Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1749, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kaip dieta gali priversti badauti smegenis

Gyvenu sveikai / 2015-02-27 16:59 / lrytas.lt

Mitai apie dietas tokie gajūs, kad kiekviena karta paauglių susikuria savo ritualą. Mitybos eksperimentai, kai per visą dieną suvalgomas vos obuolys ar agurkas, užtat išgeriama daug vandens, sutrumpina kelią į kapus. Kita vertus, jei valgiaraštį sudaro vien baltymai, tokia mityba yra kaip uždelsto veikimo bomba, nes apkrauna kepenis ir inkstus.


  2. Keistas smegenų auglio poveikis: moteris išsirenginėja viešumoje (6)

Palata nr. 6 / 2015-02-27 13:02 / lrytas.lt

41-erių britė Leanne Lyon serga reta liga, dėl kurios moteris viešumoje išsirenginėja. Pasak jos, tai gadina gyvenimą. Moters smegenyse yra mažas nevėžinis auglys, dėl kurio ją per dieną ištinka iki penkių priepuolių. L.Lyon aptemus sąmonei neretai išsirengia iki apatinių – toks yra keistas ir gėdingas šalutinis poveikis.


  3. Kodėl kompiuteriai nustojo spartėti? (1)

Techno / 2015-02-26 10:31 / Technologijos.lt

Svaiginamai auganti kompiuterių galia buvo priimama kaip duotybė. Jau nebe: greitis nustojo augti prieš dešimtmetį ir tik radikalios kompiuterijos pertvarkos gali juos paspartinti.


  4. A. Užkalnis: „Vakarienė už 150 eurų – nusipelniusiems geriausio“ (89)

Gurmanų klubas / 2015-02-26 07:00 / Andrius Užkalnis, „Stilius“

Jei esi pasiruošęs išleisti šimtą eurų žmogui (įskaitant ir gėrimus), mano daugelis, tave pasitiks dešimtys vietų ir pinigus iškeis į neprilygstamą gastronominį malonumą.


  5. Senėjimo tvarkaraštis: kokiame amžiuje kuris organas susidėvi? (24)

Gyvenu sveikai / 2015-02-26 05:57 / lrytas.lt

Niekada nebūna taip, kad atsikėlę vieną rytą pasijustume 90-mečio kūne, prieš tai nejautę jokių senėjimo ženklų. Skirtingos kūno dalys sensta nevienodai. Žurnalas „Time“ pateikė informaciją, nuo kokio amžiaus pradedami pastebėti įvairių kūno organų susidėvėjimo ženklai.


  6. Širdies ligų epidemija: gyvename, lyg niekada nemirtume

Ligos ir gydymas / 2015-02-24 13:38 / lrytas.lt

Ar jums žinoma baisi statistika? Pasirodo, maždaug kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo kraujotakos sistemos ligų, o dauguma jų, palieka šį pasaulį gerokai per anksti. Deja, sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis (ŠKL) mūsų šalyje nemažėja.


  7. Gerti per daug vandens – dar blogiau nei per mažai (67)

Gyvenu sveikai / 2015-02-24 06:59 / lrytas.lt

Mums visą laiką buvo sakoma, kad per dieną išgėrus nuo 6 iki 8 stiklinių vandens pagerės mūsų koncentracija, apetitas, jausimės energingesni, o iš organizmo bus pašalinti toksinai. Būtent todėl dauguma žmonių su savimi visur nešiojasi vandens buteliuką. Gali atrodyti keista, kad atsirado mokslininkų, abejojančių, ar iš tikrųjų sveika gerti daug vandens.


  8. Jauna kaunietė mirė užspringusi blynu (138)

Nelaimės / 2015-02-23 16:26 / Nerijus Povilaitis

Skandalų dėl žiauraus elgesio su neįgaliais vaikais persekiojamus Kauno Vilijampolės socialinės globos namus vėl supurtė tragedija. Praėjusį šeštadienį, kaip spėjama, maistu užspringusi mirė viena šios įstaigos globotinių. Skandalų krečiamų ir neįgalių vaikų rišimu liūdnai pagarsėjusių globos namų vadovas tikina, kad jo pavaldiniai padarė viską, ką galėjo, bandė globotinę gaivinti, iškvietė greitąją pagalbą.


  9. 8 nepatogūs dalykai, naudingi sveikatai (6)

Gyvenu sveikai / 2015-02-21 10:46 / lrytas.lt

Daugelis žmonių mieliau renkasi komfortą, nei gyvenimą su mažiau patogumų. Kam gi nepatiks minkšta lova, pūkuotos šlepetės, šilta vonia? Tačiau mokslinių tyrimų rezultatai rodo kitką – kiek mažiau komforto sveikatai yra naudingiau.


  10. Ko verslas galėtų išmokti iš sporto? (4)

Įžvalgos ir nuomonės / 2015-02-20 15:49 / Vitalijus Majorovas (www.turnaround.lt)

Koks lengviausias būdas užsieniečiui įžeisti lietuvį? Matyt, daugeliu atveju – pasakyti, kad lietuviai nemoka žaisti krepšinio. Aš, kaip ir daugelis lietuvių, esu krepšinio gerbėjas, tačiau manau (taip turbūt mano ir kiti), kad sporto varžybas žiūriu šiek tiek kitu kampu.


  11. Kiek išstovite ant vienos kojos? Tai susiję su jūsų sveikata (14)

Gyvenu sveikai / 2015-02-19 10:50 / lrytas.lt

Ar gerai laikote pusiausvyrą? Ar galite ant vienos kojos išstovėti 20 sekundžių, o gal minutę? Ar tai padarytumėte užmerktomis akimis? Apie tai retai kalbama, bet sugebėjimas laikyti pusiausvyrą gali duoti užuominų apie žmogaus sveikatą. Mokslininkai nustatė, jog negalėjimas išstovėti virš 20 sekundžių gali signalizuoti apie didesnę insulto ar demencijos riziką.


