Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1509, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Tūkstančių žmonių kraujagyslėse – sulėtinto veikimo bomba (23)

Sveikata / 2014-07-20 17:52 / lrytas.lt

Kas antras Lietuvoje gyvenantis suaugęs žmogus turi padidėjusį kraujospūdį. Bet pusė jų apie tai net nenumano. Medikai aukštą kraujospūdį vadina tyliuoju žudiku – žmogus dažniausiai jo nejaučia, nors aukštas kraujospūdis pakeičia jo organizmo darbą, išvargina kraujagyslių sistemą. O galimos padidėjusio kraujospūdžio, kitaip vadinamo hipertonija, pasekmės – drastiškos: insultas, infarktas, sutrikusi inkstų veikla, susilpnėjęs širdies raumuo ir kitos bėdos.


  2. Šarūnas Navickis: „užkūręs“ verslą, pamiršta proto higieną (55)

Naudingi patarimai / 2014-07-18 16:28 / Eugenija Grižibauskienė

Rašytojas, televizijos laidų vedėjas, politikas Šarūnas Navickis pastaruoju metu visa galva pasinėrė į naują veiklą. Pritaikydamas kažkada Kūno kultūros institute įgytas žinias jis parengė Kūno gerovės programą, kuria naudojasi nemažai daugiau ar mažiau žinomų žmonių. - Jūsų Kūno gerovės programa tampa madingų pokalbių tema. Ar tiesa, kad ja naudojantis be jokių dietų ir badavimų galima numesti iki 20 kg svorio?


  3. Šūvis į lėktuvą virš Ukrainos – tarsi iš G. Principo pistoleto (58)

Komentarai / 2014-07-18 13:53 / Vaidas Saldžiūnas

Galbūt ir keista lyginti visą pasaulį ketvirtadienį sukrėtusį teroro aktą, kai virš Rytų Ukrainos buvo numuštas keleivinis lėktuvas, ir prieš šimtmetį gyvenusį serbų nacionalistą Gavrilo Principą. Bet simbolių kalba kartais yra žiauriai ironiška.


  4. Dietologė paaiškino, kokiame amžiuje reikėtų valgyti mažiau (12)

Sveikata / 2014-07-17 14:38 / Vytautas Kvietkauskas (lrt.lt)

Nors maistas patenkina daugelį mūsų fiziologinių ir psichologinių poreikių bei nuramina, įprotis nuolat kažką kramsnoti sėdint prie televizoriaus sukelia ne vieną bėdą, sako medicinos mokslų daktarė dietologė Edita Gavelienė. „Žmonės, besikreipiantys į gydytojus dietologus, dažnai klausia, ką tuo metu būtų galima valgyti. Iš tiesų geriausia būtų gurkšnoti vandenį, nes ir salotos lapas, ir morkos gabalėlis vis tiek yra maistas“, – pabrėžia ji.


  5. Išvirkščioji lietuviško vaišingumo pusė (40)

Komentarai / 2014-07-15 10:40 / Indrė Jonušytė

Lietuvoje besisvečiuojantiems užsieniečiams išgyventi mūsų garsųjį vaišingumą padeda tik sugebėjimas jo išvengti. Nesame nei graikai, nei italai, tačiau nuolatinėmis pastangomis savaip pamaitinti svečius jiems absoliučiai nenusileidžiame, o noru pavaišinti kokiu nors itin geru naminiu alumi ar kuo nors stipresniu tai tikrai juos lenkiame.


  6. Aštuoni ženklai, kurie perspėja apie depresiją (48)

Išklausykite / 2014-07-15 10:10 / Gabija

Šiandien man paskambino draugas ir pasakė: Gabija, man depresija. Argentina pralaimėjo Pasaulio futbolo čempionatą. Tyla. Bet gal nori susitikti papietauti? Aš sutikau papietauti ir nieko daugiau nesakiau. Jonui - ne depresija. Kodėl?


  7. Genetiškai modifikuotų kukurūzų karaliaus sėkmės formulė (28)

Sėkmės istorijos / 2014-07-15 07:11 / lrytas.lt

Didžiausios pasaulyje privačios grūdų bendrovės savininkas sukūrė 3 mlrd.dolerių vertės verslą ir nesiruošia sustoti ties tuo, kas pasiekta. Kokia šio „burtininko iš Ajovos“ sėkmės formulė? Verslininkui priklauso per 900 patentų, jis parduoda savo nepaprastai populiarias sojų pupeles ir genetiškai modifikuotus kukurūzus stambiausioms Amerikos korporacijoms, tokioms kaip „Monsanto“ ir „Syngenta“.


