Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1924, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kaip svaigalai veikia žmones ir kada tampama alkoholiku? (5)

Palata nr. 6 / 2015-07-01 17:06 / Jurgita Noreikienė

Kas lemia, kad vieni žmonės lengvai pakliūva į alkoholizmo kilpą, o kiti – nesunkiai atsispiria? Kokius kiekius ir kokiu dažnumu reikia gerti, kad tai jau būtų laikoma liga? Ar sunkios pagirios reiškia, kad jūs apsaugoti nuo alkoholizmo, o gal kaip tik priešingai? Kas blogiau – alkoholis ar lengvi narkotikai?


  2. Vasaros nepatogumai: kaip susigrąžinti gerą miegą

Psichologija / 2015-07-01 14:48 / Danutė Jonušienė

Tvankumas, karštis, nemiga, ankstyvi nubudimai ryte, dirglumas, išsiblaškymas – tokių skundų žmonės dažniausiai neturi tamsiuoju metų laiku. Lietuvoje vienas iš dvidešimties pacientų blogiau jaučiasi vasarą. Sulaukus rudens, jų būsena pagerėja. Vasara sukelia ne visiems žmonėms malonių įspūdžių. Kintantis klimatas, orų permainos gali turėti įtakos depresijai. Apie ketvirtadalis žmonių skundžiasi nuotaikų svyravimu.


  3. Aiškėja liūdnos detalės apie „Sūpynėse“ apsinuodijusią merginą (122)

Aktualijos / 2015-07-01 13:36 / Indrė Vainalavičiūtė

Švenčionyse vykusio elektroninės muzikos festivalio „Sūpynės“ pavadinimas šiemet skamba labai liūdname kontekste. Festivalio metu į medikų rankas pateko jauna vilnietė, kuri sunkiai apsinuodijo neaiškiomis medžiagomis, spėjama, kad tai galėjo būti narkotikai.


  4. Jaunimo išradingumui ribų nėra – svaiginasi išmatomis (88)

Palata nr. 6 / 2015-06-30 21:37 / Ana Daukševič

Kauno jaunuoliai rado naują svaiginimosi būdą – kvėpuoti išmatų dujomis. Nors šis reiškinys, kaip tikina Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro vadovė Aina Adomaitytė, nėra masinis, pirmieji tokie „gudruoliai“ jau pabuvojo narkologijos centre.


  5. Galūnių tirpimas – pavojingų ligų pranašas (6)

Ligos ir gydymas / 2015-06-28 07:36 / Gerda Morozovienė

Daugelis įvairaus amžiaus žmonių žino, ką reiškia galūnių tirpimas. Kartais jis pasireiškia, kai ilgai ir nepatogiai sėdime ant vienos kojos, o kartais nubundame naktį jausdami, kad miego metu nepatogiai laikėme rankas. Tačiau ar gali galūnių tirpimas reikšti tam tikras ligas? Apie tai papasakojo Vilniaus Santariškių neurologė dr. Aušra Klimašauskienė.


  6. 23 metų davatka niršta žiūrėdama į paauglių apvalumus (121)

Išklausykite / 2015-06-27 11:49 / Davatka

Visada ir visur galėjau eiti viena ir mokėdavau pajusti tą akimirką. O dabar? Dabar man baugu žiūrėti į kas antrą sutiktą žmogų! Negaliu klausytis cypiančių paauglių, kurios savo žygdarbiais pranoksta mane pačią. Ne, ne, dabar aš nepavydžiu, dabar man ŠLYKŠTU! Kaip baisiai jos atrodo. Sijonas, kad ir ilgas, bet permatomo trikotažo, pro kurį šviečia juodi „stringai“, o nuo aptempimo ir „atkaltos“ eisenos kamuoliukai tik šokinėja.


  7. Marius Burokas: apie ateitį, likimą ir vėjus (knygų apžvalga) (1)

Literatūra / 2015-06-26 12:15 / lrt.lt

Poetas, literatūros kritikas Marius Burokas LRT Klasikos laidoje „Ryto allegro“ pristatė tris knygas: Lauros Sintijos Černiauskaitės ir Renatos Šerelytės novelių rinkinį „Hepi Fjūčer“, Donaldo Kajoko poezijos rinkinį „Apie vandenis, medžius ir vėjus“ ir Anthony Doerr romaną „Neregimoji šviesa“.


  8. R. Alijevas: „Nenorėčiau žaisti prieš Lietuvą – širdis virpėtų“ (15)

Krepšinis / 2015-06-25 10:08 / Kęstutis Rimkus(„Lietuvos rytas“)

Pasaulio jaunimo čempionu su Lietuvos jaunimo rinktine tapęs Rolandas Alijevas Europos žaidynėse Azerbaidžane vilki savo tėvo gimtinės komandos aprangą. Lygiai prieš dešimt metų Argentinoje jo bendražygiais aikštėje buvo vaikinai pavardėmis, kaip Seibutis, Babrauskas, Jomantas, Jankūnas.


  9. R. Alijevas: „Lietuvai nesu taip reikalingas kaip Azerbaidžanui“ (56)

Krepšinis / 2015-06-24 16:46 / Kęstutis Rimkus, specialiai Lrytas.lt iš Baku (Azerbaidžanas)

Lietuvoje gimęs ir augęs Rolandas Alijevas Europos žaidynėse Baku vilki marškinėlius su užrašu „Azerbaijan“. „Jis mums kaip brolis“, – apie buvusį Kauno „Žalgirio“ krepšininką sakė azerbaidžnaniečiai.


