Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1312, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. 7 dienas žiūrėjo tik rusišką propagandą. Kokias tiesas sužinojo? (475)

Rytai-Vakarai / 2014-11-28 06:33 / lrytas.lt

Dažnai kalbame apie rusiškų žiniasklaidos priemonių skleidžiamą propagandą, tačiau retas iš mūsų pasiryžtame pažvelgti jai į akis ir giliau paanalizuoti, kodėl ir kaip ji veikia. Išeivis iš Rusijos, sukūręs sėkmingą karjerą JAV pasiryžo tokiam eksperimentui ir aprašė, kas nutiko. Sėkmingu investicijų valdytoju JAV tapęs Vitalijus Katsenelsonas pamena, kad kai 1991 metais paliko byrančią Sovietų Sąjungą amerikietiškas gyvenimo būdas atrodė pavyzdžiu. Praėjo 23 metai ir Šaltasis karas vėl grįžo, konstatuoja jis, aprašydamas savo socialinį eksperimentą businessinsider.com.


  2. Rusija dėl techninio gedimo atšaukė raketos „Proton M“ startą

Visata / 2014-11-26 15:07 / BNS ir lrytas.lt inf.

Rusijos kosmoso agentūra trečiadienį pranešė atidėjusi raketos nešėjos „Proton M“, turėjusios iškelti į orbitą vieną Europos ryšių palydovą, startą, kol bus sutaisytas aptiktas gedimas, informuodama apie naujausią sutrikimą, susijusį su šio modelio raketomis.


  3. „Mistral“ atvejis: kas bus, jei rusai negaus laivų? (1242)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-26 09:07 / Vaidas Saldžiūnas

Prancūzijos prezidento pareiškimas, kad desantinių „Mistral“ tipo laivų perdavimas Rusijai vėl atidedamas, šį kartą „neribotam laikui“, regis, palietė Kremliaus rėmėjų nervą. Tokiais pareiškimais imta svaidytis dar rudens pradžioje, kai pirmą sykį buvo nukelta perdavimo data. Bet istoriniai pavyzdžiai rodo, kad rusai „Mistral“ gali matyt, kaip pats V.Putinas kadaise yra išsireiškęs, „kaip padvėsusio asilo ausis“.


  4. Lenkai vėl rengia partizanus: perdėta isterija ar išmintis? (60)

Rytai-Vakarai / 2014-11-23 16:37 / Eldoradas BUTRIMAS

Nors Lenkija net 13 kartų didesnė už Lietuvą, šios šalies žmonės galimos Rusijos agresijos baidosi nė kiek ne mažiau negu lietuviai. Ne visai pasitikėdami kariuomene lenkai ėmė telktis į savanoriškas sukarintas organizacijas.


  5. Pasaulį šiurpinančiais skrydžiais rusai mėgaujasi (284)

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-22 08:51 / lrytas.lt

Dešimtis ar net šimtus milijonų dolerių metusi į savo strateginės aviacijos tobulinimą, Rusija tiesiog mėgaujasi skrydžiais, kurie pasaulį šiurpina. Atrodo, kad Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu ne taip seniai pažadėjęs pasiųsti savo bombonešius prie Amerikos krantų, burną aušino ne tuščiai. Šią savaitę pranešta apie vieno iš Rusijos strateginės aviacijos dinozauro, tolimojo skrydžio bombonešio Tu-160, sėkmingą modernizavimą.


  6. E. Lucasas dėl Rusijos grėsmės: „Lietuvos padėtis sudėtinga“ (26)

Įvykiai / 2014-11-20 09:32 / Žinių radijas

Vieno svarbiausių savaitraščių pasaulyje „The Economist“ vyresnysis redaktorius, beje, lietuviškai suprantantis ir šiek tiek kalbantis Edwardas Lucasas ketverius metus Lietuvoje dirbo korespondentu. Jis buvo vienas pirmųjų užsienio žurnalistų, atvykusių dirbti į Lietuvą. Žinių radijo išskirtiniame interviu E.Lucasas kalbėjo ne tik apie dabartinę geopolitinę padėtį ir ko tikėtis iš Putino, bet ir pažymėjo, jog Lietuvos padėtis dabartiniame kontekste išties sudėtinga.


