Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1411, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Rukloje griaudi Lenkijos priešlėktuvinės gynybos sistema „Grom“ (14)

Aktualijos / 2015-05-28 13:54 / Vygandas Trainys

„Ieškok taikinio! Lėčiau sukis! Šauk! Šaunuolis!“, – tokie patarimai skamba Rukloje (Jonavos r.), mokant karius naudotis Lenkijoje pagaminta artimojo nuotolio nešiojama priešlėktuvinės gynybos sistema „Grom“. Šią savaitę Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre prasidėję kursai su pertraukomis per metus vyks pusantro mėnesio.


  2. „Warriors“ NBA finale įrodė: 16 taškų atsilikimas – ne problema (4)

Krepšinis / 2015-05-20 07:46 / lrytas.lt

Startas pirmosioms NBA konferencijų finalo kovoms jau duotas. Po pirmadienio vakarą Oklande vykusio Vakarų konferencijos finalo pirmojo mačo arčiau NBA aukso žiedų žengė pirmieji vietos “Golden State Warriors“ krepšininkai: jie po atkaklios kovos 110:106 (24:31, 34:24, 26:24, 26:27) įveikė „Houston Rockets“ komandą, kuri kovoja be traumuoto Donato Motiejūno. Serijoje iki keturių pergalių „kariai“ pirmauja 1:0.


  3. NBA Vakarų titanų mūšis: ar pildysis D. Motiejūno svajonė? (3)

Krepšinis / 2015-05-19 21:36 / lrytas.lt

NBA naudingiausio žaidėjo lenktynės baigėsi prieš keletą savaičių. Jose triumfavo MVP apdovanojimą atsiėmęs Stephenas Curry, o antras liko Jamesas Hardenas. Abu krepšininkai po rinkimų tvirtino, kad svarbiausia – didžiausias prizas NBA. Dabar S.Curry ir J.Hardenas gali varžytis dėl jo.


  4. Rusijai antruoju bandymu pavyko pakoreguoti TKS orbitą (2)

Visata / 2015-05-18 09:57 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos kosmoso agentūra pirmadienį pranešė sugebėjusi iš naujo paleisti krovininės kapsulės „Progress“ variklius ir pakoreguoti Tarptautinės kosminės stoties (TKS), su kuria ji yra susijungusi, orbitą po nesėkmingo pirmojo bandymo.


  5. Įsibėgėjusi D. Motiejūno komanda – Vakarų konferencijos finale (5)

Krepšinis / 2015-05-18 00:58 / lrytas.lt

Donato Motiejūno atstovaujama „Houston Rockets“ komanda NBA Vakarų konferencijos pusfinalyje sukūrė nedidelį stebuklą. Serijoje iki keturių pergalių „Raketos“ atsiliko 1:3, tačiau įjungė aukštesnę pavarą, laimėjo trejas rungtynes iš eilės ir žengė į konferencijos finalą.


  6. Rusijos raketai nepavyko į kosmosą pakelti Meksikos palydovo (15)

Visata / 2015-05-16 10:59 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Meksikos telekomunikacijų palydovas „MexSat-1“, kurį turėjo išvesti į orbitą Rusijos nešančioji raketa „Proton-M“, veikiausiai prarastas. Anksčiau buvo pranešta, kad, išvedant aparatą į orbitą, sutriko raketos trečiosios pakopos variklio darbas.


  7. Šiaurės Korėjoje išbandyta balistinė raketa

Konfliktai ir saugumas / 2015-05-09 10:50 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Šiaurės Korėja šeštadienį paskelbė apie sėkmingą balistinės raketos paleidimo iš povandeninio laivo išbandymą – tokia technologija (angl. santrumpa SLBM) ateityje suteiktų šiai branduolinį ginklą turinčiai šaliai antrojo (atsakomojo) smūgio galimybę.


  8. Parade – įspūdinga ginkluotė ir V.Putino priekaištai JAV

Įvykiai / 2015-05-09 09:41 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Maskvos Raudonojoje aikštėje vyko pompastiškas karinis paradas minint pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare 70-ąsias metines, bet Vakarų šalių lyderiai ceremonijoje nedalyvavo dėl krizės Ukrainoje. Nauji tankai, didžiulės branduolinius užtaisus galinčių nešti raketų sistemos ir apie 16 tūkst. karių žygiavo šalia Kremliaus stebint prezidentui Vladimirui Putinui.


