Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 944, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kauno kraštą garsina ne tik duobėti keliai ir „Žalgiris“ (2)

Verta aplankyti / 2014-07-27 06:33 / lrytas.lt

„Iki šiol manau: Kaunas – Lietuvos širdis. Čia yra dalykų, kurių niekur kitur nerasi: senasis funikulierius arba įspūdingi iš centro į Žaliakalnį vedantys Kauko laiptai. Šis miestas savitas. Norint pažinti jo dvasią reikia pasivaikščioti išskirtinės architektūros Senamiesčiu – čia tikrai gyva anų laikų dvasia. Paskui pasukti Laisvės alėjos link, kur žavi naujoji, modernioji architektūra,“ - sako Valdas Adamkus, kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas.


  2. Abiturientai vis smarkiau veržiasi į žemės ūkio studijas (2)

Studijos / 2014-07-25 11:48 / lrytas.lt

Ši savaitė abiturientams buvo ypač nerami. Pirmadienį pasibaigė bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas prašymų registracija, o penktadienį paskelbti jo rezultatai. Šiemet užsiregistravo 1637 mažiau stojančiųjų nei pernai, o panašus mažėjimas numatomos iki 2024 m.


  3. Veržiasi studijuoti mediciną, odontologiją, teisę (5)

Studijos / 2014-07-22 12:35 / BNS ir lrytas.lt inf.

Stojantieji į universitetus šiemet dažniausiai pirmu numeriu rinkosi medicinos studijas.


  4. Prašymus studijuoti pateikė daugiau kaip 35 tūkst. kandidatų

Studijos / 2014-07-21 19:42 / BNS ir lrytas.lt inf.

Pirmadienį pasibaigus prašymų priimti į universitetus ir kolegijas registracijai, savo pageidavimus Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje pateikė per 35,5 tūkst. kandidatų.


  5. Milijonus uždirbantys dvidešimtmečiai šiandien nieko nebestebina (23)

Sėkmės istorijos / 2014-07-20 10:52 / Daiva Lapėnaitė

Šešiaženkles sumas uždirbantys dvidešimtmečiai už Atlanto nieko nebestebina. Bet Europoje tai dar nedažnas reiškinys. Ypač retas – Italijoje. Bet vienas jaunuolis įrodė – viskas įmanoma, rašo "Lietuvos ryto" priedas "Rytai - Vakarai". Italijoje įkurti įmonę – sunku. Įkurti ją internete, remiantis nauja idėja, dar sunkiau. O padaryti tai vos perkopus dvidešimt metų – beveik neįmanoma. Tačiau Matteo Achilli tokius stereotipus sugriovė.


  6. Lengvas testas: ar žinote, kaip automobiliu gabenti dviračius? (4)

Saugus eismas / 2014-07-19 15:13 / lrytas.lt

Atostogų įkarštyje dažnas vaizdas kelyje – automobilis, vežantis dviračius. Tradiciškai jie gabenami naudojant specialius laikiklius ant stogo arba mašinos gale. Pasirinkus pastarąjį būdą reikia nepamiršti svarbios detalės: valstybiniai transporto priemonės registracijos numeriai visais atvejais turi būti gerai matomi.


  7. Teroristus remianti Lietuvos organizacija – saugumo taikiklyje (345)

Aktualijos / 2014-07-19 09:52 / Dovydas Pancerovas

Iš Lietuvos į Rytų Ukrainą plaukianti finansinė parama prorusiškiems separatistams sudomino pareigūnus, kurie atsakingi už mūsų šalies saugumą. Lietuvoje registruota organizacija „Karas ir taika“ gali būti susijusi su terorizmo finansavimu. Apie tai pranešė portalo lrytas.lt šaltiniai.


  8. Vilnietis patyrė: laukdami euro verslininkai mulkina žmones (66)

Man rūpi / 2014-07-17 12:06 / Egidijus P.

Kreipiuosi labai aktualia tema, apie kurią nuolat kalba protingi dėdės ir tetos per televizorių - dėl euro įvedimo. Nuolat girdime, jog valdžia padarys viską, kad apsaugotų savo piliečius nuo kainų augimo įvedant eurą. Tačiau lygiai taip pat girdime, kaip verslininkai apsukruoliai jau dabar perskaičiuoja kainas taip, kaip jiems patogiau. Šią savaitę tai palietė ir mane.


  9. Jaunos šeimos pirmąjį būstą registruos perpus pigiau

Nekilnojamasis turtas / 2014-07-16 14:07 / BNS ir lrytas.lt inf.

Jaunoms šeimoms, įsigijusioms pirmąjį būstą ir jį registruojančioms Nekilnojamojo turto registre ir Hipotekos registre, mokestis už registrų teikiamas paslaugas mažės 50 procentų.


  10. Valdovų rūmų vadovą V. Dolinską gąsdina žmonių kaulai (2)

Istorija / 2014-07-15 11:34 / Rūta Mikšionienė

„Atkurta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo grandimi, leidusia pamatyti nuoseklią šalies istorijos seką nuo Vytauto iki Jono Basanavičiaus“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus vadovas Vydas Dolinskas. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai liepos 6-ąją minėjo vienų metų aktyvios veiklos sukaktį. Prieš metus lankytojams buvo atidaryta pagrindinė atkurtų rūmų dalis. Per metus naująjį muziejų aplankė daugiau nei 200 tūkst. žmonių. Šimtai lankytojų į Valdovų rūmus užsuks ir šiandien – čia bus minima pergalės Žalgirio mūšyje diena, rašo „Lietuvos rytas“.


