Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1427, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Metai po išvadavimo: Slovjanskas vis dar gydosi žaizdas (221)

Rytai-Vakarai / 2015-07-05 14:02 / Andrius Vaitkevičius, specialiai lrytas.lt iš Rytų Ukrainos

Ukrainos rytuose esantis Slovjansko miestas yra vieta, iš kurios vėliau Donecko ir Luhansko srityse pasklido separatizmo idėjos, atvedusios prie karo. Po to, kai grupė kaukėtų ir ginkluotų žmonių pernai balandį užėmė Slovjanską, rytų Ukrainoje prasidėjo ir iki šiol tebesitęsia vadinamoji „antiteroristinė operaciją“ (ATO). Liepos 5-ąją, sekmadienį, sukanka lygiai metai, kai po sunkių ir kruvinų kovų Ukrainos kariai susigrąžino miesto kontrolę.


  2. Trečias kartas nemeluoja: Rusija paleido krovinių kapsulę į TKS (2)

Visata / 2015-07-03 09:48 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos raketa nešėja penktadienį sėkmingai iškėlė nepilotuojamą krovinių kapsulę, turinčią pasiekti Tarptautinę kosminę stotį (TKS), kurios įgula nekantriai jos laukia po dviejų iš eilės nesėkmingų ankstesnių aprūpinimo misijų.


  3. Žmonija stiebiasi Marso link: iš Žemės gali tekti evakuotis (26)

Visata / 2015-06-30 23:34 / Justė Adakauskaitė („Lietuvos rytas“)

Marsas – naujausias paieškų frontas, viltis ir likimas tūkstančiams Žemės gyventojų, kurie padarytų bet ką, kad pasinaudotų galimybėmis, esą laukiančiomis tolimoje Raudonojoje planetoje. Amžinai į dangų žvelgiantį žmogų kankina nerimas. Dabar, kai Mėnulyje jau pabūta, visomis išgalėmis siekiama sukurti tokių raketų, kurios nuneštų dar toliau.


  4. Rusijos ekspertas: „Karo nebus, Kremlių pažabos kitaip“ (561)

Konfliktai ir saugumas / 2015-06-24 19:14 / lrytas.lt

Rusijos televizijos kanale „STEP-TV“ kalbintas garsusis rusų finansų analitikas Stepanas Demura įsitikinęs: kilus karui NATO kariuomenė jau po savaitės ar dviejų stovės prie Kremliaus. Jo teigimu, pasaulinis karas jau ir taip seniai vyksta, tik jame naudojami kiti metodai – ekonominiai ir finansiniai. Karas – tik grynas verslas.


  5. Pentagono vadovas: „JAV dislokuos karinės technikos Lietuvoje“ (362)

Konfliktai ir saugumas / 2015-06-23 14:38 / AP, ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

JAV gynybos sekretorius Ashonas Carteris antradienį patvirtino, kad Vašingtonas dislokuos apie 250 tankų, šarvuočių ir kitos karinės technikos šešiose Europos šalyse, kad padėtų padrąsinti NATO sąjungininkes, patiriančias grėsmę dėl Rusijos politikos ir teroristinių grupuočių veiklos.


  6. Žmonijos gelbėtoju pasiskelbusiam milijonieriui žmonės nerūpi (42)

Rinkos pulsas / 2015-06-22 10:41 / lrytas.lt

„Tesla, „PayPal“, „SpaceX“. Visame pasaulyje žinomi kompanijų pavadinimai, kuriuos sieja vienas žmogus – Elonas Muskas. Verslininkas save laiko pasaulio gelbėtoju, nors jo samdiniai neretai vadina jį tironu. Kai netikėtai mirė jo dešimties savaičių sūnus, E.Muskas savo žmonai Justine pasakė nenorįs apie tai kalbėti. Mat jos sielvartas neva tėra žaidimas emocijomis.


