Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1882, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Arabai neskuba lietuviams praverti durų (6)

Rinkos pulsas / 2015-05-27 05:00 / Alvydas Ziabkus („Lietuvos rytas“)

Nuo šių metų sausio Lietuvoje įteisintas ritualinis gyvulių skerdimas. Galvijų mėsa musulmonus užversti ketinusių įmonių lūkesčiai pildosi lėtai – arabai kol kas tiktai žvalgosi. Lietuvos mėsos perdirbėjai rengiasi savo produkciją eksportuoti į naujas arabų šalių rinkas ir ieško skerdikais galinčių dirbti musulmonų bendruomenės atstovų.


  2. Saskia Laroo: „Klaipėdoje pati geriausia publika!“

Muzika / 2015-05-26 17:51 / Evelina Šaltytė

Nors trimitas labai sudėtingas instrumentas, bet būtent juo savo mintis ir emocijas geriausiai išreiškia trimito virtuozė iš Olandijos Saskia Laroo, birželio pirmąjį savaitgalį koncertuosianti Klaipėdos pilies džiazo festivalyje.


  3. Lytiniu būdu plintanti vėžio forma, kuri savo auką žudo iš lėto (1)

Sveikata ir mityba / 2015-05-25 13:03 / Vetvila.lt

Naujausiais duomenimis, seniausias pasaulyje vėžys yra 11 000 metų senumo – ir jis užkrečiamas. ŠUVV (Sticker’s sarcoma, Canine Transmissible Venereal Tumour), arba šunų užkrečiamasis venerinis vėžys, yra šunų ir jų giminaičių liga, daugiausia paveikianti išorinę genitalijų sritį. Navikas perduodamas lytinio akto metu, taip pat laižant, kramtant ar uostant pažeistas vietas.


  4. Mirštanti aktorė pasiuntė pasauliui pagalbos šauksmą (48)

Likimai / 2015-05-24 13:05 / lrytas.lt

Mirštanti anoreksija serganti aktorė sukūrė širdį veriantį vaizdo įrašą, maldaudama jai padėti – ligoninės jos nepriima, nes laiko pernelyg liesa, kad būtų galima ją gydyti.


  5. Kaip išvengti padidėjusio prakaitavimo? (2)

Gyvenu sveikai / 2015-05-22 12:47 / lrytas.lt

Prakaitavimas – tai natūralus organizmo procesas, kuris padeda kontroliuoti kūno temperatūrą ir pašalinti toksinus. Deja, šis procesas kasdien sukelia nepatogumą ne vienam vyrui ar moteriai. Pasirodo, kad padidėjusį prakaitavimą gali sukelti įvairūs kasdieniai veiksniai, tokie kaip mityba ar dėvimi drabužiai.


  6. Kas labiau kenkia: po taurę kasdien ar puota kartą per savaitę? (43)

Palata nr. 6 / 2015-05-22 06:49 / Ana Daukševič

Du britų gydytojai broliai Chrisas van Tullekenas ir Alexandras van Tullekenas pasiryžo neeiliniam eksperimentui. Visą mėnesį vyrai nusprendė vartoti alkoholį tam, kad suvoktų tikrąją jo žalą. Sakysite, kam to reikia – juk ir taip visiems žinoma, kad alkoholis kenkia? Tačiau gydytojai panoro įrodyti, jog net ir „nekenksmingas“ alkoholio kiekis iš tikrųjų pažeidžia organizmą. Be to, vyrai norėjo išsiaiškinti kas mažiau kenkia – gerti kasdien po truputį, ar tik kartą per savaitę, bet daug.


  7. Klozetų meistras įkvėpimo sėmėsi iš „Lamborghini“ (2)

Rinkos pulsas / 2015-05-21 17:04 / „Lietuvos rytas“

Japonai įsitikinę, kad europiečiai pernelyg konservatyvūs, kai kalba pasisuka apie tualetus ar klozetus. Šios visiems reikalingos įrangos verslas Tekančios Saulės šalyje tiesiog klesti. Milijardais eurų skaičiuojama metų apyvarta. Įvairios technologinės naujovės, nuo kurių senamadiškiems žmonėms gali susisukti smegenys. Visa tai – apie Japonijos klozetų gamybos koncerną „Toto“.


