Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1541, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Raukšles naikinantis botoksas mažina depresiją

Tavo psichologas / 2014-09-02 15:56 / Palmira Rudalevičienė, psichiatrė, medicinos mokslų daktarė

Psichikos liga pakeičia daugelio pacientų gyvenimą, taip pat jų artimųjų, mylimųjų bei draugų. Nors diagnozė gali būti ta pati ir taikomas gydymas pagal patvirtintas rekomendacijas, mes, gydytojai, stebime įvairius atvejus, skirtingus pasveikimus ir skirtingus rezultatus. Nuo ko tai priklauso? Mano bičiulė ir kolegė, gydytoja psichiatrė Sheirn Mehany, sėkmingai siekianti karjeros Jungtinėje Karalystėje, privačių psichiatrijos ligoninių „Cygnet“ tinkle, žiūri į kiekvieną pacientą kaip į unikalų atvejį.


  2. Cukrus yra tik cukrus. Ar keista, kad esame cukraus vergai? (4)

Sveikata / 2014-08-31 17:01 / lrytas.lt

Ar jums tikrai patinka, kad kai kurie maisto produktai valdo jūsų elgseną, verčia jų užsigeisti, nors iš tiesų nenorite jų valgyti, bet net ir labai stengdamiesi negalite jiems atsispirti? Tikriausiai - ne. Juk maistas gali būti šiuolaikinės visuomenės lėtinių ligų priešnuodis, netgi vaistas. Tačiau nėra neutralaus maisto, nėra vadinamosios mitybos Šveicarijos, kad ir ką dedame į burną, tampame sveikesni arba ne tokie sveiki – šmaikštauja Melissa ir Dallasas Hartwigai, autoriai knygos „Viskas prasideda nuo maisto".


  3. Jonas Kazlauskas: „Nesame linkę kam nors nusileisti“ (26)

Ispanija 2014 / 2014-08-30 09:22 / Donatas Urbonas

Las Palmaso arenos parketą dar kartą išbandžiusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė maksimaliai pasiruošė pasaulio čempionato startui su Meksikos nacionaline komanda.


  4. Nevergaukite technologijoms, naudokitės jomis

Tavo psichologas / 2014-08-29 18:13 / lrytas.lt

„Pirmasis streso palaužtas, ties nervinio išsekimo riba atsidūręs mano klientas buvau aš pats“, – sako Neilas Shahas (Nilas Šachas) – vienas didžiausių streso valdymo ir geros savijautos autoritetų Jungtinėje Karalystėje, Streso valdymo draugijos įkūrėjas ir vadovas.


  5. Vienuolika dalykų, kurie vyrui svarbiau už frazę „Aš tave myliu“ (51)

Šeima ir santykiai / 2014-08-28 09:25 / lrytas.lt

Ne kartą esate girdėję, kad vyrai myli akimis, o moterys – ausimis. Vyrai impulsyvūs, moterys mėgsta viską analizuoti. Vyrai yra iš Marso, o moterys – iš Veneros. Kadangi vyrai ir moterys tokie skirtingi, natūralu, kad ir jų širdys suvirpa nuo skirtingų dalykų. Moterys eina iš proto, kai jų brangieji sako: „Aš tave myliu“, tačiau tie patys žodžiai iš moterų lūpų vyrams gali reikšti kur kas mažiau.


  6. Manto Kalniečio netektis – nokdaunas, bet ne nokautas? (107)

Ispanija 2014 / 2014-08-27 11:10 / Donatas Urbonas

Visas Jono Kazlausko ir Lietuvos rinktinės vyrų pusantro mėnesio darbas iki pasaulio čempionato nuėjo perniek. Beveik pirmenybių išvakarėse Manto Kalniečio trauma sugriovė visus planus – su stipriausiomis planetos rinktinėmis lietuviai kovos be savo lyderio. Kaip tai keičia Lietuvos komandos veidą ir ambicijas kovoti dėl medalių? Portalas lrytas.lt vėlų antradienio vakarą konsultavosi su krepšinio specialistu Linu Kvedaravičiumi.