  12. Kas iš tiesų sukūrė legendinį automatą AK-47? (262)

Istorija / 2015-02-18 22:05 / lrytas.lt

Beraštis valstietis, kuris pirmą kartą išvydo garvežį būdamas aštuoniolikos metų, sukūrė automatą tik perskaitęs šaunamųjų ginklų istorijos knygą. Taip rašoma garsiojo ruso Michailo Kalašnikovo autobiografijoje. Bet istorinė tiesa yra kiek kitokia. Kas iš tiesų yra legendos autorius? 1946 m. spalį žymiam vokiečių ginkluotės specialistui Hugo Schmeisseriui „pasiūlyta“ keliems metams nuvykti į Uralą Sovietų Sąjungoje. Šis potvarkis palietė daugelį garsių ginklų konstruktorių iš Zūlio miesto. Kartu leista pasiimti ir šeimą.


  13. 11 esminių klausimų islamą liaupsinančiai lietuvei (106)

Išklausykite / 2015-02-18 12:28 / Rolandas

Pastarąsias savaites sulaukėme daug straipsnių apie islamą, tarsi atskleidžiančių jo „tikrąjį veidą“ ir grindžiamų šį tikėjimą priėmusiųjų, t.y. dažniausiai ištekėjusių už musulmonų moterų, kurios tarsi pažįsta šį tikėjimą iš vidaus, liudijimais.


  14. Tik lrytas.lt: publiką Vilniuje sužavėjusio E. Sheerano interviu (15)

Muzika / 2015-02-17 20:15 / Ramūnas Zilnys

Antradienį vienam populiariausių šiandien pasaulio dainininkų Edui Sheeranui sukako 24-eri. Pora dienų anksčiau britų atlikėjas linksmino pilnutėlę Vilniaus „Siemens“ areną gerbėjų. Prieš koncertą jis davė interviu portalui lrytas.lt. Prieš penkerius metus apie šį kuklų vaikinuką su sportbačiais ir gitara, dėl meilės muzikai metusį vidurinę mokyklą, žinojo tik Anglijos barų lankytojai. Folko, ritmenbliuzo, hiphopo elementus savo kūryboje sujungęs E.Sheeranas rašo dainas apie savo kasdienybę – meilę, asmenukes, feisbuką, savo karjerą ir gerbėjus.


  15. Ukmergės klebonas kaltas dėl merginos sužalojimo (8)

Kriminalai / 2015-02-17 18:38 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas antradienį atmetė kaltu dėl nepilnametės sveikatos sutrikdymo iš neatsargumo pripažinto Ukmergės klebono Petro Avižienio kasacinį skundą.


  16. Kuo pasižymi aistringas bučinys (6)

Seksas / 2015-02-15 23:17 / lrytas.lt

Prancūzai visame pasaulyje garsėja savo bučiniu. Tai ilgas ir stiprus meilės bučinys lūpomis ir liežuviu. Toks bučinys – subtili žinia, išreiškianti jausmus, kuriems kartais sunku rasti paprastų žodžių. Tai mainai, sukeliantys įvairius pojūčius – skonio, kvapo ir lytėjimo. Šis daugybę anglosaksų stebinantis paprotys – prancūzų kultūros grynuolis.


  17. Garsaus futurologo prognozės išsipildė. Ko tikėtis ateityje? (35)

Laboratorija / 2015-02-15 13:32 / lrytas.lt

Garsus futurologas ir „Google" techninis direktorius Ray Kurzweilas per 20 metų savo knygose, tinklaraščiuose, interviu ir paskaitose nupasakojo mūsų ateitį metų tikslumu, o portalas „Slon.ru“ visas jo prognozes pamėgino išdėstyti chronologine tvarka.


  18. Jurijus Smoriginas atskleidė tragišką savo šeimos istoriją (2)

TV antena / 2015-02-12 14:07 / lrytas.lt

Ką daryti, kad smurto prieš moteris Lietuvoje katastrofiškas mastas imtų mažėti? Kasdien visoje Lietuvoje policija sulaukia šimtų pagalbos prašymų iš moterų, patiriančių smurtą artimoje aplinkoje. Net dvidešimt moterų kasmet nužudoma per buitinius konfliktus.


  19. Ar žinote, kaip padėti žmogui ištikus epilepsijos priepuoliui?

Ligos ir gydymas / 2015-02-12 11:59 / lrytas.lt

Epilepsija kaip liga žinoma nuo gilios senovės. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad tai sunkus neurologinis susirgimas, pakeičiantis žmogaus gyvenimą, kadangi priepuoliai gali kilti bet kuriuo metu ir esant bet kurioje vietoje. Tai gana dažna liga, kuria žmogus gali susirgti nepriklausomai nuo amžiaus, lyties. Beveik 1 % Lietuvos gyventojų serga šia liga.


  20. Sergantieji epilepsija jaučiasi diskriminuojami

Medicinos žinios / 2015-02-12 10:20 / santaroszinios.lt

Epilepsija – liga, kuri ilgą laiką buvo siejama su piktosiomis jėgomis. Net ir šiandien daugybei žmonių visame pasaulyje tai yra baisi ir paslaptinga liga. Pasak Santariškių klinikų Neurologijos centro gydytojos neurologės medicinos mokslų daktarės Rūtos Mameniškienės, šia liga sergančiųjų gyvenimą labiausiai apsunkina aplinkinių požiūris į juos ir netgi patiriama diskriminacija.


Populiariausi per 24 val.