Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 112, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Operos teatras įkūrė informacijos centrą po atviru dangumi

Meno pulsas / 2015-08-18 16:24 / lrytas.lt

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, rengdamasis naujajam sezonui, įkūrė laikiną informacijos centrą po atviru dangumi. Teatro prieigose visą šią savaitę – rugpjūčio 18–21 d. – veiks savotiška skaitykla: nuo 11 iki 16 val. praeiviai kviečiami stabtelti, prisėsti ant spalvotų pufų, pasklaidyti teatro leidinius, o į visus kylančius klausimus atsakys teatro darbuotojas.


  2. Ką dar užkrausime ant kupranugario, kurio vardas „biblioteka“?

Meno pulsas / 2015-05-15 14:11 / Edmundas Untulis, literatūros, teatro ir bibliotekos žmogus iš Skuodo

Prieš pradėdamas dėstyti nesušukuotas mintis, priminsiu žodžio „biblioteka“ reikšmę. Jis kilęs iš dviejų graikiškų žodžių – biblio (knyga) ir thēkē (saugykla). O dabar pakalbėkime apie bibliotekos šiokiadienius ir ateitį. Atleiskite, jei kam nors neįtiksiu.


  3. Fausto ir Mefistofelio dvikova persikelia į XXI amžių

Meno pulsas / 2015-04-24 13:53 / lrytas.lt

Gegužės 14–16 dienomis Lietuvos publikai bus pristatyta unikalaus žaidimo premjera. Tai nauja pažintis su garsiausiu vokiečių rašytojo Johanno Wolfgango von Goetheʼs (1749–1832) kūriniu „Faustas“. Kiekvienas žaidimo dalyvis turi galimybę tapti pagrindiniu pjesės veikėju ir skaitmeniniame pasaulyje susitikti su savo priešininku Mefistofeliu. Žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“ sukūrė Goetheʼs institutas Korėjoje kartu su Pietų Korėjos žaidimų kūrimo kompanija NOLGONG.


  4. Skelbiamas interjerų konkursas

Interjerai / 2015-04-07 17:26 / lrytas.lt

Lietuvos architektų sąjunga (LAS) ir naujienų portalas lrytas.lt skelbia interjerų konkursą „Mano erdvė 2015“ ir kviečia visus kūrėjus jame dalyvauti.


  5. Rimas Tuminas Vilniuje režisuoja Thomas'o Bernhardo „Minetį“

Meno pulsas / 2015-02-20 12:01 / lrytas.lt

Pagrindinis herojus aktorius – maestro Minetis, kurį Vilniaus mažojo teatro scenoje įkūnys aktoriai Arvydas Dapšys ir Vladas Bagdonas.


  6. Kokias slaptos kontrolės galimybes Lietuvoje turėjo KGB?

Istorija / 2015-02-18 19:11 / Arvydas Anušauskas

KGB tarnyboje buvo tokios operatyvinės pajėgos kaip vieši operatyviniai darbuotojai: vadovai; operatyviniai darbuotojai agentūrininkai; operatyvinės apskaitos tarnybų ir informacinių analitinių tarnybų darbuotojai; nevieši operatyviniai darbuotojai – išorinio sekimo tarnybos darbuotojai, pašto kontrolės tarnybos, kitų operatyvinių ir techninių padalinių, radijo kontržvalgybos darbuotojai; neetatiniai operatyviniai darbuotojai; agentūrinis aparatas; patikimi asmenys.


  7. Iš Nidos paplūdimio – į skaityklą ant vandens?

Meno pulsas / 2015-01-27 11:07 / lrytas.lt

Vasarą Nida poilsiautojus žada džiuginti ne tik jūra, smėliu, bet ir puikiomis knygomis. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Baltos lankos“ inicijuoja sezoninės skaityklos projektą, kurio metu Nidos paplūdimyje planuojama įrengti vasaros skaityklą.


  8. Žirmūnuose atidaryta moderni viešoji biblioteka

Meno pulsas / 2014-12-19 15:57 / lrt.lt

Vilniaus Žirmūnų mikrorajone po rekonstrukcijos duris atvėrė modernus skaitytojų aptarnavimo centras, teikiantis ir tradicines, ir naujas viešosios bibliotekos paslaugas. Tai pirmoji tokia erdvi, šiuolaikiškomis technologijomis aprūpinta renovuota biblioteka Vilniuje. Planuojama, kad Žirmūnų bibliotekoje kasmet lankysis iki 100 tūkst. lankytojų, apie 8 tūkstančiai skaitytojų.


  9. Iš praktinio mokymo centro – tiesiai į geidžiamą darbo vietą

Aktualijos / 2014-12-03 08:43 / lrytas.lt

Nuo šiol čia besimokantys būsimieji specialistai praktinius įgūdžius tobulins dirbdami įranga, kuri naudojama pažangiausiose statybos įmonėse.


  10. Kaune duris atvėrė šiuolaikiška biblioteka

Aktualijos / 2014-11-22 05:00 / Vėjūnė Inytė („Lietuvos rytas“)

Kauno kolegijos studentai jau gali naudotis nauju šiuolaikišku pastatu, iškilusiu greta senųjų ugdymo įstaigos korpusų. Čia esančioje bibliotekoje bus laukiami visi specialios literatūros ieškantys kauniečiai.


  11. Butrimonių bažnyčioje – lietuviškas „sudiev“

Istorija / 2014-11-21 11:19 / Jolanta Miškinytė

Šalčininkų rajone esanti Butrimonių šv.Arkangelo Mykolo bažnyčia yra viena iš tų, kurios patyrė baisiausią medinėms šventovėms nelaimę – gaisrą. Tai įvyko praėjusiais metais. Laimė, ugnis buvo greitai užgesinta, tad nukentėjo tik nedidelė medinės sienos dalis.


