Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1257, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Karas po žeme - ir Vietname, ir Izraelyje (8)

Rytai-Vakarai / 2014-09-20 14:19 / lrytas.lt

Nesvarbu, ar tai būtų Gazos Ruožas, Vietnamas, ar senovės Roma – norintys pergudrauti priešą dažnai slepiasi po žeme. Ir šis senas kovos būdas, kaip parodė istorija ir dabartis, yra gana sėkmingas. Juodoji skylė – taip amerikiečių kariai vadino siauras perėjas, kuriomis, ginklą glausdami prie kūno, centimetras po centimetro atsargiai stūmėsi į priekį įsiklausydami į mažiausią krebždesį niūriame, tamsiame labirinte. Čia bet kurią akimirką galėjo užklupti mirtis.


  2. Ką reiškia bauginantys Rusijos bombonešių skrydžiai pasienyje? (316)

Rytai-Vakarai / 2014-09-20 08:55 / Vaidas Saldžiūnas

Pastaruoju metu vis dažniau tenka išgirsti, kaip keli Rusijos bombonešiai priartėja prie kaimyninių valstybių sienos, kartais net pažeidžia oro erdvę ir apsisukę grįžta atgal. Tokia Šaltojo karo laikus primenančia taktika kartu pasėjamas nerimas ir tikrinama priešlėktuvinė gynyba. Bet ne tik. Penktadienį Karališkosios oro pajėgos išplatino pranešimą, kad dar pirmadienį virš tarptautinių vandenų skubiai pakelti britų naikintuvai perėmė du Rusijos strateginius bombonešius Tu-95.


  3. Ekspertų išvada: „Malaysia Airlines“ lėktuvas sudužo ore (461)

Įvykiai / 2014-09-09 19:13 / lrytas.lt

Antradienio rytą ekspertai paskelbė pirmines išvadas dėl „Malaysia Airlines“ lėktuvo katastrofos Ukrainoje. Tyrėjai tik patvirtino jau anksčiau pasklidusią versiją, kad „Boeing 777“ buvo numuštas. Pasak jų, lėktuvas, kuriuo skrido 298 keleiviai ir įgulos nariai, sprogo ore – būtent todėl lėktuvo nuolaužos pasklido tokioje didelėje teritorijoje.


  4. Separatistų taktika: paleido belaisvius ir apšaudė oro uostą (14)

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-09 14:04 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Trapios paliaubos tarp Ukrainos ir prorusiškų separatistų vis dar laikosi, tačiau bet kurią akimirką gali žlugti. Abi pusės vykdo kai kurias paliaubų sąlygas - pavyzdžiui separatistai paleido karo belaisvius, tačiau kraujas liejasi ir tolaiu. Oro uostas netoli Donecko Rytų Ukrainoje, pagrindinio separatistų kontroliuojamo miesto, praėjusią naktį buvo apšaudytas raketomis, antradienį pranešė Ukrainos kariškiai.


  5. Izraelis įprato pasitikėti kariaujančiomis moterimis (9)

Rytai-Vakarai / 2014-09-08 23:05 / lrytas.lt

Jei manote, kad moterims ginklas netinka – pažvelkite į Izraelio „Karakalo“ batalioną. Čia tarnaujančios moterys puikiai susitvarko su pačiomis pavojingiausiomis užduotimis. Šis dalinys yra sudarytas iš abiejų lyčių kariškių, tačiau moterų jame kur kas daugiau. Jų čia net 70 proc. Moterys į šį dalinį atėjo savanoriškai, prieš tai perėjusios patikrinimus ir sunkius išbandymus. Juose jos dalyvavo kartu su vyrais, sąlygos moterims nebuvo palengvintos.


