Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2319, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kaip apšviečiamas maistas, kad jį pirktumėte? (1)

Rinkos pulsas / 2016-05-03 17:21 / lrytas.lt

Pirkėjai dažnai pastebi, kad kur kas patraukliau nei namuose atrodančias prekes tėra tik iliuzija, atsirandant dėl skirtingo apšvietimo naudojimo. Teisingai parinktas apšvietimas pabrėžia geriausias prekių ypatybes, netgi padeda nokti vaisiams ar apsaugo kosmetiką nuo žalingo aplinkos poveikio.


  2. Negyjantis spuogas ar nuospaudos šalinimas gali kainuoti gyvybę

Ligos ir gydymas / 2016-05-03 13:27 / Saulė Grybaitė

Euromelanomos diena Lietuvoje pirmą kartą paminėta prieš aštuonerius metus, 2008-aisiais. Europos odos vėžio prevencijos projekto tikslas – skleisti informaciją apie ankstyvąją odos vėžio diagnostiką, naujausius gydymo metodus ir galimybę išvengti ligos.


  3. Altruizmas – tik iliuzija: dėl ko iš tiesų darome gerus darbus?

Psichologija / 2016-05-03 10:52 / lrytas.lt

„Facebook“ kūrėjas Markas Zuckerbergas ir jo žmona Priscilla Chan pernai gruodį paskelbė apie dukros gimimą – ir prisiekė dovanoti 99 proc. savo akcijų labdaringoms organizacijoms. Jų sprendimas sulaukė įvairių reakcijų – ir pagyrų už altruizmą, ir kritikos: žmonės svarstė apie tikruosius M.Zuckerbergo motyvus. Galbūt jis tik norėjo išvengti mokesčių? Niekas negalėjo atsakyti į šį klausimą. Tačiau tai dabar gali būti įmanoma.


  4. Koks bus Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus vaidmuo? (4)

Aktualijos / 2016-05-03 08:53 / Valdas Bartasevičius („Lietuvos rytas“)

Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą 12-ųjų metinių išvakarėse Kaune, istoriniame Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastate, atidaryta prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus. Ką veiks ši įstaiga?


  5. Marijonas Mikutavičius: „Astma sergu daugiau nei 10 metų“ (7)

Veidai ir vardai / 2016-05-02 15:36 / lrytas.lt

Artėjant bronchinės astmos dienai, kuri šiemet pasaulyje bus minima gegužės 3-iąją, Lietuvoje pristatomas informacinio pobūdžio interneto puslapis, kurio ambasadoriumi tapo dainininkas, žurnalistas, televizijos laidų vedėjas Marijonas Mikutavičius, šia liga sergantis daugiau nei dešimt metų.


  6. Devyni patiekalai, kuriuos be reikalo laikote nesveikais (8)

Mitybos ABC / 2016-05-01 13:33 / lrytas.lt

Vis dar manote, kad reikia valgyti kuo mažiau kiaušinių? O gal paskanauti picos sau leidžiate tik už didelius nuopelnus? Mitybos specialistė sudarė 9 patiekalų, sveikatai kenkiančių mažiau, nei daugelis yra įsitikinę, sąrašą.


  7. Knygelių spalvinimas depresijos neišgydys (1)

Psichologija / 2016-04-29 14:23 / Vykintė Budrytė („Lietuvos rytas“)

Spalvinimo knygelės suaugusiesiems depresijos neišgydys, tačiau gali padėti tiems, kurie laiko save nekūrybingais.


  8. Po trijų dešimtmečių būsime nemirtingi (11)

Laboratorija / 2016-04-28 18:27 / Indrė Anskaitytė, LRT radijo laida „Pasaulio laikas“, LRT.lt

Tuo metu, kai technologijų kūrėjai svajoja naujais prietaisais ar išmaniosiomis programėlėmis patobulinti mūsų gyvenimą, vienas rusų milijonierius siekia jį negrįžtamai pakeisti. Jis ketina žmogaus smegenyse esančią informaciją įkelti į kompiuterius ir taip padaryti mus nemirtingus.


  9. Senovės Egipto medicina – pilna magijos ir neįtikėtinų faktų

Palata nr. 6 / 2016-04-28 15:46 / lrytas.lt

Garsi Egipto tyrinėtoja Barbara Mertz knygoje „Raudonoji žemė, Juodoji žemė. Kasdienis gyvenimas senovės Egipte“ aprašė senovės Egipto mediciną. Anot mokslininkės jokioje kitoje senovės egiptiečių žinijos srityje magijos, mokslo ir religijos persipynimas nėra toks akivaizdus kaip medicinoje. Didžioji dalis jų medicininio paveldo tiek dvasia, tiek forma primena ką tik cituotą receptą.


  10. Yra kuo didžiuotis: lietuviška pavardė – žemyno išradėjų gretose (7)

Sėkmės istorijos / 2016-04-27 16:12 / Audrė Srėbalienė („Lietuvos rytas“)

Europos patentų biuras jau paskelbė 15 darbų, kurių autoriai gali tapti 2016 metų Europos išradėjais. Laureatų bus penki – tiek, kiek ir kategorijų. Pirmą sykį tarp pretendentų yra ir lietuviška pavardė: smulkiųjų ir vidutinių įmonių kategorijoje vienu svarbiausių išradimų pripažintas Kauno technologijos universiteto (KTU) profesoriaus A.Ragausko kartu su bendraminčiais patentuotas neinvazinis galvospūdžio matavimo būdas.


