Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1277, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Lietuva už 20 mln. dolerių papildomai perka sistemų „Javelin“ (95)

Aktualijos / 2014-10-16 12:22 / lrytas.lt

Krašto apsaugos ministerija, siekdama stiprinti šalies gynybinius pajėgumus ir papildomai aprūpinti Lietuvos kariuomenę vidutinio nuotolio prieštankine ginkluote, už beveik 20 mln. JAV dolerių iš Jungtinių Amerikos Valstijų perka papildomą kiekį modernios vidutinio nuotolio prieštankinės valdomų raketų sistemos „Javelin“.


  2. Pirmųjų žmonių Marse gyvenimas būtų trumpas (5)

Visata / 2014-10-16 12:21 / lrytas.lt

Olandų organizacija „Mars One“ užsimojo jau ateinantį dešimtmetį nugabenti pirmuosius žmones į Marsą, kurie čia įkurtų koloniją. Tačiau naujo tyrimo autoriai šią kelionę vadina nerealistiška, esą kaimyninės planetos kolonistų mirtys prasidėtų jau po 68 dienų.


  3. Prieštankinėse pratybose kariuomenė naudoja viską, kas sprogsta (117)

Aktualijos / 2014-10-16 11:41 / Andrius Vaitkevičius

Amerikiečių karys taikėsi ilgai. Tai turėjo būti pirmasis jo kovinis šūvis iš sistemos „Javelin“ ir prašauti jis negalėjo. Galiausiai karys iššovė, iš paleidimo sistemos iššokusi raketa pakibo ore, spaudydamasis ugnimi pradėjo dirbti jos variklis, raketa nuskriejo į priekį ir po poros sekundžių sprogo atsitrenkusi į Pabradės poligone lauko gale stovintį šarvuotį. „Sveikinam, jūs ką tik į orą paleidote neblogą butą Vilniuje“, - turėdamas galvoje ką tik sprogusios raketos kainą tarė greta stovintys Lietuvos karininkas.


  4. Numuštame „Malaysia Airlines“ lėktuve buvo likę gyvųjų? (86)

Įvykiai / 2014-10-09 15:01 / lrytas.lt

Vakar Olandijos užsienio reikalų ministras Fransas Timmermansas pranešė, kad viena iš Ukrainoje numušto Malaizijos lainerio aukų buvo rasta su deguonies kauke. Tai reiškia, jog po to, kai raketa išskaidė lėktuvą į gabalus, bent vienas jame sėdėjęs keleivis kritimo metu dar buvo gyvas, praneša portalas „Volkskrant“.


  5. Paliaubos Ukrainoje: ugnis nutraukta, o žuvusiųjų šimtai (41)

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-09 07:00 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Jungtinės Tautos (JT) pranešė, kad mažiausiai 331 žmogus žuvo Rytų Ukrainoje nuo to laiko, kai praėjusį mėnesį Rusijos remiami separatistai ir vyriausybinės pajėgos pasirašė ugnies nutraukimo susitarimą. JT žmogaus teisių komisaro įstaiga trečiadienį pranešė, kad karo veiksmai tęsiasi pagrindiniame separatistų kontroliuojamame mieste Donecke ir aplink Debalcevės bei Ščastios miestus.


  6. Palestinos rėmėjai sunkiai atsikrato terorizmo šešėlio (24)

Rytai-Vakarai / 2014-10-07 20:27 / Paulius Gritėnas

Antradienį Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto auditorijoje buvo surengta diskusija apie Izraelio ir Palestinos santykius po 50 dienų karo. Diskusija buvo skirta dabartiniam konflikto etapui, tačiau joje neišvengiamai buvo įsivelta į esminių nesutarimų aptarimą. Nepaisant bandymų diskusijoje rasti konflikto sprendimo būdus, išryškėjo dvi oponuojančios pusės, pripažįstančios tam tikras klaidas, tačiau sunkiai randančios bendrą sutarimą.


  7. Donecke per bombardavimą žuvo šveicaras pagalbos darbuotojas

Įvykiai / 2014-10-03 16:20 / BNS ir lrytas.lt inf.

Šveicarijos Raudonojo Kryžiaus darbuotojas žuvo ketvirtadienį Ukrainos prorusiškų separatistų tvirtovėje Donecke, kai šio miesto centras buvo pirmąkart bombarduotas nuo rugsėjo 5 dieną paskelbtų paliaubų pradžios, turėjusios užbaigti didžiausią per kelis dešimtmečius krizę Europoje.