  7. P. Dimšos į mirtį pasiųsto vyro motina: „Jaučiuosi suluošinta“ (128)

Tavo psichologas / 2014-08-26 15:49 / Danutė Jonušienė

Kas lieka, kai tragiška avarija atima iš sužadėtinės sutuoktinį, o iš tėvų – vienturtį sūnų? Ar tik sielvartas, gedėjimas ir skausmas? Prieš metus žuvęs talentingas menininkas 24-erių Šarūnas Surblys prabilo savo darbais. Solidi grafikos ir piešinių paroda „Sveiki atvyšvykę“ nebūtų galėjusi įvykti Vilniaus dailės akademijoje, galerijoje „Titanikas“, jei ne Šarūno tėvai ir jo draugai – visiems jis gyvas.


  8. Supurtytas kūdikis pateko į reanimaciją (5)

Kriminalai / 2014-08-23 12:33 / Ričardas Vitkus

Šiauliuose į ligoninę dėl kraujavimo po kietuoju galvos dangalu pateko dviejų su puse mėnesio mergaitė. Medikai įtarė, kad kūdikis nukentėjo, kai buvo supurtytas. Mažylė paguldyta į reanimacijos skyrių.


  9. Pasaulio IQ tyrimai perša liūdną išvadą: žmonija kvailėja (31)

Laboratorija / 2014-08-22 17:35 / Technologijos.lt

XX amžiuje žmonės tapo vis protingesni, bet dabar pasirodė ženklų, kad intelekto koeficientas (IQ) tokiose šalyse, kaip Didžioji Britanija ar Australija, mažėja.


  10. Mokslininkų sudaryta formulė – raktas į laimę (30)

Laboratorija / 2014-08-22 10:50 / lrytas.lt

Jau seniai buvo žinoma, kad žmogaus laimė priklauso nuo daugybės įvairių gyvenimiškų aplinkybių. Dabar mokslininkai skelbia sudarę matematinę lygtį, kuria remiantis galima prognozuoti būsimas džiaugsmo akimirkas.


  11. Po atostogų apniko depresija: ko imtis? (12)

Kelionės ir pomėgiai / 2014-08-22 08:08 / Erika Bružaitė

Atostogos – metas pamiršti rūpesčius, atsipalaiduoti, daugiau laiko skirti sau ar išvykti į kelionę. Tačiau galiausiai atostogos baigiasi, o po jų apninka slogi nuotaika, kankina rutina ir darbo pareigos. Ar tokia savijauta yra laikina ar ją galima vadinti klinikine depresija? Apie slogios nuotaikos ir depresijos skirtumus bei kaip išsivaduoti nuo niūrios būsenos lrytas.lt skaitytojams pasakojo psichologijos mokslų daktaras Marius Daugelavičius.


  12. Ledo kibiras ant galvos: ar žinote, kodėl tai darote? (56)

Laboratorija / 2014-08-21 17:20 / Gediminas Gasiulis

Internete virusiniu būdu plinta vaizdo įrašai, kuriuose žmonės sau ant galvos pila ledinį vandenį. To nesibodi daryti ne tik įvairūs atlikėjai, sportininkai, įžymybės, bet ir verslininkai, politikai. „Ledinio kibiro iššūkis“ pasiekė ir Lietuvą, tačiau ar visi žino, kodėl tai daro?


  13. Kodėl žmonės yra linkę negyvuose daiktuose įžiūrėti veidus?

Marga planeta / 2014-08-17 14:24 / lrytas.lt

Iš duonos skrebučio pamaldžiai žvelgia Mergelė Marija. Verčia akis ar šiepia dantis automobilis. Kodėl žmonės yra linkę negyvuose daiktuose įžiūrėti veidus? Kaltos sudėtingos mūsų smegenys. „Jau norėjau jo atsikąsti, bet tada pamačiau ponią, žiūrinčią į mane. Labai išsigandau“, – prisipažino amerikietė Diane Duyser, skrebutyje su sūriu įžvelgusi Dievo Motinos atvaizdą.


  14. Rūtos Mikelkevičiūtės aistra – adrenalinu persunktos kelionės

Žmonės / 2014-08-16 16:03 / Laura Čaplinskaitė

Televizijos laidų vedėja ir kūrėja Rūta Mikelkevičiūtė atostogaudama nesižavi nei auksu tviskančiais viešbučiais, nei ištaigingomis turtingųjų pramogomis jachtose ar karališkuose apartamentuose. Savo laidose dažnai su prabangą mėgstančiais herojais bendraujanti moteris atvira – jai kur kas mielesnės atostogos laukinėje gamtoje ir civilizacijos mažai paliestuose pasaulio kampeliuose.


