Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1398, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Šiaurės Korėja turi daugiau branduolinių ginklų, nei manyta (6)

Konfliktai ir saugumas / 2015-04-23 16:31 / lrytas.lt

Kinijos ekspertai mano, kad Šiaurės Korėja gali turėti kur kas daugiau ir geriau paruoštų branduolinių ginklų, nei spėta anksčiau, rašo „The Wall Street Journal“. Pasak dienraščio šaltinių, Kinijos urano sodrinimo ekspertai skaičiuoja, kad Pchenjanas turi 20 branduolinių galvučių ir pakankamai kovinės paskirties urano tam, kad šį arsenalą per metus padvigubintų.


  2. Dainininkė Sarah Brightman ruošiasi savo kosminei odisėjai (9)

Užsienio žvaigždės / 2015-04-20 19:33 / „Lietuvos rytas“

Išgyventi ekstremaliomis sąlygomis, išmokti rusų kalbos ir padainuoti kosmose. Tokie neįtikėtini britų dainininkės Sarah Brightman planai. 54 metų moteris jau šiais metais tikisi juos įgyvendinti.


  3. Taip atrodė „per kietas“ „SpaceX“ nusileidimas iš arti (1)

Visata / 2015-04-17 12:46 / Arnoldas Lukošius

Antradienis „SpaceX“ buvo toks, kaip jau tampa įprasta – raketa į kosmosą pakilo sėkmingai, o nutupdyti jos ir taip sutaupyti vieną kitą milijoną ir vėl nepavyko. Tiesa, šį sykį jau tik per plauką. „Nusileidimas buvo per kietas, kad padyktų išgyventi“, – trumpai pakomentavo automatinio laivo ir pačios raketos sprogimu pasibaigusį bandymą kompanijos vadovas Elonas Muskas. „Reddit“ pasirodęs laive sumontuota kamera nufilmuotas raketos nusileidimas atskleidžia, kaip dramatiškai atrodė nusileidimas iš arti. Ir kaip išties arti buvo sėkmė.


  4. „SpaceX“ išsiuntė krovinį, bet raketa vėl nusileido nesėkmingai

Visata / 2015-04-15 12:25 / AFP, AP, BNS ir lrytas.lt inf.

JAV bendrovė „SpaceX“ su nepilotuojama krovinine kapsule „Dragon“ sėkmingai išsiuntė maisto atsargų siuntą į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), įskaitant ir pirmąjį orbitinį espreso kavos aparatą, bet šios privačios kompanijos trečias mėginimas nutupdyti raketos elementą tiesiai ant specialios plaukiojančios platformos vandenyne vėl nepavyko.


  5. Kas gelbės Lietuvą ir Latviją, jei jos pačios nenorės gintis? (227)

Konfliktai ir saugumas / 2015-04-12 21:44 / lrytas.lt

Baltijos valstybės – Estija, Latvija ir Lietuva – yra didžiausiame pavojuje. Šių šalių gyventojai, kurie daugybę metų gyveno pavergti ir užguiti rusų ir prieš 25 metus išsilaisvino iš jų jungo, geriausiai supranta atgyjančio rusų nacionalizmo keliamą pavojų. Estija jį tikrai suvokia, tačiau Lietuvos ir Latvijos pasirengimas gintis yra juokingas. Taip apie Baltijos valstybių gynybinius pajėgumus rašo Ukrainoje gyvenantis apžvalgininkas Thomas Theineris.


  6. Nutylėta tiesa apie J. Gagarino skrydį ir kitos klastotės (78)

Istorija / 2015-04-11 21:02 / lrytas.lt

Balandžio 12-oji Sovietų Sąjungoje, o vėliau ir Rusijoje, minima kaip Kosmonautikos diena. Būtent tą dieną 1961 m. į orbitą pakilo Jurijus Gagarinas – milijonų SSRS piliečių dievukas, vėliau žuvęs nelabai aiškiomis aplinkybėmis. Savo kosminės programos pasiekimais sovietai ypač didžiavosi. Raudonoji žiniasklaida nuolat gyrėsi neregėtais moksliniais atradimais bei tobuliausiomis kosminių tyrimų technologijomis, bet ar iš tiesų viskas buvo taip kaip piešė sovietų propaganda?


