Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1566, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Viktorija Macijauskienė: „Itin vertinu tai, ką turiu“ (39)

Žmonės / 2014-09-16 17:33 / Eglė Šilinskaitė-Puškorė

Gyvenimo prasmę galima įžvelgti bet kur: vieniems tai paukščių čiulbėjimas, kitiems – pinigai, greiti ir galingi automobiliai, kelionės, tretiems – vaikai. Viskas priklauso nuo požiūrio. Viktorijai Macijauskienei (28 m.) ta prasmė – šeima, kurioje auga du guvūs vaikai. Praeityje garsaus krepšininko, 2003 metų Europos čempiono Arvydo Macijausko žmona neneigia, kad šiandien jos buitis ir būtis yra paprastesnė nei daugelio moterų, tačiau likimui dabar labiausiai dėkoja už galimybę būti tiesiog mama ir žmona.


  2. Kol miegate, smegenys tęsia jūsų darbus (1)

Laboratorija / 2014-09-16 13:53 / Technologijos.lt

Snaudžiant mūsų smegenys sugeba kur kas daugiau negu manyta iki šiol, atskleidė naujausias tyrimas. Pasirodo, prieš miegą atliekant tam tikras klasifikavimo užduotis, smegenys nesąmoningai jas tęsia ir organizmui užsnūdus. Naujasis atradimas mokslininkams suteikė daugiau žinių apie smegenų aktyvumą miego metu.


  3. 16 faktų, kurių nežinojote apie krūtis (11)

Seksas / 2014-09-15 20:07 / lrytas.lt

Kodėl moterų krūtys taip traukia vyrus ir kodėl vieniems jų patinka didžiakrūtės, o kiti žavisi mažesnių krūtų savininkėmis? Ar išties žindymas sustiprina mamos santykį su vaiku ir padeda numesti per nėštumą priaugtą svorį? O kam speneliai reikalingi vyrams? Į šiuos ir kitus klausimus pabandė atsakyti interneto puslapis buzzfeed.com, paskelbęs 16 intriguojančių faktų apie krūtis.


  4. Vaikų klausos sutrikimai – ar tikrai žinome viską?

Sveikata / 2014-09-15 15:00 / lrytas.lt

Klausos sutrikimai nėra populiari tema, dažnas iš mūsų net nežinome kiek daug mus supančių žmonių turi klausos sutrikimų. „Selga“ jau antrus metus kalba šia tema, nori parodyti šios problemos aktualumą, rengia labdaros kampaniją – „Už tikrą vaikystę“. Apie klausos sutrikimus ir jų įtaką vaikų vystymuisi, kalbamės su gydytoja otorinolaringologe - Jekaterina Byčkova.


  5. Kas lemia limfomos gydymo sėkmę?

Sveikata / 2014-09-15 09:45 / lrytas.lt

Rugsėjo 15-tąją Lietuvoje jau dešimtą kartą minima Pasaulinė limfomos diena. Pasaulyje ši dieną pirmą kartą paminėta 2004 m.


  6. 5 blogi įpročiai, kurių privalu atsikratyti (5)

Tavo psichologas / 2014-09-14 14:16 / lrytas.lt

Blogų įpročių turi kiekvienas iš mūsų. Vienų iš jų pavyksta atsikratyti greitai ir neskausmingai, o štai su kitais kovoti yra kur kas sunkiau. Kartais net ir ryžtas, kasdieniai pažadai sau bei kaltės jausmas nepadeda mums atsikratyti tų mažų, gyvenimą gadinančių smulkmenų, kurios ilgainiui gali iššaukti išties dideles bėdas.


  7. Sukrėsto kūdikio sindromas: tragedijų būna ir mylinčiose šeimose

Sveikata / 2014-09-14 10:59 / lrytas.lt

Ir per didelė meilė, ir nevaldomas pyktis – abu šie tėvų jausmai kartais atsigręžia prieš jų mažylius. Neseniai į Kauno klinikas pateko smarkiai supurtytas ir sumuštas dviejų mėnesių kūdikis. Jam diagnozuotas sukrėsto kūdikio sindromas. Nors dažniausiai tokie kūdikiai į medikų rankas patenka iš asocialių šeimų, kartais tokia tragedija ištinka ir vaikus mylinčiose šeimose, kai tėvai, neatsargiai besielgiantys su mažyliais, neįvertina savo jėgų.


