Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2055, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Naftos karalystės galas. Kaip „Apple“ ir „Tesla“ pakeis pasaulį (50)

Rinkos pulsas / 2015-10-06 15:27 / lrytas.lt

„Apple“ atėjimas į automobilių verslą be abejonės bus sėkmingas ir sudrebins šią pramonės šaką. Po to, kai aš parašiau straipsnį apie „Apple“ finansų naujoves , sužinojau, kad mobiliojo ryšio operatoriai „Sprint“, „T-Mobile“, o dabar ir „Verizon“ pradėjo kovą, kuris iš jų pasiūlys geriausią sandorį dėl „iPhone“, rašo finansų analitikas, „Investment Management Associates, Inc.“ investicijų valdymo direktorius ir „ The Financial Times“ straipsnių autorius Vitalijus Kacenelsonas.


  2. Nobelio medicinos premija – už kovą su parazitais (11)

Europa / 2015-10-05 12:52 / BNS, AP, AFP ir lrytas.lt inf.

Williamas Campbellas, Satoshi Omura ir Youyou Tu pirmadienį kartu pelnė 2015 metų Nobelio medicinos ir fiziologijos premiją už savo darbą, padėjusį įveikti kai kurias parazitų sukeliamas ligas, pranešė žiuri.


  3. Kaip suprasti, kad alkoholio geriate per daug? (34)

Palata nr. 6 / 2015-10-04 13:24 / lrytas.lt

Linksmas pasisėdėjimas su draugėmis. Jūs linksminatės, neįpareigojančiai plepate ir kviečiate padavėją atnešti dar vieną kokteilį. Juk viena – dvi papildomos taurės nepakenks? Ekspertai tikina – pakenks. Nes jūs rizikuojate peržengti ribą tarp saikingo ir patologinio alkoholio vartojimo.


  4. Justinos organai padeda gyventi kitiems (1)

Skaityk lengvai / 2015-10-04 08:00 / Ugnė Šakūnienė

Daugybė žmonių gali gyventi tik persodintų organų dėka.


  5. Justinos istorija: kitiems dovanotas gyvenimas (1)

Gyvenimai / 2015-10-04 08:00 / Ugnė Šakūnienė

Daugybė žmonių gali gyventi tik persodintų organų dėka, todėl kalbėti apie donorystę itin svarbu. Asociacijos „Gyvastis“ nariai, gyvenantys su persodintais inkstais, širdimi, kepenimis, plaučiais, savo istorijas pasakoja visiems – nuo mokyklų iki moterų organizacijų, nuo senjorų bendruomenių iki baikerių klubų. Pasakojant rodomos nuotraukos – operacijų laukiančių žmonių, tarp jų ‒ ir vaikų ar suaugusiųjų istorijų apie grąžintą gyvenimą, auginamus vaikus, mokslo, darbo, sporto pasiekimus.


  6. Panevėžyje sumuštas septyniolikmetis

Nelaimės / 2015-10-02 12:47 / BNS ir lrytas.lt inf.

Ketvirtadienį Panevėžyje sumuštas septyniolikmetis, pranešė Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Vaikinas nenustatytų asmenų 22 val. buvo sumuštas Senvagėje. Jam buvo sukrėstos galvos smegenys, lūžo veido kaulai, sumušta akis.


  7. „Teletabių“ žvaigždė Lialia lietuvius mokys mokyti (2)

Laboratorija / 2015-10-02 09:18 / lrytas.lt

Į Lietuvą atvyks buvusi serialo vaikams „Teletabiai“ žvaigždė, geltonąją Lialią šešerius metus įgarsinusi airė Nikky Smedley. Ji kadaise iš profesionalios choreografijos ir teatro šoko į televiziją, o šis šuolis padėjo N.Smedley atrasti savo aistrą – edukaciją pačia nenuobodžiausia forma. Dabar ji daug keliauja, prodiusuoja, moko bei moko mokyti.