  8. JAV šarvuočiai Lietuvoje – nedviprasmiškas signalas Rusijai

Aktualijos / 2014-10-01 20:22 / Andrius Vaitkevičius, Gediminas Pilaitis

Klaipėdos uoste garsiai riaumodama iš ką tik atplaukusio laivo trečiadienį riedėjo šarvuota JAV pėstininkų kovos technika. Šiomis dienomis šarvuočiai iš laivų kraunami ir kituose uostuose prie Baltijos jūros – Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje. Kai kur iš laivų rieda ne tik šarvuočiai, bet ir kovos tankai M1A1 „Abrams“. Baltijos jūros regione keičiasi rotaciniu pagrindu dislokuoti JAV kariai. Amerikiečių desantininkus keičia pėstininkai, su savimi iš Teksaso atsigabenantys ir savo sunkiąją techniką, įskaitant 20 tankų. Tiesa, Lietuvoje mes kol kas šių grėsmingų karo monstrų neišvysime, tačiau jie bus visai netoli – mūsų kaimynų žemėje.


  9. Donecke per artilerijos apšaudymą mokykloje žuvo 10 žmonių

Konfliktai ir saugumas / 2014-10-01 18:14 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prorusiškų separatistų kontroliuojamame rytiniame Donecko mieste mažiausiai 10 žmonių žuvo trečiadienį, kai artilerijos sviediniai pataikė į mokyklos kiemą ir mikroautobusą gretimoje gatvėje, pranešė miesto valdžia ir incidentų liudininkai.


  10. Karo atveju Vilnių ginti būtų beprasmiška

Aktualijos / 2014-09-30 06:54 / Nerijus Povilaitis

Jeigu netikėtai prasidėtų karas, Vilniaus gynyba būtų beprasmė, nes šis miestas neturi jokios strateginės reikšmės, teigia istorijos tyrinėtojas, viešosios įstaigos Karo paveldo centras vadovas Vladimiras Orlovas. Visai kitas reikalas - Kaunas ir Alytus bei su Lenkija jungianti magistralinė arterija Kaunas-Suvalkai. Ne atsitiktinai šiuose miestuose beveik 300 metų sutelktos didžiausios kariuomenės pajėgos.


  11. Palestina žada nepamiršti Izraelio karinių nusikaltimų

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-27 19:49 / ELTA ir lrytas.lt inf.

JAV penktadienį sukritikavo Palestinos autonomijos prezidento Mahmoudo Abbaso kalbą JT Generalinės Asamblėjos sesijoje, kurioje jis pareikalavo padaryti galą izraeliečių okupacijai ir sukurti nepriklausomą Palestinos valstybę.


  12. A. Ilarionovas: „Vakarai nepastebi prasidedančio karo“

Aktualijos / 2014-09-25 20:15 / Alvydas Ziabkus

Ukrainoje vykstanti agresija yra tik didelio Rusijos prezidento Vladimiro Putino pradėto vykdyti pasaulio pusiausvyros perdalijimo dalis. Taip teigia į Lietuvą atvykęs buvęs V.Putino patarėjas, „Cato“ ekonominės politikos studijų instituto Vašingtone vyresnysis mokslinis bendradarbis Andrejus Ilarionovas.


  13. Ukraina laikinai uždaro rytinę sieną su Rusija (1)

Įvykiai / 2014-09-25 13:01 / BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį išleido įsaką, įpareigojantį vyriausybę laikinai uždaryti Ukrainos rytinę sieną su Rusija, siekiant sustabdyti Maskvos „kišimąsi“ į šalies vidaus reikalus.


  14. Dizainerė Žydrūnė Grigonytė savo norais Raudų sienos neapkrauna

Žmonės / 2014-09-25 12:39 / Daiva Kaikarytė

„Nieko nenorėčiau keisti“, – ši mintis – tai atsakymas į daugelį dizainerei Žydrūnei Grigonytei (40 m.) pateiktų klausimų. Net ir tuomet, kai kalba sukasi apie gyvenimą karo neramumų krečiamame Izraelyje, į kurį nutekėjo prieš penkerius metus. Prieš 12 metų žurnale „Stilius“ ji teigė, kad įsivaizduoja save prabangioje aplinkoje ir siekia, kad būtų jos verta.


