Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 108, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Rimas Tuminas Vilniuje režisuoja Thomas'o Bernhardo „Minetį“

Meno pulsas / 2015-02-20 12:01 / lrytas.lt

Pagrindinis herojus aktorius – maestro Minetis, kurį Vilniaus mažojo teatro scenoje įkūnys aktoriai Arvydas Dapšys ir Vladas Bagdonas.


  2. Kokias slaptos kontrolės galimybes Lietuvoje turėjo KGB?

Istorija / 2015-02-18 19:11 / Arvydas Anušauskas

KGB tarnyboje buvo tokios operatyvinės pajėgos kaip vieši operatyviniai darbuotojai: vadovai; operatyviniai darbuotojai agentūrininkai; operatyvinės apskaitos tarnybų ir informacinių analitinių tarnybų darbuotojai; nevieši operatyviniai darbuotojai – išorinio sekimo tarnybos darbuotojai, pašto kontrolės tarnybos, kitų operatyvinių ir techninių padalinių, radijo kontržvalgybos darbuotojai; neetatiniai operatyviniai darbuotojai; agentūrinis aparatas; patikimi asmenys.


  3. Iš Nidos paplūdimio – į skaityklą ant vandens?

Meno pulsas / 2015-01-27 11:07 / lrytas.lt

Vasarą Nida poilsiautojus žada džiuginti ne tik jūra, smėliu, bet ir puikiomis knygomis. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Baltos lankos“ inicijuoja sezoninės skaityklos projektą, kurio metu Nidos paplūdimyje planuojama įrengti vasaros skaityklą.


  4. Žirmūnuose atidaryta moderni viešoji biblioteka

Meno pulsas / 2014-12-19 15:57 / lrt.lt

Vilniaus Žirmūnų mikrorajone po rekonstrukcijos duris atvėrė modernus skaitytojų aptarnavimo centras, teikiantis ir tradicines, ir naujas viešosios bibliotekos paslaugas. Tai pirmoji tokia erdvi, šiuolaikiškomis technologijomis aprūpinta renovuota biblioteka Vilniuje. Planuojama, kad Žirmūnų bibliotekoje kasmet lankysis iki 100 tūkst. lankytojų, apie 8 tūkstančiai skaitytojų.


  5. Iš praktinio mokymo centro – tiesiai į geidžiamą darbo vietą

Studijos / 2014-12-03 08:43 / lrytas.lt

Nuo šiol čia besimokantys būsimieji specialistai praktinius įgūdžius tobulins dirbdami įranga, kuri naudojama pažangiausiose statybos įmonėse.


  6. Kaune duris atvėrė šiuolaikiška biblioteka

Aktualijos / 2014-11-22 05:00 / Vėjūnė Inytė („Lietuvos rytas“)

Kauno kolegijos studentai jau gali naudotis nauju šiuolaikišku pastatu, iškilusiu greta senųjų ugdymo įstaigos korpusų. Čia esančioje bibliotekoje bus laukiami visi specialios literatūros ieškantys kauniečiai.


  7. Butrimonių bažnyčioje – lietuviškas „sudiev“

Istorija / 2014-11-21 11:19 / Jolanta Miškinytė

Šalčininkų rajone esanti Butrimonių šv.Arkangelo Mykolo bažnyčia yra viena iš tų, kurios patyrė baisiausią medinėms šventovėms nelaimę – gaisrą. Tai įvyko praėjusiais metais. Laimė, ugnis buvo greitai užgesinta, tad nukentėjo tik nedidelė medinės sienos dalis.


  8. Floridos šaulys įsivaizdavo, kad jį persekioja vyriausybė

Įvykiai / 2014-11-21 09:26 / AP, BNS ir lrytas.lt inf.

Teisininko karjeros siekęs Floridos valstijos universiteto absolventas, kuris ketvirtadienį pašovė tris žmonės tos aukštosios mokyklos bibliotekoje ir buvo nukautas, buvo įsitikinęs, kad jį persekioja vyriausybė, o savo mintis dėstė dienoraštyje ir vaizdo įrašuose, patekusiuose į tyrėjų rankas, pranešė pareigūnai.


  9. „Šiaulių naktys 2014“: dvi naktys muzikos, meno ir sporto

Kelionės ir pomėgiai / 2014-08-21 14:36 / lrytas.lt

Rugpjūčio 29–30 Šiaulius jau trečią kartą drebins „Šiaulių naktys 2014“, renginys skirtas menininkams, sportininkams, šeimoms, bei visiems norintiems puikiai praleisti laiką naktį atgijusiame mieste.


  10. Šiauliuose – dvi naktys muzikos, meno ir sporto

Meno pulsas / 2014-08-21 13:10 / lrytas.lt

Rugpjūčio 29-ąją ir 30-ąją Šiaulius jau trečią kartą drebins „Šiaulių naktys 2014“ - renginys, skirtas visiems, norintiems puikiai praleisti laiką naktį atgijusiame mieste.


  11. „Oskarai“ – Lietuvos architektūros ir statybų objektams

Galerija / 2014-08-20 12:22 / lrytas.lt

Labai svarbu, kad žmonės suprastų, kuo vienas pastatas skiriasi nuo kito, ką pavyko pastatyti sėkmingai, o kas turėtų būti tobulinama. Todėl Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) su Darnios plėtros akademija septintą kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“. Neseniai konkurso „Už darnią plėtrą“ vertinimo komisijos nariai aplankė primuosius tris konkurso Labai svarbu, kad žmonės suprastų, kuo vienas pastatas skiriasi nuo kito, ką pavyko pastatyti sėkmingai, o kas turėtų būti tobulinama. Todėl Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) su Darnios plėtros akademija septintą kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“. Neseniai konkurso „Už darnią plėtrą“ vertinimo komisijos nariai aplankė primuosius tris konkurso objektus. Siūlome įuos vertinti ir lrytas.lt skaitytojus.


