Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2461, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Slaptieji talentai: autistiški vaikai atsiskleidžia per muziką

Vaikai / 2016-08-29 17:05 / lrytas.lt

Autizmo spektro sutrikimų turintys žmonės neretai būna ypač gabūs – istorikai mano, kad autizmo požymių turėjo ir genialusis kompozitorius Volfgangas Amadėjus Mocartas.


  2. Šokas tėvui: motinos užverbuotas berniukas tapo žudiku teroristu (7)

Konfliktai ir saugumas / 2016-08-29 12:19 / lrytas.lt

Vienas tėvas vos nepatyrė širdies smūgio, kai suvokė, kad jo nepilnametis sūnus tapo džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IV) kovotoju. Britas savo sūnų atpažino propagandiniame IV teroristų vaizdo įraše, kuriame 13-metis berniukas su kitais jaunais džihadistais žudo belaisvius.


  3. Tituluotųjų irkluotojų užmojai stringa Galvės ežero nendrėse (20)

Kitos naujienos / 2016-08-29 06:15 / Rasa Karmazaitė („Lietuvos rytas“)

„Trakai – geriausia vieta irkluoti“, – įsitikinęs Saulius Ritteris, su sidabro medaliu grįžęs iš Rio de Žaneiro. Irkluotojai galėtų dar labiau garsinti mūsų šalį, bet tam trukdo dumblinos ir nendrėmis apžėlusios Galvės ežero salos, kurias liesti – šiukštu.


  4. Ankstyvi požymiai, kurie byloja apie didelį kraujospūdį (4)

Ligos ir gydymas / 2016-08-25 16:03 / lrytas.lt

Aukštas kraujo spaudimas tapo tokia dažna problema, kad daugelis nebesusimąsto apie jo padarinius sveikatai. Tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, širdies bei kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis, kas dieną nusinešanti apie 20 lietuvių gyvybių.


  5. Sveika ir naudinga emocija, kurią baigiame prarasti

Psichologija / 2016-08-23 14:52 / Rasa Sagė (apiesantykius.lt)

Jei jūsų smegenys veikia kaip daugumos žmonių, jūs nuolat ieškote įrodymo to, kuo jūs jau tikite. Pavyzdžiui, jei manote, kad Dievas yra, pastebite daug jo buvimo įrodymų.  Jei esate užkietėjęs rūkalius, matote daug rūkymo privalumų. Jei sergate už krepšinio komandą, neigiami teisėjo sprendimai jos atžvilgiu atrodo neteisingi.


  6. Danijos turkai pabūgo R. T. Erdogano rykštės

Rytai-Vakarai / 2016-08-22 14:45 / lrytas.lt

Po nepavykusio perversmo Turkijoje prezidento Recepo Tayyipo Erdogano pradėtas „valymas“ turėjo toli siekiančių pasekmių. Siekdami nesupykdyti R.T.Erdogano Danijos turkai savo vaikus pradėjo traukti iš privačių mokyklų, kurios primena Vilniaus tarptautinę Meridiano mokyklą.


  7. Vėl tėvu tapsiantis Deivis papasakojo apie netolimus planus (45)

Muzika / 2016-08-21 19:25 / Ramūnas Zilnys („Lietuvos rytas“)

Deividas Norvilas (36 m.) „Lietuvos ryto“ televizijos studijoje šį rudenį jausis kaip namie. Žinomas dainininkas tapo naujo šou „Auksinė daina“, kuriame bendraus su gerais savo pažįstamais, vedėju.


  8. Galvos skausmo vieta atskleidžia svarbių dalykų (2)

Ligos ir gydymas / 2016-08-21 12:58 / lrytas.lt

Galvos skausmas yra pats dažniausias iš visų patiriamų skausmų. Tai – pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės neina į darbą ar moksleiviai praleidžia pamokas. Be to, dėl galvos skausmų dažniausiai kreipiamasi į medikus, pranešė dailyhealthpost.com.


  9. Kaip senovės Romoje buvo gydoma migrena? Nustebsite (1)

Neįtikėtini faktai / 2016-08-21 11:55 / lrytas.lt

Beveik visuomet mūsų supratimas apie žmogaus kūną nebuvo toks geras, kaip apie pasaulį. Pavyzdžiui, didžiosios Gizos piramidės buvo pastatytos dviem tūkstantmečiais anksčiau negu buvo išsiaiškinta, jog žmogaus smegenys yra atsakingos už mąstymą. Dar vienas pavyzdys – atominė bomba buvo sukurta anksčiau negu pagamintas pats paprasčiausias antibiotikas penicilinas.


  10. Didžioji mūsų klaida – nevaržomai įsiviešpatavusi rusų kultūra (278)

Aktualijos / 2016-08-20 12:21 / Kotryna Šimaitienė

Dar gūdžiais sovietiniais laikais Kaune buvo pagauti pirmieji signalai, sklindantys nuo Suvalkų, ir lenkiška TV, kurią buvo galima žiūrėti turint stipresnę anteną. Žmonės jas pirko ir statė namuose, nes jau tuomet lenkų televizija buvo nepalyginti geresnės kokybės nei transliuojama rusiška, sovietinė, televizija.


