Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2201, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kodėl žmonės XXI amžiuje tiki, kad Žemė plokščia? (7)

Laboratorija / 2016-02-05 08:54 / Technologijos.lt

Nepasitikintieji paplitusiais teiginiais seka Šviečiamojo amžiaus tradicija, sako psichologas Robas Brothertonas.


  2. Kur važiuoja autobusas? Daugelis šio žaidimo neįveikia (114)

Radaras / 2016-02-04 19:20 / lrytas.lt

Kur važiuoja autobusas? Atrodo, klausimas paprastas, bet suaugusieji užduoties paprastai neįveikia, nors vaikai iki 10 metų 80 proc. atvejų tuoj pat randa atsakymą.


  3. Panevėžyje siautusi girta vairuotoja nustebino pasiaiškinimu (17)

Saugus eismas / 2016-02-03 15:20 / Saulius Rinkevičius

Ginčai dėl būtinybės įvesti nulio promilių įstatymą visiems vairuotojams artimiausiu metu tikrai nenurims. Mat sučiupti neblaivūs prie vairo lietuviai ir toliau kalba neįtikėtus dalykus – jie nemano, kad toks elgesys pavojingas.


  4. Pokalbis apie donorystę – sudėtingas, kaip ir ligonio gydymas

Aktualijos / 2016-02-02 13:01 / Aušra Degutytė

Dirbdami reanimacijos skyriuose gydytojai neišvengiamai susiduria su sunkios būklės ligoniais, tad tenka artimiesiems pranešti ir liūdnų žinių.


  5. Anūko netekusi advokatė nesuvokia, kaip galima neskiepyti vaikų (300)

Medicinos žinios / 2016-02-01 12:29 / Rasa Karmazaitė („Lietuvos rytas“)

„Rojui dabar būtų penkeri“, – atsiduso Svetlana Pronina. Žinoma teisininkė matė, kaip infekcija pakirto anūką. Moteris nesupranta tėvų, kurie rizikuoja – vaikų neskiepija net būtinais skiepais.


  6. Ką bendro turi sportas ir asmeniniai finansai?

Įžvalgos ir nuomonės / 2016-02-01 11:38 / Odeta Bložienė

Sporto principų naudojimas asmeninių finansų valdyme nėra naujas dalykas. Pagrindinės sėkmę nulemiančios taisyklės – orientacija į rezultatą, disciplina ir motyvacija – yra identiškos tiek norint pagerinti fizinę formą ar sveikatą, tiek pakeisti finansinius įpročius ar sutaupyti konkretiems tikslams. Vadinasi, jei sėkmingai galite deginti kalorijas, tirpdyti kilogramus ar auginti kietesnius raumenis, yra didelė tikimybė, kad jums pavyks džiaugtis ir geresne finansine situacija.


  7. Nepadovanoti kačiukai per speigus atsidūrė pamiškėje (7)

Suteik namus / 2016-01-29 15:49 / Mažeikių gyvūnų globos draugija

Iš nuotraukos į jus žvelgia trys nuostabios būtybės, atėjusios į šį pasaulį pas tūlą kaimietį. Kaimietį ne tik tiesiogine žodžio prasme, bet ir tokį, kurio smegenys neveikia visiškai (greičiausia kaukolėje skraido musių ir parazitinių vabzdžių ūkis).


  8. V. Azanovas: kaip kontroliuoti sapnus ir kurie iš jų – lemtingi? (2)

Nori – tikėk / 2016-01-29 14:32 / Gerda Morozovienė

Kodėl vienus sapnus prisimename, o kitų ne? Ką reiškia sapnuoti griūvantį namą, bėgantį šunį ar šnypščiančią gyvatę? Ir kokiu būdu įmanoma kontroliuoti sapnus? Apie tai, kas yra sapnai ir ką jie reiškia kiekvienam iš mūsų, papasakojo parapsichologas Vladimiras Azanovas.


  9. Dovana ar prakeiksmas? Žmogus atsimena kiekvieną gyvenimo minutę (6)

Laboratorija / 2016-01-28 18:30 / lrt.lt

Pasaulyje yra žmonių, kurie gali atsiminti kiekvieną gyvenimo dieną, iki smulkiausių detalių. Panašu, kad po daugybės metų mokslininkai pagaliau ima suprasti, kodėl taip atsitinka.


  10. Kodėl lietuviai bijo pripažinti, kad buvo žydšaudžiai? (479)

Aktualijos / 2016-01-26 06:18 / Ginta Gaivenytė

Iš kareivių drebančiomis rankomis atimdavo šautuvą. Tai buvo logiška – nestabilios psichikos kareivis galėjo šauti ne į duobėje stovintį žydą, bet į saviškius. Kaip naciai baudė tuos, kurie atsisakė būti žydšaudžiais? Jiems grėsė menka bausmė – pasėdėti karceryje. Paskui jiems nebeliepdavo žudyti, nes visada atsirasdavo už juos drąsesnių.


  11. Vitalijus Cololo: „Mano figūra ideali. Tik trūksta ūgio“ (1)

TV antena / 2016-01-25 16:22 / lrytas.lt

Dietos, darbo paieškos, garsenybių gyvenimo vingiai, ekonomika – viskas bus apkalbėta.