  8. Pavojinga būklė, kurios nejaučiame (2)

Sveikata / 2014-07-14 12:15 / lrytas.lt

Nuolat patirdami įtampą ne tik kilsite karjeros laiptais, bet ir didinsite kraujospūdį. Ir dažniausiai to nejausite. Kas antras aukštą kraujospūdį turintis žmogus, ypač jaunas ar vidutinio amžiaus, net nenutuokia apie savo ligą. Todėl pas gydytojus nevaikšto ir nesigydo. O su kraujospūdžiu juokauti nevalia. Negydomas aukštas kraujospūdis gali sukelti infarktą arba insultą.


  9. Už Palangą pigesnėje Odesoje karą primena tik žinios iš fronto (48)

Kelionės ir poilsis / 2014-07-14 11:01 / Asta Kuznecovaitė

Ukrainos perlu vadinamoje Odesoje karu net nekvepia - saulė, jūra, pilni pliažai žmonių ir naktinės linksmybės. Nežinodamas, net neįtartum, kad vos už pusšešto šimto kilometrų verda įnirtingi mūšiai, kuriuose kasdien žūsta Ukrainos kariai, kovojantys už savo šalies laisvę ir savo tautos ateitį. Odesoje, kuri tik vos vos išvengė Donecko, Slovjansko, Kramatorsko ir Luhansko likimo dabar gyvena ramų ir nerūpestingą gyvenimą. Už tai vietiniai gyventojai dėkoja futbolo fanams ir vietiniam jaunimui, kurie gegužės 2-ąją sugebėjo apginti miestą nuo prorusiškų separatistų.


  10. Toksikologai - apie Jono Radzevičiaus atvejį (172)

Sveikata / 2014-07-13 17:43 / Audra Telksnienė

Alkoholis. Ar šis žodis taps prakeiksmu garsaus laidų vedėjo Jono Radzevičiaus šeimoje? Šeštadienį paaiškėjo, kad televizijos laidos „Teleloto“ vedėjas avariją padarė būdamas visiškai girtas. Atlikus kraujo tyrimą jam buvo nustatytas 2,38 promilės girtumas. Lrytas.lt šaltinių duomenimis, iš pradžių policijai buvo pateikta informacija apie sunkesnį vairuotojo girtumą. Pristatyti visuomenei rezultatus buvo ilgai delsiama. Lrytas.lt šaltiniai teigia, kad J.Radzevičiaus tyrimo rezultatai buvo aiškūs dar antradienį.


  11. Įžūlią žmogžudystę narplios Vilniaus Šerlokas Holmsas (82)

Kriminalai / 2014-07-13 14:16 / Milda Kuizinaitė

Kai žudiko kulkos pakirto vieną buvusios „Vilniaus brigados“ vadeivų Igorį Tiomkiną, policijos pareigūnai vėl prisiminė nusikaltėlių gaujas. Ar banditų tarpusavio karai jau virto istorija?


  12. Algirdas Kaušpėdas demaskavo suzombėjusius politikus (44)

Aktualijos / 2014-07-12 19:25 / Liucija Lenkauskaitė

Į pilną salę tyliai įsisuka vyras. Tvarkingas jo kostiumas nedera prie per kaklą iš ausies nusruvusio kraujo. Vyro galva – praskelta, akys – baltos. Į būsimą žmogienos grobį vyras godžiai spitrija mažyčiais juodais vyzdžiais. Lietuvą užpuolė zombiai. Tokia inscenizacija prasidėjo Algirdo Kaušpėdo paskaita apie Lietuvoje įsišaknijusį zombizmą. Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime dainininkas ir architektas susirinkusiuosius provokavo klausimais.


  13. Kaip paruošti vaišes vaikų šventei ir nesugadinti jų sveikatos? (1)

Skonis / 2014-07-11 23:41 / lrytas.lt

Dauguma tėvų neretai susiduria su iššūkiu ruošiantis vaikų gimtadieniams – tenka galvoti, kaip papuošti šventės vietą, kokių žaidimų ir pramogų sugalvoti svečiams, kokį maistą paruošti. Neretai tenka matyti dailiai išpuoštą vaikų stalą, ant kurio patiektą maistą mitybos specialistai vargiai pripažintų sveiku. Tad šįkart nagrinėjame sveikesnių vaikų gimtadienių ir švenčių temą.


