Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1249, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Ko rusų meška taip įkyriai sėlina vis giliau į Ukrainą? (428)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-31 10:04 / Vaidas SALDŽIŪNAS

Dar visai neseniai Ukraina džiaugėsi pergalėmis prieš šalies rytuose veikiančius separatistus. Bet užteko Rusijai permesti technikos bei karių, ir dabar ukrainiečiai jau priversti trauktis. Ko gi siekia Maskva?


  2. Pasisemti aštrių pojūčių – į Burbiškių saugyklas

Kelionės ir pomėgiai / 2014-08-28 08:49 / Arūnas Dumalakas

Kariniai objektai, įvairios požeminės ertmės Burbiškių rajone kaip medus traukia nuotykių ištroškusius vilniečius. Praėjusį savaitgalį ugniagesiai iš požemių traukė ten pasižvalgyti įlindusį 29 metų vyrą, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Sostinė“.


  3. JAV: „Rusija tiesiogiai įsitraukusi į kovas Rytų Ukrainoje“ (19)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-28 08:44 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Rytų Ukrainoje pastarąjį mėnesį vykę įnirtingi susirėmimai nusinešė daug žmonių gyvybių – per parą žūdavo vidutiniškai 36 žmonės, sakoma Jungtinių Tautų (JT) ataskaitoje apie žmogaus teisių padėtį toje šalyje.


  4. Eksperimentinis JAV ginklas susprogdintas vos jį paleidus (75)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-26 20:21 / lrytas.lt

Eksperimentinis ultragarsinis ginklas, kuris turėtų per valandą pasiekti taikinius bet kurioje pasaulio vietoje, buvo sunaikintas praėjus vos 4 sekundėms po jo paleidimo – dėl grėsmės „viešajam saugumui“, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.


  5. „Šachtar“ klubas su liūdesiu stebi gadinamą Donecko stadioną (6)

Futbolas / 2014-08-26 14:39 / AP ir lrytas.lt inf.

Kol Ukrainos čempionė Donecko „Šachtar“ komanda dėl prorusiškų separatistų sukelto konflikto treniruojasi ir žaidžia toliau nuo namų, klubo vadovai sėdi susiėmę už galvų. Šeštadienį per konfliktą į garsiąją „Donbass“ areną pataikė dvi raketos. „Šachtar“ vykdantysis vadovas Sergejus Palkinas teigė, kad viena jų apgadino stadioną, o kita – elektros pastotę.


  6. Per izraeliečių antskrydį Gazos Ruože žuvo du palestiniečiai (2)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-26 08:08 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Per izraeliečių antskrydį Gazos Ruože antradienį žuvo du palestiniečiai. Tai pranešė medikai. Antskrydis buvo surengtas Izraeliui tęsiant savo kampaniją už tai, kad būtų nutrauktas „Hamas“ vykdomas jo teritorijos apšaudymas raketomis iš Gazos Ruožo.


  7. Per izraeliečių antskrydžius Gazos Ruože žuvo du palestiniečiai (17)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-25 07:55 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Per izraeliečių antskrydžius Gazos Ruože pirmadienio naktį žuvus dviem palestiniečiams, bendras palestiniečių, žuvusių per jau septynias savaites trunkantį konfliktą, skaičius padidėjo iki 2 122. Tai pranešė palestiniečių šaltiniai.


  8. Kelionių į kosmosą bendrovės raketa sprogo per bandomąjį skrydį (5)

Visata / 2014-08-24 18:49 / BNS ir lrytas.lt inf.

Privačios kosminių skrydžių bendrovės „SpaceX“ raketa penktadienį sprogo per bandomąjį skrydį, tačiau per tą incidentą žmonės nenukentėjo. Avarija įvyko atliekant bandymus projekte, kuris, kaip tikisi „SpaceX“, leis sukurti daugkartinio naudojimo kosminį aparatą.


  9. Už milijardus litų Lietuvai ir visai NATO – akys danguje (89)

Rytai-Vakarai / 2014-08-24 11:47 / Vaidas Saldžiūnas

Milijardus dolerių kainuojančios ginkluotės sutartys Lietuvai ir kitoms mažoms šalims dažniausiai ne pagal kišenę. Bet jei reikia, galima ir visiems susimesti. Tokiu būdu mūsų ir 14 kitų NATO šalių įsigis moderniausius bepiločius orlaivius. Kam jų reikia? Plokščia lyg stiklas Šiaurės Dakotos valstija nėra ta vieta, kurioje norėtų gyventi dažnai pramogauti linkę žmonės. Sunku ir patikėti, kad ši valstija pernai pripažinta laimingiausia visose JAV. Didelės, menkai apgyvendintos erdvės, bekraščiai kukurūzų, saulėgrąžų laukai, bet mažai veiksmo. Vasaros čia karštos, o žiemą gelia stingdantis speigas – šalto vėjo gūsių nesulaiko reti medžiai, o ką jau kalbėti apie kalnus ar net kalvas – čia jų iš viso nėra.


