Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 132, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kaune nyksta svarbus architekto V.Landsbergio-Žemkalnio kūrinys

Literatūra / 2016-08-01 18:31 / Vėjūnė Inytė („Laikinoji sostinė“)

K.Donelaičio gatvėje 8-uoju numeriu pažymėtame pastate įsikūręs Kauno apskrities viešosios bibliotekos senųjų ir retų spaudinių skyrius. Statinys yra vienas iš Kauno tarpukario moderniosios architektūros perlų. Tačiau pravėrus jo duris, apima neviltis.


  2. Naujasis kompleksas Birštone nustebins ne tik Lietuvą

Nekilnojamasis turtas / 2016-07-18 12:21 / Arūnas Karaliūnas („Lietuvos rytas“)

Naujasis sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas Mineral SPA“ iškilo daugiau kaip prieš tris dešimtmečius suprojektuotos vandens ir purvo gydyklos vietoje. Pirminis pastato projektas atsidūrė net Nacionaliniame muziejuje – anuomet gydykla taip pat turėjo tapti išskirtine.


  3. Kauno tarpukario architektūra turės didelių problemų

Architektūra / 2016-06-10 11:17 / lrytas.lt

Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus projekto architektas Gintaras Balčytis sutiko pasidalinti mintimis apie bibliotekos pastato architektūrinę istoriją, įdiegtus sprendimus, Kauno miesto architektūrą ir galimą jos vystymąsi.


  4. Klaipėdai – išskirtinis laboratorijų pastatas

Nekilnojamasis turtas / 2016-05-31 10:40 / Giedrė Balčiūtė („Lietuvos rytas“)

Klaipėdos universiteto miestelyje vėl verda statybos. Čia gegužės mėnesį pradėtas statyti mokslinių laboratorijų pastatas, kuriame studentai ir mokslininkai įsikurs jau ateinančių metų lapkritį.


  5. Į elektroninę erdvę bus perkelti bažnyčių metrikai

Aktualijos / 2016-05-30 17:11 / BNS ir lrytas.lt inf.

Numatoma suskaitmeninti Lietuvos katalikų bažnyčios parapijose esančias metrikų knygas, kuriose saugomi šimto metų ir senesni įrašai apie krikštus, santuokas ir mirtis, taip pat parapijiečių sąrašai ir vadinamieji užsakai prieš santuoką.


  6. Kaune atidaroma Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus

Aktualijos / 2016-04-29 10:20 / lrytas.lt

Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą išvakarėse, balandžio 29-ąją, Kaune atidaroma atsinaujinusi Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, įsikūrusi Kauno miesto centre, prieš daugiau nei šimtmetį pastatytame istoriniame name (S. Daukanto g. 25), kuriame tarpukariu buvo Lietuvos Užsienio reikalų ministerija. Iškilmingame atidaryme numato dalyvauti prezidentas V. Adamkus ir ponia Alma Adamkienė, premjeras Algirdas Butkevičius, buvęs Latvijos prezidentas Valdis Zatleris, ambasadoriai, diplomatai ir kiti garbingi šalies bei užsienio svečiai. Atidarymo metu bus eksponuojamos įsimintinos prezidento V.Adamkaus praėjusių kadencijų nuotraukos, jo archyvinių dokumentų ir apdovanojimų kolekcijos, o taip pat V.Adamkaus bibliotekos bei Vytauto Didžiojo univeristeto fonduose sukaupti lietuvių išeivijos dailės kūriniai.


  7. Šis vaikų ir suaugusių susitikimas su šunimis plinta it virusas

Priežiūra / 2016-02-25 12:56 / Laura Kirvelytė-Vasiliauskė

Kovo 3-iają Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje prasidės bendras Kaniterapijos asociacijos ir Trakų viešosios bibliotekos socialinis projektas „Skaitymas su šunimi“. Prieš jam prasidedant vyko mokymai.