  8. Smegenų trūkumas – polinkis naikinti save

Palata nr. 6 / 2015-05-21 13:56 / lrytas.lt

Ray Kurzweilas ir Terry Grossmanas parašė knygą „Perženk ribas“ (iš anglų kalbos vertė Virginija Šileikienė). Joje pateikiamas rinkinys praktinių priemonių, kurių reikia norint išgyventi pakankamai ilgai (ir likti sveikiems), kad galėtume pasinaudoti biotechniniais pasiekimais ir nanotechnologijomis, kurios jau sukurtos ir toliau vis sparčiau bus kuriamos per ateinančius metus.


  9. Patys blogiausi produktai, kurių nereikėtų valgyti prieš miegą (37)

Mitybos ABC / 2015-05-20 17:04 / lrytas.lt

Naktis. Jaučiatės pavargę. Gulite lovoje ir bandote užmigti, tačiau niekaip nerandate patogios pozicijos. Vartotės, po to mintyse imate skaičiuoti avis, bet vis dar būdraujate. Kas nutiko?


  10. Šiukšlinėjimas – ne padėtis, o dvasios būsena (19)

Komentarai / 2015-05-20 14:40 / Goda Juocevičiūtė

Kai pamatote konteineryje besirausiantį inteligentą, sutrinkate, jums suspaudžia širdį, tampa liūdna. Man irgi. Bet ne dėl Lietuvos ekonominės situacijos, o dėl įvairiomis manijomis atmiešto žmonių savivertės ir apskritai vertybių kryčio.


  11. Kaip žinoti – trūksta vitaminų, o gal per daug? (1)

Ligos ir gydymas / 2015-05-18 16:30 / lrytas.lt

Jau įpratome gerti įvairiausių maisto papildų – saujomis ryjame sintetinius vitaminus su mikroelementais, išleisdami tam daug pinigų. Juk sveikata – svarbiausia! Tai – tiesa, tačiau ar tikrai tų papildomų vitaminų jums reikia? Gal geriate tik dėl to, kad patikėjote farmacininkų reklama? Esate vienas iš daugelio, kuriuos „pagavo ant kabliuko“?


  12. Natūralūs ir paprasti būdai, padėsiantys atsikratyti nemigos

Gyvenu sveikai / 2015-05-18 10:33 / lrt.lt

Kai nemiga apima ne dėl ligos, paprasčiausias būdas yra gulėti tamsoje užsimerkus ir nesinervinti, LRT Radijui sako žolininkė Nijolė Degutienė. „Neseniai radau parašyta, kad būtent ramus gulėjimas nesijaudinant, jog nemiegi, neuždegant šviesos, neskaitant, neinant padirbėti, galvojant, kaip gera gulėti, ilsėtis, leidžia puikiai pailsėti ir gerai jaustis kitą dieną“, – pastebi ji.


  13. Ar žmonija gali perprasti visas kosmoso paslaptis? (9)

Visata / 2015-05-18 09:25 / Technologijos.lt

Per trumpą laiką labai daug supratome apie tai, kaip veikia mūsų pasaulis. Bet kas nutiks, kai visiškai suprasime kosmosą? Ar egzistuoja žmonijos pažinimo riba?


  14. Loterijos laimėtojai sėkmę aiškina net rankos niežėjimu (9)

Psichologija / 2015-05-16 21:41 / lrytas.lt

Galimybių laimėti mažai, bet žaisti norisi. Ar ne tokia situacija verčia žmones įsigyti loterijos bilietą, nors jie patys gali kreivai žiūrėti į loterijas ir azartinius žaidimus? Ekonomikos ir psichologijos profesorius George'as Loewensteinas tokį įracionalų ir nelogišką sprendimą apibūdino kaip „magiškąjį mąstymą“, kada svarbiausia yra ne logika, o prietaras, kuris galimai leis pasijausti gerai.