  6. Dainininkė Ruslana pereina į separatistų pusę? (5)

Įvykiai / 2014-09-05 15:49 / lrytas.lt

2004 metais „Eurovizijos“ konkursą laimėjusi Ruslana Lyžyčko spėjo pagarsėti kaip Maidano judėjimo Ukrainoje rėmėja. Nenuostabu, kad jos žodžiai, išsakyti unian.net surengtoje spaudos konferencijoje, po apsilankymo Donecko regione nustebino visus ukrainiečius. Tai įvyko beveik tą pačią dieną, kai Lietuvos politikai Petras Auštrevičius ir Antanas Guoga pasiūlė atlikėjai skirti A. Sacharovo premiją. Po susitikimo su save pasiskelbusios Donecko liaudies respublikos premjeru Aleksandru Zacharčenka ir atsargos generolu-pulkininku Vladimiru Rubanu, Ruslana pažėrė kritikos dabartinės Ukrainos vadovybės veiksmams.


  7. Vaizdo įraše – Mariupolio kryptimi paleidžiamos „Grad“ raketos

Pasaulis / 2014-09-05 11:08 / AP

Ukrainos aktyvisto nufilmuotuose kadruose matyti, kaip daugybė raketų paleidžiama Mariupolio kryptimi. Pietryčiuose esantį uostamiestį kontroliuoja Ukrainos pajėgos. Penktadienio naktį jį apšaudė prorusiški separatistai.


  8. Lietuva iš Lenkijos perka priešlėktuvinę sistemą GROM

Aktualijos / 2014-09-02 22:16 / lrytas.lt

Antradienį Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Gintautas Zenkevičius, Lenkijos įmonės MESKO generalinis direktorius Waldemaras Skowronas ir MESKO kompanijos valdybos narys Piotras Jarominas tarptautinėje gynybos parodoje MSPO Targi Kielce (Lenkija) pasirašė sutartį dėl artimojo nuotolio nešiojamosios priešlėktuvinės gynybos sistemų GROM Lietuvos kariuomenei pirkimo.


  9. Ko rusų meška taip įkyriai sėlina vis giliau į Ukrainą?

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-31 10:04 / Vaidas SALDŽIŪNAS

Dar visai neseniai Ukraina džiaugėsi pergalėmis prieš šalies rytuose veikiančius separatistus. Bet užteko Rusijai permesti technikos bei karių, ir dabar ukrainiečiai jau priversti trauktis. Ko gi siekia Maskva?


  10. Pasisemti aštrių pojūčių – į Burbiškių saugyklas

Kelionės ir pomėgiai / 2014-08-28 08:49 / Arūnas Dumalakas

Kariniai objektai, įvairios požeminės ertmės Burbiškių rajone kaip medus traukia nuotykių ištroškusius vilniečius. Praėjusį savaitgalį ugniagesiai iš požemių traukė ten pasižvalgyti įlindusį 29 metų vyrą, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Sostinė“.


  11. JAV: „Rusija tiesiogiai įsitraukusi į kovas Rytų Ukrainoje“

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-28 08:44 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Rytų Ukrainoje pastarąjį mėnesį vykę įnirtingi susirėmimai nusinešė daug žmonių gyvybių – per parą žūdavo vidutiniškai 36 žmonės, sakoma Jungtinių Tautų (JT) ataskaitoje apie žmogaus teisių padėtį toje šalyje.


  12. Eksperimentinis JAV ginklas susprogdintas vos jį paleidus

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-26 20:21 / lrytas.lt

Eksperimentinis ultragarsinis ginklas, kuris turėtų per valandą pasiekti taikinius bet kurioje pasaulio vietoje, buvo sunaikintas praėjus vos 4 sekundėms po jo paleidimo – dėl grėsmės „viešajam saugumui“, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.


  13. „Šachtar“ klubas su liūdesiu stebi gadinamą Donecko stadioną

Futbolas / 2014-08-26 14:39 / AP ir lrytas.lt inf.

Kol Ukrainos čempionė Donecko „Šachtar“ komanda dėl prorusiškų separatistų sukelto konflikto treniruojasi ir žaidžia toliau nuo namų, klubo vadovai sėdi susiėmę už galvų. Šeštadienį per konfliktą į garsiąją „Donbass“ areną pataikė dvi raketos. „Šachtar“ vykdantysis vadovas Sergejus Palkinas teigė, kad viena jų apgadino stadioną, o kita – elektros pastotę.


