Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1035, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Gidams vietoj licencijų - registracijos numeris (2)

Rinkos pulsas / 2014-12-15 12:09 / BNS ir lrytas.lt inf.

Ūkio ministerija vietoje licencijų gidams siūlo numatyti jų registraciją. Tokios kompromisinės pataisos parengtos po to, kai gidų organizacijos sukritikavo siūlymą gidų sąjungoms pačioms užtikrinti savo profesijos atstovų kontrolę.


  2. A. Juknevičiaus Dakarui skirti pinigai tirpsta tarsi sviestas (15)

Radaras / 2014-12-15 09:43 / Eglė Šilinskaitė-Puškorė

Iki Dakaro ralio – lygiai trys savaitės, o jam parengtas sportinis automobilis į Pietų Ameriką iškeliavo dar lapkričio pabaigoje. Pragaro maratone labiausiai patyręs lietuvis lenktynininkas Antanas Juknevičius neberas laiko treniruotėms, tačiau per likusias savaites vis tiek negali užsimiršti. Šiomis dienomis A.Juknevičius vėl iš naujo skaičiuoja Dakarui skirtą biudžetą, nes pinigai tirpsta tarsi sviestas saulėje. Pragaro maratone tūkstančius kainuoja kiekviena smulkmena. Net žurnalistų akreditacijos.


  3. Ką daryti, jei dingo lagaminas ar atkeliavo apgadintas (9)

Naudingi patarimai / 2014-12-11 15:53 / lrytas.lt

Parskrendate, ateinate prie bagažo išdavimo juostos oro uoste, o jūsų bagažas taip ir nepasirodo. Arba dar blogiau - daiktai pradingsta vos nuvykus. Bagažas gali vėluoti ar net visai dingti. Kaip nuo to apsisaugoti ir ką daryti, jeigu vis dėlto bagažas dingo, vėluoja ar atgaunamas apgadintas?


  4. Kauno oro uosto darbą sutrikdė pranešimas apie bombą (60)

Kriminalai / 2014-12-10 22:41 / Arūnas Karaliūnas

Trečiadienio vakarą buvo paralyžiuotas Kauno oro uosto darbas, mat pranešta, kad oro uostas užminuotas. Saugos darbuotojai sulaikė apie tai pranešusį vyriškį, jis apklausiamas. Pirminiais duomenimis, apie 17 valandą 50 minučių vyriškis priėjo prie apsaugos darbuotojo ir pareiškė, kad oro uosto terminale padėtas sprogstamasis užtaisas ir netrukus nugriaudės sprogimas.


  5. Pranešė, ką daryti nukentėjusiems nuo masinio išregistravimo (24)

Naujienos / 2014-12-10 13:18 / lrytas.lt

Rugsėjo pabaiga paženklinta vairuotojams skausmingiausiu ir drastiškiausiu valdžios poelgiu per pastaruosius metus. Rugsėjo 29 dieną buvo masiškai išregistruoti daugiau nei 800 tūkst. transporto priemonių. Didžioji dalis jų ir taip mūsų šalyje nebuvo naudojami, bet po įstatymo vėzdu pateko ir apie 150 tūkst. rečiau naudojamų automobilių, motociklų, priekabų, sunkvežimių ir kitokio transporto, kurio savininkai tris mėnesius buvo neapdraudę arba neperėję techninės apžiūros (TA). Tačiau vairuotojams kilo klausimas, ką daryti keletą mėnesių galiojusio griežtesnio reikalavimo aukoms?


  6. Pagėgių merą Virginijų Komskį į teismą atvedė Joninių viktorina (20)

Aktualijos / 2014-12-05 14:51 / Morta Pipirienė („Tauragės žinios“)

Klaipėdos apygardos administracinis teismas pripažino: Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis neturi teisės drausti politiniams oponentams dalyvauti Pagėgių savivaldybėje vykstančiuose viešuosiuose renginiuose.


  7. Moksleiviai kviečiami varžytis dėl „Saugiausios klasės“ vardo

Saugus eismas / 2014-12-04 16:16 / lrytas.lt

Lietuvos kelių policijos tarnyba ir transporto priemonių draudikų biuras vėl skelbia bendrojo lavinimo mokyklų saugaus eismo konkursą „Saugiausia klasė“. Jame trečiokams ir ketvirtokams skirta užduotis piešti piešinius, o aštuntokai ir devintokai turės kurti vaizdo siužetus ir spręsti Kelių eismo taisyklių testą.


