Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 122, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Mecenatai po didinamuoju stiklu: dalijasi ar pelnosi iš meno?

Meno pulsas / 2015-12-18 11:47 / Rūta Mikšionienė

Neseniai pristatytas sumanymas Butkų šeimos įkurto Modernaus meno centro muziejų statyti ne pagal Lietuvos architektų, o pagal žinomo JAV architekto Danieliaus Libeskindo sukurtą projektą vėl sukėlė ištisą bangą diskusijų apie kultūros mecenatus.


  2. Varšuvoje iš bibliotekų šalinamos erotinės knygos

Rytai-Vakarai / 2015-12-16 15:25 / Eldoradas Butrimas, Specialiai lrytas.lt, Varšuva

Katalikiškos Teisės ir teisingumo partijos (TTP) valdymas Lenkijoje vis labiau įgauna religinės cenzūros požymių. Su naujausia, gana komiška, cenzūros apraiška šią savaitę susidūrė Varšuvos Ursuso mikrorajono viešosios biblitekos lankytojai. Juos apstulbino žinia, kad nuo šiol bibliotekoje nebebus galima pasiskolinti knygų, kurių pavadinime yra žodis „seksas“. Iš skaityklos lentynų buvo pašalintos ir tos knygos, kurių viršelyje vaizduojami nuogi žmonės. Nuo šiol bibliotekoje nebebus galima pasiskolinti net mokslinių lytinio švietimo knygų bei erotinio turinio filmų.


  3. Ar Vilniuje pagaliau turėsime Litvakų kultūros ir dailės centrą?

Meno pulsas / 2015-12-03 17:10 / lrytas.lt

„Mes norėjome sugriebti tai, kas nesikeičia greitai keičiantis kultūros ir politikos aktualijoms, tačiau galėtų būti svarbu visoms kartoms. Mūsų muziejuje bus pristatomos sėkmės istorijos – ir emigrantų, ir imigrantų. O mūsų visuomenei sėkmės istorijų reikia kaip vitaminų“, – sakė Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris.


  4. Aktorius papasakojo, ką svečiai mėgsta skaityti jo tualete

Istorijos / 2015-11-30 14:41 / Rūta Peršonytė („Lietuvos rytas“)

Aktorius ir renginių vedėjas Saulius Čėpla (45 m.) galėtų būti tualetinio popieriaus ekspertas. Ne tik todėl, kad daugiau kaip dešimtmetį kolekcionuoja tualetinio popieriaus ritinėlius. Jis taip pat puikiai žino gerąsias ir blogąsias tualetinio popieriaus savybes.


  5. Architektūros žvaigždės projektas Vilniuje aiškėja

Meno pulsas / 2015-11-23 19:15 / lrytas.lt

„Modernaus meno centro muziejus taps ne tik ypatingos kolekcijos namais, bet savo dizainu sujungs muziejaus erdves su miestu ir taps nauju kultūros centru vilniečiams“, – pirmadienį pristatydamas Modernaus meno centro Vilniuje projektą kalbėjo Niujorko architektas Danielis Libeskindas.


  6. Mama Jazz: „Vienintelis vaistas paliktai moteriai yra vyras“

Atvirai / 2015-11-23 06:34 / Daiva Kaikarytė („Lietuvos rytas“)

Festivalio „Vilnius Mama Jazz“ organizatorė Judita Bartoševičienė (57 m.) nedrąsiai įžengia į legendinį „Blue Note“ džiazo klubą Niujorke. Ją išvydęs muzikantas Christianas McBridas toliau abejingai bendrauja su publika. „Dieve, o aš juo taip rūpinausi Vilniuje!..“ – ilgai slenka Juditos streso sekundės. Ir staiga džiazo žvaigždė klykdamas ištaria: „Noriu jums pristatyti Mamą Jazz iš Vilniaus!“ Ir šiltai apkabina viešnią per pečius.