  8. V. Azanovas: kokie sapnai reiškia meilę ir kaip ją prišaukti? (12)

Nori – tikėk / 2015-10-01 22:21 / Gerda Morozovienė

Turbūt nėra pasaulyje merginos, kuri nenorėtų susirasti vaikino! Jei esate būtent ta, kuri šiuo metu intensyviai užsiimate svajonių vyro paieškomis, turėtumėte suklusti – parapsichologas Vladimiras Azanovas įvardijo sapnus ir prietarus, kaip kuo greičiau susirasti sau patinkančią antrąją pusę.


  9. Gydytojas atskleidė, kaip jaučiasi matydamas mirštančius vaikus (4)

Ligos ir gydymas / 2015-10-01 10:24 / lrytas.lt

Darbas ligoninės intensyviosios terapijos skyriuje, kur gydytojams dažnai tenka susidurti su pacientų mirtimi – psichologiškai alinantis, nepaprastai sunkus. Dar didesnę psichologinę įtampą patiria tie gydytojai, kurie dirba vaikų intensyviosios terapijos skyriuje.


  10. Košmaras: gimdė sveiką, kuris gimė neįgalus – kaltina medikus (20)

Lietuvos diena / 2015-09-30 22:32 / „Lietuvos ryto“ televizija

Sveiko pirmagimio laukusios kaunietės viltys per dieną sudužo į šipulius. Negyvas gimęs moters sūnus, per keletą minučių buvo prikeltas iš numirusių, tačiau dėl negrįžtamų pakitimų smegenyse nė negeba šypsotis. Skundą Kauno klinikoms jau parašiusi mama įsitikinusi, kad tai uždelsto gimdymo pasekmės, kai blogus vaisiaus būklės tyrimo rezultatus pastebėję medikai, priėmė sprendimą laukti porą valandų. Užuojautą reiškiantys gydytojai aiškina, kad nelaimė įvyko dėl infekcijos, kurios esą jokiais tyrimais nebuvo galima pastebėti.


  11. Treneris J. Dereškevičius išbandė, kaip kalbos veikia vairavimą (2)

Saugus eismas / 2015-09-30 12:09 / Saulius Rinkevičius („Lietuvos rytas“)

Vairuotojas automobilyje maigo išmanųjį telefoną, o gobtuvą dėvintis pėsčiasis su ausinėmis jo nei mato, nei girdi. Įžvelgiate potencialų tragedijos scenarijų? Deja, tokie vaizdai Lietuvos miestų gatvėse jau nieko nebestebina. Tai – kasdienybė.


  12. Kaip atpažinti depresiją ir kaip ją įveikti? (1)

Psichologija / 2015-09-29 16:42 / lrytas.lt

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitoje skelbiama, kad depresija tampa pasauline problema – nuo šios ligos kenčia 350 mln. žmonių visoje planetoje. Dėl klastingos išraiškos depresija dažnai lieka nepastebėta, nors tai sunki, ilgai trunkanti, lemianti didelį mirštamumą ir kančias liga.


  13. Reanimatologas papasakojo, kaip ir kodėl miršta smegenys

Ligos ir gydymas / 2015-09-29 10:33 / lrytas.lt

Artėjant Pasaulinei organų donorystės ir transplantacijos dienai, Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos tęsia pasakojimų ciklą apie gydytojus reanimatologus ir atsakingą jų darbą.


  14. Lietuvis A. Abromavičius Ukrainoje atiminėja iš oligarchų duoną (36)

Stiprioji lytis / 2015-09-29 10:11 / Daiva Kaikarytė („Lietuvos rytas“)

Jis žino, ką reiškia eiti pėsčiomis 12 kilometrų naktį, kad taksi nebūtų išleistos tos kelios maistui skirtos kronos. Jis pats statė barikadas Kijevo Maidano aikštėje ir su nerimu stebėjo, ar tik ne laikas išvežti į tėviškę Lietuvoje tris savo vaikus. Jam grasinama nesikišti ne į savo reikalus, bet jis užsiropštė iki ekonomikos ministro posto Ukrainoje. būtų galima sakyti, kad Aivarui Abromavičiui (39 m.) pasisekė, jei nežinotume, kad tai buvo jo nuoseklių pastangų rezultatas.