  8. Jau lankėtės Tvin Pykso miestelyje? Sveiki atvykę į Triušiogalą

Literatūra / 2016-02-24 11:08 / lrytas.lt

Pasi Ilmari Jääskeläinen (1966) – vienas labiausiai pripažintų Suomijos rašytojų, už mokslinės fantastikos kūrinius keturis kartus pelnęs Atorox premiją ir du kartus – Suomijos J. R. R. Tolkieno draugijos Kuvastaja Fantasy premiją, taip pat Helsinkio mokslinės fantastikos draugijos apdovanojimą Tähtivaeltaja. Gyvena Juveskiulės mieste, licėjuje dėsto suomių kalbą ir literatūrą, augina trejetą sūnų ir sako mėgstąs vampyrus, aktorę Jeanne Moreau ir senąją kino klasiką. P. I. Jääskeläineno kūrybos stilių kritikai įvardija kaip magiškąjį realizmą.


  9. Kodėl išsiskyrę E. Kalėda ir D.Vaitkevičiūtė vėl susituokė?

TV antena / 2016-02-21 07:19 / Rūta Peršonytė („Lietuvos rytas“)

„Tik sutikęs daug kvailų moterų pats pasijutau kaip kvailys, supratęs, kokią moterį praradau“, – „Lietuvos ryto“ žurnalui „TV antena“ sakė Edvino Kalėdos slapyvardžiu išgarsėjęs rašytojas ir scenaristas Giedrius Rekašius (50 m.), prieš kelerius metus antrą kartą vedęs savo buvusią žmoną ir bendradarbę Daivą Vaitkevičiūtę (46 m.).


  10. Po aštuonerių metų pertraukos duris atvers M. Mažvydo biblioteka

Aktualijos / 2016-02-14 10:41 / BNS ir lrytas.lt inf.

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka Vilniuje tikisi iki rugsėjo 1-osios baigti aštuonerius metus trukusią rekonstrukciją.


  11. Mecenatai po didinamuoju stiklu: dalijasi ar pelnosi iš meno?

Meno pulsas / 2015-12-18 11:47 / Rūta Mikšionienė

Neseniai pristatytas sumanymas Butkų šeimos įkurto Modernaus meno centro muziejų statyti ne pagal Lietuvos architektų, o pagal žinomo JAV architekto Danieliaus Libeskindo sukurtą projektą vėl sukėlė ištisą bangą diskusijų apie kultūros mecenatus.


  12. Varšuvoje iš bibliotekų šalinamos erotinės knygos

Rytai-Vakarai / 2015-12-16 15:25 / Eldoradas Butrimas, Specialiai lrytas.lt, Varšuva

Katalikiškos Teisės ir teisingumo partijos (TTP) valdymas Lenkijoje vis labiau įgauna religinės cenzūros požymių. Su naujausia, gana komiška, cenzūros apraiška šią savaitę susidūrė Varšuvos Ursuso mikrorajono viešosios biblitekos lankytojai. Juos apstulbino žinia, kad nuo šiol bibliotekoje nebebus galima pasiskolinti knygų, kurių pavadinime yra žodis „seksas“. Iš skaityklos lentynų buvo pašalintos ir tos knygos, kurių viršelyje vaizduojami nuogi žmonės. Nuo šiol bibliotekoje nebebus galima pasiskolinti net mokslinių lytinio švietimo knygų bei erotinio turinio filmų.


  13. Ar Vilniuje pagaliau turėsime Litvakų kultūros ir dailės centrą?

Meno pulsas / 2015-12-03 17:10 / lrytas.lt

„Mes norėjome sugriebti tai, kas nesikeičia greitai keičiantis kultūros ir politikos aktualijoms, tačiau galėtų būti svarbu visoms kartoms. Mūsų muziejuje bus pristatomos sėkmės istorijos – ir emigrantų, ir imigrantų. O mūsų visuomenei sėkmės istorijų reikia kaip vitaminų“, – sakė Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris.


  14. Aktorius papasakojo, ką svečiai mėgsta skaityti jo tualete

Istorijos / 2015-11-30 14:41 / Rūta Peršonytė („Lietuvos rytas“)

Aktorius ir renginių vedėjas Saulius Čėpla (45 m.) galėtų būti tualetinio popieriaus ekspertas. Ne tik todėl, kad daugiau kaip dešimtmetį kolekcionuoja tualetinio popieriaus ritinėlius. Jis taip pat puikiai žino gerąsias ir blogąsias tualetinio popieriaus savybes.