  11. Atsigauti po krūtų netekties moteriai padėjo ypatingas metodas

Psichologija / 2016-08-18 10:15 / „Lietuvos rytas“

Krūties vėžys. Ši baisi žinia ne tik pribloškė, bet ir iš esmės pakeitė žurnalistės iš Vokietijos Anjos Caspary (51 m.) gyvenimą. Moteriai, kuri iki medikų diagnozės jautėsi visiškai sveika, buvo pašalintos abi krūtys. Nors po operacijos jautėsi pasveikusi, pradėjusi vėl medituoti Anja pajuto, kad jos organizmui kažkas ne taip. Nuo to laiko meditacija tapo savotišku barometru, bylojančiu apie jos sveikatos būklę.


  12. Ramaus gyvenimo griūtis: mamos širdis jautė daugiau nei medikai (36)

Vaikai / 2016-08-17 10:12 / Gerda Morozovienė

Hidrocefalija, mikrocefalija, specifiniai raidos sutrikimai, abiejų akių įgimta katarakta – ne, tai ne tik atsitiktiniai ligų pavadinimai, bet visa puokštė įgimtų sutrikimų, kuriuos turi vos metukų ir penkių mėnesių Austėja.


  13. Rami ir ryžtinga Simona Krupeckaitė: „Tikiuosi medalių“

Kitos naujienos / 2016-08-13 14:16 / Kęstutis Rimkus, specialiai lrytas.lt, Rio de Žaneiras (Brazilija)

Į ketvirtąsias olimpines žaidynes atvažiavo kitokia Simona Krupeckaitė. Ne todėl, kad po 2012 m žaidynių Londone ji pagimdė sūnų Maksimilianą, kurį augina kartu su savo vyru ir treneriu Dmitrijumi Leopoldu. Savo starto išvakarėse sėdėdama anksti sutemusiame olimpiniame kaimelyje vienintelė Lietuvos dviračių treko atstovė Rio de Žaneire spinduliavo ramybe ir pasitikėjimu.


  14. Avarijoje sumaitotas jaunuolis padarė tai, ko niekas nesitikėjo

Ligos ir gydymas / 2016-08-12 15:37 / lrytas.lt

Aukštas, lieknas, išvaizdus ir juokauti mėgstantis Dylanas Rizzo buvo tikras sporto fanatikas ir savo mokyklai atstovavo žaisdamas ledo ritulį bei varžydamasis šuolio į aukštį rungtyse, rašė rd.com.


  15. Sidabro riteriai: „Pabaigoje smegenys buvo išėjusios toli“

Kitos naujienos / 2016-08-11 18:39 / Kęstutis Rimkus, specialiai lrytas.lt, Rio de Žaneiras (Brazilija)

Kristui Atpirkėjui žvelgiant žemyn nuo Korkovado kalno, Rodrigo de Freito lagūnoje Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris tapo sidabrine komanda. Tik prieš mėnesį duetu tapę patyrę irkluotojai pasileido į nuostabias lenktynes ir iškovojo pirmąjį svarbų medalį kartu 2000 m porinių dviviečių valčių varžybose Rio de Žaneire.


  16. Vyras išbandė laimingo gyvenimo receptą ir įsitikino – veikia!

Išklausykite / 2016-08-11 17:54 / Povilas Gaidelis

Svajok taip, tarsi būtum nemirtingas, o gyvenk taip, tarsi mirtum šiandien. Tai – amerikiečių aktoriaus Jameso Dyno žodžiai. Manau, aktorius teisus, tačiau ne visiems pavyksta įgyvendinti tokią nuostatą.


  17. Ligos įkalintas Vakaris iš visų jėgų kovoja už prarastą vaikystę

Vaikai / 2016-08-10 12:48 / lrytas.lt

Sunkia epilepsija sergančio Vakario tėveliai Vaida ir Vaidas Šepkai šį pavasarį pasidalino su visa Lietuva savo šeimos nelaime ir paprašė žmonių pagalbos gydymui Vokietijoje. Trimečio ligos viena iš priežasčių gali būti cista vaikučio galvos smegenyse.


  18. Girtų žmonių kompanijoje žudiku tapo blaivininkas

Kriminalai / 2016-08-09 20:47 / Virginija Petrauskienė („Lietuvos rytas“)

Norvegijoje vieno lietuvio gimtadienio šventė baigėsi tragiškai – buvo mirtinai subadytas žmogus. Vakar prieš teismą stojęs biržietis kaltę pripažino, bet aiškino peiliu gynęsis nuo jį smaugusio girto vyro.


  19. Tai, ką šios moterys padarė medicinai – neįtikėtina

Medicinos žinios / 2016-08-08 14:28 / lrytas.lt

Kiekvieną dieną medicinos mokslas žengia platų žingsnį į priekį. Pakanka vos metų, jog visiškai pasikeistų taikyti gydymo metodai ar atsirastų naujos priemonės įveikti ligai. Pirmoji viso veido transplantacijos operacija buvo atlikta vos prieš šešerius metus Turkijoje, o šiemet turėtų būti atlikta pirmoji pasaulyje galvos transplantacija.


  20. Ar įmanoma persodinti žmogaus galvą? Netrukus sužinosime (1)

Laboratorija / 2016-08-07 23:17 / lrytas.lt

Valerijui Spiridonovui, kompiuterių mokslininkui iš Rusijos, kitais metais rengiamasi atlikti rizikingą procedūrą. Šią savaitę 31 metų vyras, prikaustytas prie vežimėlio dėl progresuojančios raumenų atrofijos, paskelbė, kad jo neurochirurgas paaiškins plano detales rugsėjį.


Populiariausi per 24 val.