Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1425, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kiek jūsų gyvenimą sutrumpina sėdimasis darbas? (1)

Sveikata / 2014-04-23 15:59 / lrytas.lt

Žmogaus, per dieną sėdinčio daugiau nei tris valandas, gyvenimas gali sutrumpėti dvejais metais – neseniai paskelbė Amerikos žurnalas „Time“. Tad sėdėjimas mūsų gyvenimą gali „apkarpyti“ ne menkiau už rūkymą. O ką daryti biurų darbuotojams, kurie nuo ryto iki vakaro priversti dirbti sėdimąjį darbą?


  2. Ar nėščioji valgo už du? (dietologės sudarytas valgiaraštis) (2)

Skonis / 2014-04-22 17:39 / lrytas.lt

Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų būti skirimas mitybai, kuri lemia tiek nėščiųjų sveikatą, tiek vaiko vystymąsi. „Verta pasirūpinti, kad šiuos 9 mėnesius būsima mama aprūpintų savo organizmą visomis maistinėmis medžiagomis bei tinkamomis jų proporcijomis“, - pataria gydytoja dietologė Lina Viniarskaitė.


  3. Anabiozė tampa realybe. Medikai metą iššūkį pačiai mirčiai (9)

Laboratorija / 2014-04-22 12:40 / Arnoldas Lukošius

Stazės būsena, anabiozė, kriogeninė kapsulė, šaltasis miegas – kaip tik nevadino mokslinės fantastikos autoriai būsenos, kai žmogus numarinamas, tokios būsenos išbūna neribotą laiką ir vėliau prikeliamas. Neįtikėtina, tačiau Pitsburgo (JAV) ligoninės medikai jau laukia pirmojo paciento, kurį gydydami išmėgins būtent šią techniką. Gautas leidimas pradėti su žmonėmis eksperimentus, kurie, jei pasiseks, pakeis pačią mirties sąvoką. Juk ištvėrė šešiolikmetis penkių valandų skrydį važiuoklės liuke penkiasdešimties laipsnių šaltyje ir beveik be deguonies.


  4. 10 stulbinančių dalykų apie lėktuvų saugumą (86)

Techno / 2014-04-21 18:17 / lrytas.lt

Gyvename amžiuje, kada nuskristi iki Londono užima tiek pat laiko, kiek nuvykti traukiniu iki pajūrio. Lėktuvai tampa vis prieinamesni žmonėms ir kiekvienais metais, nepaisant visus šiurpinančių katastrofų, pergabena vis daugiau žmonių.


  5. Kokius triukus su mūsų silpnybėmis išdarinėja pardavėjai? (41)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-04-21 15:45 / Simona Viltrakytė

Šiandien produktai gaminami žvėrišku greičiu, o rinkodarai skiriami milijardai, nes gaminius reikia parduoti. Rinkodaros specialistai pasitelkia net ir mokslo pažangą, kad suprastų, kas mus domina. Būkite atidūs: reklamos kūrėjai ir pardavėjai žaidžia psichologija. Tačiau yra būdų, kaip jų apgalvotoms vilionėms atsispirti.


  6. Medaus dieta be pastangų padės atsikratyti papildomų kilogramų (23)

Stilius ir grožis / 2014-04-20 13:25 / lrytas.lt

Kas nutiktų, jei pasakytume, kad savo kūno linkius įsprausti į visu dydžiu mažesnę suknią pavyks, jei kiekvieną vakarą prieš eidami miegoti suvalgysite šaukštą medaus? „Per gerai, kad būtų tiesa“, – veikiausiai rėžtumėte.


  7. Prisikėlimas iš komos kartais prilygsta stebuklui

Sveikata / 2014-04-20 08:45 / lrytas.lt

Pabus ar ne? Ar galės kalbėti? Apkabinti savo žmoną ir vaikus? Ar po trijų mėnesių komos jis dar galės vairuoti automobilį? Apie tai spėlioja ne tik „Formulės 1“ žvaigždės Michaelio Schumacherio artimieji, bet ir jo gerbėjai visame pasaulyje. Neseniai iš Grenoblio ligoninės, kurioje gydomas sunkią galvos traumą patyręs lenktynininkas, pasigirdo pranešimų, esą matomi nedideli pažangos ženklai. Gydytojai žino: kartais atsigauna net ir itin sunkias smegenų traumas patyrę žmonės, nes smegenys turi gebėjimą per tam tikrą laiką regeneruotis, atskiri smegenų centrai perima kitų veiklą. Tiesa, šis procesas neprognozuojamas, o gydytojai jo paskatinti negali. Kad negalima prarasti vilties, liudija kelios istorijos, primenančios stebuklą.


