Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1308, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Pasaulį šiurpinančiais skrydžiais rusai mėgaujasi (280)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-22 08:51 / lrytas.lt

Dešimtis ar net šimtus milijonų dolerių metusi į savo strateginės aviacijos tobulinimą, Rusija tiesiog mėgaujasi skrydžiais, kurie pasaulį šiurpina. Atrodo, kad Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu ne taip seniai pažadėjęs pasiųsti savo bombonešius prie Amerikos krantų, burną aušino ne tuščiai. Šią savaitę pranešta apie vieno iš Rusijos strateginės aviacijos dinozauro, tolimojo skrydžio bombonešio Tu-160, sėkmingą modernizavimą.


  2. E. Lucasas dėl Rusijos grėsmės: „Lietuvos padėtis sudėtinga“ (25)

Įvykiai / 2014-11-20 09:32 / Žinių radijas

Vieno svarbiausių savaitraščių pasaulyje „The Economist“ vyresnysis redaktorius, beje, lietuviškai suprantantis ir šiek tiek kalbantis Edwardas Lucasas ketverius metus Lietuvoje dirbo korespondentu. Jis buvo vienas pirmųjų užsienio žurnalistų, atvykusių dirbti į Lietuvą. Žinių radijo išskirtiniame interviu E.Lucasas kalbėjo ne tik apie dabartinę geopolitinę padėtį ir ko tikėtis iš Putino, bet ir pažymėjo, jog Lietuvos padėtis dabartiniame kontekste išties sudėtinga.


  3. Pasauliui nerimą kelia rusų palydovas žudikas (17)

Rytai-Vakarai / 2014-11-20 08:52 / lrytas.lt

Šaltojo karo laikais tai būtų tikę įtempto trilerio siužetui: rusų palydovas priartėja prie priešiškos šalies kosminio aparato, jį sunaikina ir sprogsta. Bet dabar tokią užmirštą taktiką, regis, prisiminė Rusija. Šiaurės Amerikos aerokosminės gynybos vadovybė (NORAD) stebi visus žmogaus paleistus kosminius objektus, nesvarbu, ar tai yra taikus orų, ar karinės paskirties palydovas, ar pilotuojamas erdvėlaivis.


  4. Ką kosmose veikia rusų palydovas-žudikas? (36)

Visata / 2014-11-19 15:59 / lrytas.lt

Šaltojo karo laikais tai būtų nuskambėjęs kaip įtempto trilerio siužetas: rusų palydovas priartėja prie priešiškos šalies kosminio aparato, jį sunaikina ir sprogsta pats. Bet dabar tokią užmirštą taktiką, regis, vėl prisiminė Rusija.


  5. Degalų kainų viražai Lietuvoje virkdo ir juokina (109)

Energetika / 2014-11-12 16:55 / Artūras Jančys („Lietuvos rytas“)

Kai naftos kainos krinta pašauto erelio greičiu, degalų kainos leidžiasi lėtai lyg višta parašiutu. O vos padidėjusi žaliavos kaina benziną brangina žaibiškai. Ir tai vyksta šalyje, turinčioje naftos perdirbimo gamyklą. Pasaulinės naftos kainos per pastarąjį pusmetį nukrito apie 30 proc., bet vairuotojai, pilantys benziną ir dyzeliną degalinėse, pokyčius į gerąją pusę jaučia anaiptol ne taip reikšmingai. Rinkos analitikų duomenimis, degalai Lietuvoje atpigo tik apie 6 proc.


  6. Ką reikia žinoti prieš žiūrint filmą „Tarp žvaigždžių“ (22)

Visata / 2014-11-11 06:21 / Lrytas.lt ir Technologijos.lt inf.

Didžiulio susidomėjimo sulaukusį fantastinį filmą „Tarp žvaigždžių“ („Interstellar“) dauguma kritikų ir žiūrovų vertina aukštais balais. Režisieriaus Christopherio Nolano naujasis kūrinys padarė įspūdį net mokslininkams, nors trūkumų jie įžvelgė – ir ne vieną.