  7. Pasauliui nerimą kelia rusų palydovas žudikas (18)

Rytai-Vakarai / 2014-11-20 08:52 / lrytas.lt

Šaltojo karo laikais tai būtų tikę įtempto trilerio siužetui: rusų palydovas priartėja prie priešiškos šalies kosminio aparato, jį sunaikina ir sprogsta. Bet dabar tokią užmirštą taktiką, regis, prisiminė Rusija. Šiaurės Amerikos aerokosminės gynybos vadovybė (NORAD) stebi visus žmogaus paleistus kosminius objektus, nesvarbu, ar tai yra taikus orų, ar karinės paskirties palydovas, ar pilotuojamas erdvėlaivis.


  8. Ką kosmose veikia rusų palydovas-žudikas? (36)

Visata / 2014-11-19 15:59 / lrytas.lt

Šaltojo karo laikais tai būtų nuskambėjęs kaip įtempto trilerio siužetas: rusų palydovas priartėja prie priešiškos šalies kosminio aparato, jį sunaikina ir sprogsta pats. Bet dabar tokią užmirštą taktiką, regis, vėl prisiminė Rusija.


  9. Degalų kainų viražai Lietuvoje virkdo ir juokina (3)

Energetika / 2014-11-12 16:55 / Artūras Jančys („Lietuvos rytas“)

Kai naftos kainos krinta pašauto erelio greičiu, degalų kainos leidžiasi lėtai lyg višta parašiutu. O vos padidėjusi žaliavos kaina benziną brangina žaibiškai. Ir tai vyksta šalyje, turinčioje naftos perdirbimo gamyklą. Pasaulinės naftos kainos per pastarąjį pusmetį nukrito apie 30 proc., bet vairuotojai, pilantys benziną ir dyzeliną degalinėse, pokyčius į gerąją pusę jaučia anaiptol ne taip reikšmingai. Rinkos analitikų duomenimis, degalai Lietuvoje atpigo tik apie 6 proc.


  10. Ką reikia žinoti prieš žiūrint filmą „Tarp žvaigždžių“ (1)

Visata / 2014-11-11 06:21 / Lrytas.lt ir Technologijos.lt inf.

Didžiulio susidomėjimo sulaukusį fantastinį filmą „Tarp žvaigždžių“ („Interstellar“) dauguma kritikų ir žiūrovų vertina aukštais balais. Režisieriaus Christopherio Nolano naujasis kūrinys padarė įspūdį net mokslininkams, nors trūkumų jie įžvelgė – ir ne vieną.


  11. Gluminanti anomalija Norvegijos danguje – iki šiol nepaaiškinta

Visata / 2014-11-10 17:43 / Technologijos.lt

2009 metų gruodžio 9 diena, 7.55 val. ryto. Šoldo karinėje bazėje (Norvegija), už 120 km nuo Tromsės, 29-erių karininkas Kristofferis Rakoczy automobiliu važiavo į netoliese esančius postus. Staiga jo dėmesį patraukė kvapą gniaužiantis reginys – tolumoje sukosi švytintis objektas. Atsakymo, kas tai buvo, tebeieškoma iki šiol.


  12. Separatistai: rasta daugiau numušto Malaizijos lėktuvo aukų

Įvykiai / 2014-11-07 18:16 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos rytuose maištaujantys separatistai penktadienį pranešė, kad liepą numušto bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvo sudužimo vietoje rasta daugiau žmonių palaikų.


  13. Ukrainoje vėl kyla įtampa, NATO - sunerimusi

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-07 16:54 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Karinės technikos kolona, kurioje yra 32 tankai ir kitokia sunkioji ginkluotė, įvažiavo į Ukrainą iš Rusijos teritorijos, penktadienį pranešė ukrainiečių kariškiai. Kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka nurodė, kad kolona, sudaryta iš 32 tankų, 16 haubicų ir 30 sunkvežimių, vežančių karius ir įrangą, ketvirtadienį per sieną įvažiavo į sukilėlių kontroliuojamą teritoriją Luhansko srityje.