  9. Kim Jong-unas į Maskvą nevyks dėl nepavykusio ginklų sandorio

Įvykiai / 2015-05-04 14:14 / lrytas.lt

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas į Maskvoje organizuojamas Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinių iškilmes nevyks dėl esą nepavykusio ginklų prekybos sandorio, praneša Hong Kongo televizija. Liaudies ginkluotųjų pajėgų ministras Hyon Yong-cholas balandį lankydamasis Maskvoje paprašė Rusijos parduoti keturias S-300 ilgojo nuotolio raketas žemė-oras su paleidimo sistemomis, praneša „The Telegraph“.


  10. Buvęs KGB agentas atskleidė negirdėtų įdomybių apie V. Putiną

Rytai-Vakarai / 2015-05-03 21:42 / „Lietuvos rytas“

„Jūs rimtai manote, kad veido patempimo procedūras mėgstantis Vladimiras Putinas pradės branduolinį karą? Iš baimės jam ištirptų visas botoksas.“ Taip teigė JAV gyvenantis Rusijos prezidento bendrakursis, buvęs KGB agentas Jurijus Švecas. Buvęs sovietų žvalgas, o dabar finansų analitiku JAV dirbantis J.Švecas interviu „Gordon“ pasakojo, kad, nepaisant oficialios biografijos, Rusijos prezidentas niekada nedirbo žvalgyboje dėl žemesnių nei vidutiniai gabumų.


  11. Kokia tikimybė, kad į jus pataikys krintantis rusų erdvėlaivis?

Visata / 2015-04-29 19:08 / lrytas.lt

Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“ nebepuoselėja vilčių užmegzti ryšį su nepilotuojama kosmine kapsule „Progress M-27M“, o maždaug po savaitės ji turėtų nukristi ant Žemės. Specialistai teigia, kad erdvėlaivis turėtų sudegti atmosferoje, ir net jei jo nuolaužos pasiektų planetos paviršių, tikimybė, jog jos pataikys būtent į jus, yra itin maža.


  12. Pranešama apie slaptus pokalbius tarp Izraelio ir „Hamas“

Įvykiai / 2015-04-29 14:09 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Oficialūs Izraelio vyriausybės ir kariuomenės atstovai jau kelias savaites slapta derasi su radikalia palestiniečių organizacija „Hamas“, kurią Izraelis įvardija kaip teroristinę grupuotę. Pokalbių tikslas yra išlaikyti dabartinę ramybę Izraelio ir Gazos Ruožo pasienyje, trečiadienį skelbia Izraelio portalas „Ynet“.


  13. Europos raketa „Ariane 5“ sėkmingai išvedė į orbitą du palydovus

Visata / 2015-04-27 11:16 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Po kelių atidėtų startų Europos raketa „Ariane-5“ sekmadienį sėkmingai pakilo į pirmąją šiais metais savo misiją. Prancūzų bendrovės „Arianespace“ duomenimis, raketa sekmadienį startavo Kuru kosmodrome Prancūzijos Gvianoje ir išvedė į orbitą norvegų telekomunikacijų palydovą THOR 7 bei prancūzų ir italų karinį palydovą „Sicral 2“.


  14. Šiaurės Korėja turi daugiau branduolinių ginklų, nei manyta

Konfliktai ir saugumas / 2015-04-23 16:31 / lrytas.lt

Kinijos ekspertai mano, kad Šiaurės Korėja gali turėti kur kas daugiau ir geriau paruoštų branduolinių ginklų, nei spėta anksčiau, rašo „The Wall Street Journal“. Pasak dienraščio šaltinių, Kinijos urano sodrinimo ekspertai skaičiuoja, kad Pchenjanas turi 20 branduolinių galvučių ir pakankamai kovinės paskirties urano tam, kad šį arsenalą per metus padvigubintų.