  15. Medikas žolėmis išgydo nemigą, diabetą, reumatą ir kitas ligas

Sveikata / 2014-08-16 11:33 / Danutė Jonušienė

Žolinė nėra tik religinė šventė, kai per mišias šventinami augalai ir tokiu būdu šlovinamas Šv.Mergelės Marijos ėmimas į dangų. Žolinė – taip pat priminimas apie gamtos galias. Gerbti žolynus ragina ir 82 metų vilnietis gydytojas fitoterapeutas Juozas Vasiliauskas, visą gyvenimą tyrinėjantis jų vaistingąsias savybes. Senovės baltai Žolinę skyrė apeigoms didžiajai Deivei gimdytojai Ladai atlikti ir jai atiduodavo dalį užaugusio bei subrendusio derliaus. Iki tos dienos niekas nedrįsdavo valgyti obuolių – naujo derliaus vaisių.


  16. Septyni faktai apie alkoholio poveikį vairuotojo organizmui

Saugus eismas / 2014-08-16 09:23 / lrytas.lt

Alkoholiniuose gėrimuose esantis etanolis lengvai maišosi su vandeniu ir gerai tirpsta riebaluose. Dėl šios priežasties smegenyse jo susitelkia daugiau negu kitur. Portalas lrytas.lt išskyrė septynis svarbiausius medicinos tyrimais patvirtintus faktus apie alkoholio poveikį žmogaus organizmui.


  17. Dešimt žingsnių, kaip užkirsti kelią klastingai smegenų ligai (1)

Tavo psichologas / 2014-08-15 15:25 / lrytas.lt

Kodėl vieni žmonės gali sustoti gerti alkoholį, o kiti – ne? Tai pirmiausia susiję su cheminiais procesais smegenyse. Žmonės neatsitiktinai ieško cheminių medžiagų – kai kuriems patinka, kaip jos veikia smegenis. Kaip rašo "Lietuvos ryto" priedas "Gyvenimo būdas", priklausomybė nuo alkoholio yra smegenų liga, nes alkoholis pakeičia jų struktūrą ir veiklą.


  18. Kiek gerti per treniruotę ir kada valgyti po sporto?

Sveikata / 2014-08-13 18:41 / lrytas.lt

Per treniruotę geriamas vanduo ar angliavandenių turintis gėrimas padeda susigrąžinti (prakaituojant) prarastus skysčius ir užkerta kelią dehidratacijai. Praradus iki 2 proc. kūno svorio (t. y. 1,2 kg žmogui, sveriančiam 60 kg), rezultatai nenukenčia, bet praradus daugiau sumažėja ištvermė, padidėja nuovargis ir ima svaigti galva.


  19. Viduriavimas - vasariškas pokštas ar liga?

Sveikata / 2014-08-12 13:48 / lrytas.lt

Vasarą džiaugiamės šiluma, gausiu daržovių ir vaisių derliumi. Dažnas iš mūsų nuėjęs į sodą ar daržą tiesiog spontaniškai neplautomis rankomis susigundome pasmaguriauti neplautų braškių, aviečių, serbentų, obuolių ar žirnių. Manome, kad mūsų sode ar darže viskas švaru, esą lietaus nuplauta. Tačiau medikai įspėja, kad neplautos sodo ar daržo gėrybės yra dažnėjančių viduriavimų p


  20. Dirbtinę ranką mintimis privers paimti šaukštą

Likimai / 2014-08-12 13:46 / Alvydas Ziabkus

Pagėgių savivaldybėje gyvenančiam 21 metų Martynui Giruliui atsirado viltis turėti bioninę ranką, kurią mintimis jis galės valdyti kaip savo. Jaunuolis tikisi, kad jam padės ir valstybė. Bioninės rankos kaina kartu su bandomuoju jos atitikmens modeliu siekia 92 tūkst. eurų (apie 320 tūkst. litų). Neįgaliam M.Giruliui žmonės jau suaukojo 107 tūkst. litų, rašo dienraštis "Lietuvos rytas". Sveikatos apsaugos ministerija yra pažadėjusi dengti 80 procentų dirbtinės rankos kainos.


Populiariausi per 24 val.