  15. Dizaineris J. Statkevičius Palangoje susidomėjo griuvėsiais (59)

Nekilnojamasis turtas / 2015-05-16 05:00 / Alvydas Ziabkus („Lietuvos rytas“)

Į Palangą dažnai užsukantis žinomas dizaineris Juozas Statkevičius pastaruoju metu negaili kritikos šiam kurortui. Palangą aplankantis J.Statkevičius nesitenkina būdamas vien tiktai išpuoselėtose ir prestižinėse kurorto vietose. Neseniai jis užsuko į apleistą buvusio „Lino“ baseino pastatą, į kurį retas poilsiautojas nosį įkiša bent iš smalsumo.


  16. Kiek iš tiesų pavojinga supurtyti vaiką? Aiškina gydytojas (4)

Ligos ir gydymas / 2015-05-15 16:00 / Gerda Morozovienė

Neseniai Lietuvą apstulbino į Kauno klinikas skubiai atvežtos mergaitės atvejis – pasak medikų, trijų mėnesių kūdikis buvo per stipriai supurtytas, todėl patyrė sunkią galvos smegenų traumą su kraujo išsiliejimu. Ant kūdikio kūno taip pat matomos išorinės sumušimo žymės. Ar galima tikėti pasiteisinimais, kad toks dalykas įvyko netyčia? Ar lengva sužaloti kūdikį žaidžiant? Apie sukrėsto vaiko sindromą portalui lrytas.lt pasakojo Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytojas neurochirurgas Ramūnas Raugalas.


  17. Cepelinai manekenei Solveigai Mykolaitytei – didžiausia šventė (7)

Karamelė / 2015-05-15 10:03 / Rugilė Ereminaitė („Lietuvos rytas“)

Niujorke įsikūrusi, tačiau nuolat po pasaulį keliaujanti manekenė Solveiga Mykolaitytė (29 m.) puikiai žino, ką reiškia, tiksliau, kiek kainuoja išlaikyti tobulas kūno linijas. „Nuolat esant tarp modelių tenka prisiklausyti įvairiausių istorijų, kartais netgi absurdiškų ir liūdnų“, – sakė Solveiga. Kokiais būdais norimų rezultatų siekia ji pati?


  18. Psichologė atskleidė, kokiems žmonėms reikalinga kaniterapija (7)

Priežiūra / 2015-05-13 18:06 / Aurelija Staskevičienė, Lietuvos kinologų draugija

Vilniaus universiteto psichologijos daktarę Vilmantę Pakalniškienę vis dažniau galima sutikti tarp kaniterapija besidominčių žmonių. „Nebeužtenka, o ir nesinori apie kaniterapiją kalbėti buities lygmeniu. Reikia žinių!“,– sako Kaniterapijos asociacijos narė V.Pakalniškienė. Pokalbis su ja – apie kaniterapijos taisykles, studijas ir apie tai, kaip žmones keičia bendravimas su šunimis.


  19. Viskas apie kraujo spaudimą: kas ta arterinė hipertenzija? (1)

Ligos ir gydymas / 2015-05-13 17:18 / lrytas.lt

Lietuvos gyventojų pagrindinės mirties priežastys per paskutinius 10 metų išliko tos pačios trys – širdies ir kraujagyslių ligos, piktybiniai navikai ir išorinės mirties priežastys. 2013 m. jos sudarė apie 84,0 proc. visų mirties priežasčių: nuo kraujotakos sistemos ligų mirė 56,3 proc., nuo piktybinių navikų – 19,0 proc., o nuo išorinių mirties priežasčių – 8,7 proc. visų mirusiųjų.


  20. Kaip darbo vietą paversti sporto aikštele?

Gyvenu sveikai / 2015-05-13 10:16 / lrytas.lt

Technologijų amžiuje visi gyvenime vykstantys procesai supaprastėjo, juos valdyti galima greičiau ir efektyviau, tad, atrodo, laiko sau turėtų likti daugiau. Faktai sako ką kita – šiais laikais žmonės yra pasyvesni nei kada anksčiau ir dirba po 14 valandų per parą, iš jų vidutiniškai 9,3 val. praleisdami prie darbo stalo.


Populiariausi per 24 val.