  14. Per izraeliečių antskrydį Gazos Ruože žuvo du palestiniečiai

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-26 08:08 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Per izraeliečių antskrydį Gazos Ruože antradienį žuvo du palestiniečiai. Tai pranešė medikai. Antskrydis buvo surengtas Izraeliui tęsiant savo kampaniją už tai, kad būtų nutrauktas „Hamas“ vykdomas jo teritorijos apšaudymas raketomis iš Gazos Ruožo.


  15. Per izraeliečių antskrydžius Gazos Ruože žuvo du palestiniečiai

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-25 07:55 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Per izraeliečių antskrydžius Gazos Ruože pirmadienio naktį žuvus dviem palestiniečiams, bendras palestiniečių, žuvusių per jau septynias savaites trunkantį konfliktą, skaičius padidėjo iki 2 122. Tai pranešė palestiniečių šaltiniai.


  16. Kelionių į kosmosą bendrovės raketa sprogo per bandomąjį skrydį

Visata / 2014-08-24 18:49 / BNS ir lrytas.lt inf.

Privačios kosminių skrydžių bendrovės „SpaceX“ raketa penktadienį sprogo per bandomąjį skrydį, tačiau per tą incidentą žmonės nenukentėjo. Avarija įvyko atliekant bandymus projekte, kuris, kaip tikisi „SpaceX“, leis sukurti daugkartinio naudojimo kosminį aparatą.


  17. Už milijardus litų Lietuvai ir visai NATO – akys danguje

Rytai-Vakarai / 2014-08-24 11:47 / Vaidas Saldžiūnas

Milijardus dolerių kainuojančios ginkluotės sutartys Lietuvai ir kitoms mažoms šalims dažniausiai ne pagal kišenę. Bet jei reikia, galima ir visiems susimesti. Tokiu būdu mūsų ir 14 kitų NATO šalių įsigis moderniausius bepiločius orlaivius. Kam jų reikia? Plokščia lyg stiklas Šiaurės Dakotos valstija nėra ta vieta, kurioje norėtų gyventi dažnai pramogauti linkę žmonės. Sunku ir patikėti, kad ši valstija pernai pripažinta laimingiausia visose JAV. Didelės, menkai apgyvendintos erdvės, bekraščiai kukurūzų, saulėgrąžų laukai, bet mažai veiksmo. Vasaros čia karštos, o žiemą gelia stingdantis speigas – šalto vėjo gūsių nesulaiko reti medžiai, o ką jau kalbėti apie kalnus ar net kalvas – čia jų iš viso nėra.


  18. Raketos iš Gazos smogė sinagogai Izraelyje

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-22 16:58 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Iš Gazos paleistos raketos penktadienį smogė sinagogai, esančiai Izraelio Ašdodo mieste, sužeisti trys žmonės, remdamasi policija skelbia „Reuters“.


  19. Žvilgsnis į šaltąjį karą – karikatūristų akimis

Dailė / 2014-08-22 15:51 / lrt.lt

Tuskulėnų memorialiniame komplekse ketvirtadienį atidaryta šaltojo karo politinių karikatūrų ir propagandos paroda „Kūjis, pjautuvas ir pieštukas“. Parodoje eksponuojamos dvi dešimtys šaltojo karo eigą JAV ir SSRS atspindinčių politinių karikatūrų. 14 karikatūrų autoriai – JAV, 6 – SSRS dailininkai.


  20. Dėl sprogimo Kazachstane rusai apkaltino Ukrainos armiją

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-21 20:32 / lrytas.lt

Rusijos propagandos mašina kuria naujas pasakas, kaip Ukrainos armija žudo taikius Donecko gyventojus ir bombarduoja gyvenamuosius namus. Kad tai įrodytų, rusai pasitelkia pačius įvairiausius triukus. Naujausiu propagandos šedevru tapo raketos sprogimo Kazachstane vaizdo įrašo panaudojimas.


Populiariausi per 24 val.