  7. Jie mirė dėl nuotraukos – tragiškiausios pasaulio asmenukės (15)

Išmanyk / 2015-06-21 17:15 / Arnoldas Lukošius

Nufotografuoti save, kad pasigirtum, jog buvai ten, su tais ir taip, jog visi mirs iš pavydo, kai kam jau svarbiau, negu nemirti pačiam. Medicinos studentė iš Lenkijos ant tilto Ispanijoje, rumunė paauglė – ant traukinio stogo ir nuotaka, po kurios mergvakario būsimam vyrui liko tik asmenukė. Asmenukės žudikės renka savo kraupų derlių, o norinčiųjų tapti aukomis nė kiek nemažėja.


  8. V. Putinas: mūsų raketos įveiks net geriausias gynybos sistemas (2)

Pasaulis / 2015-06-16 19:15 / „Lietuvos ryto“ televizija

Rusija toliau bando Vakarus bauginti kalbomis apie branduolinį ginklą. Šalies prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad šiemet Rusija savo branduolinį arsenalą papildys daugiau kaip 40 naujų tarpžemyninių raketų. Tai jis pareiškė karinės technikos parodoje. Pasak Putino, šios raketos galės įveikti ir pažangias gynybines sistemas. Vakar Rusija pagrasino rimtais padariniais dėl planuojamo amerikiečių pajėgų stiprinimo Rytų Europoje. Rusijos gynybos viceministras rusų žiniasklaidai teigia, kad neva NATO skatina naujas ginklavimosi varžybas.


  9. Trys astronautai sugrįžo į Žemę iš kosminės stoties

Visata / 2015-06-11 20:16 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Du Vakarų astronautai ir vienas rusų kosmonautas ketvirtadienį saugiai sugrįžo į Žemę, nors jų skrydis dėl Rusijos raketos gedimo buvo beveik mėnesiui atidėtas. Rusijos kosminis laivas „Sojuz TMA- 15M“ sėkmingai nutūpė Kazachstano stepėje.


  10. Virš Lietuvos naktį sukiojosi JAV strateginiai bombonešiai

Aktualijos / 2015-06-10 06:57 / BNS ir lrytas.lt inf.

Trečiadienio naktį virš Kauno oro uosto leidosi NATO pajėgų oro desantininkai: sąjungininkų kariai pratybų metu turėjo perimti priešo užimtą oro uostą.


  11. Vakarų atsakas Rusijai: Europoje dislokuos branduolines raketas?

Pasaulis / 2015-06-09 15:52 / „Lietuvos ryto“ televizija

Britų leidinys „The Independent“ skelbia, kad Jungtinė Karalystė pasiruošusi rimtai svarstyti Vašingtono planus Europoje dislokuoti branduolines raketas. Jos Senajame žemyne atsirastų reaguojant į vis didėjančią Rusijos grėsmę. Didžiojoje Britanijoje sparnuotosios amerikiečių raketos jau buvo dislokuotos prieš tris dešimtmečius.


  12. Viena NATO šalis jau sutinka priimti JAV branduolines raketas?

Įvykiai / 2015-06-09 10:29 / lrytas.lt

Reaguojant į Rusijos pažeistą Vidutinio nuotolio raketų su branduoliniais užtaisais sutartį (INF), JAV svarsto į Europą gražinti savo raketas. Tokie planai jau susilaukė pirmojo atsako. Jungtinė Karalystė, kur prieš 3 dešimtmečius buvo dislokuotos amerikiečių branduolinės raketos, pasiuntė signalą, kad rimtai svarstytų tokius JAV planus, skelbia „The Independent“.


  13. Užburiantis sukimasis: „Falcon 9“ raketa krenta atgal į Žemę

IT ir mokslas / 2015-06-06 13:27 / SpaceX

„GoPro“ kamera, pritaisyta prie JAV bendrovės „SpaceX“ raketos „Falcon 9“, užfiksavo neeilinius vaizdus, kaip raketa grįžta atgal į Žemę. „SpaceX“ raketa buvo pristatytos medžiagos ir prekės Tarptautinės kosmoso stoties komandai.