  8. Kaip išmanusis telefonas sukelia vėžį ir atima regėjimą (32)

Išmanyk / 2014-09-14 08:15 / Arnoldas Lukošius

Pasirodo, sąmokslų teorijų gerbėjai, kurie iš namų eina tik apsivynioję galvą folija, o mobiliojo ryšio antenas puola aršiau negu Don Kichotas malūnus, nėra visiškai neteisūs. Išmanieji telefonai išties gali labai smarkiai pakenkti aršių naudotojų sveikatai, o ypač regai. Tik sąmokslininkai ne ten ieško kenkimo priežasčių – pasirodo, pavojingiausios čia ne elektromagnetinės bangos, o ekrano skleidžiama žydra šviesą.


  9. Smegenų operacijos metu smuikininkė atgavo gebėjimą groti (3)

Marga planeta / 2014-09-12 13:22 / lrytas.lt

Naomi Eslihuv, kuri prieš dvidešimt metų buvo priversta nutraukti profesionalios smuikininkės karjerą dėl judesio sutrikimo. Nekontroliuojamas drebulys atėmė iš moters grojimo džiaugsmą, tačiau neseniai Izraelyje jai buvo atlikta smegenų operacija. Jos metu vaizdo kamera užfiksavo tikrą stebuklą – drebulys praėjo, o N.Eslibuv smuiku užgrojo tiesiog operacinėje, skelbia „The Independent“.


  10. Izraelyje veikė sekta, siekusi išganymo per seksą su ne žydais (7)

Seksas / 2014-09-10 13:49 / lrytas.lt

Izraelyje veikė seksualinio pobūdžio religinė sekta, seksą laikiusi keliu į išganymą. Šalies policija teigia suardžiusi prostitucijos tinklą, kuriame moterims žydėms buvo „plaunamos smegenys“, įtikinant, kad jos privalo miegoti su ne žydų tautybės vyrais, tam, kad išgelbėtų žydų tautą, rašo „Daily Mail“.


  11. J. Kazlauskas: „Tai atlygis už darbą, už kančias, už Mantą“ (103)

Krepšinis / 2014-09-10 05:38 / lrytas.lt

Jonas Kazlauskas gali atsipūsti. Du čempionatus iš eilės Lietuvos rinktinė sunkiai įsibėgėjo, bet dar sykį patvirtino meistriškos maratonininkės vardą. Europos vicečempionai - ir tarp keturių stipriausių pasaulio komandų. Planetos pirmenybių ketvirtfinalyje lietuviai 73:61 įveikė Turkiją ir kovos dėl pasaulio čempionato medalių.


  12. Leidykla „Tyto alba“ skaitytojus vilioja ir proza, ir mokslu (1)

Literatūra / 2014-09-09 13:21 / lrytas.lt

Šį rudenį ir ateinančią žiemą leidykla „Tyto alba“ išleis šūsnį lietuvių autorių knygų – ne tik grožinių, bet ir mokslo populiarinimo. Tarp jų bus Valdo Adamkaus antroji dienoraščių knyga „Pareigos, kurios nesibaigia“, Agnės Žagrakalytės antroji prozos knyga „Klara“, Doloresos Kazragytės, Mikalojaus Vilučio, Jūratės Baranovos ir daugelio kitų autorių knygos. Lrytas.lt skaitytojams pristatome visas „Tyto alba“ rengiamas lietuvių autorių knygas.


  13. Sovietų kariuomenės atsisakęs lietuvis prabilo apie grėsmes (220)

Aktualijos / 2014-09-09 11:23 / Dalia Gudavičiūtė

„Artimiausiu metu į Rusiją neketinu vykti, todėl grėsmės nejaučiu. Bet žmonėms, kurie važinėja į šią šalį, pavyzdžiui, vairuotojams, iškilo realus pavojus“, – kalbėjo kaunietis Vytautas Mikėnas. Dabartinis Kauno Centro poliklinikos darbuotojas 43 metų V.Mikėnas prieš ketvirtį amžiaus irgi atsisakė eiti tarnauti sovietų kariuomenėje, todėl jo buvo ieškoma. V.Mikėnas turi dokumentus, kad jam buvo keliama byla kaip dezertyrui.