  12. Floridos šaulys įsivaizdavo, kad jį persekioja vyriausybė

Įvykiai / 2014-11-21 09:26 / AP, BNS ir lrytas.lt inf.

Teisininko karjeros siekęs Floridos valstijos universiteto absolventas, kuris ketvirtadienį pašovė tris žmonės tos aukštosios mokyklos bibliotekoje ir buvo nukautas, buvo įsitikinęs, kad jį persekioja vyriausybė, o savo mintis dėstė dienoraštyje ir vaizdo įrašuose, patekusiuose į tyrėjų rankas, pranešė pareigūnai.


  13. „Šiaulių naktys 2014“: dvi naktys muzikos, meno ir sporto

Pramogos / 2014-08-21 14:36 / lrytas.lt

Rugpjūčio 29–30 Šiaulius jau trečią kartą drebins „Šiaulių naktys 2014“, renginys skirtas menininkams, sportininkams, šeimoms, bei visiems norintiems puikiai praleisti laiką naktį atgijusiame mieste.


  14. Šiauliuose – dvi naktys muzikos, meno ir sporto

Meno pulsas / 2014-08-21 13:10 / lrytas.lt

Rugpjūčio 29-ąją ir 30-ąją Šiaulius jau trečią kartą drebins „Šiaulių naktys 2014“ - renginys, skirtas visiems, norintiems puikiai praleisti laiką naktį atgijusiame mieste.


  15. „Oskarai“ – Lietuvos architektūros ir statybų objektams

Galerija / 2014-08-20 12:22 / lrytas.lt

Labai svarbu, kad žmonės suprastų, kuo vienas pastatas skiriasi nuo kito, ką pavyko pastatyti sėkmingai, o kas turėtų būti tobulinama. Todėl Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) su Darnios plėtros akademija septintą kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“. Neseniai konkurso „Už darnią plėtrą“ vertinimo komisijos nariai aplankė primuosius tris konkurso Labai svarbu, kad žmonės suprastų, kuo vienas pastatas skiriasi nuo kito, ką pavyko pastatyti sėkmingai, o kas turėtų būti tobulinama. Todėl Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) su Darnios plėtros akademija septintą kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“. Neseniai konkurso „Už darnią plėtrą“ vertinimo komisijos nariai aplankė primuosius tris konkurso objektus. Siūlome įuos vertinti ir lrytas.lt skaitytojus.


  16. Prie dešimtmečio pastato sukūrimo prisidėjo ir lietuviai

Architektūra / 2014-08-08 17:45 / lrytas.lt

Kaimyninėje Rygoje su nekantrumu laukiamas ant Dauguvos upės kranto įsikūrusios nacionalinės Latvijos bibliotekos atidarymas, kuris įvyks rugpjūčio 29 dieną. Nors oficialus atidarymas bus dar tik už keletos savaičių, biblioteka duris lankytojams atvėrė jau nuo birželio, rašo „Lietuvos ryto“ dienraštis.


  17. ŠMC skaitykloje savo kūrybą pristatys rašytojas D. Kajokas

Meno pulsas / 2014-07-15 12:18 / lrytas.lt

Liepos 15 d. 18 val. ŠMC skaitykla, atsisveikindama vasarai, kviečia į Donaldo Kajoko poezijos skaitymus ir ŠMC skaityklos blogo – CACCR (http://cacrr.tumblr.com) – sutiktuves.


  18. Kava ilgą laiką vadinta šėtono gėrimu

Atradimai ir išradimai / 2014-07-09 18:29 / lrytas.lt

Kavos gėrimo tradicija tęsiasi nuo XI amžiaus. Tuo metu kava iš Etiopijos buvo atvežta į Arabiją. Persai be galo susižavėjo tonizuojančiu naujojo „musulmonų vyno“ poveikiu, mat tikrasis vynas islamo išpažinėjams griežtai draudžiamas. Kavos vardas ir kilo iš senosios arabų kalbos žodžio „qahwah“. Europoje kurį laiką šis gėrimas nebuvo populiarus, net vadintas šėtono gėrimu. Tačiau pasakojama, kad jo paragavęs popiežius sušuko: „Nugalėkime šėtoną palaimindami šį gėrimą.“


  19. Vos per porą mėnesių niūri palėpė virto baltais vilnietės namais

Interjerai / 2014-05-10 16:06 / lrytas.lt

Paprastai Indrė Sunklodienė nesiima kurti interjero, jei užsakovo biudžetas labai mažas ir vienam kvadratiniam metrui jis negali skirti nė tūkstančio litų. Pigiai kurti „kažką tokio“ interjero dizainerei nebeįdomu. Tokių iššūkių buvo ne vienas ir ne du, todėl jų atsivalgė ir dabar Indrė nori mėgautis kitokiu darbu.


  20. Naujoji Th.Manno muziejaus ekspozicija grąžins praeities dvasią

Dailė / 2014-03-25 19:02 / lrytas.lt

Rašytojo Thomo Manno memorialinis muziejus Nidoje jau šį sezoną lankytojus pasitiks naująja ekspozicija. Dėl moderniųjų technologijų ji ne tik primena Nobelio premijos laureato gyvenimo bei kūrybos faktus, bet ir poetiškai atkuria jo vasarnamyje praleistų dienų atmosferą.


Populiariausi per 24 val.