  15. Architektūros žvaigždės projektas Vilniuje aiškėja

Meno pulsas / 2015-11-23 19:15 / lrytas.lt

„Modernaus meno centro muziejus taps ne tik ypatingos kolekcijos namais, bet savo dizainu sujungs muziejaus erdves su miestu ir taps nauju kultūros centru vilniečiams“, – pirmadienį pristatydamas Modernaus meno centro Vilniuje projektą kalbėjo Niujorko architektas Danielis Libeskindas.


  16. Mama Jazz: „Vienintelis vaistas paliktai moteriai yra vyras“

Atvirai / 2015-11-23 06:34 / Daiva Kaikarytė („Lietuvos rytas“)

Festivalio „Vilnius Mama Jazz“ organizatorė Judita Bartoševičienė (57 m.) nedrąsiai įžengia į legendinį „Blue Note“ džiazo klubą Niujorke. Ją išvydęs muzikantas Christianas McBridas toliau abejingai bendrauja su publika. „Dieve, o aš juo taip rūpinausi Vilniuje!..“ – ilgai slenka Juditos streso sekundės. Ir staiga džiazo žvaigždė klykdamas ištaria: „Noriu jums pristatyti Mamą Jazz iš Vilniaus!“ Ir šiltai apkabina viešnią per pečius.


  17. Vilniaus atgavimas. Metas, kai už Vytį galėjai numirti

Istorija / 2015-10-27 10:39 / Vytautas Sinica

1939 metų spalio 27 dieną Lietuvos kariuomenė įžengė į 19 metų buvusią Lenkijos okupuotą teritoriją, o po dienos buvo iškilmingai sutikta Vilniuje. Vilnius grįžo Lietuvai, nors priverstinės šio grįžimo sąlygos aiškiai įspėjo apie suverenumo praradimą ir tų pačių metų birželį ištiksiančią naują sovietinę okupaciją.


  18. Artėja Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos atidarymas

Meno pulsas / 2015-09-21 11:53 / lrytas.lt

„Šiais metais biblioteką pasiekė labai svarbi parama iš lietuvių išeivijos. Amerikos ir kitų šalių lietuvius žavi mintis, kad biblioteka-muziejus daug dėmesio skiria lietuvių išeivijos istorijai. Juolab kad rekonstruotame pastate bus tęsiama Lietuvių išeivijos instituto veikla“, – sakė bibliotekos direktorius Arūnas Antanaitis.


  19. Žydų istorijos medžiagą nuo sovietų išgelbėjo lietuvis

Istorija / 2015-09-19 12:13 / Indrė Anskaitytė (LRT)

Vilnius 1925 m. buvo ideali vieta atidaryti žydų mokslo institutą JIVO, sako dabartinis Niujorke veikiančio instituto direktorius Jonathanas Brentas. Vėliau institutas susidūrė su sunkumais: šaltinius iš pradžių norėjo sunaikinti naciai, todėl juos teko slėpti, o paskui medžiagą nuo sovietų agresijos išgelbėjo lietuvis bibliotekininkas.


  20. Prezidento V.Adamkaus bibliotekos atidarymas – ne už kalnų

Aktualijos / 2015-09-18 15:19 / Arūnas Antanaitis

visuomenininko Liūto Mockūno prieš kelis dešimtmečius įkurtas fondas „Akiračių“ mėnraščiui remti ir išlaikyti, šiuo metu uždarinėjamas. Fondo reikalus tvarkantis Vytautas Germanas dalį lėšų paskyrė Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus reikalams. Be tikrai svarbios praktinės naudos, „Akiračių“ fondo parama yra svarbi ir simboliškai. Valdas Adamkus, Santaros-Šviesos judėjimas ir „Akiračių“ mėnraštis buvo ir yra artimi liberalios demokratijos, pagarbos žmogui idėjomis, kurių plėtra ir skleidimu rūpinasi Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus. 


Populiariausi per 24 val.