  7. Gluminanti anomalija Norvegijos danguje – iki šiol nepaaiškinta (18)

Visata / 2014-11-10 17:43 / Technologijos.lt

2009 metų gruodžio 9 diena, 7.55 val. ryto. Šoldo karinėje bazėje (Norvegija), už 120 km nuo Tromsės, 29-erių karininkas Kristofferis Rakoczy automobiliu važiavo į netoliese esančius postus. Staiga jo dėmesį patraukė kvapą gniaužiantis reginys – tolumoje sukosi švytintis objektas. Atsakymo, kas tai buvo, tebeieškoma iki šiol.


  8. Separatistai: rasta daugiau numušto Malaizijos lėktuvo aukų

Įvykiai / 2014-11-07 18:16 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos rytuose maištaujantys separatistai penktadienį pranešė, kad liepą numušto bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvo sudužimo vietoje rasta daugiau žmonių palaikų.


  9. Ukrainoje vėl kyla įtampa, NATO - sunerimusi (9)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-07 16:54 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Karinės technikos kolona, kurioje yra 32 tankai ir kitokia sunkioji ginkluotė, įvažiavo į Ukrainą iš Rusijos teritorijos, penktadienį pranešė ukrainiečių kariškiai. Kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka nurodė, kad kolona, sudaryta iš 32 tankų, 16 haubicų ir 30 sunkvežimių, vežančių karius ir įrangą, ketvirtadienį per sieną įvažiavo į sukilėlių kontroliuojamą teritoriją Luhansko srityje.


  10. Ukrainoje per bombardavimą sužeisti 22 žmonės (2)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-07 11:05 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Mažiausiai 22 civiliai ir kariai buvo sužeisti per naujausius prorusiškų separatistų ir Kijevo vyriausybės pajėgų bombardavimus pietryčių Ukrainoje, penktadienį pranešė pareigūnai. Donecko, kuris yra didžiausias sukilėlių kontroliuojamas miestas, merija nurodė, kad raketos arba artilerijos sviediniai krito daugiausiai naktį dviejuose rajonuose, esančiuose netoli griuvėsiais virtusio tarptautinio oro uosto, kuriame yra įsitvirtinę vyriausybės kariai.


  11. Sprogusios raketos savininkai bijo naudoti rusiškus variklius

Visata / 2014-11-06 23:23 / lrytas.lt

Praėjusią savaitę sprogusios raketos savininkė „Orbital Sciences“ tęs komercinius skrydžius į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), tačiau atsisakys rusų gamybos raketų variklių.


  12. Skaitytoja mano, kad NASA raketos sprogimą lėmė jos pavadinimas

Išklausykite / 2014-11-05 17:33 / Viktorija V.

Pateikiu kelias įžvalgas iš astrologijos pusės dėl raketos „Antares“ sprogimo. Manau, tai geras pavyzdys to, kad kaip valtį pavadinsi, taip ji ir nuplauks...


  13. „Virgin Galactic“ kelerius metus ignoravo ekspertų perspėjimus

Visata / 2014-11-03 13:32 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

JAV bendrovė „Virgin Galactic“ kelerius metus ignoravo ne kartą išsakytus perspėjimus, kol Kalifornijoje įvyko piloto gyvybę nusinešusi erdvėlaivio katastrofa, sekmadienį pareiškė viena raketų technologijų saugumo ekspertė, tyrėjams aiškinantis tos avarijos priežastis.


  14. Nesitraukiančių ukrainiečių tvirtovėje dingo baimė žūti

Rytai-Vakarai / 2014-11-03 09:20 / Vidmantas Balkūnas

Ukrainoje iki šiol bent jau formaliai galioja rugsėjį paskelbtos paliaubos. Bet ar galima pavadinti paliaubomis kasdienybę, kai vyksta nuolatiniai artilerijos apšaudymai, aidi automatų, kulkosvaidžių šūviai, pliekia granatsvaidžiai? Ukrainiečiai iliuzijų nebeturi. Dauguma jau žino, kas yra frontas, kaip atrodo jo pragarą iškentę žmonės. Beveik prieš metus prasidėjus taikiems protestams Kijeve nedaug kas galėjo pamanyti, kad viskas gali baigtis tikru kariniu konfliktu. Bet jis vyksta iki šiol ir vargina šalį. Nepaisant nuovargio, skaudžių nuostolių, atmosfera Ukrainoje vis dar įkaitusi.