  7. Vilniaus atgavimas. Metas, kai už Vytį galėjai numirti

Istorija / 2015-10-27 10:39 / Vytautas Sinica

1939 metų spalio 27 dieną Lietuvos kariuomenė įžengė į 19 metų buvusią Lenkijos okupuotą teritoriją, o po dienos buvo iškilmingai sutikta Vilniuje. Vilnius grįžo Lietuvai, nors priverstinės šio grįžimo sąlygos aiškiai įspėjo apie suverenumo praradimą ir tų pačių metų birželį ištiksiančią naują sovietinę okupaciją.


  8. Artėja Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos atidarymas

Meno pulsas / 2015-09-21 11:53 / lrytas.lt

„Šiais metais biblioteką pasiekė labai svarbi parama iš lietuvių išeivijos. Amerikos ir kitų šalių lietuvius žavi mintis, kad biblioteka-muziejus daug dėmesio skiria lietuvių išeivijos istorijai. Juolab kad rekonstruotame pastate bus tęsiama Lietuvių išeivijos instituto veikla“, – sakė bibliotekos direktorius Arūnas Antanaitis.


  9. Žydų istorijos medžiagą nuo sovietų išgelbėjo lietuvis

Istorija / 2015-09-19 12:13 / Indrė Anskaitytė (LRT)

Vilnius 1925 m. buvo ideali vieta atidaryti žydų mokslo institutą JIVO, sako dabartinis Niujorke veikiančio instituto direktorius Jonathanas Brentas. Vėliau institutas susidūrė su sunkumais: šaltinius iš pradžių norėjo sunaikinti naciai, todėl juos teko slėpti, o paskui medžiagą nuo sovietų agresijos išgelbėjo lietuvis bibliotekininkas.


  10. Prezidento V.Adamkaus bibliotekos atidarymas – ne už kalnų

Aktualijos / 2015-09-18 15:19 / Arūnas Antanaitis

visuomenininko Liūto Mockūno prieš kelis dešimtmečius įkurtas fondas „Akiračių“ mėnraščiui remti ir išlaikyti, šiuo metu uždarinėjamas. Fondo reikalus tvarkantis Vytautas Germanas dalį lėšų paskyrė Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus reikalams. Be tikrai svarbios praktinės naudos, „Akiračių“ fondo parama yra svarbi ir simboliškai. Valdas Adamkus, Santaros-Šviesos judėjimas ir „Akiračių“ mėnraštis buvo ir yra artimi liberalios demokratijos, pagarbos žmogui idėjomis, kurių plėtra ir skleidimu rūpinasi Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus. 


  11. Operos teatras įkūrė informacijos centrą po atviru dangumi

Meno pulsas / 2015-08-18 16:24 / lrytas.lt

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, rengdamasis naujajam sezonui, įkūrė laikiną informacijos centrą po atviru dangumi. Teatro prieigose visą šią savaitę – rugpjūčio 18–21 d. – veiks savotiška skaitykla: nuo 11 iki 16 val. praeiviai kviečiami stabtelti, prisėsti ant spalvotų pufų, pasklaidyti teatro leidinius, o į visus kylančius klausimus atsakys teatro darbuotojas.


  12. Ką dar užkrausime ant kupranugario, kurio vardas „biblioteka“?

Meno pulsas / 2015-05-15 14:11 / Edmundas Untulis, literatūros, teatro ir bibliotekos žmogus iš Skuodo

Prieš pradėdamas dėstyti nesušukuotas mintis, priminsiu žodžio „biblioteka“ reikšmę. Jis kilęs iš dviejų graikiškų žodžių – biblio (knyga) ir thēkē (saugykla). O dabar pakalbėkime apie bibliotekos šiokiadienius ir ateitį. Atleiskite, jei kam nors neįtiksiu.