  10. Raketos iš Gazos smogė sinagogai Izraelyje (9)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-22 16:58 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Iš Gazos paleistos raketos penktadienį smogė sinagogai, esančiai Izraelio Ašdodo mieste, sužeisti trys žmonės, remdamasi policija skelbia „Reuters“.


  11. Žvilgsnis į šaltąjį karą – karikatūristų akimis

Dailė / 2014-08-22 15:51 / lrt.lt

Tuskulėnų memorialiniame komplekse ketvirtadienį atidaryta šaltojo karo politinių karikatūrų ir propagandos paroda „Kūjis, pjautuvas ir pieštukas“. Parodoje eksponuojamos dvi dešimtys šaltojo karo eigą JAV ir SSRS atspindinčių politinių karikatūrų. 14 karikatūrų autoriai – JAV, 6 – SSRS dailininkai.


  12. Dėl sprogimo Kazachstane rusai apkaltino Ukrainos armiją (97)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-21 20:32 / lrytas.lt

Rusijos propagandos mašina kuria naujas pasakas, kaip Ukrainos armija žudo taikius Donecko gyventojus ir bombarduoja gyvenamuosius namus. Kad tai įrodytų, rusai pasitelkia pačius įvairiausius triukus. Naujausiu propagandos šedevru tapo raketos sprogimo Kazachstane vaizdo įrašo panaudojimas.


  13. Gazoje tarp griuvėsių rastas „Hamas“ vado trimetės dukters kūnas (29)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-21 16:48 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Islamistų judėjimo „Hamas“ karinis sparnas ketvirtadienį paskelbė, kad per Izraelio antskrydį, kuris apyaušriu buvo surengtas Rafahe, esančiame Gazos Ruožo pietuose, buvo nukauti trys jo aukšto rango vadai.


  14. „Galileo“ sistemos palydovų pakilimas atidėtas

Visata / 2014-08-21 15:49 / Simonas Bendžius, LRT radijas, LRT.lt

Europos palydovinės navigacijos sistema „Galileo“ į kosmosą paleis du palydovus ir jų skaičius orbitoje padidės iki šešių. Europos Komisija planuoja iki šio dešimtmečio pabaigos į kosmosą paleisti iš viso 30 tokių palydovų. Projektu „Galileo“ siekiama Europoje skatinti ekonomiką ir palengvinti kasdienius gyventojų poreikius.


  15. Paliaubos Gazos Ruože baigėsi skaudžiomis netektimis (4)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-20 09:27 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Antradienio naktį pasibaigus paliauboms tarp Izraelio ir „Hamas“, į Izraelio teritoriją paleista ne mažiau kaip 50 raketų, antskrydžių metu Gazos Ruože žuvo devyni žmonės, skelbia BBC.


  16. Rytų Ukrainoje raketos krito ant pabėgėlių kolonos (12)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-18 19:25 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Rytų Ukrainoje autobusų kolona, pirmadienį vežusi pabėgėlius iš Luhansko miesto, buvo apšaudyta raketomis, o vyriausybės pajėgos ir prorusiški separatistai kaltino vieni kitus dėl to smūgio, nusinešusio dar nežinomą skaičių žmonių gyvybių.


  17. Gazos Ruožo zoologijos sodas virto gyvūnų kapinėmis

Marga planeta / 2014-08-18 15:23 / lrytas.lt

Liūtai sėdi it apspangę savo suniokoto narvo pavėsyje, pelikanas tvenkinyje grumiasi dėl vietos su antimi, o netoliese pūva dviejų beždžionių kūnai – tai vaizdas iš konflikto nuniokoto Gazos ruožos zoologijos sodo. Šie gyvūnai pateko į Izraelio ir Palestinos kryžminės ugnies epicentrą ir jų gyvenimas tapo nepavydėtinas, pasakoja „Daily Mail“.


  18. S. Lavrovas Berlyne: „Ukrainoje būtina nutraukti ugnį“ (3)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-18 14:28 / lrytas.lt

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas po susitikimo Berlyne Ukrainos klausimu surengė spaudos konferenciją. Pasak jo, svarbiausia tarptautinės bendruomenės užduotis šiuo metu - humanitarinė pagalba Rytų Ukrainos gyventojams. „Humanitarinis klausimas mus turi suvienyti“, - sakė jis.


  19. Šiaurės Korėja paleido tris balistines mažo nuotolio raketas

Įvykiai / 2014-08-14 08:19 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ketvirtadienį Šiaurės Korėja iš rytinės šalies pakrantės į Japonijos jūros akvatoriją paleido tris balistines mažo nuotolio raketas.


  20. Vilnius ignoravo V. Žirinovskio kalbas apie Lietuvos sunaikinimą (1)

Aktualijos / 2014-08-13 18:00 / lrytas.lt

Lietuva negirdomis nuleido Rusijos dūmos vicepirmininko Vladimiro Žirinovskio pareiškimą, kad Rusija nušluos Baltijos valstybes ir Lenkiją. Tuo tarpu kaimyninės Lenkija ir Latvija dėl šio politiko poelgio išsikvietė pasiaiškinti Rusijos ambasadorius.


Populiariausi per 24 val.