  12. Ligų užklupti sutuoktiniai buvo priversti keisti gyvenimą

Ligos ir gydymas / 2016-01-25 16:11 / lrytas.lt

Ši knyga – apie šiuolaikinę mirtingumo patirtį, apie tai, ką reiškia būti tokiomis būtybėmis, kurios sensta ir miršta, apie tai, kaip medicina šią patirtį pakeitė ir sykiu – kaip jos nepakeitė, ir apie tai, kaip daugel mūsų įsitikinimų ir mūsų laikysena baigtinumo akivaizdoje iškraipo realybę.


  13. Psichoanalitikas: ką košmarai atskleidžia apie jūsų asmenybę?

Psichologija / 2016-01-22 13:38 / Gerda Morozovienė

Kartais sapnuose regime malonius vaizdinius, o kartais – siaubingus košmarus. Bet kuris sapnas – tam tikra paslaptis, kurią nubudę bandome iššifruoti į pagalbą pasitelkę sapnininkus ar sapnų aiškintojus.


  14. Procedūra, suskaldžiusi protą: kaip veikia žmogaus smegenys (3)

Laboratorija / 2016-01-22 10:45 / Lukas Vasionis

Toks žmogus, kuris egzistuoja šiandien, žemėje gyvena jau 200 000 metų. Per tą laiką mes stipriai išsiskyrėme iš kitų gyvūnų. Mes neturime stiprių raumenų, aštrių dantų ar nagų. Mes net neturime kailio, tačiau gebame gyventi visur. Su mašinomis tapome greičiausi planetoje, o su ginklais – stipriausi. Ar žinote kam už tai turime dėkoti? Iš kur visa tai atsirado? Kaip išmokome mokytis? Kodėl turime sudėtingą kalbą? Kodėl gyvūnai negali rašyti? Kas ir kurioje vietoje mūsų smegenyse pakito, kad mes tokie galingi?


  15. Tėčio sukelta trauma mažylės gyvenimą pakeitė negrįžtamai (2)

Vaikai / 2016-01-22 10:27 / lrytas.lt

Jungtinėse Amerikos Valstijose, Pietų Karolinoje gimusi Cheyenne Rae Owensby buvo sveika ir laiminga mergaitė. Niekas nė pagalvoti negalėjo, kad dėl tėvelio žiaurumo vos per kelias akimirkas aštuonių mėnesių mažylė taps neįgali.


  16. Dviejų prieskonių duetas daro stebuklus (1)

Mitybos ABC / 2016-01-22 07:40 / lrytas.lt

Ar mėgstate patiekalus gardinti ciberžole ir juodaisiais pipirais? Jeigu taip, savo organizmui suteikiate puikią apsaugą nuo gausybės ligų ir antsvorio. Tad pats laikas pamėgti šiuos puikius prieskonius.


  17. Klystantys, užmaršūs žmonės – pranašesni net už tobulus robotus (1)

Laboratorija / 2016-01-21 16:55 / Milda Valantiejūtė

Pramonės perversmas žmonėms sukėlė daug džiaugsmo, tačiau daugeliui netrūko ir abejonių. XVIII a. įvykiai (nors ir istorikai, ir mokslininkai ginčijasi, kada perversmas prasidėjo ir kada pasibaigė bei ar išvis pasibaigė) visuomenę suskirstė į dvi grupes – šalininkus ir skeptikus. Pirmoji pasisakė už pažangą, o antroji – priešingai, permainų baiminosi, ją laikė grėsme, nes nenorėjo prarasti darbo vietų. Pastarieji streikavo ir gadindami naujas mašinas rodė savo nepasitenkinimą, bet pramonės ir technologijų plėtra tik dar labiau įsibėgėjo.


  18. Ruošiantis žmogaus galvos persodinimui – šiurpus eksperimentas (2)

Laboratorija / 2016-01-21 12:22 / lrytas.lt

Ekscentriškasis chirurgas iš Italijos Sergio Canavero teigia, kad jo kolegoms Kinijoje pavyko persodinti beždžionės galvą. Tai – rimtas žingsnis į priekį ruošiantis pagrindiniam S.Canavero tikslui, žmogaus galvos transplantacijai, kurią žadama atlikti jau kitąmet.


  19. Kokias nuotraukas kelti į pažinčių svetainę, kad pasisektų?

Psichologija / 2016-01-20 13:09 / lrytas.lt

Instinktyviai žmonės savo partnerius renkasi vertindami vienas kito išvaizdą. Smegenys akimirksniu įvertina, ar žmogus mums tinka į poras fiziškai, seksualiai, socialiai ir ekonomiškai. Šis procesas vyksta antros pusės ieškant tiek realiame, tiek virtualiuose gyvenimuose, tik pažinčių svetainėse mes turime daugiau nei vieną šansą sužavėti mums patikusį žmogų.


  20. Moters iš Rusijos kelias į Lietuvą: kaip meilė pakeitė gyvenimą

Istorijos / 2016-01-19 21:04 / Ligita Valonytė („Lietuvos rytas“)

„Jei norite keisti gyvenimą, susilaukite kūdikio“, – patarimu, kaip drąsiai siekti karjeros pokyčių, dalijosi praeityje buvusi plaukų stilistė, dabar žinoma konditerininkė Katerina Buldakova (35 m.). Tik gimus dukrai Alisai, kuriai jau penkeri metai, moteris savo virtuvėje pradėjo kurti desertus, o dabar turi ir saldumynų gamybos cechą, rengiasi su bendraminčiais atidaryti kavinę.


Populiariausi per 24 val.