  8. „Mokslo sriuba“: slėgis ir milžiniškas lietuvių išradimas (5)

Verslas / 2014-04-19 11:31 / mokslosriuba.lt

Pastebėta, kad kas trečiam kosmonautui, kuris dirba Tarptautinėje kosminėje stotyje, pradeda tinti smegenys, skauda galvą, pykina. Tinstant smegenims deformuojasi akies obuolys ir sutrinka regėjimas. Grįžus į Žemę, simptomai nepraeina ilgiau nei metus. Kauno technologijos universiteto prof. Arminas Ragauskas su komanda sukūrė neinvazinį galvospūdžio matuoklį, kuris keliaus į Marsą!


  9. Viltis M.Schumacherio gerbėjams - stebuklingi pabudimai iš komos (9)

Sveikata / 2014-04-19 07:40 / lrytas.lt

Pabus ar ne? Ar galės kalbėti? Apkabinti savo žmoną ir vaikus? Ar po trijų mėnesių komos jis dar galės vairuoti automobilį? Apie tai spėlioja ne tik „Formulės 1“ žvaigždės Michaelio Schumacherio artimieji, bet ir jo gerbėjai visame pasaulyje. Neseniai iš Grenoblio ligoninės, kurioje gydomas sunkią galvos traumą patyręs lenktynininkas, pasigirdo pranešimų, esą matomi nedideli pažangos ženklai.


  10. Pirmosios moterų prieglaudos įkūrėja ėmėsi ginti vyrus (30)

Likimai / 2014-04-17 21:23 / Jolanta Miškinytė

Tai nutiko dar 1971 metais Londone, Čistvike. Britė Erin Pizzey atidarė pirmąją Europoje moterų prieglaudą. Vėliau ji parašė bene pirmąją knygą apie smurtą šeimoje „Klyk tyliai, nes išgirs kaimynai“. Iš viso išleido aštuoniolika dokumentinių bei grožinių kūrinių. Ši moteris garsi ne tik dėl savo indėlio į kovą su smurtu – ji viena griežčiausių radikaliojo feminizmo priešininkių. Susidūrimo su karingomis feministėmis kitados būta tokio rimto, kad rašytojai teko kuriam laikui apsigyventi užsienyje.


  11. Jauno kalvio darbai stebina net išrankiausius sodybų šeimininkus (74)

Pasidaryk pats / 2014-04-17 19:17 / Inga Junčienė

Matyt, daugeliui kalvystė atrodo išskirtinis amatas - juk nelengva geležį prakalbinti. „O ir metalas ne kiekvienose rankose tampa moliu“, - papildė Paulius Navickas. 24 metų kalvis šiandien yra pamišęs dėl savo specialybės – jam tai ir darbas, ir laisvalaikis. Tik kai sužinai, kad abu Pauliaus tėvai yra baldus kuriantys menininkai, nebesistebi, kad šiais laikais jaunas žmogus pasirinko tokį amatą.


  12. Ar robotas gali turėti nuomonę apie V.Putino politiką? (1)

Techno / 2014-04-17 17:14 / lrytas.lt

Žmogiško ir dirbtinio intelekto palyginimo klausimo 1984 metų paskaitoje ėmėsi kompiuterijos genijus Edsgeris Dijkstra. Pasak jo, šis klausimas „maždaug toks pat tinkamas, kaip klausimas, ar povandeniniai laivai gali plaukti“. Tai – įspėjimas, kad nereikėtų ieškoti žmogui sukirpto „mąstymo“ apibrėžimo.


  13. Svarbi žinia, kurią mums siunčia kunigo D.Tubio žūtis (58)

Išklausykite / 2014-04-16 19:41 / Vitalija Dunčienė

Nors Biržų kunigas Darius Tubys avarijoje žuvo prieš kelis mėnesius, bet tik Didžiąją savaitę buvo išplatinta žinia, kad jis vairavo mašiną neblaivus. Tikėjimo ir tikinčiųjų neapkenčiantys komentuotojai gavo gerą progą išreikšti savo panieką ir patyčias VISŲ tikinčiųjų adresu.