  14. Į pagalbą Rusijos apmokamiems ir šiaip kvailiams (327)

Komentarai / 2014-09-09 07:07 / Andrius Užkalnis

Dabar, kai sužinojome, kad Baltijos šalyse bus NATO vadavietės, žiniasklaida kunkuliuoja kaip niekad. Turiu galvoje komentarus. Ypač tuos, kurie apmokami po 30 rublių už vieną. Kai buvo rašomas šis tekstas, tai prilygo 2,17 Lt, tačiau Rusijos rublis smunka taip sparčiai, kad kol skaitysite šį straipsnį, nė dviejų litų gali nesiekti, o ką už du litus nusipirksi šiais laikais?


  15. Genų spąstai įkalino porą: ji baiminasi susilaukti daugiau vaikų (31)

Sveikata / 2014-09-08 16:51 / Sigita Purytė

Prie penkiamečio galvos pritvirtinti du magnetai. Vienas virš kairės, kitas – virš dešinės ausies. Vaikas ketverius metus gyvena su kochleariniais implantais. „Be jų nieko negirdžiu“, – prisipažino berniukas. Ridas gimė visiškai kurčias. Implantai ir atkaklios tėvų pastangos padarė stebuklą – vaikas girdi, kalba, moka skaityti ir rašyti.


  16. Alytaus rajone smarkiai sužaloto kūdikio sveikatos būklė gerėja (1)

Kriminalai / 2014-09-08 16:01 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose gydomo dviejų mėnesių berniuko, pervežto iš Alytaus ligoninės, sveikatos būklė pagerėjo. Tačiau Kauno medikai neduoda garantijų, kad kūdikio, kurį, kaip įtariama, sužalojo jo tėvas, sveikata ateityje nekels problemų ir kad vaiko patirtos traumos neturės skaudžių padarinių.


  17. Mokslininkams pavyko perduoti mintis per atstumą (22)

Laboratorija / 2014-09-06 20:02 / Arnoldas Lukošius

Kol kas gal ir anksti atsisakyti telefonų, elektroninio pašto, SMS žinučių ar „Skype“, tačiau galime drąsiai teigti, kad šio eksperimento sėkmė žymį jei ne telepatijos amžiaus pradžią, tai bent jau priešaušrį. Pirmą kartą istorijoje pavyko užmegzti verbalinį bendravimą tiesiai tarp dviejų žmonių smegenų. Ir be jokios operacijos ar implantų. Ir bendravo tų smegenų savininkai vienas nuo kito nutolę 8000 kilometrų atstumu.


  18. Dešimt brito N. Shaho patarimų kaip įveikti stresą (1)

Tavo psichologas / 2014-09-05 16:00 / lrytas.lt

Stresas – tai fizinė arba psichologinė reakcija, kai negalime susidoroti su mums keliamais reikalavimais. Verksmingumas, nerimas, galvos skausmas, virškinimo problemos, nemiga, sumažėjęs lytinis potraukis, nusilpęs imunitetas ir priklausomybė nuo alkoholio – tai streso simptomai. Neilas Shahas – vienas didžiausių streso valdymo ir geros savijautos autoritetų Jungtinėje Karalystėje, Streso valdymo draugijos įkūrėjas ir vadovas. Jis konsultuoja ir skaito paskaitas streso valdymo klausimais, keliauja po pasaulį, mokydamas streso valdymo technikų. Tūkstančiams žmonių N. Shahas padėjo įveikti stresą juos individualiai konsultuodamas ir rengdamas specialius seminarus.


  19. Vilniuje vilkikas partrenkė ir sužalojo dviratininką (1)

Nelaimės / 2014-09-04 10:22 / lrytas.lt

Vilniuje trečiadienio vakarą vilkikas partrenkė ir sunkiai sužalojo iš šalutinio kelio staiga išvažiavusį dviratininką.


  20. Kaip nesveikas maistas apgauna mūsų smegenis? (5)

Tavo psichologas / 2014-09-04 10:07 / lrytas.lt

Nėra neutralaus maisto, kad ir ką dedame į burną, tampame sveikesni arba ne tokie sveiki. Jeigu norime geriau jaustis, išsimiegoti, būti energingesni ir mažiau sirgti, turėtume valgyti sveiką visavertį maistą.


Populiariausi per 24 val.