  7. Kariams paramą vežiojantis ukrainietis: tai jie didvyriai, ne aš (3)

Rytai-Vakarai / 2015-04-10 20:13 / Andrius Vaitkevičius, specialiai lrytas.lt, Ukraina

Už jo sugavimą karinių veiksmų zonoje rytų Ukrainoje prorusiškiems separatistams buvo pasiūlyta nemaža piniginė premija. Nebelikus žmogaus, kuris siūlė pinigų, separatistų dėmesys jam šiek sumažėjo. Tačiau, net ir praėjus pusmečiui, jis sako nenorintis fotografuotis: „Šiek tiek ramiau gyvensiu“.


  8. Šiaurės Korėja paleido raketas į Geltonosios jūros akvatoriją

Konfliktai ir saugumas / 2015-04-09 08:21 / TASS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Ketvirtadienį Šiaurės Korėja paleido dvi mažo nuotolio raketas į Geltonosios jūros akvatoriją. Tai pranešė Pietų Korėjos nacionalinės gynybos ministerija.


  9. Dirbtinė gravitacija – svaiginantis iššūkis

Visata / 2015-04-08 10:38 / Technologijos.lt

Gravitacija traukia mus žemyn, dilina sąnarius, vargina kojas, nusmukdo kai kurias mūsų dalis. Bet ji yra kritiškai svarbus ilgalaikės mūsų gerovės faktorius. Apie Žemę ratus sukantys astronautai ir kosmonautai per pastaruosius 60 metų išsiaiškino, kad nulinis G (arba mikrogravitacija) iš tiesų nėra labai gerai, o dirbtinės gravitacijos įgyvendinimas tebėra galvą sukanti (dažnai – ir tiesiogine prasme) užduotis.


  10. Sumaištis Jemene: kai kam ji yra naudinga, bet ir itin pavojinga

Rytai-Vakarai / 2015-04-05 20:42 / lrytas.lt

Gyvenant Europoje kartais sunku suprasti, kokie iš pažiūros tolimi, bet labai pavojingi visam pasauliui įvykiai klostosi naftos turtingose šalyse. Vienas opiausių konflikto židinių šiuo metu yra Jemene. Kruvini susirėmimai Jemene, nors ir toli nuo Lietuvos, vyksta pačiame pasaulio naftos regiono centre. Jemenas nėra itin turtingas naftos, o juodojo aukso atsargos, sukuriančios 90 proc. šalies BVP, sparčiai senka. Todėl prieš kelerius metus skelbtos niūrios prognozės Jemenui, regis, ima pildytis. Per dešimtmetį įvairiausių neramumų Artimuosiuose Rytuose jau buvo spėta priprasti prie minties, kad geriau ten vakariečiams nesikišti.


  11. Karas ir taika: ko Lietuvai reikėtų pasimokyti iš žydų? (1)

Rytai-Vakarai / 2015-04-05 19:14 / Liudas Dapkus („Lietuvos rytas“)

Už sienos – galingi priešai. Jų daug, jie agresyvūs ir praeityje ne kartą veržėsi į tavo šalį. Kaip elgtis tokios grėsmės akivaizdoje? Atsakymų į šį Lietuvai aktualų klausimą galima rasti kitoje mažoje valstybėje. Įžengęs į erdvią salę su daugybe spintų pirmiausia pamatai ją. Didelę kaip pernokęs agurotis bombą su geltonu žiedu ant smaigalio. MPR-500 – viena naujausių ir moderniausių pasaulyje bombų – dunkso kampe atokiau nuo kitų sparnuotųjų užtaisų, kurių prikimštas šis slaptas kambarys.


  12. 15-oje itin retų nuotraukų – įsimintiniausios žmonijos akimirkos

Marga planeta / 2015-04-02 19:01 / lrytas.lt

Amžiuje, kai nuotraukas išmaniaisiais telefonais daro kiekvienas, dažnai pamištame, ką fotografija reiškė anksčiau. Kiekvienas kadras buvo brangus, tad retuose, nespalvotuose kadruose buvo fiksuojamos išskirtinės akimirkos, istoriniai vaizdai, žmonijos pasiekimai. Tokios, praeitį atskleidžiančios, nuotraukos žavi iki šiol, tad siūlome peržvelgti vienus rečiausių istorinių kadrų.


  13. Jemenas: naftos ir kitų didžiųjų interesų sankirta

Komentarai / 2015-03-31 11:00 / Alvydas Medalinskas

Kai sunitų Saudo Arabija su kitais partneriais iš arabų pasaulio prieš keletą dienų nusprendė smogti iš oro per šiitų husių pozicijas Jemene, ne vienas galvojo, kad tai dar vienas eilinis įvykis, kurių neretai pasitaiko įtampos kupinuose musulmonų kraštuose.


