jungtinių Valstijų teritoriją.


  10. Šiaurės Korėja baigia kurti tarpžemyninę raketą

Įvykiai / 2017-01-01 10:35 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf,

Šiaurės Korėjoje pasiekta jau „galutinė stadija“, kuriant tarpžemyninę balistinę raketą, pareiškė sekmadienį šalies prezidentas Kim Jong-Unas, tvirtindamas, kad jo šalis 2016-aisiais žymiai sustiprino savo branduolines atgrasinimo priemones.


  11. Kauniečių šeimai Naujųjų naktis – ypatinga

Gurmanų klubas / 2016-12-31 22:15 / Iveta Skliutaitė, „TV antena“

Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovui baritonui Benjaminui Želviui (60 m.) su žmona choreografe Kristina (41 m.) Naujųjų metų naktis – ypatinga. Jie švenčia ir sūnaus Mato gimtadienį.


  12. Ekspertas patarė, kaip išsaugoti pirštus pasitinkant 2017-uosius

Laboratorija / 2016-12-31 21:18 / Naujienos.vu.lt

Naujųjų Metų sutikimą sunku įsivaizduoti be spalvingų žiemos dangų nudažančių fejerverkų fiestos. Tačiau fejerverkai gali tapti ne tik nepamainomu švenčių atributu, bet ir mokslinės veiklos sritimi. „Fejerverkai yra kaip gėlės – skonio reikalas, tačiau elgtis su jais reikėtų atsargiai“, – teigė Vilniaus universiteto (VU) Chemijos ir geomokslų fakulteto doktorantas Dominykas Juknelevičius, pirmasis ir vienintelis Lietuvoje pirotechnikos srities mokslininkas-tyrėjas, kurio doktorantūros kryptis – pirotechnikos mišinių kūrimas ir savybių tyrimai.


  13. Vladimiras Putinas ragina stiprinti Rusijos branduolinį potencialą

Konfliktai ir saugumas / 2016-12-22 13:08 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paragino ateinančiais metais sustiprinti šalies karinį branduolinį potencialą ir užtikrinti, kad jos raketos galėtų įveikti bet kokias raketinės gynybos sistemas, be to, gyrė armijos kampaniją Sirijoje. 


  14. Laisvės ištroškusius Rytų Alepo gyventojus įkalino režimo smūgiai

Rytai-Vakarai / 2016-12-15 13:01 / AP, BNS, BBC, ELTA, „The Guardian“ ir „Lietuvos rytas“ inf.

Ketverius metus trukęs mūšis dėl Alepo baigėsi. Paskutiniai Sirijos miestą kontroliavę sukilėliai sutiko sudėti ginklus ir pasitraukti. Tačiau pirmoji evakuacija kaip mat buvo atšaukta dėl naujų puolimų, o ketvirtadienį atnaujinus evakuaciją  nuogąstaujama, kad Rytų Alepe įstrigę sukilėliai ir civiliai gali įžengti į spąstus arba taip ir likti apsupti Sirijos režimo pajėgų.


  15. Turkijos prezidentas pažadėjo su V. Putinu aptarti paliaubas Alepe

Rytai-Vakarai / 2016-12-14 15:31 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį pareiškė, kad jis pasikalbės su savo Rusijos kolega Vladimiru Putinu, siekdamas išgelbėti Alepo paliaubų susitarimą, kuris leistų civiliams gyventojams ir sukilėlių kovotojams evakuotis iš šio Sirijos miesto.


  16. Iš Alepo trečiadienį pradedami evakuoti civiliai ir Sirijos sukilėliai

Konfliktai ir saugumas / 2016-12-14 09:49 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Sirijoje civiliai ir sukilėlių kovotojai trečiadienį bus pradėti evakuoti iš Alepo pagal susitarimą, užbaigsiantį kelerius metus trukusį opozicijos pasipriešinimą šiame mieste.


  17. Pasirašyta sutartis dėl oro gynybos sistemų RBS70 treniruoklių įsigijimo

Aktualijos / 2016-12-12 10:50 / lrytas.lt

Krašto apsaugos ministerija ir Švedijos kompanija „SAAB Dynamics“ pasirašė sutartį dėl oro gynybos sistemų RBS70 treniruoklių ir atsarginių dalių įsigijimo bei Lietuvos specialistų apmokymo. Bendra sutarties suma yra 5,8 mln. eurų.


  18. Karo iš Donecko išvyta senjorų pora Vilniuje pateko į spąstus

Istorijos / 2016-12-10 18:01 / Sigita Lanauskienė

Igoris ir jo žmona Olia (67 m.) didžiąją gyvenimo dalį gyveno Donecke, Ukrainos rytuose. Prasidėjęs karas išvijo juos iš namų. Jau daugiau nei metus pora gyvena Vilniuje. Jie pasinaudojo Lietuvos ištiesta pagalbos ranka Ukrainoje gyvenantiems lietuviams ir atvyko į Igorio gimtąją šalį.


  19. JAV perspėjo dėl Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų

Konfliktai ir saugumas / 2016-12-09 16:03 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Šiaurės Korėja jau pajėgi paleisti balistinę raketą su branduoline kovine galvute, bet dar nesukūrė sistemos, leidžiančios sugrąžinti šį ginklą iš kosmoso ir tiksliai nukreipti į numatytą taikinį, ketvirtadienį nurodė vienas aukšto rango JAV gynybos pareigūnas.


  20. Kinija reaguos į D. Trumpą stiprindama branduolinį arsenalą?

Rytai-Vakarai / 2016-12-08 12:03 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Kinija turėtų „smarkiai“ padidinti kariuomenės finansavimą ir pasigaminti daugiau branduolinių ginklų, ruošiantis JAV išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo atėjimui į valdžią, ketvirtadienį pareiškė nacionalistinis laikraštis „Global Times“.


Populiariausi per 24 val.