  14. Kapų gatvėje mergaitę nužudžiusį vyrą siūloma įkalinti 18 metų (55)

Kriminalai / 2014-04-15 19:43 / Vygandas Trainys

Itin žiauriu pusantrų metų mergaitės nužudymu kaltinamo 23 metų vilkaviškiečio Sauliaus Anzelio laukia ilga nelaisvė. Prokuroras Vytautas Gataveckas, antradienį Kauno apygardos teisme sakydamas baigiamąją kalbą, pasiūlė įkalinti S.Anzelį 18 metų. S.Anzelis teismo proceso metu ėmė skųstis atminties praradimu. Apie nusikaltimą jis esą nieko neatsimena, nors tyrėjų buvo triskart apklaustas ir vis keitė versijas.


  15. Kas trukdo gerai jaustis darbe? (8)

Tavo psichologas / 2014-04-15 15:28 / lrytas.lt

Gera emocinė savijauta labai svarbi darbe. Laimingas žmogus ne tik sveikesnis, jis atsparesnis stresui, turi daugiau energijos. Bet kaip pasiekti tokio sunkiai apčiuopiamo dalyko kaip laimės jausmas darbe? Psichologas Marius Daugelavičius vardija pagrindines klaidas, kurias darydami kasdien trukdome sau jaustis gerai darbe ir sulaukti sėkmės.


  16. Iš M.Schumacherio atstovės lūpų - geros žinios (14)

F-1 + / 2014-04-14 16:32 / lrytas.lt

„Formulės 1“ žvaigždė Michaelis Schumacheris rodo „nedidelius pažangos ženklus“. Apie tai Vokietijos televizijai prabilo M.Schumacherio atstovė Sabine Kehm. Kalbėdama su žurnalistais moteris teigė, kad toks postūmis labai pradžiugino M.Schumacherio aplinką, rašo „Daily Mail“. „Būna akimirkų, kai jis miega, tačiau būna ir tokių, kai jis yra sąmoningas“, – sakė S.Kehm.


  17. Mintimis valdomą ranką pirmasis pasaulyje išbandys lietuvis (1)

TV antena / 2014-04-14 15:54 / lrytas.lt

Trečdalis milijono už mintimis valdomą ranką – tiek pasiryžę sumokėti Martyno Girulio iš Mociškių kaimo tėvai, kad jų sūnus iš neįgalaus taptų mokančiu savimi pasirūpinti.


  18. Išdrįsk atsakyti: kiek tavyje nusikaltėlio? (36)

Išklausykite / 2014-04-14 10:15 / Vaidas Vaitkaitis

Pasiskaičiau komentarus po straipsnio „Dūchai“, „bachūrai“ ir kiti lietuviškų kalėjimų gyventojai“. Dauguma skaitytojų smerkia visus be išimties sėdinčius kalėjimuose. Pasak kai kurių komentatorių, „visi ten sėdintys yra gaidžiai“.


  19. Ar po varginančių darbų savaitės jūsų pulsas yra idealus? (9)

Sveikata / 2014-04-11 15:25 / lrytas.lt

Ramiai gulite ant sofos, o jaučiatės taip, tarsi sunkiai dirbtumėte? Krūtinėje spurda širdis, pila šaltas prakaitas, o visa tai lydi nepaaiškinamas nerimas? Pasimatuokite pulsą. Greičiausiai jis bus dažnesnis nei 80 kartų per minutę. Anksčiau į per didelį pulso dažnį ir medikai nekreipė itin daug dėmesio. Net juokaudavo, esą gerai, kad širdis plaka dažniau, nes taip ji pervaro daugiau kraujo.


  20. Jaunuolius žavinti S.Sarandon: „Tikiu meile, bet ne santuoka“ (23)

Užsienio žvaigždės / 2014-04-11 12:24 / Ona Kacėnaitė

„Visiems sunku susitaikyti su senėjimo procesu. Todėl svarbiausia, kad gyvenimas būtų kupinas įvykių, kurie jaudintų“, – ne kartą yra sakiusi Holivudo žvaigždė Susan Sarandon (67 m.). Tokios nuostatos „Oskaro“ premijos laureatė tvirtai laikosi. Prieš penkerius metus S.Sarandon dalyvavo labai atviroje garsenybių fotografo Timothy White’o fotosesijoje: priešais jo objektyvą pozavo beveik nuoga.