  11. Černobylis ir medicina (10)

Aktualijos / 2016-04-27 13:01 / Algimantas Rusteika

Ta balandžio diena buvo karšta. Po žiemos išsiilgę saulės daug kas „deginosi“. Dar per „Vremia“ nepaskelbus visi žinojom apie Černobylį. Veikė bevielis telefonas. Nes komunistų didikai ir saugumiečiai savo kanalais susiskambindavo, kad neleistų vaikų į lauką, gertų pieną su keliais jodo lašais, uždarytų orlaides. Ta naujiena per jų žmonas, gimines ir kaimynus nutekėjo ir liaudžiai. Vieni tikėjo, kiti ne, bet žinojo dauguma.


  12. Naujai nusipirktas automobilis sugedo: kokias teises turite? (31)

Radaras / 2016-04-27 12:41 / lrytas.lt

Nuo praėjusių metų lapkričio įsigaliojo reikalavimas naudotos transporto priemonės pardavėjui pirkimo – pardavimo sutartyje nurodyti visus jam žinomus defektus.


  13. 5 patarimai, kaip skatinti vaikų kūrybiškumą

Vaikai / 2016-04-27 10:08 / lrytas.lt

Vaikai – tai tikrų tikriausia kūrybiškumo iliustracija. Dažnai net sunku atsistebėti jų aktoriniais sugebėjimais, pačių išrastais žodžiais ar neįtikėtina fantazija piešiniuose. Deja, pats kūrybiškiausias laikotarpis yra iki darželio. Vėliau kūrybiškumas, jei jis nėra ugdomas, pamažu ima slopti. Apie tai, kaip lavinti vaikų kūrybiškumą žaidimų metu, pasakoja neformalaus ugdymo specialistė Giedrė Teiberytė.


  14. Tu gali nulemti, ar lietuvis gaus Europos išradėjo prizą (4)

Išmanyk / 2016-04-26 15:56 / lrytas.lt

Europos patentų biuras pranešė, kad kartu su bendraminčiais patentavęs neinvazinį galvospūdžio matavimo būdą, Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius Arminas Ragauskas pateko tarp pretendentų gauti 2016-ųjų Europos išradėjo prizą. Tai – pirmas kartas, kai Lietuvos atstovas nominuotas šiam prestižiniam apdovanojimui. Ir pirmas kartas, kai lietuviai gali internete balsuoti už savo atstovą.


  15. Kas gali pakeisti kavą? Specialistės pasiūlymas nustebins (8)

Mitybos ABC / 2016-04-26 07:07 / lrytas.lt

Daugelis iš mūsų esame įpratę kiekvieną rytą pradėti nuo kavos puodelio. Ji padeda prablaškyti rytinį snaudulį bei suteikia energijos. Vis dėlto šio gėrimo poveikis staigus ir trumpalaikis, o viename saldėsiais pagardintame kavos puodelyje gali būti net 500 kalorijų.


  16. Mažylio gyvenimą košmaru pavertė cista galvos smegenyse (11)

Vaikai / 2016-04-25 14:51 / lrytas.lt

Vakariui jau treji, bet jis nekalba, nežaidžia su vyresniuoju broliuku ir tik retkarčiais nusišypso mamai ir tėčiui. Labiausiai tėvams neramu dėl sutrikusios sūnaus raidos. Vaikas serga sunkia epilepsija, manoma, kad viena iš priežasčių gali būti cista galvos smegenyse, dėl to reikalingi papildomi ir tikslesni tyrimai užsienyje. Daugybė atliktų genetinių tyrimų neparodė šių ligų, bet gydymas vaistais nepadeda, gydytojų nuomonės skiriasi, o apimti nevilties tėvai tikisi išnaudoti paskutinę galimybę vaikui išgydyti – Vokietijos kliniką. Tik gydymas ten labai brangus, todėl vienintelė viltis vieno tėčio išlaikomai Vaido ir Vaidos Šepkų šeimai patekti pas užsienio medikus – finansinė žmonių parama.


  17. Ką apie moterį pasako jos krūtų forma? (26)

Nori – tikėk / 2016-04-23 19:57 / lrytas.lt

Ar moters krūtų formą nulemia vien genetika? O gal įtakos turi ir gyvenimo būdas ar temperamentas? Norite – tikėkite, norite – ne, tačiau yra teorija, susiejanti moters krūtų formą su jos asmenybe.


  18. Černobylio užrašai (IV). Gelbėtojai gyvuliniuose vagonuose (17)

Rytai-Vakarai / 2016-04-21 07:45 / Vygantas Guiga

Žurnalistas Vygantas Guiga buvo vienas tų, kurie 1986 metais buvo pasiųsti likviduoti avarijos Černobylio atominėje elektrinėje pasekmes. Šis pasakojimas – iki šiol dar neskelbtos kraupaus įvykio detalės, sovietinio absurdo teatro užkulisiai, istoriniai dokumentai ir liudijimai. Šiandien – ketvirtoji reportažų ciklo dalis.


  19. Stebuklas: Lenkijoje pagimdė praktiškai mirusi moteris (2)

Medicinos žinios / 2016-04-20 08:43 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Lenkijoje 55 dienas buvo palaikomos vienos moters žuvusiomis smegenimis gyvybinės funkcijos, kad galėtų gimti jos vaikas. Per anksti gimusiam kūdikiui nepasireiškė jokie rimtų komplikacijų ženklai.


  20. Ispanijos pliaže vyras meistriškai išsisuko nuo žmonos klausimo (3)

Išklausykite / 2016-04-19 09:26 / Hortus

Juos visi laiko gražia nebe pirmos jaunystės pora. Nežinia, gal net buvo tokių, kas jiems pavydėjo. Jį esama padėtis visiškai tenkino, o štai jai kai kas kėlė nerimą.


Populiariausi per 24 val.