  8. K.Donelaičio archyvų tyrimai: perversmas literatūros istorijoje?

Literatūra / 2014-12-04 10:32 / Aušra Gudavičiūtė

„Šiais metais Slaptajame valstybiniame Prūsijos kultūros paveldo archyve Berlyne pavyko rasti visą pluoštą dokumentų, atskleidžiančių kai kurias Donelaičio gyvenimo aplinkybes ir net – būdo bruožus. Tai Tolminkiemio mokyklos ir bažnyčios statybos bylos, bažnyčios žemių separacijos byla, Donelaičio paskyrimo į tarnybos vietas raštai, rekomendacijos ir kt.“, - intrigavo literatūros tyrinėtoja Liucija Citavičiūtė.


  9. Dalyvauk sveikatos egzamine ir laimėk savaitgalį Druskininkuose!

Konkursai / 2014-12-03 17:00 / lrytas.lt

Žinau – gyvenu sveikiau! Tokiu šūkiu pasitikrinti savo žinias ir paskatinti domėtis sveika gyvensena kviečia jau trečią kartą rengiamas Nacionalinis sveikatos egzaminas. Portale lrytas.lt gruodžio 3 d., trečiadienį rengiamas egzaminas kviečia atidžiau pažvelgti į žmogaus anatomiją, užkrečiamas ligas ir jų prevenciją.


  10. Nuomonė iš Čekijos: „Metai“ – ramiai sūkuriuojanti upė

Literatūra / 2014-12-03 12:59 / Aušra Gudavičiūtė

„Į Brno mane atvedė keli sutapimai. Bebaigdamas disertaciją Vienoje dairiausi kokio lituanistinio darbo. Masaryko universitete tuo metu kaip tik plėtėsi neseniai akredituotos baltistikos studijos, Kalbotyros institutui reikėjo lietuvių kalbos dėstytojo. Be to, Vienoje pamilau žavią čekę, kuri studijavo Brno. Kas galėjo pamanyti, kad mano prašymas priimti dėstyti lietuvių kalbos Masaryko universitete man baigsis nuolatiniu darbu Brno, o žaviajai čekei – vedybomis su manimi“, - sakė literatūros tyrinėtojas Vaidas Šeferis.


  11. Kalėdinį traukinuką Vilniuje stabdo netikėtos kliūtys

Naujienos / 2014-11-30 12:00 / Lina Jakubauskienė (ebus.lt)

Trejus metus per didžiąsias žiemos šventes vilniečius ir miesto svečius vežęs žaismingas traukinukas sulaukė didžiulio populiarumo. Į jį dažnokai netilpdavo visi norintieji pasivažinėti originalia transporto priemone, pro jos langus pasigrožėti šventiškai padabintu miestu.


  12. Seimo komitetas: į rinką galės patekti pigesni vaistai

Aktualijos / 2014-11-26 17:16 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Seimo Sveikatos reikalų komitetas pritarė Farmacijos įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo, siekiant sudaryti palankesnes sąlygas pigesniems vaistiniams preparatams patekti į Lietuvos rinką ir gerinti vaistinių preparatų prieinamumą pacientams, siūloma nustatyti trumpesnį vaistinio preparato lygiagretaus importo leidimo išdavimo terminą.


  13. Atlikėjams registruotis į „Talinn Music Week“ liko kelios dienos

Muzika / 2014-11-26 14:16 / lrytas.lt

Ši savaitė yra paskutinė, kai muzikos atlikėjai gali teikti savo paraiškas į didžiausią Baltijos ir Šiaurės šalių muzikos konferenciją ir talentų festivalį „Tallinn Music Week“ (TMW). Iki gruodžio 1 dienos ne tik priimama atlikėjų registracija, tačiau norintys įsigyti delegato akreditaciją tai gali padaryti už mažiausią „early bird“ kainą.