  15. Dainininkė Sarah Brightman ruošiasi savo kosminei odisėjai

Užsienio žvaigždės / 2015-04-20 19:33 / „Lietuvos rytas“

Išgyventi ekstremaliomis sąlygomis, išmokti rusų kalbos ir padainuoti kosmose. Tokie neįtikėtini britų dainininkės Sarah Brightman planai. 54 metų moteris jau šiais metais tikisi juos įgyvendinti.


  16. Taip atrodė „per kietas“ „SpaceX“ nusileidimas iš arti

Visata / 2015-04-17 12:46 / Arnoldas Lukošius

Antradienis „SpaceX“ buvo toks, kaip jau tampa įprasta – raketa į kosmosą pakilo sėkmingai, o nutupdyti jos ir taip sutaupyti vieną kitą milijoną ir vėl nepavyko. Tiesa, šį sykį jau tik per plauką. „Nusileidimas buvo per kietas, kad padyktų išgyventi“, – trumpai pakomentavo automatinio laivo ir pačios raketos sprogimu pasibaigusį bandymą kompanijos vadovas Elonas Muskas. „Reddit“ pasirodęs laive sumontuota kamera nufilmuotas raketos nusileidimas atskleidžia, kaip dramatiškai atrodė nusileidimas iš arti. Ir kaip išties arti buvo sėkmė.


  17. „SpaceX“ išsiuntė krovinį, bet raketa vėl nusileido nesėkmingai

Visata / 2015-04-15 12:25 / AFP, AP, BNS ir lrytas.lt inf.

JAV bendrovė „SpaceX“ su nepilotuojama krovinine kapsule „Dragon“ sėkmingai išsiuntė maisto atsargų siuntą į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), įskaitant ir pirmąjį orbitinį espreso kavos aparatą, bet šios privačios kompanijos trečias mėginimas nutupdyti raketos elementą tiesiai ant specialios plaukiojančios platformos vandenyne vėl nepavyko.


  18. Kas gelbės Lietuvą ir Latviją, jei jos pačios nenorės gintis?

Konfliktai ir saugumas / 2015-04-12 21:44 / lrytas.lt

Baltijos valstybės – Estija, Latvija ir Lietuva – yra didžiausiame pavojuje. Šių šalių gyventojai, kurie daugybę metų gyveno pavergti ir užguiti rusų ir prieš 25 metus išsilaisvino iš jų jungo, geriausiai supranta atgyjančio rusų nacionalizmo keliamą pavojų. Estija jį tikrai suvokia, tačiau Lietuvos ir Latvijos pasirengimas gintis yra juokingas. Taip apie Baltijos valstybių gynybinius pajėgumus rašo Ukrainoje gyvenantis apžvalgininkas Thomas Theineris.


  19. Nutylėta tiesa apie J. Gagarino skrydį ir kitos klastotės

Istorija / 2015-04-11 21:02 / lrytas.lt

Balandžio 12-oji Sovietų Sąjungoje, o vėliau ir Rusijoje, minima kaip Kosmonautikos diena. Būtent tą dieną 1961 m. į orbitą pakilo Jurijus Gagarinas – milijonų SSRS piliečių dievukas, vėliau žuvęs nelabai aiškiomis aplinkybėmis. Savo kosminės programos pasiekimais sovietai ypač didžiavosi. Raudonoji žiniasklaida nuolat gyrėsi neregėtais moksliniais atradimais bei tobuliausiomis kosminių tyrimų technologijomis, bet ar iš tiesų viskas buvo taip kaip piešė sovietų propaganda?


  20. Kariams paramą vežiojantis ukrainietis: tai jie didvyriai, ne aš

Rytai-Vakarai / 2015-04-10 20:13 / Andrius Vaitkevičius, specialiai lrytas.lt, Ukraina

Už jo sugavimą karinių veiksmų zonoje rytų Ukrainoje prorusiškiems separatistams buvo pasiūlyta nemaža piniginė premija. Nebelikus žmogaus, kuris siūlė pinigų, separatistų dėmesys jam šiek sumažėjo. Tačiau, net ir praėjus pusmečiui, jis sako nenorintis fotografuotis: „Šiek tiek ramiau gyvensiu“.


Populiariausi per 24 val.