  11. Kurti programėles tėvas išmoko dėl sūnaus

Išmanyk / 2014-07-08 15:39 / Gediminas Gasiulis

Artūras Kareckas nemoka programuoti. Neturi jis ir dizainerio patirties. Bet sukūrė jau septyniolika „Android“ programėlių, kurios padeda tobulėti ir reikšti mintis raidos sutrikimą turinčiam sūnui. „Programėlė skirta mažiems vaikams arba vaikams, turintiems raidos sutrikimą. Bet aš ne programuotojas. Esu tėtis, sukūręs kelias programėles savo vaikui ir nutaręs jomis pasidalinti su kitais tėveliais“, – taip vieną savo programėlių pristatė A.Kareckas.


  12. Kaip pagal naują tvarką sėkmingai nusipirkti naudotą automobilį?

Naujienos / 2014-07-07 12:29 / Mindaugas Malcevičius ("Šiauliai plius")

Jei liepos pradžioje nusprendėte įsigyti Lietuvoje nevažinėtą ir neregistruotą automobilį ir nesate labai kantrus žmogus, matyt, kad tokius planus būtų geriausia atidėti bent kiek vėlesniam laikui. Nuo liepos 1-osios „Regitroje“ registruojami tik tie automobiliai, kurie turi galiojančią privalomą techninę apžiūrą (TA).


  13. Valdininkai siautėja: siūlančių pigesnes paslaugas neįsileidžia

Rinkos pulsas / 2014-07-03 07:00 / lrytas.lt

Panevėžio savivaldybė siekia toliau pati skirti daugiabučių administratorius ir neįsileidžia pigesnes paslaugas siūlančių įmonių. Maža to, savo veiksmais valdininkai atvirai tyčiojasi iš Vyriausybės priimtų nutarimų, rašo „Lietuvos rytas“. Šiuo metu Panevėžyje yra apie šimtą daugiabučių namų, kurie nėra prižiūrimi nei bendrijų pirmininkų, nei pagal jungtinės veiklos sutartį. Todėl nuo liepos 1 dienos visos savivaldybės privalo parinkti administratorius namams, kuriuose nėra bendrijų.


  14. 15 naujovių, kurias privalo žinoti kiekvienas vairuotojas

Technika / 2014-07-02 06:20 / Ilona Staškutė

Jau nuo antradienio Lietuvos keliuose įsigalioja daugybė naujovių, kurias pamiršus vairuotojai gali turėti labai daug problemų. Kad nieko nepamirštumėte ir nepraleistumėte, pateikiame jums visas 15 Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme numatytų naujovių, kurios įsigalioja liepos 1 dieną.


  15. Paaiškino, ko laukti iš naujų automobilio registravimo taisyklių

Rinka / 2014-07-01 19:38 / lrytas.lt

Nuo liepos 1 dienos įsigaliojus naujoms transporto priemonių registravimo taisyklėms daugeliui vairuotojų kilo daug klausimų, kas dabar bus su sezoniškai naudojamais automobiliais ir kaip saugiai nusipirkti naudotą mašiną.


  16. Kėdainiuose turistų kelias driekiasi pro Viktoro Uspaskicho namą

Vasaros naujienos / 2014-06-29 13:30 / Aida Murauskaitė

„Pelėdų kaimas“, „Nociūnų muilinyčia“, jau nekalbant apie Radvilų palikimą ar išties jaukų senamiestį – tuo turistus vilioja Kėdainiai. Ir, žinoma, tuo, kad netoli jų galėsite įminti savo pėdą geografiniame Lietuvos centre. Maža? Norisi ko nors pikantiško? Gidas ar šiaip kėdainietis mostelės į Viktoro Uspaskicho namą, prieš kurio veidrodinius langus galėsite pasitaisyti vėjo sujauktą šukuoseną. Kitus turistus į Kėdainių rajoną traukia ir festivalis „Mėnuo Juodaragis“, ir Agurkų ar Ledų šventės.


  17. Žygis dviračiais „Mink į priekį 2014“

Renginiai / 2014-06-27 07:06 / lrytas.lt

Aktyvaus poilsio mėgėjai birželio 28 dieną kviečiami dalyvauti žygyje dviračiais „Mink į priekį 2014“ aplink tris didžiuosius Dzūkijos ežerus. 42 arba 62 kilometrų ilgio kelionės dalyviai pamatys Širvinto miško šimtamečius ąžuolus, pažvelgs į Obelijos ežerą nuo kalvų kuprų ir užkops ant Kaukų piliakalnio. Keliautojai lankysis vietoje, kurioje prieš 151 m. vyko lietuvių sukilėlių mūšis su Rusijos imperijos kariuomene, Prelomciškės piliakalnį ir Kryžių šventovę.


  18. „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ gerbėjai surems ginklus aikštėje

Krepšinis / 2014-06-19 19:53 / lrytas.lt

Nors įdomus ir permainingas LKL sezonas jau baigėsi ir visi prizininkai aiškūs, bet liko dar vienas neatsakytas klausimas, kas stipriausi krepšinio fanų tarpe?


  19. Automobilių išregistravimo šalininkai susidūrė su problemomis

Naujienos / 2014-06-19 19:13 / lrytas.lt

Ketvirtadienį Seime svarstyta, ar nevertėtų automobilių po avarijos išregistravimo draudikų sprendimu nukelti vėlesniam laikui.


  20. Gurmaniškoje vakarienėje laukiama tik baltai apsirengusių svečių

Skonis / 2014-06-18 15:21 / lrytas.lt

Rugpjūtį pirmą kartą Vilniuje ir Baltijos šalyse įvyks unikali ir visame pasaulyje didelio populiarumo sulaukusi „Vakarienė baltai“ („Diner en Blanc“). Prestižinėje sostinės vietoje, kuri iki pat renginio pradžios liks paslaptyje, rinksis šimtai baltai pasipuošusių porų, kurios mėgausis gurmanišku maistu, gyva muzika ir rinktine kompanija