  14. Šaltasis karas įsibėgėja: JAV Rusijai ruošia staigmeną Europoje

Rytai-Vakarai / 2015-06-05 18:23 / lrytas.lt

Ukrainoje atsinaujinęs Maskvos remiamų separatistų puolimas, karo nuojauta Europoje bei Rusijos pažeista vidutinio nuotolio raketų su branduoliniais užtaisais sutartis (INF) Ameriką verčia imtis veiksmų. Pentagono pareigūnai pripažįsta, kad vienas veiksmų – pavojingiausius Pirmojo šaltojo karo laikus menančios priemonės: JAV vidutinio nuotolio raketų su branduoliniais užtaisais dislokavimas Europoje, skelbia AP.


  15. NATO raumenys Baltijos jūroje: siunčia bombonešius ir lėktuvnešį

Rytai-Vakarai / 2015-06-04 19:39 / Vaidas Saldžiūnas

Penktadienį Baltijos jūroje prasideda vienos didžiausių per pastaruosius metus tarptautinės pratybos BALTOPS 15. Iš viso dalyvaus daugiau nei 100 laivų ir orlaivių iš penkiolikos NATO valstybių, tarp jų ir Lietuvos bei Aljanso partnerių. Tai, kad šios pratybos yra ypatingos rodo ir JAV bei Jungtinės Karalystės siunčiama įspūdinga technika.


  16. Rusiškų raketų gamintojų pasiūlymas: numuškime dar vieną orlaivį

Rytai-Vakarai / 2015-06-03 13:10 / lrytas.lt

„Buk“ raketas gaminanti valstybinė Rusijos įmonė neseniai pareiškė, kad raketa turėjo būti paleista ukrainiečių. Dabar ši įmonė siūlo dar ir atkurti „Malaysian Airlines“ reiso MH17 lėktuvo sudužimą ir numušti dar vieną „Boeing 777“ orlaivį naudojant „Buk“ raketinę sistemą, rašo „The Guardian“.


  17. Rukloje griaudi Lenkijos priešlėktuvinės gynybos sistema „Grom“

Aktualijos / 2015-05-28 13:54 / Vygandas Trainys

„Ieškok taikinio! Lėčiau sukis! Šauk! Šaunuolis!“, – tokie patarimai skamba Rukloje (Jonavos r.), mokant karius naudotis Lenkijoje pagaminta artimojo nuotolio nešiojama priešlėktuvinės gynybos sistema „Grom“. Šią savaitę Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre prasidėję kursai su pertraukomis per metus vyks pusantro mėnesio.


  18. „Warriors“ NBA finale įrodė: 16 taškų atsilikimas – ne problema

Krepšinis / 2015-05-20 07:46 / lrytas.lt

Startas pirmosioms NBA konferencijų finalo kovoms jau duotas. Po pirmadienio vakarą Oklande vykusio Vakarų konferencijos finalo pirmojo mačo arčiau NBA aukso žiedų žengė pirmieji vietos “Golden State Warriors“ krepšininkai: jie po atkaklios kovos 110:106 (24:31, 34:24, 26:24, 26:27) įveikė „Houston Rockets“ komandą, kuri kovoja be traumuoto Donato Motiejūno. Serijoje iki keturių pergalių „kariai“ pirmauja 1:0.


  19. NBA Vakarų titanų mūšis: ar pildysis D. Motiejūno svajonė?

Krepšinis / 2015-05-19 21:36 / lrytas.lt

NBA naudingiausio žaidėjo lenktynės baigėsi prieš keletą savaičių. Jose triumfavo MVP apdovanojimą atsiėmęs Stephenas Curry, o antras liko Jamesas Hardenas. Abu krepšininkai po rinkimų tvirtino, kad svarbiausia – didžiausias prizas NBA. Dabar S.Curry ir J.Hardenas gali varžytis dėl jo.


  20. Rusijai antruoju bandymu pavyko pakoreguoti TKS orbitą

Visata / 2015-05-18 09:57 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos kosmoso agentūra pirmadienį pranešė sugebėjusi iš naujo paleisti krovininės kapsulės „Progress“ variklius ir pakoreguoti Tarptautinės kosminės stoties (TKS), su kuria ji yra susijungusi, orbitą po nesėkmingo pirmojo bandymo.


Populiariausi per 24 val.