  15. JAV smogė naftos perdirbimo įmonėms Sirijoje

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-25 09:26 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Jungtinės Valstijos, kurių prezidentas Barackas Obama paragino daugiau sąjungininkų prisidėti prie kovos su ekstremistų „mirties tinklu“, trečiadienį bombardavo džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ kontroliuojamas naftos perdirbimo įmones Sirijoje.


  16. JAV ir arabus suvienijo islamistai. Ar ilgam?

Rytai-Vakarai / 2014-09-24 12:04 / lrytas.lt

Dėl bendro tikslo galima ir suvienyti jėgas. Taip vakar galėjo pasijusti amerikiečiai, kartu su keliomis arabų šalimis surengę antskrydžius prieš Sirijoje siautėjančius teroristus. Net Damaskas nesupyko. Artimuosiuose Rytuose nėra amžinų draugų ar priešų – tik interesai ir daug ironijos. Tuo darsyk galėjo įsitikinti Vašingtonas, remdamasis BBC, CNN ir ABC informacija, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.


  17. Teatro magas H. Goebbelsas provokuos ir žavės Lietuvos publiką

Meno pulsas / 2014-09-23 16:34 / lrytas.lt

apkričio 8-oji ir 9-oji – neeilinės dienos Lietuvos teatrinei ir muzikinei publikai. „Vilniaus festivalių“ ir Goethe’s instituto kvietimu į Vilnių atvyksta pasaulinio garso vokiečių režisierius ir kompozitorius Heineris Goebbelsas. Su savo kūriniais daugelį šalių aplankiusi teatro įžymybė šiemet pirmą kartą atvyks į Lietuvą – lapkričio 8 d. kūrėjas susitiks su savo kūrybos gerbėjais, o lapkričio 9 d. Nacionaliniame dramos teatre vienintelį kartą bus parodytas jo garsusis spektaklis „Max Black“.


  18. „Islamo valstybei“ Sirijoje - JAV smūgiai iš oro

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-23 16:13 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

JAV ir penkios arabų valstybės pradėjo atakas prieš „Islamo valstybės“ taikinius Sirijoje. Smūgiai iš oro sudrebino džihadistų pajėgas, kurios per trejus pilietinio karo Sirijoje metus stiprėjo ir įsitvirtino. Į operaciją, kuriai žalią šviesą prieš porą savaičių uždegė JAV prezidentas Barackas Obama, įsitraukė Bahreinas, Kataras, Saudo Arabija, Jordanija ir Jungtiniai Arabų Emyratai.


  19. Islamistai grasina brutaliai nužudyti prancūzų turistą

Pasaulis / 2014-09-23 16:02 / „Lietuvos ryto“ televizija

JAV pajėgos, remiami penkių arabų šalių sąjungininkų, ėmė naikinti Islamo valstybės dalinius Sirijoje. Iš lėktuvnešių paleistos sparnuotuosios raketos, taikinius atakavo bombonešiai, naikintuvai ir bepiločiai aparatai. Savo teritorijoje karinių smūgių ėmėsi Jordanija. Islamo valstybės kovotojai, įsitvirtinę Irako, Sirijos, Jordanijos teritorijoje pranešė Alžyre į nelaisvę paėmę turistą iš Prancūzijos. Jį grasinama viešai brutaliai nužudyti kaip anksčiau du amerikiečius ir britą.


  20. Lenkija perka itin tikslių raketų už 500 mln. dolerių

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-23 08:47 / lrytas.lt

Atrodo, kad Lenkija rimtai nusiteikusi į savo gynybą investuoti milžiniškus pinigus, už kuriuos planuoja apsirūpinti itin modernia ir tikslumu pasižyminčia ginkluote. Šiomis dienomis paskelbta, kad šalis už 500 mln. dolerių iš Jungtinių Valstijų perka itin tikslių „oras-žemė“ tipo sparnuotųjų raketų AGM-158A JASSM. Kaip pranešė JAV Gynybos departamentui priklausanti Gynybos ir saugumo bendradarbiavimo agentūra (ang. Defence Security Cooperation Agency – DSCA), Valstybės departamentas patvirtino galimą sutartį su Lenkija, pagal kurį mūsų kaimynai įsigytų šiuolaikinės ginkluotės už 500 mln. JAV dolerių. Šį sandėrį dar turi patvirtinti JAV kongresas.


Populiariausi per 24 val.