  12. Prie dešimtmečio pastato sukūrimo prisidėjo ir lietuviai

Architektūra / 2014-08-08 17:45 / lrytas.lt

Kaimyninėje Rygoje su nekantrumu laukiamas ant Dauguvos upės kranto įsikūrusios nacionalinės Latvijos bibliotekos atidarymas, kuris įvyks rugpjūčio 29 dieną. Nors oficialus atidarymas bus dar tik už keletos savaičių, biblioteka duris lankytojams atvėrė jau nuo birželio, rašo „Lietuvos ryto“ dienraštis.


  13. ŠMC skaitykloje savo kūrybą pristatys rašytojas D. Kajokas

Meno pulsas / 2014-07-15 12:18 / lrytas.lt

Liepos 15 d. 18 val. ŠMC skaitykla, atsisveikindama vasarai, kviečia į Donaldo Kajoko poezijos skaitymus ir ŠMC skaityklos blogo – CACCR (http://cacrr.tumblr.com) – sutiktuves.


  14. Kava ilgą laiką vadinta šėtono gėrimu

Atradimai ir išradimai / 2014-07-09 18:29 / lrytas.lt

Kavos gėrimo tradicija tęsiasi nuo XI amžiaus. Tuo metu kava iš Etiopijos buvo atvežta į Arabiją. Persai be galo susižavėjo tonizuojančiu naujojo „musulmonų vyno“ poveikiu, mat tikrasis vynas islamo išpažinėjams griežtai draudžiamas. Kavos vardas ir kilo iš senosios arabų kalbos žodžio „qahwah“. Europoje kurį laiką šis gėrimas nebuvo populiarus, net vadintas šėtono gėrimu. Tačiau pasakojama, kad jo paragavęs popiežius sušuko: „Nugalėkime šėtoną palaimindami šį gėrimą.“


  15. Vos per porą mėnesių niūri palėpė virto baltais vilnietės namais

Interjerai / 2014-05-10 16:06 / lrytas.lt

Paprastai Indrė Sunklodienė nesiima kurti interjero, jei užsakovo biudžetas labai mažas ir vienam kvadratiniam metrui jis negali skirti nė tūkstančio litų. Pigiai kurti „kažką tokio“ interjero dizainerei nebeįdomu. Tokių iššūkių buvo ne vienas ir ne du, todėl jų atsivalgė ir dabar Indrė nori mėgautis kitokiu darbu.


  16. Naujoji Th.Manno muziejaus ekspozicija grąžins praeities dvasią

Dailė / 2014-03-25 19:02 / lrytas.lt

Rašytojo Thomo Manno memorialinis muziejus Nidoje jau šį sezoną lankytojus pasitiks naująja ekspozicija. Dėl moderniųjų technologijų ji ne tik primena Nobelio premijos laureato gyvenimo bei kūrybos faktus, bet ir poetiškai atkuria jo vasarnamyje praleistų dienų atmosferą.


  17. Menininkai ŠMC lankytojus veda anapus tikrovės ribų

Dailė / 2014-03-04 05:00 / Rūta Mikšionienė

„Tikrovė atrodo gana tvirta konstrukcija, tačiau vieną dieną ji gali subyrėti ir atskleisti visai kitokius dalykus“, – kalbėjo iš Argentinos kilęs menininkas Sebastianas Diazas Moralesas. Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) Vilniuje surengta S.D.Moraleso kūrybos paroda „Ficcionario“ patvirtino, kad Lotynų Amerikos kultūra traukia lietuvių žiūrovus kaip magnetas. Turbūt tik japonų parodos sulaukia dar didesnio dėmesio.


  18. Politikos mokslų žinovė interjerus visada kuria lyg įsimylėjusi

Interjerai / 2014-02-18 21:50 / Inga Junčienė

Kai įrenginėjo savo, iš dviejų į vieną sujungtą butą Giedrė Bacevičiūtė visą vasarą per kiekvieną pietų pertrauką sėsdavo į automobilį ir šiaušdavo ieškoti plytelių, sendintų plytų, grindų dangos. Jos buto rekonstrukcija užtruko daugiau nei dvejus metus. Ar tarptautinių santykių ir politikos mokslų magistrė imtųsi darsyk kurti interjerą? Nedvejodama. Tad nenuostabu, kad kai Giedrę pakvietė Mykolo Romerio universitete įrengti studentams kavinę-skaityklą, ji netvėrė džiaugsmu.


  19. Didvyrius gali išugdyti tik landynės

Komentarai / 2014-02-05 06:27 / Artūras Jančys

Kai kurie kauniečiai policininkai niūriai juokauja, kad jie mielai susikeistų vietomis su tardymo izoliatoriuje uždarytais ar Kauno areštinėje sulaikytais asmenimis.


  20. J.Erlickas. Kas žino, ar bus kiti metai? Bet negi svarbu

Aktualijos / 2013-12-21 12:22 / Juozas Erlickas

Tyli naktis. Bet girdis vis stiprėjantys balsai Kūčių naktį aš negeriu. Jokiu būdu! Na, nebent nuėjęs tvartan, pasiklausyt, ką gyvuliai kalba, susirandu šiauduos paslėptą butelioką. Neišgėręs gi nesuprasi gyvulių šnekos. Daugelio žmonių – taip pat. Trūktelėjęs porą gurkšnių, vėl sliūkinu prie Kūčių stalo, žlevernoju valgius, kurių šiaip jau neimčiau burnon. Paskui vėl einu pas gyvulius...


Populiariausi per 24 val.