  14. Ukrainoje per bombardavimą sužeisti 22 žmonės

Konfliktai ir saugumas / 2014-11-07 11:05 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Mažiausiai 22 civiliai ir kariai buvo sužeisti per naujausius prorusiškų separatistų ir Kijevo vyriausybės pajėgų bombardavimus pietryčių Ukrainoje, penktadienį pranešė pareigūnai. Donecko, kuris yra didžiausias sukilėlių kontroliuojamas miestas, merija nurodė, kad raketos arba artilerijos sviediniai krito daugiausiai naktį dviejuose rajonuose, esančiuose netoli griuvėsiais virtusio tarptautinio oro uosto, kuriame yra įsitvirtinę vyriausybės kariai.


  15. Sprogusios raketos savininkai bijo naudoti rusiškus variklius

Visata / 2014-11-06 23:23 / lrytas.lt

Praėjusią savaitę sprogusios raketos savininkė „Orbital Sciences“ tęs komercinius skrydžius į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), tačiau atsisakys rusų gamybos raketų variklių.


  16. Skaitytoja mano, kad NASA raketos sprogimą lėmė jos pavadinimas

Išklausykite / 2014-11-05 17:33 / Viktorija V.

Pateikiu kelias įžvalgas iš astrologijos pusės dėl raketos „Antares“ sprogimo. Manau, tai geras pavyzdys to, kad kaip valtį pavadinsi, taip ji ir nuplauks...


  17. „Virgin Galactic“ kelerius metus ignoravo ekspertų perspėjimus

Visata / 2014-11-03 13:32 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

JAV bendrovė „Virgin Galactic“ kelerius metus ignoravo ne kartą išsakytus perspėjimus, kol Kalifornijoje įvyko piloto gyvybę nusinešusi erdvėlaivio katastrofa, sekmadienį pareiškė viena raketų technologijų saugumo ekspertė, tyrėjams aiškinantis tos avarijos priežastis.


  18. Nesitraukiančių ukrainiečių tvirtovėje dingo baimė žūti

Rytai-Vakarai / 2014-11-03 09:20 / Vidmantas Balkūnas

Ukrainoje iki šiol bent jau formaliai galioja rugsėjį paskelbtos paliaubos. Bet ar galima pavadinti paliaubomis kasdienybę, kai vyksta nuolatiniai artilerijos apšaudymai, aidi automatų, kulkosvaidžių šūviai, pliekia granatsvaidžiai? Ukrainiečiai iliuzijų nebeturi. Dauguma jau žino, kas yra frontas, kaip atrodo jo pragarą iškentę žmonės. Beveik prieš metus prasidėjus taikiems protestams Kijeve nedaug kas galėjo pamanyti, kad viskas gali baigtis tikru kariniu konfliktu. Bet jis vyksta iki šiol ir vargina šalį. Nepaisant nuovargio, skaudžių nuostolių, atmosfera Ukrainoje vis dar įkaitusi.


  19. Aiškėja priežastys, kodėl sudužo R. Bransono erdvėlaivis

Įvykiai / 2014-11-02 14:55 / lrytas.lt

Britų verslo magnatas Richardas Bransonas pažadėjo išsiaiškinti, kodėl kosmoso turizmo kompanijos „Virgin Galactic“ futuristinės išvaizdos erdvėlaivis „SpaceShipTwo“, pritaikytas suborbitiniams skrydžiams, bandomojo skrydžio metu subyrėjo į kelias dalis. Tuo tarpu ekspertai tikina, kad "Virgin Galactic" jau kurį laiką ignoravo perspėjimus dėl saugumo pažeidimų.


  20. NASA raketą „Antares“ susprogdino tyčia

Visata / 2014-11-01 20:11 / lrytas.lt

Raketa nešėja „Antares“, turėjusi nuskraidinti automatinę krovininę kapsulę į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), sprogo antradienį, praėjus kelioms sekundėms po starto iš komercinio kosmodromo Virdžinijoje. Penktadienio vakarą paaiškėjo, kad raketa sprogo ne dėl techninio gedimo, o buvo susprogdinta pačios NASA.


Populiariausi per 24 val.