  14. Malaizijos lainerio sudužimas: olandų tyrėjai ieško liudininkų

Įvykiai / 2015-03-31 09:44 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Olandijos ir tarptautiniai ekspertai, tiriantys oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo katastrofą Ukrainos rytuose, pirmadienį paragino atsiliepti liudininkus, kurie būtų matę tame regione zenitinių raketų kompleksą „Buk“ maždaug tuo metu, kai buvo numuštas tas laineris.


  15. Kaip elgtųsi JAV, jei rusai pradėtų puolimą? Nerimtas scenarijus

Marga planeta / 2015-03-30 21:31 / lrytas.lt

2015-ieji, balandžio 6 diena. JAV prezidentas Barackas Obama užsidaręs Baltuosiuose rūmuose stebi NCAA „Kovo beprotybės“ finalą. O tuo metu Vladimiras Putinas įsako Rusijos kariuomenei užimti Baltijos šalis – Lietuvą, Latviją ir Estiją. Kremliaus caras teisingai nuspėjo, kad B.Obamai labiau rūpės krepšinis, o ne rusų planas susigrąžinti imperinę galybę. Tokį Tomo Clancy trilerio vertą pusiau rimtą scenarijų konservatyvios pakraipos tinklalapyje „Townhall.com“ dėsto skiltininkas Kurtas Schlichteris.


  16. „Rockets“ Vašingtone nepasigedo Donato Motiejūno

Krepšinis / 2015-03-29 22:51 / lrytas.lt

Donatas Motiejūnas dėl nugaros skausmų praleido antrąsias rungtynes, bet „Houston Rockets“ (50/23) neklumpa. Kevino McHale‘o treniruojamos „raketos“ svečiuose 99:91 (28:20, 31:26, 17:21, 23:24) nugalėjo „Washington Wizards“ ekipą (41/33).


  17. Ar gali į komandas nereaguojančios katės kariauti?

Marga planeta / 2015-03-28 13:02 / Jorūnė Kazlauskaitė („Lietuvos rytas“)

Kačių charakteris nenuspėjamas: kartais jos švelnios, kartais įžūlios, bet visuomet daro tai, ką nori. Antraip nei šunys, jos nedresuojamos tarnybai. Tad kokį svarbų vaidmenį jos gali vaidinti kare Ukrainoje? Neseniai internete pasirodė naujiena apie daugiau nei 93 mln. dolerių (84,6 mln. eurų) kainavusį Pentagono projektą, kurio metu katės dresuotos dirbti karinėse šnipinėjimo operacijose.


  18. Stebėtinai lengvi gimdymai: australei vaikai šauna kaip raketos

Palata nr. 6 / 2015-03-24 15:36 / lrytas.lt

35-erių australė Mary Gorgens gimdydama niekada neužtruko daugiau, nei 2 valandų. Stebėtina, bet ši 5 vaikų motina kiekvieną kartą gimdydama sumuša savo rekordą. Jauniausias jos vaikas pasaulį išvydo vos per 2 minutes. Niekas nebuvo pasiruošęs šio kūdikio gimimui.


  19. Rusija smaginasi: ambasadorius Danijai grasino branduoline ataka

Rytai-Vakarai / 2015-03-21 12:05 / lrytas.lt

Rusijos diplomatijos tonas vis labiau primena tulžingus Šiaurės Korėjos pareiškimus. Prie karingų Pchenjano grasinimų pasaulis jau spėjo priprasti, bet vargu ar danai tikėjosi išgirsti Rusijos ambasadoriaus grasinimą panaudoti branduolinius ginklus prieš Daniją, jei ši prisijungs prie NATO priešraketinės gynybos skydo.


  20. Rasta nuolauža patvirtino Malaizijos lainerio sudužimo versiją

Įvykiai / 2015-03-20 13:25 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Viena metalinė skeveldra, rasta oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo sudužimo vietoje, atitinka „žemė–oras" tipo raketos „Buk“ fragmentą, ketvirtadienį paskelbė vienas Nyderlandų transliuotojas, o šis faktas atrodo palaikantis prielaidą, kad tas keleivinis laineris buvo numuštas prorusiškų separatistų Rytų Ukrainoje.


Populiariausi per 24 val.