  10. Išmokite kvėpuoti taisyklingai – mąstyti bus lengviau

Gyvenu sveikai / 2015-06-23 10:38 / lrytas.lt

Dauguma žmonių kvėpuoja nepakankamai giliai ir lėtai. Jei stebėsite vaiką arba miegantį žmogų, pamatysite, kad įkvepiant pilvas išsipučia, o iškvepiant subliūkšta. Tai teisingas kvėpavimas. Jei taip kvėpuojate, įkvėpimo metu krūtinės ląsta išsiplečia, o diafragma nusileidžia ir tampa visiškai plokščia.


  11. Vaikystės svajones jau galite išpildyti neišėję iš namų (1)

Techno / 2015-06-23 09:20 / Eimantas Mikšys

Išpildyti vaikystės svajonę tapti lakūnu ar lenktynininku – kaip niekada paprasta. Tiesa, jums greičiausiai neteks pilotuoti tikro keleivinio „Boeing 737“ ar naikintuvo.


  12. Viskas apie PMS: ką reikia žinoti ir kaip jį palengvinti

Gyvenu sveikai / 2015-06-23 07:27 / lrytas.lt

Priešmenstruacinį sindromą – PMS – patiria daugybė vaisingo amžiaus moterų. Kai kurioms jis būna tiesiog įkyrus, bet švelnus, tačiau yra ir sunkesnių atvejų, kai PMS turi daug įtakos moters kasdieniam gyvenimui.


  13. Kultūros nakties pamoka vilniečiams: vaikščiok ir šypsokis! (3)

Scena / 2015-06-22 19:04 / Ramūnas Gerbutavičius („Lietuvos rytas“)

Gal ir perlenksiu lazdą, bet birželio 19-osios naktinėtojų veidus puošusios šypsenos tarsi liudijo, kad Kultūros nakties rengėjams kažkaip pavyko atrasti Aristotelio knygą apie komediją. Kol kas tik vienai nakčiai. Tik nuo mūsų priklauso, ar ją galėsime skaityti ištisus metus. Gal. Tereikia daugiau šypsotis ir juoktis. Ir iš savęs, žinoma.


  14. Neišlaidaukite: vieni akiniai ir darbui, ir pramogai (6)

Mano pinigai / 2015-06-22 10:21 / Jurgis Dailidė

Akiniai – būtinybė ar mada? Gali būti ir taip, ir taip. Kas geriau – akiniai, kontaktiniai lęšiai ar operacija? Viskas priklauso nuo konkretaus žmogaus ir jo akių, teigia medicinos mokslų daktaras gydytojas oftalmologas Saulius Galgauskas.


  15. 6 prastos nuotaikos šaltiniai: kaip netapti sau priešu (5)

Psichologija / 2015-06-21 20:31 / lrytas.lt

Kas yra bendro tarp žmonių, mėgstančių riebią žuvį, dietų gerbėjų ir nevykėlių? Pasirodo, prislėgtą nuotaiką gali lemti polinkis analizuoti savo nesėkmes ir netgi daugelio medikų kritikuojamas kraujagyslių priešas – cholesterolis. Kaip nepamesti blaivaus proto?


  16. Atostogų bėda – pykinimas važiuojant. Kaip išvengti? (8)

Gyvenu sveikai / 2015-06-20 07:26 / lrytas.lt

Kiekvienas, kurį pradeda pykinti vos įsėdus į autobusą, automobilį, traukinį ar lėktuvą žino, jog ši problema nemenkai gali apkartinti vasaros atostogas. Specialistai skaičiuoja, kad nuo šios ligos kenčia maždaug kas penktas žmogus.


  17. Įjungiama mada – spausdinami batai ir dėvimos baterijos

Karamelė / 2015-06-18 13:56 / Daiva Kaikarytė („Lietuvos rytas“)

Mūsų mintyse technologija ir mada dera tiek pat, kiek kompiuterių genijus ir krepšinio žvaigždė. Tad nors rinkdamiesi telefoną dažnai noriai mokame daugiau tik už tai, kad turėdami jį būtume madingesni, savo drabužių prie technologinių dalykų nepriskiriame. Ir visai be reikalo.


  18. Kurie plėšrūnai įmantriausiai nužudo savo aukas? (1)

TV antena / 2015-06-18 10:42 / lrytas.lt

Žuvys spjaudalės savo auką nudobia iš toli paleisdamos stiprią vandens čiurkšlę. Jos beveik niekada neprašauna. Jos gali nužudyti grobį, esantį už pusantro metro. Netoli? Bet tai 25 kartus didesnis atstumas už jų kūno ilgį.


  19. Kai visuomenė trokšta karo (13)

Komentarai / 2015-06-16 13:26 / Vitalijus Michalovskis

Joks karas nepradedamas be visuomenės palaikymo ir jokia vyriausybė niekada nesiryš kariauti, jeigu matys, kad šalies visuomenė dar nepakankamai tam parengta. Ši taisyklė, nors ir su nedidelėmis išimtimis, galioja praktiškai visuomet.


  20. Testas: ar gerai atpažįstate žmonių veidus? (1)

Laboratorija / 2015-06-16 12:57 / Technologijos.lt

Gal jūs turite neeilinį sugebėjimą – puikiai atpažįstate žmonių veidus? Jei taip, galbūt esate vienas iš tų, kurie sugeba identifikuoti mažiausiai 80 proc. visų kada nors matytų veidų.


Populiariausi per 24 val.