  15. Gydytojas atskleidė, kas sunkiausia susiduriant su mirtimi (11)

Medicinos žinios / 2015-09-28 10:47 / lrytas.lt

Dažnas tikriausiai esame girdėję sakant, kad reanimatologai – prie mirties įpratę gydytojai. Šis teiginys teisingas tik vieninteliu aspektu – šiame skyriuje mirtis yra dažna. Kaip sekasi dirbti tokioje aplinkoje, kuo ypatingas reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus gydytojo darbas?


  16. Kodėl šunys pasuka galvas, kai mes su jais šnekame? (10)

Margumynai / 2015-09-28 05:30 / lrytas.lt

Turbūt pastebėjote, kad jūsų šuo, išgirdęs keistą garsą, arba paklaustas, ar nori eiti pasivaikščioti, pasuka galvą į šoną? Šis žavus judesys tarytum byloja: „Aš klausau“. Bet kas iš tiesų šunis skatina pasukti galvą, reaguojant į garsą?


  17. Mirusio jaunuolio mama rėžė: mano sūnų nužudė neurochirurgai (45)

Lietuvos diena / 2015-09-27 20:37 / „Lietuvos ryto“ televizija

Mano sūnų nužudė neurochirurgai – rėžia Zarasų rajone gyvenanti ponia Regina. Moteris tvirtina, kad 22 metų sūnus Lukas Vilniaus universitetinėje ligoninėje mirė dėl medikų aplaidumo. Esą jie delsė išimti galvoje ne vienerius metus buvusį, bet užsikimšusį dreną, kuris šalino smegenyse besikaupiantį skystį. Galiausiai jį išėmę naujo neįsiuvo. Vaikinas po paros skausmų ir kančios mirė. Motina paaukojo sūnaus organus ligoniams ir siekia, kad jį gydę medikai netektų darbo. Luką operavęs gydytojas savo kaltės neįžvelgia.


  18. Basakojė Ieva – apie gyvenimą be kepsnių ir garuojančios košės (35)

Mitybos ABC / 2015-09-27 11:59 / Ginta Gaivenytė

Buvo metas, kai Ieva Alvidovna gyveno Vilniuje ir eidavo į darbą, dėvėdama elegantišką kostiumėlį. Nors darbas ir santykiai su kolegomis buvo puikūs, dideliam mieste moteriai trūko ryšio su žeme. Todėl kartais, eidama per Lazdynėlių miško parką, ji nusispirdavo batelius ir eidavo basomis. Nesibaimindama, kad kažkas ją palaikys laukine.


  19. Kaip „Ditmos projektai ir Ko“ mano atostogas pavertė pragaru (88)

Išklausykite / 2015-09-26 09:10 / Sandra Buzaitė

Šį tekstą turėjau parašyti prieš mėnesį, kai grįžau iš žygio po Gruzijos kalnus. Bet tuomet pagailėjau laiko visiems papasakoti, į kokį pragarą patekome pasirinkę keliauti su „Ditmos projektais ir Ko“.


  20. Ar galite suskaičiuoti kojų pirštus? Kas antram tai nepavyksta (8)

Laboratorija / 2015-09-25 20:20 / lrytas.lt

Užsimerkite ir, kitam žmogui liečiant, suskaičiuokite savo kojų pirštus. Jei gavote tik devynis, nenustebkite – jūs ne vienintelis „pametėte“ vieną pirštą. Apskritai, atskirti tris vidurinius kojos pirštus dažnam yra rimtas iššūkis.


Populiariausi per 24 val.