  14. Ekstremistų užmačios - sunaikinti Paryžių (32)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-11 13:18 / lrytas.lt

Prancūzijos policija paskelbė atskleidusi ir sužlugdžiusi teroristų sąmokslą susprogdinti Eiffelio bokštą, Luvro muziejų ir net atominę elektrinę. Susekti tokius planus pavyko iššifravus užkoduotas ekstremistų žinutes. Užkoduota informacija dalijosi vienas Prancūzijos pietuose gyvenantis alžyrietis mėsininkas ir įtakingi teroristų tinklo „Al Qaeda“ nariai Magribe. Taip vadinamos trys valstybės Šiaurės Afrikoje – Tunisas, Alžyras ir Marokas.


  15. Brazilus pražūčiai pasmerkė jų pačių širdys ir protai (1)

Futbolas / 2014-07-09 22:41 / Dovydas Pancerovas

Brazilijos sutriuškinimas pasaulio čempionato pusfinalyje pateko ne tik į futbolo, bet ir sporto psichologijos istoriją. Mažiau nei per pusvalandį Vokietijos rinktinė sukūrė tokią situaciją, kad protų analitikai turės medžiagos ilgiems tyrinėjimams. Sporto psichologai sako, kad brazilų tragediją nulėmė ne taktiniai sprendimai, bet tai, kas vyko žaidėjų smegenyse ir širdyse. Kai rungtynių pabaigoje vokiečių gynėjai praleido brazilą Oscarą į vartininko Manuelio Neuerio baudos aikštelę, stadionas dūzgė taip, kad prie televizijos ekranų sėdintys žiūrovai negalėjo girdėti šalia esančių draugų.


  16. I. Tiomkino gyvenimas: Graikijos pilietybė, pinigai ir priešai

Kriminalai / 2014-07-08 21:04 / Milda Kuizinaitė, Arvydas Lekavičius

Pirminiais duomenimis, pirmus tris šūvius žudikas paleido Igoriui Tiomkinui į nugarą. Po to – kontrolinį šūvį į galvą. Šūvių pažadinti gyventojai netrukus išgirdo ir moters klyksmą. I.Tiomkino draugė maldavo iškviesti greitąją pagalbą. Liudytojai dar spėjo pamatyti ir sprunkantį žudiką. Tamsiai apsirengęs vyras netrukus dingo tamsoje.


  17. Donalda Meiželytė: „Dabar mano dėmesio gviešiasi trys vyrai“

TV antena / 2014-07-07 15:51 / Erika Zabulėnienė

Vyras, kurį labiausiai mylėjo, – prieš dvejus metus miręs jos tėvas. O dabar ji tikina labiausiai mylinti Žiurkę. Toks dainininkės ir renginių vedėjos Donaldos Meiželytės (39 m.) katės vardas. Aplinkinius ji linksmina savo netramdomu temperamentu. Dainininkė mielai kviečiama vesti renginių, koncertuoti. Tad visi jos vasaros savaitgaliai užimti. Tačiau pakviesta vesti kelionių po Lietuvą laidą „Gyvenu čia“ („Lietuvos ryto“ TV) moteris mielai sutiko.


  18. Mikčiojimą tik 10 procentų nulemia psichikos traumos

Šeima ir santykiai / 2014-07-07 09:54 / VŠĮ Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės institutas (www.vppc.lt)

Žmogaus kalbą reguliuoja trys pagrindiniai smegenyse esantys centrai. Vienas jų - motorinis Broko (Broca) centras (pavadintas pagal neurofiziologo pavardę, kuris pirmas prakalbo apie smegenų centrus) reguliuoja balso aparatą: balso stygas, gomurio bei kvėpavimo raumenis ir valdo visa tai, kas dalyvauja tariant garsus - judina lūpas, liežuvį. Esant per dideliam Broko centro aktyvumui, atsiranda spazmai, kurių garsinė išraiška – mikčiojimas.


  19. Penkios priežastys, kodėl nereikia pamiršti sportuoti vasarą

Sveikata / 2014-07-05 13:04 / lrytas.lt

Vasarą šalies sporto klubai negali pasigirti tokiu gausiu lankytojų skaičiumi kaip įprastai. Dažnas mūsų šaltuoju sezonu palaikydamas savo fizinę formą bei ištvermę spoto salėje, vasarą šiam užsiėmimui įprastai paskirtu laiku mieliau užsiima kita, nesportine veikla. Pasirodo, be reikalo.


  20. Karolina, nebūk graži

Komentarai / 2014-07-02 11:16 / Beata Tiškevič Hasanova

Atsimenu, buvau kartą vaikystėje cirke. Ant pakylos tvarkingai surikiuoti pudeliai, prie kiekvieno prisegtas numerėlis. Pudeliai dailiai apkirpti, sušukuoti, kai kuriems pusė kailiuko net nudažyta. Blizga jų gaurai arenos šviesose, šiepia jie dantis blykstėms.