  14. „Mano daktaras“ – geresnis gydymas, kurį sukūrė ne medikai

Sėkmės istorijos / 2014-11-26 10:43 / Arnoldas Lukošius

Robertas Sadovskis neturi jokio supratimo, kaip rauti dantis, operuoti anginą, šalinti karpas ar kovoti su grybeliu. Ką ten jis – tarp startuolio „Mano daktaras“ kūrėjų nėra nė vieno mediko. Tad kaip jie gali patobulinti Lietuvos ligonių gydymo sistemą? Jei kalbėsime apie pacientus, kurie pas gydytoją jau pateko, – negali. Tačiau grįžęs iš emigracijos į Lietuvą Robertas pastebėjo, kad čia be pažinčių labai sudėtinga ne tik užsiregistruoti, bet net rasti reikiamą specialistą.


  15. Kuo rizikuojate negrąžinę automobilio numerių „Regitrai“

Naujienos / 2014-11-25 14:52 / lrytas.lt

Vadovaujantis lapkričio 14 dieną įsigaliojusiomis Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisomis, išregistruotų transporto priemonių valdytojai iš esmės atleidžiami nuo prievolės grąžinti registracijos numerio ženklus „Regitrai“. Tačiau tai neatleidžia vairuotojų nuo atsakomybės už pasiliktus numerius.


  16. Kodėl negalima užsirašyti keliems vizitams į priekį?

Sveikata / 2014-11-22 12:41 / LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Pacientas pas vienos tos pačios profesinės kvalifikacijos specialistą gali būti užregistruotas tik vienai pirminei konsultacijai, mat pastebėta, kad leidus užsiregistruoti kelioms konsultacijoms, pacientai neatvyksta ir taip dirbtinai sukuria eiles, tikina Karoliniškių poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Margarita Batorienė.


  17. Priežastys, kodėl iš vaistinių dingsta kai kurie vaistai

Sveikata / 2014-11-19 11:41 / lrytas.lt

Daugiau naudos ar rizikos? Kai kalbama apie gydymąsi vaistais, tai tampa itin svarbu. Juk vaistai gali žmogų ir išgelbėti, ir pražudyti. Kaip užtikrinama, kad į Lietuvą patektų tiktai efektyvūs ir saugūs medikamentai? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus pateikė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) bendradarbiavimo su Europos vaistų agentūra ir Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jolanta Gulbinovič.


  18. Mūsų portale - transliacija iš konferencijos apie eurą

Mano pinigai / 2014-11-19 11:33 / lrytas.lt

Sostinėje ketvirtadienį, lapkričio 20 dieną, įvyks Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos organizuojama tarptautinė praktinė konferencija „Euro įvedimas: patirtis, geroji praktika, poveikis vartotojui ir verslui“.


  19. Pabėgėlius Rusija guodė, o dabar jau veja

Rytai-Vakarai / 2014-11-18 14:31 / Aleksandras Procenka („Lietuvos ryto“ korespondentas, Maskva)

40 tūkstančių pabėgėlių, atvykusių į Rusiją iš subombarduotų Ukrainos pietryčių, iki šiol glaudžiasi laikinojo apgyvendinimo punktuose, kurie visiškai nepritaikyti artėjančiai rūsčiai rusiškai žiemai. Kas jų laukia, jei jų nenori matyti vietiniai? Rusija pervertino savo galimybes priimant tėvynainius, pabėgusius nuo karo Donbase ir Luhansko srityje. Pirminį gyventojų, kurių teritorijose įsikūrė pabėgėliai, entuziazmą ir užuojautą pakeitė abejingumas ir susierzinimas, o atvykusių kraujo ir tikėjimo brolių dėkingumo ašaras – pretenzijos ir nuoskaudos. Rusijos migracijos tarnybų duomenimis, šalyje yra maždaug 830 tūkstančių Ukrainos piliečių, pabėgusių nuo karo.


  20. Patvirtinta: įsigaliojo trys vairuotojams svarbios naujovės

Naujienos / 2014-11-17 20:32 / Ilona Staškutė

Tik šiltuoju metu motociklais arba automobiliais važinėjantiems vairuotojams nebereikės bijoti automatinio išregistravimo. Valstybės įmonė „Regitra“ pranešė, kad penktadienį įsigaliojo Seimo priimtas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo įstatymas. Įstatyme nustatytas dvigubai ilgesnis – 180 dienų – terminas, per kurį privaloma pašalinti priežastis, dėl kurių buvo sustabdytas leidimas transporto priemonei dalyvauti viešajame eisme.


Populiariausi per 24 val.