  13. Fausto ir Mefistofelio dvikova persikelia į XXI amžių

Meno pulsas / 2015-04-24 13:53 / lrytas.lt

Gegužės 14–16 dienomis Lietuvos publikai bus pristatyta unikalaus žaidimo premjera. Tai nauja pažintis su garsiausiu vokiečių rašytojo Johanno Wolfgango von Goetheʼs (1749–1832) kūriniu „Faustas“. Kiekvienas žaidimo dalyvis turi galimybę tapti pagrindiniu pjesės veikėju ir skaitmeniniame pasaulyje susitikti su savo priešininku Mefistofeliu. Žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“ sukūrė Goetheʼs institutas Korėjoje kartu su Pietų Korėjos žaidimų kūrimo kompanija NOLGONG.


  14. Skelbiamas interjerų konkursas

Mano erdvė / 2015-04-07 17:26 / lrytas.lt

Lietuvos architektų sąjunga (LAS) ir naujienų portalas lrytas.lt skelbia interjerų konkursą „Mano erdvė 2015“ ir kviečia visus kūrėjus jame dalyvauti.


  15. Rimas Tuminas Vilniuje režisuoja Thomas'o Bernhardo „Minetį“

Meno pulsas / 2015-02-20 12:01 / lrytas.lt

Pagrindinis herojus aktorius – maestro Minetis, kurį Vilniaus mažojo teatro scenoje įkūnys aktoriai Arvydas Dapšys ir Vladas Bagdonas.


  16. Kokias slaptos kontrolės galimybes Lietuvoje turėjo KGB?

Istorija / 2015-02-18 19:11 / Arvydas Anušauskas

KGB tarnyboje buvo tokios operatyvinės pajėgos kaip vieši operatyviniai darbuotojai: vadovai; operatyviniai darbuotojai agentūrininkai; operatyvinės apskaitos tarnybų ir informacinių analitinių tarnybų darbuotojai; nevieši operatyviniai darbuotojai – išorinio sekimo tarnybos darbuotojai, pašto kontrolės tarnybos, kitų operatyvinių ir techninių padalinių, radijo kontržvalgybos darbuotojai; neetatiniai operatyviniai darbuotojai; agentūrinis aparatas; patikimi asmenys.


  17. Iš Nidos paplūdimio – į skaityklą ant vandens?

Meno pulsas / 2015-01-27 11:07 / lrytas.lt

Vasarą Nida poilsiautojus žada džiuginti ne tik jūra, smėliu, bet ir puikiomis knygomis. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Baltos lankos“ inicijuoja sezoninės skaityklos projektą, kurio metu Nidos paplūdimyje planuojama įrengti vasaros skaityklą.


  18. Žirmūnuose atidaryta moderni viešoji biblioteka

Meno pulsas / 2014-12-19 15:57 / lrt.lt

Vilniaus Žirmūnų mikrorajone po rekonstrukcijos duris atvėrė modernus skaitytojų aptarnavimo centras, teikiantis ir tradicines, ir naujas viešosios bibliotekos paslaugas. Tai pirmoji tokia erdvi, šiuolaikiškomis technologijomis aprūpinta renovuota biblioteka Vilniuje. Planuojama, kad Žirmūnų bibliotekoje kasmet lankysis iki 100 tūkst. lankytojų, apie 8 tūkstančiai skaitytojų.


  19. Iš praktinio mokymo centro – tiesiai į geidžiamą darbo vietą

Aktualijos / 2014-12-03 08:43 / lrytas.lt

Nuo šiol čia besimokantys būsimieji specialistai praktinius įgūdžius tobulins dirbdami įranga, kuri naudojama pažangiausiose statybos įmonėse.


  20. Kaune duris atvėrė šiuolaikiška biblioteka

Aktualijos / 2014-11-22 05:00 / Vėjūnė Inytė („Lietuvos rytas“)

Kauno kolegijos studentai jau gali naudotis nauju šiuolaikišku pastatu, iškilusiu greta senųjų ugdymo įstaigos korpusų. Čia esančioje bibliotekoje bus laukiami visi specialios literatūros ieškantys kauniečiai.


Populiariausi per 24 val.