  15. Aiškėja priežastys, kodėl sudužo R. Bransono erdvėlaivis

Įvykiai / 2014-11-02 14:55 / lrytas.lt

Britų verslo magnatas Richardas Bransonas pažadėjo išsiaiškinti, kodėl kosmoso turizmo kompanijos „Virgin Galactic“ futuristinės išvaizdos erdvėlaivis „SpaceShipTwo“, pritaikytas suborbitiniams skrydžiams, bandomojo skrydžio metu subyrėjo į kelias dalis. Tuo tarpu ekspertai tikina, kad "Virgin Galactic" jau kurį laiką ignoravo perspėjimus dėl saugumo pažeidimų.


  16. NASA raketą „Antares“ susprogdino tyčia

Visata / 2014-11-01 20:11 / lrytas.lt

Raketa nešėja „Antares“, turėjusi nuskraidinti automatinę krovininę kapsulę į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), sprogo antradienį, praėjus kelioms sekundėms po starto iš komercinio kosmodromo Virdžinijoje. Penktadienio vakarą paaiškėjo, kad raketa sprogo ne dėl techninio gedimo, o buvo susprogdinta pačios NASA.


  17. Rusijos bombonešiai repetuoja branduolines atakas?

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-01 18:52 / lrytas.lt

Branduoliniai Rusijos bombonešiai pastarosiomis savaitėmis itin dažnai skaido virš Šiaurės jūros ir Atlanto vandenyno. JAV karinių oro pajėgų vadovai jau svarsto, ar tai nereiškia, kad repetuojama mirtina – branduolinė misija, rašo „The Daily Beast“. Tiek dabartiniai, tiek buvę JAV karinių oro pajėgų pareigūnai mano, kad Rusijos bombonešiai gali repetuoti branduolinius smūgius. Esą Rusijos karinės oro pajėgos agresyviai tiria Vakarų Europos oro erdvę, kad nustatytų, per kiek laiko NATO reaguotų į jų veiksmus.


  18. Donecko ir Luhansko srityse suaktyvėjo prorusiški separatistai

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-01 18:21 / lrytas.lt

Ukrainos Donecko ir Luhansko srityse suaktyvėjo separatistai. Jie nepaiso susitarimų dėl ugnies nutraukimo. Separatistai aktyvių veiksmų ėmėsi kai kuriuose Donbaso rajonuose. Apie tai šiandien pranešė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba.


  19. Sudužęs R. Bransono erdvėlaivis nuo kosmoso turizmo neatbaidys

Įvykiai / 2014-11-01 11:02 / lrytas.lt

„Virgin tragedija“ - tokios antraštės mirga pasaulio žiniasklaidoje. Penktadienio vakarą sudužo Richardo Bransono bendrovės „Virgin Galactic“ erdvėlaivis „SpaceShip2“ . Nelaimė nutiko per bandomąjį skrydį Mohavės dykumoje.


  20. „Antares“ raketos variklius gaminę rusai kratosi atsakomybės

Visata / 2014-10-30 11:45 / lrytas.lt

Prieš dvejus metus kompanijos „SpaceX“ vadovas Elonas Muskas konkurentų „Orbital Sciences“ naudojamus rusų gamybos variklius pavadino „anekdoto kulminacija“. Antradienio vakarą, po sprogimu pasibaigusio „Antares“ raketos pakilimo, jis išreiškė užuojautą. Ir nors incidento tyrimas dar tik prasidėjo, Rusijos kompanija „Kuznetsov“ suskubo nusimesti atsakomybę.


Populiariausi per 24 val.